Y OETB AL 15 pCt.kortim^ 15 pCt. korting HOCKEY „SPORTMAGAZIJN" MXANDAG 19 SEPTEMBER GRETHA DE BRUYH Stormvogels IIHilversum II 4~3 HAARLEM 2—H.F.C. 2 5—1 E.D.O.KINHEIM 3—0 A.F.C.—BLOEMENDAAL 5-^1 BAARN—H.F.C. 1—5 Z.F.C. II—E.D.O. II 4—0 T.O.G. 2—V.S.V. 2 0—2 SCHOTEN—HILLINEN 6—2 De KennemersZeemeeuwen 10 E.V.C.—BEVERWIJK 1-^1 Nederlaagwedstrijden R.C.H. Zaterdag 17 Sept. Buitenlandsche Voetbalkroniek DIOC. R.K. HAARL. V.B. Junioren HBC aOG a, I—1; HBC c—DEM c, 3—1; HBC adsp.TYBB asp., 90. R.K.V.V. VICTRIX I.V.C.B. ONZE GEZELLEN—VITESSE 5-2 LAWNTENNIS KAMPIOENSCHAPPEN OEFENMEESTERS Onze afvaardiging naar Berlijn Twijnderslaan 45, Telef. 15116 HAARLEM GYMNASTIEK Wedstrijden K.T.K. R. K. Sportvereeniging „Leonidas" Afscheidsavond KAATSEN Wedstrijden aan de Kleverlaan DAMMEN NEDERLANDSCHE DAMBOND De competities 1931-1932 Om de nationale clubkampioen schappen Amstelveen bezit een dam-ster Jubileum „Haarlemsche Damclub" De Haarlemsche Damclub IV wint den eersten prijs in het nederlaag- tournooi Jubileum „Haarlemsche Damclub Springer te Haarlem ZEILEN Haarlemsche Zeilvereeniging ATHLETIEK R. K. Athl. Club „Excelsior" DUIVENSPORT Snelpost In de eerste helft, met den wind in den rug spelend, speelden de IJmuidenaren uitstekend en namen vrijwel geheel het spel in handen. 2e wisten hun meerderheid in een viertal doel punten om te zetten door toedoen van Schip- Per, die 2 doelpunten voor zijn rekening nam, en De Jonge en Van Pel, die elk één goal scoor den. Vooral het doelpunt van De Jonge was Zeer fraai. Hilversum zag geen kans Wagenaar te pas- seeren, zoodat de rust met 40 inging. Na de thee waren de bordjes verhangen en Was Hilversum veel sterker en presteerde de Stormvogels-aanval weinig meer. De Storm vogels-verdediging kreeg het zwaar te verant woorden, doch Rijkeboer en Kuyper weerden zich goed. Doelman Wagenaar hield er eenige lustige schoten keurig uit, doch kon niet ver hinderen, dat hij driemaal gepasseerd werd, <4—3), Na den aftrap volgt direct een snel aan vallend spel van Haarlem. Er wordt goed sa inengespeeld en de HFC-verdediging krijgt veel Werk. Het zeer goede werk van Van der Togt in het HFC-doel voorkomt eenigen tijd het Kiaken van doelpunten, maar steeds komt de Haarlemvoorhoede terug en na een voorzet van Schomagel plaatst De Winter den bal in het H.P.c.-doel 10. Dezelfde speler kopt even later een voorzet van Cornet in 20. De H.P.c.-voorhoede komt dan ook meer in actie en een fraai schot van Twiss weet Kaan nog luist te stoppen. Een strafschop wegens hands Wordt door Van der Togt slecht genomen en door Kaan gestopt. Met een hard schot brengt Hurkmans den stand op 30 waarmede de rust komt. Na de hervatting is HFC eenigen tijd in de meerderheid maar de Haarlemverdediging biedt weinig kansen totscoren. Twiss weet ten slotte tegen te scoren 31. Het spel gaat hierna meer gelijk op en als tegen het einde Haarlem het spel weer in handen neemt brengen Verwaal en De Winter ondanks het goede werk van Van der Togt den eindstand op 5—1. Voor den aanvang van den wedstrijd, welke onder leiding van den heer Weber plaats vond Was er een minuut stilte wegens het overlijden Van den heer Eimers. Het EDO-spel belooft iets voor dit seizoen. De verdediging van Kin- heim met den keeper als uitblinker, keerde heel wat gevaar, waarbij het geluk zich niet afkeerig toonde. De voorhoede deed dikwijls gevaarlijke aanvallen,- doch werd te weinig ge steund door de middenlinie. Bij EDO deed v. Hoon het weinige werk uitstekend, de backs kwamen er na een kwartiertje zoo goed in, dat de verdediging een hechte muur was, waar elke Kinheim-aanval op dood liep. De EDO midden- en voorlinie had het erg te kwaad met de vuri ge tegenpartij, doch bij vlagen vertoonde zij een knap technisch spel, wat den doorslag gaf. Het spel is ongeveer een kwartier oud als Koe ne EEK) de leiding geeft. Hoewel EDO in de meerderheid is, zijn de Kinheim-aanvallen zeer gevaarlijk, doch v. Roon toont zich zeer be trouwbaar. Uitstekend spel van v. d. Ijaan geeft Perukel Jr. gelegenheid den stand op 20 te brengen. Met een 20 achterstand begaat Kin heim de fout de middenlinie bij de verdedi ging te houden, waardoor de aanval aan kracht verliest. De tweede helft begint, nadat Peru kel Jr. een hard schot heeft gelost, met een heftig offensief van Kinheim. Slechts één ge vaarlijk moment als Swart faalt en de links, binnen van Kinheim voor v, Roon komt, zijn schot gaat echter tegen den paal. Nadat EDO eePige scherpe aanvallen heeft ondernomen, gaat Koppen er van door, geflankeerd door c- v. d. Laan, een mislukt schot van Koppen, doch v. d. Laan is er bij en brengt den stand op 3o. Kinheim is thans 'n geslagen elftal en slechts door het uitstekend keepen van den doelverdediger wordt een hoogere score voor komen. Het was gisteren aan den Zuidelijken Wan delweg een gezellige drukte op het mooie A.F.c.-terrein, waar de Reds een zwaar be vochten zege op Bloemendaal wisten te behalen. Heide ploegen streden met veel enthousiasme. Hort na het begin nam A.P.C. de leiding, maar ha tien minuten werden de partijen weer op gelijken voet gebracht. Beide elftallen gaven elkaar niets toe en waren beurtelings in den aanval. Kort na den gelijkmaker kreeg A.F.C. °P fortuinlijke wijze door een misverstand in de achterhoede van Bloemendaal weer de lei ding en voor de rust wisten de Reds den stand op 31 te brengen. Na de hervatting wist de goed doorzettende Voorhoede spoedig gelijk te maken, wat verge makkelijkt werd door de A.P.C.-verdediging, die lang niet altijd klopte. Speciaal de doelverdedi ger der Reds speelde erg onzeker. Nogmaals Wist A.F.C. te scoren en maakte Bloemendaal Weer gelijk, waardoor de strijd uiterst spannend Werd. Na een hoekschop hernamen de Reds de leiding om deze niet meer af te staan, hoewel he Whites er alles op zetten om gelijk te maken. He Reds wisten echter hun heiligdom voor doorboring te behoeden, zoodat het einde van dezen doelpuntenrijken strijd kwam met een Zwaar bevochte overwinning voor A.F.C. Een gelijk spel had de verhouding beter weer gegeven. Onder begunstiging van prachtig voetbal- V-eer en ten aanschouwe van circa 3000 toe schouwers speelde Baarn haar eersten wedstrijd tegen de club van onzen nationalen doelverde diger v. d. Meulen. De eerste aanvallen zijn Voor de gasten, maar Baarn houdt stand en brengt eenige keeren het vijandelijke doel in gevaar. Van eenig overwicht is niets te bespeu ten en we denken de rust reeds met blanken stand te zien ingaan, toen de Haarlemsche mid- Voor Koper met een hard laag schot zijn club de leiding weet te geven. Na de thee is Baarn eerst in de meerder heid, maar H.F.C., aangemoedigd door hun aanvoerder, komt ongeveer een kwartier na het begin gevaarlijk opzetten en weer is het de midvoor der gasten, die over den uitloopenden Onrust den bal inkopt. Stand 02. Daarna gaat het spel weer gelijk op. Na circa een half uur spelen scoort Koper uit een mooien voorzet Van rechts het derde doelpunt. Twee minuten later doelpunt de rechtsbinnen het vierde, even daarna gevolgd door het vijfde. Dat wordt Haam te kras. De gastheeren komen gevaarlijk °Pzetten en ongeveer 10 minuten voor het ein- he wordt v. d. Meulen met een schitterend laag schot door den Baarnschen midvoor Nieuwen- huis gepasseerd. He laatste minuten zijn voor de thuisclub, teaar in den stand komt geen verandering meer. Scheidsrechter leidde correct. He eerste wedstrijd bracht EDO II geen sue. tes. in den aanvang ging het- gelijk. Een pe nalty werd door Verhagen, die een uitsteken- ®eh wedstrijd speelde, gehouden. Toen Z.F.C. yter een penalty kreeg moest hij echter be- ^Üken. In de tweede helft was ZFC veel ster. ker en de EDO.achterhoede kreeg het te zwaar te verantwoorden. De voorhoede bracht er niets van terecht, was te onsamenhangend. Ieder wilde het alleen doen, zoodat het ten slotte volkomen regelmatig was, dat de stand tot 40 werd opgevoerd en EDO een verdiende nederlaag kreeg. Direct zijn de V.S.V. reserves in den aanval, maar er wordt te weinig op het T. O. G.- doel geschoten. Na 15 minuten spelens komt T. O. G. 2 flink opzetten en Kok veroorzaakt een penalty, welke door den V.S.V.-doelman wordt gehouden. Nadat er ongeveer nog 10 minuten zijn verstreken valt T. O. G. 2 weer een straf schop te beurt en weer weet Michel te1 stop pen. Vlak voor de rust maakt de T. O. G.-kee- per er zelf 01 van. Na de hervatting spelen de V.S.V.-ers be ter dan voor de rust. Nadat eerst een goal van Krook wegens buitenspel geanuleerd wordt scoort even later dezelfde speler voor de twee de maal 02. Hiermede komt het einde. Schoten heeft het seizoen keurig geopend, door met niet minder dan 62 te winnen van Hillinen. De wedstrijd stond niet op bijzonder hoog peil, maar was het aanschouwen ten volle waard. Het Schoten-terrein zag er als ieder jaar keurig uit. Direct een vlugge wedstrijd, maar het plaatsen van den bal laat te wenschen over. Uit een vrijen trap doelpunt Hillinen het eerst. 01. De Schoten-voorhoede speelt vlug en als Bijvoet hard inschiet, vliegt de bal via één der backs in het doel. 11. Spoedig hierop krijgt Slot een goeden center van v. Putten en schiet keihard in. 2I. Bij een volgenden aanval maakt Slot zich vrij en de stand is 31. Scho ten heeft den smaak te pakken en de Goede maakt er 41 van. In de tweede helft speelt Schoten niet zoo goed en nu is Hillinen meer in den aanval. De rechtsbuiten schiet keihard in. 42. Schoten herstelt zich wat en er volgen eenige snelle aan vallen. Uit één hiervan volgt een corner. Deze goed genomen, benut de Goede 52. Hillinen kan het doel niet meer vinden. Als er van links een keurige voorzet komt, kopt de Goede fraai in. 62. De 1ste competitiewedstrijd van de Kenne mers eindigde in een benauwde 1O over winning op de Zandvoortsche Zeemeeuwen. Na het beginsignaal van den heer v. d. Berg, is Kennemers al spoedig supreieurs. Aanval op aanval wordt op het nieuwe heiligdom onder nomen, doch het schieten en doorzetten der thuisclub-voorhoede laat te wenschen over. Wel bewerkten Groot en Tabak het houtwerk. De linkervleugel der gasten zorgt intusschen voor de spanning, doch als dan Groot het leder vrij krijgt, doelpunt hij met een enorm hard schot het eenigste doelpunt van den wedstrijd, I—0. Na de rust is het thuisclubspel veel minder en het behoeft geen verwondering te baren, dat zij, alhoewel steeds sterker zijnde, geen doelpunten meer maakt. Groot schiet een paar fraaie kansen keihard tegen den doelman en Horeman werkt een dito kans vlak langs den verkeerden kant van den paal. Tegen het einde zorgen de Zandvoorters nog voor enkele benauwde oogenblikken voor het Kennemer doel. De Wijkers zijn nog niet gewend aan het terrein, dat voor hen te effectvol is. De E.V.C.'rs daaraan gewend, doen aanval op aan val en na 10 min. spelen hebben zij succes, als een ver schot Piët schijnbaar verrast. 10. Onder de Edammers zijn een paar spelers, die het spel trachten te forceeren, doch Kok drukt herhaalde malen die spelmethode den kop in en uit de vele vrije trappen tegen E.V.C., komt de bal bij de Wijker-voorhoede, welke daar dankbaar van profiteert, om 25 min. na het beginsignaal den stand gelijk te maken door S. Teeling. Rust 11. Na de rust neemt Beverwijk het spel weer in handen, doch het is te kort om succes te boeken. Weer trachten eenige E.V.C.'ers het spel te forceeren, doch uit den vrijen schop, door Rooijmans genomen, doelpunt Maanhout op solide wijze, 12, de tweede helft is dan 20 min. oud. Nu begint Beverwijk met recht te spelen, doch ook de gastheeren laten zich niet onbetuigd, zoodat er nu werkelijk goed gespeeld wordt. Zoutman mist eenmaal grandioos doch het harde schot vliegt over Beverwijk's doel Als Bakker hoog voorzet, kopt Maanhout schit terend en keihard in, 13 (dat was het mooiste doelpunt). Nog enkele minuten zijn te spelen, bij een aanval der Wijkers mist de Edammer Boch en met den keeper alleen voor zich, heeft Marks weinig moeite den stand op 1—4 te brengen. Afd. adsp. a RCH a--Bl.daal a 9—1; adsp. d RCH dDC O, 0—4; adsp. e RCH e—Hillinen, 0—15; adsp. f RCH f—Spaarndam, 2—4. Afd. 3b Beslissingswedstrijd: Schoten 4 DIO 2, 1—8. Het hoogtepunt van dit voetbalseizoen ligt voorloopig op den 7en December, wanneer Oos tenrijk en Engeland elkander te Londen zullen ontmoeten voor de Europeesche voetbal-sup- prematie. Vooral in de beide betrokken landen legt men buitengewone interesse voor dit eve nement aan den dag. Zelfs gaat men in Oos tenrijk zoo ver, dat geestdriftige supporters... te voet de reis naar Londen willen maken, om tusschentijds door den verkoop van ansicht kaarten in hun onderhoud te voorzien. In ver band met de groote werkloosheid is dit intus schen niet onmogelijk, ofschoon men over een ferm portie enthousiasme moet beschikken om een dergelijke onderneming te beginnen. In verband met de bovengenoemde be langrijke match waren twee uitnemende in ternationaals, met namen Gschweidl en Vogl, zoo onfortuinlijk om al op den eersten com petitie-dag zich zeer ernstig te blesseeren, wel ke verwondingen volgens doktoren geruimen tijd vorderen om geheel genezen te zijn. Merkwaardig toch, dat, als buitenlandsche clubs hier goede resultaten bereiken, zoo ge weldig de loftrompet wordt gestoken, doch bij een nederlaagmen in alle talen zwijgt. Zoo heeft Hongarije wel heel duidelijk geweten, dat Bocskai de Nederlandsche kampioen, Ajax, met 7—1 heeft geklopt, doch daartegenover leest men over de 43 zege van het Haarlem sche elftal geen woord! In Zwitserland bewijst de ook iri ons land zoo bekende vereeniging de Grasshoppers, op nieuw haar superioriteit en gaat na drie wed strijddagen al weer ongeslagen aan de spits. Hoe jong het seizoen nog zijn moge, deed er zich al weer een pijnlijk incident voor, toen de scheidsrechter bij de ontmoeting F.C.Basel te gen F. C. Lugano (11) een misschien wel gemotiveerden strafschop niet toekende. Ge joel, opdringend publiek, steenen.... het oude liedje! Op regelmatige wijze is ook in België het competitie-seizoen ingezet, al begon de kam pioen de Liersche S. K. met een nederlaag. Zeer hoog zijn de verwachtingen gespannen van Antwerp F. C., welke ploeg het vorig jaar op het laatste oogenblik werd verrast. Een inten sieve zomertraining en een nieuwe en goede bezetting van de middenvoor-plaats schijnen dien verwachtingen allen grond te geven. In de Zuid-Duitsche eerste klasse deed zich een niet onvermakelijk voorval voor. Een cho colade-jongen liep tijdens het spel voor den goal langs, juist toen een bal langs den grond werd geschoten. De jongen sprong over den bal heen, die zoo in den goal kwam. De scheidsrechter kende het doelpunt toe, de getroffen partij appelleerde „hoogtebal", hetgeen de arbiter wei gerde, omdat de jongen den bal niet had aan geraakt. Bovendien zegt de arbiter, dat de po sitie van den keeper zoodanig was, dat, indien de jongen er niet was geweest, deze doelwach ter het schot ook niet zou hebben gestopt. Pro testen bestaan niet in Duitschland, ofschoon men dit geval toch aan de scheidsrechters- commissie ter oplossing heeft voorgelegd. In de bekende Zuid-Duitsche competitie heb ben de bekende clubs, de S. V. Fürth en 1. F. C. Nürnberg al weer de leiding in hun compe titie, waarbij zes wedstrijden zonder punten verlies werden gespeeld, waarbij slechts een iets beter doelgemiddelde de genoemde volg orde aangeeft. Het zijn booze tijden, die wij beleven, wat zelfs in voetbal duidelijk naar voren komt. Heel bekende amateurs, die uitkwamen voor de Corinthians en het elftal van de Oxford Universiteit, met name Ansell en Wemes, heb ben zich gedwongen gezien vanwege den toe stand in het prof-regiment dienst te nemen. Zeker geen schande, doch teekenend! De grijze voorzitter van de Engelsche F. A., Sir Charles Clegg, heeft kortelings zijn dia manten huwelijksfeest gevierd. Tot welken groo- ten dag dit feit voor dezen gezienen functlon- naris is geworden, kan men zich denken, als men weet, hoezeer de Britten voor traditie voelen, en hoogtij-dagen als deze! Uitslagen: Victrix 2—Geel Wit 4, 4—0; Vic. trix Jim.—Geel Wit Jun., 8—1. Onze Gezellen is al heel goed begonnen door van het stoere Vitesseteam met sprekende cij fers te winnen. O.G. stelde zich op met 2 invallers, die ech ter uitstekend hebben gewerkt. Het begin was al heel sensationeel. Binnen vijf minuten 3 goals, waarvan Vitesse er 2 kreeg door verkeerd begrijpen van de defensie. Verhappen maakte in het zelfde tijdvak een keurig tegenpunt 12. Beide partijen spelen een snel, open spel, waarbij de verdedigingen buitengewoon goed werk doen. Verschillende malen verkeeren de doelen in gevaar, doch voor rust blijft de stand ongewijzigd. Met 2—1 voorsprong voor Vitesse komt rust. Direct na de thee vallen beide teams heftig aan en het spel gaat van doel tot doel. Na goed werken van de geheele voorhoede geeft Elferink den bal fraai door, zoodat de vrij staande Verhappen met een mooi effectvol schot Blijendaal geen kans geeft 22. Vitesse geeft geen kamp, doch O.G. aange moedigd door het talrijk opgekomen publiek heeft haar vertrouwen terug gekregen en het vlot in de voorhoede uitstekend. Vitesse be gaat de fout Elferink te streng te bewaken, waardoor de beide binnenspelers meer vrij ko men. De Reus weet hiervan handig te profi- teeren en geeft O.G. met een keurig schot de leiding 32. Het spel wordt telkens uitstekend geopend op de vleugels, zoodat telkens gevaar dreigt voor de Vitesse.veste. De Reus en Elfe rink voltrekken dan 10 minuten voor tijd het vonnis door den stand op 52 te brengen. Toch geeft Vitesse geen kamp. Dan de achterhoede van Onze Gezellen heeft vooral na rust goed kijk op het spel en grijpt telkenmale uitstekend in, goed geholpen door de halflinie, welke haar taak van aanvallen en verdedigen heel goed begreep. De tijd verloopt meer en meer, zonder dat gedoelpunt wordt. Wanneer de uitstekend lei dende scheidsrechter Grijmans einde aankon- digd heeft Onze Gezellen op verdiende wijze haar eersten competitiewedstrijd gewonnen. UITSLAGEN. Onze Gezellen—Vitesse 5—2 H.B.C. a—O.G. a 1—1 O.G. bN.A.S. b 1—1 N.A.S C—O.G. C 0—1 T.Y.B.B. a asp.—O.G. asp. 5—0 Zondagmiddag werden de wedstrijden om het kampioenschap van Nederland voor oefenmees- ters, georganiseerd door den Bond van Oefen- meesters, beëindigd. Evenals het vorig seizoen wist ook ditmaal Jan Goedraad beslag op den titel van Nederlandsch kampioen te leggen, door al zijn enkelpartijen te winnen. In het dubbelspel wist hij met zijn broer Th. Goedraad het kampioenschap te winnen. Besloten werd de volgende vier spelers af te vaardigen naar de wereldkampioenschappen, welke dezer dagen te Berlijn aanvangen, en waaraan ook door Tilden en zijn groep zal wor den deelgenomen: het zijn Jan Goedraad, Waasdorp, Thys Goedraad en Hemmes. De loting voor de eerste ronde der wereld kampioenschappen is als volgt vastgesteld: Hemmes tegen Plaa, de bekende Fransche oefenmeester, Jan Goedraad tegen Stapen- horst, Thys Goedraad tegen Eppler en Waas dorp tegen Mogendorf. In het dubbelspel loten de gebroeders Goedraad tegen de bekende Franschen Plaa en Ramillon. De uitslagen van de laatste wedstrijden van heden luidden: Enkelspel. Diekman verlies van Mos 64, 36, 60. Schuring slaat Dekker 61, 46, 6I, 26, 63. Th. Goedraad slaat Schotborgh 16, 61, 6—0. Mos slaat Schuring 60, 61, 61. Waasdorp slaat Hemmes 63, 75, 62. Jan Goedraad slaat Thys Goedraad 86,. 63, 6—2. Mos slaat Schotborgh 6—1, 75, 6—3. Schotborgh slaat Decker 36, 62, 62, 7—5. Dubbelspel Mos en Dekker slaan Wybrandts en Schot borgh 64, 60. Waasdorp en Hemmes slaan Mos en Dekker 7—5, 6—r0. Dit seizoen houdt de Kennemer Turnkring gymnastiekwedstrijden volgens een systeem, dat gedeeltëlijk sterk afwijkt van het steeds in den K. T K. gevolgde stelsel. Alleen de voor den 3en graad geldende werk wijze blijft onveranderd, met dit verschil, dat nu elke oefening twee maal mag worden uit gevoerd, waarbij de beste telt. Deze bepaling geldt overigens ook voor de andere graden. De 3e graad heeft met voorgeschreven oefeningen een zeskamp te verwerken op één avond, en wel voor de dames op Woensdag 16 November en voor de heeren op Vrijdag 18 November, beide malen in het Gemeentelijk Lyceum te Haarlem (Concordia-zaal). Persoonlijk en dit geldt ook voor de andere graden worden le, 2e en 3e prijzen verkregen voor minstens resp. 80, 70 en 60 percent van het maximum te behalen punten. Aan dezen 3en graads-wedstrijd is een ver- eenigingswedstrijd verbonden, waarvoor in aan merking komt het totaal van de 5 best ge plaatsten uit elke vereeniging. In den vereenigingswedstryd voor de andere graden is het aantal leden, dat de wedstrijd- ploeg samenstelt, afhankelijk van het aantal leden der dames-, c.a. heeren-afdeeling. Het minimum is evenwel 3 leden per ploeg. Boven 21 leden per afdeeling moet de ploeg bestaan uit 4 leden, boven 29 uit 5, boven 38 uit 6, boven 48 uit 7, boven 59 uit 8, boven 71 uit 9, boven 84 uit 10 leden. Voor den uitslag is het gemid delde punten-aantal der ploeg beslissend. Deze vereenigingsswedstrjjd wordt in 2 klas sen gehouden, waarbij de le klasse geldt voor le graads- en goede 2e graads-gymnasten, en de 2e klasse voor 2e graads en goede 3e graads gymnasten. Hoofdzaak blijven evenwel de persoonlijke wedstrijden. Voor de beide klasssen is met keuze-oefeningen een achtkamp bezet, te ver werken op twee avonden, waarvan de eerste plaats vindt in Beverwijk (Turnlust-zaal) voor de dames op Woensdag 19 October en voor de heeren op Vrijdag 21 October, terwijl de tweede wedstrijd wordt gehouden in Haarlem (Concor- dia-zaal) tegelijkertijd met dien voor den 3en graad, voor de dames op Woensdag 16 Novem ber en voor de heeren op Vrijdag 18 November. Met de instelling van deze wedstrijden bedoelt de Technische Commissie van den Kennemer Turnkring een levendige beoefening van de gymnastiek, en in aansluiting daarmede een op voering van het turnpeil. Aangezien onze vereeniging wegens overgang der damesafdeeling naar „De Graal", ontbonden is moeten worden, heeft het bestuur gemeend het vereenigingsleven te moeten besluiten met een afscheidsavond. Deze zal gehouden worden op 28 September a.s. in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond aan de Tempelier straat. Voor deze gelegenheid hebben wij geënga geerd mevr. v. d. Borg (cabaretière) en den be kenden humorist Toledo. Daar er bovendien tusschen de nummers door nog gelegenheid is een dansje te maken, belooft het een echt ge zellige avond te worden. Het „Band" staat onder leiding van den heer Boeree. Zij, die nog recht op een uitnoodigingskaart meenen te hebben, kunnen zich wenden tot den heer S. Stam, Overtonstraat 6. Van deze gelegenheid willen we gebruik ma ken onzen hartelijken dank te betuigen aan Eerw. Adviseur, bestuur R.K. Turnkring, bestuur Zustervereenigingen en oefenmeesters Vreeswijk en Verheem voor de aangename samenwerking. v. M. Tot besluit van het kaatsseizoen 1932 hield de kaatsvereeniging „Frisia" gisteren op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan een onderlinge ledenwedstrijd. De loting formeerde deze spelers als volgt tot parturen van twee: 1. P. Groenewoudt, N. Bosma. 2. G. de Boer, G. W. Epema. 3. J. Veenhof, K. Rijpma. 4. C. v. d. Meulen, S. Broersma. 5. M. van Waard, P. Goinga. 6. T. de Wal, N.N. Er werd in twee perken aangevangen, zoo dat wij allereerst partuur 12 en 34 in actie zagen. De eerste partij had een vrij zonderling verloop. Epema c.s. liepen oorspronkelijk uit tot 3 eerst, doch Bosma wist door krachtig uit- slagspel den stand gelijk te maken. Opnieuw nam Epema nu de leiding met 43, waarna partuur No. 1 weer gelijk maakte. Dit partuur nam vervolgens de leiding over en besloot de partij in haar voordeel door een Herculesslag van Bosma. (Eindstand 5—4 6—0). De partij tusschen de parturen 3 en 4 was' zeer spannend. Niet minder dan zesmaal was de stand zes gelijk, waarbij laatstgenoemd par tuur viermaal op het eerst beslag wist te leg. gen. De honkballer Veenhof bleek het kaats spel nog niet verleerd te zijn, doch tegen het einde van dezen wedstrijd deed zijn ongetraind heid zich gelden en uitte zich in verschillende buitenslagen. Tot den stand 33 veroveren beide parturen en beurten een half spel, waar na Broersma c.s. uitloopen tot 53. Op 53 66 slaat Hijpma een bal van Broersma over de bovenlijn, waardoor de stand 54 wordt. Het laatste halve spel is echter weer voor partuur No. 4, dat hiermede de overwinning behaalt in den stand 5—4 6—2. Vervolgens wordt van de afvallende spelers geloot om een plaats in het uit een kaatser bestaande partuur No. 6, waarbij Rijpma de gelukkige is. De strijd tusschen de parturen 5 en 6 verliep eenzijdig. Eerstgenoemd partuur bleek gehan dicapt te zijn door den tengevolge van 't natte veld zwaar geworden bal. De eindstand in deze partij luidde 5—1 6—4. Op de tweede lijst kwamen dus voor: 14 en 6. In eerstgenoemden wedstrijd maakte par tuur No. 4 korte metten met No. 1 hetgeen wel uit den achterstand blijkt 50 66. Het op- slagspel van Bosma en Groenewoudt viel dit maal tegen en bezorgde hun in elk eerst een grooten achterstand. In de finale kwamen dus uit S. Broersma en C v. Meulen tegen T .de Wal en K. Rijpma. Tot den stand 3—3 gaat de strijd vrij gelijk op, waarbij de veteraan De Wal zich uitste kend weert. Vervolgens laat Broersma zich van zijn beste zijde zien en weet punt op punt te veroveren. Zijn laatste vier opslagballen waren alle juist over de voorlijn en zoo goed geplaatst, dat par tuur No. 6 geen kans zag er ook maar een uit het perk te slaan. De eindstand luidde 5—3 60. Totaaluitslag: le prijs: S. Broersma en C. v. d. Meulen; 2e prijs T. de Wal en K. Rijpma. Wij publiceeren hieronder de eindstanden van de 3e en 4e klasse competities 1931—1932 (Afdeeling Noord) van den Nederlandschen Dambond. Deze eindstanden zien er als volgt uit: Derde klasse: Nr. Clubs gs gw gl vrl bordp pt vt 1. Damclub „Oostzaan" 1 4 3 1 0 56-24 7 2. Damcl. „IJmuiden" II 4 2 2 0 51-29 6 3. Haairl. Damclub III 4 2 1 1 41-39 5 4. Chr. Damv. „Amster dam Noord" 1 4 0 1 3 30-50 1 5. Dam- en Schaakclub „Aalsmeer" 1 4 0 1 3 22-58 1 Vierde klasse: 1. „Haarl. Damcl." IV 2. „Joz. Blankenaar" IV Amsterdam 3. Weesper Damcl II 4. Chr. Damv. „Amster dam" III 5. Damcl. „Oostzaan" II 6. Damcl. Crescendo" II 7. Cch. Damv. „Amster dam" Noord II 8. Diemer Damver. II 7 5 1 1 94-46 11 7 5 1 1 94-46 11 7 5 0 2 73-67 10 7 3 2 2 70-70 8 7 3 1 3 76-64 7 7 3 1 3 75-65 7 7 1 0 6 41-99 2 7 0 0 7 37-103 0 De competities om de nationale clubkam- kampioenschappen 1931-32 van den Nederland schen Dambond zijn thans geheel beëindigd. Het hoofdklasse-clubkampioenschap werd be haald door de Damvereeniging „DIO" uit 's- Gravenhage en het tweede clubkampioenschap door de Damclub „Wormer" te Wormer. Hieronder publiceeren wij de eindstanden de zer kampioenscompetities. Hoofdklasse Nr. Clubs gs gw gl vrl bordp pt vt 1. „D. I. O." 's-Hagee 4 3 1 0 50-30 7 2. „Conctant" Rotterdam 3 3 1 0 45-35 7 3. „D. O. S. Amsterdam 4 2 0 2 39-41 4 4. „W. Z. D. V." Arnhem 4 1 0 3 32-48 2 5. „U. D. G." Utrecht 4 0 0 4 34-46 0 Tweede Klasse 1. Damclub „Wormer" Wormer 3 2 1 0 41-19 5 2. „D. O. S." Naaldwijk 3 2 0 1 33-27 4 3. „Blijdenstein" A'dam 3 0 2 1 28-32 2 4. „Constant" III R'dam 3 0 1 2 18-42 1 In 't Hof van Holland" werden voor de pro- motie-degradatie-competitie 1931-32 hoofdklasse -2e klasse nog de volgende partijen gespeeld: H. Greew wint van J. van Looij. J. van Looij wint van H. de Greeuw. Naar wij vernemen heeft de Nederlandsche Dambond thans officieel een vrouwelijk lid in geschreven. Mevrouw H. A. Verouden te Amstelveen zal namelijk in de a.s. competitie voor de Dam club „Amstelveen" uitkomen. Nu ook de jubileum-nederlaagwedstrijden vierde klasse, georganiseerd ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der „Haarlemsche Damclub", geheel beëindigd zijn, publiceeren wij hieronder den volledigen uitslag. Van alle tientallen der „Haarlemsche Dam club" heeft het vierde ongetwijfeld het fraai ste resultaat behaald, want het legde ongesla gen beslag op den eersten prijs (groote ver guld zilveren medaille geschonken door den ex- wereldkampioen Herm. Hoogland) door alle ge speelde partijen te winnen. Voor den tweeden, derden en vierden prijs (resp. verguld zilveren medaille van de Amste!- Brouwerij, groote bronzen medaille van J. W. van Dartelen, en bronzen medaille) komx in aanmerking de Damclub „IJmuiden II", de Damvereeniging „Het Zuiden II IV ('s-Graven- hage) en de Damclub „Huizen" II (Huizen (N. H.) welke alle met 11—9 van de „Haarlem sche Damclub" IV verloren. Nr. Spelers gspgewrem vrl pnt 1. H. C. Stappers 5 4 0 1 8 2. H. C. Souverein 4 3 10 7 3. Th. C. v. d. Sluijs 5 2 3 0 7 4. Pr. G. Amelung Jr. 3 3 0 0 6 H. G. J. nAdriessen 4 2 2 0 6 L. J. Froonhof 3 2 10 5 7. N. J. H. Koers 2 2 0 0 4 8. J. C. Bom 4 12 14 9. A. Smit 3 1113 10. J. Zurel 3 1113 11. J. Zurel Sr. 110 0 2 13. P. A. Nooij 2 10 12 14. H. W. C. van Rhoon 5 10 4 2 15. J. J. Groenewoud 10 10 1 16. C. Kool 3 0 12 1 Totaal 50 25 13 12 63 Eene loting zal de juiste volgorde der prij zen nog uitmaken. De Prot. Damvereeniging „Lisse-Vooruit" I en de Damclub „Bennebroek" I, die beide met resp. 146 en 164 van de „Haarlemsche Dam club" IV verloren, komen niet voor een prijs in aanmerking. Volledigheidshalve publiceeren wij hierboven tevens de scoringslijst van het vierde tiental, aangevende de resultaten, welke door de spe lers van dit tiental in deze nederlaagwedstrij den werden behandeld. Hieruit valt tevens te constateeren dat het vierde tiental in 76 pCt. der gespeelde wedstrij den met spelers van het vierde tiental uit kwam, terwijl in 24 pCt. der gespeelde partijen met invallers werd gespeeld. De opkomst valt dus nogal mede, al kon deze natuurlijk veel beter geweest zijn. Dank zij echter ook het goede spel der re serves, waarvan vooral Ph. G. Amelung Jr. eene extra vermelding verdient, werd het ge mis niet zoo sterk gevoeld. Het jongste tiental der „Haarlemsche Dam club" mag op een fraai gespeeld toumooi te rugzien en 't feit dat dit tiental 't eenigste is dat den eersten prijs wist e veroveren (de ove rige tientallen werden alle minstens één keer geslagen) mag de jubileerende vereeniging vol doening schenken. De jongere generatie heeft zich enthou siast geweerd en de ernstige wil om te winnen was in alle wedstrijden den overheerschender factor tot het succes. Het door de „Haarlemsche Damclub" ter ge legenheid van haar 25-jarig bestaan georgani seerde nederlaag-toumooi voor hoofdklasse clubs is thans geheel beëindigd en wij kunnen hieronder den volledigen einduitslag vermelden. De eerste prijs een groote bronzen me daille geschonken door Z. K. H. den Prins der Nederlanden werd gewonnen door de Dam vereeniging „Gezellig Samenzijn" uit Amster dam, welke vereeniging de „Haarlemsche Dam club" I de grootste nederlaag toebracht (13 7). De tweede prijs een fraaie beker, ge schonken door den heer J. van Steenwijk te Ede werd gewonnen door de Damvereeniging „Mutua Delectatio" ('s Gravenhage). Deze ver eeniging won van de „Haarlemsche Damclub" met 128. Voor den 3en en 4en prijs (resp. een groote lauwerkrans en bronsvergulde plaquette) zijn gelijk aangekomen de Damclub .Haarlem", Damvereeniging „D. O. S." (Amsterdam) en de „Haarlemsche Damclub". Deze beide eerst genoemde vereenigingen speelden tegen de „Haarlemsche Damclub" gelijk (1010). Voor deze prijzen zal een loting plaats vin den. Van de Damvereeniging „Het Zuiden" ('s Gra venhage) won de „Haarlemsche Damclub" met 164 en van de Damvereeniging „Jozef Blan kenaar" (Amsterdam) met 119, zoodat deze beide vereenigingen niet voor een prijs in aan merking komen. Alle wedstrijden speelde de .Haarlemsche Damclub" zonder haar eerste en derde bord (resp. J. B. Sluiter Jr. en J. v. d. Giessen), ter wijl haar tweede bord (P. G van Engelen) slechts in één wedstrijd uitkwam Een gunstige uitzondering maken H. van Lu nenburg Jr., J. P. van Eijk en J. W. van Darte len, welke spelers alle wedstrijden medespeel- den. Vooral eerstgenoemde, die zes malen als invaller moest uitkomen en toch de vierde plaats op de scoringslijst wist te bereiken, ver dient afzonderlijk vermeld te worden. Niettegenstaande de slechte opkomst van de „Haarlemsche Damclub" in deze wedstrijden, kan deze vereeniging toch met bijzonder genoe gen op dit tournooi terugzien. Alle wedstrijden verliepen zonder uitzondering in de beste ver standhouding en de partijen stonden op hoog peil. Vooral de invallers hebben in dit toumooi een prachtige leerschool gehad en de noodige rou tine opgedaan voor de a.s. cömpetitie- en an dere wedstrijden. In ,,'t Hof van Holland" speelde de „Haar lemsche Damclub" III tegen de damclub ,Hui- zen" I. „Huizen" won met 126. De „Haarl. Damclub" IV speelde voor de vierde afdeeling tegen de damclub „Huizen" II en won met 119. Het bestuur der damclub „Haarlem" verzoekt ons er nog even de aandacht op te willen ves tigen dat de wereld-damkampioen B. Springer op Woensdagavond 21 September a.s. voor deze vereeniging een simultaanséance zal komen ge ven in haar clublokaal, bovenzaal café De Louw, Spekstraat 8 te Haarlem. Begunstigd door schitterend zeilweer enkele venijnige vlagen daargelaten hebben de serie wedstrijden der Haarlemsche Zeilvereeniging met overtuigend succes plaats gehad. De verkorte baan, die o.a. door de B. M.-zei lers zesmaal, telkenmale in een andere B. M. gezeild werd, voldeed schitterend. Aan spanning ontbrak het den geheelen dag niet. Er is tot het laatst met enthousiasme gestreden. Uitslagen: B. M.-klasse: 1. H. Schmitz 25, 2 p.; 2. J. v. Raay 21, 2 p.; 3. K. Schornagel 20, 2 p. Puzzles: 1. D. Smit 10, 1 p.; 2. Sj. Schaap 9, 1. Sharpy: 1. T. v. Uden 7, 2; 2. A. v. Roode 5, 1. H. Z. V.-kl.1. K. Schmitz (na loting). Secr. KI. Houtstraat 117 rood Tot besluit van dit seizoen organiseert de R.K. Sportvereeniging „De Bataven" te Lei den een athletiekwedstrijd op Zondag 25 Sep tember. De nummers voor cracks zijn: 100 M„ 400 M„ 1500 M., 5000 M. koppel wedstrijd, 2 handig kogelstooten, speerwerpen, 4 x 200 M. estafette. Nieuwelingen: 100 M„ 400 M„ 1500 M. 3000 M. 2 handig kogelstooten. Speerwerpen, 4 x 100 M. estafette. Inschrijfgeld bedraagt ƒ0.25 per nummer. Zij, die aan dezen wedstrijd wen schen deel te nemen, moeten dit zoo spoedig mogelijk bekend maken. Nadere bijzonderhe den betreffende 't aanvangsuur, als waar de wedstrijd plaats zal vinden, zullen indien dit bekend is, worden medegedeeld. Bovengenoemde vereeniging van Postdui- venliefhebbers hield een wedvlucht vanaf Roo- zendaal. Afstand 95 K.M. De prijzen werden be haald als volgt: 1 4 7 16 D. Schuurman; 2 E. v. Egdom; S 5 Johannesse; 6 11 13 J. v. d. Linden; 8 14 15 J. Zomerdijk; 9 10 12 Venbroek; eerstgetoonde duif; 9 uur 6 min. 26 sec. laatstgetoonde duif, 9 uur 47 min. 22 sec.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11