De Duitsche Pariteitseisch DUITSCHLAND NAAR LONDEN? (MEN OPEN FRANKEN'S de barometer ■1 MiREENIGDE KATHOLIEKE PERS Het nieuws van heden awnaiB GAA T DE STEEN WEER ROLLEN? Mgr. Ruiz y Fiores verbannen OMZIJN,, GELIJK RECHT" TE BEPLEITEN Hindenburg's stem door de radio WOENSDAG 5 OCTOBER 1932 Engeland zet er zijn schouders onder Het Wee» VERNIETIGENDE SLAG AAN DE NONNI 1500 Chineezen gedood Standpunten nog ver uiteen Oproep tot eensgezindheid Nieuwe ramp in Macedonië 300 mijnwerkers ingesloten Hoover bij de boeren Alles zal weer beter gaan Daar gaan de millioenen Verkeersvrede te Hamburg Eupen en Malmedy De dure Chaco W. Brakel Jr., Botermarkt 17 BROODFABRIEKEN BUREAUX: NASSAULAAN 51 - TEL 13866 ABONNEMENTEN: voor Haarlem en Agentschappen per week 25 cent; per kwartaal f 3.25; per post, per kwartaal f 3.58 bij vooruitbetaling DAGBLAD UITGEGEVEN DOOR DE NV. DRUKKERIJ DE SPAARNESTAD, HAARLEM - TELEFOON 13866 Uit vrees voor oproer NA DE AARDBEVING IN GRIEKENLAND Zelfstandige regeering in het Noorden Japan verdenkt Amerika Engeland wil een conferentie der mogendheden bijeenroepen Herriot en Simon „stralen" Engelands conferentieplan Bezwaren van Herriot 5* Een zware aardbeving eischte meer dan 200 menschen- levens, meer dan 900 gewonden en maakte 5000 personen dakloos. De ruïne van een groote ingestorte kerk van Yerisso Pauselijke gelukwensch Eilandje met 250 gezinnen in de diepte verdwenen Geen gemakkelijk karwei Optimisme in economische com missie te Genève België boos over de betooging te Crefeld DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN ■uil» R.K. KIESVEREENIGING „CREDO-PUGNO" II Het fijne melkbrood van Franken. Het kost nu maar één dubbeltje. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT VIJF EN VIJFTIGSTE JAARGANG No. 18195 Advertentieprijzen: Per lossen regel 30 et.; ingez. mededeelingen 50 cent; idem op pag. één 65 cent per regel. Bij contract sterk verlaagde prijzen. Voor de kleine annonces „Omroepers" zie de rubriek De Duitsche gelijkgerechtigdheidseisch, die als een logge steen met scherpe kanten den weg voor den krakenden en piependen wagen der ontwapeningscon ferentie versperde, houdt nog steeds de Vertwijfelde oogen der diplomaten en van geheel de wereld gevangen. Alleen wanneer deze steen terzijde kan worden geschoven en gebeeldhouwd kan worden tot een monument van internatio nale rechtvaardigheid en billijkheid is Duitschland bereid aan de komende ont wapeningsbesprekingen te Genève weer deel te nemen. Zonder medewerking van Duitschland is de ontwapeningsconferentie ten doode opgeschreven, mèt medewerking van Duitschland kan zij misschien het le ven houden. Aangezien de laatste mogelijk heid verkieslijker is dan de eerste zeker heid, moet men met inspanning van alle krachten beproeven dezen steen des aan stoots voor de Franschen weer aan het rol len te brengen. Sinds de Duitschers dit obstakel op den kronkelweg der internatio nale diplomatie deponeerden en besloten niet aan de ontwapeningsconferentie deel te nemen, zoolang men het onaangeroerd liet liggen, hebben Duitschland en Frank rijk er baldadig nog wat harde steenen bij- gegooid, zoodat de pariteitseisch met al de van weerskanten daarover gesproken booze en geïrriteerde woorden gegroeid is tot een niet meer te ontloopen barricade. De Duitschers heschen op deze barricade een microscopisch klein wit vlaggetje ten teeken, dat zij bereid waren de netelige kwestie, waarbij het recht ongetwijfeld aan hun zijde staat, maar de uit dit recht voortvloeiende consequenties, gezien het herleven van de Duitsche vooroorlogsche mentaliteit, tot ongewenschte herbewape- ningspractijken aanleiding zouden kunnen geven, in directe diplomatieke onderhande lingen met Frankrijk alleen verder te be spreken. Frankrijk wilde echter dit witte vlaggetje in zakdoekformaat uitbreiden tot een geweldig tafellaken, waaraan alle on derteekenaars van het in het geding ge brachte verdrag van Versailles zouden kun nen aanzitten. De Fransche antwoord-nota op de door von Neurath aan den Franschen gezant overhandigde aanteekeningen betreffende Duitschlands niet meer te remmen verlangen eindelijk als gelijke door de groote mogendheden behandeld te worden, hield een straffe afwijzing in, wel ke Tardieu Herriot niet verbeterd zou kun nen hebben. Onmiddellijk reageerde von Papen met een niet malsche critiek op het Fransche standpunt, waarop Herriot zich weer uit sloofde de bedoelingen van Duitschland in ternationaal verdacht te maken. De par tijen raakten steeds verder uit elkaar en ondertuschen zakte het zware rotsblok van den pariteitseisch zoo diep in den weeken bodem, dat 'tvrij hopeloos leek er ooit nog eenige beweging in te krijgen. Toen richt ten aller oogen zich op Engeland, dat reeds zoo vaak den bemiddelaar tusschen Frank rijk en Duitschland gespeeld heeft, in de hoop, dat de Engelsche antwoord-nota uit komst zou brengen. Maar Sir John Simon, de Engelsche minister van buitenlandsche zaken, trok zeemleeren advocaten-hand schoenen aan en begon op een doellooze wijze rondom den steenhoop te peuteren Hij gaf juridisch Frankrijk zooveel mogelijk ge lijk en sloeg tegenover Duitschland aan het schoolmeesteren op een letter-ziftende ma nier, welke in Berlijn veel kwaad bloed zette, zoodat de practische toenadering tot de Duitsche verlangens aan het slot van zijn nota door Duitschland vrijwel geheel over het hoofd werd gezien. De teleurstel ling in Duitschland over het Engelsche ant woord was groot en groeide tot verbitte ring, terwijl Frankrijk Sir John als een jurist van de allereerste grootte prees. Thans echter heeft Sir John zijn hand schoenen uitgetrokken en zijn schou ders onder het zware gevaarte van den Duitschen pariteitseisch gezet. In een onderhoud met Herriot heeft hij een vijf- mogendheden-conferentie te Londen voor gesteld om het kernpunt der Fransch-Duit- sche controverse te bespreken en zoo mo gelijk tot een oplossing te brengen, opdat Duitschland weer aan de ontwapenings conferentie zal kunnen deelnemen. Tot de ze conferentie zouden Frankrijk, Duitsch land, Italië en Amerika worden uitgenoo- digd. Te Berlijn, waar men de uitnoodiging reeds ontvangen heeft, eischt men echter, alvorens daarop in te gaan, eerst zekerheid, dat Duitschland niet tegenover een een heidsfront der overige mogendheden komt te staan, waardoor de conferentie reeds van te voren tot mislukking zou zijn gedoemd. De Rijksregeering wenscht geen herhalin gen van het tot nu toe geproduceerde Fran sche en Engelsche geluid. Ook Herriot schijnt beducht in een geïsoleerde positie te geraken. Het bericht, dat Sir John zou heb ben voorgesteld, om behalve de vijf ge noemde mogendheden ook Polen en België ter conferentie te noodigen ter versterking van de Fransch-gezinde partij, wijst in die richting. Of deze conferentie dus gehouden zal worden, is nog aan ernstigen twijfel onderhevig. Herriot voelt niets voor een theoretische gelijkgerechtigdheid van Duitschland, omdat hij daarvan een practi sche gelijkheid in bewapening vreest. Enge land wil echter voor Duitschland juist een theoretische gelijkgerechtigdheid bewerken om een practische bewapeningsgelijkheid te voorkomen. Voor een theoretische gelijkge rechtigdheid zijn ook Amerika en Italië te vinden, maar bovendien hebben deze beide sinds jaar en dag aangedrongen op een practische gelijkheid niet van be- maar van ontwapening. Zoo zijn de meeningen nog verdeeld en gevarieerd, ook van hen, die het over den moreelen kant der zaak eens zijn, Er zijn in den loop der jaren conferenties op touw gezet onder heel wat minder on gunstige omstandigheden dan deze, en toch mislukten ze. Er is dan ook geen reden er hooge verwachtingen van te koesteren. De eenige mogelijkheid van slagen, wanneer de conferentie tenminste doorgaat, hetgeen nog lang niet zeker is, bestaat hierin, dat Herriot, die thans nog zoo hard is als 'een ijsberg, in de hitte der besprekingen zal ontdooien gelijk hij ten slotte op de confe rentie van Lausanne ook ontdooid is. Duitschland alleen kan deze mogelijkheid bevorderen door van alle heimelijke hoop op bewapeningsvermeerdering categorisch af stand te doen. MEXICO-CITY, 5 Oct. (Eigen telegram). De Pauselijke gezant, Aartsbisschop Ruiz y Fiores, is over de grens gezet. De president trachtte de deportatie te motiveeren. Hij zeide, dat de Aarts bisschop als Pauselijk gezant en vertegenwoor diger van een buitenlandsche regeering, de Mexicaansche regeering reeds meermalen ernsti ge moeilijkheden heeft bereid. De president ver klaarde verder, dat hij een oproer vreesde, wan neer de Aartsbisschop bij langer verblijf in Mexico, de wenschen van den H. Vader, in de Encycliek geuit, zou ten uitvoer brengen. De Aartsbisschop vertoeft momenteel in de Vereenigde Staten. (United Press). Verwachting: Zwakke tot matigen, jj aanvankelijk Noord-Westelijke tot Wes- g telijken, later tijdelijk krimpende wind, g aanvankelijk half, later zwaar bewolkt g of betrokken en meer kans op regen, §j later iets zachter. Hoogste barometerstand 765.6 te Miin- chen. Laagste barometerstand 744.4 te Vest- M manör. =j Zon op 6.09, onder 5.28. Eerste Kwar- g tier Donderdag n.m. 8.25. Licht op 5.58 TSITSIKAR, 4 Oct. Het leger van generaal Lihai-tsjing is (zooals wij reeds meldden) be slissend verslagen. Volgens Japansche berich ten vlucht het naar het Zuid-Oosten met ach terlating van 1500 dooden. Het lot van Lihai- tsjing zelf is onbekend. Reuter meldt dat de troepen van Lihai-tsjing, die vluchten in het overstroomde gebied, door Japansche vliegtuigen worden achtervolgd. De militaire autoriteiten beweren verder, dat de geheele streek van Tsjangtsjoen thans van ban dieten is bevrijd. Binnenkort zal een tweede groot offensief begonnen worden in de pro vincie Kirin. De Japansche militaire autoriteiten, die zeer verontwaardigd zijn over de veroordeeling van het nieuwe bewind in Mandsjoekwo door het rapport-Lytton, geven als hun meening te kennen, dat de Chineesche generaal Tsjang Hsoe Liang thans aangemoedigd zal worden in zijn plundertochten, die ten doel hebben den nieuwen staat te ondermijnen. TSITSIKAR, 4 Oct. (Eigen telegram.) Door de regeering van Mandsjoekwo wordt verklaard, dat generaal Sai-ping-wen zichzelf heeft ge proclameerd tot oppersten chef van een nieuwe Noord-Oostelijke regeering. De Mandsjoekwo- vijandige beweging breidt zich thans uit tot dusver getrouwe spoorwegbeschermingstroepen; deze sloegen in Mandsjoeli en Chailar aan het muiten. Bij gevechten met Japansche troepen in Mandsjoeli werden 24 Japanners en 40 spoorwegsoldaten, in Chailar 3 Japanners en 20 spoorwegsoldaten gedood. (United Press) TOKIO, 4 Oct. (Eigen telegram.) Het mi nisterie van Oorlog publiceerde de sensationeele verklaring, volgens welke de Japansche regee ring verdenkingen koestert, dat tusschen Ame rika en zekere Volkenbondsleden overeenstem ming over de uitwerking van het Lytton-rap- port heeft bestaan. De verdenking wordt ge motiveerd met het feit, dat Stimson zijn rede BERLIJN, 4 Oct. (W.B.). Naar wy vernemen, heeft de Engelsche zaakgelastigde te Berlijn heden op het ministerie van Buitenlandsche Zaken aan staatssecretaris von Bülow 'n monde linge mededeeling gedaan, waarin Duitschland wordt uitgenoodigd tot deelneming aan de Lon- densche conferentie der groote mogendheden. De staatssecretaris heeft de uitnoodiging aan genomen. Van Duitsche zijde wordt opgemerkt: Het is duidelijk, dat de Engelsche uitnoodiging ten doel heeft de besprekingen, welke van den zomer bij Stimson te Genève begonnen zijn, voort te zetten. Intusschen is echter een wijzi ging in de situatie ingetreden door het Fran sche en Engelsche memorandum. Te waardeeren is, dat Engeland zich moeite geeft, een overeen stemming tot stand te brengen. Om Duitschland echter naar de Ontwapeningsconferentie te doen terugkeeren, zijn garanties noodig, dat de be sprekingen aldaar op 'n modus vivendi uitloopen inzake den Duitschen eisch tot gelijkgerechtigd heid. Het is nu de beurt aan de tegenzijde, om te Londen te zeggen, welke waarborgen ervoor te geven zijn, dat de Duitsche eisch ook wer kelijk wordt vervuld. PARIJS, 4 Oct. Zooals vermoed werd, is sir John Simon op zijn terugtocht van Genève naar Londen te Parijs afgestapt, om een onder houd te voeren met Herriot. Anderhalf uur heeft het gesprek op de Quay d'Orsay geduurd. Toen Herriot na afloop met Simon aan den uitgang verscheen, zeide hij tot den wachtenden Reutercorrespondent: „Alles is uitstekend ver- loopen. Het onderhoud is zeer aangenaam, har telijk, vertrouwelijk en intiem geweest". Herriot opende de deur voor zijn gast en de gezichten van beide staatslieden straalden. Zij schenen onverholen tevreden te zijn «het hun bespreking. Sir John Simon weigerde een verklaring af te leggen. De „Temps" schrijft over het onderhoud: Men kan wel aannemen, dat de staatslieden gesproken hebben over Duitschlands houding ten aanzien van de ontwapeningskwestie. Zoolang echter de tegenwoordige geestesgesteldheid in Berlijn de overhand zal hebben, is er van een gemeenschappelijke diplomatieke actie of van een particulier initiatief niet veel te verwach ten. Voor een kwestie van een karakter en een beteekenis, als welke door Duitschland is opge worpen, kan Frankrijk zich tot geen enkele „vertrouwelijke" bespreking leenen. Het kan al leen meedoen aan onderhandelingen te zamen met alle staten. De waarheid is, dat Duitschlands wil tot her bewapening zoo duidelijk en evident is, dat de geheele internationale opinie er zich ongerust over maakt. Dat Polen gisteren in den Volkenbondsraad is herkozen met een zeldzame meerderheid, heeft dan ook voor Duitschland de waarde van een waarschuwing. LONDEN, 4 Oct. (Reuter.) In een communi qué van het ministerie van Buit. Zaken wordt verklaard: De Britsche regeering is in verbin ding geweest met de regeeringen van Frank rijk, Duitschland en Italië, teneinde te onder zoeken of de moeilijkheden, die ontstaan zijn na Duitschlands terugtrekking van de Ont wapeningsconferentie, het onderwerp zouden kunnen vormen van een gedachtenwisseling. De kwestie wordt nog overwogen, doch de Engel sche regeering heeft doen weten, dat zij, wan neer deze werkwijze doenlijk is en algemeen wordt goedgekeurd, bereid is een bijeenkomst voor dit doel te Londen bijeen te roepen. PARIJS, 4 Oct. (V. D.) Betreffende het re sultaat van het onderhoud tusschen Herriot en Sir John Simon verluidt in politieke kringen, dat Herriot zich slechts met bepaalde reserves heeft willen accoord verklaren met het plan- MacDonald. Hij zou o.m. eischen, dat de conferentie niet te Londen, doch te Genève, d.w.z. ten minste theoretisch binnen het kader van den Volken bond gehouden wordt. Het definitieve besluit inzake de gelijkgerechtigdheid zal bij den Vol kenbond moeten blijven berusten. te Philadelphia een dag vóór de publicatie van het rapport heeft gehouden. De Japansche regeering vreest, dat de anti Japansche stemming onder de kleine staten door Stimson's rede versterkt zal worden. Dit zou leiden tot een onmogelijken toestand te Genève. Van ernstige beteekenis wordt geacht, dat Stimson bijna op hetzelfde tijdstip sprak, waarop het Amerikaansche ministerie van Ma rine aankondigde, dat de vloot in den Stillen Oceaan zou blijven. De legerleiding heeft het bedrag voor de Ja> pansche legerbegrooting voor 1933 vastgesteld op 517 millioen yen, waarvan 137 millioen - voor bezettingskosten in Mandsjoerije. (United Press) BERLIJN, 4 Oct. (V.D.) De toespraak, welke Rijkspresident von Hindenburg Dinsdagavond per radio tot alle Duitschers heeft gericht, was weergegeven door een gramofoonplaat en werd door alle Duitsche zenders verspreid. De tekst luidde: ,Op mijn 85sten verjaardag zijn mij uit alle deelen des Rijks en ook van Duitschers aan gene zijden onzer grenzen, zeer vele gelukwen- schen geworden. Al deze groeten en giften van groot en klein, van rijk en arm, hebben mij diep geroerd Ik heb deze vele bewijzen van persoonlijke attentie tegelijkertijd toegejuicht als bewijs van trouwe vaderlandsche gezindheid en verbondenheid. Met bizondere voldoening heb ik er ook kennis van gekregen dat de op roep van het Hindenburg-fonds, hetwelk mijn oude oorlogsinvalide kameraden en hun nage laten betrekkingen in geval van nood tot nu toe zoo zegenrijk heeft geholpen, goeden weer klank heeft gevonden en nieuwe middelen te dien einde heeft doen binnenkomen. Op deze wijze dank ik dan heden van ganscher harte allen, die mij hebben bedacht, die in mijn geest velen behoeftigen hulp hebben gebracht en die mij door de gelofte van trouwe medewerking aan den wederopbouw van het vaderland heb ben verheugd. Wij staan voor moeilijke opgaven. Naar buiten worstelen wij voor onze vrijheid en ons recht; in het binnenland om werk en brood. Zooals steeds zal mijn doel zijn als rechtvaardig zaakwaarnemer van het geheele volk boven de partijen staande, alle Duitschers te dien einde te vereenigen. Ik bouw daarbij op het gezond verstand van het Duitsche Volk, welks geschiedenis leert dat het zich ook in vroeger tijden van nood en gevaar eensgezind achter een krachtigen en door nationalen wil bezielde leiding heeft gesteld. Het gaat niet om de beschouwing van wenschen van personen, groepen en partijen, het gaat om het Vader land, het gaat om Duitschlands toekomst. Deze te dienen, voor haar offers te brengen, moet de wil zijn van iederen Duitschen man, van iedere Duitsche vrouw. Wie in deze erkenning aan mijn zijde staat en mij helpt, heeft mij de beste verjaardagsvreugde bereid. In dezen zin: „Voorwaarts met God." BERLIJN, 4 Oct. (Off.) Z.H. Paus Pius XI heeft den Rijkspresident ter gelegenheid van diens 85sten verjaardag door bemiddeling van den pauselijken nuntius te Berlijn zijn beste wenschen doen overbrengen. PARIJS, 5 Oct. (Reuter). De „Petit Pa- risien" verneemt uit Belgrado, dat in Grieksch Macedonië nieuwe aardschokken worden waargenomen. Het plaatsje Stratonika is geheel ver woest. Door het instorten van een mijngang in een ijzermijn zijn 300 mijnwerkers ingeslo ten, veerti' lijken zijn reeds geborgen. Het eilandje Amadioni is met 250 gezin nen in de diepte verdwenen. Verschillende kloosters op den berg Athos zijn ernstig beschadigd. LESMOINES (Iona), 4 Oct. (Reuter.) Pre. sident Hoover begon heden een grootsche po ging, om de neiging onder de in schulden ste kende boeren van het groote landbouwgebied van Midden-West, naar de democratische partij over te loopen, weg te nemen. Dat hij daar voor alle reden had bleek maar al te duidelijk. Duizenden mannen, vrouwen en kinderen trok ken door de straten der stad, protesteerende tegen den tóestand van den landbouw. Zij droegen' groote spandoeken met tegen Hoover gerichte opschriften. In een lange redevoering schetste Hoover zijn strijd tegen de depressie, welke in hoofd zaak het gevolg was van den oorlog en van het nationalisme en de onderzekerheid in Europa, Thans was het vertrouwen weer hersteld, vooral dank zij de regeeringsmaatregelen. Uit het buitenland vloeiden 275 millioen dollar aan goud terug en van de VA milliard door parti culieren opgepotte gelden werd weer mil liard op de banken gedeponeerd. MADRID, 4 Oct. (Reuter). Tegen 32 per sonen is een aanklacht ingediend wegens het overtreden der deviezenvoorschriften, o.a. tegen een oud-perlementslid, dat in 'n vlieg tuig niet minder dan 4 lA millioen Peseta s over de Fransch-Spaansche grens gebracht zou hebben. HAMBURG, 4 Oct. (V.D.). Nadat de arbitrale uitspraak inzake de verkeersstaking bindend was verklaard, werd het werk heden weer hervat. De staking heeft 3 dagen geduurd. GENEVE, 4 Oct. (Reuter). In de economische commissie van de Volkenbondsvergadering heeft zich heden een debat ontwikkeld, waarin tal rijke sprekers zich optimistisch over de éco nomische wereldconferentie uitlieten. De ver tegenwoordiger van Groot-Britannië, onder staatssecretaris Eden, verklaarde, dat er bepaal de teekenen zijn, dat een verbetering in de economische crisis op komst is. Dit stond vol gens spr. zonder twijfel in verband met de con ferentie van Lausanne. Er valt reeds een zekere stijging van de groothandelprijzen te consta- teeren. Spr. is van meening, dat dit het begin van een algemeene verbetering beteekent. De resultaten van de conferentie van Ottawa zul len zonder twijfel tot de ontwikkeling van het algemeene goederenvervoer het hunne bijdra gen. Het is echter noodzakelijk, besloot Eden, dat de tegenwoordige hindernissen in het in ternationale goederenverkeer geleidelijk uit den weg geruimd worden. BRUSSEL, 4 Oct. (Reuter). Te Crefeld is een betooging gehouden ten gunste van de weder- inlijving van Eupen en Malmedy bij Duitsch land. Naar aanleiding hiervan wordt verklaard dat de Belgische regeering vastbesloten is niet af te wijken van de verklaringen van den mi nister van buitenlandsche zaken van 24 Maart 1931, waarin gezegd wordt dat de regeering in DE DUITSCH-NEDERLANDSCHE BESPRE KINGEN OVER DE CONTltfGENTEERING ZIJN MISLUKT. Algemeene verlaging van den benzineprijs. De wapensmokkel door Limburg. Vondst te Stevensweert. Inval in een speelhol te Amsterdam. De treinbotsing te Gouda. Schuld bij een der machinisten. Voor veilig verkeer. Voor het Amsterdamsche Gerechtshof is in hooger beroep behandeld de zaak tegen de twee jongelieden, die met 60.000 van een bank de vlucht namen. De aartsbisschop van Mexico verbannen. Von Hindenburg voor de radio. Duitschland naar een 5-mogendhedenconferen- tie te Londen inzake de „gelijkgerechtigdheid". Vernietigende slag in Mandsjoerije. 1500 dooden. geenerlei discussie wenscht te treden nopens de Belgische grens en het nationale grondge bied. De Volkenbond heeft verklaard dat het verdrag van Versailles wat betreft de Volks raadpleging in Eupen en Malmedy regelmatig is ten uitvoer gelegd. De protesten door Duitsch land hiertegen ingebracht, werden als onge grond door den Volkenbond terzijde gelegd. Dit besluit werd afgekondigd. De zaak is hiermede afgedaan. De boodschappen, door twee Duitsche minis ters tot het congres gericht, kunnen niet an ders zijn dan ij dele en betreurenswaardige ma nifestaties, die geen andere uitwerking kunnen hebben dan de pacificatie der geesten tegen te gaan. ASUNCION. 4 Oct. (Reuter) Sedert het uitbreken van de vijandelijkheden met Bolivia zijn aan de zijde van Paraguay, volgens de of- ficieele cijfers, 250 manschappen gedood en 830 gewond. Huurt (in STOFZUIGER voot SO cent per vees ah Telefoon 12897 HAARLEM Gecombineerde vergadering van de drie Haarlemsche Kiesvereeniging ALLE LEDEN VAN DE R. K. KIESVEREENIGING te Haarlem woonachtig, worden dus uit genoodigd op 7 OCTOBER A.S. naar St. Bavo, Smedestraat, te komen. Agenda: Behandeling Program R. K. Staats party. Ruime gelegenheid vragen te stellen aan de aanwezige Kamerleden. Amendementen kunnen worden in- diend bij J. ADELAAR, Wijde Geldelooze- pad 12 Aanvang 8% uur. Haarlem - Heemstede - Bloemendaal Hoogste stand op Woensdag 9 uur v.m.: 765 Stilstand I

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 1