Autobus door tram gegrepen Schmeling slaat Walker knock-out DE TOURINGCAR GEHEEL VERSPLINTERD MARKTEN I DINSDAG 27 SEPTEMBER Schmeling en zijn geld Relletjes in Illinois Kanunnik Th. F. Ebbinkhuysen Duizend mijnwerkers overvallen de mijnbureaux Corruptie-schandaal Poolsche justitie erbij betrokken V olkenbondsr aad bijeen Opzienbarende openingsrede van De Valera Politis president Volken bond svergad ering Plechtige Metten UIT DE WERKVERSCHAFFING De arbeiders te Witteveen niet aan 't werk gegaan AUTO GEKANTELD Maarten's avontuur Een verstekeling, wien het te warm werd „Die jongen wordt directeur" STROOPER VAN BED GELICHT Nachtelijk incident op het jachtveld TWEE KOEIEN GESTOLEN Om aan kermisgeld te komen ZIEKTE VAN WEIL Nog een slachtoffer te Gouda VADER SCHIET OP ZIJN ZOON Was slechts een bedreiging Door trein overreden en gedood In den hals gesneden Eén doode, elf zwaar, twaalf licht gewonden Hartverscheurende tooneelen Ontzettende verwarring Tragisch einde van een pleiziertocht De bestuurder ongedeerd Besprekingen tusschen Ouchy-staten Woensdag bijeenkomst te Luxemburg DE MOORDAANSLAG OP DEN VERKEERSAGENT Verdachte ingesloten MOTOR TEGEN AUTOBUS Eén doode, één gewonde I U Hf Hg» Wat het sterkst werkt. SCHUREN AFGEBRAND De brandweer machteloos Door motor aangereden Kindje verdronken Lijk opgevischt 460e STAATSLOTERIJ NEW-YORK, 26 Sept. Onder groote belang stelling vond hedenavond de bokswedstrijd plaats tusschen den vroegeren wereldkampioen aller gewichten, Max Schmeling en den ex- kampioen middengewicht, Micky Walker. Schmeling behaalde de overwinning. In de eerste ronde was het pleit in hoofd zaak reeds beslist. Walker bloedde uit den mond, waarop Schmeling desondanks onbarm hartig lossloeg. Schmeling sloeg zijn tegenstander knock out en behaalde hiermede de overwinning. Hij zal dus moeten uitkomen tegen den wereldkam pioen Sharkey. (United Press). NEW YORK, 27 Sept. (Eigen telegram). De bokser Camera heeft een rechterlijke beslissing weten te verkrijgen, waarbij het de Madisonsqua- re-garden-Company verboden is de 150.000 dol lar, welke genoemde maatschappij voor Schme ling beheert, aan hem uit te betalen. Deze som geld heeft Schmeling bij bokswedstrijden in den laatsten tijd gewonnen. (United Press). wapende conflicten had bij te leggen. Hij wees op de scepsis, die bij velen tegenover den Vol kenbond bestond. Hij meende echter, dat de algemeene toestand nog veel slechter zou zijn als de Volkenbond niet bestond. Tenslotte had de werkverdeeling voor de diverse commissies plaats. In tegenstelling met vroeger, werd dezen keer van de instelling van een ontwapeningscommissie afgezien. De Duitsche delegatie heeft, evenals het vo rige jaar, het voorstel gedaan, dat in de poli tieke commissie wederom het minderheids vraagstuk zal behandeld worden. SPRINGFIELD (Illinois), 26 Sept. (Reuter). Een duizendtal mijnwerkers hebben de bureaux van de mijnen aangevallen uit protest, dat een honderdtal mijnwerkers weer aan het werk zijn gegaan tegen een lager loon. Een politieman werd gedood, een dozijn mijn werkers gewond. Het werk werd indertijd neergelegd, toen de directies het loon van zes dollar tot vijf dollar wilden verlagen. Onder de gewonden bevindt zich de vroegere leider van de socialisten, die naar getuigen ver klaren, den politieman heeft neergeschoten. WARSCHAU, 26 Sept. (V. D.) In Polen heeft een groot corruptieschandaal waarbij de justitie betrokken is groote aandacht getrok ken. In het begin van dit jaar werd in het Grand Hotel te Krakau een Poolsche emi grante uit Parijs, Mme. Ciunkiewicz beroofd van haar zeer kostbare juweelen, die vermoe delijk tot de Russische kroonjuweelen hebben behoord en een waarde van millioenen francs hebben. De verzekeringsmaatschappij te Parijs, waarbij de juweelen tegen reisdiefstal waren verzekerd, zond een agent naar Polen, die door het omkoopen van den Poolschen rechter van instructie, dr. Wontor, er in slaagde, het politie-onderzoek naar den diefstal stop te zetten en een aanklacht aanhangig te maken tegen Mme. Ciunkiewicz, wegens verzekerings bedrog Na een lang voorarrest moest Mme. Ciunkiewicz echter wegens gebrek aan bewijs in vrijheid worden gesteld, tengevolge waar van het corruptie-schandaal aan het licht kwam. De rechter van instructie is op staanden voet ontslagen, terwijl tevens een vervolging tegen hem is ingesteld. Dit geval zal waar schijnlijk aanleiding geven tot een groote zui vering in de Poolsche rechterlijke macht. GENÈVE, 26 Sept. (V.D.). De Valera heeft als voorzitter van den Volkenbondsraad hedenmor gen de September Assemblée van den Volken bond geopend met een rede, die klaarblijkelijk niet, zooals de traditie is, in overleg met het Volkenbondssecretariaat is opgesteld. Hij zeide o.a. dat de resultaten van de Ontwa peningsconferentie verre zijn gebleven onder dat, wat de volken ervan verwacht hadden. De Vol kenbond moet thans zijn bestaansrecht bewijzen. Of hij zal zich sterk toonen met een kracht, die nieuw geloof in den Volkenbond wekt, of hij zal zijn zwakheid toonen, die leidt naar de in eenstorting. Van alle kanten hoopen critiek en klachten zich op. De menschen beginnen onge duldig te worden en vragen zich af of de tot nog toe bereikte magere resultaten van den Volkenbond zijn bestaansrecht rechtvaardigen. De kleine staten zijn gedoemd, een onbelang rijke rol te Genève te spelen. Zij twijfelen of het zenden van delegaties naar Genève nog de moeite en de kosten loont. Overal klinkt twij fel, of de Volkenbond op economisch gebied niet slechts de belangen der groote mogend heden behartigt en of hij nog in staat is, de eerbiediging der Volkenbondsverdragen af te dwingen. De eenige redding voor den Volken bond is als hij bewijst, dat elke mogendheid de op zich genomen verplichtingen uitvoert. In de plaats van den bewapeningswedstrijd moet de veiligheid der nationale rechten be schermd worden. Het succes der Ontwapenings conferentie zal beslissend zijn voor den geheelen Volkenbond. Even belangrijk is de uitvoering van de economische taak van den Volkenbond. Vijfentwintig millioen werkloozen verlangen, dat de mogendheden eindelijk daden doen. De drei gende ineenstorting van het geheele economi sche leven eischt daden. De Valera sprak de hoop uit, dat de aanstaande economische We reldconferentie zou mogen slagen. Vervolgens dankte hij den scheidenden secre taris-generaal van den Volkenbond, sir Eric Drummond, in warme bewoordingen voor zijn jarenlange werkzaamheden in het belang van den vrede en de internationale samenwerking. Hij eindigde zfjn rede met de in het Iersch uit gesproken woorden: „Moge God ons bij de ons gestelde taak helpen en moge Hij ons voor zwak heid behoeden." oe rede van De Valera werd met applaus ontvangen. Tot president van de Volkenbonds vergadering werd de Grieksche gezant te Pa rijs, Politis, met 44 van de 55 stemmen ge kozen. Politis legde er in een rede den nadruk op, dat de Volkenbond in de eerste plaats de be- In de parochiekerk van den H. Martinus te Hillegom werden Maandagavond te zeven uur de plechtige Metten gezongen voor de zielerust van den Hoogeerw. Heer Th. F. Ebbinkhuysen, kanunnik van het kathedraal kapittel van Haarlem en oud-regent van het seminarie „Ha- geveld". Agens was de zeereerw. heer G. Maat, deken van Poeldijk; als diaken fungeerde de zeer eerw. heer L. Nieuwenhuizen en als subdiaken de zeereerw. zeergel. heer J. Lauwrier, beiden leeraar aan het seminarie „Hageveld". Cantores waren de zeereerw. heeren J. Everts en A. Vollaerts, eveneens leeraren van „Hage veld". Vele geestelijken uit den omtrek, o.w. vrijwel alle leeraren van het seminarie en kanunnik L. A. A. M. Westerwoudt, plebaan van de kathe drale kerk van Haarlem, woonden de plech tigheden bij. De arbeiders, werkzaam bij de werkverschaf fing te Witteveen, welke daar ontslagen zijn omdat zij meenden physiek niet in staat te zijn de door de werklieding geëischte werx- methode te volgen, zijn Maandag niet weer aan den arbeid gegaan. Zij blijven op het stand punt staan dat onder de oude voorwaarden niet kan worden gewerkt, en hebben zich be geven naar het gemeentebestuur van Emmen. De Minister heeft in antwoord op het tele gram, dat de Gemeenteraad Donderdag aan hem heeft gezonden over een technisch onder zoek door een commissie, medegedeeld dat hij aan het verzoek niet kan voldoen, de arbeiders in de gelegenheid zullen worden gesteld weer te gaan werken onder de geëischte voorwaarden en dat aan geen dpr arbeiders eenige steun mag worden verleend. Maandagmiddag had in de bocht van den Schelmschen weg en Apeldoornschen weg te Arnhem, een vrij ernstig auto-ongeval plaats. Een der volgauto's van den wedstrijd om het clubkampioenschap wielrennen op den weg moest uitwijken voor een kind met het gevolg, dat de auto kantelde en eenige meters over den weg schoof. Van de vier inzittenden werden er twee ge wond. Het ergste was de bestuurder, de heer G. uit Scherpenzeel er aan toe. Hij liep een ver wonding aan de knie en een gapende hoofd wonde op, zoodat overbrenging naar 't gemeen telijk ziekenhuis noodzakelijk bleek. De carrosserie van den auto, een splinternieuwe Chevrolet, toebehoorende aan een autoverhuur der te Scherpenzeel, werd totaal vernield. Bij het onderzoek dat de Arnhemsche politie instelde bleek dat de bestuurder niet in het be zit was van een rijbewijs. Tijdens de proefvaart van de „Trondanger" op de Noordzee heeft de 17-jarige Maarten v. d. Tooren uit IJmuiden, vertelt de „Telegraaf", voor een aardige sensatie gezorgd. Onder den maaltijd werd de overbelastings- proef gehouden; het toerental liep tot 160 op en de „Trondanger" doorkliefde met een snel heid van 17.6 knoopen de golven. Het gevolg was echter, dat de temperatuur in den grooten schoorsteen hooger en hooger steeg, totdat het deurtje geopend werd en Maarten op het mid dendek stapte. Zoo „ontpopte" zich een IJmui. der jongen als verstekeling. „Ik kon het niet langer uithouden van de hitte en heb een versehrikkelijken honger", be kende hij aan den kok, die hem in de omgeving van het kombuis plotseling ontdekte. De heer Goedkoop werd geroepen en toen moest de stow-away vertellen hoe hij tot zijn daad gekomen was. „Wist je dan niet dat het maar een proef vaart was?" „Ja, meneer, maar ik dacht toch wat te kun nen verdienen. Ik ben werkloos, leerling bank werker geweest en mijn va'der is ook al zes weken zonder werk en moeder en wij allemaal kunnen best wat gebruiken." Toen vertelde hij hoe hij langs de statietrap, om ongeveer halfzes 's morgens naar boven was geloopen. De dikke schoorsteen leek hem een goede schuilplaats voorloopig en tot zijn verbazing was er geen rook te bekennen ge weest later. Alleen de hitte werd ten slotte te erg." „En wat wil je nu", zei de heer Goedkoop. „Geef 'm maar hier, vaten wasschen", zei de kok. En zoo geschiedde. Zonder brommen, maar ernstig voortwerkend waschte Maarten de vaten; geen kleinigheid als er meer dan zestig menschen hebben geluncht! „Die jongen moet directeur worden", hoorden wij later een anderen directeur zeggen. Toen wij te IJmuiden van boord gingen wis. ten wij, dat Maarten van der Tooren met zijn ouders moest gaan praten. Als die toestem ming geven dan kan hij bij den heer Goedkoop komen werken in waarbij bleek dat het lijk reeds door den locaaltrein BaarnUtrecht naar laatstgenoem de plaats was vervoerd. Het slachtoffer, dat blijkbaar op slag gedood moet zijn, was L. L. van de M. uit Groningen, oud 27 jaar en verpleegde van de Willem Arntz- hoeve te Den Dolder, doch thans in gezinsver pleging aldaar ondergebracht. Te Vessem, in de Brabantsche Kempen, heb ben des nachts twee jachtopzieners in het jachtveld ontmoeting gehad met een strooper, die met den „lichtbak" werkte. Na sommatie lieten de jachtopzieners den hond op den stroo per af, welk dier door den strooper werd aan geschoten. Na een nachtelijke achtervolging wist tenslotte de strooper in de bosschen te ontkomen. Later is de man van zijn bed ge licht en wegens bedreiging van de jachtopzie ners in arrest gesteld. De politie arresteerde den 21-jarigen Th. G., slagersknecht te Breda, wonende te Beek-Prin- cenhage.. G. wordt er van verdacht twee koeien uit de weide gehaald te hebben met de be doeling ze te gelde te maken om met de op brengst ervan eens flink Beeksche kermis te houden. Een beest was door hem reeds ge slacht, terwijl het vleesch bij de Beekenaren uitgeveild" was. Te Gouda is een nieuw geval van de ziekte van Weil geconstateerd. De patiënt is in het van Iterson Ziekenhuis opgenomen. In den morgen van 9 Augustus Ja. kreeg M. G., machinist te Kerkrade, in den winkel zijner woning twist met zijn zoon A. G. De vader ge raakte in hevig opgewonden toestand en liep woest naar de bovenwoning en kwam terug ge wapend met een revolver. De winkeldeur werd stuk geslagen en de vader richtte de revolver op zijn zoon. Deze greep het wapen om erger te voorkomen vast. 't Schot ging af en trof liem in de linkerhand. Getuige H. W. agent van politie verklaarde Maandag voor de Rechtbank te Maastricht de huisgenooten in hevig opgewonden toestand te hebben aangetroffen. Hij nam de cylinder- revolver op verdachte in beslag zoomede de ledige huls van den kogelpatroon. De gewonde hand van A. M. was zwart van het kruitdamp, zoodat 't schot op korten afstand moest zijn ge lost. De kogel is in den muur terug gevonden. De verdachte verklaarde geenszins het opzet te hebben gehad om zijn zoon zwaar te mis handelen of met doodslag te bedreigen. Hij had hem slechts ontzag willen inboezemen. De president maakte de opmerking tegen verdachte dat hij een lastig man was en met al zijn kinderen overhoop ligt. Ten einde den gewonden zoon te hooren werd de zaak uitgesteld tot 10 October a.s. De chef van station Soestduinen heeft aan da politie kennis gegeven, dat door een goede rentrein van AmersfoortUtrecht achter het landgoed De Paltz een manspersoon was over reden. De politie stelde terstond een onderzoek De loodgieter Th. W. B. was in den avond van 26 Juni 1932 met eenige bekenden in het café M. te Hoensbroek, waar zich toen ook ver dachte H. J. M. S. bevond. Deze was* erg dron ken, maakte het de bezoekers lastig en werd uit 't café verwijderd door den herbergier M. Verdachte bleef echter voor 't café dreigen en ruim 2 uur in den nacht begaf zich B. tot hem om hem te verzoeken naar huis te gaan en z'n metgezellen maar met rust te laten. Verdachte sloeg toen enkele malen in de richting van B. en raakte hem vervolgens in de linkerhalsvlakte. De wonde had bijna 8 c.M. lengte en volgens den behandelenaen genees heer zou de dood onmiddellijk zijn ingetreden, indien 't mes één millimeter verder ware door gedrongen. Verdachte verklaarde voor de Rechtbank zich van deze gebeurtenis weinig te kunnen herinneren. Hij werd vermoedelijk aangevallen en was dronken. Het O. M. achtte poging tot zware mishandeling bewezen vond de feiten zeer ernstig, temeer waar door slechts een toe val de dood buiten spel bleef. De eisch luidde 6 mnd. gevangenisstraf. De verdediger Mr. Ch. Verjens pleitte uiterste clementie. Het vonnis werd gesteld op 14 dagen. Een ernstig autobusongeval heeft Maandag middag om drie uur plaats gevonden or het kruispunt RijkswegHilversumsche weg te La ren. De autobus, welke een Duitsch gezelschap van 33 personen uit 's Gravenhage naar Duitschland terugvoerde, kwam gelijktijdig met de motortram, welke te kwart voor drie uit Hilversum vertrekt, bij het kruispunt aan. Het ongeval werd veroorzaakt, doordat de chauf feur op het laatste moment voor de tram den Hilversumschen weg wilde oversteken. Het uit zicht werd hem namelijk belemmerd door een passagier, die rechts van hem op de treeplank stond. De bestuurder van de tram heeft signa len gegeven en verkeerde dan ook in de mee ning, dat de chauffeur tijdig zou stoppen, om de tram te laten passeeren. De autobus werd in het midden aangereden, met het gevolg, dat deze werd opgelicht en met een vervaarlijken smak op den Hilversum schen weg werd geslingerd. De autobus een vrachtauto, welke met zeilen was gesloten en omgebouwd tot een tou ringcar werd totaal vernield, terwijl de In zittenden eruit werden geslagen. Enkele hun ner kwamen enkele meters buiten de auto op de straatsteenen terecht. Het voorbalcon van de tram werd eveneens ingedrukt en de ruiten werden geheel versplinterd. De passagiers van de tram bleven echter ongedeerd. Er ontstond onder de inzittenden een ont zettende verwarring. Er werd gegild en om hulp geroepen. Toen assistentie ter plaatse was, bleek dat een ongeveer vijftigjarige dame om het leven was gekomen. Zij was tusschen de verbrijzelde schotten bekneld geraakt en hier mede ongeveer zes meter hoog de lucht inge- slingerd. Enkele oogenblikken, nadat zij op de straat was neergesmakt, is zij overleden. Er zijn elf zwaar gewonden en twaalf licht gewonden. Nadat deze ter plaatse waren ver bonden, werden zij overgebracht naar het St. Jans-ziekenhuis te Laren, waar een zestal dok toren uit Laren, Blaricum, Bussum en Hilver sum geneeskundige hulp verleenden. Bij zes hunner moest dokter Nicolai uit Hilversum ope ratief ingrijpen. Onjuist is het eerste bericht, als zou een der zwaar gewonden op weg naar het ziekenhuis zijn overleden. De toestand van deze gewonde is echter zeer ernstig. De meeste gevallen zijn beenbreuken, sche delfracturen en verwondingen in het gelaat. Een vierjarig kind werd door glasscherven in de oogen gewond. De tram, welke met het voorste gedeelte ge deeltelijk uit de rails was geraakt, stagneerde geruimen tijd den dienst. De verongelukte autobus is afkomstig uit Bottrop. Deze onderhoudt tweemaal per week een dienst op Amsterdam en Den Haag en vervoert in den regel Duitsche dienstmeisjes en vacantiegangers. Om vijf uur kwam het parket uit Amster dam ter plaatse, bestaande uit mr. Versteegh, officier van justitie, en mr. Verdam, rechter commissaris. Bij persoonlijke informatie vernam onze Gooische redacteur de volgende bijzonder heden: Een gezelschap van 34 mannen, vrouwen en jongeren waren Zaterdag uit hun woonplaats Bottrop (Duitschland) vertrokken om een korte tournée door Nederland te maken en op deze wijze in ons land hun resp. families op te zoeken. Het was een gelegenheidsgezelschap, waarvan de een den ander niet kende, doch dat te zamen reisde, daar de autobushouder den tocht organiseerde. De reis geschiedde in een armzalig vehikel, een Hansa-Lloyd vracht wagen, die tot autobus was omgebouwd door onder de overkapping aan weerszijden een bank te timmeren. Men was gereisd via Den Haag en Haarlem en ging nu over Amsterdam. Amersfoort naar het moederland terug. Te ongeveer drie uur was men in zeer vroo- lijke stemming den weg Laren-Hilversum genaderd. Men zong eenige Duitsche volks, liedjes en had veel pleizier. Dit is echter een der hoofdoorzaken van de botsing geworden, daar de chauffeur hierdoor het waarschuwend signaal van den tramwagen niet heeft ge- hoord, waarop de ramp geschiedde. Zoowel oe tram, die van rechts in de richting Hilversum kwam, als de autobus, die uit Amsterdam kwam aangereden, daalden van een hoogte al en hadden zoodoende een betrekkelijk groote snelheid. Beide voertuigen kwamen op het zelfde oogenblik om den scherpen hoek te voorschijn en de aanrijding was niet meer te vermijden. De chauffeur van den Duitschen wagen had aan de van rechts komende tram de voorrang moeten verleenen, doch was hier toe niet meer in staat. Hij probeerde daarom nog vóór den tramwagen heen te glippen, het geen hem mislukte. De auto werd juist boven de achterwielen gegrepen, geheel omvergewor pen en grootendeels aan splinters gereden. De klap moet zoo luid geweest zijn, dat men die tot ver in den omtrek heeft gehoord. Van het gezelschap in den auto was het meerendeel bewusteloos geslagen door den schok, waar. mede de wagen op den weg sloeg. De enke len, die het bewustzijn niet hadden verloren, gilden en kermden ontzaglijk. De trambestuur der, Heinink geheeten, verklaarde later, dat de Duitsche wagen, die vermoedelijk niet met de wegkruising bekend is geweest, verzuimde aan de van rechts komende tram voorrang te verleenen. De bus werd door den motorwagen vrijwel geheel vernield en ondersteboven geworpen. De tramwagen, die aan de voorzijde geheel in gedeukt was, werd uit de rails geworpen. Uit de overblijfselen van de autobus steeg een hartverscheurend gekerm der talrijke gewon den op. Gelukkig was spoedig medische hulp op het terrein van de ramp aanwezig. De Hil versumsche reddingsbrigade van het Roode Kruis onder leiding van dr. Pons was er, met dr. Planten van den G.G.D. te Hilversum en eenige andere artsen uit Laren, Blaricum en Hilversum. De weleerw. heer kapelaan Janmaat uit La ren en de weleerw. heer Stumler waren mede spoedig op de plaats des onheils aanwezig om geestelijke hulp te bieden. Vele uren was het op de plek der ramp een geweldige drukte. Het bericht van het tragisch gebeuren had zich in een oogwenk door het Gooi verspreid, en velen spoedden zich naar het beruchte wegenkrulspunt om de overblijf selen van den auto te aanschouwen. Het verkeer werd zoo goed als in de gegeven omstandigheden mogelijk was onderhouden, doch de weg, waar de autobus lag, was ver- sperd totdat het opruimingswerk te ongeveer acht uur beëindigd was. De wagen op den weg leverde een tragischen aanblik. Gedeelten van banken lagen naast ander automateriaal, en verspreid tusschen dat alles lagen broodjes en appelen en andere etenswaar. Nog vernemen wij, dat de verongelukte bus werd bestuurd door Michael Eisenhut uit Ober- hausen, die er tevens eigenaar van is. Hij maak te gisteren zijn vijfde reis met den wagen. De bestuurder kreeg in het geheel geen letsel, en was daarmede de eenige, die geen enkele wonde opliep. Als deskundige werd gisterenmiddag nog een onderzoek ingesteld door inspecteur Schot- ting van het Bureau Verkeerswezen te Amster dam. De volgende personen werden zwaar gewond: Frau Kapp uit Gladbach, ernstige enkel fractuur; Frau Kahlrath uit Hamborn, zware hoofdwonde; Frau Juettjes uit Den Haag, ge. compliceerde beenfractuur; Frau Nickel uit Hamborn, ernstige shockverschijningen; Frans Plotz uit Duisburg, ernstige kaakfractuur; Plotz Sr., ernstige shockverschijnselen; Alfred Beinlich uit Bottrop, ernstige hoofdwonde: Frau Lehossy uit Hamborn, ernstige inwen dige kneuzingen. Het Hjk van de vijftigjarige vrouw kon nog niet geïdentificeerd worden, daar geen enkel papier op haar gevonden werd, terwijl ook in een taschje dat zij bij haar had geen enkele aanwijzing omtrent haar gevonden werd. Ook de politie uit de verschillende plaatsen van waar de passagiers uit de autobus kwamen, kon tot nu toe geen enkele aanwijzing verschaffen Gisteravond omstreeks twaalf uur ls een auto bus uit Oberhausen gearriveerd, waarmede vijftien passagiers, waaronder de lichtgewon den weer naar huis vervoerd zijn. Negentien gewonden bevinden zich momenteel nog ter verpleging in het St. Jans Ziekenhuis te Laren. Volgens het „Handelsblad" zullen de bespre kingen over economische aangelegenheden tus schen de vertegenwoordigers van Nederland, België en Luxemburg Woensdag a.s. aanvangen. Hierbij zal o.m. speciale aandacht gewijd wor den aan de vraag wat er gedurende het tijd perk waarin het te Ouchy gesloten verdrag nog niet in werking getreden zal zijn ten aanzien van contenginteeringsmaatregelen, mag of kan geschieden. Naar verluidt ligt het bovendien in de be doeling om bij deze gelegenheid tevens het Nederlandsch-Belgisch overleg over het tus schen die beide landen te sluiten handelsver drag voort te zetten. De in verband met den op Dinsdag j.l. te Den Haag gepleegden moordaanslag op den agent van politie Baas gearresteerde J. van B.. die van dezen aanslag wordt verdacht, is Maan dag naar het Huis van Bewaring overgebracht en daar ingesloten. In de Boschstraat te Breda is een ernstig ver keersongeval' gebeurd, aldus bericht „De Tele graaf". Door vermoedelijk te groote snelheid reed de dertig-jarige v. Boxtel uit Dongen met zijn motorfiets, waarop een duopassagier zat, in volle vaart tegen eenautobus met passagiers, welke den stadsdienst onderhield, en nagenoeg stil stond. De slag was zoo hevig, dat de omwonenden I uit hun huis snelden. De bestuurder bleek zwaar gewond te zijn en kreeg behalve een beenbreuk een zware verbloeding in de herse- nen. In allerijl werd het slachtoffer per politie- brancard naar het St. Ignatius-ziekenhuis overgebracht, waar v. B. aan de verwondingen is overleden. De duo-passagier kreeg lichte schaafwonden. Het motorrijwiel werd geheel ver nield. De oude vrouw schonk rustig haar bezoeker een kop thee in. De woning was steeds een aantrekkingspunt voor de familie en kennissen. Sommigen grapten wel eens: „de zoete inval". „Hij en zij" waren immer de vrien den van allen geweest en ook de jeugd bleef hen opzoeken omdat hun geest begrijpend voor de jeugd was gebleven. Nu keken ze ineens ietwat vreemd den man op middelbaren leeftijd aan die stuntelig begon: „Waarom 't altijd pas te zeggen na iemands dood, wat we aan hem danken! Laat ik 't nu kort zeggen hoeveel we u verplicht zijn. U kijkt er misschien vreemd van op, maar ons leven heeft zich in zooveel naar u gerichtjuist omdat ge nooit zei wat we moesten doen, doch om dat ge altijd ons voordeed hoe we moesten handelen. Kijk.als we soms twistten over katholiek geloof en we telkens stuitten op 't verschil tus schen woord en daad van katholie ken dan was daar altijd het voor beeld van haar, die immer zich ge lijk bleef, die geen woord kwaad sprak van anderen, die alles weerde wat niet zou kunnen verantwoord wor den en toch een verzachtend woord vond voor hetgeen anderen misde den. Ons geloof in de praktijk dat waart gij! Zulke menschen ontmoet men zooveel niet. Weinig zeggen; veel doen. Zoo'n leven werkt meer uit dan een welsprekend betoog van een kanselredenaar. Want het voorbeeld is toch altijd 't sterkste De man stotterde en de oude vrouw lachte als voor een dwaasheid. „IJs op je hoofd! Jongen!" Maar de minuten van stilte die nu verstreken waren vol geluid.... Tijdens afwezigheid van de bewoners is Maandagavond te half tien door onbekende oorzaak brand uitgebroken in de schuren en bijgebouwen van de boerderij „Tusschenwijk", van den heer D. Gerritse aan den Zeeweg on der de gemeente Wijk aan Zee en Duin. De vlammen grepen zeer snel om zich heen en vonden in den grooten voorraad hooi, welke in de schuur was opgeslagen, gretig voedsel. Het gebouwen-complex stond in een minimum van tijd in lichter laaie, zoodat de ijlings ont boden brandweer voor een schier onmogelijke taak stond. Bovendien kreeg zij eerst eén uur na het uitbreken van den brand de beschik king over voldoende slangen, om op een onge veer 600 M. verder gelegen brandkraan te kun nen aansluiten. Voordien moesten de spuit gasten zich behelpen met een straaltje op de huiskraan van de waterleiding! Toen men tenslotte een slang aan de brand kraan had gekoppeld, was de straal zoo zwak, dat de brandweer daarmede tegen de vuurzee niets kon uitrichten. De gebouwen, waaronder ook de koestal, brandden tot aan den grond toe af. Het woon huis bleef gespaard, dank zij de omstandigheid, dat het eenige meters van de brandende schu ren verwijderd stond. Ongeveer 40 a 50 voer hooi, een partij bloem bollen, drie wagens, alsmede vele landbouwge reedschappen werden een prooi der vlammen. Het vee bevond zich nog in de wei. De gebou wen en inventaris waren verzekerd. Burgemeester H. Rothe en wethouder D. Zui derduin waren op het terrein van den brand aanwezig, terwijl de politie de groote massa nieuwsgierigen op veiligen afstand hield. kilo; 754 runderen, 448 vette ƒ0.65—0.72 per kilo, matig, 216 melk- en gelde ƒ0.90—2.30 per stuk, stug. 93 stieren 4-A60.54 p. kilo; 32 paarden ƒ60 —140 p. stuk; 86 vette kalveren ƒ0.700.90 per kilo; 178 nuchtere kalveren 620 p. stuk; bok 1416 p. stuk; 447 vette varkens ƒ0.24 0.29 p. kilo; 89 magere varkens 616 p. stuk; zouters ƒ0.30; 248 biggen 58 p. stuk. 778 schapen, 11,00 tot 17,00, handel matig; 874 lammeren 8,00 tot 17,00, handel matig; 75 gan zen 3,50 tot 4,10, 87 bokken 2,00 tot 6,00, handel matig; kipeieren 4,60 tot 5,10, eendeieren 2,70 p. 100, piepkuikens 0,70 tot 0,85, konijnen 0,25 tot 2,00 per stuk, duiven 0,40 per twee paar, oude kippen en hanen 0,35 tot 0,45 per stuk, eenden 0,30 tot 1,10 per stuk. Op den Cannerweg te Maastricht werd de 26-jarige Th. D. aangereden door een motor-1 rijder. De aangeredene brak het linkerbeen bij den enkel en liep daarenboven ernstige hoofd kwetsuren op. Hij werd in zorgwekkenden toe stand opgenomen in het ziekenhuis Calvariën-1 ber. Naderhand bleek, dat de motorrijder een goed vriend van D. was en erg overstuur is tengevolge dezer gebeurtenis. Maandagmiddag is te Nijmegen verdronken het twee-jarig kindje van de familie R., dat achter het huis in een put was geloopen. Men meldt ons uit Wychen, dat Maandag middag het lijk van den sinds Maandag der vorige week vermisten landbouwer H. uit Her- nen uit de Maas is opgevischt. Een hengelaar heeft het lijk gevonden. Misdrijf is uitgesloten. AMSTERDAM, 27 Sept. Aardapelenprijzen Geen aanvoer. Prijzen onveranderd. BROEK OP LANGENDIJKj 27 Sept. Groen ten. Le Cerfe le s. 5.4011.30; ld. 2e soort 5.90 8.40, aanvoer 4700 stuks; tomaten A 3.204.60, B 4.50; C 2.102.20, aanvoer 900 K.G.; roode kool 0.602.70, aanvoer 42000 K.G.; gele kool 0.80 2.70, aanvoer 37.000 K.G.; vroege witte kool 0.60 —1.00, aanvoer 100.000 K.G.; uien 3.203.60, aan voer 18500 K.G.; gele drielingen 2.40—2.80; gele nep 6.706.90; 275 K.G. slaboonen 2.007.00; 1500 K.G. bleten 1.70; 550 K.G. Druiven; Allkan- ters 30.9036.10; Frankenthalers 20.9035,30. 21.000 K.G. aardappelen 0.700.90; Due of York 0.600.80; drielingen 1.101.20. LEIDEN, 27 Sept. Aanvoer 394 varkens: 363 zware 2829, 31 lichte 26—27. Handel tamelijk vlug. N.-SCHARWOUDE, 27 Sept. 25.800 Kg. Aardapp. Schotsche Muizen 90, groote 801.00, Drielingen 701.50, Duken 60-70. Eigenheimers 901.10. BI. Eigenheimers 1.401.70. BI. Aardappelen 1.40 1.50. per 100 Kg.; 850 Kg. Spercieboonen 25.80, per 100 Kg.: Uien 18.500 Kg.: Gele Nep 6—6.80, Drielingen 2.50—3.00. Uien 3.20—3.60, Grove id. 3—3.10, per 100 Kg.; 3100 Kg. Peen 1.20—1.50, kl. peen 60; 16.800 Kg. Roode kool 602.20; 29.400 Kg. Gew. witte kool 7090; 9400 Kg. Gele kool 902.70, per 100 Kg.; 44 stuks Bloemkool 4.90 per 100 st. PURMEREND. Marktbericht. 5000 Kleine boerenkaas, 14 stapels, 22, Goudsche, 3 sta pels, ƒ24 per 50 kilo, matig; 1807 K.G. boter, weiboter ƒ1.20—1.40, melkboter ƒ1.351.50 per (Niet officieel) Trekking van Dinsdag, 27 September 1932 5e klasse, 6e lijst HOOGE PRIJZEN ƒ5000 13861. ƒ1000 1041, 10197, 20160. ƒ400 44, 408, 6934. 6g88 f200 4148, 13153, 16107, 16394, 16975, 18648 ƒ100 645, 4462, 4523, 5543, 7898, 10900, 14796, 16471, 20646, 20200. 23814. Prijzen van f 70 84 86 104 227 336 595 673 1159 1173 1189 1212 1342 1417 1465 1539 1649 1875 2051 2072 2108 2174 2550 2582 2699 2726 2751 2804 3184 3211 3371 3511 3548 3631 3887 4090 4102 4314 4324 4362 4380 4446 4540 4579 4589 4800 4825 4835 4844 4894 4954 5102 5257 5324 5450 5471 5610 5708 5722 5786 5836 6937 6275 6295 6314 6336 6604 6609 6678 6753 6772 6781 6847 6857 6913 7023 7065 7154 7372 7488 7600 7640 7645 7683 7721 7733 7973 8118 8151 8445 8465 8749 8978 9095 9113 9194 9476 9608 9616 9817 9821 9866 9884 9955 9963 10003 10572 11009 11077 11082 11174 11379 11485 11545 11604 11747 11800 11981 12038 12070 12108 12133 12146 12210 12398 12485 12490 12639 12961 13123 13147 13155 13313 13532 13711 13779 13852 13873 13895 14030 14066 14079 14091 14213 14505 14536 14572 14583 14690 14692 14700 14772 14846 14850 14994 15031 15190 15238 15252 15309 15360 15874 15887 15925 15998 16170 16283 16378 16507 16604 16622 16652 16877 16948 17013 17026 17089 17140 17158 17418 17485 17775 17802 17935 18010 18111 18182 18206 18207 18245 18339 18369.18415 18551 18631 18657 18731 18803 18893 18915*19194 19248 19251 19310 19337 19353 19480 19489 19744 19766 19864 20130 20294 20346 20366 20512 20730 20811 20871 20902 21082 21176 21309 21348 21364 21473 21653 21806 21926 22008 22027 22081 22160 22294 22335 22642 22789 22841 22884 22952 22976 23025 23474 23496 23555 23702 23707 23874 NIETEN 124 133 179 207 263 265 270 276 349 385 393 471 476 523 546 594 695 752 757 865 886 941 964 1053 1064 1067 1076 1144 1162 1211 1323 1337 1340 1362 1383 1415 1420 1460 1471 1487 1635 1636 1640 1646 1743 1832 1904 1994 2011 2041 2081 2095 2107 2160 2203 2218 2321 2423 2432 2518 2535 2549 2583 2642 2650 2656 2660 2762 2788 2791 2848 2861 2872 2884 2908 2912 2942 2997 3046 3064 3074 3078 3079 3083 3175 3204 3277 3282 3304 3308 3316 3334 3343 3370 3406 3409 3411 3426 3526 3616 3634 3638 3648 3652 3655 3779 3790 3831 3849 3903 3991 3992 4053 4057 4068 4089 4156 4218 4227 4312 4317 4319 4331 4400 4445 4463 4535 4573 4576 4617 4634 4765 4892 4971 4992 5019 5034 5038 5055 5110 5148 5378 5414 5418 5521 5522 5529 5671 5762 5776 5805 5845 5866 5888 5984 6016 6017 6029 6048 6070 6083 6145 6166 6211 6217 6259 6299 6376 6398 6413 6426 6480 6489 6491 6532 6540 6548 6555 6582 6647 6698 6776 6790 6796 6958 7017 7021 7044 7061 7064 7098 7148 7339 7357 7360 7452 7474 7481 7608 7623 7682 7710 7734 7751 7783 7894 7980 7981 7991 8202 8219 8244 8302 8355 8361 8370 8377 8384 8401 8412 8442 8446 8471 8479 8483 8623 8659 8790 8852 8862 8881 8902 8909 8913 9063 9200 9202 9215 9252 9271 9275 9439 9486 9604 9556 9561 9568 9577 9647 9667 9673 9739 9747 9823 9835 9862 9899 9945 9961 9964 10096 10104 10118 10182 10267 10318 10357 10384 10400 10440 10520 10523 10540 10557 10579 10584 10598 10726 10736 10737 10808 10818 10831 10863 11153 11155 11177 11232 11206 11336 11391 11441 11493 11508 11521 11523 11528 11534 11579 11606 11608 11677 11687 11688 11793 11976 12045 12099 12199 12206 12246 12271 12397 12405 12436 12437 12499 12525 12572 12717 12756 12772 12834 12836 12877 12944 12951 12979 12995 13006 13256 13291 13344 13413 13414 13428 13464 13471 13479 13487 13505 13528 13537 13538 13606 13660 13691 13767 13768 13791 13796 13807 13856 13899 13919 13920 13922 13927 13943 13978 13980 14013 14016 14031 14053 14086 14117 14131 14158 14181 14191 14200 14352 14365 14373 14435 14441 14499 14535 14665 14667 14719 14743 14801 14867 14871 14909 14951 14984 15004 15036 15052 15071 15098 15128 15277 15319 15356 15373 15379 15413 15449 15480 15481 15646 15647 15658 15706 15727 15735 15747 15970 16032 16081 16087 16090 16184 16194 16195 16197 16253 16255 16379 18427 16530 16582 16646 16708 16717 16722 16821 16930 16939 16959 17011 17033 17108 17115 17134 17135 17226 17243 17295 17298 17310 17409 17419 17430 17442 17491 17497 17537 17592 17595 17598 17614 17675 17687 17728 17780 17787 17795 17849 17959 18039 18099 18107 18178 18252 18295 18300 18301 18317 18403 18419 18499 18609 18521 18523 18540 18617 18635 18639 18653 18700 18768 18917 18966 19085 19127 19180 19173 19190 19256 19361 19383 19511 19574 19613 19622 19624 19667 19696 19734 19748 19814 19824 19933 19992 19997 19998 20052 20058 20077 20086 20114 20354 20484 20530 20664 20693 20698 20706 20823 20841 20890 20918 20952 20957 21027 21074 21145 21170 21193 21202 21284 21293 21368 21384 21413 21468 21577 21588 21610 21687 21824 21826 21868 21898 21955 22000 22038 22077 22125 22129 22209 22233 22283 22331 22357 22408 22430 22450 22654 22714 22763 22783 22796 22837 22860 22869 22885 23006 23012 23056 23066 23093 23105 23140 23215 23221 23235 23285 23311 23374 23391 23628 28638 23668 23706 23744 23792 23849 2394.5 Verbeteringen: 5e Kl. 5e Lijst. 8692 m. K. 13533 m. z. 13533 7(1 272 542 893 1156 1387 1637 2038 2306 2592 2835 2949 3140 3320 3497 3713 3997 4282 4476 4938 5142 5532 5891 6128 6395 6552 6852 7123 7568 7909 8339 8429 8763 9056 9296 9664 9896 10178 10454 10652 11115 11396 11556 11872 12316 12661 13354 13491 13712 13916 13997 14145 14424 14755 15029 15333 15561 15932 16610 16869 17127 17374 17559 17748 18355 18573 18947 19285 19663 19976 20256 20806 21046 21316 21660 22009 22324 22762 23003 23196 23604 23870 8682,

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6