PROVINCIAAL NIEUWS MARIA-STICHTING WOENSDAG 10 AUGUSTUS Philips Radio-Toestellen MARKTEN Stofzuigerhuis MAERTENS BEEMSTER BOVENKARSPEL CASTRICUM EDAM ENKHUIZEN EGMOND AAN ZEE HOORN KUDELSTAART MEDEMBLIK MONNIKENDAM MIJDRECHT OPMEER PURMEREND TER AAR HERINGA WUTHRICH - HAARLEM VOLENDAM WERVERSHOOF WIJDE WORMER ZAANDAM Begrafenis oud-pastoor P. A v. d. Bosch WIJ GAAN KAMPEEREN! De gestolen tent en de eigenaar met detectieve-bloed Schoolbouw te Houtrakpolder PAST OP IN ZEE! Aan den dood ontsnapt Surséance van betaling Personalia VERKEERSONGEVALLEN Aanrijding te Overveen BURGERLIJKE STAND Ruïne van Brederode PAARDENSPORT N.V. Kennemer Sportclub te Alkmaar De 2e en 3e klasse Korte baan Prijzendraverij 2e en 3e kl. Finale IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Land- en Tuinbouwbond De afdeeling Beemster van den L. T. B. heeft vergadering ge houden onder voorzitterschap van den heer J. Langendijk. Bij de ingekomen stukken was een schrijven van het gemeentebestuur van Purmerend, waar in mededeeling werd gedaan van verlaging van de marktgelden. Omtrent de verlaging wordt een nadere uiteenzetting gegeven. Een voorgenomen bespreking over de zaai- machine kon niet plaats hebben, omdat de gene die de machine bewaart en bedient niet ter vergadering aanwezig was. K- G. B.-nieuws. Naar wij uit goede bron hebben vernomen, zal as. Zondag voor het eerst het nieuwe voetbalterrein in gebruik wor den genomen, 's Middags om drie uur zal K. G. B. uitkomen tegen A. R. C. van Alkmaar, van de eerste klasse D. H. V. B. Deze wedstrijd zal dus een openingswedstrijd worden, waarbij de Z.E. heer pastoor den aftrap zal doen. Na afloop van den wedstrijd vindt de prijs uitreiking plaats in het vereenigingsgebouw. Bij gunstig weder zal deze openingswedstrijd ongetwijfeld veel belangstelling trekken. Het K. G. B.-elftal is als volgt samengesteld: Bakker Th. Ligthart, P. Deen Pz P. Groen, W. Klarenbeek, A. v. d. Haar M. Deen, J. Boos, P. Deen Wz., K. Hanff, N. Snel. Aanbesteding. De uitslag van de aanbe steding tot verbetering van het speelterrein der R.K. Jongensschool is als volgt: S. Kuin ƒ1598; Joh. Bot ƒ1630, D. Smit ƒ1860. Begrooting 1526. Het werk werd gegund aan den laagsten in schrijver. Dienstplicht. Bestemd tot gewoon dienst plichtigen, lichting 1933, C. F. Boon, Th. Dek ker, N. Dudink, P. Kok, C. Mantel, G. Postmaen J. Ruyter. Tot buitengewoon dienstplichtigen: Th. P. Berkhout, C. de Boer, M. Deen, S. Duys en J. G. M. Visser. Burgerlijke Stand. Geboren: Jacobus Jo hannes, z. v. O. J. Ettema en W. Kok; Susanna Christina Anthonia, d. v. T. J. Waardeloo en A. de Bruin; Jacobus Gerardus, z. v. G. Hoek en J. Koster; Martha Maria, d. v. S. Oud en E. A. v. d Pijl; Pieter, z. v. T. J. Schipper en B. Bot man; Cecilia Maria, d. v. Jb. de Boer en C. M. Oud; Theresia Afra Maria, d. v. P. de Wit en M. Vet; Theodoras Maria, z. v. C. Braakman en C. Wijnker; Thecla Maria, d. v. J. J. Visser en T. M. de Wit; Dirk Simon Aloysius, z. v. KI. Visser en A. de Boer; Theodoras, z. v. F. L. Maas en A. Breed; Johan Anthonius, z. v. S. J. Hanff en C. Hoogland; Anna Margaretha, d. v. W. Botman en M. Appelman. Gehuwd: Albertus Schuitemaker en Aafje Schooneman; Rembertus Peerdeman en Cecila Catharina Deen. Overleden: Trijntje Keizer, oud 54 jaren, echt- genoote v. M. Koppes; Maria Margaretha Eli sabeth Kloeg, oud 59 jaren, echtgen. v. H. G. v. Veldhoven; Klaas Peerdeman, oud 70 jaren, echtgen. v. Antje Eeken, eerder weduwnaar van Jansje Lap; Maartje Haas, oud 93 jaren, we duwe van P. Andringa. Harddraverij te Castricum Voor de op 16 Augustus a.s. te houden harddraverij alhier, zijn de volgende paarden tot heden ingeschreven: 1. Eulogie, eigenaar gebr. De Roos. Gronin gen; 2. Sally Harvester, eig. J. Holland, Bever wijk; 3. Noma B, eig. J. ten Hoorn, Alkmaar; 4. Kenneth, eig. K. Davidson, O. Blokker; 5. Pie ternel, eig. W. Vessies, Beverwijk; 6. Our XJlhan B en 7. Minnetonka, eig. J. A. Mooij, Wierin- gerwaard; 8. Reva D en 9. Harold, beiden van J. Prinze, Zaandam; 10. Fatina, eig. J. de Haan, Wijdenes; 11. Gretchen H en Norther- man B, beide van J. Vergaij te Purmerend; 13. Peter Kerrigan, eig. Th. Schermer, Bakkum; 14. Odessa, eig. J. W. Borst, Bakkum; 15. Mis Zei- da Peter en 16. Lady Bon, beide van S. v. d. Oort, Haarlemmermeer; 17. Oplooper, eig. K. Bakker, Amsterdam; 18. Teil en 19. Queenie, beide van J. v. Leeuwen Sr., Amsterdam; 20. Prince Moono van Th. Smit, Alkmaar; 21. Ja- net Harvester van G. Paams, Amsterdam; 22. Ruda van K. Hart, Medemblik; 23. Catriena Spier van G. Hart, Medemblik; 24. Mis Ever- harda van G. Koster, Jisp; 25. Navarra van G. Witteveen, Schoorl; 26. Kapitein Braane van N. Groot, Bakkum; 27. Uniform van J. W. Borst, Bakkum; 28. Malie B van Thies. Hoorn; 29. Queen Ethel van Bakker, Hilversum; 30. Sy- lent Nancy van Th. Smit, Alkmaar; 31. Brize van J. v. Lienen, Zaandam; 32. Fretchen^van N. Beets, Beemster; 33. Catabora T van J. v. Twisk, Beemster; 34. Prinses Bertha van Gebr. Knijnenburg, Wassenaar; 35. Edna M. van J. Schoon, Medemblik en 36. Princes Olga van A. v. Veen, Wolvega. ZUTDERZEESTEUNVVET. In de plaatselijke commissie ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet alhier zijn benoemd de heeren B. Demmer, G. Dijk, Br. Kwakman, Th. Molenaar en J. Steur. Uit deze leden is aangewezen als voorzitter de heer B. Demmer en als secretaris de heer G. Dijk. Zuiderzeesteunwet. In de plaatselijke com missie ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet alhier zijn benoemd de heeren Jac. de Bruin, Klaas Goos, J. Kofman, Jacob Lub en Chr. Roosendaal. Uit deze leden is aangewezen als voorzitter de heer Chr. Roosendaal en als secre taris de heer J. Kofman. Gevonden en verloren voorwerpen. Juli. Gevonden:»1 gulden, 1 kwartje, 4 portemon- naie's resp. inh. 3.22, 0.35, 0.05 en 0.05; 2 idem (ledig); 1 zilv. beursje; 1 pen houder, 1 gouden broche; 2 badpakken m. handdoek; 1 kinderschoentje; 1 parapluie; 4 mutsen; 1 dameshoed 1 handschoen; 1 teddy beer; 1 Thermosflesch; 1 R. K. kerkboekje; 1 vischnet met trommel; 1 zakmes; 1 schroeven draaier; 1 slagaar en luik; 1 zwart hondje; 1 duif. Verloren: 1 gouden armbandhorloge; 1 ze gelring (goud) 1 gulden; 1 damestaschje; 1 pa rapluie; 1 katoenen kous; 1 badpak met handdoek; 1 badmuts; 1 mantelceintuur; 2 vulpenhouders 1 mondharmonica; 3 portemon- naies inh. resp. 1.62% en 0.10. Inlichtingen bureau van politie. Schijn en werkelijkheid. Onder buitenge woon groote belangstelling had wederom een openbare demonstratie plaats van de Egmond- zeeër Reddingsbrigade. De demonstratie bestond uit twee gedeelten. Ie Er werd verondersteld, dat een bader zich in gevaar bevindt, hetgeen was opgemerkt door een van de posten van de brigade langs het strand. Onmiddellijk werd de roode vlag in de mast geheschen en door middel van het lijn- toestel een reddingspoging ondernomen. Dit lijntoestel bevindt zich in het reddingskastje, dat overdag steeds geopend is en bestaat uit een zwemvest, waaraan een lijn van 150 meter lengte verbonden is. De redder-zwemmer begaf zich voorzien van het zwemvest in zee en toen de drenkeling be reikt was, werden beiden door het inhalen van de lijn aan het strand gebracht. 2e. Bij de tweede oefening was de zich in gevaar bevindende bader te ver in zee om het lijntoestel te kunnen gebruiken en werd bij het ontdekken van het gevaar de blauwe puntvlag geheschen, ten teeken dat de vlet van de brigade noodig was, die dan ook met bekwamen spoed door de goede roeiers die de brigade bezit naar de plaats van het onheil werd gebracht. Na de redding van dezen tweeden drenkeling werd verondersteld, dat hij bewusteloos was. Hij werd op het strand gelegd en door toepassing van kunstmatige ademhaling en toediening van zuurstof weder door de leden van de brigade bijgebracht. De oefeningen stonden onder leiding van den heer J. van der Plas Mzn. Dank zij het materiaal van de reddings brigade werden vijf jongens behouden op het strand gebracht, die door den sterken stroom, tengevolge van den eb, niet meer terug konden keeren. Op him hulpgeroep begaf zich de heer J. Broerse uit Amsterdam te water, voorzien van de reddingslijn, wien het mocht gelukken de knapen op het strand te brengen. Zuiderzeesteunwet. In de plaatselijke com missie ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet alhier zijn benoemd de heeren S. R. Doornbos, P. Homan, P. Steenblok, A. Velthuis en W- Wormsbecher. Uit deze leden is aangewezen als voorzitter de heer P. Steenblok en als secretaris de heer S. R. Doornbos. Inkleeding Graal. Zondag was het voor de leden der Graalwacht alhier een blijde dag. Ongeveer een jaar geleden werd hier een af deeling dezer schoone vereeniging gesticht, welke thans 42 leden telt. Van een negentien tal had Zondag de plechtige inkleeding plaats. Een groep Graalleden uit Haarlem was bij deze gelegenheid overgekomen, welks aanwezigheid de plechtigheid zeer verhoogde. Tegen kerktijd marcheerde de kleurige groep met wapperende banieren vanaf de school naar het kerkgebouw. Aan belangstelling van de zijde der parochianen ontbrak het niet, zoodat de kerk tot in de uiterste hoeken was gevuld. De zeereerw. heer Luhn hield een schitteren de predikatie, waarin hij zijn groote tevreden heid uiting gaf over het bestaan der Graalver- eenigtng in zijn parochie. Tevens dankte zijn- eerw. de Amsterdamsche leidsters en hoopte voorts dat de Graalwacht hier moge groeien en bloeien. De dag werd voorts in gezelligheid doorge bracht. Zuiderzeesteunwet. In de plaatselijke com missie ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet zijn benoemd de heeren N. Th. Gieling, P. Gor ter, L. J. J. Heilema, P. Kooy en P. Snel. Uit deze leden is aangewezen als voorzitter de heer P. Kooy en als secretaris de heer L. J. J. Heile ma. Aanbesteding Woensdag 7 September, des voormiddags te 11 uur, zal door den directeur- generaal der Zuiderzeewerken te 'sGravenhage worden aanbesteed: I. het baggeren van geulen in de Gouwzee, het uitbaggeren van de haven van Monniken dam en het maken van drie onderbouwen voor lichtopstanden; H. het uitbaiggeren van eene geul, eveneens in de Gouwzee, vóór de haven van Marken. De raming bedraagt: perceel I ƒ88.000; per ceel n ƒ12.000. Zuiderzeesteunwet. In de plaatselijke com missie ter uitvoering van de Zuiderzeesteunwet zijn benoemd de heeren S. Beets, te Uitdam, Jac. Groenewoud, J. Mol C.zn., N. J. Steur en S. van Zanten. Uit deze leden is aangewezen als voorzitter de heer Jac Groenewoud en als secretaris de heer J. Mol C.zn. Excursie Onder begunstiging van mooi weer maakten 26 leden der Pluimveevereeniging een uitstapje naar de Zuiderzeewerken. Op de heenreis werd het hoenderpark van de firma Vader te Dirkshom bezichtigd. De terugreis ging over Bergen, Egmond aan Zee, Beverwijk en Zaandam. Het bestuur kan met genoegen op dit geslaagde uitstapje terugzien. Tramabounementen De directie der N. Z. Holl. Trammaatschappij heeft besloten voor scholieren, die vóór 23 Juni regelmatig van de nieuwe geëlectrificeerde lijnen de oude tarieven stoomtramlijn gebruik maakten, ook voor de te handhaven. Voetbal vereeniging M. V. V. Bovengenoem de vereeniging organiseert voor haar leden op 21 Augustus een uitstapje naar Bakkum. Ter afwisseling zal op dien dag een voetbalwed strijd tegen Castricum worden gespeeld. Loop der bevolking. Op 30 Juni was het zielenaantal dezer gemeente 4612; in Juli zijn geboren 9 kinderen en overleden 6 personen; ingeschreven werden 26 en afgeschreven 31 per sonen, zoodat het zielental op 31 Juli j.l. be droeg 4610. Damvereenlging St. Canisius. Uitslag van de partijen, in de afgeloopen week voor de clubcompetitie gespeeld. 1ste klas: W .F. van Dort—H. H. van Nieuwkerk 0—2; G. Bosman— W. F. van Dort afgebr. B.. de Zwart—B. van Nieuwkerk 2—0; H. van Nieuwkerk Hzn—M. van Leeuwen 02; A. J. OosteromA. Reu- rings 20. 2e Klas: G. van NieuwkerkM. van Dijk 02, G. van NieuwkerkW. Oosterlaak 20; W. Oosterlaak—M. van Dijk 2—0; W. Ooster laak—W. Maijenburg 02. Bloempjesdag. Op 15 Augustus a.s. zal er een bloempjesdag worden gehouden voor „Volksgezondheid". Daar de opbrengst hiervan geheel besteed wordt voor het zwakke kind (uitzending naar het koloniehuis) is deze bloe mendag aller sympathie waard. Geboren: Comelis, zoon van Johannes Bos sen en Adriaantje Bakker; Theodoras Simon, zoon van Johannes Koenis en Geertraida Rood; Marinus Jan, zoon van Jacob Druif en Aagje Bakker. Uitbreidingsplan van de gemeente Naar wij vernemen zijn de voorbereidingen van het uit breidingsplan van onze gemeente zoo ver ge vorderd, dat dit binnenkort aan den gemeente raad ter goedkeuring zal worden voorgelegd. Trink, trink, Brüderiein trink Wanneer met warme dagen een glaasje bier naar bin nen gewerkt wordt, kan men dit beschouwen als gewoon, en wanneer men dan op een ge geven moment als kastelein bemerkt dat de voorraad onverwachts op is, stelt men alle pogingen in het werk, nieuwen voorraad aan te laten rakken. Dit is nu eenmaal zaken doen. De heer v. D. ging san het zaken doen, spoedig verscheen de groote lading, en zou door den bottelier per transport-rijwiel thuis bezorgd worden. Alzoo gebeurde dit, we zagen hem voorbij- fietsen, 2 kisten inhoudende 120 flesschen bier. Een kolossale vracht. Zoolang hij op den weg reed ging het goed, maar vlak voor het woon huis van den kastelein bevindt zich een brug, daar moest hij overheen. Nauwelijks is hij op de plank of daar slaat hij over den kop met de fiets en de geheele lading en komt in de keetsloot terecht. Een geplons en een gerinkel van jewelste. Hierop verschenen alras eenige personen, en lieten geen middelen onbeproefd om den man uit zijn netelige positie te redden. Toen de man op het droge was en bekend maakte dat er nu nog 120 flesschen bier in het water la gen, werd er gretig gezocht naar dit kostelijke natje. Met behulp van een boot hadden zij ze gauw opgevischt, en er bleken er maar 3 kapot gevallen te zijn, wat reuze is meegevallen, en voor den bottelier nog een mazzel was. Verwon dingen had hij niet opgeloopen. Zijn fiets is tamelijk vernield, en de kerkplank is een leu ning kwijt, wat nogal gevaarlijk is voor het publiek, maar enfin dit is te maken. De eendenhouderij Wederom zijn enkele bedrijven van eendenhouders in verband met de zeer slechte uitkomsten van het bedrijf op gedoekt. Visscherij De visscherij was in de afgeloo pen week wat de uitkomsten betreft niet gunstig te noemen. Dit vooral tengevolge van de wind stilte, waardoor de botters niet konden uitzeilen. Burgerl. Stand en Bevolking der gemeente over de maand Juli 1932 Geboren: Nicolaas, z. v. Pieter Neuvel en Aaltje Haring. Gerar dus, z. v. Simon Bot en Theresia Paulina Oost- meijer; Jacobus Johannes, z. v. Johannes Laan en Anna Keizer; Willem Antonius, z. v. Paulus Roozendaal en Marijtje Groenewoud; Francisca Geertraida, d. v. Marinus van Beekveld en Geertraida Reus. Overleden: Arien Haakman, 59 jaar, echtge noot van Maria Zwan; Petras Schouten, 39 jaar, echtgenoot van Trijntje Buis. Ondertrouwd: Joseph Veltman, wonende te Harlingen en Margaretha Baas, wonende te Wervershoof. Ingekomen: Geertraida Oud. B 112b. geh. ro. Jn. Grootman, van Bovenkarspel; Margaretha Baas, A 216 van Harlingen, Kerkstraat 28; Petras Johnnes Bonnet A 269 van Ter Aar A 16; Clasina Slootweg en Johanna Anhonia Slootweg A 269 van Ter Aar, A 16. Vertrokken: Jan Metselaar naar Midwoud, Oostwoud 184; Albertus Schuitemaker naar Andijk, Bangert. Andijk.cmfwyp tcmfwyp cmfwypmfwyp mfwyp Overbodig geworden Dijkwacht en Waar schuwingsdienst hebben een schrijven ont vangen, waarin zij in verband met het gereed komen var. den afsluitdijk onder dankzegging der betoonde diensten per 1 Oct. e.k. ontslagen worden. Spelen met lucifers Zaterdagavond veroor zaakten kinderen, die met lucifers speelden, brand in de groote stuit hooi van den heer D. Keizer op den Langedijk. Daar het hooi bijna aan het huis van den heer K. grenst, liet het geval zich ernstig, aanzien. Op het .hulpgeroep van de vrouw schoten eenige voorbijgangers te hulp, die met vereende krachten den brand met moeite nog tijdig konden blusschen. Verder onheil werd daardoor voorkomen. Uitstapje De leden van de R. K. gem. tooneelvereen. „Benedictus XV", maakten Zon dag een uitstapje naar Bergen en Bergen aar. Zee. Aangenaam vermaakten allen zich in de bosschen en aan het strand en kregen weer nieuwen moed en werklust. Uitslagen R. K. Voetbal De uitslagen van de Zondagi gespeelde wedstrijden zijn als volgt: Union I—V. V. W. I 4—0; V. V. W. 2—K: G. B. 3 2—4; De Blokkers 2—V. V. W. 3 1—2; V. V. W. 4—K. G. B. 4 0—7; V, V W: jun. a K G. B. jun. a 30. Gemeenteraad De Raad dezer gemeente kwam in openbare vergadering bijeen onder Voorzitterschap van Burgemeester H. ter Cock. Bij de ingekomen stukken was een schrij ven van het gemeentebestuur van Jisp, waar in gevraagd werd adhaesie te betuigen op een door dat bestuur verzonden schrijven aan Ged. Staten der Provinciq, waarin verzocht werd steun te willen verleenen aan de verschil lende noodlijdende bedrijven en tevens om de tarieven van electriciteit te verlagen. Beslo ten werd de gevraagde adhaesie-betuiging te verzenden. Van den heer P. D. Stikker was bericht in gekomen dat hij zijn benoeming tot onderwij zer aan de school te Nek aanneemt. Bij de behandeling van de verordening re gelende de benoembaarheid en de bezoldiging van den gemeente-veldwachter werd besloten, dat zijn salaris zal zijn 1800 en dat hij in de gelegenheid zal worden gesteld het bode schap van den Polder te vervullen. Besloten werd tevens om geen extra ver goeding uit te keeren voor het bezit van het politie-diploma. Bij de aanbieding van de gemeenterekening over 1931 bleek, dat deze een tekort aangaf van 700. De heeren A. Stam en N. de Goede werden benoemd om de rekeningen na te zien. De heer N. W. Kramer heeft een telefoon met dag. en nachtverbinding laten aanslui ten en biedt nu aan om voor eenige vergoe ding deze telefoon voor openbaar gebruik be schikbaar te stellen. Omdat er bij dit schrij ven geen berekening van kosten is besluit de raad om daarop niet in te gaan. Na rondvraag volgt sluiting der vergadering. BURGERLIJKE STAND van 2 t/ 8 Augustus. Geboren: Annie Mar- greta, d. van J. Fust en J. Hofland; Cornelis, z. van P. Beijer en M. Glandorf; Willem Gijs- bertus, z. van J. Bouwknegt en C. van Dam; Johannes Franciscus, z. van J. F. Munts en N. de Jong; Jan, z. van J. Bakker en N. Keijzer; Christina Johanna, d. van T. P. Hohensteijn en C. Pasker; Jan, z. van P. Joop en T. Hartog; Dirk, z. van D. Smit en J. de Vries; Nicolaas, z. van N. Kraaier en A. E. de Jong; Meindert Comelis, z. van M. v. d. Schaaf en C. Alkema; Jan, z. van K. van Saane en P. van Leeuwen; Willem, z. van P. Hooijschuur en A. Jansen. Ondertrouwd: Q. Bosman en C. A. Koning; J. P. de Beer en S. v. d. Stadt; P. de Vries en A. Wielinga. Getrouwd: D. J. Schoute met C. J. T. Plu; A. W. Jacobsen met P. Schöller; C. Ackema en A. Ris; C. F. W. Rietveld en J. Schuüt. Overleden: William Beunder, oud 10 jr., Maarten de Ruiter, oud 69 jr., geh. met A. Rem; Elisabeth Helling, oud 70 jr., geh. met C. Starreveld; Aaltje, oud 5 jr., d. van J. Ales en J. Kef; Elizabeth Johanna, oud 69 jr., geh. met J. C. Dikschei; Albert Prins, oud 69 jr., geh. met M. Visser; Johanna van Egmont, oud 38 jr., geh. met A. J. A. v.d. Vaart; Trijntje Vos, oud 36 jr., geh. met J. Dik; Bernardus Bakker, oud 67 jr., geh. met P. Zwietering. Levenloos aangegeven: een kind van J. Vens en C. Poen PERSONALIA A. Overzee alhier slaagde te 'sGravenhage voor het examen Boekhouden M.O. AVENHORN, 9 Augustus 1932 Vroege aard appelen: Groote Schotsche 11.50 per 100 K.G. Aangevoerd 14500 K.G. Kleine Schotsche 1.201.50 per 100 K.G. Aangevoerd 4000 K.G. Groote Due W. 1.10—1.30 per 100 K.G. Aan gevoerd 15000 K.G. BI. Eigenheimers 1.50 1.90. Aangevoerd 7500 K.G. Roode kool 0.60 per 100 K.G. Aangevoerd 3600 K.G. Gele koel 0.70—0.80 per 100 K.G. Aangevoerd 950 K.G. Uuien: Gewone maat 3.404 per 100 K.G. Drielingen 2.90—3.80 per 100 K.G. Nep 5.20 7.70. Aangevoerd 13000 K.G. Augurken: Grof 0.10—0.11. Basterd 0.27—0.32. Stek 0.12 per mand. Aangevoerd 3200 manden van 6 K.G. Slaboonen: Dubbele z. dr. 0.701.10. idem met dr. 0.500.85 per zak. Aangevoerd 1020 zak van 15 K.G. BODEGRAVEN, 9 Aug. 1932 Kaas: Aan voer 431 partijen, waaronder 427 Rijksmerk, 18912 stuks, wegende pl.m. 170208 kilo. Prijs. Goudsche kaas met Rijksmerk le soort f 23—26, 2e soort f 18—21, zwaardere tot f 28, zonder Rijksmerk. Handel matig. BOVENKARSPEL, 9 Aug. 1932 Aardappe len gr. M. 55—95, kl. M. 85—95, Due. Sutt. 5070, Eigenheim 701.05, 41 schuiten. Bloem kool le 7.10—8.10, 2e 2.10—2.60, per 100 stuks. Roode kool 6070, Gele kool 60—70, Witte kool 60. per 100 K.G. Slaboonen 6575 per 15 K.G. Augurken fijn 1822, grof 512 per K.G. DEN BOSCH, 9 Aug. Botermijn Den Bosch. Aanvoer 26.725 kg. Hoogste prijs 1.32. Laagste prijs 1.18. Middelprijs 1.28. HOOGKARSPEL, 9 Aug. 1932 Aardappelen: Schotsche 1—1.25. Due 1.25—1.30. WARMENHUIZEN, 9 Aug. Heden besteedde men voor: Zilvemep 8.109.10; idem drie lingen 2.703.10; idem uien 0.701. Gele nep 5.706.70; idem drielingen 33.10; idem uien 3.404.Schotsche muizen 1.20 1.70; idem idem, groote 1.201.30. Eigenhei mers 1.60—1.90; idem, blauwe 1.501.60. Slaboonen 5606.60. Bieten 0.70. Roode kool 0.60 per 100 K.G. HONSELERSDIJK, 9 Aug. Exportveiling: Black Alicante 2932 ct. per pond; Meloenen le soort 1826 ct.; 2e srt. 14 ct. per stuk; Groene Komkommer le srt. 5.80, 2e srt. 2.80 per 100 stuks; Tomaten A 1.30—1.60; B 1.20—1.40; C 1.10—1.60; CC 0.70—1.10 per 12% K.G. 's-HERTOGENBOSIH, 9 Aug. Heden wer den aangevoerd 26725 kilo boter Hoogste prijs f 1.32, laagste prijs f 1.18, Middelprijs f 1.28 per kilo. HOUTEN, 9 Aug. Fruit. Kruideniers I 1218 ct., idem II val 310 ct., N.-H. suikerperen I 710 ct. idem II 36 ct., dirkjesperen I 47 c,, idem II 23 ct. keizerinnen 8 ct., polmanspe ren 35 ct. per K.G.; Yellow transparant I 18124 ct„ godlinheswich I 1218 ct., idem II 710 ct., zure handappels 814 ct., zoete tul pen 812 ct., princes Marie val 8 ct., Mrs. Glad stone I 811 ct. p. K.G.; blauwe pruimen 10 14 ct.; Eldensche blauwe 1216 ct., krozen 12 14 ct,, roode bessen 810 ct. p, pond. Groente. Staakprincesseboonen 610 ct., stamprincesse- boonen 58 ct., stamsnijboonen 26 ct., staak - snijboonen 410 ct., pronkers 25 ct. p. pond; kpmkommers 34 ct. p. stuk, augurken 5—8 ct. per pond; gele en blaume Eigenheimers 34 ct. per K.G. LEIDEN, 8 Aug 1932. Coöperatieve groen ten-, fruit- en bloemenveiling-vereen. „Leiden en Omstreken." Andijvie ƒ0.401.20; Kro ten 11.30; Komkommers 14.90; Bloem kool I ƒ1.806; idem II ƒ1; Roode kool ƒ1.50 3.90; Meloenen ƒ1032; Pieterselie ƒ0.501; Prei ƒ1.40—1.80; Radijs ƒ1.50—2; Kropsalade ƒ0.40—2.10; Selderie ƒ0.50—1.40; Uien ƒ1— 1.90; Wortelen 1.20—5; Rabarbeer ƒ0.90—1.40: Perziken 216 per 100 stuks. Snijboonen ƒ5 —7; Stokboonen 13—19; Pronkboonen ƒ6— 10; Stamboonen ƒ47; Postelein ƒ48; Spi nazie ƒ5—14; Tomaten A ƒ13.80; idem B ƒ15.40; idem C ƒ12.40; idem CC 7.20 per 100 Kilo. LEIDEN, 9 Aug. Vette Varkensmarkt. Aan gevoerd totaal 8.41. Prijs per K.G. levend ge wicht in centen, 695 zwaar 2827, 146 licht 27 —26. Zouters 27—26. Handel tamelijk met zeer groote aanvoer. POELDIJK, 9 Aug. 1932 Vereeniging Groenten- en Fruitveiling Black Alicante 2732 per pond, Cros Colman 3438 per pond, Druiven Witte 42 per pond, Cros Maroc 3135 per pond, Aanvoer 12908 pond druiven; Toma ten A 115—145, B 110—125, C 110—135, CL 40 —105 per 12% kilo. Aanvoer 14113 bakken to maten. PURMEREND. Kaasbeurs. Aanvoer 22 par tijen, wegende pl.m. 75.000 kg. Hoogste prijs 21.50. Handel matig. PURMEREND, 9 Augustus. Coöperatieve Centrale Eierenveiling. Aangevoerd 30963 stuks eendeneieren, 71365 stuks kipeieren. Prijzen: 70-80 K.Ö. 44.80; 65-66 K.G. 3.503.80; 63-64 K.G 3.50—3.70; 60-62 K.K. 3.30—3.60; 58-59 K.G. 3.20—3.50; 56-57 K.G. 3.10—3.30; 53-55 K.G. 2.80—3.20 50-52 K.G. 2.70—3; 45-49 K.G. 2.10—2.60. PURMEREND, 9 Aug. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en omstreken. Aardappe len: Schotsche muizen 3460 ct.; BI. Eigenhei mers 32—66 ct.; Schotsche muizen klein 20— 38; Blauwe klein 2234 per zak 25 K.G.; Sla boonen dubb. 67—76 ct.; z.d. 0.96—1.04; enkele 1.05; z.d. 1.40—1.50; Snijboonen stok 1.35- 1.95; stam smalle 0.601.05; breede 0.75— 1.50; Tuinboonen 15 ct. per zak van 15 K.G.; Doperwten 27 per 50 K.G. Roode Aalbersen 11—32; Zwarte Bessen 40 per 100 K.G.; Perziken 6 per 100; Sla 3.20 per 100 krop; Andijvie 40—60 ct. per kist; Wortelen 5.90 per 100 bos; Uien 65 ct. per 25 K.G. Appelen: Yellow Transparant 9—22 per 100 K.G. Peren: Janbaasje 4—7; Kruidenierspeer 7 —21; Suikerpeer 4—9 per 100 K.G. TER AAR, 9 Aug. Snijboonen 0.401.10; Stokprinces 0.801.20; Dubb. Stamb. 0.60 0.80; Witte Pronkers 0.400.60; Fijn 3.50 —5.70; Fijnb. 2.50; Basterd 1.30—1.70; Grof 0.50—0.60; Knorrels 0.55. WILNIS, 9 Augustus 1932 Wilnissche Eierveiling Aanvoer 49363 stuks. Kipeieren 3.20—4.50. Eendeieren 2.70—3.50. WOGNUM, 9 Aug. 1932 Aardappelen 56— 73, kl. Muizen 93, per H.L. Komkommers 2,104.90, Slaboonen 4.109.00 Snijboonen 8.60 —12., Sla 1.—1.70, Meloenen 8—25. Het was Maandagavond een eenvoudige doch indrukwekkende stoet toen het stoffelijk over schot van oud-pastoor P. A. v. d. Bosch uit huize St. Bavo werd uitgedragen en naar de kerk aan den Heerenweg werd overgebracht. Achter de baar volgde pater M. Albada Jel- gersma, aalmoezenier der marine en neef van den overledene, plebaan L. A. A. M. Wester- woudt, pater Weytenburg, neef van den over ledene, pastoor Meyer, bestuur en bewoners van huize St. Bavo. Het lijk werd door pater Couen- berg ingehaald. Toen het stoffelijk overschot voor het priesterkoor was geplaatst vingen de metten aan, door pater Jelgersma met assisten tie van pater Weytenburg, prof. Vis van het seminarie en pater Couenberg, terwijl als canto- res fungeerden prof. Bottelier en kapelaan van Schaik. Naast het lijk hadden plaats genomen pastoor Boogmans, pastoor v. Noord, pastoor v. d. Tuyn en prof. v. Leeuwen. Nadat er hedenmorgen een 3-tal stille H.H. Missen waren gelezen vingen om half 10 de Lauden aan. Deze werden gezongen door Pa ter Weytenburg met assistentie van prof. Bou- man en pater Couenberg. Om 10 uur ving de plechtige Requiemmis aan, opgedragen door pater Jelgersma met assistentie van prof. Bouman als diaken en pater Couen berg als sub-diaken. Cantores waren kapelaan van Schaik en kapelaan Doeswijk. Op verzoek van den overledene werd geen lijkrede, gehouden. Na deze H. Mis volgde de plechtige bijzetting in het priestergraf, welke plechtigheden werden verricht door den hoogeerw. heer plebaan Wes- terwoudt met als diaken prof. Bouman en als subdiaken pater Couenberg, terwijl als cantores fungeerden kapelaan van Schaik en kapelaan Doeswijk. Zoowel in de kerk als op het kerkhof was de belangstelling zeer groot. BARTELJORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 Alle merken stofzuigers -:- Wat is het niet heerlijk om op een warmen zomerdag naar het strand te trekken met heb ben en hoüen, met vrouw en kinderen incluis. In de benauwde stad is het dan niets gedaan en de zee brengt heerlijke verkoeling. Zoo dacht er ook een inwoner van Haarlem over. Hij toog in den vroegen morgen van Zondag 22 Mei naar 'het Bloemendaalsche strand en voelde zich spoedig behagelijk omringd door de kabbelende golfjes en door het warme vroeg-zomer zonnetje. Wie schetst zijn verbazing toen hij na terug komst uit het water zijn tent verdwenen zag! Was hij afgedwaald en vergistte hij zich bij de orienteering? Droomde hij of had de zonne zijn hersenen teveel geprikkeld? De politie werd er bij gehaald en een onder zoek werd ingesteld, echter zonder resultaat. De eigenaar van de ontvoerde tent liet het er chter niet bij zitten en regelmatig surveilleerde en speurde hij op het strand of zijn eigendom wellicht in andere kringen terecht was gekomen. De geheele maand Juni ging voorbij zonder succes. De prachtige zomermaand Juli moest de arme bestolene zonder tent doorbrengen. Zijn haat jegens den dief werd met den dag grooter en hij besloot zonder rusten vol te houden. Wie schetst zijn verbazing en geluk toen hij verleden week Zondag zijn beminde kampeertent terug zag aan de stranden van de Noordzee, daar waar de Zeeweg eindigt en de golven een laat ste poging doen om Bloemendaal te belagen. De slimme dief had aan de tent verschillende veranderingen gemaakt, doch dit mocht hem niet baten, want de geheime kenteekenen, al leen bekend aan een eerlijken eigenaar, waren nog geheel aanwezig. Weer werd de politie er bij geroepen, waarop dief plus tent, plus eigenaar, plus dienaar der wet in optocht naar het bureau togen. De dief, een Amsterdammer, heeft gisteravond bekend. Waarschijnlijk zal hij zijn straf niet kunnen uitzitten aan de koele stranden van een of andere badplaats. We leven nog niet in Amerika. De eigenaar zal straks, als de zomer voorbij is, zijn tent terugkrijgen. Het staat wel vast, dat hij het linnen zomerhuisje met bijzondere zorgen zal opbergen en dat hij het volgende jaar liever emmers water over zijn body zal gooien dan in zee te gaan met het risico op nieuw bestolen te worden. Andere bestolenen kunnen aan het geduld van dezen tentenbezitter een voorbeeld nemen. Voor den bouw van een bijzondere school voor gewoon lager onderwijs te Houtrakpolder stellen B. en W. van Haarlemmerliede en Spaarnwoude dén raad voor, een leening van f 30.000,— te sluiten. Op enkele kilometers ten noorden van den Zeeweg waren gisteravond eenige Haarlemmers gaan baden. Ondanks de waarschuwingen van zijn ka meraad was een der baders toch te ver gegaan waardoor hij het strand niet meer kon be- reiken. Door het zeer flinke optreden van eeni ge kampeerders, die zich te water nadden be geven, werd de man gered De inmiddels gewaarschuwde leden van de Bloemendaalsche Reddings Brigade, namen de zorgen voor den drenkeling over en brachten hem door middel van warme kruiken, dekens enz. weer op zijn verhaal. Laat ook dit geval weer een waarschuwing zijn, om niet op een onbewaakt strandgedeelte te gaan zwemmen. Door de Haarl. Rechtbank is heden opnieuw voor den tijd van anderhalf jaar en en wel met ingang van 22 Juni 1.1. surséance van betaling verleend aan jhr. mr. P. Teding van Berk hout en aan jhr. H. J. Deutz van Lennep. Mej. S. Zijlstra, te Haarlem, slaagde te Utrecht voor het examen Engelsch L.O.; de dames P. G. Scholtz, te Beverwijk, A. Popta, te IJmuiden en N. Serrier te Hoorn, slaagden te Amsterdam voor het examen nuttige handwer ken; K. B. Meyerhof, te Haarlem, slaagde te 's Gravenhage voor het examen Nijverheidson derwijs, akte N. II; en E. van der Wal, te Haar lem, slaagde te 's Gravenhage voor het examen Nijverheidsonderwijs, akte N. j. Maandag had op het kruispunt Bloemendaal- scheweg en Julianalaan een aanrijding plaats tusschen twee auto's. Een vrachtauto, bestuurd door P. uit Katwijk, kwam van Bloemendaal richting Overveen. Van de Julianalaan kwam een luxe auto, bestuurd door L. P. uit Amster dam; beiden verklaarden signalen te hebben gegeven. De bestuurder van de luxe auto stopte onmiddellijk, doch de bestuurder van de vracht auto reed inplaats van rechts, links om den boom en botste tegen de luxe auto aan, waar door deze ernstig werd beschadigd en naar de garage van Maren moest worden gesleept. Persoonlijk liep dit ongeval goed af. Geboren: 5 Aug.: M. M. HendriksStumpel z.; 6 Aug.: F. J. ter Smittenvan Langendonck z.; 7 Aug.: C. van den Bosvan Aggelen d.; E. G. Blanken—Kuijl z.; C. M. E. Vissers Tijssen z; E. M. Gelaudie—Henneke z. Overleden: 6 Aug.: C. A. Langeveld, 82 j., Soutmanstraat; L. Zonneveld, 53 j., Nijlstraat; P. C. van der Hamde Koning, 65 j., Kamper laan. In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 5680 personen, waar onder scholen uit Schiedam, Rotterdam, Delft, Den Haag, Vlaardingen, weezen uit Schiedam en clubs uit Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Gouda. De draverijen mochten zich in 'n buitengewone belangstelling verheugen; zelden zagen wij zoo veel belangstelling en de gegeven sport stond op hoog peil. De regenbuien dreven het publiek naar de tribune waar het echter geen beschutting vond. Begonnen werd met een Heatdraverij le kl. Newbold won wel verdiend de eerste heat. Bij de tweede toonde Okhorst een echt pikeur te zijn; echter bleef de publieke meening, dat Flambeau de cours zou winnen. De Vlieger had echter geen succes. Bij de derde heat liet hij zich 3 maal insluiten, her stelde zich wel is waar, doch te laat. Saffier, welke reeds 1500 Meter gedraafd had, verdedigde zich en in gelijken tijd werd de finish gepasseerd met Caid. Ockhorst had ge zegevierd. Catabora T. nam spoedig de leiding en stond deze niet meer af. Kramer werd in het rechte einde een geducht concurrent, doch moest zich met den 2en prijs tevreden stellen. De le klasse draverij, gereden door leden der Nederl. Heerr. Club werd gewonnen door den heer J. de Lijster. Een tijd lang bedreigd door Diamant Bleu wist Trosseur zijn voorsprong te behouden. De heer J. Droog werd nog door de nukken van Diamant gedisqualificeerd, zoodat Senator Madden nog plaats liep. De series hadden een aangenaam verloop, al hoewel de eerste met stilstaanden start ge schiedde. De finish duurde zeer lang, doch toen het schot viel was het of allen stil stonden. Peter Kerrigan was echter spoedig op dreef en won onbedreigd. Voor de sportliefhebbers is het jammer dat met kermis geen course plaats heeft; maar dan tot Zondag 9 October a.s. De uitslag is als volgt: A-Prijs. Heat-handicap draverij le klasse. Afstand 1610 Meter. Ingeschreven 11 paarden, waarvan niet aan den start verschenen Trotteur 1630 M. en Brise 1630 M. le Heat aankomst. Newbold 1630 tijd 2.28 3/5 gevolgd door Fatima 1630 M. (2.29 -4/5), Saf fier 16.30 M. (2.30 3/5); Caid 1630 M. (2.30 3/5); Flambeau 1670 M. (2.34 3/5); Rabenhaupt 1630 M. (2.34 3/5); Navarra 1610 M. (2.36 1/5); Queenie 1630 M. (2.38 3/) en Brichembeau 1610 M. (2.39 1/5); beide laatste paarden worden gedistanceerd. 2e Heat: Caid (2.27 1/5); Newbold C?,27 2/5); Flambeau (2.29 4/5); Saffier (2.30); Raben haupt (2.31 3/5), Navarra (2.33 4/5), terwijl Fa tima werd ingehouden. 3e Heat tevens beslissende. Caid, eigenaar G. J. v. d. Elshout rijder C. F. Ockhorst, afstand 1630 M. tijd. 2.28 1/5. 2e. Saffier, eigenaar en rijder P. Kramer, af stand 1630 M. tijd 2.28 1/5. Niet geplaatst Newbold (2.28 2/5); Flambeau (2.20 1/5); Rabenhaupt (2.33 2/5) terwijl Na- varia werd ingehouden. Afstand 2000 Meter. De zeven ingeschreven paarden komen alle uit Catabora T, eig. en rijder Joh. van Twisk, af stand 2020 M. tijd 3.11 1/5. Saffier, eigenaar en rijder P. Kramer, af stand 2080 M. tijd 3.11 4/5. Niet geplaatst: Robbedoes B 2020 M. (3.12 1/5); Vliegende Hollander 2000 M. (3.13); Sister Patrick H 2060 M. (3.14 1/5); Roulette 2020 M. (3.22 2/5) en Remplagante 2040 M. (3.58 1/5). Prijzendraverij le klasse. Afstand 2320 M. Open voor paarden, welke het eigendom zijn van leden der Nederl. Heerr. Club te rijden door werkende leden dier Club. Twee paarden, Six Axworthy K en Caid blij ven op stal. Aankomst: Trotteur, eig. H. v. Zalinge, rijder J. de Lijs ter, afstand 2300 M. tijd 3.31 1/5. Senator Madden, eig. G. Ensing, rijder A. v. Stralen Jr., afstand 2360 M., tijd 3.35 1/5 sec. Niet geplaatst Robert E Lee 2300 M. (3.40 2/5); Parmenio 2360 M. (3.42 1/5)terwijl de 2e aan komende, Diamant Bleu, wegens onregelmatig draven gedisqualificeerd werd (3.34). Korte baan draverij Handicap voor alle in Nederland geregistreerde paarden. Aangespannen. Max. afstand 800 M. Van de 28 ingeschreven paarden komen 22 aan den start. le serie: Idylle, Miss Zelda Peter, Peter Ker rigan St. L.; Catabora T, Brise geplaatst. Peter Kerrigan St. L. 760 M., tijd 1.08 2/5. 2e serie Queenie, Sally Harvester, Kapt. de Bruanc, Roulette, Minnetonke. Geplaatst: Roulette 750 M. tijd 1.08 4/5. 3e serie: Northerman B, Edna M, Hildegard I, Odessa. Geplaatst Northermann B af stand. 770 M. tijd 1.05 1/5. 4e serie: Omega, Cleowatts Noma B, Sister Patrick H. Geplaatst Omega, afstand 760 M. tijd 1.10. 5e serie: Fatina, Oud Uhlan B, Konora, Sire Axworthy K. Geplaatst Sire Axworthy K, af stand 780 M. tijd 1.07 3/5. Hieraan nemen deel de vijf winnaars der se ries. Het starten duurt lang en als het schot valt lijkt het een bokkencourse. Spoedig heeft Peter de beenen er onder en alhoewel Sire Ax worthy hem bedreigt verdient hij den prijs onbedreigd. Axworthy wordt gedisqualificeerd wegens springen over de streep en de uit slag is: 1. Peter Kerrigan St. L. Eig. J. Borst, af stand 760 M. tijd 1.09. 2. Notherman B. eig. T. Slikker, rijder J. Vergaay, afstand 770 M. 3. Omega, eig. C. Verhorst, rijder J. v. Leeu wen Sr., afstand 760 M. 4. Roulete, eigen, en rijder J. Vos, afst. 750 M. Gedisqualificeerd Sire Axworthy K. 780 M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2