Nog reden tot optimisme? De staking op de „Rotterdam" ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN WIJ HEBBEN NOG TE HUUR DE KATOENINDUSTRIE dagmeisje diversen OMIOEPER i DONDERDAG 8 SEPTEMBER Geen overeenstemming in Engelsch kabinet? Blijvende versobering gewenscht KAPITEIN VERTELT Het mes op de keel MARKTEN kleine advertenties ®<2 GEVRAAGDE BETREKKINGEN I BROODWIJK Huiseigenaren NET R.K. MEISJE R.K. Dienstbode STOFFEERDER I AANGEBODEN BETREKKINGEN I R.K. Huishoudster Banketbakkerij NET R.K. MEISJE V ertegenwoordigers 2e Bakkersknecht net R.K. Meisje TE KOOP AANGEBODEN TE HUUR AANGEBODEN Te huur aangeboden 2e Bovenhuis Benedenhuis Vraag en Aanbod van Pensions Zit-Slaapkamer tje) Lessen Gevraagd en Aangeboden Uw zaak verkoopen? HYPOTHEEK EEN C0ED KOSTHUIS De door Duitschland gedane stap pen ten behoeve van gelijk heid van bewapening Ramsay MacDonald Engeland en de Duitsche bewapeningseisch Lord Beaverbrook De belofte naar Rotterdam te varen werd den gezagvoerder afgeperst Wij liggen hier goed Opnieuw geweigerd ,Wij gaan niet verder' Vierhonderd man werkloos? De Batavier lil vaart niet Werkgevers bij den Minister Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel NET R.K. MEISJE EEN FLINKE DAGDIENSTBODE MODISTE MAISON CORIA PERMANENT WAVE ƒ2.50 DAMES EN HEEREN LEDEN VINDT U DOOR EEN LONDEN, 5 September 1932 Het is teekenend voor de scherpe wijziging, welke de stemming den laatsten tijd ondergaan heeft, dat de staking der katoenwevers, of schoon op zichzelf een hoogst zorgwekkend feit, de vorige week niet het aanzijn gegeven heeft aan een uitgesproken pessimisme. Men hoopt dat de regeering binnen enkele dagen het tijd stip gekomen zal achten om bemiddelend in te grijpen, doch de verwachtingen van de resul taten harer bemoeiingen zijn niet hoog ge spannen. Over de staking en haar verloop gedurende de eerste week willen wij thans niet schrijven; liever wachten wij de verdere ontwikkeling der gebeurtenissen af. Voor het oogenblik willen wij slechts vaststellen dat de ernstige toestand in Lancashire, het voornaamste centrum van En- gelands industrie, niet bij machte geweest is het optimisme te dempen. Er wordt veel gesproken over de vraag of dat optimisme wel ten volle door de feiten gewet tigd wordt. Een kleine minderheid ontkent het. Natuurlijk is die minderheid klein, want anders zou het optimisme niet zoo overheerschen. Haar argumenten verdienen desniettemin de aan dacht. Hun, die meenen dat er te uitbundig ge jubeld wordt, wijzen wij erop, dat in de fun- damenteele takken van nijverheid, zooals ijzer en staal, katoen, transport enz. geen verbetering van eenig belang merkbaar is. Het is waar dat in den kleinhandel de bedrijvigheid aanmerke lijk toegenomen is, maar een werkelijke 3co- nomische herleving behoort, ten einde duur zaam, en niet een tijdelijke „opflikkering" te zijn, toch aan te vangen in die industrieën waarvan de groote massa van het volk leeft. Kortom: zij die het optimisme niet deelen, wantrouwen een economisch herstel dat aan vangt aan den verkeerden kant. Wat in deze beschouwing ook juist moge zijn, een min of meer krachtige wederopleving van het winkelbedrijf is een te belangrijk verschijn sel dan dat men het zou mogen uitschakelen bij het vormen van een oordeel over den oogen- blikkelijken toestand. Het getuigt immers van toenemende koopkracht, en deze moet haar oor zaken hebben. Het is ook niet moeilijk die oor zaken op te sporen. Er zijn de laatste maanden zeer aanzienlijke winsten gemaakt door specu latieve transacties op de effectenbeurs, zoowel in fondsen als in Amerikaansche waarden; 8ü, dientengevolge is het algemeene vertrouwen in de aandeelenmarkten toegenomen. Door de gunstige wending, welke de goederenprijzen ge nomen hebben, is dit vertrouwen nog versterkt geworden, en er is zeer veel geld verdiend aan industrie-, rubber-, petroleum- en mijnaan- deelen. Ontzettende verliezen zijn de laatste jaren geleden, maar thans vormt zich een klasse van „nieuwe rijken", die wij met een va riatie op een befaamden spotnaam als C. W.- ers, crisiswinstmakers, zouden mogen aandui den. Dezen laten het geld rollen, en indirect profiteeren ontelbare bedrijven hiervan. De activiteit aan de Beurs heeft ook tenge volge gehad dat Cityfirma's haar personeel uit gebreid hebben; de restaurants en koffiehuizen in de City worden drukker bezocht dan langen tijd het geval geweest is. Men neemt alom tee kenen van grootere welvaart waar. Van gezaghebbende zijde is in den loop der laatste paar jaren herhaaldelijk verzekerd ge worden dat, in strijd met wat de ondeskundige vermoeden zou, algemeene en sensationeele prijsverbeteringen op de Beurzen een econo misch herstel vooraf zou gaan. Is deze theorie juist, dan bestaat er ook alle reden te gelooven, dat de optimisten door de verdere ontwikkeling der zaken in het gelijk gesteld zullen worden. Sinds ruim een jaar geleden een nationale regeering aan het bewind kwam, is de belang stelling voor internationale gebeurtenissen welke hier toch steeds geringer is dan op het vasteland, nog aanmerkelijk afgenomen, maar dank zij den tijdelijken stilstand in de binnen- landsche politiek is de aandacht in de fge- loopen week vooral samengetrokken geweest op de door Duitschland gedane stappen ten be hoeve van „gelijkheid van bewapening". Van officieele Engelsche zijde heeft men zich hieromtrent nog niet uitgelaten; de omstandig heid dat de voornaamste ministers op vacantie zijn, biedt een misschien zeer welkome gelegen heid tot zwijgen. Beweerd wordt immers maar of dit juist is staat .niet vast dat in het kabinet geen eenstemmigheid bestaat ten aanzien van het Duitsche standpunt. Terwijl dit in hoofdzaak door mr. Ramsay MacDonald gedeeld zou worden zou de meerderheid der mi nisters een andere zienswijze zijn toegedaan. Sir John Simon, de minister van Buitenland- sche Zaken, die steeds vóór alles jurist is, en van wien men weet dat hij de Duitsche eischen billijkt, voelt niets voor een poging om daar mede de Ontwapeningsconferentie te belasten. Deze immers heeft niet de minste zeggingschap over de militaire bepalingen van net vredes verdrag, en het is alleen door wijziging van deze dat Duitschland genoegdoening zou kunnen krijgen. En de „Sunday Times", die den Duit- schen eisch „redelijk genoeg" noemt, beklaagt zich dan ook over het „opvallende gebrek aan takt" waarmede Duitschland hem gesteld heeft. Verscheidene groote bladen hebben over deze aangelegenheid wel dagelijks lange telegrammen uit Parijs en Berlijn afgedrukt, doch zich van definitief commentaar onthouden Hieruit blijkt hoezeer men hier in het onzekere verkeert ten aanzien van de door de Britsche regeering aan te nemen houding. Maar die blacien, die een meening uitspreken, zijn, zelfs wanneer zij in beginsel gunstig staan ten opzichte van bet Duitsche standpunt, alle min of meer bevangen van wantrouwen tegen de Rijksregeering, en meer in het bijzonder tegen generaal Von Schleicher. Sinds dr. Bruening „afgedankt" werd, is hier een merkbare verandering gekomen in de stemming ten opzichte van het officieele Duitschland. „Was deze vraag (om gelijkheid van bewape- ningsrecht) gesteld geworden terwijl Strese- mann de leiding van Duitschlands buitenland- sche politiek had of toen dr. Bruening nog aan het hoofd der regeering stond, dan zou er min der reden tot ongerustheid zijn," schrijft de „Sunday Times", en zoo wij ons niet bedriegen geeft zij aldus het algemeene oordeel in En geland vrij zuiver weer. Het is vooral de wijze, waarop Duitschlands diplomatieke stap „aan gevuld en onderstreept geworden is door een aantal uiterst ondiplomatieke redevoeringen en interviews, waarin generaal von Schleicher zich zoo verlangend toonde de mogendheden te tar ten," welke hier ernstige bedenkingen heeft doen rijzen. De „Sunday Times" staat niet al leen in haar meening dat „deze generaal en zijn vrienden liever een negatief dan een posi tief antwoord van de mogendheden zouden ontvangen," aangezien zij „het verkieselijker vinden hun eigen leger op te bouwen dan an deren hun legers te zien afbreken." De „Sunday Times" is een van die bladen die op het gebied der internationale politiek zelden een oordeel uitspreken zonder zich ervan vergewist te hebben dat het strookt met de in zichten van het Foreign Office. Wij gelooven dus dat ook aan bovenstaande opmerkingen meer beteekenis toegekend mag worden dan wanneer zij voorkwamen in een blad dat min der goede betrekkingen met Downingstreet on derhoudt. Op het oogenblik worden zoowel de bedoelingen der Duitsche regeering als haar op rechtheid ten aanzien van de Ontwapenings conferentie gewantrouwd; de stemming ten op zichte van Berlijn is veel minder welwillend dan zij jaren lang, tot het heengaan van Rijkskan selier Bruening toe, geweest is. Maar in over eenstemming met wat het Zondagsblad schrijft, heeft te Londen de overtuiging veld gewonnen dat men von Schleicher geen grooter genoegen kon doen, dan met de Rijksregeering een nul op haar rekwest te geven. Zij zou zich dan ge rechtigd achten over te gaan tot uitbreiding van haar militaire macht, ondanks alle bepalin gen van het verdrag van Versailles. Vandaar dat het Foreign Office, in weerwil van de ont stemming welke niet zoozeer Duitschlands ver langen als wel zijn optreden er verwekt heeft, zich waarschijnlijk beijveren zal Frankrijk en andere belanghebbende mogendheden tot con cessies aan het Duitsche standpunt te bewegen. Dat een deel der openbare meening zich met deze toch verstandige „realpolitik" niet ver eenigen zal, blijkt reeds uit een fel artikel van Lord Beaverbrook en een meer gepolijst, doch zoo mogelijk nog scherper artikel in de „Mor ning Post", welk blad herinnert aan de mili taire „Abmachungen" tusschen Duitschland en Rusland, en meent dat Engeland waarborgen kan verlangen dat Berlijn het geld, dat het door de feitelijke schrapping der Reparaties uitspaart, gebruikt voor het betalen zijner cre diteuren in Amerika, Nederland en Engeland, en niet voor militaire toerustingen. Waarbij het blad, dat zijn anti-Duitsche ge zindheid de laatste jaren scheen te hebben af gezworen, vergeet dat Duitschland niet vraagt om gelijkheid van bewapening, doch om gelijk recht tot bewapening, hetgeen heel iets an ders is. SOERABAJA, 7 Sept. (Aneta). Tijdens de regentenconferentie te Soerabaja legde de Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië den nadruk op de wenschelijkheid van een blijven de versobering. Z. E. wees op de noodzaak dat de samenleving zich instelde op een lager niveau. Woensdagmiddag mochten wij een onderhoud hebben met den gezagvoerder van het s.s. „Rotterdam," kapitein Van Duiken, die ons naar aanleiding van de staking aan boord van het schip het volgende vertelde. „Het stoomschip „Rotterdam" was op weg van New York naar Rotterdam. In het Kanaal aangekomen, kreeg ik van mijn directie tele grafisch order, de passagiers in Boulogne te ontschepen en daarna naar Southampton terug te keeren. Dit werd door middel van bulletins, die in de salons werden aangeplakt, onder de passagiers bekend gemaakt. Zaterdagavond reeds begon het personeel te vergaderen. Toen wij in Boulogne aankwamen, werd er gemompeld, dat men in geen geval van plan was, naar Sout hampton terug te keeren. Na het ontschepen weigerden de stokers het werk. Ik liet toen een deputatie bij mij komen, maar men maakte mij duidelijk dat wanneer niet naar Rotterdam zou worden gevaren, in geen geval gestookt zou wor den. Toen gelastte ik te werken. Men hield zich niet aan de opdrachten van den commandant en ik had de keus te wachten, hetgeen gevaar lijk was, daar het schip bij laag water aan der grond zou kunnen loopen, of naar Rotterdam te stoomen. Op het risico dat het schip liep. maakte ik het personeel attent, doch men antwoordde mij ,Wij liggen hier goed." De belofte om naar Rotterdam te varen heeft men dan ook „afge perst." Ik geneer mij erover dat men uit de- berichten zou kunnen opmaken dat ik een leugenaar ben. Maar dat is niet het geval. Met het mes op de keel heeft men mij ertoe ge dwongen. Tenslotte moest ik zelfs ook nog een schriftelijke verklaring afleggen. Toen het schip in beweging was, zette ik koers naar Southamp ton. Men kreeg hier schijnbaar lucht van en na 16 mijl varen lag het schip te drijven. Ik maakte het personeel erop attent, dat zij verplicht waren te varen waarheen ik verkoos. Met het beetje stoom dat er nog over was, zette ik koers naar West Hinder, omdat dit een ge schikte ankerplaats is. Ik vroeg assistentie van de mariniers, omdat ik niet wist wat er uit de houding van de manschappen zou kunnen voortvloeien. Ik heb 's middags een verzoek van de reederij gekregen naar Boulogne teug te keeren, ik zeide, weer naar Rotterdam te zullen gaan en zette toch koers naar Boulogne. Na eer. half uur varen staakte het personeel opnieuw en weer dreef het schip. Er was geen gelegen heid, behoorlijk te ankeren. Ik waarschuwde dat ik een veilige plaats wilde zoeken. „Hoe lang is dat varen?" vroeg men. „Een half uur," ant woordde ik. Op onze vraag of ook de officieren van het schip de orders van den kapitein niet wilden opvolgen, zeide de heer Van Duiken: „Neen wèl weigerde het civiele personeel mij te ge hoorzamen. De officieren hebben als één man mij terzijde gestaan en kenbaar gemaakt, mijn orders te zullen opvolgen." Maandagochtend om vijf uur verschenen de mariniers op het schip. Ik besprak den toe stand met luitenant Roelofsen. Wij besloten het personeel een voor een bij mij te roepen. In liet den eersten machinist de stokers waar schuwen dat zij bij mij moesten komen. „Laat de kapitein maar hier komen," had hij op onverschilligen toon ten antwoord gekregen werd er toen geroepen. De menschen gedroegen zich op een wijze welke in de annalen van de Nederlandschekoopvaardij nimmer is voorge komen. Met het beetje stoom dat er nog over was, slaagde ik er toch nog in in de buurt van West-Hinder te komen en hier liet ik ankeren. De bemanning liet de vuren uitgaan. Slechts onder twee ketels werd er nog gestookt. Dit was o.a. noodzakelijk voor de verlichting. Wanneer er een storm was opgestoken, zouden de gevol gen hiervan niet te overzien zijn geweest." Ik verzocht den luitenant toen de menschen bij mij te laten brengen. Toen zijn zij, zonder dat incidenten plaats vonden, stuk voor stuk bij mij gebracht. Een voor een heb ik er de geheele équipage uitdrukkelijk op gewezen, dat zij op alle orde en regel, welke er aan boord van een koopvaardijschip dienen te bestaan, in breuk maakten. Nog bleven zij weigeren. In overleg met de directie in Rotterdam heb ik tenslotte maar besloten koers te zetten naar den Waterweg. Vóór dit echter kon gebeuren, moest er ruim 5 uur gestookt worden. Op onze vaag of er onder de manschappen nog personen waren die den kapitein op eeniger- lei wijze beleedigd hadden, zeide de heer Van Duiken, dat er één opvarende tegen hem had gezegd: „Bergen en dalen ontmoeten elkaar niet, maar wij wel." Hiemede bedoelde hij on den wal met mij te zullen afrekenen. Uitdrukke lijk wees de heer Van Duiken er daana op, dat de Justitie deze zaak vooral niet te licht mag opvatten. Wanneer deze mannen vrijuit gaan zullen de gevolgen hiervan in de toekomst voor de Nederlandsche koopvaardij niet te overzien zijn. Naar de „Telegraaf" van de directie der Ho:- land-Amerika Lijn verneemt, zal het personeel dat op de „Rotterdam" geweigerd heeft dienst te doen, nimmer meer voor aanmonstering bh de H.A.L. in aanmerking komen. „Wij hebben bedoelde leden van de bemanning niet bepaaia ontslag aangezegd." zoo deelde de directie ons mede, „doch het spreekt vanzelf, dat zij die op onze schepen varend dienst weigeren, niet meer zullen worden aangenomen." Dit besluit treft ongeveer 400 man. Voor de „Batavier III" heeft men geen be manning kunnen vinden. Het schip vertrok Woensdagavond niet van Rotterdam naar Londen. Dit is het derde schip van de Batavier-lijn dat thans door de staking is stil gelegd. Zooais bekend werden de ,,V" en de „VII" reeds in het conflict betrokken. Woensdag werden door den Minister van Eco nomische Zaken en Arbeid in audiëntie ont- vangen de leden van het Dagelijksch Bestuur van den Raad van Werkgevers in de Koop vaardij. Zij zetten de moeilijkheden van het scheep, vaartbedrijf uiteen en de situatie van de sla king. Aan de Regeering werd gevraagd, of zij be reid zou zijn te treden in een plan van steun, als bijdrage inzake een eventueele loonsverla ging. De Minister ging niet zoo ver om een uit gewerkt plan daaromtrent niet in onderzoek te willen nemen. Doch hij wees er op, dat zulk een steunverleening niet zou strooken met alle uitingen en daden der Regeering van ae laatste jaren. Herinnerd werd aan het plan te Amsterdam betreffende onderhoud van woningen. Gewe zen werd ook op de gedachte, welke in de steunverleening aan landbouw en tuinbouw verwerkt zit, n.l. dat zulks niet strekt om loons verlaging te voorkomen, doch slechts garan deert een uiterst karig bestaansminimum. Bij behandeling van de scheepsfinanceerings. wet is ook thans in beginsel afgewezen. Wel verklaarde de Minister, dat eventueel op ge lijke wijze voor onderzoek in aanmerking zou den komen de lijnvaart en de vrachtvaart., omdat in verband met de voor beide soorten bestaande moeilijkheden, de Minister daar- tusschen geen principieel verschil zag. BROEK OP LANGENDIJK, 8 Sept. 1932 27.600 K.G. aardappelen: Schotsche muizen 1.001.80; Eigenheimers 1.70; Blauwe Eigenheimers 170—2.10; Drielingen 1.50— 2.20; 60.000 K.G. Roode Kool O.èo—2.40: 19.000 K.G. Gele kool 0.60—3.20 95.00O K.G. Vroege Witte Kool 0.701.00. 8500 kilo Uien: Gele Uien f 2.70—3.20, Gele Drielingen f 2.50—2.70, Gele Nep f 6.20—6.60, 3000 kilo Slaboonen f 2—2.50, 2500 kilo Bieten f 1.20—1.70, 2400 stuks Bloemkool le f 12.40- 15, idem 2e f 2.90—5.60, 700 kilo Peen f 1.70. NOORD-SCHARWOUDE, 8 September 1932 Noordermarktbond Aardappelen 22000 K.G. Schotsche muizen 11.70; drielingen 0.402.00; groote Schotsche muizen onver koopbaar; duken onverkoopbaar; eigenheimers 1.201.50; bl. eigenheimers 1.601.90. 23.000 K.G. uien. Gele Nep f 6.20—8; Drielin gen f 2.40—2.80; Uien f 2.60—3; Grove men f 2.50—2.80. 1000 K.G. Peen f 1.70; kleine peen f 1.20; 350 K.G. Kroten f 0.80—1.60; 18500 K.G. Roode kool f 0.60—1.80 22.600 K.G. gew witte kool f 0.80—0.90; 7700 K.G Gele kool f 0.70—2.90. SCHAGEN, 8 September 1932 3 paarden 250350; 3 veulens 6075 8 stieren 40120; 27 magere geldekoeien 75—140; 100 vette gelde- koeien 130—240; 14 kalfkoeien 130—200 2 gras kalveren 3040 34 nuchtere kalveren 6—24; 137 schapen 10—18.50; 80 Lammeren 4—9; 6 Bok ken en Geiten 27; 67 magere varkens 816. 44 vette varkens 24—28 ct. per K.G.; 123 biggen ƒ3—6; 12 konijnen 20—70 ct.; 76 kip pen ƒ0.35—2.90; haantjes 10—50 ct. Eiermarkt. Aanvoer: 72.500 kipeieren, bruin ƒ4.80—5.60, witte ƒ4.70—5.30. kleine ƒ3—3.20, 650 eendeieren ƒ2.80 per 100 stuks. AMSTERDAM, 7 Sept. Aardappelprijzen. Zeeuwsche bonte 2.252.50, Zeeuwsche blauwe 2.252.50, Zeeuwsche eigenheimers 1.50—1.75, blauwe eigenheimers 1.60—1.80, Flakeesche eigenh. 1.60—1.75, poters 1.40, duinzand 2.80— 3.50. Aanvoer 1 lading, 520 H.L. AMSTERDAM, 7 Sept. (Amsterdamsche vee markt) Aangevoerd 4 wagons geslachte runde ren, afkomstig uit Denemarken. R. K. Coöp. Tuindervereeniging „Kennemer. land". Prijsnoteering van 7 Sept.: Aarbeien 2734, bramen 8090 per doosje; Doppers 16 —25, Capucijnders Br. 12—24, id. W. 10—20, Tuinboonen 3—8, Pronkboonen 2—3, Snijboo- nen 45, Prosboonen 710, Spercieboonen z. dr. 2—6, id. m. dr. 2—10 per K.G.; Sla 20—75, HAARLEM 7 Sept. Groentemarkt. Toma ten 46 ct. per K.G. Heerenboonen 48 ct. per K.G. Snijboonen 4—6 ct. per K.G. Spinazie 35—60 ct. per kist. Andijvie 15—45 ct. per kist. Postelein 10—30 ct. per kist. Groene kool 25— 60 ct. per kist. Sla 1—3.50 per 100 krop. Bloem kool 6—15 ct. per stuk. Roode kool 4—7 ct. per stuk. Komkommer 3—6 ct. per stuk Wortelen 4—8 ct. per bos. Selderij 3—10 ct. per bos. Pie terselie 310 ct. per bos. HEILOO, 7 Sept. Exportveiling „St. Willibror- dus". Late aardbeien 0.12—0.26 per doosje; tomaten 0.040.08; dorperwten 0.060.14; peulen 0.080.13; tuinboor.en 0.040.09; dubbele stamslaboonen 0.020.07; enkele stamslaboonen 0.03—0.09; snijboonen 0.04 —0.13; augurken 0.06—0.28 p. kg.; rhabar- ber 0.26C.44; wortelen 0.350.55 per 10 bos; spinazie 0.12—0.20 p. kistje; kropsla 0.601.90; bloemkool le soort 5.609.20, idem 2e soort 2.104.40; andijvie 0.80—1.60 per 100; meloenen 0.130.26 per stuk. OMROEPERS Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. 20 cent per regel (Niet voor den handel) iiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiitniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiinniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiniiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiimn^ iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiig Behang- en Stoffeerwerk gevraagd, le kl. werk (goedkoop). WILLEM- SEN, Kerkstr. 2, Haarlem, Tel. 15957. O 10338 Er biedt zich aan te Amsterdam een net MEISJE van 18 j„ voor direct, voor den dag. Br. lett. O 10534, bur. van dit blad. K-K. Meisje te Amsterdam (15 j.) b.z.a. voor d. bij 2 of 3 kl. kind., ook gen. h.h.b. te verrichten. Br. ond. letter O 10561, bureau van dit blad. Bakker vraagt solide te koop. Bovenkerkerkade No. 43. Amstelveen. O 10569 Biedt zich aan EERSTE COIFFEUSE voor Utrecht of omstreken. Br. lett. O 10595, bureau V. d. blad. B. z. a. te Utrecht net MEISJE V. d. of d. en n. Liefst m. huiselijk ver keer. Met alle werkzaamh. bekend, ook goed kunn. naaien. Br. letter O 10594, bureau van dit blad. B z. a. voor direct een R.K. Huis houdster m. 1., omtrek Haarlem. Br. lett. O 10600, Bur. van dit blad. JUFFROUW biedt zich aan voor Pas torie als WERKMEISJE of in klein gezin. Van g.g.v. Adres: Mej. C. BAKKER, Kerkstraat 27boven, Amsterdam. O 10606 B. z. a. R. K. BAKKERSLEERLING oud 14 jaar. Adres A. Geerlings, J. v. SoestdUk 401, Diemen. O. 10605 Er biedt zich aan een net R.K. Meisje als Hulp In de Huishouding, v. d. en n., v.g.g.v., liefst huiselijk verkeer. Omgeving Ouderkerk of A'dam. Br. letter B, Boekh. DE RIJK, Kastanje plein 6, A'dam. O 10572 Biedt zich aan R.K. Bakkersknecht voor Brood- en Banketbakkerij, v.g. g.v., onverschillig waar. In- of extern. Br. lett.' O 10579, bur. van dit blad. R.K. Buitenmeisje, voorzien v. g. g„ biedt zich aan als Meisje-alleen, liefst in Utrecht. Brieven letter O 10580, G. POUW, Agent Het Cen trum. Vreeswijk. Een BAKKERSBEDIENDE zag zich gaarne geplaatst in brood- en banketzaak. Liefst intern. Br. lett. O 10593, bur. van dit blad. Een bekw. Timmerman b. z. a. voor het repareeren van woningen of voor kleine verbouwingen. Tegen concu- reerende prijzen. Aanbevelend W. J. STUYVENBERG, Bollenhofschestraat 139, Utrecht. O 10589 B. z. a. voor direct R. K. HUISHOUDSTER m.l. Omtrek Beverwijk. Br. onder letter O. 10601, bur. van dit blad. Er biedt zich aan een net R. K. DAGMEISJE liefst omtrek Amsterdamsche poort, Haarlem. Brieven onder letter O. 10619, bur. van dit blad. B.z.a. R. K. Holl. Meisje tegen 15 Sept. Haarlem of omg. Br. onder letter O. 10621. bur. van dit blad. zoekt betrekking in Kruidenierszaak 6 jaar in deze branche geweest. Br. lett. O 10613, bijkantoor Beverwijk. b.z.a. goed k. werken en eenigszins bek. met koken. Br. lett. O 10614, Bijkantoor Beverwijk. H. H. KAPPERS B.z.a. een Kappersbediende, uitste kend met het Dames- en Heerenvak bekend, v.g.g.v. Br. onder letter N.A. Boekhandel Geile, Amstelveen O. 10612 B. z. a. V.g.g.v., liefst Heemstede. Br. lett. O 10616, Agent N.H.Crt., W. v. d. Lans, Hillegom. Herpl. w. misstelling en Matrassenmaker biedt zich aan v. alle voork. werkz.heden. Bill, prijs, overal te ontb. J. J. v. LIESHOUT, Korte Poellaan 3, Haarlem. O 10617 gllllillii!iii!iiiiiii!iiiii!iiiiiiniiiii>iiiiii»ii|iin||||||>»||"l||,,l|||,|l|i<|,||||nllll|llll,lllni"lllllllllllll||||u>iiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiilll tiliiiiiiiiiliiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiilllië GEVRAAGD: Zich te vervoegen: COELEWIJ, Amstel, bij de Munt, Amsterdam. Aanmelden 's avonds na 8 uur. o. 10610 Voor direct gevraagd net RK van schriftel. getuigen voor zien,' loon naar bekwaamheid. Mevr. MULDER, Grevelingenstr. 14, A'dam. Gevraagd te Amsterdam een R. K. Meisje voor dag en nacht, goed kun nende koken en netjes werken. Sa laris 35.Per maand. Br. onder letter O 10562, bureau van dit blad. Rijksambtenaar te Den Helder, 40 jaar, vraagt tegen kost en In woning een huishoudster liefst van buiten, niet ouder dan 35 jaar. Brieven onder letter O 10563, bureau van dit blad. R.K. Gemeenteambtenaar te Am sterdam, gezin met 6 kinderen, waarvan moeder in gasthuis, vraagt een degelijke die de geheele huishouding op zich kan nemen. Leeftijd ongeveer 35 j. Br met verlangde voorwaarden ond. letter O 10568, bureau van dit blad. Gevr te Utr. een Winkeljuffrouw. V.g.g.v. 40.— p. m. Br. lett. O 10591, Bureau van dit blad. Bij beschaafd Meisjeskoor te Haar lem nog eenige leerlingen gevraagd. Condities billijk. Br. on der letter O 10 02, Bureau van dit blad. Gevraagd voor dag of dag en nacht Adres Stationsweg 18, Hillegom. O 10578 Banketbakkerij te A'dam. Gevraagd een NET MEISJE voor de huis houding, genegen in den winkel be hulpzaam te zijn. Intern met hui selijk verkeer. Brieven onder letter O 10585, bureau van dit blad. Gevraagd te Arnhem METSELAARSLEERLING 1416 jaar. Br. lett. O 10596, bur. van dit blad. LEIDEKKERS gevraagd. Alleen prima vaklieden ko men in aanmerking. Adres C. van Oort, Leidekker, Culemborg. O 10592 gevraagd voor nieuw concurrentie artikel. Voorlooplg op provisie-basis. Bij gebleken geschiktheid vast sala ris. Br. No. G 2620, Adv.-Bur. voorh. ALTA, Pausdam, Utrecht. O 10590 Een nette JONGEN gevraagd tusschen 14 en 15 Jaar, kunnende fietsen. Adelaarsweg 55hs, Amsterdam (N.). O 10598 Terstond gevraagd een of leerling. Inlicht, bij Cl. v. Straa- ten, agent N. H. Dagblad, Heeren- weg, Heiloo. O. 10603 R.K. BUITENMEISJE gevr. in Burgergezin voor d. en n. te Haarlem. Br. onder letter O 10618, Bureau van dit blad. Voor terstond gevraagd aanko mende Modiste, R.K. Postjesweg 56 - Amsterdam O. 10609 Gevraagd een NET MEISJE Adres Jac. Out, 5, Haarlem. Schoterboschplein O. 10622 LEERLING-NAAISTERS (1416 j.) gevraagd op Dassenatelier, Mariënburgstraat 2, Arnhem. O 10597 Terstond gevraagd net R. K. Meisje of Huishoudster in staat zijnde om de geheele huishouding op zich te nemen, bij C. J. van Zaal, Oosterzij. Heiloo. O. 10604 Gevraagd 1 October een voor d. of d. en n. te Vogelenzang. Br. lett. O 10615, Bur. van dit blad. giiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiililiiiiiiiiiniuimiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiniiiiiiiiiniiiiiiniiiiiiiiniiniiiiiiiniiiiiuiniiiiiniiiiiiiiiiig aiiiiniiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii PIANO 285.— mooie zwarte piano, kruissnarig- politoer, als nieuw, kan b.v. betaald worden met 5.per maand. Br. letter O 10490, bureau van dit blad. Te koop een Kaasbrik met kraam; een Utreclitsch wagentje een een til bury, alles in prima staat. Te bevr R. M. STRAVER, 182, Benschop. O 10582 Te koop aangeboden: 1 MANGEL en 1 MAH.HOUTEN UITSCHUIFTAFEL. Te bevragen: VIJZELSTRAAT 1, Am sterdam. O 10607 Voor oudheid liefhebbers. Aangebo den een ouderwetsche mahonie houten piano (spinet), prachtmeubel. Billijke prijs. Brieven onder letter O 10581, bureau van dit blad. Te koop 6 mooie mah. stoelen met mah. tafel, of een geheel mah. ameu blement. Otterstraat 33 bis. Utrecht. O 10583 Te koop: BESTE HIT, 7 jaar, met Schulpwagen. Ook af zonderlijk. J. Ransijn, Amstelv.weg 775, Amsterdam. O 10608 f 27.50 prima Leeuwensteih TRAPNAAIMACHINE (Rlngspoel) werkt als nieuw, abso luut zonder gebreken, Bosboom Touissaintstraat 5, Amsterdam. O. 10611 Te koop aangeb. 100 2-j. Moerbei struiken. Wouwermanstraat 32, Haarlem. O 10587 liiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiitiiiiiiiiiiiiiiinminimumin sïiiiiimiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiimiiiiimimmiiiiiiimiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiimiiiimiiiiimnimmnuiS MEERHUIZENSTRAAT 6 HUIS ƒ45.p. m. ONBEKENDE GRACHT 5 III f 43.— p. m. KEIZERSGRACHT 272, Souterrain, 35.— p. m. N. PRINSENGRACHT 63 III 35.p. m. 2e HELMERSSTRAAT 21 II, f 47.50 p. m. HENDRIK JACOBSTRAAT 18 I, 45 p. m. WILLEMSPARKWEG 220 vrij b. 62.50 p. m. VALERIUSSTR.AAT 288 ben. h. 75.— p. ni. v. EEGHENSTR 44 vr(j B. 62.50 p. m. OVER TOOM 412-430 vanaf ƒ48.p. m. OVERTOOM 436 belétage ƒ50. p. m. STARINGSTRAAT 21 I 45.— p. m. Te bevragen HUIZEN ADMINISTRATIEBANK, Fred.plein 47, Amsterdam, Telefoon 32415. een eerste bovenh. Rustenburgerstr. 380. Geheel gerest., huur 38.p. m. Benedenhuis Donarstraat 9, mo dern comfort. Huur f 46.2e Bo venhuis Donarstr. 9. Huur f 42. In lichtingen E. BROEKHUIS, Makel.- kantoor, Tel. 20942, Biesboschstraat 1, Amsterdam. O 10570 Bovenh. te h„ gel. Ripperdastr. 10 rd. Huurpr. ƒ6.50 p. w. Te bevr. Zijlstr 31, Haarlem. O 10577 te huur, 4 k., badk. en k. 7.50 p. w. 3 k., badk. en k. 8.25 p. w. Te bevr. Crijnssenstr. 68 h. Amsterdam, of Telef. 82698. O 10573 Te huur Bovenétage, bev. 5 kamers, keuken en'zolder. Kruisweg 61 rd. te Haarlem, 35.per maand. O 10586 ïitiiimiimiimiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiimmmimimmiiimmimiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiimimiiiiiiiiiiiiiiimmiiiimiiminiiiminHiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiig R.K. Ambtenaar zoekt te A'dam met degelijk pension in R.K. gezin. Br. met prijsopgaaf, gezinsgrootte enz. ond. lett. O 10566, bur. v. d. bl. Nette Juffr. vraagt ONGEMEUBILEERDE KAMER 33.50 p. w„ met stookgelegen- beid, omtrek Haarlemmerplein, Am sterdam. Br. letter O 10576, bureau van dit blad. Aangeb. te Amsterdam gem. ZIT- SLAAPK, of Zit- en Slaapk. met voll. pension. Voor 1 of 2 pers. Prijs zeer billijk. Br. lett. O 10475, bur. van dit blad. VOLLEDIG PENSION te A'dam. Gevr. 1 Oct. voor echtp. met dochter van 5 j. hs. of le Et., 2 fl. k„ str. w„ gest. en ged. gem., 130.p. m. Brieven onder letter O 10571, bureau van dit blad LEERT AUTORIJDEN. Hesseling Holzhaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus 15. Tot rijbewijs 30. O 10321 Medeleerling gevr. te Haarlem, om Duitsch te leer., boek. vrij, half les geld. Br. lett. O 10599, Bur. v. d. bl. Autorijschool EWALD HOLZHAUS Bosb. Toussaintstr. 7, Telef. 82104*, Amsterdam. o 10319 Bij Costumière, le stand A'dam, gelegenh. v. nette Meisjes, grondig opl. in costuum en mantelmaken (tegen bill. verg. kost en inw.). Br. letter O 10565, bureau van dit blad. iiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiimumuuuumimiuiiiuiuimnuijiiuwuim OTiiiiniiiiiiiiiinmraiininiiiiiiniiniiinniinmiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiijiuiniiiHiniiuiniiniuHiiiHnnnnmumunnHinHnHimiiiiiiiiniiuinm® compleet. TH. J. BOS, Fr. Halsstr. 34, Telef. 90243, Amsterdam. O 3191 Wendt U tot KOUDIJS CO., Ge- dipl. en beëed. Mak. A'dam Kei- zersgr. 302, Tel. 35665. Discreet Coulant. Succes verzekerd! O 10575 Vraagt prijs Tegelwerk. Beleefd aan bevelend M. v. d. SANDE, Tegelzetter. Daalhuizerweg 44, Velp. Plaatst alle soorten wand- en vloertegels. O 10584 Een flink zakenman vraagt een 1ste Hypotheek, groot ƒ5000.ruime overwaarde, tegen billijke rente, geen 2e Hypotheek aanwezig. Liefst van particulier. Brieven onder lett. O 10588, bureau van dit blad. VERLOREN portefeuille met inhoud te Bl'daal. Tegen belooning terug te bezorgen Brouwersvaart 90, Haarlem. O 10620 DRIE VRIENDINNEN te Amsterdam, pijn. 20 Jaar, zagen zich gaarne opgenomen in leuke Tooneelclub. Brieven onder letter O. 10623, bur. van dit blad. VRIENDIN R.K. meisje te Amsterdam. 23 jaar, zoekt leuke vriendin, om tevens op dansles te* gaan. Brieven onder lett. O 10564. bureau van dit blad. GEMENGD KOOR vraagt voor a.s. Radio-uitvoering nog eenige beschaafde Brieven Secretariaat Havikslaan 23 huis, Amsterdam. O 10567

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7