KENNEMERLAND VEILINGOVERZICHTEN Markten ZATERDAG 20 AUGUSTUS BEVERWIJK VELSEN IJMUIDEN WIJK AAN ZEE PROVINCIAAL NIEUWS BENNEBROEK HILLEGOM HEEMSTEDE LISSE NOORDWIJK SASSENHEIM WARMOND ZANDVOORT R.K. Avond-Huishoudschool voor Meisjes te Reverwijk Men verzoekt ons opname van het volgende: Met 1 September begint weer het nieuwe Schooljaar voor de lagere school, maar ook voor de huishoudschool. Nu zijn er sommige ouders, die zoo gauw ze het woord avondschool hooren al beginnen te mopperen: „Dan zijn ze alweer oen paar avonden de deur uit en waar dient net eigenlijk voor?" Aan die menschen wilde ik heel kort eenige Inlichtingen geven, die tevens antwoord kunnen aijn op die opmerking van velen, die ik hierbo ven aanhaalde. Wat het eerste betreft, dat uw kinderen dan Weer drie avonden in de week de deur uit zijn, Jk denk er niet over, om daar iets tegen in te brengen, om de eenvoudige reden, dat het wer kelijk zoo is, ze zijn dan drie avonden de deur hit. Dat is natuurlijk een nadeel, maar er zijn hog voordeelen ook en dat is meteen een ant woord op de vraag: „Waar dient het eigenlijk Voor?" Er zijn meisjes, die niet weten wat ze in de Avonduren moeten doen; die kunnen ze nuttig besteden door het een en ander te leeren, wat Ze later noodig kunnen hebben, zooals naaien, koken, enz. Hoeveel meisjes hebben het al eens beleefd, dat ze een of andere mooie betrekking hiet konden aannemen, omdat ze niet konden koken. Leer zoo iets in je vrije avonden. Ook zijn er schijnbaar nog meisjes, die heelemaal niets van naaien afweten, niet erg, ook dat is te leeren en de laatste uitslag van het examen gaf het bewijs, dat men het er goed kan leeren ook. De ouders behoeven zich ook nooit ongerust te maken waar hun dochter haar avonden doorbrengt, omdat ze dan weten, dat zij Maan dag, Woensdag en Donderdagavond van 7 tot S hur is in de school aan de Peperstraat en dan kan iedereen uitrekenen hoe laat (of hoe vroeg) zij thuis kan zijn, want de school is om 9 uur Zeker altijd al geëindigd. De onkosten van schoolgeld zijn van dien aard, dat zij voor niemand een bezwaar behoe ven te zijn. Opgave van leerlingen bij de Eerw. Zusters, Peperstraat 44, op Maandag, Woensdag en Don derdagavond van 7 tot 9 uur. Een geslaagde feestavond Donderdagavond Werd aan allen die op eenigerlei wijze mede- Werkten aan de inzameling der gelden of aan de versiering in of buiten de kerk, alles voor bet welslagen van het zilveren priesterfeest factoren mede, om dezen gezelligen feestavond Voordt, pastoor van de parochie van O. L. Vrouw van Goeden Raad, alhier, een intieme feestavond aangeboden. Deze werd gehouden op de speelplaats van een der scholen aan den Galgeweg, een ideale plaats op dezen zwoelen Augustusavond. Dg St. Jozef-Harmonie was oveneens van de partij en gaf onder leiding Van den heer J. G. H. Damen eenige mooie hummers ten beste. Het zangkoor der parochie bet zich evenmin onbetuigd en bracht enkele liederen ten gehoore. Voorts ontpopte de heer R. J. M.Langendijk zich als een conferencier, die er uitstekend den gang wist in te houden en die met sucoes een gezellig praatje met een liedje afwisselde. De heeren J. Vessies (piano) en E. Gelder- hians (viool) droegen al evenzeer aan het wel slagen van den avond by, door het geven van „enitr'aüteT-muciek. Het ontbrak verder niet aan velerlei goede gaven, om hat inwendige der gasten op peil te houden. Voorts steeg het enthousiasme nog aanmerkelijk, toen de pries- ter.jubilaris^jjog eens in hartelijke bewoordin gen zijn groote dankbaarheid betuigde voor de prachtig geslaagde viering van zyn zilveren priester-jubileum. Byzonder erkentelijk was de pastoor ook voor de schitterende versiering, waaraan zoovelen hun beste krachten gaven en uitte nogmaals zyn voldoening voor de wijze, Waarop zijn jubileum door de geheele parochie Was meegevierd. Zoo werkten vele gunstige factoren mede, om deze gezellige feestavond te doen slagen. Dit feestje zal dan ook lang by alle deelnemers in prettige herinnering blijven. Veel publiek heeft buiten de afzetting op dezen mooien avond nog kunnen meegenieten Van de muziek, en zangnummers. De werkloosheid. Weer een styging. Het aantal by den gemeenteiyken dienst der werk loosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling in geschreven werkloozen vertoonde in de afge- loopen week weer een styging en kwam van 506 op 521. Deze vermeerdering komt uitslui tend ten laste van Beverwyk. Voor de drie by den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwyk 356 (vorige week 333), Wyk aan Zee en Duin 142 (150) en Heemskerk 23 (23). Vrijdagnacht kwam de schipper van het Bel gische visschersvaartuig Lydie Gaston, liggen- in de Visschershaven aan het Bureau van Po. btie aan het Willemsplein en deelde mede, dat de machinist van zyn vaartuig door een ander bd van zyn bemanning, een matroos, was ge stoken en de dader was gevlucht. De politie begaf zich onmiddellijk er heen en consta teerde, dat bedoelde machinist een snywond had bekomen boven den rechterslaap, waarom bij ter behandeling is gebracht naar dokter Rutten. Naar den dader, die in onderkleeding Waa gevlucht, is door de politie den geheelen Pacht tevergeefs gezocht. Hy is evenwel heden morgen door een tweetal agenten aangehou den in het logement van K. aan de Pr Hen drikstraat te XJmuiden. Het bleek te zyn de 20_jarige L., matroos van genoemd Belgisch vis schersvaartuig, wonende te Ostende. Hij is ter voorgeleiding van den Commissaris van Po- htie in arrest gesteld. Veilingen van gebouwde eigendommen Naar wy vernemen, is door de alhier geves tigde notarissen besloten om met ingang van 1 September e.k., veilingen van binnen de gemeente Velsen gelegen gebouwde eigendom-- men (dus b.v. niet van schepen, landeryen en Hiermede is aansluiting verkregen bij het ge. bloembollen) te houden op des avonds half 8. bruik in de meeste andere grootere gemeen ten van ons land. Vertrouwd wordt, dat het genomen besluit het bezoek aan de veilings- h>kalen krachtig zal stimuleeren. Aan den ketting gelegd De Deensche mo- torkotter S 135 is alhier in de Haringhaven aan den ketting gelegd. Omtrent de reden ver- hamen wy het volgende: De schipper markte ®teeds in een vreemde haven, beschouwde alles als zyn eigendom en zond geen geld aan zyn Patroon in Denemarken. De bemanning is reeds Sedeelteiyk naar Denemarken vertrokken; de bedoeling is nu het schip alhier te verkoopen. Slechte besommingen Vrydagmorgen wa- ren van de alhier aan de vischhal liggende stoomtrawlers de besommingen weer slecht, dientengevolge waardoor weer drie trawlers, n.l. de IJm. 111, IJm. 95 en IJm. .138 zijn stilgelegd. b>e IJm. 111 en Xm. 138 hadden ieder ƒ800. besomd. Personalia In plaats van de Eerw. Zuster Jozepha, is tot hoofdonderwyzeres van de R.K. Meisjesschool alhier benoemd de Eerw. Zuster Anna Carolina, die hoofd der school was te Castricum. Ernstig ongeval. Op den gevaarlijken hoek van de Voorstraat en den Relweg gebeurde Vrydagmiddag een ernstig ongeluk, dat voor het slachtoffer wonder boven wonder nog vrij goed is afgeloopen. Een jongen, die, staande op de trappers, per rijwiel den Relweg kwam uitrijden, kon blykbaar zijn stuur niet meester biyven en kwam voor een personenauto, die een tweetal journalisten naar de badplaats ver voerde, terecht. Hoewel de chauffeur krachtig remde, kon hy niet voorkomen, dat de jongen onder de auto geraakte. Hevig bloedend werd de knaap opgenomen en naar een dokter ver voerd. Gelukkig bleek, dat hy niet door de wie len geraakt was. De knaap was er met een ernstige hoofdwonde en eenige schaafwonden afgekomen. Het rijwiel was totaal vernield. Volgens ge tuigen had de chauffeur geen schuld aan het ongeval. De Bennebroekervaart verlegd. De nieuwe brug over de Bennebroekervaart is thans zoo ver gereed, dat de scheepvaart er onder door kan worden geleid. Het dempen van het oude gedeelte van de vaart zal spoedig ten einde zyn, zoodat het ge reedmaken van de nieuwe trambaan weder ter hand kan worden genomen. Aan den Binnenweg leggen de dwarsliggers en rails reeds klaar om in de baan te worden gelegd. De stoomtram zal tydelijk nog van dit gedeelte gebruik maken ten einde de gemeente in de gelegenheid te stellen om, na het opbreken van de oude baan, den ryweg voor het verkeer in orde te maken. De ry boomen op' „De Dageraad" biyft, voor- loopig althans, alhoewel ook daar wegverbete- ring hoog noodig is. Weliswaar is de Binnen weg aityd stiefmoederiyk bedeeld geweest, wat verbetering aangaat, doch we hopen, dat, met de electrificatie van de tram en de verlegging der baan, de toestand ter plaatse grondig herzien zal worden. Uitslag speciale Hyacintenveiling Woensdag 17 Aug. Grooten aanvoer. Zeer veel belang stelling. Handel vlugger. Pryzen stygend. Geprepareerd: Brentine Arendse 1315, 2.00; Bismarck 17, 7.50; id. 15, 5.00; id. 14, 4.10; id. 13—15, 2.30; id. 12, 1.20: Ger trude 13—15, 1.70; Garribaldi 13—15, ƒ2.30; id.12, 1.10; L'Innocence 17, 7.50; id. 15, 3.60; id. 14, 3.00; id. 11—13, 1.00: Dr. Lieber 15, 2.70; id. 12, 1.00; Moreno 15, 4.70; Marconi 1315, 1.70; La Victoire 16—18, 7.50. Niet geprepareerd: Bismarck 20, 11.25: id. 19, 10.00: id. 18, 7.50; id. 17, 5.50; id. 15, 2.40; Id. 14, 2.30; City of IXarlem 15, 5.10; Codro 20, 8.50; Er. Elta 14—16, 1.70; id. 13, 1.50; Gertrude 21, 7.00; id. 20 6.80: id. 19, 6.40; id. 18, 5.50; id. 17, 3.50; idV 16, 2.30; id 15, 2.00; id. 13, 1.50: Grand Maitre 20, 5.80; id. 18, 4.70; id. 16, 2.50; id. 15, 1.90; Gen. de Wet 17, 3.20; id. 15, 2.00: id. 13, 1.30; Grand Monarque 20, 7.00; id. 18. 6.30; La Grandesse 16, 3.50; id. 15, 2.50; id. 14, 2.00; id. 12, 1.10; Indigo King 15, 3.00; id. 14, 2.00: id. 12-14, 1.20; id. 10-12, 0.80; King of the blues 18, 6.10; id. 19, 6.70; Lady Derby 19, 6.50; id.. 18, 5.30; id. 17, 4.30: id. 16, 3.00; Marconi 19, 6.10; id. 18, 4.70; id. 17, ƒ4.00; id. 16, 2.40; id. 15, 2.00; id. 13, 1.20; Mansfield 19, 12.00: id. 16, 7.00; id. 15, 4.10; Moreno 20, 10.00; id. 18, 7.20; id. 17, 5.40; id. 16, 3.80; Mauve Queen 17, 9.20; Queen of the pinks 20, 6.00; id. 19, 5.50: id. 18, 4.60; id. 17, 3.50; id. 16, 2.70; id. 15, 1.90; id. 14-16, 1.70; id. 13, 1.20; Queen of the violet 17, 10.00; id. 16, 7.00; Roi des Beiges 18, 6.70; id. 17, 5.30: id. 16, 3.50; Regules 17, 4.40; id. 16, 2.80; 3chotel 20, 9.60; id. 19, 8.30; id. 18, 6.50: id. 16, 4.00; Sophie Cambell 19, 7.00; id. 17, 5.60; Dr. Lieber 20, 5.70; id. 19, 5.40: id. 18, 4.80; id. 17, 4.00; id. 16, 2.70; id. 15, 2.50; id. 14, 1.80: id. 13, 1.10; id. 12, 0.80; L'Innocence 19, 7.50; id. 18, 4.20; id. 17, 3.50; id. 16, 2.60; id. 15, 2.50: id. 14, 1.70; id. 13, 1.10; id. 12, 0.90; La Victoire 20, 9.50; id. 19, 9.00: id. 17 4.70; id. 16, 3.40; id. 15, 2.00; id. 14, 1.70; id. 13, 1.20; id. 12, 1.00; Gigantea 18, 6.50: id. 17, 4.50; id. 16, 3.50; id. 15, 3.00; Yellow Hammer 14, 4.00. Jubileum Alhier herdacht de Eerw. Zuster Pancratia in Huize Mariaoord alhier haar zil veren professiefeest. In verband met de tijds omstandigheden werd dit feit op zeer beschei den wyze herdacht. Des morgens om 7 uur werd een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen in de ka pel van Mariaoord door den Zeereerw. Heer Pastoor Jos. J. A. M. Krook, van St. Martinus. Het zusterskoortje voerde hierbij de Gregoriaan- sche gezangen uit. Na de H. Mis werd de jubilaresse door den pastoor op harteiyke wyze toegesproken, waar- by zyneerw. dank bracht voor haar voiyver en liefdevol werk, gedurende 23 jaar lang aan de ontwikkeling van onze HUlegomsche jeugd ver richt. Des middags werd een receptie gehouden, waarvan een druk gebruik gemaakt werd. Gedurende geheel den dag ontving de jubila resse vele prachtige bloemstukken benevens tal rijke schriftelijke gelukwenschen. De nieuwe gashouder. Deze is al zoo ver genaderd, dat men begonnen is met het boven dek, zoodat de romp nu spoedig gereed zal zyn. Wel is er dan nog heel wat werk aan de aan sluiting en verdere afwerking, maar tegen de komende lange winteravonden zal zy wel ln gebruik genomen zyn. Programma concert, te geven door de Har monie „St. Michaël", directeur de heer H. W. Hofmeester, op Zondag 21 Augustus van 35 uur in het Wandelbosch Groenendaai: 1. Mooi Nederland, marsch, S. Vlessing; 2. Ouverture Dichter und Bauer, P. v. Suppé; 3. Les Feuilles du Matin, wals, Strauss; 4. Stradella, ouver ture, v. Plotow; 5. Thorns Jubelmarsch, Max Guillaume; 6. Peter Schmoll, ouverture, Weber; 7. Polka voor piston, Diamant-polka, J. Rey- nault; 8. üm Herz und Hand, wals, C. Faust; 9. Finale. Burgerlijke Sitand Geboren: Leonardus Nicolaas z. van G. A. de Kuyper en D. C. van Rooyen; Cornelia Catharina Maria, d van J M. van der Eist en J. C. Elfering. Getrouwd: Simon Aardema met Saartje van Egmond, beiden te Lisse. Overleden: Bastiaantje van der Pol, 48 jaar, echtgen. van J. Kuipers. Bevolking Gevestigd: M. G. S. Vos uit Enschede; G. Noll uit Texel; M. A. Siebold uit Heemstede. Vertrokken: J. de Jong en gezin naar Haar. lemmermeer; J. van Voorst naar Rijssen; A. van Werven naar Apeldoorn; G. Schwengler naar Hamborn; H. J. van Schooten naar St. Michiels-Gestel. Ontvreemding rijwiel Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreemding van een heerenrijwiel op 17 Augustus j.l. Raadsvergadering Vrijdagmiddag te 2 uur kwam de raad dezer gemeente in openbare ver gadering bijeen. Voorzitter de burgemeester. Afwezig de heer den Hollander met kennisge ving. De voorzitter opent de vergadering met ge bed. Als voorstemmer wordt aangewezen de heer van der Niet. Een adres van het Muziekcorps De Echo der Duinen te Noordwijk aan Zee om van gemeen tewege te zorgen voor een muziektent te Noord- wijk aan Zee, zooals ook te Noordwyk-binnen geschiedt, aan wel adres verschillende ver- eenigingen te Noordwijk aan Zee adhaesie hebben betuigd, wordt om advies in handen gesteld van Burgemeester en Wethouders. Het zelfde geschiedt met een reclame tegen een opgei-egden aanslag in het vergunningsrecht van den heer van Beelen voor de Seinpost aan den Noord-Bouleward. De voorzitter deelt mede, dat eerst gisterenmiddag is ingekomen een adres van den R. K. Bond van Hotel en Caféhouders betreffende de door B. en W. aan den Raad gedane voorstellen tot het instel len van droge zones in de Zuidduinen voor vergunningen en verloven A. B. en W. hebben nog geen tijd gehad dit adres te bestuderen, doch stellen voor als de Raad op behandeling prijs stelt, dit tegelijk te behandelen bij het desbetreffende punt van de agenda. Aldus wordt besloten. De voorzitter deelt mede, zulks ln antwoord op in de vorige vergadering door den heer Vink gestelde vragen betreffende de steunnormen voor de werkloozen,, dat'sinds het stellen van die vragen deze zaak in een eenigszins ander stadium is gekomen, doordat de steunnormen in de gemeenten Hillegom, Lisse en Sassenheim door den Mi nister zijn verhoogd en wel op een loonbasis van f 23, terwijl voor onze gemeente een loon basis van f 22 geldt. Daarop hebben wy gecon fereerd in Den Haag. Waar de uitspraak ver moedelijk nog deze maand te verwachten is stelt spr. voor hierover thans niet te debat- teeren. De heer van der Niet vraagt of de mededeeling dat de steunnormen in de drie genoemde gemeenten zijn verhoogd niet wat vaag is voor het publiek. De voorzitter zegt, dat er hard gewerkt wordt om vanuit Den Haag gedaan te krijgen, dat er een uniform tarief voor de steunverleening voor de geheele bollenstreek zal worden toegepast. Besloten wordt z.h.st. weezengeld toe te ken nen voor eenige halfweezen tot een bedrag be rekend naar f 50 per kind per jaar. De bewoners van de huurkoopwoningen hebben aan den Raad verzocht om gezien de tijdsomstandigheden zoodanig regelingen te willen treffen, dat de wekelijks te betalen huurkoopbedragen op een of andere wijze met hun verminderde financieelen omstandigheden worden in overeenstemming gebracht. Burg. en Weth. deelen aan den Raad mede, dat naar hun meening de huurkooptermijnen, die thans reeds 20 en 25 jaar bedragen, niet meer kun nen worden verlengd zonder onbillijk te wor den ten opzichte van de gewone huurders van gemeentewoningen. Burg. en Weth. stellen echter voor de huur koopnemers in de gelegenheid te stellen de door hen bewoonde woningen in gewone huur te nemen en de reeds door hen betaalde aflos- singsbestanddeelen terug te betalen, zulks in afwyking van de bestaande regeling. De heer Vink gesteund door den heer C. W. Alkemade vraagt of het niet mogeiyk is den huurkoop eenige jaren op te schorten in afwachting van betere tyden en als deze betere tijden b.v. na 5 jaar zijn aangebroken weer gewoon met den huurkoop door te gaan. Anders verliezen deze menschen het uitzicht op een eigen huis, waar voor zy reeds eenige jaren hebben gespaard. De voorzitter deelt namens Burg. en Weth. mede, dat zij hoewel zy in principe daartegen geen bezwaar hebben, van het voorstel van den heer Vink groote administratieve bezwaren duchten. Na eenig debat wordt besloten, dat Burg. en Weth. over deze zaak prae-advies zullen uitbrengen. Besloten wordt te verhuren voor den prys van 75 per jaar aan de provincie Zuid-Hol land het voormalige waaggebouw, staande bij de Westeinderbrug en de daarin aanwezige weegtoestellen te verkoopen. Een verzoek van de Landstormcommissie Zuid-Holland West om verhooging van sub sidie, wordt afgewezen. Een voorstel van burgemeester en wethouders om te bepalen, dat in de Zuidduinen het maximum aantal vergunningen op 4 zal worden bepaald en dat in dat gedeelte der gemeente door burgemeester en wethouders geen verlo ven A meer zullen mogen worden verleend ont lokt een breedvoerig debat. Het voorstel van burgemeester en wethou ders wordt ten slotte aangenomen met 8 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de heeren Van der Niet, van der Wiel, Liefferink, Braun, Krau en Soeteman. Burgemeester en wethouders stellen in meer derheid aan den Raad voor een crediet beschik baar te stellen van 6500 voor het verbeteren en reconstrueeren van het laatste gedeelte van den Noord-Boulevard. De minderheid van het college, in dit geval de voorzitter, kan zich al leen met het voorstel vereenigen als het werk wordt uitgevoerd by wijze van werkverschaf fing, dit wil zeggen als het Rük daarin susbsi- die verleent en niet méér loon wordt betaald als bij werkverschaffing gebruikelijk is. De heer C. G. J. Alkemade, gesteund door de heeren C. W. Alkemade en Van der Meer, stelt voor deze zaak aan te houden en nader onder ae oogen te zien by de begrooting voor 1933, als de finantieele positie der gemeente beter kan worden overzien. De heer Krau waarschuwt er ernstig tegen om dit werk by wyze van werk verschaffing uit te voeren. Het is een duidelyk productief werk. De voorzitter is er naar zyn meening voor by het uitvoeren van dit werk Broek op Langendyk In den gang van zaken aan onze veilingen is nagenoeg geen verandering ingetreden. Ook deze week was even lusteloos en ongunstig als zijn voorgangers. Het aanbod van vroege aardappelen had maar zeer weinig beteekenis, hoewel er toch nog heel wat voorraad is. Vanwege des ziekte kon boven dien weer beter geveild worden dan de paar vorige weken. Maar er is geen vraag naar het product en daarom bracht ook dit geringe aanbod zeer lage prijzen op. Een enkele party puike eigenheimers, die nog 2.kon opbren gen, uitgezonderd, ging vrijwel alles weg voor 1.001.50 per 100 kg., terwyl voor drielingen van Schotsche muizen 1.502.00 werd be taald. Met de vroege kool bleef het eveneens by het oude. Niet altyd wordt de aangevoerde hoeveel heid in zijn geheel voor de minimumpryzen af genomen en loopt het goed dus door de klok. Wat verkocht kan worden brengt, of het rood, of wit of geel is, 60 of 70 cent per 100 kg. op. Met slaboonen, waarvan nu heel wat werd aangevoerd, was het niet zoo slim als met de kool, maar ook hierby begint de prys het on verkoopbare te benaderen. De allermooiste boo- nen noteerden 5 cent, maar de gemiddelde prijs was zeker niet hooger dan 4 cent per kilo, wat zoo ongeveer plukloon is. Tomaten zyn nu ook plotseling sterk in prys gedaald. Het aanbod was nog beduidend ge ringer dan vorige week. Desniettemin werd op de laatste veiling voor A, B en C niet meer betaald dan 57 cent per kg., terwyi CC slechts ruim 2 cent kon opbrengen. Druiven konden zich ook nu op een goeden prys handhaven. Zoowel Alicante als Franken- thalers brachten op de laatste veiling 61 cent per kg. op. Van alle reeds genoemde producten is het aanbod zeer of vry gering; het is eigenlyk aan de veiling een stille boel. Alleen de diverse uiensoorten brengen nog wat leven en bedrij vigheid. Het aanbod van zilvernep begint af te nemen en hiervan bleef de "prys nog op een peil van 7.00—9.00 per 100 kg., terwyl de grovere sorteeringen niet veel opbrengen. Bij een toenemend aanbod is echter in de pryzen van de gele nep een sterke daling gekomen. Naar gelang van kwaliteit werd de laatste da gen van 5.20—5.80 per 100 kg. betaald en 2.503.00 voor de drielingen. Gewone gele uien, die nog slechts uit de nep en dus in slechts geringe hoeveelheden wordt aangevoerd, noteert dooreengenomen ook niet hooger dan 3.00 per 100 kg. BEEMSTER, 16 Augustus. Afslagvereeniging Beemster, Furmerend en Omstreken. Weekover zicht. Den laatsten Augurkenveilingdag zagen wij een aanvoer van 210 215.000 K.G., wat een flink kwantum is te noemen, al is het dan ook zeer goed mogelijk, dat wy nog aanvoeren te zien krygen, die beduidend grooter zyn. Krachtig gewas en het momenteel warme weer doen zulks wel haast als waarschijniyk aan nemen. Over het geheel genomen was de kwali teit prima en kon de sorteering volkomen aan de U.B.S.-eischen voldoen. Uitgezonderd voor de bommen, was er voor alles nog wel plaatsing, doordat een beduidend deel voor buitenlandsche rekening uit de matk(| genomen werd. De pry zen waren evenwel van dien aard dat ze, zal er van eenigszins loonende teelt sprake zijn, zeer onvoldoende waren. Grof werd gemiddeld met 2 gulden betaald. Basterd bewoog zich tusschen 4.50 en 5 gulden en stek liep om de gulden 2.50. Bommen waren behoudens enkele zakjes niet te plaatsen; dus waardeloos. By een aan voer van zoo'n 1200 K.G. fyn, werden hiervoor pryzen betaald van 8 tot 14 gulden. Met de slaboonen was het ook flinke aanvoe ren en kleine pryzen. De gemiddelde dagaan- voeren beliepen nog zoo'n 30 35.000 K.G., wat dus ongeveer y. gedeelte van den aanvoer der vorige week beteekende. Vry algemeen is men van oordeel, dat de aanvoeren ook verder nog in meerdere of mindere mate terug zullen loopen, uitgezondrd dan allicht de enkele, waarvan tot dusver nog steeds niet veel kwam. Dubbele boonen met draad kwamen gemid- dellyk even boven de 3 en die zonder draad even boven de 4 gulden per 100 K.G. voor de goede kwaliteit. Enkele met draad gingen voor 5 a 5.50 en de enkele zonder draad voor onge veer 6 gulden per 100 K.G. Een geweldige inzinking kwam er nog weer in den snijboonenprys, zoo zelfs dat er vcor ver schillende partytjes stamboonen voor den mini- mumprys nog geen plaatsing was. Het zeer on gunstige marktverloop werd door de warmte stellig zeer in de hand gewerkt. Mooie kwaliteit stamboonen kwamen nog tot 4 gulden, hoewel een belangryk deel het niet verder dan 2 a 3 bracht. De meeste partyen prima stoksnyboonen moesten zich met 5 a 6 gulden zien betalen. Op den 12en Augustus zagen wy het aantal aanvoerders tot om de 200 loopen, een aantal wat tot dusver nog niet was bereikt. Met de bessen was het zoo goed als afgeloopen, en van bepaalde noteeringen was weinig sprake meer. Meloenen werden tamelyk ruim aangeboden, vooral als wij bedenken dat enkele jaren terug het artikel hier nog slechts door enkelen werd aangeboden, en er nu op één dag reeds 110 grootere en kleinere partytjes ter markt kwamen. Het zyn op het moment nog meest suiker meloenen, hoewel ook de netmeloen meer en meer begint te komen. Vanaf 10 gulden noteerde de suikermeloen voor extra nog tot 28 gulden voor een enkel bakje. Mooi eerste soort van 8 in een bak werd gemiddeld zoo met 10 20 gulden per 100 betaald. Een enkele bak extra groote netmeloenen bracht het tot 32, terwyl het ge middelde voor 4 5 in een bak om de 25 gulden liep. Annanasmeloenen werden als uitersten met 9 en 27 gulden betaald; De aanvoer van tomaten begon tengevolge van het zeer warme weer uit te breiden, al viel er nog 'geenszins van buitengewoon groote aanvoe ren te spreken, zooals elders biykbaar wel het geval was. Voor A en B liepen de pryzen terug op gemiddeld 10 gulden. De Amsterdamsche handel toonde voor dit artikel goede aandacht, wat stellig aan de goede kwaliteit lag, doordat het vrijwel uitsluitend jonge tomaten zyn die werden aangeboden. Spinazie, sla en andyvie werden in beperkte mate aangeboden, doch het kleine aanbod was oorzaak van meestal behoor- lyke prijzen, hoewel de eene dag by den ander groote prysverschillen te zien gaf. Bloemkool werd by een aanvoer van 1000 1500 stuks met pryzen van 5 8 gulden betaald. De aardappelaanvoer bleef op vrywel gelyke hoogte, en de prys op hetzelfde ongunstige peil. Veilingoverzicht „De Streek". De gang van zaken aan de veiling was gedurende deze perio de slechter dan ooit. Konden wij de vorige maal opmerken, dat de aardappelen al was het dan ook slechts tegen 50 cent per baal verkocht werden, deze toestand bleek nog te gunstig en beleefden we schier dageiyks, dat 'n deel van den aanvoer, voornamelyk de witte soorten Due en Sutton, onverkoopbaar waren. Men moet het meemaken om te beseffen was het zeggen wil, met groote vrachten, van den vroegen morgen af te soebatten om tegen den avond weer onverrichterzake huiswaarts te ko men!! De handel in Poters, waarvan nog geweldige voorraden zitten, gaat momenteel ook slecht. Frankryk en België, die steeds de grootste af nemers waren, toonen weinig kooplust. Duitsch- land wil wel koopen, maar zit met betalings- moeiiykheden. Het is en biyft dus een wanhopige boel en er is geen enkel lichtpuntje aan den horizon te ontdekken. Voor de Sluitkool geldt het oude lied „onver koopbaar". Men moet het geluk hebben, dat er wat schip- pery aanwezig is, die met hun scheepjes alie hoeken en gaten van de ov.erzy afventen, doe» de export ligt absoluut stil, er gaat dagelyks een flinke party naar de afvalplaatsen, die te klein zullen zyn om straks alles te verzwelgen'. Sinds enkele dagen komen de uien aan de markt, die betaald werden met ƒ1.30 voor de grooten, ƒ1— voor drielingen en ƒ2.20 voor nep. 't Is een beetje geld en we zullen afwach ten of ook dit artikel een groote teleurstelling zal worden. Bloemkool komt nog slechts by zeer geringe hoeveelheid, die nog gemakkelijk voor het binnenland kan geplaatst worden. Prys 9.-7- voor de le en 2.80 voor de 2e soort. Ook een enkel partytje bieten, dat tegen ƒ12 per 1000 stuks werd afgedrukt. Door het warme weer komen de slaboonen en augurken by groote massa's los. Van augurken hadden we vandaag 8000 Kilo. Beide artikelen vinden hun weg naar de Amsterdamsche markt en waar overvloed is, kan moeiiyk een mooie prys verwacht worden. De mooiste slaboonen brengen het tot 0.75 par zakje, augurken gelden vanaf 7 tot 22 cent per Kilo. werkverschaffingsloonen te betalen van 0.35 per uur omdat hij adj. inspecteur is voor de Werkverschaffing. De heer Van der Meer zegt nog, dat naar zijn meening dit voorstel best met de begroo ting kan worden behandeld, omdat het seizoen toch al byna voorbij is. Het voorstel van de meerderheid van burgemeester en wethouders wordt aangenomen met 10 tegen 4 stemmen. Tegen stemden de heeren C. G. J. Alkemade, C. W. Alkemade, Van der Meer en Van der Wiel. De heer C. W. Alkemade vraagt nog hoe het mogeiyk is het werk uit te voeren zoolang de gemeente geen geldleening heeft. De voor zitter zegt, dat met de uitvoering inderdaad daarop moet worden gewacht. Afwyzend wordt beschikt op een verzoek van bewoners van de Marcellusstraat om van ge meentewege in die straat eenige straatkolken aan te brengen, omdat deze straat niet aan de gemeente in eigendom toebehoort. Verschillende bewoners van de Umuider- straat hadden aan den Raad verzocht de voetpaden in die straat met tegels te beleggen in plaats van deze van teersplit te voorzien, zooals aanvankelyk door den Raad was beslo ten. Burgemeester en Wethouders hebben be- cyferd dat inwilliging van dit verzoek een meerdere uitgaaf met zich zou brengen van ongeveer f 700.en achten, gezien het ge raamde nadeelig saldo op de exploitatie der Vesta-terreinen, geen termen aanwezig dit verzoek in te willigen. De heer Caspers zou er geen bezwaar tegen hebben het verzoek in te willigen indien de meerdere kosten door de bewoners van de straat werden bijbetaald. De heer Van der Niet en de heer Soeteman kunnen zich niet met het voorstel van B. en W. vereenigen. Blykens hun ervaring zijn tegel voetpaden wel duurder in aanleg, doch veel goedkooper in onderhoud, terwijl altyd een veel nettere toestand aanwezig is by een bestrating met tegels, als de straat herhaaldelyk moet worden opgebroken voor het leggen van dienst leidingen. De heer Liefferink stelt ten slotte voor het voorstel van B. en W. aan te nemen met deze bepaling, dat als de bewoners van de IJmuiderstraat bereid blijken te zijn de meer dere kosten te vergoeden, alsnog tegels zullen worden aangebracht. Dit voorstel, door B. en W. overgenomen, wordt aangenomen met 13 tegen 1 stem, die van den heer Van der Niet. Het bouwverbod, verband houdende met een voorgenomen doorbraak in Noordwyk aan Zee, dat in een vorige raadsvergadering in ontwerp werd vastgesteld, wordt thans definitief vastge steld. Besloten wordt op grond van het bepaalde in artikel 36, 4e lid der Woningwet, de verklaring af te leggen, dat een uitbreidingsplan voor de geheele gemeente in voorbereiding is. Als ge volg van deze verklaring zullen bouwvergunnin gen voor dat gedeelte der gemeente, waarop het uitbreidingsplan van toepassing is, slechts met toestemming van Gedep. Staten kunnen worden verleend en slechts voor zoover geen stryd met het uitbreidingsplan aanwezig is. Zonder hoofdelyke stemming wordt besloten aan B. en W. een crediet te verleenen van 350, voor het aanschaffen van een stempelmaehine, ten behoeve van de inning van een belasting op de vermakeiykheden. De heer C. W. Alkemade verklaart zich in zeer vele opzichten niet tevreden gesteld met het antwoord, dat Burg. en Weth. hebben ge geven op zijn vragen betreffende het wegbre ken van de gasverwarming uit de nieuwe Open bare School en motiveert zyn meening zeer uitvoerig. De voorzitter deelt mede, dat de be grooting van de gemeente voor 1932 nog steeds niet door Ged. Staten is goedgekeurd, omdat de Raad weigerachtig bleef aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen een crediet uit te trekken voor 4 strand-agenten in plaats van voor 2, zooals de Raad had besloten. Spr. stelt voor, thans, nu het toch te laat is om strand- agenten aan te stellen, aan het verzoek van Ged. Staten te voldoen, dan kan de begrooting worden goedgekeurd. Aldus wordt besloten. Hierop komt de rondvraag aan de orde. De heer Braun vestigt er de aandacht op, dat de teersplit op het pleintje van de openbare school in zeer slechten toestand verkeert en vraagt of het niet beter is daar plantsoen aan te bren gen. De voorzitter zegt overweging toe. De heer Soeteman geeft in overweging de nieuwe lantaarns niet groen of geel te laten schilderen, maar in zilver met een zwarten voet volgens de kleuren van Noordwijk. De voorzit ter zegt overweging toe. De heer C. W. Alkemade vraagt om duide- ïyker aan te geven de kruising Vinkenlaan— Beeklaan, die zeer gevaarlijk is. 80% der auto mobilisten geven daar geen signaal en er ge beuren daar herhaaldelijk ongelukken. De heer Caspers vestigt er de aandacht op, dat er het eerste half jaar wel voor 1000 minder landvuil op de vuilnisbelt is aange voerd dan vroeger en vraagt of de verordening betreffende het storten van landvuil nu beter wordt toegepast. De heer van der Niet vraagt om het ingeko men adres betreffende het invoeren van een ventverbod nu spoedig te behandelen, terwyi de heer.C. W. Alkemade aandringt op bespoe diging van de behandeling van het vraagstuk der vuilverwydering. Hierop gaat de Raad over in besloten zitting. Na heropening der openbare vergadering wordt besloten een crediet van ongeveer 400.be schikbaar te stellen voor het schilderen van binnen van de 5 lokalen van de teekenschool en het sluitingsuur voor de winkels gedurende de winkelweek, die vanwege de winkelweek commissie te Noordwijk-Binnen van 30 Augus tus tot 6 September zal worden gehouden, te verlengen tot 's avonds 11 uur, behalve voor den daarin vallenden Zondag. Hierna sluiting. ORANJEFEEST Het programma voor het Oranjefeest op 31 Augustus a- s. te Noordwijk-Binnen is thans officieel vastgesteld als volgt: Voormiddag 9.30 rondgang der schoolkinde ren door Noordwyk-Binnen, begeleid door het muziekkorps Excelsior. Na afloop van den rond gang tractatie in de scholen. Namiddag te 2 uur: Kinderspelen op het Lindenplein: Ballendragen voor meisjes van 7 tot 12 jaar. Pryzen geëtaleerd by den heer P. Zoutenbier, Van Limburg Stirumstraat, bij wien ook de aanmelding voor deelname moet geschieden. Stoelendans voor meisjes van 9 tot 14 jaar. Pryzen geëtaleerd by den heer C. Waasdorp, Kerkstraat, by wien ook de aan melding voor deelname moet geschieden. Namiddag 3.30 uur: Zakloopen voor jongens van 7 tot 12 jaar. Pryzen geëtaleerd bij den heer J. Meyrink, Bronckhorststraat, by wien tevens de aanmelding voor deelname. Touw trekken voor jongens van 7 tot 12 jaar. Pryzen geëtaleerd by den heer H. A. Mathot, Kerk straat 4, Aanmelding voor deelname bij den heer H. Bouwknecht, Kerkstraat 48. Namiddag 8 uur: Concert op het Lindenplein door het Fanfarekorps Excelsior. KINDERSTRANDFEESTEN Woensdag 24 Augustus a. s. zullen voor de laatste -maal van dit seizoen kinderstrand feesten worden gehouden. De volgende wed- stryden zullen plaats hebben: Voor meisjes: Hindemisloopen (turfrapen enz.), Stoelenrace. Voor jongens: Hindemisloopen (hoogspringen, zakloopen enz.), Blaastrappen. Opgaven kunnen worden gedaan aan het Informatiebureau. Fraaie pryzen zyn beschikbaar gesteld. CONCERT Het Bestuur van de Ver. voor Vreemdelingen verkeer heeft verzocht mede te deelen, dat op Donderdag 25 Augustus a.s. des avonds te 8 uur aan den Noord-Boulevard een concert zal worden gegeven en na afloop hiervan een lampion-optocht met fakkellicht zal worden gehouden. Jongelui, niet beneden de 18 jaar, die als fakkeldragers wenschen te fungeeren, gelieven zich op te geven aan het Informatie bureau. Biijartnieuws. LutoB. C. Dommering, ge wonnen door Luto met 199 carambolen. Roeiboot overvaren Een roeibootje, waarin enkele jongelui waren gezeten, is op de Spriet- laek alhier overvaren door een groote motor boot. Aan boord van deze boot ontstond een groote consternatie, daar men vreesde, dat de inzittenden van het roeibootje niet meer boven zouden komen. Gelukkig was dit niet het geval, daar alle roeiers goed zwemmen konden, zoodat zy na eenige moeiten behouden aan den kant konden komen. Met een nat pak en den schrik kwamen zy vrij. Ook op het water is uitkyken de boodschap. Huurverlaging gevraagd De huurders van de gemeentelijke winkelhuizen aan den Strand weg hebben verlaging van huur aangevraagd. Zy gronden het verzoek op de slechte uit komsten van dit seizoen, voornamelyk door de minder gunstige omstandigheden, waarin het publiek verkeert en door den beperkenden in vloed van den winkelsluiting. Zy vragen halveering van den huurprijs, die f 400 per jaar bedraagt. TelefoonbezuinigingDe telefoon van het raadhuis en het gebouw der Bedrijven aan de Groote Krocht zullen gecentraliseerd worden. De kosten van de tegenwoordige installatie waren te hoog. Thans zal aan den heer Bin- dels alhier de geheele verzorging worden opge dragen tegen een vergoeding van f 230 per jaar, ingaande 1 Jan. 1933. Een belangrijke tegemoetkoming De bloe menwinkels moesten Zondags gesloten zijn. B. en W. hebben getracht hierin verandering te krijgen op aandrang van plaatselijke vereeni- gingen. Veel hoop had men niet, dat succes verkregen zou worden, daar vroeger reeds meerdere pogin gen waren aangewend. Thans is ter secretarie van het Ministerie de mededeeling ontvangen, dat gedeeltelyk onthef fing van de sluitingsbepaling voor de badplaats noodig geoordeeld wordt. Het wyzigingsbesluit voor bloemenwinkels zal aan de Kroon ter goedkeuring worden aange boden. Bramenzoekers. Het warme weer van de laatste dagen heeft de bramenoogst vervroegd. Vooral de Haarlemmers trekken nu naar de Zandvoortsche duinen. Heel vroeg gaat men reeds op stap. Geheele groepen arriveeren qj 's nachts, als het badplaatsleven nog niet geheel uitgestorven is. Met emmertjes en bussen vol keert men dan terug, als anderen nauwelyks de oogen goed open kunnen houden na een laat ontwaken. De duinvruchten worden voor eigen gebruik verzameld, maar velen trachten er nog een dag geld mee te verdienen. Het water is hard. By het glyden van een plank kwam een bader zoo ongelukkig terecht, dat hy bewusteloos aan wal gebracht moest wor den. Dr. Van Fraassen verleende de eerste hulp, waarna de patiënt weer spoedig zoo opgeknapt was, dat hy per auto naar zijn woning kon wor den vervoerd. AMERSFOORT, 19 Aug. Fruit- en Groen - tenveiling .Amersfoort en Omstreken" Drui ven 3240, Roode bessen 2030, Witte pruimen 2529, Tomaten 24, Claps 2033, Codlin Keswick 1114, Yellow 2122, Zigeunerin 22, Dr. Jules 1117, Charlemowsky 1821, N.H. Suikerperen 1013, Granaatappel 1620, Spi nazie 68, Meloenen 2351, Bloemkool 510, Roode kool 36, Groene kool 36, Komkom mers 47, Wortelen 39, Rabarber 45, Sla 15—31, Andijvie 7—12 ct. 's-HERTOGENBOSCH, 19 Aug. Kropsla 1.10 4.30 per 100 krop; Andyvie 0,902.20 per 100 struik; Bloemkool 3,909.50; Roodekool 36.50; Savoyekool 2.206.50 per 100 Stuks; Juin 0.23 0.25 per 10 kilo; Zilverjuin 0,100,17 per kilo; Komkommers 0.100.36 per 10 stuks; Augur ken 0.080.20 per 100 stuks; Snijboonen 0.01 0.03; Spercboonen enkele 0.020.0?; Rentege vers 24 ct. per kilo; Worteltjes 0.120.37 per 10 bos; Meloenen 0.150.47; Tomaten 15 ct. per stuk; Doperwten 810 ct.; Spinazie 24 ct.; Suikerperen 512 ct., Dirkjesperen 4 5 ct., Keizerinperen 1012 ct., Clapps Fa vorite le 1625 ct., idem 2e 1018 ct. per Kg.; Roode bessen 9 ct., Frambozen 1923 ct.. Reine Claude 1732 ct., Witte pruimen 2230, Blau we pruimen 1626 ct., per pond; Moesappel 410 ct., Transparant de Cronsell 610 ct., Chaxlemouski 814 ct., Gamersche zure 670 ct., Citroenappel 812 ct.; Codlin Keswick le 915 ct., idem 2e 710 ct, Early Victori le 1017 ct., 2e 7—10 ct., Geelzoet 610 ct., Keizer Alexander 8—9 ct., The Queen 8—13 ct., Witte druiven 2630 ct. per pond; Perziken le 0.77 —1.70; 2e 0,190,54 per 10 stuks HILLEGOM, 17 Aug. Uitslag veiling. Aanvoer groot. Zeer veel belangstelling. Pryzen toene mend. Handel zeer vlug. Evt.: Brill. Star ƒ1.05, Gryselora 1.85, Coul. Cardinal II 1.20, Cramm. Brillant II 0.50, Due de Berlin 1.10, Gele Prins 1.90, Ibis 1.35, La Precieuse 1.40, Mon tresor Z 12 ƒ3.65, Pr. v. Oostenryk ƒ1.40, Prosperity 0.85, Rose Precose 1.50, v. d. Neer 1.50, Verm. Brillant 1, Wouwerman 1, King o/the Yellow Z II 2.10, Gen. de Wet n 1.30, Witte Due 9-10 ƒ0.90, Grand Due ƒ1.85. Dvt.: Couronne d'Or ƒ2.50, El Toreador ƒ2.50, Peach Blossom Z n ƒ2.50, Salvator Rose ƒ1.50, Thournesoll ƒ2.35, Vuurbaak ƒ1.40, Triumphator ƒ3. Dwt. Ant. Roozen 1, Bar de Latonaye 1.75, Bartigon 0.55, Centinaire ƒ0.75, Clara Butt 0.70, Gretchen ƒ0.70, La Tulipe Noir ƒ1.30, Le Notre ƒ1, Fame. Sanders 1.20, King Ha rold 1.10, The Sultan 0.75, Massachusetts 1.25, Pr. of Haarlem 0.70, Pr. Elisabeth 1.35, Rev. Ewbank 1, Sieraad v. Flora 0.50, Will. Pitt 1.40, Wm. Copland Z 12 1.30, idem Z 11 ƒ0.70, Br. Panorama ƒ1, Don Pedro ƒ0.90, Grenadier 2.25. Narcissen: Poet. Gewoon 0.80, Gr. Primo 1.65, Emperor 1.20—1.50, Golden Spur (Texel) II ƒ3.10, Idem m ƒ1.50, Sir Watkin ƒ0.60, Bic. Victoria n ƒ0.70, Dubb. v. Sion (Texel) II ƒ3.504, Poet. Horace ƒ0.75, White Lady ƒ0.75, Laur. Koster ƒ0.50, King Alfred 1.80, Tresserve n 1, Cervanthus 1.30, Sou thern Gem ƒ1.25, Spring Glory ƒ1, Cheerful ness 1.50, Colchicum Major 4.50. CrocussenMont Blanc 8 0.40, Brunow 8 ƒ0.45, Purperea 10 ƒ1.50, Iris Imperator Z 9 ƒ1.05, idem 8 ƒ0.45, idem 7 ƒ0.26. HONSELERSDIJK, 19 Aug. Black Alicante 24- 28, 2527, Gros Colman 3236, 40, Druiven BI. 24^—35, Druiven Witte 2641, Gros Maroc 3135,Muscaat 25, Emilo Royal 27 ct. per pond. Meloenen le soort 2143, 2228, 2e soort 1237, 1725, Perziken le soort 6V413, 2e soort 3%7, per stuk, Tafelappelen 1015, Tafelperen 12 33 per K.G. Aardappelen groote 50 ct. per 25 K.G. Pruimen Groene 23—32 per K.G. Komkommers Gr. le soort 5.20790, 2e soort 270—4.50, Kom kommers Witte le soort 4.755.50 per 100 stuks. Snijboonen 25 ct. per K.G. Sla le soort 47 1.80, Andyvie 0.651.10, Eeieren 4.4.50, Prin- cesseboonen 23 yK per K.G. Tomaten A 2540, B 2—4 ct. per KG. 25—35, C 25—25 ct. per 12j4 K.G. Postelein 5 ct. Spinazie 7 ct. per K.G.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3