KENNEMERLAND J. LOTTGERINO HUIZING's I Markten WOENSDAG 21 SEPTEMBER Stofzuigerhuis MAERTENS 1 BEVERWIJK CASTRICUM Laat Uw costuum geregeld persen Prijs f 1.— VERVERIJ EN CHEMISCHE WASSCHERIJ UIT DEN OMTREK BLOEMENDAAL HEEMSTEDE HILLEGOM NOORDWIJK VOORHOUT VOGELENZANG Prijzen met meer dan de helft gedaald WARMOND WEESP Bally Sanoform, MARKTBERICHT Rijksvischafslag STAAT VAN BESOMMINGEN SPORT EN SPEL Haarlemsche Schietbond ACTIE VAN BOEREN EN TUINDERS Voor meer rechtstreeksche ver tegenwoordiging in deSt.-Generaal HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Philips' Radio-toestellen 460e STAATSLOTERIJ De winkelsluiting. In handen van B. en W. werden gesteld om prae-advies: a. een adres van de afd. Beverwijk van de Nederl. Sigarenwinkeliersvereeniging, houden de verzoek om in afwijking der Winkelsluitings wet, gedurende de maanden Juni, Juli en Augus tus op Zondag van v.m. 9 uur tot n.m. 8 uur aan de sigarenwinkeliers toe te staan hunne za ken geopend te hebben; b. een adres van J. J. Bisschop, alhier, als vertegenwoordiger van den Beverwijkschen Melkhandel, houdende verzoek bepalingen te willen vaststellen ter afwijking van de Winkel sluitingswet ten opzichte van den verkoop van melk op Zondagen. Naar aanleiding hiervan deelen B. en W. den raad het volgende mede: a. De gemeenteraad is volgens art. 9 der wet bevoegd om, indien op grond van bijzondere omstandigheden afwijkingen van bepalingen dier wet gewenscht zijn, deze onder Koninklijke goedkeuring vast te stellen. Vervolgens is de Raad bevoegd om ten hoogste 21 dagen (des- gewenscht ook Zondagen) in het jaar aan te wijzen, waarop de bepalingen omtrent het slui tingsuur niet zullen gelden. In een met het bestuur der genoemde ver- eeniging gehouden bespreking zijn beide gevallen ter sprake gekomen. In het eerste geval is goed keuring door de Kroon noodzakelijk. Deze goed keuring wordt in den regel slechts dan verleend, indien inderdaad bijzondgre omstandigheden aanwezig zijn en bovendien wanneer is geble ken, dat alle betrokkenen, althans in meerder heid, de afwijking der wet gewenscht achten. Op dit punt bestaat echter bij de sigarenwinke liers te dezer plaatse geen eenstemmigheid. Om deze redenen werd de voorkeur gegeven aan de bevoegdheid van den Raad om gedurende een bepaalde periode (b.v. Juni t/m September) een bepaald aantal Zondagen (b.v. 16) aan te wijzen, waarop de Winkelsluitingswet niet van toepas sing zou zijn. Op deze Zondagen zouden dan ook andere dan sigarenwinkels geopend mogen zijn, B. en W. kunnen zich hiermede vereenigen en stellen voor te bepalen, dat gedurende 16 achter eenvolgende Zondagen né 1 Juni de bepalingen der Winkelsluitingswet omtrent het sluitings uur voor deze gemeente niet zullen gelden. b. Het verzoek van J. J. Bisschop is twee ledig. Ten eerste wordt verzocht om mogelijk te maken, dat op Zondagen aflevering van melk of melkproducten geschiedt aan café's, restau rants en dergelijke inrichtingen. Ten tweede vraagt adressant de opening van melkwinkels op Zondagen van 6.30 tot 7.30 n.m. Ten aanzien van het eerste verzoek merken B. en W. op, dat in verschillende gemeenten een dergelijke afwijking der wet is toegestaan. Het komt hun voor, dat het ook voor deze gemeente van belang is een dergelijke afwijking in te voe ren. In een concept-besluit is een en ander nader uitgewerkt. Het tweede verzoek van adressant schijnt, blijkens zijn nadere aan B. en W. gegeven mon delinge toelichting, te zijn gebaseerd op de om standigheid, dat het vooral in den zomer, waarin de melkproducten spoedig aan bederf onderhevig zijn, gewenscht kan zijn om op Zondagen ge durende 1 uur in den namiddag melk verkrijg baar te stellen. Deze omstandigheid is naar de meening van B. en W. niet van plaatselijken aard, doch draagt een landelijk karakter, zoodat in casu geen beroep kan worden gedaan op de bevoegdheid, den Raad toegekend bij art. 9 der wet. Bovendien moet niet worden vergeten, dat reeds op Zondagen tot des middags 12 uur melk producten mogen worden verkocht. B. en W. stellen dan ook voor op dit gedeelte van het verzoek afwijzend te beschikken. Statuten De „Stsct." bevat de statuten van de N. V. „Expeditiebedrijf v. h. Gebr. de Vries, alhier. R. K. Propagandaclub „Pater Pro" Mor gen, Donderdagavond, om 8 uur, houdt de Pro. pagandaclub een bijeenkomst in de St. Jozef- zaal aan den Arendsweg. In deze bijeenkomst zal kapelaan Van Nobelen het Godsdienst onderricht voortzetten, terwijl door een lid een nieuwe lezing zal worden gehouden. Alle leden daarom als één man naar deze vergadering. Men zal er voldaan van terug- keeren. Defecte winch. Gisternacht keerde al hier van de visscherij terug met een vangst van slechts 40 manden visch, de stoomtrawler „Gloria", IJm. 37. Men had de visscherij moeten staken van wege een defecte winch. Men heeft reeds een aanvang gemaakt met het plaatsen van een andere winch op genoemd schip om het we. derom, zoo spoedig mogelijk, te doen uitvaren. Aanrijding. Maandagmorgen heeft ter hoogte van de Rijpstraat in de Houtmanstraat een aanrijding plaats gehad tusschen een wiel rijder, K„ wonende te IJmuiden, en den be stuurder van een twee-wielig motorrijtuig, S„ eveneens wonende alhier. De wielrijder klaag de over duizeligheid, terwijl het achterwiel van zijn rijwiel verbogen was. De motorrijder was gewond aan zijn linkervoet. Hij is evenals de wielrijder per auto van den heer Bakker van het Roode Kruis naar huis gebracht. De duo rijder K., wonende te IJmuiden, die een schaaf wonde aan zijn rechterbeen had, is te voet naar huis gegaan. Ongeval. 'Gisterenmiddag is de 18-jarige loodgieter H., die werkzaamheden verrichtte aan een lichtreclame aan den gevel van den schoen winkel van K. in de Kanaalstraat alhier, van een ongeveer 3 M. hooge ladder gevallen. Door den val kreeg hij een hersenschudding en werd in bewusteloozen toestand bij dokter K. binnen gedragen. Daarna is hij per politiebrancard naar zijn woning vervoerd. VERGADERING VAN DEN RAAD Gistermiddag vergaderde de Raad dezer gemeente onder voorzitterschap van burge meester Lommen; alle leden waren aanwezig. Na vaststelling der notulen volgde een lange reeks van ingekomen stukken, die voor kennis geving werden aangenomen; o.a. een mededee- ling dat uit het Wegenfonds 550 wordt ont vangen als extra bijdrage voor het gedeelte Bakkumerweg vanaf de Bocht, (waar Notebos woont) tot den Rijksstraatweg. N.a.v. een verzoek om verhooging van sub sidie van het Witte Kruis deelde de voorzitter mee, dat alleen tot verhooging kan worden overgegaan, als Ged. Staten financieel mede werken. De heeren De Nijs en Hellinga vragen of hierdoor patiënten genoodzaakt worden ontijdig het sanatorium te verlaten. De Voorzitter wijst erop, dat uit de gewone begrooting geen dekking gevonden kan worden; wellicht komt er einde van het jaar nog sub sidie van Ged. Staten. 's Morgens afgehaald, 's avonds bezorgd. GR. HOUTSTRAAT 5 A Telefoon 10771 Wethouder Hemmer zegt, dat de uitgaven voor de patiënten reeds met 200 gulden over schreden zijn. De heer De Nijs stelt voor nog 500 gulden be schikbaar te stellen in afwachting van de be slissing van Ged. Staten, om de patiënten niet te noodzaken terug te komen. Dit voorstel wordt z.h.s. aangenomen. De heer Hellinga geeft in overweging een bloempjesdag te organiseeren voor plaatselijke patiënten. De Voorzitter zegt overweging van dit denk beeld toe. Betreffende een verzoek van de Ouder-com- missie van school II inzake vervoer van school kinderen zullen B. en W. den Raad spoedig van advies dienen. Reorganisatie L. O. Bij Raadsbesluit van 20 Juli j.l. is besloten, de openbare school II met ingang van 1 Sept. of zooveel later als noodig zal blijken, op te heffen en de kinderen die thans die school be zoeken tijdelijk over te plaatsen naar de open bare school I te Castricum. Gedeputeerde Staten hebben bezwaar moeten maken dat besluit goed te keuren, daarbij mede- deelende, dat zij tegen wijziging van het raads besluit van 30 April 1931, no. 15 tot opheffing der beide openbare scholen met ingang van een nader te bepalen dag, waarbij de aandui ding der huisvesting van school II veranderd wordt in Dorpstraat, geen bezwaar hebben. De hoofdinspecteur van het Lager Onderwijs schrijft te dien aanzien, dat de beschikbare ruimte in school I voldoende is voor de tijdelijke huisvesting van de beide bestaande scholen, die, omdat ze vier maanden verschillen in jaar- cursusaanvang slechts gejeidelyk tot één school kunnen worden samengevoegd. De tijd, die noo dig is voor den bouw der nieuw te stichten cen trumschool komt voldoende voor om door samenwerking der beide schoolhoofden één ge meenschappelijke school te vormen. Met deze meening kunnen B. en W. zich geheel vereeni gen, weshalve zij den Raad voorstellen: a. in te trekken zijn besluit van 20 Juli 1932, no. 15; b. zijn besluit van 30 April 1931, no. 15. goed gekeurd bij besluit van Gedeputeerde Staten van Noord-Holland van 15 Juli 1931. no. 173. in dier voege te wijzigen, dat onder a wordt ge lezen; De beide openbare lagere scholen, staande respectievelijk te Bakkum en te Castricum, met ingang van een nader te bepalen dag op te heffen en als plaats van vestiging van school II, in afwachting van de totstandkoming van de nieuw te '-ouwen centrale openbare lagere school, bedoeld onder b van zijn besluit van 30 April 1931 hierboven omschreven, tijdelijk aan te wijzen het schoolgebouw aan de Dorp straat; c. hen te machtigen tot het uitvoeren van die werken waardoor huisvesting van de beide scholen in het gebouw aan de Dorpstraat mo gelijk is. De heer Spaansen verwondert zich erover, dat B. en W. voorstellen, het besluit school II op te heffen, in te trekken; spr. voelt daar niet veel voor en stelt voor het oude besluit te hand haven, tot de nieuwe openbare school gereed is. De heer De Nijs meent, dat de consequentie eischt het voorstel van B. en W. aan te nemen. De heer G. Res had gaarne een uitvoerig rap port gezien met de financieele voor- en na- deelen. Spr. stelt voor aanhouding. De heer B. Res steunt het voorstel van den heer Spaansen. De Voorzitter verdedigt het voorstel van B. en W.; terugkomen op het besluit van 20 Juni wordt door Ged. Staten niet goedge keurd; financieel lijkt het spr. ook niet moge lijk. De berekeningen t.a.v. de bezuinigingen zijn aan den hoogen kant ten voordeele van de gemeente. B. en W. zien geen kans den Raad een andere berekening aan te bieden als in de vergadering van 2 Augustus werd voorgelegd. De kosten per schoolgaand kind zullen niet ƒ2.95 doch ƒ4 per kind bedragen. Spr. wijst voorts op het primaire belang van het onderwijs dat toch gediend moet worden Spr. wijst er den Raad op, dat het niet aan gaat, eerst beloften te doen en later moeilijk heden te gaan maken. Voorts moet men niet vergeten, dat scholen bouw werkverruiming geeft. De heer Aukes onderschrijft het betoog van den Voorzitter, en herinnert aan diens woorden in de vorige vergadering, dat de Raad moreel eh wettelijk verplicht is een centrale openbare school te bouwen. Spr. wijst de heeren Res erop, dat de voor standers van het openbaar onderwijs, die hoofd zakelijk de belastingen opbrengen, van '25 af gewacht hebben; het wordt dus tijd, dat het tot een einde komt. Spr. heeft echter vertrou wen in de andere, principieele raadsleden, die op hun A ook B zullen zeggen. De heer Hellinga vindt het debat niet op hoog peil; dat de heer Twisk het onderwijs van zijn tijd goed genoeg vindt voor dezen tijd noemt spr. een uitlating van een raadslid, dat er niet veel bijgeleerd heeft. Spr. meent, dat een raads lid wel wat meer mag weten, dan waarvan de heer Twisk blijk geeft. De heer Spaansen komt op zijn standpunt terug, doch zag het voorstel gaarne aangehou den, hetgeen spr. in het belang van het onder wijs en de gemeente vindt. De heer De Nijs ziet met het oog op de werk verruiming het voorstel liever niet aangehou den. De Voorzitter acht aanhouding niet goed mogelijk met het oog op de beschikbaarstelling van schoolruimte aan de Christelijke school. Spr. wil geen dwang uitoefenen, doch verdedigt zijn voorstel omdat dit is in het belang van het openbaar onderwijs, dat ook een gemeente belang is. Na een pleidooi van wethouder Hemmer werd conform voorstel van B. en W. besloten; tegen de heeren B. Res en Twisk. Aan de orde was voorts het voorstel tot nieuwbouw van een openbare school en de gel den daarvoor beschikbaar te stellen. De heer Spaansen stelt aanhouding voor, teneinde eerst een deskundig onderzoek te vra gen en deze zaak te bestudeeren. De heer Aukes is hier sterk tegen. De heer Weenk steunt het voorstel-Spaansen. De Voorzitter ontraadt dit; de zaak is vol doende toegelicht en besproken. Het besluit zou dan niet door Ged. Staten worden goedgekeurd. Het voorstel-Spaansen tot aanhouding wordt aangenomen; voor de heeren B. Res, G. Res, Twisk. Borst, Weenk en Spaansen. De heer Aukes deelt de meening van den Voorzitter, dat dit besluit niet door Ged. Staten zal worden goedgekeurd en vraagt den Voor zitter zich ingevolge de Gemeentewet tegen dit besluit te verzetten. De Voorzitter acht dit wettelijk mogelijk, daar het een negatief besluit geldt; B en W. zullen echter Ged. Staten omstandig inlichten. De heer Spaansen merkt nog op, dat hij niet tegen beschikbaarstelling is; hij - wilde slechts aanhouding tot de volgende vergadering. Hierna was aan de orde een voorstel van B. en W. om te verleenen een crediet van 1700 voor noodzakelijke voorziening aan school II alvorens deze ter beschikking van het Christe lijk schoolbestuur wordt gesteld. De heer Hellinga meent, dat dit nu ook aan gehouden moet worden. De Voorzitter acht dit noodig; de gelden wor den gevoteerd, doch pas 'beschikbaar gesteld na goedkeuring van Ged. Staten. Conform be sloten. Besloten werd de subsidie aan Maatschappe lijk Hulpbetoon te verhoogen met ƒ2000. Aan de orde was voorts het uitbreidingsplan „De Puikman." De heer Res vraagt of de weg niet breeder BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Alle merken stofzuigers -:- dan 6 M. geprojeoteerd kan worden, anders komt men aan den duinrand. De Voorzitter merkt op, dat op de plannen reeds een breedte van 7 M. geprojecteerd is. De heer De Nijs vraagt het rioleeringsplan meteen vast te stellen. De Voorzitter deelt mee, dat dit in het defi nitieve bouwplan wordt opgenomen; op den duur komt dan een aangesloten geheel. Conform voorstel werd z.h.s. besloten. Steun in natura aan werkloozen Bij onderscheidene circulaires heeft het Na tionaal Crisis-Comité gewezen op de mogelijk heid van steun aan werkloozen en wel voor aan schaffing van kleeding, schoeisel, beddegoed e.d., welke hulp alleen kan worden verstrekt in gemeenten, waarin eene door het Departement van Binnenlandsche Zaken gesubsidieerde steun regeling toepassing vindt. In dien steun wordt door het Rijk bijgedra gen en wel in dier voege, dat over een tijdvak van 12 maanden niet meer mag worden be steed dan 20 ct. per ingezetene, terwijl de bij drage alsdan van regeeringswege zal bedragen 10 ct. per ingezetene. Omtrent de kosten, welke daaruit dit jaar voor de gemeente zullen voortvloeien, wordt op gemerkt, dat deze worden berekend over zoo veel twaalfde deelen als er maanden van het jaar nog niet zijn verstreken, met als gevolg, dat, gesteld het inwonertal op 5600 over 1932 voor een vol jaar de gemeentelijke bijdrage dus 560 zal zijn, terwijl over de niet verschenen maanden dus benoodigd zal zijn 560 X is ƒ140. B. en W. zijn van oordeel, dat de gemeente deze bijdrage behoort te verleenen, waardoor ontegenzeggelijk in het komend winterseizoen aan verschillende werkloozen extra hulp voor kleeding, schoeisel, beddegoed enz. kan worden verstrekt. Op een vraag van den heer B. Res deelt wethouder De Vries mee dat het speciaal voor werkloozen geldt. Het is een verlichting van B.A, en het gewone crisis-comité, die voor de andere noodlijdenden zorgen. De heer Hellinga juicht dezen vorm van steun niet toe; spr. zag liever geld verstrekt. De heer G. Res vraagt de goederen in natura in de gemeente te betrekken. De Voorzitter zal dezen wensch aan het Crisis-comité overbrengen. Conform voorstel van B. en W. werd be sloten. De Voorzitter deelt voorts mee dat de Be- grooting-1932 nog niet goedgekeurd is; spr. stelt voor Ged. Staten te berichten dat de ont vangsten uit belasingen 4200 meer, de uit gaven 1700 meer bedroegen en de met 2.515 gewijzigde begrooting ter goedkeuring aan te bieden. Conform besloten. In verband met een vraag van den L.T.B. om steun aan tuinders deelt de Voorzitter mee, dat getracht zal worden eenzelfde steunrege ling als vorig jaar te krijgen; spr. hoopt op steun der Regeering. Binnenkort wordt een bijeenkomst van ge meentebesturen in Kennemerland gehouden, waar overwogen zal worden gezamenlijk stap pen te doen. Ook aan de hypotheek- en pacht boeren zullen B. en W. denken. De heer Aukers vraagt ook te denken aan de tuinders, die ook een bollenbedrjjf hebben. Na rondvraag sluiting. Witte Kruis. Dinsdagavond hield de afd. Bloemendaal van de Noord-Hollandsche „Ver- Het Witte Kruis" een ledenvergadering in ho tel Vreeburg, onder leiding van den voorzitter, den heer J. Th. Bornwater. Als afgevaardigde ter algemeene vergade ring te Amsterdam op 4 Oct. a.s. werd aange wezen de heer A. IJzerman en tot plaatsver vanger de heer S. P. Reinierse. Daarna werd de beschrijvingsbrief voor de algemeene vergadering behandeld. Besloten werd de candiédtuur van den heer Van Leer- sum te steunen. Tot candidaten voor de commissie van be roep volgens art. 50 van het reglement werden benoemd de heeren Reinierse en IJzerman. De begrooting volgde nu, welke aan inkom sten en uitgaven sluit met een bedrag van 6740. In de commissie tot nazien van de rekening 1932 werden benoemd mevr. Van Heumen Benit en de heeren Kuiper en De Vries. Na rondvraag sloot de voorzitter de vergade ring onder dank. Mode-show. Op 29 September a.s. des na middags te half vier uur wordt in hotel „Duin en Daal", alhier, een mode-sow gehouden. De opbrengst der entreegelden dezer mode- sow, welke georganiseerd wordt door de firma Gerzon te Haarlem, zal ten goede komen aan het Crisiscomité en de Stichting Hoogland. Burgerlijke Stand Ondertrouwd; I. Rohrmo- ser—K. Geiger. Getrouwd: P. G. van Bakel—A. Th. Warmer dam; T. de JongeM. M. v. d. Heuvel; P. A. Muller—M. V. van der Weiden. Geboren: C. B. HonderdosHeijdeman, dochter: C. W. GoossensDitmar, dochter; G. v. d. WerffBeerthuizen, dochter: M. Kroon—Vis, zoon; J. W. de Cock—v. d. Brink, zoon; A. M. Janmaatv. d. Geest, zoon; M. C. Bos—Vink, dochter. Santos De Bloempjesverkoop voor Santos heeft hier bedragen f 180; dit is een zeer mooi bedrag,, waarvoor het comité uiterst dankbaar is. Zondag komt Zilk! Moge rnen ook daar zijn beste beentje voorzetten! Gevonden voorwerpen. Halsketting met 2 R.K. medailles, rozenkrans in dop, etuitje met foto's, bankbiljet, Ford-autoband met velg 30 —3Vs Goodyaar, kindertaschje sluiting eendje van metaal met inhoud, sleutel, lipssleutel, zwart lederen etui met foto's en tramkaart, ro zenkrans, bruin lederen portefeuille inhouden de foto's. Inlichtingen uitsluitend des Woensdags en des Zaterdags van 12 tot 1 uur op het Politie bureau te Noordwijk-binnen. Concert. Het R.K. Fanfarecorps „Excel sior" zal Donderdag a.s. të 8 uur een concert geven op het Lindenplein. Personalia. Onze plaatsgenoot W. N. v. d. Meij is te Amsterdam geslaagd voor het politie- dipjloma van den Alg. Nederl. Politiebond. Uitslagen schietwedstrijden De uitslagen van de door het vendel Vogelenzang van de BI. Burgerwacht gehouden jaarlijksche schiet, wedstrijden (rozenpot) luiden als volgt: 1. Chr. F. Visse, 96 pnt. 2. H. J. van Tonge ren, 96 pnt. 3. G. Mooijekind, 96 pnt. 4. N. v. Keulen, 93 pnt. 5. H. Broers, 92 pnt. 6. A. La gendijk, 90 pnt. 7. R. Monkel, 87 pnt. 8. A. V. d. Ploeg, 87 pnt. 9. H. Lensen, 81 pnt. 10. L. v. d. Hulst, 79 pnt. 11. W. Beliën, 74 pnt. 12. W. Soet, 74 pnt. Aangezien het door Frankrijk vastgestelde contingent verbruikt is, mag vanaf heden tot 1 October a.s. geen hake meer naar dat land uitgevoerd worden. Als gevolg hiervan daalden hedenmorgen de hake-prijzen aan den Rijksvischafslag te IJmui den met meer dan de helft. Mmnni iiiiiiniiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiini^ Vaste baan: 1. H. J. van Tongeren, 144 pnt. 2. Chr. F. Visse, 142 pnt. 3. G. Mooijekind, 140 pnt. 4. W. van Keulen, 138 pnt. 5. W. Broers, 135 pnt. 6. A. Lagendijk, 134 pnt. Geluksbaan: 1. A. v. d. Ploeg, 41 pnt. 2. H. Lensen, 32 pnt. 3. W. Beliën, 27 pnt. Na afloop der wedstrijden werden de prijzen uitgereikt. „Graaf Floris V". Zaterdag 24 Sept. a.s. houdt de plaatselijke schietvereeniging „Graaf Floris V" des middags van twee tot vier uur haar jaarlijksche schietwedstrijden. Het bestuur verzoekt dan aller opkomst. Geschoten wordt personeel, vaste baan en geluksbaan. Werkloozen. Bij de arbeidsbemiddeling al hier stonden ingeschreven 52 werkloozen. Aan steun werd over de maand Augustus uitgege ven een bedrag van ƒ692.89 en aan werkver schaffing een bedrag van 42. Door de bestu ren der werkloozenkassen werd uitgekeerd een bedrag van ƒ440.35. Request aan Ged. Staten Door de Protes- tantsche raadsfractie is een request aan Ged. Staten gezonden waarin zij zich er over be klaagt, dat hun voorstellen tot bezuiniging steeds met 7—6 stemmen worden afgewezen. Zij hadden een bezuiniging voorgeseld van ƒ24000, terwijl nog herhaaldelijk middelen tot econo mischer beheer in den loop van het jaar waren voorgesteld, b.v. vermindering der wethouders salarissen met K deel, die der raadsleden met de helft, 3% korting op de salarissen van amb tenaren en werklieden, 3% pensioenverhaal, 25% op de gemeentleijke pensioenen, opheffing van den Ophaal- en Stortingsdienst, die met een jaarlijksch tekort werkt van 1500 2000; verdwijning van alle niet verplichte subsidies. Daarvoor hadden B. en W. gesteld de 3e klassefondsbelasting, waartoe adressanten niet willen meewerken dan nadat hun bezuinigin gen voor een merkelijk deel zijn ingevoerd. Eigenaardig doet aan, dat adressanten de salarissen van het hoogere gemeente personeel, dus burgemeester, secretaris en ontvanger niet willen bekorten, omdat zij meenen, dat Weesp voor dezen in een te lage klasse is gerang schikt. Ofschoon voor enkele bezuinigingen wel wat te zeggen zou zijn, zou algeheele invoering toch voor onze gemeente funest zijn; wellicht een speciale schoen voor ge voelige voeten. Schoenenmagazijn - Gr. Houtstraat 42-44 f IJMUIDEN, 21 Sept. Rijksvischafslag. Tarbot 1.25—0.90 p. K.G.; Griet 31.50—18 p. 50 K.G; Tong 1.50—0.60 p. K.G; Middel schol 31.—, Zet- schol 3328, Kleine school 318, Schar 11 3.30, Tongschar 33.per 50 K.G.; Rog 20 13.50 p. 20 stuks; Vleet 3.280.43 p. stuk; Pie terman en Poon 82.30, Groote schelvisch 27 17.50, Middel schelvisch 17.50—13, KI. mid. schelvisch 15.509, kleine schelvisch 11.50 5.20 p. 50 K.G.; Kabeljauw 56—14 p. 125 K.G.; Gullen 10.50—1.50 p. 50 K.G.; Leng 0.80—0.24 p. stuk; Heilbot 1.201.15 p. K.G.; Wijting 5 1.30 p. 50 K.G.; Makreel 13—5.50 p. 50 K.G. Middelkake ƒ61—55 p. 125 K.G.; Klein middel- kake 2210, kleine id. 12.5012 per 50 K.G. van de heden aaa den Rijksvischafslag aange komen stoomtrawlers: Hercules f 4600; Neptunes f 2200; Vios I f 800; Limburgia f 3600; Corrie f 2500; Adriatia f 3200; Inviemo f 1700; Maasmond f 2400; Liesbeth Bettie f 2000. Loggers: IJm. 283 f 660; K.W. 5 f 850; idem 70 f 700. Kotters: E. 142 f 920. De wedstrijd om den Bloemendaal Com mando-beker, gehouden op 17 en 18 Sept. op de schietbaan te Overveen en uitgeschreven door den Haarlemschen Schietbond, heeft een spannend verloop gehad. Er mocht dit jaar ook liggend geschoten worden, waarvan door de meeste schutters gebruik werd gemaakt, toch zijn de series over het algemeen niet veel hoo- ger geweest als vorige jaren, zoodat het aan den uitslag niet veel verandering heeft ge bracht De beker werd dit jaar, evenals vorig jaar door Oranje gewonnen met het mooie totaal van 210 punten, vorig jaar 208 punten. De totaal uitslag luidt als volgt: Korps: 1 Oranje, IJmuiden 210 punten; 2. Graaf Floris, Vogelenzang 203 p.; 3. Generaal Joubert, Overveen 202 p.; 4. Generaal van Merlen, Haarlem 201 p.; 5. Voor Nederland en Koning, Haarlem 199 p.; 6. Generaal Cronjé, Haarlem 141 p. Personeel: 1. Alb Janssens 44 p.; 2. J. J. Blauwhof 43 p.; 3. D. J. van Rijn 42 p., steun 35 p.; 4. P. H. J. Gulikers 42 p. steun 30 p.; 5. Joh. Rompa 40 p.; 6. E. Posthumus 39 p., steun 37 p.; 7. J. W. M. Rijbroek 39 p. 33 p. steun. Sinds eenigen tijd had zich te Leiden en om geving een voorioopig tomn,é van personen uit den Katholieken Nederlandschen Boeren, en Tuindersbond gevormd, om te trachten te ko men tot een meer rechtstreeksche vertegen woordiging in de Staten Generaal. In verschillende circulaires werd dit idee nader uiteengezet en in een daarvan heette het, dat de zoo abnormale tijdsomstandigheden dezen wensch nog levendiger hadden doen worden. Daarom waren deze personen "Jijeen gekomen om de vraag te bespreken: Is het wenschelijk. dat bij de verkiezingen in 1933 meer practische lanbouwcandidaten worden gesteld? En zoo deze -n&ag bevestigend werd beantwoord, daaraan de volgende toe te voe gen: hoe daartoe te ge "aken De eerste vraag weri door deze personen unaniem bevestigend beantwoord en wel in hoofdzaak op deze gronden. Ten eerste, omdat zij, ofschoon ten volle apprecieerena hetgeen de katholieke landbouw- candidaten in het belang van den landbouw deden, toch meenen, dat ze toch meer zouden hebben kunnen bereiken, indien ze bij hun pogen in de Tweede Kan,er den steun hadden van mannen uit de praktijk. Het voorioopig comité van actie had nu dezer dagen in café „Zomerlust" te Leiden een vergadering uitgeschreven, teneinde verdere plannen voor deze actie te bespreken. De opkomst voor deze vergadering was op merkelijk. De voorzitter, de bee- J. B. Wesselingh, be toogde o.m., dat het in de bedoeling ligt actie te voeren in overleg met de R. K. Staatspartij. Het streven is dan ook alleen de katholieke boeren en tuinders over het geheele land wak ker te roepen, hun handteekeningen te verzame len en vergezeld van een request op te zenden of te overhandigen aan de R. K. Staatsparty. In dat request zal tot uitdrukking komen het geen er leeft onder de boeren. Na deze inleiding gaf de voorzitter het woord aan de vergadering en werd gedurende ee.,ige uren uitvoerig van gedachten gewisseld. By de bespreking over de wyze van actie voeren, verklaarden de vertegen o uit Noord-Holland zich bereid den kieskring Haar lem—Helder te zullen bewerken. Nadat het voorioopig comité nog met enkele personen was uitgebreid, tot een definitief comité omgevormd, werd de vergadering ge sloten. AMSTERDAM, 20 Sept. Aardappelen. De prijzen waren heden onveranderd. Aanvoer 3 ladingen, 980 HL BLOKKER, 19 Sept 1932. „Op hoop van Ze gen." Andijvie 2.10. Bloemkool 6.1012. Kom kommers 2 40—5.50; Augurken 4.90—26; Sla 1.90—2.50; Slaboonen 2—5.80; Snijboonen 10— 22; Wortelen 5.20, Maagdeperen 5.9011.90; Br. Hardy 9.80—23: Jac Lebel 6—15; Soldat Labr. 7—14; Converens 4.90—16; Victoria prui men 24—47; Meloenen 13—18; Druiven 29—38; Noten 15—17; Tomaten 6.20—7; Le Brun 12— 19; Merode 10—15; Boerengroen 3.60; Durando 8—11; Clapps 19—27; Conselje 7—15; Tesselaar 7.30—7.70; William 7—16; Gratiool 3.80—5.60; Kleermaker 1.60—4.90; Rietpeer 8—10; Tri umph 17—30; Trospeeren 2.90—5.90; Amelia 13.70—35; Jutte 19—25; Zoete Ermgaarü 4.70— 10.60; Sinjeur Es. 11—23; Hertogin v. Elza 7.80 13; Bon Louis 16—31. Middagveiling 19 Sept. Tomaten A 5.80; id. B 7.10, id. C 3.30, id. CC onverkoopbaar. Afslagvereeniging Beemster, Purmerend en Omstreken, Dinsdag 20 Sept. Aardappelen: Schotsche muizen 0.240.39, I BI. Eigenheimers 0.200.64 per kist (25 K.G.) i Slaboonen: Dubbele 0.46—1.38, id. z.dr. 0.65— 1.67, Enkele 0.30, id. z.dr. 0.47, Snijboonen: Stok 0.30—1.60, Stam breede 0.30—2.35 per kist (15 K.G.); Bloemkool 1—5, Roode Kool 5.90 per 100; Sla 2—4.40; Andijvie 0.20—0.50 p. 100 krop; I Wortelen 5.10—6.40 p. 100 bos; Uien 0.62 p. 25 K.G.; Zoete Bellefleur 6—10, Beurré Lebrun i 6—12, Duchess Williams 4—13, Gieser Wilde- man 5—9, Seigneur d'Esperen 10—30, Triomphe de Vienne 826 per 100 K.G. BOVENKARSPEL, 20 Sept. Aardappelen Sut ton 40, Due 41—50, Ninetyfold 44—56, Schotsche 42—45, Geldersche 35—60, eigenheimers 42—63 ct. per baal. Aanvoer 6350 baal. Uien: grof 1.15 —1.30, groote gele 1.46—1.10, drielingen 75—1.05, nep 3.10—3.60 per baal. Aanvoer 385 baal. le bloemkool 6.60—14.70, 2e 0.80—3.50, 3e 75—90 ct. per 100 stuks. Aanvoer 68.830 stuks, ooode kool 1 per 100 kg., aanvoer 13.300 kg.; gele kool 1.20 2.90 per 100 kg., aanvoer 9200 kg.; witte kool 0.80—1.10 per 100 kg., aanvoer 4050 kg. Augur ken: fyn 4—18 per 100 kg., aanvoer 1460 kg. Snijboonen 30—75 ct. per 15 kg., aanvoer 240 zak. ENKHUIZEN, 20 Sept. 1932. Visch. Aange voerd werden 3 vaartuigen met 370 pond kor- schol, prys 10.709.60. ,'s HERTOGENBOSCH, 20 Sept. Aanvoer 22.450 kg. Hoogste prijs 1.54, middelprijs 1.51, laag ste prys 1.42. Boter. (N.V. Mij. tot Expl. van Botermynen voor Coöp. Roomboterfabrieken te eDn Bosch). Heden werden aangevoerd: 22450 kg. Hoogste prys ƒ1.54, laagste prys 1.42, middel prys 1.51. PURMEREND, 20 Sept. Coöperatieve Cen trale Eierenveiling Purmerend. G. A. Aange voerd waren 34921 stuks eendeneieren. Prys 2.65—2.90 per 100; 46144 stuks kipeieren 70-80 kg. 5.40—6.00; 65-66 kg. 4.80—5.00; 63-64 kg. 4.70—4.90 60-62 kg. 4.40—4.80; 58-59 kg. 4.40—4.60; 56—57 kg. 4.40—4.50; 53-55 kg. 4.20—4.30; 50—52 kg. 3.80—4.20; 45—59 kg. 3.60—3.80. LEIDEN, 19 Sept. Coöperatieve Groenten-, Fruit- en Bloemenveiling-Ver. „Leiden en Omstreken", Andijvie 0.40—1.20; Kroten I180; Komkommers 1.108.50; Bloemkool le 5.40—12.90; idem 2e 1—5.90; Roode Kool 2.10— 4.80; Savoye kool 4.50—5.70; Groene kool 1.10—3.40; Meloenen 2—24; Pieterselie 0.50—1; Prei 1.40—2.50; Kropslade 0.40—3.20; Selderie 0.501.10; Beekselderie 2224; Wortelen 1.20—5.40; Rabarber 0.20—0.50; Perziken f 2—10, per 100 stuks; Kroten f 1—2; Kroten, gek. f 5—8; Snyboonen f 3—44; Stokboonen f 5—26; Pronkboonen f 3—5; Stamboonen f4— 15; Postelein f 1017; Spinazie f 1425; Tomaten A f 1—;idem B f 2.50; idem C f 1.40; idem CC f 1.—; Uien f 2.10—3.90; Spruiten I f 12—13, per 100 K.G. WILNIS, 20 Sept. 1932. Wilnissche Eier- veiling. Aanvoer 38.763 stuks. Fryzen: kipeieren 4.705.70, kuikenseieren 2.503.50, eendeie ren ƒ2.80—3.70 per 100 stuks. LISSE, 19 Sept. Coöp. Veilingsver. voor Bloembollenkweekers H.B.G. (G.A.). Veiling 16 Sept. Hyacinten: Moreno 17 2.95, idem 16 2.20; La Victoire: 18 4.idem 1618 1.95, idem 14—16 1.50—1.80, idem 12—14 0.85; Marconi: 18 3.55, idem 16—18 1.80—1.90, idem 14—16 1.20, idem 12—14 0.90; De Wet: 19 3.95, idem 18 3.50; Grand Maitre: 19-op 3.503.55,. idem 18—20 2.60—3, idem 17 2.20—2.30, idem 16—18 2.10, id. 14—16 1.45, idem 14—15 1.20, idem 13 0.95, idem 12 0.80; Grand Monarque 1820 2.70, id. 1618 2.70, idem 16—18 1.95; King of the Yellows 14 3.30; idem 12—14 0.95; Queen of the Blues 17 3.60; idem 16 2.15, idem 12 1.—; Giganthea: 17- op 2.55—2.70, idem 16 1.55, idem 15 1.20, idem 1214 0.80, idem 11 0.70; Beauy: 15 1.80; L'In- nocence 18 3.50, idem 2.35—2.40, idem 2—, idem 15 1.45—1.55, idem 14 1.30, idem 13 1.—, idem 12 0.901.Lord Balfour 14-op 2.15; Nimrod II13 0.80; Arentine Arendse 1315 1.55, Scho tel 19 4.60, idem 18-op 3.70, idem 18 3.50, idem 16 2.35—2.45, idem 14 1.40, idem 13 1.10, idem 1214 0.90; Yellow Hemmer 1415 2.60—3., id. (Niet officieel) Trekking van Woensdag, 21 September 1932 5e klasse, 3e lijst 'TOOGE PRIJZEN 100.000 10317 10.000 4489 1000 2466 9250 9291 10230 400 3023 5011 f 200 516 5616 5992 20495 22866 f 100 1282 8980 17024 20827 21240 Prijzen van f 70 169 225 462 685 760 810 916 927 1073 1074 1121 1292 1445 1656 1703 1768 1804 1844 1866 1971 2027 2344 2415 2578 2670 2702 2972 2994 3028 3128 3169 3368 3608 3720 4132 4210 4378 4583 4697 4717 4722 4849 5135 5382 5397 5490 5519 5541 5622 5672 5684 5768 5770 5804 5947 5991 6253 6339 6909 7306 7324 7345 7393 7434 7540 7548 7792 7793 7818 8116 8239 8574 8699 8786 8818 9022 9151 9386 9934 10209 10435 10614 10640 10824 10832 10857 11195 11738 11964 11989 12007 12048 12162 12252 12265 12315 12472 12474 12524 12612 12801 13092 13264 13298 13463 13661 13710 14195 14404 14521 14727 14821 14927 15051 15371 15374 15518 15565 15694 15900 16017 16111 16441 16449 16487 16520 16626 16721 16943 17014 17577 17696 17882 17915 18089 18333 18381 18587 18833 "9894 19047 19068 19132 19144 19307 19751 19808 19837 19895 20049 20064 20081 20193 20209 20307 20436 20538 20736 21087 21285 21323 21427 21433 21526 21636 21799 21896 21928 22122 22162 22471 22653 22692 22802 22868 22940 23264 23280 23312 23451 23584 23771 23856 23923 23953 NIETEN 131 189 201 305 414 433 438 689 765 771 789 790 829 960 1006 1068 1077 1079 1082 1117 1168 1214 1221 1222 1228 1244 1304 1328 1335 1339 1348 1374 1509 1542 1552 1558 1658 1659 1777 1786 2056 2251 2289 2352 2398 2683 2724 2748 2819 2839 2851 2870 2919 3101 3102 3129 3261 3351 3402 3416 3430 3449 3590 3591 3626 3670 3862 3881 3910 3962 3993 4007 4011 4035 4049 4143 4334 4355 4395 4405 4455 4459 4460 4477 4492 4530 4539 4552 4666 4755 4772 4845 4847 4855 4889 4902 4919 5072 5100 5166 5205 5294 5318 5340 5348 5363 5394 5416 5559 5600 5656 5662 5683 5689 5711 5716 5780 5812 5835 5861 5944 5969 6055 6075 6087 6121 6142 6207 6234 6331 6483 6535 6538 6590 6607 6702 6713 6746 6769 6799 6955 7014 7019 7043 7069 7219 7313 7349 7494 7504 7533 7631 7671 7686 7804 7814 7889 7940 8094 8149 8159 8204 8268 8346 8394 8435 8469 8497 8507 8533 8608 8618 8697 8745 8329 8869 8894 8901 9002 9038 9065 9068 9071 9080 9098 9122 9222 9303 9340 9430 9463 9493 9626 9643 9695 9709 9801 9918 9937 9967 10076 10086 10112 10116 10157 10192 10194 10210 10355 10359 10369 10396 10644 10681 10697 10717 10751 10786 10794 10869 10882 10948 10949 11137 11175 11343 11365 11406 11412 11434 11444 11500 11572 11753 11775 11821 11824 11863 11929 11980 12086 12127 12137 12152 12194 12203 12573 12581 12592 12749 12781 12844 12865 12867 12891 12926 12967 13032 13075 13086 13158 13208 13211 13292 13294 13303 13308 13419 13441 13475 13482 13485 13509 13529 13624 13682 13706 13720 13757 13761 13805 13845 13885 13968 13992 13993 14017 14042 14058 14078 14094 14134 14142 14245 14312 14325 14388 14457 14465 14565 14630 14639 14654 14659 14698 14751 14862 14980 14991 15074 15099 15116 15118 15138 15310 15313 15317 15408 15442 15471 15508 15530 15556 15567 15572 15585 15645 15678 15876 16008 16058 16105 16125 16147 16161 16188 16250 16260 16269 16286 16299 16333 16338 16355 16436 16660 16705 16728 16793 16848 16859 16860 16868 16953 16961 16971 16989 17049 17106 17122 17123 17152 17181 17362 17405 17565 17604 17608 17646 17650 17742 17785 17800 18051 18053 18056 18251 18352 18392 18435 18463 18473 18492 18500 18526 18543 18581 18602 18619 18677 18329 18885 18944 18951 18988 19069 19172 19175 19207 19257 19279 19284 19344 19406 19435 19461 19475 19507 19616 19626 19683 19701 19705 19711 19755 19827 19861 19904 19943 20211 20289 20373 20405 20412 20434 20489 20518 20628 20682 20720 20721 20747 20774 20815 20912 20955 20975 21017 21077 21151 21154 21186 21218 21310 21351 21401 21460 21478 21567 21571 21688 21703 21739 21780 21785 21802 21822 21889 21909 22041 22074 22083 22188 22194 22253 22288 22325 22436 22445 22557 22619 22623 22695 22732 22790 22911 22941 22989 23094 23139 23227 23321 23407 23411 23469 23538 23686 23718 23737 23770 23785 23816 23836 23890 23911 23964 23990 12—14 1.25, idem 18 14.40—15; idem 17 12—13, idem 15 5.idem 12 1.10. VII VII Gertrude 19 op 3,95, id. 18-29 3,70, id. 18-19 3,50 id. 17 2,40 tot 2,50, id. 16 1,55 tot 1,95, id. 14-16 1.20, id. 12-14 0,85; Queen of the Pinks 20 op 3,80 tot 4,05, id. 19 op 3,00 tot 3,20, id. 18 2,75 tot 3,00, id. 17 2,30 tot 2,45, id. 16 1,90, id. 15 1,25, id. 13 0.90, id. 12 0,60; Bismarck 18 4,15, id. 17 2,65 tot 3,00, id. 16 2,10 tot 2,25, id. 14 1,40, Regules 19 op 4,00, id. 17 3,50; La Grandes- se 18-20 4,10 tot 4,50, id. 16 2,10 tot 2.20, id. 14 1,40 tot 1,85, id. 12 1,30; Lady Derby 19 op 4,00, id. 18 3,50 tot 3,60, id. 17 2,80; Prins Hendrik 17 13,00 tot 14,00, id. 16 8,00; King of the Blues 19 op 4,00 tot 4,50, id. 18 3,55, id. 17 2,60 tot 2,75; Myosotus 16-19 3,05; Marie 19 3,95, id. 15 1,40; dr. Lieber 20-22 4,90, id. 17 2,75 tot 3,15, id. 16-18 2,55; Extra 16 5,00, id. 15 2,75, id. 13 0,95; Netty 17 2,45; Distinstion 14 3,65; Tub. Scarlet 15 3,40 tot 3,90, id. 12 1,40; Orange Boven 14 3,60; Queen Of the Violets 20-22 9,30. Enkele vroege tulpen: Ibis 0.551.351.60; Gele Prins 1.051.502.25; Witte Zwaan 0.85— 1.452.Verm. Brilliant 0.951.50; La Reine Max 11.702.65; Oostenrijk 0.601.251.65; Pink Beauty 1.602.10; Due de Berlin 0.601.05; Dusart 0.80—1.10; Grand Due 1.40—2—2.25; Waterloo 0.701.10; Proserpine 0.801.20; Artus 0.601.10; La Precieuse 0.751.15; Lady Boreel 2.10; Goudvink 11.40; Coul. Card. 0.551.25 2.25; Prosperity 0.601.051.40; Fred Moore 0.60—0.95—1.50; King of the Yellows 1.10—1.45; Br. Star 0.400.851.15; Joost v. d. Vondel 0.90—1.35; Mon Tresor 1.60—2.80—4.15; Ryz- Zon 1—1.55; Rose Grisdelin 0.40—0.65; De Wet 1.35—1.60; Rose Luisante 0.75—1.05; Golden Queen 0.50—1.15; Witte Valk 2.05—2.50—3.15; Wouwerman 1.50; Gele Prins 0.901.502.10; Chrysolora 1.502.10; La Reine 0.551.201.90; Witte Due max 11.80; Pr. de Lygne 1.15 1.75; v. d. Neer 0.90—1.15; Cullinan 0.90—1.15; Parma 0.85—1.40; Pelikaan 1.70—2.40—3; DianaX 0.80—1.45—1.85; Hobbema 0.75—1.10. Dubb. vroege tulpen: Murïllo 0.451.101.75; P. Blossom 1.25—2.55—3.90; Cour. D'Or 1.60— 2.402.80; La Candeur 1.052; El Toreador 1.70—2.05; v. d. Hoeff 1.20—1.90—2.45—4.05; Willem III 1.10—1.80; Theeroos 0.55—1.15—1.95 2.30 extra; Salv. Rose 0.751.15; Marquette 1.102; Imp. Rubr. 1.201.75; Lucretia 0.80— 1.50; Azalia 0.95—1.45; Electra 1.10—1.45—2.05; Schoonoord 1.452.153; Triumphator 2.70; Mr. v. Tubergen 0.951.802.60; Salmonette 2.75. Darwintulpen: Elisabeth 0.45, 0.75, 1.25; Bar- tigon 0.25, 0.45, 0.75; Wm. Pitt 0.40, 0.80, 1.35; Le Nötre 0.45, 0.70, 1.05; Sanders 0.40, 0.75, 1! Copland 0.20, 0.45, 0.85, 1.25; Centenaire 0.40, 0.75, 1; Clara Butt 0.25, 0.45, 0.60; Rauwenhoff 0.30, 0.70; Faust 0.80, 1.05; La Tul. Noire 0.45, 0.60, 0.95; Herodiade 0.65, 0.95, 1.40; Nauticus 0.55, 0.85; Oliviere 0.45, 0.80; Suzon 0.75, 1.25. Enkele late tulpen: Ing. Yellow 0.40, 0.90, 1.40; Picotee 0.50, 0.80, 1.10; Ing. Scarlet 0.55, 1; Mrs. Moon 1, 1.35; Miss Ellen Wilmott 1-25; Fulgens 1.25. Breeder Tulpen: Golden Bronze 0.50, 11 Orange Beauty 1.55; Orange King 0.65, 1.05; M. T. Mozart 0.70, 1; Parq. Markgr. v. Baden 2.10. Irissen: Wedgewood 10 op 1.55, 1.90; idem z9 0.80, 1.05; idem z. 8 0.45, 0.70; idem 7 0.30; Im perator 8 op 0.30, 0.40; idem 8 0.25, 0.30; idem 7 0.13, 0.16; idem 6 0.06, 0.08; David Bless 8 0.45; Hart Nibbrig z. 6 0.18; The First top 1.05! idem 1 0.85; Yellow Queen 7 op 0.50; idem 6 0.30, 0.35; idem 5 0.18. Lil. Candidum 3.50, 4.10; Anem. St. Briged 0.70, 1; Purp. Gr. 0.25, 0.70, 1.50. Narcissen: King Alfred dn. 1.05, 1.80, 2.45; Idem R. 0.70, 1.10, 1.35; Victoria 0.35, 0.50, 0.70; binger 2.55; Golden Spur 1.00, 160, 2.55; extra 1.25; Mad. de Graaff 0.65, 0.95, 1.05! Cheerfulness 055, 0.85, 1.45; Laur. Koster 0.30, 0.45, 0.7Ó; Olymphia 1.25, 1.35; Treserve 0.70, 1.35; Harbinger 2.55; Golden Spur 100, 1-60, 2.55; von Sion 0.40, 0.85, 1.60, 2.40, extra 3.80; Empress 0.35, 0.55, 0.85; Elvira 0.25, 0.45, 0.70! Spring Glory 0.30, 0.50, 075; Cervai.thus 0.60, 0.85, 1.05; Barri Consp. 0.35, 0.55, 0.85; Goria Mundi 0.45, 0.75, 1.30; Watkin 0.35, 0.75, 1.10! Albo Pleno Odorato 0.80, 1.10, 1.50; Horace 0.25, 0.60; Bernadino 0.70, 1.20; Golden Phoe nix 1.00, 1.30; Sulphur Phoenix 1.10, 1.75; Oli vier Cromwell 1.80; Argent 0.35, 0.90.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2