Stadsnieuws rosco HUIZING's Colgate-Palmolive-Peet Company Fosco/ De Wolbaain.v. COLGATE-PALMOLIVE-PEET COMPANY, Behalve BALLY COLGATE-PALMOLIVE-PEET COMPANY. VRIJDAG 5 AUGUSTU Engelbert Zurlohe Fie Hartog M. STEFFELAAR Dr. EYSVOGEL Eet nu Zoutevisch KATHOLIEKEN WAAROM VINDEN WIJ VAN U GEEN ADVERTENTIE? Certificaten van Tien 6 pCt. Cumulatief Preferente Aandeelen a 100 nominaal Certificaten van Tien Gewone Aandeelen zonder nominale waarde HET MARIA-CONGRES TE NIJMEGEN Reisregeling Examens Hoofdacte Besmettelijke Ziekten Personalia Niet dronken achter het stuur ONGEVALLEN IN HET STADION Tijdens de wielerwedstrijden VAN ONZE RECHTBANK Schillenwagen geramd Hij had hart voor de zaak DUINKT De heerlijke verfris- scnende Cacaodrank ^mpt koude melk. Woningbouwvereeniging „St. Bavo" te Schoten BURGERLIJKE STAND BOEK EN BLAD NIEUWE MUZIEKUITGAVEN SPORT EN SPEL CRICKET Free ForestersNoord N.C.B.- elftal WATERPOLO H.P.C. IKikvorschen 5~~6 ATHLETIEK Wedstrijden Turnlusfc verkoopen wij ook nog ander schoeisel, doch alleen eerste klas fabrikaten SCHOENENMAGAZIJN CR. HOUTSTRAAT 42-44 Kampioenswedstrijden K.T.K. SCHAKEN De bondswedstrijden Districtskampioenschap De wedstrijd tegen Rijnland en Westfalen TENNIS DAMMEN 1907 - HAARL. DAMCLUB -1932 PROVINCIAAL NIEUWS BEVERWIJK DE TOESTAND IN DEN TUINBOUW Voorloopig geen Regeeringssteim VELSEN De Hoofdstraat te Santpoort llllllllllllllllllllllllllllllllll „Van beste wol kunt U heel wat kleedingstukken zelf vervaardigen." „Dan kosten die kleeding stukken U weinig geld." „Hoe U die kleeding stukken moet breien, wordt U in «de Wolbaal" kosteloos onderwezen." Illllllllllllllllll llllllllll „De beste wol" „tegen altijd lagere prijs'' A. J. KAAN Gen. Cronjéstr. 129 Tel. 11385 GEBRUIKTE MEUBELEN TE KOOP GEVRAAGD! Ondergeteekenden berichten, dat zij van MAANDAG 8 AUGUSTUS 1932 af ter beurze van Amsterdam zullen verhandelen en uit te geven door de TRUST- EN ADMINISTRATIE MAATSCHAPPIJ „INTERLAND", N.V. te Amsterdam, op de voorwaarden vastgesteld bij akte dd. 4 Augustus 1932 verleden voor den Heer W. Straub, Cand. Notaris, als plaatsvervanger van den Notaris R. Nicolai te Amsterdam, welke verkrijgbaar zijn bij bovengenoemde Trust- en Admi nistratiemaatschappij. De eerste koers zal worden vastgesteld in overeen stemming met de noteering te New York en zou heden ca. 821/4 per preferent en ca. 14s/s per gewoon aandeel, Amsterdamsche usance, hebben bedragen. Een desbetreffend bericht is ten kantore van onder geteekenden verkrijgbaar. HENDRIK KONING Jr. L. SLIJPER. Amsterdam, 4 Augustus 1932. In aansluiting aan bovenstaande mededeeling bericht de Trust- en Administratiemaatschappij „Interland", N.V., gevestigd te Amsterdam, dat zij eene afdeeling geopend heeft voor de administratie der 6 pCt. cumulatief preferente aandeelen en der gewone aandeelen van de Exemplaren der voorwaarden van Administratie zijn te haren kantore, Tesselschadestraat 12, verkrijgbaar. Amsterdam, 4 Augustus 1932. Men verzoekt ons, nog het volgende mede te deelen: Degenen, die Zaterdag a.s. naar Nijmegen vertrekken, moeten zelf aan het spoorweg loket een kaartje enkele reis nemen. Met het oog op de vele gewenschte verschil lende vertrekuren en het aantal, terwijl men bovendien niet weet op welk uur men Maandag zal terugkeeren, was het niet mogelijk voor col lectieve reisbiljetten te zorgen. Voor het vervoer op Zondag zijn gereser veerde wagons aangevraagd voor de Haarlem- sche Congressisten tot Amsterdam. In Amsterdam staat de extra-trein voor Nij megen gereed. Deze zal zeer waarschijnlijk ge merkt zijn met de letter A. Vertrek uit Haarlem as. Zondagmorgen 7.29 uur, aankomst Amsterdam-Centraal 7.44 uur; vertrek met den extra-trein om 7.59 uur; aankomst in Nijmegen 9.45 uur. Terug uit Nijmegen met den extra-trein (geen anderen) om 7.26 uur: aankomst te Am sterdam (Centraal) 9.09 uur. Daarna kan ieder naar Haarlem terug met welken trein men verkiest. Programmaboeken en congreskaarten zijn verkrijgbaar bij het algemeen secretariaat, Gr. Markt 4, hoek Koningstraat. Het aantal deelnemers uit Haarlem wordt op 200 250 geschat. HAARLEM, 3 Aug. Geëxamineerd 2 vrl. Can dida ten. Geslaagd de dames: A. Kaptein, H. Roding, F. Boele en Ch. Vink, allen te Amster dam; J. Hetem, Haarlem en M. Verheus, Pur merend. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente i geval van paratyphus (typheuze vorm), 10 gevallen van roodvonk en 2 gevallen van diph- terie voorgevallen. De heeren J. M. A. Dörner en L. C. T. Güsel, beiden te Haarlem, en de heer W. F. Bijl, te Driehuis, slaagden te Utrecht voor het examen Fransch L.O.; mej. M. C. Brouwer, te Hoorn, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L.O.; mej. M. J. E. Niesten en mej. A. G. C. van Hulsen, beiden te Haarlem, slaagden te 's-Gravenhage, resp. voor het examen Hoog- Duitsch L. O. en Hoog-Duitsch M.O.; mej. J. J. M. Gall, te Aerdenhout, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch M.O., akte A en mej. C. Hegeman, te Noordwijk, slaagde te Rotter dam voor het examen nuttige handwerken. De politie heeft Woensdagavond een 36- jarigen garagehouder uit Amsterdam ge arresteerd die in staat van dronkenschap op de Groote Markt een auto bestuurde. Tegen hem is proces-verbaal opgemaakt. Omtrent de ongevallen tijdens de wielerwed strijden Donderdagavond in het Amsterdamsche Stadion bij een wedstrijd voor nieuwelingen kunnen we nog het volgende mededeelen. Eenige deelnemers kwamen te vallen en wei zóó ernstig, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Zij werden naar buiten ge dragen, waar de Geneeskundige Dienst, die gewaarschuwd was, de noodige hulp ver leende. Twee der gevallen wielrijders, de 23- jarige A. Molendijk uit Haarlem en de 23-jarige R. Vonhoff uit Amsterdam, hadden beiden een hersenschudding en een hoofdwonde bekomen, zoodat zij in het Wilhelminagasthuis ter ver pleging moesten worden opgenomen. De andere gevallen renners werden ter plaatse verbonden en konden op eigen gelegenheid huiswaarts keeren. In een van de wintermaanden van dit jaar gebeurde het te Halfweg, dat een wagen van een schillenboer door een achterop rijdenden luxe-auto met zulk een kracht werd aangere den, dat de wagen door midden brak en het paard met het voorgedeelte van de kar op hol sloeg. Het hollende dier veroorzaakte in de kom van Halfweg een heele opschudding, doch kon gelukkig gegrepen worden, voordat het ernstige schade veroorzaakt had. Oorzaak van deze botsing was volgens den be stuurder van den aanrijdenden auto de glad heid van het wegdek, vooral op de Boezembrug, en de omstandigheid, dat de schillenboer, die met zijn wagen naar links was uitgeweken voor een langs den weg stilstaanden auto, daarvoor geen teeken gegeven had. De Haarlemsche rechtbank had Donderdag dit geval en de schuldvraag te onderzoeken. De autorijder verklaarde, dat, toen de schil lenwagen naar links ging, ook hij naar het mid den van den weg was uitgeweken, doch niet heeft durven passeeren, omdat er van den te- genovergestelden kant een auto naderde. Hij remde dus, doch op de Boezembrug werden de wielen tengevolge van sterk remmen geblok keerd, waardoor de auto vooruitschoof en tegen den schillenwagen opreed De man was zeer goed met den weg bekend, omdat hij hem meer malen daags bereed, en wist ook, dat de Boe zembrug dikwijls door de gladheid vooral bij nat weer abnormaal gevaarlijk is. De officier van justitie was van meening dat de automobilist den schillenwagen, gezien de groote breedte van den weg ter plaatse, best had kunnen ontwijken en passeeren, en leidde uit het feit, dat de wagen door midden gebro ken was, af, dat de auto een groote vaart moest hebben gehad. Het kwam hem derhalve voor, dat er groote schuld bij verd. aanwezig was. Ook de gevolgen noemde hij ernstig, omdat de schillenboer gewond werd en eenigen tijd zijn werk niet heeft kunnen doen. Rekening hou dende echter met de omstandigheid, dat verd de schade reeds had vergoed, eischte hij een geldboete van 100 subs 14 dagen hechtenis. Uitspraak 16 Augustus. Voor de Haarlemsche rechtbank stond Don derdag ook terecht een handelsreiziger van een Duitsche firma, die zijn arbeid tevens in dienst wilde stellen van een Haarlemsche firma. Bü zijn aanmelding dischte hij allergunstigste en groote-verrwachtingen-gevende verhalen op, en nadat hij voor de firma op reis was geweest, kwam hij zelfs met eenige flinke orders thuis. Als voorschot op zijn provisie vroeg hij aan den procuratiehouder toen een bedrag aan geld, dat hij ter bestrijding van reis- en verblijfkosten zou aanwenden. Hij kreeg dit bedrag en een week later, toen hij weer met prachtige resul taten thuis kwam, gelukte het hem eveneens een voorschot op zijn provisie te krijgen. Daar de orders op korten termijn moesten worden uit gevoerd, was door de firma vóejf de uitvoering niet meer over de leverring gecorrespondeerd en had zij eerst later moeten ontdekken, dat geen orders waren gegeven. Tegen den fantaseerenden „harde werker", die niet ter verantwoording was verschenen en die zich reeds meer aan verduistering had schul dig gemaakt en daarvoor gevangenisstraf had ondergaan, werd door den officier van justitie zes maanden „gratis onderdak" geëischt. De rechtbank zal 16 Augustus uitspraak doen Tot voorzitter der Woningbouwvereeniging „St Bavo" is inplaats van wijlen den heer Huy- boom gekozen den heer Veltman. Ondertrouwd: 3 Augustus. L. M. P. Drost en W. H. Sch°nvogel; J. A. van der Horst en K. P. Calandt; B. Leeuwerke en G. C. de Vries; C. G. Tijman en E. Buczek; M. Takken en H. M. Ballentin; J. Flipsen en N. Bakker; L. A. van Kessel en H. J. M. Spijkers; A. F. Verdam en E. A. van Roode; J. G. Verzeilberg en Th. G. van der Meij; A. J. Schipmölder en T. van der Sluijs; J. Janus en L. H. Schüt- zinger; D. Negrijn en H. Konings; J. Trouwen en J. van Kleef; A. G. Vliek en K. M. F. Vollemaere; G. Koeleveld en R. M. van Voorst. Geboren: 2 Aug. A. M. Mens—Cicholewski, z.; 2 Aug. J. van BoggetBlom, d.; 2 Aug. D. Hoenderdosvan Ophem, z.; 30 Juli S. L. H. FeitsmaGroskamp, z.; 2 Aug. O. A. F. Schneider—Visser, d.; 1 Aug. G. P. G. van der Linden—Koch, d.; 3 Aug. J. G. van der Kroftvan der Zalm, d.; 1 Aug. J. C. van Olphende Vos, z.; 2 Aug. A. C. de Graaf Willemse, z.; 3 Aug. J. L. M. Bijster—Glas, z. Getrouwd; 3 Augustus. A. van Schooten en M. A. Lührmann; P. Zuidweg en M. A. Kruy- ver; H. J. H. SSuidman en H. J. Spierings; C. J. Schot en E. Prins; G. P. Lettmann en E. Heffele; D. Peetoom en K. Wagner; D. Boon tje en A. Faber; C. C. Dijt en A. Th. Wige hert; E J.. J. Lups en G. M. Vlugt; J. Wessels en M. Versterre; P. Crum en M. J. C. Opstal; F. C. Verzeilberg en G. de Lang; E. J. A. Zürlohe en S. M. J. Hartog; J. C. A. Beelen en M. J. Duijn; E. Vrielink en M. F. Brennecke; T. van den Berg en E. M. Falk. Overleden: 2 Aug. M. van Hellemond, 74 j.f Hazepaterslaan. Vier Geestelijke Liederen Woorden van P. Fidelis O.M.C. Muziek v. Adr. G. Venderbos. Kruisvaarders van St. Jan. Rijswijk (Z.-H.). Partituur f 0.75. Tekstboekje met noten f 0.10. 'n Viertal Geestelijke Liederen, Kerkelijk Goedgekeurd, te gebruiken ter gelegenheid van Eerste H. Communiefeesten en Algemeene H. Communie van Congregaties, Patronaten, enz., in keurige uitvoering bij de Kruisvaarders van St. Jan verschenen. In de rij der nog steeds groeiende kerk-muzikale composities maken deze liederen met hun voorzeker origi- neele zetting en begeleiding een uitstekend figuur. Het tekstboekje, voorzien van noten- zoo wel als van cijferschrift, maakt het instudee- ren der stemmen al bijzonder gemakkelijk. We wenschen den uitgevers veel succes met deze liederenreeks. r s- De 2de wedstrijd, die de Free Foresters bij hun 12den toer door ons land te Amsterdam speel den, ging tegen het Noordelijk N. C. B.-elftal. De Engelschen, ditmaal onder captaincy Van Stanley in plaats van col. Johnston spelend (de laatste maakt echter den toer wel mee)verschij nen met een zeer sterk batting-team, terwijl ook de aanval zeer verzorgd is. Gibson, Wheatley, Crutchley en Holmes zijn van de vorige wed strijden zoowel als bowlers en als batsmen ge noeg bekend. Evenals de wicket-keeper Patti- son, die ook met batten een woordje meespreekt. Stuart is met verlof uit Zuid-Afrika in Enge land en heeft o.a. succesvol gebat in den toer der Zuid-Amerikanen door Engeland. Verder is er als nieuw gezicht nog bij Gilbert, een jonge gastbowler met een zeer snelle actie. Alhoewel hij tegen de Flamingo's geen succes had, zullen in de verdere wedstrijden nog wel de noodige Hollandsche bats de vlag voor hem moeten strij ken. Al met al een sterk elftal, dat het Neder- landsch elftal handen vol werk zal geven. Voor al het fielden der Hollanders zal dan van prima kwaliteit moeten zijn, wil de Engelsche score niet al te snel naar boven vliegen. Over den weodstrijd het volgende. De Engelschen gaan batten en openen met col. A. C. Johnston en J. H. Gilbert. Beide bats- men spelen niet zoo safe, speciaal Johnston speelt niet zijn gewone spel. De Hollandsche aanval Oliver en Sanders werd echter al spoe dig veranderd en vervangen door Stuivenberg en Labouchère. Vooral de slow's van laatst genoemden werden zeer voorzichtig gespeeld en op 22 heeft hij dan ook met zijn een weer goed-gepitchte leg-break succes. Gilbert wordt voor 14 door Stuivenberg in de slips gevangen. Op 47 volgt de 2e vang van hem, nu op 't bowlen van Sanders, waardoor Johnston kan vertrekken. R. Stuart, de Zuid-Amerikaan heeft merkbaar last van het mat-wicket en op 53 neemt een bal van Stuivenberg zijn off-bail mee (353). Vier runs later gaat capt. B. Sillem (2) 1. bw. Labouchère en met den stand 4—57 ziet het er voor de Noorderlingen niet slecht uit, doch G. Crutchley, een Gentlemen speler, en Capt. Stanley brengen de noodige verbetering. Beiden spelen uitstekend cricket en samen brengen ze het totaal dan ook boven de 100. Labouchère bowlt in deze periode uitstekend en verovert zijn derde wicket door Stanley te bow len. Zijn 25 runs waren zeer goed gespeeld (5 103). J. B. Wheathey en Crutchley zetten de zaak op denzelfden voet voort. Prachtig pols- werk is te bewonderen en hun drives zijn zeer fraai en vooral van Crutchley buitengewoon hard. Op 166 slaat Wheatley (25) den eersten, te korten bal aan Kruyt hoog naar de boun dary, waar Wittebol een goede vang doet en Crutchley begint hoe langer te slaan en de score vliegt omhoog. Bijna is de 200 bereikt wanneer Kruyt een mooie een-handsche vang doet, waardoor Pattison vang uit is. Met C. H. Gibson volgt een stand van bijna 100 runs. Beide batsman trekken zich van den Holland- schen aanval niets meer aan, ook Labouchère, waar tot nu toe niet veel op gescoord is, wordt weggeslagen. Wanneer Gibson er ongeveer 50 heeft, vangt Willebol hem, echter achter de boundary, zoodat een 6 het gevolg is. Crutchley bereikt onder hartelijk applaus, met een single zijn century. Nog even legt hij het hout er op, dan wordt hij met 124 hard geslagen runs op zijn naam gebowld door Stuivenberg (8—285) Gibson slaat nog even in snel tempo door, tot hij op 327 door Schnitzer op 't bowlen van La bouchère in 't verre veld gevangen wordt voor 72. Holmes blijft met 5 not out. De innings wordt hiermede gesloten verklaard. G. Wilson deed not bat. De bowlingcijfers van de Hollanders natuur lijk niet fraai. Slechts Labouchère boekte met 5—78 goede cijfers. Voor de andere bowlers was het batten te sterk. Holiver 085; P. Sanders 1—56, v. Stuivenberg 2—52, Kruyt 142, Schnitzer 01. Het N.C.B. XI opent met Schnitger en Hea- ley. Reeds op 9 heeft de fast bowler Gilbert succes wanneer hij Schnitger cleant voor 2. Ook A. van Baasbank maakt het niet lang, op 15 geeft hij weer op Gilbert een boogje aan Stuart en met 5 runs is het voor hem afge loopen. Healy en de la Mar hadden dan stand en met het totaal op 20 runs worden de stump tot den volgenden dag opgeborgen. Healey met 11 en de la Mar 0*. Het laat zich aanzien, dat deze Engelschen het fiasco der Harrow-Wanderers dubbel en dwars zullen goed maken. Woensdagavond speelde H.P.C. I een polo match tegen de Kikvorschen, het voorloopige Nederlandsche zevental. De Kikvorschen misten v. d. Bosch, voor wien Schat het zevental completeerde, terwijl H.P.C. Veenstra van het IJ in doel had. De ploegen stelden zich als volgt op: H.P.C.: Veenstra F. W. Moolenaar A. J. Braam H. J. Leijenaar R. de Bruin J. Kooijman J. Uitendaal v. Oostrom Soeda Daatselaar v. Ommeren Schat Kohier Ingeluyf Mousset KIKVORSCHEN: Scheidsrechter is de heer J. de Vries. Er ontwikkelde zich een zeer snel spel, vooral de H.P.C.-ers spelen een enthousiast spel en daar de Kikvorschen blijkbaar denken geen moeilijke partij te hebben, krijgt H.P.C. eenige zeer goede kansen. Braam en Leijenaar zetten gedurig de H.P.C.-voorhoede aan het werk, waarbij Kooyman en Uitendaal eenige goede schoten lossen. Ingeluyf is zeer snel en veroorzaakt nogal eens verwarring in de H.P.C.-ploeg. Eens zwemt hij door alles heen, doch Veenstra redt op fraaie wijze. De zeer snelle aanvallen der Kikvorschen worden meestal door Leijenaar onderbroken en de schoten belanden in de veilige handen van Veenstra. Als Kooyman den bal toegespeeld krijgt kogelt hij ineens met een backhands het leder via Mousset in de touwen 10. Nauwelijks is het applaus verstomd of de Bruin krijgt het leder fraai van Kooyman toegespeeld die ineens in- kogelt 20. Dit is het sein voor de Kikvorschen om wat harder aan te pakken. Als Kohier een verren worp voor doel geeft, verandert Leijenaar den bal even van richting en v. Oostrom Soeda zorgt voor de rest 21. Het spel verplaatst zich zeer vlug. Kooyman schiet tegen den paal; dan neemt Schat den bal mee, zwemt onbedreigd het heele terrein af en scoort, doch de scheidsrechter meent dat de terugspringende bal naast het doel is ge weest. Dit is echter maar uitstel, v. Ommeren krijgt het leder toegespeeld en met een fraaie backhands geeft hij Veenstra geen kans 2—2. Kooyman wordt gedurig door Braam, die een goede verdedigende partij speelt, aan het werk gesteld, maar Kohier laat hem geen oogenblik los. Dan wordt Ingeluyf even losgelaten en is dan niet meer te houden. Zijn schot treft ten slotte doel 23. Met dezen stand wordt gedraaid. In de tweede helft is de Bruin aanmerkelijk minder. In die periode van Kikvorschen-over- wicht valt vooral op het verdedigen van H.P.C. Na een vrijen worp van doel tot doel is 't Daat selaar die de leiding vergroot 2—4. De H.P.C.-ers geven echter niet op en het gelukt Braam met een hard schot van verren afstand den achterstand te verkleinen 34. Er komt dan weer meer spanning. Door een verkeerd overnemen van de Bruin komt van Ommeren vrij voor Veenstra en scoort onhoud baar 35. Als Leijenaar aan Daatselaar een zekere kans ontneemt, plaatst hij naar Kooyman die kans ziet, liggend tusschen twee tegenstanders, op schitterende wijze te doelpunten 4—5. De strijd is spannend, alleen zijn de Kikvor schen iets beter in het plaatsen en overnemen, waartegenover H.P.C. een enthousiaster spel geeft. Een tegenvaller is het als Leijenaar het water moet verlaten omdat hij vlak bij doel den bal met beide handen bewerkt. Toch valt H.P.C. aan en als Kooyman vlak bij doel kans ziet over Kohier heen den bal naar Uitendaal te plaat sen, schiet deze onhoudbaar in 55. Nu weer met 7 tegen 7 is het een geweldige strijd om de leiding. Zoo heeft Ingeluyf een corner geforceerd, die niets oplevert, of H.P.C. zweeft weer voor Mousset tot vlak voor het einde Daatselaar met een fraaie backhands aan de Kikvorschen de leiding bezorgt 56. Met 65 voor de Kikvorschen komt het einde van dezen zeer interessanten wedstrijd, welke door een groot aantal belangstellenden werd gevolgd. Nu de Beverwijksche Gymn. Ver. Tumlust dezen zomer in staat werd gesteld de athletiek te beoefenen, en wel in het Gemeentelijk Sport park, maakte zij van deze gelegenheid gebruik tot het houden van onderlinge athletiek-wed- strijden voor haar dames- en heerenleden. Ter opvoering van de veelzijdigheid waren voor alle deelnemenden de volgende nummers verplicht: 100 M. hardloopen, hoogspringen m. a., kogelstooten, discuswerpen en speer werpen, en voor de heeren bovendien 400 M. hardloopen. De telling geschiedde volgens de athletiek-tabellen van het K.N.G.V. Naar aan- leiding van de punten aantallen, behaald in de athletiek-competitie van den K.T.K., waren de deelnemers in 2 klassen verdeeld. De uitslagen luidden: Dames le klasse: 1. R. Heere 359 p.; 2. D. Klees 281.2 p.; 3. D. Dibbets 254 p. Dames 2 klasse: 1. H. Pranger 196.1 p.; 2. W. Rosbag 163.7 p.; 3. J. Wesemann 148.8 p. Heeren le klasse: 1. C. G. Tabak 44.2 p.; 2. K. Leuit 40.9 p.; 3. M. Veenstra 40.1 p. Heeren 2e klasse: 1. K. G. Steijn 28.9 p., 2. L. Visscher 26.8 p.; 3. S. Klees 22.7 p. Gelet op de korte beoefening waren vrijwel alle topprestaties uiterst middelmatig. Zij luid den: 100 M. hardloopen dames 15 sec., heeren 12,1 sec.; hoogspringen m.a. resp. 1.20 M. en 1.45 M„ verspringen m.a. 3.75 M. en 5.015 M., kogelstooten 8.38 M. en 7.88 M., speerwerpen 17.12 M. en 28.96 M., discuswerpen 21.90 M. en 23.20 M„ 400 M. (heeren) 1 min. 2 sec. Voor athletiek-kamptoenschappen van den Kennemer Turnkring, a.s Zondagmiddag te houden op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan. hebben zich 27 dames en 40 heeren aangemeld, en wel van de T.V.IJ. 3 dames, O.S.S. 5 heeren, Sparta 1 heer, Bloemendaalsche Gymn. Ver. 8 dames en 8 heeren, Gratia-Plato 4 dames en 11 heeren, Concordia 10 dames en 14 heeren. B. G. V. Turnlust 2 dames en 1 heer. Voor den dualmeet in athletiek tusschen den Kennemer Turnkring en Noord-Holland's Zul derkwartier is de K.T.K. dit jaar de ontvan gende partij. De wedstrijd zal vermoedelijk Za terdag 10 September worden gehouden. De jaarlijksche bondswedstrijden van den Nederlandschen Schaakbond worden dit jaar gehouden van Maandag 22 tot en met Vrijdag 26 Augustus a.s. in hotel-café-restaurant „De Prins" te Velsen. Dit jaar wordt tegelijk met de bondswed strijden wederom het districtskampioenschap van Nederland verspeeld. De winnaar heeft o.a. het recht mede te spelen in den eerstvolgenden wedstrijd om het kampioenschap van Nederland. Gerechtigd om mede te spelen zijn: a. de districtskampioen 1929 (deze behoudt in elk geval het boven genoemde recht), b. de kampioenen van: Limb. Schaakbond, N. Br. Schaakbond, District Over. ijsel en Gelderland, N. O. .S; B. O,, Utrechtschen Schaakbond en die van Noord- en Zuid-Hol land; voor N.-Holland een beslissing te spelen tusschen den kampioen van het district en dien van den Amsterd. Schaakbond; voor Z.-Holland idem tusschen den kampioen Haag. schen Schaakbond en Rotterdamschen Schaak bond. Voor het geval een der gerechtigden niet medespeelt, mogen allereerst beide N. H.-kam. pioenen n vervolgens beide Z. H.-kampioenen, medespelen. Wegens den ongunstigen economischen toe. stand zal de wedstrijd Nederland versus Rijn land en Westfalen ook dit jaar niet worden gehouden. In het open „B"-tournament, dat gespeeld wordt op de banen van „Djattiloo" te Bentveld, is het verloop van de partijen in de eerste dagen als volg: Maandag: Heeren enkel B. Ronde: 1. P. ter Laag—Oremus 6—1; 60. 1. Th. der KinderenF. Wildeboer 75; 63. 1. W. SchoutenSonnemans 61; 61. 2. J. BaarsJ. Houtman 63; 6—4. 2. W. MoolenaarJ. Slingervoet Ramondt 6—1; 6—0. Dames enkel B. 1. Mej. I. Smitmevr. van der Veen 61; 8—6. 1. Mevr. Brombergmevr. Frekenhorst 61; 6—4. 1. Mej. D. v. d. Stadtmevr. Ktihn 63; 3—6; 9—7. 1. Mevr. Egasmevr. v. d. Hout w.o. 2. Mevr. Egasmej. C. v. Bilderbeek 62; 6—1. Heeren enkel C. 1. G. VaagsJ. Arnold 6—4; 64. Dinsdag: Heeren enkel B. 1. G. v. Stederen—Boerrigter 6—1; 6—3. 2. P. ter Laag—E. Schurmann 6—1; 6—2. 2. F. PutzMarcus 60; 62. 2. GroenewegenPeuchen 62; 63. Heeren Dubbel B. 1. Melse—Ter Laag: Molenaar—Boerrigter 7—5; 6—2. Gemengd Dnbbel B. 1. Mevr. Huystéev. Stederen: Mej. Z. Smits J. Baas 61; 62. 1. Mevr. v. Willes—A. v. Willes; mevr F. MelseC. Melse 64; 64. Dinsdag: Dames enkel B. I Mevr. Kamerbeek—mej. Uitenhage De Mist; mevr. v. d. Veen—mevr. Bromberg 6—2; 6—3 1. Mej. T. Smits—mej. Z. Smits; mevr. De Ruiter—mevr. Melse 60; 63. 1. Mej. Verkley—mevr. v. Caspel; mej. v. d. Haak—mej. Nieuwenhuyzen w.o. Dinsdag: Dames Engel B. Ronde: 1. Mej. Z. Smitsmevr. L. de Ruig w.o. 1. Mej. T. Smits—mevr. Boerrigter 6—1; 6—3. Heeren Enkel C. 1. J. FrekenhorstE. Arp 6—2; 6—1. 1. J. Geheniau—B. ten Raa 6—3; 64. Dames enkel C. 1. Mej. M. ten Raa—mej. L. v. Vliet 4—6; 6—4; 6—3. Gemengd Dubbel C. 1. Mevr. v. Caspelv. Huissteden; mevr. De MuinckH. de Muinck 62; 75. 2. Mevr Dijkstra—Pauw; mej. v. d. Haak— J. Groot 6—0; 6—1. Op Zondag 7 Augustus a.s. zullen in hotel ,,'t Hof van Holland", Groote Markt 29 te Haar lem de jubileumnederiaagwedstrijden der Haarlemsche Damclub", georganiseerd ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan dezer ver- eeniging, worden voortgezet. De „Haarlemsche Damclub" I speelt dan te gen de Damvereeniging „Het Zuiden" I uit 's-Gravenhage en de .Haarlemsche Damclub" IV tegen de Damvereeniging „Het Zuiden" TV. Wedstrijdleiders zijn resp. de heeren W. J. A. Matla en Th. Wesselnmn. Deze beide wedstrijden vangen aan te 10.30 uur v.m. Belangstellenden hebben vrijen toe gang tot de speellokalen. In November j.l. is door de gemeentebestu ren van Kennemerland een gezamenlijk adres aan de regeering gericht om aan te dringen op regeeringssteun aan den tuinbouw in Kenne merland. Door den Minister van Economische Zaken en Arbeid is thans aan de betrokken gemeen tebesturen het volgende geantwoord: ,,Naar aanleiding van de. door Uw gemeen tebestuur in gezamenlijk overleg met de overige gemeenten in Kennemerland, aan de Regeering gedane verzoeken om voor den tuinbouw in genoemde streek een steun te willen verleenen overeenkomende met dien van West-Friesland, heb ik de eer U het navolgende mede te dee len: De Regeering is, dit moge blijken uit de door haar ten behoeve van verschillende takken van bodemproductie genomen steunmaatregelen, volkomen op de hoogte van de nooden en van de wenschen, welke dientengevolge van belang hebbende zijde worden geuit. Zij houdt zich nu ook steeds van den alge- meenen toestand van land- en tuinbouw op de hoogte, en blijft overwegen, of te dien aanzien maatregelen behooren genomen te worden. Reeds moest voor West-Friesland waar in te genstelling met Kennemerland, uitsluitend de grove tu'nbouw wordt beoefend een steunmaat regel ten behoeve van de aldaar in moeilijkhe den verkeerende, tuinbouwbedrijven worden ge nomen. Voor het tuinbouwbedrijf in Kennemerland staat de toestand gelukkig nog niet zoo bedroe vend. Ofschoon de toestand in genoemd bedrijf verre van gunstig is te noemen, is dank zij de vrij goede prijzen voor eenige, aldaar vrij al gemeen geteelde vroege artikelen, de algemee ne toestand althans niet verergerd. De Regeering vond dan ook geen reden voor Kennemerland eenzelfde regeling te treffen als voor -st-Friesland tot stand kwam. Evenwel blijft de aandacht der regeering op den tuinbouw in het algemeen en dien in Ken nemerland in het bijzonder gevestigd." Naar wij vernemen zullen de burgemeesters der gemeenten binnenkort wederom bijeenko men om te overleggen wat thans te doen staat. Aan Burgemeester en Wethouders van Vel sen is het volgende adres gezonden door „Sant- poort's Bloei": Van het „Hoofdstraat-Comité" vernamen wij, dat wegens de tijdsomstandigheden voorloopig van eene afdoende voorziening in de verbete ring van de Hoofdstraat te Santpoort niets kan komen. Hoewel Uw standpunt ten deze begrijpende, zijn wij toch van meening, dat wel iets gedaan zou kunnen worden ten einde den althans op sommige gedeelten werkelijk onhoudbaren toe stand tijdelijk te verhelpen. Wij doelen hierbij speciaal op den oostelijken berm tusschen de splitsing van Hoofdstraat en Hagelingerweg en waar de Overbildtweg begint. Dit is een zeer zandig, los gedeelte, dat bij regenachtig weer, nu, in den zomer, reeds op vele plaatsen een modderpoel met diepe plassen wordt, zoodat het zich laat denken, wat dit in den komenden winter moet worden. Juist langs dit gedeelte doen de aanwonen- den alle moeite den weg een prettig aanziep te geven door goede verzorging van hunne voor tuinen; daarbij komt, dat de betrokken eige naren thans voor het volle pond zijn aange slagen in de straatbelasting; terwijl voor een groot deel der huizen bovendien vrijwillig een bijdrage voor verbetering van den weg gestort is in de gemeentekas. Een en ander geeft den menschen vanzelfsprekend het gevoel, dat zij toch wel aanspraak mogen maken op het ver helpen van althans den ergsten overlast, dien zij ondervinden van den bestaanden toestand. Daarom zouden wij Uw College willen vra gen of het niet mogelijk zou zijn, althans dit gedeelte als tljdelijken maatregel te verharden met sintels; zijn wij juist ingelicht, dan zijn die gratis verkrijgbaar aan de gasfabriek van Haarlem; wanneer die ingewalsd werden met de gemeente-wals kan het werk dus niet zoo kostbaar worden. Mogelijk ligt hierin een ob ject voor werkverschaffing aan ondersteunde werkloozen? GETROUWD: en die. namens wederzijdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belang stelling bij hun huwelijk ondervonden. Beverwijk, 4 Aug. 1932. Chirurg en Vrouwenarts NASSAUPLEIN 4 is AFWEZIG Vrijdag, Zaterdag en Zondag a.s. WAGENWEG Vrijdag en Zaterdag geen spreekuur. 5 pond 50 cent STOKVISCH40 ct. per pond ZOUTEVISCH- en STOKVISCHHUIS KLEINE HOUTSTRAAT 121 over Van der Stad koopt niet in winkels waar onzedelijke of N. Malthuslaansche artikelen worden verkocht of voor handen zijn. Koopt aan Stations- boekenkasten ALLEEN DIE LECTUUR, WEL E GEEN GEVAAR OPLEVERT Geheele en ged. Inboedels, zolder-opruimingen, kristal, glas en koperwerk, haarden, kachels, ledikanten, bedden, vloerbedekking, dames- en heerenkleeding, restanten winkelgoederen etc. Wij koopen steeds voor hooge prijzen. Aanbevelend, J. VELLEMAN - Ged, Oude Gracht 17 - Telefoon 14637 OVERAL TE ONTBIEDEN. (Opgericht onder de wetten van den Staat Delaware, U.S.A.) Gevestigd te CHICAGO. DER

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3