KENNEMERLAND SCHOONMAAK TE NEW YORK Geen sprake van uitstel Wisselkoersen Oorlogsstemming in la Paz Markten VRIJDAG 9 SEPTEMBER STOFZUIGERHUIS MAERTENS Vampyr stofzuigers 98. SAMENVOEGING BEVERWIJK EN WIJK AAN ZEE EN DUIN Vergadering van het fusie-comité Aanbesteding VELSEN IJMUIDEN—OOST IJMUIDEN CASTRICUM ONZE HANDELSNAAM IN HET BUITENLAND Oplichter uit het bloembollenvak voor de rechtbank Het regent klachten uit alle landen HAARLEMMERMEER BLOEMENDAAL HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE HILLEGOM LISSE LIJNDEN NOORDWIJK NOORDWIJKERHOUT SASSENHEIM WARMOND VIJFHUIZEN ZANDVOORT STAAT VAN BESOMMINGEN HERINGA WUTHRICH HAARLEM CENTRALE VERWARMING AALSMEER De voorloopige opvolger van Jammy Walker, MacKee, aan het bezuinigen Ook eigen honorarium verlaagd BEVERWIJK MARKTBERICHT RIJKSVISCHAFSLAG Ontwapeningsconferentie wordt in Januari voortgezet Paraguay mobiliseert reserve BAKTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Donderdagavond werd in een der zalen van het raadhuis te Beverwijk een vergadering ge houden van het comité „Groot Beverwijk", on der voorzitterschap van den heer P. J. J. Haa- zevoet. In deze bijeenkomst twerd overgegaan tot vaststelling van het voorstel tot uibreiding. In verband hiermede waren de heeren A. Smit en W. H. Meijer, beiden uit Velzen-Noord ter vergadering aanwezig, waarbij de heer Smit er op wees, dat aan een annexatie van Velsen- Noord niet viel te denken, nog afgezien van het feit, dat dit voor Beverwijk in geen opzicht een voordeel zou beteekenen. Spr. meende er met nadruk op te moeten wijzen, dat in de toekomst de gemeente Amsterdam zeer zeker beslag zal leggen op de beide kanaal-boorden, ten behoeve van de uitbreiding van het haven gebied van de hoofdstad. Bovendien is het in de geschiedenis nimmer voorgekomen, dat een deel van een groote gemeente bij een kleinere werd ondergebracht. De heer Meijer deelde deze meening, evenals meerdere leden van ret comité. Tenslotte werd men het er over eens, dat wel getracht moet worden een betere grensregelling tusschen de gemeenten Beverwijk en Velsen te verkrijgen, waardoor aan verscheidene onge- wenschte situaties een einde zal worden ge maakt. De werkzaamheden van het fusie-comité zul len zich dan ook bepalen tot het bevorderen van de samenvoeging der gemeenten Beverwijk en Wijk aan Duin en Zee en tot het verkrij gen van een billijke en betere regeling tusschen de gemeenten Velsen en Heemskerk (strandge- bied) Besloten werd aan de gemeenteraden van Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin een ver zoek om subsidie te richten. Vanwege den Rijkswaterstaat is aanbesteed de bouw van een duikerbrug met bijbehoorende werken in den Rijksweg No. 8, HaarlemSas- senheim, ter vervanging van de Lisserbrug on der de gemeente Lisse. Laagste inschrijver wass C. J. Kiebert te Sassenheim voor 15.951. Sociale Zondag. Het officieele programma voor den te houden Socialen Zondag op 11 Sep tember a.s. te Velsen-Noord, Waaraan alle so ciale, godsdienstige en charitatieve vereenigin- gen kunnen deelnemen is als volgt: 's Morgens in alle parochiekerken onder de H. Mis, algemeene H. Communie, terwijl onder de H. H. Missen over de sociale vraagstukken wordt gepredikt. De deelnemers (sters) van Santpoort gaan naar Velsen-Noord en worden daarbij in de eerste groep ingedeeld. Prijs wordt gesteld op jeugdvereenigingen, zooals St. Jo- seph-Gezellen; Graal en Patronaatsjongens. De deelnemers (sters) van IJmuiden en IJmui- den-Oost vereenigen zich in het Patronaat aan den Zeeweg,, stellen zich op met vaandels en banieren en marcheeren dan onder de tonen van de muziek naar Velsen-N. en sluiten over de pont achter Velsen-Noord aan. De 2 muziek korpsen worden zoodanig opgesteld dat zij voor den heelen stoet hoorbaar zijn. De afmarsch: IJmuiden en IJmuiden-Oost vertrekken 2.30 uur terwijl de opstelling om 2 uur plaats vindt. De geheele stoet vertrekt van de Kanaalkade te Velsen-Noord te 3 uur precies, opstelling voor Velsen-Noord en Santpoort 2.30 uur voor het Volksbondgebouw. Na de demonstratie door het Noordelijk ge deelte onzer gemeente, wordt de meeting ge houden op het sportterrein „Schulpen". Sprekers zijn de weleerw. heer kapelaan v. d. Hoeven, met als onderwerp Quadragesimo An no bezien in het licht van dezen tijd; de wel eerw. heer J. v. d. Akker (Centr; President) met ais onderwerp De stormklok luidt. Na de meeting Sluitingslof op het terrein, toegankelijk voor alle deelnemers en parochia nen van Velsen-Noord. Bij ongunstig weer wordt de meeting gehouden in de parochiekerk te Velsen-Noord. Bij het betreden van het mee tingsterrein wordt gezongen het Strijdlied van het R. K. Werkliedenverbond, na het Lof wordt door allen gezongen het lied Aan U, o Koning der eeuwen. Rijwiel gestolen. Door B. alhier is aan gifte gedaan van diefstal van zijn rijwiel, dat hij had geplaatst voor de woning van zijn patroon in de Van Linschotenstraat te IJmui den. Onderzoek door de politie wordt ingesteld. R.K. Begrafenisvereeniging. In onze paro chie is in principe besloten tot het oprichten var» een R.K. Begrafenisvereeniging „St. Jozef". Het voorloopig bestuur is als volgt samenge steld: C. van Tongeren, voorzitter; M. Bruinen berg, vice-voorz.; C. v. d. Kolk, le secr.; Bern. Hamers, 2e secr.; F. de Vilder Sr, penningm.; P. Tol, J. van Ewijk, M. Mertens, M. Zwanen burg. Het ligt in de bedoeling nc and een ledenvergadering te beleggen. Scheepvaartbeweging. In de afgeloopen maand Augustus kwamen van uit zee hier de sluizen ingevaren 297 schepen met een gezamen- 1 ijken inhoud van 1,878,130 kub. M. Naar zee vertrokken eveneens 297 schepen met een inhoud van 1,976,480 kub. M. De Belgische contingenteering. Naar Brus sel is een commissie vertrokken bestaande uit de heeren A. B. Brouwer, hoofd der afdeeling Visscherijen aan het departement van Econo mische Zaken en Arbeid; F. P. Vermeulen, secr. der Reedersvereeniging en P. Krab, dir. der Expeditie van de IJmuider Vischhandel- vereeniging, om te trachten gunstiger bepalin gen te verkrijgen voor den uitvoer van visch naar België. heeft hü moeten onderzoeken en het mag hier gerust gezegd worden, heeft hij steeds met mooi succes dien arbeid verricht. Ook bij de gemeen telijke politie-autoriteiten stond hij in groot aanzien. De heer Gorter moge nog menig jaar van zijn welverdiende rust genieten. Drankwet. Overeenkomstig de bepalingen van de Drankwet 1931 is door burgemeester en wethouders, na daartoe bekomen machtiging van den Minister van Binnenlandsche Zaken de vergunning voor den verkoop van sterken drank van Ant. v. Benthem overgeschreven op den nieuwen eigenaar van hotel Sportrust, den heer H. Birksma. Bouw van woningen. Niettegenstaande de slechte tijdsomstandigheden wordt de bouw van woonhuizen alhier nog steeds voortgezet en al moge het niet zoo sterk zijn als voorgaande ja ren, er gaat toch geen vergadering van burge meester en wethouders voorbij of op bouwaan- vragen wordt een beslissing genomen. Ook thans worden wederom twee dubbele woonhui zen gebouwd en wel een aan den rijksweg door A. Vlaar en een aan de Geelvinkstraat voor H. v. d. Pauw. Gisteren publiceerden wij het bericht van een bloembollenverzender uit Noordwijk, die er op betrapt was, dat hij andere bollen verzond dan die, welke door den ambtenaar van den Plan- tenziektenkundigen Dienst waren onderzocht en goedgekeurd. Een schandelijk geval, waardoor de exporthandel ongetwijfeld zeer benadeeld is. Vandaag moeten wij een rechtbankverslag ge ven van een jongeman uit Hillegom, die in Bel gië verschillende menschen oplichtte door geld voor bloembollen te ontvangen, zonder later waar te leveren. De 25-jarige P. J. K. begaf zich eind December 1931 naar Antwerpen en in de omgeving daarvan zocht hij verschillende de- pötshouders, o.a. voor verkoop van gladiolen. Zij moesten dan een borgstelling storten, doch bloembollen hebben zij echter nooit gezien. Een bloemist uit Deurne was het eerst gedupeerd ge worden en hij verscheen voor het hekje der Haarlemsche Rechtbank om te getuigen. President; „Is dit de man, die u onder valsche voorspiegelingen geld afhandig heeft gemaakt?" Getuige: „Awel, menier de rechter, dat zou ik wel denken, maar hij is intusschen aardig dik geworden!" Dit gezegde oogstte groote vroolijkheid, omdat het wel 'n bewijs is voor den goeden kost in onze Huizen van Bewaring! Verdachte zit n.l. reeds van 10 Mei af in voorarrest. Getuige vertelde, dat hü voor 870 francs gla diolen aan verdachte had besteld. Als hij echter direct 700 franc betaalde, zou hij nog 500 gla diolen extra ontvangen. Hij deed dit, maar heeft nooit bollen ontvangen. President: „Hoe kon U zooveel vertrouwen in dien man hebben?" Getuige: „Hij liet me een prospectus zien, waarop gedrukt stond, dat zijn zaak bijna 50 jaar bestond en 'dat hij meer dan 10.000 afne mers had. Cliënten bezat hij in alle landen, in Duitschland, Italië, Engeland enz. En tot over maat van ramp stond er onder aan de prospec tus vermeld, dat men uitsluitend bij bona-fide, jaren gevestigde firma's moest koopen, om later geen teleurstellingen te krijgen." President: „Van wie was de zaak, waarvoor U reisde?" Verdachte: „Van mijzelf. Voor de reclame heb ik al die opschepperij op de circulaire laten drukken. Dat doet men wel meer!!" President: „De klachten over U zijn binnen geregend. In plaats van 10.000 afnemers kunt U beter van 10.000 klachten spreken." Twee andere Belgen verklaarden, dat zij gla diolen zouden mogen verkoopen voor de oude vertrouwde firma uit Holland. Zij stortten ieder 375 francs cautie. Ook aan deze personen was de prachtige, rijk-geïllustreerde catalogus ge geven, waarbij verdachte nog meer bluf voegde Van het ontvangen geld verklaarde verdachte gladiolen gekocht te hebben. Hij moest zoo wel doen, omdat hij zoo door de crisis geleden had. Hij was reeds eerder tweemaal veroordeeld, we gens oneerlijke concurrentie. De Officier van Justitie, mr. Paardekooper Overman, bracht allereerst dank aan de vijf ge tuigen, die uit Antwerpen waren overgekomen, om in deze droevige zaak te getuigen. Zij heb ben ondervonden, dat zij niet alleen van een oude vertrouwde zaak, die op papier bestaat, moeten koopen. Inderdaad wordt in de reclame wel overdreven, maar hier is toch wel heel bru taal opgetreden. Er komen over zwendel in den bollenhandel tallooze klachten van consulaten en buitenland- sche ministeries binnen, maar de Nederlandsche wetgeving biedt helaas nog te veel mogelijk heden om te ontkomen aan een vervolging. De bonafide-handelaren worden door men schen als verdachte meer geschaad dan opper vlakkig gedacht wordt; de naam van ons land op handelsgebied is er mede gemoeid! Ook verdachte heeft advertenties geplaatst in alle mogelijke buitenlandsche tijdschriften. Men plaatste ze zelfs in Perzië en Canada, maar ontving er nooit een cent van. Meestal moesten reflectanten op zulk een Advertentie geld voor uit zenden en dit waren ze natuurlijk voor al tijd kwijt. De z.g. „handige jongen" in Holland krijgt zoodoende een duitje bij elkaar om inder daad de bollen te koopen en dan begint hij te handelen. De buitenlandsche kranten moesten dan ook om te beginnen geen advertenties opnemen, zon der dat boter bij de visch gegeven werd. Een zware straf achtte de Officier in derge lijke oplichterijen noodzakelijk, om het bui tenland te doen begrijpen, dat ook wij niet van oplichters gediend zijn. Spr. eischte een gevan genisstraf van een jaar, zonder aftrek van pre ventief. De verdediger, mr. Stomps, pleitte clementie, wegens den jeugdigen leeftijd van verdachte en meende verder op juridische gronden het bewijs niet voor alle gevallen bewezen. Uitspraak 22 September a.s. Inbraak Donderdagnacht is bij een bewo ner aan de Burgemeester Amersfoordtlaan te Schiphol alhier ingebroken. 'Men heeft zich door opschuiving van een raam toegang tot de woning verschaft. Alles werd doorzocht en een klein bedrag aan geld ontvreemd. De po litie stelt een onderzoek in. Rijwieldiefstal Bij de politie alhier is aan gifte gedaan dat ten nadeele van een bewoner alhier een tweetal rijwielen zijn ontvreemd. Een onderzoek naar de daders wordt inge steld. Zweminrichting Woensdag heeft in de zweminrichting te Hoofddorp het diploma- zwemmen plaats gehad. Door een twintigtal leerlingen van den badmeester, den heer van Warmerdam, werden proeven van bekwaam heid afgelegd. Aan allen kon een diploma wor den uitgereikt. Gevonden voorwerpen Gevonden en terug te bekomen bij: Postkantoor te Bloemendaal, een heerenrijwiel; Handgraaf, Bloemendaalsche straatweg 126, Santpoort, een portemonnaie met inhoud; Poelgeest, Bloemendaalscheweg 64, Bloemendaal, een zilveren sierspeld; Helberg, Vondellaan 12, Aerdenhout, een fox-terrier; C. Visse, Middentuindorplaan 19, Overveen, een paar dameshandschoenen; Bouwwerk hoek Jan W. Frisolaan, Overveen, een klein damesrijwiel; L. Hendricx, Kleverlaan 117, Bloemendaal, een geldstuk; van Bremen, Zuidertuindorplaan 20, Haarlem, twee paar kousen en een paar gym nastiekschoenen; B. van Kampen, Stolberglaan 9a, Aerdenhout, een wandelstok; J. Rosier, Vo- gelenzangscheweg 354, Vogelenzang, een bruine portemonnaie met inhoud; H. y. d. Pavert, Blee- kerspad 5, Bloemendaal, een potloodslijper; L. van Rijn, Dubbelbuurt 62, Haarlem, een Iersche setter; aan den politiepost te Aerdenhout, een mantelceintuur; Moerman, Stolberglaan 19, Aerdenhout, een kinderboekje; aan het Bureau van Politie, Overveen, een handschoen, een Lipssleutel no. 3751 aan ring met andere sleu tels, een mantelceintuur, een kindermuts, een zakkam in étui, potloodslijper, een armband waarin twee foto's, een huissleutel, een jascein- tuur; Piët, Zijlstraat 75, Haarlem, een foto-toe stel in taschje. Crisisvarkenswet. Iftet is zeker voor vele personen van belang te weten hoe in deze om geving de plaatselijke commissies zijn samen gesteld ter mede-uitvoering van de crisis-var- kenswet. Daarom wordt de volgende lijst overgenomen uit het algemeen Hollandsch landbouwblad: 1. Haarlem, Heemstede, Bennebroek, Zand- voort en Haarlemmerliede: P. Strijbos, Schalk wijk Haarlem; B. Biesheuvel Az„ Spaarn- dam; H. W. Vink, Rijksstraatweg 408 Haar lem. 2. Amsterdam, M. Kamper, Lettekemeer Amsterdam; R. Goos, Kanaaldijk Buiksloot; Th. v. d. Veldt, Sloterstraatweg Amsterdam. 3. Haarlemmermeer, deel A. omvattende het zuidelijk deel v. d. Haarlemmermeer met in begrip van den Bennebroekerweg: A. J. de Wildt, Sloterweg 1252 Nieuw-Vennep; C. M. Verkuijl, Hoofdweg 1233 Nieuw-Vennep; L. Kranenburg, Hoofdweg 1602 Abbenes. 4. Haarlemmermeer, deel B. omvattende het gedeelte van de Haarlemmermeer, hetwelk ligt ten noorden van den Bennebroekerweg: Jan Knibbe, Sloterweg 714 Hoofddorp; M. v. Gaaien, Hoofdweg 204, Hoofddorp; C. N. Nelis, Spieringweg 972 Hoofddorp. 5. Nieuwer-Amstel: K. A. de Boer, Amstel- veenscheweg 465 Nieuwer Amstel (post Am sterdam); Jacob Kolk, Nieuwer-Amstel; J. Maaskant, Ouderkerkerlaan, Amstelveen. 6. Aalsmeer en Uithoorn: J. Koole, Zuider- legmeer, Kwakel; M. Splinter, Schenkeldijk, Aalsmeer Oost; A. O. de Boer, Aalsmeer. 7. Ouder Amstel: J. de Vries Rzn., Waver 7 Ouderkerk a. d. Amstel; S, de Haan, Bin nenweg, Ouderkerk a. d. Amstel; C. Lambalk, Ouder-Amstel. Burgerlijke Stand Ondertrouwd 7 Sept.: F. de Jonge en M. M. v. d. Heuvel. Getrouwd: A. Weller en C. J. de Bruin; H. Polis en E. F. Busscher. Geboren: C. Grandjean—Hoogeduin d.; M. de Roder—Verhoef d.; M. V. Verdonkschot— Bremmers d.; H. Bouwman—v. Straten'd. Overleden: Nic. Broers 69 jaren. Het zilveren jubileum van Broeder Hyacint. Het zilveren professiefeest van broeder Hya cint, den directeur van Huize Jacoba is voor den eenvoudigen religieus, die eigenlijk ner gens op gerekend had, nog een onvergetelijke dag geworden. Toen het gisteren eenigszins bekend werd, dat er feest was op huize Jacob, deels door het verzoek aan de schoolkinderen om allen ter H. Tafel te naderen, deels door de nationale driekleur die reeds vroeg in den morgen was geheschen, kwamen al spoedig de gelukwen- schen binnen, en stroomden de bloemen aan, en al spoedig werd de groote kamer, die in de vroege morgenuren door een ijlings samen gestelde commissie en met behulp van ouders al aardig was versierd, in een bloemhof her schapen. Des morgens werden de schoolkinderen der Jacobaschool op versnaperingen getrakteerd. Den geheelen dag was er een feeststemming, die nog werd verhoogd door het bezoek van vele ouders en deputaties van organisaties tijdens een receptie in de middaguren, en waarbij ook verschillende H.H. Geestelijken zich aansloten. Des avonds bracht de Harmonie St. Michaël den jubilaris een serenade, wat als gewoonlijk een zeer drukke stemming bracht voor het an ders zoo rustige tehuis der Eerw. Broeders. Dat de jubilaris, en met hem de overige R. K. Broeders in Heemstede een goeden naam hebben, heeft een dag als deze weer eens be wezen. Volksbond-feesten. Gisterenavond is het triduum begonnen ter gelegenheid van het 40- jarig jubileum van den R. K. Volksbond te Heemstede. Rector Bots, centraal adviseur, opende gisterenavond deze driedaagsche oefe ning met het onderwerp „De vervreemding van God in deze ontredderde maatschappij". De belangstelling was bevredigend. Verkooping Gisteren had ten overstaan van notaris D. Lodder alhier de verkoop bij opbod plaats vkn twee woonhuizen met schuurtjes, er ven en tuin, gelegen te Hillegom, aan de Pas toorslaan no. 15 en 17, samen groot 2.65 A., ei gendom erven wed. J. D. van Hensbergen. De uitslag was als volgt: I. Een burgerwoonhuis no. 15, hoogste bieder de heer W. C. v. d. Akker voor 2850.—; II. Een burgerwoonhuis no. 17, hoogste bieder dezelfde voor 2850. Hillegomsche Beurs Gisteren werd de Beurs bezocht door ruim 80 personen; de han del was bevredigend. Door den storm en regen van j.l. Zaterdag hebben de bloemen zeer gele den. Toch waren er nog zeer mooie dahlia's van de firma Zandbergen-Van Gennip te zien, die zeer de aandacht trokken. Lubartus van Til Pz. t Alhier overleed in den ouderdom van bijna 79 jaar de heer Lu bartus van Til Pz. Deze eenvoudige man heeft met noesten vlijt gearbeid als bloembollenkwee- ker en was een gezien vakman. Hij is de grond legger geweest der huidige groote kweekerij en exportzaak der N. V. Stoutenbeek-Van Til. Of schoon de overledene de laatste jaren officieel uit de zaken was getreden, werden zijn adviezen door de directeuren op hoogen prijs gesteld en leefde hü in alles met de zaak mee. Hij ruste in vrede. Statuten. De „Stscrt." bevat de statuten van James Telkamp en Co. N.V., alhier. Veiligheid bij snelverkeer Woensdagavond hield de afdeeling Hillegom van de Ned. Ver. eeniging L.O.M.A., veiligheid bij snelverkeer een ledenvergadering in het gebouw Patrimo nium. De voorzitter, de heer C. v. d. Meij, opende de vergdaering met een woord van welkom, en meende, dat het» succes te Hillegom van de „Loma" nog niet groot genoeg was en dat nog vele gediplomeerden er lid van moeten wor den. Wij willen niet achter blijven bij de an dere afdeelingen, maar een voorbeeld geven, zeide spr.. Hierna gaf de voorzitter het woord aan den heer M. J. H. Looman, voorzitter van het hoofdbestuur. Na een woord van dank aan het ijverige be stuur van Hillegom, deelde spreker mede, dat er vooral te Haarlem zeer veel werk voor de automobilisten gedaan was. Spreker memo reerde de droevige ongevallen op de Amster- damsche vaart en zette uiteen hoe de vereeni- ging veel hulp in die omstandigheden ver. leend heeft. Hij brengt een woord van dank aan de leden, die geheel belangeloos tot diep in den nacht voor hun medemenschen op post gestaan hebben om met de politie het verkeer te regelen. Een applaus toonde wel aan hoe men met den spreker instemde. Na tenslotte eenige vragen te hebben beant woord sloot de voorzitter deze zoo geanimeer de vergadering. De melkinrichting. In de gemeenteraads vergadering van 6 September merkte de heer C. Schrama op, dat als hij goed zou zijn inge licht, de melkinrichting aan de le Poellaan niet aan de eischen zou voldoen. Na dien is niet aan de eischen zou voldoen. Nadien is ge bleken dat de klachten die er over waren, den keuringsdienst goedgekeurd. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze, gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgekomen. Ongeval in een rozenkas Terwijl de 14- jarige H. S., wonende aan den Spaamwouder. weg te Aalsmeer een rozenkas bezichtigde, drong een scherp stuk glas van een ruit, welke even te voren was stukgewaaid, door zijn klee- ren heen in het onderlijf. Spoedig was doktershulp aanwezig. Na een nacht te zijn verpleegd bij de fami lie K., mocht hij den volgenden dag met een auto naar zijn ouderlijke woning worden ver voerd. Leek het geval aanvankelijk ernstig, de toestand is nu vrij gunstig. Ouden van dagen een dagje uit. Dinsdag middag werd aan de ouden van dagen van Noordwijk wederom een autorit aangeboden. Op het Lindenplein werd de stoet in elkaar gezet. De heer Overvelde bood hier aan alle deelne mers en deelneemsters een keurig bouquetje bloemen aan. Het was een heel gezoek en ge pas alvorens aan de ongeveer 180 oudjes een goed plaatsje was bezorgd in de auto's. Onder groote belangstelling zette de stoet van 27 auto's en 4 autobussen, met aan de spits het comité en begeleid door den inspecteur van politie, den heer F. Wassenaar, per motor, zich in bewe ging. Gereden werd over Noordwijkerhout, Heemstede, door de Haarlemmermeer naar Schiphol. Menige deelnemer en deelneemster waagde een tochtje over Amsterdam. Op Schip hol werden allen door een paar Amsterdamsche heeren onthaald op een groote hoeveelheid ta bak, pijpen en chocolade. Na het bezoek aan Schiphol werd over Haarlem gereden naar Zandvoort waar in het Groot Badhotel allen zich de heerlijk belegde broodjes en koffie goed lieten smaken. Hierna werd de terugtocht aan vaard en met een ritje door de beide Noordwij- ken werd deze voor de oudjes heerlijke dag besloten. Aan het ijverige comité dank voor de vele zorgen. Voetbalwedstrijden. Zondag 11 Sept. zullen op het voetbalterreiri van het St. Bavo-Gesticht alhier, bij gelegenheid van de opening van het nieuwe veld, serie wedstrijden gehouden wor den. Om 12 u. nam. komt VVSB uit tegen SMC uit Warmond; om 1.15 uur NVC Noordwijker hout tegen DOS uit Roelofarendsveen. Om 3 uur wordt de verliezersronde gespeeld en om 4.15 de winnaarsronde. Het voetbalfeest zal worden opgeluisterd door muziek van de St. Bavo Harmonie. Voor deze serie-wedstrijden zijn zeer mooie prijzen beschikbaar gesteld, zoodat het voor sportliefhebbers een mooie middag belooft te worden. Benoemd. Door Z. H. Exc. den Bisschop van Haarlem is tot geestelijken adviseur van de R.K. voetbalvereeniging NVC alhier benoemd de weleerw. heer J. Loerakker, kapelaan der St. Victor-parochie. Wintercursus LTB. In café van Paridon houdt de LTB, afdeeling Noordwijkerhout, Vrij dagavond 8 uur een vergadering. Besproken zal worden de in den a.s. winter te geven tuin- bouw-wintercursus. Zij die aan dezen cursus wenschen deel te nemen worden verzocht deze vergadering bij te wonen. Burgerlijke Stand. Van 17 Sept. Geboren: Theodorus Jacobus Petrus, z. van A. L. v. d. Meij en M. Scholten; Helena Antoninette Ca rolina, d. van A. J. Borst en H. A. C. Mathot. Getrouwd: Johannes Adrianus den Hollan der, 27 jaar en Hendrika Hockx, 23 jaar; Ma- rinus Cornelis Braam, 25 jaar en Hendrika Oudshoom, 23 jaar. Overleden: Nicolaas Petrus Cornelis Blom, 25 jaar. Wachtpost. Door de directie der Ned. Spoor wegen is aan B. en W. dezer gemeente ver gunning verzocht tot plaatsing van een wacht post naar den overweg nabij het station voor de bediening der overwegboomen. Laatste concert. De R.K. muziekvereni ging St. Mathias alhier, zal Zaterdag a.s. haar laatste buiten-concert van dit seizoen in de ge meentelijke muziektent geven. Voor deze gele genheid is met bijzondere zorg een buitenge woon mooi programma samengesteld, zoodat er veel te genieten zal zijn. Personalia. Onze oud-ingezetene en oud raadslid, de heer mr. D. W. Molhuysen, is be noemd tot burgemeester van Vries in de pro vincie Drente. De slechte Kruisweg Tengevolge van het losse gruis en stof dat op den Kruisweg 1 ,t. slipte Woensdagavond op dezen weg nabij de Cruquius een motorrijder, die achter op zijn motor zijn vrouw en zoontje meevoerde. Alle drie liepen min of meer ernstige ver wondingen op, terwijl ernstige schade aan de kleeren werd toegebracht. De motor was blijkbaar weinig beschadigd, want, nadat de motorrijders verbonden en op knapt waren, kon de reis worden voortgezet. Reeds eerder heeft een dergelijk ongeluk daar plaats gehad, terwijl wielrijders daar heel dikwijls de macht over hun stuur kwijtraken. Onbegrijpelijk is het dat in dezen toestand geen verandering gebracht wordt. Tarbot per K.G. 1.30—1.10; Griet per 50 K.G. 48—21; Tong per K.G. 2.40—1; Kleine Schol per 50 K.G. 28—7.50; Schar per 50 K.G. 6.104.70; Gullen per 50 K.G. 11.50—6. Kotters E. 142 960. Heringa-Johnson-Oliebranders HOOFDDORP, 8 Sept. 1932. Granen en Zaden. (Boerennoteeringen). Rogge 4 y,5; Ch. Gerst 5%5%; Wintergerst iy25; Haver 5 y6; Duiveboonen 89 y2; Paardeboonen 6 6.75; Groene Erwten Sy,11; Vale Erwten 9y 11; Gele Mosterd 1215; Kanariezaad 66y2; Kar wijzaad* 1617; Blauwmaanzaad 2527; Koolzaad 1011. LEIDEN, 7 Sept. Melkveiling. Aanvoer 21.640 liter. Hoogste prijs 4.70, laagste prijs 4.00. Middagveiling 7 Sept. Tomaten A 8.60, idem B 9.40, idem C 8.10, idem CC 2.20; Victoriapruimen 2738; Meloen 1625; Drui ven 3037; Noten 1618; Pruimen Witte kwets 18—23, blauwe kwets 24—34; Tomaten 4.80— 11.Advocaat 3.806.80; jutteperen 1221; Claps 1829; Diamant 8.9013.10; Durando 14.10—20; Sinjeur Ed 12—19; Trosperen 4.20— 7.70; Triumf 9.80—19; William 6—12; Herto gin van Elza 6.4015; Keswick 5.90. Rjjksveldwacht. Naar wij vernemen is door den Minister van Justitie op zijn verzoek aan A. Gorter, rijksveldwachter brigadier titulair alhier met ingang van 15 October a.s. eervol ontslag verleend als zoodanig onder toekenning van pensioen. Met den heer Gorter verdwijnt een gezien lid uit het korps der rijksveldwacht. De heer Gor ter heeft als zoodanig ruim 32 dienstjaren, waarvan ruim 23 op zijn huidige standplaats te Castricum. De ingezetenen zullen Gorter noode zien verdwijnen als politieman, omdat hij, om de wijze waarop hij hier zoo lange jaren dienst heeft gedaan, zeer gezien was. Hij was geen vitter, maar als er belangrijke zaken te onder zoeken waren was Gorter steeds op zijn post en hield niet op totdat de politioneele zaak, welke aan hem was toevertrouwd tot klaarheid of opheldering was gebracht. Vele strafdelicte: Werkloosheid In het*, orgaan der openbare arbeidsbemiddeling stonden op 3 September j.l. als werkloos ingeschreven 137 personen, t.w.: 3 metselaars, 15 grondwerkers, 19 timmerlie den, 3 schilders, 4 opperlieden, 47 bloemisten, 26 landarbeiders, 4 betonwerkers, 2 chauffeurs, 1 betonvlechter, 1 vrachtrijder, 1 mach. hout bewerker, 2 smeden, 4 transportarbeiders, 1 autogeenlasscher, 1 stoffeerder, 1 heier, 1 scheepmaker, 1 bakker. Keuring landstormvrijwilligers Op Dins dag 13 September a.s. wordt in het gebouw „Irene" aan de Kanaalstraat de zitting gehou den voor keuring van landstormvrijwilligers. De zitting vangt aan om 10 uur v.m. en zal vermoedelijk eindigen om 3.30 uur n.m. NEW YORK, 8 Sept. (V.D.) De voorloo pige opvolger van den afgetreden burgemeester Walker van New York, MacKee, heeft in de acht dagen dat hij thans in functie is, in de gemeentelijke- administratie van de stad New York reeds een zoodanige opruiming gehouden, dat de New Yorksche bevolking bijna niet be komen kan van haar verbazing en dat in Tammany-Hal), den zetel van de New Yorksche partijorganisatie der Democraten, groote ont zetting heerscht. MacKee heeft de salarissen van de door Tammany-Hall in de belangrijkste functies ge plaatste personen sterk verlaagd en zijn eigen salaris met 15000 dollar verminderd. Tegelij kertijd heeft MacKee alle ambtenaren over wier salaris hij geen zeggenschap heef' drin gend geadviseerd zijn eigen voorbeeld ie vol gen. Ook in andere opzichten tracht MacKee het goede voorbeeld te geven, door o.a. de ge meentelijke bestuursinstanties tot zuinigheid aan te sporen. Voor zijn dienstwerk maakt hij geen gebruik van het gemeentelijke autopark, doch gebruikt hij den ondergrond. Al zijn al- deelingchefs heeft hij aangeraden, hun limou. sines en eigen chauffeurs op te geven en deze laatsten productief werk te laten verrichten. VINKEVEEN, 9 Sept. Groentenveiling. Stok- spercieboonen 49; Stamspercieboonen 38; Snijboonen 416; Kassnijboonen 21; Pronk- boonen 23; Spinazie 1012; Augurken fijn 1125; Fijn basterd 49; Basterd en grof 16 cent per k.g. Roode kool 5; Bloemkool 7—8; Komkommers 6; Meloenen 2026 cent per stuk; Peen 37; Rabarber 13; Kroten 25 cent per bos; Bleekselderie 70100; Kropsla 1221; Andijvie 20 cent, alles per 106 stuks; Tomaten 34 cent per pond. UITHOORN. Op de kaasmarkt waren aange voerd 670 stuks. Goudsche kaas 1ste soort R.M. ƒ2123; 2e soort R.M. ƒ1620; zonder rijksmerk 18. Handel matig. DONDERDAG, 8 Sept. Vorige koersen □♦OOj O /u Be^ün ,9.07| 59.15 Par«s 9.75J 9.75J Brussel 34.48 34.524 Zwitserland 48.009 48.074 WeeneD Kopenhagen .4.70 45.00 Stockholm 44.40 44.70 Oslo 43.40 43.624 New Vork (cable) 2.48 2.49-& Rome 12.77 12.774 Praag 7.36 7.36 Madrid 20.05 20.074 van de heden aan den Rijksvischafslag aange komen Stoomtrawlers H.C. 247 3400; Henr. Jacoba 4800; Schoorl 2400; Ita 2500; Maria 2800; Zwaluw 2400; Alcmaria 1800; Silvain 3100. Loggers K.W. 101 210; IJM. 113 120. van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen Stoomtrawlers Vios I 75 m. 1500. LEIDEN, 7 Sept. Veiling coöp. groenten-, fruit- en bloemenveilingver. „Leiden en Om streken". Andijvie 0.401.20; kroten 1.00 1.80; komkommers 1.806.40; kloemkool I 4.20—12.40; bloemkool II 1.00—5.60; roode kool 2.807.80; savoye kool 4.20 6.70; groene kool 2.203.40; meloenen 522; pieterselie 0.501.00; prei 1.50 2.80; kropsalade 0.402.80; selderie 0.50 1.20; bleekselderie 2223; wortelen 1.80 —5.90; perziken 2—12; alles per 100 stuks. Kroten 1.00—2.80; kroten, gek. 4—8; snij boonen 326; stokboonen 418; pronk- boonen 24; stamb. 28; postelein 59; spinazie 611; tomaten A 6.00; tomaten B 4.20; O 5.80; CC 2.70; uien 3—4.40; al les per 100 kg Raadsvergadering. Er is een openbare vergadering van den raad dezer gemeente uit geschreven tegen Maandag 12 September, des namiddags te half acht ten raadhuize. Agenda: 1 Ingekomen stukken; 2 Voorstel tot verhuur van grond; 3 Prae-advies omtrent een verzoek om vergoeding in de kosten van middelbaar onderwijs; 4 Prae-advies omtrent een verzoek om verlaging van den huurprijs der winkelhuizen aan den Strandweg; 5 Voor stel tot opzeggen van huren in het z.g.n. var kenskamp; 6 Voorstel tot opheffing eener ze kerheidsstelling; 7 Voorstel tot benoeming der leden van de taxatie-commissie voor de bouw terreinenbelasting; 8 Beroepschrift tegen het weigeren eener bouwvergunning; 9, Benoeming van de leden der raadscommissiën van bijstand van burgemeester en wethouders; 10 Voorstel tot wijziging der verordening inzake de zie- kenhuisverlpeging; 11 Voorstel tot wijziging van het raadsbesluit betreffende het rijkscre- diet; 12 Nadere voorstellen in verband met een reorganisatie van het Lager Onderwijs; 13 Be lastingreclames. Collecte Crisis-Comité. Ten bate van het Crisis-Comité zal Zaterdag 8 October een al gemeene collecte in ons dorp gehouden worden. Men rekent, dat daarvoor noodig zijn een zestig-tal collectrices of collectanten, Liefst bo ven de achttien jaar. Wie daarover nadere in lichtingen verlangt, kan zich wenden tot den heer Van der Mije, secretaris van het plaatse lijk comité. Burgerlijke Stand Geboren: Hedwig, d. van M. van Battenburg en P. M. Vink. Getrouwd: G. v. Driehuizen en J. Koper. Ondertrouwd: Q. v. d. Meulen en M. Koper. B. van Duivenvoorden en A. van der Mije. Overleden: Z. li. Blok, 66 jaar. Verkeersregeling De verschillende borden, die in den zomer het verkeer hielpen regelen, zijn thans weer verdwenen. Het verkeer gaat dus weer in oude banen, waarbij alleen de vaste straten weer afgesloten zijn. De Kerk straat mag nooit worden afgereden, dus niet bereden worden in de richting Strandweg Kerkplein. Examens politie-diploma De heer J. van Dieren, alhier, slaagde dezer dagen te Amster dam voor het politie-diploma met aanteekening van den Alg. Ned. Politiebond. De geslaagde werd opgeleid aan de politievakschool „St. Mi chaël", afdeeling Kennemerland. IJMUIDEN, 8 September 1922 Tarbot per K.G. 1.30—1.15, Griet per 50 K.G. 50—27.50, Tong per K.G. 2.40—1.10, Zet Schol per 50 K.G. 48, Kleine Schol per 50 K.G. 369.50, Schar per 50 K.G. 11, Vleet per stuk 3.30—1.60, Pieterman én Poon 187, Groote Schelvisch 33—28, Middel Schelvisch 28—20, Kl.midd. Schelvisch 22— 11, Kleine Schelvisch 14—8.50, alles per 50 K.G.; Kabeljauw per 125 K.G. 9035, Gullen per 50 K.G. 17.50—3.50, Leng per stuk 2— 0.58, Heilbot per K.G. 1.20, Wijting per 50 K.G. 8—3.80, Koolvisch per stuk 21 ct., Ma kreel per 50 K.G. 194.50. IJMUIDEN 9 September GENÈVE, 8 Sept. (Reuter). In tegenstelling tot andersluidende berichten wordt verzekerd, dat Henderson het presidium der ontwape ningsconferentie in de laatste week van Sep tember zal bijeenroepen en dat het tweede deel der conferentie op eind Januari 1933 is vast gesteld. Van een uitstel is dus geen sprake. Ten aanzien van de bedreiging van Duitsch land om uit de Ontwapeningsconferentie te treden schrijft de „Temps", dat men dit niet zoo ernstig moet opnemen, aangezien Duitsch land dan de geheele wereld tegen zich zou krijgen, daar het dan de oorzaak zou zijn dat het militairisme weer de overhand kreeg in de geheele wereld. Het Engelsche vakvereenigingscongres dat te New-Castle bijeen is, heeft een motie aan genomen waarin een streng doorgevoerde ont wapening geëischt wordt. De aanneming der motie geschiedde, nadat de eisch gesteld was, dat de regeering nieuw emplooi zal vinden voor de werklieden, die tengevolge van de be perking in de bewapening ontslagen zullen moeten worden. LONDEN, 8 Sept. (Reuter). De berichten, welke uit verschillende plaatsen in Zuid- Amerika binnenkomen, wijzen er op, dat de verhouding tusschen Paraguay en Bolivia steeds meer gespannen wordt. Paraguay mobi liseert zjjn speciale reserve en in Lapaz begint een ware oorlogs-neurose te heerschen. Uit Asuncion wordt gemeld dat ook daar de buitengewone reserve, bestaande uit alle bur gers tusschen 33 en 40 jaar onder de wapens wordt geroepen. In officieele kringen wordt het innemen van het blokhuis Falcon als een oorlogsdaad be schouwd. De bevolking blijft echter zeer kalm. Aan de grens hebben de Paraguaansche douanen een dertigtal kisten in beslag genomen, die naar men zegt gifgas bevatten. Het gerucht, dat Argentinië, Brazilië en Chili Paraguay en Bolivia zullen blokkeeren, ten einde een einde te maken aan het conflict, blijkt onjuist te zijn. De Chileensche minister van buitenlandsche zaken verklaarde, dat deze drie landen slechts maatregelen nemen, welke kunnen leiden tot het handhaven van den vrede. Bbi. zi •*rrjJ AMSTERDAM, 8 Sept. Aardappelen. Aange voerd werd 2 ladingen is 865 H.L. De prijzen waren heden onveranderd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2