STADSNIEUWS l Haarlem, 30 Aug. BEURS VAN AMSTERDAM ELECTRICITEIT MARKTEN Stofzuigerhuis MAERTENS Wisselkoersen DINSDAG 30 AUGUSTUS AGENDA DINSDAG 30 AUGUSTUS 1932 H.O.V.-CONCERTEN Op Koninginnedag Te Aerdenhout Het concert op den Kloppersingel VAN PATER VAN MEGEN ZILVEREN JUBILEUM Eerw. Broeder Simplicianus KONINGINNEDAG De viering In het Centrum In Haarlem-Noord In Haarlem-Oost Cafe's geopend VAN ONZE RECHTBANK De oorlog in het café te Zaandam De brandkast-helden Oplichting DE SLUITING DER KAPPERSZAKEN Amsterdam wacht op Haarlem HERINGA WUTHRICH - HAARLEM RAADSVACATURE- LOERAKKER Mr. Schreurs benoemd Ergerlijke vernielzucht Personalia N.V. de Spaarnebank KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN R.K. VOLKSBOND Verkiezing bestuursleden Triduum Openings-ledenvergadering Een krachtige maatregel BURGERLIJKE STAND VERKEERSONGEVALLEN Samen vreugd... Samen smart! i Dankbetuiging aan den heer Lobel De heer J. W. A. Beynes werd benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL BEVERWIJK HEEMSTEDE 31 Augustus Vampyr stofzuigers 98. 45 15 25 25 484 72* 35 103 101 98 1011 93| 651 641 74 71 7-ft 1164 117 62* 64 43* 45 31* 32 109 110 1* 2 119 123 254 22* 22* 49 48* 51 10I 10* Wabash Erie South. RaUw. 166 140 20* 165 80 4: 10: 12_ 141 170 150 28 175 78 4* 91 12* 141 Concert op Woensdag 31 Augustus 1932 te 2.30 uur in Den Hout, onder leiding van Ma- rlnus Adam. 1. Volksliederen Koninginnemarsch E. v. Brucken Fock. Mondnacht auf der Alster O. Petras. Fant. de l'Opera ,,La Navarraise" J. Massenet. Ouverture „Hans Sachs" A. Lortzing. Intermezzo „Freund Fritz" P. Mascagnl. 7. La Féria (Suite Espanol) Lacome. Programma van het Concert op Woensdag 31 Augustus 1932 te 7.30 uur in de Vondellaan te Aerdenhout, onder leiding van Marinus Adam. 1. Volksliederen. 2. Vorspiel .,Die Meistersinger von Nümberg R. Wagner. 3. BaUet „Sylvia" L. Delibes. a. Prélude. Les Chasseresses. b. Intermezzo et Valse Lente. c. Pizzicati. d. Cortege de Bachus. 4. Fant. de l'Opera Sams on et Dalila" C. Saint-Saëns. 5. Walzer a us „Der Rosenkavalier" R. Strauss. 6. Fant. de Ballet „Coppelia" L. Delibes. Zooals men weet, wordt door het Centrum- Comité Vereeniging Koninginnedag op 31 Augustus, een concert georganiseerd op een verlichte muziektent, drijvende in den Klop persingel. Dit concert zal gegeven worden door de Harmonie Crescendo en de Koninklijke Liedertafel ,,Zang en Vriendschap". Het con cert is zeer mooi te volgen langs de beide oevers. Een gedeelte wordt afgezet voor de leden van „Koninginnedag", die op dat gere serveerde gedeelte vrijen toegang hebben op vertoon van hun diploma 1932. Wij zullen nu maar hopen op wat mooi weer en succes zal dan niet uitblijven. Na afloop zal een muzikale optocht naar de Groote Markt gaan met de Harmonie Crescendo" voorop. Het uit te voeren programma staat in den officieelen gids, welke overal verkrijgbaar is. Eenigen tijd geleden hebben wij in de N. H. Crt. een schitterend geslaagde inschrijving ge houden en bate van de missie van den wel- eerw. pater Van Mesen. Niet alleen is het be drag, dat in de N. H. Crt. kon worden verant woord, groot geweest, maar ook de belangstel ling, die op andere wijze is getoond, stemde tot groote dankbaarheid en voldoening. Wij hebben aan den weleerw. pater een dezer da gen de eindafrekening gezonden, waarop wij het volgend stukje, overvloeiend van groote voldoening, van den pater mochten ontvangen. DANK! aan de Missie-vrienden, die aan de oproeping der N. H. Courant hebben gehoor gegeven en de Missie van de Cookeilanden gesteund heb ben. Zijne Eminentie Kardinaal van Rossum schreef mij„Een voorziening om in den al te grooten isolements-toestand, eenigermate althans, tegemoet te komen, is dringend noo dig." Goede Missie-vrienden, gij hebt den stoot gegeven. Wat er kan en zal gedaan worden weet ik nog niet, daarin moet c'e Overheid be slissen en dan zal er ook wel veel meer geld noodig zijn. Maar gij hebt. met Hoensbroek en Nijmegen, den eerste-, stoot gegeven. Hartelijk dank! Als ik weer op mijn eenzame eiland zal zitten en ik vertel aan mijn bruine menschen van de milde blanken in Holland, zullen zij zeggen, „e aronga meitaks!" dit is „Het zijn goede menschen!" Maar dit is niet uw eenigste vol doening. Ook God heeft met welgevallen neer gezien op u. Want het missiewerk is Zijn eigen werk: „Gaat en onderwijst alle volkeren!" Mochten zij. die veel geld hebben, uw voorbeeld volgen en het missiewerk steunen naar vermo gen. Is er wel een schooner doel dat men steu nen kan? Welke schatten zouden zij vergaren voor den hemel: met een gift zielen helpen redden God zegene u, waarde missievrienden: ik zal een H. Mis lezen, om Gods zegen over u af te smeeken. fr. P. VAN MEGEN S.3.C.C. Men schrijft ons: Met grooten luister is in de kapel van „de Deo" het zilveren professie-feest van den eerw. broeder Simplicianus gevierd. Het hoog altaar en priesterkoor waren in rijken feest dos: wie de kapel binnentrad, voelde het aan stonds aan, dat er een groot feest werd her dacht, een feest, waarop de juichtoon der H- Kerk toepasselijk is: „Haec dies, quam fecit Dominusdeze is de dag, dien de Heer ge maakt heeft; laten wij daarom juichen en ons verheugen". Tijdens de solemneele H. Mis richtte de zeer- eerw. heer rector Timp een gevoelige toespraak tot den eerw. jubilaris, wiens oprechte deugd zich vooral zoo heerlijk geopenbaard heeft, se dert hij na negen jaren met het Overheids ambt bekleed is geweest. Blijmoedig en met opgewektheid heeft Broeder Simplicianus de gewone plaats onder zijn medebroeders weder ingenomen, voor allen een voorbeeld, allen stichtend door zijne gehoorzaamheid en nede righeid, allen aanvurend door zijn ijver. Het koor was versterkt met eenige H. H. zangers en in de namiddagplechtigheid met onze bekende Spaarnezangertjes. De receptie, na de solemneele H. Mis, werd druk bezocht; ook alle Huizen der Congrega ties waren vertegenwoordigd. Des namiddags te half drie was er een plech tig Lof, waarbij de jubilaris zelf, die een voor treffelijk korist is en over een mooie stem be schikt, als steeds, getrouw op zijn post medezong. De feestdag werd besloten met een filmver- tooning naar den beroemden roman: „Hoe ik mijn kind gedood heb." De vertooning, die veel bijval oogstte, werd bijgewoond door Eerw. H. H. Geestelijken, de Eerw. Broeders en eenige genoodigden. Hedenochtend, te 8 uur, was er een plechtige H. Mis voor de familie van den jubilaris, en het feest voor het geheele Huis, zoowel voor penslonnairen en zieken als voor het personeel. Ook dan weder eene filmvertooning. „Wat wordt Broeder Simplicianus vandaag in het zonnetje gezet," hoorden wij ons gisteren avond toefluisteren, en spontaan fluisterden wij terug: „Ja, maar Broeder Simplicianus heeft het ook dubbel en dwars verdiend!" Betreffende de uitvoering der gezangen door het zangkoor, deelt men ons mede: Vóór de Hoogmis zong het versterkt koor der eerw. Broeders het „Veni Creator" van Joc. de Jong. De wisselende gezangen verden door de eerw. Broeders stemmingsvol voorgedragen. De Mis „Mattildis" van Huberts Cuypers kwam mooi tot zijn recht. De klank was vol en toch niet te sterk. Het is ons weer eens op gevallen, welke schoonheid het orgel geven kan. Hadden de heeren van het zangkoor der Spaamekerk des morgens hunne medewerking verleend, des middags kwamen een tiental jon gens van het kanpenkoor een rijke afwisseling brengen. Niét weinig hebben ook deze kleine zangers bijgedragen tot opluistering van het feest. Alle uitvoeringen stonden onder leiding van den organist der kapel, den heer Joc. de Jong. Ter oriënteering onzer lezers laten wij hier onder nog eens volgen het programma voor de viering van Koninginnedag hier ter stede. 7.308.30 uur. Muzikale wandeling door twee muziekkorpsen. (Voor de routes zie men ons nummer van Maandag). 9 uur. Aubade door ongeveer 3600 school kinderen. 9.30 uur. Afmarsch der kinderen in drie groe pen: le groep: Afmarsch naar den Herten kamp; 2e groep: Afmarsch naar het R.C.H.- terrein; 3e groep: Afmarsch naar Gem. Speel tuin aan de Zomervaart. 1012 uur. Kinderfeesten op drie terreinen. 10.3012 uur. Concert op de Groote Markt. 121 uur. Carillonbespefing. 2.304.30 uur. Concert op de Groote Markt. 2.30—4.30 uur. Concert op de Botermarkt. 35 uur. Muzikale wandeling door de stad. 8!0 uur. Concert op de Groote Markt. 810 uur. Concert op de Botermarkt. 8.3010.30 uur. Concert op een verlichte boot in den Kloppersingel. 10.30 uur. Fakkeloptocht vanaf Kloppersingel naar de Groote Markt. (2 muziekkorpsen). 10.3011.30 uur. Concert op de Groote Markt. 8.15 uur. Afmarsch kinderen naar de Aubade. 1012 uur. Kinderfeesten op het R.C.H.-ter rein. 25 uur. Kinderspelen op het R.C.H.-terrein. 23 uur. Kerkconcert in de Kloppersingel kerk. 8.15 uur. Optocht der kinderen in den Gem. Speeltuin aan de Zomervaart. 1012 uur. Kinderfeesten in den Gem. Speel tuin aan de Zomervaart. 26 uur. Wielerwedstrijd in de Pladellastraat en Kruistochtstraat. 811 uur. Concert in de muziektent aan de Zomervaart. De café's mogen tot 1 uur 's nachts geopend blijven, terwijl daarin tot het middernachtelijk uur muziek gemaakt mag worden. De 4 jongemannen en twee dames, die in den avond van 11 April een café te Zaandam in wendig totaal verwoestten hoorden 14 dagen geleden zware straffen tegen zich eischen. Een hunner, wilde den caféhouder dooa- gooien, tegen hem eischte de officier van justitie 3 maanden gevangenisstraf, den anderen „heeren" werden 2 maanden, den dames werd een maand gevangenisstraf toebedeeld. Hedenmorgen deed de rechtbank uitspraak. Drie jongelieden kregen twee maanden, één jongeman met de twee dames één maand ge vangenisstraf. De civiele vordering werd toe gewezen. De kastelein zal zich nu nieuwe tafels, stoe len, aschbakken, glazen en gramofoonplaten kunnen aanschaffen. Twee Zaandamsche ingezetenen braken in bij den Raad van Arbeid te Zaandam en trachtten met een schroevendraaier de brand kast te farceeren. Dit mislukte natuurlijk en ze namen genoegen met twee sigaren. De eerste verdachte hoorde tegen zich eischen een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden, de tweede vier maanden onvoor waardelijk. Hedenmorgen werden de heeren op Juridische gronden vrijgesproken. Een Haarlemmer had zich schuldig gemaakt aan oplichting, door 18.te ontvangen als voorloopige betaling op een dressoir. Het meu belstuk werd echter nooit geleverd. Het O. M. eischte 10 maanden gevangenis straf, gelijk aan het voorarrest en ter beschik baarstelling van de regeering. De rechtbank vereenigde zich daar van morgen mede en beval de onmiddellijke invrij heidstelling van verdachte. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft be paald, dat alle kapperswinkels op Dinsdagmid dag gesloten moeten zijn. Ook daar heeft een kapper op een middag in de vorige maand zijn klanten bediend. Hij werd geverbaliseerd en de ambtenaar van het O. M. eischte 1.boete. De verdediger achtte ook in dit geval het be sluit, evenals het Haarlemsche voor den Don derdagmiddag, in strijd met het algemeen be lang. De kantonrechter wenschte af te wachten of men in Haarlem in cassatie zal gaan en zal over 14 dagen vonnis wijzen. Wij hebben bij de griffie van de Haarlemsche Rechtbank geïnformeerd, of de zaak al spoe dig voorkomt. Voor de maand September staat zij echter nog wel op de rol. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemdverklaring van den heer Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, als lid van den gemeenteraad, De heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. noodzakelijk geworden wegens ontstane vaca ture, tengevolge van het ontslag-nemen, als zoodanig van den heer A. J, Loerakker. Men schrijft ons: Hoewl al meermalen de aandacht gevestigd is op het feit, dat het voormalige landhuis „Bosch en Hoven" aan de vernielzucht van de baldadige jeugd is prijsgegeven, kan uien niet temin hierin geen verbetering bespeuren. Eenige jongens schijnen er een genoegen in te vinden allerlei zware antieke stukken steen zooals vazen, het bovenstuk van de klok, ge deelten van schoorsteenen, dakpanenen, enz., met daverend geluid naar beneden te werpen. Het kan niet te groot of te zwaar zijn, of het wordt verbrijzeld, zoo zelfs, dat rustige wande laars, die daar passeeren, de steenen om de ooren vliegen. Tot ver in den omtrek zijn de gevolgen van deze roekelooze baldadigheid te hooren. Een ernstig woord van protest is hier wel op zijn plaats. Benoemd als leeraar bij het Nederlandsch Conservatorium voor muziek, directeur W. Hammelburg, onze stadgenoot de heer Henry Schulpzand, musicus bij de H. O. V., afd. sa menspel en oorkestklasse. Ten kantore van de N. V. Spaarnebank te Haarlem Trustee van de 7 pet. leening 1926 groot, 500.000 van het Mathias Spital te Rheine werd Maandagmiddag een vergadering van obligatiehouders van genoemde leening ge houden. Op deze vergadering kwam ter sprake een schrijven van Mathias Spital aan den Trustee waarin werd medegedeeld, dat de de- bitrice niet in staat is de rente van 7 pCt. te betalen en aangedrongen werd op een ver laging tot 3 pCt. Na uitvoerige discussie werd op verzoek van een der aanwezigen nog aan het voorstel tot in williging van het verzoek van debitrice toe gevoegd: „onder voorbehoud van alle rechten van obligatiehouders" waarna het voorstel met 127 tegen 12 stemmen werd aangenomen, mits medewerking van alle obligatiehouders wordt verkregen. Bevorderd tot Officier in de Orde van Oran- je-Nassau C. J. van Paassen, predikant, alhier; benoemd tot Ridder in de Orde van den Ne- derl. Leeuw A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer te Schoten-Haarlem; tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau dr. E. A. M. Droog, arts te Heemstede; tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Th. J. M. Stroucken, directeur van de Am bachtsschool en van de Avondschool voor hand werklieden; J. J. B. Laeijendecker, ontvanger der directe belastingen; tot Ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw J. W. A. Beynes, commissaris der N. V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes; tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Mr. J.. J. M. Noback, secretaris vereeniging Centraal Overleg van Werkgeversbonden en van de Algemeene Werkgeversvereeniging. Toegekend is de eere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan J. Wage, werkmeester bij de Strafgevangenis; in brons aan J. W. Wijekers, bewaarder bij het Huis van Bewaring; in goud aan mej. P. Hulsbos, oud-directr. van het Doorgangshuis v. vrouwen en meisjes; in brons aan J. de Vries, bewaker gemeente-terreinen te Bloemendaal; in zilver aan J. Woudstra, concierge Middelb. Technische School te Haarlem; in brons aan J. H. Lichtenveldt, schilder le klasse W. S.; in zilver aan W. J. Akkerman, chef cliché-afd. N.V. Uitgevers- en Drukkersbedrijf J. A. Boom, te Haarlem;; S. Piso, procuratiehouder firma Ruygrok en Co. te Haarlem. Bij deze gelegenheid heeft de plaatselijke consul van den A.N.W.B. den heer Lobel een brief van den directeur der Afdeeling Wegen en Verkeer van den Algemeenen Nederland- schen Wielrijders Bond ter hand gesteld, waar in hem dank wordt gebracht voor de wijze, waarop hij steeds heeft medegewerkt aan de behartiging van de belangen van den Bond, o.a door hulp bij plaatsing van wegwijzers e.d. In de maand October zal er een verkiezing voor het hoofdbestuur van den R.K. Volksbond plaats hebben, wegens periodiek aftreden van de heeren P. Dekker, vice-voorzitter; H. Leeuw, secretaris en G. Telman, commissaris, en ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer W. Th. Vermeulen. De aftredende leden zijn herkiesbaar. Het jaarlijksch Triduum van den R.K. Volks bond zal dit jaar gehouden worden Woensdag 12, Donderdag 13, Vrijdag 14 en Zondag 16 Oct in de St. Josephkerk. De geestelijk adviseur, rector J. B. M. Timp, zal het Triduum leiden. Donderdag 8 September zal de R.K. Volks bond, des avonds 8 uur, zijn eerste vergadering in het nieuwe seizoen houden, waar zeer be langrijke onderwerpen zullen behandeld wor den. De leden worden nu reeds verzocht, dezen datum vrij te houden. Naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich Vrijdagavond te Haarlem, ter gelegen heid van een openluchtmeeting tegen het rapport-Weiter hebben voorgedaan, heeft de waarnemende burgemeester, de heer mr. M. Slingenberg, besloten geen toestemming meer te geven voor soortgelijke betoogingen, door welke politieke partij of groep ook aangevraagd. Al sinds lang is de lijdzaamheid, waarmede onze burgemeester krenkende en grievende uitdrukkingen jegens andersdenkenden op mee tings, vergaderingen en bij optochten duldt, velen een dom in het oog en wij juichen het darom van harte toe, dat de heer Slingen berg van zijn waarnemend-burgemeesterschap geen sinecuur maakt, doch krachtige maat regelen durft nemen, die noodig zijn. Wat Vrijdagavond op het Kalfje aan het Prinsen-Bolwerk is gebeurd, maakt ingrijpen noodig, indien men in den a.s. winter, waarin de gemoederen door de op handen zijnde ver kiezingen voor de Tweede Kamer en den nood er tijen tot kookhitte zullen worden opgejaagd, althans toestanden wil vermijden zooals bij de Duitsche verkiezingen zijn beleefd. Georges Oversteegen, die door zijn superieuren in Rusland, naar Haarlem is gestuurd om daar heibel te maken en als het kon op een revo lutie aan te sturen, heeft toen een eerste proeve van bij de Russische politie vrworven kennis afgelegd. De onbeholpen wijze, waarop hij zich van zijn taak kweed en de „heldhaf tigheid la Dijnkoop", die hij daarbij zooals wij van hem gewend zijn, aan den dag legde, zulen voorloopig de grondvesten van onze Haarlemsche samenleving niet doen daveren, maar het gevaar waaraan de Haarlemsche politie en streks de Haarlemsche burgerij bloot kunnen staan, bleek bi] die gelegenheid niet denkbeeldig. Zoolang er drie of vier agen ten waren, werd er door de communisten op vlegelachtige wijze gesard, geplaagd, gescholden, verzet gepleegd en met steenen gegooid, en het ligt niet aan hen, dat niemand werd gewond en dat de politie, het sarren moede, niet ge schoten heeft. Toen de communisten zagen, dat een agent uittrok om verserking te halen, maanden de leiders aan ,,rusig" naar huis te gaan. In Amsterdam en Rotterdam, waar reeds meermalen slachtoffers can communisti sche relletjes vielen, is ook immer verteld, dat de leiders hun menschen aangemaand hadden „rustig" naar huis te gaan. Den maatregel van onzen waarnemend burge meester juichen wij dus toe. Als straks de burgemeester weer in functie komt, kan hij het verbod natuurlijk weer intrek ken, maar wij hopen, dat hij van die bevoegd heid geen gebruik zal maken. In alle geval ver wacht de goedwillende burger in Haarlem, dat de burgemeester in den eerstkomenden tijd een strenge maatstaf zal aanleggen bij het verlee- nen van vergunningen tot het houden van open lucht-meetings en openbare vergaderingen en dat de partij, die zich niet ordelijk weet te ge dragen of het gezag neerhaalt, worde gestraft met het inhouden gedurende eenigen tijd van gunsten. Alleen een krachtig bewind kan in dien tijd onheilen voorkomen. Geboren: 26 Aug.: J. M. Antonisse—v. d. Meij z.; A. Visserv. d. Meer d. 27 Aug. J. W. v.d. Linden—v. d. Ende z. 28 Aug. E. W. J. Fran se—v. d. Aar d. Overleden: 28 Aug. J. M. Kopjes Niemann v. d. Sluis, 51 j„ Holsteijnstraat; O. J. v. Dam— Hogendorp, 67 j„ Warmoesstraat. 29 Aug. L. W. Terstal—Havik, 36 j„ Saenredamstraat. Gisterenavond omstreeks halfnegen reed de 38-jarige C. ten B., wonende Scheldestraat 26, met zijn rijwiel op den Schoterweg, terwijl zijn vrouw achterop het rijwiel was gezeten. Juist, toen een autobus, die in dezelfde rich ting reed, passeerde, moest Ten B. uitwijken voor een meisje, dat voor zijn fiets ging loopen. Er ontstond een aanrijding tusschen rijwiel en autobus, waardoor Ten B. en zijn vrouw vielen. De man kreeg een wonde aan het hoofd en de vrouw een bloedende wonde aan het achter hoofd. Door een lid van O. N. zijn belden verbonden en per auto van Mathot naar het St. Elisa- beths-Gasthuis overgebracht. i: y'/ ..v.;.-..... x.' A K ...V. «-■' ':S:« De heer J. N. Lobel, inspecteur in dienst van Openbare Werken, dezer Gemeente, legt mor gen wegens pensionneering zijn functie neder. (Deze pagina is gedeeltelijk gecorrigeerd) Opgepast! De commissaris van politie te Bloemendaal waarschuwt de ingezetenen, al vorens steun te verleenen aan de werkverschaf fing van blinden, gevestigd te Amsterdam Govert Flinckstraat 265, voor welke instelling als leider optreedt zekere Brouwer, die voor deze onderneming bewijzen van aandeel tracht te plaatsen, zich om inlichtingen te wenden aan zijn bureau te Overveen. R. K. Tuinbouwwinterschool (Toelatings examen). Zaterdag 17 September a.s. zal het toelatingsexamen worden afgenomen voor nieuwe leerlingen der R.K. Tuinbouwwinter school te Beverwijk. Tot voormelden datum is nog gelegenheid om zich te laten inschrijven. Ter verkrijging van onderwijsprogramma, internaatprospectus en aangifteformulier wende men zich tot den directeur der school, die ook gaarne bereid is alle gewenschte inlichtingen te verstrekken. VIERING KONINGINNEDAG. Hoewel de Commissie tot viering van den Koninginnedag wegens de tijdsomstandigheden dit jaar geen groote feesten organiseert, zullen op den lsten September toch de gebruikelijke kinderfeesten plaats hebben. Tusschen half 9 en 9 uur trekken de kin deren in optocht van de scholen naar Groenen- daal, voorafgegaan door de muziekvereenigin- gen „Eensgezindheid", „St. Michaël" en „Ex celsior". Des middags wordt een optocht gehouden met versierde parapluies op auto's, fietsen, vliegende Hollanders e. d. Hiervoor heeft zich een 50-tal deelnemers aangemeld. Om 3 uur vertrekt de stoet uit Groenendaal langs de volgende route: Molenbrug, Molenlaan, Valkenburgerplein, Nic. Beetsstraat, Nic. Beetsplein, Wilhelmina- plein, Achterweg, Laan van Insulinde, Molen- werfslaan, Drieheerenlaan, Wipperplein, Heem- steedsche Dreef, Postlaan, Raadhuisstraat, Bin nenweg, Koedieflaan, Bleekervaart, Kerklaan, Raadhuisstraat en Raadhuisplein, waar de stoet ontbonden zal worden. De Harmoniegezelschappen „Eensgezindheid" en „St. Michaël" zullen in dezen tocht mede- loopen. Van 6.45 tot 8.15 geeft de Harmonie „Eens gezindheid een concert op het Raadhuisplein, waarna van 8.15 tot 10 uur de Christelijke Oratoriumvereeniging eveneens voor het Raad huis een zanguitvoering geeft. Het Raadhuis zal feestelijk verlicht worden. Des avonds om 9 uur zal er een herhaling plaats hebben van den optocht met versierde parapluies, maar dan geïllumineerd. De stoet vertrekt van de Herfstlaan langs Valkenburgerlaan, Valkenburgerplein, Raad huisplein, Raadhuisstraat, Binnenweg, Bron- steeweg, Adr. Pauwlaan, Paulus Buijslaan, v. d. Spiegellaan, Koedieflaan, Binnenweg, Raad huisplein waar hij ontbonden zal worden. Dan volgt uitreiking van de voor de versie ring uitgeloofde prijzen. Bij dezen lichtstoet zullen de muziekvereeni- gingen „St. Michaël" en „Excelsior" hun mede werking verleenen. LEIDEN, 30 Aug. 1932 Heden werden aan gevoerd 404 vette varkens. 375 zware 0.27— 0.28; 29 lichte 0.26—0.27. Geen zouters. Han del matig. LEIDEN, 27 Aug. Eierenveiling. Aanvoer 8422 stuks. Kippeneieren 3.80—4.20; Eendeneieren ƒ2.803.30 per 100 stuks. Handel goed. PURMEREND, 30 Aug. 2382 K.G. boter, melkboter 1.10—1.45, weiboter ƒ0.80—1.20 p K.G.; 769 runderen: 390 vette ƒ0.64—0.70, 25g melk- en gelde 1.10—2.40 p. stuk, stug; 125 stieren ƒ0.440.50 p. kilo, matig; 18 paarden ƒ0.60—1.40 p. stuk, stug; 89 vette kalveren ƒ0.700.90 p. kilo, vlug; 197 nuchtere kalveren slacht 518 p. stuk, ƒ1016 p. stuk, vlug; 483 vette varkens 0.220.28 per kilo, matig; 64 magere varkens 716 per stuk, stug; 161 biggen 4—7, stug; 518 Schapen 9—16, stug; 646 lammeren 6—10, stug; 25 bokken 3—7, matig; Piepkuikens 0.50.80; Kipeieren 3.604.10 per 100 stuk; Eendeieren 2.30; Oude kippen en hanen 0.35—0.37per K.G.; Konijnen 0.25— 0.75; Eenden 0.20^-0.75 per stuk; Duiven 0.40 per paar. ROTTERDAM, 30 Aug. Aangevoerd 210 paar. den, 38 veulens, 736 magere runderen, 1025 vette runderen, 260 vette kalveren, 509 graskalveren, 433 nuchtere kalveren, 509 graskalveren, 426 schapen of lammeren, 19 biggen, 6 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: koeien 1518, 26 29, 33%34 ct.ossen 1618, 25-27, 3032 ct.; stieren 1417, 2022, 2426 ct.; vette kalveren 20—25, 32%—37%, 47—47% ct.; graskalveren 14—17. Prijzen per stuk van mager vee. Melkkoeien f 120—225; Stieren f 70—300; Graskalveren f 20 Gebouw „St. Bavo" Rechtskundig Bureau, half 9. St. Caecilia, 8 uur. R.K. Kraam- verzorging, van 2—3 uur. Alberdingk Thijm, 8 uur. Afdracht Grafische Bond, 8 uur. Gem. Concertgebouw Bouwmeester's revue „Wat doe je in de kou", 8 uur. Groote Kerk Orgelbespeling, van 8.159.15 uur Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 1.30 en 8.15 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2.30, 7 en 9.15 urn-. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en va riété, 2.30 en 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 10—12,2—4,8—9 u. Zaterdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Sociëteit ,St. Bavo" Assurantie-kantoor L.V.B., 2 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellin gen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, iederen dag van 10—12, 2—4, 8—9 u. Zater dags van 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haarlem. Tel. 11671. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 —35; Werkpaarden f 100—280; Slachtpaarden f 100—165; Hitten f 60—120; Veulens f 40—70; Fokkalveren f 814; Slacht nuchtere kalveren ,f 5—7; Kalf koeien 130—235; Pinken 40—85; Vaarzen f 90—135; Biggen f 5—7; Biggen 5—7; Biggen per week 0.50—0.70. Overzicht Rotterdamsche Veemarkt Op de vette markt was de aanvoer van koeien en ossen zeer ruim; de handel stroef en de prijzen iets lager; behalve voor le kw., die gelijk bleef; een enkel prima exemplaar ging tot 1 ct. boven noteering. Stieren met zeer grooten aanvoer; de handel was iets beter en de prijzen wat hooger. De aanvoer van vette kalveren was niet groot; de handel was iets beter en dezelfde prijzen werden gemakkelijk bedongen; prima exemplaren gingen nog tot 2% ct. boven noteering. Op de magere markt was de aanvoer van melk- en kalfkoeien flink; de handel was stil en de prijzen iets lager. Jong vee met ruimen aanvoer; kalmen handel en vrijwel gelijke prijzen. Graskalveren met ruimen aanvoer; de handel was stug en de zelfde prijzen werden met moeite bedongen. De aanvoer van nuchtere fok- en slachtkalveren was klein, de handel was iets levendiger, de prijzen iets hooger. Werkpaarden enz., met flin- ken aanvoer, de handel was Iets williger, vaii- daar de prijzen iets hooger. Biggen met zeer kleinen aanvoer kalmen handel en dezelfde prijzen, een prima big f 1.— boven noteering, voor den Dinsdag was de aanvoer van schapen en lammeren ruim, en was absoluut geen han del, vandaar geen noteering. Maandaanvoer: 1008 runderen; 1076 vaarzen, 235 veulens, 4935 vette kalveren, 2262 nuchtere kalveren, 4024 schapen en lammeren, 91 biggen 46 bokken, 9 ezels en 7568 varkens. DINSDAG, 30 Aug. Vorige koersen Londen 8>61 8 BwHJn 59.10 59. partis 9.74* 9. Brussel 34.47* 34. Zwitserland 48.20 48 Weenen Kopenhagen 45^85 44. Stockholm 44.20 44 Oslo 43.15 43. New York (cable) 2.48 2. Rome 12.75 12. Praag 7.35$ 7. Madrid 20.20. 624 07* 74 Vorige koersen Staatsleeningen 5% Nederland 1919 102f 4% Nederland 1916101 Nederland 1931 90| 5 NederL 1932 1011 i N. Ind. 1926 AB 94* Janken koloniale Bank .ndlsche Bank 65 63 .uuioviub uaua rj lert. Handel-MU ndustrieën Jnilever Jalvé Delft \ig. Kunstzijde ff Van Berkels Pat. éieuwe Philips KUch Accoustiek fw »e& Ford iheil Onion OU Vorige koersen ►lubber Vdam Rubber 3andar Jell Batavia Rubber Serbadjadl Silau V. I. G. O Allied Intercontln Rubber Scheepvaart Java Ch. Japan Soil Amerika Lijn ilto Gem Elgeno. Son. Ned Stoomt». Scheepvaart-Onle ndustr. Buitenland Anaconda Jethiehem Steel U. S. Steei Suiker U i. Jav Cultuur N. L 8 O. Poerworedjo Vorstenlanden Actions Idem intern Nickel Mijnbouw Soeton Mijnbouw 20 19 Alg. Exploratie 116* 124 Redjang Lebong S0 81 ?etroleum Jaboes IS ion OU1654 164* Jeriak 87 89 'eudawa 6 6 continental OUS$ Sf Tabak DeU Batavia Oude DeU Senembah Oostkust Kansas City South Spoorwegen Onion Pacific

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2