STADS I E U W S De heerJ. H. Delgraver Een treffend afscheid Philips Radio-Toestellen WOENSDAG 31 AUGUSTUS HET AMSTERDAMSCHE GERECHTSHOF Overplaatsing naar Haarlem bepleit Personalia R. K. Drankbestrijding TOONEEL „J. J. Cremer" Statuten Met pensioen HERINGA WUTHRICH - HAARLEM KONINGINNEDAG Orgelconcert DE H.O.V. Tweede hoboïst gaat weg VISCHUITVOER NAAR FRANKRIJK Verdeeling van het contingent Gevonden dieren en voorwerpen UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BEVERWIJK DRIEHUIS HEEMSTEDE HALFWEG NOORDWIJKERHOUT OVERVEEN AGENDA 1 September STOFZUIGERHUIS MAERTENS VELSEN-NOORD IJMUIDEN Het moet voor den heer J. H. Belgraver wel een groote voldoening geweest zijn, dat gister middag zoovelen in een der zalen van het post kantoor bijeengekomen waren om afscheid te nemen van hun „directeur". Want daardoor bleek wel overduidelijk, dat hij door allen ge acht wordt en dat zoowel de hoogere als de lagere ambtenaren hem noode zien vertrekken. Het is dan ook Dinsdagmiddag niet alleen een afscheid, maar ook een huldiging geweest van den man, die zooveel jaren belast is geweest met de leiding van den telefoon- en telegraafdienst te Haarlem, een dienst, welke steeds in omvang toenam en thans is uitgegroeid tot een der druk ste van de momenteel bestaande telefoondis tricten. Het eerst sprak de heer C. H. M. Brouërius van Nidek, adjunct-districtshoofd. „Als ik hier, op dit moment, het woord tot u richt", zoo sprak deze tot den heer Belgraver, „dan is dat niet om uw verdienste voor het staatsbedrijf der P.T.T. te memoreeren. Dat die verdienste in ruime mate aanwezig is, blijkt wel uit het feit, dat men bij de vorming van het telefoondistrict Haarlem met een groote telefoondichtheid u met de leiding belastte. Het jaar, dat wij met u sa mengewerkt hebben, is van buitengewoon aan- genamen aard geweest. Wij hebben groote be wondering voor u, die als niet-technicus niet al leen studie hebt gemaakt van het automatisch telefoonsysteem, doch zelfs van een onderdeel van dit systeem een beschrijving hebt gegeven, welke anderen de studie zal vergemakkelijken. U hebt niet met strenge hand geregeerd. Het was u een straf om iemand straf op te leggen. Door tactvolle leiding hebt u de samenwerking tusschen uw personeel bevorderd, een samen werking, welke zoo noodzakelijk is voor een vlotte afdoening van zaken. Wij zijn u daarvoor zeer erkentelijk en wij zullen nog dikwijls aan den tijd van uw leiderschap terugdenken. Wanneer u straks de laatste stappen in dit gebouw hebt gedaan, dan gaat u een ander le ven beginnen. U zult u werpen op commercieel en maatschappelijk werk. Wij zullen vaak aan u herinnerd worden, omdat op alles hier nog lang uw stempel gedrukt zal blijven. En opdat u ons niet zult vergeten, bieden wij u een album aan met foto's van het geheele personeel en van de technische inrichting van het telefoonkantoor te Haarlem. Na een woord van hulde te hebben gebracht aan ir. C. M. Uitermark, die ten koste van veel vrijen tijd alle foto's heeft gemaakt, besloot de heer Van Nidek zijn toespraak met den wensch, dat de heer Belgraver met zijn gezin nog vele gelukkige jaren zou mogen genieten, en dat hij nog vaak het album zou openslaan om te den ken aan den prettigen tijd, dien hij in staats dienst heeft doorgebracht. Vervolgens sprak de heer Tours, plaatsver vangend chef der directie van den technischen dienst der telefonie en telegrafie, die ook sprak namens den hoofding.-directeur van den tele foon- en telegraafdienst, aangezien deze ter bijwoning van het Radio- en Telegraafcongres te Madrid buitenslands vertoeft. Spreker had eerbied voor den heer Belgraver, die op gevor derden leeftijd nog studig ging maken van nieu we en onbekende dingen, toen hij te Haarlem benoemd werd. Ook heeft hij veel van zijn ken nis aan jongeren overgedragen, waarvoor spre ker hem dank bracht. Mede namens vele vrien den in Den Haag hoopte de heer Tours, dat de heer Belgraver nog lang van zijn rust zou mo gen genieten. Derde spreker was de heer B. C. Hacquébard, chef der administratie. „Nu het zoover gekomen is, dat u weggaat", aldus spreker, „beseffen wij eerst wat dit zeggen wil. Wij hebben met u sa mengewerkt in een sfeer van sympathie en groote genegenheid voor u opgevat. Altijd hebt u de belangen van de ambtenaren behartigd en zel den weigerde u iets, dat in het belang van het personeel was. Thans aan het einde van uw ambtelijke loop baan, zult u nog niet van uw rust gaan genie ten. Want u en rust zijn tegenstrijdig. U zult uw taak thans vinden in ander werk. Moge het u nog veel levensvreugde en voldoening schen ken. Ten slotte sprak de heer Hacquébard nog een persoonlijk woord. Zes jaren heeft hij met den heer Belgraver samengewerkt en met hem al de ups en downs van het bedrijf meegemaakt. In zijn zes en twintigjarig dienstverband heeft spr. echter, nog nimmer een dergelijke vriendschap pelijke verhouding meegemaakt als tusschen hem en den heer Belgraver bestond. Hij hoopte, dat de heer Belgraver ook van zijn verder leven veel voldoening zou mogen hebben. De heer J. Th. Pfaff, directeur van het Post en Telegraafkantoor te Haarlem, herinnerde er aan, dat hij den heer Belgraver, toen evenals hij een jong commies, dertig jaar geleden had leeren kennen. De bijna driejarige samenwer king van thans heeft de oude vriendschapsban den weer versterkt. Spreker wenschte den heer Belgraver en zijn echtgenoote nog een recht ge lukkig leven. Ir. C. M. Uitermark gewaagde van de groote bereidwilligheid van het geheele personeel, dat veel vrijen tijd beschikbaar stelde voor het ma ken van de foto's voor het album. Spreker hoop te, dat de foto's den heer Belgraver nog vaak zullen herinneren aan de groote achting, welke het personeel voor hem had. Ir. H. J. Uges herinnerde er aan, dat, dank zij den heer Belgraver, de samenvoeging van den technischen en exploitatieven dienst een goed verloop had gehad. Spr. dankte den heer Bel graver voor den prettigen tijd, dien hij met hem had samengewerkt. De heer M. J. Baak, directeur van het tele foonkantoor te IJmuiden, roemde de aangename samenwerking met den heer Belgraver en bood hem een door ir. Uitermark vervaardigde foto van de telefoonzaal van dit kantoor aan. De heer Belgraver dankte voor de geschenken en voor het gesprokene. Het viel hem zwaar om na drie en veertig Jaren dienst den band met het bedrijf, waarmede hij als 't ware was saam- gegroeid, te verbreken. Spreker dankte den heer Tours voor diens vele adviezen. Den heer Nidek bracht hij dank voor diens toewijding. Den heer Hacquébard noemde spr. een der beste ambte naren, die hij heeft gekend. Spreker dankte den heer Uitermark voor het maken van de foto's voor het album; den heer Uges voor de pret tige samenwerking en voorts den heer Pfaff, de directeuren der telefoonkantoren in het district, de telefonisten, het telegraafpersoneel en het technisch personeel van den telefoondienst. Tenslotte droeg spreker zijn functie over aan zijn opvolger, den heer Boer met den wensch, dat deze op dezelfde wijze als hij heeft gedaan, met het personeel zal samenwerken. Met de woorden „Het ga u allen goed", besloot de heer Belgraver zijn toespraak. Nadat eenige ververschingen waren rondge diend, hebben velen van de gelegenheid gebruik gemaakt, om persoonlijk afscheid te nemen, van dea heer Belgraver. Mr. G. T. J. de Jongh schrijft aan het Han delsblad": „Op de algemeene vraag, of de opheffing van rechtbanken, zooals de commissie-Welter zich voorstelt, inderdaad de verwachte bezuini ging medebrengt, zal ik niet ingaan. In meer dan één opzicht zou daarop wel een amende ment zijn voor te stellen, doch ik wil mij tot de provincie Noord-Holland bepalen. Voorop stel ik, dat het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam reeds ja renlang lijdt aan een nijpend gebrek aan ruim te, waardoor iedereen in zijn werk wordt be lemmerd. In de ochtenduren is er chronische behoefte aan lokalen voor getuigenverhooren, enz. De regeering weet het, doch het oude ge bouw leent zich niet voor verderen uitbouw of uitbreiding. Dat moet dus vandaag of morgen op nieuwe gebouwen uitloopen, doch hiervoor zijn allerminst de gelden disponibel. De opheffing van een der rechtbanken in de provincie Noord-Holland biedt nu een op lossing aan, waarop ik de aandacht wil vesti gen. Een blik op de kaart toont reeds aan, dat Alkmaar voor het grootste deel der provincie zeer centraal is gelegen, terwijl de bewoners van het kanton Helder enorme reizen moeten maken, indien, zooals de commissie-Welter voorstelt, het arrondissement Alkmaar opge heven wordt. Daar de bewoners van den Zaan kant en de Haarlemmermeer, die nu tot het arrondissement Haarlem behooren, toch reeds hunne zakenrelaties te Amsterdam hebben en deze stad veel geregelder bezoeken dan Haar lem, is het logisch in plaats van Alkmaar de rechtbank te Haarlem op te heffen en dit ar rondissement voor een deel aan Amsterdam toe te voegen. Daardoor zou dan het groote voordeel ver kregen worden, dat het gebouw van de Haar lemmer rechtbank disponibel wordt voor het Gerechtshof, hetwelk overgeplaatst zou kunnen worden naar de provinciale hoofdstad en dat de Amsterdamsche rechtbank al de lokalen in gebruik kan nemen, die nu door het Hof wor den bezet. Met een minimum onkosten waren dan allerlei vraagstukken opgelost, die nu ja renlang tevergeefs om bevrediging vragen. Natuurlijk zijn hieraan ook bezwaren ver bonden, maar van onoverkomelijken aard zijn zij niet en de justiciabelen zouden er mee wor den gebaat." De dames J. P. van den Berg, A. M. Bron, P. Capel, T. Keetman, C. M. Killian, C. M. Molenaar, T. Noorman, L. Pot slaagden te Haarlem voor het examen Handenarbeid. De examens zijn afgeloopen. Aan de examens namen deel 127 vr. en 70 m. cand.; geslaagd zijn 74 vr. en 42 m. De heer Th. Vermeer slaagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte. Bij ministerieele beschikking zijn, voor het tijdvak van 1 September 1932 tot 1 September 1933, wederom benoemd tot leeraar aan do Rijkstuinbouwschool te Aalsmeer J. Schaper, te Kudelstaart, gemeente Aalsmeer, en J. A. Zou tendijk, te Haarlem. In het gebouw der R. K. Militaire Vereeni- ging werd Dinsdagavond een gecombineerde vergadering gehouden door de Mariavereeniging en het Kruisverbond, onder voorzitterschap van den heer H. B. van der Sande. Deae wees er in zijn openingswoord op, dat voor de katho lieke drankbestrijding weer de tijd van actie is aangebroken en dat de besturen rekenen op de volle medewerking der leden. Aangaande de bedevaart naar O. L. Vrouw ter Nood te Heiloo op 18 September as. werd •besloten, evenals andere jaren, in zoo groot mogelijk aantal deel te nemen. Verschillende der aanwezigen gaven zich hiervoor op, terwijl de Propagandacommissie zich belast met het noteeren van verdere deelnemers en met de regeling der reisgelegenheid. De heer H. M. Drost hield vervolgens een uitvoerige inleiding betreffende den Sobriëtas- speldjesdag op Zondag 4 September as. en over de Blauwe Maand Actie. Er zal hard moeten worden gewerkt, om een goede opbrengst van den speldjesverkoop te verzekeren en die is noodig om gedurende de Blauwe Maand een behoorlijke actie te kunnen ontwikkelen. Niet minder voor de plaatselijke vereenigingen als voor de grootere organisaties is financieele steun in dezen tijd hard noodig. De blauwe actie zal haar hoogtepunt vinden in de uitvoering, welke op 29 September as. in den Janswegschouwburg, onder medewerking van de tooneelvereenigin? ..Alberdingk Thijm", wordt gegeven en de Propagandacommissie koestert, evenals de be sturen, van dien avond hooge verwachtingen, die echter slechts vervuld kunnen worden wan neer ieder lid zich een propagandist toont. Na een geanimeerde rondvraag werd de ver gadering met gebed gesloten. Van den auteur Henk Bakker, artistiek-leider van de Kon. Letterlievende Vereeniging „J. J. Cremer", zijn voor het komende tooneelseizoen door het gezelschap van den Kon. Vlaamschen Schouwburg te Brussel, ter opvoering aangeno men: „Filmmaniakken"spel van gijn en nonsens in 4 bedrijven, en „Haar laatste Wil", blijspel in 3 bedrijven. Voor den heer Bakker een mooi succes! De „Stscrt." bevat de statuten van de N.V. Haarlemsche Melkinrichting „De Sierkan" al hier. Blijkens het bijvoegsel tot de „Stscrt." be draagt het kapitaal der vennootschap 500.000 verdeeld in 5000 aandeelen, elk groot 100, welke slechts volgestort kunnen worden uitge geven en waarvan 1500 aandeelen zijn ge plaatst. Gisteren ging de heer C. Fortgens, baas aan de afdeeling zadelmakerij aan de Centrale werkplaats der Nederlandsche Spoorwegen, met pensioen na een diensttijd van ruim 40 jaar. De heer Fortgens kwam als zadelmaker in dienst en klom op tot baas in zijn afdeeling. Hij was zeer gezien, zoowel bij zijn superieuren als bij het personeel. Om negen uur hedenmorgen had een aubade plaats van 3600 schoolkinderen op de Groote Markt. Op het bordes van het stadhuis hadden plaats genomen, de heer en mevrouw Mr. Dr. A. Röell, Commissaris der Koningin in Prov. N.-Holland, de heer en mevrouw C. Maar schalk, burgemeester van Haarlem en de wet houders, W. Roodenburg en W. van Liemt, als mede de Commissaris van Politie en eenige raadsleden. Nadat de kinderen een zestal volksliederen hadden gezongen, werd de dirigent de heer R. M. v. d. Hart hartelijk gecomplimenteerd door den Commissaris der Koningin en den burge meester, terwijl hem een fraaie krans met oranjelinten werd omgehangen. Onder de vroolijke stemming der muziek marcheerden de kinderen gedeeltelijk naar den Hertenkamp, het speelterrein aan de Zomer- vaart en naar het R. C. H.- terrein. De leiding dier spelen was in handen van de Gebr. Martin. Van 12—1 uur werd door den stadsbeiaardier het carillon van de Groote Kerk bespeeld. Op de Groote Markt had een concert plaats door St. Caecilia. Bü de orgelbespeling in de groote of St. Ba- vokerk op Donderdag 1 September, des n.m. van 34 uur te geven door den heer George Robert, zal het volgende programma worden uitgevoerd 1. 10e Orgelconcert d. kl. t., Adagio, Allegro, Aria, Allegro (quasi presto), G. F. Handel, 1685—1759; 2. a. Pavane, William Byrd, 1546— 1623; b. Voluntary on the 100th Psalm Tune, Henry Purcell, 1658—1695. 3. Evocation, Fr. Liszt, 18811—1886, a. Miserere: Allegri; b. Ave verum corpus: Mozart. 4. Toccata, Adagio et Fuga C gr. t., J. S. Bach, 1685—1750. Naar wij vernemen, zal de heer Van der Lek, tweede hoboïst bij de Haarlemsche Orkst-Ver- eeniging, deze functie 1 October neerleggen. Voor hem zal geen opvolger benomd wor den. Een van de andere leden van het orkest zal de tweede hobo in de toekomst bespelen. Op 1 October a.s. zal het nieuwe contingen- teeringsjaar voor onzen vischuitvoer naar Frankrijk ingaan. De onderhandelingen, welke gevoerd zijn hebben tot resultaat gehad, dat het contin gent fijne visch voor het nieuwe contingentee. ringsjaar vastgesteld is op 1.100.000 K.G. De verdeeling over de vier kwartalen is als volgt: 1 Oct. tot 31 December 280 000 K.G. (285.000 K.G.)1 Jan. tot 31 Maart 320.000 K.G. (285.000 K.G.)1 April tot 30 Juni 310.000 (190.000 K.G.)1 Juli tot 30 Sept. 190.000 K.G. (190.000 K.G.). Tusschen haakjes zijn geplaatst de cijfers van het contingent in het afgeloopen jaar. Hieruit blijkt, dat het coningent fijne visch met 150.000 K.G. is uitgebreid. Ofschoon deze uibreiding is gegaan ten koste van het con tingent grove visch, kan zij toch als een ver betering worden aangemerkt, omdat de fijne visch een grootere waarde vertegenwoordigt. Het contingent grove visch is vastgesteld op 3.650.000 K.G. tegen 3.800.000 K.G. in het af geloopen jaar. De verdeeling van het contin gent is voor het nieuwe jaar aanzienlijk gun stiger. Zoo mag van 1 Oct. tot 31 Dec. 800.000 K.G. uitgevoerd worden tegen 400.000 K.G. in het afgeloopen jaar. Toen is evenwel slechts 500.000 K.G. uitgevoerd, zoodat het grootste deel van het contingent cadeau gegeven is. Van de volgende drie kwartalen is het con tingent verdeeld als volgt: 1 Jan. tot 31 Maart 1.500.000 K.G. (1.400.000 K.G:;1 April tot 30 Juni 950.000 K.G. (600.000 K.G.); 1 Juli tot 30 Sept. 400.000 K.G. (600.000 K.G.) Een aantal van 400.000 K.G. voor het laat ste kwartaal is te weinig. Gewoonlijk wordt in deze periode meer uitgevoerd. Bureau van Politie, Smedestraat9, autodop, ceintuur; Breuker, Lootstraat 9, actetasch; Ak kerman, Jud. Isijsterstraat 6, broche; Pol, Spaarne 15a rood, badschoentjes; Strenger, Tes- lastraat 36, stratenboekje; v, d. Spek, Bellamy- straat 4, ceintuur; Hazenberg, Pieter Kies- straat 25, das; Offeringa, Arnoldistraat 26, étui; Nisink, Groot Heiligland 25, hond; Ken nel Haarlem, Regentesselaan 42, hond, 2 kat ten; Bureau van Politie, Smedestraat 9, hand schoen, penning; Kennel Fauna, Parklaan 119, hond, 5 katten; de Vendt, Allanstraat 8, hondje v. d. Heul, Pren. Steynstraat 46, jasje; Kolijn, Siriusstraat 29, idem; Bakker, Brouwersstraat 13rd„ manchetknoop; Hooglucht, Hagestraat 6 rd. muts; Vlot, Jan van Zurenstraat 7, idem: v. Meurs, Geweerstraat 20, nummerplaat. Ver steeg, woonschip Johanna G. 2243 (Oostvest), bus motorolie; Edel, Heerensingel 89, porte- monnaie; Hema, Kruisstraat, idem; Biese, Vos- maerstraat 105, idem Vastbinder, Corn. Schoon straat 19, rozenkrans; Ruigrok, Korteweg 6, rijw.belast.plaatje; De Boer, Koninginneweg 18, idem; Bureau van Politie, Smedestraat 9, ro zenkrans; Meulman, Spijkermanslaan 15, rijw. belast.plaatje; Jansen, Prins Hendriklaan 125, idem; Wed. Cobelens, Drostestraat 17, kin derschoentjes; Kort, Lange Veerstraat 29, da- mestasch; Schakman, Scheepersstraat 13, tasch Broers, Slamatstraat 3, idem; Sonderhakker, Slamatstraat 22, idem; Schreuder, Bromostraat 25, actetasch; Seaekman Sheelman, Zuid Pol derstraat 76, werkpak; Prakken, Pieter Maritz- straat 9rd„ armband; Schuurman, Paul Kru- gerstraat 3rd., armbandhorloge; Rademaker, Boterstraat Z, armband v. heerenhorloge; Terke Wilgenstraat 31, alrmband; Stremming, Rip- perdastraat 12, badpak met handdoek; Kuhle- mayer, Voorhoutstraat 3, broche; Bur. v. Po litie, Smedestraat 9, 4 ballen, bagagedrager; Storm, Ursulastraat 1, beurs; v. Dam, Bakker straat 4, badschoentje; Burghout, le Vooruit gangstraat 107, bril; Massop, Bantamstraat 106 ceintuur; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, idem; Knegt, Minahassastraat 82, duif; Monnier. Anslijnstraat 17, halsband hond; Blankert, Heussenstraat 6, handschoenen; v. d. Bosch, Smedestraat 37, handschoen; Antonissen, Ka- rel van Manderstr. 112, handschoenen; Ver- heijl, Benviljoenstraat 15, handwagen, Kottman Leidschestraat 110, regenjas; Tichgelaar, Saen- redamstraat 7zw., ramesjasje; Tehuis v. Vrou wen, Emmastraat 22, kat;; Boerekoel, Aelberts- bergstraat 80, halsketting; Kennel Fauna, Park laan 119, kat; v. d. Broek, Zijhuizen 4rd., idem Bur. v. Politie, Smedestraat 9, ladder; Burg hout, Amsterdamstraat 3A, nijptang, schroe vendraaier; Hoge'lhuis, Lange Veerstraat 8a rd., portefeuille; v. Dorsten, Prinsenboiwerk 46, portemonnaie; Rikkers, Atjehstraat 91, idem; v. Damme, Santpoorterstraat 66c, idem; Rui tenberg, Eikenstraat 54, idem; v. Bergen, Zijl- weg 113, idem; Stoel, Rozenstraat 8rd., idem; Opzeeland, Schoterweg 9, parapluie; Bur. v. Politie, Smedestraat 9, portemonnaie, rijw.be last.plaatje; Grit, Wilgenstraat 16, rijwielpomp. Paardehaar, Vrouwehekstraat 48, rijw.belast. plaatje; v. d. Raad, Kogelstraat 14, sleutel; Bur v. Politie, Smedestraat 9, schoentje, schort, tasch. R. K. L, T, B. St. Deus Dedit. Morgen, Donderdag 1 September, des avonds om half negen, houdt de plaatselijke afdeeling van St. Deus Dedit een zeer belangrijke ledenvergade ring in het R. K. Vereenigingsgebouw. Ter tafel zal komen de nieuwe rijkssteunre geling. Het bestuur deelt ons nog mede, dat slechts drie personen van de Maandagavond gege ven gelegenheid om pensioenformulieren te halen, hebben gebruik gemaakt. R. K. Propagandaclub „Pater Pro". Na een periode van rust roept het bestuur van de R.K. Propagandaclub „Pater Pro" alle leden op om Donderdagavond wederom present te zijn op de huishoudelijke vergadering. Deze vergadering belooft zeer interessant te worden. 0.m. zullen belangrijke mededeelingen gedaan worden van de Conferenties voor niet- Katholieken. Het bestuur vertrouwt dan ook dat allen aanwezig zullen zijn. Er is veel werk aan den winkel, maar vele handen zullen het licht maken. De vergadering wordt gehouden in de St. Jozefszaal aan den Arendsweg. ONDERWIJS Donderdag 1 Sept. zal de nieuw opgerichte U.L.O.-school alhier beginnen met 46 leerlin gen. Te 9 uur zal een gezongen H. Mis worden opgedragen, om Gods zegen te vragen over het gewichtig werk. Over de bewaarschool kan medegedeeld wor den, dat behalve te Driehuis ook in het wel bekende „Huis te Velsen" aan den Hagelinger- weg een nieuwe bewaarschool zal worden ge opend en wel Maandag 5 Sept. Voor zoover de ruimte toelaat, zullen in beide bewaarscholen ook plaatsen beschikbaar worden gesteld voor niet-Katholieke kinderen. Aanvragen voor plaatsing te richten tot of te bespreken met het Hoofd der L.S. te Driehuis, de Eerw. Zus ter Antonina. Pensioenfonds landarbeiders De leden van den R. K. en Christelijken landarbeidersbond kunnen Maandag 5 September tusschen 7.30 en 9 uur bij den Secretaris den heer Th. Moo- ren, Kastanjelaan formulieren in ontvangst nemen voor het pensioenfonds over het con tractjaar 19311932. Deze formulieren dienen door de patroons ingevuld en voor 15 Septem ber aan bovengenoemd adres ingeleverd te worden. Voor leden, ouder dan 65 jaar kunnen geen diensttijden meer worden genoteerd. KONINGINNEDAG Programma voor de Zanguitvoering on het Raadhuisplein van 8.1510 uur te ge oor de Heemsteedsche Oratorium vereen lede Zangvereeniging Bennebroek. 1. Wilhelmus, door de H.O.V. 2. Hymne van Nic. Hoogerwerf. 3. Du Hirte Israëls, uit te voeren door de Zangvereeniging Bennebroek. 4. Ego sum Pastor bonus van Jos. de Clerk. 5. Traurgesang v. Blummen, uit te voeren door de Heemsteedsche Oratoriumvereeni- ging. 6. Die Vespers van Beethoven. 7. Droomvrouwe kom, van Olman, uit te voeren door de Zangvereeniging Benne broek. 8 Ellen van Olmen. 9. Haus im Schornstein? Uit te voeren door de Heemsteedsche Ora- toriumvereeniging en Bennebroek. Fonds voor Ziekenverpleging. Daar van het Fonds voor Ziekenverpleging over het le half jaar wegens opname van besmettelijke ziekten groote financieele offers zijn gevraagd, deelt het bestuur mede, dat opnamen van besmette lijke ziekten niet meer voor rekening van het fonds kunnen verzorgd worden. Echter zal, indien opname van besmettelijke zieken noodzakelijk mocht blijken, verpleging eventueel geschieden door tusschenkomst van het gemeentebestuur van Heemstede. Badhuis. In het badhuis aan de Postlaan werden in de week van 22 tot en met 27 Aug. genomen 417 douchebaden en 24 kuipbaden. Aan 6 kinderen werd een gratis schoolbad verstrekt op Woensdagmiddag van 2 tot 4 uur. Van de gelegenheid tot kosteloos baden op Woensdagavond tusschen 5 en 8 uur werd door 9 volwassen gebruik gemaakt. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bureau van politie Heemstede: een ring met sleutels en een wit wollen kinderschoentje; H. Nunnik, Heerenweg 21, een dames-polsarm bandhorloge; C. Schouten, Berkenlaan 1, een bos sleutels; A. de Reus, Kerklaan 3, een mandje; Hillen, Oude Posthuisstraat 10, een portemonnaie met inhoud; Nieberding, Kerk laan 38, een rijwielbelastingmerk; Bureau van politie, twee sierspelden; J. Speekenbrink, Hoofmanstraat 40, Haarlem, een gouden me daillon met twee portretten; P. Grijmans, Jan v. d. Bergstraat 2, vier zakken; H. Klaassen, Nic. Beetsstraat 8, een lipssleutel; De Ridder, Zandvoorter Allee 1, een portemonnaie met in houd; Bakker, Prinsenlaan 16, een belasting- merk; Bureau van politie, een tafelmesje; H. F. v. d. Eem, Drieheerenlaan 14, een portemon naie met inhoud; Kerkvliet Kanariestraat 78. Haarlem, een bruin lederen portemonnaie met inhoud; F. H. v. Emmerik, Lindenlaan 17, een étui met inhoud; Bureau van politie, een stroo- hoed; H. Mulder, Heerenweg 20, een Duitsche herdershond; Van Deursen, Berkenlaan 16, een zilveren rozenkrans. KONINGINNEDAG Een heerlijke zomermorgen is de inzet van Koninginnedag. Daarbij past zich bijzonder goed aan de vroolijke kinderstemming. Wat een kinderen! In twee groote groepen trokken zü Groenendaal binnen. „Excelsior" maakte den traditioneelen rit van de Bron- steeschool langs Adr. Pauwlaan, Heerenweg en Kerklaan waar zich aansloten de school van de Adr. Pauwlaan, St. Jozefschool en de St. Antoniusschool, terwijl een combinatie van spelers van „Eensgezindheid" en „St. Michaël" onder leiding van den heer Betz zich belastte met de begeleiding van de kinderen der scho len aan de Lanckhoutlaan, d, Dreefschool, de beide scholen aan de Molenwerfslaan en die van den Voorweg. In totaal circa 1900 kinderen. Om ruim half 10 waren alle kinderen present. Direct werd begonnen met de verschillende spelen, als hardloopen, zakloopen, balwerpen in korfbalmand, tonrijden, tonsteken, verkleed loopen, en voor de kleintjes de wasch ophan gen, draad in de naald steken, met vlaggetjes loopen enz. In twee tenten start een legertje van jonge dames voor het snel aanbieden van verver schingen. Prof. Antonini had zijn tent weer opgeslagen in het ververschingshuis, waar hij de jeugd op zijn bekende en geestige wijze wist bezig te houden met goocheltoeren. „August" droeg hier weer veel bij tot het succes van dit onderdeel van het programma. Het fanfarecorps „Excelsior" bleef bij de feesten om de stemming er in te houden. Was andere jaren het publiek in de gelegen heid gesteld, zich tusschen de groepjes spe lende kinderen te begeven, nu was het geheele terrein afgezet en konden de ouders van kor ten afstand de spelen gadeslaan. Een heel goede maatregel. Om tegen 12 uur trokken de kinderen welvol daan huiswaarts, velen in het bezit van aar dige prijsjes. Rijden zonder licht Op het Plein alhier werd door den Rijksveldwachter aan een wiel rijder, die zonder licht reed, gelast af te stap pen. Deze voldeed hieraan niet, doch reed met onverminderde vaart de Haarlemmermeer straat in naar Zwanenburg. De veldwachter achtervolgde hem en som meerde hem nog eenige malen om af te stap pen, doch de wielrijder gaf hieraan geen ge hoor, ook niet, toen de veldwachter dreigde met schieten. Eerst toen hij tot tweemaal toe zijn revolver afschoot in de lucht, stapte de wielrijder af. Tegen hem werd proces-verbaal opgemaakt. Concert Ter gelegenheid van den verjaar dag van H. M. de Koningin wordt door de Mu- ziekvereeniging „Eensgezindheid" alhier heden avond te 8 uur, een concert gegeven in de Muziektent aan de Schoolstraat. Kinderfeest Als besluit van het zilveren priesterfeest van den Zeereerw. heer pastoor H. A. Bots had dezer dagen de huldiging plaats door de schooljeugd, 's Morgens onder de H. Mis, welke tot intentie van de jubilaris was opgedragen, naderden de kinderen tot de H. Tafel voor het geestelijke en tijdelijke welzijn van hun pastoor. Ruim half tien kwamen de kinderen bijeen in het St. Josephgebouw. Bij het binnenkomen werd Z.Ew. door de bruidjes ingehaald. Hierna nam eerst het hoofd der school, de heer J. R. Kuijpers, het woord om den jubilaris namens de kinderen en het on derwijspersoneel onder een toepasselijke speech te huldigen met zijn zilveren priesterfeest. Hierna werden door de kinderen verschillende liederen gezongen en aardige voordrachten uit gevoerd. De jubilaris dankte de kinderen en ook het onderwijspersoneel voor de gebrachte hulde, in bijzonder voor hun geschenk, een prachtig kruisbeeld. Spreker hoopte dat hij zich nog lange jarep in het bezit er van zal mogen verheugen. Overtuigd zijnde, dat door het zin gen hun kelen droog geworden waren, trac- teerde de pastoor de kinderen op ranja en beloofde hen in den as. winter een filmavond. Blij en welgemoed keerde de jeugd huiswaarts. Comité Ziekentransport L°urdesHaarlem Ten huize van den voorzitter vergaderde het subcomité van het ziekentransport Lourdes Haarlem en Omstreken waarbij ook de heer F. M Duijn uit Haarlem tegenwoordig was. Uit het verslag van den secretaris-penning- meester, den heer J. M. Hoogenstraten, bleek dat de inkomsten over 1931 en 1932 van het subcomité f 237.77 hadden bedragen en de uit gaven f 208.53, zoodat nog een bedrag van f 29.24 aan het Haarlemsch comité kon worden afgedragen, terwijl nog een klein bedrag blijft gereserveerd voor het volgend jaar. Dient ver meld "te worden, dat twee zieken uit Noordwü- kerhout de reis naar Lourdes geheel gratis heb ben meegemaakt en dat door de zelatricen flink in het belang van het mooie doel is ge werkt. Besloten werd om in het a.s. najaar twee propaganda-Lourdesavonden te ^oirgani- seeren, een in de St. Victorparochie en één in de St. Jozefparochie. De heer Duijn zegde hier voor zijn medewerking toe. Nadat door hem een woord van dank was ge- sproken voor alles wat door liet subcomité was gedaan, volgde sluiting. Rijwielfilm De heer D., alhier, deed bü de politie aangifte van vermissing van zijn rij wiel, dat hij tegen een afrastering van een der villa's aan den Zuid-Boulevard had neer gezet. Onderzoek wordt ingesteld. Zilveren jubileum Donderdag 1 Septem ber a.s. zal het 25 jaar geleden zün, dat de heer J. Marijt, alhier, benoemd werd tot be steller bij de pos terpen alhier. Voordien was de heer Marijt vanaf 1 Mei 1900 als hulpbe steller in lossen dienst der posterijen. Onderscheiding Ter herdenking van het feit, dat de 60-jarige mej. A. van Beveren, al hier, gedurende 40 jaren als dienstbode bij Prof. Dr. A. Verweij, alhier, in dienst was, is haar door H. M. de Koningin de eere-medaille in brons, verbonden aan de orde van Oranje Nassau toegekend. De toekenning van deze onderscheiding werd haar Dinsdagmorgen door den burgemeester persoonbjk medegedeeld. Gevonden voorwerpen Badschoentje, portemonnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, hondje, blauw kinderbroekje met vestje, spoorabonnement, huissleutel, groote strandbal, paar kinderschoenen met kousen, badschoen, zilveren halsketting met aanhan ger, kindersandaal (bruin), badschoen, strand- schoen, paar strandschoentjes, rose halssnoer, beurs met inhoud, badschoen, rijwielkaart van Z. H., heerenpantalon, damesportemonnaie met inhoud, portemonnaie met inhoud, twee koffer sleutels en huissleutel, padvinderporfcemonnaie met inhoud; zwarte ceintuur, autoband met velg, paar beige handschoenen, licht bruine ro zenkrans in étui, portemonnaie met inhoud, badschoen, huissleutel, kettinkje met R. K. beeldje, bal, paar badschoenen, beige kousje, notitieboekje, rijwielbelastingmerk, kop van een electrische lantaarn, taschje inhoudende strandpyama, gouden ringetje waarin haar, kindermantel, zilveren heerenhorloge, rubber schoep, bankbiljet van tien gulden. Inlichtingen over bovenstaande voorwerpen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur v.m. ten politieöureele te Noordwpk-Binnen. Voor het opscheppen. Door onverklaarbare oorzaak was het water van de Brouwersvaart nabü de Hospesbrug gistermiddag demate be dorven, dat de visch het in de diepte niet langer kon uithouden. Bü duizenden, groot zoowel als klein, kwamen ze naar de opper vlakte om lucht te happen. In half flauwen toestand werden ze, een gemakkelijke buit van de jongens, die ze met een schepnet maar voor het uitscheppen hadden. Wel een gemakkelüken, maar toch een minder appetijtelijke buit. Mooie vangst. De heer J. de Vries, oud agent van politie alhier, die dezer dagen bij een der jeugdige familie leden van Elswout fungeerde als leermeester-visscher, was zoo ge. lukkig een karper van 20 pond te vangen. We kunnen ons voorstellen, dat hü tegen zijn leerling gezegd heeft. „Kijk, als je nu beet hebt dan moet je zóó doen en dan moet je zoo'n karper naar boven halen." In tusschen was het den visscher in'zijn lan ge visschersloopbaan nog nooit gelukt, een der gelük exempaar te vangen. Sociëteit „St. Bavo". Gcombineerde besturen R. K. Bouwvakbond, 8 uur. Vereenigde Melkhandel, half 9 uur. Groote of St. Bavokerk. Orgelconcert door George Robert, van 3 tot 4 uur. Gem. Concertgebouw Bouwmeester's revue „Wat doe je in de kou", 8 uur. Palace. Bioscoopvoorstellingen en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen! en variété, 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. Luxor-Theater Bioscoopvoorstellingen en va riété 2, 4.15, 7 en 9.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bü mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 10—12,2—4,8—9 u. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. BARTEL JORIS STRAAT 16 - TELEFOON 10756 -:- Alle merken stofzuigers -:- R.K. Vrouwenbond Daar het strandfeest van Dinsdag niet is doorgegaan in verband met den regen, worden alle schoolgaande kinderen Donderdag om half 10 op het Kerkplein ver wacht. Ieder kind kan aan het feest deelnemen. Zij moeten voorzien zijn van boterhammen en 20 ct. Groote gezinnen hebben reductie. Bij re gen of koud weer worden de kinderen in de R.K. Bewaarschool aan de Corverslaan ver wacht. Het bestuur verwacht een groote op komst. Er zijn mooie prijzen voor de kinderen beschikbaar. Laten de ouders deze gelegenheid niet voorbijgaan. Ieder kind behoort toch in zün eigen club thuis. Vacantiefeest Kindervreugd. Maandag heeft onder leiding van het dames-comité van den R. K. Vrouwenbond het sluitingsfeest voor de jeugd plaats gehad in verband met het ein digen der vacantie (31 Aug.). Alhoewel het in de bedoeling lag om dit feest te houden in het bosch of het strand, kon dit vanwege den regen niet door gaan. Het feest werd gevierd met ruim 100 kinderen in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Mahustraat. Direct na aankomst in het R. K. Ver. gebouw werd met begeleiding der piano het feest ge opend met het zingen van eenige liedjes, ge volgd door reidansjes. Intusschen kreeg het Dames-comité handen vol werk om alle mond jes te voorzien van ranja en koek. Tüdens de ochtenduren gaf de zeereerw. heer pastoor nog blüken van medeleven en belangstelling, door geruimen rijd tusschen de kleintjes te vertoe ven. Des middags werd het feest voortgezet, waarmede de kroon op het werk werd gezet. Het was vermakelijk te zien hoe die kleine kleuters hun best deden in het zakloopen, touw- knippen, bal dragen enz. enz. Een der aan wezige heeren wist onder de kleintjes twee elf tallen te formeeren, zoodat met aller bijval een grootsche voetbalmatch werd gehouden. Des middag Eerw. 1 Na een woord van dank aan het dames-co mité VI te verr attractie (speelgoed) made naar huis kregen. Twee magneten gestolen De heer A. heeft aangift neten, in liet De B mer va: invoer heeft. 1 Wij 1 morgen AMST r 1 veren; 1 3e kw. nuchter 597 V 90—110 vette 33 6 Wag Vette kalveren met flinken aanvoer, zwak ken handel. Prijzen hooger. BOVENKABSPEL 30 Aug. Aardappelen en Groente: Aardappelen Schotsche 50—90, Kleine 1.05—1.20 (2510 baal); Eigenh. 70—1.00 p. baal; Uien groote gele 1—1.15 (320 baal); Drielin gen 1.15—1.20, Nep 2.40—2.75 per baal; Bloem kool le 8.70, 2e 4.80 per 100 st. (105 st.); roode kool 1—1.10 100 kg. (4000 kg.); Gele kool 1.10 (2500 kg.); Augurken fün 1418 per 100 kg. (670 kg.). BOVENKARSPEL, 30 Aug. Aardappelen. Due 50; Sch. grof 50—55; fün 90—105; Kleine I.25—1.30. Blauwe 1.15; Eigenh. 65—80, aan gevoerd 3560 baal; Uien gr. gele 11.05, 538 baal; Drielingen 85—1; Nep 2.252.50; le Bloemkool 13—13.10; 2e Bloemkool 4.30— 6.50, aangevoerd 515 stuks; Roode kool 60— 70, 29000 K.g.; Gele kool 60—80, 15200 Kg.; Witte kool 60—70, 3500 K.g.; Augurken fijn 7—17, 7545 K.g.; Slaboonen 30—85, 100 zak. BLOKKER, 29 Aug. 1932. Groenten. An dijvie 3; Komkommers 2—4.60; Augurken 7— 31; Spinazie 6; Sla 2.50; Slaboonen 26; Snij- boonen 4.40—7.00; Triumf 14; Kesswick 9— II.50; Juttepeer 41; Diamand 1114. Goudbal 2.806.50; Victtoria pruimen 3649; Roode bessen 21—44; Meloenen 22—42; Druiven 41— 47; Noten 23—25; Pruimen blauwe kwets 34 44- Pruimen witte kwets 2840; Tomaten 2—2.50. Advocaat 3.20—7.40; Sinjeur Es 16—19; Merode 1114; Claps 14-33; Van As 14; Trospeeren 3.90—5.60; Suikerpeer 6.20—16.10; Dirkjes 3.10—10. Middagveiling 29 Aug. 1932. Tomaten A 2.60; B 3.10; C 2. ENKHUIZEN, 30 Aug. 1932 Fruit: Prins peren 8.40, idem II 3.70, The Queen 9.40, idem II 5.10, Seyfferts Eersteling 9.10, idem II 6.80, Trosperen 1.80 tot 2.70, Clapps 10.10 tot 15.00, Jutten 12.90 tot 13.80, Seyners. d'Esperen 9.00. PURMEREND, 30 Aug. Afslagver. Beemster, Purmerend en omstr. Aardappelen: Schotsche muizen 3470 ct.; bl. eigenh. 2456 ct.; Sla boonen: dubb. 30—43; id. z. dr. 30—93; enkele 3050; id. z. dr. 3060 ct.; snüboonen: stok- 0.46—1.28; id. breede 0.30—1.26 per 15 kg.; prui men 3156 per 100 kg.; roode kool 46.30 per 100; andüvie 2045 ct. per kist; uien 53—60 ct. per 25 kg.; meloenen 1331; id. annanas 933 per 100 stuks. Appelen: Bramley Seedling 5—11; Codlin Kes wick 5—10; Bonaika 21; Tulpappel, roode 9—21: Peren: Clapp's Favorite 6—21; Dirkjes 4—7-50; Diamant 6—11; Juttepeer 6—24; Seigneur d'Es peren 6—16: Suikerpeer 5.50—10 per 100 kg. WINKEL, 30 Aug. 1932. Markt. Appelen 3—11; Peeren 2—15; Pruimen 16—18; Frambozen 20 —23; Druiven 30—34; Tomaten 2—4; Augurken 2—8; Slaboonen 1—2; Snijbocnen 1—3; Uien 1.20—1.60. Aardappelen 11.70 per 50 K.g. Bloemkool 10—11; Andijvie 1—2; Meloenen 10—15; Kom kommers 14 per 100; Kropsla 23.40; Wor telen 45 per 100 bos. WOERDEN, 31 Augustus 490 partijen kaas le soort met Rüksmerk 22—25, 16—20, zware 26. Handel traag.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2