STADSNIEUWS snisw iMIË-STICHTING Haarlem, 13 Sept. BEURS VAN AMSTERDAM i ELECTRICITEIT ip igiiiii Wisselkoersen DINSDAG 13 SEPTEMBER mm AGENDA jTOFZUIGERHUIS maertens DINSDAG 13 SEPTEMBER 1932 7J - JONGETJE VERDRONKEN In de Duikersloot te Halfweg DE AMSTERDAMSCHE STRAATWEG Weer een serie botsingen ONTVOERING VAN DRIE KINDEREN Uit een weeshuis te Bloemendaal Floralia-tentoonstelling DE WINKELSLUITINGSWET Verkoop van bloemen door venters toegestaan Nab\j ziekenhuizen, stations, enz. Diefstallen aan de orde van den dag Droevig Speldjesdag TOONEEL HET RAADSELACHTIGE HUIS Vroolijk griezelstuk door Owen Davis - Het Schouwtooneel Stadsschouwburg HERINGA WUTHRICH - HAARLEM DOODELIJK ONGELUK TE SANTPOORT Personalia Ziekengeld bij Werkverschaffing HOOGEERW. ZEERGEL. HEER DR. C. SCHUT Procurator Generaal der St. Joseph-Congregatie Examen leider in lichaamsoefening IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK JACHTOPZIENER AANGEVALLEN Met een nijptang bewerkt 13 September 14 September Vermiste jongen aangehouden BURGERLIJKE STAND VOETBAL S. D. O.Victrix 23 Vampyr stofzuigers 98. 6£ 63* 44 30 30 17* 33* 33 5 4 18* 64* 190* 130 90 114 37^00 135 150 23 155 75 3* 8 12* 12£ Gisterenmiddag omstreeks half vijf geraakte het zesjarig zoontje van den heer P. J. Boel houwer te Halfweg spelenderwijze in de Dui- kersloot langs de Polanenkade. Enkele personen, die zich in de nabijheid be vonden, stelden onmiddellijk alle pogingen in het werk om het ventje te redden. Zoo begaf de heer P. H. van Essen, wethouder der ge meente, zich direct te water en doek eenige malen, doch het mocht hem niet gelukken den jongen te pakken te krijgen. Eindelijk, na ongeveer 10 minuten, gelukte het den heer Bierenbroodspot hem met behulp van een dreg op te halen. De heer A. G. van Essen, medisch student, die ook juist ter plaatse was, verleende de eerste hulp en paste kunstmatige ademhaling toe. Bijna een uur werd hiermede voortgegaan, doch tenslotte kon Dr. Baumann, die inmiddels ook ter plaatse was gekomen, niet anders dan den dood constateeren. Gisterenmiddag heeft op d-:i Haarlemmer straatweg tusschen Halfweg en de Lisde een ernstige autobotsing plaats gehad, waarbij won der boven wonder geen persoonlijke ongeluk ken voorkwamen. Een vrachtauto van den heer K. Timmer uit Amsterdam, reed met een vaart van ongeveer 50 K.M. op een langs den weg stilstaanden luxe auto, tengevolge waarvan deze wagen zwaar werd beschadigd. Een vlak achter hem rijdende luxe auto van den heer Burger uit Amsterdam reed als gevolg van deze botsing onder eerstgenoemden vrachtauto, tengevolge waarvan deze wagen van voren totaal werd ver nield. Mede als gevolg van deze botsing kwam een van de tegenovergestelde richting komende vrachtauto van den heer H. van Engelen uit Amsterdam eveneens hiermede in botsing en werd ook van voren zwaar beschadigd. Zooals gezegd deden zich geen persoonlijke ongelukken voor, doch de materieele schade is groot. Het verkeer op dezen drukken weg ondervond eenigen tijd stagnatie. Docr de politie is proces-verbaal opgemaakt. Sedert eenige maanden reeds houdt de kinder politie zich bezig met de opsporing van drie kinderen, die in Juni uit een inrichting te Bloemendaal ontvoerd zijn. Het zijn de drie kinderen Elisabeth, Reina en Hendrik van Ingen, oud resp. 16, 15 en 11 jaar. Zij zijn uit een gezin waarvan de moeder is overleden. De vader, die tevens voogd,, is, had hen aanvanke lijk uit eigen beweging in het hervormde wees huis te Amsterdam geplaatst. Na eenigen tijd eischte de vader de kinderen terug, waartoe hij natuurlijk het recht had. De Voogdijraad I echter meende redenen te heb ben om aan te nemen dat de kinderen bij den vader in een verkeerde omgeving zouden komen en stelde bij den Officier van Justitie een ont- zeggings-procedure in. In afwachting van de beslissing bepaalde de Officier van Justitie dat de kinderen voorloopig onder de hoede van het Herv. Weeshuis zouden blijven. Ten einde ze niet te veel in contact met den vader te laten komen, werden de kinderen ondergebracht in een dependence van deze inrichting te Bloemen daal. Intusschen werd de ontzeggingsprocedure toe gewezen, waardoor de kinderen definitief onder de zorg van het Herv. Weeshuis kwamen. Toen deze toestand reeds eenigen tijd zijn beslag had, kwam de vader op 18 Juni per auto zijn kinderen in het gesticht te Bloemendaal bezoeken. Sindsdien zijn ze niet meer terugge zien, zoodat men, aldus de „Msb.," het vermoe den heeft, dat de vader er door een trucje in geslaagd is de kinderen met zich in den auto te ontvoeren. De Voogdijraad heeft de zaak in handen van de Kinderpolitie gegeven. De noodige huiszoe kingen zijn gedaan en de vader is verhoord, doch hij houdt vol niets van de ontvoering noch van de verblijfplaats zijner kinderen af te we- tep. HU ontkent zelfs dat hij de kinderen op den bewusten dag bezocht heeft. Verschillende getuigen uit het gesticht herkennen hem even wel pertinent. De Kinderpolitie vermoedt, dat de kinderen naar het buitenland zijn gebracht; zij blijven echter onvindbaar. In verband hiermede heeft de Kinderpolitie zich nu tot de pers gewend met het verzoek de signalementen van de ontvoerden bekend te maken. Deze luiden: Signalement van Elisabeth: flink postuur, knap uiterlijk, gezonde kleur, donkerblond haar, grijsblauwe oogen. Van Reina: groot voor leeftijd, donker uiter lijk, zwart haar, donkere oogen, bleeke gelaats kleur. Van Hendrik: klein voor leeftijd, tenger postuur, zwart haar, donkere oogen, gezonde kleur. Bij de in gebouw „St. Bavo" gehouden jaar- lijksche Floralia-tentoonstelling zijn de volgen de prijzen door de jury toegekend: Eerste prijzen: C. Damlaans, Herm. Enden burg, Marietje v. Eeden, Netty Schrama (met lof), Freek Schrama (met lof), Tr. Pruk, Jac. v. d. Aar, Jickie Hosper, An Goosens, Hary Goo- sens, Leni Leistra, Nelly Blankwater, T. Luikel, Steintje Rademaker, Joh. Willemse (met lof), Ko. v. Twuyven, Ko de Lee, Nelly Stam, M. Re- deker, Hans Swart, Bertus v. d. Wateren, J. E. Wielinga, Jo v. d. Aar, C. Popelier (met lof), Frederikus Draaisma, W. de Kruif. BestuursprijzenAnneke Visser, L. Wesse- ling, Gretha Blom, Jacob Wassenaar, Martha Oekeloen, Tina Last, Geurt Smit, R. Hoff, Ja cob VIjlbrief, Cor Zomer, Joop Weteman. Tweede prijzen: Hanny Veldkamp, Jan No tenboom, Marietje Wagenaar, Annie Wal, Henk v. d. Wilde, C. v. Asperen, dans Paschar, Theo de Hey, Cornelia Vrolik, Paul Schras, Henny Wiedijk, Geurt Smit, Rika v. Sinderen, Jeanne v. d. Spek, Tini Braam, Rie Groeneveld, Johan Roelofs, Anna Hollander, M. Schreuders, P. Koster, Dina Steenken, Herman v. d. Schaaf, E. Groot, Lena Dansik, G. de Ruiter, P. Kuips, A. Schoonebeek, D. Rademaker, M. Esteie, C. v. d. Hoek, K. Hoefnagel, L. Heintjes, Tr. Die- leman, Ko Vreesman, J. Luikel, Theo v. d, Vel den, Joh. Draaisma, Roel v. Amstel, Fré Bak ker, Marietje Notenboom, Betty de Rooy, Ma rietje Vereschildt, Ida Zwart, Augustinus Hooye 3e Prijzen: A. Janstra, Gerie Jansen, Jany v. Eersen, W. v. d. Bosch, A. J. Scheelinks, Tieta Nooy, Betsie Holleman, Kees Kraay, J. Steen- kist. C. Kraay, Joepi v. Meurs, Dine Voetelink, J. J. E. Luik, Arnold Piek, Jan IJlstra, Rie Ver- zijlberg, Dina Lucas, Piet Winnubs, R. v. Hei- nigen, Jacobus Traksel, Corry Piek, Corry Roe lofs, J. G. v. Veer, Leo John, Cor Voetelink, Lina Orth, Peliesje Vooges, Cor Koedan, Tilly de Kievit, Marietje Termets, Femmy v. Hoven, Martha Passchier, Hendrik Kraay, M. v. Zaa- nen, S. de Boer, Gretha Barnhoorn, Annie v. d. Linde, Gerrit Leblanch, Johanna Lamme, Petronella Lamme, Netty de Keyzer, J. W. Tel- jeur, Hendrik Lodder, P. Knötschke, Janette v. Dam, Marinus Lindhout, Klaas Dekker, Piet Hoppenbrouwer, W. Prinsen, H. F. Raap, Wol ter Climby, Piet Veen, C. Braückman, Niesje Beenhakker, Chris Vuyst, Flip Reinierse, Mina v. As, Paul Schras, Ab. v. Oosterhout, H. v. Schie, Gerard Lammerse, Piet v. Leen, Johan Paehlig, J. W. Jansen, Toon Hofstee, J. Nieu- wenhuis, Benny Tiege, Hetty Zinnecker, Lena v. Bruggen, Agatha Blom, G. Kroon. B. en W. schrijven aan den Raad: Blijkens een tweetal voor den Raad ter in zage gelegde adressen van den Haarlemschen Markt- en Straatkoopliedenbond „D. E. S." en de onlangs opgerichte Haarlemsche Bloemist- winkeliersvereeniging, zou een aantal venters, welke hun bestaan vinden in den straatver koop van bloemen, alsmede een groep bloe menwinkeliers, zeer prijs stellen op een zooda nige van de Winkelsluitingswet afwijkende re geling, dat de verkoop van bloemen op Zondag is toegestaan. De bloemenwinkeliers hebben hierbij voornamelijk het oog op de ochtend uren. Naar aanleiding hiervan hebben wij ons, in samenwerking met de ever dergelijke vraag stukken adviseerende Raadscommissie, nader met belanghebbenden alsmede met den Mi nister van Economische Zaken en Arbeid in verbinding gesteld. Gebleken is, dat aan de wenschen van de straatventers kan worden tegemoetgekomen in zooverre, dat de verkoop zal zijn toegestaan tot 's avonds 6 uur nabij de stationsgebouwen en gedurende eenige uren nabij de ziekenhuizen en de begraafplaatsen. Tegen een dusdanig be perkten straatverkoop hebben ook de meeste bloemenwinkeliers geen bezwaar. Ten aanzien van het toestaan daarnevens ook van den winkelverkoop, bleek bij nadere beschouwing echter geen eenstemmigheid on der de betrokken winkeliers te bestaan. Blijkens een eveneens ter inzage gelegd na der adres gedateerd 2 September j.l. wordt door 32 Haarlemsche bloemenzaken verzocht de in de wet vastgelegde Zcndagssluiting voor bloemenwinkels onverkort te handhaven. Laatstgenoemde winkeliers wenschen niet al leen voor de Zondagen in het algemeen geen van de wet afwijkende regeling, maar verzoe ken ook aan winkelzaken, gelegen nabij de stations, ziekenhuizen en begraafplaatsen, den bloemenverkoop op Zondag niet toe te staan. Aan een algemeene vrijstelling van den Zon dagverkoop verklaarden deze belanghebbenden geen behoefte te hebben, terwijl voor het pu bliek een dergelijke vrijstelling van weinig nut werd geacht. Een vrijstelling voor slechts en kele winkelzaken meende men uit billijkheids overwegingen te moeten ontraden, omdat daar uit een zekere bevoorrechting en wellicht min der eerlijke concurrentie zouden voortvloeien. Gewezen werd n.l. op de mogelijkheid voor dergelijke winkelzaken om gedurende de uren, dat zij 's Zondags open zouden zijn, ook an dere klanten in de stad te bedienen. Waar het totaal aantal bloemenwinkels te Haarlem op ongeveer 40 a 45 mag worden ge steld en de overgreote meerderheid, n.l. 32 der belanghebbenden bovenvermeld standpunt deelt, meenen wij met de betrokken Raads commissie, dat de afwijkende regeling zich tot den straatverkoop nabij de stations, zieken huizen en begraafplaatsen moet beperken. B. en W. stellen ter goedkeuring voor een ontwerp voor een nieuwe verordening, waarin het vorenstaande is belichaamd en waarbij te vens nog ten behoeve van publiek en winkel stand een algemeene ontheffing voor den 31en Augustus is ingelascht. Van een rijwiel, staande voor perceel Kruis weg 170 is een tasch met bescheiden ont vreemd. Een makelaar heeft bij de politie aangifte ge daan dat uit zijn auto die stond in de Over- tonstraat een tasch met kwianies is weggeno men. De poliie stelt een onderzoek in. Door de politie is proces-verbaal opge maakt tegen een 25-jarigen boter- en kaashan delaar wegens openbare schennis der eerbaar heid. De speldjesverkoop ten bate van de R. K. Geheelonthoudersvereeniging „St. Franciscus", heeft opgebracht 135. Dank aan allen die hebben bijgedragen en bijzonder aan de ver koopsters. Aan een jong paartje, dat zijn wittebroods weken ingaat, kan men een aangenamer en rustiger verblijf gunnen dan een landhuisje, waar het niet pluis is, zooals overduidelijk blijkt uit de aanwezigheid van een bandiet achtig individu, het plotseling voorkomen van allerlei huiveringwekkende geluiden, het onver hoeds dooven van het electrisch licht en meer van die griezelige verrassingen, welke niet op het programma van een trouwdag staan. Dat een jongedame met een kunstmatig ge broken hart den bruidegom in die idylle ach- r-.-"gf en :t hem daar lastig maakt, is al erg TANASE CODOLBAN met zijn oeroemd Roemeensch Orkest, welke iederen avond in „HOTEL DE LEEUWERIK", Kruistraat 3032 concerteeren.. Zaterdag en Zondag Matinée. (Adv.) genoeg maar als er temidden van duisternis en tumult een schot valt en de hartelijke dame is opeens verdwenen, voorloopig niets achter latende dan een grooten plas bloed, dan begint het akelig te worden. En het ergste van al is nog, dat de buurman der onfortuinlijke jonge, luit een schrijver van populaire romans is, die met gretige handen de gelegenheid aangrijpt om „langs wetenschappelijken weg" de raad selen van het lugubere huis te verklaren en licht te ontsteken in het duistere geheim van den moord, waarbij hij zoo ver gaat, dat ver schillenden achtereen als de misdrijvers worden aangewezen. Het loopt verder met het gegriezel nogal mee althans voor de toeschouwers in de zaal, die vergast worden op een heele reeks van grappige tooneelen, omdat de oplossing van het drama gezocht wordt in een kluchtige sfeer. En als er aan het eind van de geschiedenis de ontknoo ping komt en alle geheimen van het spookhuis zijn onthuld, een onthulling, die we, naar den in het programma geuiten wensch, als „vertrouwelijk" beschouwen en dus bescheiden- lijk verzwijgen om anderen het plezier van de verrassing niet te bederven als het eenmaal zóóver is, kunnen we ons tevreden verklaren met de vroolijke afwikkeling van het myste rieuze geval. Een stuk zonder beteekenis, maar wel ge schikt om op een uitgaansavond enkele pret tige uren aan te beleven. Een stuk met weinig rollen waar iets va™ te maken valt, en dus voor het gezelschap geen taak om zich eens lekker aan te geveiï. Maar de leden van het Schouwtooneel hebben desniettemin met veel animo gespeeld, zoodat er de noodige gang in de malle vertooning zat. Ko Amoldi kreeg in het uitbeelden van een fantasierijken roman netjesschrijver nog wel iets aardigs te doen en hij maakte een fleurig type, evenals Ezerman een kostelijken melkboer op de planken bracht. Dan was er het jonge paar, Jac. Snoek en Dogi Rugani, die zeer hun best deden, met het ge wone gevolg, dat de laatste „echter" was dan de eerste, terwijl ook de andere rollen een goede vertolking kregen. Ko van Dijk, die als detec tive zou optreden, was door ongesteldheid ver hinderd en daarcri werd clementie ingeroepep voor Jaap van de Pol, die hem onvoorbereid vervangen moest. Clementie was echter over bodig: de remplagant bracht het er uitstekend af. „Caramba" wordt niet Dinsdagavond opge voerd, zooals gisteren abusievelijk is gemeld, doch 'woensdagavond. H. B. v d S, <b In aansluiting op het bericht omtrent de aan rijding van den heer N. in ons blad van giste ren, te Santpoort, kunnen wij nog mededeelen, dat het slachtoffer per ziekenauto van Mathot naar het Sint Anthoniusziekenhuis te IJmuiden- Oost werd vervoerd. Het ongeval had plaats des morgens om kwart voor twaalf. Des middags om twee uur is het slachtoffer aan de bekomen verwondingen overleden. Degene, die de aanrijding veroorzaakt heeft, dr. de G., staat bekend als een kalm auto rijder en de heer Niedorp. die hardhoorend is, waarvoor hij het bekende schild aan de fiets heeft, eveneens. De Hagelingerweg heeft slechts een 300 M. lang rijwielpad dat, wanneer men rijdt in de richting Driehuis, links van den weg ligt. Een wielrijder die den Hagelingerweg wil oversteken naar het links gelegen rijwielpad, is verplicht daartoe een teeken te geven. Dit heeft de heer N. nagelaten, waardoor dr. de G. in de war werd gebracht en hem aanreed. Direct na de aanrijding liet dr. de G. tele- phonisch dr. de W. uit Velsen waarschuwen, die onmiddellijk overkwam.. De rijksveldwachter V. maakte proces-verbaal op. Te 's-Gravenhage zijn geslaagd voor het ma chinistenexamen, diploma A, de heeren A. Kooijman te Santpoort en R Bloem te IJmui- den. Bij beschikking van den Minister van Eco nomische Zaken en Arbeid is ingetrokken de vaststelling van het bedrag, voor de berekening van het ziekengeld geldende als dagloon voor de bij de werkverschaffing te werk gestelde arbeiders uit de gemeenten Enkhuizen, Haar lemmermeer en Noordwijk, en is bepaald, dat voor de berekening van het ziekengeld als dag loon voor de bij de werkverschaffing te werk gestelde arbeiders uit de na te noemen ge meenten het achter de namen dier gemeenten vermelde bedrag geldt, ongeacht bij welke werk verschaffing de arbeiders te werk gesteld wa ren, toen zij ongeschikt tot werken werden Egmond aan Zee 2.25, Enkhuizen 2.25, Haarlemmermeer 2.50, Hillegom 2.50, Noord- wijk ƒ2.50, assenheim 2.50. Zondag 18 September a.s. zal de parochie van St. Jacobus te Akersloot het zilveren pries terfeest vieren van een der meest eminente mannen, die in deze gemeente geboren zijn, den Procurator van Mill Hill, dr. C. Schut. En geen wonder dat geheel Akersloot jubelt bij die vijf-en-twin tig-jarig priesterfeest- „Pater Schut". Zoo kent Akersloot er maar één. Met dien naam wordt hij door al zijn dorpsgenooten betiteld. De geleerde priester met zijn groote gaven van geest en hart, die het doctoraat in de Theologie en de Philosophie, het Licentiaat in de Schriftuur en het Baccalaureaat in het Kerkelijk Recht verwierf, kan zich geen schoo ner benaming wenschen dan „Pater Schut", waarmede de priesterlijke geest en de fijne eenvoud worden geïllustreerd, die dezen hoog begaafden priester kenmerken. De jubilaris werd te Akersloot geboren den 3den Maart 1878. Eerst op 17-jarigen leeftijd ving hij zijn Bij beschikking van den Minister van Onder wijs, Kunsten en Wetenschappen is bepaald, dat de commissie, in 1932 belast met het afnemen van het examen ter verkrijging van het getuig schrift als leider in lichaamsoefening en van dat als sportleider, zal zitting houden te Over- veen, gemeente Bloemendaal, in het gebouw en op het terrein van het Kennemer Lyceum; en zijn in de commissie benoemd: a. tot lid en voorzitter: M. F. Graafland, in specteur van de lichamelijke opvoeding in de twee inspectie, te 's Gravenhage; b. tot lid en ondervoorzitter: W. H. Nij sten inspecteur van de lichamelijke opvoeding in de eerste inspectie, te 's Hertogenbosch; c. tot leden: J. H. van Dijk, leeraar in lichaamsoefening aan de gemeentelijke H.B.S. te Utrecht, te Bilt- hoven; J. M. Hundt, hoofd eener school te Amster dam, te Amsterdam; J. C. Kroese, leeraar in lichaamsoefening aan bijzondere scholen te Amsterdam, te A'dam; Th. J. H. van 't Lam, leeraar in lichaams oefeningen aan het Kennemer Lyceum te Over- veen, te Overveen; dr. H. Rijnders, prosector aan het anatomisch ontleedkundig laboratorium te Amsterdam, te Amsterdam; dr. J. F. Vaas, arts, te Rotterdam; R. IJzer, leeraar aan de Rijkskweekschool voor onderwijzers en onderwijzeressen te Haar lem, te Haarlem; G. L. Walpot, leeraar aan een bijzonder ly ceum te Amsterdam; H. L. Warnier, gemeentelijk inspecteur van de lichamelijke opvoeding te Haarlem, te Haarlem; d. tot plaatsvervangende leden: dr. O. Banki, prosector aan het anatomisch laboratorium te Utrecht, te Utrecht; M. Boon, gymnastiekonderwijzer, te A'dam; C. Burgwal, leeraar aan een bijzonder lyceum te Hilversum, te Hilversum; J. de Graaf, assistent aan de Rijksuniversi teit te Groningen, te Groningen; dr. Jongbloed, conservator aan de Rijksuni versiteit te Utrecht, te Soesterberg; A. Metz, hoofd van het gymnastiekonderwijs te Leiden, te Leiden. Hoogeerw. Zeergél. Heer Dr. C. Schut lagere studiën aan te Turnhout in de Aposto lische School van het College der Paters Je zuïeten, welke studiën de laatste twee jaren beëindigd werden in het Juvenaat der Paters Redemptoristen te Roermond. In 1901 sloot hij zich aan bij de Congregatie van St. Joseph van Mill Hill en maakte zijn philosophische en theologische studiën respectievelijk in het Missiehuis te Roosendaal en Mill Hill. Op 21 September 1907 werd de jubilaris te Mill Hill priester gewijd en in plaats van naar de Missie te worden gezonden, zooals hij hoopte en verwachtte zond zijn Overheid hem naar Rome, om daar aan de Gregoriaan- sche Universiteit en het Bijbel Instituut, onder de leiding der paters Jezuïeten, zijn hoogere studiën te maken. Na een verblijf van ruim 5 jaren te Rome riep men hem terug naar Mill Hill, alwaar hij 12 jaar lang de Dogmati sche Theologie en de Heilige Schriftuur van het Oude Testament doceerde. In 1924 zond men hem wederom naar Rome, thans echter als Procurator-Generaal zijner Orde. En bij de groote verantwoordelijkheid van zijn ambt als Procurator, waarbij buitenge wone tact en ingespannen arbeid gevergd wor den, kwam een nieuwe verantwoordelijkheid. Dr. Schut werd benoemd tot professor in de Theologie aan het beroemd College Beda te Rome. Aan dit College worden vooral veel En- gelsche bekeerlingen opgeleid tot het priester schap. De theologische vorming van deze stu denten, waaronder vele bekende persoonlijk heden worden aangetroffen, werd aan dr. Schut toevertrouwd. Reeds jarenlang doceert dr. Schut in het College Beda met het jeugdig enthousiasme, dat hem zoo bijzonder eigen is. Maar als de zomer heet en drukkend neer zinkt over Rome en de Romeinen den arbeid moeten staken en de stad ontvluchten naar zee en gebergte, kent onze Doctor geen mooier en dierbaarder plekje op aarde dan het kleine Akersloot. Tegen Augustus gaat reeds het ge rucht door het dorp: „Pater Schut zal wei gauw komen". En dan op zekeren morgen ver. schijnt weer de hooge gestalte van den Doctor in het dorp. Voor alle Akerslooters heeft de Pater een goed woordje of een handdruk gereed. Dan preekt hij weer in het oude, hem zoo dierbare kerkje, helpt den pastoor op drukke biecht- avonden en voelt zich gelukkig bij zijn trouwe, goede Akerslooters, totdat eindelijk in October andere bezigheden hem wegroepen. En als het dan November is, zegt men hier met spijt: „Nu is de Pater weer in Rome!" Pater Schut is oiize vriend. Geheel Aker- sloot draagt hem als het ware op de handen, en hij verdient het. God beware in lengte van jaren dezen voor- treffelijken, beminden priester. In het Naaldenveld te Bloemendaal is Zaterdagmiddag een jachtopziener, zekere W. uit Aerdenhout, het slachtoffer geworden van een emstigen aanslag', door een tot nu toe on bekend gebleven venter op hem gepleegd. W. was op surveillance in deze eenzame om geving der gemeente, toen hij omstreeks half drie een man aantrof, die zich aan onzedelijke handelingen schuldig maakte. W. was hierop door een voorbijganger al eerder attent gemaakt en daar hü den man thans op heeterdaad be trapt had, ging hij over tot zijn arrestatie. De betrapte verzette zich hiertegen en trachtte een proces-verbaal te voorkomen, doch toen hij bemerkte, dat W. niet om te praten was, greep hij een nijptang, welke hij bij zich had, en gaf daarmede den jachtopziener een slag in het gezicht, en wel met zulk een kracht, dat W. er door versuft werd en tegen den grond sloeg. In dezen tijd heeft de aanvaller kans gezien te vluchten, want toen W. weer bijgekomen was en assistentie van bewoners uit de omgeving en van de politie gekregen had, was er geen spoor meer van hem te ontdekken. Wel heeft de politie het uitgestrekte terrein afgezet, doch tevergeefs. W„ die te zijner verdediging geen enkel wapen, gummistok noch revolver, bij zich had, was er ernstig aan toe. Geneeskundige hulp was direct ingeroepen en deze constateerde, dat het jukbeen verbrijzeld was. Ook heeft zich een bloeduitstorting achter het linkeroog voorge daan als gevolg van den hevigen slag. Thans maakt W„ die te zijnen huize verpleegd wordt, het naar omstandigheden goed. De Bloemendaalsche politie heeft direct een uitgebreid onderzoek ingesteld, doch daar W. slechts een zeer vaag signalement van zijn aan valler heeft, valt het opsporen zeer moeilijk. Wel weet men dat men hier met een venter van platen etc. te doen heeft. Maandagmorgen is reeds een venter aange houden, dien men van den aanslag verdacht, doch wegens gebrek aan bewijs moest deze weer vrijgelaten worden. Het politie-onderzoek wordt voortgezet. Sociëteit „St, Bavo" Ledenvergadering Transportarbeiders, 8 uur Bestuur R. K. Bouwvakbond, 8 uur „St. Caecilia", 8 uur Rechtskundig bureau, half 9 uur Bestuur Melkhandelaren „St. Jozef", half 9 uur Ledenvergadering Bakkers, half 7 uur. Groote- of St. Bavokerk Orgelbespeling door George Robert, van 8.15 tot 9.15 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat L Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 1012, 24,89 u. Zaterdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Jeugdhuis Bloemendaal, Donkerelaan Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen, enz. van Tine Honig, Do Struick du Moulin en C. J'. Laan van 105 uur. Door de Haarlemsche politie is in een der logementen hier ter stede, een 16-jarige jongen aangehouden, die op 23 Augustus de ouderlijke woning te Maastricht was ontvlucht. Hij is op transport gesteld. Geboren: 9 Sept. M. C. PeraboBrinkman, d. M. v. d. Riet—v. d. Putten, d. 10 Sept. A. Hooglandde Bak, d. J. AlbrechtWalgien, z. 11 Sept. G. M. Buijs—de Boed, z. J. C. v. Elk Giltay, z. A. H. CampfensFischer, d. W. A. van BergenBakker, z. M. M. v. d. Kroft Smeets, d. W. C. P. WijngaardenSnoek, z. A. M. NulkesLangelaan, z. 12 Sept. J. v. d. Velde1Kuilder, z. Overleden: 9 Sept. J. N. Julsing, 76 jaar, Jansstraat. 10 Sept. G. v. d. WijdenVeenings, 68 jaar, Saenredamstraat. H. Kramer, 86 j., Frans Halsstraat. 11 Sept. G. A. J. Meijer, 16 jaar, Kruisweg. N. KristSprelj, 23 jaar, Rijn straat. A. A.., 8 jaar, d. van II. Quivooij, A. de Jongestraat. C. M. Strubende Groot, 49 jaar, v. Hogendorpstraat. Zondag j.l. speelde Victrix een propaganda- wedstrljd in Goorn ter gelegenheid van de ope ning van het seizoen. Na den aftrap komt Vic trix, steeds geholpen door den wind, voor het S. D. O.-doel, maar wist niet te doelpunten. Sociëteit „St. .Bavo" Ledenvergadering Bouwvakbond, 8 uur Haarlemsche Inkoop combinatie, half 9 uur Kunst na Arbeid, 8 uur Vertrouwensmannen Metaalbewer kers, 8 uur R. K. Bevolkingsbureau, 8 u. Raadzaal, Prinsenhof Gemeenteraad van Haarlem, half 2 uur. Krelagehuis, Leidschevaart- Speciale Dah liakeuring en Bloemententoonstelling, 2 uur. Hotel „St. Jan", Jansweg Ledenvergade ring R. K. Bond van Technici ,St. Bernul- phus" kwart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, Iederen dag van 10—12, 2—4, 8—9 u. Zaterdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1, Haar lem. Tel. 11671. Jeugdhuis Bloemendaal, Donkerelaan Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen enz. van Tine Honig, Do Struick du Moulin en C. J. Laan van 105 uur. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Bij een snellen uitval scoort S. D. O., 10. Dit wordt Victrix te bar en al gauw ligt de gelijk maker in 't net, 11. Door dit succes aange moedigd komt Victrix steeds weer terug en de rechtsbinnen maakt er 12 van, welke voor sprong tegen de rust tot 13 wordt vergroq^j Na rust zijn de rollen omgekeerd. S. D. tl steeds voor het Vfctrix-doel, maar de Victrix- achterhoede geeft geen kamp. Steeds wordt "ilah les weer 't veld ingezonden. Dan moet de Vic- trix-keeper zwichten voor een vrijen trap, ver oorzaakt door hands, 2—3. Steeds blijft S.D.O. aanvallende, maar alle schoten worden ge keerd. Als de scheidsrechter tot groote opluch ting van de Victrix-supporters het einde fluit heeft Victrix verdiend gewonnen en daarvoor een mooien prijs in ontvangst te nemen. Daar na speelden de Junioren, die elkaar niets toe gaven. S. D. O. won met 21. DINSDAG, 13 Sept. Vorige koersen Londen g.69* 8.67 Begijn 59.20 59.20 ParUs -9.75| 9.75| Brussel 34.52* 34.52* Zwitserland 48.05 48.05 Weenen Kopenhagen 45.07* 44.87* Stockholm 44.57f 44.50 Oslo 43.60 43.50 New Vork (cable) 2.49* 2.49 Rome 12.72* 12.80 Praag 7.36 7.36 Madrid 20.07* 20.05 Vorige koersen jtaatsleeningen 5% Nederland 1919 103 IH Nederland 1916101* i% Nederland 1931 99 5 Nederl 1932 102 i H N tnd 1926 AB 93£ Janken iolomale Bank 77 ndische Bank 70 lert Handel-Mt)80 ndustrieën Jnilever 125 üalvé Delft 69* \ig. Kunstzijde 50£ 7an Berkei's Pat 25* Jieuwe Philips 133J TOch Accoustiek 2*| 4ed Ford 130 udustr Buitenland Anaconda 31 lethiehem Steel 26* 0 S. Steel 491 J S Leather 61 ntern Nickel 11 1 (inbouw Joeton Mijnbouw15* Alg Exploratie 138 Red.jang Lebong 85 'etroleum iaboes 19 ton Olie169 'erlak 84 Jeudawa 7£ 'ontinentaJ OU 8* 103 101* 98 94* 102* 72 66 75 J 113| 64 42* 23 122 2| 124 24* 25 45 5* 9f 15 130 84 20 158 84 8* Vorige koersen Shell Union OU 8& Robber A'dam Rubber 68£ Sandar 46* Jeli Batavia Rubber 34* Serbadjadl 30 Silau 20 V I G 037* Allied 29 Intercontin Rubber2f Scheepvaart Java Ch. Japan 35 Toll Amerika Lijn 5* iito Gem Eigend. 4* Ton Ned Stoomb. 19* Scheepvaart-Unie 69 Suiker T. V A 206* Jav Cultuur 140 N L 8 O. 97 Poerworedjo 10* Vorstenlanden 57| Actions idem 39.50 Tabak Dell Batavia 157 Jude Dell 145 Senembah 25* 'ostkust 162 Sansas City Soutb 80 Spoorwegen Jnlon Pacific 4 «Vabash 9£ Erie 13* South. Railw. eeei 16*

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2