STADSNIEUWS Fosco/ rosco HUIZING's Haarlem, 5 Aug. Echt en goed BEURS VAN AMSTERDAM Behalve BALLY MARIA-STICHTING DBINKT De heerlijke verf ris- schende Cacaodrank koude melk. Wisselkoersen VRIJDAG 5 AUGUSTUS ONGEVALLEN IN HET STADION Tijdens de wielerwedstrijden DE OVERWINNING VAN VAN EGMOND In een lied gehuldigd VAN ONZE RECHTBANK Schillenwagen geramd Hij had hart voor de zaak Jan Wiegman Personalia CONCERT H.O.V. HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Centrale Verwarming Lichamelijke Opvoeding Examens handenarbeid Examens Hoofdakte VERKEERSONGEVALLEN Pas op bij oversteken Denk aan lekke banden 30 en spaarbankboekje gestolen Opening rijwielzaak Zwijntjesjager gesnapt Het jubileum van „Voorwaarts" Concert in het Gasthuis Restaurant „Bolwerk" NEDERLANDSCHE SPOORWEGEN Aanbestedingen verkoopen wij ook nog ander schoeisel, doch alleen eerste klas fabrikaten SCHOENENMAGAZIJN CR. HOUTSTRAAT 42-44 AGENDA Gevonden dieren en voorwerpen Voor het Nat. Crisis-Comité Zilveren jubileum UIT DEN OMTREK BEVERWIJK DE TOESTAND IN DEN TUINBOUW Voorloopig geen Regeeringssteun VELSEN De Hoofdstraat te Santpoort 6 Augustus STOFZUIGERHUIS MAERTENS Vampyr stofzuigers 98. MOTORSPORT Grasbaanraces te Hilversum ZEILEN De zeilwedstrijden te Cowes De Regatta te Cowes BOKSEN Primo Camera wint TENNIS Zestienjarige verslaat den Engelschman Lott TENNIS IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK VRIJDAG 5 AUGUSTUS 1932 102| 1011 972- lOlf 90 1064 58 34 1-7 1074 2 102 18* 154 334 il 109 74 11 1474 82 5 74 45 23 21 14 33 22 lf 24 14 134 584 1864 132 91 7 48 32.00 138 119 13 134 Omtrent de ongevallen tijdens de wielerwed strijden Donderdagavond in het Amsterdamsche Stadion by een wedstrijd voor nieuwelingen kunnen we nog het volgende mededeelen Eenige deelnemers kwamen te vallen en wei zóó ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zij werden naar buiten ge dragen, waar de Geneeskundige Dienst, die gewaarschuwd was, de noodige hulp ver leende. Twee der gevallen wielrijders, de 23 jarige A. Molendijk uit Haarlem en de 23-jarige R. Vronhoff uit Amsterdam, hadden beiden een hersenschudding en een hoofdwonde bekomen, zoodat zy in het Wilhelminagasthuis ter ver pleging moesten worden opgenomen. De nieuweling Kroese, die een lichte sleutel beenfractuur had opgeloopen, kon naar huis worden vervoerd. Bij informatie aan het ziekenhuis hedenmid dag deelde men ons mede, dat de toestand van Vronhoff bevredigend was. De toestand van Molendijk echter was ernstig. De revue „Pak de Leuning" trekt iederen avond volle zalen, wat wel een bewijs is, dat het publiek zich amuseert. Naar aanleiding van de overwinning, welke onze stadgenoot Jacq. van Egmond te Los Angeles behaald heeft, zong de heer Kees van Dam (Kokkie) gisteravond onder staand couplet op de bekende melodie: „Een karretje op den zandweg": Een karretje in Los Angeles reed, Waarop Jacq. van Egmond zooals U wel weet, Een Hollandsche jongen uit Haarlem, Hy wilde voor Holland echt Hollandsch gaan doen, En ja, hoorVan Egmond werd kampioen, Gefeliciteerd mijn vriend, mijn vriend, En ik wensch je wel thuis, myn vriend'. In een van de wintermaanden van dit jaar gebeurde het te Halfweg, dat een wagen van een schillenboer door een achterop rijdenden luxe-auto met zulk een kracht werd aangere den, dat de wagen door midden brak en het paard met het voorgedeelte van de kar op hol sloeg. Het hollende dier veroorzaakte in de kom van Halfweg een heele opschudding, doch kon gelukkig gegrepen worden, voordat het ernstige schade veroorzaakt had. Oorzaak van deze botsing was volgens den be stuurder van den aanrijdenden auto de glad heid van het wegdek, vooral op de Boezembrug, en de omstandigheid, dat de schillenboer, die met zijn wagen naar links was uitgeweken voor een langs den weg stilstaanden auto, daarvoor geen teeken gegeven had. De Haarlemsche rechtbank had Donderdag dit geval en de schuldvraag te onderzoeken. De autorijder verklaarde, dat, toen de schil lenwagen naar links ging, ook hij naar het mid den van den weg was uitgeweken, doch niet heeft durven passeeren, omdat er van den te- genovergestelden kant een auto naderde. Hij remde dus, doch op de Boezembrug werden de wielen tengevolge van sterk remmen geblok keerd, waardoor de auto vooruitschoof en tegen den schillenwagen opreed De man was zeer goed met den weg bekend, omdat hy hem meer malen daags bereed, en 'wist ook, dat de Boe zembrug dikwijls door de gladheid vooral bij nat weer abnormaal gevaarlijk is. De officier van justitie was van meening dat de automobilist den schillenwagen, gezien de groote breedte van den weg ter plaatse, best had kunnen ontwijken en passeeren, en leidde uit het feit, dat de wagen door midden gebro ken was, af, dat de auto een groote vaart moest hebben gehad. Het kwam hem derhalve voor, dat er groote schuld by verd. aanwezig was. Ook de gevolgen noemde hij ernstig, omdat de schillenboer gewond werd en eenigen tijd zijn werk niet heeft kunnen doen. Rekening hou dende echter met de omstandigheid, dat verd de schade reeds had vergoed, eischte hij een geldboete van 100 subs 14 dagen hechtenis. Uitspraak 16 Augustus. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdag ook terecht een handelsreiziger van een Duitsche firma, die zijn arbeid tevens in dienst wilde stellen van een Haarlemsche firma. By zyn aanmelding dischte hy allergunstigste en groote-verrwachtingen-gevende verhalen op, en nadat hy voor de firma op reis was geweest, kwam hy zelfs met eenige flinke orders thuis. Als voorschot op zijn provisie vroeg hy aan den procuratiehouder toen een bedrag aan geld. dat hy ter bestrijding van reis- en verblyfkosten zou aanwenden. Hij kreeg dit bedrag en een week later, toen hy weer met prachtige resul taten thuis kwam, gelukte het hem eveneens een voorschot op zyn provisie te krijgen. Daar de orders op korten termijn moesten worden uit gevoerd, was door de firma vóór de uitvoering niet meer over de leverring gecorrespondeerd en had zij eerst later moeten ontdekken, dat geen orders waren gegeven. Tegen den fantaseerenden „harde werker", die niet ter verantwoording was verschenen en die zich reeds meer aan verduistering had schul dig gemaakt en daarvoor gevangenisstraf had ondergaan, werd door den officier van justitie zes maanden „gratis onderdak" geëischt. De rechtbank zal 16 Augustus uitspraak doen Exposeert in Heemstede. De belangstelling, die de kunstschilder Jan Wiegman ondervond by de expositie van zyn aquarellen, heeft hem aangespoord, ook nog eenige andere proeven van zijn arbeid ten toon te stellen by de firma van Noort, Raadhuis straat te Heemstede. Het betreft thans een collectie silhouetten. De heeren F. Wildenburg, te Aalsmeer en G. Keunen te Beverwijk slaagden te Haarlem voor het examen hoofdakte; de heer T. J. Oprei te Velsen, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Duitsch M. O., akte A.; mej. P. C. Brand, te Zaandam, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Duitsch L. O.; mej. A. J. Blom te Wormerveer, slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken; H. de Hey te Haarlem, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Nyverheidsonderwijs; mej. M. S. Dollekamp te Haarlem, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch M, O. akte A. Solist Fred. Leidner der H. O. V.) (solo-altist De groote Symphonische Ouverture van Tschaikowsky, Romeo und Julia, dateert reeds van 1869. De groote Russische componist be. leefde er zijn eerste successen mee, doch werkte het in 1870 nog eens om. Het werk kreeg een minder gelukkige interpretatie dan we van het H. O. V.-orkest gewend zijn: bij voortduring bemerkten we een onrustige stemming, welke tal van fragmenten ook in de verder gespeelde werken van Sitt en Beethoven nog al eêns rommelig maakte. Van de anders in Tschai- kowsky's opus zoo sterk sprekende climaxen en anti.climaxen bleef weinig over en alleen in de zachtere gedeelten wist dirigent Adam een wat rustiger sfeer en grootere volgzaamheid te ver krijgen. De uitvoerenden hadden met deze ge. liefkoosde ouverture nochtans veel succes. Met minder groot was het succes dat de solo-altist Fred. Leidner by de talrijke aan. wezigen had met het voor alt geschreven con cert in g. kl. terts van Hans Sitt. In de zeer beperkte literatuur, welke er voor dit instrument bestaat, neemt dit concert-werk van Sitt een eerste plaats in. Sitt, die jaren lang zelf altist was in het bekende Brodsky- kwartet uit Leipzig, weet de mogelykheden van de viola uitstekend te benutten, en ofschocn hier uit den aard van de zaak geen sprake kan zijn van een sterk sprekende schepping, wijl het solo-instrument met zijn betrekkelijk zwakke toonproductie niet opweegt tegen het orkestapparaat, is toch uit de samenwerking van beide ook gisterenavond wederom een goede auditie geboren, die wel mocht bevredigen. Want Fred. Leidner heeft naast een gezond muzikale, hoewel minder sterk persoonlijke ge aardheid, toch een zuiveren, fluweelen toon, die altijd gedistingeerd en aangenaam aan doet. Dat is het, wat men in zyn spel dan ook bijzonder op prijs stelt, en waardoor hy gisteren avond zulk een succes mocht verwerven, dat hij dankbaar en spontaan met dirigent en colle ga's deelde. De tweede concert-helft werd ingenomen door Beethoven's C moll symphonie, zijn vyfde, naar een uitlating van den meester zelve de „nood- lots-symphonie" genoemd. De c moll toonaard heeft bij Beethoven iets zeer karakteristieks, en is een klankkleur, waar hy byzondere voor liefde voor heeft. Te weinig nadrukkelijk echter werd ons gisterenavond het bijzonder karakter hiervan betoond. Reeds bij den inzet misten we dat beklemmende, dat die eerste vijf ma ten kunnen hebben. Toch werd de vertolking gaandeweg sterker, en dwong zich het karakter dezer onsterfelyke muziek „Per aspera ad as- tra" aan de executanten onweerstaanbaar op, zoodat we ten slotte, in acht genomen de in den aanhef vermelde geringere attentie van het orkest, toch nog een vertolking kregen, die de aanwezigen zeer mocht bevredigen. J. S. Heringa-Johnson- Oliebranders Nijverheid, benevens een zilveren herinnerings medaille met inscriptie en tenslotte nog een enveloppe met inhoud. Namens het personeel sprak de heer L. van Egmond hem toe en bood hem een houtsnede, de Zomervaart voorstellende, aan. Hierna werd de eere-wijn rondgediend en hield de jubilaris receptie, welke door vele vrienden en collega's van den heer Christiaans bezocht werd. Per auto werd de jubilaris' daarna weer naar zijn woning gebracht, waar het feest in in- tiemen king werd voortgezet. De oogenblikkelijk gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in met het gevolg, dat de 18-jarige v. d. W., afkomstig uit Heemstede en te Vijfhuizen in den kost, aangehouden werd. Hij bleek nog in het bezit te zijn van twee briefjes van 10. Het andere had hij verzilverd. De politie heeft den verdachte onder hevig verzet naar Hoofddorp overgebracht en later naar Haarlem, om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie. Intusschen heeft de verdachte, die nog meer op zyn kerfstok heeft, bekend den diefstal ge pleegd te hebben. Het spaarbankboekje werd later gevonden achter een schildery by v. d. W in zyn kosthuis. In het tydvak 16—31 Juli zyn in de gemeen- telyke zweminrichtingen 36968 baden genomen, verdeeld als volgt: Houtvaart mannen vrouwen Abonné's 2293 2352 35 ets. baden 115 106 10 ets. baden 1743 1722 Vereenigingsbaden 763 432 Schoolbaden 854 621 Kosteiooze baden 3407 3548 Totaal 9175 8781 Delft mannen vrouwen Abonné's 7193 7403 35 ets. baden 207 200 10 ets. baden 1061 1199 Vereenigingsbaden 76 51 Schoolbaden 1050 572 Totaal 9587 9425 HAARLEM., 4 Aug. Geëxamineerd 13 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: (1 terugge trokken, 1 niet opgekomen) J. J. Baar, Heem stede; W. v. d. Berg, Haarlem; A. J. Boekhonz Amsterdam; J. van Drunen, Aerdenhout; F. G. M. Douwes, Amsterdam; D. Hofstra, Am sterdam; G. C. Jongh. Visscher, Heemstede; H. Zevenboom, Amersfoort en J. van Dooren, Laren, N.H. HAARLEM, 4 Augustus. Geëxamineerd 8 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: N. Ba- nis, Amsterdam: B. Blok, Noord-Scharwoude; F. Wildenburg, Aalsmeer; G. Keunen, Bever wyk; en C. v. Loenhout, Amsterdam. Gisteren reed de heer C. I*, 59 jaar oud, wonende te Amsterdam, met zyn rywiel op het rijwielpad langs de Amsterdamsche vaart in de richting Haarlem. Ter hoogte van de Jan Frederik Helmerstraat wilde hy, op de daarvoor aangegeven plaats, den Ryksweg oversteken, toen uit de richting Amsterdam een motorryder naderde. Er ontstond een botsing, waardoor de heer L. viel en zyn linkerwijsvinger brak. Een lid van O.D. heeft hem ter plaatse ver bonden, waarna hy loopende naar het St. Elisa beth Gasthuis is gegaan om daar verder behan deld te worden. Motor en rywiel werden be schadigd. De politie maakte proces-verbaal op. Hedenmorgen, ongeveer 9 uur, reed een 16- jarig meisje in de Warmoesstraat. Toen zij de Anegang in wilde rijden, naderde juist een luxe auto uit de Groote Houtstraat, waardoor zy haar stuur kwyt raakte en in de etalagekast van de firma H. B. Swarte, Anegang 34, terecht kwam. Gelukkig bekwam het meisje, dat hevig ge schrokken was, geen letsel, maar de groote etalageruit brak in stukken, terwijl ook eenige japonnen beschadigd werden. Verzekering dekt de schade. Stukken glas lagen overal op de straat ver spreid. Het verkeer ondervond ernstigen hinder. 18-jarige jongen de dief. Mej. L. van W. te Vijfhuizen kwam decer dagen, nadat zy korten tijd buitenshuis had vertoefd, tot de onaangename ontdekking dat er ongewenscht bezoek aan haar woning was gebracht. Er bleek dat drie briefjes van 10 en een spaarbankboekje uit een tasch. die in een kast lag, waren ontvreemd. Tot de handelsmenschen, die met een ver- woed optimisme zich verzetten tegen malaise en crisis, behoort ongetwyfeld ook de heer Th. J. Rozenheek, die thans zijn tweede rijwielzaak Schagchelstraat 22, geheel verbouwd en gemo demiseerd heeft. By deze zaak is thans ook het achter de zaak gelegen /binnenplaatsje getrokken, dat in een aardig kantoortje herschapen is, terwyl de win kel zelf door den granieten vloer, de roomkleu rige wanden, de moderne verlichting en de eikenhouten betimmering een uitstekenden in druk maakt. Het is de bedoeling, dat in deze nieuwe zaak de nieuwste snufjes op rijwielgebied worden tentoongesteld, in de oude zaak Schagchelstraat 6 blijft de détailverkoop en de reparatie-inrich ting gevestigd. De politie te Amsterdam heeft aldaar een 25-jarigen los-werkman uit Beverwyk aange houden, die Donderdag een rijwiel in de Groote Houtstraat had ontvreemd. Hij wilde het rijwiel te Amsterdam tegen zeer lagen prijs verkoopen, maar de politie heeft dit nog juist kunnen verhinderen. De man heeft bekend. Hij is in bewaring ge steld. In verband met het jubileum van „Voor waarts" zal een serenade gebracht worden, en wel Zaterdagavond 7 uur aan „Voorwaarts". De volgende vereenigingen hebben hun me dewerking toegezegd: Harmonie „Crescendo", „Utile Dulci", „Kunstgenot," „Tramfanfare", „Crescendo", Jeugdfanfare „Oosterspeeltuin", „Johez", het Knapencorps „Johez", „Kunst kring." De volgende route is by den commissaris van politie aangevraagd: Kennemerplein, viaduct Kruisweg, Kruisstraat, Nieuwe Groenmarkt, Zijlstraat, Ged. Oude Gracht, Turfmarkt, Kam pervest, Kleine Houtweg, Baan naar het Bron gebouw. Op het grasveld voor de muziektent zal de door „Voorwaarts" aangeboden feestmarsch, uitgevoerd door de deelnemers aan de sere nade, gedirigeerd worden door den directeur van „Johez", den heer Meng. Na afloop zullen de deelnemers aan deze se renade in de gelegenheid worden gesteld, het concert, dat volgens het programma gegeven wordt door „Apollo" van Koog aan de Zaan bij te wonen, terwyl de dames van de deelnemers tegen gereduceerden prys ook van dit concert kunnen genieten. Dezer dagen gaf het Dubbelmannen Kwartet „Bel Canto," directeur Piet Germes, een con cert in het Groote Gasthuis, dat zoowel door verpleegden als verplegenden op zeer grooten prijs werd gesteld. Medewerking verleenden daarbij mevrouw AlphenaarBock en Piet Halsema, respec tievelijk viool en pianiste. Op een zeer gunstig gelegen punt in onze stad, het Bolwerk nabij de Kennemerbrug, is dezer dagen een café-restaurant onder den naam „Bolwerk" geopend. Reeds van den eersten dag af stond deze modern geoutilleerde inrichting in het teeken van groote belangstelling en vooral in de avond- uren hadden velen op het terras, van waaraf men een prachtig uitzicht heeft op de singels en hun rijk beboschte oevers, een rustig en ge zellig zitje gekozen. En bij wat kille tempera tuur koos men eenaangenaam onderkomen in de ruime café-zaal, welker inrichting een warme en intieme sfeer uitstraalt. Gebrek aan plaats zal hier niet spoedig voorkomen, want zelfs vierhonderd bezoekers kunnen zich met gemak in deze uitnemende omgeving verpoozen. Een belangrijk voordeel bij deze opening is, dat zij geschied is in de vacantiemaanden. Hier door toch zal „Bolwerk" spoedig een groote bekendheid genieten. En zoo zal dan ook hier blijken dat een goed begin reeds het halve werk is. Door de Directie der Nederlandsche Spoor wegen werd te Utrecht aanbesteed bestek No. 1467 H.S. „Het verbouwen van de voormalige loc-loods te Uitgeest tot werkplaats voor de bovenlei ding." Raming 19.000. Ingekomen 53 biljetten. Laagste inschrijver J. Apeldoorn te Egmond- Binnen voor 12.650. Ingeschreven werd als volgt: J. C. Minck, Utrecht, 13550; N. V. Aann. Mij. v.h. Matres en Hamstrate, De Rijp, 13647; A. K. de Groot, Heeren veen, 13750; F. v. Alem Zn., Utrecht, 13800: R. K. Koppen Zn., Alkmaar ƒ14100; H. Joritsma, Bolsward, 14100; L. v. d Meulen Zn., Heerenveen, 14132; Aann. Mij. „Noord-Holland, Heems kerk, 14441; G. v. Keulen Zn., Halfweg, 14787; R. Post Zn., Heerenveen, 14868; P. Scheepbouwer, Schoorl, en w. Giltjes, Broek op Langendyk, 14947; W. de Waal, Uitgeest, 15145; J. M. Strijland, Uithoorn 15190; H. A. en G. de Graaff Halfweg ƒ15240; J. Die- niaar, IJmuidenOost, 15285; H. M. Koning, Santpoort, 15371: N. Vermeulen, Haarlem, 15373; G. Borst, Castricum, 15495; B. Gil ling Zn., Uitgeest 15495; R. Byker, Haar lem, 15623; E. J. A. Hondema, Krommenie, 15660; Y. Kroonenburg, Heiloo, 15675; P. Sing, Baam, 15690; J. Bus, Wormerveer, 15900; W. J. Karssen, Alkmaar, 15940: J. M. Tromp, Beverwyk, 16285; B. Finke.Zwaeg. dyk, 16300; H. J. Oppenkamp, Haarlem, 16350; J. Rol, Uitgeest, 16593; C. Nells, wyk aan Zee en Duin, 16400; N.V. Willem Geel's Aann. Bedryf, Aerdenhout, ƒ16444; J v. d. Wal, A'dam; 16461: N. Schaap en C, Vringer, Hilversum, ƒ16496; N.V. van Slun- der's Aann. en Handelmij., Ridderkerk, 16500: M. J. Rolvink, IJmuiden, 16650; F. Philips, Haarlem, 16679; P, Stam, Nieuwkoop, 16737; C. de Feber, IJmuiden, 16800: A. J. Tromp, Overveen, 16900; P. Langendyk, Beverwyk, 17085: G. de Korte, Vianen, 17173; J. Mooy, Krommenie, 17217; T. Cupido, IJmuiden! 17240; J. de Waard, IJmuiden, 17674; G. de Bruin, Hoogland, ƒ17810; N.V. v.h. j'. P. Schelvis, Beverwijk, 17838; A. Abbring en G. van Vliet, Oostzaan, 18085; A. Hartog Zn., Heemskerk, 18150; C. Wildeborg, Haarlem, 18497: Kleyne en Bleeker, Assendelft, 18705; J. Wierda, Amsterdam, 18757; K. Bakker, Bobeldyk, 18843. Zoet, K. Zijlstraat 2rd„ abonnement tram; v. Eerden, Leidschestraat 14, Badpak; Bud. v. Politie, Smedestraat 9, brilgarnituur, rijwiel; Voogt, Brederodeweg 35, Santpoort, ceintuur; Heesterbeek, Wagenweg 256, idem; Geeven, Leidschestraat 64, benzinedop; v. d. Kort, Spaarne 22; dolkmes; Bur. v. Politie, Smede straat 9, hondenhalsband; Dumaine, Kruis straat 37, dameshandschoen; Smit, Kerksplein 4rd„ hondje; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, 2 honden, 2 katten; Velthuizen, Garenko- kerskade 44, halsband met penning; Kroonstui- ver, v. Oorschotstraat 8, hond; Thijssen, Zo mervaart 12a, kinderkousje; Kolk, Balistraat 4 Heemstede, kindermuts; Heemskerk, Turfmarkt 18, idem; v. d. Werff, Gasthuislaan 113, 2 kist jes margarine; Fontijn, Boschlaan 35, Bloemen- daal, regenmantel; Baars, v. Loostraat 8, pakje inh. vleesch vet; Smit, Pylslaan 10, meisjesry- wiel; De Waal, Amsterdamstraat 46, damesry- wiel; Steffers, Hof van Egmond 14, idem; De- prez, Zaanenlaan 35, kinderschoentje; Koster, Koolsteeg 24, Veldflesch; v. Maren, Gen. de la Reystraat 44, zwempak en theedoek; Schotman, Jelgersmastraat 19, een bruin en wit, kortharige terrier. Personeel C. en A. Brenninkmeijer, Haarlem 43.90 Heden herdacht de heer H. J. P. Christiaans den dag, waarop hij vóór 25 jaren in dienst kwam by de firma Levert en Schudel, alhier. Nadat de jubilaris per auto van zijn woning naar het feestelyk versierde kantoor gebracht was, sprak de chef, de heer E. Levert, hem op hartelijke wyze toe, daarby gewagend van de vele gebeurtenissen, die in de afgeloopen 25 jaar plaats hebben gehad. Hij overhandigde hem als blijk van waardeering het eere-getuig. schrift van de Maatschappij van Handel en zijn POEDERS alleen, wanneer zij de handtee- kening dragen van den fabrikant A. Mijnhardt. In November j.l, is door de gemeentebestu ren van Kennemerland een gezamenlyk adres aan de regeering gericht om aan te dringen op regeeringssteun aan den tuinbouw in Kenne merland. Door den Minister van Economische Zaken en Arbeid is thans aan de betrokken gemeen tebesturen het volgende geantwoord: „Naar aanleiding van de, door Uw gemeen tebestuur in gezamenlijk overleg met de overige gemeenten in Kennemerland, aan de Regeering gedane verzoeken om voor den tuinbouw in genoemde streek een steun te willen verleenen overeenkomende met dien van West-Friesland heb ik de eer U het navolgende mede te dee- len: De Regeering is, dit moge blyken uit de door haar ten behoeve van verschillende takken van bodemproductie genomen steunmaatregelen, volkomen op de hoogte van de nooden en van de wenschen, welke 'dientengevolge van belang hebbende zijde worden geuit. Zy houdt zich nu ook steeds van den alge- meenen toestand van land- en tuinbouw op ie hoogte, en blijft overwegen, of te dien aanzien maatregelen behooren genomen te worden Reeds moest voor West-Friesland waar in te genstelling met Kennemerland, uitsluitend de grove t ïbouw wordt beoefend een steunmaat regel ten behoeve van de aldaar in moeilijkhe den verkeerende, tuinbouwbedryven worden ge nomen. Voor het tuinbouwbedryf in Kennemerland staat de toestand gelukkig nog niet zoo bedroe vend. Ofschoon de toestand in genoemd bedrijf verre van gunstig is te noemc zij de vry goede prijzen voor eenige, aldaar vrij al gemeen geteelde vroege artikelen, de algemee- ne toestand althans niet verergerd. De Regeering vond dan ook geen reden voor Kennemerland eenzelfde regeling te öreffen als V. ~r -_,t-Fr::7 - nd kwam. Evenwel blyft de aandacht der regeering op den tuinbouw in het algemeen en dien in Ken nemerland in het byzonder gevestigd." Naar wy nor-ion zullen de burg-:meesters der gemeenten binnenkort wederom bijeenko men om te overleggen wat thans te doen staat. Aan Burgemeester en Wethouders van Vel sen is het volgende adres gezonden door „Sant- poort's Bloei": Van het „Hoofdstraat-Comité" vernamen wy, dat wegens de tijdsomstandigheden voorloopig van eene afdoende voorziening in de verbete ring van de Hoofdstraat te Santpoort niets kan komen. Hoewel Uw standpunt ten deze begrijpende, zijn wij toch van meening, dat wel iets gedaan zou kunnen worden ten einde den althans op sommige gedeelten werkelijk onhoudbaren toe stand tijdelijk te verhelpen. Wy doelen hierbij speciaal op den oostelyken berm tusschen de splitsing van Hoofdstraat en Hagelingerweg en waar de Overbildtweg begint. Dit is een zeer zandig, los gedeelte, dat bij regenachtig weer, nu, in den zomer, reeds op vele plaatsen een modderpoel met diepe plassen wordt, zoodat het zich laat denken, wat dit in den komenden winter moet worden. Juist langs dit gedeelte doen de aanwonen- den alle moeite den weg een prettig aanzien te geven door goede verzorging van hunne voor tuinen; daarby komt, dat de betrokken eige naren thans voor het volle pond zijn aange slagen in de straatbelasting; terwyl voor een groot deel der huizen bovendien vrywillig een bijdrage voor verbetering van den weg gestort is in de gemeentekas. Een en ander geeft den menschen vanzelfsprekend het gevoel, dat zij toch wel aanspraak mogen maken op het ver helpen van althans den ergsten overlast, dien zij ondervinden van den bestaanden toestand. Daarom zouden wy Uw College willen vra gen of het niet mogelijk zou zyn, althans dit gedeelte als tijdelyken maatregel te verharden met sintels; zijn wij juist ingelicht, dan zijn die gratis verkrijgbaar aan de gasfabriek van Haarlem; wanneer die ingewalsd werden met de gemeente-wals kan het werk dus niet zoo kostbaar worden. Mogelyk ligt hierin een ob ject voor werkverschaffing aan ondersteunde werkloozen? Sociëteit „St. Bavo Bestuur Spoorweg'pe.- soneel, 8 uur Bestuur Metaalbewerkers, 8 uur „Alberdingk Thijm", 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Stadsschouwburg Variété Bouwmeester, kwart over 8 uur. Schouwburg.Jansweg Revue „Pak de Leu ning", kwart over 8 uur Vacantie-matinee, 2 uur. Kunsthandel Reeker, Wagenweg 102 Ten toonstelling teekeningen Herman Moerkerk, van 10 tot half 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671.' Sociëteit „St. Bavo" Gewone zittingen, 4 uur. „Geel-Wit", 6 uur. Stadsschouwburg Variété Bouwmeester, 2.15 en kwart over 8 uur. Schouwburg-Jansweg Revue „Pak de Leu ning", kwart over 8 uur Vacantie.matinee, 2 uur. Kunsthandel Reeker, Wagenweg 102 Ten toonstelling teekeningen Herman Moerkerk, van 10 tot half 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R. K. Bureau voor Ziekenverpleging Aan vragen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem, Tel. 11671. R. K. Arbeidsbeurs voor vrouwen en meisjes 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. BARTEL JORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 Zondag worden in het Gemeentelyk Sport park te Hilversum internationale grasbaan- motorrennen gehouden, waaraan o.m. zal wor den deelgenomen door Duitsche en Belgische motorryders. De koning heeft op de regatta te Cowes zyn vijfde race gezeild en zijn tweede overwinning behaald met de „Brittannia". Hij won den wed strijd voor eerste klasse jachten, door binnen den vastgestelden tyd te arriveeren, drie mi nuten voor de „Shamrock". Als derde arriveer de de „White Heather". De koning zag er buitengewoon goed uit en was door de zon gebruind. Woensdag zyn de zeilwedstrijden te Cowes voortgezet. Koning George zeilde heden weer goed. De „Brittania" werd tweede in den han- dicap-wedstryd voor eerste klasse-jachten over veertig myl achter de „Astra" van Paul. Derde werd „White Heather" van Stepenson. In het Queensborough-stadion te Long Island bokste Primo Camera een wedstrijd tegen den Duitschen bokser Hans Birke. De Italiaansche reus versloeg den Duitscher op punten. Bij de wedstrijden om het Canadeesche ten niskampioenschap te Ottawa versloeg de pas 16 jaar oude Amerikaansche speler Frankie Parker uit Milwaukee den Engelschman George Lott met 26, 61, 75 en 6—2. De uitslagen van de op Donderdag in het tournement „Jatiloo" te Bentveld gehouden wedstryden luidde als volgt: Heeren Enkel B, 3e ronde: Baas-A. de Groot 2-6, 12-10, 6-2; le ronde: H. Baanders-Th. Blik slager 6-2, 6-2; 2e ronde: H. Baanders-Th. der Kinderen 6-0, 6-3; 3e ronde: J. Groenewegen- W. Molenaar 6-2, 6-1. Heeren Dubbel B, le ronde: W. Schouten-F. Schouten, H. v. Hezel-Huizer 5-7, 6-3, 9-7. Gemengd Dubbel B, le ronde: Mej. Uiten- hage de Mist-P. ter Laag, mevr. Seckler-Huizer 6-2, 6-0; 2e ronde: mevr. Huystee-v. Stederen, mej. Uitenlage de Mist-P. ter Laag 6-4, 7-5; le ronde: Mej. Klein-Sonnemans, mevr. Peuchen- Peuchen 7-5, 6-4. Dames Enkel B, 2e ronde: Mej. T. Smits- mevr. Melse 6-1, 6-3; 3e ronde: mej. T. Smits- mevr. Egas 6-0, 6-3. Dames Dubbel B, le ronde: Mevr. Veldhuy- zen-Mevr. E. v. Waveren, Mej. Koudys-Mevr. Boerrigter 1-6, 7-5, 7-5; Mevr. Frekenhorst- Mej. A. Frekenhorst, mevr. Houtman-Mej. Klein 6-4, 6-0. Heeren Enkel C, 2e ronde: J. Geheniau-J. Frekenhorst 7-5, 6-0. Gemengd dubbel C, 3e ronde: Mevr. van Caspel-v. Huissteden, Mej. A. Frekenhorst-J. Frekenhorst 6-4, 6-2. Dames Enkel C, 2e ronde: Mevr. N. Peuchen- Mej. T. v. Teeseling 6-0, 6-4. VRIJDAG, 5 Aug. Vorige koersen Londen „.72 8.67 Beriyn 59.10 59.074 Parijs 9.734 9.734 Brussel 34.45 34.474 Zwitserland 48.37 48.37| Weenen Kopenhagen 46.90 46.624 Stockholm 44.75 44.50" 3slo 43.75 43.50 Mew York (cable) 2.484 2.481 •tome12.65" 12.671 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.074 20.— Vorige koersen Staatsleeningen 5% Nederland 1919 102J iy3 Nederland 19161014 1% Nederland 1931 97f 5 Nederi. 1932 101J 1)4 N. Ind. 1926 AB 89f- Sankeo Koloniale Bank*?2 .ndische Bank J™, Jert. Handel-My ndustrieën Jnilever -^95^ Jalvé Delft Aig. Kunstzyde 33 Van BerkeJ's Pat Nieuwe Philips Kuch Accoustlek Med. Ford industr. Buitenland Anaconda 17| Sethlehem Steei S. Steel 33f J S Leather3f ntern Nickel's Vlynbouw Toeton Mynbouwj^4 Alg. Exploratie IJ" Redjang Lebong '4 Petroleum Taboes 11 Kon Olie147 ^erlak 80 'eudawa 4£- ontinentai Oil7J 63J 62 724 St Vorige koersen Shell Union Oil 6 ttubber A'dam Rubber 57 Bandar44 Jell Batavia Rubber 22 Serbadjadl 17 Silau 134 V. I. G. O32 Allied 25 Intercontln Rubberlf Scheepvaart Java Ch. Japan 30 Roil. Amerika Lijn 24 iito Gem EigencL l|- Kon. Ned. Stoomb144 Scheepvaart-Unie 58 Suiker £L V A. 187 Jav. Cultuur 137 N. L S. O92 Poerworedjo 7 Vorstenlanden 494 Actions Idem 32,00 Tabak Dell Batavia 134 Dude Dei) 118 Senembah 154 Jostkust 132 Kansas City South Spoorwegen 50X Jnion Pacific 2| vVabash 5-1 Erie 7 South. Railw. 7 6* 30 504 3 6 64 6

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2