KENNEMERLAND MARKTEN ZATERDAG 27 AUGUSTUS BEVERWIJK IJMUIDEN CASTRICUM HEEMSKERK UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HILLEGOM OVERVEEN HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Exide Batterijen, ook reparaties PURMEREND WEESPERKARSPEL WOGNUM Inbraak R.K. pastorie UITHOORN ZAANDAM ZEVENHOVEN 163 STOFZUIGERHUIS MAERTENS Premier Duplex-Stofzuigers 165.- WETHOUDER J. F. BRAUN JUBILEERT Een kwart-eeuw raadslid De heer J. F. Braun, sinds 1931 wethouder dezer gemeente, zal op den eersten Dinsdag in September gedurende 25 jaren lid zijn van den gemeenteraad. In deze lange periode heeft de heer Braun onafgebro ken zitting gehad als af gevaardigde van de RK. Staatspartij, waarvan hij bij de verkiezingen der laatste jaren de lijstaan voerder was. Hoewel de a.s. jubilaris in het poli tieke leven zichzelf nim mer op den voorgrond trachtte te plaatsen, heeft hij in de kwart eeuw, waarin hij de ge meentebelangen naar zijn beste kunnen heeft trachten te dienen, zijn sporen zeer zeker ver diend. De eerste plaats, welke hij jarenlang heeft ingenomen, deed vanzelfsprekend ook in het gemeentelijk leven zijn bijzondere belangstelling uitgaan naar alles, wat maar eenigszins onder openbare werken kon worden gerangschikt. Bij den bouw van zoovele inrichtingen, welke onze gemeente in den loop der jaren deed ver rijzen, kon hij zich dan ook van zijn sterkste zijde doen gelden en menig waardevol advies is op dit gebied door hem gegeven. Van de candidaten, die in 1907 tegelijk met den heer Braun als raadslid werden gekozen, is hij thans nog de eenige, die nog altijd deel uit maakt van de vroedschap en die zich zelfs, hoe wel behoorende tot de „oude garde", bij den aanvang der laatste zittings-periode een wethou derszetel zag toegewezen. Toen de heer Braun in 1907 zijn politieke loop baan begon, was de raad als volgt samenge steld: H. Burger en K. Moens, wethouders. J. F. Braun. H. Breukelaar, Th. Come- lisse, H. Kochx, P. P. Iangendijk, I. Velt- huyzen van Zanten, A. Slaap en Th. van Zanten leden. Deze raad was het, die als eerste groote daad de kermis, welke in 1907 voor het laatst werd gehouden, afschafte, over welk besluit in onze gemeente „heel wat te doen is geweest." Het wethouderschap heeft de heer Braun Hooit geambieerd, hoewel hij daarvoor meerdere malen in aanmerking kwam. Onder den drang der omstandigheden heeft hij echter in 1931 moeten zwichten en liet zich, mede onder den indruk van de op hem van vele zijden uitge oefende pressie, een benoeming tot wethouder welgevallen. Gedurende 14 jaren maakte de jubilaris ook deel uit van de Commissie van Bijstand voor de Bedrijven. Toen het in later jaren noodig en gewenscht bleek, dat de raadsleden van een bepaalde partij de verschillende aanhangig zijnde vraagstukken in de gemeentelijke huishouding te voren met elkander bespraken en teneinde als resultaat van dit overleg een houding ten opzichte van een of andere aangelegenheid te kunnen bepalen, werd de Roomsch-Katholieke Raadsfractie opge richt. De heer Braun is van deze fractie thans reeds elf jaren de voorzitter. In de vergaderingen van den gemeenteraad behoort de heer Braun niet tot degenen, die over vrijwel elk onderwerp het woord voeren. Wanneer hij echter het woord vraagt dan is dit, om zonder veel omhaal kort en bondig zijn mee ning te zeggen of met een enkele opmerking een misverstand uit den weg te ruimen. De heer Braun, die op den 28sten Febr. van het jaar 1859 te Beverwijk geboren werd en die in die vele jaren het voorrecht heeft gehad de ont wikkeling en de uitbreiding zijner geboorteplaats van nabij gade te slaan, kan aan het eind van deze kwart-eeuw op een welbestede politieke loopbaan terugzien. De heer Braun wil zün zilveren jubileum on opgemerkt laten voorbijgaan. Het is zeer de vraag, of hem dit zal gelukken, want vele zijner collega's en bekenden aqïen op Dinsdag 6 Sept. zeker van hun belangstelling blijk geven. «Sport Staalt Spieren". Men verzoekt ons opname van het volg ebde: Vacantie: Hoevele malen heb ik al moeten hooren „Ik wou dat de vacantie maar vast om was"; nu het doet mij een groot genoegen jelui te kunnen mededeelen, dat de lessen weer be ginnen op de gewone avonden en uren. Echter is er een k'.eine wijziging ontstaan in den oefentijd der kleine jongensafdeeling. Deze zal niet meer zooals voorheen op Donderdag wor den gehouden, doch nu op Dinsdag van 5.30 7.00 uur. Oefentijden; Met t oog op de nieuwe leden welke zich alreeds hebben opgegeven, of voor degenen die ook de Gymnastiek willen gaan beoefenen, zal ik hieronder den thans gelden den oefentijd voor alle afdeelingen nog eens bekend maken. Voor dames (d.i. vanaf 16 jaar) 's Maandags van 8.3010 uur. Voor meisjes van 12 tot 16 jaar 's Maandags van 78.30 uur. Voor meisjes van 10 tot 12 jaar Vrijdags van 6.15—7.15. Voor meisjes van 8% tot 10 jaar Vrijdags van 5.15—6.15. Voor meisjes van 7 tot 8'A jaar Vrijdags van 4.15—5.15. Voor heeren (d.i. vanaf 16 jaar) Dinsdags 8.3010.15 uur. Voor jongens van 12 tot 16 jaar Dinsdags van 78.30 uur. Voor jongens van 7 tot 12 jaar Dinsdags van 5.307 uur. Uitvoering: Wij beginnen thans met verdub belden ijver aan onze oefeningen voor onze jaar- lijksche zaaluitvoering. Ik kan dientengevolge niet nalaten alle leden aan te sporen trouw de oefenavonden te bezoeken; het is thans van het grootste belang geen enkele maal te verzuimen. En voor dengene, die zich als nieuw lid wil opgeven, raad ik aan dat voor of op den eer sten oefentijd te doen van de afdeeling waarbij hij of zij behoort. Winkeliersvereeniging „Plan Wes'" De Winkellersvereeniging „Plan West" hield in het café van den heer Nelis aan den Arendsweg een ledenvergadering, welke zich kenmerkte door een zeer groote opkomst der leden. De voorzitter, de heer Akse, constateerde in zijn openingswoord met groote voldoening deze be langstelling, welke hij nog nimmer zoo groot had gezien. Spr. meende, dat daaraan de zoo welgeslaagde boottocht niet vreemd was. Na vaststelling der notulen memoreerde de voorzitter in een uitvoerig verslag het wel slagen van den boottocht naar Muiderberg met een 400-tal kinderen, die zich uitstekend heb ben geamuseerd en wien het aan niets heeft ontbroken. De kosten van dit uitstapje hebben ongeveer duizend gulden bedragen. De heer Tervoort was de tolk der vergade ring, toen hij het bestuur hulde bracht voor de meer dan keurige organisatie van den boot tocht, welke vriendelijke woorden de vergade ring met een welgemeend applaus onderstreepte. Op voorstel van het bestuur werd daarna besloten de contributie te verhoogen, met de bedoeling de reclame voor „Plan West" zoo goed mogelijk te voeren. Ten aanzien van de reclame-campagne tegen het St. Nicolaasfeest, werd besloten over dit onderwerp een afzonderlijke vergadering te be leggen, teneinde de plannen te bespreken. De werkloosheid In de afgeloopen week vertoonde het totaal aantal bij den gemeente lijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling een flinken teruggang. De vorige week was het totaal aantal werkzoeken den 529, thans bleek dit te zijn gedaald tot 484. Voor de drie bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 315 (vorige week 356), Wijk aan Zee en Duin 149 (150) en Heemskerk 20 (23). Ned. Spoorwegen Tot opzichter van weg en werken in de inspectie Alkmaar met stand plaats Beverwijk is door de Directie der Ned. Spoorwegen benoemd de heer C. A. A. v. d- Voet uit Sneek. De nieuwe functionaris is de opvolger van den heer J. A. Elling, die op 1 Aug. jX, den dienst met pensioen heeft ver laten. Binnengesleept De motorlogger K. W. 49 van de Mij. „Kennemerland" die j.l. Donder dag ter visscherij was uitgevaren, keerde gis teren in onze haven terug met op sleeptouw de Belgische motorkotter O 336 welke op zee met defecte motor ronddreef. Nieuwe Maatschappij opgericht Nu er een reorganisatie heeft plaats gehad in de Veree- nigde Exploitatie Maatschappij (zijnde de vi- scherij mij. V. E. M. vernemen wij thans dat er een nieuwe zeevisscherij Mij. is opgericht onder den naam van N.V. Visscherij Onderne ming V. E. M., directeur Ir. Thiel. Tenslotte vernemen wij nog, dat de nieuwe Mij. zal trachten een 12-tal stoomschepen ter vissche rij te laten varen. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van de „Coöperatieve Bootlieden Vereeniging „IJmui- den" U.A., alhier. Burgerlijke stand. Geboren: Marcel An- dré Sydney, zoon van J. Polak en R. Spits. Overleden: Arie Zomerdijk, oud 23 jaren, wonende te Castricum; Theodoras Bussing, oud 21 jaren, wonende te Amsterdam. Gevonden en verloren voorwerpen. Ge vonden: 1 kindertaschje met inhoud; 1 rozen krans; 1 portemonnaie met inhoud. Verloren: 1 trouwring; 1 bril; 1 portemonnaie met inhoud; 1 notitieboekje; 1 belastingmerk; 1 gouden ring; 1 damesschoen. Overplaatsing. Naar wij vernemen zal de postbode, Frans de Haas, algemeen hier be kend als „Frans" in verband met de bezuini gingen bij de posterijen, worden overgeplaatst en zal hij op een nader aan te geven datum als zoodanig in dienst treden te Edam. Met Frans vertrekt een ingezetene die op de wijze waarop hij zijn dienst deed bij velen ge zien was. De werkzaamheden zullen in het vervolg ge beuren door een hulpbesteller. Schouw Op Donderdag 15 September a.s. zal de jaarlijksche Schouw gehouden worden over de wegen, beken enz., terwijl de eventuee- le herschouw is bepaald op 29 September 1932. Wanneer ook dan niet aan de verplichting is voldaan, zal proces-verbaal onmiddellijk vol gen. Politieverordening Afgekondigd is 'n aan vulling der politieverordening, waarbij het ver boden wordt op of langs openbare wegen kra men, tenten, stallen of andei^ toestellen, tafels met uitstallingen en wagens met waren tot verkoop te plaatsen, op te slaan of te hebben zonder schriftelijke vergunning van Burge meester en Wethouders. Rooilijn Rijksweg Van 5 September tot 5 October 1932 ligt ter Gemeente-Secretarie voor een ieder ter inzage een ontwerp-besluit tot vaststelling van nieuwe rooilijnen bij de uitmondingen van den Oudendijk en de Mar- quettelaan op den Rijksstraatweg. Bezwaren kunnen tot en met 11 October 1932 schriftelijk bij het Gemeentebestuur worden ingediend. Afsluiting van wegen De Kerkweg vanaf Kerkplein tot Van Coevenhovenstraat is op 6, 7, 8 en 9 September 1932 en de Mar- quettelaan op 8 September a.s. voor alle rij- verkeer afgesloten. Bouwvergunning Aan Baron E. L. L. van Tuijll van Serooskerken is vergunning ver leend tot het bouwen van een schuur aan den Rijksstraatweg (Noordorp). Afwezigheid Burgemeester Burgemeester Vreugde zal vanaf heden tot einde volgende week met verlof afwezig zijn. FEESTELIJKHEDEN OP KONINGINNEDAG. 't Was Vrijdag even een moeilijk oogenblik voor de Commissie voor Oranjefeesten, toen daar, als een donderslag uit helderen hemel 't bericht kwam, dat door ernstige ziekte van een de heeren Laan (niet de oud-wethouder)de feestelijkheden niet gehouden konden worden op 't terrein bij Duin-en-Daal. Waar nu heen? De wagens met materialen stonden al geladen, om naar Duin-en-Daal te gaan. Gauw werd een conferentie met het ge meentebestuur aangevraagd en die had kort daarna plaats op het gemeentehuis. Daar zat men toch even met de handen in 't haar, want geschikte terreinen liggen in Bloemendaal maar niet voor 't grijpen. Toen kwam de verlossende gedachte; 't land langs den Kennemerweg bij 't Ooievaarsnest! Dank zij de medewerking van 't gemeentebestuur en van den pachter, wist de commissie de be schikking over dit land te krijgen. De feestelijk heden konden doorgaan! Wel zijn er bezwaren aan dit land verbonden, maar men had eenvou dig de keus tusschen dit land of heelemaal geen land. Op dit terrein zullen zich dus ditmaal de feestelijkheden concentreeren. Ook zal hier des avonds het vuurwerk worden afgestoken. Hier volgt een overzicht van de te houden ver makelijkheden. Als gewoonlijk zullen deze inge luid worden door toespraken van den burge meester, den voorzitter van de Oranje-commis sie, den heer D. Kuiper en mr. F. J. D. Theyse, voorzitter van ,31oemendaal's Bloei". Daarna vangen de kinderfeesten aan. De jeugd zal dan kunnen genieten van Hubert Korvera's Variété-Gezelschap, waarbij een musicale clown, een goochelaar, een jongleur en een buikspre ker hun kunsten zullen vertoonen. Ook de pop pen (kast zal niet ontbreken. Voor de afwisse ling zal een ritje in de draaimolens gemaakt kunnen worden. Sursum zal verder van 1012 uur een muziekuitvoering geven. 'sMiddags krijgen we van 24 uur een Eupho- nia-concert met voortzetting van de 's morgens begonnen wedstrijden, 't Tonsteken met zijn doop- en piaspartijen zal hiervan wel weer een der groote attracties zijn. Nadat 's avonds om 7.30 een zang- en muziek uitvoering heeft plaats gehad in de muziektent in t bosch, wordt om 9.15 op 't terrein langs den Kennemerweg een eroot. schitterend vuur werk afgestoken. Voor hen, die misschien gehoopt hadden op Koninginnedag nog wat te zullen verdienen met 't verkoopen van ververschingen langs den weg, volgt hier nog even een teleurstellende mededeeling: Op straat zullen n.l. door de po litie geen tentjes, wagens, stalletjes enz. voor straatverkoop worden toegelaten. Afscheid Postdirecteur De heer J. Gutters- wijk, directeur van het P. T. T. Kantoor al hier, die den dienst van het Staatsbedrijf van de Posterijen, de Telegrafie en Telefonie met pensioen zou gaan verlaten is deze week gehul digd. Des middags was de heer Inspecteur der Posterijen naar hier gekomen om officieel af scheid te nemen. Allereerst werd de heer G. toegesproken door den Inspecteur, die op gevoelvolle wijze prees den arbeid door den directeur verricht en zijn goeden omgang met het personeel. Namens het kantoorpersoneel werd gespro ken door den heer Beijersbergen, terwijl de heer Fijma sprak namens de bestellers. Mejuf frouw van der Jagt, aan wie de directie van het kantoor tijdelijk is overgedragen, bood met eenige toepasselijke woorden den scheidenden directeur, namens het geheele personeel, als blijvend aandenken een gouden vulpotlood aan. Omdat bij dit officieel afscheid niet al het personeel tegenwoordig kon zijn, was Woens dagavond het geheele personeel bijeen gekomen om voor de laatste maal zijn goeden directeur in zijn midden te hebben. Nu werd namens dit personeel de heer G. zeer hartelijk en op uitstekend gestyleerde wijze toegesproken door mej. Van der Jagt. Evenals den vorigen dag dankte ook nu de directeur voor de hartelijke woorden en goede wenschen tot hem gericht en zeide, dat het hem moeilijk viel van zijn personeel te schei den. Naast de goede wenschen voor een geluk kigen levensavond tot hem gericht, wenschte hij wederkeerig alle goeds voor het personeel en zijn gezinnen. Met een stevigen handdruk, waarbij ieder nogmaals dank zei voor de prettige samenwer king, werd dit afscheid beëindigd. AFSCHEID KAPELAAN A. VERHAAR Donderdagavond had een treffend afscheid plaats van de Patronaasjongelui der St. Joseph- parochie van hun beminden directeur, kapelaan A. Verhaar. Nauwelijks was de benoeming tot kapelaan te Amsterdam bekend, of een Comité vormde zich, om een laatste hulde te brengen aan dezen noesten werker, in het bijzonder voor de jongens van zijn Patronaat. Geen wonder was het, dat het Patronaat in de bloemen was gezet en dat de beminde direc teur te midden daarvan moest plaatsnemen. Het behoeft niet gezegd te worden, dat alles tot den laatsten man op het appèl was en voegen we bij die bijna 100 jongelui de „grooten", dan moest het een volle zaal zijn. Toen de Weleerwaarde Heer Verhaar te mid den van het Comité had plaats genomen, opende de heer R. J. J. Heirman den avond met een woord van hartelijk welkom tot allen, die aan dezen oproep gehoor hadden gegeven. Het doel aldus spreker is duidelijk en begrijpelijk: wij kunnen kapelaan Verhaar niet naar Amsterdam laten vertrekken zonder een officieel, een hartelijk afscheid. Als eerste spreker voert nu het woord de Zeereerw. Heer Pastoor der parochie. Pastoor Van Leeuwen is niets blij met dit vertrek, al gunt hij zijn kapelaan de promotie graag. Hij heeft gedurende 5 jaar op de aangenaamste wijze met kapelaan Verhaar samengewerkt. Daarvoor brengt den Pastoor hem dank. In het bijzonder moet spr. echter wijzen op de groote verdiensten, die kapelaan Verhaar zich vergaard heeft opzichtens het Jeugdwerk. Begonnen met 18 jongens is het aantal uitge groeid tot 100. De ijver en tact, het voor de jongens werken met hart en ziel dat was u een lust, uw hoogste voldoening. Ik breng u daarvoor den dank van mijzelf en van gansch de parochie. Te Amsterdam wachten u er 400 en van harte hoop ik, dat u daar op dezelfde resultaten zult kunnen bogen, die u hier be reikt heeft. Onder Gods zegen twijfel ik ook daar niet aan uw succesen. De Pastoor besluit met een krachtige aansporing tot de jongens, om ook in de toekomst dezelfde trouwe Patro naatsleden te blijven, daar dit de beste dank is, dien jullie aan kapelaan Verhaar, die zoo veel voor jullie gedaan heeft, kunt brengen. Hierna sprak de heer Koos van Leeuwen, een der bestuurders van het Patronaat, die namens al de jongens het woord tot den beminden directeur richtte en als stoffelijk bewijs van dankbaarheid den kapelaan een enveloppe met inhoud aanbood. Vervolgens sprak de heer Joh. v. d. Reep, voorzitter van de R. K. Gymnastiekvereenl- ging van het Patronaat. Onze vereeniging „Turnlust" heeft mede groote reden tot dank baarheid aan u, daar wij nimmer tevergeefs om steun of goeden raad bij u aanklopten. Den kapelaan feliciteerend met zijn benoeming tot kapelaan te Amsterdam, zegt hij ook namens de jongens van de „gym" hartelijk dank voor alles en hoopt, dat zij zoo door zullen gaan, opdat kapelaan Verhaar als hij later uit de hoofdstad hier nog eens een kijkje zal nemen, ervaren mag, dat het nog „goed" is. Ook deze spreker bood namens de gymnassiasten een couvert met inhoud aan. Weth. Klaver, lid van het Kerkbestuur spreekt mede een kernachig woord. De kapelaan heeft het z.i. ook voor de toekomst wel goed beke ken, door de Roomsche jeugd te vormen zooals hij deed; hij is geweest een der grootste opvoe ders in den besten zin des woords. De heer Besseling spoorde ook de jongens aan, op den ingeslagen weg voort te gaan. Kapelaan Verhaar sprak nu het dankwoord. Dank brengt hij, aan alle sprekers, dank ook voor de stoffelijke blijken van vriendschap. Wat hij deed, deed hij graag, maar dat zou hem niet mogelijk geweest zijn zonder den grooten steun van zijn Pastoor en dien van anderen. Ook de jongens zijn van goeden wille geweest. Hij zal alles in zijn gebed blijven gedenken en vraagt dat gebed van allen ook voor de taak, die hem te Amsterdam wacht. Hierna drukten allen hem de hand, waarmee deze mooie huldiging was afgeloopen. EEN ONHOUDBARE TOESTAND In het stukje grond tusschen die tuintjes en de sloot in Twindorp werd indertijd de groote soeptietank gebouwd, die bestemd was om te vergaren en te verwerken al wat door een bekende trekbeweging aan een kettinkje, in elk huis aanwezig, wordt weggespoeld. Nog herinheren we ons de woorden van een opzichter, die bij den bouw aanwezig was. „Of zoo'n tank goed werkt? Och meneer, als drinkwater, reuk-, smaak- en kleurloos komt de boel er weer uit. Die dingen zijn werkelijk prachtig." De eigenaar van Elswout had blijkbaar wei nig vertrouwen in die reuk- en smaakloosheid van de verwerkte specie. Hij waagde er zijn koeien niet aan. Daarom liet hij een dam bou wen in de sloot, zoodat de koeien in 't land er geen kennis mee konden maken. Of die dam, of wel de onvoldoende werking vani de tank er debet aan is, maar noch van de reuk-, noch van de kleurloosheid is iets terecht gekomen. En thans is de toestand el lendig. De sloot geeft een lucht af als een beerput, waarin geroerd wordt. En op 10 M. afstand van die sloot liggen huiskamers, lig gen slaapkamers. En dat in deze warme dagen, waarop men alles zooveel mogelijk open wil zetten. En onhoudbare toestand'! Wegverbetering. Naar wij vernemen zal de weg vanaf den Melkweg tot aan de Bad- en Zweminrichting gehard worden. Maandag a.s wordt met de werkzaamheden begonnen Voor het verkeer zal dit een belangrijke ver betering zijn ongetwijfeld, doch voor de omwo nenden niet minder. Burgerlijke Stand Geboren: Johanna Ma ria, dochter van E. J. Paanakker en W. van Liefland; Neeltje, dochter van F. Eikelhof en J, Ma Dolman. Overleden: Sophia Johanna van Blokland, 2 jaar; A. L. Gruson, echtgenoote van A. Th. Niesing, 54 jaar. Ondertrouwd: J. J. van Blokland, weduwnaar van A. A. van Wees en E. M. M. Lambalk, beiden alhier; F. W. Rudzik, alhier en H. Boom te Weesp. Verloren voorwerpen J. de Vries, Bijlmer meer A. 60e, reservewiel met binnen- en buiten band van een auto (vermoelijk Ford.) In den afgeloopen nacht omstreeks half twee hebben inbrekers zich toegang verschaft tot de R.K. Pastorie te Wognum, door het uitsnijden van een ruit in de spreekkamer. Bij hun po gingen de brandkast te forceeren, werden ze ge stoord door den waakhond, die aansloeg en daardoor den pater-assistent (de deken was af wezig) en het dienstpersoneel wakker maakte. Toen dezen beneden kwamen waren de dief (of dieven) reeds verdwenen. Alleen een busje met een zeer klein bedrag aan geld wordt vermist. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het voetbaltournooi. Het vervolg van het O.C.-beker-tournooi is voor Zondag 28 Augus tus als volgt geregeld: op het Sparta-terrein te Wognum spelen: Z.V.V.—Victoria, aanvang 2.30 V.V.W.—Forward 2, aanvang 4.15; RAADSVERGADERING De Raad dezer gemeente vergaderde Vrijdag middag; waarbij tegenwoordig alle leden, be halve de heer Meeuwisse, die thans volgens be sluit van Ged. Staten vervallen is van het lid maatschap van den Raad; nadat in de vorige vergadering de schorsing was uitgesproken. Na onderzoek der geloofsbrieven werd de heer Jan Duiker (S.D.A.P.) als "lid van den Raad geïnstalleerd in de vacature, die was ontstaan door het bedanken van den heer Corsel. Besloten werd op voorstel van B. en W. om de huur van de gemeentewoningen aan den Boter- dijk te verlagen van 3.80 op 2.50 per week. Een adres van de gemeente Jisp werd voor kennisgeving aangenomen; hoewel de heer Duiker adhaesie betuiging bepleitte voorzoover het steun betrof aan veehouders en pluimvee houders. Besloten werd om bij de Provincie aan te dringen op verlaging der electriciteitstarieven en van de tarieven bij het waterbedrijf. Voorgesteld werd een terrein te huren voor de kermis te Kwakel. Hierbij ontspon zich een dis cussie over de vraag of de kermis nog bestond, of dat er jaarlijks Koninginnefeesten górden gehouden. De voorzitter en de heer Korst zetten daarbij uiteen, dat de kermis in vorige jaren werd overgedragen aan de Wilhelminavereeniging. die echter dit jaar daarvan had afgezien, Niet temin gaat de kermis door, daar deze nooit werd afgeschaft. De heeren Duiker en Bosman ac^'ten dit een opdringen van de kermis. De heer Van der Vliet wees er op, pat het niet ging over de kermis; doch over een terrein. Daarna werd besloten overeenkomstig het voor stel van B. en W. Met 8 voor en 2 tegen werd het voorstel aangenomen. Besloten werd het salaris van den gemeente opzichter voor 1933 te bepalen op 1500 over eenkomstig het in 1929 genomen besluit. Goedgekeurd werd een wijziging in de bouw-, belastingverordening en aangeboden de reke ningen van de verschillende gemeentebedrijven en de rekening dér gemeente over 1931. Opnieuw werden vastgesteld de instructie van de marktmeesters, de gewijzigde begraafplaats verordening, de begraafverordening en de in structie voor den doodgraver. Op voorstel van B. en W. wordt besloten ae gemeente ten aanzien der personeele belasting te brengen in de 8e klasse, de opcenten te ver minderen van 100200 op 75 tot 175 opcenten; waardoor de belastingdruk minder groot zal zijn. Vastgesteld worden de desbetreffende veror deningen. Besloten wordt in hooger beroep te gaan bij de Kroon tegen het besluit van Ged. Staten, die het ontslag van de onderwijzeres mej. Grond niet goedkeurden. De heer Duiker hield een pleidooi om niet in beroep te gaan. Op een adres van A. J. Roling om teruggave van invoerrechten, werd afwijzend beschikt. Nadat eenige hamerstukken waren afgehandeld, stelde de heer Duiker voor, om vanaf heden steun te verleenen aan werkloozen; hetgeen niet werd aangenomen. Aangenomen werd een voorstel-Van der Vliet, om B. en W. uit te noodigen met voorstellen te komen ten aanzien van een werkverschaf fingsregeling of een steunregeling. Daarna volgde sluiting. De a.s. Kennis De geheele week is men op de Burcht en de Gedempte Gracht druk bezig ge weest om de verschillende inrichtingen, tenten, kramen e.d. in orde te brengen voor de kermis, die Zaterdagmiddag 4 uur begint. Het weer ziet er voor de komende week goed uit, wat een gezellige drukte langs den weg kan geven en waardoor dan ook door de neringdoenden mis schien iets extra's verdiend kan worden. Als nu maar vechtpartijen, etc. achterwege blijven, dan zal de komende week, waarin ook de groote draverijen zullen plaats vinden, Zaandam in deze donkere dagen een vroolijk aanzien geven. Wat het uitgaan betreft, mogen wij de Zaan- sche Katholieken nog wel even wijzen op de amusementen, die het R. K. Vereenigingsge- bouw geeft VOETBAL Zondag a.s. vervolgt VVZ haar seriewedstrijden met de volgende ontmoetingen: 12 uur: St. MartinusDEM III. 1.15 uur WA II—Gezellen Vier II. 2.30 uur WSV—The Unity II. 3.45 uur VVZ I—DEM I. Politie-cursus In verband met een inge komen schrijven van den commissaris der Ko ningin inzake politiecursussen, is door den raad besloten voor den eersten winter-eursus 25 be schikbaar te stellen. Overleden Op slechts 53-jarigen leeftijd is te Amsterdam overleden Dr. J. Zeehandelaar, vroeger Arts alhier. Vrij naar het Fransch. Ineens vloog hij op, holde als eeii razende de straat op, naar huis. De barbier schrok zoo hevig, dat hij het tipje van den neus van den burgervader afsneed, dien hij juist aan het scheren was. De heeie scheersalon liep leeg om Klaas na te kijken: Zou die een zonnesteek gekregen hebben? Hij zat heel rustig de krant te lezen. Ik geloof, dat hij 'm nog meegenomen heeft ook.... Klaas was een welgestelde boer, woonde in een flink renteniershuis met zijn huishoudster Sien een goedaardige stakker. Klaas zat °r best bij maar Klaas was zoo gierig als een vrek. Klaas had zijn onderbetaalde huishoudster met Nieuwjaar een extraatje gegeven, één harden gulden, en had haar aangeraden daarvoor een lot in de loterij te koopen. Sien had er echter een paar pantoffels voor gekocht Op het her haalde vragen van den baas had zij ten slotte maar gezegd, dat ze een lot had en dat het nummer 3456 was. Klaas is niet geabonneerd op een krant, maar n-n-ri teert van de gelegenheid bij den barbier om gratis eens per week nieuws op te doen. Klaas zit dus in firma Scheerkwast zijn lees- uurtje door te brengen, zoekt naar de loterij - trekking, ziet de nummers na enplotse lingo schriko vreugde.... ja, daar staat hetNo. 3456.... 100.000 gld. Sien heeft de honderd duizend gewonnen! Thuis gekomen is hij zoo zenuwachtig, dat hij ervan naar bed moet. Sien weet niet hoe zij het heeft; en de baas zegt niets. Zij verpleegt hem trouw en hij. wat hij vroeger nooit deed. neemt nu en dan liefdevol haar hand in de zijne Tot overgroote verwondering van het geheele dorp maar vooral van Sien zijn ze binnen een paar weken getrouwd. Toen ze een kwartier thuis waren na de plechtigheid in de kerk, vraagt Klaas heel arge. loos hoe het met haar lot staatVijf minuten later moet Sien den dokter halen bij haar bruigom. Ze behoefden voor mij den dokter niet te halen, maar het scheelde niet veel: Pater, als u weer in X. komt, komt u dan eens aan. We zijn man en vrouw zonder kinderen en zoo'n Missie huis komt ons het geschikst voor. Twee dagen later was ik er: Ziet u. Pater, mijn man is werkeloos en nu zoeken we allang een betrekking als concierge Neen, ik hield mij goed. Ik stak maar een zware sigaar op en wist mijzelf nog naar den trein te sleepen. FATHER LEFEBER. St. Bonifacius-Missiehuis, Hoorn, postrek. 120937. U kunt dit Missiehuis ook helpen door geld of stukken te geven tegen rente zoolang u leeft. Na uw dood wordt het geld gebruikt voor oplei ding van arme jongens tot Missionaris. ALKMAAR, 26 Aug. Export Aardappe len per 100 K.G. f 1.301.80; Aalbessen 100 pond 1418; Andijvie 100 stuks 402.60; Augurken 100 pond 522; Bloemkool I 12.50 23.50; idem 1.50—7.50; Druiven 25—32 per 100 pond; Groene kool 3.70 per 100 stuks; Kropsla 803.70 per 100 stuks; Komkommers 17 per 100 stuks; Meloenen 15.50 per 100 stuks; Peren 515 per 100 pond; Postelein 1022 per bakje; Rabarber 15 per 100 bos; Roode kool 2.60— 3.80 per 100 stuks; Selderie per 100 bos 502.20; Spinazie 2953 per bak; Snijboonen 15.50 per 100 pond; Dubbele idem 301.10 per zak; Uien 100 K.G. 2.60—3.80; Wortelen 3.50—8.00 per 100 bos. ALKMAAR, 27 Aug 1932 15 Paarden 110 —300: 12 Melkkoeien 120—210; 32 Nuchtere kalver (slaclht) 414 per stuk; 69 Vette Schapen 612 per stuk; 2 Bigzeugen 25 per stuk; 39 Biggen, 10 weken 4r-8 per stuk. Handel stil. DEN BOSCH, 26 Aug. Botermijn. Aanvoer 21.450 kg. Hoogste prijs 1.36; middelprijs 1.33; laagste prijs 1.20 AVENHORN, 25 Aug. Vroege aardappelen. Groote Schotsche 11.50 oer 100 kg., aan voer 11.000 kg.; kleine Schotsche 2.10—2.40 per 100 kg., aanvoer 5000 kg.; eigenh. 1.30- 1.90 per 100 kg., aanvoer 3700 kg.; roode kool 80 ct. per 100 kg. Uien: gewone maat 2.30 2.80, drielingen 2.083.30, nep 4.70—6 per 100 kg., aanvoer 12.500 kg.; groote bieten 4.50 8.60 per 1000 stuks, aanvoer 17.000 stuks; dubbele slaboonen z. dr. 0.301.30 per zak, aanvoer 1550 zak a 15 kg. BROEK OP LANGENDIJK, 26 Aug. Bloemen. Op de Vrijdag gehouden contante bloembollen veiling was de aanvoer pl.m. 1.400.000 stuks. De volgende prijzen werden besteed: After Glous 0.45, Artus 0.250.60, Baron de Latonay 0,350.50, Bartigon 0.150.55, Brillant Star 0.550.70, Clara Butt 0.10 0.70, Couleur Cardinal 1.151.75, Couronne d'Or 1.95, Cramoisi Brilliant 0.250.40, Crimson Queen 0.80, Dream 0.100.75, Duchess de Parma 1.35, Europa 0.15, Farne- combe Sanders 0.451.Feu Andert 0.75, Feu Brilliant 0.751.40, Flamingo 0.60 1.35, Fred Moore 0.350.85, Gretchen 0.30 0.45, Ibis 1.70J—2.Inglescombe Pin 1.20, Inglescombe Yellow 0.451.10, Iris Imperator 0.050.64, King of the Yellow 2. La Merveille 1,05, La Preciosa 0.80, La Reine 0.251.75, La Reine Max 2.05, La Tulipe Noire 1.20, Mad. Krelage 0.60—070. Mr. Monn 1.05, Mr. Stanley 0.45, Murillo 0.40 —1.80, Peach Blosson 0.951.60, Ph. Comminet 0.65, Pride of Haarlem 0.200.35, Prins van Oranje 135, Prins van Oostenrijk 0.651.25, Prinses Elizabeth 0.501.40, Prosperity 0.50, Rose Grisdelin 0.250.30, Rose Luisante 0.451.15, Preciose 1.30, Scarlet Due 0.35. Theeroos 0,701.Umbulatum lelies 0.80 —0.90. Vict. d'Olivere 0.90, Will. Copland 0.10—1.25, Will. Pitt 0 35—1.40, Witte Zwaan 1.351.80, Zwanenburg 2.152.40, alles per 100 stuks. R. K. Coöp. Tuindersvereeniging „Kennemer land.'. Prijsnoteering van 26 Aug.: Aardbeien 3842 ct. per doosje; Bramen 6075 ct. per slof; Doppers 618 ct. per K.G.; Capucijners br. 14—32, idem wit 10—16; tuinboonen 58, raspers 1636, snijboonen 28, trosboonen 69, spercieboonen z. dr. 37, idem met dr. 23, dikke spercieboonen 2%9, sla per kist 2060, postelein per kist 1020, spinazie per kist 20 55, andijvie per kist 1530, bloemkool 419, HEM, 26 Aug. 1932. Zuider-Kogge. Sla boonen 35.90; Snijboonen 611.30; Spinazie 7.90; Franikers 6.60—11.90; Goudballen 4.10— 7.—; Druiven 4057; Claps 19.8030; Pruimen 3546; Amaline 17.70—35; Augurken 114; Dirkjes 5.208; Advocaat 5.105.90; Trosjes 3.307.40; Meloenen 1339; Perziken 3.80—6; Tomaten 34; Appelen 15.3016.10; Sla 1.40 2.60; Drielingen 2.802.90; Nep 5.706; Franl- ker A 9.40; B 5.30 C 2.90; G.-Ballen A 7.10; B BOVENKARSPEL, 26 Aug. Aangevoerd 2680 baal Schotsche 5080; idem kleine ƒ0.951.50; 200 baal Uien, groote gele 1.301.45; Drielingen 1.20—1.45; Nep 2.35—2.60; 130 stuks Bloemkool le soort 10.50; 2e soort ƒ2.90; 1650 K.G. roode kool ƒ0.70—0.80; 1350 K.G. augurken fijn 4 16 ct.; 62 zak Slaboonen 3045 ct. per 15 K.g. BLOKKER, 25 Aug. Postelein 3, slaboonen 3.00—5.70, snijboonen 4.506, goudbal 4.60 5.80, meloenen 29, jutteperen 21, augurken 3—22, suikerperen 6.1010.40, dirkjes 4.30—6.00, Victoria pruimen 38, roode bessen 2446, drui ven 56, witte kwetspruimen 2639, blauwe kwetspruimen 3647, advocaat 4.807, claps 10—23, Yellow 22—35. BROEK OP LANGENDIJK, 27 Aug. 1932 Groenten veiling 27000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 0.901.80, Blauwe Eigen heimers 1.50—2.30, Due of York 0.60—0.80, Drielingen 2.30. 7000 K.G. Roode kool 0.80— BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 1.70, 6000 K.G. Gele kool 0.90—1.80, 21000 K.G. Vroege witte kool 0.60. 5800 K.G. Uien 2.403.10, Drielingen 2.703.30 Nep 5.70 6.10. 1600 K.G. Slaboonen f 2—4.40. 425 K.G. Bieten 1.10. HEILOO, 26 Aug. 1932 Exportveiling „St. Willibrprdus" Roode Bessen 0.19—0.28; Doperwten 0.070.22; Peulen -.06—0.10: Tuinboonen 0.04—0.12; Dubbele stamslaboo- nen 0.020.09; Enkele idem 0.030.06; Snijboonen 0.02—0.07; Augurken 0.12— 0.38 per K.G.; Rabarber 0.200.38; Wortelen 0.35—0.50 per 10 bos; Kropsla 0.90—2.80: Bloemkool le soort 7.40—10.20; Idem 2e soort 3.104.80; Andijvie 0.60—1.80 per 100. HOOGKARSPEL, 26 Aug. „De Eendracht" Aardappelen: Schotsche 1.00; Due 1.00. HONSELERSDIJK, 26 Aug. Black Alican te 1523 1923, Gros Colman 2331, Druiven Blauwe 15—26, Druiven Witte 25—37, 29, Gros Maroc 28, Muscaat- 22—23 per pond, Meloenen le soort 23—60, 22—34, idém 2e soort 14—43, 1827, Perziken le soort 7J4—15, idem 2e soort 4'A10 per stuk; Tafel-appelen 7%14, Tafel peren 24—40 kilo; Aardappelen, Groote 5055 per 25 kilo: Stoof-peren 58% kilo, Bloem kool le soort 4.00—6.00 per 100 stuks; Komkom mers Gr. le soort 3.308 per 100 stuks, idem 2e soort 2.004.50 per 100 stuks, idem W. le soort 3.75—5 per 100 stuks; Roode kool 1.73 per 100 stuks, Savoye kool 2.505.00 per 100 stuks, Snijboonen 3^—9 per kilo, Andijvie 1.30 per 100 stuks, Eieren 3.754 per 100 stuks, Princesseboonen enkele 6—7 per kilo, idem dubb. 214—3% per kilo; Tomaten: A 25—43, B 25—31, C 25—42, CC 25 per 12% kilo. 's-HERTOGENBOSCH, 26 Augustus 1932 Spinazie f 0.050.08 per kilo, Kropsla f 1.102 per 100 krop, Bloemkool f 2.709.70 per 100 stuks, Roodekool f 4.506.30 per 100 stuks, Savoyekool f 0.604.90 per 100 stuks, Snij boonen f 0.02—0.05 per kilo, Sperc.boonen enkele f 0.030.07 per kilo, idem dubbele f 0.02 —0.10, Rentegevers 0.040.05 per kilo, Andijvie f 1.101.20 per 100 struik, Komkommers f 1.10 —3.20 per 100 stuks, Augurken f 0.12—0.15 per 100 stuks, Peen f 3.704.10 per 100 bos, Toma ten f 0.01—0.03 per pond, Meloenen f 0.110.44 per stuk, Juin f 2.603.50 per 100 kilo, Blauwe pruim f 0.230.28 per pond, Witte pruimen f 0.230.27 per pond, Reine Victori 0.270.28 per pond, Belle de Louvain f 0.24 per pond, Perziken extra f 0.170.27 per stuk, idem le f 0.09—0.15 per stuk, idem 2e f 3.607.50 per 100 stuks, Zoete appels f 0.030.10 per kilo, Charlemouski f 0.020.12 per kilo, Keswick f 0.030.10 per kilo, Transparant de Cronsel f 0.030.09 per kilo, The Queen f 0.040.12 per kilo, Zigeunerin f 0.160.18 per kilo, Abrikoos appel f 0.14 per kilo, Jütteperen f 0.110.21 per kilo, Bergemotten f 0.060.10 per kilo, Beurre Lebrun f 0.100.13 per kilo, Looiersperen f 0.04 0.08 per kilo Wijperen f 0.110.13 per kilo, Stoofperen f 0.070.10 per kilo, William Duchesse f 0.100.16 per kilo, Clapp's le f 0.19 0.23 per kilo, idem 2e f 0.160.18, idem extra f 0.260.27 per kilo. 's-HERTOGENBOSCH N.V. Botermijn 23 Aug. 1932: Aanvoer 21.900 K.G. Hoogste prijs 1.32; laagste prijs 1.12; middel prijs 1.30. 26 Aug. 1932 21.450 K.G. Hoogste prijs 1.36; laagste prijs 1.20; middelprijs 1.33. LEIDEN, 26 Aug. Aangevoerd werden 569 Runderen, 159 Kalveren, 1588 Schapen. 65 Stie ren 45—280; 121 Kalf- en Melkkoeien 135 230, stug; 124 Varekoeien 95—170, flauw; 259 Vette Ossen en Koeien 185250, schoon 0.300.70 per K.G., matig; 43 Graskalveren 3060: 35 Vette Kalveren 2550, schoon 0.28—0.95 per K.Q.; 81 Nuchtere ^Kalveren 'f 5—8, matig; 1288 y.ette Scapen' é-ll, zeer traag; 300 Weide Schapen 7—10, zeer traag; 54Ö liéstvarkens 7^-16, traag; 728 Biggén ƒ3—4.50,'traag." 'Sir V Kaasmarkt: 106 partijen Goudsche kaas: le soort 21—24.50; 2esoort 18—20; 35 partijen Leidsche kaas: le soort 2024; 2e soort 1619. Handel traag. LEEUWARDEN, '^Augustus Kaas (No teering V.V.Z.M.) Goudsche 20 f 99.50; Goudsche 40 f 1SM-17; Goudsche volvet f 20— 21; Edammer 20 8.509.50; Edammer 40 f 1617; Broodkaas 40 f 1617. Stemming goed. LEEUWARDEN, 26 Aug. Veemarkt. 176 en terstieren ƒ60—160; 166 Twenterstieren ƒ150 270 per stuk; 365 vette koeien ƒ90190; 303 melk- en kalfkoeien ƒ70200, 3858 ct. per K.G.; 55 Pinken ƒ3080; 58 vette kalveren ƒ1440; 547 graskalveren ƒ1442; 137 nuch tere kalveren ƒ24.50; 420 vette schapen 9 14; 124 weideschapen ƒ710; 311 lammeren 48; 1211 vette varkens ƒ1565; 30 zouters 2228 ct. per K.G.; 68 magere varkens 10, 35 ct. per K.G.; 347 kleine biggen ƒ37 per stuk; 21 bokken en geiten; 16 paarden. Totaal aanvoer 4311 stuks. Zuivel: Sleutelkaas 11—17; Nagelkaas 16; Goudakaas 1040; Edammerkaas 540; Aan voer 24885; Mijnboter 1.18, 0.99, 0.87 per K.G.; Veilingboter 1.11 per K.G. en 0.98. Aanvoer 19/3 30/6 1/12 vaten. Commisie 76. Eierhandel: Kipeieren aangevoerd 32000 K.G. Prijs 3 tot 4 ct. p. stuk. Handelsprijs 52tot 62 per K.G. Eedeieren aangevoerd 500 K.G. Prijs 3 tot 3ct. per stuk. Handelsprijs 42% tot 47 per K.G. Pluimvee: 40 slachthanen 25 tot 35 ct. per stuk.. 1200 slachtkippen 3075 ct. 500 jonge Hanen 2070 ct. 15 jonge Duiven 10 ct. MEDEMBLIK, 26 Aug. Aardappelen. (Markt- vereen. „St. Joseph"). Groote Muizen 0.50 0.65. kleine idem 0.801.20, Witte Wilde Due 0.50 per baal. NOORD-SCHARWOUDE, 27 Aug. 33000 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.10 1.80; Groote 0.80—1.00; Drielingen 2.00— 2.30; Duken 0.500.90; Eigenheimers 1-60 —1.90; 10050 K.G. Spercieboonen 2.00—6.00: 800 K.G. Zilveruien: Zilvernep 11.0013.101 Drielingen 1.70—2.40 22500 K.G. Uien: Gele Nep 5.20—7.10; Drielingen 2.60—3.00; Uien 1.60—2.80; Grove Uien 2.80—2.90: 10.000 K.G. Gew witte kool 0.60—0.70; 2100 K.G- Gele Kool 0.60—1.30. OBDAM, 26 Aug. 1932. De Tuinbouw. 22000 KG Gt Aard. 0.90— 1 100 KG Dr. id. ƒ1.90—2.—; 800 KG Roode Kool 400 KG Uien ƒ2.50; 500 KG Drielingen ƒ3.—3.30; 300 KG Nep ƒ5.405.60; 200 zak Slaboonen ƒ0.35 —0.75. ZWOLLE, 26 Aug. Boter. Aanvoer 690 K.G-, waarvan 20 1/8 vaten, 15 1/16 vaten en 480 stukken van '/2 K.G., prijs 1.501.60 per K.G. per 1/8 vat van 20 K.G. prima 25.60, afwij kende 19, per 1/16 vat van 10 K.G. 10l2-50' Handel vlug. 90.000 kipeieren 3.504 per 100 stuks. Koehuiden 7 ct.; Pinkenvellen 8 ct.; Han del iets beter. 726 runderen; 154 graskalveren; 137 nuchtere kalveren; 61 schapen; 11 lamme ren 472 vakens; 705 biggen; 2 beiten. Men besteedde voor neurende en versch go- kalfde koeien 100225; dito Vaarzen en Schotten 90—130; Gustekoeien voor de vet- weide of stal 75140; dito Vaarzen 70—125: voorjaarskalvende koeien ƒ110—170; VA jarige Springstieren 40100; VA jarige Pinken 40— 90; Jonge fokkalveren 1240; Nuchtere kalve ren 38; Vette koeien en ossen aan bouten 4* —56 ct.; dito Stieren 36—48 ct.; dito Kalveren 5080 ct.; dito Schapen 816. Lammeren 612; 6-weeksche biggen 4~~~ 6; 14-weeksche dito 69; Drachtige varkens ƒ40—60; Magere dito ƒ25—40 per stuk; vette dito 2430 ct. Dito voor Londen, niet genoteerd. Handel in varkens slecht. Ter markt waren aangevoerd 10 runderem Marktverloop. Nuchtere en versch gekalf"^ vaarzen, handel kalm, vet vee, iets minder, stie ren redelijk, overige soorten als vorige weefc-

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2