DE ECHO VAN GRAMAT Hevige orkaan in Portorico Von Papen kapittelt Herriot .V Het nieuws van heden VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS Straffe politieke cocktails Rusland en Japan Ghandi schertst met kinderen ÏOO JAPANNERS GESNEUVELD De aardbeving in Griekenland MEER DAN 200 DOODEN CONTROLECOMMISSIE BIJEEN Von Papen verdedigt zich ENGELSCHE KABINET IN GEVAAR DE BAROMETER WOENSDAG 28 SEPT. 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Het Weern Von Papen-aanhangers gemolesteerd De Mangaboom wordt legendarisch Na Duitsch-Nationale vergadering Bloedig gevecht in Mandsjoerije IN MEMORIAM In den slaap verrast ISO dooden Paraguay boekt succes Boliviaansche verdediging doorbroken Uit Brazilië De raket van Winkler San Juan op Portorico een verlaten woestenij Duizendtal gewonden Booten omgeslagen Gevaar voor de hoofdstad Met den grond gelijk Oostenrijksch kabinet verdeeld? v De weduwe van den eersten rijks president Friedrich Ebert legt bloemen op zijn graf Blijft Titulescu te Londen De Lybische woestijn in Japan en Mandsjoekwo DIT NUMMER BESTAAT UIT TIEN BLADZIJDEN MacDonald blijft premier Hollandsch schip in nood De zitting van den V olkenbondsraad W. Brakel Jr., Botermarkt 17 ARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARCANC No 18188 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 ct.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De zeer scherpe tafelrede, welke de Fransehe minister-president Herriot te Gramat tot groot genoegen van dc rechtsche politieke kringen in Frankrijk heeft uitgesproken ter uiteenzetting van het Fransehe officieele standpunt inzake Duitschlands gelijkgerechtigdheidseisch, is thans door den Duitschen Rijkskanselier von Papen beantwoord. En, zooals te ver wachten was, klinkt de Duitsehe echo van het Fransehe geluid niet minder scherp Herriot heeft met het pathetisch masker van wijlen Briand Tardieu geïmiteerd. De juridische instemming van den spitsen sir John Simon zal het hare er wel toe bijge dragen hebben om hem tot deze wonder lijke transformatie te verleiden Maar met ondiplomatieke „transformation-acts" van politieke diplomaten of diplomatieke poli tici is liet welzijn der wereld niet gebaat Waarheid en klaarheid kunnen slechts de internationale verhoudingen zuiveren. Duitschland en Frankrijk, die eens onder Stresemann en Briand elkander eenigszins schenen te begrijpen, trachten nu met officieele woorden elkander en de wereld te misleiden omtrent hun heimelijke be doelingen. Herriot serveerde te Gramat een pikante cocktail, samengesteld uit halve waarheden en heele leugens, en von Papen toont zich een niet minder handig „mixer". Ook hij kent het recept van scheeve voor stellingen zoo met waarheden te vermen gen, dat het geheei een Ietwat bedriegelij- ken indruk maakt. In het onderhoud, dat von Papen aan den hoofdredacteur van het Wolff- bureau heeft toegestaan, legt hij nog eens den nadruk erop, dat het Duitschland met zijn pariteitseisch niet te doen is om herbewapening te verkrijgen, maar om de andere mogendheden te dwingen de ont wapeningsvoorspiegelingen gedaan in het Verdrag van Versailles eindelijk tot werke lijkheid te maken. Duitschland eischt geen gelijkheid van. bewapening, maar van recht. Ten deele is dit zeker juist. Niet omdat Duitschland geen gelijkheid van bewape ning op het door Frankrijk gehandhaafde niveau zou wenschen, maar omdat een der gelijk hoog niveau op het oogenblik voor Duitschland economisch onbereikbaar is. Het reorganisatie-plan voor de Rijksweer zooals dat door den Rijksweer-minister ge neraal von Schleicher werd bepleit, houdt zich dan ook binnen de grenzen van het momenteel economisch mogelijke. Maar dat neemt niet weg, dat het in wezen een ver sterking van de Duitsehe weerbaarheid be oogt en een herbewapeningsmentaliteit verraadt, welke gevaarlijk kan worden, zoo dra de ongunstige economische omstandig heden in haar tegendeel zouden omslaan. Deze herbewapeningsmentaliteit blijkt eveneens uit het op-stapel-zetten van den derden pantserkruiser „in zakformaat", en uit het al te sportief organiseeren van de Duitsehe jeugd onder leiding van een rijks curatorium met een generaal aan het hoofd. Wanneer von Papen deze eischen als volkomen onschuldig tracht voor te stellen, gelooven wij hem evenmin als Herriot, wan neer deze over de Fransehe offervaardig heid voor het ontwapeningsideaal hoog opgeeft. Bijzonder raak is echter de opmerking van von Papen over de hopelooze des kundige discussies, welke te Genève over de begrippen van aanvals- en verde digingswapens werden gevoerd. In Versail les, zoo zeide hij, werden zekere wapens aan Duitschland verboden, die men thans tot verdedigingswapens wil verklaren. Het recht op verdediging heeft echter niemand ons kunnen en willen ontzeggen, ook Her riot niet. De rijksweer, niettegenstaande haar geringen omvang, zou als aanvalsleger gelden, terwijl de geweldige legermacht van LONDEN, 27 Sept. (Reuter). Naar de „Ti mes" uit Tokio meldt, heeft de Japansche re- zant in Moskou, Hiröta, voor zijn vertrek naar Japan, den plaatsvervangenden Volks commissaris voor buitenlandsche zaken, Kara- chan, naar diens meening gevraagd over de erkenning van den nieuwen staat Mandsjoe- kwo door de Sovjet-regeering. Karachan heeft hierop, na ruggespraak met Zijn ambtgenooten, geantwoord, dat de Sovjet- regeering bereid is consuls van Mandsjoekwo in Siberië en desgewenscht zelfs een Consul- Generaal in Moskou toe te laten. Tot een vol ledige erkenning van den nieuwen staat kan de regeeriag thans echter niet overgaan. andere landen slechts voor verdediging dient. Over een gereorganiseerde en tech nisch beter geoutilleerde rijksweer, zooals generaal von Schleicher die zich voorstelt, spreekt von Papen natuurlijk wijselijk niet. Hij staat echter sterk met zijn eisch, dat binnen de gemeenschap van den Volken bond geen tweeërlei recht mag worden toe gepast en zijn bepalingen voor alle staten gelijkelijk moeten gelden. Duitschland heeft inderdaad recht op gelijke behandeling, en het is juist de miskenning van dit recht door Frankrijk, welke de Fransch-Duitsche tegenstelling thans zóózeer op de spits heeft gedreven, dat Herriot en von Neu- rath te Genève elkander als een Brahmaan en een paria ontloopen en zelfs de aanra king van een handdruk hebben vermeden. Hoe lang deze onhoudbare toestand nog zal moeten duren en tot welke ge volgen hij eventueel aanleiding zal geven, is op dit oogenblik moeilijk te zeg gen. Met éénzijdige uiteenzettingen als die van Herriot en von Papen wordt het zoo noodige contact tusschen de beide tegen standers eerder bemoeilijkt dan bevorderd. Helaas, heeft Sir John Simon met zijn aca demisch betoog de rol van bemiddelaar, welke voor Engeland welhaast tot een tra ditie geworden is, zoo slecht gespeeld, dat de partijen thans verder van elkaar afstaan dan ooit. Indien de teekenen niet bedrie gen, schijnt Sir John echter den langsten tijd op het Engelsche ministerie van bui tenlandsche zaken te hebben gezeten. In Engeland zelf is men over zijn juristische nota aan Duitschland niet te spreken. En de dreigende regeeringscrisis in Engeland zal misschien, indien zij acuut wordt, een ongezochte gelegenheid bieden om Sir John van het buiten- naar het binnenland te verplaatsen. 1 Verwachting;: Zwakke tot matigen j wind uit Noordelijke richtingen, helder B tot licht of half bewolkt, droog weer, M behoudens dauw, kans op nachtvorst, |j overdag waarschijnlijk weinig verande- M ring in temperatuur. m Hoogste barometerstand 774.5 te Va- M jj lencia. M Laagste barometerstand 754.4 te Ingö. s |j Zon op 6.57, onder 6.44 Nieuwe Maan M g Vrijdag v.m. 6.50. Licht op 7.14. jf mil POENA, 28 Sept. (Reuter Gandhi, wiens gezondheidstoestand goed vooruit gaat, bracht gisteren een groot deel van den dag door met het schertsen met het troepje kleine Indische kinderen, die met hun moeders op de binnen plaats van de gevangenis toefden om Gandhi haar gelukwenschen met zijn verjaardag te brengen. Gandhi scheen zeer opgewekt en lachte van genoegen toen hij den kop met vruchtensap uitdronk, welke hem op zijn aandringen slechts werd gegeven op het uur, waarop de gevange nen hun maaltijd krijgen. Heden zal geitenmelk aan zijn voeding wor den toegevoegd. Hij had vergunning gekregen zijn parti culieren musicus te ontbieden en luisterde gre tig naar het spelen van zijn lievelingsliederen. De Mangaboom, waarondet Gandhi rust, be gint even legendarisch te worden als de boom, waaronder Boeddha zijn inspiraties kreeg. Tal van Gandhi's bewonderaars nemen bla deren en takken als relikwie mede. BRESLAU, 28 Sept. (W. B.) Op de hier ge houden Duitsch-Nationale vergadering heeft de vice-president van den Rijksdag, Graf, een rede gehouden, waarin hij er o.a. op wees, dat de Nationaal-socialisten den strijd voor het parlementarisme wel op hun vaandels gezet hebben, doch dat zij er thans niet meer naar handelen. Het gevaar is niet denkbeeldig, dat het Na- tionaal-socialisme, over het eventueele zwart bruine front heen, zal streven naar een rood bruin front. De tweede spreker, het Rijksdaglid Freytag- Loringhoven, behandelde eenige buitenlandsch- politieke vraagstukken. Hij zeide o.a., dat de regeering-Papen de eerste geweest is, die daden gesteld heeft, die vooral ook is opgekomen voor de Duitsehe ge lijkgerechtigdheid en de bewapeningskwestie. Als een regeering, aldus spreker, ernstig strijdt voor de vrijheid van Duitschland, dan mag geen Duitscher zich van zulk een regeering af wenden, laat staan haar bestrijden. Na afloop der vergadering hadden voor het gebouw ongeregeldheden plaats. Stahlhelm-mannen, die in groepen van een vergadering huiswaarts keerden, werden a.an- gevallen en mishandeld en moesten de huizen binnenvluchten om bescherming te zoeken. De politie moest tusschenbeide komen en eenige charges uitvoeren om de rust te her stellen. In totaal werden 29 personen gearresteerd. Zeven personen werden min of meer zwaar gewond naar het ziekenhuis vervoerd. SJANGHAI, 28 Sept. (V. B.) De Chineesche pers meldt, dat in Mansjoerije ten Noorden van Moekden nieuwe bloedige gevechten hebben plaats gevonden tusschen Japanscne troepen en Chineesche vrijscharen. De vrijscharen, die ongeveer 9000 man sterk zouden zijn, hebben de stad Fakoe, ongeveer 80 K.M, ten Noorden van Moekden, bezet. Bij het gevecht zouden honderd Japanners zijn gedood. Ook in de omgeving van Tsjcengtsoe zouden de vrijscharen succesvolle aanvallen hebben gedaan terwijl het station van Tsitsikar onder vuur werd genomen. Ten Oosten van Tsitsikar werd de spoorlijn vernield. In een persgesprek verklaarde de Japansche minister van Oorlog Araki dat Japan, indien de Chineesche generaal Tsjang Hsue Liang Mand sjoerije binnendringt, zoo noodig Peking en Tientsin zou bezetten Slechts op dezen wijze zou men de actie van Tsjang Hsue Liang tegen de nieuwe Mandsjoerijsche regeering kunnen onderdrukken. Of Japan opnieuw militaire operaties tegen Sjanghai zal ondernemen, zal er van afhan gen hoe China de wapenstilstandsovereenkcmst naleeft. Araki verklaarde tenslotte dat Japan elk voorstel van den Volkenbond zou afwijzen waarin geen rekening werd gehouden met de onafhankelijkheid van Mandsjoerije. ATHENE, 27 Sept. (Reuter). Omtrent de aardbeving in Griekenland wordt nader ge meld: Te Saloniki, in Macedonië en Thracië ontstond ten gevolge van de hevige aardbe ving een paniek onder de bevolking. Te Saloniki werden driemaal hevige aard schokken waargenomen; de eerste duurde 10 seconden. Talrijke huizen zijn ingestort. Er zijn niet minder dan 120 personen gedood en honderden gewond. In allerijl heeft men hulp voor de slachtoffers georganiseerd. Nader vernemen wij: Het dorp Stratonikion op Chalcidice is ver. woest; 50 bewoners werden gedood en 100 ge. wond. In het dorp Ierassos zouden 100 perso nen gedood of zwaargewond zijn. SALONIKI, 27 Sept. (Reuter). Nieuwe be richten bevestigen de hevigheid van de aard beving in Chalcidice. Midden in den slaap over vallen slachtoffers liggen verpletterd onder de puinhoopen der ingestorte huizen. Ofschoon te Saloniki zelf geen enkel slachtof fer en ook geen schade te betreuren is, zijn de bewoners toch door den omvang van de ramp met grooten schrik geslagen. Vanmiddag om 1 uur waren er nog lichte aardschokken waar te nemen. De gouverneur van Macedonië, Gonatas, is naar de plaats van de ramp vertrokken. ATHENE, 27 Sept. (Eigen telegram). Het aan tal dooden bij de aardbeving bedraagt thans 150, bet aantal gewonden verscheidene honderden. In 15 plaatsen stortten 3000 gebouwen in. Hulp- afdeelingen zijn onderweg naar de door de aard beving geteisterde gebieden. (United Press). ASUNCION, 27 Sept. (Eigen telegram). Naar officieel wordt gemeld, hebben de Paraguee- zen op drie punten de Boliviaansche verdedi ging bij fort Borqueron doorbroken. Zij namen een aantal Bolivianen gevangen. De Paragueesche regeering nam, op aandrin gen van de Braziliaansche regeering, een mu nitie-transport in beslag, dat bestemd was voor de opstandelingen van Sao Paulo. (United Press) RIO DE JANEIRO, 27 Sept. (Eigen tele gram). Officieel wordt bericht, dat de federale troepen verschillende plaatsen op de opstande lingen hebben veroverd. (United Press) PILLAU, 27 September (V.D.) De volgen de startpoging van de „Winkler-Rakete" is be paald op Donderdag 6 October a.s. Tegen dien tijd hoopt men ook met de noodzakelijk gewor den reparaties klaar te zijn, terwijl de lanceer- buis te Rheydt in de fabrieken opnieuw met zuurstof zal worden gevuld. Ook bij den tweeden start zullen de autori teiten hun steun verleenen. NEW YORK, 27 Sept. (Reuter). De stad San Juan in Portorico is geteisterd door een hevige orkaan, welke een snelheid had van 120 mijl per uur. Men gelooft, dat de schade door dezen orkaan aangericht, veel grooter is, dan bij den storm van vier jaar geleden. De verbindingen met Portorico zijn echter weer hersteld. Naar Associated Press verneemt, bedraagt het aantal dooden minstens dertig. Honderden personen zouden gewond zijn. Van de duizend woningen in San Juan, die aan de Oceaankunst staan zijn er minstens 800 ver woest of aanzienlijk beschadigd. SAN JUAN, 27 Sept. (Eigen telegram). De tornado, welke in het bijzonder Portorico heeft geteisterd, woedde over alle Groote en Kleine Antillen. Op het eiland St. Thomas richtte de orkaan eveneens groote materieele schade aan. Ver scheidene booten zijn omgeslagen, twee booten vol passagiers worden nog vermist. (United Press) SANTO DOMINGO. 28 Sept (Reuter) De hevige orkaan waurdooi San Pedro de Maci- ris geteisterd wordt, gaat de richting uit van de hoofdstad San Domingo, waar men alle voorzorgsmaatregelen treft tot voorkoming van een ramp van den omvang als in het jaar 1930. SAN JUAN (Portorico), 28 Sept. (Reuter.) De wervelstorm, die het eiland Portorico teisterde, heeft meer dan 200 menschen het leven ge kost, terwijl er een duizend-tal is gewond. Honderden gezinnen zijn dakloos, de vruchten en koffie-oogst is vernield, talrijke gebouwen zijn verwoest. De stad San Juan vertoont het beeld van volslagen verlatenheid. De stad is zonder water, licht en telefoon. De kleinere schepen in de haven zijn een vor- melooze massa ijzerwerk. De daken der entre pots zijn afgerukt, de koopwaar heeft veel schade geleden door de stortregens, die den orkaan vergezelden. Op het hoogtepunt van den storm werden de instrumenten van het weerkundig instituut weggevaagd, het bureau liep onder water. Hulpdiensten zijn georganiseerd. Scholen en kerken worden in kampen voor de vluchtelin gen omgeschapen. Het Amerikaansche Roode Kruis zendt per oorlogsschip meel, kleeding en geneesmiddelen, terwijl Amerikaansche sol daten en matrozen aan het reddingswerk deel nemen. Gevangenen staan de nationale gardes bü om de straten te ontruimen. San Juan telde 115.000 zielen. Het is de hoofdstad van het eiland Portorico, dat een bezitting is der Vereenigde Staten en ander half millioen inwoners heeft. De verkiezingen voor de wetgevende verga dering zijn in verband met de ramp uitgesteld De cycloon kwam van de Noord -Oostzijde van het eiland en passeerde de geheele Noor delijke kust met een snelheid van 180 K.M. per uur. Tot op een afstand van 8 S, 10 K.M. het land in heeft zij bijna alles vernield en de schade kan nog niet bij benadering geschat worden. Zij is echter veel grooter dan de in 1928 eveneens door een typhoon aangerichte schade. Uit Afajardo wordt gemeld, dat geen huis in de geheele stad is blijven staan. De ergst getroffen centra zijn Arecibo en Fa- jardo, vooral de streek tusschen Fajardo en Carolina, waar alle steden met den grond schij nen gelijk gemaakt. De regeeringsbureaux te San Juan zullen morgen heropenen alsof er niets gebeurd is. De gouverneur is van meening, dat men zich niet tot wanhoop moet laten brengen. De orkaan woedt volgens de laatste berich ten, thans te San Pedro de Macoris, een stad op de Zuidkust van de republiek Santo Domin go. Alle voorzorgsmaatregelen zijn genomen. WEENEN, 27 September (V.D.) In een of ficieel communiqué wordt medegedeeld, dat de Bondspresident het besluit van den Minis ter voor de Nationale Verdediging, dr. Ach, om af te treden, voor kennisgeving heeft aangeno men. Voorts wordt geconstateerd, dat volgens de grondwet de Bondskanselier belast is met de leiding van het ministerie. Hiermede is nog niet gezegd, dat de open gevallen zetel niet meer bezet zal worden. Uit den voorzichtigen vorm, waarin het communi qué is opgesteld, trekt men de conclusie, dat het openvallen van dezen post talrijke politieke tegenstellingen heeft opgeroepen. BOEKAREST, 28 Sept. (Eigen telegram). De regeering heeft besloten de ontslag-aanvrage van Titulescu als gezant te Londen en gedele geerde bij den Volkenbond, niet te aanvaarden. De leider der regeeringspartU Mihalache gaat naar Londen om Titulescu van zijn voornemen af te brengen. (United Press). KAIRO, 27 Sept. (Reuter). Vandaag Is een Engelsche expeditie vertrokken, die eenige on toegankelijke gedeelten van de Lybische woestijn zal onderzoeken. De expeditie blijft twee maan den onderweg en denkt 14.000 mijl door onbe kend gebied af te leggen. Zij bestaat uit vier auto's, waarvan de kap. de spatborden en alle verdere onnoodige onderdëelen zijn afgehaald. TOKIO, 28 Sept. (Eigen telegram). De Ja pansche minister van Oorlog, Azaki, stond den vertegenwoordiger van United Press een inter view toe. Diens vragen vriendelijk beantwoor dend, verklaarde de minister dat Japan elk voorstel van den Volkenbond zal afwijzen, waarin de onafhankelijkheid van Mandsjoekwo wordt ontkend. De toestand van Mandsjoekwo rechtvaardigt geen pessimisme. Vervolgens vroeg de correspondent, wat er waar was van de be richten. dat Japan in Mandsjoekwo munitie opstapelt in verband met een mogelijke uitbrei ding van de militaire actie in de provincie Je- hol. Hierop antwoordde Azaki: „Elke verdacht making in verband met deze actie is ongerecht vaardigd". Japan vult slechts de voorraden aan, welke ten gevolge van de Mandsjoerijsche gebeurte nissen gebruikt zijn. Overigens zou Japan niet aarzelen, om Peking en Tientsin te bezetten, wanneer het noodzakelijk mocht blijken, aan de actie van Tsjang-Hsu-Lliang, die het verzet tegen Mandsjoekwo oprakelt, een einde te ma ken. (United Press) BERLIJN, 27 Sept. (W. B.i. In de controle commissie van den Rijksdag hebben vanmiddag langdurige en zeer uitvoerige debatten plaats gehad, voornamelijk tusschen den Rijksdag voorzitter Goering en Rijkskanselier von Papen Tegenover zijn verschillende vragenstellers verklaarde rijkskanselier von Papen, dat hij aan vankelijk geenszins de bedoeling had gehad, den Rijksdag te ontbinden De regeering hoopte dat ondanks de scherpe tegenstellingen toch nog een compromis met den Rijksdag zou worden gevonden. De ontbindingsoorkonde nad von Papen zich eerst na de onderbreking verschaft De rijkskanscliet was er van overtuigd ge weest dat men hem in elk geval aan het woord zou laten komen. Tenslotte verwees von Papen nog naar mede deelingen, welke Rijksdagvoorzitter Goering aan de pers heeft doen toekomen. Daar heeft Goering ondubbelzinnig verklaard dat hij de regeering niet aan het woord had willen laten komen en dat hij de stemming had laten hou den. om de regeering ten val te brengen, voor dat zij haar verklaaring had kunnen afleggen. Engelsch Kabinet in gevaar. Aardbeving in Griekenland. Orkaan in Portorico. Meer dan 200 dooden op Portorico. 100 Japanners gesneuveld in Mandsjoerije. Hollandsch schip in nood. Commissie betreffende werkloozensteun in na- tura thans ingesteld. Het compromis in de bouwvakken door de Ka tholieke patroons aanvaard. Grootsch plan voor werkverschaffing te Huizen (N.-H.). Verdere loonsverlaging bü de Spoorwegen. Het eerste slachtoffer van het verdrinkings- geval te Zandvoort begraven. Tegen den verdachte inzake den moord in de Vijverwijk te Arnhem vijf jaar gevangenisstraf geëischt. Vader, die zijn dochtertje doodelük mishandel de, tot vier jaren gevangenisstraf veroordeeld. Toestand der slachtoffers van het autobus ongeluk bij Laren. Plechtige uitvaart en begrafenis van kanunnik Th. F. Ebbinkhuysen te Hiilegom. O s LONDEN, 27 Sept. (Reuter). De zitting van het Engelsche kabinet, waarin over het lot van de tegenwoordige regeering zal worden beslist, zal morgenochtend om 11 uur plaats hebben. In welingelichte kringen is men van mee ning. dat een kabinetscrisis slechts kan wor den vermeden door een ingrijpende verande. ring van de overeenkomsten van Ottawa. Zóó algemeen neemt men aan, dat het tus schen de vrijhandelaren en de overige leden van de regeering tot een breuk zal komen, dat reeds verondersteld wordt, dat MacDonald een mogelijke wijziging van zijn kabinet bestu deert. Er doen geruchten de ronde over een ver vanging van Herbert Samuel, Sinclair en Snowden. Sir John Simon arriveerde vanmorgen uit Genève. Reeds heeft hij een onderhoud gehad met MacDonald in Downingstreet LONDEN, 27 Sept. (Reuter) MacDonald zal ongetwijfeld ministar-president blijven Dat Snowden heengaat, is zoo goed als zeker, ter wijl de kans, dat Samuel en Sinclair aanblijven, gering is. Simon en Runciman zullen waarschijnlijk in functie blijven. LONDEN, 27 Sept. (Reuter). Het Nederland- sche motorschip, de „Maraboe" heeft om hulp gevraagd. Het schip bevindt zich ter hoogte van Carregylam, drie mijl ten Oosten van de haven plaats Dinleyn. Het heeft tegen de rotsachtige kust een groot lek opgeloopen. De reddingsboot van Dinleyn vaart uit ter assistentie Genoemde plaatsen liggen aan de Westkust van Wales. GENèVE, 27 Sept. (V. D.) De Raad van den Volkenbond heeft in zijn geheime zitting van heden de ontslagaanvrage van den secre taris-generaal van den Volkenbond, Sir Eric Drummond aanvaard. De Raad van den Volkenbond heeft besloten in de buitengewone zitting van de Volkenbonds vergadering in November den opvolger van Sir Eric Drummond te doen verkiezen. Laatstge noemde legt eerst op 30 Juni 1933 officieel zijn functie neer. Huurt Uw STOFZUIGER voor SO cent per vees of] Telefoon 12897 Hoogste stand op Woensdag 9 uur v.m.: 771 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1