N eder Iand»Engeland MOTORRACES IN ALKMAAR De Koninklijke vergadert ERLOREN MET 8-7 ONWEER TE ROME *^Lv ZEILSPORT OP HET BUITEN-IJ De zeilwedstrijden van de Koninklijke Amateurs-bepalingen MAANDAG 29 AUGUSTUS Timmer handhaafde zich Jeugd-competities VALPARTIJEN i ngeland liep Zondag den achterstand in De tweede dag BAARNSCHE LAWN TENNISCLUB Stayersfinale om het wereldkam pioenschap moest worden afgelast HELMONDSCHE WIELERBAAN k-fva ■w.*' tJHlH De motorwedstrijden op de grasbaan te Alkmaar. De seniores (25350 c.M3. na den start. De foto geeft tevens een goed over zicht van de fraaie baan GYMNASTIEK K. N.G.V. Spelkampioenschappen ATHLETIEK Nieuw wereldrecord PAARDENSPORT COURSES VAN DUINDIGT Spelleidersdie vergoeding ont vangen, zijn geen amateurs De Juniorescompetities Vergoeding gediplomeerde spelleiders De races in de kaasstad trokken weer veel belangstelling Nieuwelingen tot 250 c.M3. Nieuwelingen 251350 c.M3. Nieuwelingen 351500 c.M3. Juniores tot 250 c.M3. Juniores 251350 c.M3. Juniores 351500 c.M3. Seniores 251350 c.M3. Seniores 351500 c.M3. Lange afstand-wedstrijden De tweede dag Begunstigd door het mooie zomerweer had den Zaterdagmiddag de eerste wedstrijden olaats tusschen de X. C. van 'Nederland en de I. C. van Gt. Britain. Er werden 6 enkelspelen en 2 dubbelspelen gespeeld, waarvan Nederland er resp. 5 en X won. Om even over 2 werd een aanvang gemaakt met de eerste enkelspelen tusschen Hughan en Gandar Dower en Ma rinkelle tegen Ritchie. Gandar Dower bleek in vele opzichten ster ker te zijn dan Hughan, die vrij zwak speelde. De Engelschman hield door zijn mooie lange slagen Hughan voortdurend op de baseline en deze laatste kon hierdoor niet zijn beste spel ontplooien. Ook het zeer gevarieerde spel van Gandar Dowar bleek te sterk te zijn voor Hughan, die in 2 sets verloor. Marinkelle speel de een zeer goede partij tegen Ritchie, die hij in 2 sets, waarvan de laatste een long set, wist te slaan. Timmer bracht de tweede Nederlandsche overwinning door Sharpe te slaan met 26, 6—2, 6—0. In de eerste set kon Timmer geen enkele maal zijn service handhaven. Sharpe is een speler, die scherp op de lijnen plaatst en hiermede had Timmer in het begin dan ook veel moeite. In de tweede set kregen Timmers slagen meer lengte. Hij liep nu en dan naar het net op en met succes. Met 62 maakte Timmer one-set-all. Na een zeer lange eerste game in de derde set met een bijna eindelooze ralley en vele malen deuce won Timmer de derde set met 60. Sharpe was zichtbaar ver moeid en speelde niet meer op volle kracht, terwijl Timmer juist na 2 sets voldoende in gespeeld was om zijn kans te kunnen waar nemen. Leembruggen behaalde een mooie overwin ning op Gregory, nadat hij een set had achter gestaan. De volgende won hij echter met 61 door zijn zuiver en tactisch spel. In de derde set leidde Gregory, doch Leembruggen wist steeds gelijk te maken. Tot het laatste game was het twijfelachtig, wie dezen wedstrijd zou winnen. Gregory's slagen waren gevaarlijker, doch Leembruggen is een taai speler, die het spel door en door kent. Bij 55 speelde Gre gory niet voorzichtig genoeg, zijn drives gingen steeds over de lijnen en met 75 was de set en match voor Leembruggen. De beide laatste enkelspelen, die Zaterdag gespeeld werden, brachten beide een Neder landsche overwinning: van Lennep sloeg Kingscote en Dr. Behrens sloeg Wallis Myen. Holland heeft dus Zaterdag 5 van de 6 enkel spelen gewonnen. Van de beide dubbels, die Zaterdag werden gespeeld, werd één door Nederland en één door Engeland gewonnen. De uitslagen luiden: Marinkelle (Nederland) Slaat Ritchie (Engeland) 6—2, 6—4. Timmer slaat Sharpe 26, 62, 60. Leembruggen slaat Gregory 46, 61, 75. Hughan verliest van Gandar Dower 26, 46. Van Lennep slaat Kingscote 63, 64. Dr. Behrens slaat Wallis Myens 46, 60, 6—1. Timmer en Diemer Kool slaat Ritchie en Gandar Dower 62, 97. Hughan en Koopman verliezen van Gregory en Sharpe 36, 46. Eindstand: Nederland leidt met 62. Ondanks den gunstigen stand van 62 na de wedstrijden van Zaterdag, is het de I. C. van Nederland niet gelukt Zondag de twee man- keerende punten te behalen, om zich van een overwinning op de Engelsche I. C. te ver zekeren. Van de vier enkelspelen, die Zondag gespeeld werden, kon alleen Timmer den voorsprong van Zaterdag (6—2) verhoogen door zijn overwin ning op Gregorg. Timmer speelde veel beter dan Zaterdag in zijn wedstrijd tegen Sharpe. Zijn drives en passings hadden vaart en hij was niet bang af en toe tot den aanval over te gaan. Hij vond in Gregory een speler met brillante momenten, die echter te veel risico neemt en waartegen Timmer met succes zijn base-linespel, afgewisseld met goed volleeren aan het net, kon ontplooien. Tegelijkertijd streed Leembruggen een zwa- ren strijd tegen Sharpe. Leembruggen was niet zoo op dreef als Zaterdag, toen hij Gregory in drie sets sloeg. Hij werd herhaaldelijk in moei lijkheden gebracht door het gevarieerde spel van zijn tegenstander, die ook zijn drives onder controle had en steeds in de hoeken plaatste. Sharpe won de eerste set met 64, doch in de tweede set toonde Leembruggen zich een taai tegenstander. De games gaan gelijk op en door toepassing van drop shots en korte ballen, neemt Leembruggen zelfs met 54 de lei ding. Hij komt 400 op de service van Sharpe voor te slaan. Deze haalt echter op en maakt 55. Dan ontstaat er een waar gevecht om de set. Sharpe leidt met 65, doch Leembrug gen maakt 66. Bij 76 neemt Engelschman echter zijn kans waar en door werkelijk ster ker spel wint hij de set en daarmede de match. Hughan moest in Ritchie zijn meerdere er kennen. Beiden speelden echter een aantrekke- lijken wedstrijd. De slagen van Ritchie hadden echter meer vaart en ook zijn netspel was meer af. De eerste set werd een long-set, doch in de tweede had Hughan weinig meer in te bren gen. Ritchie hield zijn tegenstander echter in het veld, wat juist gezien was, want daar is Hughan niet op zijn sterkst, terwijl de Engelsch man zelf in den aanval bleef. Hij won de tweede set met 62. Marinkelle bood al heel weinig tegenstand in zijn wedstrijd tegen Gandar Dower, wat ook de score duidelijk aantoont: 63, 60. Door het verliezen van drie van de vier enkel- De eind wedstrijden van het tournooi van de Baarnsche Lawn Tennisclub hadden het vol gende resultaat: Mej. Rollin Couquerque slaat mevr. Vleugels SchutteSpit 61, 64. Heerenenkelspel: Gewis slaat Karsten 06, 62, 75, 06, 6—4. Heerendubbelspel Karsten en Weber slaan gebr. Kruyt 6—4, 6—4. Damesdubbelspel Mej. Kerkhoff en mevr. Vleugels Schutte— Spit slaan mej. Rollin Couquerque en mevr. Taudin ChabotFeber 46, 64, 75. Gemengd dubbelspel: Mej. A. Kerkhof en Gewis slaan mej. Rollin Couquerque en Weber 75, 64. spelen, was de stand van den wedstrijd dus op 75 voor Nederland gekomen. Van de drie resteerende dubbelspelen moest er dus noodzakelijk een gewonnen worden om de I. C. van Nederland den geheelen westrijd te doen winnen. Hierin zijn de Hollanders ech ter niet geslaagd. Timmer is de eenige geweest, die Zondag nog een overwinning voor de I. C. van Nederland heeft kunnen behalen, terwijl de wedstrijden eindigden met een 87-overwin- ning voor Engeland. De uitslagen van Zondag luiden: Timmer slaat Gregory 62, 62. Leembruggen verliest van Sharpe 46, 68. Hughan verliest van Ritchie 57, 26. Mr. Marinkelle verliest van Gandar Dower 3—6, 0—6.. Mr. Diemer Kool en jhr. van Lennep verlie zen van Gregory en Sharpe 64, 06, 3—6. Dr. Behrens en mr. Punt verliezen van Wallis Myers en Kingscote 16, 46. Koopman en Hughan verliezen van Ritchie en Gandar Dower 36, 26. Eindstand: Engeland wint met 87. Zaterdag zou een aanvang gemaakt worden met de wereldkampioenschappen wielrennen, doch in verband met de enorme hitte werd besloten eerst des avonds een begin te maken met de series voor stayers 100 K. M. In de eerste serie startten Schlebaum (Ne derland), Szekeres (Hongarije), Gay, (Italië), Ruegg (Zwitserland), Sawall (Duitschland) Lacquehay (Frankrijk) en Linart (België). De uitslag van de eerste serie luidde: 1. Sawall tijd 1 uur 22 min. 4.2 sec. 2. Linart tijd 1 uur 22 min. 9.4 sec. 3. Lacquehay tijd 1 uur 22 min. 10.8 sec. Schlebaum reed een uitstekenden wedstrijd, doch moest zich steeds met de vierde plaats tevreden stellen. Telkens joeg hij het veld op, waarbij Sawall, Linart en Lacquehay steeds de kopgroep vormden. De Hollander bracht den strijd er in, doch zijn pogingen zich van de derde plaats meester te maken, mislukten voortdurend. Tenslotte was hij gedwongen den strijd op te geven. In de tweede serie reed de Graaf mede. Hij begon goed en hield het tempo uitstekend bij. Zijn machine raakte echter onklaar waardoor hij bij het verwisselen twee ronden ten achter kwam. Dezen achterstand kon hij niet meer inhalen, zoodat het uitgesloten was, dat hij zich voor den eindstrijd kon kwalificeeren. De uitslag luidde: 1. Paillard (Frankrijk) tijd 1 uur 24 min. 24 sec. 2. Möller (Duitschland) tijd 1 uur 24 min. 36 sec. 3. Thollembeek (België). De verwachting is, dat de strijd in de finale op Zondag, hoofdzakelijk zal gaan tusschen Paillard en de DuitschersSawall en Möller. Zondag zou de finale verreden worden van den stayerswedstrijd over 100 K.M. om het we reldkampioenschap. In verband met een plotseling opkomend on weer moest de wedstrijd worden uitgesteld. Wanneer de finale zal worden verreden, is nog niet vastgesteld. De finale zal nu hedenavond te 9 uur worden verreden. De uitslagen van de Zondag te Helmond ge houden wielerwedstrijden luiden: Finale sprint: le manche om eerste en tweede plaats: Schmitz wint van Renzen, 14 sec.; Tweede manche om de derde en vierde plaats: Van de Broek wint van Kisters 13 3/5 sec. Bij den koppel-achtervolgingswedstrijd over 25 ronden winnen FrankenSchenk van Van DeurzenThomas. GrosimelinghausIppe winnen van Van BockomGruyters. Finale: GrosimelinghausIppe winnen van FrankenSchenk met een halven meter. Een omnium-wedstrijd (sprint, achtervolging en tijdrace) wordt gewonnen door Van Schijn- del. 60 K.M. koppelwedstrijd: 1. SchmitzIppe 6 punten; 2. Van Bockom—Kisters, 9 punten; 3. v. d. BroekGruyters 14 punten; 4. Schenk Franken; 20 punten. Op één ronde: 5. RenzenThomas, 13 pun ten; 6. v. DeurzenGrosimelinghaus, 21 pun ten. In het Stadspark te Groningen hebben de spelkampioenschappen van het K.N.G.V. plaats gehad. De uitslagen luiden: Handbal (heeren). Demi-finale: Olympla (Groningen)Lijnden (Haarlemmermeer) 71; Bato (Utrecht)Simson (Amsterdam) 43. Finale: Olympia (Groningen)Bato (Utrecht) 9—2. Handbal (dames). Demi-finale: Vlugheid en Kracht (Gron.)Voorwaarts (Gron) 11; Attila (Utrecht)Hercules Hebe (Wormerveer) 1—2. Finale: Hercules Hebe (Wormerveer)Vlug heid en Kracht (Gron.) 17. Vuistbal (heeren). Finale: Olympia (Gron.) Ivria (Groningen) 38—34. Grensbal (dames). Finale: Kracht en Vlug heid (Haarlemmermeer)Simson (Amsterdam) 1—0. Slingerbal. Demi-finale: DOS (Bussum) Olympia (Tilburg) 10. Finale: DOS (Bussum)Excelsior (Gouda) 3—0. De Olympische kampioen Sexton (V. S.) ves tigde tijdens athletiekwedstrijden te Freeport (Coney Island) een nieuw wereldrecord kogel- stooten door den kogel 53 voet /2 inche te stoo- ten. Deze afstand is omgerekend 16.167 Meter. De uitslagen van de Zondag op Duindigt gehouden rennen en courses luiden als volgt: Toekomstprijs voor tweejarigen over 1000 Meter: 1. Doorlooper (eig. D. de Vlieger); 2. Xuthus (eig. C. F. Ockhorst). Kolomeaprijs, ren op de vlakke baan voor paarden van 3 jaar en ouder over 1100 Meter. 1. Maelstrom, (eig. A. Rietkerk Jr.). 2. Elass (eig. Dr.. J. Hoffmann). Tweede Aanmoedigingsprijs, prijzendraverij 4e klasse, afstand 1740 Meter. 1. Up to date, (eig. J. In 't Veld). 2. Vrijbuiter (eig.. Gebr. A. en W. Knijnenburg). Karlaprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2020 Meter: 1. Quil Patrick (eig. Th. van Bijnen). 2. Uitblinker K. (eig. C. Kleyne). Keratineprijs, ren op de vlakke baan over 1900 Meter. 1. Marialva (eig. R. L. Portocarre- re. 2. Kaboul (eig. J. v. d. Pol). Kerriganprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Flambeau (eig. D. de Vlieger). 2. Rabenhaupt (eig. H. van Zalinge). Khedive-prijs, prijzendraverij 3e en 4e kl. over 2040 Meter: 1. Voorlooper (eigen. C. P. v. d. Kroft). 2. Vitesse S. W. (eigen. C. F. Ockhorst). Zaterdag werd een aanvang gemaakt met de jaarlijksche tweedaagsche zeilwedstrijden van de Kon. Ned. Zeil- en Roeivereeniging op het Buiten IJ en de Zuiderzee. Het was schitterend weer en de wind was zeer gunstig voor de zeilers. De belangstelling was zeer groot en vele motor- en zeiljachten lagen op het Buiten IJ gemeeerd en leverden een fleurigen aanblik. Er werd over het algemeen zeer goed gezeild. Aanvaringen hadden niet plaats. De regenboog- jollen en B.M.-klasse waren zeer goed vertegen woordigd en de strijd in deze klassen was af en toe zeer spannend. Ook vond nog een wedstrijd plaats tusschen In een der zalen van Hotel l'Europe werd Zondag de jaarlijksche Bondsvergadering ge houden van den Koninklijken Nederlandschen Voetbal Bond, waarvan de leiding berustte bij den voorzitter dr. D. van Prooye. De kampioensclub Ajax werd gehuldigd en ten voorbeeld gesteld om haar sterke spel en haar sportiviteit. Dr. van Prooye dankte vervolgens de spelers voor de geestdrift, waarmede verscheidenen van hen hebben deelgenomen aan de voorbereidende oefeningen ter verbetering van het spelpeil, ter wijl ook de Technische Commissie een bijzon der woord van hulde en dank werd gebracht voor de wijze, waarop zij haar arbeid heeft ver richt. Spr. memoreerde tenslotte de maatrege len, die genomen zijn inzake de ruw-spel- kwestie, waarna hij nog meende te moeten me- moreeren, dat alleen de A. V. B. en de R. V. B. de overschrijvingsbepalingen nog niet hadden aangenomen en de hoop uitsprak dat dit spoe dig moge gebeuren. Het voorstel van het Bestuur om royementen wegens contributieschuld niet meer over te nemen, werd met algemeene stemmen aange nomen. Hierna kwam het voorstel om bij den aanvang van het seizoen 1932-1933 over te gaan tot het instellen van juniores-competities in behande ling. Een commissie, bestaande uit de heeren K. J. J. Lotsy, voorzitter, Jac. F. Lamey, M. Sajet, A. L. M. Schroder en O. de Vries, leden, heeft de mogelijkheid en wenschelijkheid onderzocht in zake het instellen van juniores-competities. Zij is uitgegaan van de navolgende stellingen: 1. Verruwing van de sport is verderfelijk voor ons spel; 2. De techniek dient den grondslag te vormen voor de beoefening van het voetbalspel; 3. De lust tot voetballen moet met alle beschik bare sportieve middelen bij de jongere spelers worden aangekweekt. Aan de hand hiervan heeft de Commissie een eenigen tijd geleden gepubliceerd rapport uit gebracht, waarin de voordeelen van de in te voeren juniones-competities uitvoerig worden uiteengezet. De heer Lotsy als voorzitter der commissie verdedigde het voorstel van het Bondsbestuur en wees nogmaals op de voordeelen van de in te stellen competities. Spr. merkte op, dat er vooral van de zijde der Bonden bezwaren wa ren gekomen en in verband met een en ander was het voorstel in zooverre gewijzigd, dat eerst in het seizoen 1933-1934 deze juniores- competities zullen worden ingevoerd. De heer Delvaux bestreed het voorstel; de sport moet z.i. middel blijven, nooit doel. En bij de juniorescompetities zit wel degelijk het doel voor, zoo veel mogelijk de sportprestaties op te voeren. De heer Schroder (Federatie van Erkende Bonden) legde een verklaring af, dat deze fede ratie tegen het voorstel was. De heer Bonsema (Noorden) brengt dank aan de Commissie, terwijl Ir. Kalma (Assen) het voorstel toejuicht. Men mag, aldus spr., niet voor de argumenten van de plaatselijke bonden uit den weg gaan. Dit is z.i. een eerste daad om positief werk te verrichten. De heer Koolhaas (Amsterdam) wijst naar 't buitenland, b.v. Oostenrijk, België, Duitschland, waar de juniorescompetities uitstekend werk verrichten. De heer J. L. L. Lobach is er als vereenigings- man voor. In tweede instantie houdt de heer Lotsy een gloedvolle peroratie, waarin hij er nogmaals op wees, dat de juniorescompetities de kweekplaats zullen moeten zijn voor de jongere eerste- elftal-spelers. Het is een algemeen voetbalbe- lang; er wordt hier van onder opgewerkt, en de samenwerking tusschen de erkende Bonden en den K.N.V.B. is noodzakelijk, wil men de goede gevolgen er van plukken. Na uitvoerige discussie werd tot stemming overgegaan. Met 54 tegen 9 stemmen werd het voorstel aangenomen, om bij den aanvang van seizoen 1933-1934 over te gaan tot het instellen van juniores-competities. Van de zijde van het Bondsbestuur was eer voorstel op de agenda geplaatst inzake de ver goeding aan gediplomeerde spelleiders. Alvorens hierover te discussieeren werd eerst het voorstel in bespreking genomen inzake het urgentieprincipe. Zooals de heer Lotsy mededeelde, zijn er bij kans veertig cursisten, die er voor in aanmer king komen, clubs tegen een vergoeding te trainen, terwijl zij toch volgens het bonds- bestuur-voorstel, als amateurs gehandhaafd zullen blijven. De cursisten willen weten, hoe ze er voor staan, zij wenschen een uitspraak en gezien de economische toestanden van het oogenblik mag dat gerechtvaardigd heeten. Zonder dat dus de voorstellen van de desbe treffende commissie werden afgewacht, werd bo vengenoemd voorstel ingediend als zijnde urgent. De heer Passtoors is er tegen en vraagt al vorens behandeling van het voorstel een gemo tiveerde voorlichting van de betrokken com missie. Na uitvoerige discussie werd het urgentievoor- stel verworpen met 26 tegen 36 stemmen en 1 blanco, zoodat het voorstel zelf inzake uitkee- ring van vergoeding niet in behandeling kwam. Nu het dus niet mogelijk is, dat spelers, die clubs tegen een vergoeding trainen, toch als amateur zullen kunnen blijven spelen, eischte de heer Dorenbos de krachtigste maatregelen van het Bondsbestuur om de huidige uitwassen inzake het amateurisme tegen te gaan. De heer Lotsy deed alsnog een beroep op de vergadering om daarin krachtige medewerking te verleenen en voorkomende gevallen bij het bestuur in behandeling te willen geven, zoodat de reglementen inzake de zuiverheid van het amateurisme volkomen nageleefd zullen worden Het voorstel om conform advies van de Me dische Commissie over te gaan tot het ver plichtend stellen van de medische keuring voor nieuwe leden in die plaatsen, waar medische sportkeuringsbureaux zijn gevestigd, werd met zeven stemmen tegen aangenomen. modelsloepen type B van de Kon. Marine. Hier waren vijf deelnemers, waarvan twee met pech te kampen hadden en een zelfs een oogenblik vastgeraakt was. De resultaten van Zaterdag waren als volgt: 45 M\ kruiser klasse: 1. Coppelstock, eigenaar E. "D. Kalis, tijd 2 uur 49 min., 34 sec. 2. Walsa, eigenaar C. A. Vermaat, tijd 2 uur 50 min. 43 sec. Int. 6 M. klasse: 1. Edith, eigenaar H. H. Barbrecht, tyd 2 uur 53 min. 49 sec. 2. Lou, eigenaar E. Proehl. Modelsloepen type B Kon. Marine: 1. Sloep van Hr. Ms. van Speyck, stuurman kwartiermeester Moens, in 2 uur 42 min. 37 sec. 2. Sloep van Hr. Ms. Gelderland, stuurman kwartiermeester W. Palmer, in 2 u. 42 min 58 s. Regenboogklasse 1. Snoepie, eigenaar P. Schieffer, tijd 1.54.59. De Alkmaarsche Motorraces op den eersten Zondag van kermis gehouden, trokken zeer groote belangstelling. De groote tribune was geheel bezet, terwijl het paddock en het tweede terrein aan de Zandersloot ook geheel bezet waren. Zij, die nu eens speciaal voor de sensatie naar deze races zijn gegaan, hebben daartoe volop gelegenheid gekregen. Immers het aantal valpartijen was dezen middag buitengewoon groot. De oorzaak van al deze valpartijen komt eendeels voor reke ning van de renners zelf, terwijl aan de andere zijde op sommige plaatsen de baan door de groote droogte ook slechts was. Het meerendeel der ongevallen vond plaats in de bocht aan de Regulierslaan, waar eenige zeer slechte plaatsen waren. Het mag anders wel een wonder heeten, dat al deze ongevallen betrekkelijk zoo goed afgeloopen zijn. Immers, voor zoover wij hebben kunnen nagaan, zijn de gevallen renners er nog goed afgekomen. Het eerste ongeval overkwam den renner L. Rehorst van Den Haag, die na het beëindigen van de race blijkbaar te sterk remde, waar door hij met motor en al over den kop sloeg. Hij werd per brancard van het veld gedragen en door dr. Van Hilten, die als geneeskundige aanwezig was behandeld. Zooals men later mededeelde, had hij niets gebroken en was hij er goed afgekomen. Nadat eerst nog Schot in de tweede serie Seniores was gevallen, maar weer opstond, was het P. Oosterbaan, die in de demi-finale, waar in heftig gekampt werd, in de bocht aan de Regulierslaan viel. Hij bleef liggen en werd van het terrein gedragen. Het bleek, dat bij den val zijn arm uit den kop geraakt was en ofschoon hij later weer op het veld zat, was er vanzelfsprekend geen sprake meer van, dat hij verder kon deelnemen. Ook de tweede demi-finale verliep minder gunstig, want in deze race trof den rijder N. Kuijper van Rotterdam het ongeluk. Het geval liet zich nogal ernstig aanzien en hij werd bewusteloos van het terrein vervoerd. Na de pauze werd het er niet beter op, daar in de derde race na de pauze, de finale Nieuwe lingen 351500 c.M.3, een ernstig ongeval zich voordeed. De renners J. de Goeij, van Alkmaar, en J, de Boer, van Hoorn, streden fel om de tweede plaats, waarbij zij in de bocht aan de Regulierslaan veel te hoog kwamen. Een ongeluk kon niet uitblijven en zoowel De Boer als De Goeij kwamen te vallen waarbij de laat ste er nog het beste afkwam. Wel werd hij over het daar staande hekje geslingerd, doch hehoudens een paar schrammen, kwam hij er goed af. De Boer echter moest van het terrein gedragen worden. Hij klaagde erg over zijn hoofd. In de finale Seniores ging het ook weer zeer hard en de rijder Moeke moest eveneens er varen hoe gevaarlijk de Zuiderbocht was, maar zijn val was van weinig beteekenis, want hij stond direct weer op en reed verder. Ten slotte deed zich weer een ernstige val partij voor in den langen afstand-wedstrijd Seniores 251350 c.M.3. Het ging geweldig hard en de renners gaven elkaar weinig kamp, vooral aan den kop werd een heftige strijd gevoerd en reeds in de eerste ronden. Wederom was de Zuidelijke bocht de plaats des onheils. Moeke, die voorreed, kwam in deze bocht te vallen, met het gevolg, dat Bosman van Den Haag eveneens kennis maakte met den grond. Moeke kwam er ditmaal niet zoo goed af als de vorige maal en hij zoowel als Bosman moesten door de Roodekruisdragers, die dezen middag druk werk hadden, van het veld vervoerd worden. Later zagen wij Bosman wederom op het veld loopen nog wat bleekjes en met de hand in een doek. Moeke scheen er ook goed afge komen te zijn, ofschoon hij zich wel aan het been verwond had. Nu iets over de races zelf. Er werd dezen middag vooral in de finales der Seniores snel gereden. Ook de tijden waren uitstekend. Naar men ons mededeelde, maakte O. Moeke in zijn serie de snelste ronde van 28 3/5 seconde, hetgeen een gemiddelde uur-snelheid is van ongeveer 82 K.M. Later echter verbeterde Van der Pluijm dezen tijd nog met 2/5 se conde, of 84 K M. per uur. Van de Alkmaarsche renners vielen de pres taties van Dupont op, die winnaar werd van de Nieuwelingenklasse tot 250 c.M.3. Ook J. de Goey reed in zijn serie heel goed; jammer, dat hem in de finale het bovenomschreven onge luk overkwam. Van Latum had meermalen met motorpech te kampen, zoodat hij geen rol speelde. De Ridder heeft zich in de senio renklasse prachtig gehouden. Ofschoon hij in zijn serie tegen den snelen Van der Pluijm uitkwam, eindigd ehij als tweede, met gering verschil. Zijn tijd was n.l. 2.571/5, terwijl Van der Pluijm een tijd maakte van 2.56 3/5. De snelste rijder van deze reces was onge twijfeld Van der Pluijm. Deze Rotterdammer reed buitengewoon snel en toch vast, hetgeen ook wel blijkt uit het feit, dat hij beslag legde op den prijs der Seniorenklasse 351500 c.M.3 en ook den Lange-afstandwedstrijd van die klasse won. De uitslagen luiden als volgt: le serie: 1 G. A. Dupont, 3.081/5; 2 P. J. Meijer, 3.21 2/5; 3 N. G. Zijp, 3.23. 2e serie: 1 J. A. Roos, 3.27 4/5; 2 F. Visser, 3.28; C. Haring, gevallen. Finale: 1 G. A. Dupont, Alkmaar, Ariel, 3.151/5; 2 P. J. Meijer, Den Haag, Ariel; 3.19 4/5; 3 J. A. Roos, Hoorn, Ariel, 3.241/5. In verband met de geringe inschrijving werd van deze klasse enkel de finale verreden. 1 J. J. Rompelman, Heerlen, Raleygh, 3.19 4/5; 2 P. J. W. Aartsen, Amsterdam, Indian, 3.26 2/5; 3 L. van der As, Den Haag, Royal Enfield, 3.30 3/5. le serie: 1 J. de Goey, 3.22 1/5; 2 K. Nottel- man, 3.23 3/5. 2e serie: 1 J. de Boer, 3.06 2/5; 2 L. W. van der Waard, 3.14; 3 A. Raams, 3.40 2/5. Finale: 1 L. W. van der Waard, IJmui- den, Ariel. De Goey, Alkmaar en J. de Boer. Hoorn, waren beide in de zuidelijke bocht ko men te vallen. Ook in deze klasse werd enkel een finale ver reden. Uitslag hiervan was: 1 A. Poldervaart, Den Haag, Ariel. 3.11; 2 J. Lüdeke, Heiloo, Ariel, 3.12 4/5; 3 R. J. W. Koster, Amsterdam, Rudge, 3.15/5. Teeken uit Krommenie was we gens motorpech uitgevallen. le serie: 1 E. W. Pollé, 3.05 2/5; 2 J. Westerop, 3.06; 3 J. N. Kayser, 3.11. 2e serie: 1 J. Stede houder, 3.07 2/5; 2 L. Rehorst, 3.08. Finale: 1 J Westerop, Den Haag, Velocette, 3.03 4/5 2 E. W. Pollé, IJmuiden, Ariel, 3.051/5; 3 J. Stede houder, Rotterdam, Norton, 3.05 2/5. Uit de ge maakte tijden blijkt wel welk een uiterst span nende race deze was. le serie: 1 G. A. van Dalsum, 3.08; 2 G. de Graaf, 3.09 2/5 3 J. Wind, 4.05 3/5; deze was in een der bochten komen te vallen. 2e serie: 1 J. Meeijes, 3.08 4/5; 2 Ph. de Vries, 3.12 4/5; Th. van Latum, 3.36 3/5. Laatstgenoemde rijder die sterk favoriet was, had danig met motor pech te kampen. Finale: 1 G. A. van Dalsum Rotterdam, Motorsachche, 3.05; 2 J. Moeijes, H. H. Waard, Ariel, 3.05 4/; 3 G. de Graaf, Ju- lianadorp, Ariel, 3.17, le serie: 1 P. Oosterbaan, 3.013/5; 2 N. Kuij per, 3.02 3/5; 3 H. W. Beverdam, 3.04; 4 J. Bos man, 3.06 2/5. 2e serie: 1 Jac. Al, 3.10 4/5; 2 M. van den Berg, 3.11. Van Pelt viel wegens motorpech reeds spoedig uit. 3e serie: 1 O. Moeke, 2.59 2/5; 2 A. Hartman 3.05 3/5; 3 L. F. Breeman, 3.16 2/5. Zoowel de eerste als de tweede demi-finale werden niet verreden, daar zich in beide races valpartijen voordeden, zooals boven vermeld. In de finale startten toen Hartman, Jac. Al O. Moeke, H. Beverdam en M. van den Berg. De uitslag van deze uiterst spannende race was: 1 H. Beverdam, Heemstede, Royal Enfield, 3.00; 2 Jac. Al, Den Haag, Royal Enfield, 3.02 3/5; 3 M. van den Berg, Den Haag, Rudge, 3.04 3/5; 4. O. Moeke, Heemstede, B.S.A., 3.11; 5 A. Hart man, Amsterdam, Motorsachoche, 4.11. le serie: 1 A. van der Pluijm, 2.56 3/5; 2 J. de Ridder, 2.571/5; 3 J. H. Rijk, 2.58; 4 J. C. Houtop, 3.02 1/5. 2e serie: 1 A, van Wingerden, 2.58 4/5; 2 G J. van Dijk, 3.001/5; 3 G. de Jong, 3.012/5; Jac. Schot werd door een valpartij uitgeschakeld. De finale bracht Van der Pluijm, Van Win gerden, J. de Ridder en G. J. van Dijk aan de start. De uitslag van dezen buitengewoon snellen rit is: 1 A. R. K. van der Pluijm, Rotterdam, Norton, 2.56 3/5; 2 J. de Ridder, Alkmaar, Ariel, 2.57; 3 A. van Wingerden, Dordrecht, Royal Enfield, 2.571/5; 4 G. J. van Dijk, Amsterdam. Lady, 3.00 3/5. Tot slot werden nog twee lange afstandwed strijden over 10 baanronden verreden. Nadat in de eerste race voor seniores 251350 cM3. na eenige ronden J. Bosman en O. Moeke kwa men te vallen, werd na geruimen tijd opnieuw gestart. Thans namen nog slechts 5 renners aan de race deel. De uitslag was: 1 H. W. Be verdam, Heemstede, Royal Enfield, 6.26 1/5; 2 A. Hartman Jr., Amsterdam, Motorsacoche. 6.26 2/5; 3 Jac. Al, Den Haag, Royal Enfield 6.26 3/5; 4 M. van Berg, Den Haag, Rudge, 6.38; 5 L. F. Breeman, Rotterdam, F.N., 6.49 2/5. De tweede lange afstandsrace was voor se niores 351500 cM3. Aan den start verschenen: J. Rijk, G. van Dijk, A. van der Pluijm, G. de Jong, J. C. Houtop, J. de Ridder en A. van Wingerden. De uitslag was als volgt: 1 A. R. K. van der Pluijm, Rotterdam, Norton, 5.58 3/5; 2 A. van Wingerden, Dordrecht, Royal Enfield, 6.00 2/5; 3 J. H. Rijk, Den Haag, Ariel, 6.02 2/5; 4 J. de Ridder, Alkmaar, Ariel, 6.17 2/5; 5 G. de Jong Den Haag, Royal Enfield, 6.17 4/5; 6 G. J. van Dijk, Amsterdam, Lady, 6.18; 7 J. C. Houtop, 6.32. 2. De Leede III, eigen. ir. L. Doedes in 155.59. 3. Steur II, eigen. L. v. d. Steur in 1.56.02. 12 M\ klasse: 1. Wijde Keel, eigenaar C. Huisken, in 1.18.42. 2. Kwakelpad, eigenaar W. Beekhuis in 151.36. 3. Kleine Draak, eigen. jhr. P. Bosch van Dra- kesteyn in 152.11. 4. Ster, eigen. J. B. Billen Jr. in 1.25.48. 16 M2. klasse: 1. Treub V, eigen. F. J. Bernhard in 1.18.55. 2. Treub IV, eigen. Syndicaat Bavo in 1.20.18. B.M.-klasse: 1. Nelly II, eigen. J. Westerhuis in 159.42 2. Nelly, eigen. H. Westerhuis in 151.15. 3. NUy, eigen. P. Leeuwis in 1.32.56. 12 Voetsjollen klasse A: 1. Daphnia, eigen. P. H. B. Bergerhof Mul'a in 1.36.11. 2. Schuif, eigen. E. G. v. d. Stadt in 1.36.21. 3. Hunter, eigen. G. F. Bohré in 1.3752. In deze klasse is nog een protest loopen do zoodat de uitslag hier mogelijkerwijze nog ver anderd wordt. Sterklasse 1. Mira Celi, eigen. J. J. Hageman in 1.44.36. 2. Perseus, eigen. G. J. E. Scheepens in 1.45.38 12 Voetsjollen klasse B: 1. Elf, eigen. C. W. de Visser in 157.28. 2. d'Artagnon, eig. W. v. d. Valk Jr. in 1.38.11. 3. It Sweltye n, eigen. A. A. van Tienhovec in 1.39.17. 4. Gollywog, eigenaar W. Everts in 1.40.36. Zondag werden de wedstrijden van de K.N.Z. en R.V. op het Buiten-IJ en de Zuiderzee voort gezet. Alhoewel de wind eenigszins afgenomen was, deed het weer niet voor den eersten zeildag onder. De belangstelling was mede tengevolge van het mooie weer nog grooter dan den eersten dag. Naast de velen die met hun eigen booten de wedstrijden bijwoonden, hadden ook velen van de gelegenheid gebruik gemaakt de wed strijden op de officieele volgboot te volgen. De zeilresultaten van den tweeddh dag waren als volgt: 45 M2. Kruiserklasse: 1. Coppelstock, eig. E. D. Kalis, 5.42.59; 2. Foehn, 5.46.33. Int. 6 M.-klasse 1. Edit (eig. H. Garbrecht) 5.50.44. Regenboogklasse: 1. Hollandia (eig. C. v. Sta veren) 3.34.44; 2. De Leede III (eig. ir. L. Deedes) 3.34.47; 3. Snoepie (eig. P. Schieffer) 3.35.14. 12 M2.-klasse: (le wedstrijd) In verband met een protest kunnen wij hiervan den uitslag niet geven. 12 M2.-klasse (2e wedstrijd): 1. Aeolus (eig. G. Visser) 1.37.57; 2. Mieke II, 158.3; 3. Kwa kelpad, (eig. W. Beekhuis) 159.10; 4. Atalanta, 1.4053. 16 M2.-klasse (le wedstrijd): 1. Treub V (eig. Bernhard) 1.37.47; 2. Treub VI, 1.37.49. 2e wedstrijd: zelfde resultaat, tijden resp. 159.1 en 1.43.11. BM-klasse: (le wedstrijd); 1. Adri (eig. Lee- wis) 1.40.12; 2. War Dry 1.41.4; 3. Eagle, 1.51.19. 2e wedstr.: 1. War Dry (eig. R. Lemstra) 1.47.6; 2. Adri (eig. Leewis) 149.46; 3. Nelly (eig. H. Westerhuis) 1.51.43; 4. Nelly II (eig. J. Wes terhuis) 1.52.18. 12-Voetsjollen A-klasse (le wedstrijd)1. Ree (eig. Galle), 1.43.41; 2. Schuif (eig. v. d. Stadt), 1.43.41; 3. Daphnia (eig. Bergerhof), 1.44.11; 4. Vagebond, 1.45.20. 2e wedstrijd: 1. Ree, 1.52.30; 2. Daphnia, 1.55.3; 3. Pinguin, 1.56.16; 4. Schuif, 1.56.31. Sterklasse: le wedstrijd: 1. Perseus (eig. Scheepens), 1.57.41; 2. Mira Ceti (eig. J. J. Hageman), 2.1.20; 3. Capella, 2.04.18. 2e wedstrijd: 1. Sagitta (eig. C. van Dam), 2.12.2; 2. Perseus. 2.16.38; 3. Mira Ceti, 2.24.45. 12-Voetsjollen klasse B: le wedstrijd- 1. Elf (eig. de Visser), 1.44.16; 2. d'Artagnan (eig. W. v. d. Valk Jr.), 1.44.46 3. Top, 1.44.49: 4. Sana Atout, 1.53.14. 2e wedstrijd: 1. Good Luck (eig. J. Schudde- boom), 2.150; 2. d'Artagnan, 2.2.10; 3. Elf, 2.03.07; 4. Cupido, 2.06.19.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9