Revanche op de Stadionbaan ZESDAGEN-PLANNEN ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN VERWEZENLIJKT MARKTEN NET R.K. MEISJE BURGERMEISJE R.K. JONGEN VRIJDAG 9 SEPTEMBER FRAAIE SPRINTS Moeskops wint drie ritten. Scherens en Paillard zijn hun titel waar dig. Een wereldrecord Van Egmond gehuldigd v. Egmond gehuldigd „Moes" is weer de oude Van Egmond Ook Gerardin geslagen Motorgedaver Geen spanning v. Egmonds record HOUDEN VAN COLLECTES Gemeentebesturen gewaarschuwd CRISISMAATREGELEN Gunstige uitwerking voor den landbouw Meisje doodgereden Van 1824 November zal in het R.A.I.-gebouw een zesdaagsche worden gehouden DE EERSTE EISCH De bezetting INBRAAK OPGEHELDERD Met behulp van vingerafdrukken kleine advertenties Dienstbetrekkingen Cevraagd cn aangeboden 10 cent per regel GEVRAAGDE BETREKKINGEN I Huiseigenaren Slagersknecht eenige wasschen R.K. JUFFROUW Tuindersktiecht bekwaam Chauffeur EEN FLINKE DAGDIENSTBODE. R.K. KEUKEN WERKMEISJE DAGMEISJE EEN FLINKE DIENSTBODE LOOPMEISJE Keukenmeisje R.K. Dagmeisje R.K. BAKER LEERLINGEN TE KOOP A ZAAK TE KOOP ONGEBODEN Brood- en Kleingoedbakkerij Essex Vischauto HANDMACHINE TE HUUR Ai 70 witte Leghorns \NGEBODEN TE HUUR TE HAARLEM WINKELHUIS W erkmanswoning 2de Bovenhuis 1 Vraag en Aanbod van Pensions Pension gevraagd s Lessen Gevraagd en Aangeboden practijk-examens boekhouden Piano-onderwijzeres KNIP- en NAAILES I DIVERSEN BENEDENHUIS f 3.50 Ondanks het feit, dat de Duitsche amateur- wereldkampioen Richter door startverbod niet in het Stadion mocht starten, was te 8 uur het Stadion te Amsterdam toch geheel gevuld en waren meer dan 30.000 toeschouwers aanwezig. De stemming zat er reeds in, toen om kwart voor acht het muziekcorps van de Amsterdam- sche politie het veld opmarcheerde. Precies te acht uur klonk het Wilhelmus en arriveerde Z. K. H. Prins Hendrik. Voor de eeretribune was een podium opge steld, met bloemen versierd, waar de huldiging van den Olympischen kampioen zou plaats vin den. De bemanning van een viertal tripiets en een 16-tal renners, gestoken in oranje en rood- wit-blauwe shirts, stelden zich in een haag voor de eeretribune op. Even later werd onder gejuich de Olympisch kampioen van Egmond het veld opgeleid naar het podium. Toen het gejuich be daard was sprak de voorzitter van de Neder- landsche Wielren Unie, Jhr. van der Bergh van Heemstede den Olympischen kampioen toe. In de eerste plaats echter bracht hij een woord van dank aan Guus Schilling, den trouwen verzor ger, die dag en nacht in de weer was geweest om van Egmond in vorm te krijgen. Vervolgens wenschte hij van Egmond zelf geluk en sprak de hoop uit, dat zijn beenen, die sterk genoeg waren om het Olympisch kampioenschap te veroveren, ook sterk genoeg zouden zijn om de weelde daarvan te dragen. Namens het Nederlandsch Olympisch Comité sprak Baron Schimmelpennick van der Oye, ter wijl tenslotte de directeur van het Stadion, de heer J. J. van der Bergh, namens de directie en de Stadionbezoekers een hartelijken geluk- wensch uitsprak voor Van Egmond, die zijn loopbaan in dit Stadion was begonnen en altijd het voorbeeld van een sportief athleet was ge weest. Prins Hendrik hing vervolgens den kampioen een grooten lauwerkrans om, waarmede de hulde op het podium was afgeloopen en van Egmond, voorafgegaan door de vier tripiets en vervolgens door 16 renners zijn eererondje reed onder de klanken van het Wilhelmus. Intusschen was ook de Duitsche amateur Wereldkampioen Richter met bloemen gehuldigd evenals de profkampioen Scherens. Beiden reden hun eererondje, terwijl de volksliederen ge speeld werden. Toen ving eindelijk het programma aan. Allereerst kwamen de sprinters in de baan, die een voorname rol hadden gespeeld in de Wereldkampioenschappen te Rome. Thans was er dus gelegenheid om revanche te nemen. In den eersten rit van den sprintwedstrijd start ten Scherens en Palck Hansen. De Deen moest de leiding nemen, doch in de bocht reeds ging Scherens voorbij en zonder veel moeite won hij van den kop af. 1. Scherens, laatste 200 M. in 13 2/5 sec.; 2. Falck Hansen op een halve lengte. De tweede rit bracht een strijd tusschen Michard en Moeskops. De Hollander toonde hier dat hij nog heel wat in z'n mars heeft. Michard ham de leiding en Moeskops volgde rustig. Voor de marathontribune zette de Franschman de spurt in. De Hollander pakte onmiddellijk het wieltje. Op het rechte einde kwamen de renners gelijk. Een prachtige sprint volgde en even vóór de eindstreep ging Moeskops zijn tegenstander voorbij. De Franschman bleef een half wiel achter. 1. Moeskops, laatste 200 M. in 12 3/5 Sec.; 2. Michard. Vervolgens kwam Moeskops tegen Falck Hansen. Moeskops moest den kop nemen. Voor de marathontribune zette hij zijn spurt in en in een hoog tempo liep hij weg. Falck Hansen benaderde hem even. doch de Hollander gaf hem geen kans en met een lengte verschil ging hij als eerste over de streep. 1. Moeskops, laat ste 200 M. in 12 3/5 sec.; 2. Falck Hansen. Tusschen Michard en Gerardin ontspon zich sen heftige strijd. De oud-wereldkampioen nam de leiding, doch werd in de laatste bocht gepasseerd door zijn landgenoot, die hem met een halve wiellengte sloeg. 1. Gerardin, laatste 200 M. in 121/5 sec.; 2. Michard. Hierna kwam Moeskops tegen Scherens. Te vergeefs trachtte Moeskops den wereldkampioen den kop op te dringen. Voor de marathon tribune liep hij weg. Scherens pakte onmid dellijk het wiel en in een prachtige snelle spurt ging het op de eindstreep af. Moeskops reed schitterend en wist den kleinen Belg keurig op te houden. Eerst op de streep passeerde Scherens. De Hollander verloor met banddikte. 1. Scherens, laatste 200 M. in 131/5 sec.; 2. Moeskops. Een verrassing bracht de zesde rit, die door Falck Hansen met uiterst gering verschil werd gewonnen van Gerardin. De Franschman had tot bij de finish de leiding. Op het laatste oogenblik echter passeerde de Deen. 1. Falck Hansen, laatste 200 M. in 12 4/5 sec.; 2. Gerardin. Scherens kwam vervolgens tegen Gerardin. De Franschman nam den kop en behield dien tot op het laatste rechte eind, toen ging Scherens onweerstaanbaar voorbij. 1. Scherens, laatste 200 M. in 12 4/5 sec.; 2. Gerardin. Michard en Falck Hansen voerden een hef- tigen strijd. Reeds zeer vroeg zette de Fransch man de spurt in. Hij liep uit en gaf daarbij Falck Hansen geen kans. Met bijna een lengte ging hij als eerste over de streep. 1. Michard, laatste 200 M. in 12 2/5 sec; 2. Falck Hansen. In de negende rit verschenen Gerardin en Moeskops aan den start. De Franschman nam de leiding en behield die tot voor de Marathon tribune. Moeskops liep daar plotseling weg en prachtig spurtend gaf hij Gerardin geen ge legenheid langs hem te komen. Met een halve lengte won de uitstekend rijdende Hollander. 1. Moeskops, laatste 200 M. in 12 /45 sec.; 2. Gerardin. De laatste rit werd tenslotte na uiterst span- nenden strijd gewonnen door Scherens, die met bijna onmerkbaar verschil Michard sloeg. 1. Scherens, laatste 200 M. in 12 4/5 sec.; 2. Mi chard.- In totaal zegevierde Scherens dus met vier overwinningen, tweede was Moeskops met vijf punten, terwijl Michard, Gerardin en Falck Hansen ieder zeven punten behaalden. Scherens bood Moeskops zijn bloemen aan en luide toe gejuicht reden beiden een eere-ronde. Na deze eere-ronde schonk Moeskops zijn bloemen aan Hans Herkulyns, den motorrenner die verleden jaar zoo ongelukkig viel, doch die thans weer in zooverre hersteld is, dat hij deze wedstrijden kon bijwonen. De amateur v. d. Pol en de wereldkampioen Paillard volgden later Moeskops' voorbeeld. In den wedstrijd achter motoren over 100 K.M., die als revanche van de wereldkampioen schappen was bedoeld, startten de renners in deze volgorde: Paillard, Schlebaum, Thollem- beek, Linart, Sawall, Möller, de Graaf. Reeds in de eerste ronde verhuisde de Graaf naar de vierde plaats, terwijl even later Thol- lembeek een lekken band kreeg en op de laatste plaats belandde. Schlebaum kwam achter Pail lard te liggen en volgde als tweede man voor- loopig rustig den leider. Achter hem kwam Sa wall, die slechts enkele meters op de Graaf voor was. De overigen bleven een halve tot anderhalve baan achter. Voorloopig was het een vrij eentonige race. De renners bleven op denzelfden afstand rond cirkelen, zonder een enkele poging te wagen. Eerst na 55 ronden bracht Paillard wat leven in de brouwerij. Hij waagde een aanval op Thollembeek, die echter kans zag den wereld kampioen tegen te houden. Van deze situatie maakte Schlebaum gebruik. Hij liep op Paillard in, doch tot een aanval kwam het niet. Ronde na ronde werd weer gereden in dezelfde volg orde en de spanning ontbrak geheel. Na 105 ronden, dus ongeveer op de helft van de race passeerde Möller den Nederlander de Graaf, doch enkele ronden later was de volg orde weer als daarvoor, de Graaf kwam achter Sawall en deze weer achter Schlebaum. Toen waren het de Belgen die eindelijk een poging waagden en een beetje spanning brach ten. Zoowel Linart als Thollembeek gingen er in een geweldig tempo van door en slaagden erin de Graaf te passeeren. De jonge stayer had blijkbaar te veel van zijn krachten gevergd. Hij gaf geen strijd, werd door de anderen gelapt en lag spoedig op de laatste plaats met twee ronden achterstand. Met nog 60 ronden voor den boeg gaf hij op. Dertig ronden voor het einde ondernam Thollembeek een serieuzen aanval op Sawall. De Duitscher echter gaf zich niet gewonnen. Hij hield Thol lembeek op en deze raakte los. Een paar ronden deed Linart een poging, doch ook hij moest lossen. Weer bleven de renners ronden lang cirkelen, zonder dat er van strijd sprake was. Tegen het einde echter er waren nog tien ronden te rijden kwam Schlebaum opzetten. Men verwachtte een aanval, doch Paillard, het gevaar ziende, zette even aan en spoedig was er weer een behoorlijke ruimte tusschen den leider en nummer twee. Sawall meende van de situatie te kunnen profiteeren. In een geweldig tempo stoof hij op Schlebaum af, die zich echter prachtig weerde. Sawall moest terug en raakte daarbij los. Hier mede was de strijd beslist. Onbedreigd ging Paillard als eerste over de streep. De uitslag was: 1. G. Paillard (Frankrijk) in 1 uur 23 min. 31 sec.; 2. J. Schlebaum (Nederland) op 40 M.: 3. W. Sawall (Duitschland) op 90 M.; 4. V. Li nart (België) op 150 M.; 5. E. Thollembeek (België) op 750 M.; 6. E. Möller (Duitschland) op 995 M. H. de Graaf (Nederland) opgegeven. Zooals we reeds mededeelden, had de Duit sche Wielerbond aan den wereldkampioen Richter verboden te Amsterdam te starten. Daardoor kon dus de wedstrijd tusschen v. Eg mond en Richter niet doorgaan. De Olympische kampioen deed in plaats daarvan nu een offi cieuze aanval op het wereldrecord 500 M. met vliegenden start, dat met 32 2/5 sec. op naam van Linari stond. De poging van v. Egmond slaagde. Hij reed de 500 M. in 313/5 sec. Als aanvulling reden profs, onafhankelijken en amateurs enkele bijnummers. Een premie wedstrijd voor beroepsrijders en onafhankelijken werd gewonnen door J. v. d. Heijden; 2. S. Hoevens; 3. P. Ikelaar; 4. J. En- gelmoer; 5. J. Looyen. De premies waren voor J. v. d. Heijden (2), Muller, Scheltes, Brilman en Thiel. De klassementen-wedstrijd voor amateurs werd gewonnen door O. v. d. Pol; 2. A v. d. Linden; 3. A. Sabbé; 4. G. Pelser; 5. N. de Bruin. De beroepsrijders en onafhankelijken die in den premiewedstrijd geen prijs hadden gewon nen reden nog een troostwedstrijd over 4 K.M. Winnaar werd W. Bouquet; 2. J. Anspach; 3. W. Ooms; 4. H. Engelmoer; 5. N. Sliphorst.' Naar wij vernemen heeft de Minister van Staat, Minister van Binnenlandsche Zaken het volgend schrijven gericht tot de Gemeentebe sturen. „Met toezending van het jaarverslag over 1931 van het Centraal Archief en Inlichtingen bureau inzake Maatschappelijk Hulpbetoon voor Nederland, moge ik Uw College voor zoover noodig verzoeken bijzondere aandacht te wil len wijden aan het doel en de werkwijze van dit instituut. Het mag als bekend worden verondersteld, dat misbruiken en verkeerde praktijken bij geldinzamelingen, vooral in de huidige tijds omstandigheden in toenemende mate aan het licht komen en somtijds zeer ernstige vormen hebben aangenomen. Meermalen komt het voor, dat niet-bonafide instellingen of personen door misleidende voorspiegelingen en vervalschte aanbevelingen toestemming verkrijgen om col lecten te houden. Het is daarom, naar mijne meening zeer ge- wenscht, dat door de gemeentebesturen eerst dan toestemming tot collecteeren worden ver- Ipend, wanneer men zich grondig heeft doen voorlichten o.a. over de betrouwbaarheid van de aanvragende instelling, over de persoon van den collectant en het doel der te houden geld inzameling, waardoor voorkomen kan worden, dat ingezamelde gelden voor verkeerde doel einden zouden worden aangewend. De bevol king behoort de zekerheid te hebben, dat elke misleiding bij een openbare cóllecte is uitge sloten, wetende, dat ook in dezen het gemeente bestuur over haar belangen waakt. Met het oog hierop meen ik den gemeente besturen, aldus de Minister, nogmaals ernstig in overweging te mogen geven voor zoover zij daartoe nog niet overgingen zich aan te sluiten bij het centraal Archief bovengenoemd, opdat voortwoekerende misbruiken op het ge bied der openbare inzamelingen gemeenschap pelijk zullen kunnen worden bestreden. Te Rotterdam heeft de Hollandsche Maat schappij van Landbouw haar algemeene ver gadering gehouden, welke in verband met de tijdsomstandigheden zeer druk was bezocht. De bijeenkomst werd geopend met een rede van dr. H. J. Lovink, voorzitter van de Hol landsche Maatschappij. In deze rede werd een overzicht gegeven van het resultaat van de verschillende crisismaatregelen, welke in het belang van den landbouw door de Regeering zijn getroffen. De bietensteunwet heeft niet gebracht, wat er van verwacht werd. De stijgende Suiker prijzen doen echter niettemin een meer loo- nende bietenteelt verwachten. Algemeene vol doening heeft de Tarwewet gebracht. Alleen betreurt spr. de jongste maatregelen, volgens welke een gedeelte dezer tarwe ook op de vrije markt komt. Het maalpercentage had vei lig van 25 pet. op een eenigszins hooger per centage kunnen worden gebracht. Wat de Crisiszuivel- en de Crisisvarkenswet betreft, deze hebben haar gunstige uitwerking reeds gehad vóór het inwerkingtreden daarvan. De prijzen zijn dientengevolge omhoog gegaan. Ook van de Crisispachtwet wordt een gun stige uitwerking verwacht. Bij de beoordeeling van onze buitenlandsche handelspolitiek diene men er rekening mede te houden, dat alle landen trachten zooveel mogelijk in eigen voedselvoorziening te voor zien. Duitschland met zijn agrarische politiek is daarvan een voorbeeld. Maar hetzelfde kan gezegd worden van Frankrijk en de andere landen en de conferentie van Ottowa heeft voor de Vereenigde Staten, wat de landbouw- exporteerende landen betreft, funeste bepalin gen voorgesteld. Wij staan nog, aldus dr. Lovink, voor moei lijker tijden dan wij bij de voorjaarsvergade ring doormaakten, maar met Gods hulp hopen wij ook deze tyden door eendrachtige samen werking te boven te komen. Na het uitbrengen van het jaarverslag, de bestuursverkiezingen en de voorgestelde sta tutenwijziging werd overgegaan tot de rond vraag, waaraan door een 23-tal aanwezigen werd deelgenomen- Ingediend werd eene motie, waarbij het Hoofdbestuur werd opgedragen al of niet in samenwerking met andere organisaties er bij bevoegde autoriteiten op aan te dringen, dat dusdanige maatregelen genomen zullen wor den, dat de veehouders de productiekosten van de melk zullen ontvangen. Deze motie werd door het Hoofdbestuur overgenomen. Door den voorzitter werd medegedeeld, dat deze maand een conferentie zal plaats hebben met de directie van de Varkenscentrale. Opgemerkt werd voorts, dat de vleeschinvoer uit Denemarken al zoo miniem is, dat deze geen invloed meer uitoefent op de veeprijzen in ons land. Donderdagmiddag omstreeks half 1 is op den Mauritsweg te Rotterdam een negenjarig meisje door een vrachtauto overreden. Het kind was op slag dood. Nu de plannen tot het houden van een zes- daagschen wielerwedstrijd in de hoofdstad vaste vormen hebben gekregen, hadden wij een onder houd met den organisator. Ik zal er voor zorg draden, dat het Amster- damsche publiek de beste Europeesche zesdagen- renners op de baan zal zien, aldus de heer Fr. Grolms, organisator van verscheidene six days in Duitschland, iemand die zijn sporen op dit gebied al vele malen verdiend heeft. Schrijft u maar gerust neer, vervolgde de heer Grolms, de Zesdaagsche te Amsterdam de eerste gaat beslist door. De contracten worden op zijn laatst Vrijdag geteekend. Reeds is de firma J. H. de Wilde te Gouda aan het werk om zoo spoedig mogelijk d» houten baan op te leveren, welke in het R. A. I.-gebouw zal worden ge legd. Een en ander wordt beheerd door de Internationale Sportgebouw Maatschappij, waar bij de firma de Wilde en ook de heer A. Hol lander uit Merano geïnteresseerd zijn. De heer Hollander zal zich met de zakelijke zijde van de Maatschappij bezig houden, terwijl ik zelf de algemeene leiding op me zal nemen. Voorts zullen de heeren Rust uit Keulen en J. J. Stol uit Amsterdam de technische leiding op zich nemen wat betreft de cabines, de inrichting, de organisatie op en buiten de baan enz. Tenslotte zijn de heeren juryleden, die altijd op de Sta dionwielerbaan hun werkzaamheden verrichtten, gevraagd of zij ook bij dezen Zesdaagsche wil len zorg dragen voor een goed en sportief ver loop van den wedstrijd. De definitieve data zijn bepaald op 18—24 November a.s., doch wij hopen, dat wij reeds voor den Zesdaagsche op de nieuwe winterbaan te Amsterdam een be langrijke internationale wedstrijd kunnen laten verrijden. We denken aan een internationalen sprintwedstrijd en een internationalen drie- uurskoppelwedstrijd in den tijd van 1 tot 13 November. Het totaal aantal plaatsen bedraagt 7000, ging de heer Grolms op een vraag onzerzijds voort. Hiervan zullen ongeveer 41/2 duizend zitplaatsen, de rest staanplaatsen zijn. Met de gemeente Amsterdam zijn de noodige besprekingen ge voerd en alles is reeds voorzoover dat noodza kelijk was, in ordé gemaakt. Voorloopig zal er één zesdaagsche per jaar worden gehouden, maar de mogelijkheid is niet uitgesloten, dat ook in het voorjaar, in Maart b.v., nog een Zesdaagsche wordt gehouden. Alles zal in dezen afhangen van de publieke belangstelling. De heer A. Hollander, die zich intusschen bij ons gevoegd had, mengde zich hier in het ge sprek. Denkt u, aldus zijn vraag, dat het publiek zich voldoende voor dezen Zesdaagsche zal interes seeren? Doch de heer Grolms was ons al voor: Na tuurlijk, Amsterdam heeft een uitstekend wie lerpubliek, doch van onzen kant wordt verwacht dat de strijd op de baan zoo spannend en zoo sportief mogelijk gestreden zal worden, en daarvoor heeft de organisatie zorg te dragen. Dan is succes zeker verzekerd. En de bezetting? vroegen wij. Ik heb u al gezegd, antwoordde de heer Grolms, de bezetting moet en zal uitstekend worden. Momenteel worden onderhandelingen gevoerd met de sterkste Europeesche zesdagenrenners. Eerst ga ik eens een kijkje nemen op verschil lende buitenlandsche banen. Het gaat mij niet om renners van naam, doch wel om renners, die in vorm zijn. Van hen kan men een spor tleven strijd verwachten en tenslotte ziet het publiek dat graag. Toch kan ik u reeds wel eenige namen noemen: de Hollanders Piet van Kempen en Pijnenburg, verder Jan van Kempen en Braspenning, Bogaert, de Franschen Guim- bretiere, die tusschen twee haakjes niet naar Amerika gaat, doch gecontracteerd heeft voor den' Zesdaagsche te Keulen, welke van 28 December a.s. gehouden wordt, verder Wambst en Broccardo, de Duitschers Rausch en Huert- gen, Schön en Buschenhagen, de Belgen Char- lierDe Neef en ook G. Debaets en Van Nevele. Ja, en Italianen, doch Binda niet, dat blijft tenslotte een wegrenner, geen rijder voor een Zesdaagsche. Maar, zooals u ziet, de sterkste Europeesche renners zijn hier al genoemd. Voor den Amsterdamschen Zesdaagsche wordt er nog in dit seizoen een te Berlijn gehouden, n.l. van 410 November. Ook daar wil ik eens een kijkje gaan nemen, doch u begrijpt wel, op dat tijdstip zijn de renners, die te Amsterdam uitkomen, al reeds geruimen tijd gecontrac teerd. Tenslotte vertelde de heer Grolms ons nog iets over de regeling zelf. Na 12 November mag geen der deelnemende renners meer in wed strijden uitkomen, zoodat zij al him krachten te Amsterdam kunnen geven. Tenslotte vinden op de volgende uren klassementen plaats. Voor de eerste maal des middags om 5 uur, daarna om 10 uur des avonds, voor de derde maal om 2 uur des nachts en voor de vierde maal om 4 uur des nachts. Gewoonlijk wordt om 2 uur des nachts een puntenklassement ge maakt over 10 ronden, doch deze zijn nu ver deeld over twee klassementen, elk van vijf ron den met de bedoeling de krachten der renners over een aantal uren te verdeelen. In den nacht van 9 op 10 Augustus werd in gebroken in het kantoor van de Petrolfire aan den Parallelweg te Rotterdam. Bij het onderzoek, dat depolitie instelde, vond zij een ruit, waarop vingerafdrukken za ten. Deze ruit werd ter beschikking van den dactyloscopischen dienst gesteld, waar men uit maakte, dat de afdrukken afkomstig waren van den zes-en-dertig-jarigen J. v. W., een goeden bekende van de politie, wiens verblijf plaats evenwel onbekend was. Woensdag kwam een rechercheur den man echter op straat tegen en onmiddellijk gearres teerd. Gebleken is, dat hij nog een gevangenisstraf van vier maanden te goed had voor een geval van verduistering. De man heeft bekend. ALKMAAR, 9 September 1932. Kaasmarkt. Voorloopig bericht. Aanvoer 81 stapels, 116.000 K.G. 42 fabrieks kl. ƒ22, fabrieks comm. 16» boeren kl. 19, boeren comm. Handel. BROEK OP LANGENDIJK, 9 Sept. 1932. 1600 KG Tomaten A 6—7.10; ƒ7.20; C ƒ2.70 en CC ƒ2; 22000 KG Aardappelen: Schotsche Muizen ƒ11.70; Eigenheimers ƒ1.401.90; Blauwe Eigenheimers 1.202.Drielingen 1.50—2.20; 625 KG Woftelen ƒ1.40; 27000 KG Roode Kool ƒ0.60—1.90; 24000 Vroege Witte Kool ƒ0.60—1.10; 15000 KG Uien: Gele Uien ƒ2.40—2.80; Gele Drielingen ƒ2.202.50; Gele Nep ƒ6.20—6.60; 1500 KG Slaboonen ƒ2—2.40; 1650 KG Bieten ƒ0.69—1.50; 1250 KG Ramme nas 0.602.530 KG Druiven: Alikanters ƒ3090—32.70; Frankenthalers 33.80—34.20; 6200 stuks Bloemkool le 7.50—13.50; 2e ƒ2.—4.10 HOORN, 8 Sept. Fabriekkaas 22; fabriek.- comm 24; kl. boeren 20, commissie 24, stapels 27 stuks; 25498 K.G. Handel goed. NOORD-SCHARWOUDE, 9 Sept. 1932. Noor- dermarktbond 12400 K.G. Aardappelen: Schotsche Muizen 1.401.60, groote onver koopbaar, Drielingen 22.10, BI. Eigenheimers 1.49—1.60. 11400 K.G. Sperzieboonen 2—3.50. 275 K.G. Zilveruien: Zilvernep 7.1011.10, Drielingen 2.40—2.50. 21200 K.G. Uien: Gele Nep 6.30—6 60, Drielingen 2.10—2.40, Uien 2.20—2.60, Grove Uien 2.60—2.80. 1250 K.G. Peen 1.30, 850 K.G. Kroten 0 80—1.20—050, 23400 K.G. Roode kool 0.60—1.80, 46600 K.G. Gew. witte kool 0.700 90, 4500 K,G. Gele kool 0.602.30. Alles per 100 K.G. 180 stuks Bloem kool 10.2011.40 per 100 stuks. WARMENHUIZEN, 8 Sept. Heden besteedde men voor Gele Nep 5.707; Gele Drielingen ƒ2.20—2.60; Gele Uien 2.99—3.10; Slaboonen ƒ2—3.50; Roode Kool f 1—1.90; Witte kool 0.80 Schotsche Muizen f 0.501.70; idem groote 60 08; idem drielingen ƒ1.802.10; Eigenheimers ƒ0.802; Blauwe 1—2, per 100 K.g. OMROEPERS Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. 20 cent per regel (Niet voor den handel) niiiiiniiiiiiïiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiNiiiiiiiliiiiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiüiiiiig ailllllllllIllllUllllllllllllllllll»llll!IIIINIIIIIIIIIllllllllll]lllllll]lll!llllllllllllllll!llllllllllllllllll!llllllllllllllllll!IIINIIIIIIIi:illllllllllllllllllllllllllllliNIIIIIIII!lllllllliroillllllllll[ll[B B.z.a. te Arnhem een fl. Huisnaai ster voor japonnen maken en des- gewenscht ook veranderwerkr. Br. letter O 10647, bureau van dit blad. Er biedt zich aan te A'dam een net Meisje van 18 j., voor dir., voor den dag. Br. lett. O 10534, bur, v. d. bl. Een bekw. timmerman b.z.a. voor het repareeren van woningen of voor kleine verbouwingen. Tegen concur- reerende prijzen. Aanbevelend W. J- STUYVENBERG, Bollenhofschestraat 139, Utrecht. O 10589 B. z. a. vergevorderd 18 jaar. Van g.g.v. Brieven onder lett. O 10653, Bureau van dit blad. B. z. a. een GEDIPL. BAKKER Voor brood, koek en beschuit. Loon nader overeen te komen. Br. lett. O 10652, Bureau van dit blad. B. z. aNet R.K. MEISJE te Amsterdam, leeftijd 18 j., als tiveede meisje v. d. dag. v.g.g.v. Br. lett O 10673, Bur. van dit blad. R.K. meisje te Amsterdam, 24 j„ zag zich gaarne gepl. in Manufact.-zaak als VERKOOPSTER of iets dergelijks. Met het vak bekend. Brieven onder lett. O 10636, bur. v. d. blad. Nette Juffrouw vraagt aan huis, Haarlem of omg. Geman geld 24 ct. per K.G. Genegen proef te wasschen. Brieven onder letter O 10640, bureau van dit blad. Er biedt zich aan een om in een winkel behulpzaam te zijn. Brieven onder letter A, Poststation, Stompetoren. o 10644 Biedt zich aan te Alkmaar een be kwame TUINDERSKNECHT, 21 jaar, R K Hoog loon geen vereischte. Brie ven lett. O 10657, Bur. van dit blad. Biedt zich aan in N.-Holland genegen alle voorkomende werkzaam heden te verrichten. Brieven onder lett. O 10675, Bur. van dit blad. üïiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiuiHniniiiP GEVRAAGD: zich te vervoegen: COELEWIJ, Amstel 26, bij de Munt, Amsterdam. Aanmelden 's avonds na 8 uur. o. 10610 Gevraagd tegen 15 September een goed kunn. koken en van g.g.v. Aanm. tusschen 89 uur 's avonds, Valeriusplein 26, Amsterdam. O 10465 Voor direct gevraagd net R.K., van schriftel. getuigen voor zien, loon naar bekwaamheid. Mevr. MULDER, Grevelingenstr. 14, Am sterdam. O 10526 Gevraagd voor dag, of dag en nacht Adres Stationsweg 18, Hillegom. O 10578 Met 15 Sept. of later gevraagd in gezin met 2 kinderen NET MEISJE voor d. en n. met huiselijk verkeer niet beneden 25 jaar. Loon 25 per maand. Zich persoonlijk of schrif telijk aan te melden bij Mevr. v. ETTEN, Linnaeusparkweg 136, Am sterdam. O. 10666 Gevraagd voor direct net voor de hulshouding, in klein gezin met huiselijk verkeer. Zelfstandig kunnende werken. H. BRÜGGEMANN, Groote Noord 49, Hoorn. O 10654 Mevr. SMIT, Beethovenstraat 99, Amsterdam, vraagt met October bekend met koken. O. 10674 gevraagd van 7y£ tot 10i/$ uur, f 3.50 per week. Buiten Dommerstr. 6 hs., Amsterdam. O 10635 Mevr. BOS, Dahlialaan 16, Aerden- hout, vr. tegen 1 Oct. een v.g.g.v., goed kunn. werk, en koken. O 10639 Gevr. te Beverwijk leeftijd 1718 jaar. Brieven onder letter O 10642, bureau van dit blad. CHOC.- EN SUIKERWERKEN Gevraagd te Amsterdam bekwaam Persoon, hekend met alle voorko mende werkzaamheden. Br. onder letter O 10648, bureau van dit blad. Een flinke gevraagd, met kost en inwoning hij C. BLOETJES, Aardappel- en Groen- tenhandel, Oudegracht 74, Alkmaar. O 10656 Gevraagd een R. K. MEISJE genegen alle voorkomende bezighe den te verrichten, Q. Schouten, Kl. Houtweg 1, Haarlem. O. 10665 Gevraagd te Heiloo voor de maand Nov. een nette Brieven letter O 10659, aan het Bur. van dit blad. NETTE SLAGERSLEERLING gevr. bij J. BESTEMAN, Buiten Oranje straat 16, Amsterdam. O. 10667 Twee nette gevraagd, 14 k 15 jaar, Zllversmederij MOERKERK Co., Korte Margare- thastraat 5 en 7, Haarlem. O 10677 gijiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiniiiniiuniiiminiiiiiiiiiiiiiiiHitiiiiiiiniiiiiiiiimiitinimniiminni1 Spoed. Wegens dubbele zaken in papierwaren etc., welke burger bestaan oplevert. Boeken ter inzage. Brieven onder letter O 10643, bureau van dit blad. iiiiiHiiitiiiMiininiiniiiniiniiiiiiiiuiiiiniiiiiiMuiMiiiiimmininmininimnunnninw uiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiriiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiiiiiiaiiuiiiiiiiuiiimiiiiiuiinDuiinmuiiiuig Te koop op een dorp prov. Utrecht een goed beklante geen groote omvang. Brieven onder letter O 10655, Bureau van dit blad. Te koop: LOOPWIJK, zelfst. werk kring, koopsom f 500.Verdienste circa f 14 k 18 p. w. Br. No. 67, Bij kantoor de „N. Dag," Karei du Jar- dinstraat 4, Amsterdam-Z. O 10658 Door omstandlgh. z. g. a. n. HEERENRIJWIEL met torpedon., kettingk., bagagedr. op stand, en bel.pl.; zeer weinig be reden. f 30.Leidschestr. 2, Haar lem, O 10664 Te koop een Te bevragen bij F. VERSTEEG, Wil- lemsbeeksweg 56, IJmuiden-Oost. O 10680 Te koop aangeb. z. g. a. n. mod. KINDERWAGEN (dikke banden). Bill, prijs. Na 6 u. Spaarnwoudestr 28rd., drukb., Haarl. O 10678 f 15 solide Singer Gegarandeerd goed. Bosboom Tous- saintstraat 5, Amsterdam. O. 10670 sjjiiiiiiiiiuiiiiiiiiniiiiniiniiiiiiiiiiiiiiiiigiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiniiiiiiiiniiiiiiiH Sjiiiiiiiiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiuiiiii Te koop Tegen den leg. P. DRUIVEN, St. An- toniesstraat 45, Bergen. O 10676 iiiiiMmiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiKMiuiiiiiiiMiMiiiiuuiiiiiiiiiiiMiiiiiiniiiiiiiniiiiiiiniiitiiuiug iiiiiuuiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifiiiinniiumunuiiinuiim Centrum stad, bij de Anegang, ruim met bovenwoning, geschikt voor alle doeleinden. Terstond te aanvaarden. Adres: NIEUWE dkACHT 62, Haarlem, Telefoon 14535. O. 10679 Te huur een m. gr. Tuin. Te bez. Hendrik Roozen- laan 41, Haarlem. Huur f 4.50 p. w. O 10661 TE HUUR Huur 3.80, 2de Wittenburger- dwarsstr. 44. Sleutel 42 hs., 2de Bo venhuis, Boniplein 17, 6.Te bevr. M. SIBBEL, Ringdijk 7, Telef. 52727, Amsterdam. O 10638 Ontr. te h. of te k. een Winkelhoek huis m. poort, in drukke straat. Te bevr. Esschilderstr. 26rd., Haarlem. O 10662 Te huur: Benedenhuis, 4 k., Serre enz. v. d. Vinnestr. 4, Haarlem, 35 p. m. Te bevr. Kinderhuissingel 60, Haarlem. 10660 fhiiiiiinniniiiii TE AMSTERDAM. R. K. Jongedame vraagt In goed katholiek gezin pension met huise lijk verkeer, doch vrije slaapkamer. Brieven onder letter O. 10668, bur. van dit blad. fiiiiiiiniiiiiiniiniiiiiiuiiiiiiiininiiuiiiHiitmitniiitiiiiiiiimiiiuituiiHimiiiimiiiiiiiuiiiiiiiimitimuiiiiiniiiiinuniiiniiiiiiniiitiiiniuiniimuiiiiimtiimDniiiiii ^iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuiiiiiiiuiiuiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuuniiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiniiiuiuiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiniiiiiuiiiüiiiiiiiiiniiiiuiiuiiiiiiiininiiininimiiiiii Pension aangeboden in klein gezin op netten stand, centrum Ooster beek. Brieven onder letter O 10646, bureau van dit blad. R.K. Jongedame zoekt net Pension, m. of z. kost, omtrek Watergraafs meer, Amsterdam. Spoed. Br. onder letter O10637, bureau van dit blad. Aangeboden door Leeraar M. O. lessen voor alle ook repetitielessen. J. M. A. M. SIEWE, Job. Verhulststraat 161 hs., A'dam. O 10477 Viool- en Piano-onderr. aangeb. te Haarlem, door bekw. leeraar a 60 ct. per les. uitst. ref. Brieven onder lett. O 10641, bureau van dit blad. PIANO-ONDERWIJZERES te A'dam, b.z.a. voor het geven van degelijk onderr. Brieven onder letter O 10473, bureau van dit blad. LEERT AUTORIJDEN. Hesseling Holzliaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus f 15. Tot rijbewijs 30. O 10321 Vioolles te Utrecht. Grondig viool les aangeboden door beroepsmusicus a 3 per maand. Brieven onder lett. O 10645. bureau van dit blad. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussaintstr. 7, Telef. 82104, A'dam. O 10319 Gediplomeerd heeft nog eenige uren beschikbaar f 3 en f 6 per maand. JAC. CATS- KADE 68, Amsterdam. O 10669 aangeboden f 2.50 per maand. Mej. M. v. RIJN, 2e Jan v. d. Heijdenstr. 5hs„ Amsterdam. O 10672 an—mms ^jiiiniiiiiiiiiiiuiuiiiiiiimiiiiiiitiuiiiiiuiiiiiiiiHmiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiuiiiiMiiiiiiniiuiMiiiiiiniiiiiiiiiiiitinmiiiiiiiiiinmiuuiiiuuuuuiiiuiiiiniu Te huur te Amsterdam MERCA TORPLEIN bev. 3 kam., keuk., badk., enz. Huur prijs 9.50 p. w. Pracht 3e Boven huis, bev. 4 kam., keuken, badcel enz. Schitterend uitzicht, f 8.50 p. w. Sleutel Mercatorplein 49, winkel. O 10116 Net Kosthuis aangeboden te Haarlem Nrd. Prijs f 10 p. w. Br. lett. O 10663, Bureau van dit blad. GEROUTINEERD JAZZ-PIANIST Gevr. te Utrecht voor amateur Zang clubje. Liefst over een goede stem beschikkende. Brieven onder lett. O 10651, Bureau van dit blad. Op 7 Sept. j.l. is gevallen op No. 15851 de 25000. En terstond door mij uitbetaald. Agent „Unie Obligatie" Mij. Aanbevelend J. Jacobs, Harp- straat 19, Utrecbt. O 10650 Het aangewezen adres voor prima Schoeureparatie is: J. Eijpe, Mr. Schoenmaker, Kapelstr. 22, Bussum. Opgericht 1872. O 10649 PERMANENT WAVE (compleet) MAISON WILL'S ALBERT CUYPSTRAAT 203 b, Amsterdam. Op vertoon van dezen bon gratis friction. O 8801

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11