De Olympiade te Los Angeles ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Peters uitgeschakeld Comité van Actie PRACHT QIWERSlïjK VRIJDAG 5 AUGUSTUS Helene Mayer geslagen Donderdag a.s. de inzet MARKTEN kleine advertenties GEVRAAGDE BETREKKINGEN nette Werkster COUPEUSE B.z.a. net R.K. 2de Banketbakkersbed. portier of huisknecht AANGEBODEN BETREKKINGEN Dienstbode H.H. KAPPERS R.K. BEDIENDE NET MEISJE DAGMEISJE Net Dagmeisje Net Meisje R.K. Meisje R.K. Huishoudster TE HUUR AANGEBODEN_j TE HUUR GEVRAAGD TE KOOP AANGEBODEN 3-lamps Radiotoestel Sparta Motorrijwiel TE KOOP GEVRAAGD Te koop gevraagd Vraag en Aanbod van Pensions s DIVERSEN JONGEDAME De Italiaan Pasedi wint het wiel rennen op den weg Wielerwedstrijden op den weg Schermtournooi Het athletiektournooi Nieuw Olympisch record speerwerpen 110 meter horden 1500 meter beslissing 400 meter kwartfinale H inkstapsprong Het Grieksch-Romeinsch worstelen Het landenklassement Los AngelesAmsterdam Schermtournooi Floret Heeren Het programma voor heden VAN EGMOND'S OVERWINNING In ons Olympisch Stadion gevierd De Regatta te Cowes BOKSEN Primo Camera wint MOTORSPORT Grasbaanraces te Hilversum ZEILEN De zeilwedstrijden te Cowes TENNIS Zestienjarige verslaat den Engelschman Lott BOEK EN BLAD Het katholieke overheidspersoneel beraamt plannen in verband met het rapport-Welter Dienstbetrekkingen Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel flinke R.K. Dienstbode Een bij de hand DAGMEISJE vindt een dienst door een NOORSCHE MISSIE EEN AVONDBETREKKING is altijd te vinden door een V LOS ANGELES, 4 Aug. Het Olympisch Hoc- key-tournooi is hedenmorgen aangevangen met den wedstrijd Britsch-IndiëJapan. Vanzelfsprekend is deze ontmoeting uitgeloo- pen op een groote overwinning der Britsch- Indiërs. Met de rust leidden zij reeds met 40. Na de rust scheen het een debacle te worden voor de Japanners. Zij hielden echter moedig vol en hun techniek en hun snelheid waren lang niet slecht te noemen. Toch moesten zij het in deze onderdeelen glansrijk afleggen te gen de fameuze hockeyers uit Britsch-Indië. Zij wonnen gemakkelijk met 11—1. De 6000 be zoekers waren af en toe in extase over de Won derbaarlijke techniek der winnaars. LOS ANGELES, 4 Aug. (VD). Hedenmorgen werden de wielerwedstijden op den weg gehou den. Het trajeet dat over een afstand van 100 KM ging, voerde naar Santa Monica, waar de finish was. De renners hadden den wind die niet sterk was in den rug. Om de twee minuten vertrok een der weg renners. Als eerste startte de Franschman Mouillefarine. Hij was het ook, die het eerst door de finish ging, waarbij hij voor den af stand 2 uur 31 min. 8 sec. noodig had gehad. Direct daarop bereikten in deze volgorde de renners Nilson, Foubister en Sinabaldi de fi nish. Alle renners maakten een frisschen in druk en er waren geen zichtbare teekenen van vermoeidheid op hun gezichten te bespeuren. De Italiaan Olmo maakte een uitstekenden tijd nJ. 2 uur 29 min. 4'8 sec. De Deen Sorensen deed het in 2 uur 30 min. 11 sec. Een nog beteren tijd als Olmo noteerde de Italiaan Legato, die in 2 uur 29 min. 21 sec. den afstand had afgelegd. De snelste tijd werd gemaakt door den Ita liaan Pasedi, nJ. 2 uur 28 min. 5.6 sec. Uit de binnengekomen gegevens bleek, dat deze ren ner den wegwedstrijd gewonnen had en daar mede Olympisch kampioen was Het eindresultaat van den wegwedstrijd luidde: 1. en Olympisch winnaar Pasedi (Ita lië) tijd 2 urn: 28 min. 5.6 sec; 2. Legato (Italië) tijd 2 uur 29 min. 21 sec; 3. Britz (Zweden) tijd 2 uur 29 min. 45 sec; 4. Olmo (Italië) tijd 2 uur 29 min. 48 sec; 5. Sorensen (Denemarken) tijd 2 uur 30 min. 11 sec; 6. Southall (Engeland) tijd 2 uur 30 min. 16 sec. LOS ANGELES, 4 Aug. Heden werden de wedstrijden in het floretschermen voor dames voortgezet. De groote verrassing was wel de ne derlaag van 4 tegen 5 treffers van de Duitsche Olympische kampioene tegen de bekende Belgi sche schermster mej. Adams. Nader wordt gemeld, dat Frankrijk met de volgende cijfers het Olympisch kampioenschap in de floret-schermwedstrijden behaalde: De Vereenigde Staten, Frankrijk, Italië en Denemarken kwamen tegen elkaar in de fi nale uit. De Vereenigde Staten sloegen Frankrijk met 8 gewonnen en 8 verloren partijen tegen 54 ontvangen en 60 gegeven treffers. Italië sloeg Denemarken met 12 gewonnen en 4 verloren partijen. Frankrijk sloeg Italië met 8 gewonnen en 8 verloren partijen, doch met 58 ontvangen en 59 gegeven treffers. Op dat moment stonden de Veseenigde Sta ten, Italië en Frankrijk gelijk in punten. Frankrijk won daarna van de Vereenigde Staten met 10 gewonnen en 6 verloren par tijen, terwijl de match FrankrijkItalië onbe slist eindigde, daar beide landen 8 partijen wonnen. Het treffersaantal gaf echter weer den doorslag ten gunste van Frankrijk, zoodat Frankrijk Olympisch kampioen werd. De Ver eenigde Staten gaven in de ontmoeting tegen Italië den strijd op. Het eindresultaat werd dus: 1. Frankrijk, Olympisch kampioen; 2. Italië; 3. Vereenigde Staten; 4. Denemarken. LOS ANGELES, 4 Aug. De belangstel ling van heden was niet zoo groot als die van gisteren. Ongeveer 40.000 toeschouwers waren in het Olympisch Stadion aanwezig, toen een aanvang werd gemaakt met de series 400 meter hardloopen. De inschrijvingen voor dezen wed strijd waren talrijk, zoodat in zes series ge- loopen moest worden. De drie eerst aankomen den uit elke serie werden in de kwart-finales geplaatst. De series 400 meter hardloopen hadden het volgend resultaat: le serie: 1. Metzner (Duitschland)tijd 50.4 sec.; 2. Oki (Japan); 3. Wilson (Canada). In de tweede serie liep de Amerikaan East man mee, die met zijn landgenoot Carr als de favorieten in dit nummer worden beschouwd. Hij won gemakkelijk in 49 sec. I. Eastman (V. S.), tijd 49 sec.; 2. Buechner (Duitschland); 3. Johannson (Zweden). 3e serie: 1. Strandvall (Finland), tijd 49.8 sec.; 2. Ball (Canada); 3. Masuda (Japan). In de vierde serie kwam Carr (V. S.) uit, die reeds dadelijk zijn geweldige snelheid in dit nummer liet zien. Hij noteerde een tijd van 48.8 sec. in zijn serie. Overigens is deze tijd nog een heel eind af van het Olympisch re cord, dat op naam van Liddel (Engeland) staat met 47.6 sec., te Parijs in 1924 gemaakt. 1. Carr (V. S.) 48.8 sec.; 2. Golding (Austra lië) 3. Stoneley (Engeland). 5e serie: 1. Rinner (Oostenrijk), tijd 49.2 sec.; 2. Rampling (Engeland); 3. Walters (Zuid-Afrika). De zesde serie bracht weer een Amerikaansche overwinning, al was de tijd van den winnaar Gordon nu niet bepaald schitterend. De uitslag luidde: 1. Gordon (V.S.) 50.6 sec.; 2. Lewis (Canada); 3. Pugliesi (Brazilië). Terwijl de loopers hun series op de athletiek- baan afwerkten, begonnen de speerwerpers hun fraai nummer op het midden-terrein. Reeds direct werden hier uitstekende resultaten ge boekt. Eerst bracht de Duitscher Weimann het Olympisch record speerwerpen, dat op naam van den Zweed Lundquist stond met een worp van 66.60 Meter te Amsterdam in 1928 gevestigd, om zeep en wierp in een van zijn eerste beurten de speer 68.18 Meter. Dit nieuwe Olympische record hield echter niet lang stand, want Matti Jaervinen (Finland) bracht het even later op 71.25 Meter, wel een buitengewone prestatie, welke overigens geheel past in het kader der Olympische prestaties tot op heden. Filmopnamen hebben thans laten zien, dat het resultaat der finale 110 Meter horden niet juist is opgenomen door de juryleden. De volgorde door de juryleden geconstateerd was: 1. Saling (V.S.)2. Beard (V.S.); 3. Keller (V.S.) en 4. Finlay (Engeland). Gebleken is thans, dat de Engelschman Finlay als derde is ge arriveerd voor den Amerikaan Keiler. Het is dus niet een Amerikaansch nummer geworden, daar behalve twee maal de Amerikaansche vlag ook nog de Engelsche vlag aan de buitenste mast omhoog ging. Voor de finale 1500 Meter hardloopen kwa men de volgende loopers aan den start: Cun ningham, Hallewell en Crowley (V.S.), Love lock (Nieuw-Zeeland), Cornes (Engeland), King en Edwards (Canada), de Finnen Purjo, Larva en Luomanen, de Italiaan Beccali, Ny (Zwe den). Direct na den eturt namen Cunningham en Edwards de leiding. Geruimen tijd behielden zij in scherp tempo de leiding. Tevergeefs wachtte men op de Fiï£ nen, waarvan men vooral van Purje en Larva veel verwachtte. Doch niets gebeurde er en rustig bleven de Amerikaan en de Canadees leiden. Zou de Olympische winnaar 1928 Larva in de laatste 100 Meter gaan spurten? Doch in tegenstelling hiermede zakten de Finnen uf en toen de eindrace werd ingezet, hadden zij absoluut geen kans. In den laatsten bocht zette de Italiaan Bec cali een prachtigen spurt in. Hij rasseerde Cun ningham en Edwards en met een voorsprong van 3 Meter won hij in den nieuwen Olympi- schen recordtijd van j min. 51.2 sec. Het oude Olympische record stond op naam van Larva (Finland) met een tijd van 3 min. 53.2 sec. te Amsterdam in 1928 gevestigd. Bec cali werd slechts gevolgd door den En gelschman Cornes, die als tweede eindigde. Di rect daarop eindigden Cunningham en Ed wards resp. als 3 en 4. De Finnen wisten zich niet eens onder oe zes eerste plaatsen te range.hikken. Vanzelf sprekend heerschte er in de Italiaansche kolo nie g-eote vreugde, om van de vele '-'éa- gen, die de winnaar te verduren -.ad, nog maar te zwijgen. De overwinning van den Italiaan mag zeker als een groote verrassing worden beschouwd, doch een nog grootere sensatie is eigenlijk het volkomen falen van de Finnen. De uitslag luidde: 1. en Olympisch winnaar Beccali (Italië) tijd 3 min. 51.2 sec. Nieuw Olym pisch record; 2. Cornes (Engeland); 3. Edwards (Canada); 4. Cunningham (V.S.); 5. Ny (Zwe den); 6. Hallowell (V.S.). In de eerste kwartfinale 400 Meter hardloo pen liep Carr (V.S.) in buitengewoon fraaie stijl. Hij noteerde den besten tijd n.l. 48.4 sec. De uitslag luidde: 1. Carr (V.S.) 48.4 sec.; 2 Wolters (Zuid-Afrika)3 Golding (Australië) 4. Wilson (Canada). De vier besten uit iedere kwartfinale wer den geplaatst. De 12 loopers worden dus in twee demifinales geplaatst. 2e kwartfinale: 1. Gardon (V.S.) tijd 48.6 sec.; 2. Rampling (Engeland); 3. Buechner (Duitschland); 4. Ball (Engeland). 3e kwartfinale: 1. Eastman (V.S.) tijd 48.8 sec.; 2. Rinner (Oostenrijk); 3. Strandvall (Finland); 4. Stoneley (Engeland). Ook het nummer hinkstapsprong vor dert thans. Naar wij tot onze vreugde kunnen melden, heeft Peters (Nederland) zich in de finale weten te plaatsen met een sprong van 14.93 Meter. De volgende athleten wisten zich te kwalifi- ceeren voor de finale. Svensson (Zweden) 15.32 Meter; Namboe (Japan) 15.22 Meter; Oshima (Japan) 15.05 Meter; Peters (Nederland) 14.93 Meter; Fitzgerald (Ierland) 14.89 Meter en Furth (V.S.) met een sprong van 14.88 Meter. Direct daarop vestigde de Japanner Namboe een nieuw wereldrecord door een sprong te maken van 15.72 Meter. De einduitslag van het nummer hinkstap sprong luidde: 1 en Olympich winnaar Nem- boe (Japan) 15.72 M. Nieuw wereld- en Olym pisch record. 2. Svensson (Zweden) 15.32 M. 3. Oshida (Japan) 15.12 M. 4. Fitzgerald (Ier land) 15.01 M. 5. Peters (Nederland) 14.93 M. 6. Futth (V. S.) 14.88 M. LOS ANGELES, 4 Aug. In het „Olympia Auditorium" worden de wedstrijden in het Grieksch-Romeinsch worstelen voortgezet. Daar geen Amerikaansche athleten in dit gedeelte van het tournooi deelnemen, was het bezoek maar matig. Een verrassing was wel de overwinning van den Italiaan Gozzi op den Fin Koskela, welke ontmoeting door den Italiaan na één minuut werd gewonnen. In het vedergewicht won Ehrl (Duitschland) van den Hongaar Zombori op punten. In het bantamgewicht verloor Jaskari (Fin land) van Brendel (Duitschland). Na de resultaten van Woensdag luidde het landenklassement als volgt: Vereenigde Staten 181 punten; Frankrijk 60 punten; Duitschland 43 punten; Italië 40 pun ten; Engeland 33 punten; Finland 24 punten; Canada 22 punten; Zweden 21 punten; Tsje- choslovakije 19 punten; Polen 17 punten; Ja pan 15 punten; Ierland 12 punten. LOS ANGELES, 4 Aug. (V.D.). Het landen klassement van de wielerwedstrijden op den weg luidde: 1. Italië, tijd 7 uur 27 min. 15.2 sec.; 2 Denemarken, 7 uur, 38 min. 50.2 sec.; 3. Zwe den, 7 uur, 39 min. 12.6 sec.; 4. Engeland; 5. Frankrijk; 6. Vereenigde Staten. Het bezoek Woensdag aan de Olympische athletiekwedstrijden was bijzonder groot. Ruim 90.000 toeschouwers waren aanwezig en een ding staat wel vast: het bezoek te Los Angeles zal in ieder geval dat van Amsterdam in 1928 vele malen overtreffen. Immers, het aantal toe schouwers te Amsterdam bij het voetbal- en hockeytournooi kan men niet in aanmerking nemen, daar dit afzonderlijke tournooien wa ren. Donderdag werden de schermwedstrijden op floret voor heeren voortgezet. In de eerste groep onderscheidden zich in het bijzonder de schermers Cattiau (Frankrijk) en Casmir (Duitschland). Uit de eerste poule worden voor de finale ge plaatst de schermers Cattiau (Frankrijk), Cas mir (Duitschland), Larraz (Italië), Garduru (Frankrijk) en Gaudini (Italië). Uit de tweede poule plaatsten zich in den eindstrijd de schermers Lloyd (Engeland), Mar- zi (Italië), Galacius (Argentinië), Guaragna (Italië) en Bougnol (Frankrijk). De finale wordt a.s. Zaterdag verschermd. Wat de dames betreft, Helen Mayer, de Olympisch kampioene van Amsterdam, schijnt geen kans meer te hebben op de eerste plaats. Tot op dit moment zijn nog ongeslagen de schermsters Adams (België) en Olsen (Dene marken) 8 uur: Equipe-schermen. 9 uur: Vijfkamp (zwemmen). 10 uur: Tien-kamp (100 M. verspringen-). 11 uur: Grieksch-Romeinsch worstelen. 12 uur: Zeilen, 14 uur-: 400 M. dem.-finale, tienkamp (-kogel- stooten). 14.45 uur: 5000 M. beslissing. 15 uur: Tienkamp (hoogspringen). 16 uur: 400 M. beslissing. 17 uur: Tienkamp (400 M.). 18 uur: Grieksch-Romeinsch worstelen. Voordat Donderdag in het Amsterdamsche Stadion het kampioenschap van Nederland op de baan achter motoren over een afstand van 100 KM werd verreden, heeft de voorzitter van de Nederlandsche Wielren Unie, jhr. I. L. v. d. Bergh van Heemstede, de ongeveer 15000 toe schouwers, die ondanks het minder gunstige weer waren opgekomen, toegesproken. Hij gaf uiting aan het gevoel van groote blijdschap, dat de Nederlandsche Wielren Unie, hem per soonlijk en, naar hij aannam, de geheele Ne derlandsche sportwereld bezielde door de schit terende overwinning die Van Egmond in Los Angeles heeft behaald (daverend applaus). Dank zij deze overwinning is voor de eerste maal onze vlag aan de eeremast in Los Angeles geheschen en heeft ons volkslied weerklonken onder gejuich van duizenden Amerikanen, en andere vreemdelingen en honderden Nederlan ders, die bij deze overwinning aanwezig waren. Op uitnoodiging van den heer v. d. Bergh van Heemstede, brachten de duizenden toeschouwers een driewerf hoera uit op Van Egmond en on der het spelen van het Wilhelmus werd ook in ons Olympisch Stadion de driekleur aan de hoogste mast geheschen ter eere van onzen Olympischen sprintkampioen Van Egmond. Woensdag zijn de zeilwedstrijden te Cowes voortgezet. Koning George zeilde heden weer goed. De „Brittania" werd tweede in den han dicap-wedstrijd voor eerste klasse-jachten over veertig mijl achter de „Astra" van Paul. Derde werd „White Heather" van Stepenson. In het Queensborough-stadion te Long Island bokste Primo Carnera een wedstrijd tegen den Duitschen bokser Hans Birke. De Italiaansche reus versloeg den Duitscher op punten. Zondag worden in het Gemeentelijk Sport park te Hilversum internationale grasbaan- motorrennen gehouden, waaraan o.m. zal wor den deelgenomen door Duitsche en Belgische motorrijders. De koning heeft op de regatta te Cowes zijn vijfde race gezeild en zijn tweede overwinning behaald mét de „Brittannia". Hij won den wed strijd voor eerste klasse jachten, door binnen den vastgestelden tijd te arriveeren, drie mi nuten voor de „Shamrock". Als derde arriveer de de „White Heather". De koning zag er buitengewoon goed uit en was door de zon gebruind. Bij de wedstrijden om het Canadeesche ten niskampioenschap te Ottawa versloeg de pas 16 jaar oude Amerikaansche speler Frankie Parker uit Milwaukee den Engelschman George Lott met 26, 6 1, 75 en 62, Th. van Tichelen. De Godsmannen uit het Oude Testament. Geloofsver- dediging. Antwerpen. Het is de groote verdienste en aantrekkelijk heid in de werken van Dr. van Tichelen, dat hij aan de bijbelsche portretten een achter grond weet te geven, waardoor ze voor ons op leven, waardoor we ze zien in de omstandig heden, waarin ze geleefd hebben en waardoor we ze vanzelf beter begrijpen. In dit boek krij gen we de sprekende portretten te zien van de aartsvaders en koningen en profeten, die den Christus hebben voorafgebeeld in hun geschrif ten en hun leven. Daarom is de apotheose op den Christus als slothoofdstuk hier zeer op haar plaats. Juist omdat van Tichelen ze geeft, zooals ze leefden, maken sommigen dier Godsmannen wel wat al te veel den indruk van rare snui ters, trouwens enkelen noemt de schrijver zelf: Rooverhoofdman. Het aardige Vlaamsch geeft ook iets komieks: „Joas was door zijn moei uit het paleis gestolen, toen zijn broeders gekeeld werden." Onmiddellijk vóór de lezing van dit boek hadden wij vrijwel dezelfde teekeningen doorgewerkt in den bijbel van Dr. Jos. Keulers, maar daar nemen wij niet dien indruk van koppensnellers mee en bovendien zijn daar met zorg vermeden uitdrukkingen en aanhalingen, waarom de bijbel zoo maar niet iedereen kan in handen gegeven worden. We denken hier b.v. aan de verzen van Osee op bladz. 167 en 168, die maar niet met kwistige hand aan ieder moeten uitgedeeld worden. J. O. M. „Zelfheiliging en Apostolaat", door Pater Marcus, Capucijn. Uitgave: Kruisvaarders van St. Jan te Rijswijk. In de inleiding schrijft pater Marcus over het doel van dit boekje: „In dit boekje g'eef ik in het kort verklaring van het wezen, het doel en de organisatie der Mariagroepen". Het boekje is dus op de eerste plaats bestemd voor Maria-Congreganisten, Graalleden en K. J. V. meisjes, maar daarnaast zullen ook vele anderen het met vrucht kunnen gebruiken. Helder en overzichtelijk is uiteengeaet, wat zelf heiliging is en hoe men die het best kan be oefenen. Het is een boekje, klein van omvang, maar groot van inhoud Isabel C. Clerke. Twee Levens, door T. de Witte. J. Philip Kruseman 's Gravenhage. Een zeer oorspronkelijk gegeven is in dezen hoogstaanden roman goed verwerkt. Lady Trent die na een ongelukkig huwelijk op jeugdigen leeftijd weduwe is geworden, verwaarloost haar kind, waardoor Olave van haar vervreemdt en laat het over aan haar zuster Agnes. Lady Trent zal opnieuw in het huwelijk treden met een schrijver en deze wordt verliefd op Olave. Verrassende tooneelen bij de ontdekking. La dy Trent zegt haar verloofde af en wil ook haar dochter van hem scheiden. Dit gelukt niet en Guy Quinu huwt ten slotte onder goedkeu ring van Lady Trent met Olave. Hij was niet practiseerend katholiek. Olave wordt katholiek en beiden willen hun geloof ook beleven. Jammer, dat het werkelijk voorname boek wat onbeschaafd, wat ruw, wat kwajongens achtig is vertaald. Belachelijk is dat koeter- waalsch-Brabantsch als een der ondergeschik ten een rolletje moet opzeggen. Een aanbeve lenswaardig boek. J. O. M. Zooals reeds vroeger medegedeeld hebben de Katholieke Centrale van Overheidspersoneel en de Vakgroep Overheidspersoneel van het R. K. Werkliedenverbond besloten samen te werken in verband met de problemen, die het Rapport- Weiter voor het Overheidspersoneel heeft aan de orde gesteld. Woensdag werd ten kantore van het R. K. Werkliedenverbond te Utrecht een gecombi neerde vergadering gehouden om een actie-plan vast te stellen en een en ander i nverband met de samenwerking te regelen. Besloten werd tot het vormen van een Comité van Actie, waarvan de voorzitter der Katho lieke Centrale van Overheidspersoneel, de heer Bulten, voorzitter, de secretaris van dezelfde Centrale, secretaris zal zijn. In het Comité, hetwelk uit negen personen zal bestaan, zullen zitting hebben twee ver tegenwoordigers der samenwerkende lichamen en bovendien één afgevaardigde van elk der deelnemende bonden, voor zoover niet vertegen woordigd door de vertegenwoordigers der sa menwerkende lichamen en bovendien één afge vaardigde van elk der deelnemende bonden, voor zoover niet vertegenwoordigd door de ver tegenwoordigers der samenwerkende groepen. Wat de actie betreft, besloot de vergadering als inzet op Donderdag 11 Augustus as. te Utrecht eene vergadering te houden van de hoofdbesturen der betrokken organisaties. In deze vergadering zullen een tweetal be stuurders, de heeren L. F. Guit en J. H. Wa terborg, tot inleiding der besprekingen, behan delen le. de maatschappelijke zijde, 2e. de ma- terieele inhoud van het Rapport voor het Overheidspersoneel Op de tweede plaats zal het Comité zich bij manifest richten tot het Overheidspersoneel. De verdere punten van het program van actie zullen door het Comité nader worden uitge werkt en tijdig zal aan de organisaties het re sultaat daarvan worden medegedeeld. Dok en de Tooneeldub, door Nanda. Illu straties van Hans Borrebach. 203 blz. Gebrs. Kluitman, Alkmaar. De meisjesboeken van Nanda, waarvan reeds een heele serie bij de bekende uitgevers van kinderboeken iin Alkmaar verschenen, zijn be kend, en genieten een uitstekende reputatie. Ook „Dok en de Tooneelclub" is weer zoo'n echt verhaal uit het meisjesleven, dat zelfs de volwassene met pleizier de lotgevallen van de robbedoezige, maar eerlijke en ondernemende heldin volgt, welke even vlot als natuurlijk en vertrouwen op Gods Voorzienigheid. Een Kath. spannend zijn beschrven. Een boek dat wederom zeer vele meisjes van 11 tot 16 jaar zal kunnen boeien met z'n ge zonden en nuttigen leeskost. BROEK OP LANGENDIJK, 5 Aug. 761 K.G. Tomaten A 13.90—14.10; B 14.80; C 12.10; CC 5.00; 17000 K. G. Aardappelen: Schotsche muizen 0.701.50; Eigenheimers 1.601.90; Blauwe Eigenheimers 1.202.40; Drielingen 1.70—1.90; 600 K.G. Wortelen 1.10—2.10; 275 stuks bloemkool le soort 7.708.30; idem 2e soort 1.70; 6000 Gele Kool 0.60—0.70; 15000 Vroege witte kool 0.60—0.80; 1150 Uien 9.50— 10.50; Nep, 8.709.60; Zilvernep 1.301.60; Gele 3.704.40;' Drielingen 5.5.50; Gele uien 2.80; 4200 bieten 0.602.70; Druiven 3.25; Alicanten 58.8059.00; Frankendalers 63.80. HOORN, 4 Aug. Kaas. Fabriekskaas ƒ20.50; kleine boerenkaas 20.50; commissie 21, Aan voer 39 stapels, wegende 33111 K.G.. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE, 5 Aug. Noorder- marktbond. 13600 Kg. Aardappelen. Groote Schotten 90.1.20, Schotsche Muizen 901.10, Drielingen 80—1.80, Duken 1.20, Eigenheimers 1.301.90. 3400 Kg. Spercieboonen 6.8.30, 39600 Kg. Zilveruieen. Zilvernep 5.50—11.40, Drielingen 3.90—4.80, Zilveruien 1.10—1.50. 15400 Kg. Uien, Gele Nep 7.6011.40, Drielingen 3.4.40, Uien 3.30—3.50. 1700 Kg. Kroten 1.40—1.90. 2500 Kg Roode Kool. Gew. witte kool 60 ct. 3000 Kg D. witte kaol 60 ct. 1000 Kg. gele kool 60 ct OMROEPERS Koop Verkoop Huur Verbuur etc. 20 cent per regel ft (Niet voor den handel) iiniiinuiiitiiiNiiiiniiutniiiiiiitiiHiiiitiiiiiiiuiiiiiuiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinittnitiiiiiniitiiiiiiiititiiiiiiiniiiiHininiiiis numiiiuiiminnimiiiiiniiiiiiiniiiiiimiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiitiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiüiiiiiiniginiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiinÊ B. z. a. nette R.K. Juffr. als HUISHOUDSTER leeft. 45 J„ z.g.k.k. bekend met alle werkz. en van g.g.v. Br. onder letter O 8373, bur. van dit blad. B. z. a. net Duitsch meisje, 18 j.. als Hulp ln Huishouden of meisje al leen, v.g.g.v., goed kunn. naaien en versteflen. Br. lett. O 8375, bur. van dit blad. B. z. a. een voor den Woensdag. Br. lett. H, Boekhandel VALK. Ambonplein 18, Amsterdam. O 8395 JUFFROUW. R.K., zoekt plaatsing bij Dame. Heer of Kind, per 15 Aug. of 1 Sept. Br. lett. P. boekh. DAS, Bosb. Toussaintstraat 22. O 8354 B. z. a. voor het maken van Mantels, Japonnen, kindergoed en alle voor komende Kleedingstukken tegen zeer billijken prijs. Uitsluitend huiswerk. Br. lett. O 8355, bur. van dit blad. Leeftijd 21 j., v.g.g.v. Br. Dalweg 19, Baarn. O 8393 B. z. a. een Halfwas Smid in grof, fijn- of machinesmederij. Leeftijd 19 jaar. Br. lett. 8376, bur. van dit blad. Net persoon biedt zich aan als in Pension of Stichting. Reeds als zoodanig werkzaam geweest. Brieven onder letter O 8052, bur. v. d. blad. Nette R.K. Winkeljuffrouw zag zich zich gaarne geplaatst in zaak v. Huis houd, of luxe art., ook bek. m. ijzer waren. liefst intern. Brieven onder letter O 8385, bureau van dit blad. B. z. a. te Utrecht een alleszins bekwaam BAKKERSKNECHT. Gewend om leiding te geven. V.g.g.v. Br. lett. O 8386, bur. van dit blad. Bz.a. een gevorderd SMIDSKNECHT-AUTOG. LASSCHER om zich verder te bekwamen tegen kost en inwoning zakgeld of klein loon. Brieven onder letter O 8387. bureau van dit blad. B. z. a. net en deg. R.K. Duitsch Meisje Haarlem of omg., 5 j. in Hol land werkz. Brieven onder letter O 8368, bureau van dit blad. Biedt zich aan voor dag of dag en nacht een net meisje. R.K., 21 Jaar. Br. lett. O 8377. bur. van dit blad. Biedt zich aan besch. meisje, 20 J.. voor vier dagen in de week. Br. ond. letter O 8396, bureau van dit blad. COUPEUSE b.z.a. Japon pasklaar v.a. f 1.50. Mantels v.a. f 2.50. N. Gracht 4 H'lem aimiinniiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiirniiiiiiiiniiiniiiiiiiiininiiiiiiiniiuniiuniniiiminiiinmiiHiiiiiiiiiimiiiiiiiiiniitiiiiiiiiiiin imiHE siiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiitiiiiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiniiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiB Gevr. flinke of HUISH. voor d. en n. Zelfstandig kunn. werken. Prima get. Amsteldijk 17, na 8 uur. A'dam. O 8370 Gevraagd einde Augustus een in Heeren- en Dameszaak. Goed kun nende onduleeren en watergolven. Brieven onder letter O 8365, bureau van dit blad. gevr. te Haarlem voor het stofschoon- houden van eenlge toonkamers en op naaimachine kunnende werken. Br. ond. lett. O 8363, bur. van dit blad. Gevraagd te Haarlem net in klein gezin, van half negen tot half vijf. Ook genegen 3 avonden per week op te passen. Brieven onder letter O 8364, bureau van dit blad. gevraagd, Heerenstraat 14, Amster dam. O 8390 gevraagd voor halve dagen, 15 a 16 jaar. v. Woustraat 22 hs., A'dam. Gevraagd per 1 of 15 Sept. a.s. een voor dag en nacht. Zelfst. kunnende werken en koken. Aanmelden Zater dag tusschen 10 én 12 uur. Mevr. DE LEEUW, Roerstraat 100, A'dam. Gevraagd NET MEISJE van 8 tot 5 uur. Mevr. SWAALF, Lo- rentzplein 36, Haarlem. O 8361 Gevraagd voor Amsterdam net voor hulp in de huishouding, ongev. 14 of 15 jaar, goede behandeling. Br. letter O 8371, bureau van dit blad. Terstond gevraagd m. 1., bij weduwn. met 5 kinderen. Goed met alles op de hoogte, v.g.g.v. Br. lett. O 8389, bijkantoor Beverwijk. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiuiiimiiiiiimniiiig BLOEMGRACHT 61. Uitstekend geschikt voor Garage of Werkplaats. Oppervl. 200 M2. Huur prijs 100.p. m. Dag. te bezichtigen. Te bevr. HUIZEN ADM.-BANK. Frederlksplein. Telef. 32415. O 8358 TE HUUR: Een WONING voor twee bejaarde menschen, f 4.25 p. w. Te bevragen Bloemgracht 84 I. Amsterdam. O 8372 DAMES! Voor Dames, die van een gezellig R.K. tehuis houden, Inwoning aangeboden bij twee Dames. Br. lett. O 8366, bur. van dit blad. TE HUUR: Keurig 3e BOVENHUIS Berenstraat 15, Amsterdam. Huurpr. f 27.p. m. Bevr. ln 't huis. O 8367 Te koop te Utr. een pracht vrij Huisje 2 jaar oud. Kamer en suite, 2 groote slaapkamers, pracht keuken, tuintje en schuur, alle dagen te bezichtigen. Br. lett. O 8379, bur. van dit blad. 2 Zusters vragen GESCHIKTE WONING 25 p. m. te A'dam. Brieven onder letter O 8401. „Sancta Maria", de Clercqstr. 48, A'dam. R.K. Jongeman, zoekt ruime KAMER, liefst Muiderpoortbuurt, Amsterdam. Br. ond. lett. O 8356, bur. van dit bl. guiiuinniimiiiiiniiniiiiiiiiniiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiniiiiiHiiiiiiiiniiiiniiiiiimiiintiiimiiiniiniuiriiniiiiiiuiiiiiinniiniiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiinHiii^ ^nniiinnimninnnniiiiiiiiiiniiiiinuiiiiiiiiiitiiiuiiiiniimiimiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiinniiiniiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiuiiiiiiiitMiiiniiiinnininiHnininmiiiinim TE KOOP. KIPPEN EN JONGE HENNEN „Mariënbosch" 9B. Vogelenzang. O 8369 TE KOOP AANGEBODEN ALT SAXOPHOON voor Jazz, mat verzil; met vergulden beker in étui, pracht vnn toon. z.g.a.n., prijs t 150 of in ruil voor accordeon. Br. onder letter O 8362, bureau van dit blad. TE KOOP 15 MOOIE BIGGEN bij G. GROOT Egm. a. d. Hoef. O 8384 Spotkoopje! Nieuw met ingebouwden Philips luidspreker J. v. REMS, Saenredamstr. 52 II, Amsterdam. O 8391 Te koop aangeboden tegen zeer bil lijken prijs Inventaris Heeren Kap perszaak. Ook gedeeltelijk. Beek straat 23, Arnhem. O 8374 Te koop een Heerenrijwiel ook met D. K. W. Hulpmotor, z.a.n., voor elk aann. bod, gesch. v. transport. Schoterweg 200 Haarlem (N.) O 8380 Te koop fonkelnieuw van f 195.voor f 155.H. PEE REBOOM, N. Nledorp. Telef. 8. O 8392 Aangeboden prach. z. g. a. n. mod. KINDERWAGEN. Prijs bill. Na 6 uur Spaarnwouder- straat 28rood, drukbel, Haarlem. O 8383 D. en H. Rijwiel te koop, z.g.a.n. Ned. Kroon H. Rijwiel 35. D. fiets f 12.50, Jongensfiets 12.50 en Beste H. Fiets f 11, te zien Schoterweg 160 zw- Haarlem (N.). O 8397 Te koop D.K.W. Motor, in goeden staat, met duo, electr. licht en twee versnellingen, spotprijs. A. HAND- GRAAF, Liedeweg 12, Haarl.liede. O 8398 GEVRAAGD 2de Hands zuinige 2 PERS. AUTO met Dicky Seat. Liefst van particu lier. Zoo voordeelig mogelijk. Brieven ond. lett. O 8369, bur. van dit blad. 2 PERS. AUTO te koop gevr., zoo goed als nieuw. Br. m. opg. v. uiterst, prijs, merk, jaartal en omschr. onder lett. O 8382 Bur. van dit Blad. door particulier 1 a 3 HUIZEN op eigen grond te A'dam. Geen tus- schenpersonen. Br. m. voll. bmschr. onder letter O 8357, bur. v. d. blad. Te koop gevraagd: Duitsche Herder van 9 a 10 maanden. Prijs billijk. Br. lett, O 8378. bur. van dit blad. giiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiniinni sjtl]II!ll[!lllllll!l|[!lllllllllllllllllllllI!l[!lllllll!llllllllil!tllllllllll|]l[|||||ll!lllllllllllllllillllllllll!ll[||llltllltllltlllllllllll[llllllllllllltllll!ll!IIIIIItlllllllllillllllllllI[llllll|||l||IUJIIII|Iia ZANDVOORT nog kamers m. of z. Pension met keukengebruik. Str. water, bij Spoor en Zee, Burg. Engelbertstraat 25, Tel. 388. O 8394 Juffrouw b.b.h. zoekt gezellige ZIT-SLAAPKAMER liefst omtrek Binnenweg, Heemstede. Br. lett. O 8400. bur. van dit blad. sijiiiniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii mins HELPT DE snel, veler heil toch staat op 't spel. Giften a. d. Procure: „St. Olavhuis", Bussum. Giro 121883. O 7235 LEERT AUTORIJDEN. Hesseiing-Hoizhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé Cursus 15.- Tot Rijbew. 30.- Zakenman vraagt 4000 ter leen tegen een aflossing 'van 500 per j. Twee solide borgen aanwezig. Br. letter O 8388, bureau van dit blad. SCHEIKUNDE WARENKENNIS Les gevraagd in de beginselen. Br. met opg. van condit. onder lett. O 8381 Bur. van dit Blad. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7 Amsterdam Tel. 82104. O 8020 BEHANG- EN STOFFEERWERK gevraagd door bekw. vakman. Wil- lemsen, Kerkstr. 2, Haarl. Tel. 15957 O 8002 R.K. Jonged., 26 j., ontw.. kunstz., muz., deg. v. karakter zoekt dito in A'dam, om vacantie door te bren gen. nadien kennism. voort te zetten. Br. lett. O 8359, bur. van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12