Amerika's voddenkinderen De natuur helpt Bolivia REGEERINGSMOEILIJKHEDEN Rijksdagpresidium bij Hindenburg Ketelontploffing op veerboot Het nieuws van heden RADIO MOORS VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Steunkassen zijn uitgeput Generaal Honjo beloond mmm Groote brand te Malmedy DE BAROMETER ZATERDAG ÏO SEPT. 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 GRUWELIJKE CIJFERS De schande van een geciviliseerd groot land. 300.000 jonge no maden op de landwegen Harteloos en misdadig Terwijl Amerika met 14 millioen werkloozen zit Luchthelden f Het Ween De bemiddeling in Lancashire Generaal Ma vecht door teraal Ma Bedding van grensrivier met Paraguay verlegd Oorlogstoestand ingetreden Goering verzoekt Hindenburg de partijleiders te ontvangen Rijksdag tot werken in staat" Hindenburg partijen uit noodigt „Antifascistische Actie verboden Mollison Aan- en verkoop van courante en incourante effecten. Prolongaties. Voorschotten tegen effecten. Coupons. Kapitein Goering Ontzettende ramp op East-River te New-York 37 lijken geborgen, 75 gewonden Geen ketelontploffing? Catalaansch statuut aangenomen Zeilvlieger gedood DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Papierfabriek in de asch gelegd Uitstel van betaling W. Brakel Jr. Botermarkt 17 NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18173 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeeiingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek E;n ontstellend artikel over „Amerikas Lumpen Kinder" publiceert Rolf June- blut (New-York) in de ,,Voss. Zeitung". Hij schat het aantal dier zwervertjes op 200 300.000. Een gruwelijk cijfer. Donderdag hebben wij een bericht uit Washington opgenomen, waarin vermeld stond, dat het ministerie van Arbeid der Vereenigde Staten het aantal op 200.000 schatte. Dus toegaf, dat inderdaad de Russische kindergruwel niet alleen staat in de wereld. Wij schreven toen reeds verontwaar digd: Het „Westen", het beschaafde Westen, ons Westen, laat twee honderd duizend kinder tjes verhongeren op het asfalt. Dit beteekent, dat het Westen, zooals het nu is, niet détigt. Zoo iets is geen „gevolg van de crisis" of wat dan ook; het is harteloos, het is misdadig en het is vooral buitengewoon dom, omdat de jeugd van heden immers de leiding van morgen Vertegenwoordigt. Het Westen is bezig, zijn toekomstige heer- schers te kweeken: in Amerika zwerven twee honderd duizend kinderen dakloos! En luisteren wij thans naar Juncblut. Het volslagen gebrek aan jeugdzorg van staatswege heeft in de Vereenigde Staten tot toestanden geleid, die de jeugd ernstig bedreigen. ,,Besprisornji", het Russische woord der ver schrikking voor daklooze kinderen, krijgt een nieuwen klank in Amerika. Twee tot driehon derdduizend jongens onder de een en twintig jaar dolen in het enorm uitgestrekte land rond, los van hun tehuis en hun verwanten, aan zich zelf overgelaten in den strijd om het dagelijk- sche brood. Deze armee van jeugdige werk- loozen stroomt in den zomer door alle staten tot hoog in het Noorden toe, probeert in de farmen of in de dorpen onderdak te krijgen en trekt in den winter naar de groote steden. Vele duizenden gaan ook in de koude maanden naar Florida, Kalifornië en naar de staten aan de Golf van Mexico. De groote massa der „Tramps" (vagebonden, landloopers) maken geen gebruik meer van de landwegen. Het „hitch-hiking" (langzaam te voet reizen) behoort tot het verleden. Geen enkele automobilist noodigt deze smerige, arm zalige knapen en jongens uit om in zijn wagen mee te rijden. Daden van geweld, overvallen en moorden hebben hem voorzichtig gemaakt. Vele staten verbieden het zelfs door gevangenis straf, op den weg automobilisten te vragen, mede te mogen rijden. De meeste zwervers rei zen met de goederentreinen. De spoorwegpolitie, die vroeger tegen blinde passagiers energiek op trad, staat machteloos tegenover de scharen van zwervers, die op iederen goederentrein springen, die een station verlaat. Ongelukken zijn aan de orde van den dag. Een spoorwegmaatschappij alleen meldt reeds, dat op haar lijnen in een paar maanden 50 jongens zijn omgekomen en meer dan honderd zwaar gewond. De spoorwegdirectie van Kansas City, een gewichtig kruispunt in het Midden-Westen, schat, dat daeglijks 1500 „tramps" de stad over haar vrachtlijnen passeeren. De kleine stad Yuma in Arizona, aan den hoofdlijn der South. Pacific, heeft in haar werkloozenkeukens in vier maanden 30.000 „tramps" verzorgd, waarvan méér dan een vierde jonge jongens waren. Een stad in het Westen heeft 35 jongens, die zware koortsen hadden en meestal aan verwaar loosde longontsteking lijden, uit beestenwagens gehaald. Deze en tallooze andere cijfers worden vastgesteld door het Children's Bureau te Wash ington en werpen een schel licht op den nood der jeugd. Het getal 200.000 is al lang overtrof fen. Een half millioen komt meer overeen met de economische omstandigheden. Het is wonderbaarlijk, hoe onverschillig hier het publiek staat tegenover dit vreeselijk sociale probleem. Het Ministerie van Arbeid, dat hoopen kosten maakt met jachten te organiseeren op illegaal binnengekomen vreemdelingen, doet voor de Amerikaansche jeugd zoo goed als niets. Jeugdherbergen, zooals in Europa, zijn er in Amerika niet. Eigen hulp der jeugd, zooals bij- Voorbeeld in Duitschland, kent Amerika niet. Particuliere hulporganisaties, kerkgenootschap- Pen, Leger des Heils en Roode Kruis hebben lange na niet genoeg middelen, om arme ge zinnen te verzorgen en hebben niets, om den hood der zwervende jongens te lenigen. Trou wens, die zwervers zijn buitengewoon schuw en Willen niets met bureaux te maken hebben. De middelen, die de lokale politie ter beschikking heeft, om weggeioopen kinderen naar huis op transport te stellen, zijn volslagen onvoldoende, hog afgezien daarvan, dat de meeste jongens geen tehuis meer hebben, dat hun ouders werk loos zijn en blij zijn, van hun kinderen bevrijd te zijn. Ze gaan van huis weg met niet veel meer dan één dollar in den zak, in de hoop buiten ergens Werk te vinden. Doelloos dolen zij over het con tinent van den eenen staat naar den anderen. Zij huizen in hutten en holen, zij vegeteeren in ellendige kampen bij rangeerstations, zij sla- Pen op banken en grasperken in de stadspar ken, zij vormen geen benden zooals de „wilde kinderen" van Rusland, zij zijn geen vijanden öer openbare orde. Velen van hen zouden in normale tijden op de schoolbanken of in het college zitten of als bureaujongens hun leven slijten. Het hoofdcontingent bestaat uit jongens, die een goede opvoeding hebben genoten ^n uit families, die in geordende omstandigheden leven, maar welke te trotsch zijn, om hun ouders en familie tot last te zijn. Zij schrijven dan naar huis, dat „het hun goed gaat" en tegelijkertijd vechten ze om een paar centen voor een stuk brood en verzamelen ze peukjes cigaretten van de straat en rooken ze in hun PÜP op. De politie ziet dat alles toe en doet niets. Deze jongens zijn geen misdadigers. Jeugdzorg huizen zijn er voor hen niet. Hun getal is veel te groot. De dakloozenasylen van het Heilsleger zijn overvol van oudere bedelaars en beroeps- landloopers. Reeds liggen er lange rijen dak- loozen, toegedekt met krantenpapier, achter de muren der bibliotheek van de stad New-York. Het park bij de 42e staat, het City Hall Park, de plantsoenen aan de Battery en langs den Hudson zijn in warme nachten geheel met sla- penden bedekt. Op koude dagen en wanneer b regent is de metro, de ondergrond, het hotel der dakloozen. Zij bedelen en blijven in leven met 'n paar centen, waarvoor men in ieder caféteria een bord soep kan koopen. De beter uitziende jongens, die hun goed pak nog niet voor één, twee dollar hebben beleend, staan dag in dag uit voor de arbeidsbeurzen, als verwachten zij een wonder. Er is geen an dere arbeid voor deze daklooze jeugd dan bedelen of in het misdadige op maatschappe lijk en zedelijk gebied te vervallen. De autoriteiten probeeren het kinderprobleem op te lossen door de zwervers zoo snel als mogelijk over de grenzen hunner gemeenten te zetten. Zij worden in het stedelijk asyl één dag verzorgd, krijgen één nacht 'n bed en als zij geluk hebben, worden hun kleeren gedes infecteerd en hun wasch gewasschen. In de groote steden zijn zulke politiebepalingen natuurlijk niet door te voeren. De horden der dak- en werklooze jongens zijn daar zonder eenige controle. „Can you spare a cigarette?" Heeft U een cigaret voor me over?") Dat Is meestal het aanknoopingspunt voor een ge sprek, waarvan de tweede zin gewoonlijk luidt: „Ik heb vandaag nog niets gegeten. Kunt D mij niet een maaltje bezorgen?" Men hoort oneindig veel droefs en treurigs van deze armzalige „Besprisomji" van een geciviliseerd, groot land. Zij komen uit alle sta ten der Unie en vatten meestal hun vagebon denleven reeds als iets vanzelfsprekends op. Een schande, een diepe schande voor Amerika. WASHINGTON, 9 Sept. (V. D.) Volgens een statistiek der American Federation of Labour bedraagt het aantal werkloozen in de Ver eenigde Staten 14 millioen. Hiervan zijn 800.000 spoorwegarbeiders. Het te New.York gevestigde bureau voor werkloozenondersteuning heeft berekend dat alleen reeds voor steun aan te New-York wo nende werkloozen gedurende den a.s. winter 250 millioen benoodigd zullen zijn. De steun kassen zijn volkomen uitgeput. President Hoover heeft tegen 15 September a.s. een bijeenkomst uitgeschreven ter bespre, king van de kwestie der werkloozenondersteu ning. De Federation of Labour heeft in dit verband een plan uitgewerkt naar het voor beeld van de in Duitschland en Engeland ge volgde stelsels. LONDEN, 9 Sept. (V. D.) De Oceaanvlieger Mollison, die gisterenavond per boot te Sout hampton arriveerde, is ondanks den stroomen den regen door een reusachtige menigte op de kade van Southampton enthousiast ontvangen. Zijn vrouw, Amy Johnson, was hem tot Cher bourg tegemoet gereisd en had het laatste ge deelte van de reis op de „Empress of Britain" meegemaakt. Te Londen was een menigte van ongeveer 10.000 menschen aan het station aan wezig. Op de schouders van zijn vereerders werd Mollison naar den gereedstaanden auto gedra gen, waar zijn vrouw inmiddels was gehuldigd met een schat van bloemen. Verwachting: zwakke tot matigen zui delijken tot zuid-wEsteIijken wind, ge deeltelijk bewolkt, weinig of geen regen, zelfde temperatuur. Verdere vooruitzichten: kans op regen. toenemende Zon op 6.27, onder 7.27. Volle Maan Woensdag n.m. 10.26. Licht op 7.57. LONDEN, 9 Sept. (V. D.) Het ministerie van Arbeid heeft hedenavond de uitnoodigingen verzonden voor de conferentie der partijen, welke betrokken zijn bij het conflict in de ka toenindustrie, welke waarschijnlijk Dinsdag a.s te Manchester zal worden gehouden. De minister zal vertegenwoordigd worden door Leggett, die vandaag overleg heeft ge pleegd met vertegenwoordigers van beide par tijen. TOKIO, 9 Sept. (V. D.) De Japansche opper bevelhebber in Mandsjoerije, generaal Honjo, is Donderdag :n gezelschap van vier andere generaals te Tokio aangekomen. Generaal Honjo werd door den keizer in audiëntie ont vangen. De generaal ontving een document, waarin de erkenning der door hem bewezen diensten wordt vermeld, zoomede een gouden horloge en een som gelds. Volgens een bericht uit Peking hebben de troepen van generaal Ma opnieuw een op- marsch tegen de Japansche troepen langs de Soengari-rivier ingezet. Japansche versterkin gen zijn onderweg. Tengevolge van geweldige overstroomingen van de Soengari-rivier zijn in de omgeving van Charbin drie dijken doorgebroken. Charbin is opnieuw bijna geheel van de buitenwereld af gesloten. ASUNCION (Paraguay), 9 Sept. Nieuwe ver warring is ontstaan door het feit dat de loop der rivier Pilcomayo, welke over groote afstan den de grens vormt tusschen Paraguay en Bo livia, zeer onlangs op een plaats ongeveer 15 K.M. naar het Zuiden is afgeweken, zoodat ge bieden welke tot nu toe bij Paraguay werden gerekend, thans gelegen zijn aan de Boliviaan- sche zijde der rivier. De Boliviaansche troepen hebben dit nieuwe gebied reeds bezet en den bewoners aangezegd dat zij zich bij Bolivia moeten aansluiten. De spanning tusschen Bolivia en Paraguay is gedurende de laatste 24 uur buitengewoon toegenomen. De Boliviaansche troepen hebben na een hevige beschieting van de in het gebied van Gran Chaco liggende steden Rozo en Valencia een aanval ondernomen. De Paraguyaansche troepen boden tot het uiterste tegenstand. De regeering van Paraguay deelt mede, dat zij zich in staat van oorlog met Bolivia be schouwt, hoewel de oorlog nog niet verklaard is. BERLIJN, 9 Sept. (W.B.) Even over kwart voor elf werd vanmorgen het Rijksdagpresidium door rijkspresident von Hindenburg ontvangen. In den eersten auto zat Goering, stormachtig toegejuicht door de nieuwsgierigen op de trot toirs, in den tweeden zaten Esser, Graef en Rauch. Het bezoek van het Rijksdagpresidium aan von Hindenburg duurde ongeveer 25 minuten Bij de ontvangst was ook staatssecretaris Meissner aanwezig. Er ontwikkelde zich een onderhoud, waarbij alle heeren van het presi dium aan het woord kwamen. Goering zette uiteen, dat de Rijksdag over een tot werken in staat zijnde meerderheid beschikt. De derde vice-voorzitter Graef (Duitsch-nationaal) kwam hier echter tegen op door te verklaren, dat het niet de taak was van het Rijksdagpresidium, politieke onderhandelingen met den rijkspresi dent te voeren. Ook von Hindenburg zelf stelde zich op een dergelijk standpunt, waaraan hij echter toevoegde, er niets op tegen te hebben, dat de heeren hem hun standpunt uiteenzetten. Hiervan maakten Goering (Nat.-Soc.) en Esser (Centrum) gebruik voor het afleggen van verklaringen, welke in overeenkomst zijn met de door Centrum en N. S. D. A. P. gepubliceer de gemeenschappelijke verklaringen. Het hoog tepunt van Goering's betoog was een verzoek aan den rijkspresident, zijn laatste beslissingen niet te nemen dan na ontvangst van de leiders der groote partijen, om dezer opvattingen te ieeren kennen, opdat een poging zou worden gedaan, om samenwerking tusschen rijkspresi- dent en Rijksdag tot stand te brengen. De rijkspresident behield zich zij" laatste be slissing voor, waarmee het bezoek eindigde. BERLIJN, 9 Sept. De Rijkspresident heeft den president van den Rijksdag, Goering, doen weten, dat hij bereid is Dinsdagmiddag twee vertegenwoordigers der N.S.D.A.P., twee ver tegenwoordigers van het Centrum en een ver tegenwoordiger der Beiersche Volkspartij in tegenwoordigheid van den Rijkskanselier te ont vangen teneinde kennis te nemen van hun op vatting nopens den politieken toestand. Naar hieromtrent nader wordt vernomen, rekent men er in Rijksdagkringen op dat onder deze omstandigheden de debatten over de re- geeringsverklaring eerst Woensdagnamiddag een aanvang zullen kunnen nemen. Er is geen wijziging gekomen, wat betreft den aanvang der regeeringsverklaring. Deze zal Maandagmiddag om drie uur worden uitge sproken. Het dagelijksche bestuur der Duitsche Cen trumspartij komt Maandag te Berlijn in zitting bijeen. Maandagavond zal de Rijksdagfractie van de Centrumspartij vergaderen. In beide zittingen zal men zich met den politieken toestand bezig houden. Vrijdagavond zijn nieuwe besprekingen be gonnen tusschen vertegenwoordigers der N.S. D.A.P. en der Centrumpartij. De besprekingen konden nog tot geen resul taat komen, daar afgewacht moet worden, wat de ontvangst van Dinsdag zal brengen. De bereidheid van den Rijkspresident om de partijen te ontvangen, wordt als een belangrijk resultaat beschouwd van het onderhoud, dat het rijksdagpresidium met von Hindenburg heeft gehad. De Beiersche officieele persdienst meldt: Daaar de Rijksregeering het noodig acht per soonlijk contact te houden met de Beiersche regeering, is legatieraad dr. Fhr. von Lersner als vertrouwensman der rijksregeering in Mun- chen aangewezen. Zijn taak is op bepaalde tijden voor bepaalde aangelegenheden te Mun- chen ter beschikking te staan van de rijks regeering. De te Berlijn verschijnende „Antifascistische Actie" is tot 28 Febr. 1933 verboden. Aanleiding was een artikel: „Verjaagt de Nazi's van de fabriekspoorten", waarin tot gewelddaden tegen politieke andersdenkenden aangespoord en de rijksregeering beschimpt wordt. AARNE *i*'BAI\IK NEW YORK, 9 Sept. Vrijdagmorgen is aan boord van de „Observation," een stoomboot, die als veer de verbinding onderhield over de East River naar Rikers Island, midden op het water een ketel gesprongen. Aan boord bevond zich een tweehonderdtal arbeiders. Door het sprin gen van den ketel werden velen hunner gewond en de boot zonk onmiddellijk. Tot nog toe kon den 37 dooden en 75 gewonden geborgen wor den. Het juiste aantal vermisten is nog niet vastgesteld. De opvarenden waren grootendeels bouwarbei ders, die naar hun werk gingen, een nieuwe gevangenis in aanbouw op het eiland Rikers. Drie politie-booten zoeken de rivier af, terwijl aan den oever ambulance-auto's gereed staan om de slachtoffers te vervoeren. Verscheidene lijken zijn door de kracht der ontploffing volkomen uiteengereten en op de daken der langs den oever staande huizen ge slingerd. Het schip is binnen enkele seconden gezonken. Vele in het water geworpen opvaren den liepen brandwonden op ten gevolge van het kokende ketelwater. Tot de dooden behoort o.m. de kapitein van het schip. De „Observation" was vroeger een particulier schip, dat in het jaar 1930 omgebouwd werd tot veerboot en door de stad in dienst gesteld voor het overzetten van personeel. Vanaf den oever zagen de toeschouwers de boot schuil gaan in een dikke wolk van stoom. Toen de wolk optrok was het vaartuig ver dwenen en zag men een groot aantal menschen in wanhopige worsteling met het water. Velen waren door de ontploffing de lucht in geslin gerd en neergeploft tusschen de wrakstukken van het schip en in het kokende ketelwater. De verhalen der overlevenden zijn hartver scheurend. Een der uit het water opgevischte mannen werd, toen hij voor het eerst boven kwam, door een neerstortenden kameraad ge troffen en ten tweede male in de diepte ge sleurd. Een ooggetuige meent gezien te hebben, dat de ketel als een raket door de lucht schoot. Een man werd in een wijden boog over den rivieroever in het venster van een electrische centrale geslingerd, die op 50 meter afstand van den wal staat. Blijkens de laatste berichten is het getal der geborgen lijken tot 38 gestegen. Eenigen der overlevenden zijn van meening lat geen ketelontploffing oorzaak van de ramp is geweest, doch een andere explosie midscheeps. De uitwerking was van dien aard, dat ver scheidene opvarenden meer dan honderd Meter ver op de daken der omliggende huizen werden geslingerd, waar zij later dood werden aange troffen. Een lijk kwam op het dek van een na burig schip tusschen de passagiers terechct, die met ontzetting werden vervuld. Eenige kilo meters verder is een stuk wrakhout aangespoeld waaraan zich drie paar verstarde handen vast klemden. MADRID, 9 Sept. (Reuter.) De Cortes heb ben de wet op de agrarische hervorming met 318 tegen 19 stemmen en het Catalaansch sta tuut met 314 tegen 24 stemmen aangenomen. „De Nagtegaal" tijdelijk raadhuis van Bloemen- daaL De winkelsluiting in Bloemendaal Regeling voor de Zondagen in het zomerseizoen. Geen demonstraties bij de opening der Staten- GeneraaL De Commissaris der Koningin in de provincie Zeeland bij een auto-ongeluk in de buurt van Roosendaal gewond. Vele dooden en gewonden bij ketelontploffing op veerboot te New-York. Hindenburg zal Dinsdag de partijen ontvangen. Catalaansch statuut aangenomen. Boliviaansch offensief tegen Paraguay. Amerika's werkloozensteun uitgeput. Oplichtingszaak van dertig duizend gulden voor de Amgterdamsche Rechtbank. MALMEDY, 9 Sept. (Reuter.) In de papier fabriek Steinbach heeft heden een geweldige brand gewoed, waardoor verscheidene' pakhui zen en andere gebouwen tot den grond toe zijn afgebrand. De schade wordt geschat op ver scheidene millioenen francs. De brand breidde zich met razende snelheid uit en het is alleen aan het krachtig optreden der brandweer uit Eupen te danken, dat de brand niet het geheele gebouwencomplex heeft vernietigd. De fabriek is de grootste papierfabriek van België en een der voornaamste van het Euro- peesche continent. Nader wordt gemeld: Langs den weg naar Eupen, midden in de stad Malmdéy, zijn de papierfabrieken der firma Steinbach gevestigd. Zü beslaan verscheidene duizenden vierkante meters oppervlakte. Vrijdagmiddag te kwart voor een, toen het geheele fabriekspersoneel aan het werk was, is er brand ontstaan. Het vuur was ontstaan in een der zijgebouwen, waar een groote hoeveel heid glanspapier was opgeslagen en nam spoe dig een groote uitbreiding aan. Ondanks de krachtige bestrijding van den brand door de brandweercorpsen van Malmédy, Eupen, Ver- viers en Luik sloegen de vlammen weldra naar de kantoorgebouwen over. Het duurde dan ook niet lang of het gebouw, waarin de brand ont staan was, stortte in onder groot gekraak. Dank zij de nabijheid van de Warche beschikte de brandweer over voldoende water, hetgeen even wel niet wegneemt, dat de brand zich nog steeds meer en meer uitbreidt. Het geheele fabriekscomplex wordt ernstig bedreigd en aangezien het gelegen is in een gedeelte van de stad, waar de straten nog vrij smal zijn en gevormd worden door oude huizen, waarvan sommige nog gedeeltelijk uit hout op getrokken, bestaat er groote vrees voor, dat de brand zich tot de geheele omgeving zal uit breiden. Tijdens het blusschingswerk werd een brand weerman uit Malmédy, die op een ladder stond, door de vlammen aan het been gewond. Hij verloor het evenwicht en viel van de ladder. In bedenkelijken toestand werd hij naar het ziekenhuis te Malmédy overgebracht. De schade bedraagt thans reeds eenige mil lioenen franken. WASHINGTON, 9 Sept. (Reuter.) Het mi nisterie van Buitenlandsche Zaken en de se. cretaris der schatkist ontvingen heden van den Duitschen gezant de mededeeling, dat Duitsch land uitstelling van betaling wenscht van het op 30 September a.s. vervallende bedrag voor de betaling der Amerikaansche bezettingskos- ten en der zoogenaamde Mixed Claims, en wel tot 31 Maart 1934. Koningstr. 27, Tel. 14609, Haarlem RUBLl Stofzuiger 78.o. m. 1.50 per week AMEG Stofzuiger 49.50, o. m. f 1.— per week PRAAG 9 Sept. (Reuter) Bij Maerisch- Ostrau is gisteravond een Tsjechisch zeilvlieger toen hij op sleeptouw van een auto voor eer. proefvlucht wilde opstijgen, van ongeveer 15 Meter hoogte neergestort. In het ziekenhuis overleed hij. Hoogste stand op Zaierdag 9 uur v.m.: 760 Stilstand

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1