STADSNIEUWS A.ZWEMMER I 8e Haarlemsche Kruideniers-beurs WINTERTENNIS HEDEN in het Gem. Concertgebouw ADVERTEERT IN DIT BLAD HAARDENHUIS MICHELIN „Super Ballon" H. J. van Leeuwen's Meubelhuis 26t.m.30Sept.'32 BEZOEKT DE26t.m.30Sept.,32 Lange Begijnestraat 13 Haarlem Een omwenteling ïn een Fauteuil de wereld doormet „volgas" over slechte wegen en volkomen veilig op TEL. 16824 MAANDAG 26 SEPTEMBER J oegoslavische tentoonstelling ingezonden^ III JAARLIJKSCHE 6-DAAGSCHE UITVERKOOP BESTEL NU A. WARMERDAM HAARDEN KACHELS WONING-INRICHTING 'T WOONHUIS KONINGINNEWEG 10. 'T WOONHUIS KONINGINNEWEG 10. 2 Winkeliersavonden: Maandag 26 van 8.30-11 uur en Dinsdag 27 September van 7.30 tot 11 uur 's avonds Voor het publiek geopend: Dinsdagmiddag 27 Sept. v. 1.30-5,30 - Woensdag 28, Donderdag 29 en Vrijdag 30 Sept., telkens van 1.30-5.30 en 's avonds v. 7.30-11 uur WAARSCHUWING Per manen t-H ouse SPOOR HAARDEN EN HAARDKACHELS Ged. Oudegr. 19-Tel. 14811-E. H. Belkega Op bestaand© velg!! A. J. VAN DER BURG n.v. WIMBLEDON TENNISPARK OVERVEEN CHRISTIAANS' Goederenhandel n.v. prijzen der dekens en bedden op 't oude pijl KLEIN VRIJ HUIS DE GELDERLANDER FIJNHOUTHANDEL Openingsrede van Mr. J. N. J. E. Heer kens Thijssen, voorzitter van NederlandJoegoslavië Aanbesteding ACHTSTE HAARLEMSCHE KRUIDENIERSBEURS Opening door weth. Roodenburg BURGERLIJKE STAND VEILING-OVERZICHT VAN ONZE LEZERS VOOR DE VIERDE MAAL PROVINCIAAL NIEUWS HEEMSKERK PURMEREND Inzameling oude rijwielplaatjes afd. Haarlem WEESP WEESPERKARSPEL mmmm haarlem ELECTRISGHE SMEDERIJ maat 8. Zie hiervoor onze Etalage. DEMONSTRATIES MUZIEK (2 orkesten) GEZELLIGHEID Entrée met inbegrip van Sted. Belasting 30 ct. Officieele Catalogus 10 ct. AANVRAGEN BIJ DE DIR. J. W. FRISOLAAN No. 15 KOOPT NU CHRISTIANS' ANNEX ZAGERIJ - SCHAVER1' Papetorenvest 8-14-16, Haarlem - A. v. d. Berg In tegenwoordigheid van vele autoriteiten, kunstenaars en belangstellenden is hedenmid dag in het Stedelijk Museum te Amsterdam de tentoonstelling van Joegoslavische hedendaag- sche beeldende kunst geopend, welke aldaar onder beschermheerschap van Z. K. H. Prins Paul van Joegoslavië is ingericht. Zijne Excel lentie professor M. Strasnicky, buitengewoon Gezant en gevolmachtigd Minister van Joego slavië zou de tentoonstelling voor geopend ver klaren. Namens het uitvoerend comité hield mr. J. N. J. E. Heerkens Thijssen, voorzitter der vereeni- ging NederlandJoegoslavië de volgende ope ningsrede: Openingsrede Het is mij een aangename taak u namens het Comtié, dat hier in het Stedelijk Museum der Stad Amsterdam, een tentoonstelling van heden- daagsche Joego-Slavische Beeldende Kunst heeft ingericht, hartelijk welkom te heeten. Ik gevoel mij vereerd door het tot mij gericht verzoek, omdat ik in mijne hoedanigheid van voorzitter der vereeniging Nederland-Joego- Slavië liefde gevoel voor dat schoone, bij velen nog weinig bekende land, dat zich in den laatsten tijd zoozeer beijverd heeft een belang rijke plaats in te nemen onder de staten van Oostelijk Europa en zich op krachtige wijze wijdt aan werken des vredes, welke ver buiten zijn landsgrenzen meer en meer de aandacht trekken. Uit eigen aanschouwing weet ik, welk een energiek volk dit land met zijn overrijke bronnen van welvaart bewoont, en hoezeer dit land waard is bezocht en bewonderd te worden. Reeds jaren geleden heb ik met verbazing kennis mogen nemen van de kunstproducten, welke in verschillende streken van dit uitge breide Rijk van ouds tot stand kwamen en vooral in den laatsten tijd getuigen van groote ontwikkeling op cultureel en kunstgebied. Het is intusschen niet iedereen gegeven zich per soonlijk ter plaatse het genot dier beschou wing te verschaffen. Het is de groote verdienste vooral van wijlen den heer Meinard Merens, Consul-Generaal van Joego-Slavië te Amsterdam, dat allengs meer dere kennis van Joego-Slavië in Nederland is ontstaan. Hij toch heeft tot zijn laat sten ademtocht met onverdroten ijver jewerkt aan hetgeen hij tot zijn levensdoel had ge steld. Na zjjn betreurd overlijden is hij daarin na gevolgd door zijn zoon, den heer C. D. Merens, die, bekleed met de waardigheid zijns vaders, dat levensdoel als een dierbare nalatenschap heeft eenvaard, en, bezield door dat schoone voorbeeld, een energie heeft ontplooid, waarvan we heden een schoon resultaat voor ons mogen zien. mag Eén schoon resultaat zeg ik, want hij reeds op meer bogen. Deze tentoonstelling toch mag beschouwd worden als een vriendelijk antwoord van de Joe goslavische Regeering aan Nederland, op het geen te vorigen jare is geschied, namelijk de aanbieding van een verzameling producten van hedendaagsche Nederlandsche Schilderkunst, welke daar te lande zeer gewaardeerd is en waarmede in het Museum voor Moderne Kunst te Belgrado een zaal is ingericht. Het initiatief tot het bijeenbrengen van die verzameling is uitgegaan van en practisch ten uitvoer gebracht door denzelfden Consul-Gene raal Merens, die terecht veel hulde en dank had in ontvangst te nemen, toen hij de collectie aan Joegoslavië kwam aanbieden. Zijn actieve geest heeft het daarbij niet ge laten, want aan hem is het grootendeels te danken, dat wij heden ons mogen vergasten in den aanblik van hetgeen ik zooeven een vrien delijk antwoord van de Regeering van Joego slavië noemde. Ik houd mij overtuigd, dat de hulde, welke hem destijds terecht in Belgrado gebracht werd voor zijn activiteit en zijn orga nisatietalent, zich hier zal herhalen, wanneer men zal hebben gezien, wat hij hier heeft we ten samen te brengen. Toch betwijfel ik, of hij even uitnemend ge slaagd zoude zijn, indien hij niet de beschik king had gehad over de groote werkzaamheid van den secretaris van het werk-comité in Ne derland, den heer F. van Monsjou, consul van Letland te Amsterdam, die, hoewel een ander land vertegenwoordigend in het openbare le ven, zijn bekwame werkkracht geheel gegeven heeft aan de inrichting van deze expositie. Nevens hem gelde hier een woord van groo te hulde aan den welwillenden, zaakkundigen directeur van dit Museum, den heer Baard, die, als altijd, ook thans gereed stond om uiting te geven aan zijn kunstlievenden zin, die er steeds op uit is, om in zijn paleis de gelegen heid te bieden naast de kunstproducten van eigen bodem ook die van andere landen aan het bewonderend oog der bezoekers ten toon te stellen. Als zoodanig nam hij dan ook zit. ting in het werkcomité; en als de heer Baard zoo iets doet, doet hij het niet ten halve. Ik mag ook niet nalaten het Gemeentebe stuur van Amsterdam dank te brengen voor de gulle bereidwilligheid, waarmede het ons co mité is tegemoet getreden, en waardoor het ons mogelijk is gemaakt in zoo waardige om geving deze tentoonstelling in te richten. Over het tentoongestelde zal ik u niet spre ken. Dat zullen de kunstproducten voor zich zelf doen, toegelicht als ze zijn in den uitvoe- rigen catalogus, welke u zal worden aangebo den. Wel echter noodtg ik u uit uwe aandacht te wijden aan de lezenswaardige voorrede van dezen catalogus, waarin eene uitnemende bespreking voorkomt van de geschiedenis en de ontwikkeling van het kunstleven in Joego slavië van de vroegste tijden af. De kennis, neming daarvan zal u ongetwijfeld een hoog respect inboezemen voor het land, dat met taaie volharding bezig is opwaarts te streven, niet in het minst op het gebied der kunst. Ten slotte wendde de spreker zich in het Fransch tot de vertegenwoordigers van Joego slavië om hen in Nederland welkom te hee ten, met name mevrouw Georgewitch, voor zitster van „Coyeta Zuzoric", den heer Kaera- nine, directeur van het Museum te Belgrado, en den beeldhouwer Rodandic. In het Duitsch be groette spr. vervolgens Excellentie Strasnicky de hoop uitsprekend, dat deze expositie de twee landen nader tot elkaar zal brengen. Vrijdag werd vanwege den hoofdingenieur directeur van den Rijkswaterstaat aan den Zijl- weg te Haarlem aanbesteed: het bouwen van een steenkolenpark, een magazijn en een sintel bergplaats bij de Noordelijke walinrichting van elk der stoompontveren over het Noordzeeka naal nabij de Hembrug en de Buitenhuizen. Raming 10.000.Laagste inschrijver was O. Hamstra te De Rijp voor 7447.hoogste was de fa. K. Dijkstra en Joh. Kroon te Am sterdam voor 10.530. De Achtste Haarlemsche Kruideniers-Beurs wordt van 26 tot en met 30 September a.s. in het Gemeentelijk Concertgebouw gehouden. De opening a.s. Maandagavond 8 uur zal door wethouder W. Roodenburg geschieden. Evenals vorige jaren zal de zaal in het Ge meentelijk Concertgebouw weer geheel bezet zijn met stands van diverse fabrikanten of im porteurs. Het totaal aantal deelnemende fir ma's bedraag 49, waaronder 34 nieuwelingen zijn die verleden jaar er niet waren. Er zal dus zeer veel nieuws te zien zijn, zoodat een be zoek zeer zeker is aan te bevelen. De bewaking is wederom opgedragen aan de N.V. Nachtveiligheidsdienst en Controle, onder directie van den heer L. Lam. De verzorging der muziek berust in handen van den Nederlandschen Toonkunstenaarsbond, afdeeling Haarlem, terwijl den heer W. Bosch de versiering is opgedragen. „Ruweeta" zorgt voor extra verlichting. De verzekering der goederen tijdens den duur van de Beurs is aan de Haar lemsche Brandverzekering Maatschappij toever trouwd. Het bezoek van de winkeliers van elders be looft weer zeer groot te worden. Uit Den Hel der, Alkmaar, Velsen, Hilversum, Bussum en Ouderkerk a. d. Amstel zijn reeds toezeggingen gedaan, dat winkeliersgroepen de beurs komen bezoeken. Geboren: 22 September, A. M. KoelemijKol, zoon; 23 Sept. J. H. Pardoen—v. d. Vorst, zoon: 22 September, G. OostmeijerSchreu- der, zoon; 22 Sept. J. M. Milatz—De Lange, zoon. Overleden: 22 Sepember, P. A. J. J. Baija, 70 jaar, M. v. Heemskerkstraat; 22 September, J. Moolenaar, 64 jaar, Hazepaterslaan. Langendijk. Hoewel de aanvoer van diverse producten ge ring was, had deze in de afgeloopen week voor de kool iets meer beteekenis als in vorige we ken. Dit hield zeker wel verband met het feit, dat er een iets betere prijs voor viel te maken; althans voor bepaalde sorteeringen. Want de grovere soorten Roode- en Gele kool gaan nog steeds, voor zoover zij afname kunnen vinden, voor den minimumprijs van 60 centen per 100 kg. Daarentegen werd mooie kleine kool van beide soorten tamelijk graag gekocht voor f 1.50 of f 1.60. Van de Witte kool, waarvan het aan bod ook wat meer beteekenis had als vorige weken, ging het meeste van de hand voor f 60 f70 per wagon van 10.000 kg., terwijl het maximum hiervoor de f 90 niet te boven ging. Hoewel dus de kool nog steeds veel te lage prijzen opbrengt, wordt nu toch weer wat aan gevoerd wordt, ook verkocht. Bloemkool werd nog slechts in geringe hoe veelheden aangeboden. De beste kwaliteit bracht meestal een hoogen prijs op, tot hoogstens f 16 per 100 stuks, terwijl lichtere kool vanaf f 8. noteerde. Een naar omstandigheden niet onbevredigend verloop had de veiling van de diverse sorteerin gen Uien. De middelsoort en de grove hiervan konden vrij vast f 2.70 a f 3.per 100 kg. op brengen en de drielingen iets minder. Voor Nep is er nog steeds vraag, maar er wordt nog maar weinig meer van aangeboden. De prijs stond hiervoor vrij vast op f 6.per 100 kg. in door snee. Van alle andere groentensoorten kwam maar zeer "weinig ter veiling. Voor slaboonen werd, naar gelang van kwaliteit, van 3 tot 8 cent per kg. gemaakt. De enkele partijen Tomaten, die nog kwamen, gingen weg voor 4 a 7 cent per kg. Druiven noteerden 35 a 37 cent per kg. Peen is een jaarlijks minder verbouwd pro duct. Voor de enkele aangevoerde partijen werd gemiddeld f 1.60 per 100 kg. gemaakt, terwijl voor de aangevoerde kroten de prijzen uiteen liepen van 80 cent tot f 2. De aardappelveiling vertoont nog steeds een allerdroevigst beeld. Voor zoover duken en groote eerstelingen koopers vinden, is dit tegen prijzen van 70 cent a f 1.per 100 kg.; de drie lingen van de laagste komen enkele malen tot f 2.Puike blauwe eigenheimers noteeren de laatste dagen niet meer dan f 1.30 a f 1.40. Dooreengenomen blijft de noodtoestand zich dus vrijwel onbeperkt handhaven. „De Streek" De veiling begint nu dagelijks in omvang toe te nemen en aan belangstelling van koopers- zijde te winnen. De bloemkool komt los en de aardappelen die zoo lang werden vastgehou den, worden opgeruimd, geregeld met aanvoe ren van 4 a 6000 balen. De prijzen voor aardappelen zijn treurig laag, voor groenten valt meerdere vraag te be speuren, wellicht tengevolge van het koude weer, dat altijd een goede factor is voor ver zending en consumptie. De handel in bloemkool had een zeer onre gelmatig verloop. Toen Maandag J.l. een aan voer van 50.000 stuks bekend werd welk aan bod voor binnenland niet bewerkt kon worden liep de prijs terug tot f 5 voor eerste soort en f 1 voor tweede soort. Dinsdag was het bij kleiner aanvoer een flink stuk beter en Woens dag werd voor enkele partijen eerste en tweede soort f 18 en f 7 per 100 stuks betaald. Export is er niet en daardoor blijven de vooruitzichten voor dit artikel nog zeer somber. De aanvoer van sluitkool is zeer gering en daarom kan de prijs op peil blijven. Rond en geel gelden f 2 a f 2.50. Wit f 1 per 100 kilo. Uien vertoonen bij de vorige week vergeleken geen verandering en noteerden we dezelfde prijzen, nX groeten tot f 1.60. Drielingen tot f 1.40 en Nep f 3.20 per 50 kilo. Ook augurken blijven op het luttele prijsje van 10 a 18 cent per kilo hangen. Voor slaboonen brak de laatste dagen een betere stemming door, ze verhuizen nu niet naar de mestbult, maar von den gisteren koopers tegen f 0.401.40 per zakje. Zooals boven gezegd blijft het met het hoofd product de aardappelen treurig gesteld. Behalve het pootgoed, worden alle soorten tusschen 40 a 65 cent per baal verkocht. De binnenlandsche consumptiesoorten als blauwen en eigenheimers loopen er maar weinig bovenuit. Ook de handel in pootgoed gaat slecht en met dalende prijzen. Deemster Purmerend en Omstr. De augurkenaanvoer loopt meer en meer te rug en voor meerdere telers kan de oogst wel als afgeloopen beschouwd worden, daar deze toch niet veel anders dan wat stek hebben. Daartegenover zijn er ook weer anderen, die nog pracht partijen ter markt brengen. Den laatsten kregen wij een totaalaanvoer te zien van pl.m. 30.000 K.G., waarvan de helft bom men en stek. Voor deze laatst genoemde arti kelen in het bijzonder was de kooplust vrij ge drukt. Voor de bommen was slechts voor den minimumprijs van een gulden per 100 K.G. plaatsing. Stek werd met ƒ1.30 a ƒ1.50 per 100 K.G. betaald. Grof en basterd liep zoo om De millioennota van een vermindering van ambtenaren aan. Dit wordt een vierde korting sedert 1920. 1932 geeft wederom t salaris der Rijks- Onderstaand tabelletje moge aangeven, in welk een eigenaardige verhouding die verla gingen in verband met andere omstandigheden komen te staan. Sal. Rijksp. Goed Goed 8% II 18% 18% 22% Jaar 1920 1920—23 1923 I 1925 1925—29 1932 III 1933 IV 21% Beurs Uitstekend Zwakker Zwak Herstel Uitstekend Slecht Herstel? 1934 Sal. Belastingen Part. bedr. n. draagkr. Uitstekend Verstoring Goed Verstoring Wat lager n. draagkr. Herstel Verlaagd Hooger Onverand. Slecht Verhoogd Zeer laag? Sal. Gem. Pers. Goed Goed Onver and. Onverand. Onverand. 3 Sal. Prov. Pers. Goed Goed Onverand. Onverand. Onverand. Onver and. Het is nu maar de vraag, of de indexcijfers een verlaging van de inkomens van 't Rijkspersoneel met 21% pCt. billijken. Het is onredelijk niet te releveeren, dat in 1923 de verlaging bij 't Rijk al intrad. Ook de stand van de Beurs is aangegeven, omdat 't rapport-Weiter dit den graadmeter voor het economische leven noemt. Verder com mentaar is overbodig. H. J. J. SPOOK. de zes gulden. Mindere activiteit van den ex port op Engeland was weer aanleiding tot de terugloopende prijzen. Met de boonen was het nog steeds hetzelfde lied. Voor de mooiste partijen was tegen een klein prijsje nog wel plaatsing, doch voor een afwijkende kwaliteit waren geen koopers te vinden, althans niet voor slaboonen met draad. Opmerkelijk is het zooveel minder aandacht als er dit seizoen aan de boonen met draad gegeven wordt als aan die zonder draad, on danks momenteel van laatst genoemde soort de aanvoeren eens zoo groot zijn. Voor de mooiste eerste pluk werd tot 7 gulden per 100 K.G. betaald. De snijboonenaanvoer is van weinig betee kenis meer, en dan laat menigmaal de kwali teit nogal te wenschen ovef. Voor goede kwa liteit was uitstekende vraag tegen oploopende prijzen. Mooie stokboonen kwamen nog tot 28 en stammers tot 22 gulden per 100 K.G. Bij toenemenden aanvoer was er weinig animo voor andijvie, ondanks de kwaliteit bui tengewoon mooi was. Per kist werd van 10 tot 40 cent betaald, wat zoowat wil zeggen van 40 cent tot even een gulden per 100 stuks. Enkele partijen spinazie vonden voor prijzen vanaf 50 cent per kist van 6 K.G. gaarne koopers. Ook sla vond bij kleinen aanvoer tegen prij zen van 2.00 tot 4.50 per 100 krop gemak kelijk koopers. Tomaten komen er nog steeds ruim, waar onder ook heel mooie partijen natuurtomaten. In de prijzen kwam de laatste dagen niet veel verandering. Naar kwaliteit noteerde A B vanaf 5.20 tot 8.90 en C van 2.20 tot ƒ5.60 per 100 K.G. De aanvoer van meloenen ging nog steeds onverminderd voort. De prijzen zouden wij zeer matig willen noemen, vooral van de extra par tijen. In verhouding tot de mindere kwaliteit werden de beste onvoldoende betaald. Voor 17 a 18 cent per stuk had men vaak prachtexem plaren. Naar handperen was uitstekende vraag, voor al voor de rijpe partijen. De laatste dagen tra den vooral Seigneur d'Esperen en Triumph de Vienne op den voorgrond. Vanaf 8 gulden voor sterk afwijkende kwa liteit werd voor extra nog tot 40 gulden per 100 K.G. betaald. Gewone goede kwaliteit werd gemiddeld met 20 a 25 gulden betaald. De storm van den 9den bezorgde van alles groote aanvoeren, wat voor meerdere soorten een leelijke streep door de rekening gaf, door dat ze nu voor enkele stuivers per kist van de hand moesten, terwijl ze anders naar alle waarschijnlijkheid later voor een mooien prijs van de hand gegaan zouden zijn. Onder de hier toch al geringe voorraden is een geweldige opruiming gehouden, met voor den valappel in het bijzonder voor een laag prijsje. De laatste partijtjes pruimen vonden gemakkelijk hun weg. In aanvoer en prijs van druiven kwam weinig verandering. De aanvoer van aardappelen was nogal ruim, waaraan de vraag niet evenredig was. Muizen waren slecht te plaatsen. Overigens bleven de prijzen op vrijwel gelijke hoogte. Herschouw. A.s. Donderdag, 29 September, zal de herschouw over de wegen enz. plaats hebben. Tegen degenen, die alsnog aan hunne verplichtingen niet hebben voldaan, zal pro- ces-verbaal worden opgemaakt, zoodat belang hebbenden worden aangeraden hun verplich ting na te komen. Bouwvergunning. Aan F. B. Jak, alhier, is vergunning verleend tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Rijksstraatweg. Verloren voorwerpen: een jas, een asbest- plaat en een belastingplaatje. Inlichtingen bij de politie. De Graal. Zondag 2 Oct. a.s. zal de Graal alhier een demonstratie houden, waarbij bijna alle Graalhuizen uit Amsterdam vertegen woordigd zullen zfjn. HAARLEM, 23 September 1932. WelEd. Heer Hoofdredacteur. Mag ik U beleefd plaatsing verzoeken van onderstaande. Bij voorbaat dank. Naar aanleiding van het door de N. H. Cou rant gepubliceerde omtrent loonen en salaris- sen van het personeel der Noord-Zuid Holl. Tram, komt het mij voor, dat het personeel bij deze korting een waardige houding heeft aan genomen, en heeft gemeend zich in het onver mijdelijke te moeten schikken. Is het daarom niet betreurenswaardig indien men de houding van de directie, in zoo een be langrijke aangelegenheid, hier tegenover stelt. De hoofdgedachte schijnt geweest te zijn: z°° veel kom ik te kort, begin bij de laagste sala rissen, daarin een woeste greep gedaan, dan eens tellen met het resultaat, ik ben er bijna, nog een weinigje van de hooge salarissen en klaar is deze zaak, loonkorting voor het perso neel in orde, 40.000 pop van de jubileumfuu ook binnen, andere zaak. Nu echter het personeel deze belangrijke aan gelegenheid op een rustige wijze heeft bezien, komt het tot de conclusie, hoe onbillijk deze loonkorting wordt toegepast. Nu de technische herziening dezer korting de wensch van het personeel is (is niets op te gen zegt de directie, komen jullie maar met voorstellen, als het bedrag der korting maar gehandhaafd blijft). Wat een standpunt voor een werkgever van 1000 man personeel. Waarom geen toezegging, dat als werkelijk blijkt, dat de eene groep zwaar der wordt getroffen dan de andere, deze zaak om der rechtvaardigheidswille zelf ter hand te nemen en te vermelden of de zienswijze van het personeel al dan niet de juiste is. De overtuiging wordt steeds sterker, dat de liefde der directie voor haar personeel om het vriespunt draait; vooral het personeel van de afdeeling Vervoer schijnt slecht aangeschreven, niet alleen dat zij het zwaarst getroffen zijn met de loonkorting, maar ook hun arbeidstijd is tot het uiterste opgedreven. En heeft juist dat personeel dezen extra mooien zomer geen zware taak vervuld? Ga zoo voort directie, steentje voor steentje opbouwen, om Uw personeel ontevreden te ma ken, het slotbedrijf zult U dan zelf wel ervaren. JAN VAN HAARLEM. Verzoek u beleefd onderstaand bericht uw veel gelezen blad op te willen nemen. De commissie, die zich heeft belast met het inzamelen van oude rijwielplaatjes en andere oude metalen, brengt aan allen langs dezen weg oprechten dank voor de verleende mede werking. Het resultaat is dat een vrij groot aantal kon worden opgehaald. Zij wenscht er de aandacht op te vestigen, dat als er nog personen zijn, die oude metalen plaatjes in hun bezit hebben, zij deze alsnog kunnen bezorgen bij: R. J. C. Corvelijn, Ka nariestraat 7 en S. den Hartog, Hasselaarpl. 9. Burgerlijke Stand. Geboren: Ype, z. van G. van der Zwaag en T. Sloot; Bertus Johan nes, z. van B. J. Loggen en M. W. de Lange, Arnoldus Hubertus Quirinus Maria, z. van H. Merkies en M. A. C. Klijnman. Gehuwd: T. Boersma en C. J. Oldenkotte. Onderscheiding. De heer J. Snel alhier heeft met zijn hond „Robby" het kampioen schap van Nederland behaald en verwief daardoor de medaille, beschikbaar gesteld do°r Z. K. H. Prins Hendrik der Nederlanden. Burgerlijke Stand. Getrouwd: K. Schaap en A. M. Rudrik. „The Victory». Onze R. K. Voetbalclub „The Victory" is thans ingedeeld in de eers klasse B van den D.H.V.B. begint onze PRIJZEN LAGER DAN OOIT TE VOREN. ALLES ECHTER ZOOLANG DE VOORRAAD STREKT. 2 FAUTEUILS, 4 STOELEN met prima moquette 24.50, 22.90 19.50 MODERNE GARNITUREN losse zitting, met moquette, 32.50, 29.50, 27.50, 25.50 2 MODERNE FAUTEUILS EN 4 STOELEN met losse veerende zittingen (massief eiken) met prima moquette 55.45. 42.50. 2 WAAIER-CRAPAUDS, geheel veerend, 4 massief eiken STOE LEN met vochtechte trijp, 69. EIKEN DRESSOIRS 45, 42.50, 27.50, 25.50, 23.50 Verder te veel om op te noemen ZIET DE ETALAGE OUDE GROENMARKT 26 HAARLEM Pracht Clyviaplanten, 3 j. 1.25 Azalea's in knop 0.60 Hortensia's in knop 0.60 Aspidistr.bl. 8 st. in pot 0.60 Extra gezonde planten Hyacinthen 50 stuks ƒ3. Crocussen, Iris, Blauwe Druifjes, per 100 1.25 Darwintulpen, versch kl„ per 100 1 50 Bestell. boven 2.50 fr. thuis Heerenweg 62 - Noordwijkerhout PARKLAAN 52 TEL. 12582 MAGAZIJN VAN EN Fabrikaat JAARSMA, PERMANENT DUPLEX HAARDEN, BECHT DYSERINCK, enz. - REPARATIE-INRICHTING Ruime keuze' in Haard-fauteuils in riet, leer en stof tegen con- curreerende prijzen. Onze pracht Wollen Dekens zijn een lust voor de oogen en een genot in 't gebruik en voor een prijs ver beneden elke concur rentie, bijv. 160 x 200 8.00 190 X 230 ƒ9.90 Deze prijs is gebaseerd op een grooten omzet en we vertrou wen, dat velen hiervan gebruik zullen maken. Veel succes hebben wij met onze TWISTED matten, de ideale vloerbedekking a 80 ct. p. M., legloon inbegrepen. Nog eenige Dressoirs tegen spotprijs. Wollen Auto-Plaids, groote Tevens vestigen wij Uwe aan dacht op onze lange ervaring op 't gebied van interieurver zorging, welke ons in staat stelt ook bij een bescheiden uitga'af een gezellige woning te ver schaffen. Laat ons Uw woning inrichten, het is voor U voordeeliger. DAMES! Door deze berichten wij Vdat wij geprobeerd hebben, om met onze dure STOOMPERMANENT tegen onze concurrenten met goedkoope electrische perma nentmachines op te concurree- ren, doch wij zijn tot de slotsom gekomen, dat wij niet door kun nen permanenten voor den prijs van f 3.of f 3.50. Daarom dames moeten wij 10 Oct. onzen prijs weer ver hoogen tot f 5.alles inbegrepen. Wilt U nog gebruik maken van onzen reclame-prijs van f 3of 3.50, haast V dan om ons nummer 16027 op te bellen en af te spreken. Dus tot 10 Oc tober is de prijs nog f 3.— of f 3.50 alles inbegrepen. 10651 FLORAPLEIN 26 - HAARLEM GEN. CRONJéSTRAAT 8rd, boven Sierkan. SPECIAAL ADRES VOOR Grootste sorteering diverse merken Onbrandbare lak Prijzen compleet in schoorsteen. Elke haard wordt door ons met garantie geplaatst. VERTEGENWOORDIGER VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN: SOPHIASTRAAT 33—35 TELEFOON 15533 Levering uitsluitend aan BOVAG-Garages MICHELIN levert niet aan Banden Centrales TE H4J UF OF TE KOOP gevraagd in Haarlem, centrum der stad ALLEEN ZOMERKADE 53 en ZAANEN- STRAAT 1 HAARLEM KENNEMERSTR. 70 IJMUIDEN ONDANKS de Wolstijging houden wij de Prima Leidsche Wollen Dekens vanaf ƒ4.75, groote maat. - Onze succesdeken is 190 x 230, gega randeerd .00 pCt. schapenwol voor den spotprijs van 10.50. Damast Bedstellen gevuld met 36 pond onvermengde Javakapok (onder controle v. d. Warenwet) f 45.50. Vraagt onze rekening-courant- voorwaarden, 5 jaar garantie eigen fabrikaat 3 Deelige Bedstellen 2 persoons vanaf 24.50 of naaste omgeving, een tegen 1 December a.s. Brieven met opgaaf van prijs en kleine 0111 schrijving onder No. 22663, bureau van dit blad. Nijmeegsch en Prov. Dagblad Heeft In stad en pro vincie de grootste oplage (ruim 32000) Hoofdblad der Provincie Grootste Publiciteits- waarde. Laagste tarieven HANDELSANNONCES LAAG TABIEP Vraagt proefnummers en prijsopgave een Heerenregen- of Overjas Wij hebben een reuze-collectie de allernieuwste dessins Schitterende pasvorm, maatkleeding gelijk, vanaf 21.50 Per week 0-50 GOEDERENHANDEL N-V" ZOMERKADE 53 ZAANENSTRAAT 1 HAARE® KENNEMERSTRAAT 70, Altijd beteü Altijd goedkooper Import van Oost-Indisch hardhout Slav, en Amer. eiken Triplex-fineeren TafeSranden Telefoon W

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 12