UIT DEN OMTREK HOLLANDSCH ZWITSERSCHE REEPEN MARKTEN Wisselkoersen VRIJDAG 2 SEPTEMBER Stofzuigerhuis MAERTENS R. K. SCHOOL TE BLOEMENDAAL Aanbesteding van den bouw AALSMEER BENNEBROEK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE LISSE NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT VIJFHUIZEN WARMOND HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Centrale Verwarming ZANDVOORT NIEUWE U.L.O. SCHOOL Te Driehuis-Velsen PROV. WATERLEIDING BEDRIJF Hoe het werkte in 1931 „algemeen overzicht Financieele resultaten Coöp. Veilingsvereeniging voor Bloembollenkweekers H.B.G. Lisse 95-JARIGE BEVRIJD VAN PIJN Vampyr stofzuigers 98. Donderdagmiddag werd door het schoolbestuur van de R.K. Parochiale Jongensschool des na middags drie uur te Bloemendaal aanbesteed: Het bouwen van een schoolgebouw met vier schoollokalen, overdekte fietsenbergplaats, lokaal voor handenarbeid, met verdere toebehooren, op een terrein aan den Dennenweg, alhier. Raming 44.000. Ingeschreven werd als volgt: Pa. Molenaar en Co., Haarlem, voor 48-000. H. A. Vleugel, Hilversum, ƒ44.850—; G. de Korte, Vianen ƒ44.777.G. en J. Broertjes, Heemstede en Bloemendaal ƒ42.890-H. J. B. van Sambeek, Heemstede ƒ42.530.Gebr. v. d. Putten, Heemstede, ƒ43150.P. Ringa, Santpoort, 43.940.N.V. ouwmaatschappij „Noord-Holland", Heemskerk, ƒ44.444.Fa. N. Coblenz en Zn., Haarlem ƒ46.500.D. J. van Buuren, Bloemendaal 40935.Joh. P. A. Nelissen, Haarlem, 44744.G. P. Heten, Haarlem 44.870.Fa. Blankenstein en Scheerel, Haarlem, 45.980-F. Philips, Haarlem 43.969.G. Metselaar, Haarlem ƒ42.500.Gebr. Hondema, Krommenie ƒ46.800.A. Buur, Alkmaar, ƒ43.750.—; Fa. Doedens en Schilder, 't Zand 43.537.P. Bot, Heerhugowaard 43.984.R. K. Koppen en Zn., Alkmaar, 44.500.N. J. Tromp, Overveen ƒ44 200.—; P. Quipido, IJmuiden, 42.980.J. Mooi, Krommenie, 43 283.A. van Hoften, Haarlem, ƒ45.980.Fa. P. Lan- gendijk, Beverwijk 45.000.IJ. Kronenburg, Heiloo, ƒ45.250.—; H. J. Oppenkamp, Haarlem, ƒ45.800.—; Joh. Bot, Medemblik, ƒ47.000.—; Verhoven en Evers, Heemstede, Bloemendaal, 40-447 Aanbesteding R. K. School- De uitslag van de Woensdagmiddag gehouden aanbeste ding van de te bouwen R. K. school met 4 klas sen onder aannemers van Aalsmeer, Aalsmeer, derdijk en Bovenkerk, was als volgt: H. G. Schreurer ƒ43085; P. Biesheuvel 35922; Gebr. Moolhuisen 36867; J. Terreehorst ƒ36230; P. Terreehorst ƒ36200; R. Aarssen 35923; H. Kloosterman ƒ33995; en P. Kragtwijk 33772. Het werk is aan den laagsten inschrijver ge gund. De bouw zal geschieden onder den heer J. Starmans, architect te Utrecht. De school is bestemd voor de nieuw gestichte parochie der eerw. Paters Carmelieten te Aalsmeer. Bloemencorso. Ter gelegenheid van de Wilhelminafeesten op 7 September is besloten een bloemencorso te houden, dat in hoofdzaak zal beoogen den binnenlandschen nandel van het Aalsmeersche product te bevorderen, nu de afzet naar het buitenland zooveel moeilijk heden ondervindt. Het voornemen bestaat om met den aldus gevormden stoet de straten der hoofdstad door te trekken om des te meer aan het doel te kunnen beantwoorden. Korte vreugde! Een verpleegde uit het ge sticht „Vogelenzang" alhier ontsnapte aan het wakend oog zijner verzorgers. Hij zwom de Leidschevaart over, liep door bosch en bollen velden, door sloten en over prikkeldraad, tot hij ten slotte terecht kwam in de „duintjes" van de wed. J. Verdegaal te Vogelenzang. Hier werd hij door twee verplegers gegrepen en weer teruggebracht. KINDER-KWEEKKUNST. De kinderen, die dezen zomer door tusschen- komst van de Ver. voor Jeugdwerk stekken ter opkweeking hebben gehad, worden er aan her innerd, dat zij hun opgekweekte planten moe ten inleveren op Zaterdag 3 September tusschen 1 en 3 uur op het terrein van de Volkstuinen aan den Vijverweg. Hier zal het publiek op Zondagmiddag 4 September van 3—5 uur gele genheid krijgen, de planten te bezichtigen. Oudergewoonte volgt er een feestavond voor de deelnemers op Woensdag 7 September in t Jeugdhuis. SERENADE Voor Dr. E. A. M. Droog Donderdagavond bracht de Harmonie „St. Michaël" een serenade bij haar beschermheer Dr. E. A. M. Droog, naar aanleiding van diens benoeming tot ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Dank zij het vrij goede weer was de publieke belangstelling bijzonder groot. Vanaf het balkon hoorde Dr. Droog en zijn familie de muziek aan. Koninginnedag Als inzet van het Konin. ginnefeest gaf de R. K. Harmonie Adolf Kol- ping" Dinsdagavond een goed geslaagd con cert in de gemeentelijke muziektent, waarbij de belangstelling zeer groot was. Te half 10 Woensdagmorgen gingen de kinderen van alle scholen, ruim 2300, onder de opgewekte tonen van de R. K. Harmonie „Adolf Kolping" in optocht, onder leiding van onderwijzers, on derwijzeressen en eenige jonge dames, naar het gemeentelijk sportterrein. Hier waren aanwe zig burgemeester baron van Wijnbergen, de gemeentesecretaris, de heer J. C. de Haan, wethouder P. Warmerdam, het Oranjecomité en een groot aantal belangstellenden. Door de kinderen werden hier eenige vaderlandsche liederen gezongen, welke aubade door den bur gemeester in ontvangst werd genomen. Nadat deze de kinderen had toegesproken, nam de heer De Haan het woord. Namens het Oranje comité zette hij uiteen dat de benarde tijden niet toelieten het Koninginnefeest op groot- sche wijze te vieren. In optocht gingen de kin deren vervolgens onder een vroolijken marsch van „A. K." naar hun scholen, waar zij wer den onthaald. De Harmonie „Trou moet Blycken" besloot den dag met een concert in hun tent. Regenjas ontvreemd. De heer Sch. te Voor hout deed bü de politie aangifte van ontvreem ding van zijn regenjas, die op den bagagedrager van zijn rijwiel was gebonden. Het rijwiel had hij voor een café alhier geplaatst. Onderzoek wordt ingesteld. Aardappelen-dief. Van het land van den heer v. d. Niet, gelegen aan den Orajeweg al hier is een hoeveelheid aardappelen ontvreemd. De Politie stelt een onderzoek in. Rijwiel film. De heer St. te Voorhout doet aangifte van vermissing van zijn rijwiel dat hij in de gang van een café alhier had geplaatst. De politie stelt een onderzoek in. Ernstige aanrijding. Woensdagavond heeft tusschen 10 en 10.30 uur des avonds op den Gooiweg in de bocht bij het dorp een ernstige aanrijding plaats gehad tusschen den motor rijder O. uit Velsen en den auto, bestuurd door den heer C. H. M. S„ tijdelijk te Leimuiden. In den auto waren mede gezeten de heeren J. K. en P. W.,'beiden uit Sassenheim. Door de botsing werd de motorrijder tegen het langs den weg staande rasterwerk geslingerd, terwijl de heer J. K. uit den auto werd ge slingerd. De verwondingen van genoemde heeren C. en J. K. waren zoodanig, dat Dr. Niekerk, die de eerste hulp verleende, onmiddellijke overbren ging naar het ziekenhuis te Leiden noodzakelijk achtte. Auto en motorrijtuig zijn door de Politie in beslag genomen. Onderzoek naar de oorzaak wordt ingesteld. Koninginnedag Ook hier is de Koninginne dag niet onopgemerkt voorbijgegaan. Van de openbare gebouwen wapperde de vaderlandsche driekleur, terwijl ook door enkele particulieren werd gevlagd, 's Namiddags omstreeks 1 uur trokken de kinderen der christelijke school, ver gezeld van de muziek der „Harpe Davids", in optocht naar de buitenplaats „Leeuwenhorst", waar gezamenlijk werd gezongen met begeleiding van de muziek. Ook werden hier aan de kin deren versnaperingen rondgedeeld en verschil lende spelletjes gedaan, waaraan mooie en nuttige prijzen waren verbonden. Omstreeks 1 uur was het feest afgeloopen en keerden de kinderen zeer voldaan huiswaarts. Doordat door de Ned. Herv. Gemeente een dankdienst werd gehouden, kon geen concert in de gemeentetent worden gegeven. Dit werd nu 1 September gegeven. Over het verdere Oranjefeest vernamen wij: Wegens de zeer slechte tijdsomstandigheden zal het feest, dat andere jaren omstreeks half September gevierd werd, dit jaar niet door gaan. De feestcommissie, welke geen geld in kas heeft, weet geen gelden bijelkaar te krijgen en vond ook beter het geld voor andere noodiger doeleinden ter beschikbaar te laten, zoodat zij geen beroep op de burgerij wenschte te doen. Daar bij het vaststellen van de gemeentebe- grooting voor 1932 geen subsidie voor een feest der schoolkinderen is uitgetrokken, zooals sinds enkele jaren gebruikelijk was, zal er van een feestje voor de kinderen dit jaar wel mets komen. Zal dit voor de kinderen al een tegen valler zijn, ook voor vele grooten is dit een teleurstelling. Maar.... uiterste zuinigheid is geboden. Koninginnefeest Ter gelegenheid van den verjaardag van H. M. de Koningin werd Woensdag alhier een kinder, en volksfeest ge houden. Nadat die kinderen van de drie ver schillende scholen op het plein van de O. L. school bijeen waren gekomen sprak de heer H. Borsje, voorzitter van het Comité Konin ginnedag, een feestrede uit. Hierna werd de stoet opgesteld en trokken de kinderen onder een vroolijken marsch van het fanfarecorps „Excelsior" uit Hoofddorp naar het feestterrein. Omstreeks 10 uur begonnen hier de kinder spelen. prijswinnaars werden: Hoepelen meisjes: A. J. Kemp, S. v. d. Eist en J. Kruger. Bloempotloopen: A. M. v. Herp, F. Smit en G. Tottie. Vlagsteken: L. v. Egmond, J. Koster, A. Duijnhoven en M. Boer. Turfrapen: C. Moerman, P. v. d. Hulst en J. v. Leeuwen. Driebeenloopen: C. v. d. Hulst, E. Munnik en C. Vreugdenhil. Naar d'en trein gaan: L. Kemp Joh-iz.; An- toon Hendriks en D. Mesman. Inmiddels waren de banen en toestellen in orde gebracht voor de volksspelen. Ezeltje trekken voor meisjes van 1318 jaar werd' gewonnen door K. Langeveld, Sj. v. d. Hulst, R. v. d. Ochtend en M. Verhulst. Behendigheidswedstrijd voor jongens van 13—18 jaar, door J. v. d. Ploeg, L. Kemp en C. Meyer. Van 4 tot 6.30 uur werd het nummer ring- rijden voor dames en heeren verreden, Ie pr. A. v. d- Pol, 2e pr. mej. Lieve, 3e A. v. Huis en 4e K. Hulsbosch. Van 56 uur had op het V. F. C -terrein een gecostumeerde voetbalwedistrijd plaats. Dit viel ook bijzonder in den smaak, zoo zelfs, dat het feestterrein voor een groot gedeelte leeg liep. Voor het nummer „ezeltje trekken" met wip en douche (79 uur) was niet voldoende inge schreven, zoodat het comité besloot om het op zijn Amerikaansch (droog) te doen. Toen was er meer liefhebberij voor. De dames M. God. vliet, A. d'Hane, C. v. d. Ochtend en B. Meijer verwierven hier resp, de le, 2e, 3e en 4e prijs. Ter zelfden tijd had het zweef duel plaats voor heeren, waarvoor echter ook niet zoo bij zonder veel animo was. Toch rok dit spel veel belangstelling. Het was dan ook inderdaad een aardig gezicht, twee heeren te zien worstelen op een buis, voortdurend met water bespoten, juist zoolang tot er een de buis los moest laten. Prijswin naars werden N. Smit, Jaap Kemp en C. Smit. Tot slot werd deze wedstrijdn og eens droog gehouden, waarbij Broekhof den len prijs be haalde en N. Smit den 2en. Om 9 uur werd de lampion-optocht opge steld. Het gaf een echt feestelijk idee, deze lange me lampions versierde stoet over het feestterrein te zien trekken. Onder de talrijke deelnemers van d'ezen optocht werden nog een viertal taarten verloot. Omstreeks elf uur werden de lampen gedoofd en behoorde dit zoo buitengewoon geslaagd feest weer tot het verleden. Wij zouden onvolledig zijn met ons' verslag, als wij geen extra woord van dank richten tot de leden van het Comité „Koninginnedag", voor de uitmuntende wijze waarop alles was georganiseerd. Allen, ook buitenstaanders, spraken niet an ders dan lof. Ook de Vijfhuizers hebben het bewijsi ge leverd dat zij op prettige wijze kunnen feesten, zonder dat daarbij de minste wanordelijkheid aan e pas moest komen. Tot het volgend jaar! Burg. Stand. Geboren: Martinus Antonius z. van A. M. de Vroomen. en G. Th. A. Korte- kaas; Johannes Jacobus Leonardus z. van J. P. de Haas en M. J. van Haastrecht; Simon, Reinier Gerardus z. van A. L. Bellekom en M. J. Kroon. Getrouwd: W. J. Guldemond j.m. oud 24 j. en A. M. Terpstra oud 22 j. j.d. Overleden: Cornells van Egmond oud 53 j. echtgenoot van J. C. van Noord; Maria Cornelia v. d. Schuyt oud 72 jaar, weduwe van D. A. Bijdendijk. Straatverbetering. Steeds werd geklaagd, dat voor het St. Liduinagesticht alhier bij regenachtig weer de straat meer geleek op een modderpoel. Thans is men begonnen met daar ter plaatse den weg geheel te verstraten en nieuwe kolken te plaatsen, waardoor een af doende verbetering verkregen zal worden. Heringa-Johnson-Oliebranders Collecte. Door B. en' W. is aan Herwonnen Levenskracht vergunning verleend tot het hou den van een collecte ten bate dezer instelling op 3 en 4 Setpember a.s. Een brutaal stukje. Hoewel Zandvoort garageruimte genoeg heeft, worden heel veel auto's geparkeerd op terreinen bij de woning. Dezen zomer heeft het ons verwonderd, dat nooit eens 's morgens wagens vermist werden, want bij tientallen kon men ze 's nachts langs straten en wegen vinden. Thans vermist een badgast uit Zandvoort- Zuid zijn wagen, die 's nachts voor de woning geparkeerd stond. De dief heeft wel een brutaal stukje uitge haald. Omwonenden werden 's morgens om half vijf uit hun slaapje gehaald door het aan slaan van den motor. Dit ging niet vlot en een heelen tijd duurde het, voor de motor pakte. Boos waren ze op hun buurman, die zoo vroeg reeds met zijn wagen spookte en zoo lang. Maar de eigenaar zelf en zijn huisgenooten sliepen door het lawaai heen en bemerkten niets van de voorbereiding tot verdwijning. Dacht men eerst aan een grap, na een dag speuren is van den wagen, een Chrysler, nog geen spoor ontdekt. Reeds jaren lang deed zich in de steeds uit breidende gemeente Velsen de noodzakelijke behoefte gevoelen van een R. K. bijzondere school voed* uitgebreid lager onderwijs. Dat in deze behoefte thans eindelijk voorziening is gekomen, zegt wel het groote aantal leerlin gen, die zich in onze gemeente voor het eerste leerjaar der U. L. O. School hebben opgegeven. Het getal van acht en vijftig jongens en meis jes is hiervoor wel het meest doorslaand bewijs. In den aanvang van April 1932 werd door Zijne Hoogwaardige Excellentie den Bisschop van Haarlem aan het Schoolbestuur te Velsen- Driehuis toestemming verleend een U.L.O.- School op te richten voor jongens en meisjes. En dat de zaak energiek en doortastend is aan gepakt, blijkt wel uit het feit, dat we reeds binnen vijf maanden onze school konden ope nen. Hulde en waardeering aan al degenen, die door hunne spontane en voortvarende medewerking dit hebben mogelijk gemaakt. 1 Sept. '32 is voor de geschiedenis van de Parochie van St. Engelmundus te Velsen-Drie- huis en voor het katholiek onderwijs in heel de gemeente Velsen een historische en gewich tige datum geworden. Het was dien dag juist dertig jaar geleden, dat de onvergetelijke pas toor I. van Ginkel de eerste bijzondere school voor L. O. in onze gemeente heeft opgericht. Deze daad vond een heerlijke bekroning in de Stichting der bijzondere U.L.O.-School. Tot hoofd dezer school werd benoemd de heer B. Schouten, en tot leeraar de heer J. Seller, die hunne beste krachten zullen geven om het U.L.O. tot hoogen bloei te brengen in onze gemeente. Donderdagmorgen te 9 uur werd door den Herder der parochie, den zeereerw. heer pas toor J. F. van der Meer, de gezongen Votiefmis ter eere van den H. Geest opgedragen in tegen, woordigheid van de nieuwe leerlingen en be langstellende ouders en parochianen. Op het priesterkoor hadden plaatsgenomen de zeer eerw. paters van Gulick en Strijbosch van het Missiehuis en de zeereerw. heer A. F. J. Goos- sens, bouwpastoor van Santpoort. De vaste ge zangen werden door de aanwezigen meegezon gen. Na het Evangelie richtte pastoor van der Meer zich in een kort en hartelijk woord tot de aanwezige leerlingen en stelde hun voor oogen het groote doel, dat zij zouden nastreven in de komende jaren van het U.L.-onderwijs, hunne wetenschappelijke maar vooral ook hun gods dienstige vorming, om naderhand in de maat schappij iets te kunnen presteeren. Na de H. Mis vereenigden de leerlingen zich aan een gezellig ontbijt, waarbij tevens tegen woordig waren de zeereerw. heeren en de eerw. Zusters en leeraren der nieuwe school. Pasoor van der Meer riep een hartelijk wel kom toe, bijzonder aan het onderwijzend per soneel, en dankte allen, die aan de totstandko ming van ons ideaal, een eigen R. K. U.L.O.- School in de gemeente Velsen, zoo kranig had den meegewerkt. De zeereerw. pater Overste van het Missiehuis feliciteerde den pastoor en het schoolbestuur met dit heuglijke feit, en zag in het voorspoedig welslagen een belooning van het offer, dat de parochie heden zoo edel moedig wist te brengen. Ook de zeereerw. heer A. F. J. Goossens richtte zich in hartelijke woorden tot den voorzitter van deze feestver- gadering, en wenschte hem toe, dat hij tot in lengte van dagen de R. K. U. L. O.-School moge zien groeien en bloeien. Tot de leerlingen der respectievelijke parochies van Velsen richt te hij 't verzoek in heiligen wedijver den naam van de nieuwe U.L.O.-school hoog te houden. Na een kort woord van het nieuwe school hoofd sprak de zeereerw. heer Pastoor zijn dank tot alle aanwezigen, terwijl op voorstel van één der zeereerw. heeren en onder alge- meene instemming der kinderen de nieuwe school gedoopt werd met den naam „St. Joan- neséSchool" Moge onder de bescherming van den Apostel der liefde de St. Jansschool een blij tijdperk van vooruitgang en bloei tegemoet gaan. Verschenen is het verslag over het boekjaar 1931 van het Prov. Waterleidingbedrijf van Noord Holland. Aan het ontleenen wij het volgende: Terugziende op 't jaar 1931 (twaalfde boek jaar) en de resultaten, zooals die in de vol gende hoofdstukken zijn geboekstaafd, is de conclusie gewettigd, dat dit jaar zich zonder den ontwikkelingsgang te verbreken aansluit bij zijn voorgangers. De gestadige groei kwam tot uiting zoowel in de afgeleverde hoeveelheid water als in het aantal aansluitingen, gepaard gaande met een daaraan vrijwel geëvenredig- de vermeerdering van inkomsten. De afgeleverde hoeveelheid water bedroeg 11.632.790 M3 tegen 11.099.520 M3 in 1930 en vertoonde derhalve een stijging van 533.270 M3 (dus van 4.8 pet.); het aantal aan sluitingen steeg van 83.120 tot 87.512 (dus met 4.392 of 5.28 pet.); de opbrengst ging vooruit van ƒ2.173.218.87 tot ƒ2.280.795.61 (dus met ƒ107.576.74), zijnde 4.95 pet. De in den loop van het verslagjaar slechter wordende economische omstandigheden heb ben zich derhalve nog niet, althans niet in beduidende mate, afgeteekend in de uitkom sten van het Bedrijf, zij het dan ook, dat de inning der watergelden over het geheel geno men minder vlot verliep. Bij het beschouwen van de hierboven genoemde cijfers is voorts rekening te houden met het feit, dat de invloed der thans over het geheele jaar gehouden en krachtig doorgevoerde inspectie zich ten volle heeft doen gelden. Talrijke lekkages in de bin nenleidingen konden worden achterhaald, ter wijl een reeks wijzigingen, die bleken aange bracht te zijn in de grondslagen voor de bepa ling van het abonnementsgeld, door vermeer derde opbrengst ten goede kwam 'aan het be drag der inkomsten. Ook de preventieve wer king, die van dezen maatregel uitgaat, mag niet gering worden aangeslagen. Met abnormale droogte had men, althans in de zomermaanden, niet te worstelen. Aan de dientengevolge binnen redelijke grenzen blij vende behoefte aan leidingwater kon het Be drijf zonder bezwaar voldoen. De bestudeering van het verzoetingsproces van het toekomstige IJsselmeer werd voort gezet. Symptomen, die duiden op een voort schrijden van dit proces, werden geconstateerd. Omtrent de voorziening van den Wieringer- meerpolder werden met de Directie van dien polder en haar adviseur, den Directeur van het Rijksbureau voor Drinkwatervoorziening, on derhandelingen gevoerd. Over de grondslagen, waarop een en ander zou geschieden, was bü het einde van het verslagjaar met genoemde Directie overeenstemming verkregen, zoodat deze laatste de desbetreffende overeenkomst aan den Minister ter goedkeuring kon voor leggen. Die goedkeuring was ultimo December nog niet verkregen. De bouw van vier open voorfilters te Bergen, alsmede de verbeteringswerken aan het gebou wencomplex pompstation c.a. bij Wijk aan Zee. kwamen gereed. Verdere bijzonderheden zijn er hier ten aanzien van de waterwinplaatsen niet te vermelden. Het aantal aansluitingen steeg van 83.120 op 31 December 1930 tot 87.512 op 31 December 1931, dus met 4392. Het verzorgingsgebied van het bedrijf strekt zich thans over 105 gemeenten uit. Behalve de gewone bedrijfslasten, konden rente en afschrijvingen worden opgebracht, terwijl nog, nadat eenige vrij belangrijke be dragen waren aangewend voor extra-afschrij vingen op buiten gebruik gestelde en andere activa, gereserveerd kon worden voor vernieu wing van brandkranen en voor pensioenen, waarna een bedrag van rond 200.000 extra werd afgeschreven op den post „Uitkeering Gemeenten". Door een bedrag van 110.000 toe te voegen aan de reserve voor bijzondere afschrijvingen, werd deze reserve gebracht op een totaal van 405.168, terwijl het restant ad 56.298.78 ten goede kwam aan de exploitatie-reserve, die thans bedraagt ƒ756.413.74. In het afgeloopen jaar werd een bedrag van 1.159.662.36 van de Provincie opgenomen, zulks in verband met de uitvoering van uit breidingswerken. De aan de Provincie verschuldigde aflossing over 1931 bedroeg ƒ550.033.96, voor welk bedrag de Provincie per 31 December 1931 op afzon derlijke rekening is gecrediteerd. Op 31 December 1931 bedroeg de kapitaal schuld aan de Provincie de som van ƒ17.437.376.77, terwijl de kasgeld-schuld op dien datum 125.000 bedroeg. In verband met consolidatie van vlottende schuld, werd de disagio-rekening met een be drag van 50.144.93 belast. De nieuwe werken, welke in het afgeloopen jaar gereed kwamen, vorderden een kapitaals uitgave van ƒ1.584.526.31, terwijl met de aan. schaffing van inventarisgoederen een bedrag van 15.450.13 gemoeid was. Mede als gevolg van een en ander steeg het op de bezltshoofden geboekte bedrag tot ƒ22.666.167.52, waarop tot ultimo 1931 een be drag van ƒ2.615.417.82 is afgeschreven. Voor een gedeelte van het bedrag der activa was aan het einde van 1931 nog geen kapitaal van de Provincie opgenomen. De gewone afschrijving werd over het afge loopen jaar weder volgens het annuïteiten stelsel berekend. Behalve de afschrijvingen van bijzonderen aard, welke moesten worden toegepast in ver band met buiten gebruik gestelde of te hoog te boek staande activa, kon de boekwaarde van den fictieven post „Uitkeering gemeenten" door een extra afschrijving op een bedrag van 175.525.15 worden teruggebracht. Het voordeelig saldo der exploita tie bedraagt f 466.854.53 Voor bijzondere afschrijvingen en voor afschrijving zegelkosten werd bestemd een bedrag van 275.555.75 Saldo 191.298.78 De opbrengsten wegens waterverkoop hebben ook in het jaar 1931 weder een bevredigende vermeerdering ondergaan. De opbrengsten bedroegen over: het le kwartaal 1931 552.713.51 2e 542.867.22 3e 576.656.22 4e 608.558.66 Totaal 2.280.795.61 zijndee ƒ107.576.74 meer dan over 1930. LISSE, 31 Aug. Aanvoer evenals de laatste weken groot, goede kwaliteit enkele vroege tul pen; dubbele vroege tulpen goed in prijs. Nar cissen in goede kwaliteit prijshoudend. Irissen gevraagd voor prijzen zie onderstaand verslag. Voor de veiling van a.s. Vrijdag hebben wij toezeggingen voor flinke partijen hyacinten, zoodat wij wat betreft de hyacinten een groo teren aanvoer verwachten. Hyacinten: Queen of the Pinks 19 4.50 5.05; idem 18 3.50, idem 16 2.—, idem 15 1.50, idem 14 1.30, idem 12—14 1.—; Gertrude 10 4.95 5.20, idem 18 3.55 4.—, idem 17 2.55—3, idem 16 2.idem 15 1.50, idem 1315 1.051.30, idem 1214 0.95; Giganthea 14 1.70; Schotel 10-op 6.05, idem 18 4.05, idem 17 3.—; Grand Maitre 20-op 5.05, idem 19 4.75, idem 18 3.—, idem 17 2.80, idem 16 2.idem 12-14 0.90; l'Innocence: 19 6.50, idem 18 3.50—3.95, idem 17 3.30—3.45, idem 16 2.40, idem 15 1.55, idem 14—16 1.40; Queen of the Blues 16 2.La Grandesee 17 2.45—2.95, idem 15 1.70, idem 14 1.50; Lady Ber- by 17 2.452.95, idem 15 1.702.00, idem 13 1.30; Yellow Hammer 15 4.605.95, idem 14 3.25; Moreno 19 6.—, idem 18 4.05. idem 16 1.85, idem 15 1.55, idem 12-14 1.05; Beauty 14-16 1.55; Dr. Lieber 16-op 2.50, idem 15 1.90, Na jaren lang geleden te hebben Wat een zegen moet het zijn voor deze vrouw, op haar leeftijd weer vrij van pijn te zijn na zoovele jaren aan rheumatiek geleden te heb ben! Zij schrijft: „Ik wil U graag even meedeelen dat, sedert ik twee jaar geleden begon met Kruschen Salts te nemen, ik geheel en al van rheumatische pijnen bevrijd ben, waar ik jaren lang erg veel door geleden heb. Ik ben nu in mijn 95ste jaar en waardeer het bovenmate, dat ik nu vrij var. pijn ben, wat ik toeschrijf aan de geregelde dosis Kruschen Salts." (Mevr.) A. E. S Als iedereen maar wilde inzien dat „de kleine dagelijksche dosis" Kruschen even belangrijk is voor inwendige zuiverheid, als zeep en water voor uitwendige zindelijkheid, dan zou er spoedig geen hardlijvigheid meer bestaan, geen traag-werkende lever, geen rheumatiek, jicht of spit. Kruschen is een combinatie van zes zou ten; elk daarvan is noodig voor de gezonde werking van een bepaald orgaan in het lichaam Juist alles wat U noodig hebt om Uw organisme op te voeren naar een algeheelen gezonden toe stand; zachtjes aan, maar zeker. Kruschen Salts is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon. idem 13 1.25; Marconi 20 7.idem 19 6.50, idem 18 3.15 idem 17 2.75, idem 16 2.Bis marck 17 3.60; King of the Blues 17 3.80, idem 17 3.—, idem 14 1.45, idem 13 1.15, idem 12-14 1.La Victoire 10-op 6.70, idem 18 4.85; De Wet 20-op 6.—„idem 19 5.—; Nimrod gepr. 16 4.—, idem 13-16 1.70; D. R. Pres. Rooseveldt 13-15 1.45. Enkele vroege tulpen: Artus 0.651.35; Rose Grisdelin 0.601, Gele Prins 1.602.10, La Reine 0.601.80; Oostenrijk 1.051.65; Fred Moore 0.55—1.05; Coul, Card. 0.45—1.15—2.10; Grand Due 1.50—2.10; Flamingo 0.50—1.30— 1.65; Br. Star 0.40—0.75—1.00; Le Matelas 1 1.45; Diana 0.651.60; Scarlet Due 0.651.60; Queen Flora 1.052.Ibis 0.951.352.75; Proserpine 0.55—1.55; Prosperity 0.55—1.05; v. d. Meer 1.10; Chrysolora 1.30—2.40; Joost van den Vondel 1.401.85; de Wet 0.901.80; La Reine max 1^-2.55; Rose Luisante 1—1.45; Wit te Due max 00.75—1.85; Witte Valk 2.10—2.95; Hobbema 0.65—1.35; Golden Brilliant 1.40; Mon Tresor 2.10—3.10, 3.55; Verm. Brilliant 1—1.25; Wilhelmina 0.85; Augusta 0.55—00.85; Schlegel 1.45—2.10; Pelicaan 1.40—3.30; Parma 1.30; Due de Berlin 0.651.05. Dubb. vroege tulpen: Murillo f70—1.30, 1.80; Thournesollreg. 1.351.75; Cour. d'Or 22.90, 3.50; Theeroos 0.55—0.80, 1.55; v. d. Hoef 1.35 —2.10; 2.70; Triumphator 3.10-3.50; Peach Blos som 0.95—1.95, 3.35; El Toreador 1.60—3.10; L'Aurore 1.10; La Candeur 0.85—1.65, 2.50; Thournesoll 2.10—3.55; Vuurbaak 11.60; Elec- tra 0.901.70, 2.05; Schoonoord 1.20—2.10, 3 90; Salmonette z. 10 1.65; Salv. Rose 1.40—1.75. Darwin Tulpen: Elisabeth 0.651.05, 1.65; Wm. Pitt 0.40—0.885, 1.65; Sanders 0.45—0.85, 1.45, Ant. Roozen 0.65—1.20; Bartigon 0.30—0.55, 0.80; Ewbank 0.35—1.35; Sultan 0.30-0.85; King Herold 0.65—1.10; Psyche 1.45; Rauwenhoff 0.30 0.60, 0.85; Pr. of Haarlem 0.25—0.50; Copland 0.20—0.65, 1.20; Island 0.60—0.75; Oliviere 0.50 —0.90, 1.25; Butt 0.35—0.95; Tonnaye 0.35-0.65, 1.05; Le Notre 0.55—0.95, 1.60; City of Haarlem 1.20; Massachussetts 0.551.05; Feu Brilliant 1.50; Edmee 1.10; Herodiade 0.70—1.25; Gret- chen 0.55—0.95; Pierson 1.10—1.55; Centenaire 0.551.05; La Fiancee 1.25. Breeder Tulpen: Goldfinch f 0.601115; Velvet King 0.90135; Bronzen Queen 0.50—0.85; Pa norama 0.851.50. Enk. late Tulpen: Miss Ellen Wilmott fl.95; The Fawn 1.30; Fairy Queen 1.50; Ing. Scar let 0.85—1.10; Bout. d'Or 0.90—1.45; La Mer- veille 1.20; Picotee 0.75—1.55; John Ruskin 0.75 —1.10; Gesn. Lutea 0.90—1.50; Orange King 0.65—1.15, 1.50; Isabelle 0.80—1.35, 1.50: Gouden Kroon 11.45; Macroephila 0.75—1.30; Mrs. Moon 2.20; Spatulatha 0.601.10, 1.95; Ing. Yellow 0.60—1.30, 1.45. Irissen: Imperator 8-op 0.450.50; id. 7 0.17 0.22; id. 6 0.08—0.12; Wedgewood 10-op 2.05— 2.15; id. 9 1.55—1.65; id. 8 0.80—0.85; id. 7 0.34— 0.45; Yellow Queen 7-op 0.75; id. 6 0.35; id. 5 0.14; Haeringh 8-op 0.450.50; id. 7 0.35; id. 6 6 0.21; The First Top 0.80; Idvid Bless Top 0.80; Iris Retuculata 1.75; King of the Blues Top-I 0.55; id. H 0.34; Capt. of the Blues top-I 0.450.50; id. II 0.26; Cajanus Top-I 0.45—0.55; id. II 0.35; id. Ill 0.15; White Excelsior 8-op 1.45—1.65; id. 7 0.75—0.80; id. 6 0.45—0.50; van Everdingen 6 0.30; Rolandt Hoist 8-op 0.40— 0.45; id. 7 0.15; Carnier 8-op 0.40; id. 7 0.15. Crocussen: Jubilee f 0.35—0.95; Meijerbeer. 0.20—0.45, 0.85; Geel 0.20—0.45, 0.85; Purp. Gr. 0.35—0.60, 1.70, 2.20; White Lady 0.35—0.65; Mont Blanc 0.40—0.85; King of tjie Whites 0.30 —0.75, 1.10; Julia Culp 0.40—0.70, 1.15; Albion bont 0.30—0.45, 0.65; Scilla Sib. 8 0.40; Lil. Cand. 3—5.80. Narcissen: Spring Glory f 0.300.75,0.90; Em press 0.30—0.70, 1.30 extra; King Alfred 1.25— 1.95, 2.65; id. R. 0.65—0.95, 1.45; Gl. of Leiden 0.65—1.75; White Lady 0.55—0.80; Emperor 0.35 —0.85, 1.20; Lord Kitchener 1.20; Watkin 0.35— 0.95, 1.25; Mrs. Krelage 1.101.40; L. Koster 0.250.65, 0.80; Sulp. Beauty 0.75—1.15; Barri Consp. 0.45—0.90, 1.15; Princeps man 0.85; El vira 0.75—1; Lady Moore 1.35; Golden Spur 0.65, 1.05, 2.10, 2.85, 3.20; Sulph. Spur 0.90, Sion 0.55 1.30, 2.80, 3.10, 4.60, 5.80; Treserve 1.10—1.60; Ornatus 0.25—0.75, 1.20; Mad. de Graaff 0.4Ó —1.25; Sulph. Phoenix 1.50; Princeps 0.40—1.15; Poet. gew. 0.250.55, 1.20; Pol. Gr. Sol d'Or 0.75—1.45; Pol. Gr. Primo 1.25—1.40; Albo Pleno 1.201.35; Early Surprise 0.200.65, 0.80; Cheer fulness 0.76—1.60, 1.92 extra; Victoria 0.35— 0.95, 1.65—2; Gl. of Lisse 0.30—0.75, 1.25; Or natus max. 1.10—1.65, 2.20; v. Wav. Giant 1.55 —2.00; Golden Phoenix 1.00—1.25; Orange Cup 0.75—1.10; Horace 0.250.65; Dn. Incomp. 1.10; Cervanthus 0.401.05, 1.65; Homespun 1.10; Orange Phoenix 1.602.50, extra. HILLEGOM, 31 Aug. Prijsnoteering van de Hyacintenveiling: A Arendse 17 4.10, id. 16 ƒ2.50, id. 14 ƒ1.40, id. 13 ƒ1, id. 12 ƒ0.75; Bis marck 20 ƒ10, id. 19 ƒ8—10, id. 18 6, id. 17 ƒ3.80, id. 16 3, id. 15 ƒ1.70; City of Haarlem 19 20, id. 18 17.50, id. 17 15.75, id. 16 9.20, id. 15 5, id. 14 ƒ3.50; Dr. Lieber 19 ƒ5.20, id. 18 3.70, id. 17 2.80, id. 16 1.50, id. 15 1.30, id. 14 ƒ1.30, id. 12 ƒ0.60; Eb Electra 18 4.10, id. 17 ƒ3.40; Garribaldi 16 ƒ3.20; Gertrude 20 ƒ5.20, id. 19 ƒ4.50, id. 18 ƒ3.50, id. 17 ƒ2.60, id. 16 ƒ1.50, id. 15 ƒ1.50; Grand Lila 20 ƒ10; Giganthea 18 ƒ4.30, id. 15 ƒ1.50, id. 14 ƒ1; Grand Maitre 20 4.60, id. 19 4, id. 18 4, id. 17 3, id. 16 ƒ2.40, id. 15 ƒ1.30; Eb Gr Monarque 19 7.70, id. 18 ƒ5.40, id. 17 ƒ3.10; L'Innocense 20 7, id. 19 6, id. 18 4.30, id. 17 ƒ3.30; King o t Blues 20 5, id. 19 ƒ4.50, id. 18 3.70, id. 17 ƒ2.30. Lady Derby 20 7.50; id. 19 ƒ7.10; id. 18 ƒ3.60; id. 17 ƒ3.10; id. 16 ƒ1.50; La Grandesse 17 ƒ4.50; id. 16 ƒ3.—; La Victoire 20 ƒ8.—; id. 19 ƒ7.30; id. 18 ƒ5.40; id. 16 ƒ2.40; id. 14 ƒ1.60; id. 13 ƒ1.20; Marre 17 ƒ3.—; Marconi 18 ƒ4.80; id. 17 ƒ2.—; id. 16 ƒ1.50; id. 14 ƒ1; Moreno 19 ƒ9.90; id. 18 ƒ6.80; id. 17 ƒ3.10; id. 16 ƒ2.—; Nimrod 16 ƒ3.80; Perle Brillant 17 ƒ4.60; id. 16 ƒ3.20; id. 15 ƒ2.30; Prins Hen. drik 17 ƒ15.—; id. 16 ƒ9.50; Queen o t Blues 20 ƒ11.—; id. 19 ƒ10.25; id. 18 ƒ8.—; id. 17 ƒ350; id. 16 ƒ3.25; id. 14 ƒ1.20; Queen o t Pinks 21 ƒ4.—; id. 20 ƒ3.70; id. 19 ƒ3.10; id. 18 ƒ3.Schotel 19 id. ƒ6.80; id. 18 ƒ5.20; id. 17 ƒ2.60; id. 16 ƒ2.— Sir Wm. Mansfield 15 ƒ3.50; id. 14 ƒ2.40; Yellow Hammer 18 ƒ16.25; id. 17 ƒ15.25; id. 16 ƒ10.80; id. 15 ƒ4.70; id. 14 ƒ2.20; Menelik 18 10. Evt Augusta 0.85; Brillant Star z. 11 0.75; Couleur Cardinal 1.15—1.50; Due de Berlin 1.20; Gele Prins 1.30—2; Goudvink 1.75; Ibis 11 cb. 1.902; Keizerskroon 12 1.552; La Pre- cieuse 1.La Reine 0.801.15; Le ^vlatelas 150- Mon Trésor 2.55—3.90; Pr. v. Oostenrijk 1.40; Rose Gris de lin 0.65; Inglesc. Yellow 0.70; Picotee 0.85; Dvt. Couronne d'or z. 10, 2.20; Electra 1.35; Peach Blossom 1.302.70; Murillo 1.20—2; Mr. V. d. Hoeff 2.75—3.20; Dw Bar de la Tccnaye 1.05; Bartigon 0.60; Clara Butt 0.50; City of Haarlem 1.25; Giant z. 11. 1.60 Mad. Krelage 0.50; Fr. Farnc Sanders 0.70 1.30; Pr. Elisabeth 0.601.30; Wm. Pitt 0.60; Wm Copland 0.300.95. Narcis Albo Pleno 0.50; Emperor 0.50—0.80; Empress 0.45; Golden Spur 12.75; Sir Wat- kin 1' Biv. Victoria 0.50; Horace 0.60; Cheer fulness 0.85; King Alfred 1.25—2.40; Tresserve 1.65; Dubb. Camperhellen 0.40; Enk. Jonguil- len 0.25; Crown Imperial 10; Fran Ran 1735 ct. Anem Apenine 0.25; Eranthus Hyamalis 0.45; Ixia Gem 0.30; Dubb. Galanthus 1.05— 1.70; Croc Pr. Albert 0.17; id. Geel King of the White 0.40; Purperea 0.40. Iris David Bless z. 8 1.id. 7 0.30; White Excelsior 8, 1.—; id. 7, 0.70; Huchtenberg 8, 0 60; Anton Mouve 8, 0.60; id. 7, 0.40; Kon. Wilhelmina 6, 0.60; id. 5'A, 0.40; id. 4A, 0.25; Wedgewood 12, 2.50; id. 11, 2.20; id. 10, 1.990; id 9, 1.30; id. 8, 0.80; Cajanus 6, 0.65; id. 5K-. 0.30; Louise 6, 065; id 5'/,, 0.70; Imperator 8', 0.45; id 7, 0.15; Rembrandt 8, 0.70; id. 7, 0.40. De Botemoteerings-Commissie deelt mede, dat de Leeuwarder boternoteering voor Vrij dag 2 September is vastgesteld op 83 eent per kilo. ALKMAAR, 2 September. Kaasmarkt. Voor- loopig bericht. Aanvoer: 73 stapels, 140.000 K.G. 44 fabl. kl. 19; fabr. comm.; boeren kl.; boe ren comm. Handel zeer matig. AMSTERDAM, 1 Sept. Marktbericht de Jong en Koene. Aardappelen: Eigenheimers BI. 170—230, Bonte 160—220, Blanke 160—210; Ypolder Bonte 280370 alles per 100 K.G. Groenten: Spercieboonen dubbel 26, enkel 28, Snijboonen 916; Tuinboonen 1013; Spi nazie 69; Postelijn 612 ct. alles per K.G.; Komkommers geel 710; Bloemkool le srt. 13 16; Andijvie 150—250, Sla 150300 per 100; Sel- dery 2—3; Peterselie 12; Peen 710 ct. per bos; Uien 220270 per 100 K.G., Aug. fun fun 1518, fijn 811; Basterd 35; Grof 12 ct, per K.G. Fruit: Peren: Slaps extra 2832, le srt. 20 25; Triumph de Vienne 2128; Precose extra 2628, le srt. 2024; Beurré de Merode 1216; Beurré d'Ameli's 1826; Suikerperen 911; Goudsballen 79; Sijsjes le srt. 811; Jutten 1828; Fransche Wijnperen le srt. 1826; Seig neur d'Espere 2028. Appelen: Transparant le srt. 1420; 2e srt. 712; Keswick 812; Zoete appelen 712; Pruimen: Victoria 2836; Belle de Louvain 30—38; Gele 2632; Witte 4250; Druiven: Frankenthalers 3644, Alicant 3850; Bessen Prolefic 2834; Rood 1822; Perziken le srt. 1220; Meloenen Suikers 2640; Net 22 —40; Ananas 2030, Carbonkels 2535 ct. per st. Bloemen: Rozen: Hadley 150250, Columbia 12; Butterfly 1150; Rosalandia 1150 per 100. Anjers 35 ct. per st. Rayonen en Lila 13 15; Wit 12—17, Gele 12—14; Pullings 14—18; Bouvardia 23 ct. per tak; Lelies Oratums 67 ct. per kelk; Snijgroen 23 ct. per tak. BEEMSTER, 1 Sept. (Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstr.) Aardappelen: Schotsche muizen f 0.240.56, BI. Eigenheimers 0.200.49, Blauwe 0.50 per 25 kg; Slaboonen dubb. 0.30 0.90, id. z. dr. 0.300.82, Enkele 0.33, id. z. dr. 0.320.38, Stoksnijboonen 0.301.26, Stamsnij- boonen breede 0.301.10; Pruimen 2138 per 100 kg., Roode kool 2.30, Savoye kool 33.30 per 100; Andijvie 0.100.45 per kist; Uien 0.38 0.44 per 25 kg; Meloen (suiker) 1628, (net) 1028, (annanas) 926 per 100 stuks; Appels: Zoete Bellefleur 20; Codlin Keswick 27, Fis her's Eerstling 3—7 per 100 kg. Peren Clapp's Favorite 622, Dirkjes 9.50; Diamant 411; Juttepeer 614; Seigneur d'Esperen 1019; Triomphe de Vienne 816 per 100 kg. BOVENKARSPEL, 1 Sept. Aardappelen Due f 0.50; Schotsche grof 0.50; fijnschotsche 0.55 0.85; Kleine 0.951.15, aanvoer 2350 baal; Blau we 0.85, Eigenh. 0.90, Uien grof 1.05, id. groote gele 11.10, id. drielingen 0.900.95, Nep 2.50 2.90, aanvoer 398 baal; Bloemkool I 8.40 8.50, II 2.80 per 100 st., aanvoer 150 stuks; Roode kool 0.60 per 100 kg, aanvoer 3500 kg; Augurken fijn 0.140.15, aanvoer 250 kg; Sla boonen 0.300.80 per 15 kg, aanvoer 120 zak; aardappelen en sluitkool grootendeels onver koopbaar. GOUDA Coöp. Zuid-Hollandsche Eier- veiling ga. (C.Z.H.E.) Aanvoer 90.200 Kip eieren: Prijzen 5658 K.G. 3.703.90; 58 63 K.G. 3.90—4300 60—62 K.G. 4.00—4.20; 62—64 K.G. 4.20—4.40; Bruine 60—65 K..G 3.80—4.70; alles per 100 stuks. GOUDA, 1 Sept. Veemarkt.'1' ;Xah|févoerd in'" totaal 2397 stuks, waarvan 276 slacht var kens,""' vette van 12—13 ct. per pond, levend met 30> i.a korting. 883 magere varkens 7,00 tot 14,00 per stuk, 1188 biggen 3,00 tot 5,00 per stuk, 5 runderen 125,00 tot 175,00 per stuk, 34 nuchtere kalveren 3,00 tot 6,00 per stuk, 6 bokken en geiten 2,00 tot 5,00 p. stuk; handel stug. 381 Partijen kaas Prijzen le kwal. met rijks- merk van 2225, 2e kwal. met rijksmerk 17 21, Zware 26. Handel traag. 966 ponden boter. Goeboter van 7080 per pond; Weiboter 55—65 per pond; handel matig. 93500 partijen eieren. Kipeieren van 3.504.50 per 100 stuks; Eendeieren van 33.50 per 100 stukr-. Handel vlug. HEILOO, 31 Au£. 1932 Exportveiling „St. Willibrordus". Doperwten 0.070.14; Tuinboonen 0.060.10; Dubbele stamslaboonen 0.020.09; Enkele idem 0.030.07; Snijboonen 0.020.06; Augurken 0.090.12, alles p. K.G.; Meloenen 0.240.41 p. stuk; Rhabarber 0.220.36; Wor telen 0.140.28 p. bos; Kropsla 0.901.80; Bloemkool le soort 6.409.10; Idem 2e soort 2.204.70; Komkommers 2.805.20; Andijvie 0.70—1.60 p. 100 st. HOORN, 1 September Kaasmarkt Fabriek f 18, Kleine Boeren f 18, Commissie f 24, 32 stapels, 29634 kilo. Handel matig. MEDEMBLIK, 1 Sept 1932 Aardappelen: Groote Muizen 0.500.55; Kleine Muizen 0.80 1.30; Wilde Due 0.50; Uien: Groote gele 0.70 0.95; Kielne gele 0.65—0.95; Nep 1.85—2.20, alles per baal; Slaboonen 0.15—0.90 per zakje. UITHOORN, datum postmerk. Op de kaas markt waren aangevoerd 856 stuks. Prijs Goud- sche kaas 1ste soort R.M. ƒ2022, id. 2e soort R.M. ƒ16—19, zonder R.M. ƒ17. Handel kalm. WARMENHUIZEN, 1 Sept. Heden besteedde men voor gele nep 5.505.80, id. drielingen 1.902.10, id .uien 1.802.10; Zilvernep 8è50; Slaboonen 2.603.80; Schotsche muizen 1.60— 1.90, id. groote 1.001.10. id. drielingen 2.00 2.20; Eigenheimers 1.402.10, id. blauwe 1.60— 2.20 per 100 kg. WINKEL, 1 Sept. Appelen 312, peren ƒ3 14, pruimen ƒ2430 Druiven ƒ23—30, tomaten 24.50, augurken 414, slaboonen 13, snij boonen 1.505, aardappelen 1—7.70, bieten 1— 1.20, uien 1.1.60 per 50 kg. Bloemkool 512, An dijvie 12, meloenen 1031, komkomers 47, kropsla 23.50, wortelen 35 per 100 stuks. WOGNUM, 1 Sept. Aardappelen kl. Muizen 79, Uien 2.00, Komkomers 1.10—2.80, Slaboonen 2— 3.50, Snijboonen 2.10—3.60 100 st.; Sla 1.70—1.90 100 kr„ Meloenen 70.25 half kg. peren 18 ct. per stuk. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 DONDERDAG, 1 Sept. Vorige koersen Londen 8.62£ d.61 Berlijn 59.07$ 59.07$ Parijs 9.74 9.74$ Brussel 34.45 34.47$ Zwitserland 48.15 48.20 Weenen Kopenhagen 44,44.37$ Stockholm 44.25 44.37$ Oslo 43.25 43.37 New York (cable) 2.48$ .484 Rome 12.721 12.75 Praag 7.35 7.35 Madrid 20.20.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2