KENNEMERLAND SCHLEBAUM NAAR ROME Het Nederlandsch Sportpark zendt hem uit ELECTRICITEIT MARKTEN DINSDAG 9 AUGUSTUS BEVERWIJK HEILOO LIMMEN VELSEN IJMUIDEN UIT DEN OMTREK GELD EN SIERADEN GESTOLEN Bij Bruynzeel's directie te Zaandam VECHTPARTIJ TE ZAANDAM Een week gevangenisstraf tegen raadslid geëischt BLOEMENDAAL AANKOOP VAN „DE NACHTEGAAL" 5T0FZUIGERHUIS MAERTENS Vampyr stofzuigers 98. HAARLEMMERLIEDE EN SPAARNWOUDE HILLEGOM SASSENHEIM VIJFHUIZEN WARMOND ZILK SPORT EN SPEL KENNEMERS—STORMVOGELS 1—1 Nederlaagwedstrijd TENNIS Tournement „Jatiloo" te Bentveld MIJDRECHT CRICKET H.C. B. BloemendaalR. C. H. 2 DAMMEN Jubileum „Haarlemsche Damclub" Jubileum-Nederlaagwedstrijden bij St. Bavo Heemstede GOLF Kennemer Golfclub Haagsche Ooievaar MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Staat vanbesommingen Burgerlijke Stand Geboren: C. E. van Ettenvan Hedel, z. M. M. PostKochx, z. A. J. LosAmse, z. E. J. Commandeur Ke.jzer, d. C. M. van VlissingenBakker, d A. C. Westerde Wit, d. Ondertrouwd: L. E. Dingemanse en J. van Wageningen R. J. Bloemendaal en P. M. der Sluis C. J. Grapendaal en H. A. van der Miessen. Getrouwd: J. M. A. Griffioen en J. M. van Lohse. Overleden: P. Crammer, 87 jaar, wedn. van H. M. Kuchulus (overl. te Velsen). De exploitatie van het K.S.A.-gebouw Donderdagavond wordt in het gebouw aan de Peperstraat een vergadering gehouden van het Plaatselijk Comitéé voor de Katholieke Sociale Actie, ter bespreking van de reorganisatie van de exploitatie van het K. S. A.-gebouw. .EEN VERLICHTINGSAVOND, Naar wij vernemen gaat het groote concert, welke voor de V.V.V. door het harmoniekorps „Ons Genoegen" uit Wormerveer gegeven zou worden, plotseling niet door. Het moet voor het bestuur der V.V.V. een groote teleurstelling zijn geweest daar reeds alles tot in de puntjes was geregeld. Het bestuur heeft zich echter niet laten ontmoedigen en is direct na het bericht aan het werk getoogen om op 14 Augustus aan de inwoners en pensiongasten een attractie te bezorgen. Het bestuur is daarin wonderwel ge slaagd en heeft besloten om op dien dag een verlichtingsavond te geven. Het gedeelte van het bosch, evenwijdig loopende met den Straat weg vanaf „Nijenburg" tot en met het Witte Kerkje, zal worden verlicht evenals het ge deelte van de z.gn. ronde O-laan voor „Nijen burg", in welke laan tevens dien avond con cert zal gegeven worden. Mede zal huize „Nijen- burg" en de ronde O-laan op zekere momen ten fantastisch verlicht worden. Wie daar be kend is zal zich zeker kunnen indenken, dat een dergelijke verlichting ons eenige uren in het -jjü. der fc;-;- zal dpen vertoeven; het zal zeer zeker een geweldigen indruk achter laten. Het verheugt ons zeer, dat de V.V.V. hiertoe besloot en wij vermoeden, dat de volgende jaren Heiloo verlichtingsavonden zal krijgen, die er mogen zijn, vooral omdat de bosschen zich zoo prachtig voor dergelijke doeleinden leenen. Het is maar zoo jammer, dat de V.V.V. van Heiloo zoo'n bercc'fe kas heeft, doch het tracht de groote onkosten van dezen avond te dekken door des middags straatconcert te ge ven met collecte ten bate der V.V.V.; ook zal des avonds zeer waarschijnlijk groot bal zijn in de Rustende Jager. Of het ruiterfeest op dien dag doorgaat is ons niet bekend. Laten wij hopen op goed weer, dan kunnen wij op een goed en degelijk/ feest der V.V.V. rekenen. Binnen enkele dagen verschijnen de adverten ties met nadere aankondigingen, Wijziging Schouw. Door den hoogen water stand aan de Westzijde van den Groot-Lim- merpolder is de Schouw over de Wateringen, welke was bepaald op Woensdag 10 Augustus, uitgesteld tot Woensdag 17 Augustus. Voetbaluitslag. Zondag speelde Oranje-Wit I tegen SEW I, uitslag 32; Oranje-Wit II te gen ADO II, uitslag 2—1; Oranje-Wit m tegen USV III, uitslag 1—4. Oranje-Wit I behaalde bij dezen wedstrijd een medaille. NATIONALE KRING EN VEREENIGINGS- WEDSTRIJDEN VAN DE VELSER ZWEM. VEREENIGING. Zondagmiddag werden de eerste wedstrijden gehouden, georganiseerd door de Velser zwem- vereeniging, welke uitstekend zijn geslaagd. Voor dezen wedstrijd bleek het toeleidingskanaal van de spuisluis zeer geschikt te zijn vooral voor het lange-afstandzwemmen 1500 M. De belang stelling voor dezen wedstrijd bestond in een deelname van 130 deelnemers (sters), terwijl de belangstelling van de zijde van het publiek werd getoond door circa 2000 personen, hetgeen over het algemeen genomen en het weer wat niet zoo bijzonder medewerkte, goed was te noemen. Voor het afwerken van de verschillende te ge ven zwemnummers had men als start- en finish- plaats eenige zandbakken in het toeleidings kanaal gemeerd. Het programma ving aan met de 50 M. schoolslag dames V. Z. V., no. 1 werd mej. C. Voren en no. 2 mevr. R. de BeursHuis- kes (tijd 50.4 en 54.4 sec.) De 50 M. schoolslag voor heeren V. Z. V.. No. 1 werd S. Oudhuizen, no. 2 G. Janus, in 44 en 45.2 sec. 3 X 50 M. wisselslag estafette voor hee ren, kring Haarlem. No. 1 Haarlem, no. 2 H.V.G. B. in 1 min. 47.5 sec en 1 min. 50.4 sec. 50 M. schoolslag meisjes, kring Haarlem. No. 1. G. Kruyt, no. 2 G. Aveling, no. 3 A. Terhorst, in den tijd van 48.2, 48.2 en 49 sec. Het volgende punt bestond in het reddend zwemmen, gegeven door de Haarlemsche Red dingsbrigade. De belangstelling voor dit num mer was zeer groot en werd door het publiek met een hartelijk applaus beantwoord. De 50 M. vrije zwemwijze voor jongens tot en met 16 jaar werd o. 1. D. van Gelderen uit Haarlem en no. 2 J. Wichenlink uit H.V.G.B. in den tijd van 30.3 en 31.3 sec. Het nummer overzwemmen werd vanwege de te groote golfslag afgelast. Twee polowedstrijden, nX tusschen V. Z. V. en H.G.V.B. en een Haarlemsch zevental met een Zaandamsch zevental leverde onder het publiek veel belangstelling op en werd door de eerste ploeg met 3—1 doelpunten gespeeld. Voor het hoofdnummer 1500 M. voor heeren en dames vrije slag, startten tegelijk 19 personen. 10 minuten later sta'rtten in schoolslag 26 da mes en heeren, zoodat met 45 personen op de finish werd aangestevend. Hier werd van de heeren no. 1: J. van Eem- bergen, no. 2 Bannink en eerstaankomend V.Z. V.-lid C. Visman, in den tijd van resp. 23 min. 41 sec., 24 min. 7 sec. en 28 min. 4 sec. Van de veteranen was A. Wennekes no. 1 en H. Hensbeek no. 2. Van de dames werd mej. M. Villerues no. 1 en mej. M. Banning no. 2. In schoolslag werd L. Korpershoek no. 1 en C. H. Vrugt no. 2. In totaal vielen van deze nummers 3 heeren en 1 dame af. Vermelden wij nog dat de heeren v. d. Meer en Rol den lsten en 2den prijs verwierven bij het rugzwemmen. Na afloop van dezen wedstrijd reikte de voor zitter van V. Z. V., de heer P. Borst, met eeni ge hartelijke woorden aan de prijswinnaars (sters) de bekers en vele medailles uit, waar mede deze zwemwedstrijd in de gem. Velsen tot het verleden behoorde. Diefstal. V., wonende te IJmuiden, deed aangifte van diefstal van zijn rijwiel, dat hij voor een café te LJmuiden (O.) had neer gezet. Collecte Roode Kruisdag Woensdag 10 Augustus a.s. vragen de collectebussen van het bt' -nde Roode Kruisje, dat wordt verkocht ten bate van het Vredeswerk van het Neder- landsche Roode Kruis, de aandacht onzer ge meentenaren. Steunt het Vredeswerk! De Middensluis buiten werking Naar Wij vernemen van de Havenautoriteiten alhier, is de Middensluis vanaf heden, Maandag 8 Aug. gesloten voor herstellingswerken, welke onge veer een maand in beslag zullen nemen. De scheepvaart wordt vanaf heden door de Noorder en Zuidersluis geleid. Hospitaal Kerkschip Heden, Maanddag- morgen is het Hospitaal Kerkschip de Hoop vertrokken voor het maken van zijn tweede kruistocht onder de haringvisschers op de Noordzee. Als geneesheer is medegegaan Dr. F. G. van Asperen uit Haarlem; als geestelijK verzorger Ds. A. Luiterga uit Vlaardingen. Motorschade Gisteren kwam de haven binnengevaren met motorschade, het Belgische visschersvaartuig de „Viseo" O. 332. Nadat de schipper zich van een loods had voorzien, is het -schip ter reparatie opgevaren naar Amsterdam. Parochie-nieuws In de St. Gregorius- parochie te IJmuiden is aan den heer J. War mer eervol ontslag verleend als Armmeester. In zijn plaats is thans tot Armmeester benoemd de heer A. J. Neijzen. Rond de Rijksvischhal Gisteren, Zondag, kwam alhier aan de Rijksvischhal de Duitsche stoomtrawler „Dortmund" O. N, 86 met een vangst van 1225 manden visch, waarvan 1060 manden versche haring. Al heel spoedig werd door de opvarenden medegedeeld, dat nog meerdere schepen, zoo wel Duitschers als Hollandsche stoomtrawlers met versche haring in aantocht waren. Later bleek de juistheid van dit bericht, toen de Duitsche stoomtrawler S.D. 153 binnen kwam met 800 manden haring, gevolgd door den Duitschen trawler O.N. 115 met 1170 man den versche haring. Ook de Hollandsche stoomtrawlers Utrecht IJm. 73 van de Mij. V. E. M. kwam binnen met 750 manden haring, terwijl de stoomtrawler Liesbeth Betty IJm. 183, van de firma Groen, 850 manden haring opgaf. Het behoeft geen nader betoog, doch door dezen aanvoer, die in de toekomst nog grooter zal worden, zal den prijs voor haring zeer zeker te laag worden. In den loop der middag kwam vanaf de Westkust-visscherij de Holl. stoomtrawler „Alkmaar" IJm. 31 binnen, welk schip een lading visch had, groot 850 manden, waarvan pl.m. 200 manden Heek. Aangezien de prijs voor Makreel op het oogenblik goed eenoemd mag worden, zoo werd ons medegedeeld, dat er een Noorsche Motor- kotter op weg was naar IJmuiden, wier lading bestond uit Makreel, Wanneer aan deze hoe veelheid visch, welke hedenmorgen in de Rijksvischhal te IJmuiden werd aangevoerd, toegevoegd, wordt de stoomtrawlers en motor- loggers met hun kleinere partijen, visch, dar. kan men, gezien de geringe vraag, op het oogenblik met recht spreken van een overvoerde vischmarkt. Bij den directeur van Bruijnzeel's Vloerenfa- brieken te Zaandam werd in den nacht van 9 op 10 Juli ingebroken. Ontvreemd werden daarbij twee gouden tientjes, eenige gouden vijfjes, een platina kettinkje met parel en eenig geld uit een portemonnaie van de dienst bode. Als verdacht va tl dezen diefstal werd aan gehouden een 27-jarige los werkman en deze had zich Maandagmiddag voor de Haarlem sche Rechtbank te verantwoorden. Verd. bekende. Na verhoor van eenige getui gen werd tegen hem, die reeds vijfmaal eerder veroordeeld was, een jaar en drie maanden ge vangenisstraf geëischt. De verdediger, mr. Stomps, verzocht om een psychiatrisch rapport. Uitspraak 22 Augustus. Het gemeenteraadslid Makkinga uit Zaandam stond Maandagmiddag ten tweede male voor de Haarlemsche Rechtbank terecht, thans ech ter niet wegens beleediging of opruiing, doch wegens mishandeling van een anderen Zaan dammer vóór het stempellokaal. Meermalen is deze omgeving getuige van dis puten van politieken aard en vooral M. en zekere de J., een politiek tegenstander van hem, nemen daar dikwijls deel aan. Bij hen bleef het op 22 Juli echter niet bij hoogloopende en van vijandschap getuigende woorden, neen, beider temperament was aanleiding, dat een vecht partij ontstond, waarbij de J. over den grond rolde. Eenige rake klappen waren uitgedeeld, doch de J. had zich niet onder geneeskundige behandeling behoeven te stellen. Uit het getuigenverhoor kwam niet veel posi tiefs aan het licht en verd. gaf een geheel andere lezing van het géval dan de getroffene. Een andere getuige charge durfde, zoo meende althans de pres., geen positieve verklaringen af te leggen uit vrees voor de partijgenooten van M. De Officier achtte niettemin het tenlaste- gelegde bewezen en daar verd. zich naar zijn meening, omdat hij gemeenteraadslid is, beter ad hmoeten beheerschen, eischte hij een ge vangenisstraf van één week. De verdediger, mr. de Jong, zeide, dat in dit geval het sop de kool niet waard was. Wat is komen vast te staan, is zeer gebrekkig, en hij achtte het wettig en overtuigend bewijs niet geleverd. Zoo toch straf zal worden opgelegd, moet deze z.i. wel heel gering zijn. In het von nis zal dan tot uitdrukking moeten komen, dat M. formeel wordt gestraft, doch dat de J., die provoceerend is»opgetreden, het zich zal kunnen aantrekken. Overwegende, dat het in belang der volks huisvesting voor de gemeente van groot belang is om eigenaresse te zijn van de buitenplaats ,X>e Nagtegaal" benevens de daarachter gelegen gronden, toebehoorende aan de erven Gehrels, stellen B. en W. voor, die terreinen, ter geza menlijke grootte van ongeveer 8,0535 H.A., aan te koopen voor de som van 149.905,—, op welk bedrag deze terreinen met opstal in de open bare veiling, gehouden op 29 Juli 1932, zijn af gemijnd. Aanneming van dit voorstel beteekent slechts de officieele bekrachtiging van het reeds in ge heime zitting besloten is. Het besluit moet in openbare vergadering genomen worden. Ondertrouwd: C. A. Spierenburg en M. Th. G. Smolenaars; P. van der Meer en G. H. Lasschuit. Getrouwd: J. H. Schneider en A. C. Hoek stra; J. D. SLaverman en S. H. W. Hijlkema; H. J. Francissen en A. B. Lindeman; J. J. Vroom en C. M. Goes; P. J. Hustinx en M. van Galen; J. M. Baureis en A. van der Laan. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Overleden: L. C. Wickel, 79 jaar; M. G. C. Adriaans, 75 jaar. Gemeenteraad. Een openbare vergadering van den raad der gemeente wordt gehouden 11 Augustus 1932 te 14 uur ('snam. 2 uur) in het Raadhuis te Overveen. De agenda vermeldt: 1 Ingekomen stukken. 2. Aankoop van „De Nagtegaal" met de daar achter gelegen terreinen. 3. Bezichtiging van het aangekochte. Gemeenteraad Een vergadering van den gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarn- woude, wordt Donderdag, des namiddags te half 8 uur gehouden, ter behandeling van: 1. Onderzoek geloofsbrief en toelating nieuw benoemd raadslid G. W. Polderman. 2. Ingekomen stukken. 3. Voorschot R.K. School Houtrakpolder (40). 4. Aangaan geldleening R. K. School Hout rakpolder (41). 5. Verlenging termijn goedkeuring heffing schoolgeld L. O. (42). 6. Verlenging termijn goedkeuring heffing veergelden pontveer Zuid-Schalkwijk. (43). 7. Vergoeding kosten bezoek Ambachts school (44). 8. Benoeming lid financieele commissie. Raadsvacature Daar de heer Van Dijk zijn benoeming als lid van den raad niet heeft aangenomen, is benoemd verklaard de heer W. H. Ruigrok. Speeltuinvereeniging Gezien het gunstig resultaat der Speeltuinvereengiing „Patrimo nium", zal ook een dergelijke vereeniging voor en door „Goed Wonen" worden opgericht, of beter, ze is er reeds. Het voorloopig bestuur be staat uit negen leden. Turnlust De jeugdige R. K. Gymnastiek- eeniging „Turnlust" alhier, heeft deelgenomen aan de openluchtdemonstratie van den R. K. Turnkring „Haarlem". Zij won een lsten prijs, n.l. een gouden medaille. Dis is voor een eerste deelneming een schitterend succes. Arbeidsbemiddeling Het aantal werkloozen alhier, bedraagt thans 268, wat een toename be teekent van 28 bij de vorige opgave; voor de bloemist- en landarbeiders is het aantal 150; voor de bouwvakarbeiders 44; de rest is „ge mengd". Herwonnen Levenskracht De opbrengst der bloempjes voor dit mooie doel bedroeg 276.15. Gezien de tijtdsomstandigheden is het comité daarover hoogst tevreden; we bleven maar 30 beneden verleden jaar. Eerste speciale hyacinthenveiling Onder zeer groote belangstelling werd Zaterdag de eerste speciale hyacinthenveilinrj gehouden, de aanvoer voor deze eerste veiling bestond uit 400 manden, onderstaande noteerden wij voor: Geprepareeerd: Bismarck 18 8.60; id. 15 f 4.10; id. 14 3.20; id. 12—14 150. Getrude 17 6.80; id. 16 4.40. id. 12—14 1.75: La Vic- toire 15 4.—; id. 14 3.—. L'Innocence 18—20 10—; id. 19 9.40; id. 18 8.20; id. 17 f 6.20; id. 16. 4.50; id. 15 4.—; id. 14—16 f 3.70; id. 12—14 1.50. Schotels 16 5.—; id. 15 4.—; id. 13—15 3.75. Niet geprepareerd: Bismarck 18 7 30; id. 17 5.60; id. 15 4.—. Gertrude 20 8.—. Giganthea 18 6.5Ó; id 16 3.id. 14 2. Gr Maitre 20 f 7.50; id. 19 7.—; id. 17 4.50; id 15 f 2 10. Dr. Lieber 19 9.—. Lady Derby 18 8.—; id. 18 6.50; id. 17 4 50; id. 16 f 3.—; id 15 f 2.50. L'Innocence 19 8.—; id. 18 f 6.50;'id. 17 4.50; id. 15 2 40; id. 12—14 f 175 Marie 19 f 8.—; id. 18 6.60; id. 17 f 4.50; id. 16 3.50; id. 14 2 10; id. 12—14 1.50. Mdreno 19 10.id. 18 8.20; id. 17 f 5.20. La Victoire 19 9 20; id. 18 8. id. 17 5.—; id. 17 5.10; id. 15 2.50: Werkloosheid. Bij den correspondent der Arbeidsbemiddeling alhier stonden de vorige week 71 werkloozen ingeschreven. Dank zij bo vengenoemde bemiddeling zijn verschillende hoofden van gezinnen geplaatst bij den aanleg trambaan. Herstelling R.K. Kerk. Het werk aan de kerk is voor wat het fundeeringswerk aan den toren betreft, klaar. Het zakken van den toren is nu opgehouden, zoodat met het afwerken kan wor den aangevangen. Telefoon. In verband met de automatisee ring der telefoon in de bloembollenstreek, moet een kabel worden gelegd van Haarlem naar Lei den. Over enkele dagen zal met dit werk wor den begonnen. Comité Koninginnedag. Voor 31 Augustus heeft genoemd comité alhier eens een aardig feestprogramma in elkaar gezet. De voormiddag zal ruimschoots worden gevuld met verschillen de spelen voor de kinderen der drie scholen van Vijfhuizen, terwijl voor den namiddag een keur van volksspelen vermeld worden. Wel wat jong! Door de Rijkspolitie is pro cesverbaal opgemaakt tegen den 12-jarigen J. v. d. V., wonende aan den Vijfhuizerdijk, omdat hij op een zware motorfiets op den publieken weg reed en, zeer begrijpelijk, zonder de ver- eischte documenten. Kano varen Hoe gevaarlijk het is voor personen, die niet kunnen zwemmen, kano te varen, ondervond Zondag alhier op de Kager- plassen, zekere S. J. uit Den Haag. Genoemde persoon sloeg nabij de Meerkol met zijn kano om tengevolge van den sterken wind. Gelukkig werd het ongeval opgemerkt door den heer Pieterse uit Rotterdam, die met nog twee on bekende personen, den drenkeling, die reeds he bewustzijn had verloren, op den wal wist te brengen. Onder toezicht van dokter Walen kamp is de drenkeling door midel van kunst matige ademhaling weer tot bewustzijn ge bracht. Door den heer Van der Stoel is hij naar Warmond vervoerd en verder per parti culieren auto naar zijn woning. Ventvergunning De verordening op het venten in deze gemeente is door Gsd. Staten goedgekeurd, zoodat het verboden is onver minderd de bepaling van artikel 8 der winkel sluitingswet in deze gemeente te venten, zon der voorzien te zijn van een vergunningbewijs, afgegeven door of namens Burgemeester en Wethouders. Loop der bevolking Op 1 Augustus stonden in deze gemeente in de bevolking ingeschre ven 1534 mannen en 1435 vrouwen, totaal 2969 personen; op 1 Januari van dit jaar waren deze cijfers respectievelijk 1554 en 1433, totaal 2987, aldus een achteruitgang van 20 mannen en een vooruitgang van 2 vrouwen: een achter uitgang alzoo van 18 personen. Herwonnen Levenskracht De opbrengst van het Herwonnen Levenskracht-bloempje al hier, bedroeg 76.68. Het comité is zeer dankbaar, gezien de tijdsomstandigheden. De opbrengst bleef slechts 10 beneden die van vorig jaar. Naar wij vernemen heeft de directie van de N.V. Maatschappij Nederlandsch Sportpark be sloten den Nederlandschen stayer Schlebaum en zijn gangmaker Kaser uit te zenden naar de wereldkampioenschapswedstrijden, die aan het einde van deze maand te Rome worden ge houden. Zooals bekend heeft de Nederlandsche Wiel- ren Unie van uitzending moeten afzien in ver band met de financieele omstandigheden. Zondag speelde Stormvogels een nederlaag wedstrijd tegen de Kennemers.De IJmuidenaars brachten een vrij sterk elftal op de been, dat ongetwijfeld voor meer dan de helft spelers bevatte die in het komende seizoen in de compe titie de blauw-wibte kleuren zullen moeten hoog houden, doch desondanks brachten zij er slechts weinig van terecht. We geven onmid dellijk toe, dat het veld een geduchte handi cap was voor het vertoonen van goed spel, doch dit neemt niet weg, dat er tal van tech nische en tactische tekortkomingen vielen aan te wijzen, die met het terrein niets te maken hadden. De achterhoede was vrij safe, voornamelijk door toedoen van Haak, want aan Koster was het duidelijk te zien, dat hij geruimen tijd rust had gehad.Aan een misverstand tusschen hem en doelman Hollenberg was het te wijten, dat Rikveld in de eerste helft na een hoekschop den bal onhoudbaar kon inkoppen. Bepaald zwak vonden we het spel der IJmui. der middenlinie. Spil Prins werkte wel hard, o.a. viel ons zijn kopwerk op, waarmee hij een maal van flinken afstand bijna een doelpunt maakte doch hij moet vooral leeren het spel op beide vleugels te openen in plaats van op één. Ook van v. d. Velde liet het plaatsen zoo niet alles, dan toch veel te wenschen over. In de voorhoede ontbrak de leider Plokker, die weliswaar den gelijkmaker voor zijn reke ning nam, was dat geenszins. De Waard toon de zich een snel speler, doch moet den bal vlugger afgeven, v. d. Steen's spel lijkt ons niet vooruitgaande Sneller starten en sneller handelen zal zijn spel ongetwijfeld ten goede komen. Niet onvermeld mag echter blijven de wijze, waarop hij uit een voorzet van De Waard een doelpunt maakte. De bal bleek echter „achter" te zijn geweest, zoodat het doelpunt werd afgekeurd. Ketting kan ongetwijfeld heel wat beter spelen en Spruijt had bepaald een off-day. Al met al heft het IJmuider spel dus geen grooten indruk gemaakt. De Kennemers hebben zich, ondanks het feit, dat in hun voorhoede Groot ontbrak, kranig geweerd. Hun voornaamste wapens waren en thousiasme en desructief spel. In de voorhoede was Horeman de man. Van de drie midden spelers vonden we den spil het best. Naar onze meening trad hij meer op den voorgrond dan de IJmuider mid-half. Het achtertrio was uiterst safe. Lindner en Duiveman gaven den Vogels weinig gelegenheid tot schieten en werd er al eens geschoten, dan toonde doelman Stoppa zijn keeperstalenten. O.i. zullen de Beverwijkers in de komende com petitie weer een hartig woordje meespreken. De laatste uitslagen in het tournement „Jati loo" te Bentveld waren als volgt: Z a t er d a g. Heeren enkel B, Ronde 3: H. BaandersP. ter Laag 6—1, 7—5; finale: V. Stederen— j. Groenewegen 6—4, 86 en H. Baanders J Baas 9—7, 6—0. Heeren dubbel B, Ronde 2: W. Schouten— F. Schouten en P. MarcusF. Wildeboer 63, el—1; Vt finale: A. v. Willes—Groenewegen en W. SchoutenF. Schouten 62, 64; finale: A. v. WillesGroenewegen en C. MelseP. ter Laag 64, 36, 64. Dames dubbel B, finale: mevr. Kamerbeek mej. Uitenhage de Mist en mej. Z. Smits T. Smits 62, 60; ronde 2: mevr. Frekenhorst —mej. Frekenhörst en mevr. v. Waverenmevr. de Muinck 61, 64. Heeren enkel C, ronde 2: JanchewskyG- Vaags 6—3, 6—4. Heeren dubbel C, finale: A. de Groot—Jan chewsky en J. Frekenhorst—P. Frekenhorst 36, 86, 63. Mixed dubbel C, 14 finale: Veldhuizenmevr. Veldhuizen en mej. BiesW. Swolfs 63, 60. Dames enkel C, finale: mej. Simonismevr. Peuchen 64, 7—5. Troostronde, heeren enkel B, ronde 1: Sonner mans—Boerrigter 6—1, 64. Dames enkel B, ronde 1: mevr. Kiihnmevr. Frekenhorst 64, 61; ronde 2: mevr. Kühn— mevr. v. d. Veen w.o. en mevr. Secklermej. C. v. Bilderbeek 6—3, 6—2. Zondag. Heeren enkel B, finale: H. BaandersV. Ste deren 26, 63, 62. Mixed dubbel B, finale: mevr. v. Huystee —V. Stederen en mëvr. Boerrigter—Putz 6—0, 62; ronde 2: mevr. v. Willesv. Willes en mevr. Klein Sonnemans 62, 60; yQ finale: mevr. v. Willesv. Willes en mevr. Kühn— Houtman 64, 4—6, 6—2; finale: mevr. v. Huy steeV. Stederen en mevr. v. Willesv. Willes 6—2, 3—6, 6—2. Dames enkel B, finale: mej. Z. Smitsmej. T Smits 6—3, 6—3. Dames dubbel B, 14 finale: mevr. v. Huystee —mevr. Kühn en mevr. Frekenhorstmej. Fre kenhorst w.o.; finale: mevr. v. Huysteemevr. Kühn en mevr. Kamerbeekmej. Uitenhage de Mist 8—6, 2—6, 6—1. Heeren enkel C, finale: GeheniauJanchews ky 61. 63. Troostronde, heeren enkel B, ronde 1: E. Schürmann—Oremus 6—2, 6—1; ronde 2: Peu chenSingervoet Ramond 60, 61; F. Baan ders—Houtman 6—1, 6—1; Schürmann—F. Wil deboer 6—1, 63; SonnemansMarcus 06, 64. 6^2; V? finale: Peuchen—Sonnemans 108. 61 en F. BaandersSchürmann 61. 1_6, 63; finale: F. BaandersPeuchen 64, 6—3. Dames enkel B, finale: mevr. Kühn—mevr. Seckler 61, 7—5, 25-JARIG PRIESTERJUBILEUM. Op Zondag 14 Augustus a.s. hoopt de zeer- eerwaarde heer Th. v. d. Pavert, pastoor der parochie van den -H. Joannes den Dooper, al hier zijn zilveren priesterfeest te vieren. Pastoor v. d. Pavert werd geboren te Amers foort 12 November 1882; genoot zijn opleiding aan de seminaries te Culemborg en Rijsenburg en werd in 1907 priester gewijd. Zijneerwaarde was achtereenvolgens werk zaam als kapelaan: te Lent van Nov. 1907 tot Oct. 1915; te Apeldoorn van 1915 tot Mei 1917; te Loenersloot van 1917 tot Aug. 1918; te Raal- te van 1918 tot Juni 1921; daarna pastoor: te Ameland van 1921 tot April 1927; te Assen van 1927 tot 24 Aug. 1928, daarna te Mijdrecht. Wilnis. Gezien de verschillende voorbereidingen zal deze dag een feestelijk karakter dragen. Bloemendaal bat eerst en brengt het slechts tot 53 runs, G. van Dam 11, G. Kesting 13, J. Doetz bowlde 510, J. Paape 440. R. C. H. doet het hierna nog slechter en scoort 37 runs, waarvan J. Segerius 21. Bow- lingcijfers: J. Beyk 511, G. van Dam 218, H. Eijsten 25. Met nog 2 uur 10 min. speeltijd wil R.C.H. trachten op de 2de innings een beter resultaat te bereiken en het gelukt inderdaad om Bloe mendaal voor 32 aan den kant te zetten. J. Cassee 10, J. Doetz 5—11;; J. Paape 418. R.C.H. slaagt er niet in de bemoedigde 48 runs te maken, voor 44 hebben 'allen weer 'n beurt gehad. J. Segerius 1-1, A. v. Roon 11, ex tra's 11, J. Beijk 6—12; G. van Dam 0—6, G. Kesting 315. Bloemendaal wint dus dezen wedstrijd, die een zeea spannend slot had, met 4 runs. Donderdagavond 11 Augustus a.s. worden in ,,'t Hof van Holland" de jubileum-nederlaag wedstrijden ter gelegenheid van 't 25-jarig be staan der „Haarlemsche Damclub" voortgezet. Voor de eerste afdeeling speelt de „Haarlem sche Damclub" I tegen de Amsterdamsche Dam- vereeniging „D. O. S." I (wedstrijdleider J. Ot ter) en voor de derde-afdeeling de „Haarlem sche Damclub" III tegen de Amsterdamsche Damvereeniging „D. O. S." III (wedstrijdleider Th. Wesseman). Zondagmiddag speelde St. Bavo II tegen Kunst en Genoegen uit Kwakel. De uitslag was als volgt: St. Bavo—Kunst en Genoegen 1. F. Broekman—H. Vermey 0—2 2. P. Th. de HaasP. van Klink 11 3. P. DoeesI. van Oostwaard 02 4. J. PrinsJ. v. Egmond 11 5. Th. Warmerdam—C. M. v. Zaal 11 6. A. BroekmanA. v. Oostwald 02 7. L. v. d. VoortJ. v. Oostwald 20 8. B. WiliemsenW. Voorn 11 9. J. de WinterC. v. Zaal 02 10. A. WarmerdamJ. v. Doorn 02 Totaal614 Woensdagavond komt Spaarnestad I op be zoek tegen St. Bavo I. Belangstellenden zijn welkom. De wedstrijd wordt gespeeld in het R. K. Vereenigingsgebouw. De maandelijksche wedstrijd bracht op de banen der Kennemer Golfclub oen overwinning voor mevr. Nielsen met 1 up. 2. Mevr. Lember- ger all siquare. De wedstrij 1 der heeren bracht nog geen beslissing, daar de heeren W. ILoo- man, P. Blanl i't, F. H. J. Holdert en I-I. A, Healy allen met 1 up eindigden De Haagsche Ooievaarwisselprijs werd ge wonnen door jhr. van Spengeler met 4 up, mevr. Nielsen, mevr. Eouman, H. A. Healy en jhr. R. Quales van Ufford ieder 1 up. IJMUIDEN, 9 Augf Tarbot per K.g. 1.50— 1.30; Griet per 50 K.g. 55-25; Tong per Kg ƒ2.300.75: Groote Schol per 50 K.g. 30 Middel Schol per 50 Kjg. 32—24; Zet Schol p. 50 Kg. 27—20; Kleine Schol 22.504.40; Schar 12—5.50; Tongschar 36—33 pieterman en Poon 231.25; Groote Schelvisch 2718.50; Middel Schelvisch 21—16; KI. mid. Schlvisch 15—11; Kleine Schelvisch 9.50—4.70; per 50 K.g.; Ka beljauw per 125 K.g. ƒ74—36: Gullen per 50 K.G. 13—4.10; Leng per stuk 0.60—0.50; Heil bot per Kg. 115—0.85; Wijting per 50 K.g. 3.30 1,60; Koolvisch per stuk 0.290.08; Makreel per 50 Kg. ƒ11—8.30; Versche Haring per kist 4.602.10. Staat van besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag aangekomen stoomtraw lers:: S. D. 128 ƒ3300; M. C. 96 ƒ2600; Rotter dam 1900; Avelante ƒ3700; Irene ƒ2100; IJszee ƒ3100; Olympia ƒ1500; Maria 1700; Willie Johan ƒ480; Utrecht ƒ576. Kotters: P. X. 203 ƒ200; S. 135 ƒ290; O. 267 ƒ560; E. 270 ƒ600; E. 322 ƒ710; E. 369 540. Loggers: K.W. 154 ƒ360; K.W. 57 ƒ540; K.W. 121 ƒ310; K.W. 44 ƒ590; K.W. 108 ƒ390; K.W. 1788 ƒ500. NEGEN AMSTERDAM Aardappelprijzen De prijzen waren heden onveranderd. Geen aan voer. LEIDEN, 6 Augustus. Totale aanvoer 13280 stuks. De prijzen waren: kipeieren 33.60 per 100 stuks. Eendeieren 2.753.40 per 100 stuks. Handel matig. LEIDEN Varkensmarkt Totaal aan voer 841 varkens. 675 zware 27—28; 146 lichte 2627 Zouters 2527. Handel tamelijk. Buiten gewoon groote aanvoer. ENKHUIZEN, 8 Aug. 1932. Bloemen. Dahlia's 39; Asters 48; Gips 513; Gladiolen 47; Montbretia 57; Centaurea 48 ct. per bos. Hadley 0.402.50; Columbia 0.702; Roselan- dia 0.90—1.80; Butterfly f 0,902; Briarcliff 0.701.80 per 100 stuks. Aardappelen, groenten en fruit. Blanke Eigenheimers 11.25; Blauwe idem 0.651.20 per baai; Sla 1.80 per 100 krop; Bloemkool le soort ƒ8.10; 2de soort 4.10 per 100 stuks; Krui deniersperen 10.1010.50 per IOO pond. LISSE, 5 Aug. Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. C. (G. A.). Hyacinthen: E. W. L. Innocence 19 op 6 6.05; id. 17—18 ƒ3.50—3.85, 18—19 ƒ6.—; id. 16—17 ƒ2.60—2.85; id. 15—16 1.95; id. 14—15 1.85; id. 12—14 ƒ1.25—1.55; L. E. R. La Vic toire 19 ƒ8.—; id. 18 ƒ6.55; id. 17 ƒ5.55; id. 16 ƒ4.40; id. 15 —2.50; id. 15 op ƒ2.05; id. 12 14 ƒ1.E. R. Marconi 14 op ƒ1.95; id. 12—14 ƒ0.80; E. G. City of Haarlem 15—17 ƒ6.60; id. 14 ƒ4.—; id. 13 ƒ2.— id. 12 ƒ1.35; E. R. Garribaldi 17 ƒ5.10; id. 16 ƒ4.35; id. 14 ƒ2.30; id. 14 ƒ2.30; E. W. Queen of the whites 18 ƒ5.10; id. 17 ƒ4.15; id. 16 ƒ2.55; id. 15 ƒ2.45; id. 14 ƒ1.95; id. 13 ƒ1.45; E. B. Bis marck 19 op ƒ9.90; E. R. Queen of the Pinks 19 op 6.15. Enk. Vroege Tulpen: Mon tresor ƒ1.852.35; Cullinan ƒ1.051.50; Hobbema ƒ1.15; Fred. Moore ƒ0.450.80; Diana ƒ1.401.70; Herm. Schlegel ƒ0.60—1.05; La Reine ƒ0.651.15; Gen.'de Wet ƒ1.15—1.85; La Reine max ƒ1.70 2.80; Oostenrijk 0.551.40; Flamingo ƒ0.50 1.05; Verm. Brilliant ƒ0.95; Rose Gris de lin ƒ0.451.20; Brilliant Star ƒ0.450.85; Calypso ƒ1.10; Ibis ƒ0.651.30; Max Havelaar ƒ1.—; Prosperity ƒ0.450.90; v. d. Neer ƒ1.10; Wit te Due mar ƒ1.101.50; Rose Precose ƒ1. Rijzende Zon 1.101.50; Scarlet Due 0.50 1.00; Due de Berlin 0.651.10: Gele Prins 1.30—2.00; Grand Due 1.45—2.05; Ver boom 1.20; Witte Zwaan 1.50; Rose Luisan- te 1.10—1.25; Couleur Cardinal 0.801.30; Pelicaan 1.70; Spanish Vlag 0.75—1.00: Waterloo 1.30—2.10; Witte Valk 1.85—2.60; Crimson Queen 0.35—0.70; Eleonora 1.00; Chrysolora 085—1.60; Goudvink 1.55; Pr. Marianne 1.00; Proserpine 0.901.15. Dubbele vroege tulpen: Peach Blossom 1.20 2.70: Electra 1.301.95; Orange Nassau 1.90; Azalea 1.30—1.75; Murillo 0.45—1.85; Couronne a'or 1.002.55; El Toreador 1.60 2.85; Theeroos -0.901.35; Salmonette 2.20 —2.80; Mr. van Tubergen 1.652.20; Salvator Rose 1.20: Titiaan 1.45—2.10; Vuurbaak 1.55; Mr. v. d. Hoef 1.20—2.45; Tourne- sol 1.85; L'Aurora 0.80—0.95; Brt. Jaune d'Oeuf 1.151.25; id. Bronze Queen 1.20; Lodewijk XIV 0.55—1.35; Elt.' Ing. Yellow 0.65—1.60; id. Gouden Kroon 1.25: Miss Ellen Wilmott 1.70—2.00; Caledonia 0.85— 1.00; Isabella 0.50—1.05. Darwin Tulpen: Copland 0.30—1.40; Bar- tigon 0.35—0.80; William Pitt 0.45—1.45; Dream 0.65—1.05; The Sultan 0.65—1.25; La Candeur 1.05: Victoire d'Oliveira 0.65 1.20. Pr. der Nederlanden 1.05; Pr. of Haarlem 0.35—0.90; Clara Butt 0.30—0.90; La Tul. Noire 0.801.35; Rauwenhoff 0.651.20; Elisabeth 0.55Jl,35; Ariadne 0,55—0,80; Tonnaye 0,40—1,05; Le Notre 0,65—1,15; Pr. Hondius 0,400,75; Sanders 0.751.30; Venus 1,90; Ergusta 0,651,15; Ph. de Corn- mines 0,80; Roi d'lsland 0,75—1,05; Rev. Ewbank 0,60—1,20; City of Haarlem 1,55 1,90; Edmee 0,901,65; Potter Palmer 1,30; Sier van Flora 0,501; Centenaire 0,50 0,80; Ver. Verbrugge 0,90; Homere 1.05; Trt. Canada 8,85; id. Chicago 0.80. Narcissen, Von Sion 0.40, 1.502.104.50; Emperor 0.55—1.15; Watkin 0.50—1.25; Vic toria 0.55—1, 1.70; Sp. Glory 0.45—1; Gol den Spur 0.75—1,65, 3,50-^,40; King Alfred 1.20—2; Gl. of S'hein 0,40—0.85; Horace 0.350.75; White Well 1; Masterpiece 0,35 0,60; Gl. of Lisse 0,451.05; Golden Scep tre 0.70; Gloria Mudi 0.90; Princeps 0.45 1; Orange Cup 1,15; Poet. gew. 0.450.70; Omatus 0,250,85; Lucifer 0,55; Treserve 1.502.05; Empress 0.551.20; Elvira 0,50 1,20; L. Koster 0,350,80; Barri Consp. 0.45 0,70; Orange Phoenix 1,552,10; Blanca 1,201,50; Christmas Glroy 1.70; Sulp. Phoenix 1,20; Early Surprise 0.450.80; Cheerfulness 0,451; Horsfieldi 0,501; Golden Phoenix 1,251,95 Will Scarlet 1.40; Charles 1,95. Crocussen. Geel 0,250,85; Mont Blanc 0.30—0.85; W. Scott 0,20—1,05; King of the Whites 0.350,85; Queen of the Blues 0,65—0,80; Purp. Gr. 0.55—0,95; 1.90— 2,25; Palles 0.50—0,80; Kath. Parlow 0,45— 1,05; King of the Stripes 0.40—0,55; Gen. Gordon 0,350,80; Maximiliaan 0.250,65; Scilla Camp, wit 0.30; id. Siberica 0,25 0,50; Enk. Galanthus 0.45—0.85; Chin. Lu- cilea 0.350,50; Colchè Aut. Maj. 4,206; Iris Ang. Genè Gordon 0,450,75; id. ge mengd 0.45—0è55. PURMEREND, 9 Aug. Kleine Boeren kaas, aanvoer 14 stuks, ƒ21, Goudsche kaas ƒ20 p. 50 kilo, handel matig. 2916 K.G. boter. Melkboter 1—1.20; wei- 0.60 1, 704 Runderen (waaronder 360 vette en 236 melk- en gelde) 6876 vette, 110255 melk en gelde. 93 Stieren 0.460 52 per K.G. Han del stug; 24 Paarden 70130. Handel matig; 93 vette Kalveren 0.700.90 per K.G. Handel matig; 249 nuchtere Kalveren slacht 518, fok 1016 per st(Uk. Handel matig; 543 vette Varkens slacht 0270.31 per K.G. Handel vlug. 102 magere vakens 7ƒ16, handel stug; zouters ƒ0.260.27, handel vlug; 166 biggen ƒ5—ƒ8, 213 schapen 12—17, 441 lammeren 6ƒ10 handel stug; 24 bokken 311, han del matig; kipeieeren ƒ3.65ƒ3.85; eendeieren ƒ2.40 per 100 stuks; piepkuikens ^0.650.75 per K.G.; oude hanen en koppen ƒ0.35—0.40 per K.G.; duiven (0.35 p. paar; konijnen 0.25 .—1.50 p. stuk; eenden ƒ.0.150.80 p. stug.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2