Herriot, de „evenwichtige" DE GENEEFSCHE DEBATTEN VEREEN 1GDE KATHOLIEKE PERS nieuws van heden Neurath's vlucht uit Genève TITOELESCOE JS OP ZIJN TEENTJES GETRAPT Vrijspraak voor Woldemaras Een slecht begin Rede van Herriot DE BAROMETER VRIJDAG SO SEPTEMBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL. 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Bezorgde buren in Oost-Europa Het Weer ii Groote scheepsramp Lichting der „M II" mislukt Lord Cecil vermaant Frankrijk en Duitschland het V.B.-pact beter na te leven De stem van Italië Lord Cecil De duikboot weer op den bodem der zee Aloisi vraagt allereerst ontwapening De aardbevingsramp in Griekenland Russische duikboot vergaan Met 35 man aan boord Buiktyphus in garnizoen te Kattowitz Vijf dooden Burgerkrijg in Brazilië ten einde? KABINETSCRISIS m&m Sir Archibald Sinclair en Sir Herbert Samuel, de twee afge treden liberale ministers De muiterij in Noord- Mandsjoekwo De ramp op Portorico Opstandige beweging in Chili Engelsche regeering weer compleet DIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN Hij had zelf willen blijven Contingenteeringsplan van Berlijn PARAGUAY VEROVERT FORT BOQUERON Japansche vliegers terecht HAARLEMSCHE VIJF EN VIJFTIGSTE JAARCANC No. 18190 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 cf.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek Na de zeer duidelijke rede van den voorzitter van den Volkenbondsraad De Valera, die in weinig diploma tiek gezouten termen uiting gaf aan de al- meene teleurstelling over den Volkenbond en door zijn critiek het trage en zwakke werktempo der „machinerie des vredes" trachtte op te voeren en krachtiger te rhythmeeren overeenkomstig de eischen van het oogenblik, hebben verschillende ge delegeerden zich beijverd om ook wat goeds van den Volkenbond te zeggen. De presi dent der Zwitsersche republiek Motta deed dit op een wijze, die hem luiden bijval be zorgde. Lord Cecil, de Volkenbondsoptimist tegen wil en dank, herhaalde met eigen woorden, hetgeen Motta had gezegd, en ten slotte heeft de Fransche premier Herriot nog een vertrouwensduit in het schamele Volkenbondszakje gedaan. Maar geen van deze drie heeft den ietwat pijnlijken indruk kunnen wegnemen, dat De Valera den on voldoend gekleeden Volkenbond wel on barmhartig, maar niet ten onrechte in den scherpen wind van zijn critiek te bibberen heeft gezet. Motta stelde zeer terecht de diverse in den Volkenbond vertegenwoor digde regeeringen en niet den Volkenbond zelve aansprakelijk voor de geringheid der tot nu toe bereikte resultaten en der kan sen voor de toekomst. Cecil nam deze op merking over. En Herriot haastte zich te verklaren, dat er geen grootere Volken bondsvriend te vinden is dan Frankrijk. De Duitsche minister van buitenlandsche za ken, Von Neurath, geloofde het wel en ver trok naar Berlijn om de platonische liefdes verklaring van Herriot aan het adres van den Volkenbond niet te behoeven aanhoo- ren. Dat was niet erg verstandig van den Duitscher, want indien hij gebleven was, zou hij Herriot kunnen betrappen op een opmerking, die wonderlijk in strijd is met de Fransche politek in Oost-Europa. Herriot zeide n.l., dat de taak van den bond bestond in het tegengaan, zoo mogelijk het doen afschaffen der oude geheime diplomatie en het doen ein digen van de groepeering der mogendheden volgens het systeem van het evenwicht. Deze omschrijving en bepaling van het doel van den Volkenbond klinkt wel heel won derlijk in den mond van hem, die volgens de heillooze regelen der oude geheime di plomatie in de overeenkomst van Lausanne, waarbij Duitschlands herstelschulden tot op drie millioen goudmarken werden gere duceerd, de stiekume nooduitgang van het beruchte „gentleman-agreement" aen- bracht, waardoor de ratificeerders eventueel zouden kunnen ontsnappen. Bovendien is het groepeeren van mo gendheden volgens het systeem van het evenwicht altijd een der leidende doelstel lingen van de Fransche politiek geweest. Hoe heeft Tardieu zich niet uitgesloofd om de oude „entente cordiale" te herstellen? En zijn Herriot's internationale bemoeiin gen er niet steeds op gericht de mogend heden onder leiding van Frankrijk te groe peeren tot een tegenwicht en zoo mogelijk zelfs tot een overwicht met het oog op het vanuit Duitschland dreigende reactionnalre gevaar? De ontwikkeling der politieke ver houdingen in Oost-Europa levert daarvoor een nieuw, ofschoon overbodig bewijs. Het herleven van het nationale zelf bewustzijn en van den ouden voor- oorlogschen militairen geest in het huidige Duitschland, waar de presidentiee- le dictatuur den knie heeft gezet op de amechtige borstkas van het republikeinsch democratisch parlementarisme, heeft groo- te ontsteltenis gewekt bij Duitschlands on middellijke en verre buren. Frankrijks bondgenoot, Polen, is daarvan zelfs zóó ge schrokken, dat het zijn jarenlange aarze ling om met den ouden erfvijand Rus land een non-agressiepact af te sluiten, overwon. Het wilde zelfs niet eens meer wachten tot Roemenië hetzelfde zou doen. Zooals men weet, was het aanvankelijk de bedoeling den veiligheidsgordel van non agressie-pacten, waarnaar Sovjet-Rusland te heviger verlangt, naarmate het zich in het verre Oosten ernstiger bedreigd voelt, als een gaaf geschakelde eenheid op één- en-hetzelfde moment te sluiten. Frankrijk wachtte op Polen en Polen wachtte op Roemenië. Maar tusschen Roemenië en Sovjet-Rusland wilde en willen de onder handelingen niet vlotten. Rusland wenscht het na den wereldoorlog aan Roemenië toe gekende bezit van Bessarabië niet te erken nen en Roemenië voelt er niets voor om van dit bezit afstand te doen. Maar Frankrijk, dat volgens het door Herriot te Genève gelaakte systeem het meer dan tijd vindt worden, dat Oost- Europa een tegenwichtsblok met Sovjet- Rusland gaat vormen tegenover Duitsch land, schreef een straffe nota naar de regeering te Boekarest, waarin sterke pres sie op het finantiëel grootendeels van Frankrijk afhankelijke Roemenië werd uit geoefend om onmiddellijk tot overeenstem ming met de Sovjet-Unie te komen. De plotselinge ontslagaanvrage van Roemenië'-s eenigen internationalen figuur Titoelescoe. als gezant te Londen houdt met die pressie van Frankrijk onmiddellijk verband. Titoe lescoe, die ook in Roemenië zelf een zeer geziene persoonlijkheid is, en in den Vol kenbond een groote rol heeft gespeeld, had bemerkt, dat toen een afgezant der Roe- meensche regeering hem kwam vragen om persoonlijk de onderhandelingen over een non-agressie-pact met Rusland te leiden, deze onderhandelingen door bemiddeling van Polen mede tengevolge van den Fran- schen druk in een hem onbekend accuut stadium waren gekomen. De groote man voelde zich daardoor dermate gepasseerd, dat hij zijn ontslag als gezant te Londen aanvroeg. Naar verluidt, zou Titoelescoe van meening zijn, dat het Kellogg-pact Roe menië voldoende veiligheidswaarborgen biedt, ook betreffende het bezit van Bes sarabië, zoodat hij een speciaal non-agres sie-pact overbodig zou achten. Indien dit juist is, zou hij zijn persoonlijken invloed leelijk overschat hebben, want het blijkt thans, dat zijn aftreden niet alleen niet tot een kabinetscrisis zal leiden, maar hij zelfs tegenover den druk van Frankrijk als een „quantité négligeable" zal worden behan deld. De uitlatingen van den Roemeen- schen premier Vajda laten daaromtrent geen twijfel meer. De Roemeensche regee ring zal nu trachten om zoo snel mogelijk een dragelijke overeenkomst met Moskou af te sluiten, om aldus een eenzijdige on- derteekening van het pact door Frankrijk en Polen te voorkomen. Of zij daarin zal slagen, dient echter te worden afgewacht. De oude evenwichtpolitiek handhaaft zich sterker dan ooit, niet het minst door het toedoen van Frankrijk. KOWNO, 29 Sept. (VD). In het proces tegen den vroegeren Littauschen premier, prof. Woldemaras, heeft het opperste gerechtshof Donderdagmiddag, na een behandeling welke drie dagen duurde, vonnis gewezen. Verdachte werd vrijgesproken. Het proces is, naar geble ken is, aanhangig gemaakt door politieke te genstanders van Woldemaras, die hem er van beschuldigden staatsgelden tot een bedrag van 53.000 Deensche kronen te hebben verduisterd. Verwachting: Zwakke tot matigen j| g Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind, g g waarschijnlijk eenige regenbuien, iets g g warmer. g jË Hoogste barometerstand 771.7 te Isa- M g fjord. g Laagste barometerstand 575.2 te Scilly. g Zon op 7.00, onder 6.39. Nieuwe gj Maan v.m. 6.50. Licht op 7.09. g Ontploffing in Italiaanschen Oceaanreus GIBRALTAR, 29 Sept. (V. D.) De nieuwe Itaiiaansche Oceaanstoomer „Rex", waarmede een poging werd gedaan den Oceaan in een nieuwen recordtijd over te steken, heeft Don derdag turbineschade opgeloopeh, toen het schip zich op ongeveer 2 uren afstand van Gibraltar bevond. Met een verminderde snelheid van tien knoopen liep de „Rex" de haven van Gibraltar binnen, waar de schade zal worden hersteld. Het staat evenwel nog niet vast, wanneer de reis zal worden voortgezet. Groote geheimzinnigheid GIBRALTAR, 30 Sept. (Reuter). Aan boord van de „Rex" wordt de grootste geheimzinnig heid betracht. Niemand wordt aan boord toegelaten en men gelooft, dat de reparaties vrij lang zullen duren, omdat alle passagiers aan wal zijn gelaten. Natuurlijk geeft de geheimzinnigheid, waar mede dit geval behandeld wordt aanleiding tot allerlei geruchten over den aard en de toedracht van het ongeluk in de machinekamer, waardoor de turbines werden beschadigd. Aan boord van den Oceaanstoomer bevinden zich o.a. de Amerikaansche gezant in Rome en de kort geleden van zijn functie ontheven bur gemeester van New-York, James Walker. Waarschijnlijk 35 slachtoffers SAN FRANCISCO, 29 Sept. (Reuter.) Na de ontvangst van een S.O.S.-sein vond het Japan- sche vrachtschip „Oregon Maru" het Ameri kaansche vrachtschip „Nevada", dat bij het eiland Amtsjika in de Beringzee was gestrand. De storm wierp de „Nevada" evenwel op de rotsen, waardoor de „Oregon Maru" verhinderd was de uit 35 man bestaande equipage op te pikken. De bemanning gered SAN FRANCISCO, 29 Sept. (Reuter.) De be manning van de Amerikaansche vrachtboot „Ne vada" is op het eiland Amchitka ontscheept. Allen zijn gezond en wel. Zij zullen door een Japansch schip verder worden vervoerd. GENÈVE, 29 Sept. (Reuter.) Bij den aan. vang van de Volkenbondsvergadering hield Herriot gistermorgen zijn aangekondigde rede. die door een zeer talrijk publiek werd aange hoord. Herriot zeide, dat hij alleen het woord ge nomen had, om bij het sluiten der algemeens debatten de oude aanhankelijkheid door Frankrijk aan den Volkenbond nog eens op nieuw uit te drukken. In het verdere verloop zijner rede bespreekt de Fransche minister-president in het kort de verschillende gebeurtenissen der laatste jaren Wat de ontwapeningskwestie betreft, verklaar de hij niet de bedoeling te hebben met zijn woorden de stemming der vergadering te be derven. De moeilijkheden zijn zoo groot, dat wij met groote nauwgezetheid er over moeten naden, ken, want wanneer wij fouten maken, brengen wij het lot der menschen, die op ons bouwer- zeer ernstig in gevaar. Van welken aard de complicaties ook zijn mogen, Frankrijk heeft den vasten wil in het belang der ontwapenings conferentie en de algemeene rust dezen moei lijkheden moedig het hoofd te bieden. De conferentie moet thans op den bodem der werkelijkheid blijven. Een nieuwe orde moet geschapen worden. Met stemverheffing riep Herriot uit: „Frankrijk wil het Volkenbond, pact, niets dan het Volkenbondspact, het volle Volkenbondspact. Frankrijk eischt dit pact en eischt recht." GENÈVE, 29 Sept. (Reuter). In het verloop van zijn rede voor de Volkenbondsvergadering besprak Herriot ook nog de resultaten van de conferentie van Stresa. De bemoedigende re sultaten dezer ionferentie waren zeer zeker nog maar een eerste étappe, doch de weg is afgebakend. Het komt er slechts op aan, hem niet te verlaten. Frankrijk zal, wat zijn aan deel betreft, zijn medewerking niet vermin deren. De resultaten van Stresa zullen in onze LONDEN ,29 Sept. (V. D.) De Woensdag on dernomen poging om de Britsche duikboot „M II" te lichten, is mislukt. Toen Donderdag morgen een krachtige wind kwam opzetten, wer den de bergingswerkzaamheden gestaakt. De „M. II" zonk wederom en ligt thans opnieuw op den bodem der zee. De bergingsvaartuigen zijn naar de kust teruggekeerd. Het staat nog niet vast, of de werkzaamheden zullen worden her vat. oogen slechts de voorbereiding zijn van een omvangrijker arbeid, welken onder aan sporing van den Volkenbond en het initiatief van Engeland de a.s. wereldconferentie moet trachten te verwezenlijken. Vermaningen van lord Cecil Na den Franschen minister-president voer 'de in de Volkenbondsvergadering de Engel sche gedelegeerde het woord. Lord Cecil ver. klaarde, dat degenen, die zeggen dat de Vol kenbond niets bereikt, ongeluk hebben. De schuld hiervan ligt niet bij den Volkenbond, doch bij zijn leden. Vervolgens sprak Lord Cecil over de Franseh- Duitsche betrekkingen, die eindelijk moesten worden verbeterd. Als tusschen Frankrijk en Duitschland over. eenstemming bereikt zou worden, zou 75 pro cent van de onrust in de wereld verdwijnen Vervolgens hield de Itaiiaansche vertegen woordiger, baron Aloisi, een rede. Hij verklaar de, dat de Volkenbond geen woorden, doch da den noodig heeft. Reeds Grandi heeft op de noodzakelijkheid gewezen, de in het Volken bondspact opgenomen verplichtingen inzake algemeene ontwapening uif te voeren en de wereld van het ultraprotectionisme van na den oorlog te bevrijden. De tot dusverre bereikte resultaten hebben het vertrouwen van de Ita liaansche regeering in een spoedige practische oplossing zeer beperkt. Het slagen van de Ont wapeningsconferentie hangt echter zoo nauw mogelijk samen met het geloof aan de moge- lijkheid van internationale samenwerking. Hulpverleening zeer moeilijk ATHENE, 29 Sept. (Reuter.) De Grieksche torpedobootjager „Pergamos" is te Cavalla aan gekomen. Aan boord waren vijftig gewonden uit Chalcidice. Het is zeer moeilijk om in het geteisterde ge bied hulp te verleenen, omdat de grond overal omgewoeld is en vol scheuren. Eenige uren vóór de eerste schokken, begon nen de heete bronnen van Apollonia zoo rijkelijk te stroomen, dat de omgeving onder water werd gezet, terwijl het meer van Arnaia, dat 60 K.M. van den haard der beving ligt, uitdroogde. Engelsche hulp ATHENE, 29 Sept. (Reuter.) In den nacht op Donderdag en Donderdagochtend kwamen op 't schiereiland Chalcidice nieuwe aardschokken voor. Deze richtten verdere verwoestingen aan en verergerden den toestand dermate, dat de bewoners der geteisterde gebieden dringend om overbrenging naar andere provincies verzochten. Even voor 6 uur 's morgens werd in Saloniki een ernstige aardschok gevoeld, welke scheuren in het muurwerk van talrijke openbare en particu liere gebouwen deed ontstaan. De stedelingen vluchtten uit de huizen naar de groote pleinen. Engelsche oorlogsschepen zijn een hulpactie begonnen voor de inwoners van Stratonikion en Hierissou. De Engelschen verdeelden tenten, le vensmiddelen en geneesmiddelen. 328 dooden LONDEN, 29 Sept. (V.D.) Volgens uit Athene ontvangen berichten, is te Asvestochori en an dere dorpen in de omgeving van Saloniki ern stige schade aangericht. Er is een scheur ont staan van 3 K.M. lengte en 20 M. breedte. Volgens de laatste mededeelingen bedraagt 't aantal dooden 328, terwijl meer dan 1000 per sonen gewond zijn. HELSINGFORS, 29 Sept. (Reuter).' In den nacht van Donderdag stiet het Deensche s.s. „Peter Maersk" in de Finsche Golf tegen een Russische duikboot Men vreest, dat de duik boot met zijn 35 koppen tellende bemanning vergaan is. Het Deensche schip werd zoo zwaar beschadigd, dat het naar Leningrad moest terugkeeren. Door Moskou verzwegen? Volgens een V.D.-bericht is de ramp reeds vorige week Woensdag gebeurd. Van Russische zijde wordt de ramp geheim gehouden, zooals ook bij de twee vorige gelegenheden het geval is geweest. In de omgeving van Leningrad hebben de vorige week groote vlootmanoeuvres plaats ge had. KATTOWITZ, 28 Sept. (W. B.) Onder de sol daten van het garnizoen is een buiktyphus- epidemie uitgebroken Tot nu toe zijn er vijf dooden te betreuren. Nog 88 personen lijden aan de gevreesde ziekte. Tegenstrijdige berichten MOEKDEN, 29 Sept. (Eigen telegram). Het Japansche hoofdkwartier meldt: De regeerings- getrouwe Mandsjoekwo-troepen hebben de orde in de stad Chailar hersteld. Het bezit van de grensstad Mansjoeli is, naar het schijnt, nog omstreden. De opstandige Mandsjoerijsche troepen zijn afdeelingen van het leger van generaal Soe- ping-wen, die wegens het achterwege blijven van hun soldij aan het muiten zijn geslagen. Soe-ping-wen, die de actie tegen de opstan dige troepen leidt, telegrafeerde aan de regee ring van Mandsjoekwo, dat hij de orde te Mansjoeli spoedig hoopt te herstellen. Volgens geruchten breidt de muiterij zich echter uit. De steden Chalntoen en Poehatoe zouden in het bezit zijn der muiters, die de Ja panners neerschoten en hun woningen plunder den. Ook zouden de muiters de spoorwegzöne ten Zuiden van Hailar bezet houden. Het ministerie van Oorlog te Tokio noemt de muiterij van geen beteekenis. (United Press). LONDEN, 29 Sept. (Reuter.) Het Roode Kruis in Portorico meldt, dat 75.000 menschen aldaar dakloos zijn, tengevolge van den tornado. Vol gens de laatste gegevens bedraagt het aantal dooden 197. het aantal gewonden meer dan 1800. Negenduizend woningen zijn verwoest. RIO DE JANEIRO, 29 Sept. (Reuter.) De re geering meldt dat de opstandelingen in Sao Pau lo de staking der vijandelijkheden hebben ver zocht. Naar Havas uit Buenos Aires verneemt Is de toestand te Antofagasta in Chili, ondanks de andersluidende berichten, nog steeds onrustig. Te Mendoza worden opnieuw berichten ontvan gen, dat in Antofagasta een opstandige bewe ging is uitgebroken. Volgens een bericht uit Santiago heeft de op perbevelhebber van Antofagasta, die door de politieke partijen gesteund wordt, geweigerd het commando neer te leggen. Baldwin krijgt Snowden's functie erbij LONDEN, 29 Sept. (Officieel). Baldwin is in plaats van Snowden benoemd tot lord Privy Seal en zal deze functie combineeren met die van voorzitter van den ministerraad. Verder zijn benoemd Horebelisha (Nat. Lib.) tot financieel secretaris der schatkist, Burgin (Nat. Lib.) tot parlementair secretaris der Board of Trade, lord Plymouth (Cons.) tot parlementair onder secretaris voor Koloniën, Headlam (Cons.) tot parlementair ondersecretaris van het ministerie voor Verkeerswezen, Butler (Cons.) tot onder secretaris van het ministerie voor Indië. Simon prijst MacDonald LONDEN, 29 Sept. (Reuter). In verband met de kabinetscrisis en de houding van MacDo nald, heeft de minister van buitenlandsche za ken, Sir John Simon, op grootsche wijze hulde gebracht aan minister-president MacDonadl Hij zeide te gelooven, dat alle rechtgeaarde li beralen MacDonald en de nationale regeering moesten steunen in dezen tijd van weergalooze moeilijkheden in de geheele wereld. Scheepsramp in de Beringzee. >e burgeroorlog in Brazilië ten einde? Den Russische duikboot zou met 35 man ver baan zijn. De Engelsche regeering weer compleet. Generaal Snijders gehuldigd. Familiedrama in het Djembersche. Plechtige inwijding landbouwhuishoudschool t« Bergen (N.-H.). Duitsche onderhandelaars a.s. Maandag in Den Haag. Twee jaren gevangenisstraf geëischt wegens verduistering tegen een Haarlemschen bankbe diende. Heistelling bij het Centraal.Station te Am sterdam omgevallen. Een zwaar en een licht gewond. Japansche Zuidzeevliegers terecht. Buitengewoon Congres van het R.K. Werklie denverbond te Utrecht. De afsluitdijk van de Zuiderzee voorloopig nog niet voor het verkeer opengesteld. D O O PARIJS, 29 Sept. (Reuter). Het vertrek van den Rijksminister van Buitenlandsche Zaken, von Neurath, uit Genève. heeft in kringen der Fransche delegatie eenigszins verrassend ge werkt, temeer daar Herriot de Duitsche dele gatie zou hebben medegedeeld heden het woord te zullen nemen, met vermijding van de Fransch-Duitsche tegenstelling in de ontwape ningskwestie. De correspondent te Genève van de „Petit Parisien" verklaart, dat von Neurath Herriot heeft medegedeeld, dat hij in Berlijn verzocht had, zijn vertrek 24 uur te mogen uitstellen, waarop geantwoord was, dat dit niet ging, aan gezien hij onvoorwaardelijk aan den minister raad moest deelnemen. Tusschen beide delegaties heeft alles zich dus in den meest hoffelijken vorm afgespeeld. Naar de meening van den berichtgever te Genève van het „Journal" zou Herriot op de ver klaringen van von Neurath een indirect ant woord geven, door vandaag uiteen te zetten, wat hij onder Volkenbondspolitiek verstaat. Wat tenslotte het ouderhoud tusschen Herriot en Baron Aloisi betreft, merken de bladen op, dat deze bespreking niet slechts vanwege den hartelij ken toon van beteekenis was, doch spe ciaal omdat was gebleken, dat men aan Itaiiaan sche zijde zeer veel begrip had voor het stand punt van Frankrijk. Delegatie reist de betrokken hoofdsteden af BERLIJN, 20 Sept. (Eigen telegram) Een Duitsche delegatie onder leiding van „Ministe- rial-rat" Alex Walter is afgereisd, om achter eenvolgens Brussel, Den Haag, Parijs, Rome en Kopenhagen te bezoeken en aldaar onderhan delingen te voeren in verband met de door de regeering beoogde contingenteering van den in voer van landbouwproducten. (United Press) NEW YORK, 29 Sept. (Reuter). Associated Press meldt uit Asunsion: De regeering deelt mede, dat de Paraguaysche strijdkrachten tort Bcqueron, de sleutel van de Gran Chaco heb ben veroverd. Zij zouden ongeveer duizend Bo- livianen, o.w. een aantal officieren, gevangen hebben genomen. Hulpverzoek uit Alaska WASHINGTON 29 Sept. (Reuter). Het Mi nisterie van Marine ontving van het Ameri kaansche draadlooze station St. Paul op Alaska een opgevangen radiobericht van 't Japansche Radiostation Otshishi, dat de Japansche Zuid zeevliegers, die sinds eenige dagen vermist wer den zich aan de Mantanu-rivier op Alaska be vinden en dat zij om assistentie vragen. Hoogste stand op Vrijdag 9 uur v.m.: 762 Achteruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1