Godsvrede met Vuurwerk ZATERDAG 6 AUGUSTUS ERGERLIJK METEN MET TWEE MATEN Mehr Terror, bi tte AFSLAG WILT) AFSLAG CASTRICUMMER WILDHAL Smedestraat 36 - Tel. 12735 „E D E G O" RIJWIELEN Fabriek Kinderhuisvest 43-45 S. J. DE GOEDE Zijlstraat 11-13-15 Afslag Rundvleesch D. SCHOUTSEN GLOEILAMPEN S. J. DE GOEDE Zijlstraat 11-13-15 Afslag Lamsvleesch D. SCHOUTSEN TENNIS Von Gayl STADSNIEUWS Examens handenarbeid Examens Hoofdakte VERKEERSONGEVALLEN Pas op bij oversteken Denk aan lekke banden f 30 en spaarbankboekje gestolen Voor het Nat. Crisis-Comité UIT DEN OMTREK BEVERWIJK LISSE IJMUIDEN WARMOND WIJK AAN DUIN STOOMVAARTLIJNEN AFSLAG AFSLAG GEOPEND De politieke Godsvrede, welken de Rijks- regeering in Duitschland heeft afge kondigd om het kiezersvolk weer wat op adem te laten komen na de zenuwsloo- pende en hersensvergiftigende verkiezings campagne, heeft geen rust gebracht. In tegendeel. De gewapende overvallen en kloppartijen, welke tijdens de hondsdagen van den politieken stembusstrijd tot de wanorde van den dag behoorden, zijn, nu de gespannen stilte rondom de stembus voorbij is en de beslissing, die er uitviel, eerder een bestendiging dan een oplossing van de moeilijkheden beteekent, niet alleen hervat, maar hebben zelfs het bijzonder mis-, dadige karakter van even verraderlijke als laffe sluipmoorden aangenomen. Revolvers knallen, Nazi's en Communisten vallen. Zelfs in bed zijn de politici niet meer veilig en loopen de kans van den tijdelijken slaap in den eeuwigen te worden geschoten. Men gooit met bommen en handgranaten als met pistaches aan het eind van een al te vroolijk diner en zelfs heeft de politie in Kassei een pantserauto ontdekt, waarmee de Nazi's te gelegenertijd wilden gaan toe ren. Er heerscht in Duitschland op het oogenblik een terreur, welke in hevigheid en misdadigheid de openbare wanordelijk heden in Pruisen van vóór de verkiezingen verre overtreft. De oorzaken van deze terreur moeten op de eerste plaats gezocht worden in den uitslag van de Rijksdagver kiezingen zelve. De tot waanzin opgezweep te politieke hartstochten van uiterst rechts en uiterst links kunnen zich niet neerleggen bij het feit, dat geen der partijen een vol strekte meerderheid heeft behaald. De Nazi's eischen wel, dat men aan hen en aan hen alleen de volle regeeringsmacht moet over dragen, omdat zij thans de sterkste partij in Duitschland vormen, maar de ultima tieve toon, welken zij daarbij aanslaan, dient alleen om hun bittere teleurstelling over het falen van hun opzet: de stichting van het partij-dictatoriale Derde Rijk op grond van een volkomen stembusoverwinning, te overschreeuwen. De legale weg naar het Beloofde Land der Nazi's is door deze ver kiezing versperd en het schijnt dat Hilter's brallende grootspraak tal van partij genoo- ten zóó ongeduldig heeft gemaakt, dat zij niet langer willen wachten. De Communis ten, die een wezenlijk onrustbarend succes hebben geboekt, verkeeren in een brood dronkenheid, welke hen spelenderwijs naar de revolvertasch doet grijpen om vreugde salvo's te lossen op hun nationalistische tegenstanders. Toen in Pruisen de Nazi's tengevolge van de door de Rijksregeering afgedwongen opheffing van het uniformverbod de gelegenheid kregen om zóó provoceerend op te treden, dat de linksche partijen zich wel moesten verweren, werd het demissionnaire Pruisische kabinet ervan beschuldigd te heulen met Moskou en niet in staat te zijn het staatsgezag te handhaven. Op aandrang van Kerrl, den nationaal-socialistischen voorzitter van den Pruisischen Landdag, trok de Rijksregeering toen de politiemacht in Pruisen aan zich en verving de Rijks kanselier Von Papen de naar huis gezonden Pruisische ministers door zijn gevolmachtig de, dr. Bracht. De Rijkscommissaris voor Pruisen decreteerde „Orde musz sein", en de Communisten werden zeer eenzijdig aan sprakelijk gesteld voor de wanordelijkheden, die voor een groot deel aan de opheffing van het uniformverbod en dus aan de Rijks regeering zelve geweten moesten worden. Thans, nu overal in het Rijk de onuitgespro ken verbittering der Nazi's losbrandt in moorddadige explosies, welke te Königs- bergen het hevigst waren, schijnt het niet bij de Rijksregeering op te komen, dat zij haar gezag nog veel onbevredigender uit oefent dan zij aan de afgezette Pruisische regeering indertijd verweet. Aan krachtige woorden ontbreekt het Von Papen, Von Gayl en Von Schleicher niet, doch de Rijks regeering wenscht niet naar haar woorden, doch naar haar daden beoordeeld te wor den. Haar daden zijn echter van een schro melijk eenzijdige, domme onrechtvaardig heid. In plaats van onmiddellijk korte met ten te maken met de onduldbare, alle staatsgezag ondermijnende terreur van het oogenblik, heeft de Rijksministerraad onder voorzitterschap van Von Gayl besloten, De uitslagen van de op Donderdag in het tournement „Jatiloo" te Bentveld gehouden Wedstrijden luidde als volgt: Heeren Enkel B, 3e ronde: Baas-A. de Groot 2-6, 12-10, 6-2; le ronde: H. Baanders-Th. Blik slager 6-2, 6-2; 2e ronde: H. Baanders-Th. der Kinderen 6-0, 6-3; 3e ronde: J. Groenewegen- W. Molenaar 6-2, 6-1. Heeren Dubbel B, le ronde: W. Schouten-F. Schouten, H. v. Hezel-Huizer 5-7, 6-3, 9-7. Gemengd Dubbel B, le ronde: Mej. Uiten- hage de Mist-P. ter Laag, mevr. Seckler-Huizer 6-2, 6-0; 2e ronde: mevr. Huystee-v. Stederen, mej. Uitenlage de Mist-P. ter Laag 6-4, 7-5; le ronde: Mej. Klein-Sonnemans, mevr. Peuchen- Peuchen 7-5, 6-4. Dames Enkel B, 2e ronde: Mej. T. Smits- mevr. Melse 6-1, 6-3; 3e ronde: mej. T. Smits- mevr. Egas 6-0, 6-3. Dames Dubbel B, le ronde: Mevr. Veldhuy- zen-Mevr. E. v. Waveren, Mej. Koudijs-Mevr. Boerrigter 1-6, 7-5, 7-5; Mevr. Frekenhorst- Mej. A. Frekenhorst, mevr. Houtman-Mej. Klein 6-4, 6-0. Heeren Enkel C, 2e ronde: J. Geheniau-J Prekenhorst 7-5, 6-0. Gemengd dubbel C, 3e ronde: Mevr. van Caspel-v. Huissteden, Mej. A. Frekenhorst-J. Prekenhorst 6-4, 6-2. Dames Enkel C, 2e ronde: Mevr. N. Peuchen- ïlej. X. v. Teeseling 6-0, 6-4. voorloopig nog geen strengere maatregelen te nemen ter beteugeling van de politieke uitspattingen der extremisten, en eerst af te wachten of de terreur nog in hevigheid zal toenemen. Deze lendenslappe houding van de zichzelf zoo gaarne als uiterst flink en kordaat prijzende Rijksministers staat gelijk met een uitnoodiging aan de politieke sluipmoordenaars: „Mehr Terror, bitte." Het is jammer voor Duitschland, dat de Rijksregeering niet door een Rijks commissaris vervangen kar. worden, want daarvoor zijn thans klemmender redenen dan toen Braun, Severing en Hirt- siefer in Pruisen voor Von Papen's zaak waarnemer dr. Bracht moesten wijken. De Rijksregeering meet met twee maten, tot dat de maat vol is en overloopt. De zichtbaar door haar geprotegeerde Nazi's, wier zelf tevredenheid nimmer tevreden is over ande ren, ook al sloven die anderen zich uit om hun-ter wille te zijn, zijn een felle campagne tegen de Rijksministers begonnen, omdat dezen, zooals zij zeggen, de stembusoverwin ning der N.S.D.A.P. saboteeren. Vooral Kube, de leider der nationaal-socialistische Prui sische Landdagfractie, heeft in een artikel de Rijksregeering er duchtig van langs ge geven, die hij als een horde van verachte lijkeCentrum-mannen qualificeert. Slechts generaal Von Schleicher, de Rijks- weerminister, kan genade vinden in Kube's ongenadige oogen. En dat is een belangwek kend en duidelijk voorteeken. HAARLEM., 4 Aug. Geëxamineerd 13 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: (1 terugge trokken, 1 niet opgekomen) J. J. Baar, Heem stede; W. v. d. Berg, Haarlem; A. J. Boekhonz Amsterdam; J. van Drunen, Aerdenhout; F. G. M. Douwes, Amsterdam; D. Hofstra, Am sterdam; G. C. Jongh. Visscher, Heemstede; H. Zevenboom, Amersfoort en J. van Dooren, Laren, N.H. HAARLEM, 4 Augustus. Geëxamineerd 8 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren: N. Ba- nis, Amsterdam: B. Blok, Noord-Scharwoude; F. Wildenburg, Aalsmeer; G. Keunen, Bever wijk; en C. v. Loenhout, Amsterdam. Donderdag reed de heer C. L., 59 jaar oud, wonende te Amsterdam, met zijn rijwiel op het rijwielpad langs de Amsterdamsche vaart in de richting Haarlem. Ter hoogte van de Jan Frederik Helmerstraat wilde hij, op de daarvoor aangegeven plaats, den Rijksweg oversteken, toen uit de richting Amsterdam een motorrijder naderde. Er ontstond een botsing, waardoor de heer L. viel en zijn linkerwijsvinger brak. Een lid van O.D. heeft hem fër plaatse ver bonden, waarna hij loopende naar het St. Elisa beth Gasthuis is gegaan om daar verder behan deld te worden. Motor en rijwiel werden be schadigd. De politie maakte proces-verbaal op. Vrijdagmorgen ongeveer 9 uur, reed een 16- jarig meisje in de Warmoesstraat. Toen zij de Anegang in wilde rijden, naderde juist een luxe auto uit de Groote Houtstraat, waardoor zij haar stuur kwijt raakte en in de etalagekast van de firma H. B. Swarte, Anegang 34, terecht kwam. Gelukkig bekwam het meisje, dat hevig ge schrokken was, geen letsel, maar de groote etalageruit brak in stukken, terwijl ook eenige japonnen beschadigd werden. Verzekering dekt de schade. Stukken glas lagen overal op de straat ver spreid. Het verkeer ondervond ernstigen hinder. 18-jarige jongen de dief. Mej. L. van W. te Vijfhuizen kwam deoer dagen, nadat zij korten tijd buitenshuis had vertoefd, tot de onaangename ontdekking dat er ongewenscht bezoek aan haar woning was gebracht. Er bleek dat drie briefjes van 10 en een spaarbankboekje uit een tasch, die in een kast lag, waren ontvreemd. De oogenblikkelijk gewaarschuwde politie stelde een onderzoek in met het gevolg, dat de 18-jarige v. d. W., afkomstig uit Heemstede en te Vijfhuizen in den kost, aangehouden werd. Hij bleek nog in het bezit te zijn van twee briefjes van 10. Het andere had hij verzilverd. De politie heeft den verdachte onder hevig verzet naar Hoofddorp overgebracht en later naar Haarlem, om voorgeleid te worden voor den Officier van Justitie. Intusschen heeft de verdachte, die nog meer op- zijn kerfstok heeft, bekend den diefstal ge pleegd te hebben. Het spaarbankboekje werd later gevonden achter een schilderij bij v. d. W. in zijn kosthuis. Zwijntjesjager gesnapt De politie te Amsterdam heeft aldaar een 25-jarigen los-werkman uit Beverwijk aange houden, die Donderdag een rijwiel in de Groote Houtstraat had ontvreemd. Hij wilde het rijwiel te Amsterdam tegen zeer lagen prijs verkoopen, maar de politie heeft dit nog juist kunnen verhinderen. De man heeft bekend. Hij is in bewaring ge steld. Personeel C. en A. Brenninkmeijer, Haarlem 48.90 Autotocht voor ouden van dagen De jaar- lijksche autotocht voor de ouden van dagen, welke Donderdag onder begunstiging van goed weer voor de vijfde maal werd ondernomen, mag weer als zeer geslaagd worden aange merkt. Reeds vroegtijdig werden de ouden van dagen van hun woningen en tehuizen afge haald, zoodat om twaalf uhr de bedrijvigheid in vollen gang was. Het aantal deelnemers was belangrijk gestegen, n.l. tot 260, wat de commissie weer meer hoofdbrekens bezorgde. Vooral het vervoerprobleem werd ingewikkel der, maar tenslotte konden toch alle oudjes worden geborgen. De geheele organisatie ge tuigde trouwens weer van een voorbeeldige voorbereiding. Aan de Zuidzijde van het Noord- zeekanaal werd de stoet geformeerd. Zij telde 58 auto's, 3 groote autobussen met ouden van dagen, 1 bus voor de helpsters, benevens de onontbeerlijke proviandwagen. Nadat de ouden van dagen ruimschoots van lekkernijen waren voorzien, waarbij sigaren en Eau de Cologne niet ontbraken, kon het sein voor den start worden gegeven. Over Haarlem en Amsterdam voerde de reis naar Muiderberg. Van het oor spronkelijk vastgestelde bezoek aan Valke veen was inmiddels afgezien. De middag was al ver gevorderd, toen de lange stoet, die on derweg veel belangstelling trok, in Muider berg arriveerde. Hier werden de wagens verla ten en konden de oudjes zich naar hartelust in den speeltuin vermaken. Dit gebeurde ech ter niet dan nadat een geduchte bres was ge schoten in den meegevoerden proviandvoorraad De oudjes werden verder ruimschoots ont haald. In de zaal beijverde Roemers Band zich de vrooUjke stemming op te voeren en het be hoeft geen betoog, dat menig dansje werd ge maakt, waarbij sommige ouden van dagen zich evenmin onbetuigd lieten. Weer anderen gaven de voorkeur aan een rustig zitje met een mooi uitzicht op het IJsselmeer en ook deze categorie kon naar hartelust genieten. De tijd vloog als het ware om en voor menigeen kwam het vertreksein nog wel heel onverwacht. De terugreis verliep vlot en behoudens een tweetal lekke banden, ook zonder ernstige incidenten. Het was al laat toen Beverwijk bereikt werd. De vele wachtenden moesten echter nog wat geduld oefenen, want de geheele colonne bracht nog een bezoek aan Wijk aan Zee, waar de ouden van dagen door bevolking en badgasten hartelijk werden begroet. Het fanfarecórps „Arion" zorgde voor de muzikale verwelkoming, een attentie die na tuurlijk op hoogen prijs werd gesteld. Ten slotte arriveerde men weer in Beverwijk, waar de stoet door honderden belangstellenden werd opgewacht. Voor het Raadhuis speelde de St. Jozef Harmonie opgewekte marschen, zoodat dit maal alle ouden van dagen tijdens het voor bijtrekken daarvan konden genieten. Een maatregel, welke een verbetering bleek te zijn. In de Peperstraat werd de stoet ontbonden, waarna de oudjes, die zich zeer dankbaar en voldaan voor het genotene betoonden, thuis werden gebracht. Zij zullen weer met zeer veel voldoening aan het prettige uitstapje terugdenken. De ijverige commissie verdient zeker den dank van allen voor haar verdienstelijk werk en niet minder voor de uitstekende organisatie. Ook de help sters, die de oudjes met veel zorg van het noodige voorzagen, en de beide ordonnansen deelen in deze hulde, evenals de heeren auto bestuurders. Voor de eerste maal werd de reis ook mede gemaakt door twee leden van de Roode Kruis Transportcolonne. Gelukkig behoefde van hun hulp geen gebruik te worden gemaakt. Resu- meerend dus een geslaagd festijn, dat aan de ouden van dagen dank zij veler medewerking kon worden bereid. Burgert stand Geboren: Catharina Ma ria dochter van J. van Velzen en van P. M. de Jeu; Amoldus Ignatius, zoon van W. P. Kerk vliet en van M. M. Annaert. Ondertrouwd: Simon Aardema, 25 jaar, met Saartje van Egmond, 26 jaar, beiden te Lisse. Overleden: Johanna Huberdina Wijnands, twee weken. Bevolking Gevestigd: T. Vledder uit Hil- legom; J. H. Kruit uit Sassemheim; P. J. van Vliet uit Leiden; L. J. Beugelsdijk en echtgen. uit Noordwijkerhout; H. D. Groenendaal en ge zin uit Bennebroek. Vertrokken: G. A. van den Berg naar Haar lemmermeer; P. Koning naar Zaandam; R. C. en M. G. Smakman naar Castricum; P. Zijg- munt naar Haarlem. Opening tentoonstelling. Donderdavond had de opening plaats van de tentoonstelling der prijzen van de verloting ten bate van de R.K. Wijkverpleging. De R.K. Harmonie „Adolf Kolping" onder lei ding van den directeur, den heer G. Dik, ver raste de genoodigden met eenige marschen. Aanwezig waren o.a. de zeereerw. heer pastoor, de eerw. Overste van Huize Pius, de weleerw. kapelaan M. Kuipers en de heeren Dr. Duymaer v. Twist, P. Warmerdam, J. C. de Haan. De zeereerw. heer Pastoor sprak een woord van welkom, in het bijzonder tot de zelatrices van Huize St. Joseph, die onder leiding van zus ter Josepha, algemeen leidster der R.K. Wijkver pleging, het initiatief tot de groote verloting ge nomen had. Hierna verklaarde hij de tentoonstelling voor geopend. Vervolgens sprak de heer P. Warmerdam nog eenige woorden van waardeering. Spr. schetste het arbeidzame leven en het edele streven der beide zusters. Moge hun werk door het slagen van deze tentoonstelling bekroond worden, zoo zeide spr. In deze economische crisis is aller eerst steun noodig van de wijkverpleging. Stelt het bestuur der Wijkverpleging in staat tot een spoedige uitbreiding van het wijkgebouw over te gaan. Een driewerf „Lang zullen zij leven" werd hierna door de muziekvereeniging ingezet. Hierna speelde de R.K. Harmonie nog „Aan U, o Koning der Eeuwen" waarna een rondgang langs de tentoonstelling werd gemaakt. Voor de groote verloting zijn 4 prachtige prij zen beschikbaar gesteld, n.l.: een staande sche merlamp, een prachtig schilderij, een complete baby-uitzet en een zesdeelig ontbijtservies. Voorts is er een verloting zonder nieten, 5 verschillende attracties en last not least een tombola met 1000 prijzen. Excurse van werkloozen. Donderdag arri veerde van uit Den Haag alhier met dre tou ringcars een 75-tal metaalbewerkers en electri- ciens, allen werkloozen. Nadat IJmuiden was rond gereden werd de Noordersluis bezichtigd, hetgeen voor deze vaklieden zeer interessant was. De zwemwedstrijden in het Spnikanaal te houden door de V. Z. V. Met het oog op het naderen van den datum Zondag 7 Augustus, waarop deze wedstrijden gehouden zullen wor den, verzoekt het bestuur der vereeniging ons nog eenige mededeelingen te willen opnemen. Zooals wij reeds eerder mededeelden, kwa men de inschrijvingen flink binnen en is het totaal al tot 130 gestegen, waarvan voor de Nationale nummers ruim 50 dames en heeren inschreven Waarbij o.a. mej. Banning en Kol- lerie en de heeren J. v. Hemsbevgen, Kor- pershoek en Vrugt; deze laatste won jj. Zater dag 30 Juli de Zeemijl (1852 M.) nog te Zand- voort. Door 't deelnemen van bovengenoemden beloven deze nummers zeer belangrijk te wor den. De heer Vrugt is medetrainer der V. Z. V. en wij hopen dat de onder zijn leiding ge trainde V. Z. V. leden geen slecht figuur zul len maken. Voor de nummers polo zullen door een Haar- lemsche en een Zaandamsche combinatie en een V. Z. V. en H. G. V. B. combinatie 2 wed strijden gespeeld worden. Bovendien zal naast het komisch nummer zwemmend redden nog een nummer eierzwem- men door adspiranten van V Z. V. worden uit gevoerd, waarbij dikwijls zeer komische situa ties ontstaan. De nummers en verdere mededeelingen zul len door een krachtige luidsprekersinstallatie voor alle aanwezigen goed hoorbaar worden aangekondigd en tevens zullen hiermede de tijden en verdere uitslagen worden bekend ge maakt. Bovendien zal hiermede muziek worden ten gehoore gebracht. Op het terrein zijn eenige tenten verpacht waarin verschillende ververschingen tegen ma tige prijzen worden aangeboden. Bovendien is aan beide zijden van het ka naal een goede rijwielstalling aanwezig. Hoe bereikt men het wedstrijdterrein? Zij die van IJmuiden komen en die dicht bij de sluis wonen, kunnen den weg over de slui zen volgen; zij die meer oostelijk wonen, kun nen zeer gemakkelijk met het nieuwe veer van den heer Dienaar overvaren, welk veer zeer gerieflijk is en met booten, waarin 100 perso nen gelijk overgezet kunnen worden, onderhou den wordt; ten gerieve van hen die dit nog niet weten, willen wij nog mededeelen dat dit veer gelegen is op pl.m. 100 M. ten Oosten der oude P.E.N. centrale en tegenover de spoorweghalte Julianakade. Met dit veer wordt ieder voor 2yi ct. overgezet tot bij de Noorder sluis, waarna men, door over de sluis te loopen, meteen op het wedstrijdterrein is gearriveerd. Het Spuikanaal waarin de wedstrijden wor den gehouden wordt aan beide kanten begrensd door een schiereiland. Het Noordelijke eiland is voor plaatsen van 25 ets. gereserveerd en het Z. voor plaatsen van 50 ets. plus belasting. Naar en bij het terrein zal een en ander met bordjes worden aangegeven. Personalia Voor het examen slaagde te" 's-Gravenhage onze plaatsgenoote mej. E. Duyn- hoven. Zij genoot.haar opleiding bij de Eerw. Zuster Reneilda uit het St. Liduinagesticht al hier. Gemeenteraad Er wordt een vergadering van den gemeenteraad gehouden op Dinsdag, 9 Augustus a.s., des namiddags twee uur. De agenda vermeldt: 1. Mededeelingen. Ingekomen stukken. 2. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het geven van straatnamen. 3. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot vaststelling eener Verordening, rege lende de bezoldiging der ambtenaren ter ge meente-secretarie. 4. Benoeming van een onbezoldigd ambte naar van den Burgerlijken Stand. 5. Vaststelling pensioensgrondslagen van eenige gemeente-ambtenaren. 6. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het aangaan eener geldleening. 7. Suppletoire begrooting gewone dienst 1931. 8. Suppletoire begrooting kapitaaldienst 1931. 9. Staten van oninbare- en nog te verhalen posten, behoorende bij de Rekening over het dienstjaar 1931. 10. Aanbieding der Rekening van inkomsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1931. 11. Voorstel van Burgemeester en Wethou ders tot wijziging der rekening-courant-over eenkomst met de Bank voor Nederlandsche ge meenten. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN. Aangekomen 4 Aug.: Hebe (Fran- sche), s., Caen (voor Velsen); Jacob van Heems kerk, oorlogsschip, terug uit zee; Queen worth, s., Immingham; Tiberius, s., Hamburg; Sambre m.s., R'dam. 5 Aug.: Osmo, s., Haukipudas; Vaidava, s., Archangel (voor Zaandam); Else Hugo Stinnes 15, s., Gdynia. Vertrokken 4 Aug.: Smaland, s., Limasol; Ga- nymedes, s., Middl. Zee via R'dam; Titus s., idem. 5 Aug.: Texelstroom, s., Liverpool; Elise Schulte, s., Emden; Boree, s., R'dam; Jacob van Heemskerk, oorlogsschip, Noordzee. AMSTERDAM. Aangekomen 4 Aug.: Queen- worth, Immingham, steenkolen, Rietlanden, An ker Kolen Mij.; Tiberius, Hamburg, stukgoed, Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor. 5 Aug.: Sambre, R'dam, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Osmo, Haukipudas, hout, Houthaven, J. Sydzes Co.; Else Hugo Stin nes 15, Gdynia, steenkolen, J. P. Coenhaven, Ned. Steenk. Handel Mij. IJMUIDEN. Aangekomen 5 Aug.: Zuiderkerk, s., R'dam; Neumark, s„ Java. vertrokken 5 Aug.: Amata, s., Dordrecht; Queenworth, s., Burnt Island; Nero, s., Gothen burg; Amazone, s., Bordeaux; Brion, s., Ko penhagen. AMSTERDAM. Aangekomen 5 Aug.: Gerdina, Steenwijk, ledig, Rietland, Zuiderkerk, R'dam, stukgoed, Sumatrakade, Mij. Nederland; Neumark, Java, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, thuisreis, 4 Aug. te Rio Ja neiro. FLANDRIA, uitreis, 4 Aug. vm. 9 u. van Pernambuco. ROTT. LLOYD. DEMPO. thuisreis, pass. 4 Aug. n.m. 11 uur Ouessant. MODJOKERTO, thuisreis, 4 Aug. n.m. 6 uur van Marseille. INDRAPOERA, uitreis, 5 Aug. van Marseille. JAVA—NEW-YORK LIJN. SIANTAR, New-York naar Java, pass. 4 Aug. Kaap de Goede Hoop. SALEIER, 4 Aug. van Java te Boston. HOLLAND—AFRIKA LIJN. MELISKERK, uitreis, 6 Aug. te Aden verw. SPRINGFONTEIN, thuisreis, 5 Aug. te Las Palmas verwacht. HEEMSKERK, vertrekt 6 Aug. n.m. 2 uur van R'dam naar Hamburg. RIETFONTEIN, vertrekt 6 Aug. n.m. 1 uur van Amst. naar Hamburg. IJSTROOM, thuisreis, pass. 4 Aug. Las Pal mas. KLIPFONTEIN, 4 Aug. van East London n. Durban. MAAS KERK, uitreis, 5 Aug. vm. te Bor deaux. HOLLAND—AMERIKA LIJN. ROTTERDAM, New-York n. R'dam, 6 Aug. v.m. 11 u. te Plymouth verwacht. BEEMSTERDIJK, 4 Aug. van R'dam te Nor folk. MIJ. OCEAAN. MARON, Java naar Amst., 4 Aug. van Port Said. SARPEDON, 4 Aug. van Hongkong n. R'dam. CITY OF MELBOURNE, R'otterdam n. Ja pan, 4 Aug. van Singapore. ACHILLES, Japan naar R'dam, pass. 4 Aug. Perim. PATROCLUS, 4 Aug. van Tientsin te Dairen. DEUCALION, Japan n. R'dam, 3 Aug. van Colombo. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 4 Aug. van Genua n. Livorno. ARIADNE, 4 Aug. van Genua n. Palermo. COLOMBIA, 4 Aug. n.m. 10 u. van Plymouth naar Havre. HAARLEM, 5 Aug. van Hamburg te Antwer pen. HELDER, 4 Aug. van Iquique n. Mollendo. IRIS, 4 Aug. van Oporto naar Vigo. ORPHEUS, 4 Aug. van Kopenhagen n. Aal- borg. SIMON BOLTVAR, uitreis, pass. 4 Aug. vm. 7 urn- de Azoren. IRENE, 4 Aug. van Malta n. Alexandrië. VENUS, 4 Aug. van Algiers te Lissabon. TIBERIUS, 4 Aug. van Hamburg te Amst. ORESTES, 4 Aug. van Amst. te Hamburg. ORPHEUS. 5 Aug. van Kopenhagen te Aal- borg. BERENICE, 4 Aug. van Bari te Limni. PLUTO, R'dam n. Middl. Zee, pass. 5 Aug. Gibraltar. ULYSSES, Middl. Zee n. Amst., pass. 5 Aug. Gibraltar. TRITON 5 Aug..van San Domingo te Bor deaux. VESTA, 5 Aug. van Vigo te Lissabon. ACHILLES, 5 Aug. van Genua te Livorno. MARS, 5 Aug. van Valencia n. Torrevieja. COLOMBIA, 5 Aug. n.m. van Havre en wordt 6 Aug. nm. 2 uur te Amst. verwacht. NERO,, 5 Aug. van Amst. n. Gothenburg. AMAZONE, 5 Aug. van Amst. n. Bordeaux. BRION,, 5 Aug. van Amst. n. Kopenhagen. HOLLAND—AUSTBALIë LIJN. TANIMBAR, uitreis, pass. 4 Aug. Kaap de Goede Hoop. DIVERSE SCHEPEN. DUIVENDRECHT, 4 Aug. van Stamboul te Batoum. MOORDRECHT, 4 Aug. van Avonmouth te Londen. ROB, m.s., 3 Aug. van Bandholm te Holte- nau. TRITO, 5 Aug. van Belfast te Fowey. MAAS, 3 Aug. van R'dam te Hamburg. GOOTE, vertrekt 5 Aug. 's nachts 12 u. van Swansea naar Havre. BOEKELO, 5 Aug. .van Londen n. Kotka. AGATHA, 31 Juli van Pladjoe n. Singapore. AGNITA, 31 juli van Houston n. Curacao. ALETTA, 3 Aug. van Singapore n. Balik Pap- pen. ANASTASIA, 2 Aug. van Balik Pappan naar Cebu. ANGELINA, 1 Aug. van Soesoe n. Singapore. APOLLONIA, 3 Aug. van Alexandrië te Con- stanza; gaat naar Beyrouth en Haifa. IRIS, arr. 2 Aug. te Singapore; gaat naar naar Soerabaya en/of Balik Pappan. JOSEFINA, 1 Aug. van Ceram naar Balik Pappan. MACUBA, 1 Aug. van New-York n. Houston- Curacao. MARPESSA, 2 Aug. van Tarakan naar Singa- pore-Soesoe. MEGARA, 6 Aug. van Rouaan te Curacao verwacht. PAULA, 3 Aug. van Singapore naar Pladjoe. PETRONELLA, arr. 1 Aug. te Singapore. APOLLINARIS VI, m.s., 5 Aug. van Maas sluis naar Aelforth. FLYING SCOTSMAN, m.s., 4 Aug. van Col chester naar Boston. GAZELLE, ms, 2 Aug. van Kopenhagen n. Engeland. MEUSE, m.s., 5 Aug. van Londen te Antwer pen. OOST-VLAANDEREN, m.s„ 5 Aug. van Lon den naar Randers. THE A, ms., 5 Aug. van Ipswich n. Middlesbro. ZEELAND, 5 Aug. van Rouaan naar de Tyne. APOLLIN ARIS III, ms, 5 Aug. van Antwer pen naar Hull. APOLLINARIS IV, m.s., 5 Augustus van Lon den te Antwerpen. MARABOE, ms., 2 Aug. van Bremen n. OUD-BEYERLAND, m.s., 5 Aug. van Charles- town te Antwerpen. MERULA, 3 Aug. van Singapore te Yoko hama. MAGDALA, 3 Aug. van Las Palmas naar Barbados. J. B. AUG. KESSLER, 4 Aug. van Sydney te Balik Pappan. MURENA, R'dam n. St. Kitts v.o., was 3 Aug. 10 u. 10 nm. 70 mijlen van Lands End. MAUD, La Plata naar Amst., pass. 3 Aug. Madeira. AMSTERDAM, tank, Amst. naar Talara, pass. 4 Aug. Lizard. WINSUM, R'dam naar B. Aires, was 3 Aug. 11 u. nm. 143 mijlen Z. Z. O. van Lands End. DRENTE, m.s., arr. 3 Aug. te Holtenau. PALMA, ma., 3 Aug. van Zwijndrecht te Rouaan. GERA, Java naar Amst., pass. 3 Aug. Perim. NEPTUNUS, ms, 4 Aug. van Pillau naar Stettin. HINRY, ma., 3 Aug. van Gefle te Courseuil- les. OLD AMBT, m.s., 4 Aug. van Abbeville naar Memel. HOOGLAND, 4 Aug. van de Tyne naar Har- lingen. LETO, 4 Aug. van R'dam te Grangemouth. ESCAUT, ms., 4 Aug. van Parijs n. R'dam. BATAVIER vm, 4 Aug. van Bordeaux naar La Pallice. RAPID, ms., 4 Aug. van Boston (L.) naar Rotterdam. BATAVIER I, 4 Aug. van Hamburg naar Rotterdam. EBAN, ms., Stralsund naar Hull, pass. 3 Aug. Brunsbuttel. PRIMA, ms., 5 Aug. van Hull te Maassluis. LEEUWARDEN, 4 Aug. van Londen te Har- lingen. WESTERWALD, La Plata n. Amst., pass. 2 Aug. St. Vincent. ANTIOC HI A, 2 Aug. van Caracas n. Amst. AJUILA, naar Amst., pass. 3 Aug. Ouessant. TENERIFE. uitreis, 3 Aug. te Rio Janeiro. GRONINGEN, 4 Aug. van Harlingen te Lon den. HENNIE, 3 Aug. van Ramsgate n. MOORDRECHT, naar Londen, pass. 4 Aug. Dover. REINA n, ms., 3 Aug. van Newport n. Par. ZUIDLAND, ms., 3 Aug. van Cardiff naar Figueira en pass. Barry Island. GOOTE, 3 Aug. van Cardiff te Swansea. HEBE, ms., arr. 3 Aug. te Swansea. MERWEDE, 4 Aug. van Preston n. Stomoway. ANTILOPE,' ms., 3 Aug. van Teignmouth te Leith. VLIESTROOM, 4 Aug. van Amst. te Leith. IRIS, ms., 3 Aug. van Antwerpen te Middles bro. MARS, ms., 3 Aug. van Middlesbro naar Aal- borg. WESTLAAN, ms., 4 Aug. van R'dam te Hull. PROF. BUYS, 4 Aug. van Harlingen te Hull. BERKEL, 3 Aug. van R'dam te Immingham. APOOLINARIS III, ms., 3 Aug. van Bright- lingsea n. Antwerpen. CORNET J A B., ms., 2 Aug. van Stettin te Sundswall. ZEEHOND, ms., 1 Aug. van Memel n. Elbing. JOMA, ms., 3 Aug. van Amst. te Bordeaux. BUSSUM, Barry Dock na B. Aires, pass. 4 Aug. Madeira. AALSUM, 4 Aug. van San Nicolas te B. Aires. DOLLARD, ms., 5 Aug. van Suttonbridge te Rotterdam. BATAVIER in, 5 Aug. van Londen te R'dam. GRUTTO, 5 Aug. van Londen te R'dam. NEUMARK, Java n. Amst., 2 Aug. te Havre. EBRO, sleepboot, 3 Aug. van Hamburg naar Duinkerken, met een baggermolen op sleeptouw. ZUID-BEYERLAND, ms., 4 Aug. van Ipswich te Rotterdam. BATAVIER VU, 4 Aug. van Kingslynn te R'dam. POELDIEP, 4 Aug. van Kingslynn te R'dam. APOLLINARIS VI, ms., 4 Aug. van R'dam naar Helsingfors. BATAVIER IV, 5 Aug. van R'dam te Grave- send. ZEESTER, 4 Aug. van Schiedam n. Terschil- ling. FLYING IRISHMAN, ms., Antwerpen naar Nantes, pass. 4 Aug. Vlissingen. NEPTUNUS, ms., 2 Aug. van Stettin naar Pillau. OCEAAN, ms., 2 Aug. van Haukipudas te Vannes. VERKOCHTE SCHEPEN. Het Nederlandsche ms. „Hinderika", groo; 198 ton bruto en 141 ton netto, gebouwd in 1817, van R. Eggens te Apeldoorn, is verkocht aan kapitein L. B. Velthuis te Groningen en ge- dootp „Deni". VERSCHE SOEPKIPPEN p. p. 35 ct. - BRAADKIPPEN tx lp. stuk PIEPKUIKENS v.a. 0.40 p. st. - GEMESTE TAMME EENDEN 1 p. st. TALINGS 0.60 per stuk - DUINKONIJNEN v.a. 0.60 Tevens prachtige JONGE HENNEN tegen den leg; zoo van de boerderij BELEEFD AANBEVELEND TROMP Waar U een prima fiets hoort roemen, Hoort U den naam „EDEGO" noemen! ENORM is het SUCCES wat wij hebben met onze WERELDBEROEMDE Orig. „L O E W E" 88 en „W A L D O R P" 85.— RADIOTOESTELLEN DEMONSTRATIE zonder eenige verplichting. Alléén BIJ DE BRUG. ÓSSENLAPPEN, doorr., p. p. 0,40 MAGERE LAPPEN p. p. 0.50 RIB p. p. 0.55 ROSBIEF p p. 0.60 LENDE p. p. O.'O BIEFSTUKp. p. 1.00 GEHAKT HALF OM p. p. 0.3C 3 pond GEHAKT 0.75 5 pond GEMALEN VET1.00 VARKENSVLEESCH en KALFSVLEESCH tegen concurreerende prijzen. SCHAGCHELSTRAAT 4 biedt U het GROOTSTE assortiment en de LAAGSTE prijzen in PHILIPS POPE OSRAM en SPLENDOR Speciaal adres voor: WINKELIERS, KANTOREN, MAGAZIJNEN, FABRIEKEN, enz. en*. Alléén bij de Brug. GLOEI LAMPEN 22 SCHAGCHELSTR, 22 - TEL. 14450 EEN GEHEEL NIEUWE RIJWIELZAAK Nieuwe Heerenrijwielen met Bosch, torpedorem, kast, bulsdrager, bel, enz. 37.50. met nieuw belastingplaatje cadeau 1 I t Juiste No. 22 of 2 maal 11 Schagchelstraat. LAMSLAPPEN 25 ct. LAMSCARBONADE 30—35 ct. LAMSLAPPEN zonder been 50 ct. LAMSBOUT 70 ct. SCHAGCHELSTRAAT 4

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3