STADSNIEUWS HOLLANDSCH ZWITSERSGHE REEPEN Haarlem, 8 Sept. MARIA-STICHTING Dit zal U helpen! Bliksembeveiliging DONDERDAG 8 SEPTEMBER WAT IS RECHTS VAN DEN WEG? Mag men hier met drieën naast elkaar fietsen DIEFSTAL BIJ „DE FAAM' In dronkenschap gehandeld Heler staat terecht INBRAAK BIJ DE FA. HOLT De zaak voor de rechtbank Zware straffen geëischt UIT DE BLOEMBOLLEN WERELD Ernstige poging tot fraude ontdekt STOFZUIGERHUIS MAERTENS Philips' Radio-toestellen TOONEEL De vacature-Loerakker De heer Kuiper benoemd BEZOEK ENGELSCHE BURGEMEESTER Aan Haarlem EEN GEWEIGERDE ZAALVERHURING Door christelijke vereeniging Vervoersopbrengsten N.Z.H. Gemengd koor „Onder Ons" Besmettelijke ziekten HET ONGELUK OP DEN AMSTERD. STRAATWEG Een oproep Bloei Victoria Regia Concert in Groenendaal ABSORB! JR. GEMEENTEZAKEN Personalia Bieten-campagne Personalia n Ernstig motor-ongeluk te Aalsmeer Statuten DE HAARLEMSCHE RECHTBANK OVERBODIG? Zoo denken land- en tuinbouw HET DIEVENGILDE AGENDA 9 September Hanzef eesten HERINGA WUTHRICH - HAARLEM De ziekte van Weil Gevonden dieren en voorwerpen Weer aan het werk Een handtasch ontrukt R.K. Sportver. „Hercules" Nederlaagwedstrijden R.C.H. BURGERLIJKE STAND IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Den Iaatsten tijd geeft de Haarlemsche Politie bekeuringen aan fietsers, die met drieën naast elkaar rijden, zy doet dit op grond van een politie-verordening, waarin gezegd wordt, dat men verplicht is zooveel mogelijk rechts van den weg te rijden. Daar het hier een principieele vraag geldt, had Mr. Dr. Bijvoet voor een der bekeurden de verdediging op zich genomen. Pleiter merkte op, dat het onmogelijk is fietsers op grond van deze bepaling te verbieden met drieën naast elkaar te rijden. Wat is zoover mogelijk rechts houden? In meest strenge beteekenis zou men dan op het trottoir moeten rijden, daar de stoep openbare weg is. Maar dan is men weer strafbaar wegens art. 95 der politie-verordening. De bedoelde ver ordening is in het leven geroepen om de fietsers niet op het asphalt, maar op de kleine steentjes te laten rijden, zooals op den Heerenweg, de Amsterdamsche vaart en op den Schoterweg. En de verordening bedoelt niet om iemand b.v. te beletten een stilstaand voertuig te passeeren. Waarom maakt de politie geen proces-verbaal op, wanneer er twee wielrijders naast elkaar rijden? Ze kan dit met evenveel recht of onrecht doen, aldus pleiter. Spreker is er niet voor de verordening onverbindbaar te verklaren, het is inderdaad gevaarlijk wanneer drie wielrijders in de stad naast elkaar rijden, maar dan moet er een nieuwe bepaling komen. De ambtenaar van het O. M. meende, dat men niet alleen rechts van de as van den weg moest houden, maar zooveel mogelijk. En dat doet men niet, wanneer men met drieën naast elkan der fietst. Het was misschien beter, wanneer men een en ander nadrukkelijker had vastgesteld, zooals in Zaandam, waar het door de politie verboden is met meer dan twee wielrijders naast elkander te rijden. Niettemin is hier sprake van een strafbaar feit. De ambtenaar eischte drie gulden boete of drie dagen hechtenis. De kantonrechter zal over acht dagen vonnis uitspreken. Een drietal jongelui, die te veel aan Bacchus geofferd hadden, wierpen in den nacht van 26 op 27 Juni in de Koningstraat een winkel ruit in, sloegen toen op de vlucht, doch kon den later in de Veerstraat de bekoring niet, weer staan deze daad te herhalen bij „Ds Faam". Hier had hen ook wellicht de etalage-inhoud verleid, want nadat zij een groote ruit hadden vernield, namen zij een aantal goederen en een koperen standaard mede. Woensdagmiddag hadden zij zich voor de Haarlemsche Rechtbank te verantwoorden. Als getuigen werden allereerst gehoord de heer T., bedrijfsleider bij de firma, die ver klaarde, dat hij den volgenden morgen de etalage in wanorde aangetroffen had, terwijl bovendien schade was toegebracht, en de rechercheur W., die het politie-onderzoek ge leid had. De verdachten verklaarden, dien nacht niet geweten te hebben, wat zij deden en in dron kenschap gehandeld te hebben. De koperen standaard hadden zij in het water geworpen, terwijl zij de gestolen goederen bij zekeren Van G. in bewaring hadden gegeven. De Officier van Justitie was van meening, dat in dronkenschap gehandeld was en dat ook langdurige werkloosheid de verdachten tot diefstal had aangezet. Hij eischte tegen ver dachten G. en K., ieder een jaar en tegen ver dachte N., die wel slechter bekend staat, doch kort geleden nog zwaar gestraft is, negen maanden gevangenisstraf. Verd. G. en K. werden verdedigd door mr F. van der Goot, en deze zei, deernis met het geval te hebben, omdat hier overvloedig drankgebruik en het gevaar van slecht gezelschap wel als de oorzaak van het kwaad beschouwd kunnen worden.» Hij nam ook de voorgeschiedenis, het inwerpen van de ruit in de Koningstraat, in acht en vond daarin een grond voor de bewe ring, dat in dronkenschap gehandeld was. Hij bepleitte een lichte veroordeeling, omdat ver dachten nog erg jong zijn en één hunner in zeer treurige omstandigheden verkeert. Mr. W. Briët, die verdachte N. verdedigde, sloot zich, nadat hij ook voor N. het drankmis bruik als oorzaak aangewezen had, bij de ver dediging van de anderen aan. De uitspraak werd hierna bepaald op 15 September. Vervolgens verscheen in het beklaagdenbankje Van G., die de bij „De Faam" gestolen goede ren geheeld had. Verd. G. (uit de vorige zaak), die als getuige gehoord werd, zou den dag na den diefstal, aan Van G. gevraagd hebben of hij wat goed wilde bewaren. Naderhand zouden deze goederen verkocht en de opbrengst samen gedeeld worden. Van G. bekende, het goed in bewaring ge nomen, doch niet geweten te hebben, dat de kleeding van diefstal afkomstig was. Ook ont kende hij, dat door G. gesproken zou zijn van het samen deelen van winst of verkoop. De Officier van Justitie was van meening, dat verdachte om de zaak heen draaide en dat hij wèl wist, dat de goederen gestolen waren, G. heeft zich reeds meermalen aan heling schul dig gemaakt en hij handelde ook nu niet, zoo als de verdachten in de vorige zaak, in dron kenschap. Daarom eischte hij een gevange nisstraf van zes maanden met aftrek van de preventieve hechtenis. Mr. Van Dam wees bij zijn korte verdededing slechts op een onduidelijkheid in de dagvaar ding. Uitspraak 15 September. •td den nacht van 2 op 3 Juli hebben, zooals bekend, drie onbevoegden zich door een dakraam toegang verschaft tot perceel Anegang 35, waar in gevestigd is de manufacturenzaak van den heer J. G. Holt. Doordat de eigenaar thuis was, en ontwaakte door rumoer, konden de inbrekers geen gevolg geven aan hun vooropgesteld plan geld en sieraden weg te nemen. Zij hadden de huiskamer reeds doorzocht, toen zij in hun werk gestoord werden. Onder de daders, die reeds binnen eenige da gen werden aangehouden, was een vroegere loop knecht van den heer Holt, zekere O. Deze had het plan voor den diefstal op touw gezet en had tevoren aan de expeditie-afdeeling der firma geïnformeerd, of de heer Holt buiten de stad verbleef. Dat de heer H. echter eenige dagen eerder thuis zou komen, dat had O. niet verwacht Daardoor was het dan ook gekomen, dat hun inbraak bij een poging tot inbraak gebleven was. Met O. stonden Woensdagmiddag voor de Haar lemsche Rechtbank "terecht N. en S. ter zake dat zij in dien bewusten nacht zich door in klimming toegang tot perceel Anegang 35 ver schaft hadden met het doel geld of goederen weg te nemen, hetwelk niet gebeurd is door een van hun wil onafhankelijke omstandigheid. In deze zaak waren twee getuigen gedag vaard. Get. J. C. Holt, eigenaar van de zaak, ver klaarde omstreeks drie uur 's nachts wakker ge worden te zijn door gestommel. Op de gang ge komen zag hij verd. S. met een masker voor het gezicht, wien hij sommeerde weg te gaan. S. antwoordde toen: wij moeten geld hebben. Hij is toen de slaapkamer weer binnenge gaan, heeft de deur gesloten, waarbij zijn vrouw, die inmiddels ook ontwaakt was, hem behulp zaam was. Zijn echtgenoote riep door een raam aan de achterzijde van het huis om hulp. H. belde de politie op. De inbrekers waren inmiddels op de vlucht geslagen. In zijn woonkamer ontdekte de heer H. wel een groote wanorde, maar niets was ontvreemd. Een bruine portefeiulle van hem werd in de gang gevonden, toen de politie een onderzoek instelde. Deze portefeuille had gelegen in een ongesloten lade van een boekenkastje, dat ook ongesloten was. Ook een foto-fortefeuille was daaruit weggenomen, doch niet medegenomen, Verd. O. verklaarde, gezien te hebben, dat verd. N. de portefeuille wegnam. Toen zij on derweg waren, na gevlucht te zijn, zei N., dat hij haar verloren had. Verd. N. bekende, de portefeuille weggenomen te hebben, doch niet in zijn zak gestoken te hebben. Hij had haar willen gebruiken om geld in te bergen als zij dat zouden vinden. Tweede getuige was de rechercheur W. Op dam, die in den bewusten nacht het onderzoek geleid had. Hij verklaarde, geconstateerd tc hebben, dat aan het dak eenige beschadiging was toegebracht en dat een plank was gelegd om door een dakraam binnen te kunnen komen. Binnen waren de deuren niet gesloten, zoodat men, na eenmaal binnen gekomen te zijn, mak kelijk verder het huis kon binnendringen. In de gang had hij een portefeuille gevon den, terwijl hij de huiskamer in wanorde be vond. Verd. O. bekende het hem teiï laste gelegde. Hij had afgesproken, in te gaan breken. Het idee was plotseling bij hem opgekomen en de anderen waren er ook voor te vinden. Men was door een dakraam binnen gekomen en had de huiskamer doorzocht. Plotseling werden zij bij hun werk verrast. De bewoner riep: wat moeten jullie hier, jongens, en me vrouw H. riep om hulp. Bij hun vlucht heeft verd. O. den heer niet op de gang gezien. O. ontkende, dat hij een masker zou hebben voorgehad. Verd. N. verklaarde, dat zij na de huiskamer doorzocht te hebben, de slaapkamer wilden in- specteeren, op advies van verd. O. Toen hij de slaapkamer opende, riep de be woner: ,,Wie is daar?" N. heeft toen geantwoord. „Wij." Hij had een doek voor zijn gezicht. Toen de heer H. zich even omgedraaid had, kon N. zijn been, dat tusschen de kamerdeur bekneld zat, wegtrekken en op de vlucht slaan. S. was reeds naar boven gevlucht. N. verklaarde nog, dat verd. O. en S. het plan geopperd en hem er ten laatste bij gehaald hadden. Verd. S. ontkende, dat alle drie met een zak doek voor het hoofd geloopen hadden. Verd. O. zei nog, bij de samenstelling van het plan gezegd te hebben, dat als men zilver of gouden sieraden of lepels etc. zou vinden, men die zou begraven. N. deelde nog mede, dat hij de portefeuille niet meegenomen had, als men geen geld zou vinden. De officier van justitie achtte de poging tot diefstal bewezen uit het verhoor. Alle drie verdachten kunnen echter niet over één kant geschoren worden. O. is reeds in aan raking geweest met den politie-rechter, de be denker van het plan, die het huis van onder tot boven van inrichting kende en die de andere verd. tot de inbraak aanzette. Als hij dit niet gedaan had, zouden de overigen zeker niet tot de daad zijn overgegaan. Bovendien is er een ongunstig reclasseeringsrapport over hem uit gebracht. Verd. N. is ook reeds eerder gestraft wegens diefstal an andere delicten. Hij eischte daarom tegen O. en N. één jaar en zes maanden gevangenisstraf en tegen S. zes maanden onvoorwaardelijke en een jaar voorwaardelijke gevangenisstraf; dit laatste jaar door te brengen onder verzorging van de Ver- eeniging tot zedelijke verbetering van gevan genen. De verdediger van O., mr. L. G. van Dam, bepleitte een korte gevangenisstraf om de gele genheid tot werken aan O. niet te lang te ont nemen. Mr. W. Briët schreef de oorzaak van het mis drijf voor verd. N. toe aan te overvloedig drank gebruik. Hij riep de uiterste clementie in, daar N. z.i. door toevallige wijze bij het misdrijf be trokken is geworden. Mr. H. O. Drilsma verdedigde verd. S. Deze is niet misdadig, doch door langdurige werk loosheid tot het misdrijf gekomen, meende hij. Ook een zeer klein bedrag aan steun voor het gezin van zeven kinderen was naar pl. meent een aanleiding tot de verkeerde daad. S. heeft berouw, weet pl., en daarom drong hij aan op een voorwaardelijke veroordeeling, temeer daar S., die metselaar is, als hij direct vrijkomt, dit seizoen nog aan het werk kan gaan. Indien hij eerst later in vrijheid gesteld mocht worden, zal hem die werkgelegenheid weer ontnomen zijn. Tevens vroeg pleiter onmiddellijke invrij heidstelling van verd. S. De verd. O. vroeg, de straf voor allen te ver minderen, daar zij niet wisten, dat de verlaten heid in gevangenschap zóó vreeselijk was, en om hun toekomst niet te vernietigen. Na in raadkamer geweest te zijn, achtte de Rechtbank geen termen aanwezig tot onmiddel lijke invrijheidstelling van S. Zij bepaalde de uitspraak op 15 September. Wij lezen in het „Wkbl. van Bl.C." het vol gende: „In Noordwijk is een verzender van bloem bollen er op betrapt, dat hij andere bollen ver zond, dan die, welke door den ambtenaar van den Plantenziektenkundigen Dienst waren on derzocht en goedgekeurd. De geheele partij is in beslag genomen en tegen de betreffende fir ma is proces-verbaal opgemaakt. Het is in hooge mate te betreuren, dat er nog menschen zijn, die er niet tegen op zien door dergelijke handelingen den exporthandel te benadeelen. Ongetwijfeld zal deze zaak voor den betrokkene zeer onaangename gevolgen hebben". Bovenstaand van den Plantenziektenkundigen Dienst ter publicatie ontvangen bericht, laat helaas geen twijfel over. Er is een Nederland sche firma in het bloembollendistrict, die op onverantwoordelijke wijze omspringt met de be langen van den Nederlandschen tuinbouw-ex- BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 porthandel en bijna al zijn collega's het slacht offer had laten zijn van een daad van grof bedrog. Een partij bloembollen uitdrukkelijk voor ex port ongeschikt verklaard wordt in plaats van de goedgekeurde in de kisten gestopt en voor verzending gereed gemaakt. Willens en wetens wordt hier het gemeenschappelijk belang in de waagschaal gesteld. De betrokkene zal hiervan de ernstige ge volgen hebben te dragen, hetgeen moge betee- kenen een absoluut verbod van voortzetting van het exportbedrijf. Voor de waarschuwing die in het gebeurde ligt, moge toch niemand blind zijn. Met rijks hulp is een stelsel van maatregelen in het leven geroepen, dat uitvoer van ongeschikt voor ex port bevonden partijen verhindert. Ieder vak genoot draagt in de kosten en in de lasten daarvan bij. Maar het beginsel waarop al deze maatregelen rusten, is het gezond verstand en de goede wil van de gezamenlijke beoefenaren van het vak. Van het onvoorwaardelijk onderwerpen aan de bepalingen hangt het voortbestaan van on zen export af; een ontduiking brengt den ge- heelen export in gevaar. Personen, die blijk geven de controle te be schouwen als een net met mazen, verdienen geen enkele consideratie. Wat ons betreft had daarom de Plantenziektenkundigen Dienst ge rust den naam van den fraudepleger kunnen publiceeren. De reactie daarop zou niet anders zijn dan een bewijs, dat het vak dat in zijn geheel bona fide wil medewerken aan de na leving der bepalingen, afschuw heeft van het geknoei als dit. Het buitenland vertrouwt onzen Plantenziek tenkundigen Dienst en dat dit vertrouwen niet is misplaatst, blijkt nog eens uit het voorge vallene. De Nederlandsche exporteurs onderwerpen zich aan de gegeven voorschriften in de zeker heid dat sabotage ervan streng wordt gestraft en alles wordt gedaan om het uitgevoerde pro duct te doen beantwoorden aan de hooge eischen die in het belang van het voortbestaan van ons vak, daaraan terecht worden gesteld. SÜSS, DE JOOD. In negen tafe- reelen van Paul Kornfeld. N.V. Ge zelschap Saalborn, Stadsschouw burg. Joseph Süss Oppenheimer, de Joodsche finan cier en politicus, die in de achttiende eeuw aan het Württemburgsche hof een invloedrijke, doch tragisch verloopen rol heeft gespeeld, is in de roman- en tooneelliteratuur een bekende ge stalte. Als tooneelfiguur zou hij ook een ver trouwde van het Haarlemsche publiek kunnen zijn, had dit niet de weinig loffelijke gewoonte, zijn mooien schouwburg doorgaans alleen aan den buitenkant te bewonderen. Want Saalborn heeft ons Süss reeds in een vorig seizoen ge geven waardoor het te verklaren is, dat er gisteravond toch meer tooneelliefhebbers dan gewoonlijk naar het Wilsonplein waren getogen. Nu vertoont een stuk, dat, in plaats van uit enkele bedrijven, uit negen tafereelen is opge bouwd, in den regel een sterk gemis. Er kun nen dan niet anders dan grepen uit het men- schenleven worden weergegeven, felle, karakte ristieke grepen soms, maar toch altijd vluchtig voorbijschietende onderdeelen, die den geest prikkelen zonder hem te bevredigen. In zoo'n tafereel is nauwelijks tijd om een sfeer te vor men en gebeurt het dan bij voortreffelijk spel als wij gisterenavond te genieten kregen toch wel, dan is het maar voor enkele oogenblikken, die al te snel worden afgebroken. Het moest dan ook blijven bij een aaneenschakeling van pakkende, interessante en vooral geestige détails, die op zichzelf veel genot verschaffen, maar toch doen verlangen naar méér. Een acteur als Louis Saalborn beheerscht de figuur van den levendigen, schranderen, voor- uitstrevenden Jood Süss zeer wel en hem te zien spelen was voortdurend een lust. Dat daarbij toch nog de figuur niet ten volle wordt uitgebeeld is een gevolg van het frag mentarische der handeling. Er zijn korte oogen blikken van verdieping, zooals wanneer de her togin, Louise Kooiman, den opkomeling zijn wezenlijke mislukking verwijt als minister Remchingen, Henri Eerens, in sterken dialoog met generaal Speckenswardt, Rich Flink, den val van den Jood met vrij geweten begeert te volvoeren als prof. Hilpricht, Elias van Praag, tevergeefs voor recht en menschelijkheid strijdt en deze momenten zijn schoon. De tragiek van Süss' ondergang overweldigt ons echter niet, evenmin als wij zijn stijging heb ben meebeleefd, en er wordt te veel aan de verbeeldingskracht van de toeschouwers over gelaten, wat we van dee dramatische kunst niet behoeven te verwachten. Maar het uitmuntende spel der genoemden en de vele anderen heeft ons toch genoeg doen genieten, om Saalborn en de zijnen hartelijk te kunnen toejuichen, ook om de vaak knappe enscèneering, die met de welgekozen décors fijne tafereelen opleverde. H. B. v. d S. De voorzitter van het Centraal Stembureau voor de verkiezing van de leden van den Raad der gemeente Haar lem maakt bekend, dat van heden af ter secretarie der ge meente voor een ieder ter inzage is neder- gelegd zijn besluit tot benoemd-verklaring van den heer H. J. Kuiper, als lid van den gemeenteraad, noodzakelijk geworden wegens ontstane va cature, tengevolge van het ontslagnemen, als lè T kïttpfr zoodanig van den H. J. KUIPER heer A. J. Loerakker, welke vacature is blijven voortbestaan tenge volge van het bedanken voor de benoeming, op 3 September 1932, door den heer Mr. Dr. A. F H. Schreurs. De burgemeester van Southend-on-Sea (En geland) zal op 11 September a.s. des middags een bezoek aan Haarlem brengen, om de stad te bezichtigen. Door een tweetal aan het bestuur onbekende personen was dezer dagen een zaal, ter beleg ging van een vergadering ..gehuurd van de (Christelijke) Haarlemsche Jongemannen Ver eeniging. Eerst later bleek, dat de huur ge schied was door den Alg. Haarlemschen Huur- dersbond, welke, zooals bekend, een sterk com munistisch tintje draagt. Toen dit het bestuur der Jongemannen Vereeniging bekend werd, heeft zij geweigerd, deze vergadering in haar gebouw door te laten gaan. Hoewel niet daartoe verplicht zijnde, zoo deelt het bestuur ons mede, heeft het aange boden, de drukkosten der verspreide circulaires te vergoeden. Deze vergoeding is door de aan vragers der vergadering geweigerd. Bij de Noord-Zuid-Hollandsche Tramweg Maatschappij N.V. waren de vervoeropbrengsten gedurende Augustus 1932 op de lijnen: Scheve- ningenLeidenKatwijk/Noordwijk (inclus. Stadslijn Leiden) 174.077; LeidenHeemstede 10.455; Amsterdam—Zandvoort 184.917; Stadslijnen Haarlem 73.282. Gedurende Augustus van het vorig jaar was de totaal-opbrengst 466.388, alzoo 23.657 hooger. Men schrijft ons; De berichten in de dagbladen over het „Onder Ons" van voor 25 jaar en het groot succes waar mede de heer Henri Pielage zijn werk wederom bekroond zag hij behaalde met „St. Caecilia" van hier, na een voorbereiding van plus minus 5 weken, van 10 deelnemers een tweeden prijs op den wedstrijd van-„Onderlinge Oefening" te Amsterdam hebben aanleiding gegeven tot plannen om een nieuw gemengd koor „Onder Ons" onder zijn leiding te vormen. Die plannen, overal met enthousiasme be groet, zijn thans zoover gevorderd, dat de op richting der vereeniging zeer spoedig zal plaats vinden en met de repetities worden begonnen. Belangstellenden kunnen een dezer dagen een desbetreffende annonce in dit blad aantreffen. Het voorloopig secretariaat is gevestigd Korte Spaarne 23 rood. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van roodvonk en 2 gevallen van diphtherie voorgevallen. Stad alle ed. d!em Naar wij vernemen, hebben de heeren Rab bijn de Vries en A. de Lieme Bzn reeds ettelijk bewijzen, waaronder zeer treffende, ontvangen hoezeer men in het algemeen begaan blijkt te zijn met het lot der achtergebleven, zoo zwaar beproefde vrouw met haar 1*4 jarig kind. De oorzaak van het ongeval en de schuld vraag zal ook civiel-rechtelijk worden nage gaan. In verband hiermede zijn verklaringen van ooggetuigen, of van hen, die terstond na de aanrijding ter plaatse waren, van veel be lang. Degenen, die op grond van een en ander iets kunnen mededeelen, worden daarom ver zocht dit te doen bij mr. I. S. de Vries, Bake- nessergracht 46 te Haarlem. De kassen der Gemeentelijke kweekerij aan de Veldlaan te Bloemendaal, zullen heden- en morgenavond, voor het laatst in dit seizoen tot 10 uur geopend zijn, in verband met den bloei van de Victoria Regia. Zondag, 11 September, van 3 tot 5 uur, zal de R. K. Harmonie „St. Miehaël", directeur de heer H. W. Hofmeester, haar laatste zomer- concert in dit seizoen geven in het wandelbosch „Groenendaal". Programma 1. With, Sward and Land, marsch, H. Starker 2. Gyptis, ouverture, F. July. 3. Theresen, wals, C. Faust 4. Oreste, dramatisch openingsstuk, S. Vlessing. 5. Mooi Nederland, marsch, S. Vlessing 6. Fantasie Ballet, L. Montagne. 7. Espana, wals, Waldteufel. 8. La Reine d'Eté, ouverture, Ch. Panne 9. Finale. Wanneer spieren gespannen en verwrongen zijn door de pijn, wrijf dan de stijfheid en de pijn weg met Absorbine Jr. Het dringt diep in de spieren en direct voelt U de weldadige warmte, die het bloed doet stroomen naar de pijnlijke plekken. Onzuiverheden, die zich verzameld heb ben, worden weggevoerd en weg is de pijn Absorbine Jr. is een verzachtend smeersel, dat gebruikt wordt door trainers en athleten voor pijnlijke en overwerkte spieren. Het is tevens een sterk werkend antisepticum voor huidinfecties. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beu lingstraat 2, Amsterdam, onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten. Op 1 September a.s. zullen er drie vacatures ontstaan in de Commissie van Beheer voor den Stadsschouwburg wegens periodieke aftre ding van de heeren: Mr. Dr. F. A. Bijvoet, Prof. Dr. P H van Moerkerken en Dr J. M. F. Sterck. Ter voorziening in deze vacatures bevelen B. en W. de aftredenden wederom aan. B. en W. stellen voor behoudens goedkeu ring van Gedeputeerde Staten aan E. Bellaart, alhier, tegen den prijs van f 544 in koop af te staan een perceel grond en water, gelegen tus schen de Duivenvoordestraat en de spoorlijn HaarlemRotterdam, groot 191 M2, zulks met de bestemming om dien grond te gebruiken als opslagplaats. Naar wij vernemen zal de bietencampagne aan de suikerfabriek „Holland," te Halfweg dit jaar aan het einde dezer maand beginnen. Als begin-datum wordt 30 September genoemd. De geruchten, die verleden jaar de rondte deden, als zou dit jaar geen campagne plaats vinden, blijken gelukkig onjuist te zijn. Bij gunstige weersomstandigheid bestaat de kans dat de campagne eenige dagen vroeger een aanvang neemt. Bij de laatste examens vaor „L.I.T.E.H." ver eeniging van Leeraren In Talen en Handels correspondentie, aangesloten bij de Vereeniging van Leeraren in het Boekhouden te Amster dam, slaagden voor Handelscorrespondentie Fransch: J. de Kan en H. Koster te IJmuiden; F. van der Plaats, Haarlem; H. van der Wal, Overveen. Duitsch: J. van den Bos en A. de Wit, Zandvoort; J. Graf, Haarlem; J. van der Grient, Santpoort: mej. F. de Haan, Heem stede; D. van Veelen, IJmuiden. Engelsch: Mej. S. Andries, mej. M. Arnaua de Callavon, J. de Bruin, F. Driessen, J. Graf, F. Smits, allen te Haarlem; mej. I. van der Heijden en F. Gall, Aeröenhout; P. Verschoor, IJmuiden; H. van der Wal, Overveen; M. Cno- pius, Aerdenhout. De heer M. Boelec, te Beverwijk, slaagde te Amsterdam voor het examen politiediploma Alg. Ned. Politiebond; de heer P. J. Boekestein slaagde voor het gewoon diploma van den Alg. Ned. Politiebond. Te Aalsmeer is hedenmorgen te ongeveer tien uur de motorrijder H. van L. met zijn motor komen te vallen. In zeer ernstigen toestand werd hü naar het ziekenhuis overgebracht, waar bleek, dat hij beide armen en beenen had gebroken. De „Stscrt." bevat de statuten van de W. Bus' Stoombootmaatschappij N.V., alhier. Door land- en tuinbouwvereenigingen in de provincie Noord-Holland is een adres gezonden aan den Minister van Justitie, waarin, naar aanleiding van de plannen tot opheffing van de rechtbank te Alkmaar, wordt aanbevolen, het gebied van de Haarlemsche rechtbank bij Am sterdam te voegen, voor zoover dit de Zaan streek omvat en het gebied van het Noorzeeka naal. Men zou dan het landelijk gebied van Beemster en Purmer bij Alkmaar kunnen in- deelen, welk laatste voorstel indertijd in een vergevorderd stadium was gekomen. De Haar lemsche rechtbank zou hierdoor overbodig worden. Tot zoover het adres. De meening van den „man van het vak", mr. De Jong (de vorige week gepubliceerd), dat de Haarlemsche Recht bank alleen naar Amsterdam overgeplaatst kon worden, als het Amsterdamsche Hof te Haar lem gevestigd werd, lijkt ons heel wat waarde voller. Sociëteit „St. Bavo" Ledenvergadering R.K. Volksbond 8 uur „Proza en Poëzie" 8 uur. Gem. Concertgebouw Volksconcert H. O. V. kwart over 8 uur. Groote- of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert van 3 tot 4 uur. Groenendaal Concert door „Excelsior" 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 10—12,24,8—9u. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Gebouw „St. Bavo" Haarlem's Gemengd Koor 8 uur Kinderkoor „Inter Nos", 6 uur - Alberdingk Thijm, 8 uur Bestuur Woning- bouwver. ,De Spaarnestad", 8 uur Be stuur Metaalbewerkers, 8 uur Bevolkings bureau, 8 uur. Stadsschouwburg N.V. „Gezelschap Saal born" „Süss de Jood", 8 uur. Sociëteit „St. Bavo" Bestuur Spoorwegper soneel, 8 uur „Kunst na Arbeid", 8 uur Haarlemsche Inkoop Combinatie, half 9 R. K. Bevolkingsbureau, 8 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 to6 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 1012, 24, 89 u. Zaterdags 10—12 uur. Adres; Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 8.15 uur. Kathedraal-plein Optocht van de deelne mers aan het bondsfeest van den R. K. Middenstandsbond in het bisdom Haarlem van de Kathedraal naar de Groote Markt, waar een vaandelgroet aan den burgemees ter gebracht wordt, 11 uur. Groote Markt Officieele ontvangst ten stadhuize, kwart voor 12 uur. Gem. Concertgebouw Groote feestvergade- ring, 3 uur. Restaurant Brinkmann Receptie door het hoofdbestuur, 5 uur. sri Thans is ook bij een inwoner van Umuiden de ziekte van Weil geconstateerd. Vermoedelijk heeft hij de infectie opgedaan bij het zwem men, hetgeen de betrokkenen in den afgeloo pen zomer veel gedaan heeft in de Visschers- haven en het Noordzeekanaal. Bureau van politie, Smedestraat 9, muziek boek; v. d. Mark, Leidschestraat 30rd., beursje; Sminia, Beeksteeg 2, motorbroekspijpen; Roode, Pijlslaan 122, bal; Post, Aagje Dekenstraat 14, gebit; Kennel Haerlem, Regentesselaan 42, hond; Molenaar, Clercqstraat 129, handschoen; van der Lee, Minahassastraat 28, dameshand schoenen; van Waard, Epaarnhovenstraat 5, jas; Landmeijer, Korteweg 11, kano; Lefeber, Tetterodestraat 7, nagelschaar en vijl; Essenius, Esschilderstraat 40, portemonnaie; Ekhait, le Zuidpolderstraat 122, portemonnaie; Van 't Hight, Olmenstraat 64, portemonnaie; v. d. Vossen, Amsterdamschevaart 198, rijwielbelas- tingplaatje; Ouderkerk, Eikenstraat 58, rijwiel- belastingplaatje; Drupsteen, Coltermanstraatl 14zw., rijwielbelastingplaatjevan Alphen, Wal deck Pyrmontstraat 60, rijwiel; Visser, Rusten burgerlaan 75, kinderschoentje. Bij de politie is aangifte gedaan, dat men zich gisterenmiddag tusschen twaalf uur en half twee door opensluiting van een deur toe gang heeft verschaft tot een kantoortje, ge vestigd in een pakhuis aan den Koudenhorn Uit een bureau wordt ten nadeele van den aardappelenhandelaar v. O., een bedrag van ruim 117 vermist. De politie stelt een onderzoek in. Een dame heeft bij de politie aangifte ge daan, dat gisterenmorgen omstreeks kwart over 8 op de Raaks een man, gezeten op een fiets, haar een handtasch heeft ontrukt en daarna hard is weggereden. De inhoud van de tasch bestond uit 46 en 50 Zwitsersche francs. De politie stelt ee nonderzoek in. Secretariaat Zuidertuindorpl. 12, Haarlem W. Nu de vacantie \achter den rug is, verwaclv het bestuur dat alle leden trouw de oefenavor den zullen bijwonen. Speciaal de heeren-afdee ling heeft een opwekking noodig. De leden die nog geen vereenigingsfoto hebben besteld kun nen dit alsnog voor 11 September a-s. doen. Uitslagen Woensdagmiddag 7 September. RCH-adsp.TOP a 0—20 RCH-adsp.TOP b 2—2 RCH-adsp—HFC 0—6 RCH-adsp.Bloemendaal 81 RCH-adsp.—Haarlem 8—2 Ondertrouwd, 7 September A. C. Suidgeest en W. Nieuwenhuizen, G. Draijer en M. W. G. v. d. Brink, J. W. de Vos en E. de Leeuw, K. Jongs- ma en G. Erbrink, P. v. Beek en G. Rink, J. v. Kasteel en M. J. Bremer, A. Tappee en A. J. Veer; F. J. Wigchert en J. C. Coblens, D. Roest en E. Nijssen, F. J. Weber en E. K. Strat- mann, D. J. Thuis en N. Groothelm, F. de Wolf en E. J. Franchi, H. M. J. Fiege en E. a. W. Peterse> H. A. v. Zanten en T. A. Verhappen. Getrouwd: 7 September: J. H. Naafs en H. M. Schuite, M. A. Krijnse Locker en J. A. v. d. Ent Braat, C. A. v. Groningen en M. J. Moens, P. M. Hiemstra en J. M. v. Dijk, P. G. Nolet en A. J. M. Adelaar, A. T. Huizinga en B. Lutje, W. v. Driest en M. Korthals, J. v. Diemen en R. Postma, J. J. v. Looij en s. A. Visser, J. Kok en S. M. Hoogers, A. Zijlstra en P. Bras ser, J. G. Pruis en H. H. v. d. Kamp, H. H. Noordeloos en G. Wouters, C. J. A. I. J M. Verschure en R- J. E. T. M. v. Spaendonck, G. J. J. v. d. Aardweg en G. M. v. Tongeren, J. F. H. H. Hinfelaar en M. H. v. Nimwegen, P. M. A. Spijkers en B. W. v. d. Vooren, J. A. Wolters en E. Fiedler, D. A. M. Schlüter en E. Stiens, F. J. Assendelft en A. Balk. Geboren: 6 September z. van M. H. Kabel- stings, G. M. Wagemaker-Heemskerk, z. Overleden: 6 September M. Giebels-v. Dop- eren, 53 jaar Midden Tuindorplaan, M. de Boer, 73 jaar, Leidschevaart

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2