STADS IEUWS Bloemenveilingen WOENSDAG 31 AUGUSTUS Met „Haerlem" naar de Wijk en omgeving FAILLISSEMENTEN VAN ONZE RECHTBANK Uitspraken van Dinsdag 30 Aug. De Zijlstraat-reclame FEEST IN HET ORANJE-HUIS Muzikale omgangen Jubileum „Wat doe je in de kou?" Politiehondendressuur FAILLISSEMENTEN STOOMVAARTLIJNEN Zaterdagmiddag was voor vele leden van „Haerlem" en hun dames weer een tijd van on gewoon genot. Wie niets om historie geeft had aan het autotochtje reeds genoeg, want het zon nig landschap deed weldadig aan. Maar ook voor wie voelt voor de poëzie van het verleden was het een blijde tijd van lustig vermijen en gelegenheid en aanleiding tot snuffelen in his torie. Naar vijf dingen werd gekeken: het huis „De Marquelle" bij Heemskerk, het kasteel As- sumburg aan den weg naar Uitgeest, het interi eur van de Hervormde Kerk te Beverwijk met haar familiepraalgraven en wapenborden, het zomerhuisje der romanschrijfsters Wolff en De ken en de Oudheidskamer op het Raadhuis. Rijk is de stof, dus moeilijk de keus, al ken nen wij veler groote belangstelling. We reden dus in drie autobussen en andere leden met eigen weg door de Beverwijk naar 't Noorden, tot waar het beboschte terrein het weiland, zich uitstrekkend tot aan de Zaan, raakt. Zoek het Assumerkerkje niet meer; de tol is weg. Wij gingen door het zware hek met pilaren den voorhof op en daar prijkt de Mar quette. Het kasteel is gesticht door Graaf Wil lem II, Roomsch koning, vader van Floris V. De Heer van Heemskerk moest er wonen, voldoende bezetting houden, want doel was bescherming tegen de altijd dreigende invallen der West- Friezen. Het had toen een zwaar rondeel, zooals de Burcht te Leiden. Hier was de lage, moeras sige grond een uitnemende beschutting tegen "n overval. In het midden stond een „boom, van negen estagiën hoog", welke als wachttoren diende, maar ook ruim uitzicht gaf op de omlig gende vlakten. Meermalen weerklonk van hier 't noodsein en vlamde hier 's nachts het signaal- vuur als stroopende benden naderden. Menig maal hielden de dikke muren van het rondeel de dappere, maar slecht uitgeruste boeren terug. En mocht het rondeel al genomen zijn, een onderaardsche gang, die in de 18e eeuw' nog bestond, gaf gelegenheid op het slot zelf toe vlucht te zoeken. Toen Dirk van Polanen er in 1358 het beleg van sloeg, hield Heer Wouter van Heemskerk het er elf weken uit, maar toen had hij ook te doen met een legermacht, die voor haar tijd modern was uitgerust. Hoe gaarne zou ik U uitvoeriger verhalen, maar dit moer ge we ten: Den 11 den October 1467 huurde Jan van Assendelft Dirkszoon het Huls van Vrouw Meijne van Heemskerk voor den tijd van tien jaren. Het huurcontract is merkwaardig, en om dat het een hoogst zeldzaam voorbeeld is, dat in dien tijd zulk een slot niet in leen werd ge geven, maar zeer prozaïsch verhuurd werd. De huur bedroeg 49 Engelsche nobelen en veer tig stuivers 's jaar de nobel gerekend voor 8 schellingen, 4 penningen, groot vlaams. Daar wordt gesproken van den voorburcht en van een groote korenschuur, die bij de voorste poort stond. Daar wordt bepaald, dat hij alle huizingen op den voorburcht, groot en klein, benevens die schuur, dakdicht zal houden, behalve het portiershuisje en dat hij de valbrug met planken zou doen dekken. De vruchtboomen kreeg Jan van Assendelft in gebruik, maar hij moest ze behoolijk snoeien. Over de andere boomen behield de eigenares de beschikking, Eenigen tijd heeft het huis naar een nieuwen bezitter het huis Zevenbergen ge noemd. Een andere was Jan de Ligne, door zijn huwelijk met gravin van de Marck, in onze geschiedenis als Graaf van Aremberg' bekend. Ge weet, die sneuvelde iri- I5S8 bij Heiligerlee. Zijn zoon Karei verkocht in 1610 zijn goederen in Holland en daarmee dit „huis te Zevenbergen" met al zijn gerechtigheden tot twee roeden buiten de grachten .vopt-, 135009- gulden aan den Henegouwschen edelman Daniël de Herlaing, heer van Marquette. De landsreg'eering vond goed, dat hij het huis voortaan de Marquete noemde. Deze heer had Eleonora de Hennin de zuster van den eveneens welbekenden Graaf van Bossu gehuwd, en na zijn dood kwam het huis eerst aan zijn zoon Hendrik, die kinderloos stierf, toen aan zijn weduwe, eindelijk aan zijn tweeden zoon Maximiliaan, die het in 1665 om schulden verkoopen moest. Wigbalt van der Does, Heer van Noordwijk, Verkocht de Marquette in 1717 ten name van 2ijn minderjarigen zoon Steven aan Mr. Joachim Rendorp. In die familie bleef het huis ongeveer 200 jaar. Maar thans woont er slechts een huis bewaarder en van de meubelen en de keurige schilderijen kregen wij niets te zien. Toen trokken we naar Assumburg. Dat is totaal onbewoond: de huisbewaarster woont in een huis aan den voorkant. Ot> den weg hier heen passeerden we het weiland, waar eens het overoude kaseel Haarlem lag. Maar statig en rustig, gelijk het de adellijke huizinge be taamt, vertoont zich het deftige slot Assum burg, waardig de woonplaats eener oude, artis- tocratische familie te zijn. Het breede voorplein is er, maar de stalgebouwen en de oranjerie aan Wederzij zijn weg, maar het hoog geboomte en de groote grasperken, het kloeke hoofdge bouw met ?ün zwaren vierkanten en een lage- ren achtkanten toren in het front, alles geeft den indruk van die deftige pracht en die solide weelde, die de verblijven der geboren aristocraten doorgaans van de eigendommen der paroenu's zoo guns ig onderscheid. Maar die tijd is lang voorbij. Assumburg is een Rijksmonument en wel is er veel gerestau reerd maar veel moet er nog gebeuren eer het huis 'aantrekkelijk wordt. Alles wat gaaf en goed was, is er uit, alleen de gevangenis toont zich in dezelfde lugubei- heid van vroeger. Het tegenwoordig huis dag- teekent van de eerste helft der 16e eeuw, maar vergelijking van onderscheidene afbeeldingen •wijzen op aanzienlijke veranderingen. Het stamhuis der Assendelfts, wien het be hoorde, lag nabij dat dorp, maar schijnt reeds sedert 1425 verlaten te zijn. De heerlijkheid As sumburg was in 1379 een leen van Polanen en behoorde onder de rijke goederen van dat machtig geslacht, dat in de 14e en 15e eeuw een groote rol speelde. Zoo was Gerrit van Assen delft, eerste raad in den hove van Holland, stadhouder der leenen. Hij bouwde het tegen woordig huis Assumburg, dat binnen zijn grachten de hooge heerlijkheid kreeg. Hij moet spijt gehad hebben het niet te bouwen op de grondvesten van het slot Haarlem, maar me nige steen hiervan is wel gebruikt. Smds zat Assumburg in 1705 als „een deftig samenge- stel van oud en nieuw." Een toren met een achtkant traptorentje is verdwenen, terwijl aan den voorgevel, rechts van den ingang, een Zwaar vierkant gebouw verrees met kanteelen en een schuin dak. Op het binnenplein toont 'n steen met het jaartal 1610, dat het inwendige toen eenige verandering kan hebben onder gaan. Heer Gerrit van Assendelft, de edele stichter, overleed in 1558 op zeventigjarigen leeftijd, uit zijn huwelijk met Catharina de Chasseur een zoon nalatend, Nicolaas. Hij was heer Gerrit, eenige zoon, maar zou de erfgenaam van zijns Vaders rijke goederen niet zijn. De Assendelfts Waren te dier tijde trouwe zonen der R. K. Kerk en meer dan één uit hun hoogadellijk ge slacht legde de kloostergelofte af. Gerrits eenige Zoon ging in den geestelijken stand. Nicolaas ontving de wijding en werd pastoor in de Sint Laurenskerk te Rotterdam. Later kwam op het slot o.a. Renesse van Elderen, Johannes Wuitiers, terwijl in 1694 het slot in de familie Deutz kwam. De nieuwe heeren veranderden het huis sterk. „De plantadië, die, haar de juiste meetkunde aangelegd, het aller keurigste oog bekoren ën verlokken moet om derwaarts toe te treden", is verdwenen, net als de net geschoren bogen van het amphitheater met zijn schrale pyramides, zijn kinderachtige waterkommen, zijn stijve grasfiguren. Van al den drukken opschik van zijn beelden en vazen bleef nog iets over. Het huis is hol, alleen het z.g. Chineesche kamertje is bezienswaardig; evenwel het uitzicht is overal prachtig. Toch hebben allen alle zalen en vertrekken van kel der tot zolder afgewandeld, met uitzondering van een paar gevaarlijke plaatsen. De cicerone zou nog kunnen aanwijzen de gerichtzaal met een trap naar het schavot, waar de eigenaars der hooge heerlijkheid halsrecht konden oefe nen over de misdaden, binnen de grachten be dreven. Dat er een gravin van Egmond zou gevangen zijn geweest is een fabel. Ook wordt verteld, dat een der vrouwen van Assendelft een razende krankzinnige is geweest en daar zat. Misschien is hier ook verwarring met heer Wouter van Egmond, die in 1205 op het na burig Huis te Heemskerk „gezeten" heeft. Nu ging het naar het priëeltje van de dames Wolff en Deken, in voormalig Lommerlust, waar ge nu een tehuis voor ouden van dagen vindt. Zij waren de eerste Nederlandsche ro manschrijfsters. Ook het bezoek op het raad huis, waar de jonge oudheidkundige verzame ling werd bezichtigd, was een succes. Daarop naar het Kennemerhötel. Thee drinken en naar huis. Door de Arrondissements-rechtbank te Haar lem zijn Dinsdag 30 Augustus de volgende faillissementen uitgesproken: G. J. van der Wijden, electrisch lasscher, wonende te Haarlem, van 't Hoffstraat 118. Curator Mr. B. van Tijn, alhier. J. P. Knibbe tandheelkundig student, wo nende te Haarlemmermeer, Sloterweg 384 Rijk; Curatrice mevr. Mr, E. A. J. ScheltemaCon- radi alhier. B. Obbink, handelende onder den naam Ne derlandsche Prentbriefkaarten-groothandel, wo nende te Zand mort, Zeestraat 23; Curator Mr Silvain Groen alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Jhr. Mr. E. J. Strick van Linschoten. Opgeheven werden de faillissementen we gens gebrek aan actief van: H. J. de Jamar, wonende te Zandvoort. Cura tor Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. P. Martens, wonende te IJmuiden; Curatrice Mevr. S. M. Kool de Bruyn te IJmuiden. J. J. Heynen, wonende te Haarlem; Curator Mr, M. A. van Eek alhier. W. A. de Jamar, aannemer, wonende te Haarlem; Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van: De N.V. Timmerfabriek „Haerlem" gevestigd te Haarlem; Curator Mr. F. van der Goot al hier. Jacob de Jong wonende te Zaandam; Cura tor Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam De handelsvennootschap onder de firma J. de Jong en Zoon gevestigd te Zaandam. Cura tor Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. Jan de Jong wonende te Zaandam: Curator Mr. H. C. M. Dekhuyzen te Zaandam. nt ff kim ItfMËÉK# v*' 5 SBBfr 1. J. S., chauffeur, wonende te Zaandam; 2. J. M., los werkman, wonende te Amster dam; 3. N. M., zeeman, wonende te Amster dam; 4. P. P. J. J. M., houtwerker, wonende te Amsterdam; 5. P. H. M., buffetjuffrouw, wonende te Amsterdam; 6. M. T., buffetjuf frouw, wonende te Amsterdam, „openlijk met vereenigde krachten geweld plegen tegen per sonen", sub 1, 2 en 3 ieder twee maanden gev. straf o.v., sub 4, 5 en 6 ieder een maand gev. straf o.v., met toewijzing van de civiele vordering ten aanzien van verdachte sub I tot een bedrag van f 6.50. F. H. v. P., los werkman, wonende te Zaan dam; M. Th. W., los werkman, thans te Veen- huizen: Vrijgesproken. A. W. v. G., slager, wonende te Haarlem, „Appèl overtr. Vleeschkeuringswet". Vonnis Kantonrechter Haarlemmermeer bevestigd. W. J. v. d. V., opperman, wonende te Nieuw- Vennep. „Appèl overtr. Visscherijwet". Vonnis Kantonrechter Haarlemmermeer vernietigd en verdachte ontslagen van alle rechtsvervolging. A. v. V., transportarbeider, wonende te Aals meer. „Appèl overtr. Motor- en Rijwielregle ment". Vonnis Kantonrechter Haarlemmer meer bevestigd. P. B., wonende te Haarlem, thans gedeti neerd. „Oplichting", vier maanden gev. straf met aftr. prev. hecht, en ter beschikkingstel ling van de Regeering teneinde van harent wege te worden verpleegd o. v. C. G. H„ boekbindersknecht, wonende te Amsterdam, thans gedetineerd. „Diefstal", acht maanden gev. straf met aftr. prev. hecht. o.v. F. a., werkman, wonende te Beverwijk, thans gedetineerd. „Diefstal", twee maanden gev. straf voorw. met een proeftijd van drie jaar en bijz. voorw. Men schrijft ons: Wanneer men zoo gewoon in de Zijlstraat loopt, merkt men van de groote reclame, welke in deze straat wordt gehouden, aanvankelijk niet veel. Maar bij het bezichtigen van de etalages, vait het wel op, dat men bijna in elke etalage een keurige kaart aantreft, waar op staat vermeld: „Lid van de Zijlstraatver- eeniging." En het blijkt, dat bijna alle winke liers daar lid zijn. Als men, door vanzelfsprekende nieuwsgie righeid gedreven, deze kaart dan nader beziet, leest men den geheelen opzet der Zijlstraat reclame, die van 20 Augustus tot 19 September wordt gehouden. Men merkt het niet alleen uit de reclame, die in de Zijlstraat zelf wordt gemaakt, maar ook door de ontelbare groene reclamebiljetten, die door de heele stad en daarbuiten worden verspreid en door de advertenties in de plaat selijke bladen. Wat eigenlijk deze Zijlstraat-reclame be oogt? Wij zullen het u zeggen: Gedurende den hierboven genoemden tijd, dus tot 19 September a.s., geven deze winkeliers, voor iederen gulden die contant bij hen wordt besteed, een gratis bon. Twintig van deze bons kan men bij den secretaris der ZijistraatveTeeniging, den heer Dantuma, Zijlstraat 90, zonder eenige kosten, inwisselen tegen een origineel lot van de Ver- eeniging ter bestrijding der Tuberculose. U weet wel, de bekende loten die tegen f 1 per stuk worden verkocht. Op deze manier kan ieder dus gratis loten in zijn bezit krijgen. Nu zal men zeggen, dat men, goed uitgere kend, voor twintig gulden moet besteden, wil men in het gelukkig bezit komen van een gra tis lot. Zeer juist! Maar wat heeft een mensch al noodig? Enwat kan men in een straat als de Zijlstraat koopen? Letterlijk van alles! Daarbij dient nog vermeld, dat elke bon zijn waarde blijft houden daar o,ok minder dan 20 bons ingewisseld worden met bijbetaling van het ontbrekende bedrag. Nemen we aan dat u in het bezit is, op den laatsten dag (19 Sep tember) van 12 bons, dan kunt u door 40 cent bij te betalen, ook een lot van f 1 ontvangen. Wanneer zich zelfs het geval zou voordoen, dat de bekende T. B. C.-loten totaal uitver kocht raken, dan nog blijven de uitgegeven bons van waarde, daar in dit geval voor iede ren bon 5 cent wordt terugbetaald, echter vóór 20 September. De regeling is dus uitstekend en van alle kanten goed bekeken. De leuze: „Koopt in de Zijlstraat" is nu wel van belang. Niet alleen dat in de allereerste plaats de sympathieke Vereeniging tot bestrij ding der Tuberculose, op bijzondere wijze wordt gesteund, maar tevens kan men als dit tot heden nog niet het geval was eens kennis maken met de verschillende winkels van allerlei aard. Ook dit laatste heeft zijn goede zijde, want wij weten dat daar zeer veel goede zaken zijn, waar men prettig wordt be diend en waar men in geen geval duurder uit is dan ergens anders. Men vrage echter den winkelier vooral om den bon als hjj, mogelijk in de drukte, er niet aan mocht denken! Zooals bekend, was de trekking der T. B. C.- verloting vastgesteld op 7 September, Echter werd op verzoek van de Zijlstraatvereeniging, deze trekking verzet tot 21 September, zoodat er nog wat tijd overblijft om. op de hierboven omschreven wijze, in het bezit te komen van de gratis T. B. C.-loten. We behoeven niet te vermelden dat de loten zeer in trek zijn; en geen wonder, immers zag men zelden zoo'n keur-collectie prijzen. Als wij alleen de hoofd prijzen maar noemen zegt dit reeds genoeg, dat zijn: Luxe Auto, Motorrijwiel, Ameuble ment, Elect. Singemaaimachine, Electrisch- rijwiel, Radio en nog 500 andere prijzen. Het vorig jaar droeg de Zijlstraatvereeniging, eveneens door middel van een dergelijke re clame, bijna f 1700 af aan het bestuur der Tuberculose vereeniging. Ditmaal hoopt men weer een groot bedrag in den vorm van loten- afname bij te dragen. Wij zagen nog den reclame-wagen door de stad rijden, waarop de 1ste hoofdprijs troont, namelijk de nieuwe Ford. 8 Cylinder, de laatste creatie der Fordfabrieken. Achterop hangt een reclame-doek waarop staat: „Koopt in de Zijlstraat en u krijgt gratis T. B. C.-loten!" Wederom is het voornaamste feest van het Oranjehuis, dat van den verjaardag van H. M. Koningin Wilhelmina, aangebroken. Ieder jaar toont het overgroote deel der Nederlandsche bevolking bijzonder op dezen dag zijn aan hankelijkheid aan het Koninklijk gezag en het leeft dan mede met de vreugde, welke in het Koninklijk Huis heerscht. Echter, mocht andere jaren de feestvreugde dikwijls een grootsch karakter dragen, dit jaar nopen de buitengewoon drukkende omstandig heden er toe de uiterlijke feestviering aller wegen zoo sober mogelijk te doen zijn. Toch zal daarom de juiste stemming op de zen dag niet ontbreken. De vlaggen en de oranjewimpels aan den stok; dat brengt reeds de eerste verheugenis in den mensch en wekt hem op de gedachten aan de zorgen van den dag op-zij te zetten en zich te vereenigen met de feestelijkheid bij gelegen heid van dezen gedenkwaardigen dag. Een bijzonder fraai versierd stadhuis, waar voor bijna 4000 Haarlemsche schoolkinderen zich vereenigen, om hun vreugde in een aantal vaderlandsche liederen uit te jubelen, doet hem nog meer de moeilijkheden van den tijd voor een oogenblik vergeten en zoo wordt een alles zins voor dezen dag passende sfeer van vroo- lijkheid geschapen. Vermakelijkheden als draai- en zweefmolens, carroussels e.a., die andere jaren de pleinen van onze stad een bijzonder beweeglijk aanzien ga ven, mogen al, als gevolg van de crisis, yrelke het noodzakelijk maakt, dat zoo weinig moge lijk geld aan minder nuttige doeleinden wordt uitgegeven, ontbreken, toch zal het geen feest dag zijn die „ih stilte" gevierd wordt. Integen deel, meer dan in andere jaren worden thans concerten gegeven op Groote en Botermarkt en bovendien wordt nog een muzikale wandeling door de stad gehouden en vindt des avonds in den Kloppersingel op verlichte booten een con cert plaats door de Kon. Liedertafel „Zang en Vriendschap" in samenwerking met „Harmonie Crescendo". Vooral dit laatste belooft een schitterend on derdeel der feestelijkheden te worden en bij een mooien avond zal deze nieuwe attractie zeker effectvol zijn. Zoowel het Centrum-comité Koninginnedag als de verschillende afdeelingen, t.w. de Oranje- bond „Prinses Juliana", de Oranjevereeniging Haarlem-Noord en de Christelijke Oranjever. „Schoten" hebben met de bescheiden finan- cieele middelen, welke haar ten dienste ston den, in voortreffelijke harmonie weten te be werkstelligen, dat de 31e Augustus 1932 niet te sterk bij de viering van de feestdagen van het Koninklijk Huis in de laatste jaren zal afsteken. En als de bevolking van onze stad nu maar met volle overgave den Koninginnedag wil medevieren, zal het voor allen, organisators zoowel als hen, die van de geboden attracties willen genieten, een vreugdevolle feestdag zijn. Dat het zóó moge zijn. Reeds vroeg in den morgen schetterden de tonen, voortgebracht door de muziekvereeni- gingen „St. Caecilia" en „Arti et Religioni", door de straten der binnenstad, klonken de trompetten en werden de feestelijkheden inge zet met vele opgewekte en opwekkende num mers, wat een groote schare belangstellenden op de been bracht. Maandag 5 September a.s. herdenkt de heer H. Seegers, graveur op de afd. geldswaardig ma terieel, den dag dat hij voor 40 jaar in dienst trad bij de firma Joh. Enschede en zonen N.V. De aanstaande jubilaris vervult op heden de functie van chef over genoemde afdeeling. Wie gisterenavond de uitstekend bezette groote concertzaal zag, kon met genoegen con- stateeren, dat Haarlem Louis Bouwmeester's revue trouw blijft. Hoe kan dat anders? Er zijn jaren geweest, dat de revue slechts enkele dagen in onze stad vertoefde. Het gevolg was, dat men uren in de rij moest staan om een plaats te krijgen en dat er na afloop van de serie voorstellingen nog vele teleurgestelden waren. Nu de directie gelukkig ook aan deze moeilijkheden is tegemoet gekomen en er ge durende acht dagen gelegenheid is om de re vue te bezoeken, gelooven wij dat er na dien tijd niet veel ingezetenen zullen zijn, die Bu- ziau en Nieuwenhuijzen dan niet in hun cre aties 1932 zullen gezien hebben. En wie daar niet toe in de gelegenheid zal zijn geweest, zal iets belangrijks hebben gemist van onze vader landsche tooneelspeelkunst. Het beste wat in het buitenland op het gebied van revue-aan kleeding wordt gepresenteerd, vindt zijn weer ga in dit uitmuntend werk van Nederlandschen huize. Het is het beste wat aan revuekunst wordt gegeven zoowel in binnenland als in buiten land. Het valt eenvoudig niet te vertellen hoe heer lijk Buzieu en Nieuwenhuizen zijn, hoe schit terend van aankleeding de finales, hoe fijn uit gevoerd de verschillende dansen, wat 'n trou vailles verschillende scènes zijn; het valt niet te vertellen. Wij geven den raad: gaat dat zelf zien! Het zal voor u een avond zijn, waarvan de indruk bewaard blijft van kostelijk genot. In de week van 22 tot en met 27 Aug. werd door de Koninklijke Nederlandsche Politie- hondenvereeniging haar jaarlijksche keuring gehouden voor de afdeeling Noord-Holland, op het Landgoed Flevo-Rama te Bussum. Donderdag kan door de Dresseerclub Zuider hout een gelukkigen dag genoemd worden, aan gezien de vermaarde club met drie honden uitkwam, en alle het certificaat Politiehond behaalden. Nummer 1 was de heer Van de Wetering met Nurmie, 252 punten. Nummer 2 was de heer Bosman tnet Bres- ton 232 punten. Nummer 3 was de heer Louwerens met Arno, 211 punten. De heer Louwerens behaalde een voorloopig certificaat, wat voor hem met zijn zeldzaam mooie en bijzonder temperamentvolle Bouvier niet het minste bezwaar is, om nog eens een jaar rustig door te oefenen en het voorloopig voor 'n orgineel in te wisselen. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V. (Afd. Handelsinformaties) FAILLIET VERKLAARD: 26 Aug. R. van Heuveln, huisschilder, Gro ningen. R.-c. jhr. mr. Feith. Cur. mr. J. Alingh Prins, Groningen. H. Bolhuis, café-houder, Helium. R.-c. jhr. mr. Feit. Cur. mr. A. T. Vos, Appir-edam. M. Hoekzema, manufacturer, Loppersum. R.-c. jhr. mr. Feith. Cur. mr. A. T. Vos, Ap- pingedam. K. Nieborg, winkelier, Groningen. R.-c. jhr. mr. Feith. Cur. mr. H. T. Meyering, Gro ningen. F. Beijnen, bloembollenhandelaar, Noord- wijk, Heerenweg 16. R.-c. mr. J. C. v. d. Burcht van Lichtenbergh. Cur. mr. P. J. Teebaal, Leiden. A. C. Fries, borstelfabrikant, Delft, Nieu we Kerkstraat 13. R.-c. mr. J. R. Thorbecke. Cur. mr. M. C. J. Bevers, Delft. W. van Dop, grossier, Den Haag, Wiek- straat 11. R.-c. mr. A. N. Kuhn. Cur. mr. D. Bijdendijk, Den Haag. M. J. Vrolijk, gepens. Oost-Indisch amb tenaar, Scheveningen, Stevinstraat 274. R.-c. mr. J. H. van Laer. Cur. mr. J. S. Thieme, Den Haag. P. Ph. J. Schouw, koopman, Den Haag, Azaleastraat 102. R.-c. mr. G. H. B. v. d. Boom. Cur. mr. M. P. C. E. Keulen, Den Haag. J. Moor, koopman, Den Haag, Schlegel- straat 161. R.-c. mr. H. Haga. Cur. mr. M. P. C. E. Keulen, Den Haag. Chr. W. Hauser, motorhandelaar, Den Haag, Gouden Regenplein 1. R.-c. jhr. mr. H. o. Feith. Cur. mr. C. W. de Visser, Den Haag. P. J. Lunenburg, arbeider, Poeldijk, Dah liastraat 27. R.-c. mr. A. B. Bommezijn. Cur, mr. W. van der Chüs, Delft. A. J. Wijsman, Katwijk aan Zee, Mr. Fockstraat. R.-c. mr. H. W. F. Klomp. Cur. mr. W. de Clercq, Leiden. H. J. H. Berkemeijer, koopman. Den Haag, Nicolaistraat 31. R.-c. mr. G. Scholten. Cur. mr. R. V. Bakker, Den Haag. BINNENLANDSCHE HAVENS, O W '*H V ,t<- IJMUIDEN. Aangekomen 29 Aug.: Texel- stroom, s„ Liverpool; Rhein, s„ Hamburg laatst Rotterdam. 30 Aug. Iris, s. Stettin; Brion, s„ Bordeaux; Ancre, Fransch oorlogssschip, Noord zee; Helga L. M. Russ, s„ Leningrad (voor Zaandam); Thyra, s., Rafso (voor Velsen). Vertrokken 29 Aug.: Apollinaris III, m.s., R'dam. 30 Aug. Turlcum, m.s., Curasao; Vadder Gerrit, m.s., Mistley; IJstroom, s., W-- Afrika via Bordeaux. AMSTERDAM. Aangek. 29 Aug.: Texelstroom, Liverpool, stukg., Handelsk., Hall. Stoomb.-Mij. 30 Aug.Rhein, Hamburg, laatst R'dam, stukg., De Ruyterkade, Van Es Van Omme ren; iris, Stettin, stukg., Sumatrakade, Verg. Cargadoorskantoor; Brion, ordeaux, stukg., Su- rinamekade, N. Rjjnv.-Mü; Ancre, Fransch oorlogsschip, Noordzee, Steiger H.A.L. KONINKL. HOLL. LLOYD. ZAANLAND, 30 Aug. 12 u. 's middags van Bremen naar Hamburg. ORANIA, uitreis, 29 Aug. n.m. 2 u. van Lissab. HALCYON LIJN. STAD VLAARDINGEN, Porto Ferrajo naar Wabana, pass. 28 Aug. Gibraltar. HOLLAND—AMERIKA LIJN. LEERDAM, uitreis, pass. 27 Aug. Ouessant. BINNENDIJK, uitreis, 28 Aug. te New-Orleans VEENDAM, 29 Aug. van R'dam te New-York. BEEMSTERDIJK, 29 Aug. van R'dam naar Boston. KONINKL. PAKETV.-MIJ. HOUTMAN, 29 Aug. van Batavia te Beira. NIEUW HOLLAND, pass. 28 Aug. Thursday Island. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN. TANIMBAR, uitreis, 28 Aug. te Melbourne. HOLLAND—O.-AZIE LIJN. MEERKERK, thuisreiss, 28 Aug. te Penang. OUDERKERK, uitreis, 29 Aug. van Singapore. JAVA—CHINA—JAPAN LIJN. TJIMANOEK, 29 Aug. van Macassar n. Kobe. TJIKEMBANG, arr. 28 Aug. te Hongkong. SILVER—JAVA—PACIFIC LIJN. BENGKALIS, 28 Aug. van San Francisco n. Java. HOLLAND—AFRIKA LIJN. HEEMSKERK, uitreis, was 29 Aug. 8 u. 5 v.m. 50 mijlen Z.O. van Niton. GAASTERLAND, thuisreis, 27 Aug. te Acora. MELISKERK, 30 Aug. van Beira n. Larenzo Marques. KLIJFONTEIN, thuisreis, 29 Aug. te Mom- bassa. IJSTROOM, 29 Aug. van Amsterdam naar W-Afrika. KONINKL. NEDERL. STOOMB.-MIJ. IRIS, 30 Aug. van Stettin te Amsterdam. AMAZONE, 29 Aug. van Oran naar Algiers- AMOR, 27 Aug. van W. Indië te New-York. BOSKOOP, Liverpool n. Londen, pass. 29 Aug. n.m. 5 u. 30 Dungeness. COSTA RICA, thuisreis, pass. 29 Aug. n.m- 6 u. de Azoren. GANYMEDES, 29 Aug. van Bourgas n. Varna. HEBE, 29 Aug. van Patras n. Catania. HELDER, 27 Aug. van Curacao n. Liverpool. HERCULES, 29 Aug. van Dikili n. Algiers. OBERON, 29 Aug. van Malaga n. Huelva. ORANJE-NASSAU, 29 Aug. van W.-Indië te New-York. ORESTES, 29 Aug. van Baroelona n. Alexan- drië. PERSEUS, 29 Aug. van Corcubion n. Amst- RHEA, thuisreis, pass. 29 Aug. v.m. 8 uur de Azoren. BRION, 30 Aug. van ordeaux te Amsterdam. MAATSCHAPPIJ NEDERLAND. POELAU LAUT, thuisreis, 29 Aug. van Mar seille. JAVA—NEW-YORK LIJN. TOSARI, 26 Aug. van Boston te Jacksonville. ROTTERDAM—Z.-AMERIKA LIJN. ALCHIBA, 29 Aug. van R'dam n. Hamburg. MAATSCHAPPIJ OCEAAN. CITY OF FLORENCE, Japan n. R'dam, 28 Aug. te Singapore. STENTOR. Java n. Amsterd-, 28 Aug. van Colombo. ROTTERDAMSCHE LLOYD. KOTA GEDE, 30 Aug. van R'dam te Vlaar- dingen. KOTA PINANG, uitreis, 30 Aug. te Sabang. KOTA RADJA, uitreis, pass. 29 Aug. Finisterre JACATRA, uitreis, pass. 29 Aug. Perim. DIVERSE SCHEPEN. MAAS, 29 Aug. van R'dam n. Hamburg. BERGENDAL, ms., 29 Aug. van R'dam n. Stettin. BATAVIER II, 30 Aug. van R'dam te Gra- vesend. SAMBRE. m.s., 29 Aug. van Parijs te Antw- JONGE JOHANNA, 21 Aug. van R'dam te Sagunto. DELFSHAVEN, 28 Aug. van Tampa te Mobile. LEERSUM, 29 Aug. van B.-Aires te Rosario. HARDENBERG, Rotterdam n. B-Aires, 29 Aug. van St. Vincent. TURICUM. Amsterdam, 30 Aug. Het Noorsche m.s. „Turicum" heeft by Werkspoor reparaties aan den motor ondergaan en vertrok heden in ballast naar Curasao. SLIEDRECHT. Montevideo, 29 Aug. Het hier liggende Nederlandsche m.s. „Sliedrecht" heeft eenige stormschade. STRYPE, 29 Aug. van Cardiff te Honfleur; vertrekt 31 Aug. naar R'dam. MOLENWATER, San Nicolae n. R'dam, pass. 27 Aug. St. Vincent. HOOGLAND, 29 Aug. van Bremen op de Tyne PRES. FRANCQUI, Batoum n. Amst., pass. 27 Aug. Zea. BOEKELO, Dordrecht n. Kotka, pass. 29 Aug- Brunsbuttel. GRUNO, m.s., Antwerpen n. Queensboro, pass. 30 Aug. Vlissingen. SCHIELAND, Antwerpen n. Blyth, pass. 30 Aug. Vlissingen. WEST-VLAANDEREN, m.s., Antwerpen naar Shoreham. pass 30 Aug. Vlissingen. ROTTERDAM, tank, 22 Aug. van Talara n, Amsterdam. AMSTERDAM, tank, 22 Aug. van Baton Rouge naar Amsterdam. COLYTTO, naar Antwerpen, was 29 Aug. 2 uur v.m. 260 myien W. van Valencia. MYRIEL, pass. 27 Aug. Tanger. GRIETJE, m-s-, 28 Aug van Antwerpen te Deptford Creek. ANTWERPEN, m.s., 29 Aug. van Brussel te Barking Creek. AGNITA, 29 Aug. van Curacao te Shellhaven. ZEELAND, m.s-, arr. 29 Aug. te Dover. GOOTE, pass 28 Aug. Prawlepoint. ZUIDLAND, m.s., 26 Aug. van Rochester te Charles town. POOLSTER, ma., 27 Aug. van Falmouth naar Roscoff. OOST-VLAANDEREN, m.s., 26 Aug. van Sligo n. Carreg y Llam. MAAS, 24 Aug. van Trangsund te Koivisto. MARS, m.s., 26 Aug. van Memel n. Sandwich. HILLEGOM, 27 Aug. Hyacinten. Belangrijke aanvoer. Pryzen handhaven zich. Zeer veel koopers. Handel vlug. Alles werd verkocht. De pryzen waren als volgt: Bismarck 19 9.40, id. 18 7—, idem 17 4.30. idem 16 2.30, idem 15 1,60, City of Haarlem 17 15,idem 15 7.idem 14 2.80, idem 13 210, idem 12 1.10; Dr. Lieber 20 6,60, idem 19 5.10, idem 18 4.idem 17 2 80; Electra (Blauw) 18 6.40, idem 17 4.50, idem 16 2.70; Gertrude 19 5.idem 18 3.50, idem 17 2.50, idem 16 2,idem 15 1-70, idem 13 1.—; Gen. de Wet 21 7,—, idem 19 5.50, idem 16 3.80, idem 15 2.idem 14 1.50, idem 13 1.40; Giganthea 17 3.50, idem 16 2.10, idem 15 2idem 14 1.60; Grande lanche 18 4.50, idem 17 3.10, idem 16 1-80, idem 15 1.40, idem 14 1,20; Grand Maitre 19 4.50, idem 18 3.20, idem 17 2.40, idem 16 2.30, idem 15 1.80, idem 14 1.50; Grand Monarque 19 10.idem 18 7.30, idem 16 5 60, idem 15 Hofgartner Kühnert 17 4—, idem 16 2.60, idem 15 160; L'lnno- oence 20 6.70, idem 19 6.20, idem 18 4.30, idem 16 2.30, idem 15 2.—, idem 14 1.60; Johan 19 8.30, idem 18 6 50, idem 17 4—, idem 16 2.50; King of the Blues 20 6.30, idem 19 4.60, idem 17 3.idem 16 2.40, idem 15 1.70; King ont Whites 18 6.80, Kin of the Violets 15 7.20, idem 14 2.éo, idem 13 1-80, idem 12 1.10; Lady Derby 20 7.60, idem 19 7.idem 18 4.50, idem 17 4—, idem 16 2.70, idem 15 2.30, idem 14 2.60, idem 13 1.La Vergenite 15 3 30, idem 14 2.70, idem 13 1.La Victoire 19 7.40, idem 18 7.20, idem 17 4.50, idem 16 2.80, idem 15 1.70, idem 14 1.40; Lord Balfour 19 14.75, idem 17 8 70, idem 16 5.50; Marie 30 7.20, idem 19 6.50, idem 18 5.idem 17 3.idem 16 2.50, idem 15 2.30, idem 14 1.70; Marconi 18 4.20; idem 17 2.30, idem 16 1.80, idem 15 1.4Ó, idem 14 1.30, idem 13 1.—; Menelik 18 11—, idem 17 6.20, idem 16 5.—; Mimie 19 4.90, idem 18 3.20, idem 17 2.50, idem 16 1.50, idem 14 1.30, Mauve Queen 15 8.10; Mad. v. d. Hoop 20 8.60, idem 19 8.idem 18 6.idem 17 2.80, idem 16 2. Moreno 18 5.idem 17 4.idem 16 3.—, idem 15 1.50, idem 14 1.40, idem 12 0.60; Nimrod 15 4,idem 13 1.80; Er Oranje Brillant 15 4.10; Perie Brillant 19 12,idem 18 10.idem 14 1.60, idem 13 1.2Ö, idem 12 0.90; Queen of the Blues 18 6.60, idem 17 5.idem 16 4.idem 15 1.70; Queen of the Whites 17 8.Queen of the Pinks 19 4.20, idem 18 3 40, idem 17 2.50, idef 16 2.—, idem 15 1.50, idem 14 1.30, idem 12 0.95; Regulus 17 3.Roi des Beiges 19 9.40, idem 18 6.idem 17 6.Schotel 17 5.idem 16 3.50; Gg. Souvereign 19 11. idem 18 8.—, idem 17 6.50, idem 16 4.3Ö, idem 15 3.20, idem 14 2.10; Schotel 18 5.—, idem 16 3.50; Yellow Hammer 18 18-75, idem 17 6.25, idem 16 9.20, idem 15 6.3Ó, idem 15 3.80, idem 14 3.20. BEVERWIJK Piijsbericht Flinke aanvoer, waaronder steeds meer Irissen. Prijzen voor Irissen en vroege tulpen stijgend. Darwintulpen en Narcissen laag in prps. Veel belangstelling en kooplust, weinig opgehouden. Tulpen. Enkele vroege: Artus 12 op 85, 11 op 65, 10—12 35; Couleur Cardinal 11 op 95, 10—12 45: Cramoisi Brillant 11 op 45, 1012 35; Duchesse de Parma 1012 100; Gele Prins 11 op 120; Keizerskroon 12 op 180; King of the Yel lows 11 op 155; La Reine 11 op 65; Prins van Oostenryk 11 op 90; Rose grisdelin 11 op 55, 10—12 35. Enkele late: Gesneriana Macrosphile 11 op 75; Inglescombe yellow 12 op 100, 11 op 62; Parquit Cram. Brill. 1012 115; Br. St. James 11 op, 100, 10—12 60. Dubbele vroege: Couronne d'or 1012 230; Electra 11 op 120; Mr. v. d. Hoef 11 op 155; Murillo 11 op 105, 10—12 45; Salmonella 10—12 140; Theeroos 11 op 120, 10—12 60; Vuurbaak 11 op 70; Willem III 12 op 155, Darwin Tulpen: Bar. de la Tonnaye 12 op 110, 11 op 60: Bartigon 12 op 55; Clara Butt 11 op 30, 10—12 25; Le Nótre 12 op 110; Mad. Krelage 12 op 80, 11 op 45; Mr. Fame. San ders 12 op 105, 11 op 60; Pride of Haarlem 12 op 50, 11 op 35; Prinses Elizabeth 12 op 105, 1 op 80, 1012 60; The Sultan Tak van Tontvliet 1012 40; Victoire d'Oliviere 12 op 60, 11 op 40; William Pitt 12 op 110. 11 op 80; William Copland 11 op 45; Zulu 11 op 70, 10 12 35. Narcissen, alle d.n. 1: Ajax Princeps 65, Em peror 50, Golden Spur 235, King Alfred 90, Poetaz Laur. Koster 40, idem Orange Cup 45, idem Early Perfection 95; Poeticus Glory of Lisse 125, Queen of the North 30. Spring Glory 50, Sit Watkin 90, Victoria 60; Van Sion 320. Holl. en Fil. Irissen: Dr. Haeringh 78 35. 67 16; Huchtenburg 8 op 92, 78 52, 67 36; Imperator 9 op 80, 8 op 56, 78 20. 67 8, Rembrandt 7—8 55, 6—7 20, Wedgewood 9 op 165, 8 op 100. Diversen: Dubb. Galanthus 56 80, Crocus geel 8 op 40; Muse Heavenly Blue 8 op 42, 67 14; Ixia Conqueror 5—6 105; Lilium Candidum 8 op 6.60. LISSE, 29 Aug. (Coöp. Veilingvereeniging voor Bloembollenkweekers H. B. G. (G. A.). De aanvoer voor de 26 dezer gehouden veiling beliep wederom ruim 12,000 colli. Handel vlug, weinig bleef onverkocht, dubb. vroege tulpen graag, enk. vroege tulpen in goede qualiteit gaan voor verhoogde prijzen van de hand. Hya cinten gevraagd; voor pryzen zie onderstaand verslag. Hyacinten geprepareerd: LTnnocence 16 350, idem 15 2.55, idem 14 190; Moreno 18 8.90, idem 16 5.20, idem 15 3.40; Dr. Lieber 19 9.idem 17 6.50,' idem 16 490, idem 15 3.—, idem 14 1-45, Fürst Bismarck 16 5.70, idem 15 3.idem 14 2.Hyacinten. Perle Brillant 17 4.De Wet 19 5.75, idem 18 4.40; Marconi 19 4.45, idem 16 2.80, idem 15 1.65, Marie 17 3 40, La Parouge 17 2.95, L'Innocence 19 5.75, idem 18 4 25, idem 17 2.95, idem 15 1.50; Queen of the Pinks 19 5.10, idem 18 3.40, idem 1-7 2.55, idem 1416 1.95; Grand Maitre 19 4.90, idem 18 4.50, idem 17 2 90, idem 16 2.55, idem 15 2.—, idem 14 1.40. idem 13 1.20, idem 12 1.10; Gertrude 19 5 60, idem 18 4.10; idem 17 3.15, idem 16 290, idem 13 1.05, idem 12 0.85; Schotel 13 1.10, idem 12 090, Moreno 16 3.50; King of the Blues 19 6—, idem 18 4.50: idem 17 3 45; Grand Monarque 17 3.45, idem 16 2.40; Yellow Hammer 17 14.—, idem 16 9.10; idem 15 6.80; Queen o. t. Blues 17 3—, idem 15 1.95, idem 14 1-70; La Grandesse 16 3.—. idem 15 2.—. idem 14 1-50: Lady Berby 20-op 7.10; idem 19 6.10; idem 18 5.—; Arentine Arendse 19 7.60; idem 18 6.30; idem 17 410; idem 16 3-05. Enkele vroege tulpen. Brilliant Star 0.40 0.751.Queen Flora 0650.85; Mon Tresor 1.453.45; Ophir d'Or 1.35; Chrysolora 1.45— 2.50; Jhr. Loudon 0.650.95; Artus 0.45—105; Rose Luisante 0.80115; Flamingo 0-60150; Proserpine 0.901.75; Le Matelas 1002.05; Fred Moore 0.651.10; Hobbema 0751.15; Du- sart 1 20; La Precieuse 1 051.30; Diana 1.10— 215; J. v d Vondel 145—1.90; Rose Precose 120—1.60; Coul. Card. 1.10—1-65; Pelicaan 3-30: Waterloo 0.90—110; Wilhelmina 1-40; La Reine 0.651.80; Due de Berlin 0-601.05; Ibis 0.75 1.90; Prosperity 0.85—1-50; Oostenrijk 0-85 1.201.65; La Reine max 0.952 653.05; Duch. de Parma 1.00—1.75; Grand Due 1.45—2.00; Hobbema 1.20; Witte Zwaan 0.90—1-70: Roi Cramosie 0.90—110; Witte Due max 0.70—1-85; Queen of the Whites 0.651.30 Scarlet Due 0 45—1.15; Verm, brillant 0.95— 1.35; Gele Prins 1.60—2.25; Witte Valk 1.60— 2.95—3.60; v. d. Neer 1.25—1.60: Rose Grisde lin 0.550.90; Ryzende Zon 1.20—1.60; De Wet 1.25—1.80; Cullianan 1.00—1.25: Cram, brillant 0.400.85; Pink Beauty 1.051.85. Dubb. vroege Tulpen: El Toreador 1 803.20; Peach Blossom 1.60—2.35—3.45; v. d. Hoeff 130 2.45—3.00; Willem III 1.10—1.90; Titiaan 1.55— 2.75—3.00; Toumesol 0.85—2.05: Azalea 2.25 2.35: Vuurbaak 1.00—1.45; Rubra 'tnax '105 —1.90; Murillo 0.65—1.30—1.75; Imp. Rubr. 1.351.65; Couronne d'or 1.452.653.25; Electra 1.50—2.25; Theeroos 1.10—2.35; Schoon oord 2.00—3.10; Boule de Neige 2.50—3.50; Sal. vator Rosa 1.201.70; Toumesol 1.953.55; Mus. of India 1.80; Orange Nassau 2.80; Lu- cretia 1.25; Annie 2.35. Darwin Tulpen: Bartigon 0.250.400.70; Rev. Ewbank 0.651.75; Elisabeth 0.651.00— 1.50; Rauwenhoff 0.451.00: Copland 095 0.65—1.15; King Harold 0.75—1.30; William Pitt 0.45—1.00—1.45; Painted Lady 0.60—195; Ton naye 0.401.001.30: Psyche 0.400.95; Europe 0.500.95; Zwanenburg 2.502.90: Krelage 0.50 0.851.05; King George V 1.50; Centenaire 0.350.95; Greuze 1.101.50; Olivière 0.45095; Nauticus 0.651.15; Chant de Cygne 1.10 1.50; Faust 1.75: Feu brillant 1.55; Dream 100 —1.40; Ver. Verbrugge 0.85—1.15; Glow 0.85— 1.15; Le Notre 0.55—0.85—1.55. Saint Simon 0.801.25; Zuin 0.601.50; San ders 0.40, 0.95—1.35: La Tul. Noire 1.30—1.65; City of Haarlem 0.701.70; Herodiade 0.50 1.302.05; Ant. Roozen 0.80; Edmee 0.801.10; Pr. der Nederlanden 1.00; Massachussetts 0.55 1.05; La Fiancee 0.951.45; La Candeur 1.00 1.15; Islande 0.600.95; Potter Palmer 0.45 —0.95. Breeder Tulpen: Turenne 0.901.15; Marie Louise 0.450.95; Madras 0.801.15; Bronze Queen 0.551.30; Panorama (Fairy) 1.001.10: Lodewyk XIV 1.05—1.60; Medea 0.65—090: Card. Manning 1.30.t Enk. Late Tulpen: Picotee 0.351.25; Ing. Scarlet 0.75—1.25; Isabelle 0.70; Fulgens 195; Dido 1.20—2.05; Miss Ellen Wilmott 1.50; Gesn. Spatulatha 0.75—1.80; Bout. D'Or 1.00—1.45: Gesn. Lutea 0.85—1.60; Mrs. Moon 1.75—295: Rose Bella 1.102.00; Caledonia 1.15; Sirene 1.25; Ing. Yellow 0.45—0.85, 1.00; Trt. Misouri 1.25. Irissen: Imperator 9-op 1.00, id. 9 0.500.60. id. 8 0.35-^-0.50, id. 7 090—0.30, id. 6 0.10—0.14; Celestial 8-op 0.65, id. 7 0.30, id 6 0.17; Huchten burg 8 0.60—0.70, id. 7 0.35—0.50. id. 6 0.25: White Excelsior 8-op 1.40—1.65., id. 7 0.80, id. 6 0.45—0.55; Rubens 8-op 0.45. id. 7 0.24. id. 6 0.08. Yellow Queen 8 0.60; id. 7 0.40; id. 6 0.26; Wedgewood top 2.05; id. I 0.95; Dr. Haeringh 7 0.50; id. 6 0.21. Crocussen: Purp. Gr. 0.350.701.402.00; Ovidius 0,300.80; Gladstone 4.350.75; Kath. Parlow 0.40—0.95; Meyerbeer 0.25—0.45—0.80; Geel 0.20—0.450.90; Pres. Lincoln 0.40—0.90; Mont Blanc 0.30—0.60—0.90—1.20; Agnes 0.30— 0.45—0.80; May 0.35—0.75—0.95; King of the Blues 0.25—0.70; Korolkowi I 190; W. Scott 0.30—0.50—0.9Ó; Brunow 0.35—0.55—0.75; En chantress 0.300.450.90; La Victorieuse 0.35 0.50—0.90; Mad. Mina 0.30—0.75; King of the Striped 0.40—0.80; White Lady 0.35—0.50—0.95. Bygoed: Chin. Lucilea 0.35; Scilla Siberica top 0.55; id. I 0.40; id. H 0.12—0,20; Anem. de Caen 0.35—0.95; Colch. Aut. Maj. 3.80—6.10; Enk. Ga lanthus 0.801.35; Iris Retuculata 195; Crown Imp. Rood 8.90; Lil. Cand. 6.60; Scilla wit 8 0.70; id. 7 0.60. Narcissen: Golden Phoenix 11.60; Orange Phoenix 1.50—2.25; de Graaff 0.90—1.50; Golden Spur 0.70—1.25—260—3.40; Omatus 0.20—0.65— 195; Emperor 0.300.851.35; Poet. gew. 0.30 0.70—1.25; Gl. of Lisse 0.30—0.70; King Edward 0.70—1.00; King Alfred 0.80—1.60, 2.05—2.70; Watkin 0.30—0.75—190; Victoria 0.30—0.85—190, 2.00—2.70; Cheerfulness 0.70—1.20—1.75; Horaoe 0.450.65; Sulph. Phoenix 0.751.80; Cervanthus 0.801.502.35; Spring Glory 0.350.85; Cleo patra 0.60—1.15; Elvira 0.35—0.60—1.15; Yolanda 0.8O—1.15; Barri Consp. 0.40—1.05; Whirte Well 0.45095; Empress 0.400.60; Kosters 0.30—0.80, Autocrat 0.401.00; Bic. Grandis 11.50; Dn. Incompraable 1.201.55; Omatus max 1.502.80, Sion 0.45—1.10, 2.10—3.00; 3.90—4.40—5.90; Albo Pleno 1.10—1.50; Poet Helios 0.60—0.85; Alba tros 0.901.30; Min. Talma 0.701.15; Mrs Kre lage 1.602.10; Early Perf. 1.75; White Lady 1.25; van Wav. Giant 2.55; Homere 0.551.40; Admiration 1.35.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3