KENNEMERLAND tëlïSSSS föUNTAlN DE BUENKORF Gezondheid brengen, Markten Wisselkoersen WOENSDAG 17 AUGUSTUS beschermen tegen T.G.C. Is 't doel der loterij, doet daarom allen mee! StofzuSgerhuis MAERTENS DFMrüESSANTe\ DEMONSTRATIES ONZE SODA FOUNTAIN VERFRISSCHENDE IJSDRANKEN BEVERWIJK EGMOND a. d. HOEF LIMMEN PASTOOR DE WOLF Dertig jaar priester WERVERSHOOF IJRUIDEN MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Staat van besommingen UIT DEN OMTREK GELDLEENINGEN GEMEENTE BLOEMENDAAL Extra aflossing Ernstige aanrijding te Santpoort Leening Hillegom HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Philips' Radio-toestellen BENNEBROEK HAARLEMMERLIEDE. NOORDWIJK T. B. C -VERLOTING NOORDWIJKERHOUT WARMOND SANTPOORT ZANDVOORT ZEVENHOVEN STADSNIEUWS ERNSTIGE VECHTPARTIJ TE HAARLEM In het been geschoten 1300 IN DE KEUKENKAST Maar zij bleven er niet lang PASTOOR W. C. DESSING Zijn zilveren priesterfeest Personalia Voor Pastoor van Megen f een °AL,CHTHal l f ffcfrr«iNUL Stool'3' VVeeftoe^'. ÜESTAHTEN* Van onze ateliers TAPIJTENVEILING 80 HANDGEKNOOPTE SMYRNA-KARPETTEN 40 PERZISCHE KARPETTEN, KLEEDJES, HALL-, TAFEL- EN DIVANKLEEDEN bbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbbebbbbbbbbobbbbebbbbb Reclam Thorens Koffergramophoon N.V. Hees Co., Haarlem, Kruisstraat 33 R. K Gymnastiek-Vereeniging „Spoirt- Staalt-Spieren" Het bestuur verzocht ons opname van het volgende: Vacantie. Zooals allen weten is het thans va- cantie, en zal de eerste les voor de afdeeling jongens, onder leiding van den heer van Rijn, wederom gegeven worden op Dinsdag 30 Au gustus en voor de heeren ook op Dinsdag 30 dezer. Deze tijd is bij uitstek geschikt om on der vrienden en kennissen propaganda te ma ken en zoodoende nieuwe leden aan te wer ven. Doen wij allen onze uiterste best hier voor en brengen wij allen na de vacantie een nieuw lid mede. Voetbalmatch Er zijn onder de leden der heeren-afdeeling stemmen opgegaan om te ko men tot het houden van een voetbalwedstrijd. Het bestuur heeft zich danook met het bestuur van D. E. M. in verbinding gesteld en dien tengevolge zal er a.s. Donderdag een voetbal wedstrijd worden gehouden te 6.30 op het ter rein van D. E. M. Allen die hiervoor interesse hebben wordt verzocht dit aan het secreta riaat kenbaar te maken. Fietsvlaggetjes Aangezien de eerste partij vlaggetjes al heel gauw was uitverkocht, zijn er enkelen geweest die voor niets kwamen, doch thans zijn er weer vlaggetjes te verkrij gen. Komt zoo spoedig mogelijk, want de ani mo is zeer groot. Ook van de zijde van niet- S. S. S. leden, die met de vereeniging sym- pathiseeren. Openbare verkooping Dinsdagmorgen werd ten overstaan van notaris Stuyt publiek verkocht: huis, en erf en bouwland van den heer P. Th. Hefting. Huis, schuur en erf, groot 4 A. 30 c.A., en bouwland, groot 33 A. 90 c.A., werd gemijnd door den heer N. de Wit voor f 3250.—. Het perceel bouwland, groot 59 A. 4 c.A. werd gemijnd door den heer P. Zuurbier op f 1400. Maandag herdacht onze pastoor het zesde Lustrum zijner H. Priesterwijding. Ofschoon hierin geen aanleiding werd gevon den tot openlijke feestviering, is de dag niet ongemerkt voorbij gegaan. Terwijl in de vroegmis zeer veel parochianen te zijner intentie ter H. Tafel waren genaderd werd te 10 uur de Hoogmis opgedragen door on zen jubileerenden pastoor. Het altaar was rijk met bloemen getooid. Vooraf werd door het zangkoor het driestem mig „Veni Creator" van Druinen gezongen, ter wijl na de H. Mis, de mooie priester-cantate van Haagh keurig werd uitgevoerd, de solo's werden in het bijzonder mooi gezongen. Vermelden wij nog dat bij deze gelegenheid ran de parochianen een wel gelijkend portret van onzen pastoor is uitgereikt. Deze verrassing werd door de parochianen op zeer hoogen prijs gesteld. Ongetwijfeld zullen de parochianen ten volle met hun herder medewerken, om zijn zorgen te verlichten en daardoor waardeering te schenken voor het vele goede, dat door pastoor Wolf reeds voor deze parochie is gedaan. Voetbaluitslag. Het was een mooie wed strijd welke gistermidag op het sportterrein hier werd gespeeld. Trots de tropische hitte was er veel belangstelling. Alvorens de aftrap geschied, sprak de heer Mok, voorzitter der R.K. Schoolfeestcommissie een woord van wel kom en daarbij dank zeggend aan de bede elf tallen Oranje Wit I en AL.O. I (Heemskerk) voor de bereidwilligheid om dezen wedstrijd te willen spelen ten bate der schoolfeest-commis sie, welke op Koninginnedag wederom voor een moeilijke taak staat. Hierna werd door de burgemeester de bal afgetrapt en ontwikkelde zich spoedig een mooi vlug spel en bleek dat beide elftallen elkander geducht aan den tand voelden. De rust ging in zonder dat nog een punt was gemaakt. Hierna maakte A.D.O. spoedig een mooi doelpunt, het welk schijnbaar een gunstige uitwerking had, want enkele oogenblikken daarna volgde een tweede punt. Blijkbaar werd dit Oranje Wit te kras en opnieuw werd wederom flink aange pakt ditmaal werd door een goedgenomen cor ner van links een punt gemaakt door Oranje Wit, waardoor de stand werd 21, blijkbaar door de groote warmte werden de spelers ver moeid en het einde bracht dan ook geen veran dering. Onder eenige goedgekozen woorden werd door pastoor de Wolf daarna de medaille uit gereikt aan AD.O. Naar wij vernemen heeft het batig saldo dezer match ruim 40.op gebracht. Patroonvereering. Zondag werd met eenl- gen luister de feestdag van den patroon der parochie, den H. Werenfridus, gevierd. Afscheidspredikatie. Pater Jac. Orhnt M. S. C., die na een missie-arbeid van elf jaar, dit jaar eenigen tijd in het vaderland vertoeft, heeft op Maria-Hemelvaartsdag onder de H.H. Missen van 7 en 10 uur zijn afscheidspredikatie gehouden, onder welke HUL Missen tevens een collecte voor de Missie van den Z.Eerw. Pater werd gehouden. Z.E. vertrekt de volgende maand wederom naar zijn missiegebied op de Kei-eilanden en Nieuw-Guinea. In zijn predikatie zeide Z.E., dat er momen teel nood heerscht in de Missie, waar hij werk zaam is, daar de uitbreiding vlugger gaat dan verwacht werd en men daarom moet zorg dra gen voor voldoende missioneering. ZD. bevai daarom de collecte voor zijn Missie bijzon der aan. Spr. zeide met den ernst der tijden bekend te zijn, doch vroeg van de parochianen naar vermogen te willen steunen. Z.E. hoopte, dat O. L. Heer hen honderdvoudig zou beloo- nen, niet alleen in de Eeuwigheid, doch ook in het stoffelijke welzijn. Ook sprak Z.E. den wensch uit, dat velen zijn Missie zouden blijven steunen, zooals zij dit steeds gedaan hebben. Uitslagen B. K. Voetbal. De uitslagen van de op Zondag en Maandag op het WW-terreln gehouden wedstrijden van de eerste ronde van het „O. C."-wisselbekertoumooi, zijn als volgt: ZouavenWFC 31; SpartaSEW 10; De Blokkers—Woudia 3—1; KGB—Victoria 1—2; WW—DVO 2—0. Alle wedstrijden zijn spannend verloopen en er bestond de beide dagen groote belangstel ling. WW-uitslagenWit-Rood 2WW 2 01; ZVV jun.—WW jun. 0—0. Herwonnen Levenskracht. Zondag 21 Aug. zal bij het uitgaan der H.H. Missen bij de pa rochiekerken van Wervershoof, Onderdijk en Zwaagdijk het bloempje van Herwonnen Le venskracht worden aangeboden. aan gegeven was, is deze eerw. Zuster, die zoo wel bij de kinderen als hun ouders zeer be mind was, overgeplaatst naar Castricum. De geheele parochie van St. Gregorius neemt deze gelegenheid nog te baat, haar te bedan ken voor al hetgeen, zoowfel groot als klein, van haar heeft mogen leeren. Brandwonden bekomen. Maandagmorgen had mej. WettnyScheffer het ongeluk een waschketel met kokend zeepsop los te laten. Zij kreeg hevige brandwonden aan de beenen. Aan de Rijksvischhal Dinsdagmorgen wa ren alhier aan de Rijksvischhal drie Duitsche stoomtrawlers, de O N 75 Neurenberg van Cux- haven met 950 manden visch, waarvan 910 manden versche haring; de H C 231, Heinrich Jeneveld, met 750 stuks heilbot en 390 manden visch; de H C 67, Director Schwartz, met 200 manden koolvisch en 235 manden makreel. De Hollandsche trawler Denald IJm. 117 van de Westkust met 505 manden visch, waarvan 350 manden Hake; de IJm. 196, Hercules, van de Mij. V.E.M., had 500 manden visch en aan dek 6 stuks tonijnen, dit is roofvisch op ma kreel en haring. Stil heengegaan. Maandagmorgen vertrok van hier het hoofd der RE. Meisjesschool, de Eerw. Zuster Herman Jozepha. Zonder dat ex ook maar eenige bekendheid Het echtpaar Kempe—Griekspoor te IJ mui den (Oost), dat 25 Augustus a.s. zijn gou den echtvereeniging herdenkt. IJMUIDEN. 17 Aug. Tarbot 1.35—0.80 per K.G.; Griet 0.5014.50 per 50 K.G.; Tong 1.90 —0.75 per K.G.; Groote Schol 3125 per 50 K.G.; Middel Schol 26—20 per 50 KG' Zet Schol 22—18 per 50 K.G.; Kleine Schol 19—3 per 50 K.G.; Schar 9—3.30 per 50 K.G.; Tong schar 41—20 per 50 K.G.; Rog 40.00 per 20 st.- Vleet 2.501.75 per stuk. Kleine roode Poon per 50 K.G. 18.00—1.60, Groote Schel visch id. 19.00—11.50 Middel Schelvisch id. 17.50—9.—, Kl. mid. Schelvisch id. 10.504.30, Kleine Schelvisch id. 6.502 70 Kabeljauw per 125 K.G. 76.00—32.—, Gullen p.' 50 K.G. 17.001.70, Leng per stuk 0.780.48 Heilbot per K.G. 0.95—0.75, Wijting per 50 K.G. 2.801.75, Koolvisch per stuk 0.750 01 Makreel per 50 K.G. 7.00—2.30, Versche Ha ring per kist 2.90—1.65. van de 'heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen stoomtrawlers: O. N. 75, 950 m2700. H. C. 231, 390 m2500. H. C. 67, 550 m1500. Hercules 500 m2400. Bergen 225 m3000.— Alkm. 200 m2600. Oostzee 90 m1300. Donald 500 m7800. Kotters P. X. 203 670.— E. 541 490.— E. 369 760 E. 45 ƒ1540.— E. 568 650.— E. 542 f 730 IJm. 113 290.— Loggers Sch. 468 480.— K. W. 167 370.— B. en W. van Bloemendaal stellen voor 1 September as. op de 5 pet. geldleening groot 115.000, aangegaan 10 December 1931 50.000 extra af te lossen.. Verder stllen zij voor met de „Grafische Vakken" te Amsterdam een 5 pet. geldleening aan te gaan van 100.000, waarvan 50.000 tegen een koers van 98 y2 en 50.000 tegen pari_koers. Nog stellen zij voor met de N.V. Verzeke ringsbank „Victoria" te Amsterdam een 5 pet. geldleening aan te gaan van 100.000 tegen den koers van 98 Tenslotte stellen zij voor in te trekken het besluit van 21 Juli 1932, tot belegging van kasgeld bij de Twentsche Bank, kantoor Bloe mendaal en te bepalen, tegen een rente niet minder echter dan 2 pet. beneden het pro- messe.disconto der Nederlandsche Bank aan de Twentsche Bank, kantoor Bloemendaal, gel den uit te leenen, welke dagelijks opvorderbaar zijn, onder bepaling dat de uit te leenen som moet blijven beneden een bedrag, berekend naar 1 per inwoner. Op den hoek RijkswegHoofdstraat nabij „Thorn", had gisteren een vrij ernstig ongeluk plaats. Mej. B. van IJmuiden-Oost reed per rijwiel op deze kruising toen zij werd aange reden door een luxe auto, waarin een Haarlem- sche arts was gezeten. Het slachtoffer kreeg een hersenschudding en andere verwondingen. Het rijwiel werd totaal vernield. Op advies van den arts werd de vrouw per ziekenauto naar een der Haarlemsche ziekenhuizen vervoerd. Door de gemeente Hillegom wordt uitgege ven 550.000 5 pet. obligatiën eener 20.jarige geldleening in stukken van 1000 en 500 nominaal aan toonder, tot den koers van 98 3/4 pet. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, vervallende 1 Maart en 1 Sep tember. De aflossing vindt plaats in 20 jaarlijksche termijnen, aanvangende in 1933, onverminderd de bevoegdheid van de gemeente Hillegom om van 1 September 1937 af tot algeheele of ver sterkte aflossing over te gaan. De leening word aangegaan krachtens be sluit van den Gemeenteraad van 11 Augustus 1932, onder voorbehoud van goedkeuring van Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland. De inschrijving zal zijn opengesteld op Vrij dag 19 Augustus 1932, van des voormiddags 9 uur tot des namiddags 4 uur. Te Amsterdam ten kantore van de firma Theodoor Gilissen, Nieuwe Doelenstraat 1214; te 's-Gravenhage ten kantore van de N.V. Commissiebank Holland-Indië (Theodoor Gi lissen, Beauclerk en Co.), Parkstraat 71; te Rotterdam ten kantore van de N.V. Rot- terdamsch Effectenkantoor (Opgericht door Theodoor Gilissen c.s.), Wijnhaven 93; te Hillegom ten kantore van den Gemeente- Ontvanger; tot den koers van 98 3/4 pet. De obligatiën zijn voorzien van halfjaarlijk- sche coupons, vervallende 1 Maart en 1 Sep tember. De eerste coupon verschijnt 1 Maart 1933. Bij overteekening zal de toewijzing systema tisch geschieden. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Th. van der Wiel en W. van der Linden. Geboren: J. NieuwenhuizenKroon, d. Overleden: O. de Geus, 72 jaar. Voorzitter polder Naar wij vernemen,, is tot voorzitter van de Vereenigde Groote en Kleine Polders benoemd de heer L. G. Priris Jr. te Bloemendaal, zulks ter voorziening in de vacature van Jhr. Mr. E. H. E. Teding van Berkhout. Wegverbetering kom Halfweg De werk zaamheden in verband met de asphalteering van den Rijksstraatweg door de kom van het dorp Halfweg, de doortrekking van het rij wielpad, enz., welke worden uitgevoerd door de N.V. „De Geruischlooze Weg" te Heemstede, nemen morgen een aanyang. In verband hiermede wordt het verkeer door het dorp uit de richting Amsterdam thans ge leid langs de Noordzijde van het Plein en den ouden weg langs „Het verrolde huis" om na bij het station Halfweg weer op den gewonen weg uit te komen. Het verkeer uit de richting Haarlem blijft nog geleid langs de Zuidzijde van het Plein. Gouden echtpaar Het echtpaar J. C. de JongJurriaar..:, wonende aan de Polanenkade alhier, herdacht gisteren den dag, waarop het voor 50 jaren in den echt met elkander werd verbonden. Het ontbrak den beiden oudjes dien dag niet aan belangstelling, terwijl de muziek - vereeniging „Eensgezindheid" alhier het gou den echtpaar des avonds een serenade bracht. Benoeming Secretaris-Penningmeester Pol. der. In de vacature van den heer M. J. van Zuijlen is tot Secretaris-Penningmeester van de Vereenigde Groote en Kleine Polders onder deze gemeente (Zuid-Schalkwijk) 'benoemd de heer L. J. Vallentgoed alhier. Gemeente-rekening 1931. Door B. en W. is ter openbare kennis gebracht, dat de ge meente-rekening, alsmede de rekening van het Grond- en Woningbedrijf over het dienstjaar 1931 aan den Raad zijn overgelegd en tot en met 26 Augustus a.s. ter gemeente-secretarie voor een ieder ter lezing liggen en tegen be taling der kosten algemeen verkrijgbaar zijn gesteld. Oranjefeesten Door de Chr. Oranjeveree- niging Halfweg, Zwanenburg en Omstreken zullen op Woensdag 31 Augustus a.s., Oranje feesten worden gehouden. O.m. zal een optocht worden gehouden waaraan door plus minus 400 kinderen wordt deelgenomen, terwijl ver sierde auto's, wagens, rijwielen, enz. eveneens deel van den stoet zullen uitmaken. Wielrijder aangereden Gisterenavond werd de wielrijder R. uit de Iepenlaan alhier op den Rijksstraatweg ter hoogte van het Post kantoor, toen hij den weg wilde oversteken, aangereden door een luxe auto, G 9433. De heer R. bekwam een hoofdwonde, doch kon, na door Dr. Kuipers te zijn verbonden, huiswaarts keeren. Zijn rijwiel werd zwaar beschadigd, terwijl van den auto één der kop lampen werd vernield. NOORDWTJKSCHE WINKELWEEK 1932 Bij gelegenheid van 't Oranjefeest dit jaar, zal er wederom een winkelweek georganiseerd worden, welke zal aanvangen met een étalage wedstrijd. Deze winkelweek zal geopend worden Dinsdag 30 Augustus en gesloten 6 September. De deelname aan deze winkelweek, is boven verwachting zeer groot. Wij behoeven er zeker niet op te wijzen, dat er zoodoende ook boven verwachting hooge kos ten gemaakt moeten worden en dat het aantal ter beschikking te stellen prijzen groot moet zijn. Daarom heeft 't Comité een medaillefonds in 't leven geroepen dat verzoekt het te willen ver blijden met de beschikbaarstelling van een of andere medaille, of een bijdrage voor het medaille-fonds. Gevonden voorwerpen Handtaschje met inhoud, bruine jongens sandaal, gouden bro che, waarop een paard en wagentje, bad- schoen, witte kinderschoen, Duitsche her dershond, grijze gaberdine regenjas, badpak m. badmuts en een tennisracket met foudraal. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur, op het politiebureau te Noordwijk-Binnen. Tienjarig bestaan R. K. Sportpark Maan dag was het tien jaar geleden, dat het R. K. Sportpark aan den Lageweg feestelijk werd geopend. In de Patronaatsvergadering van 6 October 1920 werd aan een studie-commissie, bestaande uit kap. S. Braakman, H. G. de Boer, C. Verweij en P. J. de Groot, opgedragen de stichting van een sportpark voor de katho lieke jeugd voor te bereiden. 15 Augustus 1922 werden terreinen en gebouwen door kapelaan Braakman ingezegend, waarna volgde een voetbalwedstrijd en tum-demonstraties. De nood der tijden heeft het bestuur weerhouden om dezen tienden verjaardag feestelijk te her denken. Alleen was bij gelegenheid van dit feit een voetbaltournooi georganiseerd. Het mooie sportpark, dat aller bewondering wekt, is wel steeds voor het Patronaatsbestuur een kind van zorgen geweest en naar wij mee- nen te weten moet ook thans weer naar mid delen worden uitgezien om de zaak behoorlijk staande te houden. Wij hopen echter van har te, dat er weer een mouw aan gepast kan worden, want verlies van of de zeggingschap over dit eigen terrein zou inderdaad een stap achteruit zijn in Noordwijksche groeiende jeugdbeweging. 65-jarig huwelijksfeest. Onder groote belang stelling heeft Maandag het echtpaar Waas dorp—Meeuwenoord, alhier, zijn 65-jarige echt vereeniging gevierd. Bij de woning van het nog krasse echtpaar was een versiering aan gebracht. In den loop van den morgen kwa men Gemeentebestuur en Geestelijkheid de feestelingen complimenteeren, terwijl verder de deur niet stil stond. Des avonds bracht het Fanfare-corps Excelsior de jubilarissen een serenade. Diefstad. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd ten nadeele van S. aan de Dorp straat alhier een mooie geit vermoedelijk ont vreemd. Het beest, dat aan een dikke lijn stond vastgebonden, was Zondagmorgen spoorloos ver dwenen. Geslaagd. Geslaagd voor het examen „cou peuse", de dames A. van Parera en C. v. d. Berg, beide leerlingen van de R.K. Vereeniging St. Anna alhier. Personalia. Tot kantoorhouder van het post- en telegraafkantoor alhier is met ingang van 1 September benoemd de heer Van Dijk, uit Oud-Beyerland. Werkloosheid. Bij het gemeentelijk bureau der werkloosheid en arbeidsbemiddeling alhier staan momenteel ingeschreven 34 werkloozen en wel 5 timmerlieden, 3 metselaars, 1 bouw kundige, 1 werkmeester, 2 schippers, 4 losse arbeiders en 18 bloemistknechten. Gedenksteen Maandagmiddag is op de be graafplaats „De Bieze" aan de familie overge dragen een gedenksteen op het graf van het oud hoofd der O. L. school „meester Dekker". Door mej. W. Engelhorst werd hierbij een rede gehouden. De zoon van den overledene dankte voor de eer en de belangstelling, zijn vader bewezen. Zandvoortsche gevels. De gevelwedstrijd, die onder bescherming van V.V.V. in een der zalen van de oude bewaarschool wordt gehou den, heeft een groote uitbreiding ondergaan wat de foto-tentoonstelling betreft. Aan den gevelwedstrijd kan iedereen deel nemen. In verband met de belangstelling, die nu te verwachten is, heeft men de tentoon stelling, die eerst 14 Augustus zou eindigen, ver lengd en wel tot 22 Augustus. En de uitbreiding en de tariefsverlaging, die voor den toegang is ingesteld, zullen nu de be langstelling voor dezen interessanten wedstrijd zeker bevorderen. Het Mannenkoor voor de Radio Het Man nenkoor van Onderling Hulpbetoon zal 1 Sept. a.s. in de concertzaal van Groot Badhuis een concert geven, dat door de radio zal worden overgebracht voor de A.V.R.O. Met Oostenwind Met Oostenwind komen ook de kwallen weer in zee langs de kust. Op den post van de Z. R. B. werd een aantal ern stige gevallen behandeld van baders en baad sters, die met de netelorganen van de kwallen in aanraking waren gekomen. Ook werden op den post eenige verbanden voor de eerste hulp gelegd. Met de Zandvoortsche Reddingsbrigade. De Z. R. B. heeft deelgenomen aan de demon stratie te Kijkduin. Met den toerwagen van garage Du Mee werd het gezelschap naar Den Haag gebracht. Behalve de zwemmers, die daad werkelijk aan de demonstratie zouden deelne men waren de heeren Van der Mije, P. Oud en Moltheier aanwezig, terwijl enkele belang stellenden het ritje ook meemaakten. Op de heenreis werd in Den Haag nog de oud-voorzitter, de heer J. Vrugt, afgehaald. De Z.R.B. demonstreerde het redden van een drenkeling, een onvoorzichtigen bader, die op een gevaarlijke plaats in zee was gegaan. De redder begaf zich gekleed te water, dadelijk geholpen door een ander met zwemvest. Meer hulp werd verleend en de drenkeling was spoe dig bewusteloos aan wal gebracht. Daar werd onmiddellijk de eerste hulp verleend en kunst matige ademhaling toegepast. Het slachtoffer bleef, dank zij de directe en goede hulp, voor een dankbaar leven behouden. Een tweede redding werd nog uitgevoerd door redders met zwemvest en lijn, waarbij gebruik gemaakt werd van den haspel. Het werken van de Z.R.B. had de groote be langstelling van het publiek en werd o.a. ook öp de film nog vastgelegd. Opbrengst collecte De collecte voor de al leenstaande blinden te Wolfheze heeft opge bracht de som van f 8.56. Maandagavond omstreeks elf uur werd de po litie gewaarschuwd, dat voor een café in de Reitzstraat te Haarlem gevochten werd. Een agent van politie begaf zich er heen en arresteerde zekeren A., die vermoedelijk een ruit van dit café vernield had. A. verzette zich hevig bij zijn arrestatie en werd daarbij geholpen door een zich in zijn ge zelschap bevindenden man J. v. K. geheeten, die den agent te lijf ging, hem van achteren be sprong en hem hevige slagen in het gezicht toe bracht. De agent trok zijn gummistok en slaagde er in zich van zijn aanvaller te bevrijden. De gearresteerde van K. had zich ondertus- schen losgerukt en sprong op een fiets om aldus te ontsnappen. Hij werd echter achtervolgd door den agent, die hem sommeerde af te stappen. Toen v. K. hieraan niet voldeed, trok de agent zijn revolver en loste zes schoten op den vluch teling. Niettemin reed va K. door en ontkwam. Later bleek, dat ten huize van van K. medi sche hulp werd ingeroepen, omdat hij een schot wond in zijn kuit had gekregen. Na verbonden te zijn, is hij per ziekenauto van Mathot naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. De politie zet het onderzoek voort. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 -:- Alle merken stofzuigers -:- Een van de zomerinrichtingen te Zandvoort heeft een duren dag gehad. De kas, waarin zich een bedrag van ongeveer 1300 bevond, was door een der ondergeschikten tijdelijk geplaatst in een wel wat heel eenvoudige bergplaats, n.L een keukenkast. Misschien heeft men gedacht: „Hoe minder opvallend, hoe veiliger". Maar dat was dan toch hier het geval niet. Want hoewel direct toezicht op de som maar een uurtje ontbrak, bleek later, toen de exploitant thuis kwam, dat anderen wel degelijk aandacht yoor de tijdelijke bergplaats hadden gehad. Het geld was verdwenen. Een onderzoek wordt inge steld. In aansluiting op het verslag van het zil veren Priesterfeest van den zeereerw. heer W. O. Dessing, pastoor van de parochie van den H. Bavo te Haarlem-Noord, valt nog te mel den, dat de jubilaris Maandagmiddag van 2 tot 3.30 een zeer druk bezochte receptie hield, waarop talrijke vooraanstaande personen op organisatorisch gebied hunne gelukwenschen kwamen aanbieden. Voor den aanvang arriveerde Z. H. Exc. Mgr. J. D. J. Aengenent, Bisschop van Haarlem aan de pastorie om pastoor Dessing in hartelijke bewoordingen met zijn zilveren jubileum te complimenteeren. Ook de hoogeerw. heer Plebaan L. A. A. M. Westerwoudt deed persoonlijk van zijn belang stelling blijken. Des avonds werd een plechtig Lof gecele breerd, waarbij de jubilaris geassisteerd werd door de beide kapelaans der parochie, de weleerw. heeren W. J. M. v. d. Burg en A. van Houten, terwijl de eerw. heer G. Roozen, theo logant, als ceremoniarius fungeerde. Het zangkoor voerde onder leiding van den heer C. Alders (organist was de heer P. Hij- ne) op uitstekende wijze eenige meerstem mige gezangen uit. De plechtigheid werd be sloten met den lofzang „Te Deum." Na het lof brachten de R. K. Harmonie „St. Cecilia", onder leiding van den directeur, den heer S. Nooms en de ~t. K. Mondorgel club „Dindua" (directeur de heer B. v. d. Putten) onder leiding van den heer M. C. Dijkstra een serenade aan den jubilaris voor de pastorie. Eenige fiksche marschen werden op voor treffelijke wijze uitgevoerd. Het spreekt wel vanzelf, dat de gebruike- ke „Hoera's" en „Lang zal hij leven's" niet vergeten "werden, waarbij pok het talrijk opge komen publiek op levendige wijze van zijn instemming deed blijken. De jubilaris dankte in een tweetal speeches de beide korpsen hartelijk voor de uitgevoerde nummers. Hij wees er op, dat speciaal de harmonie „St. Caecilia" een vergelijking met haars gelijken zeker wel doorstaan kan. Spr. hoopte dat onder de uitstekende leiding van de directeur, „St. Caecilia" en „Dindua" nog vele successen zouden behalen. De dames A. Kool en E. Kool te IJmuiden slaagden te Utrecht voor het examen Engelsch L. O., de heer R. H. P Wening te Heemstede, slaagde te Utrecht voor het examen Fransch L. O. N. N2.50. AMSTERDAM, 16 Aug. Vee. 348 vette kal veren: le kw. 4552; 2e 3544 3e 2545 per K.G. levend gewicht; 32 nuchtere kalveren per stuk 37; 464 varkens: vleeschvarkens, wegen de van 90110 K.G. 3638; zware varkens 33 35; vette varkens 3032 per K.G. slacht- gewicht; 5 wagons geslachte runderen uit Dene marken. Marktverioop: vette kalveren met flink aan voer, kalme handel en prijshoudend; varkens met geringe aanvoer, stugge handel, prijshou dend. AMSTERDAM, 17 Aug. Aardappelen: De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 2 ladingen, 596 H.L. BROEK OP LANGENDIJK, 17 Aug. 1932. 26000 K. G. aardappelen. Schotsche muizen f 0.902.20. Schoolmeesters f 1.602.10. Blau we eigenheimers f 1.802.10 Eigenheimers f 140—2.20. Due of York f 0.70—1. Drielingen f 1.80—2. 6000 K.G. Roode kool f 0.60—0.70. 5500 K.G Gele kool f 060 1700 KG. vroege witte kool f .60—0.70. 8200 K.G Uien: Uien 3.00—3.60; Drielin. gen 2.603.00; Nep 5.005.30; Zilvernep 7.207.90; Zilverdrielingen 2.70; 2500 K.G, Slaboonen 3.60—6.00 5000 K.G. Bieten 0.60 —1.20. NOORD-SCHARWOUDE, 16 Augustus, 1932. 17200 K.G. aardappelen. Schotsche muizen f 1.302. Id. groote f 11.30. Drielingen f 1.70. Duken f 1. BI Eigenheimers f 170180. 4600 K.G. Spercieboonen f 3.70—7.20. 5850 K.G. Zil veruien. Zilvernep f 3.90—10.80. Drielingen f 2.70—3.60. Zilveruien f 0.80—110. 15.600 K.G. uien Gele Nep 490590 Drielingen f 2102.60. Uien f 2.60—3.20. 1500 K.G. Kroten f 0.60. 2300 K.G Roode kool f 0.60. 11200 K.G. Gew. witte kool f 0.60. 900 K.G. Gele kool f 0.60—0.70. PURMEREND, 16 Augustus. Aanvoer 29143 stuks eenden eieren. Prijs ƒ2.202.50 per 100; 70.000 stuks kipeieren: 70/80 K.G. ƒ4.10—5.20; 65/66 K.G. ƒ3.60—3.90; 63/64 K.G. 3.60—3.80; 61/62 K.G. ƒ3.20—3.60; 58/59 K.G. ƒ3.20—3.50; 56/57 K.G. ƒ3.10—3.40; 53/55 K.G. ƒ2.90—3.30; 50/52 K.G. ƒ2.80—3; 45/49 K.G. 2.50—2.80. PURMEREND, 17 Aug. Kaasbeurs. Op de hier gehouden kaasbeurs werden verhandeld 21 partijen, wegende pl.m. 70000 K.G. Handel matig. Hoogste prijs f 20 per 100 pond. WOGNUM, 16 Aug. Aardappelen. Muizen 0.51, kl. idem 0.97 per y. H.L. Groente Kom kommers 1.803.40; Slaboonen 2.405.10: Snijboonen 3.90—5.80; Sla 1.40—2.10; Me-iV lpeneri 0,14—0.28. r.ooT zavr 93: v 199 DINSDAG, 16 Aug. Vorige koersen 8.65* 59.124 9.73 34.45 48.40 46.25 44.50 43.25 2.48* 12.72.jf 7.35 20.— W diParaat' Fleck-F'd° 90 practised «nufjes 0p ^houdelijk geb|etj - 'N UCHTHAL AHST£RDAh MORGEN (WOENSDAGMIDDAG) 3 uur en 's avonds 7 uur VERKOOP in de zalen van den HAARLEMS CHEN KEGEL BOND, Tempeliersstraat, Haarlem. BEZICHTIGING: HEDEN (DINSDAG) 16 AUGUSTUS TOT 9 UUR EN MORGEN (WOENSDAG) VAN 10—3 UUR. Deurw. ERBRINK Zwitsersch werk - Geruischlooze motor Vol en krachtig geluid - Saxofoon toon- voering - Verguld beslag op hoeken - |B 0 Afgeschermde weergever - Platenberg- H I plaats - 1 jaar schriftelijke garantie, thans f 22-50' Een telefoontje, en wtJ sturen U dezen x^^SSSSSr koffer, geheel vrijblijvend Uwerzijds, \iBp®®"** °P zicht. Gramofoonplaten, dubbelzijdig, nieuwste opnamen, 90 cent. Platenkoffers, dubbele nikkelen sluiting, ruimte biedend voor 25 en 30 c.M. platen 2.75. inpmnnnnnnElClClEIEEigBBHBBBBaBBBBEBBBBBBBBBBBBE OD in de Lunchroom, 2e Etage en aan het Expresse, buffet, 4e Etage, biedt U tallooze AMSTERDAM

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2