PROVINCIAAL NIEUWS MARKTEN Wisselkoersen ZATERDAG 6 AUGUSTUS STOFZUIGERHUIS MAERTENS BEEMSTER BOVENKERK CASTRICUM EDAM EDAM-VOLENDAM EGMOND-B1NNEN EGMOND AAN ZEE HOORN ILPENDAM NIEUWER-AMSTEL OBDAM GEMEENTERAAD. HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties TENTOONSTELLING KUNSTZAAL REEKER ONDERDIJK OUDE NIEDORP PURMEREND SCHAGEN SPANBROEK TEXEL UITGEEST VOLENDAM WEESP WERVERSHOOF ZAANDAM GOED AFGELOOPEN. ZEVENHOVEN Premier Duplex-Stofzuigers 165.- Madrid 20.07! 20.— Vleeschkenringsdienst Gedurende de maand Juni jj. werd in deze gemeente voor de vleesch- keuring aangegeven: a. gezonde slachtingen: 8 runderen, 15 nuch tere kalveren en 17 varkens boven 15 kg.; b. noodslachtingen: 5 runderen, 1 pink, nuchtere kalveren en 5 varkens beneden 50 kg. c. van de onder b genoemde werden afge keurd: 4 runderen en 2 nuchtere kalveren. Vacantiereisje Door de leden van Boven kerks Mannenkoor werd dezer dagen een va cantiereisje gemaakt met een der autobussen van M. van Poelgeest naar de Geldersche Val lei over Utrecht, Zeist, Driebergen, Doorn, Ame- rongen, Rhenen naar Arnhem en terug over Ede en Soest naar Hilversum en Amsterdam. Verschillende mooie plekjes werden bezocht en allerlei bezienswaardigheden in oogenschouw genomen, terwijl op ongedwongen wijze van de heerlijke natuur werd genoten. Het was voor de zangers een prettige dag. R. K. Middenstand De viering van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Hanze te Haarlem op 6 en 7 September maakte deze week een bespreking uit op de vergadering van de R. K. Middenstandsvereeniging De Hanze afd. Bovenkerk. Besloten werd zooveel mogelijk deel te nemen aan het zilveren jubilé op 7 Sept. door aanwezig te zijn met het vaandel der af- deeling. Om de feestvreugde te verhoogen is allen leden verzocht, ook hun vrouwen aan dit feest te doen deelnemen, die meer dan in welke standsorganisatie ook, daadwerkelijk als dagelijksche medehelpsters in de zaak, direct betrokken zijn bij de middenstandsbeweging en het werken en streven van de organisatie. Te beginnen met de plechtige Hoogmis in de Ka thedraal, den optocht met vaandels en muziek naar de Groote Markt en de groote feestver- gadering, die zal worden vereerd met de tegen woordigheid van mgr. J. D. J. Aengenent, be looft dit een grootsche feestviering te worden. Gevonden en verloren voorwerpen. Ge vonden: 1 alpino muts; 1 damesportemonnaie met inhoud; 1 kindermanteltje; 1 pet. Verloren: 1 groote broche; 1 heerenporte- monnaie met inhoud; 1 damesportemonnaie m. inhoud; 1 grijze bontshawl; 1 zwarte muts; 1 zilveren horloge; 1 rugzak met inhoud; 1 groene muts; 1 reserve band met wiel; 1 gouden ring; 1 bankbiljet van ƒ10; 2 regenjassen. Afrastering langs Spoorweg. Eindelijk is men dan aangevangen met het maken van een nieuwe afrastering langs de zijde van den toe gangsweg naar het station wat ook meer dan tijd werd, omdat niet alleen het oude hek ge heel af was, maar bovenden was het een zoo danige ontsiering van de omgeving van het station, dat de vreemdelingen wel vele malen met verbazing hebben aangezien het leelijke as pect dat door dezen ordeloozen boel daar wera veroorzaakt. Voorts heeft men op het verlaagde perron aan de zijde van het station een hek aange bracht, waardoor voorkomen wordt, dat de reizigers, zoo zijn er nog altijd eenigen, aan de verkeerde zijde van den trein dezen trachten te verlaten. Dat is voor de veiligheid een zeer goede oplossing. Van de gelegenheid dat het nieuwe hek langs den statonsweg wordt geplaatst zal men tegelijk gebruik maken om het hek meer naar binnen te plaatsen, waardoor het pad achter de hoo rnen kan worden doorgetrokken en daardoor de veiligheid van de voetgangers zal zijn gebaat Alles te zamen een prachtige oplossing. Burengekrakeel. Dezer dagen ontstond tengevolge van enkele onschuldige uitlatingen van kleine kinderen een verschil tusschen twee dames op den rijweg, welke zoodanig ontaardde dat de een de ander een klap gaf met een mattenklopper. Door dezen slag of wel door haar zenuwen geraakte het slachtoffer bewusteloos De politie schijnt de zaak in onderzoek te hebben. Middenstandsvereeniging t,Edam". Door de Kamer van Koophandel en Fabrieken in West friesland te Hoorn, is ingevolge een verzoek der Middenstandsvereeniging „Edam", een uitnoo- diging gericht aan den Provincialen Water staat, verschillende gemeentebesturen, Water schappen en de N. en Z. Tram Mij. tot mede werking bij de verschillende herstellingswerken aan de Bruggen en wegen, de verbinding met Edam en Volendam voor de toeristen en weg gebruikers niet te willen verstoren en zoo mo gelijk onderling overleg te willen plegen, opdat de handeldrijvende middenstand in de gemeen ten, die daarbij groote belangen heeft, van niet onbelangrijke schade worde gevrijwaard. Aanbesteding. De uitslag der gehouden aanbesteding van schilderwerk aan de U. L. O. school luidt als volgt: Hoogste en laagste inschrijvers: W. Ent Dz. 398.D. Heitman en T. de Boer 324. Het werk is aan de laagste inschrijvers ge gund. Personalia. De heer W. van Dijk alhier slaagde voor leeraar bouwkundig teekenen, akte N m. Aanrijding. De groentenhandelaar B. had, ventende langs de Voorhaven, zijn paard en wa gen geplaatst voor de woning van den heer Kudders, toen uit de tegenovergestelde richting drie auto's naderden, waarvan de voorste den wagen aanreed, met het gevolg, dat het paard aan den loop dreigde te gaan. B. wist dit ge lukkig nog juist te voorkomen en de twee kin deren die op den wagen zaten kwamen met den schrik vrij. De stoep voor de woning van den heer Kudders vertoont de sporen der aanrijding. Burgerlijke stand. Geboren: 30 Juli: Wil lem z. v. Hendrik Dekker en Lijsbeth Regter; 1 Aug Jan Adrianus Jacobus z. v. Neekus Ros kam en Adriana van Eijk; Hendrikus Clemens z. v. Pieter Tuijp en Neeltje Keijzer; 2 Aug.: Alida Afra Maria d. v. Jan Kloot en Huberta Molenaar; 3. Augustus: Geertruida Clementina Maria d. v. Evert Smit en Aaltje Veerman. Getrouwd: Cornelis Hendncus Brouwer 26 j. en Grietje Rouw 20 j. Overleden: 27 Juli Jan Wolff 49 jaar, echtge noot van Jantje Schaatsbergen (te Amster dam overleden). Postduif Bij J. Admiraal is komen aan vliegen een postduif, gemerkt 3-31-37649, die door den eigenaar is terug te bekomen, en een andere van den Rijkspostduivendienst, welke reeds is opgezonden. Egmond verbetert zijn eigen record. Twee jaar geleden, in 1930, bevatte de „Egmondsche badbode" een met geoorloofde voldoening ge schreven artikel, getiteld: „Van Seizoen tot tel- dagcijfer", waarin geconstateerd werd, dat in genoemd jaar het aantal in Egmond aan Zee vertoevende vreemdelingen op den teldag groo- ter bleek te zijn, dan het totaal aantal gasten gedurende een geheel seizoen een jaar of vijf te voren. Hieruit bleek dus, dat het vreemde- lingenbedrijf in dien korten tijd met reuzen schreden was vooruitgegaan. Het spreekt van zelf dat crisis en malaise het daarop volgende jaar niet veel goede voor spelden voor het komende seizoen en inderdaad bleek in 1931 het verblijf op den teldag iets minder te zijn dan het jaar te voren. Niette min was er alle reden tot tevredenheid, want het aantal bleef toch nog verre dat van enkele jaren te voren overtreffen. Nog donkerder deed zich echter 1932 aan zien, dat kon natuurlijk niet anders. Het ging dan ook met sommige hotels en pensions niet zoo vlot, terwijl het verhuren van gemeubi leerde appartementen ook niet zoo haastig ver liep. Er bleven enkele over, doch niet vergeten mag worden, dat het aantal verhuurders jaar op jaar grooter wordt en nu met de „malaise" nog meer. Evenwel, zoo nu en dan was het strand aar dig, soms zeer druk bezet en hoewel door de nieuwe autobusverbindingen van de „NACO" het dagbezoek uit de omgeving Alkmaar, Purmerend, Hoorn en omliggende plaatsen, niet onbelang rijk bleek toe te nemen, werden na afloop van een drukken dag toch ook meerdere „blijvers" opgemerkt, zoodat de gevolgtrekking gemaakt werd: Er moeten toch aardig wat gasten in Egmond zijn, al zijn dan niet alle gelegenheden bezet. Zoo werd dan met belangstelling de teldag tegemoet gezien. Immers, lang niet alle ver huurders maken melding van hun gasten, zoo dat de lijst in de „Badbode" altijd onvolledig is. Daaruit valt niets met zekerheid op te maken. Alleen: het aantal is zeker grooter. En de tel ling heeft bewezen: véél grooter. Waren er in 1930 op den teldag 2099 vreem delingen in Egmond aanwezig, deze week wer den er niet minder dan 2149 geteld, waarbij zooals gewoonlijk nog een aantal naar schat ting zoowat honderd vreemdelingen die door den teller niet bereikt kunnen worden. Doch in elk geval heeft 1932 het hoog ste record op den teldag voor Egmond verbe terd. En al heeft men iets minder royaal, ook al een gevolg der tijdsomstandigheden, een derge lijk bezoek is inderdaad buiten verwachting. Meer en meer blijkt Egmond zich als bad plaats niet alleen te handhaven, maar ook in belangrijkheid toe te nemen. Zij, die op het ge bied van vreemdelingenverkeer en de bevorde ring daarvan hun krachten geven om Bad-Eg- mond in steeds ruimer kring te propageeren mogen hoeveel onaangenaams vaak hun deel is met eenige voldoening van deze cijfers kennis nemen. Het weldenkende deel van Eg mond waardeert het natuurlijk. Kermis In verband met tot ons gerichte verzoeken om te willen berichten, welke too- neelstukken tijdens de kermisdagen voor ka tholieken toelaatbaar zijn, geven we thans het volgend oordeel. Vooreerst zouden we een bezoek aan het „Chineesche Landhuis" willen ontraden. Onder sterk voorbehoud is dit stuk desnoods voor volwassenen te aanvaarden. Ook „De Despoot" blijft voorbehouden aan volwassenen, hetgeen tevens kan worden ge zegd van het tooneelstuk „Eva Bonheur". De overige stukken, alsmede de revue „een geel bandje, mijnheer!" kan men gerust gaan zien. Betreffende het variété Faveur wachte men ons nader oordeel even af. Crisis-comité De goederen, die door het N. C. C. werden toegezonden, hebben elk hun bestemming gevonden. Zij werden verdeeld on der 32 gezinnen. Thans is de voorraad uitgeput, tenzij het N. C. C. gunstig beschikt op ons verzoek om een nieuwe, valt er voor ons plaat selijk comité vrijwel niets meer te doen. Wanneer echter in Den Haag wederom op onze aanvrage steun kan worden verleend, dan zal dit na ontvangst daarvan bekend worden gemaakt. Monument Naar we vernemen is thans reeds voor het mqnument van wijlen burge meester A. Colijn aan giften binnengekomen een bedrag van ruim 1300. Werkloozen Het aantal werkloozen dat op 1 Augustus bij het agentschap der arbeidsbe middeling was ingeschreven, bedroeg 267, waar van 186 gehuwd en 81 ongehuwd. Op 15 Juli be droeg het aantal werkloozen 207, zoodat er een verslechtering is te bespeuren. Het ziet er voor den a.s. winter niet rooskleurig uit, indien er geen wijziging komt in den toestand. Motorclub Alhier worden pogingen aange wend om te komen tot de oprichting van een motorclub. Allengs is het aantal motorrijders in deze gemeente toegenomen, zoodat het zeer zeker aan deelnemers niet zal ontbreken. De Raad dezer gemeente kwam in vergade ring bijeen. Allereerst werd besloten aan den buitengewoon gemeente-veldwachter een grati ficatie te verleenen van 75. De heer Klokke. meijer .vond dit een schamel bedrag, als dat moet dienen voor vergoeding van 52 nacht diensten. Spr. stelde voor 200 te geven. Dit zal echter bij de begrooting nader worden be sproken. Het verzoek der gemeente Alkmaar om mede te ageeren tegen opheffing van de arrondisse mentsrechtbank te Alkmaar, werd voor ken nisgeving aangenomen. Voor deze gemeente be- teekent deze rechtbank slechts een zeer gering belang. Het Bijzonder Onderwijs niet duur. Uit de rekening der Bijz. School over de laatste 3 jaren bleek, dat was ontvangen een bedrag van 11.500 en uitgegeven 8.193.72, zoodat de school een bedrag van 3.306.28 niet noodig had. De Gemeenterekening toonde voor den ge wonen dienst een bedrag aan ontvangsten ad 67.133.24 en uitgaven 52.652.79, aldus een batig saldo ad 14.480.45. De kapitaaldienst sloot op een nadeelig saldo van 10.000. Aan de orde kwam hierna een voorstel van B. en W. om gedurende de kermisdagen op 21, 22 en 23 Aug. ontheffing te verleenen van de winkelsluiting. De hieruit voortvloeiende besprekingen, de kermis geheel te laten vervallen met het oog op de crisis, kon geen algemeene instemming vinden. Het voorstel van B. en W. inzake de win kelsluiting werd hierna aangenomen. Het contract met de Arbeidsbeurs te Alk maar werd opgezegd per 1933 omdat de ge meente daarvan niet het minste nut heeft. Van het Bestuur der afd. Obdam van den L. T. B. was ingekomen een verzoek, om, daar directe hulp noodzakelijk is, aan noodlijdende tuinders voorloopig 30 pet. uit te keeren van het tweede renteloos voorschot. Als motief werd aangegeven, dat velen nu reeds verplicht VAN SCHILDERIJEN EN TEEKENINGEN DOOR HERMAN MOERKERK WAGENWEG 102 HAARLEM Geopend 10—7'/2 u. - 's Zondags 24 u. TOEGANG VRIJ zijn hun arbeiders te ontslaan. Hierover werd lang en soms heftig gediscus sieerd. De voorzitter bleef op het standpunt staan, dat zooiets onmogelijk was. Men moet eerst weten, of de Centrale Commissie deze credie- ten sanctionneert. En wat betreft de werk loozen daarvoor wi lspr. den Minister ver. zoeken om de werkloozenregeling nu reeds van toepassing te verklaren. De heeren Bakker en Henselmans betoogen, dat de bedrijven niet zijn gered, als de ar beiders buiten het bedrijf worden gesteund. De voorzitter wijst er echter op, dat de Minister nog steeds op het standpunt staat, dat loontoeslagen niet geoorloofd zijn. Is het geoorloofd, dat de gemeente de bedrijven gaat financieren zonder eenige garantie van de over heid? Dat zou duizenden kosten. De heer Bakker raadt B. en W. aan in be paalde gevallen dan steun te verleenen. De voorzitter wil de gevoelskwestie wel even uitschakelen. Men moet nuchter blijven den ken. Allen hebben evenveel recht. Dat zou de gemeente 13.000 kosten. Het verzoek wordt dan voor kennisgeving aangenomen, terwijl wordt besloten de werk loozenregeling van toepassing te doen verkla ren. Bij de rondvraag komt weth. de Boer dan met een nieuw voorstel om 3000 te verlee nen voor arbeidsloonen in voorschot op hei, 2e crediet. De voorzitter begrijpt niet, dat nu in een paar dagen de zaak zoo is gekenterd, dat men geen dag meer kan wachten. Na nog eenige besprekingen gaat de Raad over in comité. Na heropening werd met alg. stemmen aangenomen een voorstel om 20 pci. van gemeentewege beschikbaar te stellen als voorschot op het 2de rentelooze crediet, zonder eenige restrictie. Hierna sluiting. „St. Deus Dedit." De afdeeling Onderdijk van den R.K. Landarbeidersbond „St. Deus Dedit" hield Donderdagavond haar eerste alge meene vergadering ten huize van den heer Bruin. De afdeeling is met ongeveer 50 leden opgericht. De vergadering was goed bezocht. Na opening door den voorzitter den heer N. v. d. Gragt, volgde bespreking contributie- verhooging, wat noodig werd geoordeeld tot vorming van een kas. Na stemming werd be sloten de contributie met 2 ct. te verhoogen, zoodat dit van 66 op 68 ent. is gesteld. In de contröle-commissie werden na gehou den stemming gekozen de heeren K. Komen, P Schuitemaker en J. Kielder. Daarna volgde bespreking werkloosheid. Mo menteel zijn 12 leden werkloos en voorzien wordt dat binnen enkele weken velen dit lot zullen deelen. Besloten werd dat het bestuur een on derhoud zal hebben met den burgemeester, ten einde den toestand onder de oogen te zien. De zeereerw. heer pastoor J. J. van Santé, die inmidels ter vergadering was gekomen werd ooor den voorzitter hartelijk welkom geheeten. Na enkele zaken van ondergeschikt belang te hebben besproken werd de vergadering gesloten. Crisis-Pachtwet. Voor het kantongerecht te Schagen werd Donderdag 1.1. de eerste zaak ingevolge de Crisis-Pachtwet behandeld, be treffende bouwlanden in deze gemeente. De huurprijs was gedurende 6 jaren 8 per snees. In 1929 werd ten volle betaald, in 1930 werd 10 pCt., in 1931 15 pCt. reductie gegeven, terwijl voor 1932 was toegezegd 40 pCt. Huurders eischten meer reductie over 1931. De meening van den kantonrechter was dat huurders zeer billijk behandeld waren en verwees de zaak naar de pachtcommissie. Wat op de markt gebeurt 'n Barbier zei onlangs tegen zijn klanten uit de landelijke omgeving: „Ik zal de scheerkosten moeten ver hoogen. Jullie gezichten worden steeds langer." 't Is voor de boeren ook om lange gezichten te krijgen. Deze week voerde een boer per boot 11 biggen aan. Een man uit de stad zou de biggen van de boot naar de markt vervoeren. Daar zegt de boer: „Kom straks als de biggen verkocht zijn." De man komt om half tien, daarna nog een paar keer. Ten slotte om één uur. Toen liet de boer de biggen weer laden voor den terug keer naar huis.» Gelukkig had de stadsman vertrouwen in hem. Hij wil op 't geld wel wachten tot de vol gende week tot de boer geld heeft. Diezelfde 'man had voor 'n anderen boer lammeren naar de markt vervoerd. Daaraan had hij tachtig cent verdiend. De boer keerde de beurs om en zei: „Hier heb je vast veertig cent. Ik heb nu niet meer." Kooplieden staan op de markt met vee, dat tegen spotprijzen ingekocht is. Ze hopen nog een klein winstje te maken. Ze worden teleur gesteld- Zelfs de onkosten kunnen ze er niet uithalen. Een boer was ter markt met 3 koeien, waar onder 1 minderwaardige. Voor dit beest kon hij eerst f 20 krijgen, ten slotte f 1. Hij gaf 't dier aan een koopman met 't bescheid: „Maak het dier weg. Geef mij maar later wat er over- schiet De tweede koe kon eerst f 140 opbrengen. Dat scheen niet genoeg. Volgende kooplieden boden steeds 5 of 10 gulden minder. De derde koe was onverkoopbaar. De boer kon met 2 koeien huis waarts keeren. Diezelfde boer had een stapel kaas ter markt. Van een gelegenheidskoopman kon hij f 18, van een erkend kaashandelaar f 17 per 50 kilo krijgen. Aan dezen heeft hij de kaas verkocht om in aanmerking te komen voor den toeslag van de regeering. Dit zijn slechts een paar staaltjes van de vele tafereeltjes, welke zich op de markt voor doen. Overtreding Winkelsluitingswet Tegen 'n winkelier is proces-verbaal opgemaakt wegens overtreding van de winkelsluitingswet, het ver- koopen op Zondag. Burgerlijke Stand Geboren: Antoon, z. van a. Brugman en T. Waal; Leendert, z. van H. Heiloo en A. de Bruyn; Janna, d. van M. Heiloo en G. Kuin; Teunis, z. van C. Mantel en A. Veltrop; Trijntje, d. van KI. Nierop en Tr. Schoenmaker. Overleden: Agatha Veronica Bakker, 59 j., echtgen. van H. H. M. Lansdaal; Grietje Hen- drika Thie, 37 j., echtgen. van P. A. de Haan; Egbertus Adrianus de Ruiter, 73 j., z. van A, de Ruiter en M. Nieman. Agenda Maandag: repetitie „Crescendo"; spaarkas St. Antonius. Dinsdag: geen gymnastiek; ledenvergadering Hanze. Woensdag: repetitie Laus Deo. Zaterdag: contributie betalen der verschil lende vakvereenigingen en R. K. Voetbalveree- niging; van 7.30 tot 8.30 zitting Volksspaarbank, ingang in de steeg. Algemeene ledenvergadering van den R. K. Volksbond Voorzitter stelt alvorens de ver gadering te openen de vraag, gezien de zeer geringe opkomst, of deze zal doorgaan of wor den uitgesteld. Daar echter de grootste meer derheid den wensch te kennen gaf de agenda af te handelen, opent hij met den Chr. groet, zijn leedwezen er over uitsprekende, dat zoo wei nig belangstelling bij de wegblijvers aanwezig is, spreekt den wensch uit, dat de opkomst voortaan minstens 100 pCt. beter zal zijn en brengt een woord van dank voor de opkomst tot degenen die present zijn. Hierna volgt voorlezing der notulen, waarna door den voorz. eenige mededeelingen worden gedaan. Spr. deelt mede dat het ter lezing leg gen der jaarverslagen van „Moederschapszorg" en „Leering en Leiding" in de bibliotheek van het Patronaat door den bibliothekaris is goed gevonden. Vervolgens dat de voorgestelde ex cursie naar den St. Adalbertakker te Egmond- binnen en naar het Pompstation te Bergen bij genoegzame deelneming doorgang zal vin den. Een volgende mededeeling behelst dat thans als Geest. Adviseur benoemd is de Wei- Eerwaarde heer Kapelaan Redeker, zoowel voor den R. K. Volksbond als voor haar onderafdee- lingen. Dat het R. K. Kerkbestuur voor de kwestie, in de vorige vergadering besproken, geheel gerehabiliteerd behoort te worden. Hierna werden de notulen vastgesteld en ge- teekend. Bij het behandelen der ingekomen stukken was o.m. een circulaire van het R. K. Werk liedenverbond, waarin medewerking verzocht werd, voor het verspreiden van brochures, waarin tot uiting zal komen wat de R. K. arbeiders-leiders gedaan hebben, doen en zullen doen.. Bereids zijn een tweehonderdtal dezer brochures door het bestuur besteld. Ingekomen is het verslagboek over de ge houden studiedagen welke in 1931 te Bergen hebben plaats gehad, waarvan elk lid kennis kan nemen. De voorzitter doet vervolgens nog eenige me dedeelingen over de te houden studiedagen van 811 October e. k. eveneens te Bergen. Ten slotte nog een circulaire over het rapport Wei ter, dat bij het R. K. Werkliedenverbond in studie is. Hierna volgt opgaaf deelname aan excursie naar Egmond en Bergen, welke op Zondag 11 September zal plaats hebben. Er zal verzocht worden aan den Geest. Advisur hiervan op Zondag 14 Augustus van den preekstoel kennis te willen geven en kunnen de leden zich voor Zondag opgeven bij den bode, J. Schaaf Sr., Jst. de Blok, F. Schotte en W. Dekker. Bereids gaven zich een 13 deelnemers op. Voor deelname aan de studiedagen te Bergen kan men zich bij het dagelijksch bestuur op geven tot en met 28 Augustus e.k. Volgt rondvraag. De heer Sprenkeling vraagt of het niet mo gelijk is een beter vergaderingbezoek te be werkstelligen, b.v. door huisbezoek bij de leden. Voorz. zegt dat alreeds eenige pogingen zijn aangewend, door op de verg. den bezoeker een sigaar te presenteeren, het nalaten van te houden collectes, maar niets mag baten en huisbezoek is niet doenlijk. Win terprogram Het winterprogram is vastgesteld als volgt: Houden van een socialen Zondag, twee propa- ganda-avonden met spreker, St. Nicolaasfeest voor de kinderen der leden en het houden van een feestavond. De heer Garsteveld verzoekt het geschrift van Dr. Koenraadt na kennisname van het proefnummer indien hier perspectief zit, aan alle leden een exemplaar te doen toekomen. Zal geschieden. De heeren Kok en Melker vragen waarom de pers niet aanwezig is.. Voorz. moet tot zijn leedwezen mededeelen, dat door hem vergeten is deze uit te noodi- gen. Hierna sluit, voorz. te ruim half elf met den Chr. groet de vergadering. R. K. Korfbalclub. A.s. Zondag 7 Aug. speelt de Korfbalclub T. O. P. haar eersten thuiswedstrijd tegen haar zusterclub uit Anna Paulowna. Aanvang van den wedstrijd 1.30 uur, terrein Nesdijk. S. R. C. S. R. R. speelt a.s. Zondag een nederlaagwedstrijd tegen Stormvogels uit Hoogwoud. Aanvang 3.30 uur, terrein Nesdijk. Diefstal. Tijdens de zandwerverkermis is een rijwielbelastingmerk ontvreemd, hetwelk tusschen de fietsbel was bevestigd. Men zij dus voorzichtig. Het rijwielplaatje. Gelijk ieder jaar is ook nu weer tegen diverse personen proces-verbaal opgemaakt, omdat zij zich nog niet hadden voorzien van een rijwielplaatje. Gevonden. Alhier is bij de politie aangifte gedaan van het vinden van een manchester kinderjasje. Burgerlijke Stand. Geboren: Jan z.v. Arie Bakker en Annaatje ^uinker; Petronella d. v. Jacob Pieter Breman en Elisabeth Margaretha de Klerk; Cornelia Johanna d.v. Adriaan Jacob Huisman en Baukje de Jong; Regina Petronella d.v. Jelle Timmer en Elisabeth Johanna Gieles; Willem Mathijs z. v. Willem Thijs Bakker en Cornelia Johanna Witte; Anna d.v. Johannes Arnold Barhorst en Antje Dijker; Mona Alie d. v. Hielke Pieter Bolt en Alberta Jantina v. Wijk. Overleden: Maria Antonia Clara Simon echt- genoote van Nicolaas Theodoor Graaf; Martje Schagen 40 jaar, weduwe van Jacob Sieds van Dijk; Lammert Jacob Kaan 64 j. geh. met Martje Duinker; Pieter Koning 68 jaar. Herwonnen Levenskracht Zondag 7 Aug. wordt de Speldjesdag gehouden ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Ieder koope dus een speldje. R. K. Voetbal U. S. V. Programma voor Zondag 7 Augustus. U. S. V. I—G. V. O. n te 3 uur. U. S. V. m—L. V. V. III te 1 uur. U. S. V. b—G. V. O. b te 12 uur. KERKBERICHT ZONDAG, de H.H. Missen te 7.30 en 10 uur; 's namiddags te 2.30 uur de Vespers en te 7 uur Congregatie van de H. Familie. DONDERDAG, 8.15 uur gezongen H. Mis. ZATERDAG, van 48 uur gelegenheid om te biechten en te 7 uur Lof ter eere van Maria. Burgerlijke Stand van 29 Juli5 Augustus Geboren: Anna Katarina, d. van Arie Bout en van Albertina Blomberg. Getrouwd: Jan Meester te Haarlem met Anna Putter te Uitgees, Veel vreemdelingen Was tot nu toe het vreemdelingenverkeer gering, in de laatste week vooral is dit erg toegenomen. Woensdag o.a. waren er zeer velen. Er zou wel van 1000 man „koppengeld" zijn ontvangen. Ook andere dagen was het bezoek groot. Burgerl. stand Geboren: Leendert z. v. A. de Wit en L. Udo, Lucas, z. van G. Mool- huizen en C. P. Tovar; Antje d. van E. de Jong en T. Zuidema. Overleden: Mathilda Vromen wed. J. Vom- berg, 78 jaar. Ondertrouwd: W. Wildeman en E. C. Meeu- sen. Gehuwd: G. W. F. Götz en J. Metz. B. de Ronden en W. J. J. Fuchs. R.K. Voetbal. Vastgestelde wedstrijden voor a.s. Zondag zijn als volgt: Union IWW I; WW 2—KGB 3; De Blokkers 2—WW 3; WW 4—KGB 4; WW-jun. aKGB-jun. a. JUBILEUM. De heer W. Zwart herdacht Maandag JJ. den dat dat hij voor 12% jaar terug in dienst trad bij de galanterieënzaak van den heer Jb. Kroo- nenberg. Deze dag is voor den jubilaris niet onopgemerkt voorbij gegaan. Donderdagmiddag werd de 56-jarige M. in de Havenstraat, toen hij per rijwiel de straat wilde oversteken, door een auto gaande in de richting Amsterdam, aangereden. Het rijwiel werd ge heel vernield terwijl de man slechts enkele ont vellingen bekwam. De politie heeft de zaak in onderzoek. ONTVLUCHTE AANGEHOUDEN Te Zaandam is door de politie een 20-jarig meisje aangehouden, dat uit een RJEC. gesticht te Weesp was ontvlucht. Op verzoek van de Amsterdamsche politie is het meisje denzelfden avond naar Amsterdam overgebracht, die de verdere maatregelen zal nemen. RECTIFICATIE. In ons verslag van de gehouden vergadering van den R.K. Volksbond komt o.a. een bericht voor, dat katholieken in het St. Janziekenhuis tegen betaling van 30 pCt. van den kostprijs kunnen worden opgenomen. Dit moet als volgt gelezen worden: Voor de ongevallenwet kan men opname eischen in het R.K. Ziekenhuis, alsmede be handeling, terwijl tevens van de poliklinieken gebruik gemaakt kan worden door leden van het Ziekenfonds Zaanland. Gewone Ziekenhuis-opname kan echter niet geschieden voor leden van het Ziekenfonds, dan alleen in het Gemeente-ziekenhuis. Kinderfeest R. K. Coöp. „De Voorzorg". De kinderen, die deelnemen aan het bootfeest naar Schoorl op Woensdag a.s., worden om 8 uur 's morgens verwacht aan het kantoor der Coöperatie, alwaar onmiddellijk een stoet ge formeerd zal worden. Jongens of meisjes, die nog geen kaart voor de boot gehaald hebben, kunnen dit nog a.s. Maandagavond om 8 uur of Woensdagmorgen om kwart voor acht doen. Om half acht komt de boot 's avonds weer terug achter het R. K. Ver.-Gebouw. Zondagsdienst doktoren. 7 Aug. a.s. van v.m. 8 tot n.m. 12 uur dr. J. W. de Goeie, Oost zijde 16 en dr. E. Brat, Westzijde 258. Zondagsdienst apothekers op 7 Aug. van 's morgens 8 tot 's avonds 12 uur firma A. Bak ker Jhz., Zuiderkerkstraat 16. Loonen in werkverschaffingen verdiend. Giethoorn: van 1112 Juli werd bij een werk week van 39 uren aan de gezinnen uitbetaald ƒ21.12. Castricum: van 2228 Juli werd 39 uren ge werkt; aan de gezinnen werd uitbetaald van 24.30—22.29. Weest op nw hoede. Vrijdag 5 Augustus deed zekere A. aangifte bij de politie, dat het belastingplaatje van zijn rijwiel verwijderd was. Laat uw rijwiel? alzoo niet onbeheerd staan, ook niet op drukke, plaatsen. Want er zijn indi viduen, die het niet veel moeite kost om u met een enkele handigheid uw rijwielplaatje te ont vreemden. Men zij dus gewaarschuwd. In het water gevallen. Vrijdagmiddag is een kleine jongen, zes jaar oud, in de gracht van de Parkstraat gevallen. Een in de nabijheid zijnde werkman van de gemeente was spoedig ter hulpe en trok hem uit het water. De ge redde klaagde over buikpijn. Medisch onder zoek heeft echter uitgemaakt, dat het wel door den schrik zal zijn gekomen. Aangehouden. Door de politie zijn in den nacht van Donderdag op Vrijdag een drietal personen aangehouden, die zich op verdachte wijzze op den openbaren weg ophielden. Bij onderzoek bleek dat men te doen had met z.g. posters, die dienst deden voor het kalken op de straten, in verband met de actie voor vrijlating van den communist Makkinga, die, zooals men weet, nog steeds in Haarlem wordt vastge houden. Burgerlijke Stand Geboren: Lammers, z. van L. van der Meer en D. van Peet. ALKMAAR, 6 Augustus Boter- en eieren- markt: Boter, fabriek 1ste soort 0.550.65; Boter, fabriek 2e soort 0.50: Eieren, groot- hanidel 3.50; Eendeieren 2.40. ALKMAAR. 6 Augustus Veemarkt 14 paarden 80225; 38 melkkoeien 120200; 37 nuchtere kalveren 414; 13 vette schapen 814; Overhouders 4—8; 75 biggen, 10 we ken 5—10; 5 bokken en geiten 2.50ƒ5.00. Handel zeer stug. Piepkuikenmarkt: 38 kisten en 9 korven 0.55 0.70. Handel matig. ALKMAAR, 8 Aug. Aardappelen per 100 K.G. 12.30; Aalbessen per 100 pond 611; An dijvie per 100 stuks ƒ0.503.60; Augurken per 100 pond 529; Bloemkool I per 100 stuks ƒ7.50—14; idem II 1.50—4; Doperwten per 100 pond 310; Druiven per 100 pond ƒ3137; Groene kool per 100 stuks ƒ0.801.90; Kropsla per 100 stuks ƒ0.503.80; Komkommers per 100 stuks 1—5.50; Meloenen per 100 stuks 10—37; Postelein per bakje 2062; Rabarber per 100 bos 4—5; Selderie per 100 bos ƒ0.50—1.30; Spinazie per bak 1080; Snijboonen per 100 pond 5.50—10; Dubbele Spercieboonen per zak ƒ0.651.50; Tuinboonen per zak ƒ0.220.55; Uien per 100 K.G. ƒ4.60—7.10; Wortelen per 100 bos 1.508; Zwarte bessen per 100 pond 13—17. AMSTERDAM, 5 Aug. Ansjovis. Handel stil. HOOGKARSPEL, 5 Aug. Aardappelen. Schotsche 1— 1 Due 1.10—1.55; kleine 1.50— 1.55. AMSTERDAM, 5 Aug. Aardappelmarkt Zeeuwsche eigenheimers 3 tot 3^ ct., blauwe eigenheimers 3 tot 3% ct., Zeeuwsche Bonte 4 tot 4 ct., Langedijker muizen 2'A tot 3 ct., Andijker blauwen 2 tot 2'A ct., Duinzand 4% tot 5 ct., Flakkeesche eigenheimers tot 3% ct., alles per kg. Aanvoer 256 H.L. LEIDEN, 5 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 148 partijen, w.o. 107 part. Goudsche en 41 part. Leidsche kaas. Prijs: le soort Goudsche kaas per 50 K.G. ƒ21—24.50, 2e 18—20, le soort Leid sche 21—26, 2e 16—20. Handel voor Goudsche en Leidsche traag. LEIDEN, 5 Aug. Veemarkt. Runderen 505, Kalveren i34, Schapen 1207, 77 stieren, pr. 50 290; 147 kalf- en melkkoeien 135225, handel stug;'105 vare-koéien ƒ90—140, handel traag; 176 vette ossen en koeien 190—235, per K.G. schoon a. d. haak 32—70 ct. handel stug; 17 gras kalveren 2545; 51 vette kalveren ƒ30—60, 35—95 ct.; 66 nuchtere kalveren ƒ4—8, handel matig; 950 vette schapen 1014;, handel traag; 257 Weideschapen 1012, handel traag; 415 mestvarkens ƒ8—18, handel traag; Londensche per K.G. levend gewicht 2023 ct.; Zouters 24 36 ct. handel traag; 543 biggen 3—5; 4 paarden, 12 veulens f3080: 4 bokken en geiten ƒ35. BARTEL JORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 Afslagvereeniging BEEMSTER, PURMEREND en Omstreken, 5 Aug. Aardappelen. Schotsche muizen ƒ0.20—0.58; bl. eigenheimers 0.260.58; Schotsche muizen 0.200.36; blauwe 0.200-32 per zak (25 K.G.). Groenten. Slaboonen: dubbele 0.480-58; z. dr. 0.780.82; enkele 0.95; z. dr. 1.40; snijboonen: stok 1.652.85; stam smalle 0.451.65 per zak (15 K.G.); doperwten 25 per zak (50 KG.); roode aalbessen 630; zwarte bessen 2340, per 100 K.G. klapbessen 0.200.90 per 10 K.G.; komkommers 16 per 100; tomaten A 1216; tomaten C 715 per 100 K.G.; bloemkool 210; roode kool 22.30 per 100; spinazie 0.180.46; postelein 0.48 per mnd. (6 K.G.)sla 0.504. per 100 krop; andijvie 0,300.60 per kist; pe terselie 1—3; selderij 14; wortelen 3.6010. per 100 bos; uien 0.500.75 per 25 K.G.; druiven: Frankenthalers 0.680.70; Alicant 0.70 per K.G. Fruit. Appels: Yellow Transparant 1030; Peren: Janbaasje 37; Kruidenierspeer 10 19; Suikerpeer 6—9. BEVERWIJK, 5 Aug. R.K. Coöp. Tuindersver. „Kennemerland" Roode bessen 4070, Zwar te bessen 90—125, Frambozen 30—48, Kruisbessen 3570, per slof. Doppers 8—22, Capcijnders Br. 1020, idem W. 1222, Tuinboonen 310, Ras pers 1015, Snijboonen 1417, Trosboonen 13 15, Sperzieboonen z. dr. 8—13, idem m. dr. 89, Dikke Sperzieboonen 68, per K.G. Sla 3060, Postelein 3045, Spinazie 3550, Andijvie 20 40, per kist. Bloemkool 28, Komkommers 25, Meloenen 1720, Groene kool 2—3, per stuk. Wortelen 36, Rabarber 3, Selderie 23, Pie terselie 3, per bos. Tomaten 1018 per K.G. BROEK OP LANGENDIJK, 6 Augustus 15000 aardappelen: Schotsche Muizen 0.70 1.50; Blanwe Eigenheimers 1.302.60; Drie lingen 1.90: 650 stuks Bloemkool, le soort 1.40—2.80; 5500 K.G. Roode kool 0.60—0.90; 1000 K.G. Gele kooi 0.60-0.70 9100 K.G. Uien: Uien 4.10: Gele Drielingen 3.50— 4.00; Gele Nep 7.90—9.30; Zilvernep 7.90— 10.30; Zilverdrielingen 2.604.90; 250 K.G. boonen 4.006.00, ENKHUIZEN, 5 Aug. Veiling. Dahlia's 0.05— 0.08, Gips 0.07—0.11, Snijgroen 0.070.13,'Gla diolen 0.050.07, Asters 0.07—0.12, Montbretia's 0.040.07, Centaure 0.030.05. Rozen 0.802.50. Kruideniers 9.30. Bloemkool 12.idem 2de s. 6.Eigenheimers 0.650.70. LEEUWARDEN, 5 Aug. Graan. Buitenl. gra nen: gele La Plata mais disp. 86 boordvrij Leeuwarden; id. id. 78 boordvrij R'dam; Canada gerst disp. 110 boordvrij Leeuwarden; 102 brdv. R'dam; N.-Am. lijnkoeken disp. 6.75 boordvrij Leeuwarden, 6.25 boordvrij R'dam; idem merk S.K. disp. boordvrij R'dam 6.40. LEEUWARDEN, 5 Aug. Kaas (noteering V. V. Z. M.): Goudsche 20 plus 9,00 tot 9,50, Goudsche 40 plus 17,00 tot 17,50, Goudsche vol vet 21,00 tot 22,00, Edammer 20 plus 9,00 tot 10,00; Edammer 40 plus 17,00 tot 17,50, brood kaas 40 plus 17,00 tot 17,50. Stemming goed. Vischbericht Aangevoerd door 18 motor- botters, benevens consignatiezendingen. Afge slagen aan de Gemeente Vischhal, de ftuyter- kade, Amsterdam. Besomming der botters: 66.tot 193.Handschol per kist 10,50 tot 14,00, kleine schol 5,50 tot 8,00, schar 3,00 tot 4,00, tarbot 4,50 tot 6,00, middeltongen 0,75 tot 1,40 per kg., kleine tongen 0,32 tot 0,65 per kg., aal per pond 0,20 tot 0,50, bot per pond 0,20, tot 0,30, garnalen per mand 6,50 tot 7,00. 's-HERTOGENBOSCH, 5 Aug. Boter. Aan voer: 23,000 K.G. Hoogste prijs 1.38; middel- prijs 1.34; laagste prijs 1.20. HONSELERSDIJK, 5 Aug. Black Alicante 2532, Gros Colman 27—43, Druiven blauwe 29—35, witte 3544, Gros Maroc 3542, Emile Royal 26—31 per pond; roode aalbessen enkele 1027, id. witte 6J47J4 per K.G.; meloenen le soort 1534, id. 2e soort 1025, perziken le soort 6—13, 2e soort 4—8, 3e soort 234—6 Per stuk; groote aardappelen 2752 per 25 K.G.; stoof-appelen 1016, stoof-peren 1415 p. K.G.; komkommers W. le soort 3.004.25 p. 100 st.; snijboonen 1216 p. K.G.; Andijvie 0.501.60, eieren 4.per 100 stu.; dubbele princesseboo- nen 4J4634, tomaten B 13, id. CC TA P- K.G. Exportveiling: Black Alicante 29 p. pond; meloenen le soort 1524, 2e soort 1116 p. stuk; komkommers gr. le soort 8.20, 2e soort 4.80 p. 100 st.; tomaten A 1.401.880, id. B 1.30 —1.60, id. C 1.11—1.70, id. CC 0.65—1.20 per 1234 K.G. NOORD-SCHARWOUDE, 6 Aug. 14800 K.G. aardappelen. Groote Sschotsche f 1—1.10. Schotsche Muizen f 0.90—1.80. Drielingen f 1.50 1.70. Bl. eigenheimers f 1.20170. 3500 K.G. Sperciebonen f 5.306.50. 47300 K.G. Zilver uien. Zilvernep f 8.50—10.70. Drielingen f 2.90 4. Zilveruien f 0.401.10. 25.200 K.G. uien. Gele Nep f 8.50—10.50. Drielingen f 3.404.40. Uien f 2.50—3.10. 850 K.G. Kroten f 1.60. 5200 K.G. Roode kool f 0.60. 10.200 K.G. Deeensche witte kool f 0.60. 4300 K.G. Gele kool f 0.60— 0.70. 100 stuks Bloemkool f 1020. POELDIJK, 5 Aug. 1932. Vereeniging groenten- en fruitveiling. Black Alicante 3034, 28—33; Gros Colman 33—46; Druiven Bl. 27— 38; Druiven Witte 2246; Gros Maroc 3233, 33—35; Muscaat 37—53; Aalbessen Roode dubb. 4—13; Witte 3; Zwarte 16; Morellen 7—17 alles per pond; Meloenen le srt. 1641, 1636; 2e srt. 412, 513; Perziken le srt. 817; 2e srt. 4—6; 3e srt. 2—3; Pruimen Roode 2—5; alles per stuk; Tafel-appelen 16—26 100 K.g.; Tafel-peren 19 per stuk; Bloemkool 1 srt. 3—4 100 st.; Komkommer W. le srt. 2.754.25 100 st.; Pepers 35—60 100 st.; Andijvie 0.60 100 st.; Snijboonen 15—17 per K.g.; Princesseboon dubb. 3542, 2742 per 8 K.g.; Tomaten A 125—170; B 135—160; C 120—175; CC 60—130 per 121/- K.g.; Uien 60—80 50 pd. POELDIJK, 5 Aug. 1932 Coöp. C. W. I. Haden 4. Butterfly 1.20—2.10. Colum bia 0.701.Rosalandia 1.103.10. Am. Anjers 2.50—5.40. Pulling 25—32. Rayo- nauthe 1113. Blanche du Poitou 69. Lilium Lougiflorum 3.605.70. Amaryllis 8. Calla 15—16 per 100 Primula 11—26. Ster van Betlehem 12—26. Fuchsia 11—12 ct. per pot. Plumosa 14—26. Sprengeri 8—20. Gladiolen 320. Dahlia 1117. Zinnia 1215. Chab, Anjers 7—11. Trosrozen 8—15. Tros Chrysanten 1418. Umbeliatum 9—12. Freesia 7 ct. per bos. POELDIJK, 5 Aug. 1932 Bloemenveiling „Het Westland" Chab. Anjers 5—11. Phoenix 3—8. Tijger Lelie 3—7. Gladiolen 5. Gipskruid 3. Asters 2 Zinnia 57. Mon- Cretia 3—4 ct. per bos. Puiling 25—27. Dahlia 1.40—2.20 per 100 stuks. TER AAR, 5 Augustus 1932 Snijboonen f 0.401.05, Stokprinces 0.801.10. Dubb. Stamboonen 0.40—0.70. Witte Pronkers 0.20 —0.50 Fijn 3.90—5.10. Fijnb. 2.30—, Basterd 1.35—1.45. Grof 0.65—0.70. Knorrels 0.50. Bloemkool 17 cent. VRIJDAG, 5 Aug. Vorige koersen Londen d.72 8.67 Berlijn 59.10 59.07! Parijs 9.73! 9.73J Brussel 34.45 34.47| Zwitserland 48.37 48.37| Weenen Kopenhagen 46.90 46.62! Stockholm 44.75 44.50 )slo 43.75 43.50 slew Vork (cable) 2.48! 2.481 tome12.65 12.67! Praag 7.35 7.35

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2