STADSNIEUWS DANSSEIZOEN 1932-1933 De Haarlemsche keuringsdienst Haarlem, 20 Sept k N.V. 15 OCTOBER ELECTRÏCÏTEIT DINSDAG 20 SEPTEMBER Aanvang v. d. nieuwen Cursus, uitsluitend voor R.K. Dansacademie J. G. MARTIN en ZONEN AGENDA BipsPtai STOFZUIGERHUIS MAERTENS 'jdÊ «1R MOTORONGELUK NABIJ BEVERWIJK Begrafenis van het tweede slachtoffer ZILVEREN PROFESSIEFEEST Zuster Hortense KENNEMER KUNSTENAARSKRING Tentoonstelling te Velsen R.K. Kamer-Centrale Leiden GROOTE BRAND IN HAARLEMMERMEER Op twee boerderijen 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 SPREEKUUR EN INSCHRIJVING DAGELIJKS VAN 2-5 EN 7-9 UUR HAARLEM - Schagchelstraat 29 - Telefoon 10806 Amsterdam, Haarlem, Bussum, Hilversum, Baam, Zaandam HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Voor Volkenbond en Vrede Onze R.K. Oratoriumvereeniging „Primitiae" Jubileum Bijzonder Onderwijs Adres van de Middenstands- centrale aan de regeering Ruïne van Brederode BENOEMINGEN In het Bisdom Haarlem Witte tanden: Chlorodojnt RECTOR J. C. AALBERSE Officiaal van het Bisdom Haarlem ISiil Liefdewerk Oud Papier Inlevering van Rijksgoederen Examen leider in lichaamsoefning KATHOLIEKE VERKENNERS „St. Norbertus" Horde Ontheffing winkelsluiting 21 September Vampyr stofzuigers 98. ONGELUK BIJ HET VISSCHEN Jongen breekt een arm Mevrouw mr. Slingenberg f Postduivenver. „De Snelvliegers" Verzacht de pijnen van snij-en brandwonden ABSORBINE, ian Ier JSHUP VERKEERSONGEVALLEN Rechts gaat vóór! DE JUWELIER WAS TE SLIM Duitscbe dienstbode gearresteerd Zwijntjesjagers Ex-keizer weer te Zandvoort BURGERLIJKE STAND Hedenmorgen had op het R K. Kerkhof „St. Agatha" te Beverwijk de teraardebestelling plaats van het stoffelijk overschot van Marietje Niesten, een der slachtoffers van het noodlottig auto-ongeval nabij Beverwijk. Om negen uur werd in de parochiekerk van „St. Agatha" de requiemmis opgedragen door den Hoogeerw. Deken J. M. Lucassen. Een zeer groot aantal geloovigen was bij deze plechtigheid tegenwoordig, evenals de klasge- nooten en de leden van de Mariacongregatie. De meisjes volgden ook de lijkbaar naar het kerkhof, waar de belangstelling ook zeer groot was. De beaardingsplechtigheden werden verricht door Deken Lucassen en maakten op de aanwe zigen een diepen indruk. Gisteren herdacht de Eerw. Zuster M. Hor tense (H. Molkenboer) rectrix van het R. K. Gymnasium „Sancte Maria" voor meisjes te Haarlem haar zilveren professiefeest. Het feest werd in intiemen kloosterkring herdacht. Zondagmorgen werd in de kapel van het Gymnasium aan de Dreef een plechtige H. Mis opgedragen door Pater van de Vrande uit Vel- sen-Driehuis, leeraar aan het gymnasium. Bij de H. Mis waren vele te Haarlem woonachtige oud-leerlingen van de kweekschool „Maria Im- maculati" te Mook aanwezig en naderden ve len tot de H. Tafel. Na afloop van het H. Misoffer werd de ju- bilaresse toegesproken en haar namens alle oud-leerlingen een schrijfbureau aangeboden, waarvoor zij, zeer onder den indruk, dank zegde. Gistermorgen werd zij nog gehuldigd door de gymnasiasten, die haar een enveloppe met in houd en bloemen aanboden. In tegenwoordigheid van een groot aantal belangstellenden heeft gisteravond de opening plaats gehad van de tentoonstelling, welke deze week door den Kennemer Kunstenaarskring in de groote zaal van hotel „De Prins", te Velsen, gehouden wordt. De opening geschiedde door den burgemees ter van Velsen, Mr. F. L. J. E. Rambonnet, die er in zijn toespraak op wees, dat Velsen, met zijn hoogovens en fabrieken, met zijn sluizen en visschershaven een materialistische omge ving is, waarin dit artistiek milieu werkt als een verademing en een rustpoos voor den geest. Dat de Kennemer Kunstenaarskring deze tentoonstelling juist in dezen materialistischen tijd en in deze omgeving organiseert, geeft blijk van een vitaliteit en een energie, welke men niet zou hebben verwacht. Het is een bijzondere gelukwensch waard dit alles bij elkaar te zien. De organisatoren zijn er in geslaagd een artistiek geheel bijeen te brengen. De expositie maakt een zeer bijzonderen in druk en spr. gelooft, dat, wanneer het bestuur op dezen weg zoo doorgaat, er een cultureele invloed van zal uitgaan. In dezen materialistischen tijd wordt aan het werk der artisten niet genoeg aandacht ge schonken. Het is daarom noodig, dat zij meer op den voorgrond gaan staan, dan hun be scheidenheid meebrengt. Spr. twijfelde er niet aan, of over deze ten toonstelling zal gesproken en geschreven wor den. De burgemeester eindigde met den wensch uit te spreken, dat dit werk gewaardeerd zal worden en dat deze tentoonstelling zoowel in materieel als in cultureel opzicht een succes zal blijken te zijn. De voorzitter van den Kennemer Kunstenaars kring, de heer H. F. Boot, dankte den burge meester voor zijn vriendelijke woorden. Spr. verzekerde dat de wijze, waarop deze expositie is ontvangen voor de artisten reeds een groote voldoening is geworden. De heer Boot zeide vervolgens, dat de ge meente Velsen zoowel de schoonheid der na tuur als het volle werkelijke leven in zich her bergt. De kunstenaar streeft naar de obser vatie van de werkelijkheid, waarvan hi] de waarden moet omzetten in waarden van het gemoed. Spr. bood tenslotte den burgemeester een schilderstuk aan, voorstellende een havenge zicht van IJmuiden, vervaardigd door Otto de Kat. Zulks als een blijvende herinnering aan deze expositie. Burgemeester Rambonnet dankte met eenige vriendelijke woorden. Hierna werd een rond gang door de tentoonstelling gemaakt. De R. K. Kamer-Centrale Leiden houdt een Algemeene Vergadering op Zaterdag 15 Octo ber nam. 1.30 uur, in Café Restaurant „Har monie", Markt, Gouda. De agenda is als volgt: 1. Opening. 2. Notu len. 3. Mededeelingen en ingekomen stukken. 4. Bepaling van de plaats der volgende alge meene vergadering. 5. Verslag van den op 27 en 28 Ivlei gehouden Partijraad. 6. Bestuurs voorstel. Door het bedanken van de heeren Boekraad en Wesseling (wegens vertrek uit den kieskring Leiden) zijn in het bestuur twee vacatures ont staan. De lijst van opvolging bevatte nog slechts één naam, n.l. dien van Dr. A. C. A Hoffman uit Gouda, die verklaarde, dat hij geen benoe ming als bestuurslid wenscht te aanvaarden. Het gevolg is nu, dat geen van beide vaca tures aangevuld kan worden, tenzij er een nieu we bestuursverkiezing zou plaats vinden, met al de kosten daaraan verbonden. Het bestuur stelt voor: le. de ontstane vaca tures nu niet aan te vullen doch daarmede te wachten tot na de a.s. Kamer-verkiezingen, wanneer de periodieke bestuursverkiezing moet plaats hebben; 2e. met het tijdelijk voorzitterschap te belas ten den heer H. Bader, Sassenheim, thans 2e voorzitter, die zich daartoe bereid heeft ver klaard. 7 Bespreking van de ingediende amende menten op het Concept-Verkiezingsprogram 8. Inleidingen door de heeren Heemskerk en Tobé uit Leiden. De heer P. Heemskerk zal spreken over: „De taak der overheid ten opzichte van het gezin." De heer H. L. C. Tobé zal spreken over: ,Het gezin en het arbeidende meisje." 9. Rondvraag en sluiting. Nader vernem enwij: Maandagmorgen omstreeks 12 uur werd de brandweer te Hoofddorp gealarmeerd dat er brand was uitgebroken op twee boerderijen aan den Sloterweg nabij den geniedijk te Hoofddorp en bewoond door de landbouwers H. van Elderen en Chr. Biesheuvel, welke boerderijen aan beide zijden van den weg tegenover elkaar liggen. De brandweer met volledig materiaal ver scheen spoedig ter plaatse. Het bleek dat bijna tegelijkertijd op beide boerderijen een achter op het erf staande stroo- schelf in brand was geraakt. Het vuur breidde zich op de boerderij van den heer Van Elderen, dat aangewakkerd werd door den vrij hevigen noord-westelijken wind, zoo snel uit, dat ook spoedig de groote landbouw- schuur werd aangetast. Toen de brandweer op de plaats des onheils verscheen, bleek reeds dat aan behoud van deze boerderij niet meer kon worden gedacht. Een geweldige vuurzee, welke op verren afstand zichtbaar was, had zich van de strooschelf, de boerderij en het woonhuis meester gemaakt. In den tas bevond zich de oogst van ongeveer 15 hectaren. Van Elderen had met behulp van zijn knechts en buren het huisraad nog zooveel mogelijk uit de woning weten te verwijderen. Omdat de brandweer hier toch niets meer kon uitrichten, werd direct met het blusschingswerk op de tegenover gelegen boerderij van den heer Biesheuvel begonnen, alwaar een groote strooschelf en een houten schuur ook reeds in lichtelaaie stonden. Met veel inspanning mocht het de brandweer gelukken op deze boerderij het vuur tot de schelf en de schuur te beper ken en de vlak bij gelegen boerderij en schuren en kapbergen te behouden. De schelf en de schuur gingen echter geheel verloren. Op de boerderij van den heer Van Elderen bleef alleen een op eenigen afstand van de tas gelegen bergschuur gespaard; verder werd alles, ook het woonhuis, een prooi der vlammen. Ge lukkig dat in de bergschuur de meeste land bouwwerktuigen waren geborgen, zoodat deze voor het vuur gespaard bleven. Een achter op het erf staande dorschmachine kon ook behou den blijven. Een tweetal varkens vonden den dood in het vuur. Uit een ingesteld onderzoek is gebleken dat vermoedelijk een 5-jarig zoontje van den ar beider v. D. aldaar het stroo van de schelften op beide boerderijen met lucifers heeft aan gestoken. Het kind schijnt eerst op de boerderij van den heer Biesheuvel met lucifers te zijn geweest en daarna te zijn overgeloopen naar de boerderij van den heer Van Elderen. Hoe het .zij de gevolgen waren noodlottig. Verzekering dekt de schade. De boerderij va nden heer Van Elderen, die geheel vernield is, verkeerde nog in een zeer goeden staat en was grootendeels van steen opgetrokken. Het vuur vond echter in het in de schuur opgetaste stroo enz. gretig voedsel. De brandweer heeft nog langen tijd dienst moeten doen om de brandende massa uit te spuiten; vooral op de boerderij van den heer Biesheuvel, waar uitbreiding van den brand elk oogenblik mogelijk was. Een aantal jaren geleden is de vorige oude boerderij, die op dezelfde plaats stond van het nu door brand vernielde perceel van den heer Van Elderen, eveneens een prooi der vlammen geworden. Een groot aantal kijklustigen was ter plaatse om de groote vuurzee van dichtbij te bezien. OIC?IC3IOBCDIOIOaCDBC3IOICDIOBOIC3IOaC3IOIOaO OHO IOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOIOEOOIO scheen. Zoo héél dom is de uitgave van een blaadje voor studeerenden dus niet. Zr. M. Hortense te Haarlem, wier zilveren kloosterfeest wij dezer dagen mochten aankon digen redigeert met haar leerlingen van de nieuwe school aan de Dreef een alleraardigst tijdschriftje, dat „Primitiae" heet en juist de zer dagen zijn tweeden jaargang is ingegaan. De meisjes vertellen daarin hun school-erva- ringen en vacantie-pretjes, ze bemijmeren de kansen van het nieuwe schooljaar en toonen hun belangstelling voor natuurschoon en sport. Het blad wordt gewoonlijk verzorgd op de school zelf en gemultipliceerd in type-writer-letters, het eerste nummer van den 2en jaargang kwam uit een heusche zetterij en ziet er sierlijk uit. Het werd ons ter kennismaking toegezonden en de kennismaking met dit frissche meisjes maandblad was aangenaam! In de ledenvergadering der afdeeling Haarlem der Vereeniging voor Volkenbond en Vrede werd in verband met het aftreden van mej. J. D. Kasteleyn en van de heeren W. L. A. Warnier en S. de Clercq, het bestuur aangevuld met de heeren R. Peereboom en dr. J. Roorda. Ingevolge besluit der bestuursvergadering is het bestuur, nadat van de nleuw-benoemde be stuursleden bericht van aanvaarding was ont vangen, als volgt samengesteld: Jhr. F. Teding van Berkhout Sr., eere-voor- zitter; R. Peereboom, voorzitter; C. J. E. Di- naux, Spaarnelaan 17, secretaris; mej. H. P. Kok, adj. secretaresse; mr. F. Vorstman, pen ningmeester; mevr. AnemaGertzen; mr. dr. F. A. Bijvoet; mr. L. G. van Dam; mevr. Dre P Gravin van Heerdt tot EversbergQuarles van Ufford; dr. J. Roorda; P. Voogd; ds. G. J. Waardenburg. Het Alg. Secretariaat schrijft ons: Eindelijk aan onze dames- en heeren wer kende leden, aan onze beschermers en kunst lievende leden een mededeeling. Er moet plaats hebben een uitgebreide Be stuursvergadering, waarop, indien eenigszins mogelijk, om hare belangrijkheid, niemand ont breken mag. Wegens de vacantietijd bleek een bijeenroeping onmogelijk te zijn, daarna is deze weer vertraagd door allerlei beslommeringen en op het laatste oogenblik weer door de lichte ongesteldheid van onzen geestelijken adviseur, den hoogeerwaarden Heer Deken H O. J. Son- daal. Wij vertrouwen, dat deze bestuursvergadering nu een dezer dagen zal kunnen plaats hebben en dan volgt onmiddellijk daarop een verga dering van alle koorleden. In Frankrijk is een „Prix littéraire" ingesteld voor schoolknapen, in Nederland zijn we nog zoo ver niet gevorderd. Maar er bestaan hier toch „letterkundige" blaadjes, die door de H. B. S.- en Gymnasium-jeugd worden gevuld. Ze hebben hun bestaansreden. Boutens debuteer de in een schoolblad! Anthonie Donker en Mar- tien Beversluis waren als knaap medewerker aan het „Rostrum", terwijl de eerste bijdrage van Gerard Bruning, Henri Bruning en Gerard Knuvelder verschenen in het „R. K. Studen tenblad". Jan Engelman heeft op de H. B. S. zelf een blaadje geredigeerd, dat hij van de poëzie tot de sportverslagen volschreef, ver luchtte met prentjes en dan uitleende aan de vriendjes. Anton van Duinkerken schreef als jongen versjes en „historische novellen" in het „Kerkklokje der gemeente Waalwijk", dat weliswaar geen jeugd-orgaan was, maar toch op een primitieve mentaliteit berekend Maandag 26 September hoopt de heer D. Toe poel, zadelmaker aan de Centrale Werkplaats der Nednrlandsche Spoorwegen, den dag te herdenken dat hij 40 jaren geleden in dienst kwam. Burgemeester en Wethouders van Haarlem brengen ter openbare kennis, dat de Raad der gemeente op 14 September j.l. onder no. 19, heeft besloten medewerking te verleenen tot stichting door het R. K. Kerkbestuur van de parochie van de H. Liduina van een bij zondere school, bestemd voor gewoon lager on derwijs; dat ieder ingezetene, alsmede het adressee- rend schoolbestuur, binnen 30 vrije dagen van genoemd besluit bij Gedeputeerde Staten dezer provincie in beroep kunnen komen; en dat gedurende dien termijn alle bescheiden, op deze beslissing betrekking hebbende, kos teloos voor een ieder ter inzage liggen ter se cretaris der gemeente (5e afdeeling). De Middenstandscentrale voor Haarlem en Omgeving heeft aan den Minister voor Econo mische Zaken en Arbeid een request gezonden waarin zij o.a. zegt: Dat zij met schrik de geruchten gehoord heeft over een dreigende verplaatsing van den Keuringsdienst voor Waren naar Alkmaar. Dat zij om tweeërlei hoofdredenen, om van andere niet te spreken, Uwer Excellentie drin gend zou willen adviseeren toch niet tot dit be sluit over te gaan; Dat toch in een zóó dichtbevolkt centrum als Haarlem en omgeving is en dat steeds dichter bevolkt wordt, een constante en intensieve keu ring, vooral van spijzen en dranken en een voortdurende controle daarop in deze dagen absoluut niet meer gemist kan worden. Besmet tingen en epidemieën bedreigen toch oneindig meer dichtbevolkte centra dan landelijke ge meenten; Dat óók de bona fide Handeldrijvende Mid denstand in een groote stad veel meer onder allerhande knoeierijen lijdt dan een landelijke gemeente, wanneer er géén of onvoldoende keuring is, staat boven allen twijfel. De rap porten der onderzoekingen zullen dit evident aantoonen. Redenen, waarom wij Uwer Excellentie drin gend en eerbiedigst verzoeken in het belang der volksgezondheid, doch mede in het belang van den bona fide handel, die in deze dagen de regeeringsbescherming niet ontberen kan, den Keuringsdienst, welke zakelijk, deskundig en taktisch te Haarlem c.a. werkt, ongestoord aan het werk te laten tot volkomen tevreden heid van consumenten en dislribuanten. In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 830 personen, o.a. een kinderkoor uit Koedijk, reisgezelschappen „Vios" Den Haag, Rotterdam, Amsterdam en Alkmaar en door leerlingen van een U.L.O. school uit Heiloo, Naar wij vernemen, hadden in het Bisdom Haarlem nog de volgende benoemingen plaats: Pastoor A. Lühn werd overgeplaatst van Ku- delstaart naar Bodegraven; de weleerw. heer W. van Leeuwen, leeraar aan het Klein-Semi- narie „Hageveld" te Heemstede werd benoemd tot pastoor te Kudelstaart; pastoor Möller van Schiedam werd overgeplaatst naar de parochie van den H. Martinus te Voorburg; de wel eerw. heer Th. Vis, leeraar te Hageveld, werd benoemd tot pastoor te Schiedam. Pastoor J. Zandvliet van Zevenhoven is, naar wij vernemen, als pastoor overgeplaatst naar Pljnacker en is benoemd tot pastoor te Zeven hoven, de weleerw. heer C. A. Moons, kape laan te Amsterdam (Vincentius a Paulo). Blijkens het verslag over het jaar 1931 van de Vereeniging „Liefdewerk Oud Papier" voor Nederland was de papieropbrengst 8.045.633 K.G. tegen 8 605.299 K.G. in 1930. Deze papier productie bracht ruim 59.000 minder op dan in 1930. Bijeengebracht werd door de afdeeling Edam 65 (3.15) K.G.; door de afdeeling Monnikendam 835 (755); Purmerend 27540 (25395); Uithoorn 2100 (3520); Castrlcum 7249 (6425); Egmond 7446 (11057); Heiloo 2295 (3049); Uitgeest 1846 (2354); Haarlem 497715 (526537); Driehuis-Vel sen 1407 (1405)Heemstede 4155 (15074)Hille- gom 7427 (9281); Santpoort 2204 (2930); Hoofd dorp 70 Halfweg 60 (170); IJmuiden 135 Hoorn 33778 (36455)Bovenkarspel 6493 (9998)Medemblik 2967 (416)Enkhuizen 3000 (18050); Voorhout-Noordwijkerhout 5410 (3609); Warmond 7425 (9017); Hillegom 53 (47); Sas senheim 2275 (1561); Mijdrecht 380 (5465) K.G. In opdracht van den minister van Defensie roept de burgemeester van Haarlem de gewone dienstplichtigen der landmacht, die op 1 Oct. 1932 naar de aanvullingsreserve overgaan, op, om de aan hen verstrekte rijksgoederen met uitzondering van haarkam, roskam, spons en zakboekje in te leveren, voor zoover de in levering van deze goederen niet reeds heeft plaats gehad. Tot de hierbedoelde dienstplichtigen be- hooren: a. zij, die zijn ingelijfd voor de lichting 1917. met uitzondering van hen, die tengevolge van genoten uitstel van eerste oefening of om een andere reden de eerste oefening met een andere lichting hebben beëindigd; b. zij, die zijn ingelijfd voor een andere lich ting dan die van 1917, doch met deze lichting de eerste oefening hebben beëindigd. De inlevering moet, voor zooveel deze gemeente betreft, plaats hebben te Haarlem, in de In- fanteriekazerne aan den Koudenhorn op Maan dag 3, Woensdag 5, Donderdag 6 en Vrijdag 7 October 1932, telkens des voormiddags half 10 en half 11 uur des namiddags 2 en 3 uur, en op Maandag 10 October 1932, des voormiddags half tien en half 11 uur en des namiddags 3 uur. De goederen zullen in ontvangst worden ge nomen door den indeelingsdistrictscommandant of een ander daartoe aangewezen officier. De Minister van Onderwijs, Kunsten en We tenschappen brengt ter kennis van belangheb benden, dat, behoudens onvoorziene omstandig- hedk, het examen ter verkrijging van het ge tuigschrift als leider of leidster in lichaams oefening en van dat als sportleeider of -leid ster zal worden afgenomen op 20, 21, 22, 23, 24, 26, 27, 28, 29, en 30 September 1 3 4 5 6 78 12 13 14 15 17 18 19 20 21 22 24 25 26 27 28 en 29 October a.s., te Overveen, in het gebouw en op het terrein van het Kennemer lyceum. De examens beginnen om 13.30 U"r van den eenen dag en eindigen om 12 uur v j ten daar- opvolgenden dag. yy. - *4 „1 A- -vigj&x Z™*' W Blusschingswerk van den brand eener boerderij aan den Sloterweg te Hoofddorp, ont staan doordat een 12-jarige knaap met luci fers in bijbehoorende hooibergen, speelde. In de stamhut van de voortrekkers van den St. Norbertus" Stam heerschte Maandagavond 'en ongewone drukte. Reeds langen tijd hadden de voorbereidende werkzaamheden, welke aan het stichten van en Welpen Horde vooraf gaan, in beslag ge- lomen. Thans waren de leiders van de „St. Norber- us"-Groep met hun eerw. Aalmoezenier H. W. laselaar bijeen gekomen om getuige te zijn van de plechtige installatie van de Welpen leidsters, die als Akula en Raksha, de rimboe- jacht met de welpen gaan beginnen. Door de goede zorgen van het kerkbestuur hebben zij de beschikking gekregen over een prachtige ruimte, welke reeds tot een echt welpenhol is omgewerkt. Binnenkort zal dus ook de Spaarne-parochie haar „Jonge Wolven" hebben. Naar wij vernemen, heeft Z. H. Exc. de Bis schop van Haarlem benoemd tot Officiaal van het Bisdom, als opvolger van den hoogeerw. zeergel. heer kanunnik dr. Th. M. Vlaming, den zeereerw. heer J. C. Aalberse, sedert 1930 rector van het St. Jacob-Godshuis te Haarlem. Z.Eerw. werd geboren in 1877 en ontving de H. Priesterwijding in 1901. Burgemeester en Wethouders van Haarlem maken bekend, dat zij ten aanzien van de winkels op de door de Vereeniging van Win keliers in Koloniale Waren „Ons Belang" in het Gemeentelijk Concertgebouw te houden Kruideniersbeurs ingevolge de Winkelslui tingswet 1930 ontheffing hebben verleend van de verbodsbepalingen van die wet in dier voege, dat die winkels op 26, 27, 28, 29 en 30 September 1932 na des middags 8 uur tot des namiddags 11 uur voor het publiek mogen ge opend blijven met dien verstande echter, dat na des namiddags 8 uur geen artikelen afge leverd mogen worden. Ook ten aanzien van de winkels op den door de Koninklijk Erkende Tooneelvereeni- ging „Jacob van Lennep" in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond te houden ba zar is ontheffing verleend van de verbondsbe- palingen in dier voege, dat die winkels op 8, 9 en 10 November 1932 nè, des middags 8 uur tot des namiddags 11% uur voor het publiek mogen geopend blijven, daarin mag werden verkocht en het verkochte medegenomen. Sociëteit „St. Bavo". Rechtskundig bureau, half 9. St. Caecilia, 8 uur. Wit-Gele Kruis, van 2 tot 3 uur. Bestuur R.K. Gra fische Bond, 8 uur. Studieclub R.K. Grafi sche Bond, 8 uur. Gecombineerde besturen slagers, 8 uur. Kamer van Koophandel. Vergadering der Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Haarlem en omstreken, half 8. Schouwburg, Jansweg. Amsterdamsche Too- neelvereeniging „In de Groene Papegaai" en Blanco Posnet's ware gedaante, kffrart over 8 uur. Rembrandt-Theater Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstelling en variété 8.15 uur. Bisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. R.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1, Haarlem, Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 10—12, 2—4, 8—9 u. Zaterdags 1012 uur. Adres: Bloemhof straat 1, Haar lem. Tel. 11671. Jeugdhuis Bloemendaal, Donkerelaan Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen enz. van Tine Honig, Do Struick du Moulin en C. J. Laan van 10—5 uur. Sociëteit „St. Bavo" Haarlemsche Inkoop- Combinatie, half 9 uur Bestuur Groen- tenhandelaren „Onderling Belang" 8 uur „Kunst na Arbeid" 8 uur Ledenvergade ring slagers 8 uur R. K. Bevolkingsbu reau 8 uur. R. K. Lyceum, Zijlweg Lezing met licht beelden vanwege „Geloof en Wetenschap" over „De moderne Kerken van Parijs" door Abbé Picard de la Vacquerie1 8 uur. RembrandfTheater Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30 7 9.15 uur. Palace Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Bioscoopvoorstellingen en variété 2.30 en 8.15 uur. Jisschoppelijk Museum Geopend van 10 tot 5 uur. It.K. Bureau voor Ziekenverpleging Aanvra gen bij mej. H. Simons, Bloemhofstraat 1. Haarlem. Tel. 11671. R.K. Arbeidsbeurs voor Vrouwen en Meisjes, lederen dag van 1012,24,89 u. Zaterdags 10—12 uur. Adres: Bloemhofstraat 1. Haar lem. Tel. 11671. Jeugdhuis Bloemendaal, Donkerelaan Tentoonstelling van schilderijen, teekeningen enz. van Tine Honig, Do Struick du Moulin en C. J. Laan van 105 uur. BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON 10756 ,vob u Een 14-jarige visscher uit Haarlem, die Zon dag aan het visschen was in de Genievaart te Haarlemmermeer, had het ongeluk, terwijl hij over den Geniedijk klom, te vallen en zoo ongeukkig terecht te komen, dat hij een arm brak. k Na vooroopig te zijn verbonden door de wijk zuster werd de jeugdige visscher door den heer J. B. met een auto naar een zieenhuis te Haar lem overgebracht. In den ouderdom van 48 jaar is hier ter stede, na een langdurig lijden, overleden mevrouw H. D. Slingenberg-Bleeker, echtgenoote van onzen wethouder van financiën. De teraardebestelling zal plaats hebben Don derdagmorgen te Westerveld, na aankomst van trein 15.14. Wedvlucht vanaf Vilvoorden op 18 Sept. De prijzen werden als volgt behaald: P. Dammink 1, 6; D. P. Wolters 2; W. Petri 3, 10, 12; P. J. v. Daalen 4, 5, 8, 9, 11; J. J. Petri 7. Kinderen zijn zoo levendig, dat zij het niet kun nen helpen als zij zich bezeren. Zij loopen dan niet. alleen het gevaar van lichamelijke pijn, maar ook van bloedvergiftiging. Gebruik Absorbine Jr. het verzachtende, antiseptische smeersel, het verlicht de pijnen bijna direct, Absorbine Jr. prikkelt zelf de teerste huid niet. Het verzacht, neemt de pijn weg en bevordert de genezing bijna onmiddellijk. Houdt het bij de hand voor de vele onge lukjes, die kinderen en volwassen dagelijks over komen. Gebruik het ook voor insectenbeten. Vraagt een gratis monster aan de Absorbine Jr. Company, Beu- lingstraat 2, Amsterdam* onder vermelding van dit blad. Verkrijgbaar bi| alle apothekers en drogisten. roor insectenDeren Jaa» gh In de Amsterdamstraat heeft gisteren middag een aanrijding plaats gehad tusschen een vrachtauto en een luxe auto, doordat de bestuurder van den vrachtauto den van rechts- komenden luxe auto (Juristen-stijl!) geen voor rang verleende. Beide voertuigen werden beschadigd. Van den vrachtauto werd vermoedelijk de stuurinrichting ontzet, terwijl van den luxe auto een deur en een achterspatscherm vernield werden en bo vendien een glasruit brak. Tegen den bestuurder van den vrachtauto is door de politie proces-verbaal opgemaakt. Gisterenmiddag probeerde een 21-jarige Duit sche dienstbode uit Bloemendaal den juwelier D. in de Anegang voor een gouden armband horloge op te lichten. De juwelier doorzag echter den list en A aar- schuwde de politie, die lieb' Gretchen arres teerde en achter slot en grendel opsloot „In der Heimat ist es schön.aber auch weit!" Het gilde der zwijntjesjagers heeft 't (helaas!) druk. Gisteren zijn weer twee rijwielen gestolen, die zich bevonden voor een café op den Scho- terweg en voor een perceel in de Floresstraat. Maandagmorgen omstreeks elf uur is de ex- keizer van Dultschland weer te Zandvoort aan gekomen. Geboren: 17 Sept. J. Hurkmansv. d. ZeeuW d.; 19 Sept. A. C. Hardebilv. Hoorn z.; 18 Sept. M. M. BauerKwarten z.; 17 Sept. J. FolkersmaNoorloos z.; 18 Sept. M. W. Hetem Bouwman z.; 18 Sept. G. S. M. v. d. Bergh— Klein Robbenhaar d.; 17 Sept. C. M. Knijff v. Schie d. Overleden: 17 September: T. A. Kleijnhens, 62 j., Anslijnstraat; G. v. d. WielDekens, 57 j., Pieter Maritzstraat.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2