m OMROEPERS PENSION ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Om aan een nieuwe schuur te komen Mishandeling van een jong meisje AANSPORING OM BRAND TE STICHTEN Wij hebben nog te huur: Verklaringen der getuigen DRAMA TE MOORDRECHT Ontaarde ouders R.K. Duitsch Meisje Chauffeur met Bestelwagen R.K. Huishoudster Grossierderij Gordijn- en Meubelstoffen Slagersjongen R.K. Bakkersbediende Leerling Kellner 2 Nette Dienstboden R.K. Huishoudster DAGMEISJE BRANDEBOUR- WERKSTER Alg. Ned. Zakengids MELKWIJK HUISJE Vraag en Aanbod van Pensions Lessen Gevraagd en Aangeboden g VRIENDIN VRIJ UITZICHT DANSCLUB N.-H. Broedeieren EEN C0ED KOSTHUIS WOENSDAG 14 SEPTEMBER Bloembollenhandelaar voor het hof. Verd. houdt zyn on schuld vol De brandstichting te Uithoorn MAANSVERDUISTERING Hedenavond van 8.33 uur tot 12 uur Requisitoir De verdediger aan 't woord Straffen van vier jaar en één jaar tegen de verdachten geëischt Het getuigenverhoor Thans vier jaar geëischt De verdediging Tegen de vrouw één jaar geëischt kleine advertenties Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel R.K. HUISNAAISTER HUISHOUDSTER I GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 WERKSTERS HUISHOUDSTER Een ijverige naaister is altijd te verkrijgen door n AANGEBODEN BETREKKINGEN I R.K. Boereedienstbode Een bij de hand DAGMEISJE vindt een dienst door een FLINK R.K. MEISJE FLINK DAGMEISJE TE KOOP AANGEBODEN I GRATIS W0NING- TE HUUR AANGEBODEN I Voortreffelijk gemeubil. Flat Gezellige Suite of Zit-Slaapkamer R.K. DANSLEERAAR DIVERSEN OPENLIJK DANK VINDT y DOOR EEN est [j? Voor het Gerechtshof te Amsterdam diende Dinsdag in hooger beroep de strafzaak tegen den bloembollenhandelaar P. de K. te Uithoorn, verdacht van brandstichting. Te dier zake was de man door de Amsterdamsche rechbank op 4 Mei j.l. veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie jaar. Verdachte had zich te verantwoorden wegens brandstichting of uitlokking tot brandstichting in een café te De Kwakel, gemeente Uithoorn, dat aan hem toebehoorde, doch bewoond werd door zekeren Kroone en zijn gezin. In den nacht van 5 op 6 Juni 1930 brandde het café tot den grond toe af. Voors had de K. zich te verant woorden wegens uitlokking tot br^idstichting in Juli 1928, toen een begin van brand uitbrak in een schuurtje bij bovengenoemd café. Het vuur werd echter onmiddellijk gebluscht. In de derde plaats was hem ten laste ge legd, dat hij, tot tweemaal toe, in 1929 en 1930 de vrouw van den caféhouder heeft trachten over te halen brand in het café te stichten. Zij was echter wijselijk niet op zijn voorstel inge gaan. Verdachte had in den bloembollenhandel een compagnon, hij had aldus de dagvaarding de vrouw van dien compagnon overgehaald brand te stichten in haar woning, opdat van de verzekeringspenningen een nieuwe bollen schuur zou kunnen worden gebouwd. Ook deze brand werd echter spoedig gebluscht; de vrouw en haar echtgenoot werden verleden jaar ter zake brandstichting veroordeeld. Voor het Hof zijn 27 getuigen gedagvaard, Waarvan 12 décharge. Verdachte wordt verdedigd door mr, F. A. Kokosky. Verdachte houdt vol onschuldig te zijn. President mr. J. Jolles: Bent U heelemaal onschuldig? Verdachte: Ja. Pres.: U hebt toch toegegeven de vrouw van Uw compagnon te hebben aangezet het petro- leumtoestel om te trappen. Verd,: Aan de brandstichting ben i& on schuldig. De vrouw van den caféhouder Kroone, als getuige gehoord, verklaart, dat in 1928 door onbekende oorzaak brand was ontstaan in het schuurtje bjj het café. Een jaar later ontdekte zij wederom een begin van brand, in een kast in het café. Er werd daarin een hoopje verkoold papier gevonden. In den bewusten nacht van 5 op 6 Juni 1930 was zjj wakker geworden door brand, het huis stond in lichterlaaie. Met moeite wisten zij en haar man zich met de drie kinderen in veilig heid te stellen. Pres. (tot getuige): Heeft verd. U wel eens aangezet brand te stichten in Uw café? Get.: Ja, hü heeft wel eens gezegd: „schop het petroleumstel maar eens om, dan zit er voor mij ook wat aan". Pres. (tot verd,)Wat zegt U ervan? Verd.: Ik heb gezegd, omdat ik bang was, dat een schilder, die aan het huis werkte, brand zou stichten en het was voor de kinderen vei liger als de vróuw dan zélf maar brand maakte. De caféhouder, de echtgenoot van de vorige getuige, verklaart ongeveer in gelijken zin. Het café was verzekerd voor 4500.het geld was uitbetaald aan verdachte. De gewezen bloembollencompagnon van ver dachte verklaart, dat verdachte hem en zijn vrouw heeft aangezet in hun huis brand te stichten. Vooraf was uitvoerig besproken hoe de brand zou worden gesticht. Van de verzeke- ringenspenningen zou getuige dan zijn aan deel in de nieuw te bouwen bollenschuur kun nen betalen. In October 1930 had get. een ge sprek met verdachte gehad over den brand in het café van Kroone. Verdachte had toen ronduit tegen getuige erkend den brand te hebben gesticht. Toen het eenmaal brandde had hij verd. steenen op het dak gegooid om de bewoners te waarschuwen. Pres. (tot get.)Waar was die bollenschuur voor noodig; U was financieel sterk achteruit gegaan, en eigenlijk had U geen geld om aan- deelen te nemen in een bollenschuur. Get.: Ja, maar als de schuur eenmaal stond en verzekerd was, dan Pres.: Wéér dg brand! er in! Get.: Juist. Pres.: Verzekeren en dan brand, weer wat nieuws verzekeren en wéér brand, verdachte was blijkbaar expert in brandzaken. Een volgende getuige heeft gehoord, dat zekere v. d. B. het café van Kroone in brand had gestoken. Dezelfde v. d. B. zou lubben gezegd: „ik moet een gele prent 25.—) heb ben anders gaat de K. (verdachte) de gevan genis in. De broer van verdachte's compagnon ver klaart, dat hij er indertijd aangifte van had gedaan dat zijn broer en diens vrouw hun wo ning in brand hadden gestoken. Over den brand in het café wist hij niets te vertellen, de K. had hem nooit gezegd, dat hij brand in het café had gesticht. De verdediger Mr. Kokosky (tot get.): Heeft uw broer niet gezegd: „ik wou. dat ik de man netjes had, die brand in het café nebben ge sticht?" Get.: Daar herinner ik me niets van. Getuige was er van overtuigd, dat verdachte de aanstichter was van alles wat er gebeurd was. Na de pauze werd het getuigenverhoor voort gezet. Een getuige, die in eerste instantie niet was gehoord, had tegen kennissen verteld, dat hij in den nacht van den brand verdachte was te gengekomen. Ter zitting ontkende getuige dit ten stelligste. President: Bent u bang om verklaringen af te leggen? Getuige: Bang niet, maar ik wil alleen de waarheid zeggen. Een jeugdige slager uit Mijdrecht wordt nu voorgeroepen. De president wijst hem er op dat in Uithoorn het praatje ging, dat hij en zekere v. d. B. meer van den brand in het café wisten. Hedenavond zal van 8.33 uur (zomertijd) tot even na 12 uur een maansverduistering plaats vinden, die voor ons land om 10.20 uur bijna absoluut zal zijn. Bij de grootste phase is 0.982 deel der schijf bedekt. De kernschaduw raakt den maanbrand om ongeveer 8.38 uur. De grootste verduistering is om 10.20. Bij helder weer zal de maanschijf zich aan ons vertoonen als een licht paars of rose doorschijnende bal, met rechts boven een zilveren tipje. Even na 12 uur verdwijnt de kernschaduw. Getuige ontkent echter halsstarrig iets met 't gebeurde te maken te hebben. In den bewusten nacht was hij met zijn vriend v. d. B. een man tegengekomen. Deze had hem gezegd maar terug te gaan en net te doen of ze van brand niets hadden gemerkt. Later had v. d. B. tegen getuige gezegd, dat het verd. de K. was ge weest, die ze tegen waren gekomen. Pres.: Waar kwamen jullie vandaan? Getuige: We kwamen per fiets uit Aalsmeer. Pres.: Heeft verd. niet tegen jullie gezegd ge zegd: „als je je mond houdt zal ik het wel goed met jullie maken." Getuige: Neen. President: Heb u niet tegen de caféhoudster gezegd, dat uw broer den brand had gesticht? Getuige: Neen, ik heb de juffrouw heelemaal niet gesproken. De caféhoudster opnieuw voorgeroepen, blijft er echter bij, dat getuige haar na den brand had gezegd, dat zijn broer het heeft aangek stoken. Deze broer, als getuige gehoord, zegt van niets te weten. Hij had nooit gehoord wie het had gedaan. Zelf stond hij er naar zijn zeggen hee lemaal buiten. Of iemand geld van verd. ge kregen heeft weet hij ook niet. U staat onder eede. Getuige: Ik weet nergens van, zooiets komt in mijn gedachten niet op. Getuige v. d. B., die samen met den vorigen getuige verd. 's nachts was tegengekomen ver telt, dat hij aan verd. wel eens geld ter leen had gevraagd. Maar, zoo voegt hij er aan toe, gekregen heb ik het nooit. Getuige had indertijd wel tegen den veld wachter gezegd, dat hij den brand had gesticht, maar dat was alleen maar om den veldwachter op een dwaalspoor te leiden. President: Wat hebt U tegen den veld wachter? Getuige: Die heeft in een proces tegen me een meineed afgelegd. Verdachte verklaart nu dat hij getuige één maal 200, vijfmaal 10 en een maal 50 had gegeven, omdat hij bang was, dat gètuige hem van brandstichting zou beschuldigen. Getuige blijft dit echter ontkennen. Hij heeft geen brand gesticht en géén cent gekregen. De vrouw van getuige werd als getuige a dé charge gehoord. Volgens haar is haar man dien nacht thuis geweest. Hij is pas uitgegaan toen haar schoonzuster hem kwam wekken met de mededeeling, dat zijn café in brand stond. Dien avond was er een vriend op bezoek ge weest, die even voor twaalf is weggegaan. De dochter van verd. onderschrijft de verklarin gen van haar moeder. Verd.'s zuster had de K. gewaarschuwd, hij was toen uit zijn bed gekomen en wist nog van niets. Verdachte wordt nu aan een verhoor onder worpen. Hij blijft er bij, dat hij onschuldig is. „Influenza is niet gevaarlijk, maar kan ernstige gevolgen hebben." „Jawel, de doktersrekening." De procureur-generaal mr. Baron van Ha- rinxma thoe Slooten acht het vonnis van de rechtbank juist gewezen. Spr. acht de poging tot uitlokking van brandstichting bewezen. Het staat vast, dat verd. de caféhoudster herhaal delijk heeft gezegd een petroleumstel om te schoppen, dit geeft verdachte bovendien voor een gedeelte toe en wordt bevestigd door de ge tuigenverklaringen. Ook de ten laste gelegde brandstichting in het café acht spr. bewezen, verdachte had financieel belang er bij, dat het café afbrandde. Iemand met een zuiver geweten doet dat niet. Tenslotte acht de procureur-generaal ook de uitlokking tot brandstichting, gepleegd door de vrouw van zijn compagnon bewezen. Ook hier was het geld weer de drijfveer. Zoowel door den brand in het café als in de woning van zijn compagnon is gemeen gevaar voor goederen ontstaan. De feiten zijn hoogst ernstig. Spr. eischt be vestiging van het vonnis, ook wat de straf maat betreft (drie jaar gevangenisstraf). Hierop is het woord aan den verdediger mr. P. A. Kokosky. Uitvoerig gaat pl. verschillende onverklaar bare punten in dit proces na. Wonderlijk b.v. is dé houding van getuige v. d. B. Deze heeft uitgeroepen en tegen den veldwachter verklaard, dat hij den brand heeft gesticht. Hij, get., ver klaart dit door de bewering, dat hij den veld wachter dwars wilde zitten. De compagnon van verd. en diens vrouw zijn indertijd veroordeeld wegens brandstichting, zij hebben toen alle schuld op de K. geworpen en met succes. Hun straffen war>i laag, de vrouw werd toen zelfs voorwaardelijk veroordeeld. Het verhaal, dat v. E. verd.'s compagnon heeft gedaan en waarin hij vertelt, dat verd. tegen over hem heeft bekend, is al zeer onwaarschijn lijk. Men dient niet te vergeten, dat v. E. en zijn vrouw alle moeite hebben gedaan om verd. te bezwaren, v. E.'s verklaringen worden door niemand bevestigd. Blijft over, aldus pl., de uitlokking tot brand stichting in de woning van verd.'s compagnon. Ook dit feit acht spr. niet bewezen. De vrouw is n.l. tot de brandstichting bewogen door haar man en niet door verd. Met klem drong spr. aan op vrijspraak van zijn cliënt. Het Hof zal arrest wijzen op 27 September. In Juni werd voor de Utrechtsche Rechtbank behandeld de zaak tegen den 35-jarigen schip per G. de V. en de 26-jarige koopvrouw G. v. d. W., verdacht van het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel aan het 5-jarige dochtertje van de vrouw, waarmede yerd. De V. samen leefde, als gevolg van welke mishandelingen het kind overleed. Het geval had zich als volgt toegedragen: De V., die wettelijk gehuwd was met P. E. V., leefde samen met G. v. d. W. die een dochter tje had van bijna 5 jaar. Het meisje werd her haaldelijk mishandeld. Op Woensdagavond (11 December) was het kind zoodanig mishandeld, dat het spoedig overleed. Het overlijden werd geheim gehouden en op Zondag 14 December werd het lijkje in een eigen-gemaakt kistje, be graven. In Juni werd de zaak voor de Utrechtsche rechtbank behandeld. Tegen verd. De V. werd 4 jaar gevangenisstraf geëischt wegens mishan deling en 6 maanden wegens Hjkheling. Tegen de vrouw luidde de eisch wegens mis handeling 2 jaar en 8 maanden. Dinsdag werd deze zaak voor de Utrechtsche Rechtbank voortgezet. Eerste getuige was dr. C. H. van de Herwaar den die mededeelde breuken aan het skelet te hebben geconstateerd, waarvan eenige blijkbaar eenigen tijd vóór den dood waren veroorzaakt. De versche kneuzingen wezen op zwaar ge weld. Volgende getuige was de koopman B. J., die toentertijd met de wettige echtgenoote van verd. De V. samenleefde. Deze get. deelde mede den brief aan de rechtbank geschreven te heb ben, om te voorkomen, dat G. v. d. W. een straf zou krijgen, die hij voor haar veel te zwaar achtte. Get. was van meening dat alleen De V.het kind zoodanig had mishandeld, dat de dood het gevolg was. Get. wees er nog op, dat de vrouw verd. De V. meer dan eens had toegevoegd: moordenaar van mijn kind. Mejuff. P. E. V„ echtgenoote van -verdachte De V., als getuige gehoord, bleef bij haar vroe ger afgelegde verklaringen. Zij verklaarde, dat De V. haar tijdens een onderhoud gezegd had, het kind op den bewusten avond geschopt te hebben. Zij verklaarde mede, dat ook de moe der haar kind wel eens sloeg. Den bewusten avond moet zij zelfs met een bijl geslagen heb ben. Mej. G. v. d. W. gehoord, verklaarde her haaldelijk haar kind nooit mishandeld te heb ben. Wel had zij haar kind wel eens geslagen. Op den avond vóór het kind overleed, had De V. het meisje geschopt en het daarna aan handen en voeten gebonden naar bed gebracht. Des nachts had de vrouw het hulpgeroep van haar dochtertje gehoord. Zij wilde 't toen hel pen, hetgeen De V. haar echter belette. Den volgenden morgen was De V. bij haar gekomen, met de mededeeling: ,,'t Is gebeurd, 't kind' is dood." De vrouw deelde voorts mede van het over lijden geen aangifte te hebben kunnen doen, daar verd. De V. dadelijk met de schuitt weg voer. Nadat nog twee getuigen gehoord waren, nam de Officier van Justitie, mr. Kamphuis, het woord voor zijn requisitoir. Spr. achtte het ten- laste gelegde bewezen en eischte tegen verd. De V. een gevangenisstraf van vier jaar, pri mair wegens het toebrengen van zwaar licha- lijk letsel, den dood ten gevolge hebbend en secundair wegens Hjkheling. Spr. nam bij de bepaling van de strafmaat in aanmerking de meer dan beestachtige be handeling die de verd. een weerloos kind had laten ondergaan. De verdediger van verd., mr. De Brandt, noemde de getuigenverklaringen, op welke het „schuldig" werd uitgesproken, hoogst onbe trouwbaar. Van schuld van verd. was niets ko men vast te staan, weshalve spr. voor zijn cliënt vrijspraak vroeg. De president, mr. Havelaar, deelde mede over 14 dagen vonnis te wijzen. Als tweede verdachte in deze zaak stond te recht de moeder, wie ten laste werd gelegd: het opzettelijk toebrengen van zwaar lichame lijk letsel subs, het plegen van handelingen, zwaar lichamelijk letsel ten gevolge hebbende. De getuigenverklaringen bleven ongeveer gelijk aan die bij de behandelng tegen De V. afge legd. Met klem verklaarde getuige mej. F. E. V. dat naar haar meening, De V. (haar man dus) den dood van het kind had veroor zaakt en niet de vrouw! De V. verklaarde op een desbetreffende vraag van den president, dat de mishandelingen der laatste maanden door de vrouw waren ge pleegd. Mr. v. d. Waag, verdediger van de vrouw, wees De V. erop, dat deze bij de vorige behan deling had verklaard: „het kind een doodtrap gegeven te hebben." De V. ontkende dit echter ten stelligste. Mej. Sasberg, verpleegster, die met de familie in aanraking was gekomen, verklaarde dat de vrouw haar kind nooit mishandeld had en dat de vrouw zeer zeker goede moederlijke eigen schappen bezat. De broer van De V. getuigde, dat het kind herhaaldelijk door de vrouw was mishandeld. In zijn requisitoir zeide de Officier van Justi tie niet te kunnen begrijpen, dat de vrouw niet beter was opgetreden tegen de mishande lingen, die het kind van De V. moest onder gaan. Spr. achtte niet bewezen „zware" mishande ling en eischte wegens mishandeling een jaar gevangenisstraf. De verdediger, mr. V. d. Waag, hield een roe rend betoog, waarin hij de vrouw schilderde als een vrouw, die werkelijk veel liefde voor haar kinderen had, die het haar onmogelijk moet ge maakt hebben „één vinger naar haar kind uit te steken", laat staan dus het kind te mis handelen. Tenslotte concludeerde spr- tot een voorwaar delijke veroordeelïng. De uitspraak werd bepaald op 27 September. «j. Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc. 20 cent per regel (Niet voor den handel) B. z. a. net goed kunn. koken en werken. Brie ven aan O. J. v. d WEKT, Schraven- ttamscheweg, Noordwijkerhout. Biedt zich aan met 1 Oct., liefst te Arnhem NET MEISJE als meisje alleen, met alle werkzaam heden bekend en v.g.g.v. Br. onder letter O 11078, bureau van dit blad. Gep. Marineman b.z.a. voor alle voorkomende werkzaamheden als HUISKNECHT-CHAUFFEUR voor Centrale Verwarming, onder houd kantoren, etc. Br. onder letter B. Boekhandel de Rijk, Adelaarsweg, 65, Amsterdam. O. 11088 B.z.a. een net R. K. Meisje, goed kunn. werken en eenigszins bekend met koken. Br. lett. O 11100 Bijkan toor, Schans 21, Beverwijk. BOERENKNECHT PI. gezocht voor een fl. jongen als boerenknecht, goed kunnende mel ken R. K„ 18 jaar, bij R.K. patroon. Br. St. Vincentiushuis, Nieuwe Groenmarkt, Haarlem. O 10978 Biedt zich aan te A'dam nette met alle voorkomende werkzaamhe den bekend. Br. letter O 11032, Bur. van dit blad. Juffrouw (Duitsche) 39 jaar, zag zich gaarne geplaatst als btj bejaard echtpaar, alleenwonende heer of dame. Brieven onder letter O. 11072, bur. van dit blad. Siniiniiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiimiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiniiiiiniiniiiiiiiiiins SuiiininniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiHiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiniiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiüiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiig Biedt zich aan: Adm. en techn. on derlegd CHAUFFEUR. Loon f 12.— p. w. Br. lett. O. 11050, Bur. v. d. bl. Jongmensch, 23 j., zoekt WERK, onverschillig wat, hoog loon geen vereischte. Br. lett. O 11068, Bur. van dit blad. Jongeman, 22 jaar, zag zich gaarne geplaatst als PLAATWERKER, Autog. Lasscher, bekend met uitslagwerk. Van g.g.v. Brieven onder lett. O 11033 Bureau van dit blad. B. z. a. net R. K. MEISJE leeft. 21 jaar, v. d. en n. netjes kunn. werken. Br. lett. O. 11092, aan W. v. d- Lans, agent v. d. blad, Hlllegom. vraagt middagwerk a fl.per uur. Brieven onder letter O 11084, bureau van dit blad. Bjs.a. twee flinke Jonge ongeh. voor Vrijdags na 4 uur en Zaterdags den geheelen dag en ook genegen voor kantoren OBERDICK, Nova Zembïü- straat 94 I, Amsterdam. O 11085 B. z. a. een nette R. K. WERKSTER heele of halve dagen, liefst Hillegom Bennebroek. Br. onder letter O. 11091. aan W. v. d. Lans, agent van dit blad, Hillegom. B.z.a. een net R.K. buitenmeisje als waar de vrouw ontbreekt. Eenige kinderen geen bezwaar. Br. onder letter O 11075, bureau van dit blad. B. z. a. m. 1., b(j heer alleen. Br. letter O 11093, Bijkantoor Schans 21, Bever wijk. Besch. R.K. Meisje, 21 jaar, zoekt per 1 November betrekking als HULP IN DE HUISH. liefst met hulsel, verk. Br. onder letter O 11086, bur. van dit blad. NET R. K. BUITENMEISJE 23 jaar v. g. g. v. zoekt betr. v. d. en n. in klein gezin voor direct. Br. onder letter O 11083, bur. v. d. blad. Flinke nette WERKSTER ongehuwd, heeft nog Woensdag en Zaterdag vrij, van 95. V.g.g.v. Br. onder lett. 11105, bur. v. d blad. piiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiNniiiiiiHiiiiiiitniiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ^iiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiitiiiiiiniHiiiiiiiiiiiiiiiiiitiiiiiiiiiiiHiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiHiiiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii Gevr. een JONGMAN, die zelfstandig orders in bovengen, branche kan uitvoeren. Alleen zij die op de hoogte zijn in de Textielbranche en daarin practisch werkzaam zijn geweest gelleven te solliciteeren. Brieven onder letter O 11059, Bureau van dit Blad. Wordt gevraagd een nette bij GEUKERS, Palmstraat 15, Haar lem. O 11046 Gevraagd Zij die met de banketbakkerij be kend zijn genieten de voorkeur. Br. aan L. A. WESTERBOS, Elec. bak kerij, Amsteldijk Zuid 151, Nes a.d. Amstel, Post Ouderkerk. O. 11055 Gevraagd met Nov. of eerder een in klein gezin, goed kunnende mel ken, gemakkelijke werkkring, geen kaasmakerij, liefst ongeveer 30 jaar. Van g.g.v. Brieven letter A, firma G. J. KROMME, Boekhandel Oude water. O 11060 Gevr. R.K. DIENSTBODE v. d. en n„ zelfst. k. werken, ln gezin met 5 kind. Adres: Oudegr. 67 b. d. Viebrug, Utrecht. O 11061 Nette R. K. burgerjongen in 1ste kl. Hotel in provinoiepl. ter opl. gevr., intern. Leeft. 15 a 17 J. Aanv. sal. 15 per mnd. wasch vrij. Br. ond. lett. O 11077, bureau van dit blad. Gevraagd zoo spoedig mogelijk van buiten, R.K.. zindelijkheid ver- eischt. Adres Mej. v. GIJZEN, Breed- straat 33, Alkmaar. O 11103 Gevraagd R. K. DAGMEISJE boven de 17 jaar, zelfstandig kunn. werken. Aanmelden na 8 uur Mevr. Damen, van 't Hoffstr. 11 I, (Oost), Amsterdam. O 11087 Voor direct gevraagd degelijke R. K. DIENSTBODE boven de 20 jaar, zelfst. kunn. wer ken, v.g.g.v,, hulp van werkster aan wezig. Aanmelden na 8 uur, Mevr. Rozenstraten, Vondelstraat 49, Am sterdam. O. 11082 gevraagd tusschen 30 en 40 Jaar, te gen half October, liefst uit den boe renstand bij P. de Wit, Purmeren- derweg, Beemster. O. 11098 Terstond gevraagd te Noordwijk Holl.. of Duitsche DIENSTBODE R. K„ v. d. en n. zelfst. kunn. wer ken en eenigszins bekend met koken, v.g.g.v. Br. onder lett. O. 11099, bur. van dit blad. Tegen 1 Oct. a.s. gevraagd te Haarlem, voor heele da gen of dag en nacht, zelfstandig kun nende werken en koken, genegen in dien noodig in zaak behulpzaam te zijn, leeftijd niet beneden 20 jaar. Br. lett. O 11110, bur. van dit blad. JONGENS gevraagd voor boonen te plukken bij H. CRAMER. Kleverlaan 3, Bloemendaal. O 11056 GEVRAAGD: van 8'/2 tot 7 uur. Leeftijd ongev. 15 16 Jaar. Adres: Mevr. KONER- MANN, Molukkenstraat 1031, Am sterdam. O 11058 Boerenknechtje. Gevraagd met 1 Nov. een aankomend flink R. K- Boerenknechtje van goed gedrag goed kunn. melken en van g. g. v. Br. lett. H, agent van Het Centrum te Odijk. O 11063 gevraagd. LEVERINGTON, Maurits- straat 15, Amsterdam O 11037 In klein gezin te Amsterdam wordt gevraagd R.K. KEUKENMEISJE. V. g.g.v. Leeftijd 3040 Jaar. Aanmel den 810 uur, Heerengr. 314, Am sterdam. O 11042 Gevraagd te Beverwijk flinke R.K. Dienstbode, goed kunn. koken en met alle huish. bezigh. bekend, flink: loon. Br. letter O 11094, Bijkantoor Schans 21, Beverwijk. O 11094 Gevraagd NET R. K. MEISJE v. d. of d. en n. SEUR, Amstelveen- scheweg 83, Am_sterdam. O 11095 Mevr. v.- DIJK vraagt voor haar werkmeisje een net WERKHUIS zelfst. kunn. kamers doen. Br. da Costakade 193 II of Tel. 28778, A'dam O 11106 gevraagd, circa 16 Jaar, van 85 tl- Hyacinthenlaan 23, Haarlem. O 1U12 JONGSTE BEDIIENDE (vr.) gevraagd op kl. kantoor te Haarlem. Br. met opgave van verl. salaris on der letter O. 11113, bur. van dit bl. |inuiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii!i:ii!iiiiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiii»iiiiiii!ii!iiiiitiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiniiiiiiii!iniiiiiii!in!ini!iiiiiiiiiiiii!iniii!!iiuiuiu!iniiniiiiiiiinuiiuiiiiiiiu! iniiiig l!!lllllllllllllllll!llllllllllllll!lll!llllllll!llllllllllllll!l!lllllll!lllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllinill!llllllllllllllllllll!IUIl!IIIIWlll!l!IIDllllIllll:tlll!llllllllllinnili:lmnill!lll^ TE KOOP LUXE FORD van partic., pr. onderh., banden als nieuw, mooi in de lak, tegen zeer bill, prijs, geen versnelg. Te bevra gen bij BOUMA, Hondenweg, Ursem. O 11057 ZOEKT U EEN GOEDE ZAAK TER OVERNAME OF ALS DLELGENOOT? Vraagt vóór alles gratis toezending Uitgave Mak. KOUDIJS Co., A'dam, Keizersgr. 302. Tel. 35665. O 11040 Te koop een nette ZAAK in Vruchten, Groenten en aanver wante artikelen. Op mooie villa stand, aan den drukken verkeersweg in Heemstede. Br. lett. O 11051, Bureau van dit blad. Te koop pracht nieuw merk-Haard. Zeer goedkoop. Adres: NASSAU- STRAAT 9, Haarlem. O 11052 Te koop goed onderhouden blauwe Kinderwagen. Spotprijs. Adres Cor nells Roobolstr. 44, Utrecht. O 11064 St. Bernard-hond (met stamboek) te koop, 9 maanden oud. Adres: Heerenweg 59, Utrecht. O 11065 Pulkbeste, niet afkokende AARDAPPELEN te koop, bij W. TESSELAAR, War- menhuizen. O 11071 courant v. Soestdijk en omstreken fr. op aanvr. Landhuizen te koop vanaf f 3500.Hyp. beschikb., ook in huurkoop. Inl. CENTRAAL WO NINGBUREAU te Soestdijk. O 10375 te koop te Purmerend. Br. onder no. 310, Nooy's Boekhandel, Pui-merend. O. 11097 Te koop een Chevrolet Touring, In goeden staat Te bevr. bii P. v. d. ESTKHOFF, Heerensingel 27, Haar lem. O 11111 10,000 a 15,000 gebruikte Straatsteenen te koop. Harde klinkers voor zacht prijsje. Te zien SterrenhofStèrrenbosch b(j de Catharynesingel, Utrecht. O 11062 Te koop Mandoline niet muziek en 1 stel stroomatrassen, 2-persoons. 1 gaskacheltje. Br. onder lett. O 11069, Bureau van dit blad. ZELDZAAM AANBOD. Wegens omstandigh. Pracht Speel- pakhuls, geh. met hijschtoebeh. Alles met Ripolin geschilderd. Van f 9.75 nu 3.75. Bankastraat 32 III, A'dam-O. Tel. 50109. O 11070 RADIO. .Eenige nieuwe PHILIPS, TELEF.. HERAH enz. Van f 195.— voor 50 met volle schrift, gar. Thomsonlaan 44, Haarlem. O 11043 AUTOKOOPJE CHEVROLET SEDAN '28 Mooie wagen, f 450, Garage 't Cen trum, Nassaulaan 11, Haarlem. O 11006 Te koop omtrek Alkmaar een huis waarin winkelzaak in BOTER, KAAS EN EIEREN enz. Omzet 350 pond boter per week en veel kaas. Beste broodwinning. Koopsom f 5000. Boeken ter inzage. Br. onder letter O. 11080, bur. van dit blad. Te koop goed onderhouden DAMESRIJWIEL Adres Feithstraat 11, Haarlem. O 11108 HAMB. KIPPEN, ZILVERLAKEN te koop/1—10. D. F. DE WILDE, Groenendaal, Heemstede. O 11114 iiiiiiiiiiiiiiiiiiiwiiiiiiiiiiig Meerhuizenstr. 6hs f45.- p. m. De Lumeystr. 48hs f 48.— p. m. Onbekende gracht No 5III 43.— p. m. Bloemgracht 61 Onderstuk 22.50 p. w. N Prinsengracht 83-111 f 7.50 p. w. Hendr. Jacobstr. 18-1 f 45— per m. Willemsparkweg 220 vrij Bovenhuis f 62.50 p. m. V. Eeghenstr. 44 vrij Bovenhuis f 55 p. m. Overtoom 412430 vanaf 48.p. m. Staringstr. 21-1 f 45.— p. m. Staringstr. 52-11 52.p. m. HUIZEN ADM.-BANK: FREDERIKSPLEIN 47 AMSTERDAM. O 11038 Te Huur te Haarlem een klein vrij voor 1 of 2 bejaarde menschen. Om trek Kamperstraat a f 2.75 p. week. Te bevragen bij G. P. GEUKERS, Kampervest 33 rd., Haarlem. O 11045 Te huur Benedenhuis, v. d. Vinne- str. 4, bij kerk, spoor en tram. Prijs f 35 p. m. Adres Kinderhuissingel 60, Haarlem. O 11047 te huur, voorzien van alle moderne comfort, telefoon, badkamer, lift en bediening; direct te aanvaarden. Ook zeer geschikt voor verlofgan gers uit Indië. Ligging de Lalresse- straat. Br. onder lett. F.L.O.P., Alg Adv. Bur. A. DE LA MAR Azn., Am- sterdam-C. O 11041 Te huur te Haarlem NET BOVENHUIS voor menschen zonder kinderen Zuiderstraat 27, f 3.75 per week. WINKELHUIS Zuiderstraat 25, f 25 p. week. Bevr. Voldersgr. 13 rood, Haarlem. O 11048 iiiHiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiniimiiiiiiiiiiniiwiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiHiiMmiiiiiiuiiiiiHniimunnniiiiiiiiinnmiiniRitiiniiiiiuiDiiuiinDniiniiifi TE HUUR: met volledig pension. Stroomend wa ter, bad, telefoon. Adres; Reguliers gracht 140, hoek Weteringschans. Amsterdam. Tel. 82164. O. 10478 ZIT-SLAAPKAMER aangeboden voor R. K. Heer in net stil gezin, mooie stand, Haarlem, geh. pens. f 55 per m. alleen m. ontbijt f 25 p. m. Br. onder letter O. 11073, bur. van d. bl. Burger kosthuis voor jongen van 18 jaar gezocht, bij alleenwonend echt paar. Parochie St. Antonius of O. L. Vr. v. G. Raad, Utrecht. Br. met prijs lett. O 11066, Bur. van d. blad. Voor net eenv. persoon een nette frissche SLAAPKAMER te huur te A'dam. Desgewenscht met kost. Bill, prijs. Amsterdam-Zuid. Brieven onder letter O 11034, Bur. van dit blad. KOSTHUIS te Haarlem aangeboden. Brieven onder lett. O 11053, Bur, van dit bl. Bejaarde Juffrouw zoekt te Utrecht gemeubileerde Kamer en Slaapkamer of Zit-Slaapkamer met volledig pen sion. Brieven met prijsopgaaf onder letter O 11076, bur. van dit blad. Aangeboden kost en inwoning in R.K. klein gezin voor nette' Juffrouw, b.b.h.h., met huiselijk verkeer en vrije slaapkamer a 40 p. mnd. Hoofdweg, Amsterdam-W. Br. lett. O 11036, Bur. van dit blad. R.K. Dame te Haarlem, v. zeer goeden huize, biedt gelegenheid tot inwoning als betalend logé aan R.K. dame, b.b.h.h. Condities nader over een te komen. Brieven onder letter O 11107, bureau van dit blad. gll!!lll!llillllllllllllllllllllllllllllllllll!!UIIIIII!lllinilllllll!lllllllllllllllllllllinilllllllllllllll!llllll!IIU!lllllllllllllllllllllllllllllll!lllllll!lini!lll!llllll!inllllll]lll!lllinilllll!llinUg si)iiiii]|iiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiii!i>iiiiiiiiiii:iiiiiini!iiiiitii!iiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiHiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiin!!iii!nininii!iiiiiiiiiiiii!'iiiiimiiiiii]i!iniiiiiiiiiiiiiüE LEERT AUTORIJDEN. Hesseling- Hólzhaus. Hoofdweg 410, A'dam. Privé Cursus f 15.- Tot rijbew. 30.- te Haarlem, nog twee avonden per week vrij heb bende b.z.a. voor zelfgevormde club of ver. Ook genegen in onderhande ling te treden met H.H. Zaalhouders of exploitanten. Brieven onder letter O 11074, bureau van dit blad. ^.niiniuiiiitiuiiiimiuiiiiniHiiiiiuiiiiiiiiuiiiiHuiiiiiHiiiiiiiiiiiioiiiuin Leerares te Haarlem geeft ENGELSCHE LES aan dames, ook beginnelingen, tegen f 5 p. m. Br. lett. O 11049, Bur. van dit blad. AutorUschool EWALD HOLZHAUS Bosb. Toussalntstr. 7 Tel. 82104 Amsterdam. O 10874 iimniilm Dame biedt aan R. K. beschaafde Dame haar halve Bachkaart ter over name aan te Haarlem. Br. lett. O 10792, Bur. van dit blad. aan den H. Antonius voor den finan- cieelen steun door zijn voorspraak ln uitersten nood verkregen. O 11035 Net R.K. Meisje zoekt nette leeftijd 32 jaar. Br. No. 67, Boekh. K. v. d. SCHOT, Jac. Obrachtstr. 14, Amsterdam. O 11102 Te huur versch opgemest HYACIN TEN- of TULPENLAND. Te bevr. Kweekerij „Blomhof", Zijlweg 272, Haarlem. O 11054 Te huur GROOTE WONINGEN met voor en achter vrij uitzicht; vanaf 'f 35.p. m„ in onmiddellijke na bijheid R.K. Kerk. Te bevragen Hoofdweg 109 hs., A'dam. Tel. 82672. O 11039 Te huur te Alkmaar een flink BURGERWOONHUIS ook geschikt om kamers te verhuren, centrum stad, huur f 8.50 per week. Br. onder letter O. 11089. bur. van dit blad. Te huur gevraagd te Arnhem een heel Huisje of Bovenwoning voor een klein gezin, huur 66.50 per wk. Oude stad. Brieven ond. lett. O 11079, bureau van dit blad. Heer te Haarlem. 26 j. R.K. zelfst. positie, zag zich gaarne opgenomen in beschaafd net n.ilieu. Brieven onder letter O 11090, bureau van dit blad. Te koop gevraagd prima h iy2 cent, boven Purmerender Vrije marktnoteering, wekel. afname. Adres D. OLIE en BEEKMAN, Jisperweg 98. Beemster, Telef. 26. O. 11081 R. K. Meisje 21 jaar zoekt LEUKE VRIENDIN om samen op dansen te gaan. Brie ven onder lett. O. 11090, bur. van dit blad. Net burgermeisje, R.K., te Haarlem, vraagt dito" MEISJE, leeftijd ong. 25 jaar, om van den winter gezellig een R.K. danscursus te volgen. Br. lett. O 11044, Bur. van dit blad. Wie helpt net R. K. gezin, dat een baby verwacht aan f 75,tegen een maandelijksche vergoeding van 5.Spoed gewenscht. Br. lett. O 11067, Bur. van dit blad. Te koop of te huur gevraagd een KRUIDENIERSZAAK, omtrek Haarlem of Beverwijk. Br. lett. O 111101 Bijkantoor, Schans 21, Beverwijk. Katholieke zaken vraagt f300.ter leen, aflossing f 1520 per mnd. Br. letter O 11109, bureau van dit blad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7