ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Noodlijdende bloembollenkweekers y burgermeisje OMROEPERS VRIJHEID VAN PRODUCTIE HET VLIEGONGELUK BIJ TUBBERGEN Wat ooggetuigen vertellen DE KAMPIOENSCHAPPEN Markten MEDEWERKEND VENNOOT HUISHOUDSTER R.K. DAGMEISJE OMROEPER WINKELHUIS VRIJDAG 2 SEPTEMBER Geen vernietiging der overproduc tie, geen regeeringssteun gewenscht Voorstel Sassenheïm verworpen Verdediging Sassenheim Stemming Slotrede van den voorzitter KREUGERW AARDEN Nederlandsche belangen Audiëntie Teruggekeerde Ministers Van Egmond geslagen Uitslagen der Engelsche League kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per rege! 1 GEVRAAGDE BETREKKINGEN I I AANGEBODEN BETREKKINGEN 1 Flinke Boerenzoon flinke Dienstbode R.K. Huishoudster R.K. MEISJE nette R.K. Dienstbode TE KOOP AANGEBODEN AARDAPPELEN MOOI GRIFFONNETJE RADIO TRAPNAAIMACHINE Een bij de hand DAGMEISJE vindt een dienst door een m TE HUUR GEVRAAGD TE HUUR AANGEBODEN BENEDENHUIS WINKELHUIS 4e Bovenhuis a 4.75 2e Bovenhuis a 5.75 Vraag en Aanbod van Pensions 1 STADHOUDERSKADE Amsterdam WEGGEL00PEN DIVERSEN ZIJSPAN De Algemeene Vereeniging voor Bloembollen cultuur hield Donderdag een buitengewone al gemeene vergadering in het Krelagehuis te Haarlem. De voorzitter, de heer E. H. Krelage opende de druk bezochte bijeenkomst met een woord van welkom. Spreker zette uiteen waarom de vergadering gehouden werd, om Sassenheim een eerlijke kans te geven met het bekende voorstel, afgezien van de meening, die het hoofdbestuur zelf over dit voorstel koestert. Uit de in Januari gehouden bespreking in een bijeenkomst van afdeelingsvoorzitters over het toenmalige afschaffingsplan is ondubbel zinnig gebleken, dat in den kring der veree niging de inzichten over dergelijke maatrege len zeer verdeeld zijn. Men kan dat betreuren, maar men moet daarmede rekening houden. Maatregelen die diep ingrijpen in de vrijheid van productie, in het eigendomsrecht en gedurende een reeks van jaren zware verplichtingen aan ieder persoon lijk opleggen, kunnen niet en mogen niet ge nomen worden, zonder de uitdrukkelijke in stemming van de overgroote meerderheid der betrokkenen. Ontbreekt deze instemming, dan zullen de tegenstanders niet nalaten hun be zwaren luide kenbaar te maken tegen een eventueel wettelijke regeling, waarvan zij, in- plaats van redding, slechts nadeel en last ver wachten, en de regeering zal met dien tegen stand ernstig rekening moeten houden. Het hoofdbestuur wacht de beraadslagingen af om een richtsnoer te vinden en de voorzit ter zal zich bepalen tot het leiden der verga dering. Samengevat stelt de afdeeling Sassen heim voor saneering van het bloembollenvak door bestrijding van de overproductie en het tegengaan van dit kwaad in de toekomst, met daaraan verbonden een regeling tot steun in de onmiddellijke behoeften van noodlijdende kweekers. De secretaris las de motie voor van het Hol- landsch Bloembollen Genootschap, waarin ad- haesie met het voorstel-Sassenheim betuigd Werd. De afdeeling Haarlem verklaarde zich tegen de teelt-regeling en tegen het voorstel. Er zou een commissie benoemd moeten worden, die een uitgebreid onderzoek zou instellen, thans ontbreekt er een basis. Spreker verzocht Sassenheim het voorstel voorloopig in te trekken. Schoten-Velsen voelde veel voor gedeeltelijke bollenvernietiging; zij wilde verwerping van het voorstel en in de eerstvolgende vergadering een voorstel, uitsluitend om tot productie-re geling te komen, in behandeling zien. Lisse heeft het voorstel verworpen, de afge vaardigde, de heer Segers, verklaarde zich ech ter voor en meende, dat de tegenstanders hun besluit op misverstand gegrond hebben. Er Wordt een reddende hand geboden en velen Willen ze toch niet grijpen, blazen het licht puntje in de duisternis uit! Beseft men wel de consequenties, die voortvloeien uit afstemmen? Wordt het plan verworpen, dan bespoedigt men eigen ondergang. Westland meende, dat de Alg. Ver. niet de bevoegdheid heeft een uitspraak te doen, om dat vele kweekers buiten de vereeniging staan, in Westland zijn er van de 1000 slechts 80 aan gesloten. Spreker wees er op, dat men wel geld kan leenen bij de regeering, maar dat men het ook weer terug moet betalen en dan kan men later den ouden toestand laten voortduren. Het afzetgebied moet vergroot worden! Dat is een eerste taak, en daar moet op gestudeerd Worden. Ook Hillegom heeft het voorstel verworpen. De bloembollencultuur staat er niet alleen slecht voor, er is sprake van een wereld-crisis. Daarom moet men niet te vlug met wettelijke regelingen beginnen en rechten en zelfstandig heid prijs geven. Laat ieder in eigen vak op ruimen, wat te veel is; daar zijn geen groote elementen voor noodig. Voorhout juichte het plan-Sassenheim van harte toe. West-Friesland was er ook voor en achtte het principe in het belang van de cultuur, die thans ongebreideld is. Texel wilde geen uitspraak doen, omdat zij alleen in narcissen doet. Buiten dit land wor den er veel narcissen geplant en teeltbeperking voor dit soort zou fnuikend zijn, de concurren tie van het buitenland zou ontzettend toe nemen. Het uitgangspunt voor productie-beperking moet bij de grondstoffen genomen worden. Andijk verklaarde zich geheel tegen het plan, ook Oegstgeest, omdat zij er iets oneerlijks in ziet wat de productie-beperking betreft.,De af deeling Sassenheim bewaart reeds lang angst vallig elk bolletje, om het straks tegen geld in te leveren. Enkhuizen was huiverig voor regeerings steun; ook Westerschouw, voornamelijk omdat de irissen niet bij de regeling zijn betrokken. Warmond verklaarde zich ook tegen. Het bestuur van de vereeniging „De Narcis" heeft ook over het plan gesproken. De narcis is momenteel waardeloos. Wanneer de kwee kers maar doorgaan met produceeren, komen ze er nooit boven op. Het bestuur verklaarde zich wel voor opruiming en steun, maar niet zooals Sassenheim dat heeft uitgewerkt. Dan was het woord aan de afdeeling Sas- henheim, ter verdediging van het voorstel. De woordvoerder, de heer Warnaat, dankte het hoofdbestuur en allen die het plan hebben ge steund. De nood in het vak is groot en er dreigen ernstige gevaren. Er is te veel aan bloembollen, zooals ook aan rubber, suiker etc. Men bespreekt in de laatstgenoemde vakken allereerst de beperking. Waarom niet in ons vak? Is er een ander middel dan beperking van de productie? Spreker wees er op, dat aan het plan geen administratieve rompslomp is verbonden, het is een kwestie van goed opzetten. Het is onjuist, dat de exporteurs den uitvoer met tien millioen zouden kunnen verhoogen. Evenzoo, dat ver hooging der prijzen, verplaatsing der culturen in het buitenland ten gevolge zou hebben. Voor import van narcissen behoeven we niet bang te zijn, als de restrictie gesteld wordt, dat 100 pCt. van de bollen gezond moet zijn. Men moet de zaak niet laten uitzieken, maar er moeten maatregelen genomen worden. Als de zaak wordt uitgesteld, geeft de toekomst veel grootere moeilijkheden. Het plan-Sassenheim is geen liefhebberijtje en door niemand is iets aangeboden, dat be ter is. Als er geen goed besluit wordt genomen, heeft de vergadering iets verloren, veel verloren. Van Den Haag is medewerking te verwachten, laat men dit toch beseffen. Laat men in den kring van het hoofdbestuur althans begrijpen, dat hulp en steun eerlijk bedoeld is door haar afdeeling Sassenheim. Na re- en dupliek werd het voorstel in stem ming gebracht en met 74 tegen 230 stemmen verworpen. Vóór stemden Bennebroek, de Goom, Heem stede, Lisse, N. W. Groningen, Noordwijker- hout, Oostwoud, Opperdoes, Medemblik, Sas senheim, Voorhout, Wassenaar, Wijdenes en Zwaagdijk. De voorzitter hield tenslotte de volgende slot rede: De beteekenis van de zooeven gevallen beslis sing is de duidelijke uitspraak der Alg. Veree niging voor Bloembollencultuur, dat zij geen gedwongen teeltbeperking voor het geheele vak wenscht, zelfs niet wanneer daaraan een steun regeling verbonden zou zijn. Voor de afdeeling Sassenheim en hare mede standers is dit ongetwijfeld een diepe teleur stelling. Zfj hebben zich maanden lang beyverd om een naar hunne meening bruikbaar plan van saneering te ontwerpen en dit plan is door het vak niet aanvaard. Men moet zich erover verwonderen, dat de afdeeling dit niet van den beginne af heeft voorzien. Want nog nooit heeft het bloembol- lenbedrijf een teeltregeling willen aanvaarden. Ook ditmaal heeft de ervaring geleerd dat het buitengewoon gevaarlijk is om te vertrouwen op hetgeen men omtrent de oogstvooruitziehten meent te kunnen voorspellen. In Januari dacht iedereen dat men zonder eenig bezwaar groote hoeveelheden tulpén zou kunnen opruimen en achtte niemand de hya cinthen bedreigd. En thans, na een half jaar, weten we dat er eerder van een tekort aan leverbare tulpen ge sproken kan worden en dat er een te veel is aan hyacinthen. De indiening van het voorstel-Sassenheim heeft niet het vakbelang gediend. Het heeft verwachtingen opgewekt, die niet vervuld kon den worden, groote onzekerheid gewekt en ten slotte het vasthouden in de hand gewerkt van plantgoed, dat reeds lang zou zijn opgeruimd, als het voorstel niet gekomen was. Er kan niet genoeg op worden aangedrongen, dit overtol lig plantgoed toch nog op te ruimen, waardoor men in de eerste plaats zich Zelf teeltkosten bespaart en tevens een eventueele prysstyging van het behouden kraam bevordert. Het is te hopen dat uit den uitslag dezer ver gadering deze wijze les geput worde voor de toekomst, dat men het bloembollenbedrijf niet opnieuw behoeft te verontrusten met plannen van gedwongen inkrimping of teeltbeperking omdat de overgroote meerderheid der vakge- nooten, zelfs in de tegenwoordige moeilijke omstandigheden, daar geen heil in ziet. Ik acht het een gelukwensch waard, dat het bloembollenbedrijf door deze uitspraak ondubel- zinnig getoond heeft, dat het geen collectieve steunregeling wenscht, en dat het als ge heel door eigen kracht de moeilijke jaren wil te boven komen. Hieruit mag echter niet worden afgeleid, dat er in het bloembollenvak geen nood zou zijn. Er zijn noodlijdende bedrijven van kweekers en exporteurs, en indien er een kans bestaat om dezen door de moeilijke jaren heen te helpen, zal niemand onzer hun die kans willen ontne men of misgunnen. Indien de regeering voor dat doel een rente loos voorschot wil beschikbaar stellen en zij zou daarmede het zelfde beginsel toepassen, waarnaar reeds aan andere takken van tuin bouw steun werd verleend dan zou dat be drag ten goede moeten komen aan die onder nemingen welke daarvoor meenen in aanmer king te komen, maar deze zelfde ondernemin gen zouden zich tot terugbetaling van de hun verleende voorschotten moeten verbinden. Aan de verleening van deze voorschotten zou een inlevering van plantgoed tot voorwaarde kun nen worden gesteld en de gemeentebesturen, die er groot belang bij hebben dat hun zwakke ingezetenen op de been biyven, zouden althans voor een deel garant kunnen zijn voor de te rugbetaling. Op die wijze zouden zoowel de klei nere kweekers, die het noodig hebben, kunnen geholpen worden, als de groote firma's, die voorstanders zijn van het plan-Sassenheim. Wat deze laatsten betreft, zullen dezen nim mer zich kunnen beklagen dat juist zij zullen moeten inkrimpen en anderen die geen aan spraak op steun maken, niet. Want zijn juist niet zij, die het hardste om steun roepen en ge dwongen algeheele inkrimping voorslaan, de genen die hun kramen en cultuur het meest, en soms buiten elke redelijke verhouding heb ben uitgebreid? Zyn dus juist zy het niet, die de overproductie het meest hebben bevorderd en is het niet volkomen gerechtvaardigd om juist hen door de steunregeling tot herstel van hun teelt tot redelyke proporties te dwingen? zy hebben echter een regeling zooals ik hier bepleit, verre van zich geworpen en het plan- Sassenheim niet in dien geest willen verande ren. "Misschien komen zij nog tot andere ge dachten en zal een steunregeling voor nood lijdende ondernemingen op dezen grondslag nog door hen worden aanvaard. Mocht dat het ge val zijn, dan behoeft over een dergelijke steun regeling geen enkele algemeene vergadering en geen enkel bestuur zijn goed- of afkeuring uit te spreken. De vrijheid van geen enkelen kwee- ker of exporteur wordt er door aangetast en de transactie zou slechts de regeering, en de genen, die van de steunregeling gebruik maken, alsmede eventueel hunne gemeentebesturen aangaan. De uitvoering van deze steunverle ning zou betrekkelijk eenvoudig zijn en weinig ruimte laten voor geknoei. Maar hetzij een dergeiyke steunregeling tot stand komt of niet de toekomst van het bloembollenbedryf is daarvan niet afhankelijk. Die toekomst acht ik, ondanks de zeer ern stige bezwaren van het oogenblik volkomen verzekerd. Het feit, dat dit seizoen, by een in hevigheid sinds October 1929 nog steeds toe nemende wereldcrisis nagenoeg evenveel bloem bollen uitgevoerd kunnen worden als in de top jaren, spreekt boekdeelen. Helaas, de opbrengst van dien uitvoer zal 10 a 15 millioen gulden la ger zijn dan noodig is. Kon men toch eindelijk eens de handen ineenslaan tot een organisatie van den export, waardoor dat bedrag aan de bollenstreek ten goede komt! Wij hebben juist nu dat bedrag zoo hoog noodig en een prijs regeling voor den expor tzou den terugkeer tot de welvaart versnellen. Omtrent het ongeluk van het Zweedsch postvliégtuig bij Tubbergen, bericht „Tuban- t'ia" nog het volgende: Aan den rand van een ongeiyk heideveld, op een terrein, waar zich een aantal hooioppers bevindt, is de S.E.-A.A.E. neergestort. Dit ter rein is eigendom van den landbouwer Golbach op Droste, wiens boerderij in de onmiddellijke nabijheid ligt. De zoon van Golbach vertelde, dat zijn vader en hij 's nachts om twaalf uur nog op waren. Ze hoorden te middernacht zwaar motorge ronk, hetgeen op. zich zelf niets bijzonders is, daar eiken nacht enkele vliegtuigen daar pas- seeren. Het geronk was echter zwaarder dan gewoonlijk en de zoon maakte tegen zijn vader de opmerking, dat het toestel, dat uit de rich ting tusschen Almelo en Friezenveen kwam, blijkbaar erg laag vloog. De machine vloog over de boerderij in de richting Tubbergen, maar kwam direct daarop weer terug. Toen hoorden Golbach en zijn zoon een verschrikkelijk la waai, dat eenigen tijd aanhield, waarop het toestel neerplofte: het was, vertelde de zoon. alsof er een granaat ontplofte. De vader was het eerst op de plaats des on- heils aanwezig en haalde den piloot, die reeds overleden was, onder een zwaar stuk van de stuurcabine vandaan. De zoon hoorde in de richting van het heideveld gekerm en in een der kuilen, vond hij den zwaar gewonden mar conist. In 'n oogwenk waren toen tientallen personen uit de onmiddellijke omgeving aan wezig, die trachtten den zwaar gewonde zoo veel mogelijk hulp te verleenen. Weldra was ook dr. Hüff ter plaatse, die de eerste hulp ver leende en den marconist naar het ziekenhuis te Almelo liet vervoeren. Uit den geheelen omtrek stroomden de men- schen toe; overal had men hét zware geronk en den enormen slag gehoord. De kapelaan van de parochie te Geesteren was ook gewekt door het geraas en den slag en onmiddellijk naar de plaats des onheils ge gaan om zoo mogelijk geestelijken bijstand te verleenen. De marconist Uttergard was aan vankelijk buiten kennis, maar spoedig kwam hij weer bij. De kapelaan heeft hem niet naar de oorzaak van het ongeluk gevraagd' en zoover bekend, heeft de mecnicien daarover aan niemand iets medegedeeld. Uttergard, die zwaar gewond was aan hoofd en beenen, zeide erg moe te zijn en stamelde: „schlafen, schlafen". Daarnaast toonde hy nog zorg te hebben voor de post, die met het vliegtuig werd vervoerd, doch op dat punt stelde men hem gerust. Drie postzakken, een zware en twee kleine zaken, werden met het toestel vervoerd. De post, welke vrywel onbeschadigd bleek te zijn, werd naar het postkantoor te Almelo vervoerd, vanwaar ze naar Zweden is verzonden. Passagiers waren er niet in de cabine, maar wel waren er levende wezens in, n.l. een moeder-aap met eenige jongen. De moeder bleek dood te zyn, evenals twee der jongen. Eén der aapjes was echter geheel ongedeerd. Het diertje is naar Almelo gebracht. Zooals gemeld, is het vliegtuig eerst tegen den schoorsteen van een boerenhuis opgebotst. Deze boerderij, eigendom van den landbouwer Boerman, ligt een eindweegs ten Noorden van den straatweg. De heer Boerman vertelde, dat hij te om streeks 12 uur wakker was geworden, doordat een vliegtuig heel laag over het huis vloog. Hij had toen zyn ontstemming over dat feit uitgesproken. Toen de machine echter direct weer terugkwam, had Boerman gemerkt, dat er iets niet in orde was. ,,Die zoekt een terrein voor een noodlanding" had hij gezegd. Wat er toen gebeurde, vertelde B., is haast niet te beschrijven. Het was een geweldig geraas en het afschieten van een kanon was er niets bij. De schoorsteen werd afgerukt, doch daarvan hoorden wij niets. Het toestel heeft ook nog de spits van den gevel aan de voorzijde afge rukt. Nadat het toestel den schoorsteen van heü dak der boerderij had afgerukt, is het aan de andere zijde van den straatweg, blijkbaar met den rechtervleugel, tegen een huis gevlogen, waarin de heer Imming een kruidenierswinkel heeft. Tusschen dit huis en de boerderij van Boer man vloog de S.E.-A.A.E. tegen eenige dennen- boomen, welke totaal afknapten. Ook werden eenige palen van het telefoonnet vernield. Het dak van den kruidenierswinkel werd zeer zwaar beschadigd. Onder dat dak bevonden zich de slaapplaatsen der negen kinderen van het gezin Imming. Wanneer men de aange richte verwoesting ziet, mag het een wonder heeten, dat het toestel niet tot de binnenzijde van het huis is doorgedrongen. De kinderen zijn dan ook aan een ernstig gevaar ontsnapt. De heer Imming vertelde, dat hij ook wak ker was geworden door het motorgeronk. Toen het toestel tegen het huis opbotste, was het een geluid, dat hooren en zien verging. Onmiddellijk was hij naar boven gerend, waar hij de kinde ren, overeind zittend in hun bedden aantrof, gelukkig allen ongedeerd. Binnen in huis is vrijwel geen schade aangericht, maar het dak is leelijk toegetakeld. Reclameplaten en een uithangbord zijn zelfs weggerukt. De kastanje- boomen, welke voor het huis stonden, werden van hun kruinen beroofd. De bevolking van Geesteren is diep onder den indruk van het vreeselijk ongeluk. De landbouwer Boerman vertelde, dat het wel heel ongelukkig is, dat het toestel niet een 50 meter ten Zuiden van zijn huis is neerge komen. Daar is een groote vlakke weide, waar het toestel wellicht had kunnen dalen. In verband met berichten, welke in de bladen zijn verschenen omtrent de maatregelen be treffende de Zweedsche Lucifer Maatschappy (Svenska Tandsticks Aktiebolaget)welke wor den overwogen door het daartoe benoemde Reconstructie-Comité, dat thans in Stockholm byeen is, deelt het bestuur van de Vereeniging voor den Effectenhandel te Amsterdam mede, dat in het Reconstructie-Comité de belangen der Nederlandsche aandeelhouders dezer Maat schappy worden behartigd door het Interna tionaal Comité voor Kreugerwaarden, waarvan- de Vereeniging voor den Effectenhandel deel uitmaakt. Dit Internationaal Comité, dat opkomt voor de belangen van de continentale houders van Kreugerwaarden, wordt in het Reconstructie- Comité der Zweedsche Lucifer Maatschappij vertegenwoordigd door zyn voorzitter, den heer Regard. Behalve vorengenoemd Internationaal Comité en de speciaal Engelsche en Amerikaansche comité's voor de behartiging van de belangen van houders van aandeelen der Zweedsche Lucifers zijn in het Reconstructie-Comité o.m. ook vertegenwoordigd de Banque de Paris et des Pays Bas Parijs, het Credit Lyonnais, Parys en de Schweizerischer Bankverein, emittentsn van de aandeelen Zweedsche Lucifer Maat- schappij in Frankrijk resp. Zwitserland, die echter in het comité zitting hebben in hunne kwaliteit van crediteuren der Svenska Tand sticks Aktiebolaget. De heeren Hope en Co.. al hoewel emittenten der aandeelen in Nederland, zyn in het comité niet vertegenwoordigd, aan gezien zy geen crediteuren der maatschappij zyn. Z. H. Exc'. de Bisschop van Breda zal Maan. dag, Woensdag en Donderdag der volgende week geen audiëntie verleenen. De Ministers van Waterstaat en Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen zijn teruggekeerd en hebben hun werkzaamheden aan het De partement hervat. ROME, 1 Sept. (V. D.) Hedenavond om 9 uur werd een aanvang gemaakt met de series voor het wereldkampioenschap sprint der amateurs. Er werden 13 series gereden, waarbij onze Olympische kampioen van Egmond in de 8ste serie uitkwam tegen den Oostenrijker Dusika. Het werd de snelste sprint van den avond en de winnaar werd Dusika in den snelsten tyd 12.4 sec. over de laatste 200 meter. Van Eg mond stelde teleur. Hij kreeg nog een kans om zich voor de kwartfinales te plaatsen, doch in den derden herkansingsrit verloor van Egmond van den Oostenrijker Schaffer. De dertien series werden gewonnen door resp. Mozzo (Italië), Chaillot (Frankrijk), In- gold (Zwitserland), Perrin (Frankrijk), Bon- fanti (Italië), Pola (Italië), Ulrich (Frankryk), Dusika (Oostenrijk), Anker Andersen (Dene marken), Christensen (Denemarken), Waegeli (Zwitserland), Frach (Duitschland) en Rich ter (Duitschland). De drie herkansingsritten hadden het vol gende resultaat: Dasch (Duitschland) sloeg Olsen (Denemarken), Ree Andersen (Denemar ken) sloeg Zimkowski (Oostenrijk), Schaffer (Oostenrijk) sloeg van Egmond (Nederland). De wedstrijden duren voort. De uitslagen der Woensdag gespeelde strijden in de Engelsche League luiden. Eerste divisie: ArsenalWest Bromwich Albion Derby ContyBlackburn EvertonSheffield Wednesday Manchester CBirmingham Newcastle NnitedMiddlesborough PortsmouthChelsea Tweede divisie: BradfordOldham Athletic Plym uth ArgyleGrimsby Derde divisie: Bristol CityTorquay Crystal PalaceBrighton GillinghamNorwich City SwindonN ewport WatfordReading ChesterSouthport DarlingenGateshead Halifax TownHartlepo ols United New BrightonMansfield York CityStockport City wed- 1—2 2—1 2—1 1—0 5—1 2—0 1—3 4—0 2—0 5—0 02 2—0 1—1 1—1 1—3 4—0 1—0 2—2 NOORD-SCHARWOUDE, 2 Sept. Noorder- marktbond. Schotsche Muizen 1.501.60, Du- ken 1, BI. Eigenheimers 1.902, per 100 K.G., aanvoer 19.400 K.G.; Spercieboonen ƒ2.40 6 per 100 K.G., aanvoer 10.900 K.G.; Zilver- nep 14.10, Drielingen 56.20 per 100 K.G., aanvoer 125 K.G.; Drielingen 1.702.20, Uien ƒ1.90—2.40 per 100 K.G., aanvoer 16.300 K.G.; Roode kool 0.601.20 per 100 K.G., aanvoer 3000 K.G.; Gew. witte kool ƒ0.600.80 per 100 K.G., aanvoer 36.500 K.G. BROEK OP LANGENDIJK 2 Septemeber 1932 800 K.G. Tomaten, A f 2.40; B f 2.80; C f 2.20. 25000 K.G. Aardappelen: Schotsche muizen f 0.702 10. Schoolmeester f 2.20. Blauwe eigenheimers f 1.502,10. Due of York f 0.90. Drielingen f 1.90—l.V. 7000 K.G- Bloemkool, le soort f 8.2011.20; 2de soort f 0.80—3.50 22000 K.G. roode kool f0.4O—1.50. 11000 K.G. gele kool f 0.70—1.10 3000 K.G- vroege witte kool f 0.70—0.80. 15000 K.G Uien, gele f 2.202.60; gele drielingen f 1.90— 2.20; gele nep f 5.60—6.10 6000 K.G. Slaboo- nen f 2.—5.20. 1075 K.G. bieten f 0.40—1. 750 K.G. druiven: Alecauter 31.40—36.40 Frankerthalen f 3435.20. OMROEPERS Koop Verkoop Huur Verhuur etc. 20 cent per regel (Niet voor den handel) giniiiiniiiiiiHiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniininiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiniiii^ SiiinininiiiiiiiimiiiuiniiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiimiiiiiiiiiiiuitiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiinuiiiiiiiiiiiiiiiiiiis Levenspositie gezocht door jong, en erg. Heer, met 3 a 5000.als overname Zaak, Bedrijf enz. Uitv. br. van gezonde en te onderz. aanb. onder abs. geheimh. onder letter O 9945, Bureau van dit blad. |iinii!iiiiii!iiDiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiii!Uiiiniiiiniiniinii!]niiiiiii!iniimiiiiiiiiiii!iniiiii!imiiiii!niiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!iiiiiiiiiiii!iiiiiii!iiiiii!iiiiiiiiiniiiitiniiiiiiiiiiiiii!ig ^ïll!l]lll]llllll[l!!llllllt!llllllllllllillllllllilllllllllllllllllll![||||||]llllll|[|llllllllllll|[||lllllllllll]ll!lllllll!tlilllllllllllllllllll!ll|||jl||!l||||||||||[|||[||||||!|||[|||||||t[[||tll|||ll]|||]|||[|||l|^ HUISNAAISTER te Amsterdam b. z. a. 96 uur; met alles bekend. Br. lett. O 10093, Bur. Van dit blad. Biedt zich aan een nette WINKEL JUFFROUW, onverschillig welke branche tegen 1 October. Haarlem of omg. Brieven onder letter O 10103, Bureau van dit blad. Loonende Agenturen gevraagd. Briev. lett. O 10092, Bureau van dit blad. R.K. Onderwijzeres, zonder betrek king, zoekt een voor haar passenden WERKKRING Br. lett. O 10054, Bur. van dit blad. Eenv. R.K. Juffr. m. 1. zoekt plaat sing als bij beschaafd Heer alleen (goeden stand). Hoog salaris geen vereischte. Brieven letter O 10064, Bureau van dit blad. B. z. a. net Meisje als KINDERJUFFR. Haarlem of omg. Leeftijd 17 jaar of hulp in de huish., eenigszins kunn. koken. Br. lett. O 10065, bur. v. d. bl. B.z.a. Winkeljuffrouw, liefst Krui deniers- of brood- en banketzaak, Haarlem of omg. Br. onder letter O 10125, bureau van dit blad. B. z. a. nette R. K. BAKKERSKNECHT v.g.g.v. C. JONKER, Bonkebrug 15, Uitgeest. O. 10418 B. z. a. net R. K. DAGMEISJE voor direct. 20 jaar, in Burgergezin. Liefst in Haarlem. Zondags vrij. Br. onder letter O. 10126, bur. van dit blad. Biedt zich aan R. K. Burgermeis je 32 jaar voor HULP IN DE HUIS HOUDING of als HUISHOUDSTER. Brieven onder letter O. 10130, Bur. van dit blad 30 j., R.K., zag zich gaarne geplaatst op flinke boerderij; is ontwikkeld en met alle voorkomende werkzaam heden bekend. Loon is geen ver eischte, doch goede behandeling. Br. onder No. 37494, Bur. Maasbode, Rotterdam. o 10117 B.z.a. R.K. Meisje, v. d. en n. v.g.g.v., liefst met huiselijk verkeer, tegen 15 September of eerder. Adres: Hoofd straat 96, Santpoort. o 10121 geen Dienstbode b.z.a., in burger gezin v. kinderen. Brieven letter H, Boekhandel Fa. G. J. QUIDAM, Delft. O 10101 Gevraagd een R.K. HUISHOUDSTER in klein gezin, niet heneden 30 jaar. Br. lett. A, C. Kuylenberg, Agent „Het Centrum", Wilnis. O 10011 Gevraagd R.K. DAGMEISJE leeft. 15 j. bij Mevr. v. OOSTROM, v. Swindenstr. 118, Utrecht. Persoonl. aanm. na 1% u., beh. Woensdag. O 10027 GEVRAAGD een voor dag en nacht; geen'-wasch, bij P. KRAMER, Café „De Roode Leeuw" Zuid-Scharwoude. O. 10048 Terstond gevraagd een gevorderd LEERLING Patisserie JOH. VIJN, Anegang 8, Haarlem. O 10068 Man op leeftijd deg. R.K. goed gez.. opgew. humeur, niet onbem. vraagt een degelijk op leeft., goed gez. met opger. karak ter, 't liefst niet onbem. tegen kost en inwoning. Br. met inl. onder lett. O 10085, Bureau van dit blad. Mevr. ERDTSIECK, Emmastraat 37, Alkmaar, vraagt een flinke DIENSTBODE voor den dag. O 10087 Gevraagd hij menschen z. k., net van 9 tot 4 uur, v.g.g.v. Leidsche- vaart 248, Haarlem. O 10105 Gevraagd net 1519 jaar, liefst van buiten voor direct, voor dag en nacht, in gezin met 3 kinderen, door J. GROOT, Nic. Maesstraat 63, Amsterdam (Z.). O 10088 Gevraagd te Haarlem nette DIENST BODE, goed kunnende koken, v.g. g v Hulp van werkster aanwezig. Br. onder letter O. 10132, bur. van dit blad. Gevraagd te Haarlem een aanko mende SLAGERSBEDIENDE, goed kunnende klanten bedienen. Brieven met opgaaf van salaris, onder let ter O. 10108, bur. van dit blad. Gevraagd een R. K. HUISHOUDSTER in een eenvoudig klein gezin waar geen vrouw aanwezig is, zoo spoedig mogelijk. P. VADER, Graaf Floris- laan 2, Vogelenzang. O. 10107 Terstond gevraagd R. K. BOERENKNECHT goed kunnende melken bij J. J. Öud, 't Kalf 56, gem. Zaandam. O. 10114 Gevraagd een flinke JONGEN in het bollenvak bekend, bij C. War merdam, Bartenbrug 16, Hillegom. O. 10106 Gevraagd met 1 October (geen Duitsche), van goede monde linge getuigen voorzien. Schrifte lijke aanmelding of persoonlijk des avonds tusschen 8 en 10 uur: Mevr. ENGELER, Koninginneweg 83, Am sterdam. O. 10115 Tegen 15 September wordt ge vraagd in een klein gezin te Haar lem een R. K. DERDE-WERKMEISJE goed kunnende werken en strijken en van goede getuigen voorzien. Br. onder letter O. 10120, bur. van dit blad. Mevrouw WARNDORFF-VAN DIJCK F. C. Donderstraat 19 Utrecht vraagt met 1 October een R. K. KEUKENMEISJE die zelfstandig kan werken en ko ken en een TWEEDE MEISJE die tevens op de hoogte Is met naaien en verstellen. O. 10110 miiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiitiiiiiiiiitinniiiiiiniiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiinuiiiniiiiinniiiiiiiiiHiiiiiiininiiiiiiiniiiiiniiiuiiinniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiHiiniuHiiiiiiDiiing rninniuiintmniiiiniiiiniiiiiiiiinMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiHniiinniuniiiiiBtiiiiiiiiitiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiui Boven- en Benedenh. te Haarlem te koop 8500.Bov. te huur a f 7,50 p. w., 6 kamers. Br. lett. O. 10066, Bur. van dit blad. Winkelhuis met afzonderlijk Boven huis. Op 't best gedeelte van de Dam straat te Utrecht, tusschen Jamin en Albert Heijn, te koop op. vl. ruim 100 M-., koopsom f 15000, hypotheek aanwezig. Br. lett. O 10089, bureau van dit blad. Door omstandigheden ter overn. NORA WISSELSTROOM TOESTEL met ingeb. luidspreker, heeft 235 gekost, thans 55, alle avonden te hooren Leidschestr. 2, Haarlem. O 10063 Te koop DAHLIABLOEMEN in prachsoorten bij kleine hoeveel heden. Te bevragen Herman Thoo- len Hz., Rollandslaan 67, Overveen. O. 10119 TE KOOP Puikbeste blauwe ziekte vrij, "bij A. MEYER, Zd., Spier dijk. O 10122 te koop aangeboden. Adm. de Ruyter- weg 129 huis, Amsterdam. O 10097 Eenige nieuwe Philips Telef., Herah van 195 voor 50 met gar.bewijs, H W Mesdaglaan 33, Heemstede. O 10067 Te koop Vulkachel „Couvin", z.g.a.n., f 12.50; Waschmachine „Velo" f 10; Emmerkachel 5.Sophiastraat 14 zw., Haarlem. O 10131 ƒ72.50 Inzinkbare Singer geheel eikenhout, nieuwste model. Bosboom Toussaintstr. 5, Amsterdam. O 10123 ABiiiiiiiiraniinmumiraiiiiiHmmiiiiniiniiiimiitiiminiiiinwiiiiniiiiiimiiiiraraiimiiiiimiiminiimBininimraiiiiiiiiiiniinHiniiniiraiinniiinuiiiiii Twee bej. menschen zoeken HUISJE f 4.p. week, omtrek A'dam, dicht bij Kerk. Zoo spoed. mog. Br. lett. O 10095, bureau van dit blad. Jongelui te Amsterdam, wenschen te trouwen, zoeken WONING. 2025 gld. p. mnd. Buurt YY. Brieven lett. O 10096, Bureau van dit blad. te huur gevraagd n. h. d. 10. per week, geschikt punt voor Heeren kapper. Br. Q. DE BLOCK, Dorpstraat 23, Uithoorn. O 10021 Te huur te Arnhem een mooie flinke Kamer, met stookgelegenheid. Cen trum stad. Br. lett. O 10091, Bureau van dit blad. ZAAL TE HUUR op Zondagavond voor dansen of een vereeniging. le Van SWINDENSTR. 127, Amsterdam, Bruiloftszaal. WERKPLAATS te huur. Centrum stad (Haarlem). Te bevr. Tugelastr. 76, Haarlem (N.). O 10104 Te Amsterdam, Mercatorplein, te huur bev. 3 kam., keuken, badk. enz. Huurprijs f 9.50 p. w. Pracht 3e BOVENHUIS, bev. 4 kam., keuken, badcel, enz. Schitterend uitzicht, 8.50 p. w. Sleutels Mercatorplein 49, winkel. O 10116 te huur Zuiderstraat 25, 7.per week. Bevragen: Voldersgracht 13rood Haarlem. O 10102 Te huur HUISJE MET TUIN huur f 6.65 p. w. Te bevr. Overton- straat 4, Haarlem (N.). O 10086 Te huur zeer mooi vrij BOVEN HUIS, SPIONKOPSTRAAT 7, Huur f 29 per m. Sleutel Ged. Schalk- burgergracht 81, Haarlem. Vrolikstraat 153 en 159, sleutel op 163. Voor klein gezin. Geheel ge in prachtsoorten bij kleine hoeveel- Te huur aangeboden in net gezin ruime ZIT- EN SLAAPKAMER met deg. pension, zeer geschikt voor on derwijzer. Adres Rustenburgerlaan 58, (bij 't Spaame), Haarlem. V O 10129 Te huur Winkelhuis en Bovenhuis, op allerbest gedeelte van de Damstr. te Utrecht. Winkelhuls alle gerieven f 1000 p. j. Bovenhuis ruime suite, 5 kamers, zólder, keuken en groot bal- con. f 500 p. j. Br. letter O. 10090, ain: Net degelijk PENSION aangeboden door alleenw. dame met frissche vrije kamers op besten stand van Alk maar, Centrum. Br. fr. RITZEVOORT 24. O. 10112 SLAAPKAMERTJE te huur, over de St. Willibrorduskerk, Ceintuurbaan 225 II, Amsterdam. O. 10094 gjiiiniiiiiiiiiuniiiiuiiiui Billijk te huur: 2 KAMERS en Suite met kabinet, ged. gestoff. Zonder pension en oznder bediening. Brieven lett. O 10083, Bur. van dit blad. Snniiiimiimn Op 31 Aug. een Spaniël-hond, wit m. zwart. Op 26 Aug. een langharige D.st.hond, bruin, beiden tegen bel. terug te bezorgen bij PLIESTER, W. de Zwijgerlaan 5, Haarlem. O 10084 LEERT AUTORIJDEN. Hesseling- Holzhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus f 15.- Tot rijbew. 30.- O. 3876 Te koop gevraagd een voor een fiets. Goed voor twee kin deren. Brieven lett. O 10099, Bureau van dit blad. Zindelijke poesjes kunnen worden weggehaald hy Schotersingel 27, Haarlem. O 10128 PRIESTER-STUDENT vraagt voor zyn laatste jaar 300 GLD. Wie helpt voor 'n gedeelte? Brieven onder lett. O 10100, Bureau van dit blad. WEGGELOOPEN Een groote donkere Cypersche poes. Terug te bezorgen of Inlichtingen te verstrekken tegen belooning by DEKKER, Vischhandel, Handels kade 46, Alkmaar. O. 10113 Een net R. K. meisje te Arnhem zoekt leuke nette VRIENDIN 1819 jaar om tegen den wintel- samen dansles te nemen. Br. onder letter O. 10111, bur. van dit blad. Autorijschool EWALD HOLZH.AUS Bosh. Toussaintstr. 7 Telef. 82104 Amsterdam. O 9862 Wilt U een goed werk by uitstek verrichten? Helpt ons dan ln onze flnan- cleele moeilijkheden bi) de op leiding van onze toekomstige Missionarissen. Wij hebben er 70, allen ln de hoogere studie. Onze talrijke missies van Afrika zien snakkend uit naar hun komst. PATERS V. d. H. GEEST 3 7123 Gemert (Giro 110608) gelieve men steeds een dag tevoren in te zenden. Op den dag van plaatsing is opname alleen mogelijk, indien vóór 9 uur "s mor gens wordt opge geven.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11