KENNEMERLAND ELECTRICITEÏT MARKTEN Wisselkoersen DINSDAG 4 OCTOBER Centrale Tandheelkundig* Kliniek Zilveren kloosterjubileum CASTRICUM ALS RECREATIEOORD 70.000 bezoeken aan het Provinciaal landgoed Leiders 153 223 280 439 756 679 Kinderen 1559 2558 3085 4310 5897 7462 Aanvaring met de sluis te IJmuiden Begrafenis P. Loos Ruïne van Brederode Oud-zouaaf overleden VERKEERSONGEVALLEN Haastige spoed IJMUIDEN IJMUIDEN—OOST VELSEN-NOORD Opening Van Gelder's Sportpark HERINGA WUTHRICH - HAARLEM UIT DEN OMTRFP Wijziging belastingkantoren HALFWEG HAARLEMMERMEER HEEMSTEDE SANTPOORT VOGELENZANG HOOFD BUITEN RAAM GESTOKEN Trampassagier ernstig gewond VIJFHUIZEN WARMOND ZANDVOORT ZAANDAM Wat een genot! Wat een gemak! Die kolen van Hoenderdos, In een papieren zak! Wedstrijd Prov. Burgerwachten Heden viert de Z'-Eerw. Pater P. Gullckx M. S. C. overste en directeur der Apostolaats- school te Driehuis zijn zilveren professie-feest. De Eerwaarde jubilaris droeg 's morgens in de kapel van het Missiehuis een plechtige H. Mis op, met assistentie van de E.E. P.P. Wou denberg en Strijbosch, resp. ais diaken en sub diaken. In het priesterkoor merkten we o.a. op den Hoogeerw. heer J. H. Lucassen, deken van Beverwijk, en de Z.Eerw. heer J. F. van der Meer, pastoor te Driehuis. De Eerw. Pater Rateland hield een hoogge stemde feestpredikatie, waarin hij het verhe vene van het kloosterleven schetste. Tijdens d H. Mis werd door het studenten koor de „Missa Mater admirabilis" van Grles- bach uitgevoerd. Des middags was er gelegenheid om den Eerw. Jubilaris persoonlijk te complimenteeren, waar van zeer velen gebruik hebben gemaakt. Hoe geweldig sterk het bezoek aan het Pro. vinciaal landgoed toeneemt, blijkt wel uit de volgende cijfers: Aantal Aantal afgegeven personen kampkaarten gekampeerd .928: 184 6710 1929: 670 7810 1930: 1033 12230 1931: 2205 20000 1932: 3427 24462 Schoolreisjes: 1927: 1928: 1929: 1930: 1931: 1932: Dagkaarten voor wandeltochten in het land goed werden vroeger alleen afgegeven voor maximaal 5 personen, thans echter ook voor maximaal 2 personen. Het aantal kaarten voor maximaal 5 per sonen bedroegen: 1927: 3858 1928: 6039 1929: 6112 1930: 7598 1931: 10242 1932: 2700 Voor maximaal 2 personen werden in 1932 bovendien nog „maar" 19150 kaarten afgege ven. Het aantal jaarkaarten voor het bezoeken van het landgoed bedroegen: 1927: 70 1928: 92 1929: 102 1930: 126 1931: 153 1932: 115 terwijl in 1932 nog 103 excursies met totaal 1630 personen werden ondernomen. Als men het een en ander eens combineert dan is het geregistreerd aantal bezoekers aan het provinciaal landgoed alleen dezen zomer meer dan 70000 personen geweest. Een ander bewijs dat Castricum als ont spanningsoord gezocht wordt, zal wel niet ge geven behoeven te worden. En dan beweert men nog wel, dat de tegen woordige generatie niet meer wandelen wil! Het Nederlandsche stoomschip „Titus" van de Koninklijke Nederlandsche Stoomboot Maat schappij is Zondagmorgen bij het binnenkomen te IJmuiden in aanvaring gekomen met de mid- densluis, waardoor deze ernstig werd bescha digd. Het schip heeft de reis naar Amsterdam voortgezet. De teraardebestelling van het stoffelijk over schot van den Zandvoortschen garnalenvisscher P. Loos, zal plaats hebben Donderdagmiddag om 2 uur op de Algemeene Begraafplaats te Zandvoort. In de afgeloopen week werd de Ruïne van Brederode bezocht door 510 personen, waar onder clubs uit Den Haag, Amsterdam, Leiden en Alkmaar. In het St. Nicolaus-gesticht te Lutjebroek is op 86-jarigen leeftijd overleden de heer D. Hof land, oud-Pauselijk zouaaf, begiftigd met he. Kruis van Mentana. Met den overledene is thans de laatste Pauselijke strijder uit deze parochie afkomstig, naar betere gewesten over gegaan. Maandagmiddag had op den Rijksstraatweg te Halfweg tegenover de Oranje Nassaustraat een auto-ongeluk plaats, dat wonder boven won der goed is afgeloopen. De bestuurder van een met een snelheid van 50 60 KM per uur uit de richting Amsterdam naderenden vrachtauto, waar in de bestuurder en zijn echtgenoote en voorts nog een heer en 5 kinderen waren gezeten, wilde een voor hem met een snelheid van ongeveer 25 KM per uur rijdenden bestelwagen passeeren. De auto kwam hierbij in aanraking met dit voertuig, slipte en viel om. Wonder boven wonder liep geen der inzittenden eenig .letsel op. De beide auto's wa ren licht beschadigd. Op de plaats van het ongeval waren enkeie 6traatmakers aan het werk met het nieuw te leggen rijwielpad, toen zij het ongeval zagen aankomen; zij konden nog juist tijd vinden zich te bergen. Door de gemeente-politie is tegen den bestuur der van den vrachtwagen zekeren v. d. S., wo nende te Amsterdam, proces-verbaal opgemaakt Het lossen van buitenlandsche visschers- raartugen In aansluiting op hetgeen wij Maandag omtrent de buitenlandsche vischlos- regeling meldden, deelen df vakorganisaties mede, dat door de bonden niet is afge zien van de achterstallige bijdrage in de .'ischlosregeling; dat echter tot 19 September den datum waarop het accoord rrtet Duif- schers en Denen werd getroffen de oude jijdrage zou gelden en de door niet-betaling vanaf 22 Februari ontslane schuld in termijnen zal worden betaald zooals tevoren met het bestuur der Reedersvereeniging was overeen gekomen, terwijl vanaf 19 September de ver hoogde bijdrage voor alle buitenlandsche vis- schersvaartuigen zal gelden. Statuten De „St.-Crt." bevat de sta- statuten van de Naamlooze Vennootschap „Miniraal water fabriek en Bierhandel „Excel sior", alhier. Het 2de lustrum van D. E. M. Zondag waren de drie IJmuider elftallen, welke bij D. E. M. zijn aangesloten, alle te zeven uur aanwezig in de H. Mis, die voor de leden werd opgedragen bij gelegenheid van D. E. M.'s tweede lustrum. Hierna had in het K. S. A.-gebouw een ge meenschappelijk ontbijt plaats. De heer Gorseling, leider der IJmuider junio renelftallen. nam na het ontbijt het woord, om D. E. M. namens de IJmuider afdeeling geluk te wenschen en te danken voor hetgeen D. E. M. voor de IJmuider afdeeling gedaan had. Spreker prees vooral het principieele standpunt van de jubileerende vereeniging, die geen leden opneemt tenzij deze lid zijn van een geestelijke vereeni ging. Spreker bood een fraaie buste aan van Z. H. Paus Pius XI en huldigde daama den heer R. Schram voor zijn 10-jarig secretarisschap met een fraai bouquet. Kort hierna had de heer Gorseling een fraai eerekruis, uitgeloofd door het gemeentebestuur van Castricum, in ontvangst te nemen, zijnde de eerste prijs van de seriewedstrijden, onlangs door Vitesse gehouden en waaruit D. E. M--ju nioren A als overwinnaar te voorschijn gekomen as. Missietentoonstelling. De missietentoonstel ling welke in het lokaal van de Zusterschool j.l. Zaterdag, Zondag en Maandag gehouden werd is weer geëindigd. Het ongunstige weer en de vele regens ver mochten niet te voorkomen, dat velen deze ten toonstelling bezochten. Immers men wist, dat onder een bekwame leiding en door vele missie vrienden gedurende langen tijd was gearbeid om al het mogelijke te doen voor de arme mis sionarissen. Iedereen sprak zijn verwondering uit over het vele mooie werk dat er te bezich tigen was. Het was een keurcollectie, waarvoor de arme missionarissen de weldoeners zeer dankbaar zullen zijn. IN SLUISDEURKAST GEVALLEN Men is alhier bezig werkzaamheden te ver richten aan de deuren van de Noordersluis. Toen door den hoogen waterstand een deur- kast moest worden leeggepompt, viel zekere W. de G. met pomp en al in de deurkast, tenge volge waarvan hij ernstige verwondingen en kneuzingen opliep. Het slachtoffer werd, nadat door dr. van Ha- zelen de eerste hulp was verleend, per zieken auto naar zijn woning vervoerd. Mooie vangst. De stoomtrawler Gorredijk IJM. 490 van de VEM, welke thans weer is in gericht voor de haringvisscherij, heeft, in de af geloopen reis een mooie vangst gehad van 25 last pekelharing, 15 last steurharing, 10 kantjes gezouten makreel en nog 80 manden versche haring. Blad van zijn schroef. Bij het binnenko men van de pieren brak van de schroef van den stoomtrawler „Zwaluw" IJm. 90, een blad. Onmiddellijk riep men sleepboot hulp in, waar op de sleepboot „Nestor" uitvoer. Deze hoefde echter geen hulp te verleenen, aangezien de Zwaluw zelf de losplaats aan de Rijksvischhal kon bereiken. Nog meer tegenslag. Gisterennamiddag kwam alhier in de visschershaven binnen het Noorsche vrachtschip S. S. „Karsvik" Q. 14. Dit schip, groot pl.m. 3000 kub. meter, heeft met bestemming voor het koelhuis „Frigo" al hier aan boord 90.000 KG ijlbot. Het schip lag 16 voet diep en moest dientengevolge op vloed wachten om zijn lig- en losplaats in de vis schershaven te bereiken. In reederskringen heerscht er algemeene ont stemming over de vrijheid welke de buitenlan der hier geniet, om op deze manier door den grooten buitenlandschen vischaanvoer de Hol- landsche reederijen en visscherslieden te be- nadeelen. Door de Noordzee-sluizen. Door de Noord- zee-sluizen werden in de maand September 1932 vanuit zee geschut 239 S. S. met een inhoud van 1545368 M3; naar zee vertrokken 252 S.S. met een inhoud van 1620042 M3. R. K. Tooneelgezelschap „Kunst'zij ons stre ven". Het groote succes dat bovengenoemd tooneelgezelschap mocht oogsten met het prachtig tooneelspel „Onder één dak" van J. Fabrlcius, dat onlangs in het Patronaatsge bouw Zeeweg voor het voetlicht werd gebracht, heeft de vereeniging doen besluiten dit zelfde stuk in het KSA-gebouw te Beverwijk nog maals op te voeren. De datum hiervoor is vast gesteld op 9 October, aanvang 8 uur. Alhoewel bij de opening van v. Gelder's Sport park, het weer niet bijzonder medewerkte, was toch een groot aantal belangstellenden aanwezig. Voor de officieele opening speelde de harmonie „De Eendracht", onder de leiding van den heer Kerkhoff eenige pittige mar- schen terwijl zij ook de later gevolgde gym- nastiek-demonstraties begeleidde. Om ongeveer kwart over drie, nam de heer C. Pels, voorzitter van Van Gelder's sport- vereeniging het woord, om namens deze ver eeniging dank te brengen aan de directie der fabrieken voor de schenking van dit prachtige terrein, dat in een lang gevoelde behoefte voorziet. Speciaal wendde de heer Pels zich töt de heer Joan H. A. Kruimel, directeur der fabriek, die voor de totstandkoming veel heeft bijgedragen. Spr. hoopte, dat op dit terrein, dat door den heer Boeljon, hoofdconsul van den K. N. V. B., als een der beste van Neder land is aangemerkt', vele en prettige wedstrij den zullen worden gespeeld. De heer W. Berghuis, voorzitter van de V. V. Kinheim, bracht hulde aan de directie der Papierfabriek, voor alles wat deze voor de geestelijke en lichamelijke opvoeding van haar personeel doet. De opening van dit terrein is ook voor Kinheim van goote beteekenis, daar het ook hiervan gebruik kan maken. Tenslotte bood de heer Berghuis den heer Kruimel, als kleine attentie, een bloemen hulde in de Kinheitnkleuren aan. De heer Kruimel dankte met eenige woor den voor deze persoonlijke hulde. Hierna gaf de gymnastiekvereenig.ng Sparta", ~nder leiding van haar nieuwer directeur den heer G. van Giel, esnige demon straties. waarna het mannenkoor „De Een dracht", directeur de heer H. van Dijk, eenige v aderen ten gehoore bracht. Ook de Harmonie De Eendracht liet zien niet onbetuigd en had veel succes. Eindelijk om 4 uur ving de voebalwed- strijd tusschen V. G. S. en L. S. V. uit Krom menie aan. Vooraf' huldigde de aanvoerder van L. S. V., V. G. S. met bloemen, terwijl ook de beide voorzitters nog een kort woord spraken. Nadat de heer Kruimel den aftrap had verricht, nam de wedstrijd een aanvang, waarvan de uitslag 44 werd. Wijziging van de attributen van een ontvang kantoor en wijziging van inspectie. De minister van financiën heeft met ingang van 1 Januari: 1. opgeheven het ontvangkantoor der direc te belastingen en accijnzen te Nleuwer-Am- stel; 2. ingesteld het ontvangkantoor der directe belastingen te Nieuwer-Amste1, omvattende de gemeenten Nieuwer.Amstel, Uithoorn, Ouder- Amstel en Aalsmeer; 3. de gemeenten Nieuwer-Amstel, Uithoorn, Ouder-Amstel en Alsmeer, voor zooveel be treft de accijnzen gevoegd bij het kantoor der accijnzen te Amsterdam, met dien verstande, dat het kantoor der directe belastingen te Nieuwer-Amstel zal optreden als subkantoor 3er g,0cijnz6n| 4. bepaald,dat het ontvangkantoor der di recte belastingen te Nieuwer-Amstel zal be- 'nooren tot de inspectie der directe belastingen te Amsterdam; 5. de werkzaamheden, waarmede bij de we- genbe'.astingwet de inspecteurs der directe be. lastingen zijn belast, voor de gemeenten Nieu wer-Amstel, Uithoorn, Ouder-Amtsel en Aals meer opgedragen aan den inspecteur der in voerrechten en accijnzen te Amsterdam. KENAUPARK 36 A OOK VOOR MIDDENSTANDERS BILLIJK GOEDE TANDHEELKUNDIGE HULP EN GEBITTEN Spreekuren: lederen werkdag 911 en 12, Dinsdagsavonds 6.308.30. Zaterdags middags geen spreekuur. Film-Zondag. Zondag heeft Halfweg in het teeken van de film gestaan. Onze plaats was de eer te beurt gevallen een der eerste te zijn waar de beroemd geworden KRO-film in dit seizoen vertoond zou worden. Wekenlang was deze film voorbereid en het resultaat is een volkomen succes geworden, 's Middags om 2 uur was er een vertooning voor kinderen, van deze gelegenheid hebben circa 400 kinderen ge profiteerd. Na afloop ontving ieder kind als souvemir een KRO-vlaggetje. Te 8 uur 's avonds was de avondvoorstelling. Groote drommen togen naar het St. Josepsgebouw, dat reeds voor het aanvangsuur geheel gevuld was en velen moesten zich met een staanplaats te vreden stellen. Het programma werd ingeleid met een extra nummer, waarna de KRO-film op het witte doek werd vertoond. Het zou ons te ver voeren om hier in bijzon derheden te treden. Weinigen zullen zich be wust geweest zijn van het geweldige cultureele werk dat geleverd moest worden om den KRO te brengen op het hooge pijl waarop hij thans staat. De geheele levensgeschiedenis vanaf de primitieve kinderjaren tot aan het huidige tijd stip trekt aan ons oog voorbij. In de pauze sprak de zeereerw. heer pastoor H. A. Bots de aanwezigen toe. De radio, aldus spreker, heeft in onze dagen een geweldige beteekenis gekregen en Gods goedheid en liefde kan er door verkondigd wor den haat en ontevredenheid kunnen door de radio verspreid worden. Wij hebben moeten strij den voor de vrijheid om te krijgen datgeene wat nu ons deel is. Ook hier geldt het woord van Christus: „Wie niet voor mij is, is tegen mij". Neutraliteit is uit den booze. Dit maakt spreker duidelijk om te wijzen op onze R. K. Universiteit, R. K. Staatspartij en R. K Pers, om vervolgens uit te wijden over de beteekenis van de radio voor de huiskamer. Nooit heeft spreker de waarde hiervan zoo zeer beseft dan toen hij zelf voor de radio heeft gesproken (lij densmeditatie). Spreker heeft toen brieven van dankbaarheid ontvangen uit heel ons land van zieken en anderen. Opmerkelijk was hierbij, dat deze brieven hoofdzakelijk afkomstig waren van protestanten die hun tevredenheid betuig den en den wensch uitten dat alle Christusbe lijders het ééns mochten zijn. Spreker besloot zijn rede met ellen aan te sporen uit dankbaar heid en plichtbesef voor de grondleggers van den KRO, te bidden en tevens daden te stellen door zich op te geven ais begunstiger, ilf of donateur. Door gezamenlijke krachtsinspanning moeten wij katholieken onze KRO op pijl hou den. Een dankbaar applaus beloonde den spre ker voor zijn gloedvolle rede. Hierna gingen eenige dames, propagandisten en bestuursleden met verschillend KRO-arti- kelen, zooals insignes, vlaggetjes voor fiets of auto enz., rond. Na deze onderbreking werd de film verder afgedraaid. Het applaus na iedere acte bewees dat deze zeer in den smaak viel en aan de ver wachtingen beantwoordde. Na de KRO-film werden nog enkele extra nummers vertoond. Vermelden wij nog dat alle vertoonde films z.g. geluidsfilms waren. Het bestuur van de plaatselijke Katholieke Radio-vereeniging kan met voldoening op de zen dag terugzien. Keernetvfescherij Waren de laatste jaren de resultaten welke de visschers hadden, die met een keeinet in de Ringvaart van de Haar lemmermeer visschen al slecht, dit jaar is het nog slechter. Niet alleen dat de vangst geheel onbevredigend is, ook de palingprijzen zijn onge kend laag. Wij vernamen van enkelen dat er zoo weinig verdiend is, dat de pacht nog niet betaald kon worden. Deze menschen die nacht en dag zwoegen, zullen met zorg dezen winter tegemoet zien. Konijnendiefstal Ten nadeele van den heer S. te Rijk alhier zijn uit een hok, staande op het erf van de woning 11 konijnen ont vreemd. De politie is met dezen diefstal in kennis gesteld. Ongeluk De 63-jarige landbouwer K. aan den Sloterweg alhier, die in de weide aan het melken was, kwam daarbij te vallen, doordat een der koeien zich uit het touw wist los te werken. Het dier sprong over hem heen, waar bij K. zoodanig aan een zijner beenen gewond werd, dat geneeskundige huip moest worden in-, geroepen. Uitbreiding luchthaven Naar wij verne men bestaan er plannen om aan den techni- schen dienst van de luchthaven Schiphol een vrij aanzienlijke uitbreiding te geven. Reeds hebben vertegenwoordigers van het gemeente bestuur van Amsterdam overleg gepleegd met den burgemeester van Haarlemmermeer. Uitbreiding Badhoevebuurt De Badhoeve- buurt breidt zich gestadig uit. Een bewijs hier van is wel dat nu weer een bouwmaatschappij uit 's-Gravenhage ruim derg hecaren bouw grond in deze buurt heeft aangekocht. Zij wil deze perceelen voor bebouwing in ge reedheid brmgen en er dan op grooten schaal middenstandswoningen doen bouwen. Reeds zijn voorbereidende maatreged getroffen. Opbrengst collecte In een te Hoofddorp gehouden vergadering van de federatie van mu ziek-, zang-, tooneel- en sportvereenigingen te Hoofddorp deelde de voorzitter mede, dat de collecte in het dorp voor de stichting van een muziektent heeft opgebracht in totaal een som van f103.—. Benzine-diefstal Op een tweetal plaatsen in deze gemeente is benzine-diefstal gepleegd. Bij den heer K. aan den Hoofdweg werd een geheel met benzne gevuld vat meegenomen, ter wijl bij een bewoner van den Ringrijk te Rijk een benzinepomp geledigd werd. De politie stelt een onderzoek in. „Het Witte Kruis" De afdeeling Haarlem mermeer van Je N.-H. Vereeniging „Het Witte Kruis" hield Vrijdagavond in hótel „De Beurs" te Hoofddorp een ledenvergadering. De voorzit ter, dr. H. G. Bult, deelde o.m. mede dat tot be stuurslid van de afdeeling was benoemd de heer J. F. Jansanius .terwijl tot secretaris werd aan gewezen de heer C. Kooi) zn. Een breedvoerige discussie werd gevoerd over het al of niet verlagen van de contributie. Een beslssing hieromtrent werd nog niet ge nomen. Wel bleek, dat de fnancieele toestand der afdeeling zorgen baart. De subsidlën en contributiën komen traag binnen ;er zijn krin gen, die nog slechts 35 pOt. van hunne contri butie hebben afgedragen. De voorzitter deelde voorts mede, dat een schrijven van het ministerie van financiën was ingekomen, houdende mededeeling, dat de sub sidie voor dit jaar zal bedragen f3400.ver der deed hij voorlezing van een schrijven van „Het Groene Kruis", dat door een wetsverande ring alle gebouwen van „Het Witte Kruis", waarin zieken verpleegd worden, vrij van grond belasting zijn. Tot candidaat voor het hoofdbestuur werd benoemd de heer N. J. Rinkel te Alkmaar. Voorts werd mededeeling gedaan van een in gekomen schrijven van dr. Style, houdende me dedeeling, dat besloten is de ontsmettingsdienst te Haarlemmermeer op te heffen, aangezien deze gemeente onder het district Haarlem zal komen te vallen. Na de gebruikelijke rondvraag werd de bijeen komst gesloten. N. H. Vereeniging „Het Witte Kruis" Maandagavond hield de afdeeling Heemstede van de N. H. Vereeniging Het Witte Kruis, in Hotel Van Ree, een zeer goed bezochte ver gadering, onder leiding van dr. E. A. M. Droog. De voorzitter, jhr. J. P. W. van Doom, had bericht gezonden van verhindering. Nadat de vergadering was geopend, werden door den secretaris, den heer J. de Jong, de notulen voorgelezen, welke na een kleine wij ziging werden goedgekeurd. Tot leden van een commissie voor het na zien van de rekening van den penningmeester over 1932, worden benoemd de heeren Floris, Rijkes en Oosterhoom. Bij de bespreking van de wijzigingen in de statuten en het huishoudelijk reglement, worden aan de concepten nog enkele verande ringen aangebracht. Statuten en reglementen worden vervolgens bij acclamatie aangenomen. Hierna komt in behandeling de beschrij vingsbrief voor de Algemeene Vergadering, te houden op 4 October te Amsterdam. Op voor stel van dr. Beeker werd besloten de candi- latuur-Van Leersum voor het hoofdbestuur te steunen. De begrooting voor 1933, sluitende met een bedrag van f 2541.10, in ontvangsten en uit gaven, wordt goedgekeurd. De voorzitter deelde nog mede dat op 12 October de aanbesteding zal plaats hebben van het gezondheidshuls, waarvan de teekenlngen ter vergadering aanwezig waren. Bü de rondvraag werd opgemerkt, dat de uitgeleende artikelen te lang in gebruik blij ven. Scherpe contróle blijft gewenscht. De heer Meeuwenoord zou den leden een instructie willen verstrekken, welke o.m. zou moeten vermelden, hoe lang de artikelen in gebruik kunnen zijn. De heer Rijkes wijst er op, dat een klein percentage van de inwoners nog maar lid is van Het Witte Kruis. Kleinere gemeenten geven in dit opzicht een beter voorbeeld. Heem stede staat als eenling onderaan. Spr. vraagt of intense propaganda daar geen verandering in zou brengen. De voorzitter antwoordde, dat de oorzaak hierin moet worden gezocht, dat Witte Kruis en Wijkverpleging in Heem stede gescheiden zijn. Leden van Wijkverple ging zijn dikwijls geen lid van Het Witte kruis. Hieruit ontspon zich een geanimeerde ge- dachtenwisseling, waarna de vergadering werd gesloten. Gemeenteraad Aanvullende agenda van de vergadering van den Raad der gemeente op Donderdag 6 October des avonds om 8 uur. 9a. Wijziging verordening, regelende de sa menstelling en den werkkring der vaste com- missiën van den Raad (67). 10a. Benoeming van een lid in: a. de Com missie voor de gemeente-financiën; b. de Com missie voor de bezwaarschriften tegen den aan slag in den hoofdelijken omslag; c. de Com missie voor de gas-, duinwater- en electriciteits- bedrijven; d d, Commissie voor Openbare Wer ken en den Reinigingsdienst; e. de Commissie voor het Grondbedrijf; f. de Commissie voor de plantsoenen; g. de Commissie voor het Onder wijs. EEN GOUDEN JUBILEUM. Woensdag 5 October herdenkt de heer P. Veenis den dag waarop hij vóór vijftig jaar in dienst trad bij de familie Enschedé, huize „Vlugthoven" alhier, en wel allereerst bij den heer Enschedé, destijds burgemeester van Velsen, door wien hij werd belast met het beheer der boer derij. Reeds jaren is de boerderij echter opge heven en hanteert de jubilaris nu het tuin gereedschap. Het zal den heer P. VEENIS Veenis a. s. Woensdag zeker niet aan belang stelling ontvreken, daar hij een zeer geziene en sympathieke persoonlijkheid is. Verder vernemen wij nog, dat de volgende maand eenige bezuinigingen op „Vluchthoven" worden ingevoerd, waardoor de heer Veenis zijn dienst bij mej. J. L. Enschedé met pensioen zal verlaten. Ook de heer Vermeer, de tuinbaas, die reeds drie en vijftig jaar „Vluchthoven" ge diend heeft, zal dan gepensionneerd worden. Tuinbouwcursus. Ook voor inwoners van Vogelenzang bestaat gelegenheid voor het vol- Woensdagavond had met den laatsten tram trein van de N. Z. H. Tramwegmaatschappij, welke om half twaalf uit Haarlem naar Am sterdam vertrekt, te Halfweg een ernstig onge val plaats. De 21-jarige kantoorbediende Terwijn, wo nende te Amsterdam, Bilderdijkstraat 93, die zich in de tram bevond, stak ter hoogte van de Vinkebrug zijn hoofd buiten den wagen, met het noodlottig gevolg, dat dit lichaams deel in aanraking kwam met een paal van het electriciteitsnet. De heer T. kreeg een zeer ernstige hoofd wonde en werd per tram naar Halfweg ver voerd en daarna per brancard naar de woning van dr. Baumann. Deze verleende de eerste hulp, waarna de ongelukkige per ziekenauto naar zijn woning in Amsterdam werd overgebracht. Zijn toe stand is ernstig. gen van den tuinbouwcursus welke, zooals reeds door ons gemeld werd, in Bennebroek zal ge houden worden. Eventueele deelnemers moeten boven de vijf tien jaar zijn en kunnen zich voor 5 October opgeven aan de R. K. Pastorie. Biljartkunst Zondagavond speelde in het café „De Eendracht" alhier, de bekende biljart prof. de heer H. Mauri. Hoewel hij niet zulke buitengewoon groote series maakte, wist hij een partij van 500 carombols van zijn tegenspeler den heer W. Oostwouder te winnen. Ook de heer Oostwouder was goed op dreef en gaf mooi spel te zien. Tot slot gaf de prof. eenige buitengewone kunststooten. Voer liefhebbers van biljarten was het een genotvolle avond. Ongeval bij het voetballen Zondagmiddag overkwam de heer D. v. d. Bosch, terwijl hij te Halfweg aan het voetballen wars, een ongeluk. Een der tegenspelers botste tegen hem op met gevolg dat hij zijn rechterbeen zoodanig be zeerde dat na voorloopig door Dr. Bouwmafl te zijn verbonden hij met een auto naar hui' moest worden gebracht. AMBTSWONING BURGEMEESTER De gemeenteraad heeft in de gisterenavond.' gehouden vergadering besloten een ambtswo ning voor den burgemeester beschikbaar te stellen. Daarvoor zal een terrein aangkocht worden in het Westeinde, waarvoor een crediet van 20.000 gevoteerd weid. Inbraak In den afgeloopen nacht is inge broken in de katholieke jongens- en m lisjes- scholen, alhier. Er is echter niet bekend of er wat vermist wordt. De politie stelt een onder zoek in. Woningbouw Naar wij vernemen is de tot brandstoffenbergplaats ingerichte boerderij aan het Kerkpad, hoek Voorplaats, verkocht aan een bouwexploitant. Het oude gebouw zal worden afgebroken en zeven nieuwe woningen zullen er voor In de plaats komen. Ook gaan er geruchten, dat het terrein gele gen aan den Hagelingerweg tusschen Laan van Cremer, Kruidbergerweg en Kerkpad, ver kocht is. Dank van het Crisiscomité Kring vier van Santpoort Station van het Crisscomité te Vel sen breng dank voor de bijdragen tot heden ontvangen. In het bijzonder aan den Weledelgestr. heer Dolleman, die een groot bedrag beschikbaar stelde en den heer Th. Klauwers, die met zijn personeel reeds 358.84 aan het comité afge dragen heeft. De gemeentebegrooting voor 1932 Zooals men weet heeft de gemeenteraad de gewijzigde begrooting voor dit dienstjaar niet goedgekeurd eensdeels omdat men zich met de voorgestelde wijziging niet kon vereenigen, anderdeels om dat men verlangde dat de 3 procents loonsver laging tot de bezuinigingen zou behooren en omdat men geen vrede kon hebben met het Ieeningsvoorstel. B. en W. hebben daama de begrooting recht streeks aan het oordeel van Ged. Staten onder worpen. Naar aanleiding daarvan is thans van dit college het bericht ontvangen, dat de begroo ting in dezen vorm niet voor goedkeuring vat baar is. Verkeersongeval. Maandagmorgen wilde de wielrijder H. uit Monster, van de Houthaven kade den provinciale weg oversteken om op het fietspad te komen, toen juist van den kant van de pont een motorrijder aankwam, met het ge volg dat een botsing plaats had. Belden werden daardoor zoo ernstig verwond dat opname in het ziekenhuis noodig was. De motorrijder B. uit Dieren is er het ergste aan toe. Bedrijfsongeval. Maandagmorgen had de 20-jarige slager P. de Ridder het ongeluk zich zelf bij het uitbeenen van vleesch, waarbij het mes uitschoot, in de buik te steken. Opname in het ziekenhuis bleek noodzakelijk. Zijn toestand is ernstig. Agenda R.K. Ver. Gebouw. Dinsdag: bo venzaal repetitie R.K. Harmonie; zaal I repeti tie Inter Nos; zaal II Ledenverg. Metaalbew.; zaal III E.H.B.O. Bestuur. Woensdag: zaal II Leerlingenrepetitie Har monie: zaal III R.K. Adviesbureau; Tooneel- repetitie St. Genesius. Donderdag: Bovenzaal Zaand. Muz. Korps; zaal I St. Cecilia; zaal II Bestuur R.K. Volks bond. Vrijdag: Tooneel Zaand. Ver. Tooneelisten; zaal II R.K. Dam- en Schaakclub D.O.S. Zaterdag: Tooneel repetitie St. Genesius. Jubileum R.K. Harmonie. Tot slot der feestelijkheden bij gelegenheid van het 10-jarig bestaan der R.K. Harmonie heeft Zaterdag 'n intieme feestavond plaats gehad voor de leden met hun dames. Een buitengewoon goed ge slaagde kwartetwedstrijd werd gehouden, waar bij de deelnemers gecostumeerd optraden. Nog werd een door den heer Joost Bouw meester ontworpen en vervaardigde ledenlijst aan de jubileerende vereeniging aangeboden. Een keurig verzorgd programma werd vlot af gewerkt. De stemming liet niets te wenschen over. Vooral verdienen vermelding de feestlie deren welke speciaal voor dezen avond warer samengesteld. Het geheel is een groot succes geworden voor de jubileerende vereeniging. Tooneeluitvoering „St. Genesius". Het be stuur van „St. Genesius" heeft besloten dat voor haar tooneeluitvoering op Zondag 9 Oct. werkloozen tegen halven entreeprijs kaarten kunnen bekomen op den dag der uitvoering, des avonds aan de kassa. Onderscheiding Bij koninklijk besluit van 6 September, is aan D. Bannink, magazijn bediende bij de N.V. Polak en Schwarz' Es- sencefabrieken toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eeremedaille in brons. GEVONDEN VOORWERPEN Te bevragen aan het hoofdbureau van politie, ,'inkenstraat. Een rijwielbelastingmerk; porte- monnaie met inhoud; blauwe kano; rood kin- derschoentje; kindertaschje met inhoud; don kergrijze overjas; lichte regenjas en tasch; zwatr vulpotlood; bijzonder soort „Damm" sleutel; paar overschoenen; duimstok; in den trein gevonden); beigekl. ceintuur; eind lood kabel. Zaterdag heeft in Hotel „Lion d'Or" aan den Kruisweg de uitreiking plaats gehad van de prijzen, gewonnen op de Provinciale wed strijden der Burgerwachten van Noord-Holland. De uitreiking werd gehouden door den Com mandant van de Haarlemsche Burgerwacht, jhr. O. van Lennep. Spreker feliciteerde vooral den vertegenwoordiger van de Amsterdamsche Burgerwacht voor het schitterend resultaat, door die BOrgerwacht behaald; le prijs Vete ranen-klasse en Zilveren Beker als le prijs voor de A-klasse, daarna werden de personeele en andere prijzen uitgereikt en mochten de prijs winnaars uit een keurcollectie prijzen op hun beurt keus maken. De geldprijzen van de vrije- en vaste baan werden door den Commandant van de Bloe- mendaalsche Burgerwacht uitgereikt. Na de uitreiking sloot de Commandant met een woord van dank voor de belangstelling de bijeenkomst. BEVERWIJK, 3 October R. K. Coop. Tum- Jersvereeniging „Kennemerland" Prljsnotee- ring Aardbeien per doosje 3540, Bramen 30. Pronkboonen 6—9, Snijboonen 8—28, Trosboonen 1834, Spercieboonen z. dr. 1024, Spercleboo- nen m. dr. 1325, Dikke boonen 1028, Sla per kist 30—110, Postelein 6075, Spinazie 50105, Andijvie 1540, Bloemkcol per stuk 413, Kom kommers 38. Meloenen 1018, Roode kool 45, Groene kool 36, Gele kool 3, Wortelen per bos 49, Raapstelen 34, Selderie 2—3, Pieterselie 12, Prei 5—9, Knollen 34, Tomaten 35. Druiven 2838. BOVENKARSPEL 3 Oct. „De Tuinbouw" Aard appelen Due 27—34, Schotsche 34—52. Kleine 25— 49 ct. per baal. Eigenh. 3068, aanvoer 3300 b„ Uien grof 1.60—1.70, groote gele 1.80, Drielingen 1 75i 90 Nep 3.103.40, aanvoer 150 baal, le Bloemkool 6.0013.30 per 100 .st., 2e soort 1.40.— 4 20 idem 3e soort 1.001.30, aanvoer 52450 st., Roode kool 1.60—2.80 per 100 K.G. aanvoer 2200 KG, Witte kool 0.60—1.10, aanvoer 3800 K.G., Slaboonen 0.301.25 per 15 K.G. Aanvoer 750 zak. OBDAM, 3 Oct. „De Tuinbouw" Aanvoer 20.000 K.G. Roode kool 1.103.50, 2000 K.G. Gele kool 2.30—2.50, 15000 K.G. Witte kool 0.60 0 70, 7000 K.G. Uien 3.704.30, 2000 K. G. Drielingen 3.503.80, 1300 K.G. Nep 6.506.70, 2500 K.G. Wortelen 1.10—1.50, 500 zak Slaboo nen 0.403.10. TEXEL, 3 October Eierveiling Aangevoerd 56804 eieren. 58-62 K.G. 4.755.20. 62-66 K.G. 5.055.40, Kleine eieren 2.604.65 per 100 stuks, Oude kippen per K.G. (vorige week) 0.370.38. TEXEL. 3 October Vee 2 paarden, 5 koeien 130—180, 2 kalveren, 4 nucbtfre, kalveren 610. 24 rammen 15—35, 84 schapert ïO15, 48 lammeren 4—8, 19 Biggen 48, 31 korven kippen 0.50-0.75. }itni WARMENHUIZEN, 1 October Heden be steedde men voor; Gele nep 6.106.40, idem drie lingen 3.603.90, idem Uien 3.204.00. idem groote 3 20—3.60, Bieten 0.60—2.00, Roode kool 1 00—2.30, Gele Nep 1.30—2.30, Witte kool 0.60, Slaboonen 9.70, Peen 1.80—2.20, Kleine peen 0.70, Eigenheimers 1.20—2.10, Schotsche Muizen (groote) 0.90 per 100 K.G. ROTTERDAM. Vee Aangevoerd: 598 koeien en ossen, 234 vette kalveren, 1177 varkens en overloopers, 730 schapen of lammeren. Koeien 14—17 te. 26—28, 31—33 per pond, ossen 1718 22 te25. 2430 per pond, vette kalveren 3035, 4045, 52te55, Schapen 1620, scha pen pér stuk 1012 gulden, lammeren per stuk 1012 gulden, varkens 12 te13, 13—13 te cent. Aardappelen: Brielsche eigenheimers 901.40, Zeeuwsche blauwe 1.502.00, Zeeuwsche eigen heimers 0.701.00, Zeeuwsche bonten 1.50—2.00, Blauwe eigenheimers 0.901.25. Westl. school meesters zand. ronde 34 cent per kilo. Poters 0.401.00. redeli,]ke aanvoer, kalme vraag. Vlas-aanvoer: 5400 K.G. Holl. Geel. onverkoop- baar. Niets verkocht wegens de hooge vraagprijzen. De toestand is lusteloos. OVERZICHT ROTTERDAMSCHE VEEMARKT. De aanvoer van koeien en ossen was zeer ruim, handel tamelijk en prijzen gelijk aan die van vo rige week Maandag. Een beste koe ging 1 cent boven noteering. Stieren met weinig aanvoer, van daar geen noteering. Vette kalveren met minder aanvoer dan vorige week Maandag. Handel zeer vlot en prijzen in alle soorten Iets hooger. Een prima kalf ging tot 2 te cent boven noteering. Schapen en lammeren met tamelijken aanvoer, handel niet willig, hoewel de prijzen toch de zelfde bleven. De aanvoer van varkens was redelijk, handel eenigszlns gedrukt, terwijl de prijzen onveranderd waren. Zouters waren niet aangevoerd; vandaar geen noteering. BEEMSTER, 3 Oct. (Afslagver. Beemster, Purmerend en Omstreken.) Aardappelen. Schot sche muizen 0.45. bl. Eigenheimers 0.24—0.64, bonte 0.650.76, blauwe 0.50, alles per 25 K.G.; Groente. Dubb. Slaboonen 0.401.70, idem z. dr 0.90—3.15 per 15 K.G.; Tomaten A 3.40—6.10, id. B 3.40-6.10, id. C 2-4.20 per 100 KG; Bloem kool 4—14, Savoye kool 4—6.80 per 100; Spruit- kool 1.10—1.60 per 15 K.G.; Spinazie 0.47—1, Postelein 0.600.96 per 6 K.G.; Sla 0.802.40 per 100 krop; Andijvie 0.150.40 per kist; Radijs f j per 100 bos; Bieten 8—10 per 1000; Wor telen 3.406.90 per 100 bos; Uien 0.801 idem drielingen 0.65—0.72, idem nep 1.45—1.50 per 25 K.G. Fruit. Druiven Frankenthalers 0.28 0.34, idem Alicant 0.28—0.34 per KG.; Meloen suiker 416, net 414, Annanas 418 per 100 stuks. Appels. Zoete Bellefleur 10—12, Bismarck- appel 6-13, Bramley Seedling 6-18, Codlin Kes wick 515, Groninger Kroon 7—13, Notaris appel 10—14, Present van Engeland 8—15, Transparante de Cronsels 716, Beurré Hardy 12—19, idem Lebrun 8—16, Boerengroen 46.50, Durandeau 419, Duchess Williams 822, St. Germain peer 46, Gieser Wildeman 6.5014, Herzogin Elsa 818, Kamperveen 4—6.50, Louise Bonne 1339, Maagdepeer 512 Nouveau Poi- teau 5—14, Perzikpeer 4—11, Soldat Laboureur 11, Triomphe de Vienne 1036, alles per 100 K.G. MAANDAG, 3 Oct. Vorige koersen ■onden 8.61 8.60! Berlijn 59.24 59-18| Parijs 9.751 9.761 Brussel 34.53 34.55 Zwitserland 48.48. Weenen Kopenhagen 44.70 44.65 Stockholm 41.25 44.20 üslo 44.35 43.35 N'ew Vork (cable) 2.49-^ 2.49 Rome 12.76 Praag 7.371 Madrid20.40 20.37|

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2