WIE GAAT MET ONS MEE? Per autocar naar de Zuiderzee „VE LQX'afdrukken Onze Fotowedstrijd van uw negatieven maken Heerlijk uitstapje Haast U 2 Voor weinig geld meer zon dan wij denken ZATERDAG 6 AUGUSTUS Een Kodak Product direct een paedagogische zienswijze blijkt. Zooals van kinderen en zelfs groote men- schen, die zich in de duinen hebben laten ingraven. Dit zijn te gevaarlijke experimen ten, waartoe men een ander nooit mag brengen wegens het gevaar, dat daarbij volstrekt niet denkbeeldig is. Nu mag een acrobaat applaus tot zich trekken door over een slap koord te wandelen, maar wij ge- looven toch niet dat vele vaders en moeders het zouden toejuichen, wanneer hunne kin deren dergelijke experimenten gingen ver- toonen om aldus een voorstelling te schep pen voor een kiek. Zulke kiekjes plaatsen wij beslist niet. Wij vragen leuke, aardige en gezonde vacantiekiekjes. En die zijn er volop. De andere zijn geforceerd en missen daardoor juist oorspronkelijkheid. Ingezonden door A. de Jong, Weesp MII1II1IIIII1IIIIIIII11II1III1III1II1III111 millIllmiminium JVij gaan Zaterdag met onze lezers uit en verzekeren hun een mooien dag voor slechts f 2.75 Augustus is de maand voor vacantie en als de menschen met één traditie niet willen breken dan is het wel deze! En daarin hebben ze gelijk. Nu is de mensch wel geen machine, maar in de zomermaan den loopt hij toch warm! Om onzen hersens zoowel als onzen spieren wat ontspanning te geven, doen wij met ons heele lichaam tevens maar mee. En de dagen, waarop wij met onzen neus in den wind loopen, met een uitdrukking op ons gezicht van wie- doet-me-wat, heeten vacantie. Nu is het dikwijls een heel lastige kwes tie om te weten hoe wij onze vacantie zul len doorbrengen, omdat naast ons zelve ook de portemonnaie een woordje heeft mee te spreken. En dat woordje heeft even veel kracht en geeft daarom ook den door slag, evenals de vrouwelijke stem in het hui selijk kapittel! Wanneer het doorbrengen van de vacan tie afhing van onze verlangens, dan zou de glimlach in die dagen niet van ons gezicht wijken. Wij zouden dan op het tooverkleed- je gaan zitten van Ali Baba en overal heen- vliegen waarheen onze wenschen het zou den willen. Nu kunnen wij in onze gedach ten ook naar de Rivièra gaan of naar de Noorsche Fjorden, echter met dit verschil, dat de harde zitting van onzen stoel ons maar al te spoedig tot de werkelijkheid te rug brengt! Wij hebben nu eenmaal met de feiten re kening te houden, omdat de feiten-het niet met ons doen. Wij hebben ons aan de om standigheden aan te passen, omdat wij het anders zijn, die buiten den tijd groeien, zoo als een jongen dat doet uit zijn schoolpak. Aanpassingsvermogen is een noodzakelijke eisch en iemand die dit niet doet, onder vindt dat hij niet kan meeloopen in het dagelij ksche gareel. En hij wordt uitvaller, die zich zelf naar de Mookerhei wensclit, waarheen zijne medemenschen hem al lang hebben gewenscht. Maar hoe nu iets van zijn vacantie te ge nieten wanneer een mènsch een overvloed heeft aan zorgen en een tekort aan geld? Want al mag het een en ander al goed- kooper zijn geworden, je hebt toch geld noodig om het te betalen. En zoovele men schen, die slechts in staat zijn geweest een beetje over te leggen voor hunne vacantie, prakkizeeren zich thans het hoofd moe hoe met dit weinige te woekeren. Het mag wel iets kosten, maar.... Maar u ziet hierbij over het hoofd, dat u abonné zijt van „De Nieuwe Haarlemmer"! Uw krant brengt u dagelijks de nieuwsberichten, houdt u op de hoogte van de buitenland- sche toestanden, verschaft u amusante lec tuur, geeft u al het geestelijke voedsel, dat u noodig heeft, noodigt u uit mede te doen aan een vacantie-foto-wedstrijd.maar wil u thans ook in staat stellen een aange- namen, leerzamen en heerlijken vacantie- dag te doorleven! De Directie van „De Nieuwe Haarlemsche Crt." heeft er wat op gevonden hare abon- né's tegemoet te komen en hun een stuk schoonheid te laten zien van ons land door een interessante excursie samen te stellen. Wij noodigen u uit een dag mee naar bui ten te gaan! Het zal als een sprookje klinken voor ve len, die wellicht alle prettige dagen reeds hadden afgeschreven, dat hun thans een heerlijke vacantiedag wordt aangeboden. Wij raden u daarom aan: houdt Zaterdag 13 Augustus vrij Des morgens te negen uur vertrekken wij per luxe autocar van het bureau van „De Nieuwe Haarlemsche Crt." aan de Nassau- laan en rijden dan over Amsterdam via het Noord-Hollandsch Kanaal naar Purmerend. Wanneer het op dien dag zoo warm is als nu, terwijl wij dit schrijven, dan hebben wij u geen koelte meer toe te wuiven, want daarvoor zorgt het lichte briesje, dat over het Noord-Hollandsch Kanaal zal waaien! Want dat het mooi weer zal zijn op dien De hoofdtoren te Hoorn, historisch bouwwerk, dat wij met U gaan bezichtigen WAT WIJ U BIEDEN aan dezen tocht, welke den geheelen dag duurt, niet verbonden. Dus houdt Zaterdag 13 Augustus voor deze excursie vrij en geef U zoo spoedig mo gelijk op, indien u er aan wilt meedoen, opdat wij voor voldoende luxe autocars kunnen zorgen. Voor nakomers is in het ba gagenet geen plaats! Plaatsbewijzen kunnen aan onze bureaux worden afgehaald tegen betaling van f 2.75. Wacht niet tot het te laat is en alles uitver kocht is. De naam „VELOX". uw waarborg voor kwaliteit en echtheid, staat op de achterzijde van ieder vel. Dit fraai plekje in Hoorn, Kaasmarkt met Waag, zullen wij U op cf onze vacantietrip laten zien dag, daarvan hebben wij bijna volstrekte zekerheid gekregen! Wij hebben namelijk gesmoesd met onzen nationalen regenma ker, en deze heeft ons beloofd, dat hij dien dag niet zal starten! Natuurlijk snellen wij Purmerend niet door, want wij zullen u zooveel mogelijk laten genieten. Te Purmerend gaan wij een bezoek brengen aan de groote weekmarkt, een der grootste markten van Noord-Hol land. Aan den aanvoer op die markt dien dag zal de grootst mogelijke zorg worden besteed. Dan wordt een van de mooiste tochten gemaakt door de Beemster, langs prachtige boomgaarden en polderwegen naar Hoorn. In deze oude en merkwaardige stad zullen wij de kaasmarkt bezoeken en het standbeeld van Jan Pietersz. Coen. Weet u waarom het standbeeld van Jan Pie tersz. Coen te Hoorn staat? Niet omdat hij Batavia heeft gesticht, want dan hadden zij hem net zoo goed te Tietjerksteradeel kunnen plaatsen als er voor hem in Haar lem geen plaats was. Maar omdat Coen in Hoorn geboren is. Een bijzonderneid, welke de meeste menschen niet weten. De rondgang door Hoorn is daarmede nog niet afgeloopen, want wij brengen nog een be zoek aan den Hoofdtoren, de Oosterpoort en verdere bezienswaardigheden. Wanneer wij Hoorn verlaten auto-en wij verder door het laagland naar Aartswoud, waar de eerste Zuiderzee-polder wordt be zocht. Vervolgens naar Wieringen, waar halt wordt gemaakt, omdat wij onze maag op een vacantie-reis moeilijk thuis kunnen laten. Indien u zelf broodjes hebt meege bracht, kunt u daar koffie of thee krijgen tegen 10 cent per consumptie. Voor dege nen, die van het standpunt uitgaan: waar ik ben daar eet ik, dragen wij natuurlijk ook zorg. Voor hen richten wij een keurige koffietafel aan, waarop al datgene zal pi ij ken, dat noodig is om een koffietafel dien naam te bezorgen. Zij mogen dan zooveel eten als zij willen, doch moeten voor hun standpunt 1.betalen. In den middag wordt de excursie voort gezet door een tocht naar den Oever, het begin van den grooten afsluitdijk Wierin genFriesland. Hier wordt een bezoek ge bracht aan de enorme sluiswerken, waar de deelnemers een prachtig kijkje krijgen op de moderne techniek en wondere kunst onzer Zuiderzee-dempers. Ten einde den deelnemers het gedeelte te toonen, waar eenige weken geleden die afsluitdijk geheel dicht gemaakt werd, wordt per autocar nog ongeveer 5 K.M. over den dijk afgelegd, waarna Alkmaar zal worden bezocht en nog een tocht wordt gemaakt door het Kenne- merland. Vervolgens gaat het weer op Haarlem aan, alwaar wij ongeveer zes uur zullen aankomen. Met dit tochtje wordt dus het prachtigste gedeelte van Noord-Holland bezocht. En dezen heerlijken vacantiedag bieden wij onzen abonné's aan. Dat wij daarvoor een tegemoetkoming vragen in de kosten is begrijpelijk. Doch dit is zoo gering, dat wij, om dit te noemen, tot het allerlaatste ge wacht hebben om te voorkomen, dat u bij het begin zoudt gezegd hebben: maar daar voor kan je niets krijgen! U heeft nu ge zien wat u zult krijgen, een schitterenden tocht door Noord-Holland met een uitge breid bezoek aan de Zuiderzeewerken per luxe autocar. De kosten daarvan bedra genslechts 2.75 per persoon! Voor dit luttele bedrag jiemen wij u mede, omdat wij de benzine ook niet gratis krijgen. Wü verzoeken onzen abonné's, die aan deze prachtige excursie willen meedoen, daarvan ons ten spoedigste bericht te zen den met bijsluiting van de 2.75 onder me- dedeeling of wij voor hun koffietafel moe ten zorgen. In een bevestigend geval ƒ1. voor de streeling der maag bijslijten. Den genen, die. zelf voor hun maaltijd willen zorgen, wordt aangeraden de broodjes mee te nemen, want anders kunnen wij er niet voor instaan, dat hun maag op even afdoende wijze zal gedempt worden, als ze het de Zuiderzee hebben gedaan. Verdere kosten zijn afgezien van een los dubbeltje voor het Nationaal Steuncomité, Vertrek van Haarlem van „De Nieuive Haarlemsche Courant", Nassaulaan naar Amsterdam via het Noord-Hollandsch Kanaal naar Purmerend. Bij aankomst aldaar bezoek aan de groote weekmarkt, een der grootste markten van Noord- Holland. Vervolgens door de Beemster, langs prachtige boomgaarden en polder wegen naar Hoorn. Kort bezoek aan deze oude en merkwaardige plaats. Bezocht worden onder meer: de Kaasmarkt, het standbeeld van Jan Pietersz. Coen, de Hoofdtoren, de Oosterpoort, enz. Dan, door het laagland van West-Friesland, naar Aartswoud, alwaar de eerste Zui derzeepolder wordt bezocht. Daarna naar Wieringen, waar gelegenheid wordt geboden om het middagmaal te gebrui ken tegen den zeer lagen prijs van 1. per persoon (koffietafel, koud vleesch, enz.). Koffie en thee 10 cent voor dege nen, die brood hebben meegenomen. In den namiddag naar den Oever, het begin van den grooten afsluitdijk Wieringen Friesland. Hier wordt een bezoek gebracht aan de enorme sluiswerken. Teneinde den deelnemers het gedeelte te toonen, waar eenige weken geleden die afsluitdijk geheel dicht gemaakt werd, wordt per autocar nog een gedeelte over den dijk afgelegd (ongeveer 5 K.M.). De terugreis wordt wederom langs het Noord-Hollandsch Kanaal afgelegd, met aansluitend bezoek aan Alkmaar en het Kennemerland, om ten slotte naar Haar lem terug te keeren. Aankomst te Haar lem circa zes uur. Eindpunt voor het bureau van „De Nieuwe Haarlemsche Caurant". Deze buitengewoon mooie autotocht, waarbij het prachtigste deel van Noord- Holland wordt bezocht, kost per persoon met inbegrip van entrée-afsluitdijk 2.75. Het middagmaal kan door onze tus- schenkomst worden besteld. Er wordt in onzen foto-kamp fél gestreden. Het lijkt wel een Olym pisch race en week aan week worden records gebroken. Wij zijn echter nog lang niet aan de topprestatie en ver wachten nog véle inzendingen bij de honderden, welke wij reeds hebben. Wacht niet tot het laatste. Dingt mee naar de groote collectie fraaie prijzen! is waar, schoonheid is overal te vinden. En wij hebben de bewijzen voor ons, dat ook de zon overal kan schijnen. Kijk maar eens naar dien werkzamen man, die een kuil heeft gegraven, niet voor anderen, doch voor zich zelf. Iemand, die zoo'n kuil weet te graven, moet wel werkzaam zijn, al zal de eerste indruk tot andere veronderstel- Ingezonden door J. Boede te Amsterdam De angst, dien wij hadden, dat Sint Margriet met regenbuien onder onze duiven zou schieten, is niet bewaarheid geworden! Niet dat er geen buitjes gevallen zijn. Menigeen heeft de laatste week zijn tuintje niet behoeven te besproeien en ook de boe ren houden nog geen protestactie tegen de droogte. Dus met het water kan het nog al schikken zou je zoo zeggen. En toch, de ingezonden kieken getuigen allemaal van een zonnigheid, welke oog en hart weldadig aan doet. Er schijnen in Nederland heele streken te zijn, waar de zon onvermoeid heeft geschenen. Wij vinden het niet alleen verrassend, maar ook prettig, dat onze abonné's het zoo hebben getroffen. Zij bekijkeft dus niet alleen het leven, maar ook de schoonheid van ons land van den zonnigen kant. Het lingen leiden. Maar deze abonné getuigt tevens, dat het na gedanen arbeid zoet rusten is. Wij gunnen hem deze rust, om dat hij vacantie heeft. En het graven van kuilen is trouwens ook niet zoo'n zwaar karwei, mits je er maar niet voor betaald krijgt! Want als je geen vacantie hebt, neem je voor zulk werk liever een paar grondwerkers. Wij zullen echter onzen abonné rustig in het zonnetje laten bruin braden en wij begeven ons naar de water linie, waar de golfjes van de zee zacht uit vloeien met de kracht van een waterverfje Triomfantelijk staat het meisje bij de wagens zeeschelpen. Is dat nu door de pret, dat zij gefotografeerd wordt, of denkt zij bij zich zelve: in die schelpen zal ik met mijn bloote voetjes niet meer trappen? Het is heerlijk zulke kiekjes te kunnen DEN HAAG AMSTERDAM ROTTERDAM maken. Want je krijgt op die manier de draagbare overtuiging mee van de heerlijk heden aan zee. Een onzer abonné's, die sinds eenige weken deze rubriek met een begeerige belangstelling heeft gevolgd, is er van onder den indruk gekomen. Hij schrijft ons een briefje, waarin hij aller eerst mededeeling doet, dat hij geen foto heeft bijgesloten. Hetgeen wij hierbij be vestigen. Maar vervolgens laat hij den aap uit de mouw komen, want hij schrijft: Ik kan u geen foto toezenden, want ik heb het geld niet om reisjes te maken. Als een dagje uit nou evenveel kon kosten als een dagje thuisja, dan was het wat anders, want een dagje thuis kan ik natuurlijk be talen. Kunt u mij misschien de extra-kos ten vergoeden? Laten wij het openhartig zeggen: wij begrijpen dezen man. Er wordt wel eens meer gezegd, dat uitgaan niet veel meer behoeft te kosten dan thuis blijven. Maar de praktijk! Je komt altijd voor extra- kosten als trein, en bij meerdere dagen logies! Zooals deze abonné zijn er natuur lijk meerdere. Daarvan behoeven wij niet overtuigd te worden en anderen ook niet Iemand die ook maar een beetje de gevol gen kent van de huidige crisis zal het be amen. Wij hebben het vrijpostige verzoek heusch niet nonchalant naast ons neer gelegd. Wanneer wij iemand kunnen hel pen, dan doen wij dit graag. Maar ieder zal begrijpen, dat zelfs de beurs van Rockefel ler, laat staan dus van iemand die anders heet, niet in staat is een ieder er boven op te helpen. Al heeft deze abonné nu niet de primeur van ons plan, hij heeft er in elk geval toe bijgedragen. Wij willen namelijk onze abonné's inderdaad in staat stellen een dagje uit te gaan, zonder dat dit hun meer kost dan een dagje thuis! De wonde ren zijn nog wel de wereld niet uit, maar wij pretendeeren hier toch niet een wonder te hebben verricht. Evenwel overleg en organisatie hebben ons de mogelijkheid daartoe verschaft! Wij hebben dan ook voor 13 Augustus een excursie samengesteld, waaraan al onze abonné's kunnen meedoen. En hiervoor verwijzen wij onze lezers en lezeressen naar deze pagina, waar zij de bijzonderheden vermeld vinden. Onze abonné van zooeven zal zich misschien de oogen uitkijken, maar wij verzoeken hem ze weer spoedig in de kassen terug te duwen, opdat hij voldoenden kijk op de zaak krijgt om mee te doen! Natuurlijk kunnen op deze vacantie-reis kiekjes worden genomen en wel zeer bij zondere, omdat wij door de prachtigste streken van Noord-Holland reizen. De terugslag van dezen vacantietocht zal zon der twijfel merkbaar zijn in dezen fotowed strijd. Wij wenschen den deelnemers het beste succes! Voor het overige, over inzendingen ge sproken, zijn er abonné's, die wij even op de vingers moeten tikken. Wij laten een ieder in de keuze van zijn onderwerp vrij. Maar het begrip vrijheid houdt niet in, dat vrijheid mag worden misbruikt. Het getuigt trouwens ook niet van kiesch gevoel kiekjes in te zenden, waarvan de voorstelling niet kiesch is. Wij houden er niet van, afgezien nog van het feit, dat het in strijd is met de goede manieren, om foto's te plaatsen waarvan het gezicht kannibalen doet watertanden. Omdat de voorstelling dezen menscheneters de maag streelt op dezelfde wijze als een slagerswinkel de onze. Dan zijn er ook nog kiekjes, waaruit niet „Velox" is 't origineele en ongeëvenaarde kunstlicht papier, dat speciaal gemaakt is voor afdrukken van amateur negatieven. Als U de „Velox" afdrukken nog niet kent, zult U verrast zijn over het diepe fluweel achtige zwart van de schaduwpartijen en de mooie, rijke halftonen. „Velox" wordt vervaardigd met mat, half- mat, glanzend en crème oppervlak, met of zonder Bütenrand. „VELOX" afdrukken worden voor U gemaakt bij de voor naamste fotohandelaren. ROUTE-KAARTJE Deze fraaie tocht gaan wij Zaterdag 13 Augustus met onze lezers maken AA&TERDAM KODAK.u»,,»

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9