ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN De Olympiade De landarbeiders staken niet KAMPIOENSCHAPPEN De prestaties der R.K. NA. U. athleten MARKTEN kleine advertenties BIJVERDIENSTE GEVRAAGD R.K. MEISJE .^•Uroa8*!rbuT»»'SI™: 50 ROE TEELGROND Winkel installatie GARAGE Offertes gevraagd OMROEPER DONDERDAG 11 AUGUSTUS R. K. Dienstmeisje TE HUUR GEVRAAGD 1 AANGEBODEN BETREKKINGEN I R.K. Bakkersknecht Flinke Dienstbode nette dienstbode TE HUUR AANGEBODEN I TE KOOP AANGEBODEN I Vraag en Aanbod van Pensions Gem. Kamers -DIVERSEN Permanent Wave 2.50 Haarlem-Kevelaer DE KWESTIE-NURMI De Fin blijft professional DE ZWEMWEDSTRIJDEN Dames schoonspringen Series 100 Meter rugslag 400 Meter vrije slag finale DE ROEIWEDSTRIJDEN Tweede dag Double scull De achten DE TURNWEDSTRIJDEN Brug- en ringoefeningen WIELRENNEN HET NEDERLANDSCH UURRECORD Door v. d. Hout verbeterd WATERPOLO Dolfijn 2—D. J. K. 2 (8—0) PROVINCIAAL NIEUWS CASTRICUM HOORN LIMMEN UITGEEST Onderhandelingen voortgezet Dienstbetrekkingen Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel Verhuur etc. 20 cent per regel R.K. BOERENKNECHT B. z. a. net R.K. Dagmeisje PASSENDE BETREKKING flinke Slagersleerling R.K. Kappersbediende VERKOOPSTER LEERLING-VERKOOPSTER NOODHULP-VERKOOPSTER Te buur BURGERWOONHUIS 350 a 400 M2. bouwterrein TER OVERNAME HEKEL-DORSCHMACHINE RADIO Te koop: 2 AUTO'S 2 ZIT-SLAAPKAMERS Een ijverige naaister is altijd teverkriigen door'n LOS ANGELES, 10 Aug. Gisterenavond is en bijeenkomst gehouden van den Raad van Ie I.A.A.F., waarin de kwestie-Nurmi uitvoerig s besproken. Op de bijeenkomst waren twae iïnsche gedelegeerden aanwezig ten einde het materiaal over te leggen in deze aangelegen heid. Na uitvoerige besprekingen heeft de Raad het besluit genomen dat de beslissing Nurmi wegens inbreuk op de amateursbepalingen te schorsen, juist is geweest. Het verzoek om Nurmi weer als amateur te erkennen, is dan ook afgewezen. LOS ANGELES, 10 Aug. De uitslag van den wedstrijd in het schoonspringen voor dames luidt: 1 en Olympisch kampioene Miss Cole man (V. S.) 87.52 punten; 2 Miss Rawls (V S.) 82.56 punten; 3 Miss Fauntz (V. S.) 82.02 pun ten; 4 Frl. Jordan (Duitschland) 77.50 punten; 5 Miss Ogilvie (Canada) 70.00 punten; 6 Miss Epply (Oostenrijk) 63.70 punten; 7 mej. Ka- makoera (Japan) 60.68 punten; 8 mej. Larsen (Denemarken) 57.26 punten. Hierna kwamen de rugzwemmers heeren aan den start. De twee eerstaankomenden uit iedere serie plus de snelste derde werden in den eindstrijd geplaatst. In de eerste serie was de Japanner Kiyokawa verreweg de sterkste en won den strijd in 1 min. 8.9 sec. Hij bleef slechts 0.7 sec. boven het wereldrecord van den Amerikaan Kojac. 2. Ker- ber (V. S.), tijd 1 min. 13 sec. 3. Haloran (Ca nada), tijd 1 min. 14.2 sec. De uitslag van de tweede serie luidde: 1. Zehr (V. S.), tijd 1 min, 9.9 sec.; 2. Kueppers (Duitschland), tijd 1 min. 10.2 sec.; 3. Kawat- soe (Japan), tijd 1 min. 10.9 sec. In de derde serie won de Japanner Iryen met een tijd van 1 min. 11.3 sec.; 2. Bourne (Canada), tijd 1 min. 14.3 sec.; 3. Nöual (Frankrijk), 1 min. 16.6 sec. De vierde serie werd door den Noor Carllson gewonnen in 1 min. 13.1 sec., terwijl Chalmers (V. S.) in 1 min. 17.2 sec. tweede werd. 3. Wal kers (Canada), 1 min. 21 sec. Kawatsoe bleek dus de snelste derde te zijn. LOS ANGELES, 10 Aug. Hedenmiddag waren 9000 toeschouwers aanwezig in het Olympisch zwemstadion, toen de finale 400 Meter vrije slag voor heeren plaats vond. Crabbe won in den nieuwen Olympischen re cordtijd van 4 iilln. 48,4 sec. Het behoeft geen betoog, dat de duizenden toeschouwers deze overwinning met groote geestdrift begroetten. De uitslag luidde: 1. en Olympisch kampioen Crabbe (V. S.) tijd 4 min. 48.4 Nieuw Ol. re cord; 2. Taris (Frankrijk) tijd 4 min. 48,5 sec.; 3. Oykoto (Japan) tijd 4 min. 52,3 sec.; 4. Yokoyama (Japan) tijd 4 min. 52,5 sec.; 5. Soe- gimoto (Japan) tijd 4 min. 56,1 sec.; 6. Charl ton (Australië) tijd 4 min. 58,6 sec. Een waterpolo wedstrijd volgde tusschen de reserves van Duitschland en Hongarije gecom bineerd tegen die van de Vereenigde Staten. De gecombineerde Europeesche ploeg won met 4—3, nadat dit zevental met rust geleid had met 21. LOS ANGELES, 10 Aug. De roeiwedstrijden op de baan te Long Beach werden heden voort gezet met de vier zonder stuurman. In de eerste heat verschenen aan den start de Vereenigde Staten, Duitschland en Enge land. Na den strat nam Engeland de leiding, doch de Duitschers haalden direct hun achterstand in en op K gedeelte der baan lagen zij aan den kop. Zij schenen echter op 800 Meter reeds te veel van hun energie gevergd te hebben, al thans rustig en kalm trokken de Engelschen bij en heroverden de leiding. Op 1500 Meter had Engeland een voorsprong van yK lengte. De Amerikanen bleken hun krachten gespaard te hebben tot de laatste 500 Meter. Zij kwamen sterk opzetten en pas seerden tenslotte gemakkelijk de Duitsche ploeg. Uitslag eerste heat: 1. Engeland, tijd 7 min. 13.2 sec.; 2. Vereenigde Staten, tijd 7 min. 19.4 sec.; 3. Duitschland, tijd 7 min. 37.8 sec. In de tweede heat startten slechts twee landen, n.l. Italië en Canada. Italië nam onmiddellijk de leiding. Op 500 Meter had Italië reeds een voorsprong van 1 lengte en in den eindspurt liepen zij nog wat uit en wonnen met anderhalve lengte voor sprong. De uitslag luidde: 1. Italië, tijd 7 min. 6.8 sec.; 2. Canada, tijd 7 min. 12 sec. Toen voor de eerste heat van de double- scull gestart werd, waren er ongeveer 10.000 toeschouwers in het Marinestadion te Long Beach aanwezig. Brazilië had de Noordelijke zijde van de baan en dat gaf in zooverre moeilijkheden, dat de ploeg, die daar roeit, het meeste wind vangt. Na 500 Meter leidde Canada met 1 lengte voor Italië, welke positie tot 1000 Meter onver anderd blijft. Brazilië, dat geen kans heeft, ver stuurt zich op de helft van de baan sterk en komt ver achter. Canada wint tenslotte ge makkelijk. De uitslag luidde: 1. Canada, tijd 7 min. 25 sec.; 2. Italië, tijd 7 min. 33 sec.; 3. Brazilië, tijd 7 min. 38.8 sec. In de tweede heat double-scull kwamen slechts twee ploegen uit, n.l. Vereenigde Staten en Duitschlahd. De Vereenigde Staten roeien met de bekende scullers Myers en Gimore, die ook uitkwamen op de Spelen te Parijs en Amsterdam. Duitschland heeft Buhtz weer in de boot, doch hij heeft nog steeds koorts. Duitschland neemt de leiding tot op 500 Me ter met een halve lengte. Vlak daarop spurt Amerika bij en passeert de Duitschers gemak kelijk. Nog even ontstaat er een boord aan boord race, doch op de helft der baan is het pleit beslecht en herneemt Amerika de leiding Duitschland spaart zich zichtbaar in verband met den toestand van Buhtz. De double-scull krijgt immers nog een kans in de herkansings race van Vrijdag a.s. De uitslag werd: 1. Vereenigde Staten, tijd 7 min. 14.6 sec.; 2. Duitschland, tijd 7 min. 21.4 sec. Beide tijden zijn beter dan die in de eer ste heat. Het slot van den dag vormde de races der achtriemsgieken. De uitslag luidde: 1. Italië, tijd 6 min. 28.2 sec.; 2. Engeland, tijd 6 min. 34.4 sec.; 3. Ja pan, tijd 6 min. 43.4 sec.; 4. Brazilië, tijd 6 min. 52.2 sec. Op te merkën valt nog, dat het roeien der Japanners meeviel en de totaalindruk van hun ploeg was lang niet ongunstig. LOS ANGELES, 10 Aug. Hedenmorgen wer den de turn wedstrijden in het Olympisch Sta dion voortgezet met de oefeningen aan de brug en de ringen. Aan beide toestellen werd tege lijkertijd gewerkt. Het bezoek was ook ditmaal zeer matig en ongeveer 800 toeschouwers woon den de wedstrijden bij. Speciaal op den voor grond traden wel de Italianen, die bij elk toe stel onder de prijswinnaars zijn. Ook de Hon gaar Pelle turnt uitmuntend. Een verrassing was het besluit van den Zwitser Miez, om zich uit het tournooi terug te trekken. Hij was n.l. ontevreden over de beslissing van de jury, welke hem een tweeden prijs toebedeelde bij de alge- meene vrije oefeningen. Hij scheen meer ver wacht te hebben. Miez is voor onze Holland- sche turners geen onbekende en als leermeester onzer keurturners heeft hij uitstekend werk gedaan. Het is jammer, dat hij zich terugge trokken heeft, de reden daarvan lijkt ons nu niet bepaald sportief. De uitslagen van de brugoefeningen luidden: 1. en Olympisch kampioen Guglielmetti (Italië) 56,8 pupten; 2. Neri (Italië) 56,2 pnt.; 3. Savolainen (Finland) 56,1 pnt.; 4. Haubold (V.S.) 56 pnt.; 5. Jochim (V.S.) 55,9 pnt.; 6. Pelle (Hongarije) 55,9 pnt. Van de ringoefeningen waren de resultaten: 1 en Olympisch kampioen Pelle en Latora (Hongarije en Italië) ieder 56,7 punten; 3. Neri (Italië) 56,1 pnt.; 4. Capuzoo (Italië) 55,6 pnt.; 5. Savolainen (Finland) 55.3 pnt.; 6. Gugliel metti (Italië) 53,7 pnt. De prestaties, geleverd op de athletiekwed- strijden van de laatste weken, doen voor de toekomst het beste hopen. Vooral op de loop nummers, meer in het bijzonder de afstanden van 400 tot 5000 M.; worden tijden gemaakt, die bij goede oefening de Nederlandsche records binnen afzienbaren tijd zeer dicht zullen nade ren. Ook het werpen en springen, uitgezonderd het hoogspringen en kogelstooten bevinden zich in stijgende lfjn. Die stijging is evenwel een zee- langzame. Waarschijnlijk is dit toe te schrijven aan het feit, dat nog weinig R. K. athleten zien hebben gespecialiseerd. Op zich zelf is dit zeer lofwaardig, doch allerminst bevorderlijk om top-prestaties te leveren. De tegenstand onder ling wordt evenwel steeds grooter en op den duur zal dit specialisatie op een of slechts enkele nummers ten gevolge moeten hebben. De oudere athleten, die vroeger door hun aan leg en behoorlijke techniek, zonder zich veel in te spannen op vele nummers succes hadden, zullen, om bij die sterkere concurrentie zich te kunnen handhaven, zich wat meer op een enkel nummer moeten gaan toeleggen. Wat het voor sommigen tot nu toe zelfs mogelijk zonder zich te trainen succes te behalen, dit zal op, steeds meer onderdeelen een onmogelijkheid worden, t'an zelf zal hierdoor het algemeene peil stijgen. De beter geworden prestaties zullen een ster kere prikkel zijn voor de jongeren en 'n grootere aantrekkingskracht hebben voor de vele R. K. athleten, die nog buiten onze gelederen in neutraal verband oefenen. Wanneer daarbij het aantal goedingerichte athletiekvelden grooter wordt en wat meer praktisch geschoolde leiders zich aan de zaak gaan geven, dan is de tijd niet ver, dat het met zooveel moeilijkheden ge fundeerde gebouw van de R. K. athletiek- beweging, geheel volgens het optimistische ont- werp voltooid zal zijn. Dinsdagavond heeft de bekende Brabantsche wielrenner J. v. d. Hout uit Eindhoven op de oude T.W.E.M.-baan te Tilburg een aanval ge daan op het reeds langen tijd op naam van J. Maas staande uurrecord. Hij slaagde hierin schitterend en verbeterde dit met ruim 1 K.M. en bracht,het van 41,098 K.M. op 42,282 K.M. Dat de renner gedurende den geheelen tijd met constante snelheid heeft gereden, bewijst wel het volgende, hij had n.l. gedurende het eerste half uur afgelegd 21,240 K.M. Te Weesp werd Woensdagavond de beslis singswedstrijd gespeeld voor het afdeelingskam- pioenschap der Res. Ie klasse tusschen Dolfijn 2 en D. J. K. 2. De wedstrijd werd door Dolfijn 2 gewonnen met 80. Door dezen uitslag komt dus Dolfijn 2 Donderdagavond uit tegen het Y 2. Oranje Kruis. Naar wij vernemen is tot penningmeester van den Kon. Nationalen Bond voor Reddingswezen en Eerste Hulp bij Onge lukken „Het Oranje Kruis" benoemd de heer P. H. L. J. Lommen, burgemeester van Cas- tricum, als opvolger van den heer W. A. den Tex Bondt te Amsterdam. Santos bloempjesdag. Naar wij vernemen is de opbrengst van de Santos bloemp jesdag 106.Een mooi bedrag voorwaar als men daarbij den malaise tijd in aanmerking neemt en men bovendien weet dat bijna geen week en Zondag voorbijgaat zonder dat er een bloempjesdag wordt gehouden. Zoo zal a.s. Zondag speciaal voor het pl. cri siscomité een speldjesdag worden gehouden en wel op het kermisterrein. Een niet slecht uitge kozen dag. Het 50-jarig bestaan der nieuwe veemarkt. De „nieuwe" veemarkt heeft eenigen tijd ge leden 50 jaar bestaan en in verband daarmede was de buurtcommissie aldaar bij elkaar ge komen en had plannen beraamd, tot eenige meer officieele viering. In het gemeentegebouw aan de Veemarkt was daarom door de Buurtcommissie een gedenk steen geplaatst, die gisterenmorgen door den Burgemeester is onthuld in tegenwoordigheid van de Marktcommissie, Buurtcommissie en be langstellenden uit landbouwkringen. De Burgemeester sprak den wensch uit, dat de tijdsomstandigheden zich zoo mogen wijzigen, dat de veemarkt weer in bloei zal toenemen. Namens diverse landbouworganisaties sprak de heer Koster een woord van dank. Hoorn is een centrum van intensieven alndbouw en veeteelt. Spr. hoopt, dat Hoorn ook voor wat betreft het Veemarktwezen een belangrijk centrum mag worden. De Paardenkeuring. Voor de jaarlijksche paardenkeuring, georganiseerd door de Hard draverij -Veraeniging „Hoorn en Omstreken," was niet veel belangstelling. Slechts 4 paarden met veulens, een l!/2-jarige en vier 2j^-jarige paarden waren aangevoerd. De volgende prijzen werden toegekend. Merrien met veulen le prijs 10, C. Zwaan, Hoorn, 2e prijs 5, Vera, eig. L. M. Ruiter Aven- horn, 3e prijs de bruine merrie eig. N. G. Sluit, Nibbixwoud. Andérhalf-jarige. Eerste prijs niet toegekend, 2e prijs ƒ2.50 Nelly, eig. Gebr. Roos, Hoorn. Twee en half-jarige, le Prijs ƒ7.50 Snap, eig. J. Schouten, O.-Blokker, 2e prijs 5, H. Dikstaal Beemster. Uitvoering Besmettelijke Ziektewet B. en W. stellen den Raad voor om aan den Burgemeester machtiging te verleenen om met de colleges van Regenten van het St. Jans- Gasthuis en van het Stadsziekenhuis een over eenkomst aan te gaan betreffende de verpleging in een barak van patiënten, lijdende aan be smettelijke ziekten. Voorloopig zal kunnen worden volstaan met 2 barakken, elk van 7 bedden. Hiervan zal dan gebruik worden gemaakt door patiënten uit Hoorn en de aangesloten West-Friesche Ge meenten. De kosten voor elke barak worden geraamd op 19.600. In totaal moet dan per jaar, gerekend met een 50 jaarlijksche annuïteit voor den bouw en een 15 jaarlijksche annuïteit voor de inrichting, voor beide barakken tezamen 3750 worden op gebracht, d.i. 7 ct. per inwoner, verondersteld, dat alle gemeenten met de beide ziekenhuizen een contract te sluiten. De Gemeenterekening De rekening dezer gemeente over 1931, sluit op de volgende be dragen: de ontvangsten van den gewonen dienst op ƒ1.118.118.73; de uitgaven van den gewonen dienst op ƒ1.107.221.77 en alzoo het voordeelig slot van den gewonen dienst op 10.896.96. De ontvangsten van den kapitaaldienst op ƒ1.564.704.06; de uitgaven van den kapitaal- dienst op ƒ1.609.594.36 en alzoo het nadeelig slot van den kapitaaldienst op ƒ44.890.30. Personalia Bij Koninklijk besluit van 30 Juli is benoemd tot leeraar in vasten dienst aan de Rijkshoogereburgerschool alhier Geert Lottering, thans tijdelijk leeraar aan die school. Nederlandsch Fabrikaat Op initiatief van de heeren J. v. Workum (Alkmaar) en Thier (Hoorn) is ook hier ter plaatse een tentoon stelling van „Nederlandsch Fabrikaat" tot stand gekomen. Gisterenmiddag is deze geopend door den burgemeester, mr. X3-. J. Bisschop, die na zijn waardeering voor het streven te hebben geuit, de hoop uitsprak, dat deze tentoonstelling haar doel zou bereiken en ook ten goede zou komen aan de exposeerende Hoornsche ondernemingen. Namens de vereeniging „Nederlandsch Fabri kaat" was aanwezig de 2e secretaris, de heer Scholten. De voorzitter van het Comité, de heer v. Wor kum, merkte nog op, dat in 1931 nog voor 550 millioen gulden meer in ons land werd ingevoerd dan uitgevoerd. Onder de vele exposanten merkten we op de fa. Lieshout met haar „Bernardo"-sigaren, de fa. v. Harlingen met ijzeren meubelen, de koek en banketfabriek S. K. S. te Hoogkarspel, kin derspeelgoed van den heer N. Wester (Keem), een stand van de fa. Edel en Thies, klompen van N. Kaldenbach, accumulatoren van J. Waerts. Verder was er een bloemenstand van de fa. A. Jans, uit Blokker, was er de heer Vis ser met zijn bessensap, terwijl de Coöp. Zuivel fabriek „Concordia" uit Oudendijk de goede kwaliteit der Hollandsche boter verkondigde, de heer Oud van Hoorn toonde zich een goed ca- rosseriebouwer. Ten slotte vermelden we nog den heer F. Beets (Hoorn) met zijn stand van electrische apparaten enz. De meubelfabriek „Eik en Linden" te Alkmaar demonstreert met haar opvouwbare meubelen. De tentoonstelling ziet er goed verzorgd uit en verdient een flink bezoek. De kermis 't Zijn geen nieuwe stukken, die de N. V. „Het Schouwtooneel" ons dezer dagen met de kermis vertoont, maar ontegen zeggelijk hebben zij, die gisteren „Eva Bonheur" hebben gezien in het Park, een mooien tooneel- avond meegemaakt. Het spel van mevr. Esther de Boervan Rijk was subliem, terwijl Ko Amoldi als Jasper in niets voor haar onder deed. Wel bijzonder in het 3de bedrijf wist hij zijn rol meesterlijk te beheerschen. Ook mevr. Sophie de Vriesde Boer had prachtige mo menten. De overige spelenden deden het o.i. wat minder. Er werd op dit volksstuk soms hartelijk ge lachen en afgezien van enkele open doekjes was er een gul applaus. Het geheel heeft een zeer goeden indruk van dit gezelschap nagelaten en doet het beste hopen voor de volgende twee opvoeringen van „Tropenadel" en „Rijk en geen geld". Voetbalwedstrijd. Maandag 15 Augustus, namiddag 3 uur, zal op het R. K. Sportterrein alhier een voetbalmatch worden gespeeld ten bate voor de Schoolfeestcommissie. Gespeeld wordt tusschen Oranje-Wit I en A.D.O. I, een zware tegenpartij dus. Burgemeester Nieuwenhuysen zal aftrappen, terwijl de zeereerw. heer Pastoor de Wolff de medaille zal uitreiken. Het belooft een mooie wedstrijd te worden. Pastoor de Wolf. Maandag 15 Augustus zal het 30 jaar geleden zijn dat onze pastoor; de zeereerw. heer P. W. de Wolf, de heilige pries terwijding mocht ontvangen. Hoewel pastoor de Wolf nog maar 2% jaar in ons midden werkzaam is, heeft hij in dat korte tijdsbestek wel de liefde en achting ver worven. Onze pastoor verstaat de kunst om iemand bij de eerste ontmoeting aan zich te binden, door zijn vriendelijken en opgewekten geest. Wij vertrouwen, dat de parochianen Maan dag dan ook hun belangstelling zullen toonen en daarbij een vurig gebed voor htm pastoor zullen storten, opdat God hem nog lange jaren moge sparen tot heil der parochie. Schietwedstrijden. Zaterdag, Zondag en Maandag zullen op de schietbaan alhier de jaarlijksche schietwedstrijden worden gehou den door de burgerwachten in den Kring Alk maar. In verband daarmede zal de Onderlinge Wed strijd van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier ge houden worden van elf tot één uur. R.K. Schoolfeestcommissïe. Vrijdagavond 8 uur vergadert de regelingscommissie in 't Sint Jozef Gezellenhuis. Benoemd. Mej. T. J. van der Vlerk, ge meentevroedvrouw alhier, is als zoodanig te Ede (Geld.) benoemd, waarheen zij binnenkort gaat vertrekken. Slapte in 't bedrijf. Naar wij vernemen zal wegens slapte in 't bedrijf slechts halve weken worden gewerkt in 't betonbedrijf van den heer E. v. Twuijver. De op heden doo de Arbeidersbonden aan. gekondigde staking der landarbeiders te Aar denburg, Sluis en St. Kruis, gaat voorloopig niet door. Te Aardenburg werd Woensdagavond onder leiding van den Burgemeester een ver gadering van landbouwers belegd, waaruit een commissie van vijf werd benoemd om met de organisaties te onderhandelen. Hedenmiddag zou de Rijksbemiddelaar Mr. de Vries te Aardenburg komen, om te confeieeren met partijen uit genoemde gemeenten. Kunst na Arbeid. De gemengde zangvereeni- ging Kunst na Arbeid" behaalde op t Concours te Laren een eerste prijs in de 2de afdeeling. Demonstratie en meeting. Zaterdag 13 Aug. as., 's avonds te 7 uur, wordt eene demonstratie gehouden in ons dorp van t station naar het terrei van den heer E. van Twuijver, alwaar de heer Seegers de demonstranten zal toespreken. Openbare verkooping. Ten overstaan van notaris J. P. Stuijt te Castricum is in hotel „de Ooievaar" alhier, publiek verkocht: woonhuis met erf en grod en daarbij gelegen tuin en bloembolengrond met nieuwe bloembollenschuur, gelegen aan Kinkenburg en Loet", in totaal groot 41.11 Aren, eigendom van W. Twisk. Koo- pers werden J. G. G. baron Toets van Amerongen te Zeist en H. Donders te Tilburg, voor de som van 9000. Ledenvergadering der R.K. voetbalclub U.S.V. De R.K. voetbalclub U.S.V. houdt Vrijdag 12 Aug., 's avonds 8 uur, een algem. ledenvergade ring in 't Gezellenhuis. Onder meer behelst de agenda bestuursuitbreiding en instelling van een perscommissie. Verandering openstelling in de morgenuren van het postkantoor. Tengevolge van de be moeiingen van de Zaansche Kamer van Koop handel, wordt het postkantoor des morgens voor het publiek opengesteld van 9 uur tot 1130 uur, inplaats van van 8.30 tot 11 uur, zooals voorheen. Een belangrijke verbetering is dus zeker niet be reikt. Werkverschaffing. Bij t gemeentebestuur is bericht ingekomen, dat 15 werkloozen uit deze gemeente in de Provinciale terreinen te Castri cum te werk kunnen worden gesteld. NOORD SCHARWOUDE, 11 Augustus 1932. 11600 K. G. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.301.70; groote 1.101.30; Drielingen 22.10; BI. Eigenheimers 1.601.70 7100 K.G. Sper- cieboonen 4.407.00 20800 K.G. Zilveruien: Zilvemep 7.409.10; Drielingen 2.102.30; Zil veruien 0.80—1.30 28.200 K. G. Uien: Gele Nep 55.80; Drielingen 33.40; Uien 2.603.70; 1800 K G. Kroten 0.60—1.30 3100 K.G. Roode Kool 0.60; 500 K.G. Gew. witte kool 0.60—030; 5400 K. G. D. witte kool 0.60. Alles per 100 K. G. SC HAGEN, 11 Augustus. Aangevoerd: 10 paarden 150300, 7 veulens 6090, 18 ma gere geldekoeien 90170, 74 vette idem 180 250, 26 kalfkoeien 110200, 2 pinkstieren 6070, 55 nuchtere kalveren 412, 130 vette schapen 1014, 68 lammeren 59, 13 mage re varkens 1014, 97 vette varkens per KG. 2630 ct., 253 biggen 59, 22 kippen 5060 ct., haantjes 25 ct., alles per stuk. 89.000 kipeieren: witte 33.60, kleine 3.30 —3.80, bruine 3.303.80, 500 eendeieren 230, per 100 stuks. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Aug. 1932 5500K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 130 1.70, Eigenheimers 1.60; 300 stuks Bloemkool, lste soort 6.20, 2de soort 1.40; 2500 K.G. Roode Kool 0.60—0.70 3000 K.G. Gele Kool 0.60— 0.80; 2000 K.G. Vroege Witte Kool 0.60—0.70; 7000 K.G. Uien: Gele Uien 3.40—.3.90, Gele Drielingen 3303.50, Gele Nep 5.505.80, Zil vemep 8.209.10, Zilverdrielingen 3.503.60 Zijveruien 1.20; 550 K.G. Slaboonen 530—6.80 1550 K.G. Bieten 130—1.90. OMROEPERS Koop - Verkoop Huur (Niet voor den handel) H.H. WARMOEZENIERS. Biedt zich aan een flinke DAGLOO- NER, liefst voor direct. Br. lett. G, Boekh. Kragtwijk, J. v. Lennepstr. 205, Amsterdam. O 8784 pniniiniiiiiiiniininiiiniiiiiiiiiiiiHiiiiii! Een net nersoon, eenigen tijd beschikbaar hebbende, vraagt eenige bij verdienste in den vorm van LEVENSVERZEKERING, BRANDVERZEKERING of Iets derg. Brieven onder letter O 8753 bureau van dit blad. KAPPER zoekt voor zijn Zoon, 18 jr., goed salonnier en aardig op de hoog te met bet damesvak PLAATSING. Br. fr. lett. O 8745 bur. v. d. blad. Verstelnaalster op linnengoed zoekt werk aan huis. Corn. Trooststraat 55 huls, Amsterdam. O 8748 B z a. Net MEISJE, 18 j., v. d of d.' en nacht, voor huiselijke bezigh. Adres: Saenredamstraat 61. Haarlem. O 87ÖO Naaister te Amsterdam vraagt Naal- hulzen of werk aan huls. Brieven on der letter O 8757 bur. van dit blad. Net persoon biedt zich aan als PORTIER ln Hotel of Pension, reeds als zoo danig werkzaam geweest (liefst ex tern). Br. lett. O 8636 bur. v.d. blad. B. z. a. Biedt zich aan goed kunnende melken en alle boe renwerk verstaande. Br. aan M. FOi- mer p.a. KI. Oud c.q., Zd. SplerdUk^ Juffrmldd. leeftijd, zoekt WERK KRING v. d. dag, ook als Huishoud ster, te Amsterdam. Br. lett. O 8747 bureau van dit blad. Net Llmburgsch Meisje, R.K., biedt zich aan als fl. hulp ln de hulshou ding, v.g.g.v. Br. onder letter O 8749 bureau van dit blad. Biedt zich aan net R.K. BUITENMEISJE 22 J., v.g.g.v., voor dag en nacht tegen halfSeptember. Brieven onder letter O 8758 bureau van dit blad. van 95 uur. Liefst ln Haarlem of omgev, Br. lett. O 8734 bur. v/d bl Gepens. onder-luitenant mag. mees ter O.I.L. zoekt een hem Eventueel te wenschen borgstortlng is aanwezig. Leeftijd 44 jaar. Hoog salaris geen verelschte. Brieven letter O 8737 bureau van dit blad. Biedt zich aan eenlgszins met vak bekend. Liefst bulten. Jb. Koning Jz„ Spierdijk. O 8743 Biedt zich aan: Gediplomeerd eer ste klas Zetter. Speciaal bekend met smout- en adverteentlezetten. Op de hoogte met machinezetten. Prima getuigschriften. Brieven lett. 8770, bur. van dit blad. Guill. Smael, v Dlemenstraat 24bis, Utrecht, vraagt Timmer- en met selwerk, reparatie, verbouw of nieuwbouw. Br. lett. O 8767, bur. van dit blad. R. K. meisje 29 jaar, b.z.a. als DIENSTBODE of als HUISHOUD STER bij heer alleen of klein gezin, tegen Sept. of Oct., in de omg. van Lisse. Brieven lett. O. 8778 aan C. v. KESTEREN, agent V. d. blad, Lisse. Biedt zich aan voor Alkmaar voor dag en nacht, leeftijd 16 jaar. Adres: MARTHA TEHUIS, Nieuw- landersingel 70, Alkmaar. O 8762 liuiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiuuiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuuiiiuiiiiiiiii B. z. a. nette Dienstbode. Van g.g.v. Br. lett. O 8771, bur. van dit blad. B.z.a. net R. K. BROODBAKKER halfwas, ook bekend met banket bakkerij v.g.g.v. Br. lett. O. 8779, bur. v. d. blad. COUPEUSE b.z.a. Japon pasklaar van af 1.50. Mantels v.a ƒ2.50, N. Gracht 4 H'lem O 8795 Biedt zich aan R.K. Meisje voor de morgenuren, te Utrecht. Br. lett. O 8769, bureau Van dit blad. Jjisse. winiiiiiiiiminiiiiiiiniiiiiiiiii^iittimnira^ XTr\r\* TATTJIT/^T rraxrfa Q (Tri Gevraagd een (halfwas) of vergevorderd leerling bij L. BLEEKER, Zijdewind. O 8744 Terstond gevraagd een nette Uitstekend kunnende Scheren en Haarsnijden, v.g.g.v., mooie gelegen heid zich in 't Damesvak te bekwa men. Brieverf onder letter O 8756 bureau van dit blad. Tegen 22 Aug. In klein gezin gevraagd. Van g.g.v. Van 8—5 uur. ALKMAAR, LAAT 123a. O 8761 Terstond gevraagd te Heemstede, een AANK. R. K. DAGMEISJE Br. lett. O. 8777, bur. van dit blad. NET DAGMEISJE Gevraagd een net dagmeisje, leeftijd pl m 17 jaar. W. TH. SCHOENMA KERS, Westerweg 123, Alkmaar. O. 877o Gevraagd een degelijke R. K. DIENSTBODE zelfst. kunn. werken, flink loon Br. lett. O. 8780, aan W. V. LANS agent N. H. Crt., Hillegom. Net R.K. MEISJE gevraagd voor d. of d. en n. Gezin zonder kinderen. 2e Oosterparkstr. 180 hs, Amsterd O 8786 Voor DIRECT gevraagd: en (voor Zaterdags) in Speciaal Kousen en Tricotzaak te Amsterdam. Brieven met uitvoerige inlichtingen omtr. leeft., godsd. en vor. betr. onder letter O 8752 bureau van dit blad. Gevraagd: Nette KRUIDENIERSBEDIENDE die zelfstandig kan werken en voor zien is van goede getuigen. Gelieve zich te melden's avonds tusschen 7—8 uur M T. OPDAM, Heerenweg P 62, Heiloo.' O 8760 Gevraagd net R. K. MEISJE voor de morgenuren. Vrijdags den geheelen dag. Aanmelden tusschen 56 uur Oudegracht 160, Alkmaar Biedt zich aan tegen 15 Sept. net DIENSTMEISJE voor dag en nacht voor Alkmaar en Omstreken. Van goede getuigen voorzien. Brieven aan het bureau Medemblikker Courant. Medembllk O. 8773 Terstond gevraagd een Van g.g.v. bij ZWARTER DELICA TESSI i 4H ANDEL, Raadhuisstr. 67 Heemstede. O 8790 Gevr. voor kl. gezin Nette Woning of gedeelte ln centrum Amsterdam. Br. letter O 8750 bureau van dit blad. Te huur gevraagd te Utrecht (Tuin dorp of omg.) Pakhuis, Winkelhuis o.d. Br. lett. O 8766, bur. v. d. blad. Te huur gevraagd voor één of meer jaren, gelegen te Heemstede. Brieven onder letter O 8703 bureau van dit blad. mummilium|||||||l|||||llllllllll!nllllll«llimillllllÜIHIIIimilllimilllllimillllllIlllHIUIIIimmilllllimimilllllllllIHmilimiUlimnHl^ 2e Etage te huur, 2 kamers, keuken en zolder, 4 p. w; Wijde Geldelooze- pad 10 zw„ Haarlem. O 8603 Stationsstraat, Alkmaar, voor klein gezin, 27 p. m. Br. met Inlichtingen onder letter O 8741 bureau v. d. bl. giiiiiiiiiiiiMiniiimiiiiiniiiimiiiinimiiiiimiiiiiiniiiiiiiimiiiiiiimiKiiiiniiniiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiimiiiiiiiiimmiiiiiuiininiiiiHiiiiiiiiiiHmiHnimiiiuiiiuuiiiiiBBniw^ liiiiiuiiitiiiiiiimniiiiiiiiiiiiiumiuiiiiiuiiiiiiiiiuiiiimmiimiiiiiuinniiiiiiuiuuiuiiiiiuiiiimuiiiuuiiiiiiiimiiiiiiuiiiiiiuiiimiiiiiuBmniiiiiuHinnmiBnHaiuiniiiiBimm Te koop Te koop te Heemstede waarop te bouwen middenstands- woningen. Br. 1. O 8738 bur. v/d bl. wegens opheffing van het Dames- Hoeden Magazijn Gierstraat 23, Haar lem. Losse Spiegelkasten enz. O 8754 aangeboden met pracht agentschap, stalling, gereedschappen enz. op. een der mooiste punten der stad van 120.000 lnw. Stalling dekt de huur. Overname billijk. Brieven onder let ter O 8667 bureau van dit blad. Te koop een geschikt v. motor- en paardenkracht. C. Koopman, Stroomerlaan 15, Bergen O 8740 Regentonnen. Eiken terpentijn- vaten te koop 3.26. franco wal Zeist. Br. lett. O 8765, bureau van dit blad. Te koop HALF TONS GESLOTEN FORD bestelwagen 1927, weinig geloopen en nieuwe banden. NIC. DE GROOT. Kerkstraat 16, Tel. 2276, Hillegom. O. 8781 Heerenrtjwlel te koop met torpedo naaf en kettingkast ln prima staat 12.50. Staringstraat 7, Haarlem, bij de Nagtzaambrug. O 8794 Wegens vertr. 4 1. wisselstr. toestel, nog 10 m gar. schrift, van 195 voor ƒ50. Mesdaglaan 33, HeemstedQ 8649 beide 1% tons met open laadbak, zoo goed als nieuwe banden. C. Koop man, Stroomerlaan 15, Bergen. O 8739 Te koop EEN BUNDER NAGRAS om te hooien bij J. METZELAAR. Westerweg, Limmen. O. 8774 Te koop aangeboden een FORD coach 1926. rondom nieuwe ban den, verder ln prima staat, voor aannemelijk bod. LANGE HEEREN STRAAT 36, Haarlem, tel. 14371. O. 8792 Te koop aangeb. pracht z.gam. moderne KINDERWAGEN (dik band). Prils bill. ZOETESTR. 1 rood, Haarlem. O. 8787 te huur met vrije keuken, gang en W.C. OOSTERPAD 6, BUSSUM. 4 KAMERS te huur aangeboden te Rljsenburg, met pension 2. per dag, of zonder pension. Dege lijk pension. Br. lett. O 8764, bur. van dit blad. Twee Heeren, RE, vragen 1 Sept.: m. str. w., part. of le ét., m. voll. deg. pens., ƒ420 2 pers., geen be- roeBshz.; midden centr. of Zuid Am sterdam. Br. lett. O 8751 bur. v.d. bl. HnminniniiiiiiiiHt mmuiniifinimiHumnininnmiiHimnntiiiiu sninniwiiinininmn iranmiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiJiiitiiuiiiuniiiiiuiiuiiiiiiiUHiuiHiM compleet. TH. J BOS - Frans Halsstraat 34 Telefoon 90243 - Amsterdam. O 3191 AUTORIJSCHOOL Ewald Holzhaus. Bosb. Toussalntstraat 7 - Telef82104 Amsterdam. O 8568 Te koop aangeb. een pracht Salon pathéfoon met 25 platen en een Philipss pick-up. Ook afz. te koop. Te zien en te hooren 's avonds na 7 uur, Jan Vethstr. 45, Arnhem. voor Waschindustrie, machines, chemicaliën, enz. Br. onder letter O 8763 bur. van dit blad. RADIO. Eenige demonstr. Toestellen Philips Telf. Herah enz. met volle gar, van 195.— voor 50.— (alle op het llchtnet), Jozef Israëlssplein 33, Heemstede. 8"88 Te koop of te huur: V TE HILLEGOM flink dubbel pand, voor alle doel einden geschikt op prima stand. Direct aanvaardbaar. Koopsom bil lijk. Hypotheek beschikbaar. Huur volgens overeenkomst. Adres Ma kelaar BAKKER te Hillegom, Tel. 2229. O. 8791 Te koop gevraagd een gebruikte FORD Truck T model met zijveeren en voorsnippen: moet goedkoop zijn. LANGE HEERENVEST 36 Haarlem, Tel. 14371. O. 8793. Een net eenv. Meisje zoekt te Utr. een nette VRIENDIN. Tusschen de 30 en 40 jaar. Br. lett. O 8768, bur. van dit blad. NAAIMACHINE te koop gevraagd. Br. lett. O. 8783, bur. v. d. blad Openbare Dankbetuiging aan den Eerbiedwaardigen PETRUS DONDERS voor verkregen gebedsverhoorlng. O 8796 Openlijk Dank aan MARGAR. SINCLAIR voor verkregen gunst. O 8759 Bij welke kampeerende familie aan strand Zandvoort, Bloemendaal, Bakkum of waar ook. mag besch. Juffrouw gratis hare 3 VACANTIE- DAGEN (a.s. Zaterd., Zondag en Maandag) doorbrengen? Brieven onder letter O 8789, bur. van dit blad. 6-7-8 Sept. B-a. groote prijsvermindering Plaatskaarten. Aanvrage om programma's bl] de Broedermeesters en bij J. J. BRINKMAN, Anegang 19 Haarlem. O 4108 HUWELIJK. - Weduwnaar, RE, oud 50 jr., z. k., met vermogen, wenscht in kennis te komen met P.E. Juffr. met eenig vermogen. Br. fr. lett. O 8746 bureau van dit blad. LEERT AUTORIJDEN - HesseUng- Holzhaus - Hoofdweg 410 - A'dam. Privé cursus 15. - Tot rijbewijs 30. Te koop gevraagd een IJSKAST in goeden staat. Brieven met maat en prijs onder lett. O. oio* bur. v. d. blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3