Voor den kleinen wereldburger 5 Een fietstochtje Een gebreide kant DE GELUKSVOGELS c ¥Z Jekkertje voor meisjes van 6 tot 8 jaar Van alles wat VGORs O Op synoniemen Op cijfers Knippen en plakken OP VERZOEK DE B.L.N.S. OP VERZOEK 4de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 6 r. 5de toer: 1 aver., afh., 1 aver., 2 X omsl., 2 aver, samenbr., 2 X omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 6de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 h, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 1 aver., 2 r., 1 aver., 3 r. 7de toer: 1 aver, afh., 1 aver., 5 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 samenbr., 1 verdr. Oplossingen: Van Alles Wat OVERNEMING UIT DEZE RUBRIEK VERBODEN We weten heel goed, dat verschillende dingen in de practijk niet bevallen, dat de luxe-wieg heusch wel wat minder had ge kund en dat het aanschaffen van een klein model dicht kinderledikantje practischer was geweest en dat men dit evengoed aar dig had kunnen maken, door een afneem bare stang, waarop gordijntjes geschoven worden, doch kom daar de jonge aan staande moeder heusch niet mede aan, ze zal het u misschien kwalijk nemen, of ze zal uw verhalen aanhooren en toch een snoezige rose wieg bestellen met kant en lint, ze zal een beeldig luiermandje koopen en er nog een extra strikje op maken of ze bekleedt de luxe-wieg zelf. Over het zelf maken van zoo'n teer nestje willen we het nu juist hebben. Het is u na tuurlijk genoeg bekend, dat manden-wiegen zoo gekocht kunnen worden en dat men die dan geheel zelf bekleeden kan. Doch als we nu eens iets bedenken, dat voordeelig gemaakt kan worden, dan is het een model van hout, zooals op teekening 1. Vader zelf zal het heel handig in elkaar kunnen timmeren en moedertje, denk nu niet te vlug: „moet mijn kleine baby daar nu in liggen, nou het is wat moois!" Het is pas het geraamte, er kan een luxe Wieg van gemaakt worden, zooals de teeke- hingen 2 en 3 laten zien. Nu zult u toch niet meer zeggen, dat deze wiegen onaardig zijn en hoe voordeelig zullen we uit zijn en dat mag wel in een tijd, dat er zooveel noo- dig is. Wat zegt u van een imitatie tobral- cobekleeding, een van die goed waschbare stofjes met een witten ondergrond en aller liefste bloempjes van slechts enkele dub beltjes per meter? We beginnen het wiegje van binnen zacht te maken met kussentjes langs de wanden, deze zijn heel plat, even opgevuld met watten of kapok en worden met koperen spijkertjes met ronde koppen langs de wanden van binnen in het wiegje vastgemaakt. De neerklapbare opstandjes en de ronde kant van het hoofdbord be hoeven niet opgevuld to worden. Over de kussentjes komt de binnen-bekleeding van gebloemde waschbare stof, deze kan men het beste strak maken. Vervolgens wordt de ronde kop overtrokken, van boven inge nomen met een hoofdje en verder in strak ke ruime plooien, dan worden de zijborden met een ruime hoes overtrokken. Daarna Wordt rondom een ruime volant aangezet, Welke desgewenscht onder met een weer ruimer aangezetten strook in effen stof is gegarneerd. Wilt U een volant van rose tafzijde, dan zal het noodig zijn eerst een strakke volant rondom te zetten van rose lingerie-katoen, dit goed kan voordeeliger gekocht worden dan satinet. Heel mooi is ook een onderkleed van rose met daarover een doorzichtige volant van witte soepele batist of voile. Wieg no. 3 heeft geen hooger achterbord, doch hier loopt dezelfde hoogte door van de zijborden, welke op zijn hoogst 20 cM. zijn. De zij borden behoeven niet neerklapbaar te zijn. De manier van bekleeden van de wieg op no. 3 is dezelfde als no. 1. Om den opstaanden rand van het hoofdeinde valt een smalle volant aan binnen- en buiten' kant. Een paar mooie strikjes komen eraan voor garneering. U kunt natuurlijk in- plaats van een strook twee strooken ma ken over elkaar, de bovenste korter, doch dit kost meer stof en noodig is het niet. Heeft u stof in een klein modern figuur patroontje, dan zal een bos smalle lintjes, kortere en langere lussen en ongelijke ein den in verschillende bonte kleuren zooals geel, hard groen, terra, en hard blauw enz. een aardige garneering vormen. Een blau we, zacht lila, of rose wieg krijgt een mooie strik van glanzende zijde of een rozet. Een hoes kan gemaakt worden van batist of voile voor bescherming van het fijn zijden donzen dekentje. De hoes is als een sloop gemaakt en heeft een ruime strook rond om. Zoo kunnen ook eenige s'-wsloopjes ge maakt worden, voor het ku: itje van ba tist zijn ze heel goed wasc rar en zelfs sterk, alleen zult u dan om st kussentje een ondersloopje moeten ir. :en van lin geriekatoen. Een warm dekje van wit fla nel ziet u op fig. 2a, met schuine ruitjes, in rose gestikt op de machine, 'n effen randje van glansband (waschecht) rondom. Het luiermandje op 3a kan van een kistje ge maakt worden en de bekleeding in dezelfde kleur als de wieg. Op 4a ziet u, hoe de be kleeding gemaakt is, deze zit los in het kistje en is dus gemakkelijk uitneembaar en waschbaar. Wilt u een andere hoes voor uw donzen dekentje (een echt donzen de kentje is niet zoo goedkoop, doch zeer licht en heel warm), dan ziet u er een in fig. B in enveloppevorm met een strik voor gar neering in het midden. De moeder, reeds met een flink huisgezin gezegend, zal waar schijnlijk al die lintjes en strikjes, ruches, enz., wel weglaten, daar ze uit ervaring Maten: Bovenwijdte 74 c.M,, lengte 75 c.M., mouwlengte 44 c.M. Benoodigd: 1.70 M. ratinée van 130 c.M. breedte, 2 M. voering van 80 c.M. breedte, 4 groote knoopen. Ge teekent het patroon op de aangegeven maten, waarna ge het op de vaste lijnen uitknipt. Hierna wordt het patroon op de stof gelegd en uitgeknipt met 2 c.M. naad, terwijl ge onder aan de mouw 4 c.M. extra en onder aan het manteltje 6 c.M. extra voor zoom aanknipt. Vervolgens begint ge mouw aan den onderkant afgewerkt. Bij het inzetten der mouwen neemt ge den naad 3 c.M. meer naar voren dan den zij naad van het jasje. Nu de kraag. Hiervoor stikt ge deze langs de beide zijkantjes en den buitenkant dicht, waarna ge deze op den kant omrijgt. De kraag wordt op den mantel gezet; middenachter van den man tel en 't midden van den kraag op elkaar. Bij de tegenbeleg worden kraag en mantel gestikt, terwijl ge bij het overzoomen revers en kraag tegen elkaar inslaat, zoodat de (Jf~. aan de beide voorkanten de beleggen langs te stikken tot 8 c.M. voorbij het hoekpunt, waarna deze op den kant omgeregen wor den, zoodat de tegenbeleggen naar den ver keerden kant komen, terwijl ze hier bij de lijn voor het tegenbeleg stevig en glad op den mantel worden vastgeregen. Hierna kunt ge schouder-, zij- en mouwnaden dichtstikken en plat persen, waarna ge den mantel onderaan op lengte afrijgt en den zoom inmaakt. Op gelijke wijze wordt de naad naar beide kanten plat komt te lig gen. De voeringmantel, waarvan de voor kanten maar tot aan de lijn van het tegen beleg geknipt behoeven te worden, stikt ge in elkaar, waarna ge deze langs den hals, voorkanten, onderkant en onderkant der mouwen tegenzoomt. De knoopsgaten maakt ge in 3 c.M. vanaf den kant op 30 c.M. en 44 c.M. vanaf den onderkant. Ver volgens wordt de mantel stevig geperst, waarna ge de knoopen aanzet. DINY. OVERNEMING UIT DEZE RUBRIEK VERBODEN Kom, ik zal je eens vertellen Wat mij gisteren is geschied; Maar je mag er niet om lachen, Anders zeg ik het je niet! In den tuin liep buurmans Jantje Heel parmantig in het rond, En hij had zoowaar, die bengel, 'n Sigaartje in z'n mond! Met een eigenwijs gebaartje Deed hij nu en dan een trek. Voor zoo'n kleinen stouten bengel Vond ik het toch meer dan gek! „Zeg eens, jongen, hè, wat doe je? Weet je wel, dat dit niet mag? 'k Wed, er zat een flink pak slaag op Als je vader dat eens zag!" En toen schaterde de jongen, O, wat had die Jan een pret! En hij deed een extra trekje Aan z'n dikke sigaret! „Ziet u wel, hoe ik kan rooken? Heusch, ik mag het best van Pa, 't Is een heerlijk sigaretje, Want.... het is van chocola!!" RO. F. weet, dat het moois o zoo kort duurt, maar aan den anderen kant zijn de kosten van lint, enz., weer niet zoo heel groot, zoodat we toch en vooral de eerste wieg wel wat extra mooi kunnen maken. En wilt u nu nog een voordeelige berging voor de kleine kleertjes, dan kan een koffer of kist met bol deksel omgetooverd worden in iets aardigs, zooals op fig. 2b, natuurlijk met hetzelfde bekleedsel als van de wieg. ANEMOON. Naar aanleiding onzer aanvraag op ver zoek van een der lezeressen, die gaarne een kant wilde breien voor de gebreide sprei uit een onzer vorige nummers, was een onzer lezeressen zoo vriendelijk om de fraaie hierbij afgebeelde kant te sturen. Om gewapend te zijn tegen eventueele klachten, heb ik eerst zelf de kant gebreid volgens onderstaand door mevr. v. N.W. ingezonden patroon Alles klopt precies, maar de minste fout brengt het patroon natuurlijk in de war. Men zet 20 st. op en breit als volgt: lste toer: 1 st. aver, afhalen, 1 aver. 2 X omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver., samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., c.nsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 1 ver draaid br. 2de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 n, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 1 aver., 3 r. (waarvan 1 st. bij maken). 3de toer: 1 aver., afh., 1 aver., 2 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 8ste toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r-, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 9 r. 9de toer: 1 aver, afhalen, 2 aver, samen br., 2 X omsl., 2 aver, samenbr., 2 X omsl., 2 aver, samenbr., 2 X omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 10de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r-, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 1 aver., 2 r., 1 aver., 2 r., 1 aver., 3 r. 11de toer: 1 aver., afh., 1 aver., 8 r., 2 aver,. 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 12de toer: 1 afh„ 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r-, 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 12 r. 13de toer: 1 aver, afh., 2 aver, samenbr., 2 X omsl., 3 aver, samenbr., 2 X omsl., 2 aver. samenbr., 2 X omsl., 2 aver, samen- br-, 2 X omsl., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., °msl., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 14de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 h. 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 1 aver., 2 r., 1 aver., 2 r„ 1 aver., 2 r., 1 aver., 3 r. 15de toer: 1 aver., afh., 1 aver., 11 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 16de toer: 1 afh., 2 r., omsl,, 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 15 r. 17de toer: 1 aver., afh., 2 aver, samenbr., keer: 2 X omsl., 3 st. aver., samenbr., 2 keer: 2 X omsl., 2 st. aver, samenbr. 2 X omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 st. aver., samenbr., omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 18de toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 4 keer: 1 aver., 2 r. 1 aver., 3 r. 19de toer: 1 aver., afh., 1 aver., 14 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 20ste toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 18 r. 21ste toer: 1 aver, afh., 2 aver, samenbr., 3 keer: 2 X omsl., 3 st. aver, samenbr., 2 keer: 2 X omsl., 2 aver, samenbr. 2 X omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 22ste toer: 1 afh., 2 r„ omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 5 keer: 1 aver., 2 r. 1 aver., 3 r. 23ste toer: 1 aver, afh., 1 aver., 17 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 24ste toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 21 r. 25ste toer: 1 aver, afh., 2 aver, samenbr., 4 keer 2 X omsl., 3 st. aver, samenbr., 2 keer: 2 X omsl., 2 st. aver, samenbr. 2 aver., 2'r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., omsl., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 26ste toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 6 keer: 1 aver., 2 r. 1 aver., 3 r. 27ste toer: 1 aver, afh., 1 aver., 20 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., 3 r., 2 aver., 2 r., omsl., 2 samenbr., 1 verdr. 23ste toer: 1 afh., 2 r., omsl., 2 samenbr., 2 r., 3 aver., 4 r., omsl., 2 samenbr., 24 r. 29ste toer: 20 st. afkanten, 1 aver., 2 X omsl., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 aver, samenbr., 2 aver., omsl., 3 aver, samenbr., omsl., 2 aver., 2 r„ omsl., 2 samenbr., 1 verdraaid. Hiermee is de eerste punt klaar en her haalt men alle toeren, te beginnen met den 2den toer. Ter verduidelijking heb ik bij herhalin gen een gezet, tot waar de steken her haald moeten worden, wanneer dit niet op andere wijze blijkt. Aan mevrouw v. N. W. te Amersfoort, ook namens de lezeressen, mijn hartelijken dank voor het mooie patroon. DORA. ROZEN-TRAGEDIE. Hij was verloofd met een schattig jong meisje. Toen ze jarig was beloofde hü haar, dat hij haar zooveel rozen zou sturen, als ze ja ren oud was. Hij schreef aan zijn bloe mist het jonge meisje twin tig schoone rozen te zenden. De bloemist had aan den jongen mijnheer 'n goeden klant, en omdat het juist 'n schitterende rozentijd was deed hij er uit eigen bewe ging 10 bij. Toen het jonge meisje de bouquet kreeg was ze woe dend en maakte haar enga gement af. 1. Wat wij met deze puzzle bedoelen? Ja, heel veel. Leest aandachtig de vraag en gij zult het begrepen hebben. Luister: Zoo groot Amerika is, zooveel kan men er uit halen. Wij bedoelen niet het land, maar dit woord „Amerika". Gij kunt hier uit halen: Een vervoermiddel Een meisje Een deel van een huis Een 4-voetig dier Een toiletbenoodigdheid Een spijker Een lichaamsdeel Een ding, dat op elke markt te vinden is Een onderdeel van een fiets Een deuropening Een voorwerp om goed op te drogen 2. Wat gij wel uit een roomtaart kunt halen, ja, heel wat dat lekker is. Gelukkig echter niet dat, wat wij uit het woord „roomtaart" kunnen zoeken. Let maar eens op en veronderstel eens, wanneer de vol gende dingen of personen door zoo'n koe- kebakkersvergissing er in te land kwamen. Luister Een knaagdier Een stuk speelgoed Een familielid Een maand Een neger Een jongensnaam Een schadelijk dier Een vervoermiddel Een stukje visch Een kever Een vloerbedekking Een duimstok 3. Holland verbergt veel van verschil lende goede hoedanigheden en dat is met het woord eveneens zoo gesteld. Let maar eens goed op en gij zult zien, dat alle woor den een goede beteekenis hebben op één na, dat een minder aangenaam iets in houdt. Het woord verbergt: Tweemaal een jongensnaam Iets uit een groot huis Een lichaamsdeel Een trouw dier Een luidruchtig pleizier Een diepte in de bergen Een ander woord voor „waanzinnig" Kees en Bram waren er samen op uit ge gaan dezen Woensdagmiddag. Eigenlijk wa ren ze boos. Ze hadden zoo gehoopt de heele club mee te krijgen en nu hadden ze van de anderen gehoord, dat die niet mee gingen vanwege de repetities. „Flauwe lui," vond Bram. „Net of er niet één uurtje af kon! In een goed uur zijn we het kanaal langs gefietst, hebben bloemen gezocht en zijn weer terug." Kees was volkomen van dezelfde gevoe lens. Dus peddelden de beide vrienden lustig voort op het smalle pad langs het kanaal. Aan beide zijden stonden prachtige brem struiken, die echter hun mooisten tijd had den gehad, de peultjes zaten er aan (fig. 1). Ze matigden nu hun vaart een beetje, want uitkijken was de boodschap. Eindelijk wipte Kees van zijn fiets. „Hier afstappen! Een prachtplekje voor moeras- planten!" De fietsen werden tegen een struik gezet en de jongens daalden van den weg naar T,a.z 1. Uit onderstaande puzzle kunt ge een bepaald woord samenstellen door de cijfers in letters te veranderen in de gevraagde beteekenis. Luister maar hoe: Een man, die zelden is aan land Maar nuttig voor het vaderland Heeft zeven letters in zijn naam Zoek die hieruit nu eens te zaam. 1, 2, 3 vind je in de gang En steeds in de kamers ook; 4, 5, 6, 7 is een kleurige bloem En de geurigste die ik ooit rook; de 1, 6, 3, hoewel heel klein, Is geen nuttig maar een schadelijk dier: En 7, 3, 4, 5, 6, 1 vind je overal Zoowel voor als tegen, ook wel geheeten rivier. het veenlandje af. Voorzichtig moesten ze stappen om niet in het nat weg te zakken. Al gauw had Bram een paar mooie orchi deeën gevonden. Voorzichtig plukte hij ze af, bang de knollen mee uit den grond te trekken (fig. 2). Kees meende, dat het de breedbladige orchidee was. Hij zou het thuis in de flora wel eens nazien. Mooie moerasvergeetmijnieten (fig. 3) en moeras paardenstaarten stonden er ook (fig. 4). En toenKees zal het nooit vergeten, toen zag hij opeens tusschen het gras een bloem, veel blauwer dan de orchideeën, hoog opge schoten en slank. Een eindje verder stond er nog een, dus volgens de regels der B. L. N. S. mocht er één meegenomen worden om te determineeren. (Fig. 5). Voorzichtig werd de plant bij de orchideeën gelegd. Kees moest er telkens naar kijken. Wat een prachtkleur! Net toen ze weg wilden gaan, merkte Bram een paar witte bloemen op. Het wa ren geen margrieten, die kenden ze te goed. Kees kende ze wel. „Knolsteenbreek," zei hij dadelijk. Omdat dit nu eens een heel algemeene plant voor het landschap was (fig. 6), wilde Kees pro- beeren haar thuis in den tuin te kweeken. Een paar planten werden dus met knolle- tjes en al meegenomen en zeer voldaan gin gen de jongens huiswaarts. Daar aangekomen, werd de flora er bij gehaald. Gemakkelijk viel het niet den naam van de blauwe bloem te vinden, maar na eenig zoeken kwamen ze tot den naam: rapunzel, blauwe rapunzel. Er stond bij, dat de plant zeer zeldzaam was en dat zij bovendien familie van het klokje was (fig. 5). Dat vond Bram vreemd, want daar leek de plant nu heelemaal niet op. Het bleek ook nog een heel gezoek te zijn om den juisten naam van de orchidee te vinden. De oogvormige kringen op de bladeren (fig. 2) en de holle stengels deden hem echter be sluiten, dat de naam wel degelijk breed bladige gevlekte orchidee was. De knol- steènbreekplanten waren intusschen nu aan de beurt om geplant te worden. Netjes 1 werden ze op eenigen afstand van elkaar gezet met een stokje om ze voorloopig een steuntje te geven. Zoo hadden de jongens een gezelligen middag gehad en bovendien nog wat ge- T.93 *R a. ztl leerd, dat hun bij hun plantkunderepetitie de volgende week uitstekend te pas kon komen. A. L. 2. Deze puzzle krijgen wij tot een goede oplossing, wanneer wij nauwkeurig acht ge ven op de juiste beteekenis. Goed opgelost zijnd, krijgen wij een leervak te lezen, waar iedereen op school mede kennis maakt. De sabel past in de 3, 4, 5, 2, 9, 8, 7. Een holte in een muur heet een 10, 11, 12. De 7, 1 is een landbouwwerktuig En schapen grazen op de 5, 7, 6. 3. Uit onderstaande puzzle krijgen wij bij goede beantwoording van de gestelde vragen een zelfstandig naamwoord, een on misbaar vak vertegenwoordigend. Een schoen trekt men niet over zijn 3, 8, 11, 5, 6 En een das bindt men niet over zijn 1, 4, 9 Een hoed draag je nooit op je 1, 2, 3, 4, 10, 6, 5, 6 Alleen hij is 7, 8, 6, die zich goed vertoo- nen 9, 8, 6. Van gekleurd papier knip je volgens de modellen een aantal figuren. Daarmee kun je dan vele aardige dingen maken. Je ziet er hier een paar voorbeelden van. De spoortrein is gemaakt van fig. A, C en D. De kerk met boomen eveneens. De romp van den molen is fig. B. De wieken fig. A Zeg Piet, laten we morgen gaan picknicken. We hebben al afgesproken, dat ik een flesch ranja mee zou nemen. Goed, Dik! Dan zal ik het zaakje wel compleet maken. Zoo, Jan. Wat een reuze-flesch niet. En jij hebt je heelen rugzak al vol. Wat zouden Wim en Piet meebrengen? Wim bracht een heerlijk stuk koek mee, door zijn moeder zelf gebakken. De jongens mochten al vast een klein stuk je proeven en vonden het heerlijk. Eindelijk kwamen ze bij Zwarten Plet aan. Wat zou die daar zoo bij dien em mer staan? Zoo jongens, wat zeggen jullie daarvan. Ik heb voor heerlijk frisch wa ter gezorgd voor de ranja! en de schuur ontstaat door 2 fig D naast elkaar te plakken. De kraag van den clown is fig. B. De andere driehoeken, ook de voeten, zijn fig. A. Je moet, indien mogelijk, de juiste kleuren kiezen. Zoo wordt de trein zwart met gele pijp. De molen krijgt roode en witte wieken, een zwarte kap, bruinen romp en groene of zwarte schuur. OP SYNONIEMEN 1. Kar, rika, kamer, ram, kam, kram, arm, kraam, rem, kier, rek. 2. Rat, trom, oom, Maart, moor, Otto, mot, tram, moot, tor, mat, maat. 3. Han, Nol, hol, hand, hond, lol, dal, dol. OP CIJFERS 1. .Matroos", Gevormd uit mat, roos, mot, stroom. 2. „Geschiedenis". Gevormd uit scheede, nis, eg, hei. 3. „Schoenmaker". Gevormd uit haren, sok, schoenen, man, kan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11