Een belangrijke verkiezing Een emotioneel kwartiertje ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN na tionale regeering NETTE MEISJES GEVRAAGD VERLIEST TERREIN Door Moskou er uit gezet CUP-VOETBAL Russisch onderwijs hervormd Een opvolger van Kard. Piffl Dr. Theodor Innitzer MARKTEN kleine advertenties MEISJES ACTIEVE AGENTEN RADIO RADIOTOESTEL WOENSDAG 21 SEPTEMBER Tusschentijdsche uitslagen zijn een politieke barometer Sir John Simon als bovenmeester De Britsche nota inzake de Duitsche eischen Wegens „leugenachtige berichtgeving De Rovers zorgen voor de sensatie op Ewood Park De Hammers leven nog In de tweede divisie Collectivistische methode afgeschaft Socialist formateur in Zweden Engelsch oorlogsschip naar Njoetsjwang Dienstbetrekkingen 20 cent per regel (Niet voor den handel) GEVRAAGDE BETREKKINGEN 1 LEERLING-WINKELJUFFROUW Bekwaam Naaister Tijdelijke werkknn R.K. Timmermans leerling I AANGEBODEN BETREKKINGEN I Bekw. Lingerie-naaister R.K. Huishoudster Stille Vennoot H.H. Kleermakers Net R.K. Meisje Gevr. nette Jongen TE KOOP AANGEBODEN Alg. Ned. Zakengids Sigarenmagazijn GRATIS WONING- gele sjalotten Ford Coach 1930 TE KOOP GEVRAAGD TE HUUR GEVRAAGD TE HUUR AANGEBODEN TE HAARLEM-NOORD TE HUUR VRIJE HUIZEN Woon- en winkelhuis Vraag en Aanbod van Pensions gezellige Suite of Zit-SIaapkamer DIVERSEN binnenl. Postzegels Openlijk dank Filiaalhouder Sigarenmagazijn VERLOREN LONDEN, 19 September 1932. Door den dood van den conservatieven af gevaardigde van Twickenham, Sir John Fergu- n' was een tusschentijdsche verkiezing nood- sakelijk geworden. De conservatieve candidaat, f®r. Murray-Fhilipson, die tevens voor het „na tionale' bloc opkwam, werd gekozen met LoSS stemmen, een meerderheid van 4.807 op ®Jh socialistischen tegenstander, Mr. Holman, 0,(5 16.881 stemmen kroeg. Het vorige .laar. by de algemeen vnklezin- ?®n, werden op Sir John Ferguson 39.161, op r- Holman 13.763 stemmen uitgebracht. De Meerderheid bedroeg toen 25.398. Tusschentijdsche verkiezingen hebben, wan neer de regeering in het Lagerhuis over een sterke meerderheid beschikt, op zichzelf slechts weinig belang. Haar beteekenis evenwel is hierin gelegen Cat zij de „barometer" zyn van de gevoelens ner kiezers. Hit de resultaten van een reeks tusschentijdsche verkiezingen kan men eenigs- aUs afleiden hoe een algemeene stembusstrijd Zou uitvallen. De regeeringspartij lijdt bijna steeds verlie pen bij tusschentijdsche campagnes. Een gevoel van „veiligheid" heeft tengevolge dat haar Onhangers laks zijn, terwijl daarentegen het ^erlangen, de vorige nederlaag te wreken, de °PPositie geestdriftig stemt. Bovendien is de Sfoote massa der kiezers, die bij geen partij aangesloten is en er geen eigenlijke politieke beginselen op nahoudt, reeds zeer spoedig ge- belgd de regeering te becritiseeren. Zij het •heer op hetgeen deze nagelaten dan op hetgeen aj volbracht heeft. Van al wat niet geheel naar ^'ensch gegaan is, geeft zij haar de schuld. Dit verklaart hoe het mogelijk is dat in En geland de partijen elkaar met zekere regelma tigheid in Downingstreet afwisselen. De regeeringspartij moet er steeds op bedacht Ztjn dat zij, zelfs onder de gunstigste omstan- ötgheden, voortdurend terrein onder de kiezers Verliest, en wel in sneller tempo naarmate zij langer aan het bewind is. Te Twickenham evenwel is de meerderheid Van den conservatief geslonken tot één zesde jteel van die, welke nog geen jaar geleden be haald werd, en dit is veel meer dan door de onvermijdelijke „slijtage" kan worden ver gaard. Conservatieve organen maken „bonne hftae mauvais jeu". Zij houden vol dat de uit lag niet onbevredigend is voor de nationale Partijen. De October-verkiezingen van j.931 hadden plaats onder abnormale omstandighe den, en de nationale candidaten vereenigden hügevolg abnormaal veel stemmen op zich, al- ÖUs redeneeren zij. Dank zij den arbeid der re geering is de crisis binnen enge grenzen terug gebracht; een gevoel van veiligheid is terugge keerd. De crisis-mentaliteit van den vorigen herfst heeft plaats gemaakt voor gezonder en VUstiger opvattingen. Er heerscht thans geen hoodtoestand, gelijk die welke een jaar geleden h°rzaak was dat de kiezers, gedreven door het histinct van het zelfbehoud, bij millioenen ademden op de candidaten der nationale par tijen, die beloofd hadden redding te zullen brengen. Hi dit alles schuilt natuurlijk veel waarheid, hïaar het is toch slechts een deel en mis- Zohien niet het belangrijkste deel van de baarheid. De kiezers, die het nationale kabinet een ®ar geleden in de macht bevestigden, zijn waarschijnlijk tevreden over hetgeen de regee ring tot nu toe gedaan heeft. Maar men stemt niet op een candidaat om hetgeen zijn partij gedaan heeft, doch om hetgeen men verwacht dat zij doen zal. Uit den verkiezingsuitslag te Twickenham blijkt dat de verwachtingen niet hoog gespan nen zijn; het geloof in het nationale kabinet is aan 't afnemen. Het volk in al zijn geledin gen heeft zeer duur moeten betalen, ten einde den financieelen herstel-arbeid van het kabi net mogelijk te maken. De resultaten van alle gebrachte offers zijn voor den gemiddelden kiezer niet zoo heel tastbaar. Ondanks tarieven, ondanks Ottowa, ondanks de opschorting van den goud-standaard neemt de werkloosheid niet af. Loonsverlagingen zijn, na meer dan een jaar nationaal bewind, aan de orde van den dag. De man, wiens loon ver laagd geworden is, is steeds geneigd tegen de regeering te stemmen. Hoe onlogisch het ook zijn moge: men gelooft niet aan een nationaal herstel op het oogenblik waarop men, met hoogere belastingen, een lager loon trekt. Twickenham getuigt van een voor de regeering gevaarlijke teleurstelling. Zij zelf draagt hier aan gedeeltelik schuld door de geringe activi teit, waarvan zij de laatste maanden blijk geeft. Mr. MacDonald wijdt een groot deel van zijn tijd aan internationale politiek, terwijl hij als Premier alle moeite heeft de heterogene be- standdeelen van zijn kabinet bijeen te houden. Maar leiding geven aan de binnenlandsche zaken doet hij niet. Dit komt ook hierdoor, cat hy wel niet formeel, maar toch feitelijk, het Eerste Ministerschap deelt met Mr. Baldwin, maar van de'en kan men nog veel minder beweren dat hij als nationaal leider optreedt. De liberale Sir Herbert Samuel verkeert in moeiiykheden met zijn party, waarvan een sterke fractie verlangt dat hij uit het kabinet zal treden. De eenige figuur die scherp op den voorgrond getreden is, Is die van Mr. Neville Chamberlain; hy geniet waarschijniyk meer vertrouwen dan één zyner collega's, maar hy staat te ver van het volk verwyderd. Het is de kracht van het kabinet geweest dat het „nationaal", en in politieken zin hete rogeen is. Ditzelfoe begint thans zijn zwakheid te worden. Het verbeurt het vertrouwen door dat het uit zooveel verschillende bestanddeelen samengesteld, niet in staat is een scherp-om- ïynde, doelbewuste politiek te voeren. Al te veel tijd moet er aan besteed worden, de di verse elementen, waaruit de regeering samen, gesteld is, in evenwicht te houden. Doortas tende maatregelen zouden een kabinetscrisis tengevolge kunnen hebben. En toch zyn het alleen zulke maatregelen, welke de regeering in de gunst der kiezers kan bevestigen. Einöeiyk heeft de Britsche regeering haar standpunt inzake den Duitschen eisch tot ge lijkheid van bewapeningsrecht bekend gemaakt. Zooals te verwachten was streeft zy naar een „compromis", waardoor de ontwapeningscon ferentie, over welker lot zy zich zeer bezorgd gemaakt heeft, „gered" kan worden. Zij stelt voor dat een „ontwapeningsconventie" geslo ten zal worden, berustend op wederzijdsche overeenstemming, d.w.z. wederzijdsche con cessies. Er zou dan geen „verschil van status" (tusschen Duitschland en de andere mogend, heden) bestaan. Maar de vigeerenóe verdra gen zouden, voor zoover zy niet met weder- zijdsch goedvinden gewyzigd worden, in het nieuwe „accoord" opgenomen worden. Hoe onder de vigueur dier verdragen geiyk- heid van status tusschen Duitschland en de andere mogendheden verwezenlijkt kan wor den, zy het ook maar theoretisch, is niet dui. delijk, tenzy die mogendheden werkeiyk moch ten overgaan tot vèr doorgevoerde beperking van bewapening. De nota kan in twee parten verdeeld worden. In het eerste deel wordt het door Duitsch land ingenomen wettelijke standpunt, steunend op de bekende preambule van Deel V van het Vredesverdrag, verworpen In het tweede deel wordt op politieke, wij „Paps, geef me effe twintig pop." Waarvoor?" „U zegt altijd, dat een kind moet sparen, maar hoe kan ik sparen, als ik nooit geld krijg? zouden haast mogen zeggen moreele gronden erkend dat Duitschland geiykheid, of egali satie, van bewapening verwachten mag. De vorige week hadden wij reeds als onze meening te kennen gegeven dat een jurist als Sir John Simon onmogeiyk de interpretatie zou kunnen aanvaarden, welke men in Duitsch land hecht aan de bewuste preambule. Tal van Engelsche bladen hebben die Interpretatie tot de hunne gemaakt en op grond daarvan zeer felle artikelen geschreven tegen Frank rijk, dat van het vredesverdrag een „vodje papier" maakte. Dit moet er toe bygedragen hebben Duitschland te versterken in den waan dat Engeland zich met zijn juridische opvat ting vereenigen zou. Het is zeer te betreuren dat er eenige weken verloopen moesten alvo rens de Britsche regeering dezen waan ver stoorde. Sir John Simon heeft de Duitsche opvatting in zoo krachtige termen weerlegd, dat de er kenning van Duitschlands politiek of moreel recht op gelijkheid van bewapening in het tweede deel der nota voor Berlijn maar een zeer schrale troost is. De Britsche regeering meent dat Duitschlanas grieven op zichzelf ge wettigd zyn: zy stelt een conventie voor, waar door die grieven zouden worden opgeheven. Maar zy bestrijdt de geldigheid van het „rechtsmiddel", waarop Duitschland zich be roepen had. Wat dat land als „recht" ge- eischt had, zal het als een soort gunst kunnen krygen Aan de juistheid van de juridische opvat ting der Britsche regeering twijfelen we geen oogenblik, maar wij kunnen geen bewon dering voelen voor de schoolmeesteriyke wyze, waarop zij cae opvatting te kennen geeft, en voor het recht dai zy zich aanmatigt Duitsch land de les te lezen Zy „berispt" dat land we gens zyn „onverstandig" optreden, door zulk een zaak ter sprake te brengen „temidden van al de poglnger. die aangewend worden om een eind te maken aan de werelddepressie." zy gaat zelfs zoover te herinneren aan de groote financieele concessies te Lausanne gedaan. Ondanks al haar principieele sympathie voor de Duitsche wenscnen, heeft, zy zich praktisch lynrecht daartegenover gesteld. Het eenige wat wy hierby kunnen waardeeren is dat Engeland ontwapening nie< beschouwt als een soort ver plichting der mogendheden tegenover Duitsch land, maar als „Selbstweck." MOSKOU, 20 Sept. (Eigen telegram). De G.P.Oe heeft .heden de correspondente van de „Daily Express", mejuffrouw Rhena Clyman, wegens „leugenachtige en provoceerende bericht geving" 't land uitgewezen. Mej. Clyman woont sinds vier jaar in de Sovjet-Unie. Sedert de uit- wyzing van Paul Scheffers, correspondent van het „Berliner Tageblatt", is dit 't eerste geval van dien aard. (United Press) Alvorens met u mee te gaan naar Ewood Park te Blackburn, waar j.l. Zaterdag zulk een zeldzaam opwindende strijd is uitgestreden, een van het genre, waar de vonken afspatten, zul len wij het eerst even over de Cup hebben. U zet groote oogen op terecht, want vol gens uw begrip is het nog verre van Cup-tijd Zeker, het oogenblik is nog niet aangebroken, dat al de oude bekenden zich in dezen strijd gaan mengen. Doch voor de Cup wordt thans al gespeeld. In Engeland kan elke vereeniging, hoe klein en onbeteekenend ook, meedingen, en vanwege de traditie maakt men daar ruim schoots gebruik van. Sterker, een vereeniging zou 't zich als een schande aanrekenen, wanneer zy niet had mee- gedongen, al was 't maar om pocherig op den laatsten dag van April te beweren, dat zij ook kans had de veel omstreden trophee te winnen. Wij hebben voor ons een ïystje van al deze Cup-figthers. Wij zullen ze niet alle opsommen, omdat 't voor u even groote onbekenden zyn, als laten we zeggen de ober van het Piccadilly Hotel. Maar wel aardig is mee te deelen, dat men er teams vindt van slagersknechts naast bankbe- ambten, een elftal jockeys en een ploeg pootige Bobby's in voetbal-„dress". Allen dingen zij mee, waarbij het overleven van een of twee ron den al als eeen reuze succees wordt aangemerkt, ofschoon zij de stellige overtuiging bij zich dragen hel spoedig als een voetbal-lijkje weg gedragen te worden Thans gaan wij naar Ewood Park, waar Za terdag een sensationeele stryd is gestreden tusschen de Blackburn Rovers en West Brom- wich Albion. De Rovers is een van de oudste Engelsche clubs, wy missen op het oogenblik het juiste geboortejaar, doch wel kunnen wij vertellen, dat zy al in de jaren 1834-'85 de groote Cup won. Rekent u nu maar uit! Voor dien hadden vereenigingen de finale bereikt, van wie er be halve een uitzondering geen een meer bestaat, of wel zijn omgedoopt. Die uitzondering is de Oxford University. Drie seizoenen achtereen won de Rovers toen den prachtigen Beker. In die jaren bestond het elftal uit „keien", wier reputatie in de hedendaagsche geschiedenis nog voortleeft, en waarvan wij noemen Jackie Dou glas, den kleinen, aalvluggen centre-forward. Brown, en om niet te vergeten John Forrest. In 1889/90 en 1890/91 boekte men opnieuw suc ces in de Cup, en veel later, 1927-'28, nog eens, maar toen voor het laatst Slechts zy, die al wat jaren met het Engelsche voetbal meeloopen, zullen zich den naam, Puddefoot, nog wel her inneren, den geweldigen goal-getter. Na deze kleine afdwaling keeren wij naar Ewood Park terug. 't Ging Blackburn Rovers den laatsten tyd niet naar den vleeze. 't Speelde in de compe titie een heel bescheiden rolletje, waarvan wy zouden kunnen zeggen te klein voor tafel laken en te groot voor servet. Ook voor de Cup was men geen serieus reflectant, waarvan het laatste jaar nog het bewijs leverde, toen zij al direct werd geëlimineerd. Er waren tal van veronderstellingen sommige insiders weten 't aan den trainer, anderen aan den manager, terwijl er ook waren, die jong, frisch bloed in het elftal wilden zien. Dezen nu hebben hun zin gekregen, want er zyn radicale veranderingen aangebracht. Niet minder dan zes vervangingen! En dat wil wat zeggen in competitie-voetbal, vooral als nie mand minder dan West Bromwich op visite komt. Doch de jeugd triompheerde. Van meet af werd de Bromwich eenvoudig overspeeld, en dat de voorstanders van deze ingrypende wy- ziging op de tribune zaten te snuiven, kunt u denken. Stel U voor, luttele minuten na rust stond 't 4-1-1 voor de Rovers. Geheel Ewood Park stond eenvoudig in lichte laaie, want vanwege haar ouderdom en traditie heeft de Blackburn-club nog een geweldigen aanhang. Toen kwam ineens de terugslag, want de Bromwich vermande zich plotseling, en bin nen vyftien minuien had zij drie goals gemaakt en den achterstand ingehaald. Een geweldige deceptie voor het home-team, doch wy twy- felen niet, of de jeugd zal zich handhaven, want voor een dergelijk zoo sterk gewijzigd team durven wy een draw tegen een der sterk ste clubs gerust een zege noemen! Portsmouth, dat opnieuw haar kracht bewees door op vreemden grond tegen Newcastle United gelijk te spelen, heeft de leidende ranglijst plaats door een minder doelgemiddelde aan Aston Villa moeten afstaan; de Villa won met 42. Chelsea beantwoordde aan de gestelde verwachtingen en versloeg de Wolverhampton met 21. Voorts blijft de Arsenal zich onder het leidende peleton scharen, zij 't ook met één punt verschil op de Villa, Portsmouth en West Bromwich, die 10 punten hebben. Noch Middlesbrough, noch Manchester City kunnen er op het oogenblik nog „in" komen, en met een magere twee punten sluiten zij de ranglyst. Inderdaad, 't is gebeurd. De Hammers heb ben hun eerste zege! Met 30 op Mill wall zyn de 30.000 bezoekers van Upton Park overtuigd geworden van hun goeden wil. Er zijn verande ringen aangebracht, de middenlijn is versterkt, een 18-jarige jongeling debuteerde niet onver- dienstelyk als linksbuiten, nochtans zullen nog meerdere wyzigingen moeten volgen wil men een serieusen worp naar de eerste of tweede plaats doen. Want zoowel Bradford City, als Stoke City vergaren onvermoeid punten waar mede zy na de vergeefsche pogingen van het vorig jaar thans hun wenschen realiteit willen geven. Intusschen kan nu worden vastgesteld, dat de clubs over de geheele linie zyn ingespeeld, wat zoowel aan de wedstrijden, als aan de spanning niet anders dan ten goede komt. MOSKOU, 20 Sept. (Eigen Telegram). Het centrale uitvoerende comité heeft by decreet 'n volledigen ommekeer in de onderwijs-metho des verordend. Byna alle collectivistische nieu wigheden op de gymnasiums en universiteiten en soortgelyke instituten worden afgeschaft. Het vroegere leerplan en de strenge examen- tucht wordt hersteld. De studentenvereenigin- gen kunnen voortaan de beslissingen der fa culteit niet meer ongedaan maken. De facul teit krijgt vergaande diciplinaire volmachten. De lesroosters moeten aanstonds zoo worden gewyzigd, dat minstens 58 procent der lesuren aan studie worden gewyd, zoodat de politieke propaganda belangryk wordt beperkt. (United Press). STOCKHOLM, 20 Sept. De leider der Zweed- sche Sociaal-Democraten, Hansson, heeft van den Koning de opdracht gekregen een kabi net te vormen. WEENEN, 20 Sept. (Reuter). Tot prins-aarts- bisschop van Weenen, als opvolger van wylen Z. Em. Kardinaal Piffl, is benoemd dr Theodor Innitzer. De nieuwe aartsbisschop is momenteel professor in de theologie aan de Weensche uni versiteit en was destijds minister voor sociale aangelegenheden. Dr. Innitzer is afkomstig uit Weipert in Bo- hemen; hy was vier maal deken van de theo logische faculteit, terwyl hy in het schooljaar 1928-'29 rector der Weensche universiteit was. De Oostenryksche regeering had dr. Innitzer als gegadigde voor den aartsbisschopszetel voorge dragen. LONDEN, 20 Sept. (Reuter). Het Britsche oorlogsschip „Sandwich" is naar Njoetsjwang gezonden; aan boord bevindt zich een tolk van het Britsche gezantschap te Peking. Men zal trachten de vrylating te verkrygen van de ont voerde Engelschen, mrs. Pawley en Charles Cockran, die zich in handen van bandieten bevinden. AMSTERDAM, 21 Sept. 1932. Ter vee markt waren heden aangevoerd: 320 vette kal veren, le kwal. 56—60 ct., 2e kwal. 4454 ct., 3e kwal. 3440 ct. per K.G. levengewicht: 4 nuchtere kalveren ƒ48 per stuk; 436 var kens; vleeschvarkens, wegende van 90—110 K.G. 34—35 ct., zware varkens 32—33 ct., vette varkens 2830 ct. per K.G. slachtgewicht; 4 wagens geslachte runderen uit Denemarken. Marktverloop: Vette kalveren ruimen aanvoer, zwakken handel, dalende prijzen. Var kens korten anvoer, slappen handel, pryshou- dend. BROEK OP LANGENDIJK, 21 Sept. 1932. Aangevoerd: 36.000 K.G. aardappelen; Schot- sche muizen 0.700.90, eigenheimers 1.50, blauwe eigenheimers 1.701.80, due of york ƒ0.80—0.90, drielingen ƒ1.60—2.10; 1000 K.G. peen 1.40—1.80; 28.000 roode kool 1.60—2.70; 23.000 K.G. gele kool ƒ0.60—2.60 58.000 K.G. vroege witte kool ƒ0.60—0.90; 18.500 K.G. uien: gele Uien 2.60—3.10, gele drielingen 2.30 2.50, gele nep ƒ6.106.30; 1750 K.G. slaboonen 4.20—8.50; 14.000 K.G. bieten ƒ0.60—2.00; 3100 stuks bloemkool le soort ƒ11.6015 00, id. 2e soort ƒ2.002.90. HONSELERSDIJK 20 Sept. Black Alicante 18 ct. per pond; komkommers gr. le soort 1.70 4.30, 2e soort 0.901.40 per 100 stuks; tomaten: A 30—85, B 60. C 25—65, CC 25—30 ct. per bak. NOORD-SCHARWOUDE, 21 Sept. Noorder- marktbond. Aanvoer 29.00 Okg. aardappelen: Schotsche muizen 0.400.80; groote 0.40—1.00; drielingen 1.501.60; Duken 0.600.90, blauwe eigenheimers 1.301.40; 3200 kg. sperjieboonen 2.70—4.20; 15.000 kg. uien; Gele Nep 5.80—6.20; drielingen 2.40—3.00; uien 2.903.10; id. grove 2.703.10: 800 kg. peen 1.30—1.90; kl. peen 1.20; 6600 kg. roode kool 0.602.10; 19.800 kg. gew. witte kool 0.60—0.80; 7500 kg. gele kool 0.60—2.10. per 100 kg.; 50 stuks bloemkool 6.90 per 100. WARMENHUIZEN, 29 Sept. 1932. Heden be- steedde men voor Gele nep 5.506.10, id. drie lingen ƒ2.10—2.40, id. uien 33.10; slaboonen ƒ2.40—5.00; Roode kool ƒ0.60—1.60; Witte kool 0.600.70; Schotsche muizen ƒ0.301.00; idem (groote) ƒ0.40—0.80; idem drielingen ƒ1.40— 1.70; eigenheimers 0.801.70; id. (.blauwe) ƒ0.20—1.70 per 100 K.G. OMROEPERS Cevraagd en aangeboden 10 cent per regel Koop Verkoop Huur Verhuur etc. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiifliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiuuiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiniiuiiiiiiiiioiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiuiiuiiiiiiig Het R K. Meisje biedt zich aan als in BANKETBAKKERIJ. Br onder lett. O. 11610, Bureau van dit blad. Een net bespraakt persoon met groote werkkracht, 32 J„ wil een conc. firma vertegenwoordigen, eenv. en tactvol kunnende optreden, on geacht welk artikel en genegen par ticulier te bereizen. Brieven onder ietter O 11571, bureau van dit blad. Er bieden zich aan per 1 Nov. 2 Bette flinke R.K. Meisjes voor d. en n., v.g.g.v. Liefst Utrecht. Brieven letter O 11572, bureau van dit blad. Eenv Dame, R.K., m.l. goede huis houdster en verpleegster, zoekt plaatsing bij Dame of Heer, waar hulp aanwezig is. Hoog salaris geen Verelschte, g. ref. Brieven onder lett. O 11578, bureau van dit blad. Eekwame Strijkster biedt zich aan Voor Dinsdag of Vrijdag. Omtr. Haar lem. Br. lett. O 11576, bur. v. d. bl. Vraagt beleefd werk aan huls, liefst Voor winkel. Nette afwerking. Br. letter O 11581, bureau van dit blad. gezocht voor 6 maanden door be- achaafde juffrouw, liefst Amste-dam °f omstreken. Bekend met hand werken en kinderverzorging. Ook niet ongenegen in zaak te helpen. Goede behandeling gewenscht. Brieven ond. letter O 11445, bureau van dit blad. Tic at sing gezocht voor jongen v. 18 J- als behanger en stoffeerder, 3 j. bij het vak, v.g.g.v. Adres Heijen- «aalsteeg 6, Arnhem. O 11585 O B. z. a. te Amsterdam NETTE R.K. WERKSTER ongeh., v.g.g.v., bekend met kamer werk, van 95, alle dagen disponibel. Br lett. O 11530, bur. van dit blad. Wed., 44 jaar, wenscht plaatsing in een nette HUISHOUDING daar waar geen moeder is; kan goed naaien en alles wat voorkomt. Goede Informatie, ook van H.H. Geeste lijken. Brieven onder letter O 11564, bureau van dit blad. R.K. Burgermeisje, oud 22 j„ b.z.a. als hulp in de huishouding, voor den dag, bij goede burgermenschen, liefst zonder kinderen. Omtr. Haarlem-Nrd. Br. lett. O 11565, bur. van dit blad. R.K. DUITSCH MEISJE, goed kunnende koken, en met alle voork. werkzaamheden op de hoogte, zoekt een betrekking. Br. lett. O 11583, bur. v. d. blad. H. H. HUISEIGENAREN Biedt zich aan een bekwaam tim merman te Amsterdam, goed bekend met burgerwerk, voor onderhoud van huizen of iets dergelijks. Brieven on der letter O. 11596, bur. van dit blad. Plaatsing gezocht voor een flinken, netten bij R.K. Patroon met kost en in woning. Er kan een talliyke vergoe ding gegeven worden. Brieven onder lett. O 11588, Bur. van dit blad. Net R.K. Buitenmeisje zoekt Be trekking v. d. en n., liefst eenv. gezin, om met de vrouw d. huizes samen te werken. Br. lett. O 11592, Bur. v. d. Blad. 2 nette Hollandsche Biedt zich aan te Amsterdam CHAUFFEUR met bestelwagen A 1.per uur. Br. lett. O 11605, Bur. van dit blad. Er biedt zich aan een NET DAGMEISJE leeftijd 16 jaar, voor halve of heele dagen liefst omtrek Haarlem-Noord. Brieven onder letter O. 11617, bur. van dit blad. Nette WERKSTER b. z. a. v. d. Woensdag en Zaterdag. V.g.g.v„ van 95 in Amsterdam. Brieven onder lett O 11623, Bureau van dit blad. bieden zich aan voor den dag of dag en nacht. Omgeving Bloemen- daal of Santpoort. Adres: Alkmaar- scheweg 131, Wijk aan Duin. O 11612 ëjHHtiiuiiiinimiiiiiiiiHiiiiiniiimuiiiiiiiinniiHitiiiiHimininiiiiitiiiiiiiiniiiiiiiuiniinniiniiiinnrainiiiniiiiiiKiiiHiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiuiuiniiiiiiiininii^ STOOMWASSCHERIJ J. W. KLOES, SCHEEPMAKERSDIJK 55, HAARI EM. O. 11594 Wordt gevr. te Haarlem een net R.K. Meisje in gez. m. k. Brieven onder letter O 11574, bureau van dit blad. HULP IN DE HUISHOUDING gevraagd te Haarlem van 10 tot 12% en van 2 y, tot nader overeen te ko men of van 10 tot 5 of 8 uur. Br. letter O 11578, bureau van dit blad. gevr. ELECTR. CONFECTIE ATELIER Wolvenëtraat 8bis, Utrecht by de Plompetorenbrug. O 11569 Gevraagd te Alkmaar nette leeftijd ongeveer 30 A 40 jaar, in klein gezin zonder kinderen. Br. ond. letter O 11567, bureau van dit blad. Gevraagd een R.K. DIENSTBODE netjes kunn. werken en goed kunn. naaien met huiselijk verkeer en van g.g. voorzien by P. TH. v. d. VELDT, Sloterweg 781, A'dam (West). O 11589 Gevraagd R. K. net TWEEDE-MEISJE J. J. Viottastraat 52, Amsterdam. O. 11601 met duizend gulden, in goed ren- deerende Loteryzaak te Amsterdam wegens uitbreiding. Vaste rente 6 procent en een vierde aandeel ln de overwinst. Zeer groote winst kans. Br. lett. O 11606, Bureau van dit Blad. Gevraagd NET DAGMEISJE voor heele dagen, v.g.g.v. Kleverparkweg 94, Haarlem. O 11579 Omtrek Haarlem gevr. flinke Halfwas die m. toezicht fijn colbert kan ma ken voor 1 A 1% maand. Br. m. opg. loon ond. lett. O 11529, bur. v. d. bl. Gevraagd een AANKOMEND 2e BROOD- en B^NKETBAKKERSBEDIENDE. Adres J. M. v. d. OORD, Kerkpad N 245, Soest. O 11582 gevraagd om behulpzaam te zijn in slagery. Netjes kunnende schrijven en goed bespraakt. KEMPERMAN, Bilderdükstraat 46, Amsterdam. O. 11597 Groote Koffie- en Theehandel te Amsterdam zoekt voor de provincie nog enkele ook venters genieten ruime korting. Br onder letter O. 11608, bur. van dit blad. leeft. 14 A 15 Jaar. H. JANSEN, Raadhuisstr. 54, Heemstede. O 11619 fiiiiiiiiliiililliiiiililliiinmiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiniiiiiilliiiliiiiiiiliiiliiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiliiiliiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiliiiiliiiiiliiiilliiillilHliiiilliii :ïïiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiii!iii!iiiiin!iiiiiiiiiiiiniiiiiiii!iniii!itiiiiii!ni!iiiiitiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiniiiiiii!iiniiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiniiiiiiim ZOEKT U EEN GOEDE ZAAK TER OVERNAME OF ALS DEELGENOOT? Vraagt vóór alles gratis toezending Uitgave Mak. KOUDIJS Co., A'dam, Keizersgr. 302, Tel. 35665. O 11040 centrum stad Amsterdam. 1650 gul den. Goederen inbegrepen. Contant. Direct te aanvaarden. Brieven onder letter O 11549, bureau van dit blad. courant v. Soestdyk en omstreken fr. op aanvr. Landhuizen te koop vanaf 3500.Hyp. beschikb., ook in huurkoop. ïnl. Centraal Woning bureau te Soestdijk. O 10375 Te koop 4000 kilo bij N. VLAAR, Haarl.meer. Bennebr.dijk 96, O 11611 Eenige nieuwe Philips, Telef. Herah van f 195 voor f 50, met volle ga rantie, Thomsonlaan 44, Haarlem. O. 11626 miunuiiiiumimimiTmiiiiHnimniiniiniuimininniimniT Te koop pracht Ameublement, best. uit 4 st„ 2 fauteuils, dressoir, spiegel, theekast, enz., alles nieuw. Moet weg. Timerstraat 116, Haarlem-Noord, O 11566 BIJVERDIENSTE Volle sigarenzaak te koop t. e. a. b. Govert Fllnckstraat 63, Amsterdam. O. 11607 Te koop aangeb. z.g.a.n. moderne KINDERWAGEN (dikke bandjes). Prijs billijk. Na 6 u. Spaarnwouderstraat 28rood druk- bel, Haarlem. O 11620 Een 6-Cylinder Benzinemotor met keerkoppeling, as en bijbehoorende schroef. Zeer biliyk over te nemen. Raamsteeg 13rood, Haarlem. O 11621 Te koop FORD BESTELAUTO 1925, billijke prijs. Adres: ZANDVOORT- SCHELAAN 373, Bentveld. O 11622 Zeer mooie wagen, als nieuw, f 780, Garage 't Centrum, Nassau- laan 11, Haarlem. O. 11615 TE KOOP: met ingebouwden luidspreker, geheel wisselstroom, 1-knops bediening. Br. lett. O 11613, Bur. v. d. Blad. Strijkzaakje te koop gevraagd te Haarlem. Brieven onder letter O 11575, bureau van dit blad. NAAIMACHINES te koop gevraagd. Ook Bank van Lee- ningbriefjes. Br. onder letter O. 11604, bur. van dit blad. Te koop of te huur gevraagd een gebruikte in goeden staat zynde VOERKETEL 100 L. inhoud. Adres C. J. Koot, Uit- geesterweg, Limmen. O. 11603 Te huur gevraagd vrlendeiyke Wo ning tegen plm. 15 Oct. a.s. omg. Stations Haarlem, Bl.'daal, Santp. Huurpr. pl.m. 8 p. w. Br lett. O 11590, Bureau van dit Blad. Gezocht door m. z. k. een vry Huisje of Ben. huls, omtr. Den Hout. Haar lem of Heemstede. Huurprys ƒ30. p. m. Brieven onder letter O 11580, bureau van dit blad. gllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllll ^ll[llllll!lllllllllllllll!|]l[|||||j|[j|l!||!ll|||[jj|||il||J||ll[||l|III!lllllllllllllllllllltlI|tl!llll|l|[!f|jj!j]||||||]|l!||l||||j||||]|||||[|||||||[!i|||||lt|[|||j||lll|||!||||!j||||[ll|[|||I|||l(|[liIII]IIUiI]|j)s bevattende 5 kamers met keuken, vanaf 5.75 per week. Direct te aan vaarden. Te bevragen: Rijnstraat 90, Haarlem N. Tel. 23165. O. 11614 Heeren huls met voor- en achtertuin te huur, bev 9 kamers, enz., mooie droge bergschuur. Dir. by tram, kerk en school, 60 per maand. Te bevr. Koediefslaan 22a Heemstede. O 11577 te huur in de Tuinstraat te Alkmaar. Te bevragen Zeglis 7, aldaar. O 11568 Te huur te Haarlem Bovenwoning, bev. 4 k. en keuken, erker en balkon, Kleverpark, 7.p. w. Direct aanv. Br. lett. O 11535, bur. van dit blad. Riant Benedenhuis te huur te Utr. bev. 5 kamers, serre, keuken, kelder, bergr., 2 W.C.'s, omtr. Kliniek. Door omstandigheden direct te aanvaar den. Bevr. Gansstr. 4, Utr. O 11584 Billijk te koop een leuke Wieg en een opvouwbare Kinderwagen. Br. lett. O 11586, Bur. van dit blad. siiiiiiiiimiiiuiiiiiiniiiiiiiHiiiiimiiiniiiiiimiitiiiiiiiiiiiuimmiiiiimiiiiiiimiiimiimiiiiiiimiiiiiiiiiuiiiiiiniiiiiiiiimiiiimimimiiiimimiiniiimiiinimiiiimiiMiuiiiimm^ Nette Slaapkamer aangeb. v. R. K. Juffr. of net meisje te Utrecht (Oud- wyk). Br. lett. O 11570, bur. v d. bl. TE HUUR: met volledig pension. Stroomend wa ter, bad, telefoon. Adres: Reguliers gracht 140, hoek Weteringschans, A'dam. Tel. 32164. O 10478 Te huur SLAAPKAMER voor net meisje. Bii alleenwonende dame. Br onder no. 78, aan het bijkantoor „Nieuwe Dag" K. du Jardinstraat 4, Amsterdam-Z. O. 11599 Aangeboden: Mooie Zlt-Sl.k. met pension, str. w„ halte tram a. d. Kleverlaan, Bloemendaal. Geen ber. pension. Br. lett. O 11591, Bur, van dit Blad. immnimiiniiniiuiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiimiiiiiiuiiiiuiiiiuiiiiinummnininnniiimiiuiiiiinuniniininuimiimBius Welk ontwikkeld Hollander Is be- R.K. Vriendin. Gevr. net burgerm., id als Vriendin, leeft. ca. _17 a 18 J. üïiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiin reid te ruilen met Dr. KLOCKER, leeraar te Waldsee (Württemberg), Duitsch land. o 11290 LEERT AUTORIJDEN. Hesseling- Holzliaus, Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus 15. Tot rijbewijs f 30. Auto's zonder chauffeur, vanaf 10 per dag. O 11444 aan H. Maria, H. Jozef en H. Anto- nius voor verkregen werk. O. 11598 DANSCLUBJE Voor een op te richten R. K. Dansclubje te Alkmaar worden nog eenige dames en heeren (Midden stand) gevraagd. Brieven onder let ter O. 11602. bur. v. d. blad. Staat ter dekking een witte SANEBOK zonder horens, by G. Vlaar, Benne- br.dyk 14, Haarlemmermeer. O. 11609 HOLZY 6 pers. taxi, Telef. 82104 Amsterdam. Rotterdam f 9.50, Bus. sum f 3.40. O. 11624 PRIJSOPGAAF gevraagd van een autobus, voor 20 personen op Zondag 25 Sept. Reis naar Bergen (N.H.). F. Verhoeve. IJweg 1493. Nieuw-Vennep. O. 11616 G. Reuvers p. a. J. Christiaans, Spaarnwouderstr 91, Haarlem. O 11593 Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussalntstr. 7, Telef. 82104, Amsterdam. o 11442 Wie wil iemand te Amsterdam aan NAAIWERK of lichte bezigheden helpen ter eere van den H. Anto- nius. Br. letter O 11595, Bur. van dit blad. Pandoeren. R.K. echtpaar, ml, mid- denst., zoekt dito echtpaar om 1 a 2 avonden per week een kaart- avondje te houden, omtrek Hoflaan, Arnhem. Br. lett. O 11587, Bur. van dit blad. Jongelui zonder kinderen wenschen te veranderen. Amsterdam of Haar lem. Br. onder letter O. 11600, bur. van dit blad. een dommekracht 1 tons, donker bruin gesch., gaande van Leiden n. IJmuiden-Oost, daarna naar Spaarn- woude. B. Wempe, Kerkweg, Spaarn- woude. O. 11618 HOLZY, 6 pers. taxi, Telef. 82104 Amsterdam. Haarlem f 2.40, Bussum f 3.40. O. 11625

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 7