KENNEMERLAND Uw teint MARIA-STICHTING Markten Philips Radio-Toestellen DONDERDAG 22 SEPTEMBER BEVERWIJK VELSEN VELSEN IJMUIDEN STOFZUIGERHUIS MAERTEMS UIT DEN OMTHEK HILLEGOM HEEMSTEDE LISSE OVERVEEN SANTPOORT SASSENHEIM ZANDVOORT ZAANDAM STOOMVAARTLIJNEN HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Bliksembeveiliging MARKTBERICHT Rijksvischafslag STAAT VAN BESOMMINGEN 460e STAATSLOTERIJ IEDEREN MIDDAG VAN 2-3 UUR POLIKLINIEK Veiling overzicht. Het is duidelijk merk baar, dat wij weer staan voor een overgangs periode, daar het boonenseizoen zoo goed als afgeloopen kan worden beschouwd. Wel was de aanvoer van dikke boonen de afgeloopen week nog zeer beduidend, doch de andere soor ten bepaalden zich daarentegen tot kleine par tijen en restanten van de meest uiteenloopen- de kwaliteit. Snijboonen, waarvan het aanbod iederen veilingsdag minder werd, hadden ge regeld veel belangstelling en waren weer voor behoorlijke prijzen te plaatsen. De noteeringen hiervan liepen naar soort en kwaliteit uiteen van 820 ct. per K.G., terwijl pasboonen het zelfs weer tot ruim 40 ct. konden brengen. On der de aanvoeren van dikke boonen was even eens nog het groote kwaliteitsverschil aanwe zig, zoodat ook hiervan een groote prijsschom- meling het gevolg was. Voor deze soort varieer den de noteeringen de laatste veiling van Woensdag 21 Sept. van 314 ct. per K.G. Van de soorten spercieboonen met en z. dr., die bijna zonder uitzonderingen niet meer zonder gebreken waren, was van opdrijving der prijzen geen sprake en bleven vrijwel ongewij zigd op het oude prijspeil. Sla, die iedere veiling nog steeds ruim ver tegenwoordigd was, ging weer voor goede kwa liteit williger van de hand. Het groote verschil kwam echter van dit product in de noteerin gen duidelijk naar voren met een wisseling van 3090 ct. per kist. Andijvie komt thans in groote hoeveelheden aan de veiling. Daar in den regel het aanbod van dit artikel de vraag overtreft, staan de prijzen voortdurend aan den lagen kant en werd door de koopers steeds met de goede kwaliteit rekening gehouden. De prijzen loopen uiteen van 1540 ct. per kist. Spinazie was deze week sterk gevraagd en werd iederen veilingsdag voor goede prijzen af genomen. Postelein, waarvan de aanvoer begint te ver minderen, was eveneens goed te verhandelen met prijzen van 701.00 per kist. Bloemkool kon de prijzen der vorige week niet handhaven en liep ondanks verminderden aanvoer een weinig in prijs terug. Voor eerste soort stonden de prijzen zoo ongeveer van 12 14 ct. per stuk. Komkommers zijn geregeld iedere veiling goed te verkoopen en kwamen ook deze week weer voor goede soort aan een prijs van 68 ct. per stuk. De tomatenhandel, die zich weliswaar een weinig herstelden, blijft echter nog altijd aan den lagen kant. De partijtjes, die op de veilingen worden aangeboden, noteerden naar soort zoo p.m. van 610 ct. per K.G. De aanvoer van appelen en peren bepaalt zich tot zeer kleine partijen. Voor keuken appelen en peren loopt de prijs zoo ongeveer van 1016 ct. per K.G. Meloenen beginnen in aanvoer en kwaliteit ook sterk te verminderen. De prijzen schom melden de afgeloopen week tusschen 1028 ct. per stuk. Conferentie. Dezer dagen heeft ten raad- huize een conferentie plaats gehad tusschen het dagelijksch bestuur der gemeente en de afgevaardigden van de Vakcentrales. De Vak centrales brachten enkele grieven naar voren en uitten verschillende wenschen ten aanzien van de werkverschaffing. B. en W. deelden mede, dat verschillende din gen reeds onder de oogen waren gezien, maar het bleek, dat zij niet voor uitvoering vatbaar waren. Intusschen zal nogmaals getracht van den Minister te verkrijgen, dat enkele wijzigin gen in de regeling worden aangebracht. Het verzoek der Centrales, om instelling van een commissie, bestaande uit afgevaardigden uit de organisaties, zal door B. en W. in over weging worden genomen. De Werkverschaffing. Bij de werkverschaf fing aan de haven zullen a.s. Vrijdag wederom 31 werkloozen worden te werk gesteld. Momen teel zijn reeds 48 werkloozen geplaatst. Speldjesdag. A.s. Zaterdag en Zondag wordt alhier een speldjesdag ghoudn door het Kruisverbond en de Mariavereeniging. De ba ten zijn bestemd voor het Sobriëtas-werk ten behoeve van de verpleging van drankzuchtigen en 't drankbestrijdlngswerk in 't algemeen. De gemeenteleening ver overteekend. De door de gemeente Beverwijk uitgeschreven obli- gatieleening ad 600.000.— is een succes ge worden. De leening is vele malen overteekend, zoodat op de inschrijvingen ook 5000.uit en op de inschrijvingen boven 5Ö00 slechts een enkel stuk wordt toegewezen. Te Beverwijk is ingeschreven voor een bedrag van 137.000.—. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk voorgevallen. VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITÉ. Inzameling op de scholen. Door den heer Dalhuysen, hoofd van de Chr. school aan de Jamës Wattstraat te IJmuiden, is een bedrag van 25.50 afgedragen, ingezameld op ge noemde school. Het Comité stelt deze inzameling op hoogen prijs en hoopt, dat dit goede voorbeeld op an dere scholen mag worden nagevolgd. Den heer Dalhuysen en het personeel met de leerlingen zijner school onzen hartelijken dank!! Oproep aan onze vereenigingen. Tot nog toe hebben verschillende vereenigingen op tooneel-, zang- en ander gebied, hare mede werking verleend ten bate van ons Comité. Ook nu weer richten wij 't verzoek aan alle vereenigingen om ook dit seizoen ons hare daadwerkelijke hulp niet te onthouden. Hun, die eventueel een uitvoering wenschen te geven, wordt verzocht, zich in verbinding te stellen met den heer F. Wildeboer, voorzit ter van de Commissie van Ontspanning van ons Plaatselijk Crisis-Comité, Prins Hendrik straat 97, Telefoon 676, IJmuiden. Behandelde aanvragen. Vanaf de oprich ting van ons Comité tot 14 September JJ., zijn in totaal behandeld: 3308 steunaanvragen. Hiervan werden 2500 aanvragen toegestaan en 808 afgewezen. (De aanvragen om z.g. B- steun zijn in deze opgave niet begrepen). Over bovengenoemd tijdvak is uitgekeerd 24.460.87 B-steun 8.510. Totaal 32.970.87 Ons Comité houdt het S. O. S.-sein in top. Ongeveer f 33,000 uitgekeerd! De winter nadert! De eerste najaarsvlagen kwamen onheilspellend over ons neer. In tal van gezinnen wacht men met angst den hangen wintertijd af. Voor hoevelen zal 't zijn: leven dat voedsel vraagt en daarbij geen arbeidskans om eerlijk brood te winnen? Ons Crisis-Comité heeft in de afgeloopen maanden honderden gezinnen van het hoogst noodige kunnen voorzien. Zooals hierboven is vermeld, is in totaal niet minder dan bijna drie en dertig duizend gulden 33.000) aan steun uitgekeerd. Dank zij het saamhoorigheidsgevoel van onze gemeentenaren is het mogelijk geweest, dat de ergste kommer en ellende aan tal van ouders en kinderen bespaard kon blijven. Het S. O. S.-sein blijft, helaas! in top. Wij moeten en blijven een beroep doen op eenieder, om ons de onontbeerlijke hulp niet te onthou den. Geeft steedsen geeft veel!! Honderden kleuters, honderden moeders en vaders, zullen in gedachten de onbekende ge vers dankbaar gedenken. Voor het zwakke kind. In „Aneta" hield het Centraal Genootschap van Kindervacantie- kolonies een vergadering, waarin het bestuur als volgt werd samengesteld: dr. R. W. Fierstra, Velsen-Noord, voorzitter; D. J. Scholten, Hoofd straat 98, Santpoort, secretaris; v. d. Vlerk, IJmuiden-Oost, penningmeester; zr. A. v. Hee- ringen, Velsen en M. v. Geelen, Velsen-Nooord. Dit bestuur heeft groote en grootsche plannen. Ondanks de slechte tijden of liever, juist om de slechte tijden, wil het trachten een zoo groot mogelijk aantal daarvoor in aanmerking ko mende kinderen uit te zenden. Ja, juist om de slechte tijden, want het is te begrijpen, dat in vele gezinnen, waar voor de gezonden nauwe lijks voldoende is, aan versterkende middelen voor de zwakken niet gedacht kan worden. Krachtig voedsel, een doelmatige verzorging en verandering van lucht zijn vaak in staat zulke bleekneusjes een gezonde kleur op het gelaat te tooveren en waar vader en moeder dit alles niet kunnen geven, wil het Centraal Genoot schap helpend optreden. Deze plannen zijn al leen uitvoerbaar met financieelen steun van een groot deel der gemeentenaren. Het doel is mooi en de contributie slechts vijftig cent minimum per jaar. De secretaris hoopt veel nieuwe leden te mogen noteeren; als het even kan zal men dit jaar nog twintig kinderen uitzenden. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van rood vonk voorgevallen. Ongeval. Gistermiddag is de 13-jarige d. K. van een met een paard bespannen vierwie- ligen wagen gevallen met hef gevolg dat een der achterwielen over haar heen is gereden, zoodat zij zich onder behandeling van een ge neesheer heeft moeten stellen, waarna het kind weder naar school kon gaan. Doet zekere S. aangifte van diefstal van een damesrijwiel. Ned. R.K. Bond voor Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden, St. Franciscus van Assisië". Afd. IJmuiden. Dinsdagavond heeft boven genoemde bond in het Patronaatsgeb. een le denvergadering gehouden. Daar de voorzitter op dien avond een schrijven zond, dat hij verhinderd was om te komen, presideerde de penningmeester dien avond de vergadering. Hij opende deze met den Chr. groet en heette allen welkom In het bijzonder den bondssecr. den heer A. Boersma. De notulen werden daarop door den secr. voorgelezen welke werden goedgekeurd. Daar geen ingekomen stukken waren te be handelen, werd overgegaan tot het voorlezen van het verslag der kascontrole-commissie. Het verslag bevatte de mededeeling dat de boeken, bescheiden en het kassaldo in orde waren bevonden. Hierna kwam in behandeling het verkiezen van een nieuw bestuurslid, zijnde een tweede penningmeester waarvoor met algemeen® stemmen werd gekozen de heer J. A. Gorter, die de bestuursfunctie aanvaardde. Hij werd met open armen door het bestuur ontvangen. Vervolgens was aan de orde de rede van den bondssecr. over „De Kracht der Zeven duizend". Na zijn genoegen te hebben uitgesproken over het feit dat hij weder de wintercampag- ne hier te IJmuiden mocht openen, wees hij op den slechten toestand waarin de bedienden tegenwoordig verkeeren. Vcoral onder de kan toorbedienden maakt de crisis veel slachtoffers en dan vooral onder hen die dertig jaar en ouder zijn. Dikwijls worden deze dan opgevolgd door jeugdige mannelijke krachten en vrou welijke bedienden tegen Iconen die veel en veel te laag zijn. Met de belangen van de be dienden wordt omgesprongen als gold het kinderspeelgoed. Voorts zeide spr. dat de grootste belemme ring en inzen vooruitgang was ''e laksheid van de ongeorganiseerde collega's, die tcch partici- peeren in hetgeen de Bond weet tot stand te brengen in het belang der bedienden. Laten wij veel propaganda maken en onze ongeor ganiseerde collega's er op wijzen dat zij feite lijk parasieten zijn, die ons het werken moei lijk maken. Laten wij, die een klein deel van het 7000 ledenaantal uitmaken, eraan mede werken, dat wij spoedig komen tot een leden aantal van 10.000. Na de rondvraag, werd de vergadering met den gebruikelijken groet gesloten. BARTELJORISSTRAAT 16 - TELEFOON 10756 Uit de Raadsstukken Vergadering van den Raad der gemeente Hillegom Vrijdag 23 Sept. 1932 nam. 1.45 uur. 1. Onderzoek geloofsbrief nieuw benoemd raadslid J. van Deursen. 2. Beëediging Idem. 3. Vaststelling notulen. 4. Ingekomen stukken. Deze bevatten: a. brief van Ged. Staten van Z.-H. inhoudende de goedgekeurde begrooting der bad- en zweminrichting voor het dienst jaar 1931; b. brief van idem inhoudende af schrift van hun besluit d.d. 12 Juli 1932 hou dende advies aan den Minister van Binnen- landsche Zaken om voor deze gemeente de ver mindering, bedoeld in art. 1 eerste lid der Wet van 18 Maart 1932 voor het jaar 1932-1933 niet toe te passen (korting 3 pet. rijksuitkeering) c. brief van idem d.d. 2 Aug. begeleidende het goedgekeurde raadsbesluit d.d. 26 Juli 1932, tot verlenging met 3 maanden der kasgeldleening groot f 150000; d. brief van dit College d.d. 2/16 Aug. 1932 begeleidende het goedgekeurde raadsbesluit, d.d. 8 April 1932 tot wijziging der begrooting 1931; e. besluit voorz. Centraal stembureau inzake benoeming nieuw Raadslid, f. idem; g. brief van den voorzitter van het College van Ged. St. begeleidende een uittrek sel uit het K. B. van 1 Aug. 1932 no. 25 waar bij zijn goedgekeurd: le. de verordening rege lende het heffen van vergunningsrecht voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank in 't klein; h. brief d.d. 23/29 Augustus 1932 van Ged. Staten van Z.-H. begeleidende het goedge keurde raadsbesluit d.d. 26 Mei 1932 tot wijzi ging der begrooting 1931; i. proces-verbaal op neming kas en boeken van den gemeente-ont vanger dd. 29 Aug. 1932, waaruit blijkt, dat in kas was f 10844.46; j. brief d.d. 23/29 Aug. van Ged. Staten van Z.-H houdende mededeeling dat het Raadsbesluit van 27 Juni 1932 tot wij ziging der begrooting 1931 voor kennisgeving is aangenomen; k. brief d.d. 23/29 Aug van idem begeleidende het goedgekeurde raadsbe sluit d.d. 27 November 1931 tot wijziging der begrooting 1931; 1. brief d.d. 23 Aug./l Sept. van idem, houdende mededeeling, dat het raadsbesluit d.d. 11 Aug. 1932 tot wijziging der begrooting' van het bedrijf openbare werken voor het dienstjaar 1931 voor kennisgeving is aangenomen; m. brief van den voorzitter van Ged. Staten begeleidende een uittreksel uit het Kon. Besluit van 12 Aug. no. 17. waarbij zijn goedgekeurd: le. de verordening op de heffing van opcenten op de Vermogensbelasting; 2e. idem op de gemeentefondsbelasting; n. brief d'.d. 30 Aug./7 Sept. 1932 van Ged. Staten bege leidende het goedgekeurde raadsbesluit d.d. 2 Februari 1932 tot wijziging der gemeente-be- grooting dienstjaar 1932; o. beredeneerd ver slag van hetgeen met betrekking tot verbete ring der volkshuisvesting in de gemeente Hil legom gedurende het jaar 1931 is verricht. 5. Benoeming van 4 leden van de commissie in zake Werkverschaffing, wegens periodieke af treding. 6. Verleening van een crediet voor aan stelling van 2 nachtwakers. Naar aanleiding van een rapport d.d. 27 Mei 1932 van den In specteur van politie, betreffende den huldigen nachtdienst der politie, welke volgens genoem den Inspecteur, in verband met de sterkte van het politiecorps, thans onmogelijk kan worden uitgebreid, wordt voorgesteld hierin te voor zien door de aanstelling van 2 nachtwakers, zoodat dan gedurende den geheelen nacht door één man de bureaudienst kan worden waarge nomen, terwijl de 2 anderen surveillancedienst unnen verrichten en 't omt B. en W. in ver band met den financieelen toestand gewenscht voor, voorloopig aan deze uitbreiding een tijde lijk karakter te geven. B. en W. vragen den Raad een crediet te verleenen voor de benoe ming, bij wijze van proef voor den duur der a,s. wintermaanden van 2 ingezetenen dezer ge meente als nachtwaker bij den politiedienst, op een weekloon van f 25. 7. Reclames Honden belasting (liggen ter visie). 8. Comptabiliteits- besluiten. 9. Verlenging ontruimingstermijn on- bewoonbaarverklaarde woning. Dit betreft een woning aan de Hoofdstraat 170; de tegenwoor dige bewoonster de wed. Lubbert kan in ver band met de huidige tijdsomstandigheden geen andere woning betrekken. B. en W. stellen den Raad voor den ontruimingstermijn te verlen gen tot 15 Febr. 1933. 10. Wijziging precario- verordening. Het prae-advies van B. en W. be treffende dit punt wordt nog toegezonden. 11. Verkoop van grond. De heer C. van der Wilden vraagt een strook gemeente grond te koop' aan de Prins Hendrikstraat ten zuiden van het Openbaar Slachthuis a f 8 per M2. B. en W. stellen den Raad voor aan v. d. W te verkoo pen 448 M2. tegen f 8 per M2 op door hen te stellen voorwaarden. 12. Verzoek van de Gew. Landstormcommissie Zuid-Holland-V/est om subsidie. Gevraagd wordt f 50. In verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden en reke ning houdende met de circulaire van Ged. St. van 22/28 Dec. 1931 waarbij wordt medegedeeld, dat h.i. het verleenen van subsidies tot het uiterste most worden beperkt, hebben B. en W. gemeend, den Raad te moeten adviseeren, op het gedane verzoek afwijzend te beschikken. 13. Mededeelingen. Middenstandscentrale. Gisteravond hielden de besturen van de drie Middenstandsvereeni- gingen ter plaatse een gecombineerde vergade ring in hotel Flora alhier. De voorzitter, de heer P. Klaver, opent de vergadering en heet de aanwezigen hartelijk welkom. Het deed spr. goed, te zien, dat er zooveel belangstelling' bij de besturen bestaat, dat allen tegenwoordig zijn. Altoos heeft spr. geijverd voor den middenstand en hij zal dit blijven doen zoolang het hem gegeven is. Het was voor spr. een groote eer, dat de besturen hem waardig gekeurd hebben, hun vergaderin gen te presideeren. Toch moet spr. verzoeken, een ander voor hem in plaats te nemen. Hij acht n.l. het voorzitterschap dezer combinatie moeilijk vereenigbaar met zijn functie van wet houder. Daar de voorzitter bij zijn besluit blijft, wordt in zijn plaats gekozen de heer F. J. A. J. van Gennip. De heer Klaver zal nu plaats vervanger zijn en allen mogen op steun reke nen. Ingekomen is een antwoord van B. en W. inzake het parkeerverbod in de Hoofdstraat. Alhoewel deze kwestie de volle aandacht heeft van B. en W. kan het college mede aan de hand der gedane telling nog geen verande ring aanbrengen. De secretaris deelt nog mede, dat de con ferentie, welke het bestuur gehad heeft met B. en W. en de verschillende armbesturen hier ter plaatse, inzake het verstrekken van steun in natura zeker de gewenschte gevolgen zal hebben. De heer Schoonderbeek brengt ter sprake den nachtveiligheidsdienst. Na discussie wordt be sloten af te wachten, dat deze zaak van het particulier initiatief zal uitgaan; gebeurt dit, dan zal zooveel mogelijk worden gesteund. Wel licht zouden enkele werkloozen er een beschei den werkkring in kunnen vinden. Bij de rondvraag wordt ter sprake gebracht het houden van een winkelweek of winkelbeurs. Besloten wordt, dat elk bestuur zoo spoedig mogelijk een vergadering zal uitschrijven voor haar leden, waar de zaak besproken wordt, waarna een commissie kan worden benoemd, die de zaak verder uitwerkt. Opgemerkt wordt, dat aan deze te houden beurs of winkelweek alleen de leden der ver schillende vereenigingen zullen kunnen mee doen. Hierna sluiting met een toepasselijk dank woord. KruisverbondMaria-Vereeniging Bovenge noemde vereenigingen hielden een gecombi neerde vergadering in ner Patronaatsgebouw. In zijn openingswoord sprak d'e voorzitter, de heer J. Verzeilbergen, den wensch uit dat het nieuwe seizoen weer vruchtbaar moge zijn voor het werk der drankbestrijding. Na voorlezing der notulen gaf mej. A. van Houten een uitvoerig verslag der jaarvergade ring van den Diocesanen Mariabond, gehouden op 3 Augustus. Uitvoerige besprekingen volgden over de ma nier om de wintervergaderingen meer aantrek kelijker te maken. Besloten werd dit doen door het geven van lichtbeelden en het houden van lezingen. Vervolgens werd nog besproken de te houden speldjesdag, waarvoor de voorzitter aller me dewerking inriep. Na geanimeerde rondvraag volgde het ge bruikelijke gebed. Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 3 gevallen van rood vonk en 4 gevallen van diphtherie voorgevallen. Keurloonen. Bij Kon. Besluit van 27, 8, '32, is door de Kroon goedgekeurd de wijziging van de verordening op de heffing van keurloonen van den vleeschkeuringsdienst, kring Lisse, om vattende de gemeenten Lisse, Sassenheim, Noordwijkerhout en Voorhout. Ontvreemding Heerenrijwiel. Bij de politie alhier is aangifte gedaan van de ontvreemding van een heerenrijwiel op 18 September 1932. Geslaagd. Voor het Doctoraal examen in wordt door het gebruik van ,.Zij"-Crême, frisch en zacht als een rozeblaadje. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent. de Geneeskunde slaagde te Amsterdam onze plaatsgenoot de heer Th. J. H. M. v. Beek. RINGSTEKEN Onder goede weersomstandigheden had gis teren het traditioneel geworden feest plaats van de vereeniging „Santpoort's Ringrijden." Evenals vorige jaren was er veel belangstel ling en ook de deelneming liet niets te wen schen over. Des morgens werd het ringsteken per rijwiel gehouden, waaraan door 32 dames en 18 heeren werd deelgenomen. De dames Bos, v. Donselaar en Böhm legden beslag op den eersten, tweeden en derden da- mesprijs. De heeren Duineveld, Aris en Van Vliet wer den winnaars der heerenprijzen. Te 1 uur werd het ringsteken per paard en tilbury begonnen, waaraan 45 dames en even veel heeren deelnamen. Na vinnigen strijd was het resultaat: 1ste prijs dames: mevr. Witte- manSpanjaard (deze legde daardoor voor de derde maal in vijf jaar beslag op den wissel- prijs, het verzilverde theeservies, dat zij dus de finitief in bezit kreeg); 2e pr. mevr. Hemke; 3e pr. mevr. Meijer; 4e pr. mej. Vink; 1ste troostprijs mevr. A. Rutte; 2e troostprijs mevr. G. van Tunen. lste Prijs heeren: v. Schie; 2e pr. J. Schoorl; 3e pr. G. Metzelaar; 4e pr. D. Penzen; lste troostprijs W. van Tunei); 2e troostprijs H. H. Meijer. Na afloop reden de winnaars, voorafgegaan door de fanfare ,,Wilhelmina" door het dorp. Een mooi vuurwerk volgde als slot van den uitstekend geslaagden dag. Crisiscomifcé A.s. Maandag houdt het Plaatselijk Nationaal Crisiscomité een vergade ring in de burgerzaal van het Gemeentehuis. In deze vergadëmg zal de toestand der nood lijdenden onder de oogen worden gezien. Het plan is, in October weer een groote collecte te houden. Van de opbrengst hiervan zal het af hangen of aan de vele aanvragen om steun gehoor gegeven zal kunnen worden. Het comité doet daarom een ernstig beroep op allen om naar best vermogen bij te dragen. Noodlijdende kweekers Gezien den nood toestand onder de kleine kweekers hebben deze, in vereeniging, plannen beraamd ter leniging van den nood. Naar wij vernamen zullen re- geeringsmaatregelen worden gevraagd. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is in deze gemeente een geval van diphtherie voorgevallen. Burgerlijke Stand. Geboren: Hendrik, z. van J. Spaargaren en J. ter Burg; Cornelis Jo seph Ignatius, z. van C. Berg en E. G. Rotte veel. Overleden: Gerrit van Til, oud 71 jaar. Ondertrouwd: Aart Pluim, 41 jaar en Antje Cerarda Ciggaar, 37 jaar; Gerhard Klein Kra nenburg en Maria Geertruida du Croix, 32 jaar. Poststation. Met ingang van 1 October a.s. wordt het postagentschap van den heer Wolff aan de Zeestraat opgeheven. Deze sluiting zal voortaan geregeld gedurende het winterseizoen plaats vinden en wel van 1 October tot en met 31 Mei. X Besmettelijke ziekten In de afgeloopen week zijn in deze gèmeente 2 gevallen van rood vonk voorgevallen. POGING TOT ZELFMOORD Dinsdagmorgen heeft een 24-jarig bewoner van „De Uitkomst" zich van het leven trachten te berooven door zich met een geladen buks in de linkerborst te schieten. Het wapen scheen echter niet gevaarlijk genoeg te zijn, aangezien de kogel niet tot de longen is doorgedrongen. Door broeder van Dam werd de eerste hulp ver leend, waarna de man naar het ziekenhuis is overgebracht. Zijn toestand is echter niet le vensgevaarlijk. Het wapen is door de politie in beslag genomen. COMMUNISTISCHE MEETING OP DE BURGT. Na afloop der opening der Staten-Generaai te den Haag, alwaar ook een aantal Zaandam- sche communisten per vrachtauto waren heen getogen, werd bij den terugkeer der vracht auto's een meeting georganiseerd op den Burgt, alwaar een 3-tal communisten het woord voer den, en het verloop van de relletjes in den Haag in kleuren en geuren werd verteld. De politie behoefde niet handelend op te treden dan enkel bij aankomst het vrij houden der verkeerswegen. JUBILEUM-UITVOERING R. K. HARMONIE Het programma voor de jubileum-uitvoering der R. K. Harmonie op Zondagavond a.s. in het R. K. Vereenigingsgebouw te geven is als volgt samengesteld 1. Opening en beschouwing over de afgeloo pen tien jaren, waarna gelegenheid zal worden gegeven tot complimenteeren der jubileerende vereeniging. 2. My Regiment, marsch, H. L. Blanken burg. 3. Fragmenten uit L'Arlésienne, G. Bizet, arr. L. Christol. a. Prelude, b. Menuet, c. Entre- acte et final. 4. Suite Oriëntale, F. Popy. 5. a. Jubileummarsch, A. A. de Groot b. Jubileummarsch, S. Vlessing. RIJWIELDIEFSTAL Door een arbeider, werkzaam bij de verbree ding van het Noordzeekanaal ter hoogte van de fabriek „Vrede" is aangifte gedaan dat uit een aldaar staande keet zijn rijwiel is gestolen. Eveneens is door een bewoner der Zeemanstraat aangifte gedaan dat een hem toebehoorend rijwiel is gestolen AMSTERDAM. Aangevoerd door 12 botters be nevens consignatiezendingen. Afgeslagen aan de Gemeente Vischhal, De Ruyterkade, Amster dam. Besomming der botters 84.10175.88; Handschol per kist 1718; Kleine schol 5.50 8.50; Schar 2—3.50; Middel tongen per K.G. 1.10—1.30; Kleine tongen per 10 stuks 45—90: Uit de hand verkocht op het buiten terrein: Aal per pond 3050; Bot per pond 2025; Garnalen per mand 57. ALKMAAR 21 Sept. 1932. Exportveiling Aardappelen per 100 K.G. f 1—1.80; Andijvie per 100 stuks f 0.40—1.80; Augurken per 100 pond f 5—21; Kloemkolo I f 8—12.50; Bloem kool II f 1.50—4.50 per 100 stuks. Druiven per 100 pond f 15—22; Groene kool per 100 stuks f 2.90—6.70. Kropsla per 100 f 0.40—3.80; Knol- selderie per 100 f 3.80—5.20; Meloenen per 100 stuks f 5—24; Peren per 100 pond f 5—14; Prei per 100 bos f 3.80—6.20; Postelein per bakje 2272 ct. Rabarber per 100 bos f 4; Roode kool per 100 stuks f 2.20—6.20: Selderie per 100 bos f 0.50—1.30; Spinazie per bakje f 1.05— —1.36; Snijboonen per 100 K.G. f 5—21; Sper cieboonen, dubbele per zak f 0.301.85; Uien per 100 K.G. f 0.602.60; Wortelen per 100 bos f 1.50—5. AVENHORN, 20 September 1932. Vroege aardappelen: Groote Schotsche 0-65—1.20 per 100 Kg., aanvoer 6000 Kg.. Kleine Schotsche 1,651.90 per 100 Kg., aanvoer 5000 Kg.; Groote Due W. 0.80—1 per 100 Kg., aanvoer 15.000 Kg.; Roode kool 0.60—2.20 per 100 Kg, aanvoer 20 0000 Kg.; Gele kool 12,5 per 100 Kg., aanvoer 5000 Kg.; Groene of Putjes kool 2.903 per 100 stuks, aanvoer 4500 st.; Cantonner witkrop 1,803,30 per 100 st., aan- voer 1000 stuks; Uien: Groote maat 2,703; Gewone maat 2,603; Drielingen 2.10 2,50; Nep 5.606,80 per 100 Kg., aanvoer 45000 Kg.; Bieten: Groote 4.505.70 per 1000 stuks, aanvoer 60 000 stks. Kleine 3,104.50 per 1000 stuks, aanvoer 15000 stuks; Augurken: Grof 0,35—0,35; Basterd 0.33—0.33; Stek 0.100.10; Bommen 0,100,10 per mand, aanvoer 1000 manden van 6 Kg; Slaboonen: Dubbele z. dr. 0.651.90 per zak, aanvoer 1950 zak van 7ó Kg.; Wortelen: Flakkee 1.50 1.70 per 100 Kg., aanvoer 3500 Kg, BARNEVELD, 22 Sept. Aangevoerd 1075.000 kipeieren. Prijs 4.254.90. Handel redelijk. HEM, 21 Sept. Zuider Kogge. Slaboonen 3.908.60, Snijboonen 6.9013.90, Augurken 1—21, Andijvie 0.70—1.70, Meloenen 5—23, Wil liams 916, Trosperen 3.207.30, Maagdeperen 9—16, Druiven 3040, Bon Louis 19J39, Tri umph 18—22, Graciolen 5.105.60, Nep 2.80— 3.Drielingen 11.05. HONSELERSDIJK, 21 Sept. 1932. Black Ali cante 1720; Gros Colman 1221; Druiven Blauwe 1422; Druiven Witte 1526; Gros Ma- roc 1723. Muscaat 24 ct. per pond; Meloenen le soort 1423; idem 2e soort 1 11/412; Per ziken le soort 5 1/28; 2e soort 4 3/4—61/2 per stuk. Tafelappelen 9; Tafelperen 1325 ct. per Kg.; Aardappelen groote 3341 ct. per 25 Kg.; Stoofappelen 56 1/2; Stoofperen 5 1/2 —9 1/2 per Kg.. Bloemkool le soort 1.758; Komkommers W. le soort 37.50; Roode kool 25,50; Savoye kool 2.256 per 100 stuks; Snijboonen 3541; Andijvie 4065; Princesse- bocnen dubbele 271/2 per Kg.; Selderij 0.80 1.20; Peterselie 0.55; Prei 1.50 per 100 bos; Tomaten B 2775 per 12 1/2 Kg.. Sprui ten 5 1/2 per Kg.; Postelein 9 per Kg. 'S HERTOGENBOSCH, 21 Sept. 1932. N.C.B. Bossche Veiling van Land- en Tuinbouwpro ducten. Bonne Louise d'Avranche 0.12—0.25 p. K.G.; Beurré Hardi 0.12—0.21 p. K.G.; Beurré de Merode 0.100.14 p. K.G.; Beurré d'Ham 0.080.12 p. K.G.; Triumph de Vienne 0.08 0.25 p. K.G.; Williams 0.8—0.11 p. K.G.; Du- randeau 0.07—0.13 p. K.G.; Doyenne de Co- mice 0.16—0.18 p. K.G.; Maagdeperen 0.03— 0.09 p. K.G.; Bergemotperen 0.06—0.09 p KG; Transparant de Cronsel 0.070.15 p. K.G.; Signetillis 0.040.17 p. K.G.; Notarisappel 0.10 0.11 p. K.G.; Oranje reinet 0.050.14 p K.G; Landsberger reinet 0.150.16 p. K.G.; The Queen 0.140.15 p. K.G.; Prins Albert 0.04 0.17 p. K.G.; Princes Noble 0.090.10 p. K.G.; Goudreinet val 3.106.40 p. 100 kilo; Sterappel val 3.207 p. 100 kilo; Bellefleur val 2.70—4.10 per 100 kilo; Perziken 0.261.80 per 10 stuks; Druiven 0.130.20 p. pond; Meloenen 0.04— 0.16 p. stuk; Spinazie 0.070.12 p. kilo; Krop sla 0.501.90 p. 100 krop; Andijvie 0.701.30 p. 100 struik; Bloemkool le 0.150.16 p. stuk; Bloemkool 2e 0.060.12 p. stuk; Roode kool 2.70—5.60 p. 100 stuks; Witte kool 2.80—3.10 p. 100 stuks; Savoyekool 1.805.40 p. 100 St., Spercieboonen 0.06—0.17 p. kilo; Rentegevers 0.080.19 p. kilo; Stoksnijboonen le 0.160.25 p. kilo; Kassnijboonuen 0.33 p. kilo; Wortels 1.10—3.60 p. 100 bos; Komkommers 0.70—2.60 p. 100 stuks; Prei 0.07—0.08 p. bos; Tomaten 0.10.06 p. pond. POELDIJK, 21 Sept. Coöp. C. W. S. But terfly 1.60—1.90, Columbia 1-60, Rosalandia 1.20 —2.80, Am. Anjers 3.60—6.80, Calla 10, Vuur pijlen 2.30—3.30, Puiling 13—18, Rayonanthe 6—10.—, Mona Davis 11—14, Red Majestic 21, Edward Page 1520, Blauche du Poitou 45, Louis Cerm. 15, Rose Day 11 per 100 stuks. Plumosa 1728, Sprengeri 1218, Gladiolen 4 17, Dahlia 4—14, Zinnia 10—14, Freesia 12—20, Chab. Anjers 5—15, Trosrozen 15—24, Phoenix 6—14, Gold Flinder 812, Harvester 7—9, Grandfort 16—20, Asters 5—8, Physalis 25—26 per bos. POELDIJK, 21 Sept. Bloemenveiling „Het Westland". Puiling 914, Red Majestic 49, Edward Page 13—18, Gerbera 4, per 100 stuks. Phoenix 47, Gold Finder 45, Harvester 68, Juliana 7, Chab. Anjers 35, Galardia 9, Del- finium 3, Geranium 3, Sprengeri 4, Plumosa 7, per bos. POELDIJK, 21 Sept. Ver. Groenten- en Fruitveiling. Black Alicante 1721 1720; Gros Colman 1521; Druiven Blauwe 1523; Druiven Witte 18—25; Gros Maroc 20—23 p. pond; Meloenen le soort 1428 1323; id. 2e soort 310 310; Perziken le soort 1217; id. 2e soort 7—10; id. 3e soort 3—5 per stus: Tafel-appelen 7.5010; Tafel-peren 1631; Stoof-appelen 69; Stoof-peren 68.50 per 100 K.G.; Komkom. W. le soort 4—7; Jepers 25— 80; Sla le soort 70—1.20 per 100 st.; Snijboo. nen 34—42 33—41 p. K.G.; Princesseboonen dubbele 1640 2140 p. 8 K.G.; Tomaten A 40—75; id. B 85—1.—; id. C 25—65 p. 12 K.G.; Uien 45—50 p. 50 pond. WINKEL, 21 Sept. Markt Appelen 4—14, Peren 2—18, Tomaten 24, Slaboonen 2— 4, Snijboonen 3—8, Aardappelen 1—1.20 per 50 K.G. Andijvie 0.50—1.30, Meloenen 2—16, Komkommers 38, Wortelen 3—4 per 100 st. GOUDA, 22 Sept. Veemarkt. Aangevoerd in totaal 3025 stuks. 96 slachtvarkens; Vette van 12^ tot 13% ct. per pond; levend met 2 pCt. korting; Londensche van 12 tot 13 ct p. pond; levend met 2 pCt. korting; Zouters 15 ct. per pond; 823 magere varkens; 8 tot 14 per stuk; 1553 biggen; 3 tot 5 per stuk; 7 runderen 125 tot 175 per stuk; 19 nuchtere kalveren 3—5 per stuk; 23 bokken en geiten; 2 tot 5 per stuk. Handel alle soorten stug. Algemeene markt: 904 partijen kaas. le kwal. met rijksmerk 27 tot 31; idem 2e kwal 22 tot 26; Zware 34. Handel matig. 760 ponden boter. Goeboter van 80 tot 85 per pond; Weiboter van 70 tot 75 per pond. Handel vlug. 84000 eieren. Kipeieren van 4 5 per 100 stuks; Eendeieren van 2.803.80 per 100 stuks. Handel matig. Coöperatieve Zuid-Hollandsehe Eierveiling g. a (CZHE) te Gouda. Aanvoer 82000 Kip eieren. Prijzen 56-58 KG 3.90—4.— 58-60 KG 4—4.20; 60—62 KG 4.20—4.40; 62-64 4.40— 4.80; Bruine 60-65 4.30—5.—; Kleine eieren 2.803.Aanvoer 300 Eendeieren. Prijzen: 3.per 100 stuks. BINNENLANDSCHE HAVENS IJMUIDEN. Aangekomen 20 Sept.: Venus (Duitsche) s. R'dam; Easingwold, s. Gools; San Francisco Maru, s. Liverpool (voor Liverpool) 21 Sept.: Thornlea, s. West-Afrika; Iris, s. Kopenhagen; Helder, s. Chili; Kate Hamm, s. R'dam (voor Wormerveer). Vertrokken 20 Sept.: Flora, s. Newcastle; Kriemhild s. Danzig; Coldorest s. Londen; Flandria (Zweed) s. R'dam; Mavis s. Londen; Methan m.s. idem. 21 Sept.: Nieuwkerk ss. Oost-Afrika via Ant werpen. IJMUIDEN. Vertrokken 21 Sept.: Nieuwkerk, s Oost-Afrika via R'dam en Antwerpen. IJMUIDEN, aangekomen 20 Sept.: West-Indië; Aurora, s., Middell. Zee. Tringa, s., LiverpoolSimon Bolivar, s.. Vertrokken 19 September: Hercules, s., Hamburg; Oberon, s., Grange mouth. 20 September: GeUivare, s., Einden; Rijn, s., Newcastle. IJMUIDEN, 22 September Rijksvischafsiag Tarbot 1.20—0.75 per K.G.; Griet 30—17.50 per 50 K.G.; Tong 1.40—0.55 per K.G.; Middel schol 36.00; Z Schol 35—30; KI. Schol; 29—4.30; Schar 14—6; Tongschar 30.00; alles per 50 K.G.; Rog 3219 per 20 stuks; Vleet 3.501 per stuk; Pieterman en Poon 76 per 50 K.G.; Groote schelvisch 2216.50; middel schelvisch 16.50 14; kleine middel schelvisch, 148.80; kleine schelvisch 10.505.90 alles per 50 K.G.; Kabel- jouw 5620 per 125 K.G.; Gullen 9.501.65 P- 50 K.G.; Leng 160 per stuk; Wijting 330—1.45 per 50 K.G.; Makreel 15—6 per 50 K.G.; Ver- sche haring 2.651.75 per kist. Staat van besommingen van de heden aan den rijksvischafslag aangekomen stoomtrawlers: H. C. 263 3500, Alma 2600, Ewald 3300, Ome- ring 3300, Rijnstroom 1600, Sperwer 2200, IJszee 3200, Olympia 1900, Eveline 1900, Reiger 1900, Zeehond 1500. Kotters: E 392 1300, E 8 540. Loggers: K.W. 154 600. AMSTERDAM. Aangekomen 20 Sept.: Venus (Duitsche) R'dam, ledig, De Ruyterkade, Van Es van Ommeren. 21 Sept.: Easingwold, Cools, steenkolen, Riet landen, De Humber Handel Mij.; Thomela, W - Afrika, cacao, Javakade, Wambersie Zn.; Iris, Kopenhagen, stukgoed, Levantkade, Verg. Cargadoorskantoor; Helder, Chili, stukgoed, Su- rinamekade, vrachtmail. Amsterdam aangekomen 20 Sept.: Tringa, Li verpool, stukgoed, Handelskade, Holl. Stoomb. Mij.; Simon Bolivar, W.-Indië, stukgoed, Suri- namekade, Vrachtmail; Aurora, Middl. Zee, stukgoed, Surinamekade, Verg. Cargadoorskan toor. HALCYON LIJN VREDENBURG, 15 Sept. van Rosario te B - Aires. HOLLAND—AUSTRALIË LIJN GAASTERKERK, 20 Sept. van R'dam naar Bremen. HOLLAND—O.-AZIE LIJN OUDERKERK, uitreis, 19 Sept. te Yoko hama. ZUIDERKERK, uitreis, pass. 19 September Perim. HOLLAND—AFRIKA LIJN NIJKERK, 19 Sept. van Dar es Salaam naai Zanzibar. NIEUWKERK, vertrekt 21 Sept. v.m. van Amsterdam naar Rotterdam. KON. HOLL. LLOYD. MONTFERLAND, thuisreis, 17 Sept. v> Rosario. HOLLAND—AMERIKA LIJN DRECHTDIJK, R'dam n. Pacific Kust, 1 Sept. van Cristobal. DELFTDIJK 20 Sept. van R'dam te San Fran cisco. DAMSTERDIJK, 19 Sept. van Los Angeles naar Rotterdam. KON. NED. STOOMBOOT MIJ. ACHILLES, 20 Sept. van Genua n. Palermo. BOSKOOP, 21 Sept. van Hamburg te Antw. (Niet officieel) Trekkirg van Donderdag, 23 September 1932 5e klasse, 4e HJst HOOGE PRIJZEN 1000 20433 400 14637 200 1578 100 2034 3669 13152 14733 16677 19093 21253 21575 Priizen van f 70 412 425 472 531 568 768 963 1305 1370 1446 1505 1524 1536 1602 1625 1713 1789 1803 1827 1842 1861 1902 2453 2509 2774 2915 3180 3250 3390 3763 3765 3788 3864 3909 4094 4591 4597 4773 4858 5080 5081 5136 5241 5274 5458 5493 5637 6124 6473 6677 6708 6869 6903 7170 7422 7429 7790 7812 7904 8048 8237 8249 8387 8440 8586 8686 8700 9111 9320 9656 9863 9892 10091 10113 10838 11089 11199 11324 11650 11833 11877 12201 12217 12237 12441 12507 12715 12802 12816 13070 13446 13524 13543 13728 13783 13310 13893 13995 14141 14175 14321 14551 14556 14763 14884 14970 15108 15170 15172 15247 15316 15383 15427 15497 15589 16758 15809 16031 16137 16259 16292 16492 16666 16716 16794 16882 16970 17012 17015 17126 17291 17439 17465 17488 17688 17993 18029 18146 18222 18224 18312 18313 18830 18857 18904 18949 19076 19202 19230 19426 19534 19771 19853 19927 20053 20526 20561 20614 20660 20662 20766 21136 21137 21295 21366 21439 21794 31823 21843 22108 22115 22227 22243 22464 22508 22604 22861 22971 23039 23079 23124 23918 23938 19 364 809 1351 1651 2324 2610 2858 3193 3510 3939 4387 4738 5123 5530 5819 6246 6563 6844 7669 7896 8215 8865 9067 9282 9558 9897 10222 10558 11056 11438 12015 12694 13080 13578 13839 14220 14774 15041 15246 15444 15883 16077 16316 16614 16954 17341 18079 18508 18930 19200 19542 19860 20263 20846 21058 '1623 21893 12175 32523 23005 23178 "3601 3837 63 371 959 1380 1681 2355 2613 2871 3302 3607 3998 4444 4799 5143 5585 5906 6350 6572 6929 7699 7928 8357 8929 9089 9298 9613 9910 10348 10625 11078 11495 12089 ■12711 13098 13611 14003 14222 14813 15090 15278 15450 15889 16135 16336 16645 16991 17347 18142 18518 18941 19220 19603 19928 20269 20886 21070 21626 21997 22179 22548 23064 23232 23637 23924 72 407 1011 1462 1700 2381 2617 2876 3331 3752 4009 4483 4823 5149 5608 5973 6371 6605 7291 7708 8030 8380 8944 9091 9405 9642 9954 10411 10834 11139 11739 12116 12811 13213 13653 14024 14237 14816 15126 15325 15711 15891 16142 16412 16706 16994 17527 18167 18601 19010 19226 19635 19950 20374 20937 21072 21649 22030 22230 22584 23075 23286 23641 23968 NIETEN 149 164 530 1158 1568 1807 2394 2718 2933 3478 3886 4166 4488 4943 5233 5678 6022 6431 6695 7417 7768 8077 8582 8993 9149 9457 9661 513 1036 1501 1792 2385 2633 2888 3447 3885 4048 4485 4880 5151 5661 5995 6393 6629 7411 7729 8071 8563 8987 9144 9450 9657 10029 10051 10416 10441 10835 10896 11276 11284 11874 11962 12263 12452 12914 12992 13358 13371 13662 13690 14064 14073 14368 14416 14857 14858 15135 15152 15349 15363 15782 15786 15892 15908 16169 16178 16416 16424 16760 16785 17025 17030 17684 17846 18198 18210 18654 18737 19104 19115 19250 19352 19677 19724 19999 20065 20430 20543 20944 20963 21117 21133 21685 21717 22064 22093 22238 22284 22645 22658 23076 23089 23298 23313 23643 23663 226 537 1285 1571 1828 2555 2755 2948 3491 3890 4181 4497 4983 5346 5695 6028 6477 6742 7449 7778 8189 8630 8996 9162 9558 9665 10161 10462 10923 11297 11986 12500 13034 13425 13714 14099 14519 14975 15176 15402 15828 15928 16238 16468 16823 17154 17862 18296 18777 19141 19360 19763 20094 20582 20991 21407 21861 22111 22333 22745 23128 23365 23714 241 657 1295 1603 1935 2559 2818 3010 3499 3914 4216 4513 5058 5449 5792 6115 0504 6758 7458 7801 8211 8650 9010 9163 9465 9717 10199 10502 10924 11299 11992 12551 13030 13531 13808 14111 14580 14992 15218 15437 15848 15964 16257 16472 16875 17307 17902 18439 18395 19156 19376 19821 20171 20768 20993 21448 21863 22135 22412 22771 23144 23494 23720 302 759 1300 1609 2112 2571 2822 3049 3928 4351 4541 5076 5499 5814 6117 6514 6759 7475 7892 8213 8736 9025 9259 9555 9794 10201 10513 10952 11409 11999 12645 13041 13548 13812 14214 14771 15027 16234 15439 15878 16054 16272 16567 16878 17329 17931 18462 18899 19180 19412 19855 20243 20796 21014 21528 21881 22140 22462 22799 23145 23570 23775

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2