STADSNIEUWS Wandgedierte Adverteeren doet Verkoopen DAMES-KAPSALONS Mary v. d. Horst MAANDAG 8 AUGUSTUS Dr. M. J. F. Schutte CONRAD FEHN Brooddepot annex Chocolaterie Burgerwoonhuizen „Maison Mary" TARIEF: „PERMANENT-WAVE" f4.50 SUCCES VERZEKERD Bruggebouw te Lisse Personalia Pater mr. Van der Helm O.F.M. Paters Augustijnen Diefstal van een horloge Examens Hoofdakte BURGERLIJKE STAND ZWEMMEN lste klasse Haarl. Zwembond H.V.G.B. III—Halfweg I 3—0 D.W.R. Ill—H.P.C: V 1—2 R.K. Vrouwenbond Slingerbal UIT DEN OMTREK HILLEGOM EERSTE PLECHTIGE H^ MIS Pater P. van der Lans HEEMSTEDE MEDEMBLIK NOORDWIJK PURMEREND SASSENHEIM VOORHOUT WEESP DE BENOEMINGEN BIJ DE PATERS AUGUSTIJNEN ZAANDAM ZANDVOORT ALKMAAR N.V. Kennemer Sportclub te Alkmaar De 2e e 3e klasse Korte baan Prijzendraverij 2e en 3e kl. Finale De vragen van mr. Langeveld tot nader bericht afwezig Kunstnijverheid - Sierkunst Rijksstraatweg 75 Haarlem (Noord) Donderdag 8 September zal vanwege den Rijkswaterstaat in de directie Zuid-Holland en Utrecht te 's-Gravenhage, worden aanbesteed: de bouw van een auikerbrug met bijbehoorende werken in den Rijksweg no. 8, HaarlemSas- senheim, ter vervanging van de Lisserbrug onde: de gemeente Lisse. De raming bedraagt 19.000 Mej. A. M. van Holland, te Overveen, slaagde te Amsterdam voor het examen fraaie handwerken; mej. A. Grauwelman, te Haar lem. slaagde te Amsterdam voor het examen nuttige handwerken; de heer J. P. J. Schipper, te Haarlem, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte N V; mej. A. C. Keune, te Heemstede, en de heeren J. H. Haakman, te Zaandam, P. H. Gersen, te Sassenheim, W. A. van Ginkel, te Wormer, slaagden te Utrecht voor het examen Fransch L. O. De minister van Justitie heeft aangewezen met ingang van 1 September 1932 voor een tijdvak hetwelk eindig 1 September 1933, in de enkelvoudige behandeling van strafzaken van de arrondissementsrechtbank te Haarlem: a. tot plaatsvervangend lid: jhr. mr. E. L. M. van Berckel, mr. A. W. J. van Vrijberge de Coningh, mr. S. J. Pit, mr. M. A. van Rijn van Alkemade, allen rechter. In de vergadering van het Hoogw. Definito- rium van de Nederlandsche Provincie der Min derbroeders, gehouden te Maastricht 28 Juli. werden benoemd tot Rector van het Gymna sium te Venray, onze oud-stadgenoot pater mr. Ezechiel van der Helm; en tot Gardiaan en Rector van het Missie-College St. Will brord te Katwijk aan den Rijn pater Walfridus Blom. In het Donderdag te Eindhoven gehouden Kapittel der P.P. Augustijnen is gekozen tot Prior o.a.: Z. E. P. Philippus Esser, Klooster S.S. Trinitatis, Haarlem. Tot Subprior o.a.: Z. E. P. Theod. Vlaar, St. Triniteitsklooster Haarlem. Tot Rector o.a.: Z. E. P. Drs. Theodoras Vlaar, R.-K. Lyceum, Haarlem. En tot Conrector o.a.: Z. E. P. Gratia ter Haar, R.-K. Lyceum, Haarlem. Voor het Hof te Amsterdam stond in hooger beroep terecht de los werkman A. S. uit Haar lem, die door de rechtbank aldaar was, veroor deeld tot vijf maanden gevangenisstraf wegens diefstal. De man had, terwijl hij inwoonde bij zijn meisje, van zijn a.s. schoonmoeder een horloge weggenomen en het rfaar den lommerd gebracht. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. HAARLEM, 5 Aug. Geëx. 6 mnl. candidaten. Geslaagd de heeren N. Bottelier, Zaandijk; G. Meyer, Haarlem en J. van de Griek, Amster dam. 2 Candidaten niet opgekomen. Ondertrouwd: 4 Aug. L. van der Ham en S. W. Poelenjee W. J. Heemskerk en J. C. Kaasenbrood K. F. van Aalst en T. Bouw man J. S. P. Bakker en A. P. van Esveld J. de Boer en H. J. Rozijn J. C. Sparreboom en J. H. Wielart P. van Broekhuizen en E. Andréa P. J. van den Berg en H. M. Koelemij J. van Kampen en M. C. Winter. Getrouwd: 4 Aug. N. Koopman en W. M. van Bergen en Henegouwen J. Mulder en P. J. I. M. J. Boers W. Bosch en C. van Norden M. J. E. B. van Leeuwen en L. A. J. S. Winters- hoven J. Hessels en A. A. J. van der Loo J. Th. Erdtsieck en J. W. Wynstroom. Geboren: 2 Aug. H. F. B. BrandMiddeljans, z. 3 Aug.: C. J. J. Beugeling—Duffels, d. F. HamoenOverduin, d. O. K. VemoutVan der Leede, d. G. M. Wesseling—Koopman, z. J. M. VintgesWesseling, d. 4 Aug.: F. M. van den HeuvelBurgard, z. A. C. WajerVan der Steijle, d. Overleden: 2 Aug. A. Macpherson, 24 j., Regu lierstraat P. C. van der Wolf, 78 j., Burgwal 3 Aug. A. KrukZantbergen, 49 j., Kamper laan H. M. van TolVan Maris, 28 j., Kam perlaan 4 Aug. M. J. G., 13 m., z. van J. W. de Graaf, Graaf Willemstraat. Geboren: 2 Aug.: C. H. J. W. van Slooten van Batenburg, d.; 3 Aug.: J. C. WestHuijs- mans, z.; C. J. RuijsStolwijk, z. 4 Aug.: H. van DriestKuik, d.; A. C. van Assema— van Warmerdam, z.; H. Schotter Steege, d.: E. M. KuijkenKoeleveld, z.; H. W. M. Steen- kistSuman, z.; 5 Aug.: J. TimmersJansen,d. Getrouwd: W. G. C. Hoorn en A. W. Mid- delink. Overleden: 4 Aug.: H. W. JetsesTrip, 59 j„ Leidschestraat; 5 Aug.: A. H. H. Thijs, 36 j„ Duvenvoordestraat. Halfweg zal goed doen aan een verjongings- jongere tegenstanders niet opgewassen. Door stug verdedigen wisten zij de score tot 30 te beperken. De doelpunten voor H.G.V.B. werden door Drijver gemaakt,. Halfweg zal goed doen aan een verjongerings- kuur te beginnen; wellicht dat met de opening van het nieuwe zwembad; het volgend jaar ook de animo voor waterpolo in Halfweg zal stijgen. H.G.V.B. bHaarlem a 110 Veenstra maakte voor D.W.R. het eerste doelpunt. Nog voor rust maakte H.P.C. gelijk. Een fanatieke strijd om de leiding ontspon zich en eerst nadat een Waterrat het water moest verlaten, maakte H.P.C. van haar numerieke meerderheid gebruik om het winnende doelpunt te scoren. Excursie naar Tegelen Het bestuur van den R. K. Vrouwenbond ver zoekt ons mede te deelen, dat er thans nog ge legenheid bestaat zich op te geven voor de excursie naar Tegelen ter bijwoning van het Passiespel. Deze aanbevelenswaardige excursie zal plaats hebben op Zondag 14 Augustus; ook huisge- nooten kunnen er aan deelnemen. Men vertrekt uit Haarlem om 8.39 uur; aan komst Tegelen 12.20 uur. Aanvang spel 1 uur. Vertrek Tegelen 5.43 uur; aankomst Haarlem 9.30 uur. Reiskosten ep entrée passie-spel f 7 met in begrip van gereserveerde plaats. Koffietafel f 1 (niet verplichtend). Dit Passie-spel is de moeite van een bezoek overwaai En is het voor velen niet een genot, in de eigen taal zoo'n hoog verheven stuk te hooren? Laat daarom niemand verzuimen dit schouw spel te gaan zien. Men zal van het bezoek zeer veel geestelijkevoldoening smaken. De gelegenheid om zich, schriftelijk of mon deling, op te geven bestaat nog tot 10 Augus tus bij de secretaresse mevrouw Sormani, Over- tonstraat 16. Op het gemeentelijk sportterein aan de Kle verlaan speelden De Chr. Gymn. Ver. Tumlust en de B.G.V. Tumlust twee slingerbalwedstrij- den. De eerste wedstrijd werd door de Haar lemmers gewonnen met 10. De tweede ein digde met 1—1. A.s. Woensdag spelen dezelfde vereenigingen een tweetal wedstrijden in Beverwijk. De Weleerw. Pater P. van der Lans, die op Zondag 17 Juli te Mill Hill de H. Priesterwij ding mocht ontvangen, zou op Zondag 24 Juli zijn eerste plechtige H. Mis in zijn parochiekerk te Hillegom aan God opdragen. Door bijzondere familie-omstandigheden kon echter op bedoel den datum deze plechtigheid niet doorgaan en werd hiervoor 7 Augustus bepaald. De bewoners van Vosselaan en Vossedwars- straat interesseerden zich op spontane wijze voor den intocht van dezen nieuwen jeugdigen Priester in de ouderlijke woning aan de Vos selaan. Reeds dagen te voren waren gezamenlijke plannen bereid en eigenaardig voor dit geval mogen we wel zeggen, verleenden alle omwoners van verschillende gezindten hun medewerking. Een schitterende eerepoort was in de onmiddel lijke omgeving van de ouderlijke woning ge plaatst en het geheel was een feestelijk entree. Te circa 7 uur Zaterdagavond arriveerde de feesteling met familieleden in luxe-auto's aan de Vosselaan. Een haag van bruidjes, kinderen van de bewoners der omgeving, had zich op gesteld en drie zusjes van den feesteling maak ten aan den ingang van de woning hunne op wachting om hun Heerbroer binnen te leiden. De jeugdige priester was door deze ontvangst zoozeer getroffen, dat hij zich gedrongen ge voelde woorden van hartelijken dank te spreken tot allen, zonder onderscheid des persoons, die hun medewerking, tot deze spontane ontvangst hebben verleend. Niet den persoon als zoodanig, aldus spr., hebt ge hierdoor willen eeren, maar den priester Gods en daarover verheugd spr zich ten zeerste. Van tal van woningen wapperde de Vader- landsche driekleur met Pauselijke wimpels en het blijde klokgelui om even voor 10 op Zondag morgen kondigde de plechtige gebeurtenis in de St. Martinuskerk aan. Om precies 10 uur besteeg de neomist het rijk met groen en bloemen versierde hoogaltaar. Het zangkoor zong vier-stemmig den lofzang „Veni Creator". Vervolgens werd met het H. Misoffer begon nen en de neomist werd hierbij geassisteerd door den Zeereerw. Heer J. J. A. M. Kr ook, pastoor der parochie, als pres. biter assistens, frater Humullis Kastelein, neef van den neomist als diaken, frater de Graaf, vriend-klasgenoot als sub-diaken, terwijl de Eerw. heer Hanrath als ceremoniarius fungeerde. Het zangkoor zong zeer verdienstelijk onder leiding van den directeur den heer S. Redeker en met orgel begeleiding van den organist J. van Roode, de Missa „Lauda Sion" van H. Cuijpers. Na het evangelie besteeg pastoor van der Eem, van Anna Paulowna, het spreekgestoelte om de feestpredikatie uit te spreken. Zijn Eerw. had tot tekst gekozen: „Gelijk de Vader Mij gezonden heeft, zoo zend Ik U". Spr. toonde allereerst de groote vreugde der H. Kerk aan, bij de roeping van een harer kinderen tot het H. Priesterschap. Dit is de dag dien de Heer heeft gemaakt, aldus luidt de lofzang der H. Kerk en het is zeker voor u, jeugdigen priester, een gelukkige dag, nu gij voor het gansche volk, de trappen van Gods Altaar gaat betreden, om voor de eerste maal het plechtig H. Misoffer aan den Hemelschen Vader op te dragen. Vervolgens schetst Zijn Eerw. den priester aan het altaar als een andere Christus aan het kruis. Spr. illustreerde de macht van den priester als uit wendige Glorie van Gods Drieëenheid en hoe de priester staat aan het altaar des Heeren als de middelaar tusschen God en de menschen. De bediening van'het Goddelijk woord is niet een vertelsel, maar een volle werkelijkheid. Gods Zoon ging uit over de wereld om het Evangelie te prediken, zoo ook stuurt God de priesters uit om de menschheid uit hun ruw heid op te halen naar de zachtheid en edelmoe digheid van God. Christus heeft in de handen van den priester den macht neergelegd om de wereld te zegenen. De geest van de wereld wil er in onze dagen niet van hooren en toch is de geest van God alleen de redder van de wereld. Spr. eindigde met een gebed te vragen voor den jeugdigen priester en wekte op, voorspraak te vragen van de H. Maagd. De Moeder van Gods Zoon zal u sterken en bijstaan en zal u door uw gebed doen blijven een kind en lieve ling der Vaderen. Hierna werd het H. Misoffer voortgezet en het was een treffend oogenblik de ouders en familieleden de H. Communie uit de handen van den jeugdigen priester te zien ontvangen Vervolgens zong na de H. Mis het zangkoor Tantum Ergo van Haller en werd doör den neomist de zegen met het Allerheiligste gegeven. Ten slotte werd gezongen de Priester-cantate van Elb. Franssen, evenals de vorige gezangen door mannen- en jongensstemmen. Des middags te 3 uur werd een plechtig Lof gecelebreerd door den neomist met dezelfde assistentie als des morgens, waaronder Te Deum om God te bedanken voor de weldaden aan den nieuwen priester geschonken. Van 4 tot 5 uur werd ten huize van den fees teling een receptie gehouden en wij kunnen gerust zeggen, dat wij nog zelden zoo'n drukke receptie hebben meegemaakt. De talrijke ca- deaux waren bij deze gelegenheid ter bezich tiging gesteld en een ieder was vol lof over het vele schoone den nieuwen priester geschon ken. Gezien de geweldige belangstelling èn bij de plechtigheden in de kerk èn bij de receptie kunnen wij er van overtuigd zijn, dat geheel Roomsch Hillegom met dit heerlijke priester feest heeft meegeleefd. Burgerlijke stand. Geboren: Jacoba Aleida dochter van M .Langeler en J. Jongkind; Breg- ja, dochter van H. van Zuilen en G. Gerritsen; Antonius Marinus Gertrude, zoon van C. M. J de Mooü en A. M. Schmitt; Petrus, zoon van H. J. Lyclama en H. S. van Looij; Teunis Jo hannes, zoon van P. G. Maaskant en G. A. de Bruin; Johanna Elisabeth Maria, dochter van H. B. A. van Ulden en E. M. Leenen; Catha- rina Maria, dochter van J. Weijers en A. M. van Berkel. Ondertrouwd: M. G. Fischer en A. Kreeft. Overleden: P. M. van der Lans, vr. 14 d. Badhuis In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 1 t/m 6 Aug. genomen 446 douchebaden en 28 kuipbaden. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 2 volwassenen gebruik gemaakt. Door Burgemeester en Wethouders alhier is onder No. lla/3/2 aan het plaatselijk crisis comité te Medemblik vergunning verleend tot het houden van een loterij. Een groot schilderij (pastel) met lijst 100 X 80 c.M. is als prijs hieraan verbonden. Dit buitengewoon mooi schilderij zal worden ten toongesteld in de etalage van de N.V. Manu- facturenhandel B. Hermes en Co. De prijs der loten 25 ct., zal zeker geen bezwaar zijn deze loterij te steunen. Burgerlijke Stand van 29 Juli—5 Augustus Geboren: Johanna Magdalena Alida, d. van W. de Vries en J. W. Dekker Hendrikus Joseph, z. van H. Elsendoom en C. W. de Koning Albert, z. van G. Veenstra en J. Helmhout Orselina, d van W. v. d. Veen en G. Kies Margaretha Anna, d. van J. R. H. Schaank en L. M. Peters Jacob, z. van E. Hilverts en T. Rienmeijer Getrouwd: C. Jong en A. G. M. Berkhout. Overleden: Theodoras Gieling, 77 jaar, we duwnaar van E. Ewald Hiltje de Groot, 6 jaar, d. van T. de Groot en B. Has. Burgerlijke stand. Geboren: zoon van J. den Elzen en M. Steenvoorden; dochter van C. van der Voort en J. H. Roerade. Ondertrouwd: J. van de Grijspaarde, 25 j. en P. van der Wilden, 29 j. De Hanze. Dinsdagavond zal de afdeeling van de Hanze een vergadering houden. Op deze vergadering komen zeer belangrijke dingen ter sprake, o. a. de viering van het 25-jarig bestaan van den bond te Haarlem. Van direct belang voor de leden is ook dat op dezen avond zal worden behandeld een in gekomen schrijven van B. en W. dezer gemeen te, waarin gevraagd wordt voorstellen in te dienen voor een verordening op de winkelslui tingswet. Dit is een heel belangrijke zaak, wel ke voor iederen winkelier van veel belang is. Laat dus geen enkel lid verzuimen deze ver gaderingen te bezoeken. Opheffing tweede bestelling Met ingang van 10 Augustus wordt de tweede bestelling in de buurtschappen de Purmer, Wijde Warmer, Purmerland, Oudelandschedijk te Purmerend en Ilpendam en de Jaagweg en Kanaaldijk te Ilpendam opgeheven. Ons dagblad wordt in de ochtendbestelling welke geen wijziging on dergaat, opgenomen. Er bestaat evenwel gelegenheid om de cou rant kosteloos af te halen aan het Postkantoor te Purmerend, het hulppostkantoor te Ilpen dam en de Poststations de Purmre en Neck- Wijde Wormer. Beëedigd De heer S. Th. Reeuwijk, gedi plomeerd makelaar in onroerende goederen, hypotheken, assuranties en taxaties, is in dezelfde vakken door de Arrondissements Rechtbank beëedigd. Dommering A.s. Dinsdag vindt de voortzet ting plaats van de Nederlaagwedstrijden van de Biljardclub Dommering. Nu zullen ach op het groene laken meten Excelsior I met de spelers P. DuivenvoordeC. Degger. Duivenvoorde Gz. en B. Duivenvoorde tegen Dommering I. Deze wedstrijd is in het K. S. A.-gebouw om 8 uur en is toegankelijk voor iedereen. Het 4e en 5e viertal speelt een Massa Kang tegen L. U. T. O. Lisse waarvan de wedstrijden zijn vastgesteld voor Dommering' 4 op Woensdag 10 Aug. in de K. S. A. en Woensdag 17 Aug. in den R. K. Volksbond Lisse. Dommering' 5 op Vrijdag 12 Aug. in den R. K. Volksbond en Vrijdag 19 Aug. in de K. S. A. Burgerlijke stand. Geboren: dementia Ge- rardina Hermina, dochter van G. Zandbergen en M. J. van Wel; Cornelis Peter, zoon van P. Vis en C. Westerbeek. Getrouwd: Wilhelmus van den Berk, 26 jaar en Anna Petronella Goedemans, 26 jaar. Overleden: Leendert van Leeuwen, 80 jaar, echtg. van M. van der Horst; Wilhelmus Ruijg- rok, 1 jaar, zoon van A. P. Ruijgrok en E. van der Ploeg; Johannes van der Pluijm, 72 jaar. wedn. van M. K. Schuurmans. Animo. Voor de betrekking van geldopha- ler aan het waterleidingbedrijf dezer gemeente hebben zich 158 sollicitanten aangemeld. Nieuwe Haarlemsche Courant Vergadering van den gemeenteraad. Aan wezig alle leden, behalve de heer Nordemann wegens ziekte. In de commissie van toezicht op het agent schap der arbeidsbemiddeling werden benoemd de heeren J. C. van Kooten, C. de Ronden en C. Stock als werkgevers, de heeren A. Jagers, J Schipper en H. J. Sertons als werknemers, als voorzitter de heer K. Wallien met 6 stemmen, tegen 5 op den heer Vader en 1 blanco. De herbenoeming van dhr. C. A. Leenheer als directeur van den gemeenschappelijken Vleeschkeuringsdienst werd van de agenda afge voerd. Voor eenige jaren werd de heer Leenheer voor zijn leven benoemd tot directeur, maar in de volgende vergadering werd dat besluit terug genomen. De betreffende houdt vol voor altijd benoemd te zijn. Een en ander, alsmede de toen malige datum van aanvaarding der betrekking, zal worden herzien. Daarna kwam het allerbelangrijkste punt: In trekking van het besluit tot le klasse fonds belasting en voorstel van B. en W. tot 3e klasse fondsbelasting met 100 opcenten. Wethouder van Soeren kan met het voorstel niet meegaan, de heeren Houtman en Raadsheer ook niet, tenzij eerst andere belangrijke bezui nigingen worden aangebracht. De laatste ver weet het tegenwoordig college gebrek aan door zicht. De heeren Knaap en Ruarus verwijten den heer van Soeren zijn veranderd standpunt, zij meenen, dat een raadslid onafhankelijk moet stemmen. Er worden vriendelijke woorden ge bruikt als „marionetten" en „poppenkast", zoo dat de stemming er niet beter op wordt. De C.-H. zal zich dan ook van stemmen onthouden. De heer Lubbers meent, dat'Weesp onbewoon baar zal worden wegens de hooge belastingen, maar kan geen middelen tot geldwinning aan geven. De heer Jagers is ontevreden over de wijze, waarop de heer van Soeren de raadsleden in licht. Hij acht zich aan het accoord der zeven ster niet langer gebonden. De heer Vader wil de arbeiders niet vermoorden, maar laat het den minister over, zulks t j doen. De heer Veerman tracht de houding zijner fractie te verdedigen. Het Provincialaat der Paters Augustijnen verzoekt ons dringend te willen mededeelen, dat de door ons gepubliceerde pastoors benoemingen geenszins officieel zijn en niet door haar ter publicatie zijn medegedeeld. De heer Oor, wethouder, heeft alleen willen voorstemmen, omdat we anders gevaar loopen, dat Gedeputeerden verdere uitgaven verbieden, dus ook den werkloozensteun. De heer v. Asselt wil zich niet door Ged. Staten laten verlokken. Tenslotte tracht de burgemeester de raads leden te overtuigen, dat aanneming van het voorstel het beste is. Daar echter sommige raadsleden meenen niet voldoende te zijn voor gelicht, stelt de meerderheid van B. en W., zeer tegen den zin van den heer van Soeren, voor, het punt van de agenda af te nemen, hetgeen geschiedt. Door den handeldrijvenden middenstand was verzocht des middags de winkels te sluiten van 12.30 tot 1.30, waartegen door een groep winke liers verzet was aangeteekend. Deze werden in den raad gesteund door den heer Oor, Houtman en Lubbers. De protesteerende winkeliers zullen in beroep gaan, daar het besluit tot sluiting is genomen. Over een ruimere openstelling op Zondag staakten de stemmen. Uitslag der onderlinge zwem- en polowedstrij den voor Weesp, den Kring „Het Gooi" en de afd. Utrecht van den N.Z.B. Jury: G. Blitz, voorzitter. Kamprechter: H. Wesselo. Starter: Mevr. de Dood, W. A. Coerengel, M. L. Evers- dijk, tijdopnemer; J. G. S. de Haan en H. Ver- brugh, keerpunt, commissielid. No. 1. 25 M. vrije slag voor jongensadspi- ranten van Triton. 1. G. van Leeuwen, 171/5 sec.; 2. R. Lodewijks, 18 sec. No. 2. Idem meisjes: 1. H. Schulp, 213/5 sec.; C. ten Oort, 22 3/5 sec.; 3. H. Brandsma, 24 sec. No. 3. Idem voor meisjes tot 14 jaar: 1. S. Sluis en C. Bovinck, 23 4/5 sec.; 2. P. ten Oort 26 3/5 sec.; 3. W. Helman, 27 sec. No. 3a. 50 M. vrije slag heerenleden „Triton": 1. W. Bins, 312/5 sec.; 2. P. Leenheer, 32 2/5 sec. No. 4. 50 M. schoolslag dames uit Weesp boven 14 jaar: 1. A. Sluis 49 sec.; 2. L. Stol, 49 3/5 sec. No. 5. 100 M. vrije slag heeren inwoners van Weesp: 1. J. A. Stol, 1 min. 33 2/5 sec.; 2. W. Stol 1 min. 37 2/5 sec.. No. 6. 100 M. schoolslag damesleden der Gooivereenigingen, kringkampioenschap nieuwe lingen: 1. M. Leenheer (T.) 1 min. 413/5 sec.; 2. E. Meijer (K.) 1 min. 42 sec.; 3. V. Zijderlaan (O.) 1 min. 44 sec.; 4. J. Zijderlaan (O.) 1 min. 44 4/5 sec.; 5. A. van Lingen (O.) 1 min. 46 sec.; 6. L. Eitjes 1 min. 471/5 sec. No. 7. 5 x 50 M. vrije slag estafette heeren, Gooivereenigingen: 1. De Otter, 2 min. 42 3/5 sec.; 2. Triton, 2 min. 47 3/5 sec. No. 8. 100 M. schoolslag, vereenigingen afd. „Utrecht", junioren: 1. A. C. Koster (1769) Tr. 1 min. 28 sec.; 2. E. D. van Sleezen (191) O. 1 min. 35 2/5 sec. No. 9. 3 x 50 M. vrije slag estafette heeren Weesper Sportvereen., om den wisselbeker van de gemeente Weesp (winnaar 1931 Rapiditas) 1. W.F.C. (Rapiditas), 2 min. 13 sec.; 2. W.V. G.V. 2 min. 24 3/5 sec. No. 10. 100 M. vrije slag dames Gooivereen., nieuwelingen: 1. E. H. Meyer, K., 1 min. 26 4/5 sec.; 2. A. van Lingen, O.. 1 min. 32 4/5 sec.; 3. M. Leenheer, T, 1 min. 39 sec. 3. M. Leenheer, T.. 1 min. 34 4/5 sec.; 4. N. C. Bollée, O., 1 min. 36 sec. en R. Marten, P., 1 min. 36 sec.; 5. L. Eitjes, T„ 1 min. 39 sec. No. 11. Polo Triton IAmsterd. Zwemclub (1870) II. Rust 1—1, eindstand 1—3. De stand van den Hamdorfbeker is als volgt: Otter 62 p.; Triton 33 p.; Pinguins 26 p.; Kwa kers 25 p.; Vest 1 p. ZEILVEREENIGING „DE ONDERLINGE" TE KOOG a. d. ZAAN Gisteren zijn op de Achterzaan de zeilwed strijden gehouden van de Zeilvereeniging „De Onderlinge," waaraan ook door eenige Haar lemsche zeilers werd deelgenomen. De sitslagen van deze wedstrijden waren als volgt B. M. klasse C. 1. F. Kries, Zaandam met 1.53.51; 2 J Remie, Koog, met Jonge Jan, in 1.54.35; 3. W. Kat, Zaandijk, met Jokla in 1.58.18. Gondels: 1 Hermina van A. Mol, Westzaan in 2.21.26. Sloepen: 1. Annie van N. Beekhoven, Zaan dam in 1.52.16; 2. Haak, Zaandam in 2..35. B. M klasse B: 1 Sintram van J. Hoogenbos, Wormerveer in 1.47.22; 2. Anrico van Jb. Kooy, Koog in 1.50.25. B M. klasse met Kiel uit Haarlem: 1. v. d. Winde 1.58.39. B M. klasse A: 1. Riethen v. K. Stelling, Wormerveer 1.42.40; 2. Gladoor van D Stelling, Wormerveer 1.46.1. Gemengde klasse: 1. van Smit, Haarlem in 1.39.18; 2. Fulma van G. Honig, Koog in 1.40.53. Startprijs voor D Stelling, Wormerveer, met 1 seconde. DE SCHATGRAVERIJ TE ZAANDAM Reeds 3 maanden is de zoo langzamerhand beroemd geworden Zaandamsche schatgraverij aan den gang, zonder dat zelfs nog maar het minste resultaat is verkregen. Aan den put, die tot de onderaardsche gang moet voeren, wordt gestadig gearbeid. Het is thans zoover gevorderd, dat de gestorte waar borgsom van duizend gulden is opgebruikt en B. en W. van Zaandam hebben aan madame Sylvia en haar assistenten laten weten, dat voor verder graven opnieuw 500.moet worden gestort op straffe van stopzetting van de schatgraverij. De Zaandamsche burgerij toont nagenoeg geen belangstelling meer. AANBESTEDINGEN De bouw van het slachthuis, waarvan ook andere Zaansche gemeenten gebruik zullen maken, is thans door Burg. en Weth. onder bepaalde voorwaarden gegund aan de laagste inschrijfster, de fa. De Boer, Wormerveer, voor 168,850.—. Tentoonstelling V. V. V. In het gebouw van de oude bewaarschool werd Zaterdagmiddag dede geveltentoonstelli'ng geopend, waarvan de leiding berust bij de V. V. V. De heer Brok- meier opende de bijeenkomst met een kort woord, er zijn teleurstelling over uitsprekend, dat deze tentoonstelling niet meer medewerking had mogen vinden. De organisator, de heer A. B. Benfer uit Den Haag, gaf een uiteenzetting, waarom de Zand- voortsche fotografen hunne medewerking niet wilden verleenen. De hoofdoorzaak was, dat bij het strandfeest van de V. V. V. een onderne mend fotograaf een groote reeks kieken had genomen en er daardoor in geslaagd was, een flink aantal van deze kieken, die o. a. te zie»! zijn in de kiosk van V. V. V. op het Stations plein, te plaatsen. Nu is 't fotografeeren bij strand wedstrijden van de V. V. V. geheel vrij, zooals de heer Brokmeier ons verzekerde en hangt het dus van eigen ondernemingsgeest af, welk risico men wenscht te dragen en hoe groot men dat risico wenscht te nemen. De heer Hegers, als wethouder het gemeente bestuur vertegenwoordigend, sprak een scherp woord van protest tegen deze houding, door de Zandvoortsche fotografen aangenomen. Te meer, daar deze tentoonstelling met hun toe zegging van medewerking was opgezet. En werkelijk, hoe goed' ook bedoeld, zelfs voor Zandvoort maakt deze tentoonstelling al een zeer bedroevenden indruk. Langs den wand een tachtigtal kieken uit Zandvoort, gedeeltelijk bedekt en waarvan men per nummerlijst moet raden, welk gebouw of dorpsdeel door de ge voelige plaat is vastgelegd. Met eenige glaren in lood is dat alles. Het maakt een zeer, zeer soberen indruk, die dadelijk zeer onprettig stemt. Maar de heer Benfer beloofde de tentoon stelling volledig te maken. De draverijen mochten zich in buitengewone belangstelling verheugen; zelden zagen wij zoo veel belangstelling en de gegeven sport stond op hoog peil. De regenbuien dreven het publiek naar de tribune waar het echter geen beschutting vond. Begonnen werd met een Heatdraverij le kl. Newbold won wel verdiend de eerste heat. Bij de tweede toonde Okhorst een echt pikeur te zijn; echter bleef de publieke meening, dat Flambeau de cours zou winnen. De Vlieger had echter geen succes. Bij de derde heat liet hij zich 3 maal insluiten, her stelde zich wel is waar, doch te laat. Saffier, welke reeds 1500 Meter gedraafd had, verdedigde zich en in gelijken tijd werd de finish gepasseerd met Caid. Ockhorst had ge zegevierd. Catabora T. nam spoedig de leiding en stond deze niet meer af. Kramer werd in het rechte einde een geducht concurrent, doch moest zich met den 2en prijs tevreden stellen. De le klasse draverij, gereden door leden der Nederl. Heerr. Club werd gewonnen door den heer J. de Lijster. Een tijd lang bedreigd door Diamant Bleu wist Trosseur zijn voorsprong te behouden. De heer J. Droog werd nog door de nukken van Diamant gedisqualificeerd, zoodat Senator Madden nog plaats liep. De series hadden een aangenaam verloop, al hoewel de eerste met stilstaande start ge schiedde. De finish duurde zeer lang, doch toen het schot viel was het of allen stil stonden. Peter Gerrigan was echter spoedig op dreef en won onbedreigd. Voor de sportliefhebbers is het jammer dat met kermis geen course plaats heeft; maar dan tot Zondag 9 October a.s. De uitslag is als volgt: A-Prijs. Heat-handicap draverij le klasse. Afstand 1610 Meter. Ingeschreven 11 paarden, waarvan niet aan den start verschenen Trotteur 1630 M. en Brise 1630 M. le Heat aankomst. Newbold 1630 tijd 2.28 3/5 gevolgd door Fatima 1630 M. (2.29 4/5), Saf fier 1630 M. (2.39 3/5)Caid 1630 M. (2.30 3/5) Rabenhaupt 1630 M. (2.34 3/5); Navarra 1610 M. (2.36 1/5); Queenie 1630 M. (2.38 3/5) en Brichembeau 1610 M. (2.39 1/5); beide laatste paarden worden gedistanceerd. 2e Heat: Caid (2.27 1/5); Newbold (2.27 2/5); Flambeau (2.29 4/5); Saffier (2.30); Raben haupt (2.31 3/5), Navarra (2.33 4/5), terwijl Fa tima werd ingehouden. 3e Heat tevens beslissende. Caid, eigenaar G. J. v. d. Elshout rijder C. F. Ockhorst, afstand 1630 M. t\jd. 2.28 1/5. 2e. Saffier, eigenaar en rijder P. Kramer, af stand 1630 M. tijd 2.28 1/5. Niet geplaatst Newbold (2.28 2-/5)Flambeau (2.29 1/5); Rabenhaupt (2.33 2/5) terwijl Na varra werd ingehouden. Afstand 2000 Meter. De zeven ingeschreven paarden komen alle uit Catabora T, eigen.rijder Joh. van Twisk, af stand 2020 M. tijd 3.11 1/5. Saffier, eigenaar en rijder P. Kramer, af stand 2080 M. tijd 3.11 4/5. Niet geplaatst: Robbedoes B 2020 M. (3.12 1/5); Vliegende Hollander 2000 M. (3.13)Sister Patrick H 2060 M. (3.14 1/5); Roulette 2020 M. (3.22 2/5) en Remplagante 2040 M. (3.58 1/5). Prijzendraverij le klasse. Afstand 2320 M. Open vaar paarden, welke het eigendom zijn van leden der Nederl. Heerr. Club te rijden door werkende leden dier Club. Twee paarden Sire Axworthy K en Caid blij ven op stal. Aankomst: Trotteur, eig. H. v. Zalinge, rijder J. de Lijs ter, afstand 2300 M. tijd 3.31 1/5. Senator Madden, eig. G. Ensing, rijder A. v. Stralen Jr., afstand 2360 M., tijd 3.35 1/5 sec. Niet geplaatst Robert E Lee 2300 M. (3,40 2/5) Parmenio 2360 M. (3.42 1/5); terwijl de 2e aan komende, Diamant Bleu, wegens onregelmatig draven gedisqualificeerd werd (3.34). Korte baan draverij Handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Aangespannen. Max, afstand 800 M. Van de 28 ingeschreven paarden komen 22 aan de start. le serie: Idylle, Miss Zelda Peter, Peter Ker rigan St. L.; Catabora T, Brise geplaatst. Peter Kerrigan St. L. 760 M„ tijd 1.08 2/5. 2e serie Queenie, Sally Harvester, Kapt. de Bruanc, Roulette, Minnetonke. Geplaatst: Roulette 750 M. tijd 1.08 4/5. 3e serie: Nörtherman B, Edna M, Hildegard I, Odessa. Geplaatst Northermann B afstand 770 M. tijd 1.05 1/5. 4e serie: Omega, Cleowatts Noma B, Sister Patrick H. Geplaatst Omega, afstand 760 M. tijd 1.10. 5e serie: Fatina, Oud Uhlan B, Konora, Sire Axworthy K. Geplaatst Sire Axworthy K, af stand 780 M. tijd 1.07 3/5. Hieraan nemen deel de vijf winnaars der se ries. Het starten duurt lang en als het schot valt lijkt het een bokkencourse. Spoedig heeft Peter de beenen er onder en alhoewel Sire Ax worthy hem bedreigd verdient hij den prijs onbedreigd. Axworthy wordt gedisqualificeerd wegens springen over den streep en de uit slag is: 1. Peter Kerrigan St. L. Eig. J. Borst, af stand 760 M. tijd 1.09. 2. Notherman B. eig. T. Slikker, rijder J. Vergaay, afstand 770 M. 3. Omega, eig. C. Verhorst, rijder J. v. Leeu wen Sr., afstand 760 M. Roulette, eigen, rijder J. Vos, afstand 750 M. Gedisqualificeerd Sire Axworthy K. 780 M. In antwoord op. de vragen van den heer Lan geveld, schrijven B. en W. in bijlage 127 aan het College van Burgemeester en Wethouders te Alkmaar: Edelachtbare Heeren. Naar aanleiding van een missive, ontvangen van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, hierbij igesloten, d.d. 14 Juli 1932, waarbij op formeele gronden goedkeuring wordt gehecht aan het besluit van B. en W. van Alkmaar d.d. 24 November 1931, strekken de tot het toestaan achteraf van gelden voor een reeds gebouwd gymnastieklokaal aan de St. Aloysiusschool alhier, heeft ondergeteekende de eer, uw College de volgende vraag te stellen: Zijn B. en W. van Alkmaar bereid, overleg te plegen met het betrokken R. K. Schoolbe stuur, om, waar het gemeentelijk financieel beheer tot de uiterste beperking op elk gebied noopa, alsnog voor het prijsgeven van het totaal gevoteerde bedrag de medewerking van voormeld Schoolbestuur te verzoeken, althans door overleg tot een redelijke vermindering van het bedrag te geraken? Hoogachtend, P. LANGEVELD. Ons College heeft op deze vraag het volgen de geantwoord: Naar aanleiding van Uw bij brief van 18 Juli j.l. gestelde vraag deelen wij U het volgende mede. Nu het door ons College met betrekking tot de door U bedoelde aangelegenheid ingenomen standpunt ook blijkens de U toegezonden be schikking van den Minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen niet alleen met de wet in overeenstemming is maar ook uit bil lijkheidsoogpunt gerechtvaardigd is, zoodat eveneens niet van strijd met het algemeen be lang kan worden gesproken, is er voor ons geen aanleiding, thans te bevorderen, dat het reeds op 24 November j.l. genomen besluit ge heel of ten deele wordt herroepen. Overigens meenen wij te mogen verwijzen naar het door den voorzitter van ons College gesprokene in de Raadsvergadering van 21 Januari j.l. (blz. 28 van het verslag van 'sRaads handelingen), waar de voorzitter er de aandacht op vestigde, dat de toen aan de orde zijnde interpellatie over deze aangelegen heid een onderwerp van wetsuitvoering betrof, zoodat ons College niet verplicht waws, inlich- zoodat ons College niet verlicht was, inlich tingen te verstrekken. De thans door U ge stelde vraag valt eveneens binnen dat kader, zoodat wij ook nu geen verantwoording schul dig zijn. Wij hebben ons voorgenomen over eenkomstig art. 216 der gemeentewet ons van beantwoording van eventueele verdere vragen over deze zaak te onthouden. ALKMAAR, 30 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders van Alkmaar, J. WESTERHOF, lo.-burgemeester. A. KOELMA, Secretaris. Ontvangen het nieuwste, tie afwasch- bare Damestaschjes en metalen Cein tuurs. Barteljorisstr. 33 Gen. Cronjéstr. 51 Telef. 14982. Telef. 12902. Te huur - Te koop - Geldbelegging, op Stuyvesantplein, halte Bus I. 35 en 37.50, vrije ben.- en bovenh.. beide met poort. Winkelhuis. Vrije huizen f 40t 45. Labrijn, Stuyve- santstraat 61. Te koop een in zeer drukke straat te Haarlem voor geschikten prijs. Brieven on der No. 20939, Bur. van dit Blad. Te koop of te huur Burgerwoon huizen: 6 kamers, vestibule, voor- en achtertuin, erker. Koopsom 4750.— v. e. n. Huurprijs 8 gld. per week, Haarlem-N. Bevragen: F. MIDDENDORP. Schoterboschplein 11 en Midden weg 141, Telef. 22644. VLOOIEN i enz. enz. Wij garandeeren U afdoende verdelging onder geheimh. en garantie H. Z. OND. RADICAAL Telefoon 11657 Gen. Cronjéstraat 135 HAARLEM MEVROUW! Voor een lste klas absoluut vakkundige behandeling UW ADRES Wasschen f 0.30 Knippen-wasschen- Knippen f 0-40 watergolven 1.15 Onduleeren 0.45 Lang haar onduleeren 0.60 Wasschen-onduleeren 0.70 Lang haar wasschen- Knippen onduleeren 0.70 onduleeren 1. Knippen-wassehen- Kinderen Knippen 0.25 onduleeren 1.— Haarverven l'Oreal 5 Wasschen-watergolf 0.30 (met inbegrip verf) GELDIG GEDURENDE DE GEHEELE WEEK. WIJ GEBRUIKEN VOOR ONZE HET NIEUWSTE VLAKWIKKELING TOESTEL Dit verbeterd systeem geeft een zuiver „natuurlijke golf' Alles inbegrepen Gediplom. Dameskapster - Rijksstraatweg 75 - Haarlem-N. Onze zaak heeft CUEN filialen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2