Lytton doet z'n boekje open VEREENIGDE KATHOLIEKE PERS St. Willibrordus Het nieuws van heden Lytton erkent Mandsjoekwo niet Groote rede van Stimson Geen tram en bus te Hamburg Kerken in Mexico gesloten? Hindenburg's 85ste verjaardag TEGENVALLER VOOR JAPAN DE BAROMETER MAANDAG 3 OCTOBER 1932 BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13864 ABONNEMENTEN: Voor Haarlem en Agentschappen p. week 25 cent; per kwartaal f3.25; per post, kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling per DACBLAD UITGEGEVEN DOOR DE N.V. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 N. V. Ned. Verzek.-Maatschappij Utrecht - Catharijnesingel 48 Hoofdinspectie Amsterdam ADMIRAAL DE RUYTERWEG 242 Kapitaal- en Volksverzekering VROME WENSCHEN Japan trekt koude kleeren aan De aardverschuivingen in Californië Loftuiting aan Hoover Het Weer Brand op scheepswerf nabij Toulon Millioenen francs schade Achtduizend conducteurs e.d. hebben het tüerk neergelegd Fiets en taxi druk gebruikt DE AARDBEVINGSRAMP OP CHALCIDICE Een fraaie foto van een Grieksch landschap in de omgeving van Saloniki, waar de aardbeving verschrikkelijk heeft huisgehouden Als de H. Vader Zijn Encycliek handhaaft De grijze president herhaaldelijk toegejuickt Feeststemming te Berlijn DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN DRAISIrt A-van VALKEhBURG'S-' n A --iLEVERTR; Volgens het Lytton-rapport moet de souvereiniteit aan China blijven „Consultatieve" confe rentie voorgesteld China souverein in Mand sjoerije Japan boos Gunstige indruk in Amerika Wat nu? LEEUWARDEN- Gelukwenschen van Hoover Overstrooming in Noord-Mexico R.K. KIESVEREENIGING „CREDO-PUGNO" HAARLEMSCHE COURANT Het Volkenbondssecretariaat heeft eindelijk het lijvige rapport van de commissie-Lytton gepubliceerd, zoo- iat Japan nu niet langer zijn politiek spel net den blinde kan voortzetten. Toen de inhoud van dit rapport der door den Vol kenbondsraad naar Mandsjoerije uitgezon den commissie nog niet bekend was, heette het eerst, dat het zou neerkomen op een scherpe veroordeeling van de Japansehe militairistiseh imperialistische politiek te genover China, en te Tokio haastte men zich al bij voorbaat te verklaren, dat men het eenvoudig naast zich neer zou leggen als een waardelooze kennisgeving. Later achtte Japan het dienstig geruchten te ver spreiden, als zou dit rapport in groote lijnen de Japansehe Mandsjoerije-politiek goed keuren, maar de overijlde wijze, waarmee het zooveel mogelijk voldongen feiten vóór de publicatie van het rapport creëerde alsmede de pogingen, welke Japan aan wendde om deze publicatie zoo lang moge lijk uit te stellen, wezen er wel op, dat men te Tokio niet zoo gerust was als men er zich wilde voordoen. Wanneer men de conclu sies en de voorstellen, neergelegd in het rapport der commissie-Lytton, wier onder- Zoek ter plaatse door de Japansehe autori teiten ernstig werd bemoeilijkt, leest, blijkt dan ook, dat een directe en vrijwel vol strekte afkeuring van de Japansehe Mandsjoekwo-comedie eraan ten grondslag ligt, al moet men erkennen, dat de door Japan geprovoceerde feiten niet geheel zonder invloed op die conclusies en voor stellen zijn gebleven. Toen Lord Lytton en zijn medehelpers hun bevindingen reeds definitief op schrift hadden gesteld, kwam eerst de sinds lang aangekondigde officieele erkenning van Mandsjoekwo door Japan af, zoodat het rapport zich over deze erkenning niet uitspreekt. Maar dit neemt niet weg, dat het indirect wel degelijk heel de Poe- Yinellenheldenvertooning in Mandsjoerije als een juridisch ontoelaatbare brutaliteit veroordeelt. Het gaat uit van de stelling, dat niet alleen de rechten van China en Japan bij een regeling van de ver houdingen in Mandsjoerije moeten gewaar borgd worden, maar ook die van Sovjet- Rusland. Bovendien moet deze regeling in overeenstemming zijn met de bepalingen van het Volkenbondspact, het Kellogg-paet en het Negenmogendheden-verdrag. De commissie-Lytton stelt zich dus op het zelfde principieele standpunt als de Ver- eenigde Staten, welke gelijkheid van rech ten voor alle beanghebbende mogendheden in Mandsjoerije eischen en de territoriale integriteit en souvereiniteit van China on geschonden wenschen te handhaven. Ge zien echter de uiterst bezwaarlijk geheel ongedaan te maken gevolgen van de Japan sehe maatregelen, pleit het voor een groote mate van autonomie, welke aan Mandsjoe rije verleend zou moeten worden, met be houd echter van China's souvereiniteit en administratieve onschendbaarheid. Mand sjoekwo zou dus onder China's supervisie moeten gesteld worden, inplaats van onder die van Japan. Dit voorstel gaat lijnrecht in tegen het tusschen Japan en Mandsjoe kwo afgesloten erkenningsverdrag, waarin China volkomen als een vreemde mogend heid wordt beschouwd en Japan zich in werkelijkheid alle macht in de nieuwe re publiek ziet toegewezen. De erkenning, dat er in China een krachtiger centrale regee ring moet komen, en dat de Japansehe belangen en rechten in de toekomst beter geëerbiedigd dienen te worden, verandert niets hieraan. Tenslotte beveelt het rapport aan te trachten langs den weg van een consultatieve conferentie de definitieve pacificatie van het Verre Oosten te berei ken, waarbij de Volkenbondsraad als arbi ter bij meeningsverschillen, welke zich tijdens de directe onderhandelingen tus schen China en Japan vóór zouden doen, zou dienen op te treden. Ook deze aanbe veling strookt allerminst met de opvatting Van Japan, hetwelk zich van het begin af aan tegen iedere inmenging van den Vol kenbond heeft verzet, omdat het het Chi- neesch-Japansch geschil als een zuiver locale aangelegenheid wenschte te beschou wen. In Tokio is men dan ook allerminst te spreken over den inhoud van het rap port. De minister van oorlog, Araki, heeft onmiddellijk verklaard, dat Japan zich niet zal laten afbrengen van den eenmaal in geslagen weg, zoodat het de vrome wen schen van Lytton c.s. van zijn koude klee ren zal laten afglijden. Japan wil dus blijkbaar zijn geweldpoli- tiek handhaven, tegen den Volken bond, het rapport der commissie en de Vereenigde Staten in. Had Lytton deze ge- weldpolitiek als bron van recht aanvaard, dan zou de Volkenbond zijn moreele pres tige totaal hebben verloren. Thans echter ziet hij zijn practisch prestige bedreigd, want het is nog nauwelijks aan te nemen, dat Japan in den Volkenbond zal blijven, wanneer deze de conclusies van de naar verzoening en recht strevende commissie- Lytton tot de zijne zal maken. Door de pu blicatie van den inhoud van het bewuste rapport is het Mandsjoerijsch geschil in een uiterst critiek stadium getreden. Indien de belanghebbende mogendheden en vooral de Vereenigde Staten thans niet zouden be sluiten om met kracht van daden in plaats van met woorden den Volkenbond bij te springen om Japan tot rede te brengen, dan blijft er voor den Volkenbond niets an ders over dan met eere te sneven of met schande voort te leven. Naar verluidt, zou China nog steeds alle hoop op den Volken bond hebben gesteld. Het ligt echter niet in de macht van den Volkenbond, maar van de regeeringen, die achter hem staan, of dit welhaast vermetel schijnende vertrou wen niet deerlijk beschaamd zal worden door toegevendheid jegens de onbeschaam de rechtverkrachtende Mandsjoerije-poli- tiek van Japan. 27 lijken geborgen LOS ANGELES, 2 Oct. (Eigen telegram). Na de aardverschuivingen in het Tehagapi-gebied, welke het gevolg waren van een wolkbreuk, heb ben reddingsmanschappen 27 lijken geborgen. De arbeid der manschappen wordt ten zeerste be moeilijkt door de puinhoopen, die de wegen en spoorlijnen versperren. (United Press.) De Mandsjoerye-politiek blijft gehandhaafd PHILADELPHIA, I Oct. (Reuter.) Op een bijeenkomst van de Union-league-club heeft Stimson het woord gevoerd. Met name sprak hij over de Mandsjoerijsche kwestie, welke zoo zeide hij niet alleen een slag toebrengt aan de Amerikaansche handelsbelangen, doch ook een bedreiging vormt voor het gezag der groote vredesverdragen. Het is van kapitaal belang, dat de betrekkingen tusschen de twee kusten van den Stillen Oceaan gebaseerd zijn op de grondslagen van rechtvaardigheid en vrede, want ze zullen in de toekomst grooten invloed hebben op het welzijn der wereld. De handhaving van de territoriale en admi nistratieve onaantastbaarheid van China is noodzakelijk voor een opendeurpolitiek in Chi na, berustend op gelijke faciliteiten voor alle naties. De politiek van Hoover ten aanzien van deze crisis draagt het stempel van strikte on partijdigheid en het succes ervan blijkt uit de nagenoeg algemeene instemming met de niet- erkenningspolitiek. Wat betreft den Amerikaanschen handel zette spreker uiteen, dat de Ver. Staten de voorwaarden voor wereldvrede moeten begun stigen, daar hierop de economische en poli tieke stabiliteit moet rusten. We zouden een discriminatie in onze politieke en economische betrekkingen moeten vermijden. Voorts maakte Stimson een toespeling op de verbeterde verhouding tusschen Washing ton en Zuid-Amerika. Hij sprak over het ver drag van Londen, hetwelk alle wrijving tus schen de Ver. Staten en Groot-Brittannië heeft weggenomen en tusschen deze landen een tijd perk van goeden wil en samenwerking inluid de, hetwelk sindsdien steeds is blijven bestaan. Tenslotte sprak hij woorden van lof aan het adres van Hoover, voor diens werk voor de Europeesche stabiliteit: het moratorium, de ontwapeningsvoorstellen en het Briand-Kellogg- pact versterken op directe wijze de normale fundamenten van den belangrijksten pijler van Amerika's buitenlandschen handel en in- dustrieele ontwikkeling. jj Verwachting: Matige tot zwakken, B Westelijke tot Noordelijken wind, zwaar B bewolkt met tijdelijke opklaring, waar- B schijnlijk nog enkele regenbuien. Aan- B §g vankelijk 'iets koeler. S Hoogste barometerstand 768.7 te Vest. g - manör. g fg Laagste barometerstand 747.9 te Her- B g nösand. g B Zon op 6.05, onder 5.32. Eerste Kwar- M g tier Donderdag n-m. 8.25. Licht op 6.02. B iiiiiiiiniiiiii PARIJS, 3 Oct. (V. D.) Gisterenavond laat is op de scheepswerf van de Société des Forges et Chantières te Seyne-sur-Mer, in de onmid dellijke nabijheid van de Middellandsche Zee haven Toulon, een ^reusachtige brand uitge broken, die zich met groote snelheid uitbreidde. Op de werf liggen verschillende groote sche pen in aanbouw en hoewel de brandweer op volle sterkte uitrukte, bleek het haar al spoe dig, dat zij het vuur niet meester zou kunnen worden. Na twee uur werken bleek uitbreiding van den brand niet voorkomen te kunnen worden en werd de prefectuur van Toulon om versterking gevraagd. Terstond rukte een groo te brandweermacht uit Toulon naar Seyne sur-Mer uit. Vanmorgen vroeg was men den brand nog niet geheel meester, doch was verdere uitbrei ding naar de nabij gelegen werf voorkomen. Gevaar voor de nog niet door het vuur aan getaste schepen bestond toen niet meer. Ech ter is ook het marine-reserve-depöt bijna ge heel vernield. De aangerichte schade wordt ge schat op verscheidene millioenen francs. HAMBURG, 1 Oct. (VD). De door de arbei ders in de vervoerbedrijven aangekondigde ver- keersstaking te Hamburg is vanmorgen in vollen omvang begonnen. Wie zich vanmorgen naar zijn werk wilde begeven, vond noch stadstrein. noch tram, autobus of Alsterbootje. Aangezien het vannacht gevallen besluit nog niet bekend was, verzamelden zich steeds weer menschen aan de haltes voor tram of bus. Vele personen namen samen een taxi naar de binnenstad, anderen keerden naar huis te rug om hun sinds lang niet gebruikte fiets voor den dag te halen. De meesten legden echter den weg naar hun werk te voet af. De zeer tal rijke taxi's en de ongewoon vele fietsen als mede in gebruik gestelde autobussen, vracht auto's en particuliere voertuigen, gaven het stadsbeeld een ongewoon aanzien. De staking ontwikkelde zich in nog geen acht uur tijd met buitengewone snelheid. Gister avond te zes uur hadden de arbeiders in de bedrijven hun stem uitgebracht. Te 9 uur werd een conferentie gehouden met den bemiddelaar, die, na ruggespraak met de vertrouwenslieden, gisteravond tegen elf uur als volkomen mislukt kon worden beschouwd, zoodat men vannacht om 12 uur voor het voldongen feit van de sta king stond. In een oogwenk waren de stakingsposten ge organiseerd. Een ordonnance-dienst en een sta kingscentrale werden ingesteld en vanmorgen tegen vier uur was alles gereed om eventueele werkwilligen te weren of het werk zoo lastig mogelijk te maken. Men verwacht, dat de Rijksregeering, die nog in den loop van den nacht van de gebeurte nissen te Hamburg op de hoogte was gesteld, in zal grijpen om de staking zoo kort mogelijk te doen duren. Voorloopig ligt het geheele open bare verkeer in Hamburg stil, zoodat ook de voorsteden en Altona met 'n totale bevolking van ruim twee millioen menschen, van verbinding met het centrum verstoken zijn. Zelfs de pas sagiersdiensten met de kleine bootjes over den Alster zijn gestaakt. Aan de verkeersstaking wordt door meer dan 8000 man deelgenomen. De politie heeft toege staan, dat alle auto's voor personenvervoer wor den gebezigd, ook de vrachtauto's. De tarieven voor dit noodverkeer zullen in de praktijk hun regeling vinden. Het personeel, dat belast is met het beheer en het opzicht over de „Hochbahn" en dat nog niet in staking is, zal Maandag zijn positie bepalen. MEXICO-CITY, 3 Oct. (Reuter) Presi dent Rodrigez heeft aangekondigd, dat alle Roomsch Katholieke kerken aan het religieus gebruik zullen worden onttrokken, als de hou ding der Kerk. vastgesteld in de pauselijke encycliek van 30 September jL, wordt ge handhaafd. Zooals men weet, wordt in deze Pauselijke Encycliek een vergelijking gemaakt tusschen de behandeling der katholieken in Mexico en Rusland. Verder wordt er in geprotesteerd te gen het verbod van godsdienst-onderricht in de scholen en worden alle katholieken krachtig aangespoord een katholieke actie te organisee- ren. BERLIJN, 2 October. Heden heeft Rijkspresi dent von Hindenburg zijn 85sten verjaardag ge vierd. Van alle openbare gebouwen, ambas sades, legaties, warenhuizen en van talrijke particuliere huizen was de vlag uitgestoken. Reeds in de vroege ochtenduren heerschte in de straten en op de pleinen van de binnenstad in het bijzonder in de Wilhelmstrasse een on gewone drukte. Boven het paleis van den Rijks kanselier, waar Rijkspresident von Hindenburg tijdens de verbouwing van het paleis van den rijkspresident zijn intrek heeft genomen, waait de standaard van den rijkspresident. Talrijke telegrammen en schriftelijke gelukwenschen zijn ontvangen van hoofden van vreemde mogend heden, van landsregeeringen, van den presi dent van den Rijksdag en van den persident van den Pruisischen Landdag en vele andere autoriteiten in binnen- en buitenland. Van een officieele receptie is op nadrukkelijk verlangen van den rijkspresident afgezien. Von Hindenburg heeft slechts persoonlijk de geluk wenschen in ontvangst genomen van de Rijks regeering, den Rijkskanselier, den Rijksweermi- nister en de chefs van leger en vloot. In de ochtenduren heeft von Hindenburg den kerkdienst in de oude garnizoenskerk bijge woond. Op weg naar en van de kerk werd hij door een geestdriftige menigte omstuwd, die herhaaldelijk het „Deutschland"-Iied aanhief. Bij het monument Unter den Linden legde von Hindenburg in tegenwoordigheid van den Rijksweerminister en de chefs van leger en vloot persoonlijk een krans neder. De Duitsche onderhandelaars hebben te Brus sel een accoord weten te bereiken. Thans naar Den Haag. De bemanning van de „Nevada" toch omge komen. Regeeringscrisis m Estland. Rede van Stimson inzake de Mandsjoerijsche kwestie. Verkeersstaking in Hamborg. Lytton-rapport gepubliceerd. Overstrooming in Mexico. Viering van Hindenburg's 85-sten verjaardag. Kerken in Mexico gesloten? De Spoorweg-directie is voornemens met I Ja nuari a.s. de loonen opnieuw met 5 pet. te verlagen. Mislukte roofoverval te Zeelst. Het postvliegtuig de „Ibis" beschadigd. Prinses Juliana geeft weer ƒ30.000 aan het Nationaal Crisis-Comité. De veiligheidsweek van de K. N. A. C. Hoe de voetbal rolde. De Na-Kaag. Bij een liefdesdrama te Haaksbergen werd een jongeman met dolkmes zwaar gewond. Twee branden in één nacht te Amsterdam. O O GENEVE, 2 Oct. (V. D.) Het rapport van de door den Volkenbond benoemde enquêtecom missie voor de Mandsjoerijsche kwestie, naar den voorzitter Lyttonrapport genoemd, is Zondag te gelijkertijd gepubliceerd door het Volkenbonds secretariaat te Nanking en te Tokio. Het rap port beslaat 160 pagina's en is in tien hoofd stukken verdeeld. Te beginnen met het negende hoofdstuk be vat het de algemeene beginselen en aanbeve lingen voor de regeling van de Mandsjoerij sche kwestie en wel: De regeering van Mandsjoerije moet gewij zigd worden op een wijze, welke in overeen stemming is met de souvereiniteit en de con- stitutioneele onschendbaarheid van China, waarbij vérgaande autonomische maatregelen moeten worden genomen welke rekening hou den met de plaatselijke omstandigheden en den bizonderen toestand der drie provincies. De binnenlandsche orde moet gehandhaafd worden door plaatselijke poütietroepen. De veiligheid tegen een buitenlandschen aanval moet berusten op een terugtrekken van alle troepen, met uitzondering van de poütietroe pen, zoomede op een besluit van een niet- aanvalspact tusschen de betrokken staten. Het is gewenscht dat een nieuw handels verdrag wordt gesloten tusschen Japan en China. De handhaving van den vrede in het Verre Oosten is een kwestie van internationaal be lang en vereischt een tijdelijke internationale samenwerking voor het herstel van China. Practische voorstellen Het laatste, tiende, hoofdstuk, bevat de vol gende practische voorstellen aan den Volken bondsraad ten einde te kunnen geraken tot een definitieve oplossing van het geschil: De Volkenbondsraad noodigt de Japansehe en Chineesche regeering uit te onderhandelen op de basis v. d. aanbevelingen der commissie Voor het geval deze uitnoodiging wordt aan genomen, moet zoo spoedig mogelijk een con sultatieve conferentie worden bijeengeroepen, ten einde een bizonder regiem voor het be stuur der drie oostelijke provincies in het le ven te roepen. Deze conferentie zal bestaan uit vertegenwoordigers van de Japansehe en Chineesche regeering en twee delegaties der vertegenwoordigers van de bevolking. De Volkenbondsraad beslist bij eventueele geschillen. Buiten deze conferentie onderhan delen de Chineesche en Japansehe regeering direct met elkander. De commissie stelt vervolgens voor het re sultaat van al deze onderhandelingen in vier verschillende overeenkomsten vast te leggen: le. een verklaring van de Chineesche regee ring, betreffende de instelling van een spe ciaal bestuur voor de drie oostelijke provin cies op grond van de voorstellen der confe rentie; 2e. een Japansch-Chineesch verdrag inza ke de belangen van Japan; 3e. een Japansch-Chineesch verdrag inzake wederzijdsche hulpmaatregelen, non-agressief en arbitrage; 4e. een Japansch-Chineesch handelsver drag. Voor de bijeenkomst van de consultatieve conferentie moeten de groote lijnen betreffende deze kwesties voorwerp zijn van een overeen komst tusschen de beide regeeringen, met medewerking van den Volkenbondsraad. De commissie Lytton besluit haar uitgebreid rapport met de verklaring dat het essentieele doel thans moet zijn het directe begin van on derhandelingen tot herstel van het vertrou wen. Het rapport Lytton wordt uitvoerig bestu deerd door de bevoegde instanties der raads leden. Algemeen is men het er over eens, dat het rapport nadrukkelijk de souvereiniteit van China in Mandsjoerije erkent en slechts onderhandelingen voorstelt tusschen Japan en China inzake de schepping van een vérgaande autonomie der drie oostelijke provincies. Het rapport Lytton staat voorts in scherpe tegenstelling tot de Japansehe opvatting, dat de scheiding van Mandsjoerije en China vrijwillig was, aangezien nadrukkelijk wordt vastgesteld, dat de Chineesche bevolking in Mandsjoerije tegen de Mandsjoerijsche regee ring is. TOKIO 2 Oct (Eigen telegram). De minister van oorlog, Araki verklaarde heden, dat de voorstellen door de Lytton-commissie aan Ja pan gedaan, veel ongunstiger zijn dan Japan verwacht had. Hij legde er echter den nadruk op, dat de grondbeginselen der Japansehe Mandsjoerije-politiek ook na de publicatie van het Lytton-rapport ongewijzigd blijven. (United Press). WASHINGTON, 2 Oct. (Reuter). In offi cieele kringen heerscht een gunstige indruk over het Lytton-rapport, daar het een onder steuning vormt van de politiek van Hoover en Stimson om den nieuwen Mandsjoekwo-staat niet te erkennen, daar deze door een aanval lende actie is ontstaan. In diplomatieke kringen wordt echter de wijze waarop het rapport is opgesteld veroor deeld, evenals het plan om de Chmeesch-Ja- pansche geschillen door directe onderhande lingen uit den weg te ruimen. LONDEN, 3 Oct. (Reuter). Bij de bespreking van het Lytton-rapport komen alle bladen tot de conclusie, dat dit rapport nergens heen leidt, ofschoon alleen de „Daily Mail" dit open lijk zegt. De „Times" vraagt zich af, of de voorstellen van de commissie onmiddellijk in de practijk kunnen worden verwezenlijkt, hoewel er geen bezwaar bestaat tegen het aanvaarden van de principes. De „Daily Telegraph" en de „Evening Post'' zijn van meening dat een van de grootste hin derpalen voor een oplossing van het geschil is dat het rapport-Lytton tot de conclusie komt, dat een krachige cenrale regeering in China in de eerste plaats noodzakelijk is. Verscheidene bladen wijzen tenslotte op de .venscheliikheid van een nieuwe samenwerking tusschen Engeland en Amerika. Om 11 uur 40 defileerde een vaandelcompag nie met de vaandels der vroegere regimenten van von Hindenburg. De Rijkspresident Inspec teerde de eerewacht die zich voor het oude Rijkskanseüerspaleis had opgesteld. Het verdere deel van den dag heeft de grijze Rijkspresident doorgebracht te midden zijner fam:heieden Voor het Kanselarijgebouw verdrong zich een dichte mengite, die geestdriftige kreten liet hoo- ren en herhaaldelijk spreekkoren vormden, die den roep: „wij wenschen geluk!" lieten hooren. Telkens moest de president zich voor het ven ster vertoonen om de gelukwenschen in ont vangst te nemen. BERLIJN, 2 Oct. President Hoover heeft aan den rijkspresident het volgende telegram ge zonden: „Op uw 85sten verjaardag zend ik u mijn hartelijke gelukwenschen. Moge de toe- komst u nog veel gezondheid en geluk brengen. Herbert Hoover." MEXICO, 2 Oct. (Reuter) In het Noor den van Mexico zijn uitgestrekte gebieden over stroomd. Veertien personen zijn omgekomen. Tengevolge van den watersnood zijn duizenden dakloos. HAARLEM Gecombineerde vergadering van de drie Haarlemsche Kiesvereeniging ALLE LEDEN VAN DE R. K. KIESVEREENIGING te Haarlem woonachtig, worden dus uit- genoodigd op 7 OCTOBER A.S. naar St. Bavo, Smedestraat, te komen. Agenda Behandeling Program R. K. Staats partij. Ruime gelegenheid vragen te stellen aan de aanwezige Kamerleden. Amendementen kunnen worden in- diend bij J. ADELAAR, Wijde Geldelooze- pad 12 Aanvang 8% uur. Hoogste stand op Maandag 9 uur van.: 762 Vooruit

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1