Oud-eerste klassers winnen H. F. C. OP DREEF HOEK- 6» w9oal MAANDAG 26 SEPTEMBER E.D.O. op den goeden weg D\£N R.K.A.V.Geel-Wit 2—4 De uitslagen D. W. S. bereikte in Baarn de dubbele cijfers Tweede klasse A EERSTE KLASSE A A. R. C. I—S. D. E. 1—3 °p het A. R. C.-terrein aan den Westerweg Alkmaar; had gisteren bedoelde wedstrijd Plaats, waarbij de Wormerveerders zich hun Maats in de eerste klasse waardig hebben ge toond. EERSTE KLASSE B Z. P. C. IConstantius I 40 The Unity I—The Victory I W. F. C.—Alc. Victrix 2—2 H.R.C. I—E.D.0.12—6 T. O. G.Kinheim 15 V.V.A.—D.E.C. 1—5 Tweede klasse B B. F. C.Hercules 13 VeloxAlphen 83 BaarnD. W. S. 110 H. F. C.Bloemendaal 50 De SpartaanA. F. C. 21 ATHLETIEK LOOP DOOR BUSSUM Meyer slaat Toorenenburg POLEN—TSJECHOSLOWAKIJE Zwitsersche Marathonloop WATERPOLO ZAANSCHE ZESSTEDENLOOP H. Z. EN P. C. PROMOVEERT LAWNTENNIS WERELDKAMPIOENSCHAP Kozeluh en Burke winnen HOCKEY HOCKEYDAG TE AMSTERDAM Kampioenschap snelwandelen 25 K. M. ZWEMMEN Wedstrijd over 1 K. M. in den Amstel PAARDENSPORT COURSES TE DUINDIGT va" BUITENLANDSCHE VOETBALKRONIEK GOLF DUITSCHLANDNEDERLAND Nederland wint wederom DAMMEN DAMCLUB P. T. T. Geel-Wit, dat de vorige week in de tweede klas debuteerde met een overwinning op G.V.O. Is er in geslaagd op een geheel uit vorm zijnd R.K.A.V. een verdiende overwinning te behalen. Voor rust weet Geel-Wit twee goede doel punten te maken, terwijl R.K.A.V. slechts één •haal het net weet te vinden. In deze periode Vooral wordt er door de zwartwitten buitenge woon slecht gespeeld, zoodat men tenslotte nog blij mag zijn dat de rust maar met een 21 achterstand inging. Na de hervatting wordt er wel iets beter aangepakt, doch doelpunten blijven uit. Wan neer er dan ongeveer een half uur gespeeld is Weet Geel-Wit zelfs een derde doelpunt te hiaken waarmede het pleit beslist is. Wel ziet R.K.A.V. nog kans een tweede doelpunt te scoren, maar in een gelijk spel schijnen de Spaarnestad-bewoners geen idee te hebben, Want even voor het einde brengen ze den eind stand op 42. le Klasse A A.R.C. 1—S.D.E. 1 1—3 B The U. 1The V. 1 14 ZPC 1Const. 1 40 C de Meer 2India 1 33 DSS 1HBC 2 5—0 St. L. 1—Cone. 1 41 D Celer 1Oliveo 1 29 Gr. Wil. 2Act. 1 62 Leon. 2Westl. 1 21 2e klasse B WE 1Vitesse 2 22 C G. Vier 1Vict. 1 60 A'cl ijk 1—PVCB 1 1—2 O. Zw. 1—St. M. 1 1—2 Heserve 2e klasse maken, want nog viermaal werd de T.O.G.- keeper gepasseerd (15). De ploeg van Kinheim speelde een snel open spel en viel over het geheel genomen zeer mee. Bij T.O.G. ontbrak het de voorhoede aan de noodige doortastendheid, terwijl ook het schie ten zeer zwak was. Gsp. Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt. Gem. A RKAV 2—Vol. 3 Zwal. 2—VIC 2 B TYBB 2—G. Wit 2 Lisse 2DSS 2 O. Gez. 2—HBC 3 3e klasse D SVF 1The Vic. 2 St. L. 2—PVCB 2 Cst. 2The U. 2 F VVP 1—Velo 1 KRVC 1—Valk. 1 VAC 1—DVS 1 G Spart. 4—TOG 1 Aeol. 2M. An. 1 SGV 2—Celer 2 Reserve 3e klasse C Wilskr. 3—G. IV 2 D.O.S.S. 2—de Meer 3 D T.Y.B.B. 3Sant poort 3 E P.F.C. 2—Wilh. 2 G.D.A. 3—D.H.L. 3 Westl. 2Gr. Flo- ris V 2 4e klasse D D.S.S. 3—Victr. 2 F V.A.L. 1—R.V.V. 1 Valken. 2S.D.S. 2 G Olympia 1Celer 3 4—9 0—4 1—2 2—2 5—0 1—3 5—4 0—1 2—4 12—1 6—3 5—3 2—2 0—3 9—2 2—2 3—2 1—3 4—1 6—2 0—8 3-13 1—2 Aanvankelijk ging de wedstrijd gelijk op, doch sPoedig toonde S. D. E. haar meerderheid in bet veld, hetwelk zij in een doelpunt tot uit lokking wist te brengen. Kort daarna gaf men ben a. R. C.-doelman andermaal het nakijken. A. R. c. is langzamerhand wat los gekomen oefent 'n zwaren druk uit op het S. D. E.- boel. Een hard laag schot van den Alkmaar- Bchen midvoor verkleint den achterstand 21. Na de rust beheerscht A. R. C. in de eerste belft het veld, maar de Wormerveersche boelman was niet te genaken. Een plotselinge doorbraak van de S. D. E.- v°orhoede wordt met een doelpunt besloten, ®-l. Ondanks hard werken en verandering van °Pstelling aan de zijde van A. R. C. komt met bezen uitslag het einde. De scheidsrechter leidde over het algemeen Êoed. Zoo heeft dan Z.P.C. deze competitie ingezet biet 'n 4O-overwinning op Constantius. Voor de rust had het spel van weerszijden Geinig te beteekenen, al liep C. hard van sta pel. Het eenige doelpunt in deze periode werd met u ver en hard schot gescoord door den Z.P.C.- back, waarbij keeper en bal tegelijk in het doel "elanden. Eerst na de rust kwam C., gesteund door den ^itid, gevaarlijk opzetten; een verrassende floorbraak leverde Z.P.C. evenwel 'n tweede punt °P. Weer kwam C. terug en menige aanval volg- ■e> doch de Z.P.C.-verdediging was niet te Passeeren. Geruimen tijd blijft de stand 20 en is C. ^bbetwist de meerdere. Z.P.C. weet dan den bruk te boven te komen en als C. langzamer hand raakt uitgespeeld, neemt Z.P.C. het spel beheel in handen. Nog driemaal hebben zij suc- Bes, waarvan een doelpunt geannuleerd wordt, baar volgens 'n Z.P.C.er het uitzicht van den ^■-doelman belemmerd werd, terwijl een kopbal, bie tegen de lat terecht kwam, zeker beter lot Wrdiend had. Te schrijven, dat C. een tegen- Pknt verdiend had, zou afbreuk doen aan het Bchitterende werk van de Z.P.C.-achterhoede op bezen middag. Vermeld zij nog, dat het Z.P.C.-elftal op één Wijziging na onveranderd gebleven is, terwijl bij c- verschillende nieuwe gezichten te zien wa len. Wanneer de scheidsrechter om 2.30 laat be ginnen, komt Victory geheel voltallig in het Veld, Unity met twee invallers. Direct is Victory biet orkaan mee in deen aanval. Overdonde- stormen zij op de The Unity-veste af en voor bat men het weet heeft Unity een 2O-achter band. Unity, van den schrik herstellende, on- berneemt eenige mooie aanvallen. Wanneer een bitbal van de doellat weer het veld in dringt en ingezet wordt, geeft scheidsrechter Soal (0—3). Niet ontmoedigd, speelt Unity door etl behoudt het beste van het spel. Na rust hetzelfde snelle spel. Unity is direct }b aanval. Na goed sluitend spel doelpunt Uni ty door W. Noteboom! Schitterend! Unity blijft 'b den aanval en Victory moet alle zeilen bij dtten om doelpunten te voorkomen. Heide partijen doelpunten tenslotte nog één' ®haal, zoodat de Weespenaren met 42 win- hen. Zeeburgia 2 2 4—0 4 2.00 E.D.O. 2 2 9—2 4 2.00 W.F.C. 2 1 1 7—5 3 1.50 D.E.C. 2 1 1 8—6 2 1.00 Kinheim 2 1 1 5—4 2 1.00 H.R.C. 2 1 1 6—9 2 1.00 T.O.G. 2 1 1 4—6 2 1.00 Alc. Victr. 2 X 1 5—6 1 0.50 Z.V.V. 2 2 1—5 0.00 V.V.A. 2 2 1—7 0.00 In een van beide zijden matig gespeelden wedstrijd hebben W. P. C. en Alcmaria de pun ten gedeeld. Toegegeven moet echter worden, dat de sterke wind, welke van doel tot doel stond, veel afbreuk deed aan het spel. Daar W. F. C. den toss won, kreeg Alcmaria het eerst den wind tegen. Direct na den aftrap pakte W. F. C. flink aan en reeds aanstonds ontstonden voor het Alcmaria-doel gevaarlijke oogenblikken, voor- loopig zonder resultaat. Daarna kreeg Alcmaria een kans toen De Jong een mooi schot loste; de W. F. C.-doelman stopte het harde schot mooi. Gesteund door den wind bleef W. F. C. in de meerderheid, maar buitenspel doet eenige kansen verloren gaan. Na 10 minuten spelen krijgt Alcmaria's links binnen een prachtkans, doch hij schiet juist te gen den doelman aan. Wanneer een kwartier gespeeld is, kan de Alcmaria-doelman een ver schot van rechts niet klem vast krijgen en de terugspringende bal wordt ingeschoten 10. Nog geen twee minuten daarna wordt Schok ker wat al te gemakkelijk gepasseerd en het is 2—0. Men vreest het ergste voor Alcmaria, maar de Alkmaarders herstelden zich en als het spel 23 minuten oud is ontstaat een worsteling voor het W. F. C.-doel; de Alcmaria-linksbuiten zet voor en de rechtsbuiten schiet den bal hoog in de touwen 21. Dit geeft Alcmaria moed en nog geen 3 minuten later wringt de Alcmaria-middenvoor zich door de verdediging heen en het is 22. Voor de rust komt er geen verandering in den stand. Na de rust was Alcmaria in de meerderheid en direct na de hervatting kreeg zij eenige prachtkansen, welke echter niet benut werden. Hoe beide partijen ook werken, het mocht niet gelukken een doelpunt te maken. Het einde kwam alzoo met een gelijk spel, een resultaat, waarmede W. F. C. zeker tevreden kan zijn. De elftallen waren: W. F. C.: Rensen, doel; Brouwer en Dietz, achter; J. Duinmeijer, R. Duinmeijer en Van 't Kaar, midden; Aten, Rem, Kuiper, Bleeker en Van Looij voor. Alcmaria Victrix: de Graaf, doel; Schokker en Jonker, achter; Rootring, de Grand en Lengers, midden; Bos, v. d. Pol, Peereboom, de Jong en Hamstra, voor. W. F. C. had een invaller voor haar links buiten; bü Alcmaria moest Lengers reeds kort na den aanvang vervangen worden door Burger. Scheidsrechter Kok leidde den wedstrijd, be houdens een paar kleine foutjes uitstekend; hij hield het spel goed binnen de perken. Onder groote belangstelling had bovenge noemde ontmoeting plaats en het dient ge zegd, dat de toeschouwers een mooi spel, zij het hoofdzakelijk van den kant van EDO, heb ben kunnen aanschouwen. De Racers, die de eerste helft tegen den sterken van doel tot doel staanden wind inspeelden, zorgden al spoe dig voor een verrassing, door na mooi opge bracht spel na ongeveer tien minuten spelen de leiding te nemen (1—0). De vreugde was echter maar van korten duur. De Haarlemsche zwart-rooden brachten den stand na een kwar tier spelen op gelijken voet (11). De Racers lieten het daarbij niet zitten en speelden met een vurigheid, die hen meermalen reeds de overwinning bracht. Ook nu werd het zwoegen beloond, ongeveer tien minuten voor de rust (2—1). Doch, het leek wel of het noodlot er mee speelde, kort daarop, bij een corner op het Racing-doel, werd de stand weer gelijk (22). Even voor de rust gaven de gasten voor de derde maal den Racing-keeper het nakijken en de rust ging in met 2—3. Na de rust zet Racing, gesteund nu door den wind, direct flink op. Het mocht echter niet baten, èn door het weinig verband in hun voor hoede èn door de hechte verdediging der Haar lemmers, welke door het weinig verband der Racing-voorhoede vrij gemakkelijk spel had. De gasten gingen dan ook herhaaldelijk, krachtig gesteund door hun middenlinie, tot den aanval over en brachten spoedig den stand op 24. Het was toen reeds een verloren spel voor HRC. De gasten hadden het spel in han den en toonden hun kunnen. De aanvallen van Racing liepen steeds op niets uit door de bovengenoemde oorzaken. Enkele schoten van verre wist de EDO-keeper met gemak te verwerken. Uit een onverwachtsche doorbraak van EDO, waarbij de uitgeloopen Racing-keeper reeds gepasseerd was, ontstond een penalty, doordat de terugloopende back voor het doel hands maakte. De stand werd alzoo 2—5. Na eenigen tijd waren het weder de gasten, die na fraai opbrengen doelpuntten, 2—6, wel ke stand tot het eind onveranderd bleef. Scheidsrechter Broeksmit leidde matig. Na het fraaie resultaat de vorige week te Zaandam tegen Z.V.V. behaald, viel de 51 nederlaag tegen Kinheim geducht tegen. Voor de rust wogen beide ploegen goed tegen elkaar op en gaf T.O.G. nog uitstekend partij. Beide partijen misten eenige fraaie kansen. Na circa 20 minuten scoorde Groeneveld voor Kinheim, nadat één der achterspelers van T.O.G. het leder niet voldoende had weten weg te werken. T.O.G. kwam daarna eenigen tijd in het offensief en circa 1 minuut voor de rust slaagden de Amsterdammers erin gelijk te maken (11). Na de rust ging het aanvankelijk gelijk op, doch toen trad bij de thuisclub een inzinking in, waarvan Kinheim een goed gebruik wist te Beide ploegen telden eenige invallers. D. E. C. was direct overwegend sterker en had binnen weinige minuten een 2O-voorsprong. Geleide lijk begon V. V. A. zich te herstellen en volgden meerdere aanvallen op de D. E. C.-veste. Ge- ruimen tijd ging het spel nu gelijk op, in welke periode V. V. A. er in slaagde een tegenpunt te maken (1—2). Met 2—1 voor D. E. C. kwam de rust. Na de rust werd het spel van V. V. A., dat toch al niet op hoog peil stond, nog slechter en nam D. E. C. het spel steeds meer in handen. Nog driemaal wist D. E. C. het net te vinden, daartegen V. V. A. geen enkel doelpunt meer wist te stellen. Hoewel het spel van D. E. C. beter was dan van V. V. A., maakte het toch eveneens geen grooten indruk. Bij V. V. A. wordt het noodig tijd dat de oudere spelers eens door nieuwe vervangen worden. De leiding was vrij zwak. H.F.C. 2 2 10—1 4 2.00 D.W.S. 2 2 12—2 4 2.00 Hercules 2 1 1 4—2 3 1.50 Spartaan 2 1 1 3—2 3 1.50 Velox 2 1 1 9—5 2 1.00 A.F.C. 2 1 1 6—6 2 1.00 B.F.C. 2 1 1 4—5 2 1.00 Alphen 2 2 5—11 0.00 Bl'daal 2 2 410 0.00 Baarn 2 2 2—15 0.00 Aanvankelijk lag het in de bedoeling W. Buitenweg niet meer te doen uitkomen in het Hercules-elftal, doch men heeft blijkbaar inge zien, dat hij zijn plaats nog altijd meer dan ten volle waard is en tegen B.F.C. was hij dan ook present. De ontmoeting droeg een zeer vlug karakter. De Bussumers slaagden er in, door den linksbuiten Hom de leiding te nemen. Uit een goeden aanval van de Herculanen weet W. Buitenweg met een goed schot de partijen op gelijken voet te brengen en nog eer de rust aanbreekt, heeft A. de Zeeuw met een buiten gewoon fraai schot aan Hercules de leiding gegeven. Na de rust zet de thuisclub er alles op om gelijk te maken, doch het lukt niet. De Her culanen ontwikkelen een technisch zeer goed spel, terwijl Schouten door een derde doelpunt de overwinning tot een feit maakt. Op wel uitstekende wijze hebben de Velox- menschen zich hersteld van de de vorige week tegen D.W. S. geleden nederlaag. De nieuwe tweede klasser, aan den Koningsweg op bezoek, werd met niet minder dan 8—3 geslagen. Maar laten we er terstond bijvoegen, dat het er in den aanvang lang niet naar uitzag, want Alphen wist zich een verdienstelijke 20 voorsprong te verwerven. Maar daarmede hadden ze ook blijk baar al hun kruit verschoten, want Velox kwam stevig in de meerderheid en wist door Lit er voor te zorgen, dat de rust met gelijken stand, 2—2, kon ingaan. De tweede helft gaf een doorloopen.de meer derheid voor de Utrechtenaren. Smit en Lit voerden den stand op tot 7—2. Uit een penalty wist Alphen nog éénmaal tegen te scoren, 73, terwijl tegen het einde Lit nog eenmaal de goede plaats wist te vinden. Einde 83. De hoop aan den Koningsweg is herleefd. Ook in den tweeden thuiswedstrijd is het Baarn niet mogen gelukken een overwinning te behalen. Ze bleken niet te zijn opgewassen tegen het sterke Amsterdamsche D. W. S.- elftal. Zoowel de aanval als de achterhoede was bij de gasten prima, terwijl de spelers indivi dueel technisch sterker waren. Als scheidsrechter Bos om 2 uur beginnen fluit verkiest D. W. S. tegen zon en wind in te spelen. Het begin is sensationeel. Reeds in de eerste twee minuten scoort D. W. S., bijna onmiddellijk gevolgd door een tegendoelpunt der gastheeren. Beide partijen weten het in het eerste half uur niet tot verder doelpunten te brengen. Als er echter circa 35 minuten zijn gespeeld, scoort de midvoor van D. W. S. we gens een fout in de Baarnsche achterhoede onhoudbaar Drie minuten later verhoogt de rechtsbinnen de score tot 13, waarmede de rust ingaat. Na de thee speelde er slechts één elftal. Ge. leidelijk wordt door de gasten de score opge voerd tot 17, toen keeper Onrust, die overi gens in schitterenden vorm was, wegens een blessure moest uitvallen. Hij werd vervangen door Coorens, die, gezien zijn ongeoefendheid goed werk deed. De fut was er echter bij Baarn, die bovendien een off-day had, totaal uit. Nog drie keer werd er door de Amsterdammers gedoelpunt, zoodat het einde kwam met 110. De leiding was bij den heer Bos in goede handen. Huisman fraai. Met verder verdeeld spel ver streek de eerste helft. Rust 20. In de tweede helft begon Bloemendaal met een reeks vurige uitvallen, meestal geleid door rechts. De H. F. C.-verdediging was echter op dreef. Na 25 minuten stelt goed werk van Rud Jongeneel Koper weer in staat er 30 van te maken. Hoewel Bloemendaal het H. F. C.-doel flink bestookt, weet v. d. Meulen zijn doel schoon te houden. Het spelpeil zakt zeer. Inmiddels brengt Chapon den stand op 40, nadat een kopbal van Denijs tegen de lat teruggeketst was. Hoe Bloemendaal ook werkt, het zeer zeker verdiende tegenpunt blijft uit. Kort voor tijd is het weer Koper, die er 50 van maakt. De wit ten geraken ontmoedigd en zonder dat er veel gebeurt breekt einde aan met 50. Hoewel deze uitslag een groot overwicht van H. F. C. zou doen vermoeden, is dit toch niet bepaald het geval geweest. In het veld deden partijen niet veel voor elkaar onder, zelfs was Bloemendaal na rust het meest in den aanval. De blauw-witte of liever gezegd de blauw-blau- we voorhoede want de H. F. C'ers waren dit maal in lichtblauw shirt gestoken was echter productiever. Herhaaldelijk had de witte voor hoede niet veel geluk ook. Speciaal De Bock kan hiervan spreken, want verscheidene malen kopte hij fraai in, waarbij de bal rakelings naast ging. In ieder geval blijkt, dat H. F. C. met de beste voornemens bezield is en gelukkig doel punten kan maken. De belangstelling viel zeer mee. Partijen wo gen direct goed tegen elkaar op en wij noteeren goede schoten van Koper en Beyk. Na 5 min. wordt een vrije trap Bloemendaal noodlottig. De Bloemendaal-doelman, die goed werk verder verrichtte, liet den op hem afge schoten bal vallen, waarvan Denijs handig pro fiteerde, 10. Nog geen twee minuten later maakte Koper een juweel van een doelpunt. Van Riemsdijk zette fraai voor en Koper schoot in eens in, 20. Bloemendaal liet zich niet ont moedigen en deed eenige vinnige aanvallen, waarbij, zooals boven gezegd, De Bock zeer on fortuinlijk was. Een pil van Hagenaar redde Het is tusschen De Spartaan en A.F.C. een uiterst faire en geanimeerde wedstrijd gewor den, goed door scheidsrechter v. d. Burg geleid. De Spartaan verdiende de overwinning door energiek spel. Overigens was er weinig krachts verschil en werd er door beide elftallen soms voortreffelijk spel te zien gegeven. Na 20 minuten gaf J. Vis De Spartaan uit een voorzet van links de leiding (1—0). Vijf minuten later maakte A.F.C. door Burger ge lijk (1—1). Het bleef verder een gelijke strijd, doch voor de rust werd er niet meer gedoelpunt. Na de hervatting wierp De Spartaan zich met groot enthousiasme in den strijd en waren er momenten dat het geducht spande voor het A.F.C.-doel. Maar ook voor het Spartaan-doel ontstonden gevaarlijke situaties. De strijd bleef boeien en eerst 3 minuten voor het einde viel de beslissing toen De Spartaan een corner te maken kreeg, waaruit Lammens, na missen van den A.F.C.-doelverdediger, met een kopbal het winnende doelpunt scoorde (21). Onder zeer groote belangstelling is j.l. Zaterdagmiddag voor de tweede maal de Loop door Bussum gehouden. Met het oog op de ver leden jaar ondervonden moeilijkheden van den spooroverweg is een nieuw parcours vastgesteld, dat over schitterende asphaltwegen liep door de fraaiste gedeelten van Bussum, zoodat reeds uit dien hoofde de loop een attractie was. De ver- eeniging D.O.S., welke de regeling in handen had, regelde den wedstrijd voortreffelijk. De af zetting, zoowel bij de start aan de Harmonie in de Brinklaan, als langs het geheele traject was voorbeeldig, zoodat de loopers ongehinderd konden passeeren. Van de Brinklaan ging het via den Singel, Voormeulenweg, de Bazelstraat, Mauvelaan, Burg. 's Jacoblaan, Brediusweg, Gen. de la Reylaan, Vlietlaan, Estlaan naar de Brink laan terug waar de finish was. Een geluids installatie maakte het den officials en deel nemers gemakkelijk, terwijl het publiek kon luisteren naar leuke schlagers, welke door de versterkers ten gehoore werden gebracht. Van de 52 inschrijvingen werden er 46 gestand ge daan; op het startschot van den heer Herm. J. van Halteren ging het in snel tempo de Brink laan in, waar men spoedig op den Singel de eerste meilijkheden moest overwinnen in den vorm van een kleine stijging. Hier raakte een viertal loopers los, die langzamerhand hun voorsprong vergrootten. Het waren Meijer (Vole- wijckers), die de vorige week nog in Zeist won, Toorenenburg (K.N.A.C.), de winnaar van ver leden jaar, Lodewijks (A.V.A.C.) en Hanselaar (A.A.C.). Om beurten namen deze loopers de leiding; de hoofdgroep zakte steeds meer af. Op den Brediusweg scheen Meijer te moeten loslaten, maar met Egels (Zwaluwen) kwam hij weer naar voren, terwijl ook Lodewijks, die even achter was geraakt, ook weer kwam opzetten. De strijd om de eerste plaats was zoodoende op het laatste gedeelte van het parcours zeer interessant. Toorenenburg kon de eindspurt niet volgen en Meijer liet allen achter zich, zoodat hij als eerste door den finish ging. Tweede werd Lodewijks, gevolgd door Egels, terwijl Toorenen burg vierde was. Het parcours was ongeveer 5000 M. lang. Eén deelnemer gaf den strijd op. De vereenigingsprijs werd gewonnen door de Volewijckers (Amsterdam) met 23 punten. Onmiddellijk na afloop vond de prijsuitrei king plaats door den heel Paul Brand, wet houder van de gemeente Bussum, die daarbij gelegenheid vond ieder, die op eenigerlei wijze tot het welslagen van den wedstrijd had mede gewerkt een woord van dank te brengen. De uitslag luidt: 1. J. Meijer, Volewijckers, 15 min. 45.1 sec.; 2. J. F. Lodewijcks, A.V.A.C., 15 min. 50.6 sec.: 3. B. Egels, De Zwaluwen, 15 min. 53.2 sec.; 4. J. L. v. Toorenenburg, KNAU, 16 min. 14 sec.; 5. J. Wolzak, Volewijckers, A'dam. De vereenigingsprijzen verwierven: 1. Volewijckers, Amsterdam, 23 punten; 2. B.F.C. Bussum, 31 punten; 3. D.W.S., Bussum, 33 punten. Op den tweeden dag van den landenwedstrijd PolenTsjechoslovakije werden eenige records gebroken. Met zeer klein verschil slecht 2/3 punt won Polen dezen zevenden landenwed strijd. De belangrijkste uitslagen van den tweeden dag luidden: Verspringen Hofman 7.17 Meter (nieuw Tsje chische record). 400 Meter hordenloop: Kostrzewski (Polen), 58,1 sec. Speerwerpen: Turczk (Polen), 64.44 Meter. 200 Meter hardloopen: Hejdik (Tsjechoslo vakije), 22,8 sec. 1500 Meter hardloopen: Kuzmicki (Polen), 4 min. 7,8 sec. Polsstokhoogspringen: Mrzeider (Polen), 3.70 Meter. 4 x 400 Meter estafette 3 min. 23,6 sec. Nieuw Tsjechisch record; 2. Polen, tijd 3 min. 32 sec. De Nationale marathonwedstrijd te Bern werd gewonnen door Wehrli in den tijd van 2 uur 37 min. 26,5 sec., hetgeen een nieuw Zwit- sersch record beteekende. 2. Mors, tijd 2 uur 43 min. 26,1 sec. Ook nu weer was er voor de Zaansche zes- steden.loop veel belangstelling, zoowel onder de athleten als onder de toeschouwers. Overal langs den 14 K.M. langen weg stond het vol met belangstellenden. In de rubriek hardloopen, zoowel als in die voor de snelwandelaars waren dezelfde per sonen eerstaankomenden, die ook het vorige jaar de overwinning hadden behaald. Tenge volge van den tegenwind waren de gemaakte tijden iets ongunstiger. De uitslag luidt als volgt: Hardloopen: 1 W. J. Bakker (A.V.A.C.), Am sterdam, in 49 min. 20 4/5 sec.; 2 H. Bruin (W.F.C.), Wormerveer, 50 min. 13 6/10 sec.; 3 P. van Leenen (D.O.S.), Rotterdam, 50 min. 314/5 sec.; 4 J. L. van Toornenburg (K.N.A.U.), Amsterdam, 50 min. 43 4/5 sec. Snelwandelen: 1 F. v. d. Vijver (A.V.A.C.), Amsterdam, 1.13.23; 2 J. J. H. Lanting (A.A.C.), Amsterdam, 1.16.23; 3 P. Holthuis (A.V.A.C.), Amsterdam. Propagandaklasse1 J. G. la Large (N.U.S.B.) Amsterdam; 2 J. Schaft (D.T.S.), Zaandam; 3 J. Leysenaar (N.S.A.B.), Amsterdam. De oudste deelnemer was ook nu weer de 58- jarige C. Metselaar uit Den Haag, die den 14 K.M. langen weg in een bevredigenden tijd heeft afgelegd. De beste resultaten wat de vereenlgmgen be treft, werden behaald door A.V.A.C. met 71 p., W/F.C. 102 en A.A.C. 151 punten. De wedstrijd was uitgeschreven door de Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer. In de zweminrichting „De Regentes" te 's-Gravenhage vond de promotiewedstrijd H. Z. en P. C.G. Z. C. voor de eerste klasse van de waterpolo-competitie van den N. Z. B. plaats. Door een 53 zege van de ontvangende ver- eeniging promoveerde de H. Z. en P. C. naar de le klasse van stadgenoote Z. I. A. N. De laatste dubbelspelen om het wereldkam pioenschap der profs hadden het volgende re sultaat: Kozeluh en Burke slaan Najuch en Nüsslein (Duitschland) 97, 36, 61, 63; Kozeluh en Burk (Ts. Slov. en Amerika) slaan Tilden en Barnes (V. S.) met 86, 6—3, 63. Kozeluh en Burke zijn hiermede wereldkam pioenen geworden. Zondag werden op het Stadionterrein de eindwedstrijden gespeeld van den jaarlijkschen hockeydag. Winnaar van het toumooi werd Amsterdam, dat Hilversum met 31 versloeg. De overige resultaten waren: Hilversum II T.O.G.O. II 21; NijmegenT.O.G.O. I 21; Hilversum I—Victoria 5—0; P. W.—H. D. M. 0—2; Amsterdam I—Alkmaar 70; Haagsch Lyceum—Het Gooi 1—5; Amsterdam II— Kieviten 20; DeventerH. O. C. 12; Hil versum II—T.O.G.O. I 2—1; Hilversum I— H D. M. 52; Amsterdam I—Het Gooi 30; Amsterdam—H. O. C. 1—2; Hilversum I—Hil versum II 42. De Haagsche Athletiek Vereeniging Graaf Willem II organiseerde heden een snelwandel wedstrijd over 25 K.M. om het kampioenschap van Nederland. Kampioen werd, evenals het vorig jaar, de Amsterdamsche snelwandelaar Toscani. De uitslag luidde: 1. en Kampioen van Ne derland Toscani (AAC), tijd 2 uur 11 min. 25 1/5 sec.; 2. Feenstra (KNAU); 3. Burghout (Te Werve), Onder groote belangstelling vond Zaterdag middag in den Amstel met als start en finish de Berlagebrug, de nationale zwemwedstrijd plaats over 1 K.M., georganiseerd door de Me tro Goldwyn Mayer Film Mij. in samenwerking met de directie van Cinema Royal, ter ge legenheid van de eerste opvoering in Neder land van de film Tarzan, de Aapmensch, waar in de hoofdrol vervuld wordt door den beken den Olympischen zwemmer en wereldkampioen Johnny Weismuller. De uitslagen luiden als volgt: Dames: 1. Mej. Breukel ODZ', Rotterdam, 15 min. 59 sec.; 2. Mej. de Groet, HDZ, Am sterdam, 16 min. 21 sec.; 3. Mej. Husken, ADZ', 17 min. 15 sec. Heeren: 1. Kemper, ZCG, Groningen 14 min. 14 3/5 sec.; 2. Wegenaar, AZ, Amsterdam, 15 min. 46 4/5 sec.; 3. Z'eegers, AZ, 15 min. 513/5 sec.; 4. G. Hensbergen, Haarlem, 15 min. 52 sec.; 5. Zeeman, Haarlem, 16 min. 15 2/5 sec. De TarzanJohnny Weismujler bekers wer den dus gewonnen door mej. Breukel en den heer Kemper. De uitslagen van de Zondag gehouden cour ses luiden als volgt: Odeonprijs, prijzendraverij le klasse over 2060 Meter: 1. Permenio (eig. L. Ensing); 2. Saffier (eig. P. Kramer). Oranjeprijs, ren op de vlakke baan over 1000 Meter: 1. Elass (eig. Dr. J. Hoffmann); 2. Maelstriom (eig. A. Rietkerk Jr.). Olympiaprijs, prijzendraverij 2e en 3e klasse over 2040 Meter: 1. Victoria (eig. G. Wisker); 2. Slavin (eig. Stal Birkhoven). Elfde Heerrijdersprijs, handicapdraverij le klasse over 2000 Meter: 1. Diamant Bleu (eig. C. F. Ockhorst)2. T. Akista (eig. J. Vrijlandt). Ontarioprijs, ren op de vlakke baan over 2100 Meter: 1. Tulliseumoy (eig. W. Jochems); 2. Marialva (eig. R. L. Portoearrero) Klein Criterium, handicap-draverij 4e klasse over 3300 Meter: 1. Ulysses (eig. E. G. In 't Veld); 2. Voici (eig. B. F. v. d. Burg). Onderlinge Snelheidsproef voor rijpaarden over 800 Meter: I. Serie Dames: 1. Alibri (be rijdster mej. J. C. Gerritzen); 2. Soumoulou (berijdster mej. E. Jongeneel). De serie voor heeren verviel. Athletiek A N De groote strijd tusschen de vertegenwoor digende elftallen van Hongarije en Tsjecho- Slowakije, welke voor 24000 toeschouwers te Boedapest plaats had, bracht slechts een ma gere 21 zege voor de Hongaren. Pas in de 72ste minuut dezer ontmoeting viel het eerste doelpunt, kort daarop de gelijkmaker, en luttele minuten voor het eindsignaal de beslissing Het spel kon zich nauwelijks boven het middel matige verheffen, en de geringe inspanning der spelers, wat deels verklaarbaar is door de warmte, welke in die contreien heerschte, beviel het publiek allesbehalve; afkeurend gefluit was dan geregeld aan de orde. Door dezen uitslag zijn Oostenrijk en Italië aan de spits gekomen met gelijke punten voor den Europa-beker. Bedriegen de voorteekenen niet, dan zal Oostenrijk deze Europeesche tro- phee wel winnen. Want hun taak tegen Zwit serland temidden van eigen landgenooten is niet zoo lastig, als van de Italianen, die nog een reis naar Tsjecho-Slowakije moeten maken. De Oostenrijksche competitie geeft momen teel een geheel ander beeld dan wij de laatste jaren wel gewend zijn. Vochten eerst de Vienna en Austria meestentijds om de leiding, thans gaat de bekende Wiener Sportklub aan het hoofd van de Oostenrijksche competitie. Een vreemd schouwspel, ofschoon 't dit bescheiden elftal van ganscher harte wordt gegund om het, in doorsnee, sympathieke spel. Doch hoe vol voetangels en klemmen ligt het pad niet, dat naar het kampioenschap voert! Tusschen de bekende clubs Vienna en Ad- mira, mitsgaders scheidsrechter Frankenstein en publiek was 't verleden week allesbehalve pluis op het Vienna-stadion te Weenen. Een onge lukkige beslissing van den arbiter, twee heet- bloedige spelers, die ook al van meening ver schilden, en het relletje was geboren, waarbij het publiek een geduchte rol speelde, doch ten slotte door een geduchte politie-macht werd weggevoerd. Hoe dikwijls nog Een zeer sterke teruggang van de publieke belangstelling wordt op het oogenblik in Praag geregistreerd. Wedstrijden van ploegen met klinkende namen, die voorheen een menigte van 25.000 tot 30,000 in beweging konden brengen, boeken nu een belangstelling, welke tusschen de 13.000 en 16.000 menschen ligt. Alzoo wel een aanzienlijke teruggang, waarvoor men zich in de kampen der profs, niet zonder reden, ernstig ongerust maakt. Jean Debie, de bekende Belgische doelwachter en vroegere internationaal, is deze week 40 jaar geworden. Met welke gebeurtenis wij hem feli- citeeren, zult U zeggen! Ook dat, maar zijn naamdag is ook om een andere reden merk waardig, daar hij nu het besluit nam zijn actieve voetbal-loopbaan te sluiten. Met hem eclipseert een klasse-keeper. En als U hieraan twijfelt, hebben wij slechts te zeggen, dat in zijn beste jaren Engelsche prof-clubs van naam hem een prachtig contract hebben geboden. Dit zegt voldoende, niet! Het Belgische elftal is zijn Donderdagavond training in het Heysel-stadion weer begonnen, welke behalve uit gewone veld-oefeningen en cursussen zal bestaan uit zes wedstrijden tegen bekende prof-clubs, waarvan de eerste tegen Gillingham ging, die men won. Nadat het Fransehe publiek zich eerst in stroomen op het prof-voetbal had geworpen voetbal vertoonden dan verleden jaar in den voebal vertoonen dan verleden jaar in den amateuristischen staat, komt men thans reeds van die waanzinnige gedachte terug, NosJitans toont het Fransehe spel, vooral dat waartus- schen vreemde beroepsspelers zijn geplaatst, een vooruitgang. Langs dezen weg hoopt men het Fransehe voetbal geleidelijk tot die hoogte te brengen, dat het zoo aanstonds den toets der vergelijking met landen als Oostenrijk Italië enz. kan doorstaan. Op de links van den Egelsberg te Krefeld vond onder begunstiging van fraai weer de landengolfwedstrijd plaats tusschen Duitsch land en Nederland, welke ontmoeting door Nederland met het kleinst mogelijke verschil n-l. 5 4 gewonnen werd. Met uitzondering van 1926 werden de tot nu toe gespeelde landen- weastiijden steeds door Nederland gewonnen. In de morgenuren werden de foursomes ge speeld, welke alle drie door de Hollandsche spelers gewonnen werden. Het bleek, dat hier onze grootste kracht lag Het was een 9 holesmatch. Onze landgenooten speelden een uiterst zekere partij en behaalden een 30 voor sprong. In den middag werden de singles gespeeld, zes in totaal, waarvan onze landgenooten twee punten konden behalen, zoodat de einduitslag 5—4 voor Holland werd. De beste spelers onzer zijds waren jhr. mr. A. J. Snouck Hurgronje en A. Kerkhoven. Vooral de eerste speelde in zijn single tegen Theo Haag, den vroeger zoo bekenden Frankfurter Hockeyer een prachtige partij en met one up wist jhr. Snouck te zege vieren. Behalve Theo Haag speelde ook von Lim burger een fraaie partij golf, terwijl voorts Samek en Guhl keurig spel lieten zien. De uitslagen luidden: Foursomes: G. M. Delcourt van Krimpen en jhr. mr. E. Michiels van Verduynen tegen Samek en von Limburger 2 en 1.1 punt voor Nederland. Jhr. mr. A. J. Snouck Hurgronje en A. Kerk hoven tegen Gellmers en Hagendoorn one up. Een punt voor Nederland. K. G. van Leyden en D. Hubrecht tegen Theo Haag en Guhl 2 up. Een punt voor Holland. Singles: G. M. Delcourt van Krimpen tegen Samek 4 en 3. Een punt voor Duitschland. Jhr. mr. E. Michiles van Verduynen tegen Hellmers 2 en 1. Een punt voor Duitschland. A. Kerkhoven tegen von Limburger 2 en 1. Een punt voor Nederland. K. G. van Leyden tegen Hagendorn 2 en 1. Een punt voor Duitschland. Jhr. mr. A. J. Snouck Horgronje tegen Theo Haag 1 up. Een punt voor Nederland. D. Hubrecht tegen Guhl 4 en 3. Een punt voor Duitschland. Einduitslag 54 voor Nederland. De uitslag van de dam-simultaanséance, ge geven door den mr. dammer Loch- tenberg, speciaal voor de leden van de Dam- en Schaakclub „P.T.T." te Amsterdam, luidde als volgt: Gespeeld aan 19 borden, waarvan door Lochtenberg gewonnen 13 borden, remise 4 borden, resp. tegen de heeren J. Niemans, P. Hovingen, G. Petiet en C. H. Frans, verloren twee partijen tegen de heeren F. C. J. \Vil- lemse en E. van Zanten.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11