Berlijnsche politieke clubs Piccard's stratosfeertocht VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Uitvaart van Mgr. Seipel DE KLEINE BURGEROORLOG Gelijkberechtiging Het nieuws van beden INVLOED OVERDREVEN Reclame mët Von Papen 72 PRUISEN GEDOOD IN ANDERHALVE MAAND DE BAROMETER ZATERDAG 6 AUGUSTUS 1932 liet Weer" Heel Weenen eert zijn grooten doode Zorgvuldige voorbereidingen te Dübendorf Esperantisten te Parijs Vliegtuig op uitkijk Scheepsongeluk in het Kanaal Aan wie de schuld? De boterexport naar Duitschland Duitsch onderhandelaar naar Parijs? Oorlogsschulden MacDonald acht bespreking nog onmogelijk Bewapeningsstilstand verlengd Baldwin c.s. naar Washington Mrs. Bruce opnieuw in de lucht Louis Renault geëerd W. Brakel Jr. Botermarkt 17 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 RIJKSPRESIDENT VON HINDENBURG Eere-voorzitter van de Herrenclub Pikhouweelen worden meegevoerd wegens een waarschijnlijke landing in de Alpen De deftige Heerenclub en de hooge politici in smoking Buitengewone commissaris naar Koningsbergen Socialistische zelf verdediging? Wels Wapenvondsten bij Nazi's en soci's Hitler's lijforgaan aan het woord Onze vertegenwoordigers huiswaarts Instrumenten DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN 4JF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18143 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT gezonden, om in opdracht van anonymi den ouden Rijkspresident tegen zijn kanselier op te zetten. Zwakke tot matigen, Westelijke tot Zuidwestelijken wind, gedeeltelijk be wolkt, weinig of geen regen, iets warmer. Verdere vooruitzichten: Matige tempera tuur, geringe regenkans, behoudens on weer in den namiddag. Zon op 5.29, onder 8.41. Eerste Kwar tier Dinsdag v.m. 9 uur. Licht op 9.11. WEENEN, 5 Aug. Hedenmorgen vond de uit vaart plaats van het stoffelijk overschot van den Oostenrijkschen oud-Bondskanselier, Mgr. Dr. Ignaz Seipel, bijgewoond door den Bonds president, de regeering, tal van parlementsle den, vertegenwoordigers der hooge geestelijk heid uit Oostenrijk en vele andere landen, het corps diplomatique en een reusachtige men- schenmenigte. Verder werden opgemerkt de Beiersche mi nister-president Held en oud-rijkskanselier Wirth. De Pauselijke nuntius, Mgr. Sibilia, celebreer de in den Stephansdom de plechtige Mis van Requiem. Vervolgens toog de begrafenisstoet door de straten van de binnenstad, waar vele vlaggen halfstok hingen. De stoet werd geopend door twee regimenten infanterie, gevolgd door de Christelijk-Sociale Vrouwen- en Mannenvereenigingen, jeugd-groe- pen, Heimwehr-, Frontstrijders- en Vrijheids bond-formaties in uniform, en tal van andere vereenigingen en organisaties, alle met om- j floerste vlaggen en vaandels. Voor de lijkkoets trokken studenten, geestelijken en zusters. De koets zelf werd door zes spannen van twee paarden getrokken. Zij werd gevolge" door den Bondspresident, de leden der regeering, het diplomatieke corps en de overige hierboven ge noemde personen. Het parlementsgebouw was geheel met rouw floers behangen. Bondspresident Miklas schetste Seipel als een groot Oostenrijker, een staatsman van Europeesch formaat. Ook degenen die hem uit overtuiging met hartstocht hadden bestre den, lieten thans ridderlijk den degen zinken als eere-saluut voor den man, die i-i leven nooit hun persoonlijken vijand, wel echter hun scherp ste tegenstander is geweest. De wereldgeschie denis zal het beeld van den geleerden priester en grooten staatsman bewaren. Vervolgens sprak de Bondskanselier Dollfuss. die er op wees, dat na Seipel het ideaal van een Oostenrijksch Bondskanselier niet meer bena derd kon worden. Als leider der Christelijk-Sociale Fractie sprak oud-Bondskanselier dr. Buresch woorden van dank jegens Seipel voor de leiding, die hij de partij gegeven had. Vervolgens zette de stoet zich opnieuw in be weging naar het Centrale kerkhof, tusschen een haag van militaire troepen, politie en organisa- tiën, die den voorbijtrekkenden stoet het laat ste eere-saluut brachten. PARIJS, 5 Aug. (Reuter.) De gemeenteraad bood aan de 1500 deelnemers van het algemeen Esperantocoilgres een eere-receptie aan. ZURICH, 5 Aug. (Reuter). Prof. Piecard zal op zijn vroegst in de tweede helft van de volgende week starten voor zijn nieuwen stra tosfeertocht. Startplaats is het nieuwe vliegveld Dübbendorf, waar een 300 M. lange baan wordt vrijgehouden, om een voldoende manoevreer- ruimte te waarborgen. In den gondel wordt ditmaal een volledige berg-uitrusting met i)s- houweelen en nood-proviand voor verscheidene dagen meegevoerd, daar de landing hoogst waar schijnlijk in het Alpen-gebied zal plaats vin den, daar de winden in de stratosfeer meestal uit 't Noorden of Noord-Westen waaien. Er moet evenwel rekening mee worden gehouden, dat elke KG meer belasting een hoogteverlies van ongeveer 5 M. beteekent. Het is evenwel niet de bedoeling een nieuw record te vestigen; er zal weer een hoogte van 16.000 tot 16.500 M. wor- dpn bereikt. De opstijging zelf zal eenige uren duren, terwijl de ballon eveneens eenige uren in de stratosfeer zal verblijven. Terwijl de start den vorigen keer wegens de in de nabijheid staande huizen snel moest plaats hebben, wil prof. Piccard thans langzaam stijgen en de ca bine aanvankelijk zelfs openlaten, om de start manoeuvre zelf te kunnen controleeren en door uitwerpen van ballast eventueel beter van sta- Eenigen tijd geleden hebben wij hier ter plaatse 'n gracieus artikeltje gebracht over de Berlijnsche Heerenclub. Het was van Franschen oorsprong en overdreef op charmante wijze de politieke beteekenis van deze elegante club in de Friedrich Ebertstrasse in het Tiergartenviertel. Nu de verkiezingen voor den Rijksdag achter den rug liggen, is het wel interes sant, om de dingen rondom en in de Heeren club juist te preciseeren. De fameuze club der „Herren" zal in de couranten-kolommen zoowel als in het politieke leven'nog wel dikwijls een rol spelen in de naaste toe komst, zij het dan ook geen gewichtige. De Engelschman gaat in zijn club, om in den kring van gelijkgezinden lekker te eten, te drinken en een jeu-tje te maken. De Duitscher wordt lid van een club, om te praten. Wil de Germaan, vooral de edel- Germaan, zich als politiek mensch opwin den, wil hij tegenstellingen oprollen en zich vijanden maken, dan kiest hij geen tegen standers, maar zijn partijclub. Dan gaat hij naar de „Nationale Klub", naar de „Reichs- klub der Volkspartei" of naar de „Demo- kratische Klub". In de „Herrenclub", op getrokken op conservatieven grondslag, is echter plaats voor alle standsschakeeringen der partij-politiek, van uiterst rechts tot verdacht democratisch toe en men windt er zich niet op. Er heerscht daar rust en het is er netjes. Donderdagsmiddags en Vrij dagsavonds worden er lezingen gehouden. Eenigen tijd geleden hield de toenmalige Centrumsafgevaardigde von Papen er een voordracht en ook de nationaal-socialist Funk en de democraat Stolper hebben er gesproken. De ziel van de club is baron von Gleï- cher-Russwurm, die het politieke tijd schrift „Der Ring" redigeert. Overi gens is de club samengesteld uit een gecul- tiveerden kring van adellijke landedellieden .van 5000 morgen opwaarts, daaronder vele graven met fideicommis-bezit. Kenteeke- nend is, dat de meesten dier mannen poli tiek zeer verlicht zijn, geen blad voor hun mond nemen, maar direct wantrouwend worden, als er een vreemde eend in hun adellijken bijt komt. Het gros der leden zijn de majoren van de oude armee, die succes hebben gehad door een goed huwelijk of in de politiek. Eenige rechtsstaande indu- strieelen en een paar Berlijnsche bankdi recteuren, gis dr. Solmssen en Herbert Guttmann, dragen er toe bij, om de con versatie niet te doen verstarren binnen het kader van conservatieve thema's. Verder zijn er allerlei jongelui van goeden huize, die voordeelige relaties willen aanknoopen. Hun taak is niet dankbaar. Zij moeten zich aanstellen als belangstellende toehoorders. De sprekers wenschen dit. In den laatsten tijd is men geneigd aan de Heerenclub grooten politieken in vloed toe te schrijven. Dit is zakelijk onjuist. Generaal von Schleicher en staats secretaris Planck hebben in den laatsten tijd herhaaldelijk in het casino van de club geluncht en hadden dan gelegenheid van gedachten te wisselen met den oud-minister van den dictator van drie dagen Kapp, Traugott von Jagow, onder het keizerrijk president van politie te Berlijn, met den laatsten chef van het civiele kabinet des keizers von Berg, met de jongere heeren, die bij Hindenburg verkeeren, met de vrien den van den kroonprins en de leiders van den Landbond. De groote jaarlijksche diners bij Kroll, waaraan Hindenburg als eere-voorzitter van de club tweemaal heeft deelgenomen, zijn zuiver representatief, hebben geen politieke beteekenis. Rijkskanselier von Papen gaf er in het algemeen de voorkeur aan, om te lunchen in de Union-Klub, de club der vrienden van de rensport. Men eet daar ook beter. Wanneer men afziet van de reclame, die de club maakt in 't belang van zijn econo misch bestand met 't lidmaatschap des kan seliers en met t feit, dat von Papen er een maal een voordracht heeft gehouden, kan de overschatting van haar politieke roi alleen door een persoonsverwisseling zijn ontstaan. Voorzitter is de conservatieve graaf Bodo Alvensleben-Neugattersleben, bij wiens vader Hindenburg als comman- deerende generaal dikwijls jachtgast was. Maar niet deze graaf Alvensleben, een rustige, oedaarde man, maar zijn graag in- trigeerende broer, graaf Werner von Alvens leben, was in de dagen voor den val van Rijkskanselier Dr. Brüning naar Neudeck De mythen, die over de politieke betee kenis van de Heerenclub worden ver breid, zijn in staat om de politieke kransen in discrediet te brengen, die te Berlijn pogen, de politieke gebeurtenissen te beoordeelen van een objectief, boven de partijen staand standpunt. En dat is on verdiend. Ook zonder smoking is de onom wonden, vrijmoedige ge dachten wisseling tusschen de leidende koppen der verschil lende politieke richtingen iets zeer waarde vols. Zoo heeft men te Berlijn de „Deutsche Gesellschaft", die sedert de oorlogstijden veel er toe heeft bijgedragen, om de kunst matig verhoogde schuttingen tusschen de politici van verschillende richting te ver lagen en zelfs af te breken. En ook thans zijn er nog particuliere politieke kransjes, zooals de „S.S.S." (oud-minister Solf, gene raal Seeckt, oud-minister Simon), welke vereeniging Vrijdagsavonds in hotel Kaiser- hof vergadert en waar politici en bankiers zich een oordeel over de politiek boven de partijen uit trachten te vormen. Dan is er nog het „Aussenpolitische Komitee", het welk geheel boven den alledaagschen strijd staat en veel er toe bijdraagt, om de erva ringen van oude diplomaten en de nieuwe indrukken, door staatslieden in het buiten land opgedaan, voor het land vruchtbaar te maken. Politieke clubs zijn heusch niet te ver- oordeelen, ook al gedraagt de Heerenclub zich op een wijze, die niet in overeenstem ming is te brengen met den gezonden zin van zulk een instituut. Wanneer politici, en vooral de Duitsche, in een club grondig en onomwonden bij een sigaar over htm poli tiek debatteeren, dan is dit slechts gewin voor de algemeenheid. Het is gemakkelijker om in het openbaar, in de vergaderingszaal zich aan te stellen als politi^e halfgod dan om in een kring van gelijkwaardigen om den palm te worstelen. In een club wordt de wildste politicus getemd. En dat is veel waard. Het beste gebeurt dit in een ernstige club. Het minste succes heeft dit in smo king in de Heerenclub. LONDEN, 5 Aug. (Reuter) Het s.s. „St. Pa- trick", dat met 314 passagiers op weg was van Weymouth naar Jersey, een der Kanaal eilanden, stiet in den mist op een rots, de Pointe Corbière. Een der scheepsruimen is on der water geloopen. Een ander stoomschip neemt passagiers aan boord en sleept de „St. Patrick" naar St. He- lier. BERLIJN, 5 Aug. Naar aanleiding van de bloedige gebeurtenissen in Oost-Pruisen heeft de gevolmachtigde van den Rijkscommissaris voor Pruisen, dr. Bracht, nogmaals uitdrukke- lijk verklaard, dat hij alle maatregelen zal nemen, om de rust en het leven der burgerij te beschermen. Dr. Bracht heeft Oberregie- rungsrat Dielsals, buitengewoon commissaris, naar Koningsbergen gezonden, om een onder zoek naar de gebeurtenissen in te stellen. In een rapport van den regeeringspresident te Kiel wordt als oorzaak van de aanslagen in Sleeswijk-Holstein eenerzijds beschouwd de op hitsing der massa door de communistische pers, terwijl ten aanzien van de nationaal- socialisteh de indruk bestaat, dat de leiding een deel der jonge S. A,- en S.S.-leden niet meer in de hand heeft. Dr. Bracht geeft voorts een statistiek van de overvallen in geheel Pruisen behalve Ber lijn van 1 Juni tot 20 Juli J.l. Gedurende dien tijd werden in het betrokken gebied 322 over vallen gepleegd, waarbij 72 personen werden gedood en 497 zwaar gewond. In 203 gevallen waren de aanvallers communisten, in 21 geij vallen leden van de Reichsbanner, in 75 ge vallen nationaal-socialisten, terwijl in 23 ge vallen de schuldvraag niet kon worden opge lost. BERLIJN, 5 Aug. (W.B.) In een zitting van het soc.-dem. partijbestuur bracht voorzitter Wels rapport uit over de politieke situatie. In de daaropvolgende debatten werd de meest scherpe kritiek uitgeoefend op de houding der staatsorganen tegenover de nationaal-socialis ten. Het partijbestuur gaat nu de mogelijk heden na, om bij versagen der staatsmacht een zelfbescherming te organiseeren. Behalve met minister von Neurath beeft de zaakgelastigde van Hitier, kapitein Goering, Donderdag ook een bespreking gevoerd metdr. Bracht, wien hij zou hebben verklaard, dat ook de N. S. D. A. P. voor een onbarmhartig op treden tegen de onruststokers is. ALTONA, 5 Aug. (V.D.) Bij huiszoeking in een tuinhuis te Stellingen werd een aantal revolvers met een hoeveelheid munitie gevon den, terwijl in een S. A.-lokaal te Steilhop eveneens verscheidene wapens gevonden wer den. De Hamburgsche politie heeft het nationaal- socialistische „Hamburger Tageblatt" voor vijf dagen verboden. Te München werden Donderdag communis tische demonstraties door de politie met de gummistok uit elkaar geslagen. Een achttien tal communisten, van wie sommigen in het bezit van wapens bleken te zijn, werd rearre- steerd. In de wapenaffaire te Zwichau zijn thans nog verschillende socialisten gearresteerd, ter wijl nog schietwapens met 100 patronen wer den gevonden. In het geheel zijn nu 40 leiden de persoonlijkheden van de Reichsbanner in de affaire verwikkeld. Te Memmingen werden door den snelrech ter twee communisten veroordeeld resp. tot 7 en 2 maanden gevangenisstraf. Zij hadden van de politie geëischt, een plein te ontruimen, daar zij anders versterking zouden halen. MÜNCHEN, 5 Aug. (VJD.) Naar aanleiding van de berekening, dat als oudste lid van den Rijksdag de communistische afgevaardigde Klara Zetkin de eerste bijeenkomst van den nieuwen Rijksdag zal moeten presideeren, schrijft de nationaal-socialistische „Völkische Beobachter", dat een reglement van orde, dat zoo iets toelaat, ;en spoedigste door een beter vervangen moet worden. Overigens kan het Duitsche volk er van verzekerd zijn, dat zijn verteegnwoordigers zich op de juiste wijze te genover een dergelijke onwaardigheid zullen weten te gedragen. In een artikel, waarin wordt medegedeeld, dat sedert 1 Januari 1932 de nationaal-socia listen 59 dooden en 8186 gewonden hebben ge teld, schrijft de „Völkische Beobachter", dat een op gelijke wijze behandelen der verschil lende groepeeringen gedurende tijdelijke uit zonderingstoestanden niet meer voldoende is; het is een verschil of de wapenen zich in na tionaal-socialistische handen bevinden of in de handen van „Marxistische misdadigers". Het gaat om de gezindheid en niet om de daad zelf. Het afkondigen van de doodstraf heeft slechts zin, wanneer zij zich richt tegen hem, die moorden wil, en niet tegen degenen die gewapend de moordlust willen bestrijden. De socialistische Reichsbanner heeft van de Beiersche regeering geëischt, de „Völkische Beobachter" terstond te verbieden, in het be lang van de kalmeering van het Duitsche volk. BERLIJN, 5 Aug. (V.D.) Officieel wordt medegedeeld: In de laatste dagen hebben te Berlijn met Nederlandsche en Deensche re- geeringsvertegenwoordigers besprekingen plaats gehad nopens een nieuwe regeling voor den invoer van boter naar Duitschland. De be. sprekingen zijn thans ten einde. De Nederland sche en Deensche onderhandelaars zijn ver trokken. om hun regeeringen rapport uit te brengen over de laatste Duitsche voorstellen. pel te doen loopen. Bij den eersten tocht heef; hij van de 500 KG ballast tot aan de opstijging ongeveer 100 KG uitgeworpen. Thans wil hu 400 KG meenemen en daarvan ongeveer de helft uitwerpen, om voor de landing nog ongeveer 200 KG over te houden. Bij de aankomst te Dübbendorf werd de gon del gedemonteerd. De remontage vereischt onge veer 3 a 4 dagen, waarbij dan nog de andere omvangrijke voorbereidingen komen. Den dag vóór dén start zal de ballon voor df vulling worden gereed gemaakt. De vulling zou dan te middernacht plaats hebben, waarna de gondel bij het eerste ochtendgloren zal opsti) gen. Toeschouwers worden op een afstand van ongeveer 150 M. verwijderd gehouden. Prof. Pic card staat er met groote beslistheid op, dat het publiek tijdens de vulling niet binnen de af zetting komt. Gebeurt dit toch, dan zal hij den ballon laten ledigen en elders starten. De or dedienst wordt door ongeveer 120 man van ae kantonnale politie en 50 securitas-wachters ver zorgd, terwijl het aantal start-manschappen 170 bedraagt. Het eenige doel van den tocht is de meting der kosmische straling, waarvoor twee hoofd instrumenten zijn ingebouw: een jonisatie apparaat, welke een ruimte met sapiengeperste lucht bevat, alsmede een telapparaat, bestaande uit telbuizen, waarin elke afzonderlijke kosmi sche straat die daar tot gelding komt, op een strook celluloid geregistreerd wordt. Vervolgens zijn nog een aantal andere in strumenten noodig, zooals electro-meters, baro meters, batterijen enz. Alle apparaten zijn de zen keer met het oog op de startveiligheid bin nen in den gondel aangebracht, ook de ventiel slang welke de vorige maal bijna noodlottig was geworden. Afgesproken teeken Prof. Piccard is van meening, dat het ditmaal niet meer zoo warm zal zijn in de cabine, doch dat de temperatuur zich zal bewegen tusschen 0 en 10 graden. Vanuit de sterrewacht zal ge tracht worden, de hoogte van den ballon vast te stellen. Met het bloote oog gezien, vertoont de ballon, zoodra ze in de stratosfeer is, zich bijna wit, terwijl hij by het dalen weer de geel achtige kleur aanneemt. Om by de landing mis verstanden onder de bevolking te vermyden, zal prof. Piccard by een gelukkige landing den bal lon terstond laten ledigen. Biyft dus de ballon nog urenlang halfkogelvormig gevuld, dan is er iets ernstigs gebeurd, valt hy ineen, dan is de landing goed verloopen. In de gondel wordt een kleine radio-inrichting medegenomen, welke in geval van nood berich ten over standplaats en landing kan uitzenden. Daar de inrichting in verbinding staat met de batteryen der instrumenten, kan zij niet regel matig worden benut, om de metingen niet na- deelig te beïnvloeden. Twee auto's zullen de route volgen, welke voortdurend contact houden met een reserve- vliegtuig, dat eventueel reeds vóór de landing naar een observatie-punt zal worden gestuurd. PARIJS, 5 Aug. (V.D.) De „Paris Midi" ver neemt van zün correspondent te Parijs, dat de Duitsche ambassadeur Nadolny zou zyn aangewezen, om onderhandelingen met de Fransche regeering te voeren over de gelijk berechtiging van Duitschland. Daartoe zou hy zich tegen het einde van Augustus of in het begin van September naar Parijs begeven. Als grondslag der onderhandelingen denkt men zich van Duitsche zijde de principieele erken ning der geiykberechtigdheid van Duitschland door Frankrijk, terwyi het Britsche Rük de verplichting op zich zou nemen een bepaalde grens van bewapening die beneden den stand der Fransche bewapening ligt, niet te over schrijden. Duitschland zou in de eerste plaats eischen toelating der door het Verdrag van Versailles verboden categorieën van bewapening, met behulp waarvan de Rijksweer gemoderniseerd zou kunnen worden. De Fransche bewapenings sterkte zou dan een bepaald percentage groo- ter dan de Duitsche kunnen biyven. De uitvaart van Mgr. SeipeL De kleine burgeroorlog in Pruisen. „Economische oorlog"-fonds tegen Engeland door de Dail goedgekeurd. Piccard's tocht naar de stratosfeer. MacDonald acht een bespreking der oorlogs schulden voorloopig onmogelijk. De bekende schrijver Is. Querido overleden. Doodelijke aanrijding te Aerdenhout. IJ mui- denaar het slachtoffer. O O O LONDEN, 5 Aug. (Reuter). In verband mei zekere geruchten vernemen wij, dat MacDonald niet voornemens is, op het oogenblik de bespre king der schuldenkwestie met de V. S. te be ginnen. Hy acht dit vóór de Amerikaansche presidentsverkiezing niet mogehjk. Te gelegener tüd wil MacDonald de kwestie echter bestudeeren. teneinde tot een volledige op samenwerking met de V. S. berustende over eenstemming te komen. Van een eenheidsfront mag geen sprake zyn. Integendeel moet de be reikte oplossing volkomen aannemeiyk zyn zoo wel voor de deelnemers aan de Lausanne-con- ferentie als voor de publieke opinie in Amerika en Europa. MacDonald voerde vanmiddag een gesprek met Grandi, dat een uur duurde. Later vertrok hy per vliegtuig naar Lossiemouth, waar hy de volgende week zal aankomen, onderweg zal h' nJ. een particulier bezoek afleggen. GENèVE, 5 Aug. CW. B.) De voorzitter der Ontwapeningsconferentie, Henderson, heeft aan alle ter conferentie vertegenwoordigde regeerin gen een schrijven gericht, waarin hy haar ver zoekt, zoo spoedig mogelijk, in ieder geval vóór 1 November, mede te deelen of zij in een ver lenging van den bewapenings-stilstand met 4 maanden vanaf 1 November willen toestemmen. WASHINGTON, 5 Aug. (VD.) Het verluidt, dat het departement van staat den Britschen vertegenu -ordigers ter conferentie van Ottawa niet-officieele uitnoodigingen heeft doen toeko men een bezoek te brengen aan de Vereenigde Staten. LONDEN, 5 Aug. De Engelsche vliegster mrs. Bruce is Donderdagmiddag opnieuw te Cowes opgestegen voor een duur-vlucht. Zy wil ge durende een maand in de lucht biyven. De brandstof zal tydens de vlucht in de lucht worden bijgevuld. Behalve de pilote bevinden zich nog twee ervaren vlieginsrtucteurs aan boord. Vrijdagmiddag had in het Vredespaleis de onthulling plaats van het monument, opge richt ter huldiging van de nagedachtenis van prof. Louis Renault, den grooten Franschen rechtsgeleerde, een der grondleggers van de in ternationale arbitragegedachte, die in 1918 overleed. RUBLl Stofzuiger 78.o. m. 1.50 per week AMEG Stofzuiger 49A0. o m. L- per week Hoogste stand op Zaterdag 9 uur v.m.; 768 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1