STADSNIEUWS Fa. GEER. VERMEULEN TiïS@M IKIOiB5" De oude Beek blootgelegd BEURS VAN AMSTERDAM - Gr. Houtstraat, hoek Gr. Markt NIEUWE MODELLEN ONTVANGEN Nieuwe prijs: fl. 15.50 - 16.50 Het zweefvliegen Stofzuigerhuis MAERTENS Wisselkoersen WOENSDAG 24 AUGUSTUS KON. LETTERLIEVENDE VER. „J. J. CREMER" Jaarvergadering ORGELBESPELING Gouden huwelijksfeest COLLECTE CRISIS-COMITÉ Collectanten noodig Volksconcert H.O.V. Personalia In de St. Bavokerk W aarschuwing Afkeurenswaardig optreden HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Philips' Radio-toestellen Gevonden dieren en voorwerpen VERKEERSONGEVALLEN De nauwe Gierstraat Te dicht naast elkaar gereden DE MOORD TE NAALDWIJK Bevestiging van het vonnis STREMMING VAART Te Amsterdam Examens hoofdakte BURGERLIJKE STAND UIT DEN OMTREK AERDENHOUT BLOEMENDAAL HALFWEG HAARLEMMERLIEDE IJMUIDEN HEEMSTEDE Veertigjarig huwelijksfeest VRAGENBUS 't Zweef vliegkamp te Egmond aan Zee is een groot succes geworden AGENDA 25 Augustus Goede resultaten WOENSDAG 24 AUGUSTUS 1932 64 63 73 103* 101| 97# 101$ 924 62 63 73* U 04 31 34 24 60| 45 23* 20 17 35 25 2* 31 31 34 174 67 1884 142" 97 7* 48 31.- 144 127 16 144 80 34 si- li* 124 Maandagavond had in Hotel :,Licn d'Or" de Jaarlijksche Algemeene Vergadering plaats van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer", onder leiding van den voor zitter, den heer W. Kruyshoop Jr. Door den secretaris werd een uitvoerig ver slag uitgebracht van den toestand en de werkzaamheden der Vereeniging over het 50e Vereenigingsjaar, waarbij in het bijzonder werden gememoreerd de buitengewoon ge slaagde feesten ter herdenking van het 50- jarig bestaan, de behaalde successen in de beide tooneelwedstrijden te Utrecht, benevens de mooie resultaten van de 6 crisisvoorstel lingen voor de werkloozen te Haarlem en omliggende gemeenten. Vervolgens werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan van het financieel beheer, sluitend in ontvangst en uitgaaf tot een bedrag van f 8329.45, met als gunstig resultaat een batig saldo. De verifi catie-commissie adviseerde tot goedkeuring. Secretaris en penningmeester werd onder groote instemming der vergadering, dank ge bracht voor hunne vele werkzaamheden in dit buitengewoon jaar. De periodiek aftredende bestuursleden K. Bakker (secretaris), P. de Wit (vice-voorzitter) en J. S. de Bruyn (commissaris), werden her kozen, terwijl de heer J. F. Cramer werd ge kozen tot bestuurslid. Tot leden van de veri ficatie-commissie werden benoemd mevrouw C. Harte!—Redenhuis en de heeren J. H. Boon en A. P. van der Loos. Besloten werd tot het instellen van een propaganda-commissie, waarin werden be noemd mevrouw M. BocageMetz, mevrouw C. HartelRodenhuis, mevrouw M. S. Lucas— De Lugt en de heeren J. H. Boon, J. F. Cra mer en P. de Wit. De begrooting voor het vo'gend jaar werd daarna vastgesteld, waarbij in principe werd besloten in het a.s. seizoen 6 tooneel-avonden te geven in den Stadsschouwburg, gevolgd door gezellige „nabetrachtingen" in het H. K. B.- gebouw, benevens een Kien-avond. Voorts zal ons „Cremer-Nieuws" haar 4e Jaargang ingaan en zal worden getracht ook dit seizoen weder enkele Crisis-voorstellingen voor werkloozen te organiseeren. Na eenige mededeelingen van huishoude- lijken aard, werd de goed bezochte en ge animeerde vergadering door den voorzitter gesloten. De dames C. de Rooij, E. van Ette, W. Castri- jum, allen Bergen; W. van Roozendaal, Span broek; M. Dijker, Den Helder, slaagden te Haarlem voor het examen Hoofdakte. Eén niet opgekomen; mej. R. Wolterson, te Haarlem, slaagde te 's-Gravenhage voor het examen Handteekenen M. O. De dames G. de Vries, E. P. Verhage, W. J. Stolk, A. van Asselt, T. H. Storm slaagden te Haarlem voor het examen Handenarbeid. In een stil, pittoresk hoekje van oud Haarlem, o phet Begijnhof 1, vierde Dinsdag het echtpaar P. J. ZegwaartA. Wynands zijn gouden huwe lijksfeest. Des morgens werd in de parochiekerk van den H. Jozef in de Jansstraat een plechtige H. Mis uit dankbaarheid opgedragen, waarna het feest in een zaal van het gebouw St. Bavo in de Smedestraat werd voortgezet. Talrijke familieleden, vrienden en bekenden kwamen daar het gouden bruidspaar gelukwen- schen, waarbij de zaal soms daverde van de feestliederen en de feestvreugde. Ook de weleerw. heer Mathot, kapelaan der St. Jozefparochie, deed van zijn belangstelling blijken. Tenslotte "kunnen wij nog mededeelen, dat de R.K. Harmonie „De Spaarnebazuin" eenige da gen geleden het feestvierende echtpaar in den tuin van de stichting St. Jozef ,aan het Begijn hof, een serenade heeft gebracht, waarbij ook de regenten van de Stichting tegenwoordig wa ren. Overbodig natuurlijk te vermelden, dat het feest uitstekend geslaagd is! Op 17 September a.s. zal door het Crisis- Comité een collecte worden gehouden, waar voor reeds door Burgemeester en Wethouders der gemeente Haarlem toestemming is ver leend. De middelen, waarover het Comité nog de beschikking heeft, zijn zoo goed als uitge put en de winter staat voor de deur. In ver band daarmede wordt een beroep gedaan op de offervaardigheid der Haarlemsche burgerij, ten einde aan de vele dringende aanvragen om steun tegemoet te kunnen komen. Het is noodzakelijk, om de geldmiddelen van het Comité aan te vullen, wil dit in staat zijn cm gedurende de komende wintermaan den zijn taak te blijven vervullen. Het suc ces eener dergelijke collecte hangt nauw sa men met het aantal collectanten, hetwelk zich welwillend op den collectedag beschik baar stelt. Het Comité doet een dringend beroep op alle dames en heeren om zich op te geven als collectant, waartoe men zich mondeling dan wel schriftelijk kan aanmelden ten kantore van het Comité, Jansstraat 40, Haarlem. De Haarlemsche Orkestvereeniging (Diri gent; Frits Schuurman), geeft Donderdag 25 Aug., onder leiding van Marinus Adam, een concert in de Gemeentelijke Concertzaal. Aan vang kwart over acht. Solist is de heer; Jos. de Klerk, zang. Het programma vermeldt: 1. Ouverture „Die Zauberharfe" (Rosamun- de) van Franz Schubert. 2. a. 22e Harpzang „Dominus Regit me", van Jos. de Klerk. b. „Herfst", van Jos. de Klerk. c. „Min Modersprak" van Peter Benoit, (voor zang en orkest). 3. Acht Russische Volksweisen van A. Liadow a. Geistliche Strophe; b. Gruss zur Weih- nachtsfeier; c. Getragene Weise; d. Scherz- lied „Mückchen war mein Tanzgenosse"e. Was die Sage von den Vogel nerzahlt; f. Wie- genliedchen; g. Tanzlied. 4. Vorspiel .Lohengrin" van Rich. Wagner. 5. a. Weemoed; b. Zee, van Lieven Duvosel, (zang en orkest). 6. Ouverture „Sakuntala" van K. Gold- mark. De adjunct-referendaris J. S. van Steenis is in verband met de opheffing van het post-, tele graaf- en telefoonkantoor te Druten en de ver vanging door een hulpkantoor voor de drie dien sten, eervol ontheven van de directie van dat kantoor en verplaatst naar Haarlem. Onze stadgenoote mej. A. J. Gerritsen, is benoemd tot onderwijzeres aan een school voor büzonder onderwijs te Maastricht. Het programma van de orgelbespeling in de St. Bavokerk op Donderdag 25 Aug. des na middags van 34 uur door den heer R. G. Crevecoeur, vermeldt: 1. Preludium en Fuga (Bd IV no. 3, D-dur). 2. Choralvorspiele. a. Schmücke dich, o liebe Seele (Bd. VII no. 49). b. Wer nur den lieben Gott lasst walten (Bd. VII nr. 59). c. Gelobt seisst du, Jesu Christ (Bd. V nr. 17). 3. Passacaglia (c-moll). 4. Adagio (a-moll). 5. Dorische Toccata (Bd III no. 3). Al deze nummers zijn van J. S. Bach. Onder verwijzing naar vroeger in de pers ge dane mededeelingen betreffende de firma's Blumenhof La Reine en Aurora Bulb Nurseries deelt de burgemeester van Hiilegom thans mede, dat door de firmanten van deze bloem bollenzaken ook handel wordt gedreven onder den naam Bloembollenhandel Hollandia Hiile gomVoorhout. Als directeur wordt genoemd een zekere H. Biuhl (Duitscher en kappersbediende), vroeger wonende te Hiilegom. Men schrijft ons uit Zandvoort: Bijna altijd zijn de slachtoffers van de zee zwemmers. Zoo'n goede zwemmer, die op zijn eigen krachten vertrouwde, bevond zich ver in zee, waardoor hij de aandacht trok van de menschen aan het strand. Daarmede nog niet tevreden, ging hij op een moment, dat de span ning het hoogst was, om hulp roepen. Men snelde toe, maar toen de badmeester hem bijna bereikt had, bleek het, dat de zwem mer in 't geheel ^een hulp noodig had. Aan wal gekomen, kreeg "hij een gevoelig lesje voor dien dag. Maar als er soms meer van die grappen makers mochten zijn, dan willen we wel mede deelen, dat dr. Van Fraassen den leden van de Z.R.B. heel goed geleerd heeft, gebroken armen of beenen te spalken. Welverdiend loon voor zoo'n flauwe grap. 3 katten; Marchand, le Vooruitgangstraat 17, kinder jasje; Wagenmaker, Waardenweg 27a, jasje (blazer), Kennel Fauna, .Parklaan 119, 2 katten; v. d. Stoop, Reussenstraat 10, kinder muts; Bogerts, Leidscheplein 11 rood, num merplaat; v. d. Putten, 'M. van Heemskerkstr. 52rood, portemonnaieKuijken, Rijksstraatweg 673 idem; De Nijs, Haarlemmerliedestraat 23, portretten in étui; Kendrieche, Westergracht 75 pakje inh. kleeding; v. d. Berg, Mr. Lottelaan 24 rood, idem; Klitsie, Potgieterstraat 60, da- mesring. Gooijer, Berkheydestraat 36, rijw. bel. plaatje; De Jong, Olycanstraat 17, idem. De Graaf, Amsterdamstraat 56, ring met sleutels; De Jong, Zuid Brouwerstraat 16, idem; Hillen, Witstraat 45, schildpad; v. d. Deijl, Pres. Steijn- straat 8, actetasch, Wesseling. Kruistochtstraat 3, autowiel; Bureau van Politie, Smedestraat 9, autoband; ceintuur: Aardweg, Spijkermanslaan 13, broche: Snippenburg, Byzanflumstraat 45, bril; Moser, Groote Houtstraat 159 rd., ceintuur; Jansen, Kleverlaan 186, hond; Erbrink, Heerensingel 69, idem; Wijkhuizen, Boerensteeg No. IE, horloge; Koelemeyer, Jan Steenst'raat 12, hond; Smit, Burgwal 81, hondenhalsband: Van Looy, Reitzstraat 39, idem; Van der Weyde, Archipsl- straat 77, hond; Rol, Potgieterstraat 49, regen jas; De Vries, Ripperdastraat 18, kat; Jamin, Kruisweg, katje; Sieraad, Haarlemmerliede straat 27 zwart, muts: ,,Artistique", Bartel- jorisstraat 30, poremonnaie; Hamers, Aelberts- bergstraat 19, vulpenhouder; Bruin Acacia straat 26, rijwielbelastingplaatje; Walters, Teslastraat 41, idem; Nijssen, Schotersingel 8 (Badhuis), ring; Van Zijp, Leidscheplein 19, sierspeld: Luikel, Patriarchstraat 8, trommel stok; Eyzelmuiden, Frankestraat 13, tasch; Van der Goes, Spaamdamscheweg 8, kinder- vest; Hartman, V'an Keulenstraat 65, zaklan taarn; Meijers, St. Anthoniesteeg 9, zweep; Frans Halstraat 51rd., zwemkaart; Jongkind, Teylerplein 69, oorhanger. De Graaf, Barendsestraat 18, autoped; Van Gelderen, Leeuwerikstraat 50, armband; Bureau van Politie, Smedestraat 9, boeken, zeep in dpos; Wulleths, Anjelierstraat 20, bankbiljet; Klaver, Schoterveenstraat 6, idem; Olof, Wagenweg' 134, bril; Spithoven, L. Boogaardstraat 11, idem; Rutten, Bakkerstraat 43, idem; De Jong, Spion kopstraat 69, loterijbriefje; Mijnders, Hof van Egmond 18, 2 paar handschoenen; Koele mij, Zijlweg 159, hoed; Van Iperen, Leidschestraat 125, hond; Heertjes, Oranjestraat 86, idem; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, 2 honden, Dinsdagmorgen moest de bestuurder van een motorrijwiel in de Gierstraat plotseling uitwij ken, waardoor hij de macht over zijn stuur ver loor. Het motorrijwiel botste tegen het perceel Gierstraat hoek Magdalenastraat en werd zwaai beschadigd, terwijl de bestuurder enkele won den, o.a. aan den linkerarm, bekwam. Na door een lid van O. D. verbonden te zijn, werd hij per zieken-auto van Mathot naar het St. Elisabeth's Gasthuis overgebracht. Hedenmorgen reden de gezusters H., resp. 22 en 17 jaar oud, en wonende in de Steenbok straat, per rijwiel in de Kruisstraat. Plotseling geraakten de sturen van de beide Onder de straten en pleinen van Haarlem bevinden zich vele gewelven, afkomstig van de vroegere grachten en riviertjes, die in den loop der tijden overwelfd werden. Tot deze behoort ook de oude Beek. Bij de werkzaamheden aan de Damstraat heeft men een deel van de oude gewelven weggebro ken, waardoor het vroegere watertje weer eens van het zonlicht kan genieten. Onze Haarlemsche geschiedschrijvers vermel den bijna allen de Beek in een van hun werken. Zoo schrijft C. te Linsum in zijn boek; De Groote Markt van Haarlem: Het Is wel poë tisch en schoon, zich even die Groote Markt te denken als een ruim veld, doorsneden door de frissche duinbsek, die van de Brouwerskolk recht Oostwaarts naar het Spaarne stroomde. Want die duinbeek is nog aanwezig als een vuil riool onder den stevigen bodem van de Oude Groenmarkt en onder de niets kwaad vermoedende huizen aan de Zuidzijde der Damstraat. Daar sluimerde ze als een treffend bewijs van de eeuwige waarheid, dat de tijd niets met vrede laat. Mevr. J. M. SterckProot schrijft over den' loop van de Beek door Haarlem in haar boek: „Haarlems oudste tijden": Bovendien gaf in Haarlem kostelijk drinkwa ter de heldere duinbeek, die de latere Haarlem mers eenvoudig „Die Beke" noemden en die oudtijds vrij kabbelde door de Raaks en Gym- nasiumtuin, dwaxs door de latere Konings straat, de Groote Markt en de Groote Hout straat, door Spekstraat en Oude Groenmarkt dan voortstroomende ten Zuiden van de tegen woordige Damstraat en uitkomende in het breed visch- en rietrijk water: Het Spaarne. Allan vermeldt de Beek eveneens in zijn „Ge schiedenis van Haarlem" en vertelt bovendien nog de volgende aardige bijzonderheden over de overwelving daarvan; Het Sant (zoo heette vroeger de Groote Markt) werd door een zeer smalle gracht, de Beek geheeten, en door sommigen ten onrechte voor de aloude grensscheiding tusschen Kenne- merland en West-Friesland gehouden, door sneden. Dit watertje had zijn oorsprong in de duinen, stroomde vandaar Oostwaarts naar de stad, en vloeide vervolgens langs de Koningsstraat en de Groote Markt, ten Zuiden van de Groote Kerk, naar de Damstraat en ontlastte zich in het Spaarne ter plaatse ongeveer waar nu (d.i. in het begin van de vorige eeuw!) de kraan bij de Kaasmarkt wordt gevonden. Het was toen een open watertje, dat op verschillende plaat sen met kleine houten bruggen was bezet; zoo als o.a. ter plaatse waar de Koningsstraat op de Groote Markt uitliep en welke brug in 1544 op lastvan de Vroedschap werd weggenomen ten verzoeke van H.H. Kerkmeesters, die den omtrek van het Kerkplein wenschten te ver- grooten en uit dien hoofde voor rekening van de Groote Kerk een gedeelte der Beek lieten overwelven, latende in het overwelfde gedeelte twee met houten luiken afgesloten openingen om in tijd van nood of brand, daaruit water te kunnen putten. Op onze foto is te zien hoe sterk de overklui zing moet zijn om het zware verkeer ter plaatse te kunnen torsen. In hooger beroep heeft heden voor het Ge rechtshof te 's-Gravenhage terecht gestaan de 22-jarige letterzetter J. P. T. de B„ die door de rechtbank aldaar wegens moord op de 16-jarige Jacoba van der Kaay uit Naaldwijk, op Zaterdag 5 Maart j-1. gepleegd, is veroordeeld tot zes jaar gevangenisstraf, door te brengen in een bijzon dere strafgevangenis met ter beschikking stel ling van de Regeering. De advocaat-generaal requireerde bevestiging van het vonnis der rechtbank. fietsen in elkaar, met het gevolg, dat de beide meisjes op den grond terecht kwamen. Eén van haar, de 17-jarige A. H„ bleef be wusteloos liggen en werd per zieken-auto van Mathot naar het St. Elisabeth's Gasthuis over gebracht. Bij onderzoek bleek zij echter niet ernstig gekwetst te zijn. B. en W. van Amsterdam brengen ter alge- meene kennis, dat de spoorbrug over het Wes terkanaal in den nacht van 25 op 26 Augustus a.s. en in den nacht van 26 op 27 Augustus a.s. voor de scheepvaart niet geopend zal worden. HAARLEM. Geëx. 8 m. cand., gesl. de heeren J. Crabbendam, Zandvoort; J. Westenberg, Den Helder; C. Kieft, Amstelveen en J. Ursi, Texel. Geboren. 20 Aug.: W. H. v. d. BroekBar- telds, d. 21 Aug.: W. M. Lefeber—Rekers, d. P. A. FengerPeters, z. J. G. Schansman Batterman, z. 22 Aug.: A. H. BlomFeek- man, z. A. RoosenBrinkmann, d.E. M. A. Vriendv. Kampen, z. J. Lauerv. Gend, z. 23 Aug.: A. C. v. Dijk—Hofstee, d. A. M. C. SnoeksDiependaal, z. H. H. Zwet slootNelfer, z. Overleden: 21 Aug.; M. E. v. Wilderenv. Acker, 80 j., Oranjeboomstraat H. J. F. Roqué, 51 j„ Pontianakstraat. CONCERT H. O. V. Woensdag 31 Augustus a. s. geeft de Haarlemsche Orkestvereeniging, onder leiding van den heer F. Schuurman, een concert in Aerdenhout. Bezoek Victoria Regia De Victoria Regia is de beide avonden de vorige week, dat zij bloeide, bezocht door 1576 personen. Kapelaan A. A. W. Diepenbrock Onze plaatsgenoot en zoon uit de parochie O. L. Vr. Geboorte, de kort geleden tot priester gewijde Weleerw. heer Alph. A. W. Diepenbrock, is door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem benoemd tot kapelaan te Hiilegom (H. Joseph). Eerst In 1926 ging hij studeeren voor het H. Priester schap. Vroeger was Mr. Alph. Diepenbrock twee de secretaris der R. K. Werkgeversvereeniging en regent van het Maagdenhuis te Amsterdam. In 1924 promoveerde hij aan de Amsterdam- sche Universiteit. De Gemeenterekening over 1931 De reke ning van inkomsten en uitgaven dezer ge meente over het dienstjaar 1931, zooals die aan den Raad is aangeboden, geeft wel een bijzonder gunstig resultaat als uitkomst, te meer, wanneer men bedenkt dat 1931 een cri sisjaar Is geweest. Wij laten hieronder de cijfers, voor zoover zij den gewonen dienst betreffen, volgen. Ontvangsten 215.683.28; uitg. 163.289.96, batig saldo 52.393.32. Deze rekening werd geopend met een batig saldo over het dienst jaar 1929 ten bedrage van 45.980.40, zoodat de gewone ontvangsten over 1931 6412.92 meer hebben bedragen dan de gewone uitga ven over dat jaar. Oprichting R. K. Damvereeniging Om aan de vragen van verschillende parochianen te voldoen wordt hier ter plaatse een R. K. Dam vereeniging opgericht. Zij, die zich interessee ren voor het damspel en dat willen beoefenen, kunnen zich als lid voor deze vereeniging op geven. Ook leden der Gezellenvereenigingen van IJmuiden en IJmuidenOost kunnen zich als li.d opgeven. De clubavond Is vastgesteld des Vrijdagsavonds. Leeftijd is vastgesteld voor leden die ouder zijn aan 17 jaar. Sluiting der opgave van leden 4 September. Statuten De „Stcrt." bevat de statuten van de Bouw-, Beton- en Aanheemmaatschappij Agbo N.V., alhier. Burgerlijke stand. Ondertrouwd: 23 Aug. 1932: A. W. Rijkers en M. Bergmann. Geboren: A. J. Stuart- Schupiacher z.; C. M. DraijerJansen z.; E. M. NeeskensLamers d.; P. H. Spann—Peters d. Overleden: P. Nolet, 46 j. 31 Augustus a.s. hoopt het echtpaar J. Pe termansJoh. M. Winkel den dag te her denken, dat het voor 40 jaar in den echt werd verbonden. Badhuis. In het Badhuis aan de Postlaan werden in de week van 15 t.m. 20 Aug. geno men 529 douchebaden en 32 kuipbaden. Aan 10 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 5 volwassenen gebruik gemaakt. Vraag; Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Hiilegom naar Amersfoort? Antw.: Hiilegom, Lisse, Sassenheim, Oegst- geest (kerk), Oegstgeest (Leidsche buurt), Lei den, Leiderdorp, Koudekerk, Alphen, Zwam- merdam, Bodegraven, Woerden, Harmeien, De Meern, Oudenrijn, Utrecht, De Bilt, Huis ter Heide, Soesterberg, Viersprong op den Amers- foortschen berg, Amersfoort. Afstand 92.3 K.M. Vraag: Welke is de mooiste en kortste weg per fiets van Ginneken naar Haarlem? Antw.: Ginneken, Breda, Oosterhout, Geer- truidenberg, Keizersveer, Steenwijk, Gorinchem, Arkel, Arkelschendam, Meerkerk, Lexmond, Vianen, Vreeswijk, Jutphaas, Maarssen, Breu- kelen, Nieuwersluis, Loenen, Loenersloot, Baam- brugge, Abcoude, Duivendrecht, Duivendrecht- sche brug, Amsterdam, afstand 108.6 K.M. Ondanks de groote hitte heeft men te Eg mond aan Zee in het Kamp der Zweefvliegers de laatste weken met groote animo geoefend. De eerste twee weken van Augustus waren er gemiddeld 22 leerlingen. In het geheel nebben nu ongeveer 70 deelnemers het kamp bezocht waarvan verschillenden langer dan een week. De leeftijden verschillen ook aanmerkelijk. Zoo was de oudste der leerlingen ongeveer 52 jaar en de jongste, een meisje, juist zestien jaar ge weest. Het is te begrijpen dat een leerling van 50 jaar niet meer die werkkracht geven kan als een jongeman van 20 jaar, maar genoemde oudste leerling heeft op andere zeer sympa thieke wijze zijn werkkracht vervangen en op een andere manier zijn gewaardeerde medewer king verleend, terwijl het een lust is, om te zien hoe de jongste leerling niet onder doet voor haar oudere sportkameraden, en mede trekt en sjouwt. Is er wat bereikt in den tijd dat het kamp gehouden wordt? Wanneer wij dit met het vorig jaar vergelijken, dan moet men zeggen ,,ja" en zeer veel. Onder de rustige instructie van den heer Wendiing zijn de resultaten bereikt. Altijd even kalm wijst hij zijn leerlingen hoe zij de Gebouw „St. Bavo" St. Caecilia, 8 uur „Geel-Wit", 8 uur. Groote Kerk Orgelbespeling van 34 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété. 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra- Iederen dag van 10—12, 24, 8—9 u. Zaterdags gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Alle merken stofzuigers -:- „kist" kunnen vliegen. Altijd even kalm volgt hij hun sprong, en hoe moeten wij hem be wonderen, als we weten dat er dagen zijn ge weest van ongeveer 10 sprongen per dag. Denkt u dit eens in 100 maal per dag aanwijzingen en 100 maal per dag den sprong volgen, terwijl hij van die 100 maal vele malen de haren onder zijn groote pet ten berge voelt rijzen. Welke resultaten of er bereikt zijn? Het is aan den algeheel leider van het kamp, den heer L. C. Kruithof uit Garderen, te danken dat er dit jaar te Egmond resultaten bereikt zijn, die nog nooit in de zweefvliegsport in ons land be reikt waren. Als we dan bedenken dat er in ons land vereenigingen zijn, die reeds meer dan twee jaar oefenen, en slechts een paar A-bre vetten uitgereikt hebben, en als men dan weet dat er te Egmond op één dag 4 B-brevetten gevlogen zijn, dan vragen we ons ook af, hoe kan dit nu te Egmond ineens? Het is de heer Kruithof, die den hoogstart met 200 M. kabel en den auto-start met 100 M. en 200 M. kabel hier te lande voor het eerst invoerde. Met deze start-methode heeft hij een hoogte weten te bereiken van 100 Meter en meer. Hü is het die zich vasthoudt aan de Duitsche examen-eischen alhoewel hij de leerlingen ook in de gelegenheid stelt, om hun brevet te vlie gen naar de lichtere Hollandsche eischen, geven zij voor het B.-brevet allen de voorkeur nu aan de Duitsche eischen, omdat zij voor elkaar niet onder willen doen. Is deze start-methode ge vaarlijk? Deze vraag hebben wij den heer Kruit hof gesteld en zijn antwoord was volmondig „neen." Doch hij voegde hieraan toe: laat een ieder, die niet goed op de hoogte is met deze methode van starten met zijn handen er af blijven. Er schuilen bij deze methode var, star ten zoovele voetangels en klemmen, dat hij het absoluut onverantwoordelijk vindt, deze me thode toe te passen op een vliegveld met min dere afmetingen dan 800 Meter bij 800 Meter en hij hoopt dat van overheidswege het toe zicht op de instructeurs die deze methode mo gen toepassen, zeer streng zal wezen. Het af leggen van een examen voor deze startmethode stelt hij daarom voor als een eerste vereisclite. Wanneer iedere club zoo maar zonder meer deze startmethode mag toepassen, is hij van oordeel dat zeer vele en ernstige ongelukken het gevolg kunnen zijn. Hier is dus zeer zeker streng toezicht noodig; de burgemeester der gemeenten, alwaar in het zweefvliegen ge oefend wordt, kunnen als eisch stellen dat wanneer er gestart wordt onder leiding van een bevoegd instructeur, deze persoon op zijn Be wijs van Bevoegdheid wel degelijk een aan- teekening moet hebben, die hem de bevoegd heid geeft tot starten met auto. Op het oogenblik is het leerlingen-aantal te Egmond van dien aard dat de heer Kruithof er over begint te denken het kamp op 1 September te sluiten. Hij hoopt echter nog steeds, dat leer lingen zich zullen aanmelden. WOENSDAG, 24 Aug. Vorige koersen 8.60 8.61 59.12* 59.12* 9.74* 9.74 34.50 34.474 48.34 48.30 45.90 45.974 44.10 44.15 42.90 43.05 New York (cable) 2.48-1 2.484 Rome 12.75 12.75 Praag 7.35 7.35 Madrid 19.97* 19.974 Vorige koersen Staatsleeningen 5% Nederland 1919 103* Nederland 1916101 1% Nederland 1931 97* 5 NederL 1932 101$ iy, m. Ind 1926 AB 92| danken koloniale Bank indische Bank Jert. Handel-Mij. Shell Union OU Vorige koersen (tobber vdam Rubber 604 Sandar Jell Batavif Rubber 44 23 Serbadjadl 20 17 33 25 2} ndustrieën Jnilever üalvé Delft \ig. Kunstzijde 7an Berkei's Pat Jieuwe Philips Cücfa Accoustiek JedL Ford ndustr. Buitenland tnaconda lethlehem Steei 0. S Steel J S Leather ntern Nickel Mijnbouw loeton Mijnbou x ■tig. Exploratie Redjang Lebon, 'etroleum laboes Con Olie 'erlak 'eudawa lontinentai ou 116* 1134 62 614 36 40* 21 264 107 1054 1$ 1$ 114 114 19$ 20} 20-4 204 45 44* 6 54 9 14 134 113 112 79 79 16 17 1564 1574 84 82 b 6 74 7$ Silau V. L. G O Allied Intercontin Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Joll Amerika Lijn iito Gem Eigena •Con Ned. Stoomb. Scheepvaart- Unie 1 624 Suiker 3L V A. 189 Jav Cultuur 144 N. L 8 0 Poerworedjo 96 7 Vorstenlanden 484 31.- éctions tdei Tabak üeh Batavia 136 )ude Dell 122 lenembah 144 Jostkust 137 Sansas City South Spoorwegen 78 Jnion Pacific 34 Vabash 84 trie 11 South. Raiiw12}

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2