R.K. BELGIE-R.K. NEDERLAND md Onze Ï.V. C. B.'ers in actie DE RANGLIJST MET3-1 GE SANTPOORT WINT MAANDAG 26 SEPTEMBER Bijna even gemakkelijk getvonnen als in Tilburg 3-0 voorsprong met rust Holland leidde met 10 den stand op 02 Een 3voorsprong bij halftime den achterstand verkleinde 13 Spel en spelers H. B. C. WIJST MET 4-3 van D. O. IS. K. I H. B. C. -ers brengen het Goudsche doel in gevaar HOCKEY- EN BANDYBOND Voorloopig geen hoofdklasse De wijdbroeken voelen zich goed thuis in de nieuwe omgeving Wilskracht op dreef ACHILLES—QUICK 3—3 Forsche en spannende strijd zonder beslissing WILSKRACHT I—D. E. M. 5—1 Eerst in de tweede helft gaven de gasten goed partij „Wat ga je nu doen; trouw je Mary of blijf je je eigen sokken stoppen2 „Allebei". LIMVIO—DE MEER 5—6 Doelpuntenhonger, welke gestild werd H. M. S.—FORTITUDO 5—2 Vooral in de eerste helft werd mooi spel geleverd V.I. C.—VOLENDAM 0—4 Verjongd V. I. C. moest de meer derheid erkennen van de nieuwe eerste klassers H. B. C. I—DONK I 4—3 SPARTAAN—G. D. A. 1—6 Faire, forsche strijd, waarin het de thuisclub niet mee zat Een minder fraaie seizoensinzet SANTPOORT I—LEONID AS I 4—2 De kampioenen zegevierden in een hoogstaanden wedstrijd Afdeeling I Afdeeling II Afdeeling III Afdeeling IV B.v.y. K. N. V. B. Afdeeling V I. V. c. B. Eerste klasse A Eerste klasse F Eerste klasse G DUITSCHLAND—ZWEDEN Duitschland wint met 43 De tweede wedstrijd tusschen Hollanders en Belgen is al bijna even gemakkelijk door de onzen gewonnen als de eerste in Tilburg, wel ke, zooals men zich zal herinneren, een 31 overwinning voor het R. K. F.-elftal tot re sultaat had. Wel waren de cijfers ditmaal wat minder sprekend, doch ook thans is het resultaat van dit treffen vanaf den aanvang van den strijd Voor niemand een probleem geweest. Het Belgische, of juister Vlaamsche, Katho lieke voetbal staat nog in zijn kinderschoenen en voorloopig zal het jaarlijksche treffen met onze Zuiderburen wel in een overwinning voor de R. K. F. ploeg eindigen. Vanwege de concurrentie in de groote ste den werd de wedstrijd gespeeld te St. Denijs Westrem, een dorp ongeveer 8 K.M. buiten Gent gelegen. Het plaatsje telt slechts eenige duizenden inwoners, voor wie deze interna tionale natuurlijk iets heel bijzonders was. Hier van getuigden de vele Belgische en Holland- Sche vlaggen, voor welke laatste men echter de Fransche gemakshalve verkeerd aan den stok gebonden had. In elk geval, het was goed gemeend. Minder plezierig scheen ons deze plaats keuze voor onze spelers, die zich op een bijzonder klein en verbazend slecht terrein zagen ge- Plaatst met een allerongelukkigste entourage. Een kleine duizend toeschouwers omzoomden het smalle veld geheel. Nadat de Hollanders eerst een bloemenhul de aan het graf van St. Denijs' onbekenden soldaat hadden gebracht en voor den strijd van weerszijden nog bloemen waren gewisseld, kon de match te ruim half vier aanvangen, een ongewoon laat tijdstip, dat het bij voor- haat reeds onmogelijk maakte om zonder spe ciale maatregelen nog tijdig in Holland te komen. B.. K. België Van Hoorebeke (D.S.V.O.V.) Olieslagers Rahoens (V.K.B.A.) (D.S.V.O.V.) Nootens Kindt Schepers (K.V.B.S.) (V.K.S.A.) (VKSA) Corijn Dillen Veldeman Boterman (DSVOV) (VKSA) (K.S.V.B.) (DSVOV) Nuijttemans (KSVA) Scheidsrechter Keirel (Frankrijk). Pistorius C. Alsemgeest F. v. Eeekeren, (Brabantia) (DHL) (Mulo) v. d. Hoogen (WY) Lemmens (Caesar) Kamer Habets J. van Eeekeren (TYBB) (Valkenburg) (Mulo) Van Laarhoven A. van Eekeren (Mulo) (Mulo) W. Alsemgeest (DHL) B- K. Holland. De Belgen hadden den toss gewonnen, het geen echter van weinig belang was, daar de ivind niet hinderlijk bleek. Meer last hadden de spelers van het terrein, dat niet alleen ver bazend klein, doch ook zeer effectvol was en tot overmaat van ramp genoeg gras bevatte er eenige weken een koppel koeien dik op te laten worden. Dit alles was voor de gastheeren nog een grootere handicap dan voor de Hollanders. ■Ge eersten vertoonden n.l. een vrij primitief kick and sush spel, terwijl bij de onzen al spoe dig de technische meerderheid aan het licht trad. De eerste minuten van den strijd waren tamelijk onbeduidend. Onze ploeg raakte het eerst eenigermate met het veld vertrouwd en bij een goeden aanval kon Alsemgeest al spoe dig een schot lossen, dat de Belgische doel- Verdediger over de lat werkte. De onzen bleven ook hierna sterker. De lin kervleugel was zeer actief en indien Pistorius °P de vleugel zijn uitstekend veldwerk met betere voorzetten had besloten, zouden doel punten niet lang uitgebleven zijn. Nu was dit eigenlijk wel het geval. v. d. Boogen schoot eens voor open doel jammerlijk daast en verder leverden nog tal van Holland- &che aanvallen niet het gewenschte resultaat °P, tot ruim 20 minuten na het begin Alsem geest handig profiteerde varteen zwak mo- dient in de Bel"'--verdediging en Van Hoorebeke met een onhoudbaar schot van kor ten afstand het nakijken gaf. Het Belgische spel bleef intusschen zeer Primitief. De backs trapten wel zeer hard, doch wisten nimmer waar de bal terechtkomen Kou. De halflinie onzer tegenstanders kon zich het meest tot het afbrekende deel van haar taak bepalen, terwijl snelheid het scherpste ^apen van de Belgische aanvallers was. Laatstgenoemde factor werd onze ploeg nog bijna noodlottig daar Van Laarhoven zich te Veel vrijheid permitteerde en Veldeman hier door op een gegeven mement alleen voor doel- dian Alsemgeest kwam. De D.H.L.-er stopte ech ter het harde schot op de hem bekende wijze. Hierna was het woord weer voornamelijk dan onze ploeg. Tien minuten na het Hol- landsche succes maakte Van der Hoogen bij een aanval van rechts den bal handig vrij en bracht vervolgens met een keurig geplaatst taag schot in den hoek De Belgen lieten zich hierdoor niet ontmoe digen, doch hun spel bleef toch te doorzich- telijk. Wel moest Alsemgeest nog eenige malen de handen uit de mouwen steken, doch be paald gevaarlijk werk kreeg onze doelman toch biet te verwerken. Hoewel het overwicht der onzen opmerkelijk bleef, kwam het derde doelpunt toch nog ta melijk onverwacht. Bij een afgeslagen aanval Van onze voorhoede kwam de bal bij J. van Bekeren, die van wel 25 meter afstand op het Belgische doel schoot. De keeper maakte de f°ut het leder te willen stompen en dit ver dween nu over zijn vuist in het net. Veel bijzonders gebeurde er tot de rust niet dieer. Eenige onzer spelers vonden blijkbaar dat het te gemakkelijk ging en probeerden bet met gallery play, hetgeen echter op dit *€'ld een te lastig probleem voor de heeren bleek. Met een ongewijzigden stand werd ge draaid. Veel interessants bood de tweede helft niet. De strijd leverde aanvankelijk wederom een sprekend Hollandsch overwicht op, dat zich uitte in een groot aantal corners, die echter geen van allen succes opleverden. Tien minuten na de hervatting strafte de scheidsrechter een aangeschoten handsbal met een strafschop, waaruit Nootens Weer volgde hierop een periode waarop het Belgische doel herhaaldelijk in gevaar was. F. van Eekeren op de midvoorplaats hield het spel echter bij herhaling te veel op, zoodat steeds nog één der Belgische achterspelers kon ingrijpen. Bijna hadden onze tegenstanders hun ach terstand nog meer gereduceerd, daar Van Laarhoven bij een Belgischen aanval hands maakte binnen het beruchte gebied. Nu ech ter, wist Alsemgeest het harde schot uit den strafschop corner te werken. De Belgen gooiden er hierna nog een schep je op, zoodat de strijd meer verdeeld raakte. Diverse malen was de snelle aanval der tegen standers onzen backs te vlug af en het was maar gelukkig dat het moment van schieten steeds minder juist gekozen werd. Er kwam geen wijziging meer in den stand. Een oordeel over het spel en de spelers moet ditmaal met de noodige reserve gegeven wor den. Natuurlijk dient van een speler in onze nationale ploeg verwacht dat hij ook onder minder gunstige omstandigheden een behoor lijke partij voetbal vertoont, doch dat aan den anderen kant de terreinomstandigheden hun invloed kunnen doen gelden spreekt vanzelf. Naar onze meening hebben de Hollanders er van gemaakt wat er van te maken viel. On getwijfeld bevatte het team eenige zwakke plekken. Zoo is b.v. wel komen vast te staan dat F. van Eekeren geen ideaal midvoor is, terwijl de min of meer eigenaardige speel wijze van captain van Laarhoven tegen andere tegenstanders zeker tot doelpunten had ge leid. Wel is de aanvoerder nog een meester in het afnemen van den bal, doch aan het juiste moment van wegwerken besteedt hij te weinig aandacht, terwijl ook het verre opdringen een fout moet worden geacht. De andere spelers hebben naar onze mee ning voldaan. Dat er nog al eens geketst werd en dat het aangeven van de middenlinie niet steeds uitmuntte in zuiverheid, valt gemakke lijk te verklaren. Bij de Belgen waren er maar weinig uit blinkers. De backs trapten hard, doch min of meer onbesuisd. De halflinie onzer tegenstan- pers bepaalde zich voornamelijk tot verdedi gen, terwijl juist de Belgische aanval zooveel steun behoefde. In dien aanval dient eigenlijk het vrij goede spel van den rechtsbuiten Co- rijn gememoreerd. Tenslotte willen wij aan het eind van onze beschouwing de R.K.F. den raad geven om de spelregels zooveel mogelijk in overeenstem ming met die van de F. A. te brengen. Voor het publiek dat ook andere wedstrijden bezoekt vestigt het een eigenaardigen indruk thans voor verkeerd ingooien nog vrije trappen te zien geven. Zaterdagmiddag werd in een der zalen van Krasnapolsky te Amsterdam de jaarlijksche algemeene vergadering gehouden van den Nederlandschen Hockey- en Bandybond, welke bijeenkomst werd voorgezeten door Baron van Pallandt. t Het belangrijkste punt van de agenda werd gevormd door de besprekingen over een even tueel te vormen Hoofdklasse, waarvoor reeds een voorstel was ingediend door drie Westelijke eerste klassers. Intusschen is in deze kwestie geen beslissing genomen, de bestaande verhoudingen zullen voorloopig nog van kracht blijven. Reeds dadelijk ontwikkelt zich een vluggen en spannenden strijd waarbij de resp. verde digingen op proef worden gesteld. Na 5 min. zet bij een mooien aanval van Achilles Prinsen over naar Naneker jr. welke onhoudbaar in schiet 1—0. Achilles komt herhaaldelijk terug en na een kwartier spelens brengt Naneker jr. den stand op 20. Nu gaat het een tijdje gelijk op. Bij een aan val van Quick laat Bruggink, den bal vallen, waarna Koopman den achterstand verkleind, 21. Aangemoedigd door dit succes, komt Quick een tijdje in de meerderheid, doch lang zamerhand gaat het weer gelijk op. Rust gaat in met 2—1 voor Achilles. Na de rust is Quick dadelijk in den aanval, doch Bruggink weet eenige malen op 't nip pertje af te redden, an komt Achilles weer in den aanval, Vollenbroek geeft liggend den bal mooi door naar Wolthuis Jr., die na goed op brengen met een hard schot doelpunt, 31. Geruimentijd is Achilles nu in de meerderheid, doch steeds wordt het doel te hoog gezocht. Ook de aanvallen van Quick zijn niet van ge vaar ontbloot, een vliegend schot van Velthuis gaat hoog over. Bij een volgenden aanval van Quick schiet Rithof hard in, doch Bruggink laat den bal weer los, waarbij Koopman weer zorgt voor de rest, 3—2. Het gaat er nu span nen en wordt er bijtijden te forsch gespeeld, vooral de gebr. Velthuis, treden hierbij op den voorgrond, waarbij de scheidsrechter zich ge noodzaakt ziet, een van hen naar de kleedka mer te zenden. Het met 10 man verder spelen den Quick zet er nu alles op en 2 minuten voor 't einde, weet de midvoor Koopman den ge lijkmaker te scoren. Wilskracht heeft 2 invallers en speelt het eerst met den wind mee. De eerste aanvallen zijn voor de thuisclub doch hebben geen resul taat. Ook D.E.M. zet eenige aanvallen op; bij een daarvan belandt de bal bij den W.-keeper, deze geeft door aan den spil, die met zijn hoofd naar den linksbuiten plaatst, deze zet goed voor en de midvoor doet zijn plicht (1—0). Na eenige aanvallen van de gasten neemt Wilskracht het offensief over en belaagt het vijandelijke doel. Uit een cornerbal van den linksbuiten maakt de linksbinnen er 20 van. Aanval op aanval ondernemen de gastheeren en de D.E.M. keeper krijgt druk werk, wat hem goed afgaat; eenige keiharde schoten stopt hij schitterend. De weinige D.E.M.-aanvallen wor den goed opgezet, doch de afwerking laat te wenschen over. De vrij sterke wind doet afbreuk aan het spel, balcontróle is dan ook uiterst moeilijk. Bij een uitval der Beverwijkers komt de bal bij den Wilskracht-spil, hij geeft listig door aan den midvoor en deze scoort van grooten afstand onhoudbaar (30). Wilskracht blijft domineeren en neemt nog eenige malen het D.E.M.-doel onder schot, waarna de scheids rechter rusten blaast. Na thee wegen de partijen beter tegen elkaa op en om beurten zijn zij in den aanval. Ge leidelijk wordt D.E.M. iets sterker, doch voof het doel zijn zij de kluts kwijt, ook een straf schop voor een vermeend handsgeval werd niet door haar benut. Eenmaal ontkomt het W.-doel aan een doorboring als de linksback even voor de doellijn redding brengt. Uit een corner van rechts weet D.E.M. tenslotte de eer te redden (31). De gasten blijven het meest aanvallend, doch de Wilskracht-defensie staat pal. Lang zamerhand werkt de thuisclub zich los en haar aanvallen worden goed geleid door den links buiten, uit een zijner voorzetten scoort de mid voor prachtig (41). De W.-halflinie stuwt de voorhoede op, wat zij een tijdlang verwaarloosd had en daardoor zag de rechtsbuiten kans eeïi voorzet van links te benutten (51). Wanneer scheidsrechter Starren einde blaast heeft Wilskracht haar eersten wedstrijd ver diend gewonnen. nadeel te ontgaan. Toch namen zij door Nieu- wenhuisen de leiding. Op keurige wijze pas seerde hij middenlinie en achterhoede en gaf Verbrugge geen schijn van kans. Met goed op gezette aanvallen werd het Fortitudo-doel daarna bestormd en op fortuinlijke wijze ver wierf men drie tegenpunten. Vogelsang schoot vanaf het midden van het veld en daar Philippi iets te veel naar voren stond opgesteld, ging het leder over hem heen (11). Kort daarna kreeg De Hosson een corner te nemen, die Philippi wel wist te houden, doch hij liet het leder glippen, in doel. En toen alweer een hoek schop moest worden genomen, trapte een der Culemborgsche achterspelers in eigen doel, zoo dat de stand 3—1 was geworden. Ondanks den tegenslag hielden de Fortianen vol en v. d. Heu vel wist den stand op 3—2 te brengen, waarna Bergers er voor zorgde, dat de rust met 42 kon ingaan. In de tweede helft werd fanatiek gestreden, waarbij de doelen herhaaldelijk in gevaar ver keerden. Uit een elfmeterschop ontstond voor H.M.S. het vijfde punt. Van Hilten plaatste het leder tegen den staander, waarna De Hos son inschoot (5—2). Het spel werd daarna soms te forsch, doch de scheidsrechter hield de teu gels strak en bracht den strijd tot een goed einde. Door den krachtigen wind moeten beide teams even inspelen, doch spoedig ontplooit zich een goed open spel. De Amersfoortsche voorhoede toont goede hoe danigheden en na 10 min. geeft J. v. d. Brug Limvio de leiding i0. Deze eer wordt hun echter gauw ontnomen door den Amsterdam- schen rechts-binnen, die na 7 min. gelijk maakt 1—1. Lang gaat het spel op en neer met wisselende kansen. Even voor rust benut v. d. Brug een goeden voorzet van v. Keken en scoort ander maal 21. Ook na de rust blijft Limvio een tijdje in goeden vorm. Voor het Omsterdamsche doel ontwikkelt zich een heete strijd, waaruit ten slotte R. Westerlaak als overwinnaar te voor schijn komt en den stand brengt op 31. Nu schijnt Limvio uitgespeeld, 't oude euvel! Dank zij de onjuiste schoten van de Meer ont snapt de Amersfoortsche club herhaaldelijk aan groot gevaar. De Meer houdt echter goed vol en na een kwartier komt eindelijk de belooning als Kloos terman kort na elkaar twee punten scoort 33. Nauwelijks is uitgetrapt of de Jong verrast opnieuw den niet geheel betrouwbaren keeper en geeft de Meer de leiding 34, een eer, die hun niet lang te beurt valt daar R. Wester laak onmiddellijk den stand gelijk maakt 44. Vlak erop een hevige strijd voor 't Meer- doel, een uitvallende keeper, een schot tegen de lat, terugkaatsing, nogmaals geprobeerd en ja, v. d. Brug geeft Limvio andermaal de lei ding 54. Daar 't spel van Limvio erg verzwakt, is 't hun eigen schuld, dat een kwartier voor het einde de Jong gelijk maakt 55, door een houdbaar schot. Vijf minuten later een door braak van Kloostermans en de Meer neemt volkomen verdiend de leiding 56. Nu 't te laat is, gaat Limvio zich weer wat inspannen, doch het einde komt met een 56 overwinning voor de gasten. De wedstrijd H.M.S.—Fortitudo kenmerkte zich door zeer goed spel in de eerste helft en door te groote forschheid in de tweede helft. De tiezoekers hadden in de eerste helft den feilen wind tegen en wisten het leder niet steeds laag genoeg te houden, om daardoor dit De thuisclub verschijnt met een geheel ver jongde ploeg die als volgt was samengesteld: Jos. Hendrix, doel; P. Blaas en de Bruyn, achter; Voncken, de Schrevel en de Wolf, mid den; Van Oyen, Diercks, Hermens, Dessing en de Boer, voor. Dat het verband en onderling begrijpen bij een elftal waarin 7 nieuwe spelers zijn opge nomen, niet direct in orde is, is begrijpelijk en verklaart eenigszins V. I. C.'s slechten start in het nieuwe seizoen. Laten wij onmiddellijk voorop stellen, dat Volendam de overwinning volkomen verdiend heeft en op een goeden wedstrijd kan terugzien. Van V. I. C. mag alleen de achterhoede en keeper met eere genoemd worden. De rest van het elftal faalde, ook om bovengenoemde reden. Na den aftrap ontwikkelt zich een levendig spel, met V. I. C. aanvankelijk iets meer aan vallend. Maar door slechte afwerking komt er van menigen aardig opgezetten aanval niet veel terecht. Langzamerhand komt Volendam iets opzetten en weet het spel op V. I. C.'s helft te verplaatsen. Bij een aanval speelt een V. I. C.'er onfortuinlijk op den keeper terug en bezorgt Vo lendam een gelukkigen voorsprong. Volendam behoudt het beste van het spel en weet na 35 minuten nogmaals te doelpunten. De achterhoe de van de oranje-witten heeft het zwaar te verantwoorden, maar weert zich uitstekend. Als bij een aanval de keeper slechts ten koste van een corner kan redden, wordt deze op formida- bele wijze door Tuyp benut. 03. Met dezen stand breekt de rust aan. Onmiddellijk na de hervatting een aanval van Volendam, waaruit een strafschop ontstaat, die op sublieme wijze door den doelverdediger wordt gestopt. De geheele tweede helft kenmerkt zich door een overwegende meerderheid van de wijd broeken. Slecht sporadisch vermochten de Col- lege-menschen een aanval op touw te zetten, die meest op niets uitliep. In deze periode valt de middenlinie van Volendam op, waarin voor al de spil zich onderscheidde. Bij een der vele aanvallen weet Tuyp nogmaals de score op prachtige wijze te verhoogen. Ondanks de vele stormloopen weten backs en keeper stand te houden, en komt het einde met een 04 neder laag. Deze prettige wedstrijd, die een mooie in zet is voor de wijdbroeken, werd op juiste wijze door den heer Vollenbroek geleid. tieve meerderheid. De rechtsback der thuis club deed tweemaal zijn eigen net trillen en tot overmaat van ramp werkt de doelman vlak hierop in eigen doel. Om de doelpuntenreeks grootere variatie te geven, „slaat" de Loosduinsche center voor een voorzet aardig in (05). In de tweede helft komen de bezoekers na genoeg niet meer over de helft. De thuis club dreef het short passing te ver door. Koren op den molen der stoere Westlandsche defensie. Een snelle uitval van G. D. A.'s rechsbuien en van de lijn af vloog de bal in de touwen (16). De wedstrijd droeg een forsch doch fair karakter. 'n Bijzonder slechte start voor de Over- maassche, die nagenoeg den geheelen mid dag door het befaamde pechduiveltje achter volgd werden, zonder dat zij kans gezien hebben dit „ondier" af te schudden. Heeft misschien het onverwacht snelle doelpunt der Loosduiners van hun rechtsbinnen, uit een voorzet, van den linksbuiten, de Spartanen gedemoraliseerd of anderszins? Als een paal staat boven water, dat nadien niets meer wilde, ondanks hun dikwijls overgroots rela- De eerste Zondag van het nieuwe seizoen op het H.B.C.-terrein is niet glorieus verloopen. Eerstens bleef scheidsrechter v. Haasteren weg. Dit kostte al een half uur. Tenslotte stemden beide partijen zich tevreden met de leiding van een H.B.C.-bestuurslid, die tot 1 minuut voor tijd zeker naar ieders genoegen floot, maar toen hij alleszins terecht een vrijen schop toe kende aan H.B.C., omdat een Donk-speler een H.B.C.'er vlak bij doel in den rug aanviel en Hencey deze keurig inkopte, en daarmede den wedstrijd won, waren de Gouwenaren niet meer tevreden en protesteerden!! H.B.C. wint de toss en kiest den sterken wind in den rug. Al direct wordt de Donk-verdedi ging aan het werk gezet en Vos krijgt volop werk, wat hem keurig afgaat. Na 5 minuten een voorzet van Pijpers, die Tolido onhoudbaar inkopt. 10. De volgende minuten zijn voor H.B.C., doch langzaam aan komt Donk meer in den aanval. Karberger is een voortdurend gevaar voor H.B.C.en als hij, doordat de backs te ver zijn opgedrongen, het leder toegespeeld krijgt, gaat hij er alleen van door, geeft een tam schot, waar Vinke naast grijpt. 11. 5 Minuten later zorgt Tolido weer voor de leiding. 21. De resteerende 10 minuten zweeft H.B.C. voor het vijandelijke doel, doch lat, palen en beenen van spelers voorkomen doel punten. Rust 21. Na de thee een serie H.B.C.-aanvallen, maar nu is Donk, geholpen door den wind, ook meer in den aanval. Daar drayer zijn rechtervleugel te veel vrij laat, komt vrij onverwachts de ge lijkmaker door Reebeen. Doch dit ontmoedigt H.B.C. geenszins en als 3 min. later de keeper is uitgeloopen, is het weer v. Rooden die hem te vlug af is en plaatst naar Tolido, die onhoudbaar scoort. Nu is H.B.C. niet meer te houden, maar op de meest onmogelijke wijze blijft score uit. Dan een Donk-aanval, waarbij Vinke uitloopende mist, Vester tracht nog te redden, doch Kar berger voltrekt het vonnis. 33. Nog enkele minuten, met een geweldig H.B.C.- overwicht. Als v. Roode wil schieten springt een Donk-speler met beide beenen achter tegen hem aan. Zeer terecht geeft de scheidsrechter een vrijen schop, die door v. Rooden genomen door Hencey wordt ingekopt. 43. Vlak hierop fluit de scheidsrechter het einde, hoewel bleek dat de laatste minuten Donk niet meer wilde spelen en het veld verlieten. In verband met den Internationalen wedstrijd in Gent, was te elfder ure Graaf Willem als tegenstander verwisseld voor Leonidas. Men kon het niet beter treffen dezen middag, desondanks de geweldige neutrale concurrentie was er vrij veel publiek aanwezig, om kennis te-nemen van den roep welke van Leonidas uitging. Het was jammer dat de vrij sterke wind wel eenigszins afbreuk deed aan het spel. Sant poort, dat het eerst het voordeel van den wind had, ging met een sneltreinvaartje op het Leonidasdoel af, doch al heel spoedig consta teerden we, dat de Leonidasverdediging in puike conditie was, speciaal de beide backs en niet te vergeten de doelverdediger waren in eerste klasse conditie, en wisten dan ook geruimen tijd stand te houden; een mooie voorzet van Ger- rits is hem echter noodlottig, want zeer tac tisch kopt Tromp onhoudbaar in. Geen 5 mi nuten later passeert Visser den keeper van Leo nidas opnieuw, ook onhoudbaar. Even daarvoor had de keeper een mooien kopbal nog uit den uitersten hoek weten te grabbelen. Dat is Leo nidas te bar, ze spannen zich nog eens extra in en weten door toedoen van v. d. Sande van Gsp Gw. Gl. Vrl. V.-T. Pnt. Gem. D.H.C. 2 2 8—2 4 2.— Feyenoord 2 2 7—2 4 2.— A.D.O. 2 1 1 6—4 3 1.50 Z.F.C. 2 1 X 6—5 3 150 H.B.S. 2 X X 3—5 2 1.— Hermes 2 1 1 3—4 1 0.50 R.C.H. 2 X X 4—6 1 0.50 't Gooi 2 X 1 1—6 1 0.50 V.S.V. 2 1 X 0—1 1 0.50 BI.-Wit 2 2 3—6 0.00 St.vogels 2 2 14—2 4 2.00 K.F.C. 2 2 8—3 4 2.00 Ajax 2 1 1 7—3 3 1.50 Sparta 2 X 5—5 2 1.00 Xerxes 2 1 1 6—7 2 1.00 Haarlem 2 1 X 7—9 2 1.00 Hilversum 2 X 1 6—11 2 1.00 D.F.C. 2 X 1 5—6 1 0.50 W.-Frisia 2 2 3—8 0.00 V.U.C. 2 2 3—9 0.00 P.E.C. 2 2 7—4 4 2.00 A.G.O.V.V. 2 2 7—5 4 2.00 E.-Boys 2 1 X 5—3 3 1.50 Enschedé 2 X 1 5—5 2 1.00 Robuh 2 X X 5—6 2 1.00 Vitesse 2 X X 3—4 2 1.00 Go-Ahead 2 1 X 3—4 1 0.50 Tubantia 2 X X 5—6 X 0.50 Wageningen X X 2—3 1 0.50 Heracles 2 2 3—5 0.00 Longa 2 2 7—1 4 2.00 Eindhoven 1 X 5—1 2 2.00 P.S.V. 2 2 7—2 4 2.00 M.V.V. 2 2 7—3 4 2.00 Bleyerheide 2 1 X 5—3 2 1.00 N.O.A.D. 2 X X 45 2 1.00 Willem 2 2 2 3—8 0.00 NA..C. 2 2 2—7 0.00 1 X 1—5 0.00 Middelburg 2 2 1—7 0.00 Be Quick Velocitas Alcides G.V.A.V. Leeuwarde Veendam Frisia Friesland Achilles Sneek 2 2 15—3 4 2.00 2 2 7—3 4 2.00 2 1 5—2 2 1.00 2 J 1 8—5 2 1.00 2 1 3—3 2 1.00 2 1 3—3 2 1.00 2 1 1 3—7 2 1.00 2 J 1 5—13 2 1.00 2 2 3—9 0.00 2 2 2—6 0.00 Valkenburg 1 K.V.V. 1 Chèvremont 1 V.V.H. 2 R.K.O.N.S. R.K.V.VJj. Kerkrade Kimbria Sitt. Boys Marsana Volharding 1 Caesar X 1—0 2 2.— 1 1—0 2 2.— 1 3—1 2 2.— 2 7—3 4 2.— 2 8—5 4 2.— 1 X 9—4 2 1.— X X 5—5 2 1.— 2 24 0.— 2 4—8 0.— 2 2—11 0.— X 0—1 0.— 0—0 0.— Volendam 1 Wilskracht 1 H. M. S. 2 De Meer 1 V. V. Z. 1 Fortitudo 2 D. E. M. 2 Limvia 2 V. I. C. 2 E. M. M. 1 4—0 2 1 5—1 2 2 11—2 4 1 6—5 2 1 3—3 1 1—1 4—6 2 1 1 4—8 1 2 5—12 1 1—6 o—O 2 2 2 2.— 1.— 1 —.50 D. H. L. 1 X 2—1 2 2.— G. D. A. 2 X X 9—4 3 1.50 Santpoort 2 X X 6—4 3 1.50 K. B. C. 2 X X 8—7 3 1.50 Gr. Willem 1 1 44 1 1.— T. Y. B. B. 1 X 2—2 1 1.— Leonidas 2 1 X 5—7 1 0.50 D.O.N.K. 2 2 4—6 0.— Spartaan 1 X 1—6 0.— S. J. C. 0—0 0.— dicht bij Kockx te passeeren, na keurig werk van den linksbuiten. Het spelpeil dat reeds hoog was wordt nu nog meer opgevoerd; tot scoren komt men echter niet meer voor rust. Leonidas, nu met den win in den rug, is het eerste kwartier niet weg te krijgen, verschillende zeer goede kansen gaan door te onbesuisd schieten verloren, terwijl de Santpoort-achter hoede in kampioensvorm speelt. Het binnentrio van Santpoort is er geweldig in en weet keurig door toedoen van De Jong te doelpunten. Geen 2 min. later benut ir. Blewanus 'n goeden pass, met 'n schot a la Lagendaal, in het Santpoort- doel, het was gewoonweg een enorme kei. Het publiek applaudisseert geweldig. Het spel blijft zijn aantrekkelijkheid behouden, uiterst snel en verrassend. De Jong schiet keurig in 42. Tromp kopt fraai in, de keeper grabbelt uit den uitersten hoek, wat was dat magnifiek. Dr. Haan appel, ir. Blewanus en v. d. Sande vuren nog verschillende gloeiende kogels af, doch ze be landen in de veilige handen van keeper Kockx. Het blijft 42 in 't voordeel van Santpoort. Last not least een wedstrijd waar nog lang over gesproken zal worden, vanwege zijn hoog staand spel en zijn sportiviteit. 30.000 toeschouwers woonden Zondag in ihet Stadion te Neurenberg ter gelegenheid van d» Gustaaf-Adolf-herdenking den internationale^ voetbalwedstrijd tusschen Duitschland en Zwa den bij. Duitschland had bij de rust de leiding met 3—1. Eindstand 4—3 yoor Duitschland. OMff?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 9