STADSNIEUWS Athletiekwedstrijden Te Werve J. LOTTGERTNG WOENSDAG 31 AUGUSTUS burgerlijke stand Successen der juniores KONINKLIJKE ONDERSCHEIDINGEN VAN ONZE RECHTBANK De oorlog in het café te Zaandam De brandkasthelden Oplichting Een krachtige maatregel VERKEERSONGEVALLEN Samen vreugd... Samen smart DE SLUITING DER KAPPERSZAKEN Amsterdam wacht op Haarlem RAADSVACATURE- LOERAKKER Ergerlijke vernielzucht Personalia Haarlemwint de 4 X 100 M. en Olympische estafette WOLLEN DEKENS STOOMEN VANAF F 1. Ververij en Chemische Wasscherij Gr. Houtstraat 5a - Telef. 10771 DAMMEN JUBILEUM HAARLEMSCHE DAMCLUB Dameskampioenschap De zeskamp VOETBAL DE ROODBROEKEN EN HET AROL-TOURNOOI Overwinningen op V.V.A. en Zeeburgia HaarlemZeeburgia 53 H.F. C.—A. F.C, De wedstrijden voor Zondag a.s. StormvogelsWest-Frisia 12 Haarlemsch ElftalHongaarsche Profs combinatie Nederlaagwedstrijden R.C.H. ZWEMMEN H.V.G.B. naar Tilburg WIELRENNEN Huldiging van Egmond Tweedaagsche internationale wedstrijd te Schevenïngen VRAGENBUS Mr. Schreurs benoemd HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF Overplaatsing naar Haarlem bepleit Bevorderd tot Officier in de Orde van Oran je-Nassau C. J. van Paassen, predikant, alhier; benoemd tot Ridder in de Orde van den Ne- derl. Leeuw A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer te Schoten-Haarlem; tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau dr. E. A. M. Droog, arts te Heemstede; tot Ridc^fr in de Orde van Oranje-Nassau Th. J. M. Stroucken, directeur van de Am bachtsschool en van de Avondschool voor hand werklieden; J. J. B. Laeijendecker, ontvanger der directe belastingen; tot Ridder in de Orde van den Nederl. Leeuw J. W. A. Beynes, commissaris der N. V. Kon. Fabriek van Rijtuigen en Spoorwagens J. J. Beynes; tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau Mr. J. J. M. Noback, secretaris vereeniging Centraal Overleg van Werkgeversbonden en van de Algemeene Werkgeversvereeniging. Toegekend is de eere-medaille in zilver, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau aan J. Wage, werkmeester bij de Strafgevangenis; in brons aan J. W. Wijekers, bewaarder bij het Huis van Bewaring; in goud aan mej. P. Hulsbos, oud-directr. van het Doorgangshuis v. vrouwen en meisjes; in brons aan J. de Vries, bewaker gemeente-terreinen te Bloemendaal; in zilver aan J. Woudstra, concierge Middelb. Technische School te Haarlem; in brons aan J. H. Lichtenveldt, schilder le klasse W. S.; in zilver aan W. J. Akkerman, chef cliché-afd. N.V. Uitgevers- en Drukkersbedrijf J. A. Boom, te Haarlem;; S. Piso, procuratiehouder firma Ruygrok en Co. te Haarlem. De 4 jongemannen en twee dames, die in den avond van 11 April een café te Zaandam in wendig totaal verwoestten hoorden 14 dagen geleden zware straffen tegen zich eischen. Een hunner, wilde den caféhouder dood gooien, tegen hem eischte de officier van justitie 3 maanden gevangenisstraf, den anderen dieeren" werden 2 maanden, den dames werd een maand gevangenisstraf toebedeeld. Hedenmorgen deed de rechtbank uitspraak. Drie jongelieden kregen twee maanden, één jongeman met de twee dames één maand ge vangenisstraf. De civiele vordering werd toe gewezen. De kastelein zal zich nu nieuwe tafels, stoe len, aschbakken, glazen en gramofoonplaten kunnen aanschaffen. Twee Zaandamsche ingezetenen braken in bij den Raad van Arbeid te Zaandam en trachtten met een schroevendraaier de brand kast te forceeren. Dit mislukte natuurlijk en ze namen genoegen met twee sigaren. De eerste verdachte hoorde tegen zich eischen een voorwaardelijke gevangenisstraf van zes maanden, de tweede vier maanden onvoor waardelijk. Hedenmorgen werden de heeren op juridische gronden vrijgesproken. Een Haarlemmer had zich schuldig gemaakt aan oplichting, door 18.te ontvangen als voorloopige betaling op een dressoir. Het meu belstuk werd echter nooit geleverd. Het O. M. eischte 10 maanden gevangenis straf, gelijk aan het voorarrest en ter beschik baarstelling van de regeering. De rechtbank vereenigde zich daar van morgen mede en beval de onmiddellijke invrij heidstelling van verdachte. Naar aanleiding van de ongeregeldheden, die zich Vrijdagavond te Haarlem, ter gelegen heid van een openluchtmeeting tegen het rapport-Weiter, hebben voorgedaan, heeft de waarnemende burgemeester, de heer mr. M- Slingenberg, besloten geen toestemming meer te geven voor soortgelijke betoogingen, door welke politieke partij of groep ook aangevraagd. Al sinds lang is de lijdzaamheid, waarmede onze burgemeester krenkende en grievende uitdrukkingen jegens andersdenkenden op mee tings, vergaderingen en bij optochten duldt, velen een doom m het oog en wij juichen het daarom van harte toe, dat de heer Slingen- berg van zijn waarnemend-burgemeesterschap geen sinecuur maakt, doch krachtige maat regelen durft nemen, die noodig zijn. Wat Vrijdagavond op het Kalfje aan het Prinsen-Bolwerk is gebeurd, maakt ingrijpen noodig, indien men in den a.s. winter, waarin de gemoederen door de op handen zijnde ver kiezingen voor de Tweede Kamer en den nood der tijden tot kookhitte zullen worden opgejaagd, althans toestanden wil vermijden zooals bij de Duitsche verkiezingen zijn beleefd. Georges Oversteegen, die door zijn superieuren in Rusland, naar Haarlem is gestuurd om daar heibel te maken en als het kon op een revo lutie aan te sturen, heeft toen een eerste proeve van bij de Russische poliie verworven kennis afgelegd. De onbeholpen wijze, waarop hij zich van zijn taak kweet en de .heldhaf tigheid a la Wijnkoop", die hij daarbij, zooals wij van hem gewend zijn, aan den dag legde, zullen voorloopig de grondvesten van onze Haarlemsche samenleving niet doen daveren, maar het gevaar waaraan de Haarlemsche politie en straks de Haarlemsche burgerij bloot kunnen staan, bleek bij die gelegenheid niet denkbeeldig. Zoolang er drie of vier agen ten waren,, werd er door de communisten op vlegelachtige wijze gesard, geplaagd, gescholden, verzet gepleegd en met steenen gegooid, en het ligt niet aan hen, dat niemand werd gewond en dat de politie, het sarren moede, niet ge schoten heeft. Toen de communisten zagen, dat een agent uittrok om versterking te halen, maanden de leiders aan .rustig" naar huis te gaan. In Amsterdam en Rotterdam, waar reeds meermalen slachtoffers van communisti sche relletjes vielen, is ook immer verteld, dat de leiders hun menschen aangemaand hadden rustig" naar huis te gaan. Den maatregel van onzen waarnemend burge meester juichen wij dus toe. Als straks de burgemeester weer in functie komt, kan hij het verbod natuurlijk weer intrek ken, maar wij hopen, dat hij van die bevoegd heid geen gebruik zal maken. In alle geval ver wacht de goedwillende burger in Haarlem, dat de burgemeester in den eerstkomenden tijd een strengen maatstaf zal aanleggen bij het verlee- nen van vergunningen tot het houden van open lucht-meetings en openbare vergaderingen en dat de partij, die zich niet ordelijk weet te ge dragen of het gezag neerhaalt, worde gestraft met het inhouden gedurende eenigen tijd van gunsten. Alleen een krachtig bewind kan in dezen tijd onheilen voorkomen. Maandagavond omstreeks half negen reed de 38-jarige C. ten B., wonende Scheldestraat 26, met zijn rijwiel op den Schoterweg, terwijl zijn vrouw achterop het rijwiel was gezeten. Juist, toen een autobus, die in dezelfde rich ting reed, passeerde, moest Ten B. uitwijken voor een meisje, dat voor zijn fiets ging loopen. Er ontstond een aanrijding tusschen rijwiel en autobus, waardoor Ten B. en zijn vrouw vielen. De man kreeg een wonde aan het hoofd en de vrouw een bloedende wonde aan het achter hoofd. Door een lid van O. N. zijn beiden verbonden en per auto van Mathot naar het St. Elisa- beths-Gasthuis overgebracht. De Amsterdamsche gemeenteraad heeft be paald, dat alle kapperswinkels op Dinsdagmid dag gesloten moeten zijn. Ook daar heeft een kapper op een middag in de vorige maand zijn klanten bediend. Hij werd geverbaliseerd en de ambtenaar van het O. M. eischte 1.boete. De verdediger achtte ook in dit geval het be sluit, evenals het Haarlemsche voor den Don derdagmiddag, in strijd met het algemeen be lang. De kantonrechter wenschte af te wachten of men in Haarlem in cassatie» zal gaan en zal over 14 dagen vonnis wijzen. Wij hebben bij de griffie van de Haarlemsche Rechtbank geïnformeerd, of de zaak al spoe dig voorkomt. Voor de maand September staat zij echter nog niet op de rol. t m Men schrijft ons: Hoewel al meermalen de aandacht gevestigd is op het feit, dat het voormalige landhuis „Bosch en Hoven" aan de vernielzucht van de baldadige jeugd is prijsgegeven, kan men niet temin hierin geen verbetering bespeuren. Eenige jongens schijnen er een genoegen in te vinden allerlei zware antieke stukken steen zooals vazen, het bovenstuk van de klok, ge deelten van schoonsteenen, dakpannen, enz., met daverend geluid naar beneden te werpen, Het kan niet te groot of te zwaar zijn, of het wordt verbrijzeld, zoo zelfs, dat rustige wande laars, die daar passeeren, de steenen om de ooren vliegen. Tot ver in den omtrek zijn de gevolgen van deze roekelooze baldadigheid te hooren. Een ernstig woord van protest is hier wel op zijn plaats. Geboren: 26 Aug.: J. M. Antonisse—v. d. Meij z.; A. Visserv. d. Meer d. 27 Aug. J. W. v.d. Linden—v. d. Ende z. 28 Aug. E. W. J. Fran sev. d. Aar d. Overleden: 28 Aug. J. M. Kopjes Niemann— v. d. Sluis, 51 j., Holsteijnstraat; C. J. v. Dam— Hogendorp, 67 j., Warmoesstraat. 29 Aug. L. W. Terstal—Havik, 36 j., Saenredamstraat. De heer J. W. A. Beynes werd benoemd tot Ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw. zeer centraal is gelegen, terwijl de bewoners, van het kanton Helder enorme reizen moeten maken, indien, zooals de commissie-Weiter voorstelt, het arrondissement Alkmaar opge heven wordt. Daar de bewoners van den Zaan kant en de Haarlemmermeer, die nu tot het arrondissement Haarlem behooren, toch reeds hunne zakenrelaties te Amsterdam hebben en deze stad veel geregelder bezoeken dan Haar lem, is het logisch in plaats van Alkmaar de rechtbank te Haarlem op te heffen en dit ar rondissement voor een deel aan Amsterdam toe te voegen. Daardoor zou dan het groote voordeel ver kregen worden, dat het gebouw van de Haar lemmer rechtbank disponibel wordt voor het Gerechtshof, hetwelk overgeplaatst zou kunnen worden naar de provinciale hoofdstad en dat de Amsterdamsche rechtbank al de lokalen m gebruik kan nemen, die nu door het Hof wor den bezet. Met een minimum onkosten waren dan allerlei vraagstukken opgelost, die nu ja renlang tevergeefs om bevrediging vragen. Natuurlijk zijn hieraan ook bezwaren ver bonden, maar van onoverkomelijken aard zijn zij niet en de justiciabelen zouden er mee wor den gebaat." De dames J. P. van den Berg, A. M. Bron, P. Capel, T. Keetman, C. M. Killian, C. M. Molenaar, T. Noorman, L. Pot slaagden te Haarlem voor het examen Handenarbeid. De éxamens zijn afgeloopen. Aan de examens namen deel 127 vr. en 70 m. cand.; geslaagd zijn 74 vr. en 42 m. De heer Th. Vermeer slaagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte. De jaarlijksche wedstrijden van Te Werve is steeds een succes. Wel zijn er ditmaal geen records gesneuveld, maar het talrijke publiek heeft van een fraaien wedstrijd in een schit terende omgeving genoten. Zaterdag werd begonnen met een nationalen wedstrijd voor junioren en nieuwelingen. De Haarlemmers sloegen hier geen slecht figuur. Op de 100 M. klasse B won Aneina zoo ge makkelijk zijn serie, dat wij hem een goede kans voor de finale gaven. En inderdaad wist hij hier v. Geenhuyzen te kloppen en met 11.5 als eerste te eindigen. Op de 1000 M. plaatst Scherpenhuyzen zich rustig in zijn serie. In de finale bleef hij han dig op de tweede of derde plaats tot de laatste bocht inging. Daar nam hij ferm de leiding en won. Van Wilsum werd vierde in deze race. Harakap, Paulus en Valks waren alle drie geplaatst in de finale 80 M. juniores. Figee werd bij het vèr-springen met 5.95 M. tweede. Ook dit is een coming-man, waar Haarlem veel genoegen van kan hebben. Zondagmorgen werden de damesnummers verwerkt. Zoowel van den kant der athleten als van den kant van het publiek bestond hier voor weinig belangstelling. Het was ook in dit opzicht goed gezien de dames-nummers apart te verwerken. Zondag is het „Haarlem" meegevallen, want „Vlug en Lenig" had ditmaal de beste kans voor den beker. Onze stadgenooten moesten het zonder Eysker en Visser stellen, die beiden wegens ziekte verhinderd waren. Ook v. d. Zee kon niet op het appèl verschenen en in Ber ger mist Haarlem een sterke kracht voor de 100 M. en estafette. 100 Meter. Benz won zijn serie, v. d. Berge nam met de derde plaats genoegen, daar deze hem in de demifinale bracht. Ook Blik en Van Welsenes plaatsten zich. Spannender waren de series der halve be slissing en voor de finale was ieder vol aan dacht. Toen het startschot viel, waren Jansen, de sterke V. en L.'er en v.d. Berge (Haarl.) snel weg. Jansen is van den start af voor. In den aanvang wel bijna een meter, doch de sprint kracht van v. d. Berge is nog uitstekend en slechts met minimaal verschil weet Jansen te winnen. Benz en v. Welsenes worden 3 en 4 en Blik kan nog net Geurts V. en L. den. baas blijven. 400 M. Een nummer zonder strijd, daar zoowel Haarlem als V. en L. zich voor de esta fettes spaarden. En A.V. 1923 was op geen enkel nummer ingeschreven. 1500 meter. Temidden van 20 deelnemers bracht Haarlem, Effern, Buis en Brandenburg. Effem had de beste kans en na 2 ronden zagen wij hem naar voren gaan, om Rosing (Groningen) de leiding afhandig te maken. Toen de eindspurt begon, moest de Gronin ger echter loslaten en wrn. Effe, die zich een waardig opvolger van Hoogerwerf toonde. 5000 meter. De Zaandammer Bruin was tot op 3500 M. aan den kop, doch toen werd het tempo van Groeneweg en Peters hem te zwaar. Later passeerde Dullaard hem eveneens. 1500 M. wandelen. Zeer slecht bezet was dit nummer. Twee deelnemers verschenen aan den start. Op deze manier komt dit onderdeel der athletiek, dat toch al niet populair is, ge heel te vervallen in Holland. 4 y 100 M. Hoewel dit nummer buiten de puntentelling stond, kon de Haarlem-ploeg de verleiding toch niet weerstaan. Vlug en Lenig lootte de binnenbaan en had Haarlem dus voor zich. Blik liep als eerste man reeds 1% meter uit en v. Welsenes maakte er ruim 3 meter van. Toen was het pleit beslecht, doch Benz en v. d. Berge liepen op de geslagen V. en L.-ploeg zoover uit, dat bij de finish de voorsprong bijna 20 M. bedroeg. Olympische estafette. Zoowel Haarlem als V. en L. hadden het erop gezet dit nummer In „t Hof van Holland" te Haarlem speelde Maandagavond j.l. de „Haarlemsche Damclub" II voor de jubileum-nederlaagwedstrijden ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub tweede afdeeling tegen de R. K. Damclub „Amsterdam" I en II met het volgend resultaat: Bord nr. Haarl. Damcl. R. K. Damcl A'dam Haarlem Amsterdam 1. J. Poppen—H. van Tulder 0—2 2. W. van Pelt—B. van Langen Hermans 2—0 3. D. KleenP. Westra 1—1 4. H. van Lunenburg Jr.W. Hogeland xx 5. J. Balk—H. v. Meij 0—2 6. A. KielJ. Elders 02 7. J. OtterB. den Hollander 02 8. Th. WesselmanP. Kool 20 9. J. H. Reedijk—B. Westra 2—0 10. W. J. A. MatlaG, Lenior (n. o.) 2—0 Totaal 99 De met een x gemerkte partij werd afgebro ken en wordt arbitrair beslist. In ,,'t Hof van Holland" vindg Maandag avond j.l. de eerste ronde van het tournooi om het dameskampioenschap 1932 der Haarlem sche Damclub, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan dezer vereeniging, aan. Hieronder publiceeren wij de uitslagen: Mevr. van Dartelen wint van mevr. Kleen; mej. Jeny de Graaf wint van mej. A. Smolders; mevr. van Dartelen wint van mej. Jeny de Graaf; mej. A. Smolders wint van mevrouw Kleen. In ,,'t Hof van Holland" werden Maandag avond j.l. de beide laatste partijen van den zes kamp, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der Haarlemsche Damclub, ge speeld. Hieronder publiceeren wij de uitslagen: B. Dukel remise met Joh. Fabel. J. van LooijJ. P. van Eijk uitgesteld. te winnen. Trekvogels was een gevaarlijke out sider. Dop en Geurts, Bijlstra Jansen liepen de 800, 400, 200, 200 M. voor V. en L. Effern maakte met Dop korte metten en klopte hem met 7 Meter. Haarlem juicht Geurts klopte toen Voogd met circa 3 Meter. V. en L. juicht. Op schitterende wijze liep toen v. d. Berge dezen achterstand in en tikte Benz 1 Meter eerder aan. Haarlem juicht.Dan komt Jansen van V. en L. tweemaal naast den Haarlemmer die hem steeds afslaat. Luide aangemoedigd wint Benz met 2 Meter voor- voorsprong. Het was een race zoo spannend, als wij zedlen zagen. Ook de tweede ploeg van Haarlem bereikte een goed resultaat. 4 X 400 Meter. Drie V. en L. ploegen tegen twee Haarlem-ploegen. Daarbij liepen nog twee ploegen van Trekvogels. V. en L. won zooals verwacht met Dop, Geurts, Bijlstra en Jansen. De tweede ploeg der H.A.V. was tweede met Effern, Spoor, v, Welsenes, v. d. Berge en H.A.V. I was derde met Voogd, Hoppenbouwer, v. d. Booren en W. Kaan. Deze beide ploegen brachten Haarlem door hun goede plaatsing weer in het bezit van den beker. De werpnummers. v. Meyel won zonder strijd en met een middelmatige gooi het speer werpen. Op den dscus passeerde alleen de Br. de 40 Meter. Ook het kogelstooten viel tegen. De springnummers. Hoogspringen stond op hoog peil. Lamore passeerde vlot 1.80 Meter. Hofman (Groningen) en de discuswerper de Bruyn kwamen beide over 1.75 Meter. Op het verspringen misten wij Hannes de Boer, die geblesseerd was. Boor D. F. C. won, hoewel v. Welsenes H.A.V. reeds zijn eersten sprong op 7.10 M. no teerde. Daar de estafette tusschen het versprin gen viel, was v. Welsenes toen zijn actie kwijt. De uitslagen luiden: Uitslagen heeren, 100 Meter. le Demifinale 1 Jansen V. en L. 11.2 sec., 2 Benz Haarlem 11.3 sec., 3 v. Welsenes Haarlem 11.3 sec.; 2e Demifinale 1 v. d. Berge Haarlem 11.7 sec., 2 Geurts V. en L. 11.7 sec., 3 Blik Haarlem 11.8 sec.; Finale 1 Jansen V. en L. 10.8 sec., 2 v. d. Berge Haarlem 10.8 sec., 3 Benz Haarlem 11. sec., 4 v. Welsenes Haarlem, 5 Blik Haarlem, 6 Geurts V. en L. 400 Meter. 1 Hoewijk A.V. 31 54.3 sec., 2 v. d. Ende Feijenoord 54.4 sec., 3 Wolters P. P. 55.3 sec. 1500 Meter. 1 Effern Haarlem 4 min. 16 sec., 2 Rosing A.V. 31 4 min. 16.3 sec., 3 v. Gelder Feijenoord 4 min. 17 sec. 5000 Meter. 1 Groeneweg P.P. 16 min. 36.4 sec., 2 Dullaart D.O.S. 16 min. 37.6 sec., 3 Peters Trekvogels 16 min. 46.7 sec. 1500 M. wandelen 1 P. Engelman P. P. 6 min. 12.5 sec. 2 Dieckhaus Olympia 7 min. 40 sec. 4 y 100 Meter 1 Haarlem 44.1 sec., 2 V. en L. 46.2 sec., 3 D.F.C. Olympische Estafette. 1 Haarlem 3 min. 37.9 sec., 2 V. en L. 3 min. 38.3 sec. 3 Trek vogels 3 min. 48 sec. 4 y 400 M. 1 V. en L. 3 min. 30.1 sec., 2 Haarlem II 3 min. 36.9 sec., 3 Haarlem I 3 min. 38.2 sec., 4 Trekvogels. Verspringen. 1 Boot D.F.C. 7.16 M., 2 v. Welsenes Haarlem 7.0934 M., 3 Lamoré Hou Vast 7.05 M. Hoogspringen 1 Lamore H.V. 1.80 M., 2 Hof man A.V. „26" 1.75 M., 3 de Bruyn Olympia I.75 M. Speerwerpen 1 V. Meyl P.S.V. 49.46 M. 2 Wolters Hellas 46.49 M. 3 Coster V. en L. 43.32 M. Kogelstooten. 1 Houtzager V. en L. 12.59 M. 2 Kamerbeek P.S.V. 12.57 M. 3 de Bruyn Olympia 12.36 M. Discuswerpen. 1 de Bruyn Olympia 40.93 M. 2 Sevenhuyzen Alc. Victr. 36.57 M. 3 Coster V. en L. 33.27 M. Einduitslag. 1 Haarlem 49 punten, 2 V. en L. 46% punten. Uitslagen Zaterdagmiddag. 100 M. B: 1 Anema Haarlem 11.5 sec. 1000 M. nieuwelin gen: 1 Scherpenhuysen Haarlem in 2 min. 47.1 sec. 4 v. Wilsum Haarlem 2 min. 52.4 sec.; 80 M. Juniores: 2 Harakap Haarlem 10.1 sec.; Verspringen nieuwelingen: 2 Figee Haarlem 5.93 M. Zondag trok Haarlem al op een vroeg uur naar Amsterdam, in verband met de deelneming aan het door A.F.C. georganiseerde tournooi om den AROL-beker. De loting voor dit in Amster dam zeer populaire tournooi had Haarlem en V.V.A. aangewezen om reeds om 10 uur de reeks der wedstrijden te openen. Tegenover een volledig V.V.A., waarin ook de oud-Haarlem speler Snooy weer voor zijn oude vereeniging uitkwam, stelde Haarlem zich op met invallers voor Hoeben,, de la Mar en Füen. De opstelling was, althans vijf minuten na den aanvang, want de eerste minuten werd met 10 spelers gespeeld: De Vries P. van Daalen Huisman Klipp Oldenburg Vreeken Iseger Bieshaar Breeuwer Polanen Kammeyer De Amsterdamers beginnen in een vlot tempo met enkele aanvallen en al spoedig krijgt De Vries het eerste schot te verwerken. Zoodra Iseger het elftal heeft gecompleteerd, wordt het spel verplaatst en het V.V.A.-doel wordt al spoe dig onder vuur genomen. Het richten der Haar lem-schutters is op dit vroege uur echter niet al te zuiver en vooral Breeuwer heeft de goede richting nog niet te pakken. Klipp in de mid denlinie doet zeer goed werk en Oldenburg doet met het binnentrio van den V.V.A.-aanval wat hij wil. Haarlem is overwegend sterker en na 20 mi nuten plaatst Iseger een bal keurig voor de voe ten van Bieshaar en met een inderdaad schit terend schot opent de Haarlem-aanvoerder de score, 10. Na de hervatting heeft Haarlem direct het goede tempo en regelmatig trekt de voorhoede goed combineerend op het V.V.A.-doel af. Een doelpunt van Polanen wordt wegens buitenspel geannuleerd, maar dan brengt Kammeyer met een goed geplaatst schot den stand op 20. Een „knal" van Polanen in het kleinste hoekje dat de doelverdediger open heeft gelaten, breng/ den stand op 3—0. De verdediging van V.V.A. zet dan met vrij veel succes de buitenspel-val open, maar wanneer de scheidsrechter eens niet affluit, benut Bieshaar den voorzet van Iseger. 40. Breeuwer gaat alleen door de achterhoede, na een langen pass van Huisman. 50. V. V. A. werkt energiek om althans tegen te scoren en nadat De Vries enkele goede schoten heeft ge stopt, weet middenvoor Berkhout ten slotte een goed doelpunt te maken. 51. Bijna is het 52, maar De Vries loopt juist op tijd uit. Bieshaar brengt vervolgens den eindstand op 61. De tegenpartij in den eersten wedstrijd van Haarlem moge niet tot de sterkste van dit tournooi gerekend kunnen worden, de indeeling van het programma was toch zeker niet gunstig voor de roodbroeken, want van 11 uur tot onge veer 5 uur moesten de spelers wachten, alvorens de tweede ronde kon worden gespeeld. Haarlem dat in dezelfde opstelling als tegen V.V.A. uitkwam was aanvankelijk in de min derheid. De snelle aanvallen van Zeeburgia brachten nogal eens verwarring in de Haarlem- achterhoede waar lang niet zoo zeker werd ge speeld als tegen V.V.A. Een handsgeval van Van Daalen wordt met een strafschop bestraft en onhoudbaar wordt De Vries gepasseerd, 01. Van den aftrp of komt Harlem voor het Zeeburgia doel met een hoekschop als resultaat. Kammeyer plaatst den bal tegen de bovenlat en Breeuwer kopt den bal onhoudbaar in, 11. Zeeburgia is dan weer in den aanval en met medewerking van zwakke momenten in de verdediging scoort Zeeburgia spoedig tweemaal, 31. De doelverdediger van de Amsterdammers kan een hard schot van Po lanen niet vast houden en Breeuwer scoort snel een tweede doelpunt voor Haarlem, 32. Rust 32. In de tweede helft speelt Haarlem belangrijk beter en nadat de achterhoede van Zeeburgia talrijke aanvallen heeft afgeslagen scoort Polanen na een goeden aanval nr. 3, 33. Oldenburg speelt dan een goede partij en na een buitengewoon fraai staaltje voetbal van den Haariemspil krijgt Polanen een niet te missen kans en het is 43. De doelverdadi- ger van Zeeburgia verlaat dan wegens een blessure zijn doel en zijn plaatsvervanger is nog bezig zijn shirt aan te trekken onder de lat of een fraai enkopbal van Breeuwer heeft reeds doel getroffen. Met 53 voor Haarlem komt dan het einde. Zondag a.s. speelt Haarlem om 12 uur tegen H.F.C. in den halven eindstrijd. De winnaar komt dan uit tegen den winnaar van H.B.S. BI. Wit. Het spel in deze ontmoeting stond niet op een hoog peil Weliswaar vormde de oud eerste klasser een beter geheel, maar de heeren zullen toch in de competitie meer poot-aan moeten spelen om terug te komen in het Paradijs der voetballers. H.F.C. had Koper in de gelederen. Doelpunten van jhr. van Riemsdijk en Höck bezorgden H.F.C. met de rust een 20 voor sprong. In de tweede helft scoorden de Amsterdam mers tegen, waarbij het bleef. Maandag heeft de loting plaats gehad voor de halve eindstrijden in het A. R. O. L.-bekertour- nooi. Het resultaat was, dat Blauw-Wit tegen H. B. S. uitkomt en Haarlem tegen H. F. C. Voor de halve beslissingen zullen de veteranen van A. F. c. en H. B. S. tegen elkaar uitkomen, terwijl er een junioren-wedstrijd plaats vindt tusschen Blauw-Wit en A. F. C. (spelers tot en met 19 jaar). Het programma luidt aldus: 11 uur: Vetera nen A. F. C—H. B. S. 12 uur: Haarlem—H. F. C. 1.15 uur: Blauw-WitH. B. S. 2.30 uur: Ju niores Blauw-Wit—A. F. C. 3.45 uur: Finale A. R. O. L.-beker. Op uitnoodiging van de voetbalvereeniging ,,Hem" te Hem speelde Stormvogels Zondag een propaganda-wedstrijd tegen West-Frisia ter ge legenheid van de opening van haar nieuwe ter rein. Na een wandeling met muziek voorop door het dorp stelden de twee elftallen zich op, nadat eerst wederzijds bloemen waren overhandigd en toespraken waren gehouden. De burgemees ter verrichtte den aftrap. Stormvogels speelde in de volgende opstel ling: Hollenberg Haak Sr. Haak Jr. Rijkeboef Prins v. d. Velde v. d. Steen Spruyt Schoorl Struys De Waard Doordat Zaterdag bleek, dat ook Van Gelder verhinderd bleek, moest in het aanvankelijk samengestelde proefelftal opnieuw wijziging ge bracht worden, wat vooral de kracht van de voorhoede niet ten goede kwam. Speciaal de linkerwing viel geducht tegen. De Waard toonde zich uiterst bang voor den rechtsback der Enk- huizers, Oerlemans, die een weliswaar forsche, doch overigens een faire en goede partij voet bal speelde. Struys verviel weer in zijn oude fout van niet doortastend genoeg te zijn en waar Spruyt nog altijd te langzaam bleek, moest het in den aanval in hoofdzaak van v. d. Steen en Schoorl komen. In het bijzonder laatstgenoemde was er goed in, doch had bij zonder veel pech met schieten. Tot tweemaal toe kwamen doelman Van Zei de onderkant van de lat en de paal te hulp. West Frisia was in het veld iets de mindere, doch dit belette den Enkhuizers niet met de rust een 10 voorsprong te nemen. Hun vleu gelspelers Peereboom en Horsman waren zeer gevaarlijk, doch de gebroeders Haak, speciaal de oudste, stonden hun mannetje. Doelman Hollenberg uit het 3e elftal hield er enkele schoten keurig uit. Jammer daarom, dat één van de doelpunten op zijn rekening geschreven moet worden. Na de rust ondernam Stormvogels energieke pogingen om gelijk te maken. Prins stuwde herhaaldelijk zijn voorhoede op. Schoorl, hoe goed hij ook speelde, bleef ongelukkig met schieten. Tenslotte deponeerde v. d. Steen na een troughpass op fraai wijze den gelijkmaker achter Van Zei (11). De strijd om de leiding werd nu spannend Aanval op aanval werd door beide voorhoeden ondernomen, maar de verdedigingen bleven de baas, totdat Horsman met een als voorzet be doeld schot succes had (12). Kort voor het einde kreeg De Waard de kans van den dag voor den gelijkmaker, doch hij faalde geducht Met 12 kwam West Frisia dus in het bezn van het uitgeloofde zilveren doel. Zooals wij reeds eerder berichtten, is er maar weinig verandering gekomen in het elftal dat den Hongaarschen Profs heden partij zal geven. Van der Meulen is verhinderd te spelen en zijn plaats onder de lat zal dus worden inge nomen door A. v. d. Windt (V.S.V.), die al eerder blijken heeft gegeven daarvoor de noodige capaciteiten te bezitten. Achterhoede en middenlinie blijven ongewijzigd, doch in de voorhoede moet Smit (R.C.H.) vervangen wor den. Vermoedelijk zal daarvoor Polly Perukel opgesteld worden. Zooals men weet zijn de Hongaren op hun toer nog ongeslagen en wonnen Zaterdag j.l. met niet minder dan 7—1 van onze landskampioenen. Er bestaat voor dezen wedstrijd dan ook buitengewone belang stelling. Wij brengen nog in herinnering dat de wedstrijd precies te 6 uur aanvangt in ver band met de duisternis. Uitslagen Vrijdag 26 Augustus: Afd. Jun. a RCH aStormvogels a 15 Afd. Jun. b RCH bBloemendaal a 05 Afd. Jun. c RCH cStormvogels bI11 Zaterdag 27 Augustus: Afd. Adsp. a RCH aStormvogels a 17 b RCH bBloemendaal b 53 c RCH c—EDO c2—1 d RCH d—Schoten 1—12 e RCH eKennemerland 19 f RCH fKennemers 111 2a RCH 6—WH 1—1 Zondag 28 Augustus: Afd. 1 RCH 2—EDO 22—4 2b RCH 7—Hillmer 23—1 3a RCH 8DCO1—8 3b RCH 9—Halfweg 2 4—1 Op uitnoodiging van den Brabantschen Zwembond nam H.V.G.B. buiten mededinging deel aan de op j.l. Zondag gehouden Kring wedstrijden te Tilburg. Per luxe-bus vertrok een gezelschap van on geveer 30 personen Zondagmorgen te half negen van uit Haarlem en na een mooien rit langs de Vecht, via Utrecht en Gorkum werd te pl.m. half twee Tilburg bereikt. De prachtige nieuwe inrichting was sic :ht' matig bezet; toch bleken de wedstrijd0 7 sportief succes te zijn. Aan de vers' j banen werd dpor de Haarlemsche r met succes medegedaan en werd goea gandistisch werk geleverd. De polo-wedstrijd tusschen een Noord-Era bantsch zevental en H.V.G.B. eindigde in ee 21 overwinning van H.V.G.B. De beide goals werden gescoord door J. Hollander en J. Bouwer. Na afloop der wedstrijden vond een gemeen schappelijke maaltijd plaats en werden de banden tusschen Noord en Zuid vaster aange haald. In aansluiting op ons bericht van Zaterdag j.l., kunnen wij nu mededeelen, dat de heer Kees Pruis zich bereid verklaard heeft even- tueele gelden van de Haarlemsche burgerij' voor de huldiging van den Olympischen kam pioen J. van Egmond, welke op 9 September a.s. te Haarlem plaats vindt, in ontvangst te nemen. Gironummer van den heer Pruis is 165775. Naar wij vernemen, zal onder leiding van de afdeeling Den Haag van den Nederlandschen Bridgebond, met volle medewerking van het dagelijksch bestuur van den bond, alsnog een tweedaagsche najaarswedstrijd worden gehou den voor dames-, gemengde- en heeren-paren. Deze zal plaats vinden op Zaterdag en Zon dag 17 en 18 September a.s., in het Kurhaus te Scheveningen. Gespeeld zal worden op dezelfde wijze als deze wedstrijden tot op heden gehou den zijn. De wedstrijd is open voor alle leden van den Nederl. Bridgebond en hier te lande tijdelijk vertoevende buitenlanders. Vr. I: ik heb een Fuxia die uitgebloeid is. Hoe moet ik die verder behandelen? Vr. II: Ik heb een Clivia. Hoe moet ik die behandelen? Vr. III: Hoe moet ik een Aronskelk en een Azalea behandelen? Antw.: Koop een boekje serie „Weten en kunnen" over kamerplanten a 75 ct. en u kun® alles uitvoerig lezen. Vr.: De bladeren van de kooien in mijn moestuintje hangen slap. Aan de wortels zif ten dikke knobbels. Toen ik een knobbel open" sneed zat er een wormpje in. Wat is dat? W& is er tegen te doen? Antw.: Uw kool heeft knobbelvoetziekte, waartegen weinig is te doen. 't Beste is u grond voor andere culturen te bezigen. De voorzitter van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haarlem maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage is nedergelegd zijn besluit tot benoemd verklaring van den heer Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden wegens ontstane vaca ture, tengevolge van het ontslag-nemen, als zoodanig van den heer A. J. Loerakker. De heer A. J. Loerakker, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, is benoemd tot ridder in de Orde van den Nederlandschen Leeuw, Mr. G. T. J. de Jongh schrijft aan het Han delsblad": „Op de algemeene vraag, of de opheffing van rechtbanken, zooals de commissie-Weiter zich voorstelt, inderdaad de verwachte bezuini ging medebrengt, zal ik niet ingaan. In meer dan één opzicht zou daarop wel een amende ment zijn voor te stellen, doch ik wil mij tot de provincie Noord-Holland bepalen. Voorop stel ik, dat het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam reeds ja renlang lijdt aan een nijpend gebrek aan ruim te, waardoor iedereen in zijn werk wordt be lemmerd. In de ochtenduren is er chronische behoefte aan lokalen voor getuigenverhooren, enz. De regeering weet het, doch het oude ge bouw leent zich niet voor verderen uitbouw of uitbreiding. Dat moet dus vandaag of morgen op nieuwe gebouwen uitloopen, doch hiervoor zijn allerminst de gelden disponibel. De opheffing van een der rechtbanken in de provincie Noord-Holland biedt nu een op lossing aan, waarop ik de aandacht wil vesti gen. Een blik op de kaart toont reeds aan, dat Alkmaar voor het grootste deel der provincie

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 10