DE K ONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN DINSDAG 30 AUGUSTUS Dr. F, A. Weve O.P., koog- leeraar aan de R. K. Handels hoogeschool te Tilburg, werd benoemd in de Orde van den Bij Koninklijk besluit: is benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: G. H. W. M. ridder Huyssen van Kattendijke, gezant te Lissabon; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. G. W. baron de Vos van Steenwijk, ge- zantschapsraad aan het gezantschap te Ber lijn; dr. A. Loudon, gezantschapsraad aan het gezantschap te Madrid; J. F. Boer, referendaris aan het Departement van Buitenlandsche Za ken; F. Gerth van Wijk, consul-generaal te Tanger; C. A. Hellmund, consul te La Guaira; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. W. F. Bruens, hoofdcommies aan het Depar tement van Buitenlandsche Zaken; W. P. M. van Eps, consul te St. Thomas; E. M. van der Niepoort, consul te Porto; jhr. G. L. van der Maesen de Sombreff, consul te Brussel; L. J. Breman, consul te Genua; W. H. D. Surin- gar, consul te Triest; A. M. L. Winkelman, con sul te Mombasa; P. C. G. Peereboom, consul te Warschau; G. H. Barfoed, vice-consul te Le Havre; J. A. Brouwer de Koning, vice-consul te Córdoba; B. Langeveld, vice-consul te Boe karest; J. H. Groeneweg, kanselier aan het ge zantschap te Bern; G. P. C. Pichal, directeur der kanselarij aan het consulaat-generaal te Antwerpen; K. Tensen, voorzitter van het be stuur der Christ, school „Prinses Juliana", te Brussel; is bevorderd: tot commandeur in de Orde van den Neder- landschen Leeuw: mr. A. Tak, proc.-gen. bij den Hoogen Raad der Nederlanden te 'sGraven- hage; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland- schen Leeuw: mr. L. A. Nij pels, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 'sGra- venhage; mr. J. L. M. Meckmann, raadsheer in den Hoogen Raad der Nederlanden te 'sGravennage; mr. J. J. Croles, pres. van het gerechtshof te Leeuwarden; jhr. mr. C. O. M. van Nispen, president van de arr. rechtbank te 's Hertogenbosch; mr. J. W. A. M. baron van Lamsweerde, officier van justitie bij de arr. rechtbank te Breda; mr. Th. Heyligers, lid van de gemengde rechtbank in Egypte, te Cairo; jhr. mr. K. J. Schorer, deken der Orde van advocaten te Utrecht; dr. G. A. H. Bauduin, vicaris-generaal van het bisdom Roermond en president van het Groot Seminarie te Roer mond; is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: C. J. van Paassen, pred. te Haarlem. zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. D. K. G. de Jong, kantonrechter-plaats- verv. in het kanton Amsterdam; J. L. Schou ten, predikant bij de Gereformeerde Kerk te Amsterdam; J. L. Brekelmans, kan., deken en plebaan te 's Hertogenbosch; mr. J. Hambur ger A.-D.zn„ voorzitter van het kerkbestuur van de Ned.-Israëlietische gem. te Utrecht; P. J. C. van Toornenburgh, voorz. Voogdijraad te Alkmaar; W. G. J. de Haer, geest. adv. van R. K. reclasseeringsvereenigingen te Arnhem; H. J. J. Verhoeff, notaris te Avenhorn; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: G. H. Wagenaar, pred. Nederduitsch-Herv. ge meente te Rotterdam; W. van Oeveren te Wol- phaartsdijk; E. Ch. le Cornu, predikant te Amsterdam; J. W. Geels, predikant te Hil versum; W. F. A. O vermeer, pastoor te Heeg; D. de Ridder, comm. van politie te Velsen; E. C. Wierts van Coehoorn, comm. van politie te Goes; W. Gijse Weenink, dir. strafgevangenis te Rotterdam; W. E. P. Germs, pred. Rijkswerk inrichtingen Veenhuizen; dr. H. Postma, ge- neesh. Rijksopvoedingsgesticht te Zeist; B, J. M. Sistermans, voorzitter Alg. Commissie voor Kinderverpleging en Kinderbescherming van den H. Vincentius van Paulo te 's Gravenhage; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje-Nas sau: jhr. mr. L. E. M. von Fisenne, lid van Ged. Staten van Zuid-Holland, te Rijswijk; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mr. P. E. Briët, lid Eerste Kamer te Leiden; A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer te Schoten-Haarlem; mej. J. M. J. A. Meijer, lid van de Tweede Kamer te Rotterdam; dr. S. E. B. Bierema, lid van de Tweede Kamer te Usquert; H. de Liefde, lid van Ged. Staten van Gelderland, te Culemborg; mr. R. M. van Dusseldorp, lid van Ged. Staten van Zeeland, te Middelburg; S. W. de Jong, lid van Ged. Staten van Friesland, te Lemmer; ir. H. van der Kaa, hoofdinsp. volksgez. te 's Gravenhage; dr. N. P. van Spanje, geneesheer-dir. O. L. Vr. Gasthuis te Amsterdam; Is bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassaau: R. P. van Roijen, dir. gem. waterleidingen te Amsterdam; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. G. van Baren, burgemeester van Delft; A. H. Smulders, wethouder der gemeente Utrecht, te Utrecht; H. van Dam, president-hoofdman der vrijwillige brandweer te Rotterdam; jhr. ir. G. de Graeff, insp. volksgez. te 's Graven hage; dr. W. Stuurman, dir. openbaar slacht huis te Leiden; P. L. van der Harst, arts, te 's Gravenhage; F. Tijdens, arts, te Groningen; dr. J. A. van Trotsenburg, geneesheer-dir. van het Rijkskrankzinnigengesticht te Grave; A. M. J. H. R. de Steenhuysen Piters, geneesheer aan het gesticht Boldershof voor vrouwelijke R. K. idioten te Druten; ir. H. Stokvis, te Brussel; mr. C. M. H. Minderdop, lid van het hoofdbestuur van het „Maria Catharina van Dooren's Vrouwengesticht van Weldadigheid" te Rotterdam; mr. J. J. Keizer, voorzitter „De Joodsche Invalide", te Amsterdam; J. F. Croo- ckewit, gepens. majoor-tit. Ned.-Ind. leger, chef van den staf der Haagsche Burgerwacht, te 's Gravenhage; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: F. K. van Iterson, hoofdcommies te 's Gra venhage; P. D. M. Beckers, lid van de Prov. Staten van Limburg en burgemeester van Ubach over Worms; K. Tissingh, lid van de Prov. Staten van Drenthe, te Ruinen; mr. J. J. L. van Heest, administrateur ter provinciale griffie van Gelderland, te Arnhem; G. R. van der Ven, burgemeester van Vlijmen; J. H. A. Frieswijk, burgemeester van Doornspijk; jhr. J. K. Hesselt van Dinter, burgemeester van Pijnacker en Nootdorp; K. Zijp J.zn., burge meester van Abbekerk; J. Bouman, burgemees ter van Nieuwerkerk (Z.)P. H. baron Taets van Amerongen van Natewisch, burgemeester van Markelo; J. Schutgens, burgemeester van Spaubeek; S. E. Lunter, wethouder der gemeen te Bolsward; A. A. Scheepers, wethouder der gemeente Heerlen; J. M. Kieboom, secretaris der gemeente Raamsdonk; W. J. Berghuis, se cretaris en ontvanger der gemeente Loppersum; C. Hondius, oud-lid van den raad der gemeente Middelburg; D. J. J. A. de Leur, te Maartens dijk; mej. C. F. Boeije, adjunct-directrice van het Algemeen Provinciaal Stads- en Ac. Zie kenhuis te Groningen; dr. E. A. M. Droog, arts, te Heemstede; W. H. van Schaick, penningmees ter Ger. Vereeniging voor ziekenverpleging, te Amsterdam; A. Mol, secr. Comité Ned. Roode Kruis, afd. O. Z. Beveland, te Waarde; J. Brü- geman, pastoor te Middelburg, geestelijk adv. van de St. Elisabeths Vereeniging, aldaar; me vrouw de wed. P. HesselmansSprangers, pre sidente der Vereeniging van de H. Elisabeth van Hongarije, te Kaatsheuvel (gem. Loon op Zand)B. J. F. M. Drabbe, secretaris van den hoofdraad der St. Vincentius a Paulo-vereeni- ging. te 's Gravenhage; W. H. Burgers, voor zitter van het Burgerlijk Armbestuur te Den Helder; J. P. Thierry, te 's Gravenhage; F. J. G. Furda, te Groningen; J. Th. A. Diebeis, lid van het burgerlijk armbestuur en regent van het Oud-Burgeren Gasthuis, te Nijmegen mevr. I. Cremers, geb. jonkvr. van Nispen tot Se- venaer, te Arnhem; C. Wildenberg, lid van de Gewestelijke Landstormcommissie „Zuid-Hol land West", te 's Gravenhage; A. J. C. Maas Geesteranus, lid van de Gewestelijke Land stormcommissie „Alkmaar", te Heiloo; kapelaan A. Hoevenaars, secretaris-penningmeester van de Landstormcommissie uit den Bond van R. K. Militairen Vereenigingen, te Bergen op Zoom; L. Attema, lid van den raad van bijstand van de Nationale Noodhulp Organisatie te Hil versum; A. P. van Hoey Smith, commandant van het Voer- en Vaarwezen der Burgerwacht te Rotterdam; ds. H. Thomas, voorzitter der Christelijke Oranjevereeniging te Leiden; J. F. L. de Balbian Verster, journalist, te Amster dam; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: prof. dr. J. van der Hoeve, voorzitter van de afdeeiing natuurkunde der Kon. Aka- demie van Wetenschappen te Leiden; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: P. Visser, administrateur bij het Departement van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen te 's Gravenhage, wonende te Voorburg; dr. N. van Wijk, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Leiden; dr. A. J. P. van den Broek, hoogleeraar aan de Rijksuniversi teit te Utrecht; dr. B. J. H. Ovink, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Utrecht; dr. A. G. Roos, hoogleeraar aan de Rijksuniversiteit te Groningen; ir. G. H. de Vries Broekman, hoog leeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; dr. ir. J. Böeseken, hoogleeraar aan de Technische Hoogeschool te Delft; mr. W. C. Mees, curator van de Ned. Handelshoogeschool te Rotterdam, wonende te Wassenaar; dr. F. A. Weve, O. P., hoogleeraar aan de R. K. Han delshoogeschool te Tilburg; W. H. Cool, inspec teur van het nijverheidsonderwijs, te 's Gra venhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: dr. R. Brinkman, conservator aan de Rijksuni versiteit te Groningen; ds. T. Ferwerda, cura tor van de Vrije Universiteit te Amsterdam; dr. H. C. Rutgers, secretaris van de Nederland- sche Christenstudentenvereeniging, te Harden- broek (gem. Driebergen)dr. D. E. Bosselaar, rector van het gemeentelijk gymnasium te Lei den; dr. H. Hulshof, dir. van de gemeentelijke hoogere-burgerschool met 5-jarigen cursus te Arnhem; J. Peper, directeur van de gemeen telijke handelsschool en der handelsavondschool te Amersfoort; Chr. Stapelkamp, directeur der Christelijke hoogereburgerschool met 5-jarigen cursus te Groningen; mej. D. H. A. M. Ter- windt (mère Ignace), rectrix van het R. K. gymnasium voor meisjes te Venray; P. Goorts, rector van de bisschoppelijke kweekschool te 's Hertogenbosch; mr. H. P. van Heukelom, voorzitter van het bestuur van het Instituut tot Onderwijs van blinden, te Amsterdam; jkvr. C. gravin van Limburg Stirum, te Arnhem; W. Puister, inspecteur van het lager onderwijs in de inspectie Emmen, wonende te Coevorden; mr. P. L. M. Driebeek, bestuurslid der R. K. Vakschool voor Meisjes te Rotterdam; mr. J. F. Th. van Valkenburg, secr. van het Vader- landsch Fonds tot aanmoediging van 's Lands zeedienst, te Amsterdam; dr. A. Beets, redac teur van het Woordenboek der Nederlandsche taal, te Leiden; I. de Bruyn, te Spiez; dr. K. Heeringa, Rijksarchivaris in de provincie Utrecht, te Utrecht; J. Ed. Karsen, kunstschil der, te Amsterdam; M. Lam jr., te Amsterdam; mevr. A. van RhijnNaeff, letterkundige, te Dordrecht; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: S. A. Leopold, ondervoorzitter van de examen commissie Fransch voor de A-akte m.o., te Goes; dr. J. Mehler, conrector van het Baarnsch Lyceum te Baarn; L. A. van Melle, leeraar aan het Christelijk gymnasium te Utrecht; J. J. Meijerink, leeraar aan de Rijkshoogerebur- gerschool en aan het Christelijk lyceum te Al melo; ir. F. J. Vaes, leeraar aan de 1ste ge meentelijke hoogere burgerschool met 5-jarigen cursus te Rotterdam; J. N. Breunese, algemeen secretaris van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding, te 's Gravenhage; J. Th. Coumans, oud-hoofd eener openbare school voor lager onderwijs en u. 1. o. te Roosendaal; Th. A. Geels, bestuurslid der R. K. Schoolver- eeniging te Amsterdam; A. de Jong E.zn., di recteur der Vereeniging van Christelijke On derwijzers en Onderwijzeressen in Nederland en de Overzeesche Gewesten, te 's Gravenhage; G. B. de Jong, voorzitter van de Vereeniging voor Gereformeerd Lager Onderwijs te Oud-Beijer- land; J. B. Meijnen, oud-hoofd eener bijzondere school voor u. 1. o. te Leiden; G. F. Rombouts (frater Sigebertus), onderwijzer aan eene bij zondere school te Goirle; P. A. Versluys, direc teur der Hervormde kweekschool te Amster- dm; A. P. de Wild, oud-hoofd der openbare school, genaamd: Corn. Drebbelschool, te Am sterdam; A. Zuiderveld, directeur der Rijks kweekschool voor onderwijzers en onderwijze ressen te 's Gravenhage; ir. D. Postma, leeraar aan het Rijksinstituut tot opleiding van tee- kenleeraren te Amsterdam; J. van Roon, leeraar aan de zeevaartschool te Scheveningen; Th. J. M. Stroucken, directeur van de Ambachtsschool en van de avondschool voor handwerkslieden te Haarlen; H. D. Tabak, vice-voorzitter van het hoofdbestuur van de Vereeniging tot Bevorde ring van de Vakopleiding voor Handwerkslie den in Nederland, te Amsterdam; B. van der Worp Jr., directeur van de eerste ambachts school en eerste avondteekenschool van de Maatschappij voor den Werkenden Stand, te Amsterdam; A. D. J. W. van der Stap, bariton- zanger, te Delft; Louis van Tulder, concertzan ger, te Rijswijk (Z.-H.)C. de Wolf, hoofdleeraar in het orgelspel aan het Amsterdamsch conser vatorium, wonende te Arnhem; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: mevr. dr. J. S. de Jongh, weduwe van mr. A. E. H. Goedkoop, wonende op het kas teel de Essenburgh, bij Harderwijk; mr. L. A. Ries, adm. Dep. Fin.; P. C. Ligtenberg, direc teur der directe belastingen, enz. te Breda; P. K. Sjollema, directeur der registratie en do meinen te Leeuwarden; dr. J. T. Born water, dir. lab. Dep. Fin. te Amsterdam; mr. R. Bouw man, insp. accountantsdienst, te 's Gravenhage; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: W. J. Hoogteyling, ref. Algem. Rekenkamer; J. A. Willinge, ref. Dep. Fin.; jhr. AE. von Bü- low, insp. dir. bel. invoerr. en acc. te Zutphen, lste afd.; B. Moolenburgh, insp. dir. bel., in voerr. en acc. te Leiden, lste afd; J. C. Bemer, insp. der reg. en dom. te Utrecht, lste afd. S. A. Rochat, ontvanger der invoerr. te Rotterdam; P. A. de Jong, ontvanger der reg. en successie rechten te Amsterdam; ir. J. G. Robbers, hoofd architect bij den Rijksgebouwendienst; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. H. Vandalon, hoofdcommies bij het De partement van Financiën; H. A. C. L. Barent- sen, hoofdcommies bij het Departement van Financiën; P. Schoutens, ontv. dir. bel. te Nij megen, lste kantoor; J. A. Bijlsma, ontvanger der invoerr. en acc. te Leeuwarden; J. J. B. Laeijendecker, ontvanger der dir. bel. te Haar lem; C. F. Trip, ontvanger der successierechten te Utrecht; C. J. de Lussanet de la Sablonière, ontvanger der successierechten no. 2 te 's Gra venhage; L. Scholten, controleur der invoerr. en acc. te Amsterdam; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: de schout bij nachts C. J. E. Bru- tel de la Rivière en J. F. Osten; de gen.-maj.s H. G. Winkelman, comm. IVde div.; M. ridder van Rappard, insp. art.; B. E. Stöver, comm. Ilde div. en L. W. van Hoek, gepens. kolonel met den tit. rang van gen.-maj. zijn bevorderd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden)de kap .ter zee D. Vreede en de kap.-luits. ter z. H. Ferwerda en G. W. Stöve; zijn benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden)de kapitein ter zee R. H. Arntzenius; de gepens. kolonels K. van Drunen en J. R. L. Jans; de luit.-kol. F. H. Heuvelink, comm. 20ste reg. inf.; H. J. A. Hagdorn, comm. 15e reg. inf.; J. P. de Man, van den staf van het wapen der art.; J. J. Mac-Kenzie, van het dienstvak der mil. adm.; J. Harberts, van den gen. staf, en J. M. ridder van Rappard, comm. reg. kustart.; de dirig. paardenarts met den rang van luit.-kol. dr. R. H. J. Gallandat Huet; de majoor W. Schutte, van het dienstvak der intendance; de dirig. off. gez. derde kl. N. A. A. van de Roemer; de res.-luit.s-kolonel J. F. Boekholt en L. de Ridder; is benoemd: tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: de vlootaalmoezenier H. J. M. M. Alink; zijn benoemd tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau (met de zwaarden)de luits. t. z. eerste kl. D. de Josselin de Jong en G. G. Bozuwa; de kapi tein der mariniers H. F. J. M. A. von Frijtag Drabbe; de off. marinestoomvaartdienst eerste kl. L. W. Zaaijer en W. Moree; de off. gez. der eerste kl. W. Reilingh; de off. adm. eerste kl. C Jansen; de kap.s W. H. Schukking, van het wapen der genie; W. baron van Ittersum, van het reg. jagers; G. Dekker, van het 4de reg. veld-art. J, Detmar, van het 5de reg. inf.; G. E. A. Themann, van de school voor res.-off. inf.; W. F. K. Bisschoff van Heemskerck en J. Dwars, beiden van den gen. staf; H. Keppel Hesselink, commandant van de school voor res. off. der ber. art. en L. Ezerman, lid van de commisssie van proefneming; de res.-kap. A. A. Schilleman, van het lie reg. inf. en tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: H. J. Derks, reg. gen. staf; J. H. H. Klessens; M. H. E. Nolthenius de Man, secr. hoofdbestuur der Kon. Nat. Vereeniging tot steun aan mili ciens; L. H. Vink, bestuurslid der R.K. Mili tairen Vereeniging te 's-Gravenhage, en G. Costermans, jurylid der Militair-Certificaat commissie; tot ridder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: mr. H. J. Silvergieter Hoogstad, te 's-Gravenhage, adm. Dep. van Waterstaat; ir. G. J. van den Broek, te 's-Gravenhage, hoofd- ing. dir. Rijkswaterstaat in de dir. Wegenver betering; ir. J. F. Ligtenberg, te 's-Gravenhage, hoof ding. bij de Zuiderzeewerken; P. H. Gallé te Amsterdam, dir. van de filiaalinrichting al daar van het Koninklijk Ned. Met. Instituut; J. D. Evers, te Utrecht, chef Exploitatie Ned. Spoorwegen; J. H. Ebbeler, te 's-Gravenhage, adm. Hoofdbestuur der P. T. en T.; tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: P. M. A. Bogaert, te Maastricht, inspecteur van het vervoer bij de Ned. Spoorwegen; dr. J. H. Jonckers Nieboer, te Bilthoven, chef van alge- meene zaken bij de Ned. Spoorwegen; J. Mous, te Heerlen, afd.chef bij de Staatsmijnen in Lim burg (bij bevordering)F. K. Wiersum, te Utrecht, chef der centr. contróle bij de Ned. Spoorwegen; J. A. Feickens, te Maastricht, insp. der P. T. en T.; M. W. Bos, te Arnhem, insp. der P. T. en T.; K. L. J. Dekker, te 's-Gravenhage, ref. bij het Hoofdbestuur der P. T. en T.; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. G. van Efferen, te Winschoten, hoofdopz. Prov. Waterstaat van Groningen; R. Vermunt, te Etten en Leur, dijkgraaf van den Westpolder; E. Pries ter, te Sneek, secretaris van het zeewerend waterschap „Wijmbritseradeels c.a. Contributie Zeedijken"; J. L. de Raadt, te Muiden, hoog heemraad, tevens secretaris-penningmeester van het hoogheemraadschap van den zeedijk beoosten Muiden; Iz. P. van der Weele, te Colijnsplaat, ontvanger-griffier van den polder Nieuw-Noord- Beveland; C. Kolff, te Rotterdam, voorzitter van den raad van beheer van de N.V. Nationale Luchtvaartschool; E. Haak, te Amsterdam, sta tionschef lste klasse A* bij de Nederl. Spoor wegen; J. J. Schmidt, te Utrecht, afdeelingschef 2de klasse bij de Nederl. Spoorwegen; G. D. Roona, te 's-Gravenhage, hoofdmachinist bij de Holland-Amerika-Lijn; G. Duyckinck Sander, te IJmuiden (gemeente Velsen); mevrouw M. J. C. HillegaartHaafkens, te Amsterdam, dir. Zee manshuis; E. Paap, te Huis ter Heide (gemeente Zeist), chef van expl. bij de Ned. Buurtspoorweg Mij; mej. A. J. o. de Ridder, te 's-Gravenhage, ref. der P. T. en T.; K. de Haan, te Loppersum; tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw: dr. J. R. B. de Roos, adj.-dir. van het Centraal Bureau voor de Statistiek te 's-Gra- venhage; prof. dr. S. C. J. Olivier, hoogleeraar aan de Landbouwhoogeschool te Wageningen; A. Spanjaard, oud-industrieel, voorzitter van de Commissie van Advies voor de Crisisinvoerwet, te 's-Gravenhage; J. W. A. Beynes, commissaris der N.V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoor wagens J. J. Beynes, te Haarlem; A. Pierson, wonende te Baarn, lid van het bankierskantoor Pierson en Cie. te Amsterdam, voorzitter van den Postraad; H. H. van Dam A.-C.zn., te Rot terdam, oud-directeur der N.V. Blaauwhoeden- veem-Vriesseveem; tot officier in de orde van Oranje-Nassau: ir. J. L. M. van der Horn van den Bos, hoofd ingenieur bij den Octrooiraad, te 's-Gravenhage; A. G. Verbeek, voorzitter van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, te 's-Gravenhage; dr. G. L. Voerman, dir. Rijksbureau voor onderzoek van Handelswaren, te 's-Gravenhage; J. J. Korn- dörffer, adm. Rijksverzekeringsbank, te Amster dam; dr. B. R. de Bruyn, te Wageningen, dir. van het Rijksproefstation voor Veevoederonder- zoek; C. van der Burg, voorz. Raad van Arbeid te Rotterdam; Jos. A. E. M. Meyring, te 's-Her- togenbosch; H. van Abbe, dir. der N.V. Karei I sigarenfabrieken, te Eindhoven; W. J. R. Drees- mann, dir. N.V. Manufacturenhandel, te Am sterdam; prof. H. A. Kaag, te Tilburg, lid Com missie tot het instellen van een onderzoek naar het prijsverloop van bepaalde artikelen; prof. dr. N. J. Polak, te Rotterdam, idem; K. G. Pan der, wonende te Wassenaar; mr. J. W. Goed- bloed, te Goes, secretaris van den Christ. Boe- ren- en Tuindersbond in Nederland (bij bevor dering) tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: ir. J. G. Tukker, Rijkspluimveeteeltconsulent, te Beekbergen; J. A. Kasberg, techn. ambt. arbeids inspectie, te 's-Gravenhage; mej. J. Hingst, dir. der tuinbouwschool voor meisjes van de Stich ting „Huis te Land", te Rijswijk (Z.-H.)J. C. Penning, dir. der Coöp. Arnh. Melkinrichting en Zuivelfabriek, te Arnhem; H. Hartlieb, bloe mist, te Rotterdam; T. Watervis, te 's-Graven hage, dir. Centralen Accountantsdienst van den R.K. Ned. Boeren- en Tuindersbond; C. Zwa german, Rijkszuivelconsulent te Middelburg; M. Tops, secretaris van den Limb. Land- en Tuin- bouwbond, te Roermond; dr. J. Botke, leeraar aan de Midd. Landbouwschool te Groningen; H. A. C. Poortman, te Diepenheim; P. M. Sneep, te Dinteloord; A. M. L. Nühn, dir. N.V. Tabaks industrie voorh. Gebr. Philips, te Maastricht; D. A. Slootmaekers, comm., te Oosterhout; J. M. Ingen-Housz, te Breda; B. J. H. C. Timmer mans, schoenfabrikant, lid der firma Timmer mans-van Turenhout, te Waalwijk; A. C. van der Vliet, bankier, te Zierikzee; A. Sta verman, geneesheer bij de N.V. Kon. Mij. „De Schelde", te Vlissingen; G. Amsing, eigenaar van een boek handel en drukkerij, te Tholen; W. H. M. J. Smulders, lid van den raad van beheer der N.V. Utr. Machinefabriek o.d. Frans Smulders, te Utrecht; E. Baarsma, dir. N.V. Handelsver. vh. R. Baarsma, te Zwaagwesteinde, gemeente Dan- tumadeel; B. A. Schmidt, oudste dir. N.V. Tri- cotfabriek A. Schmidt en Zoon, te Wildervank; C. H. E. A. Bartel, wonende te Amsterdam, oud ste directeur der N.V. Peek en Cloppenburg; mr. dr. J. J. M. Noback, te Haarlem, secr. Ver. Centraal Overleg in Arbeidszaken van Werk geversbonden en van de Algem. Werkgeversver- eeniging; R. Willemze, onderdir. Incassobank, N.V., te Amsterdam; F. Eikerbout, te Leiden, voorz. Christ. Metaalbewerkersbond in Neder land; Joh. Karei, hoofdbestuurder Ned. R.K. Tabaksbewerkersbond, te Eindhoven; M. Wolfs bergen, algemeen procuratiehouder bij de firma Lippmann, Rosenthal en Co., te Amsterdam; is benoemd: tot commandeur in de Orde van Oranje- Nassau: C. W. Bodenhausen, vice-pres. Raad v. Ned.-Indië; zijn benoemd: tot ridder In de Orde van den Nederlandschen Leeuw: Pangeran Adipati Ario Koesoemo Joedo, lid van den Raad van Ned.-Indië; mr. R. J. M. Verheijen, proc.-gen. bij het Hooggerechtshof; mr. dr. G. G. van Buttingha Wichers, pres. van de Javasche Bank; P. R. W. van Gesseler Ver- schuir, Gouverneur van Jogjakarta; A. H. Phi lips, hoofdambtenaar met buitenlandsch verlof, 11. Gouverneur van Atjeh en Onderhoorig- heden; H. E. K. Ezerman, Gouverneur der Oost kust van Sumatra; prof. dr. C. D .de Langen, hoogleeraar aan de Geneeskundige Hoogeschool met verlof; L. J. Harmsen, oud-dir. van de Nill- maatschappijmr. dr. J. A. M. van Buuren, dir. Burg. Openbare Werken; R. Schuursma, gen.- maj. insp. artillerie; V. L. Slors, dir. pensioen fondsen voor de kolonale landsdienaren en locale ambtenaren; zijn bevorderd: tot officier in de orde van Oranje-Nassau: J H. B. Kuneman, resident van Priangan; J. van Duyn, gepens. insp. bij den dienst der in- en uitvoerr. en acc.; L. Droogleever Fortuyn, consul-generaal der Nederlanden te Parijs; zijn benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau: mr. R. A. A. Fruin, lid van het College van Ged. van den Volksraad; Raden Adipati Aria Wiranata Koesoema, lid van het College van Gedel. van den Volksraad; P. van Werdt, chef van de Arbeidsinspectie voor de Buitengewesten; mr. B. Th. A. Westerouen van Meeteren, thesau rier-generaal; ir. A. M. Harthoorn, tijd. waarn. insp. bij de Gen. Thesaurie; H. A. W. Ch. de Haze Winkelman, onderdir. Dep. Binn. Bestuur; J. C. Brinks, Ned.-Indisch hoofdambt.; J. C. de Vos, res. ter beschikking van den Gouverneur van West-Java; A. Oranje, Ned.-Indisch hoofd ambt. met buitenlandsch verlof; Pangeran Ario Mangkoekoesoemo, luit.-kol. bij den generalen staf, adj. in buitengewonen dienst van den Gouv.-GeneraalRaden Adipati Ario Nitiadi- ningrat, regent van Soerabaja; Anak Agoeng Ngoerah Agoeng, bestuurder van Gianjar; mr. A. van Gennep, wethouder Soerabaja; Mgr. W. Bouma, Apostolisch prefect van Bangka, Billiton en den Riouw-Archipel, met buitenlandsch ver lof; C. Hartogh, inspecteur van het middelbaar onderwijs, met buitenl. verlof; D. G. van der Pijl, gepens. Ned.-Indisch hoofdambt.; G. C. Janssen, gepensionneerd Ned.-Indisch hoofd ambtenaar; F. H. V. Middelaer, onderdir. Dep. van Landbouw, Nijverheid en Handel; R. A. Kerkhoven, hoofdadm. van de onderneming Malabar; R. Mac Gillavry, vertegenw. Bataaf- sche Petroleum Mij., te Soerabaja; ir. A. C. de Jongh, hoofd van den Opsporingsdienst van den Mijnbouw; J. J. Roeloffs Valk, hoofdambt, met buitenlandsch verlof, laatstelijk hoofd van den dienst der zoutregie; E. Smith, gew. fungeerend voorz. der voorm. Rechtstoestandcommissie; H. J. Kuiper, kol. bij den Topografischen dienst (het versiersel met de zwaarden)P. A. Cox, maj. bij den gen. staf (het versiersel met de zwaarden); E. Straatemeier, dir. der K. P.-Mij.; H. W. du Cloux, gepens. Ned.-Indisch hoofd ambt.; J. H. A. Nagel, gepens. Ned.-Indisch hoofdambt.; M. J. van den Eisen, R.K. geeste lijke, Apostolisch pro-vicaris op Curacao; C. E. van der Stok, direct, van de Curagaosche Petro leum Industrie Mij.; B. G. D. Muyt, ref. Dep. van Koloniën; W. F. Gerdes Oosterbeek, refe rendaris bij het Departement van Koloniën; tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: A. Cramwinckel, kap. art.; J. Teunissen, arch, ter Algemeene Secretarie; H. J. v. Mook, waarn. ref. lste kl. op het kantoor van den Regeerings- commissaris voor de Bestuurshervorming; mr. R. Siegenbeek van Heukelom, waarn. voorz. van de landraden te Poerwokerto en Poerbolinggo; A. B. Pietersen, dir. lste kl. bij het Gevangenis wezen; A. H. Nolthenius de Man, pastoor in ruste; mevr. H. de Iongh, geboren de Vogel, echtgenoote van den direct, van Gouvernements- bedrijven ir. D. de Iongh; Teukoe Hadji Tjhi' Mohamad Djohan Alam Sjah, Zelfbestuurder van Peusangan, Atjeh en Onderhoorigheden; Si Moesa gelar Baginda Oloen Soripada, gepen sionneerd Demang van Sibolga; H. H. Albreghs, comm. lste kl. algemeene politie; P. W. van Rossum, secr. Deli Mij.; Moeder Fidelia, Overste van de congregatie der Zusters Franciscanessen van Veghel te Pontianak; G. Smit, hulpprediker der Indische Kerk; G. A. W. Geissler, gew. hulp prediker der Indische Kerk; Raden Ajoe Siti Katidjah, echtgenoote van R. A. A. Abdoerach- man, regent van Meester-Cornelis; B. Bouw man, dir. der openb. mulo-school te Amboina; J. Th. Metzelaar, landbouwconsulent lste klasse; K. ter Marsch, oud-gezagvoerder van de „Siba- jak" der Stoomvaartmaatschappij Rotterdam- sche Lloyd; H. C. Zentgraaff, hoofdredacteur van het „Soerabajasch Handelsblad"; R. de Vries, oud-lid der firma Jacobson van den Berg, te Batavia; E. C. A. Bense, gepens. architect bij den Waterstaat en 's Lands Burgerlijke Open bare Werken; W. W. Jansen, gepens. werktuig kundige bij de Staatsspoor- en tramwegen; H. J. R. Caton, gepens. hoofdtelefoonambtenaar; Ch. F. van Sprew, gepens. hoofdcontroleur van den post- en telegraafdienst; F. van den Eik hof, Ned.-Indisch ambtenaar; G. W. J. van Walraven, kap. genie; C. P. Backer Dirks, haven meester lste kl.; J. W. L. Fransz, gewezen hoofd- tuinemployé, waarn. adm. suikeronderneming Minggiran; J. J. J. M. Bal, commandant van de vrijwillige brandweer te Medan; H. A. van den Eynde, beeldhouwer, te Heemstede; F. E. Bruy- nïng, secr. Dep. Fin. van Suriname; Zuster M. J. Meekes, missie-overste der Zusters Francis canessen van Rosendaal in Suriname; A. G. C. H. Janssen, gezagvoerder van de plantage Peper pot in Suriname; P. Th. S. Krafft, postdirecteur op Curasao, met buitenlandsch verlof; mej. R. C. Henriquez, particuliere op Curasao; mej. F. T. M. Koenders, directrice der kostschool Wel gelegen op Curasao; H. Salomonson, directeur der N.V. Aneta-Holland; J. G. Brouwer, leider bij het Leger des Heils; J. L. Eland, kunstschil der; ir. Chris Wegerif, architect; zijn benoemd: tot ridder in de Orde van Oranje-Nassau: J. van den Hil Azn., te Willemstad (N.-B.), dijkgraaf van het waterschap „de Ruigenhil"; J. W. Sperna Weiland, te Hoorn, oud-stations chef lste kl. A bij de Ned. Spoorwegen; tot broeder in de Orde van den Nederland schen Leeuw: J. H. de Haas, waarn. deurwaar der bij den landraad te Padang; J. Nikijuluw, gepens. Landskasambtenaar; S. Jeekel, gewezen stapelplaatsbeheerder bij het Bosch wezen; is toegekend: de eeremedaille, verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau: in goud, aan: J. van Onselen, kamerbewaarder aan het Departement van Bui tenlandsche Zaken; A. A. van Arnhem, deur waarder bij het kantongerecht te Rotterdam; G. H. Seuren. huismeester bij de Rijkswerkin richting te Hoorn; W. Kamp, voorzitter van de Zondagsschoolvereeniging te Kalenberg, gem. Oldemarkt; in zilver aan: J. Oosterdijk, brig.-maj. Rijks- veldwacht te Doorn; H. H. Schapenk, brig.-maj. Rijksveldwacht te Ravenstein; F. van Gelderen, brig.-maj. Rijksveldwacht te 's Gravenhage; B. Kreijermaat, brig.-maj. Rijksveldwacht te Baarn; J. C. van Rijn, brig.-maj. Rijksveldwacht te Loenen; G. J. Krap, hoofdbewaarder bij de bij zondere strafgevangenis te 's Gravenhage; J. Wage, werkmeester bij de strafgevangenis te Haarlem; J. W. Bagchus, werkmeester bij de strafgevangenis te Groningen; W. H. D. Duk, werkmeester bij de strafgevangenis te Amster dam; J. van der Heide, winkelhouder bij de Rijkswerkinrichtingen Veenhuizen; mej. D. de Groot, werkzaam aan het gesticht Voordorp te Leiden; C. M. de Graaf, Rijksklerk ter griffie bij het kantongerecht te Nijmegen; L. Les, con- cierge-bode bij de arr.-rechtbank te Rotterdam; Ph. Wijnberg, godsdienstleeraar Ned. Isr. gem. te Assen; J. van Maare, oud-voorzitter van de Zon dagsschool aan de Roggeveenstraat te Amster dam; Ph. Frankenhuis, koster bij de Ned. Israël, gem. te Enschede; J. H. L. Schwiebert, notaris klerk te Maastricht; H. Berkeveld, bode bij het Departement van Justitie te 's Gravenhage; in brons aan: Ch. H. Houtermans, brig.-tlt. der Rijksveldwacht te Venlo; R. M. Elzinga, brig.-tit. der Rijksveldwacht te Huizum; W. Mer- cuur, Rijksveldwachter, Beerta; J. A. ten Hoope, bewaarder bij de strafgevangenis te Breda; J. W. Wijchers, bewaarder bij het huis van bewaring te Haarlem; mej. T. Costerus te Zierikzee; in goud, aan: A. Mes Jr., brandmeester bij de Rotterdamsche vrijwillige brandweer te Rotter dam; P. S. Nel, hoofdman bij de brandweer te Bunschoten; G. J. Zonnenberg, te Nieuwleuzen; A. Loijen, voorzitter van het burg. armbest. te Roggel; J. van der Sluis, rentmeester, in dienst van baron de Vos van Steenwijk, te Wijhe; zuster Bernadette, religieuze in de Orde van het Ge zelschap van Jezus, Maria en Jozef, te Vlijmen; zuster Hendrina, hoofdverpleegster in het St. Anthonius Gasthuis te Utrecht; mej. P. Hulsbos, oud-dir. van het Doorgangshuis voor vrouwen en meisjes te Haarlem; mevr. de wed. J. G. Otten— Dohmen, vroedvrouw te Maastricht; in zilver, bij bevordering, aan: P. F. Peeters, te Nijmegen; in zilver, aan: E. F. Fölting, bode b. d. Tweede Kamer der Staten-Generaal te 's Gravenhage; J. Rossel, oud-brig. van politie te 's Gravenhage; M. Lunenburg, hoofdagent van politie te Gouda; J. P. Jupijn, hoofdagent te Rotterdam; P. v. d. Berg, hoofdagent Rotterdam; P. M. Hijna, post huiscommandant te Rotterdam; W. Haalboom, brigadier te Amsterdam; J. W. Hoffman, hoofd klerk bij de politie te Amsterdam; C. B. Pelli- kaan brig.-rech. te Utrecht; A. Spanjer, brig.- rechte Utrecht; C. G. Hasselaar, gem.-veldw. te Haaften; J. D. Stap, gemeenteveldwachter te Wijk bij Duurstede; H. Kurpershoek, geaffec teerde bij de Rott. vrijw. brandweer te Rot terdam; W. Nijdam, brandmeester te Amster dam; J. van der Woude, majoor-rech. te Gronin gen; Th. van Noord, magazijnknecht-voorman bij het gemeentemagazijn te Amsterdam; mej. E. B. H. van der Jagt, depothoudster van de Nederl. Vrouwenver. „Arbeid Adelt", te Utrecht; in brons, aan: K. de Pous, agent van politie rechercheur te 's Gravenhage; J. W. Schoon- made, geaffecteerde bij de Rotterdamsche vrijw. brandweer te Rotterdam; J. Kievits, geaffec teerde bij de Rotterdamsche vrijw. brandweer te Rotterdam; F. P. van Houten, beapabte bij den gem. havendienst te Amsterdam; L. Roelofs, agent van politie te Amsterdam; J. de Vries, bewaker gem. terreinen te Bloemendaal; P. A. Pompert, werkman gem.-reiniging te Kampen, in goud, bij bevordering, aan: A. Smink, por tier Alg. Rijksarchief, te 's Gravenhage; in goud, aan: A. J. Stuivenberg, technicus le kl. Botanisch Laboratorium te Leiden; J. Goos- sen, hortulanus bij het Canton's Park te Baarn, D. Banga, technicus le kl. Rijksuniversiteit te Groningen; C. G. Govaarts, directeur harmonie „Excelsior" te Nieuw-Borgvliet. in zilver aan: J. Dorsman, amanuensis org. chem. laboratorium Rijksuniversiteit te Leiden, E. Visser, amanuensis laboratorium v. ertskun- de te Delft; F. Vellenga, amanuensis d. Gooi- sche H. B. S. te Bussum; mej. L. J. Luynen- burg, geb. Mulder, concierge R.H.B. S. te Wa geningen; J. Woudstra, concierge middelb. techn. school te Haarlem; in brons, aan: J. Naber, bediende veterin. in stituten Rijksuniversiteit te Utrecht; A. Smit, bediende lste kl. burgerl. bouwk. Techn. Hoo geschool te Delft; in zilver, aan: J. C. Lukker, bode Dep. van Financiën; F. J. Schelleman, hoofdkommies dir. bel., inv. en acc. te Weert; A. F. Schoolland, hoofdkommies dir. bel., inv. en acc. te Vlagt- wedde; P. H. Walraven, hoofdkommies der dir. bel., inv. en acc. te Kerkrade; W. Postema, hoofdkommies dir. bel., inv. en acc. te Rot terdam; J. L. Winterink, assistent dir. bel., inv. en acc. te Rotterdam; J. Girbes, ass. dir. bel., inv. en acc. te Veendam; K. Olthuis, ass. dir. bel., inv. en acc. te Rotterdam; H. Garden broek, ass. dir. bel., inv. en acc. te Amster dam; A. A. Boechta, adj.-commies dir. bel., inv. en acc. te Schiedam; J. T. Albronda, adj.- commies dir. bel., inv. en acc. te Groningen; T. R. M. Willems, adj.-commies dir. bel., inv. en acc. te Rotterdam; L. G. Leinweber, adj.- !iiiiii;iiiiiiiiiiiiiiiii]iiuiuiiiiHiiiiiiiiiiiiniiBn;»iiiiiinnBUiiinmiiiiiniiii!Hii]ii:iiiiiii;ii:!ii:ii:;i'i[j)i:iiiii;nii:]nnimij commies reg. en dom., met den pers. titel van commies, te Nijmegen; G. J. Stottelaar, gew. adj.-commies reg. en dom., met den pers. titel van commies, te Groenlo; F. L. van Hamont, teekenaar kadaster te Zutphen; in brons, aan: C. Koblens, gew. stempelaar zegel te Amsterdam; W. Recourt, gew. stem pelaar zegel te 's-Gravenhage; in goud (met de zwaarden), aan: den kapel meester J. R. van der Glas; in goud (bij bevordering), aan: den techn. ambt. 2de kl. der genie A. Brouwer; in goud, aan: den lste-teekenaar Dep. van Defensie J. de Ruiter, en den loodsschipper lste kl. W. P. Kenninck; in zilver (met de zwaarden) aan: den op- perschipper J. Lub; den gep. opperkonstabel P. G. Grendel; den adj.-onderoff.-machinist J. Schenk; den oppergeschutmaker F. Groen: den gep. oppervliegtuigmaker (M) F. J. de la Fon- teijene; den sergeant-hofmeester M. van der Kamp; den adj.-onderoff. mil. adm. B. de Ja ger, van reg. genietr.; den adj.-onderoff.-adm. J. F. Marneffe, van de K. M. A.; B. J. Lorette, van reg. kustart.; den adj.-onderoff. mil. ver- plegingsinr. te 's-Hertogenbosch P. Schrier; den adj.-onderoff.-adm. G. P. Zweedijk, 15de reg. inf.; J. C. van de Graaf, van lste art.- brig.; A. J. Leydeckers, van reg. genietr.; den adj.-onderoff.-zwaaraveger C. Kelder, van 2de reg. veldart.; den adj.-onderoff .-magazijnbe heerder J. van Leeuwen; den schrijver lste kl. J. Veenema te Arnhem; den adj.-onderoff.- adm. J. N. de Vogel, van de rijschool; den adj.-onderoff.-instructeur S. Roorda, van 2de reg. inf.; J. Sinke, van 20ste reg. inf.; J. P. Droog, van 22ste" reg. inf.; L. de Vogel, van Ilde reg. huz.; K. Huisman, van korps lucht - doelart.; den muzikant met tit. rang van sergeant-majoor F. J. Melzer; in zilver, aan: de schrijvers lste kl. H. Staal en J. H. Koen, beiden bij Dep. van Defensie; den schrijver 2de kl. D. Werdes, bij Dep. van Defensie; de lichtwachters T. Swart en P. Ruigh; den commandeur lste kl. der ernst- vuurwerkers H. A. Stelleman; den baas lste kl. der scheepsbeschieters W. F. H. Solleveld: den ploegcommandant van het Ned. Roode Kruis M. de Bruin; in brons (met de zwaarden), aan: den korp.- maehinist A. Augustin; den militair werkman P. Vonk; den remonterijder lste klas J. Schaap; in brons, aan: den lichtwachter H. Huygens; den 2de-matroos aan boord van een stoom- betonnings- en verlichtingsvaartuig D. Kos- sen; den machinebankwerker J. Veen; den voorman-ketelmaker J. Dekker; den burger- werkman van 16de reg. inf. S. Wagenaar; den Rijkswerkman van de K. M. A. A. C. Hendriks; den ploegbaas-gereedschapmaker van de Art,- Inrichtingen P. Smelser; den magazijnknecht der art. T. Lemmers; mej. E. G. Kaldeway, geb. van Lummel, huismoeder Tehuis voor Mi litairen te Ede (Gld.) in zilver (met de zwaarden), aan: de op perwachtmeesters der Koninklijke marechaus see K. van der Veen, van 4de div.; J. C. van Westen, van lste div.; A. F. Verbeke, van 3de div. en A. M. M. van Uden, van 2de div.; in brons (met de zwaarden), aan: den ma rechaussee M. T. van Beukering, van 4de div.; in goud, aan: H. Toxopeus, te Rottum, voogd van Rottum; M. Meester, te Stadskanaal (gem. Wildervank), sluismeester aldaar; C. de Jong, te Zutphen, assistent-werkmeester lste kl. bij de Ned. Spoorwegen; S. Wanrooy, te Apel doorn, vrijw. regenwaarnemer en medewerker onweerswaarnemingen; C. Langbroek, te Maas sluis, kapitein sleepboot L. Smit Co.'s Intern. Sleepdienst; mej. K. Pluister, te Groningen, chef-telefoniste loc. telefoondienst; J. E. den Daas, te Dordrecht, opz. tel. en telef.; in zilver, aan: W. Pieters, te Terneuzen, gep. hulpsluismeester; H. J. Keizer, te Vechter* weerd (gem. Dalfsen), sluiswachter; T. Verhey, te Engelen, gep. pontwachter; J. Valkenburg, te Nijmegen, oud-gezagvoerder Rijkswaterstaat; G. Verheijen, te Horst, hoofdkantonnier prov. waterstaat Limburg; J. M. Lamers, te Roosen daal, hoofdconducteur N. Sp.; A .G. van der Paardt, te Amsterdam, machinist N. Sp.; N. H. Müller, te Schinnen, meester-houwer bij Staats mijn Emma; J. J. Laven, te Kerkrade, stutter ondergrondsche werken Dom. Mijn; E. Berger, te Leeuwarden, gep. machinist bij de N. V. Scheepvaart Mij. HollandFriesland; H. S. van Es, te Amsterdam, geëmployeerde civ. dienst Kon. Holl. Lloyd; A. Goudkuil, te Drouwen, haltechef N. Sp.; mej. A. P. M. Bense, te 's-Gravenhage, klerk hoofdbestuur der P., T. T.; mej. T. Aalders, te 's-Gravenhage, klerk hoofd bestuur der P. T. T.; C. F. A. Blom, te Rotter dam, ass. lste kl. spoorwegpostkantoor no. 2; G. van Welsenis, te Rotterdam, ass. lste kl. P. T. T.; A. Brolsma, te Leeuwarden, ass. lste kl. P. T. T.; M. Kersten, te Utrecht, ass. lste kl. P. T. T.; F. Diemei, te Amsterdam, hoofd best. post; J. G. Blonk, te Rotterdam, hoofd best. post; C. Vriens, te Bergen-po-Zoom, hoofd best. P. T. T.; J. C. Sloover, te 's-Gravenhage, hoofdbest. post; G. A. J. Platenkamp, te Zwol le, conducteur lste kl. spoorwegpostkantoor no. 3;; P. M. Vliege, te Maastricht, conducteur lste kl. spoorwegpostkantoor no. 2; C. A. Meys, te Simpelveld, kantoorh. P. T. en T.; J. Nauta, te Beetgumermolen, kantoorh. P. T. T.; C. Hoo- gerland, te Ouwerkerk (Zeeland), kantoorh. P. T. T.; J. de Groot, te Schermerhorn, kantoorh. P. T. T.; W. J. Krijgers, te 's-Gravenhage, bode Postchèque- en Girodienst; in brons, aan: J. Moraal, te Wanneperveen, kantonnier bij de wegen; A. Doornhein, te Her- kingen, dijkwerker van den polder Oud-Her- kingen; C. van der Zalm, te Schipluiden, watermolenaar, Woudsche Droogmakerij; J. van Die, te Barendrecht, wegwerker Ned. Spoor wegen; J. N. Fox, te Heerlen, ophaalmachinist bij Staatsmijn Wilhelmina; J. R. Jetten, te Sittard, stutter bij Staatsmijn Maurits; G. Kuyntjes, te Utrecht, wagenmeester N. S.; M. Maas, te Dordrecht, schipper, sleepdienst firma W. T. Hoogenboezem; J. H. Lichtenveldt, te Haarlem, schilder lste kl. N. S.; G. van Hooff, te Boxtel, hoofdgeleider N. S.; J. Sukkel, te Oosterbeek, ploegbaas N. S.; P. J. Willems, te Maastricht, kantoorknecht P.T.T.; J. van Bie zen, te 's Gravenhage, kantoorknecht P.T.T.; G. Stoppelman, te Amsterdam, kantoorknecht P.T.T.; A. Scholtus, te Utrecht, kantoorknecht P.T.T.; C. J. Troostheide, te Amsterdam, kan toorknecht P.T.T.; H. Walter, te Hillegom, kan toorknecht P.T.T.; J. Oudhof, te 's Graven hage, kantoorknecht P.T.T.; C. J. de Jong, te 's Gravenhage, besteller P.T.T.; B. van Gel deren, te Rotterdam, besteller P.T.T.; M. Ver burg, te Driewegen (bij Goes), besteller P.T.T.; E. van Lunteren, te Utrecht, besteller P.T.T.; J. H. Martens, te Gulpen, besteller P.T.T.; A. Reneman, te Ede (Geld.), besteller P.T.T.; L. Clavan, te 's Gravenhage, besteller P.T.T.; H. H. Beurskens, te Neer, besteller P.T.T.; L. H. Evers, te Swalmen, besteller P.T.T.; in goud aan: J. L. L. Mazairac, dir. van Gend Loos, te Bergen op Zoom; W. C. Het- zsel, wonende te Amersfoort, voorh. procura tiehouder N.V. A. Helders en Zonen, te Rot terdam; A. Broere, te Dordrecht, hoofdboek houder der spaarbang der Mij. tot Nut van t Algemeen; W. A. Dekker, procuratiehouder N. V. Handelsvennootschap voorh. S. I. de Vries, te Amsterdam; J. Ph. J. Brinkman, wonende te Eemnes, voorh. controleur havenarbeidsreser ve, te Amsterdam; A. O. Lodder, bedrijfsleider timmerfabriek N. V. Kon. Mij. ,JJe Schelde", te Vlissingen (bij bevordering); B. N. J. Wilbrink, procuratiehouder N. V. Utrechtsche Machine fabriek o. d. Frans Smulders, te Utrecht; M. G. de Jonge, chef de bureau afd. Vervoer van Gend Loos, te Utrecht; G. H. Groot Enze- rink, oud-voorz. Coöp. Stoomzuivelfabriek „De Volharding", te Ruurlo; D. Scheerboom, filiaal houder Singer Mij-, te Enschede;

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7