Koninginnedag-viering in Haarlem en omgeving deie VERSCHIJNSELEN! Spoor's geraspte Zwitsersche Kaas PAST OP VOOR ABSORBINE J* DONDERDAG 1 SEPTEMBER Het concert op den Kloppersingel De drukte in de stad Te Aerdenhout Te Bloemeridaal Het bloemencorso te Heemstede Te Santpoort Te Beverwijk Kinderspelen V olkswedstrijden Te Spaarndam Te Zandvoort PROVINCIAAL NIEUWS Personalia HILLEGOM LISSE OVERVEEN SANTPOORT VOORHOUT DAMMEN JUBILEUMWEDSTRIJDEN BIJ „ST. BAVO" TE HEEMSTEDE St. Bavo IISt. Joseph I DUIVENSPORT Gevleugelde Vrienden Heemstede TENNIS Tournooi „Duinwijk" VEILING-OVERZICHT Niet ver van de plaats, waar nog geen week geleden de rauwe kreten der revolutie werden uitgestooten en de politie met de blanke sabel haar gezag moest handhaven, weerklonken gis terenavond de wonderschoone tonen van het oude Wilhelmus. Met lampions en gekleurde lampjes had men een slot van schepen opgetuigd tot een feeëriek geheel, waarbij de zang van het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en de muziek van de Harmonie „Crescendo" zich wonderschoon aan pasten. Honderden personen hadden zich dan ook op den Kloppersingel en het Prinsen-Bolwerk ver zameld om van dit schouwspel te genieten. Bijzonder kunstzinnig waren ook de beide roode en blauwe schijnwerpers verborgen, die op zoo'n schilderachtige wijze het gebladerte van de boomen op het Prinsen Bolwerk ver lichtten. Jammer dat eenige malen een waterbom het schouwspel op te schelle wijze verhelderden. Deze zijn eigenlijk totaal overbodig geweest! De gedoofde verlichting op den Kloppersingel verhoogde het effect wel, maar was toch zeer lastig voor passeerenden. Merkwaardig en zeer fraai was ook de weer spiegeling van het water, waarbij de eenigszins sterke golving de bontste figuren tooverde. Na afloop van het concert werd door de harmonie „Crescendo" en de Tramfanfare een fakkeloptocht gehouden van den Kloppersingel naar de Groote Markt, waarbij echter wel de „optocht", maar niet de fakkels tegenwoordig waren. Behalve het overbekende „Houdt er den moed maar in" hebben wij van muziek niet veel gehoord! Op de Groote Markt speelde men tenslotte nog het „Wilhelmus", waarna velen nog op jolige wijze Koninginnedag hebben „uitgeluid". Het geleek in den middag nog niet veel op een echte Koninginnedag-viering, zooals we die van de laatste jaren kennen. Meer dan een gewone Zaterdagavond-drukte, en dan nog alleen in de hoofdstraten en op de Groote Markt, was het niet. Het eenige, wat er dan ook te doen was, waren concerten en het aan tal muziekminnaars bleek niet zóó groot te zijn, dat er rondom de muziektenten van opvallend groote drukte gesproken kon worden. Neen, vooral in de middaguren ging de belang stelling voor 'n zeer groot deel uit naar de festivi teiten, welke door de onderafdeelingen van „Koninginnedag" in de buitenwijken der stad waren georganiseerd en, niet te vergeten, naar wat door verscheidene buurtvereenigingen op touw gezet was. Juist dit jaar, nu in het centrum der stad voor de kinderen niet veel te beleven was, had den de leden der buurtvereenigingen zich extra ingespannen om vooral de jeugd in de middag uren aangenaam bezig te houden. En zij zijn daarin wèl geslaagd ook. Overal klonk de uit bundige kinderlach en vroolijkheid bü de keur van spelen, welke men voor de kleinen had uit gedacht en die onder groote belangstelling, zoo wel van ouders als buurtbewoners en voorbij gangers, werden uitgevoerd. De straten waren meestal op keurige en kleu rige wijze tot feestterreinen omgetooverd, pronk ten in lange slingers, welke van den eenen naai den anderen kant waren gespannen en hadden bovendien dikwijls een lampionverlichting, welke in de avonduren een fantastisch beeld aan alles gaf. Waar de financieele middelen het toelieten, had men zich zelfs van muzikale illustratie ver zekerd en zoo werd op vele plaatsen door jong en oud van attracties genoten. Wat in den middag door het Centrum-Comité was georganiseerd, trok, hoe sober het dan ook was, veel bekijks. Voor de avonduren dreigde het weer roet in het eten te gooien en omstreeks zes uur veegde een flink regenbuitje de straten bijna schoon en dwong eerj ieder, huistoe té gaan. Gelukkig echter zette het niet lang door en kon ook in den avond bij goed en bijna droog weer gefeest worden. De drukte was nu wel meer in de binnenstad te constateeren. Jolige jongelieden wisten hier een opgewekte stemming te scheppen, welke niet verbroken werd, vooraleer het tijdsein van één uur sluiting van de pret had aangekondigd. Na twaalven werd het wel veel stiller in de hoofdstraten, doch toch klonken nog herhaal delijk de ontbrandende donderbussen en knal- potten, welke bij Koninginnefeesten in zoo groote massa worden aangestoken. 't Bloemencorso Dit was wel een der glanspunten van 't pro gramma. Was 't corso 't vorige jaar reeds één groot succes te noemen, dit jaar waren de deel name en de verscheidenheid nog grooter. Met bijzonderen smaak en kunstzinnigheid, met vindingrijkheid en niet ontziene moeiten waren vele voertuigjes versierd. En we kunnen ons voorstellen, welk een moeilijke taak de jury heeft gehad, uit deze keurverzameling de bes ten en de mooisten uit te kiezen. Zonder over drijving kunnen we constateeren, dat deze keurige, kleurige en van vindingrijkheid getui gende bloemenstoet 't mooiste was, wat op dit gebied in jaren in deze omstreken is te aan schouwen geweest. Uitslag Bloemencorso Leden van de jury: mevr. Rahussen, mevr. Bartels, mevr. Blom, mevr. Koning, juffr. vau der Heyden en de heeren Das, Pondman, v. Dijk, Boegschoten en Van Nederhasselt. Afd. Rijwielen: 95 nummers. 3 eerste prijzen: Tom en Anke Duymaar van "Twist, 3 meisjes Wijntjes en Carl Tooien. 3 tweede prijzen: Jopie Boegschoten, Kees Zeilenga en Mieke Warns. 3 derde prijzen: Mieke Dyserinck, Hans Ha- genmeyer en Mieke Zeilenga. 3 vierde prijzen: Leo Strauss, Dirk Potharst en Ada Hobjjn. 3 vijfde prijzen: Ansje Groen, Jan Cramer en Mieke Burmeister. 3 zesde prijzen: Wim van Wulfften Palthe, Frans Hoeling en Bot Burmeister. Afd. Trekwagens, 24 nummers: 1. Ansje Glas, 2. Wimfred Ktigel, 3. Evelin Matla, 4. Kinderen Heskes, 5. Geert Boelstra, 6. Aafje v. d. Wey- den. Afd. Autopeds, 25 nummers: 1. Jan Ligthart, 2. Hetta v. d. Wal, 3. Thea Peets, 4. Appie Dontelaar, 5. Klaas Hille, 6. Lenie Masla. Afd. Poppenwagens, 16 nummers: 1. Anke Fabius, 2. Ellie Nieuwenhuis, 3. Gerda Boeg schoten, 4. Rina Sonda, 5. Nellie de Ruyter, 6. Dodie Revalk. Afd. Diversen: 1. Groep Prins en Geerligs, 2. Ben en Kees Warmerdam, 3. kinderen Mar kus, 4. Mapje de Lestrieux Hendrix, 5. Toddy Leenderts, 6. Carla Straus. Afd. Vliegende Hollanders: 1. Meisje Schade van Westrum, 2. Marinus Toen, 3. Jan Roozen- daal. Publieksprijs: Groep IJscomannetjes. Om 2 uur werd op 't terrein aan de Catslaan 't feest voortgezet. De belangstelling was bui tengewoon groot. Dank zij de uitstekende voor bereiding, hadden de kinderspelen een zeer vlot verloop. Vooraf had een zangdemonstratie plaats gehad, waaraan door alle schoolkinderen van AerdenhoutBentveld werd deelgenomen. „Eenige vaderlandsche liederen, voor de zomer- vacantie ingestudeerd, werden onder leiding van den heer De Boer en begeleid door een muziekcorps, op uitstekende wijze ten gehoore gebracht. Na afloop van de wedstrijden volgde de be loofde verrassing. Hiermee was niets te veel gezegd, 't Middenveld werd cirkelvormig af gezet met touw. En daar traden door de in gangspoort een paar clowns, een August de Domme, een circusdirecteur in kleurig tenue, eenige circusknechts met lange, klappende zweepen, en vervolgens een achttal circus- artisten op steigerende en dansende paarden. Na de paardrijders op, of liever, in hun aan gehangen paarden, verschenen een reuzen-aap en een ezel. Vooral de aap, die echt aapachtig deed, gaf aanleiding tot uitbundige vroolijk heid. Maar de dierentemmer, de heer Straus, had zijn beestjes goed in bedwang, hoewel hij met den nog niet al te lang in dressuur zijn- den leeuw soms hachelijke oogenblikken be leefde. Ter afwisseling verscheen een danseresje in 't circus, de jeugdige Marietje Albers. Jammer, dat deze circusvertooning afgebro ken moest worden door den regen. Terwijl het terrein leegstroomde, werd de heer Straus met recht de ziel der Aerdenhout- sche feesten genoemd, een groote lauwerkrans met oranje-bloemen, namens het geheele feest comité bij monde van den heer De Boer aan geboden. Mevrouw Straus ontving een prach tige bouquet. 's Avonds half 8 kwam de H.O.V. in Aerden hout te gast. Een keurig programma, door ve len beluisterd, werd onder leiding van Marinus Adam ten gehoore gebracht. De lampion-optocht had evenesen veel be kijks. Met een schitterend vuurwerk werden de prachtig geslaagde feesten gesloten. Onder begunstiging van ideaal weer zijn de Koninginnefeesten alhier des morgens om half 10 geopend. De burgemeester van Bloemendaal jhr. C. J. A. den Tex, de voorzitter van de Oranjefeesten de heer D, Kuiper en de voor zitter van Bloemendaal's Bloei mr. F. J. D. Theyse, hielden een korte rede. Na deze toespraken verspreidde de menigte zich over 't feestte rrein om te genieten van draaimolen en hetvariété-gezelschap van Hu- bert Korvera. In Aerdenhout begon om 10 uur het bloemen corso. Na verscheiden jaren lang het fraai gelegen weiland in Duin-en-Daal als feestterrein ge bruikt te hebben, deed het gistermorgen een beetje vreemd aan, in eens naar den Kenne- merweg verplaatst te worden, 't Was, of we niet thuis waren en we keken elkaar een beetje aan als het bekende huisdier in 't vreemde pakhuis. Voeg daarbij, dat 't terrein tamelijk leeg was, dat we verschillende oude 31 Augustus-gasten misten, en de min of meer „unheimische" stem ming is voldoende verklaard, 't Was ook nog tamelijk leeg toen om ruim half 10 de burge meester zijn openingsrede hield. De voeten jeuken en branden, de huid tus- schen de teenen barst of men ziet kleine, witte blaartjes en een droge, hoornachtige huid. Dit is een waarschuwing! Verwaarloost deze verschijnselen en ge loopt het risico later met pijn te loopen en een ernstig voeteuvel te krijgen. Gebruik onmiddellijk Absorbine Jr. Het bestrijdt de vergiftige kiemen, die voet euvels veroorzaken. Geneest de pijnlijke plekken en voorkomt verdere infectie. Absorbine Jr. heeft bovendien al jarenlang pijnlijke spieren, kneuzingen, brand en snijwonden, verstuikingen en schaafwonden genezen. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beulingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Absorbine Jr. verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. 4. J. Mulder; 5. W. Appel; 6. G. Grapendaal; 7. B. Jongerie; 8. B. Withaar; 9. T. Kooiker; 10. W. Peereboom; 11. A. Dors; 12. A. de Boer; 13. C. van Kalkeren; 14. J. Grapendaal; 15. N. Appel; 16. G. Hendriks; 17. A. Scheerman; 18. H. Huig: 19. A. Valk. Op hetzelde terrein had tevens het ring- rjjden op rijwielen plaats, waarvoor zich 35 deelneemsters en deelnemers hadden doen in schrijven. De prijzen werden als volgt toege kend: 1. G. van Dorp; 2. Tr. Bakker; 3. S. Buys; 4. R. v. d. Lem; 5. M. Priester; 6. A. Middel beek; 7. R. Admiraal; 8. A. du Pau; 9. G. Kuijs; 10. J. Zweris; 11. L. Appel; 12. H. Pranger; 13. B. Michel; 14. Tr. van Balen; 15. T. de Ruiter. Er waren verschillende mooi versierde fiet sen te bewonderen. De prijzen, welke hiervoor beschikbaar waren gesteld, werden als volgt toegekend: 1. L. Appel: 2. G. v. Dorp; 3. R. v. d. Lem; 4. Sj. Buijs; 5. J. de Boer; 6. J. Zweris; 7. M. Zonneveld. Om 3 uur vond op de Scheybeeckweide de gymnastiekdemonstratie plaats door de B.G.V „Tumlust". In dichte rijen stond het publiek om het terrein geschaard. Er werd keurig werk geleverd en deze demonstratie, die zoo langza merhand ook traditioneel geworden is, vormde weer een mooi en sportief gedeelte van de feestviering. Na afloop werd een behendigheidswedstrijd voor motoren gehouden, waaraan deelgenomen werd door leden van de Kennemer Motorclub. De wedstrijd bood een interessant schouwspel, waarbij aardige staaltjes van behendigheid werden vertoond. Van de 25 deelnemers ver wierven er zeven een prijs, n.l.: 1. Stuyvenbergen, 0 strafpunten, 1 min.; 2. K. Leguit, 5 strafpunten, 0.48 min.; 3. G. Gra pendaal, 5 strafpunten, 0.54 min.; 4. F. Leijen, 5 strafpunten, 0.55 min.; 5. K. Smit, 5 straf punten, 0.58 min.; 6. v. Giesen, 5 strafpunten, 101 min.: 7. J. Kruining, 5 strafp., 1.08 min. Na afloop werd in het Sportpark een voet balwedstrijd gespeeld tusschen de plaatselijke vereeniging „De Kennemers" en de Velsensche voetbalclub „V. S. V." Ook hier was de belangstelling enorm. Het was een spannende strijd, waarbij de eerste klasser „V. S. V." zich de meerdere toonde door een 21 overwinning te behalen. De vice-voorzitter van „Koninginnedag", de heer H. A. A. J. v. d. Bergh, reikte na afloop de pryzen uit, waarbij de spelers elk een paar voetbalkousen in de kleuren van hun club ten geschenke ontvingen. Aan den scheidsrech ter werd een herinneringsgeschenk aangebo den. De St. Jozef harmonie zorgde voor muzikale opluistering, hetgeen zeer op prijs werd ge steld. In verband met de tijdsomstandigheden werd er des avonds geen vuurwerk afgestoken. Dit nam echter niet weg, dat het den geheelen avond feestelijk druk was op straat. De Har moniekapel zorgde voor muziek op de Bree- straat, hetgeen de feestvreugde niet weinig verhoogde. Tot laat in den avond bleef de drukte voort duren. Als alle deelnemers voor het verlichte raad huis waren opgesteld, reikte de voorzitter der Commissie voor Koninginnedag, jhr. P. N. Quar- les v. Ufford, onder eenige toepasselijke woorden de prijzen uit. De Burgemeester spreekt Toen 't tijd werd, om aan de Koninginnefees ten te denken, aldus spr., heeft zich de vraag voorgedaan: zullen we van 't jaar maar weinig of heelemaal geen feest houden. En toén Vrij dag j.l. het bericht kwam, dat 't gewone terrein niet beschikbaar zou zijn, werd deze vraag nog klemmender. Maar 't voortvarende bestur had al reeds dit terrein op 't oog en toen is het ge- mentebestuur bezweken voor den aandrang,'om de feestelijkheden tóch maar door te laten gaan. Aan het verzoek, drie hoera's uit te brengen voor onze Koningin, werd spontaan voldaan. Hierna zette „Sursum" het Wilhelmus in, dat door allen uit volle borst werd meegenomen. De heer D. Kuiper dankte den burgemeester voor ,'t zijn in ons midden". Spr. bedankte de gemeente voor de genoten subsidie, de beide muziekvereenigingen voor hun medewerking enz. Vervolgens werd nog het woord gevoerd door den voorziter van Bloemendaal's Bloei, den heer mr. F. J. D. Theyse. Hierna werd het programma op de bekende vlotte wijze afgewerkt. 's Avonds half 8 gaven de muziekvereeniging „Sursum" en het Bloemendaalsche Gemengd Koor in 't Bosch een uitvoering. De belangstel ling hiervoor was grooter dan we na een dag van veel muziek verwacht hadden. Ook het Jeugdcorps van „Sursum" had veel succes met z'n optreden. Vroeger dan gewoonlijk, werd om 9.15 uur het door de firma Kat te Leiden geleverde vuur werk afgestoken. Toen was de kous af en weldra was Bloemen daal in rustige rust teruggekeerd. Koningiimefeest De verjaardag van H. M. de Koningin is gisteren met groote opgewektheid gevierd. Getrouw aan de traditie werd het feest des morgens ingezet met Koraalmuziek, welke door eenige leden van de Beverwijksche Har moniekapel van den trans van den Wykerto- ren ten gehoore werd gebracht. Tegen 9 uur trokken de kinderen naar het Raadhuis waar de aubade zou worden uitge voerd. Een groote menigte had zich rondom het gemeentehuis opgesteld om van deze ktn- derhulde getuige te kunnen zijn. Terwijl het voltallige gemeentebestuur met de leden van het bestuur van <fe Vereeniging „Koninginnedag" zich in de hal van het Raad huis had opgesteld, werden door de kinde ren eenige liederen gezongen, waarbij de Be verwijksche Harmoniekapel begeleidde. Het ge heel stond onder leiding van den heer H. W. Hofmeester. Hierna werd de kleppermarsch uitgevoerd, die wederom een aardig succes was. Met een leuken klompendans, uitgevoerd door eenige, als boerinnetjes gekleede meisjes, werd de aubade besloten. De burgemeester, Jhr. J. C. W. Strick van Linschoten, hield hierna een korte toespraak, waarin hij H. M. de Koningin namens de ge meente geluk wenschte, daarbij de hoop uit sprekend, dat deze dag nog tal van jaren zal mogen wederkeeren onder voor Haar Huis, Haar land en Haar volk voorspoedige omstan digheden. De burgemeester bracht dan woorden van dank aan het bestuur van de Vereeniging „Ko ninginnedag" en vooral aan den voorzitter, den heer Rijkens, en aan den heër Hofmeester. Na afloop volgde een muzikale rondgang door de plaats, waarna de kinderen naar de Scheijbeeckweide trokken, waar de kinderspe len plaats vonden. De spelen hadden een gea nimeerd verloop, waarbij het aan belangstel- ™iddjfwe?f rter*S ni6t OI\tbraf v, t als Oostersche dame; 2e prijs mej. B. Willemse; Des middags werd op het parkeerterrein het 3e y mej N Berneveld; 4e prijs A. Schutter. watersteekspel gehouden. Voor dit vochtige Groep F. Fietsen: le prijs C. v. Bakel, 2e prijs toumooi hadden zich niet minder dan 58 deel- Ravenstein. nemo's aangemeld. Nada„ er heel wat stort- Groep G. Komische nummers: le prys Pop buitjes gevallen waren, tNverden de prijzen als van B. Schutter met „onder moeders parapluie"; volgt toegekend: 2e prijs bruid en bruidegom, kinderen v. Sugte- 1. A. Aardenburg; 2. A. Bruin; 3. W. Vessies; len. Hoewel aanvankelijk verwacht was, dat dit onderdeel van den feestdag een weinig belang- lijk geheel zou worden, is dit nummer als bij uitstek geslaagd, dank zy vooral de groote deel name van reclamewagens der verschillende hier gevestigde firma's. Met kwistige hand waren de wagens versierd, waarby vooral de dahlia's goede diensten bewe zen. Maar ook een groep van organisaties als H- P. C., School en Werktuinen, de Bavoknapen, de Bronsteeschool en particulieren met versierde fietsen, autopeds, Vliegende Hollanders, groe pen te voet en komische nummers, was bijzon der veel zorg besteed, zoowel wat kleeding als versiering betreft. En allen moesten een para pluie hebben, op de een of andere wyze ver sierd. Dat deze bij de reclamewagens geen eer ste plaats innamen, is begrijpelijk. Des avonds had er een herhaling plaats, nu met verlichting, het meerendeel fakkels, doch er waren ook veel lampions en verschillende versierde auto's waren electrisch verlicht. De publieke belangstelling was dan ook weer enorm, vooral in de buurt van het Raadhuis plein, waar in de avonduren voor het weer zoo schitterend verlichte raadhuis muziek- en zang uitvoeringen werden gegeven door de harmonie „Eensgezindheid" en de Heemsteedsche Orato- riumvereeniging en Bennebroeks Zangvereeni- ging. De pryzen werden als volgt toegekend: Voor groep A. Groepen: le prijs kinderen Verspoor en D. Vos, versierde kano; 2e prys de School en Werktuinen; 3e prijs Bronstee school; 4e prys Bavoknapen; 5e prys kinderen Elbersen; troostprys kinderen Verheul en Sly- per. i Groep B. Luxe wagens: le prijs Garage v. Lent. Groep C. Vliegende Hollanders en autopeds: le prys kinderen Van Tummers, als koks. 2e pr. C. Preyde. Groep D. Reclamewagens: le prijs firma W. Teeuwen; 2e prys Garage v. Lent; 3e prijs fir ma G. Teeuwen; 4e prys Wasschery Peper- korn; 5e prys Wasschery Beelen; 6e prys Kas- per Hiddink's Wijnhandel; 7e prijs Roest's Voe der; troostprys firma G. Rooijakker's fruithan del. Groep E. Te voet: le prys mej. G. Vermeulen Onder begunstiging van buitengewoon mooi zomerweer, had hier het jaarlyksch feest plaats Te half negen werd een kinderoptocht gehou den, waaraan door de R.K. Harmonie „Soli Deo Gloria" medewerking werd verleend. Zeer mooie met groen en bloemen getooide voertuigen wa ren hierby te bewonderen. Half tien was er aanvang der kinderspelen en wedstryden en te t'.veè uur begin der volkswedstrijden, welke zich door groote deelname kenmerkten. Mede door het groot aantal attracties, o.a. cake-walk, zweef- en draaimolen, luchtschommel, schiet tent, balwerp- en hoeplatent, werd het feestter rein zeer druk bezocht. Alle wedstryden verliepen in goede orde. Een schitterend vuurwerk besloot den bij uit stek geslaagden dag. Een byzonder woord van dank voor bestuur en helpers van dit feest is zeker op zyn plaats. Op het feestterrein werd gevonden een zilve ren kettingarmband, deze is terug te bekomen Hagelingerweg 142. De uitslagen der wedstryden luiden: Blokjesrapen, jongens 5 en 6 jaar: le prys Luuk Molenkamp. 2. Leo Smits. 3. Leo Meinders. 4. Theo Hoogland. Blokjesrapen, meisjes 5 en 6 jaar: le prys Jozina Quakkelaar. 2. Truusje Uitendaal. 3. An nie Wichert. 4. Jetty Lam. Vogelgooien, jongen en meisjes 7 uur: le prys Klaas Jager. 2. Joan Bonarius. 3. Jo van der Kerff. 4. Marie Roos. 5. Annie de Jong. Autopèdewedstrijd, jongens en meisjes 8 en 9 jaar: le prys Willem van Monsjou. 2. Duifje Jak. 3. Hans van Lier. 4. Corrie Uitendaal. 5. Reino Derksen. 6. Gerrie Nijssen. Zakloopen, jongens 10, 11 en 12 jaar: le prys Nico Vlaarkamp. 2. Jan Uitendaal Pzn. 3. Jan Uitendaal Nzn. 4. Michiel van Wyk. 5. Johan nes Quakkelaar. Autopèdewedstryd, meisje 10, 11 en 12 jaar. le prys Emmy van Monsjou. 2. Marga Hoog land. 3. Annie Vader. 4, Annie Stuurman. 5. Go Elmers. Sleuteltrekken, jongens 1315 jaar: le prijs Theo Uitendaal. 2. Jan Roos. 3. Piet van der Putten. 4. Frits Martens. Wedloop met hindernissen, meisjes 1315 jaar. le prys Jeannette Misbeek. 2. Follie Blom. 3. Nellie Pieket Weserik. 4. Geertrulda Nyssen. (Deze pagina is gedeelteiyk gecorrigeerd). Ringsteken, heeren: le prijs D. van Putten. 2. C. de Ruyter. 3. C. Hartog. Ringsteken, dames: le prys Mej. J. Böhm Cd. 2. Mej. C. Slebos. 3. N. Pieket Weserik Zakloopen, dames: le prijs Mej. G. Heere mans. 2. Mej. C. Korsdam. 3. Mej. C. van Eg- mond. 4. C. Handgraaf. Ezelvechten, heeren: le prijs C. Sambeek. 2. G. Hartog. 3. Th. Korsdam. Watersteken, dames en heeren: le pr. Mej. A Böhm en D. v. Putten. 2. Mej. L. Ruigvoorn en C. Hartog. 3. Mej. C. Slebos en A. Korsdam. Kruiwagenrace: le prys G. Wigchert. 2. T. Huigboom. 3. J. Tervoort. Uitslag versierden optocht: le prys C. Maar schalk. 2. Koos de Haan. 3. Jo Heymans. 4. Maja Nederlof. 5. Ineke Verkruysen. 6. Trineke de Jonge. 7. W. Dolleman. 8. Wim Arisz. 9. L. Duine- veld. De dag werd geopend met een rondgang der schoolkinderen door het dorp. Nadat aan de kinderen een verflissching was aangeboden, werd door het kinderkoor der school een zanghulde gebracht, onder leiding van het hoofd der school, den heer Bulthuis. De voorzitter des feestcommissie dankte allen, die hadden medegewerkt tot het welslagen van dit gedeelte van den dag. Hierna volgden de verschillende kinderspe len, welke zeer geanimeerd verliepen. Na deze spelen werden de prijzen aan de kinderen uitgereikt met nog eenige versna peringen, waarna een pauze intrad tot half drie. Toen werd begonnen met het ringryden per fiets voor dames en heeren, waarvoor dit jaar ook weer groote belangstelling bestond. De winnaars hiervan werden voor de heeren: J. Plas 1ste prys, J. Heermans 2e prys en H. Schoffelmeer 3e prys. Van de dames werden winnaressen: mej. M. de Vries le prijs, mej. Th. van der Putte 2e prys en mej. Stam 3e prijs. Ook de overige volksspelen hadden een prettig verloop. Vervolgens werd een sportdemonstratie ge houden, n.l. 100 Meter en 1000 Meter hard- loopen. De honderd Meter werd gewonnen door Cor Wilemse 1ste, Bas Schilt 2de, Pietje Berk 3de, en Nic. Darmerdam troostprys. De 1000 Meter werd gewonnen door Bas Schilt lste, H. Polderman 2e en Leen Kok 3e prys, No. 6 Begonnen werd dan met de gondelvaart, waarvoor dit jaar niet veel animo was. Deze vaart ging vanaf de werf „Vooruit" het Spaarne een eind op om terug te keeren voor den riet pol. Hierna werden de deelnemers door de groote sluis geschut naar het IJ, om daarna de kleine sluis als eindpunt te nemen. Het was toch wel een aardig gezicht de bootjes met lam pions. Nu werden op de Kolk de uitslagen bekend gemaakt Van de gondelvaart had den eersten prijs de heer W. J. Kuyper, den tweeden prys de heer J. Lucas en den derden prijs de heer B. Bult- huys. Inmiddels waren voor den optocht reeds de fakkels en lampions verkocht, welke vervolgens over het dorp trok tot slot van den avond. De commissie voor deze Koninginnefeesten mag dan zeker ook wel op een geslaagden dag terugzien. Ook een woord van dank aan het fanfare corps „Crescendo", dat op zoo schitterende wyze den dag heeft opgeluisterd. Was het feestprogramma voor Koninginne dag al heel sobertjes daar geen enkele plaat- selyke vereeniging voor dien dag een levens- teeken had gegeven, dank zy de zon en dank zy het particuliere initiatief van slechts een twetal personen, is het gelukkig mogelyk ge west, dat middag en avond duizenden en dui zenden naar ons baddorp trokken. Het waren de heeren Kerkman op het Tram plein en Van Deursen aan het Noorderbad, die maakten, dat er althans eenige concentratie van feestgangers kon plaats hebben. Dat Zandvoort in de avonduren vooral een drukte en een beweging gaf, die met die van den druksten seizoentyd kan wedyveren, is voomemelyk aan het streven van deze beide heeren te danken. De Zandvoortsche Muziekkapel zette den Koninginnedag in met muziek vanaf den wa tertoren. Op het Tramplein had de heer Kerkman een heel aardig geheel weten te verkrygen door een extra versiering van zyn ystent en een opbouw voor de muziek. Zoowel 's middags als 's avonds had de heer Kerkman gezorgd dat de Z. M. K. daar con certen gaf. Had de her Kerkman voor Zandvoort ge zorgd, de heer Van Deursen deed dat aan het Noorderbad voor de gasten. Er was een uitgebreid programma voor dezen extra dag in Noorderbad samengesteld. We noemen uit het vele de concerten van de mond-accordeon-vereeniging D. S. V. uit Haar lem. Dan waren er de clowns. Het optreden van die heeren zou zelfs den meest ernstig ge stemden bezoeker tot blijdere gedachten bren gen. Beschaafd en origneel in hun optreden, vs as dit clownsnummer het succes van den middag. Ook de poppenkast trok de belangstelling van klein en van groot en bij elke voorstelling was er steeds een groot aandachtig luisterend publiek, dat het gulle lachen nog niet verleerd was. Het glanspunt van den dag was echter het vuurwerk. De belangstelling was geweldig! Nog nooit, zyn er zooveel auto's byeen ge weest op Zandvoort als gisteravond by Noor derbad. Voor zoover we hébben na kunnen gaan, verliep alles vlot, waarvoor de politie voor haar goede regeling by deze enorme drukte wel een extra woord van lof verdiende Voeg bij deze duizendtallen van wagens een tienmaal grooter aantal fietsen, dan schuilt er niets geen overdrevens in dit woord van lof voor den goeden afloop van het geheel Het vuurwerk zelf gaf tal van nieuwe stuk ken en niemand zal onvoldaan Zandvoort heb ben verlaten. De dames J. P. van den Berg, A. M. Bron, P. Capel, T. Keetman, C. M. Killian, C. M. Molenaar, T. Noorman, L. Pot slaagden te Haarlem voor het examen Handenarbeid. De examens zijn afgeloopen. Aan de examens namen deel 127 vr. en 70 m. cand.; geslaagd zyn 74 vr. en 42 m. De heer Th. Vermeer slaagde te Haarlem voor het examen Hoofdakte. By ministerieele beschikking zyn, voor het tijdvak van 1 September 1932 tot 1 September 1933, wederom benoemd tot leeraar aan dc Rykstuinbouwschool te Aalsmeer J. Schaper, te Kudelstaart, gemeente Aalsmeer, en J. A. Zou- tendyk, te Haarlem. Over een rijverbod Sinds eenigen tyd is de Sixlaan een rijverbod opgelegd voor alle motor, rytuigen, dat deze bepaling, eertyds door den Raad gemaakt, goed Is, zullen wy niet ont kennen. De bewoners-autobezitters van de Six laan hebben natuurlyk allen vergunning beko men daar wel met hun auto te mogen ryden, zoodat dus moeilijkheden uitgesloten waren. Nu doet zichv het eigenaardige geval voor, dat in de villa „Sonnevanck" aldaar tydelyk het postkantoor gevestigd is in verband met, de verbouwing van het bestaande postkantoor. Nauurlyk doet zich dagelyks meermalen het geval voor, dat èn postauto èn auto's van zakenmenschen, voor het aanbrengen van pak ketten en massa drukwerken, via de Sixlaan het postkantoor moeten bereiken. Deze toe stand was echter door den directeur van het P.T.T. kantoor vooruit voorzien en daarom was vergunning voor in- sn uitrijden aan den bur gemeester gevraagd en, naar wy vernamen, ook verkregen. Plotseling doet zich dezer dagen de eigenaar digheid voor, dat de vergunning door den burgemeester werd ingetrokken. Hoewel de oor zaak hiervan ons onbekend is, lijkt ons een der- gelyk optreden toch een groote malligheid. Immers is een dergeiyk verbod in de tegen woordige omstandigheden niet te handhaven, omdat hierdoor de publieke vrijheid te zeer ge schaad zou worden. In verband met bovenstaande kwestie is, naar men ons mededeelde, door de raadsleden Fyma en Van Lierop een adres aan den raad gericht met het verzoek, om in de eerst volgende ver gadering te besluit het rijverbod in de Sixlaan tydelyk op te heffen. Gezien de omstandigheden is er o.i.z. geen twyfel aan of den raad zal zeker een dergelijk besluit nemen. Arbeidsbemiddeling. Bij den plaatselijken correspondent der Arbeidsbemiddeling en Werk loosheidsverzekering staan ingeschreven 139 personen, van wie 80 landarbeiders, 11 tim merlieden, 10 metselaars, 3 opperlieden, 7 schil ders, 5 loodgieters, 1 smid, 1 behanger en stof feerder, 1 machinist, 4 fabrieksarbeiders, 2 ka belmonteurs, 1 rywielmonteur, 2 kantoorbe dienden, 8 schippers, 1 electricien, 1 mach. houtbewerker en 1 kistenmaker. Gevonden en verloren voorwerpen. By de politie alhier is als gevonden aangegeven: een belastingmerk in etui, een zilveren armband horloge, een bruin lederen kinderportemon- naie met inhoud. Als verloren is aangegeven: een belastingmerk in etui, een missaal (Kath. Kerkboek). Voor het opscheppen. Door onverklaarbare oorzaak was het water van de Brouwersvaart naby de Hospesbrug gistermiddag demate be dorven, dat de visch het in de diepte niet langer kon uithouden. By duizenden, groot zoowel als klein, kwamen ze naar de opper vlakte om lucht te happen. In half flauwen toestand werden ze, een gemakkeiyke buit van de jongens, die ze met een schepnet maar voor het uitscheppen hadden. Wel een gemakkelyken, maar toch een minder appetytelyke buit. Mooie vangst. De heer J. de Vries, oud agent van politie alhier, die dezer dagen by een der jeugdige familie-leden van Elswout fungeerde als leermeester.visscher, was zoo ge. lukkig een karper van 20 pond te vangen. We kunnen ons voorstellen, dat hij tegen zyn leerling gezegd heeft. „Kijk, als je nu beet hebt dan moet je zóó doen en dan moet je zoo'n karper naar boven halen." Intusschen was het den visscher in zijn lan ge visschersloopbaan nog nooit gelukt, een der gelyk exempaar te vangen. R. K. Leesbibliotheek. De opening der bi bliotheek is bepaald op Zaterdag 3 September in locaal Noorderdorpstraat. Uiterlyk half September is de zending nieuw aangekochte boeken gereed, die dan meteen wordt uitgegeven. R. K. Kiesvereeniging. Het bestuur v/d R.K. Kiesver. „Eensgezindheid" alhier, zet 't propa gandawerk voor de verkiezing v/d leden der Tweede Kamer reeds vroeg in. Op Dinsdag, 6 September 1932, des avonds om 8 uur, zal in de zaal van het Parochiehuis komen spreken pater H. de Greeve S.J., met een zeer actueel onderwerp, zooals wy vernomen hebben van het bestuur der Kiesvereeniging. Het is alom be kend dat pater H. de Greeve een uitstekend redenaar is, hetgeen de Voorhouters zich nog wellicht zullen herinneren, omdat deze rede naar enkele jaren geleden ook zulk een propa- gandaredevoering heeft gehouden. Daarom spoort het bestuur van de kiesver eeniging alle personen, die den kiesgerechtig den leeftijd bezitten, dus zoowel de mannen als de vrouwen aan om dezen avond vrij te hou den en te komen naar het Patronaat, alwaar u zich kunt overtuigen, waarom men de R. K. Staatspartij moet steunen en vooruit zien te brengen. Mannen en vrouwen van Voorhout, laat het bestuur niet tevergeefs een beroep op uw komst doen, doch zorgt dat de zaal van het Patro naatsgebouw geheel en al gevuld is en dat geen plaats onbezet blyft. Hierdoor maakt men &ro- paganda zoowel voor de Staatsparty als voor de plaatselijke eensgezindheid. De gasten hebben 1 invaller, terwijl St. Ba vo met 9 man uitkomt. Is de strijd aan de bovenste borden iets in het voordeel der Haarlemmers, op de onderste borden is St. Bavo iets sterker, waardoor de overwinning, na een zeer spannenden strijd in het voordeel der jubileerende club is, n.l. 11-9. Wedvlucht van Mons, België op 28 Augustus. Afstand 215 K.M. Los 7 uur. Eerst getoonde duif om li uur 5 mn. 31 sec. Laatste pryswinnaar om 11 uur 18 min. 11 sec. De pryzen werden als volgt gewonnen: 1, 6, 19, 23, 25 .26, A. v. Zadel; 2, 3, 8. 10, 11, 13, 17, J. C. Hoen; 4 5, 7, 9, 20, 21, 24, 30, 31, 36, ,A. Verdonschot Jr.; 12, 16„ 22, 28, 37, W. v. Huis; 14, 15, 18, 27, N. Leuven; 33, 34 A. Eveleens; 35 P. de Jong, A. s. Zondag laatste wedvlucht met Jonge duiven broed 1932, van Quivrain en africh- tingsvlucht oude en jonge duiven van station Gouda. Inkorven Vrijdagavond en Zaterdagmiddag. De belangstelling voor het tennistoumooi op .Duinwyk" te Bloemendaal blyft groot. Daar er alleen 's avonds gespeeld wordt, vinden er per dag niet veel wedstryden plaats. Maar toch verloopt alles zoo vlot, dat Zondag as. de finales kunnen plaats vinden. De uitslagen van de voortgezette wedstrijden luiden: Heeren-enkelspelle ronde: W. v. Bellen sL H. de Roos 60, 60. 2e ronde: G. v. d. Ploeg sl. H. Blom 9—7, 6—4. 3e ronde: J. Oudes sl. G. van Löben Seis 116, 75. J. de Ruiter sl. H Groenewegen 6—4, 7—5. Heerendubbelspel. 2e ronde: C. Eerdman en J. v. d. Bliek sl. W. en J Smit 2—6, 6—2, 9—7. Damesenkelspel, le ronde: Mej. D. v d. Stadt sl. mej. J. v. Beaumont 6—2, 64. Mej. M. de Jong sl. mevr. Ktihn 8—6. 6—2. Mej. Terheyde sl. mej. Spruijt 4—6, 64, 6—1. Damesdubbelspel. 1 ronde: Mevr. Giesberts en mej. Hulshof sl, mevr. v. d. Klashorst en mevr. Weiter 6—4, 26, 6—2. Gemengd dubbelspel, le ronde: Mej. Meijer en J. Klok sl. mevr. Boerrigter en J. Pütz 61, 61. Mevr. Kiihn en J. v. d. Stadt sl. mevr. v. Huystee en J de Ruiter 4—6. 6—2, 7—5 Mej. Hulshof en K. Giesberts sl. mej. v. Vliet en Habermehl 60, 60. 2e ronde: Mevr. Meyer en Klok sl. mevr. Monnikendam en Van Huizen 6—0, 6—2. Beverwijk De afgeloopen week was voor den handel ryk aan teleurstellingen en ging geregeld hoe langer hoe meer in ongewenschte richting. Was er reeds in ons laatste overzicht by de toen geldende pryzen reden tot klagen, niemand had kunnen vermoeden dat deze week een record zou slaan met de inzinking tot een zoo buiten gewoon laag peil. Het hoofdproduct, de boonen waarvan lederen veilingsdag rassa voorraden werden aangevoerd, moest het met het warme weer het meest ontgelden en kwam meermalen voor groote partyen slechts aan een minimum- prys. Snijboonen konden in het laatst der vori ge week niet hooger noteeren dan van 23 welke pryzen met uitzondering van een e partytje Maandag nog niet veel verbeterden. Woensdag 24 Aug. gaf aanvankeiyk'een ietwat gunstiger wending doch de groote aanvoer kon deze inzetpryzen niet handhaven, waardoor by het einde der veiling weer een terugslag viel waar te nemen. De pryzen voor snyboonen lie pen dan ook dien dag uiteen van 37 ct. per K.g. Van de boonen z. dr. alsmede trosboonen kan niet anders vermeld dan buitensporig lage pryzen schommelend van 3—7% ct. per K.G dikke boonen kwamen in het laatst der vorige week ook sterk in verdrukking en moesten on danks deze het lang goed gemaakt hebben, zeer veel van die belangstelling inboeten. Voor deze soort kon echter op Woensdag weer een kleine verbetering worden geconsta teerd en waren het vooral de mooie partyen die sterk in aanmerking kwamen. De noteerin gen wisselden de laatste veiling van 38 ct. per K.g. De aanvoer van Sla was deze week ruimer dan de vorige week. De handel was over het algemeen voor dit product zeer wispelturig en gaf iederen veilingsdag de meest schommelende noteeringen, wisselend van 1060 ct. per kist. Bloemkool is tengevolge van het warme weer voor een groot gedeelte weer geruimd. De prijzen die bij de groote aanvoeren geregeld aan den lagen kant waren, gingen de laatste veiling by geringen aanvoer in eens weer flink naar bo ven. Eerste soort noteerde van 1517 ct. per stuk, terwyi voor de mindere soorten meer be langstelling aanwezig was. Spinazie en postelein hadden nog weinig aan dacht en moesten de geheele week de lage pry zen van p.l.m 10—25 ct. per kist handhaven. De aanvoer van bospeen was belangryk minder en goede kwaliteit kon dan ook weer aan een behooriyken prys komen. Het soort verschil deed echter de noteeringen uiteen loopen van 510 ct. per bos. Komkommers biyven standvastig voor goede soort op behooriyk pryspeil met geregelde no teeringen van 56 ct. per stuk. De aanvoer van Augurken is dit Jaar byzon der groot, doch het „grove" waarvoor in den regel niet zooveel animo is heeft in het aanbod den boventoon Fyne soorten gaan geregeld voor behoorlijke prijzen van de hand doclj de groote brengen weinig op. Tomaten ondergingen de afgeloopen week met het heete weer een enorme prijsverlaging en kwamen meermalen aan prijzen die ook ze ker niet loonend genoemd kunnen worden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 3