PROVINCIAAL NIEUWS Zware brand te Wormerveer MEVR. PHILÏPSEN-BRAUN ERNSTIG ONGESTELD MARKTEN 3 IK KOOP EEN AUTO! II Natuurlijk Ford BIJ JAN LIMBACH ford is toch het VOQRPEELIGST! ZATERDAG 13 AUGUSTUS Een ton schade Door een insect gestoken NAGEKOMEN KERKBERICHTEN STOFZUIGERHUIS MAERTENS BIJ WIEN? WAAROM? WELK MERK? KATHOLIEKE LANDDAG In Hollands Noorderkwartier ASSENDELFT BEEMSTER EDAM BREEZAND CASTRICUM EGMOND-BINNEN HEILOO HOORN ILPENDAM MEDEMBLIK NIEUWER-AMSTEL PURMEREND HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties HET 40-JARIG FEEST VAN MGR. MÖLLMANN De plechtige H. Mis in de Kathedraal TER AAR UITGEEST Kostbare machines verloren gegaan 162 DE PASTOOR ZONDER KERK Premier Duplex-Stofzuigers 165.- ENKHUIZEN HOORN PURMEREND UITGEEST Ten behoeve van de deelnemers aan den Katholieken Landdag in Hollands Noorderkwar tier, Maandag a.s. te Breezand, zal de trein, die om 12.46 uit Alkmaar vertrekt te Breezand stoppen. Evangelisch Kerkgebouw Het nieuwe in modernen stijl gebouwde kerkje der Evangeli sche Gemeente, is deze week in gebruik geno men. Paard verdwenen Bij. de politie alhier is door een woonwagenbewoner kennis gegeven, dat züa paard is verdwenen. Vermoedelijk is het dier losgebroken en heeft toen de beenen genomen. Een onderzoek wordt ingesteld. Vrijstelling dienst De dienstplichtige N. C. Velzeboer, alhier, van de lichting 1932, is voor een jaar vrijgesteld van militairen dienst. Rijkspostspaarbank Aan het postkantoor alhier werd in den loop der maand Juli 1932 op spaarbankboekjes ingelegd 9.347.18 en terug betaald 12.968.70. Derhalve minder ingelegd dan terugbetaald ƒ3.621.52. Het aantal nieuw uitgegeven spaarbankboekjes bedroeg 19. Burgerlijke Stand. Geboren: 5 Augustus Comelis, z. v. Pieter Kes en Alida Zwarthoed; Geertruida Antonia, d. v. Abelius Hendericus Koning en Trijntje Tol; 7 Aug. Klazina Maria, d. v. Jan Kras en Maart je Kloot; Klaas, z. van Jan van Dijk en Lijsje Janssen; Johannes Ignatius, z. v. Comelis Kes en Jannetje Veerman Ondertrouwd: 11 Aug. Hendericus van Dijk, oud 26 jaren en Helena Rijkenberg, oud 21 j. Overleden: 5 Aug. Hermina Catharina, oud 1 jaar, d. v. Willem Kraaij en Neeltje Lammes. Benoeming Deurwaarder Tot deurwaarder en incasseerder der gelden van den gemeente lijken ophaaldienst is benoemd de heer K. Groos, alhier. Het aantal sollicitanten was 35. De a-s. feesten. Naar wij vernemen zullen op 4 September a.s. kanowedstrijden gehouden worden waaraan medewerken de vereenigingen „IJ-ster" te Nieuwendam en „De Geuzen" te Zaandam. Ook voor stadgenooten vindt een wedstrijd plaats. Crisis-varkenswet 1932. De voorzitter van de commissie van toezicht op den gemeen- schappelijken keuringsdienst in den Vleesch- keuringskring Edam maakt bekend, dat met ingang van 15 Augustus a.s. in werking zullen treden de voorschriften van de crisis-varkens wet 1932. Vanaf dien datum mogen geslachte varkens niet worden voorzien van de merken, als bedoeld in artikel 16 van de Vleeschkeu- ringswet 1919 dan tegen betaling van een an- def vast te stellen bedrag. Dit bedrag zal voor ieder varken afzonderlijk naar het geslacht gewicht moeten worden berekend. Het verschul digde per kg. is door den Minister van Econo mische Zaken vastgesteld op 9 ets. De weging geschiedt door den keurmeester, hoofd van den keuringsdienst of zijn plaatsvervanger, terwijl degene die een varken ter keuring aanbiedt moet zorgen, dat een behoorlijk werkend weeg toestel in of onmiddellijk bij de slachtplaats aanwezig is. De betaling moet geschieden aan bovengenoemden ambtenaar tegen afgifte van een dooi; hem onöerteekend weegbriefje De weging zal geschieden per geslacht gewicht. Hierbij zal het varken moeten zijn ontdaan van de organen, met uitzondering van de nieren. In geval het varken geheel wordt afgekeurd, is geen heffing verschuldigd. In geval het var ken gedeeltelijk wordt afgekeurd, mag van het gewicht, waarvoor de heffing wordt berekend, worden afgetrokken het gewicht van de dee- len, welke worden afgekeurd. In geval van voorwaardelijke goedkeuring is, wanneer sterilisatie volgt, geen heffing ver schuldigd en wordt, wanneer het vleesch be stemd is om onder toezicht verkocht te wor den, (zoogenaamde bestemming voor de vrij- bank) het aan heffing verschuldigde bedrag met 50 pet. verminderd. De heffing is niet verschuldigd, wanneer door den belanghebbende bij de aangifte een bewijs stuk wordt overgelegd, afgegeven door de be trokken Gewestelijke Varkenscentrale, waaruit blijkt: a. dat hij gedurende het loopende kalender jaar niet meer dan 1 (één) varken heeft ge mest voor eigen gebruik en in totaal niet meer dan 2 (twee) varkens heeft gehouden; b. hij het varken of de varkens, bedoeld on der a tenminste 4 maanden zelf heeft gemest; c. hij bij de afschaffing van de varkens daarvan onverwijld aan de betrokken Geweste lijke Varkenscentrale heeft kennis gegeven, on der mededeeling, dat één van de varkens voor huisslachting, waarvoor geen heffing verschul digd is, is bestemd. Ernstig ongeluk Vrijdagmiddag te ruim drie uur kwam een zesjarig zoontje van den schipper die voor de fabrieken van de N.V. Vereenigae Touwfabrieken aan het laden was, hardloopend uit genoemde fabriek met het noodlottig' gevolg, dat een juist passeerende vrachtauto het knaapje greep. Met ernstige kwetsuren werd het jongetje opgenomen en de spoedig aanwezige geneesheer achtte overbrenging' naar het ziekenhuis te Purmerend dringend noodzakelijk, hetgen ge schiedde. Katholieke Landdag. Maandag 15 Aug. a.s. wordt op het terrein bij de R. K. school de 9e Katholieke Landdag gehouden. Sprekers zijn: de Zeereerw. Heer Pastoor v. d. Eem en Pïet Kasteel over het onderwerp: „Maatschappij en Naastenliefde." De landdag wordt opgeluisterd met muziek en zang. Aanvang 3 uur. Harddraverij Castricum. De handicap voor de op Dinsdag a.s. te houden groote dra verij te Castricum is voor de ingeschreven paarden als volgt samengesteld: 305 Meter voor Catabora T en Noma B; 310 Meter voor Princes Olga; Harold; Reva D; Prince Moko St.; Our Uhlan B; Kenneth; Rudi; Malie; Silent Nancy; Peter Kerrigan H. L.; Nothem Man B; Pietemel; Edna M.; 315 Meter voor Queen Ethel M. L.; Uniform; Op- looper; Kapt. de Bruane; Minnetonka; Miss Everharda; Navara; Queenie; Brise; Odessa; Fatina; Cath. Spier; Prinses Berhta; Tell; en Eulogie 320 Meter voor Fretchen en Lady Bona en 325 Meter voor Miss Zelda Peter, Gretchen H; Sally Harvester en Janet Harvester. Winnaars na 9 Augustus gehandicapt tot en met 320 5 meter meer. De loting zal plaats hebben in café de Vriendschap te Castricum op den dag der dra verij, 16 Augustus a.s. des voorm. 11 uur precies. Aanrijding. Door het onvoorzichtig terug zetten van een vrachtauto bij de veiling „Ons Belang" werd Vrijdagmiddag een daarachter rechts van den weg staanden personenauto van den comm. in groenten, Salomons, van Heiloo, aangereden en deerlijk gehavend. Aan de voor zijde was de auto ingedeukt, terwijl een spat bord geheel was vernield. De schade wordt door verzekering gedekt, Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aanbesteding Boor het Bestuur van den Bovenpolder onder Egmond-binnen is aanbestéed het bouwen van een Watergemaal met bijbe- hoorende werken. Ingeschreven is als volgt: Jn. Schuit, Egmond aan den Hoef f 1945.F. Kuit- waard, Broek op Langendijk f 1982.Jn. Apel doorn, Egmond-binnen f 2100.G. Tervoort en J. Pak, Egmond-binnen f 2210.J. den Das en Schuit, Bergen f 2325.F. Hes, St. Pancras f 2750.J. Obdam Jr., Heiloo f 3322.A. van Tiel, Alkmaar f 3800.Het werk is aan den laagsten inschrijver gegund. Pelgrimstoch te voet naar Heiloo. Op 20 Aug. a.s. vertrekt wederom deze bedetocht door het nachtelijk duister, te voet van Amsterdam naar het genadeoord van O. L. Vr. ter Nood. Vele mannen vrouwen mogen niet mede) maakten zich deze devotie eigen en komen telkenjare vol offervaardigheid dezen bedetocht naar Maria's Genadeoorde volbrengen. Tevens hoop ik, dat het mij vergund is te mogen zeggen, dat de heeren J. Buts, J. v. d. Meer en G. van Zijl, onder Gods zegen, dezen bedetocht voor de 25e maal hopen te volbren gen. Wij verwachten alle oud-deelnemers, maar ook nieuwen, mits zij de capaciteit voor af stand loopen bezitten. Zich te verzamelen bij de kerk van de H. Maria Magdalena, Spaarn- dammerstraat, te 22 uur 45. Vertrek 23 uur precies. Te Krommenie en Uitgeest wordt 15 min. gerust; aankomst te Runsputte ongeveer 6% uur; er is een pater aanwezig, die te 7 uur de H. Mis zal opdragen tot intentie der deelnemers. N. B. Allen wordt beleefd doch dringend ver zocht gedurende den toch, als ook op het ge nadeoord de goede orde te helpen bevorderen. Namens de Commissie. De verlichtingsavond Men verzoekt ons mede te deelen, dat de verlichtingsavond niet zal gehouden worden op Zondag 14, doch op Woensdag 17 Augustus. KERMISVREUGD Als een prettige afwisseling tusschen de meest zware tconeelstukken, die deze week werden op gevoerd, trad gisterenavond het variété „Faveur" voor het voetlicht. En ook dit jaar heeft Faveur niet teleurgesteld. Met een rijk gevarieerd programma van een decent en prettig karakter werd het talrijk opgekomen publiek tot ongeveer 12 uur bezig gehouden. Een avond met veel muziek goede vroolijke muziek met veel prachtige experi menten op gymnastisch en geheimzinnig ge bied. 't Is niet noodig, om eenig nummer bijzonder te vermelden, omdat ze alle zeer in den smaak vielen. Er was veel applaus en een stevig contact met de diverse kunstenaars. Kortom een avond, waar iedér gerust heen kan gaan om eens gezond uit te lachen. Steun aan tuinders. Nu het Rijk wederom een bedrag van 700.000 beschikbaar heeft ge steld ten behoeve van credietverleening aan den groven tuinbouw in West-Friesland, stellen B. en W. voor, ook ditmaal weder de vereischte medewerking te verleenen. Zij stellen ook voor een crediet te verleenen van ten hoogste 1850. Voor de berekening van het levensonderhoud benoodigde, zal slechts een maximum van 12 per week per volwassen arbeider mogen in re kening gebracht worden. Filmnieuws. De beide bioscopen bieden nog steeds een aangenaam kermis-programma. Bij Wilson kunnen volwassenen eenige prettige uren beleven bij de-vertooning van „De Boemelluitenant" (Huzarenkoorts) Het Victoria Theater komt met een film van de geliefde filmkomieken Stan Laurel en Oliver Hardy n.l. „Achter slot en grendel." Deze leuke film is geschikt voor alle leeftijden. Tragisch sterfgeval In de autobus, die Don derdag uit Hoorn naar Twisk vertrok, werd plotseling een der passagiers, de ongeveer 70- jarige heer S. Zilver, afkomstig uit de Haar lemmermeer onwel. Hij werd op het Keem een huis binnen gedragen, vanwaar om dokters hulp getelefoneerd werd. Een verpleegster uit het Stadsziekenhuis was reeds spoedig aan wezig. Dr. de Boer, die even later kwam, kon slechts den dood constateeren. Een tragisch einde. Uit de zaal gezet Voor het kantongerecht te Purmerend moest terecht staan zekere H. D. alhier, die te Landsmeer proces-verbaal had ge kregen, omdat hij daar met een auto reed, waarvan de handrem weigerde. D. had tegen die veroordeeling nogal bezwaar en zeide, dat de rem niet volledig werkte, doch wel eenigszins. Be getuige-verbalisant brigadier De Groot van Landsmeer verklaarde evenwel, dat de handrem in het geheel niet werkte. De verdachte, op den verbalisant wijzend: „Hij was er niet eens bij." De Kantonrechter tot den aanwezigen rijks veldwachter: „Beek, zet hem er uit!" En in minder dan geen tijd stond de beklaag de in de hal van het gerechtsgebouw, over zijn behandeling diverse ontevredenheidsbetuigingen uitend. Bloempjesdag. A.s. Zondag heeft te Me- demblik een bloempjesdag plaats van de plaatselijke R. K. T. B. C. vereeniging. Zeker zullen de Medemblikkers zich niet onttrekken, maar medewerken door het koopen van een bloempje om deze vreeselijke ziekte te bestrij den. Helpt allen mede, steunt het bestuur in hun streven tot t.b.c.-bestrijding. acht Opdracht Aan den aannemer P. Bos te Am stelveen is opgedragen het bouwen van drie be neden- en vijf bovenwoningen te Haarlem. AGENDA 15—20 AUGUSTUS Maandag: Maria Hemelvaartsdag, gesloten. Dinsdag: Geen gymn. 8 uur Bakkers Pa troonsvergadering. Woensdag: 8 uur Laus Deo. Donderdag: Zangkoor St. Nicolaas. Vrijdag: Repetitie Crescendo. Zaterdag: Contributiebetalen der verschillende vakvereenigingen en R. K. Voetbal vereeniging. Van 7.30 tot 8.30 zitting Centrale Spaarkas, in gang in de steeg. Hedenmorgen werden de feestelijkheden ter gelegenheid van het 40-jarig priesterfeest van Z. D. H. Mgr. M. P. J. Möllmann voortgezet, Het hoogtepunt van dezen dag is ongetwijfeld de plechtige H. Mis in de Kathedrale Kerk, of ficieel genaamd „Missa Pontificalis coram epis- copo parato". De jubilaris droeg de H. Mis op, met ponti ficale assistentie van Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent. Als diaken fungeerde de zeereerw. heer J. v. d. Tuyn, pastoor te Heemstede, als subdiaken de weleerw. heer Willem Grossouw, priester student aan het Ned. Priestercollege te Rome, achterneef van den jubilaris. Troondiakensde Kanunniken, de hoogeerw. heeren M. W. A. Wijtenburg, regent van het Seminarie Hageveld te Heemstede en J. W. v. Heeswijk, deken van Rotterdam De kleinere functies werden waargenomen door studenten van het Seminarie te War mond. Het geheele kapittel woonde de H. Mis bij, benevens de eere-kanunniken, de hoogeerw. heeren L. H. J. Beysens te Den Haag, H. J. v. d. Ven, pastoor uit Schiedam en Mgr. H. I. Holiërhoek uit Amsterdam. Verder waren aan wezig, de hoogeerw. heeren Mgr. dr. A. H. C. Hensen, Mgr. de Gruyter en Mgr. Th. M. P. Bekkers. De jubilaris werd met den bisschop door het geheele kapittel ingehaald. Het mannen- en jongenskoor van de St. Joseph-kerk in de Jans straat zong onder leiding van Jos. de Klerk, de „Missa Secunda Pontificalis" van L. Perosi, het proprium der H. Mis uit „Missa in festo Assumptionis Mariae Virginis" van Hendrik Andriessen. Nadat de familie en genoodigden plaats ge nomen hadden bij de Sacramentskapel,,- zong het zangkoor het Te Deum van Perosi. Na de H. Mis vereenigden jubilaris bisschop, assistenten en familie zich aan een ontbijt in de plebanie. Aan dit ontbijt werd o.a. het woord gevoerd door Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent Burgerlijke Stand van 5 tot en met 11 Augustus Geboren: Jurrie Jan, z. v. Jacob Schaap en Magdalena Maria Knol. Hendricus Adrianus, z. v. Pieter Martinus Loef en Maria Margje Both. Johannes Gerardus, z. v. Josef Comelis Vlaar en Cornelia Maria Bloetjes te Beemster. Willem Nicolaas, z. v. Cornelis Tuijn en Neeltje Marrees te Kwadijk. Theo Petrus Maria, z. v. Wouter Eligius Koeken en Adriana Geertruida Pontman. Getrouwd: Dirk Ooms, 44 j. en Jentien Ger- rits, 37 j. Overleden: Sytje van Dillen, 84 j„ wed. van Arian Vos. Geertruida Christina Beukers, 66 j., echts', van Jan Hoogland te Monnikendam. Maretje Schaatsbergen, 72 j., wed. van Aart Wals te Ilpendam. Brigade Zwemfeest Op Zondag 21 Augus tus a.s. zal de Purmerender Reddingsbrigade een zwemfeest organiseeren. Aan dezen wed strijd zullen ook verbonden zijn een tweetal nationale wedstrijden om het bondskampioen- schap. Ook de. Amsterdamsche Reddingsbrigade zal medewerken en een demonstratie geven. De Hanze In de gehouden ledenvergade ring van de afd. van de Hanze is besloten, dat een zoo groot mogelijk getal leden zal deelne men aan de viering van het 25-jarig bestaan op 7 September a.s. te Haarlem. Voorts is besproken een voorstel tot het ma ken van een gemeentelijke verordening op de Winkelsluitingswet. De 21 dagen per jaar, welke de gemeente naar keuze vrij kan geven, zullen worden voorgesteld te nemen de Donderdag en Zondag van de Meikermis, de Octoberkermis en voorts verschillende Zondagen gedurende den hooitijd. Ook zal gevraagd worden om op Zon dag open te zijn als 2, 3, 4 of 5 December op Zondag valt. Verder zal geadviseerd worden in die bepa ling op te nemen, dat bloemenwinkels tijdens en één uur vóór het bezoek aan ziekenhuizen open mogen zijn. Voorts wordt besloten, dat de afd. 10 zal ge ven in het fonds voor stichting van hulpbankjes voor den kleinen middenstand. Bij de rondvraag wordt nog besproken de politiemaatregel, waarbij bepaald wordt, dat zonneschermen 1.90 M. hoog en 25 c.M. binnen den trottoirband moeten blijven. Bij smalle trot toirs is dat nogal lastig. Een schitterend mooie middag wacht u. Zondag a.s. belooft het weer eens een echte mooie interessante middag te worden op het R. K. Sportterrein te Langeraar. Na de middagoefening zal he eerste elftal (volledig) een vriendschappelijken wedstrijd wedstrijd spelen tegen Teijlingen 2 uit Sas- senheim. Deze club is voor Adolf Kolping nog een onbekende, maar wij hebben toch al meer dere malen van de sportiviteit van Teijlingen hooren spreken. Een paar oude sportvrienden hebben een zil veren tak beschikbaar gesteld, dus het belooft een spannende wedstrijd te worden. Het pu bliek hunkert al naar dezen middag, en onge twijfeld verwachten we een groote opkomst, dit komt ten goede van de kas enje hebt waar voor je geld. Afgesproken. Het 2e elftal gaat naar DOS 3, te Roelof- arendsveen, en zal daar nog weer eens gaan meten wie de sterkste is. Het 3e elftal gaat een reis ondernemen naar Aarlanderveen, en probeeren of zij KOVACS kan lappen. Tot slot het 4e speelt thuis, na de eerste wed strijd, tegen Zevenhoven 1, zal het hen einde lijk eens gelukken om van de Zevenhovenaars te winnen. We hopen het. Resumeerende rukken Zondag vier elftallen uit. De toeschouwers van Langeraar, die na tuurlijk vele zijn, krijgen het neusje van de zalm te zien, en we raden allen aan, jong en oud, te komen kijken. U steunt hiermede de R. K. Sport. Opbrengst speldjesdag. De gehouden speld jesdag ten bate van „Herwonnen Levenskracht" heeft in totaal 67.45 opgebracht. R.K. Voetbalwedstrijden voor Zondag 14 Aug. MSV 1—Assendelft 1, te 1 uur, om een sport- beeld, geschonken door den heer J. Claassen bij gelegenheid van het één-jarig jubileum van USV. USV- 2—Reo 1, te 1 uur. USV 3—LVV 3, te 1 uur. Burgerlijke Stand. Geboren: Klasina Maria, dochter van Gerardus A. Tromp en van Wil- helmina M. Schaaper; Alida, dochter van Johan M. Schortinghuis en van Maria Brederode; Wil helmus Petrus, zoon van Theodorus J. Zuurbier en van Geertruida Schaaper. Hedenmorgen omstreeks vijf uur ontdekten eenige personen, werkzaam in de fabrieken der firma J. Dekker te Wormerveer, dat brand was uitgebroken in de z. g. hardingsfabriek voor oliën en vetten, welke fabriek deel uitmaakt van het complex van bovengenoemde firma. Hoofdzakelijk werden in deze fabriek chemi sche producten vervaardigd. Door middel van een fluitsignaal werd alarm gemaakt. De brandweer, onder leiding van com mandant P. Klinkenberg, was spoedig met vijf autospuiten ter plaatse en tastte met kracht den brand aan. De vlammen sloegen intusschen uit het dak van de drie verdiepingen hooge fabriek. Spoedig kwam ook de brandweer van Wormer te hulp, terwijl de brandspuit van de fabriek mede haar werk deed. Met een tiental stralen werd het vuur bestreden, terwijl de twee aan het fabrieksgebouw grenzende gashouders, waarvan de afmetingen 2 bij 10 bedroegen, nat werden gehouden. In een der gashouders zat waterstofgas, de andere was leeg. Binnen een uur was men den brand meester, waarna de brandweer haar taak beperkte tot het nablusschen. De muren van de fabriek staan nog overeind, het inwendige gedeelte is vrijwel geheel uitge brand. Kostbare machines zijn verloren gegaan. Voorraden waren bijna niet in de fabriek aan wezig. De schade wordt geschat op honderdduizend gulden, doch wordt door verzekering gedekt. Vermoedelijk is de brand ontstaan door het ontbranden van waterstofgas. „Conducteur, is dit de trein naar „Sent- foort?" „Toe, Mina, loop een beetje door. Toe, pak Willy bij de hand. Toe, Janneman, doorloo. pen. Niet staan kijken. Miep, pas op je mooie jurkie." „Meneer, is dit de trein voor Sentfoort? Hehe, wat is het warm! Jan, niet met je han den aan die deur! Kijk nu eens hoe zwart ze zien. Kom hier. Veeg af je hand. Mina, let op Willy. Zet de cadetjes in het net PatsDaar heb je 't nu al. Je moet jou ook maar iets toevertrouwen. Daar ligt die kostelijke flesch limonade op den grond. Pas op de kinderen der kleeren." „Mevrouw, zouden we maar niet hiernaast gaan zitten? We hebben nog wel tijd." „Ja, meneer. Dat is wel zoo verstandig. An- ders zien we er straks uit als biggen." Verandering van tooneel. Tweede bedrijf. „Fijn, daar gaan we. Moe, gaan we nou har- der dan een auto? Moe hoe lang duurt 't voor we aan zee zijn? Kijk, moe, wat een groot schip." „Niet tegen het raampje aanleunen. Als je eruit valt, is het te laat. Niet op de bank gaan Staan. Kijk dien meneer eens kwaad kijken." „Is dat Sinnieklaas? Niet waar; hij is niet kwaad. Hij lacht." -■» „Ik mot een zuurtje." „Ik mot! Ik mot! Mina, ik wou dat je wat meer op je manier van spreken lette. Willy begint al net als jij te praten." „Nou, mefrou, ik bin soo fain niet opge- foed, hoour. En as het uwes niet enstaot anderhalve traan. „'n Mensch is wel voor zijn pleizier uit „Ik mot een zuuuuuurtje!" „Daar heb je een zuurtje. Hou je mond en veeg je handen niet aan je goed af. Veeg je neusie af." „Ik mot een zuurtje!" Ja, vrienden, ik leef de met dat familieclubje mee. Ik schreeuw week in week uit om zuurtjes en zit maar te wachten tot een of andere mammie schrijft: „Kom hier. Dan krijg je een zuurtje. Veeg je „Ja, dan zeg ik met die moeder: 'n mensch is wel voor zijn pleizier uit. Ik weet dat het een kwade tijd is. Maar is er nu niemand meer die een zuurtje voor Pater Liefhebber heeft? Father LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis Hoorn, postrek. 120937. Geen schooner werk dan Priesters helpen vormen. Het is heden juist een jaar geleden, dat de toen pas benoemde bouwpastoor zijn blijde in trede hield in het Zusterhuis te Haarlem-Noord. Een jaar lang, dag in dag uit, mocht hij als nabije getuige zich stichten aan de opofferende en zich zelf verloochenende liefde, waarmede de dienstmaagden Gods in St. Catharina hun leven wijden alleen voor Onzen Lieven Heer en het zieleheil en de opvoeding der jeugd in de parochie van St. Bavo buiten de muren. Heerlijk voorbeeld voor degenen, die in de hartelooze en egoïstische wereldbeschouwing van onzen modernen tijd alleen maar opgaan! Een jaar lang, dag in dag uit, mocht de daklooze pastoor zonder kerk de moederlijke zorgen der Zusterkens van O. L. Vrouw onder vinden. Een jaar lang heeft de bouwpastoor getobd, gewerkt gezorgd en gebeden, steden en dorpen afgereisd, gerekend en geteld. God zij dank is zijn arbeid niet zonder vrucht ge weest en werd zijn moeizaam pogen zichtbaar gezegend. Nog eenige weken en de nieuwe pastorie te Santpoort (Dorp) is gereed, ten minste be woonbaar De bouw der kerk vordert steeds, al schijnt het voor buitenstaanders minder snel se gaan. De bouwpastoor vertrouwt op het wijs beleid van den aannemer van het werk, een man van het vak, die er voor instaat, dat de kerk op tijd gereed zal zijn, Zijne Hoogwaardige Excellentie Mgr. de Bisschop heeft vastgesteld, dat Hij op Donderdag 27 October a. s. de kerk komt consacreeren, zoodat de toekomstige parochianen voor den winter in hun mooie pa rochiekerk welkom zijn. Maarde laatste loodjes wegen het zwaarst Wie verrast nu eens a.s. Maandag den bouw pastoor op den een-en-twintigsten verjaardag zijner priesterwijding met een gift voor de nieuwe kerk? Het zou een mooie feestgave zijn op het schoonste Mariafeest. De Pastoor zonder kerk, A. F. J. GOOSSENS, pr. Zusterhuis „St. Catharina". Rijksstraatweg 367, Haarlem (Noord). Gironummer 52458. Omtrent het niet vermelden van den naam van Mevr. PhilipsenBraun in de finale 100 Meter rugslag voor dames, welke gisteren ge houden werd, wordt ons nog het volgende ge meld: Mevr. PhilipsenBraun is gestoken door een insect. Tengevolge hiervan is zij ernstig onge steld geworden en moest nog Donderdagavond naar het ziekenhuis worden overgebracht. De toestand was ernstig, de koorts was tot 41 graden opgeloopen. Gelukkig trad in den loop van Vrijdag een lichte verbetering in den toe stand van onze landgenoote in. Hoewel het natuurlijk niet uitgesloten is dat de hooge koorts wederom zal intreden, zijn de doktoren toch van meening, dat van een ernstig gevaar voor- loopig geen sprake is. Het directe gevolg van dit betreurenswaardig incident is echter, dat Mevrouw Philipsen— Braun in de demi-finales 400 Meter vrije slag, welke Vrijdag verzwommen werden, niet is uitgekomen. Puck Oversloot heeft zich uit de demi-finale teruggetrokken, in verband met het bovenvermeld incident. Begrijpelijk is, dat de stemming onder onze Hollandsche dames zeer gedeprimeerd is. BARTEL JORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 ZONDAG 7.30 voor overl. fam. Zeegers— Slijter; 10 uur voor de parochie. Heden onder de H.H. Missen Collecte Ka- thedr. 6 uur Lof ter eere van de H. Maagd. MAANDAG 7.30 voor de parochie; 10 uur uit dankbaarheid. Heden feest van de ten hemelopneming van Maria, te vieren als Zondag. Des avonds 6 uur Vespers. DINSDAG 7.30 voor Thecla Blomberg—Peer- deman. WOENSDAG 8 uur tot zekere intentie. DONDERDAG 7.30 voor Luc. v. d. Dooming en Afra v. d. Berg. 's Avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Sacr. VRIJDAG 7.30 voor Tib. Osterman en Joan na Reus. ZATERDAG 7.30 Corn. Peereboom hv. P. Out Om 5 uur biechtgelegenheid. PAR. V. D. H.H. CYRIACUS EN FRANCISCUS ZONDAG 14 Augustus, 13e Zondag na Pink steren. Plechtige viering van het Patroonsfeest. Onder de stille H.H. Missen te 7 uur en half 9 algemeene H. Communie. Te half 11 plechtige Pontificale Hoogmis, opgedragen door den hoogeerw. heer Monseigneur H. J. M. Taskin, praeses van het Gr. Seminarie te Warmond. De aanwezige Priesterstudenten uit Hoorn zullen hierbij assisteeren. De geloovigen worden ver zocht allen te 10.20 uur in de kerk aanwezig te zijn om zijn hoogeerw. bij het binnentreden plechtig te ontvangen en te blijven totdat hij het kerkgebouw verlaten heeft. Des avonds 7 uur een Pontificaal Lof en feestpredicatie door den Z.E. heer M. v. d. Eem, Pastoor te Anna Paulowna. Heden eerste der 9 Zondagen vóór 't feest v. d. H. Gerardus Majella voor bekee ring der zondaren. MAANDAG, feestdag van O. L. Vrouw He melvaart, te vieren als Zondag. De H.H. Missen en het Lof als op Zondag. DINSDAG, feestdag v. d. H. Joachim, vader der H. Maagd, 's Avonds 7 uur Lof ter eere v. d. H. Antonius. DONDERDAG, 's avonds 7 uur Lof ter eere v. h. H. Sacrament. VRIJDAG, 's avonds 7 uur oefening v. d. H. Kruisweg. ZATERDAG, 's avonds 7 uur Rozenhoedje voor de bekeering van ons vaderland. Biecht gelegenheid van af f- uur. Overleden: Cornelia Maria Antonia Droog. Gedoopt: Catharina Audiffred. KERKLIJST ZONDAG 14 Aug.: de H.H. Missen te half 8, 9 uur en half 11. In alle H.H. Missen de jaar- lijksche schaalcollecte voor de Kathedraal van Sint Bavo te Haarlem. Geen catechismus. Om 6 uur Vespers met Rozenhoedje voor Joes Heus, daarna H. Familie afd. mannen. MAANDAG, Hoogfeest van Maria Hemelvaart, geheel te vieren als Zondag. De H.H. Missen te 6, 8 en 10 uur; de H. Communie wordt ook uitgereikt te 7 en 7.30 uur. 's Avonds 7 uur Lof. DONDERDAG geen Lof. VRIJDAG om 7 uur Kruisweg. ZONDAG de H.H. Missen te half 8 en 10 uur; 's middags half 3 de Vespers en 's avonds te 10 uur Congregatie voor de jongens. MAANDAG, feestdag van O. L. Vr. Hemel vaart, geboden te vieren als Zondag. De H.H. Missen te half, 8 en 10. uur en 's middags te half 3 de Vespers. WOENSDAG-avond te 7 uur Congregatie voor de leden van den R.K. Vrouwenbond. ZATERDAG van 68 uur gelegenheid om te AMSTERDAM 13 Aug. Vischmarkt. Aange voerd door 9 motorbotters, benevens consigna tiezendingen: afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, De Ruyterkade Amsterdam. Besomming der botters 1753.50, Handschol per kist 88.50, Kleine schol 2.604.30, Schar 1.50. Middel tongen per K.G. 1.001.40, Klei ne tongen per K.G. 3060. Uit de hand verkocht op het buiten terrein: Aal per pond 25—60, Bot per pond 2025. Harde bokking per 100 st. 1.50—2.—. BOVENKARSPEL, 12 Augustus 1932 „De Tuinbouw". Aardappelen Due w. 5055; Schot- sche 5080; Kleine 1.10; aanv. 2570 baal; Eigh. 60—90. ENKHUZEN. 12 Aug. 1932. Bloemen. Gips ƒ0.04—0.07; Dahlia's 0.03—0.07; Groen ƒ0.05 —0.07; Rozen ƒ1.50—2.00. Groenten: Bloemkool 7.909; Snijboonen 0.100.14 per K.G.; Slaboonen 0.350.50 per 30 pond; Eigenheimers 0.700.90; Sla 1; Krui deniersperen 6.90—8; Fransche Suikers 4.40; idem I, 2.30. Visch. Aangevoerd werden 1800 K.G.; Kamer-Ansjovis prijs 0.0.7. 's HERTOGENBOSCH, 12 Aug. Boter. Aan voer 9 Aug.: 26.725 K.G. Hoogste prijs 1.32, laagste 1.18, middel f 1.28; aanvoer 12 Aug.: 24.250 K.G., hoogste prijs 1.34, laagste 1.20, middel 1.31. WIJK BIJ DUURSTEDE, 12 Aug. Fruit. Dubb. witte pruimen 2030 ct.Eld blauwe prui men 1015 ct.; Roode bessen 812 ct.; Belle Louvain 1625 ct. per pond; Princesseboonen 1015 ct.; Aardappelen 35 ct.; Frambozen- appelen 35 ct.Blanke Golling le srt. 1015 ct.; 2e srt. 49 ct.; Stoofperen le srt. 47 ct.; 2e srt. 13 ct.; Zwaanhalzen le srt. 710 ct.; 2e srt. 36 ct.; Kruideniersperen le srt. 816 ct,; 2e srt. 47 ct.; Yellow Transparant le srt. 20—27 ct.; 2e srt. 10—18 ct. per K.G. BEVERWIJK, 12 Aug. R.K. Tuindersvereen. „Kennemerland" Bramen 11.15; Roode bes sen 7075 ct.; Zwaïte bessen 11.10; Frambo zen 3850 ct. per slof; Dopers 1023 ct.; Cap- eijnders br. 1222 ct.; Capcijners w. 1020 ct.; Tuinboonen 3—10 ct.; Raspers 1228 ct.; Snij boonen 710 ct.; Trosboonen 812 ct.; Spercie. boonen z.d. 610 ct.; m.d. 46 ct.; Dikke boonen 46 ct. per K.G.; Sla 2060 ct.; Postelein 15— 35 ct.; Spinazie 2040 ct.; Andijvie 1035 ct. per kist; Bloemkool 38 ct.; Komkommers 2 5 ct.; Meloenen 2025 ct.; Roode kool 23 ct.; Groene kool 3 ct. per stuk; Wortelen 59 ct.; Rabarber 23 ct.; Selderie 13 ct.; Pieterselie 23 ct. per bos; Uien 56 ct.; Tomaten 615 ct. per K.G.; Asperge le wit 50 ct. per bos. HEILOO, 12 Aug. 1932 Exportveiling „St. Willibrordus" Zwarte bessen 0.240.29: Roode Bessen 0.13—0.30; Doperwten 0.06— 0.21; Peulen 0.050.17; Tuinboonen 0.04— 0.10; Dubbele stamslaboonen 0.040.07; Enk. idem 0.060.12; Snijboonen 0.050.11 Augurken 0.090.24 per K.G. Rabarber 0.20 0.44; Wortelen 0.180.37 per bos: Spinazie 0.150.23 per kistje; And'ijvie 0.902.70 per 100. Kropsla 1.40—3.80 per 100. LEIDEN, 12 Augustus. Veemarkt. 529 runde ren, 110 kalveren, 1030 schapen, 87 stieren 35— 275, 153 kalf- en melkkoeien 140230, handel stug, 97 vare koeien 95140, stug, 192 vette os sen 195230 per stuk, 3068 ct. per K.G, schoon a. d. haak, stug, 14 graskalveren 2540, 43 vet te kalveren 3560, per stuk, 3095 ct. per K.G. schoon a. d. haak, 53 nuchtere kalveren 37, handel matig, 805 vette schapen 912, zeer traag, 225 weide schapen 811, zeer traag, 638 mestvarkens, 817, traag, Londensche varkens 2124 ct., Zouters 2426 ct. per K.G. levend ge wicht, traag, 859 biggen 35, traag, 3 paarden 90220, 17 veulens 3580, 2 bokken of geiten. LEIDEN, 12 Aug. Kaasmarkt. Aangevoerd 124 partijen kaas. Goudsche kaas 87 partijen, Leld- sche kaas 37 partijen, le soort Goudsche kaas f 21.25, 2e soort idem f 1820, le soort Led- sche kaas f 2125, 2e soort f 1620, per 50 K.G. Handel matig. TER AAR, 12 Aug. 1932 Centrale Veiling Snijboonen f 0.20—0.70, Stokprices f 0.65 0.80, Dubb. Stamb. f 0.40—0.70, Witte Pron kers 0.20—0.40, Fijn f 4.60—5.20, Fijnb. f 2.10 2.30, Basterd f 1.35—1.40, Grof f 0.55—070, Bommen f 025, Knorrels f 0.500.60, Bloemkool 16 cent NOORDSCHARWOUDE, 13 Aug.i - Aangevoerd werden 40,400 Kg. aardappelen. Schot$che mui zen 1.301.80; drielingen 1.70—1.90 en 11.40; Duken 1.101.40; Eigenheimers 1.10; BI. Eigen heimers 1.80; 6000 Kg. spercieboon n 2.105.30; 20 Kg. tuinboonen 0.10; 13400 Kg. zilveruien. zilvernep 5.307.50, drielingen 1.40—2.60, zil veruien 0.400.60 23700 Kg. uien. gele nep 5.30 tot 6.30; drielingen 33.30; uien 2.303.50; 150 Kg. kroten 0.90; 2300 Kg. roode kool 0.60; 3500 Kg. gew. witte kool 0.60; 700 Kg. gele kool 0.60. BROEK OP LANGENDIJK. Veiling van 13 Aug. 1932. 9500 K.G. aardappelen: Schotsche Muizen f 0.601.60. Blauwe eigenheimers f 1.70 1.90. Eigenheimers f 1.601.70. Due of York f 1.30. Drielingen f 2.20—2.60. 11.000 K.G. Roode kool f 060 per 100 K.G. 1000 K.G. Gele kool f 0.70 per 100 K.G. 2700 K.G. vroege witte kool f 0.60. 8000 K.G. uien: Gele uien f 3.70—4. Gele drielingen f 3.10—3.30 Gele Nep f 540— 5.80. Zilvernep f 7—8.90. Zilverdrielingen f 3.20 —3.30. Zilveruien f 0.60 975 K.G. Slaboonen f 2.70—4. 800 K.G Bieten f 080—120. POELDIJK Coöp, C. W. I., 12 Aug. 1932. Hadley 310; Butterfly 100—120; Columbia 0.80 —2.00; Rosalandia 1.10—3.10; Am. Anjers 1.50 3.50; Pulling 11.—15.00; Rayonanthe 9.00 11.00; Calla 12.0017.00, alles per 100 stuks. Li- lium Auratum 6.60; Amaryllis 9.00, per 100 kelk; Plumosa 921; Sprengeri 38; Gladiolen 6 25; Dahlia 210; Zinnia 12—14; Chab. anjers 411; Tros Chrysanten 711; Trosrozen 712; Asters 37; Freesia 5, per bos; Ster van Beth lehem 1017; Cactus 501.80 per pot. ALKMAAR, 13 Aug. 1932 Vee 5 Paarden f 80—120; 32 Melkkoeien 125—225; 24 nuchtere kalv. slacht, per stuk 413; 2 vette schapen 11; 24 schrammen 1014; 96 biggen 10 weken 58; 2 Bokken en geiten 25. Handel zeer stug. ALKMAAR, 13 Aug. 1932 Piepkuikenmarkt Aanvoer 52 kisten en 5 korven Prijs 0.62j£ 0.77jx per K. G. Handel goed. ALKMAAR 12 Augustus Groentenveiling Aardappelen per 100 K.G. 1—2.40. Aalbessen per 100 pond 816. Andijvie per 100 stuks 13.30. Appelen per 100 pond 512. Augur ken per 100 pond 522. Bloemkool I per 100 stuks 5.50—8.50 idem II 12.50. Doperwten per 100 pond 48. Druiven per 100 pond 28 36. Groene kool per 100 stuks 1.202.10. Krop sla per 100 stuks 16. Komkommers per 100 stuks 14.50. Meloenen per 100 stuks 1031. Postelein per bakje 1029. Rabarber per 100 bs e 14. Roode kool per 100 stuks 0 801.90 Selderie per 100 bos 1—3. Spinazie per kist 1363. Snijboonen per 100 pond 1—4.50. Dubbele spercieboonen per K.G. 30—70. Uien per 100 K.G. 1.70—5.20. Wortelen per 100 bos 150—6.50. Zwarte bessen per 100 pond 20—24. PURMEREND, 12 Aug. Afslagver. Beemster Purmerend en Omstreken. Aardappelen Sch. muizen 20—54 ct.; Bi. Eigenheimers 26—69 ct.; Bonte 62 ct.; KI. Sch. muizen 2034 ct.; KI. Blauwe 2033 ct. per 25 K.G.; Slaboonen dubb. 4352 ct.; z.d. 6070 ct.; Enkele 7080 ct.; z.d. 8095 ct.; Snijboonen stok 0.601.35; stam br. 30—75 ct. per 15 K.G.; Doperwten 3— 7 per 50 K.G.; Roode aalbessen 1936 per 100 K.G.; Perziken 312; Pruimen 36 Komkommers 15 per 100 stuks; Tomaten A 9—13; C 6—10 Bloemkool 1—9; Roode kool 1.60—2.30; Savoye kool 1.60—2.40 per 100; Spinazie 7694 ct.; Postelein 3042 ct. per mand 6 K.G.; Sla 1.80—4.60; Andijvie 20—40 ct. per kist; Selderij 14; Rabarber 6 Wortelen 1.60—10.40 per 100 bos; Uien 60 ct. per 25 K.G.; Druiven Frankenthalers 6068 ct.; Alicant 6066 ct. per Kilo; Meloenen Net 10 32; Annanas 9—27; Suiker 10—28 per 100; Appels Yellow Transparant 1036; Zoeteveen Cardinaal Julet 716 per 100 K.G.; Peren Janbaasje 46; Kruidenierspeer 726; Sui kerpeer 310 per 100 K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2