KENNEMERLAND Centrale Tandheelkundige Kliniek MARKTEN DONDERDAG 6 OCTOBER ERNSTIGE AANRIJDING TE CASTRICUM Niet behoorlijk uitgekeken BETER LAAT DAN NOOIT Castricums begrooting is goed gekeurd BEVERWIJK CASTRICUM HEEMSKERK SANTPOORT VELSEN IJMUIDEN HERINGA WUTHRICH - HAARLEM Bliksembeveiliging WIJK AAN ZEE WIJK AAN ZEE EN DUIN Wrak in zee gevonden UIT DEN OMTREK BENNEBROEK BLOEMENDAAL HAARLEMMERLIEDE HEEMSTEDE HILLEGOM NOORDWIJKERHOUT OVERVEEN MARKTBERICHT STAAT VAN BESOMMINGEN SASSENHEIM ZANDVOORT STOOMVAARTLIJNEN PASTOOR W. DESSING Bediend Voor Haarlem een voordeel van f 250.000 HET COMPROMIS IN DE BOUWVAKKEN VOOR DEN KANTONRECHTER Het eeuwige drankduiveltje DE DOODELIJKE AANRIJDING IN DE PAUL KRUGERSTRAAT Verdachte vrijgesproken MEINEED GEPLEEGD Patroon en knecht voor de rechtbank Wat een genot! Wat een gemak! Die kolen van Hoenderdos, In een papieren zak! FAILLISSEMENTEN DE DRIEDAAGSCHF WERKWEEK Heden aangevangen Op den Rijksweg te Castricum is een ernstig ongeluk gebeurd. De heer W. M., wonende aan ien Beverwijkerstraatweg trad plotseling van achter een autobus zonder uit te kijken te voorschijn waardoor een juist passeerende auto hem aanreed. Zwaar gewond werd hij opgenomen en door 3en inmiddels gewaarschuwden geneesheer Dr. L. verbonden. 0.a. had hij wonden aan het aoofd en beenen bekomen. Levensgevaar bleek echter gelukkig niet aanwezig te zijn. Den chauffeur van den auto treft geen schuld. De politie stelt een onderzoek in. Dézer dagen is bij het gemeentebestuur van Castricum van Ged. Staten van Noord-Holland bericht ingekomen, dat de gemeentebegrooting voor 1932 welke in de laastgehouden raads- vegadeing, oveeenkomstig de wenschen van dat college wed gewijzigd, is goedgekeurd. Na herhaalde wijzigingen en terugzendingen is thans de beslissing, hopelijk tenminste definitief gevallen. Wij zijn benieuwd hoe het met de gemeentebegrooting voor 1933 zal af- loopen OPRICHTING R. K. GEMENGDE ZANGVEREENIGING Woensdagavond is onder leiding van den heer W. Knapen een vergadering gehouden om te komen tot oprichting van een nieuwe R. K. Gemengde Zangvereeniging. Alle aanwezigen, 25 in getal, traden als lid toe. Besloten werd om den heer Leo Perlage tot dirigent te benoemen. Een definitief bestuur is nog niet gekozen. Bij de eerstvolgende repetitie, welke Donderdag a.s. wordt gehouden, zal de naam van de nieuwe vereeniging worden vastgesteld. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgevallen. CRISIS-COMITÉ In overleg met het Nationaal-Crisiscomité or ganiseert het plaatselijk comité een bijzondere collecte, welke zal gehouden worden Zaterdag 8 October. Het comité doet een beroep op de Heemkerk- sche dames zich als colectrice op te geven. Hier toe bestaat gelegenheid Donderdagavond tus- schen 7 en 8 uur bij den penningmeester Ds. J. IJzerman, G. van Assendelftstraat 32. Om in den a.s. winter te kunnen helpen waar het noodig is (en dit zullen er wel niet weinig zijn) moet het comité over geldmiddelen be schikken en het spreekt dan ook den wensch uit, dat ieder naar vermogen er toe zal bijdragen de opbrengst dezer bijzondere collecte zoo groot mogelijk te doen zijn. Personalia Bij ministerieele beschikking is voor het tijdvak van 1 September 1932 tot 1 September 1933 wederom benoemd tot leeraar aan de rijkstuinbouwschool te Boskoop de heer G. Bleeker, alhier. Besmettelijke ziekte. In de afgeloopen week is in deze gemeente 1 geval van roodvonk voorgevallen. der hang naar luxe en vermaak nu niet ver stoken zouden zijn van het noodigste. Dat zal wel zoo wezen en menigeen, die nu geeft, heeft minder genoten van die z.g. ver aangenamingen van het leven, dan sommigen, die nu krijgen moeten. Maar vergeet U dat maar en geeft, want we willen onze plaatsgenooten toch niet zonder dekking en kleeding laten. 10 pCt. van de opbrengst gaat naar het Na tionaal Crisis-Comité. Er is iets moois in, dat wij op deze wijze samenwerken met alle onze landgenooten. Maar aan wie wat nuchter bezwaar maakt te gen dat dubbeltje van eiken gulden, dat zoo maar verdwijnt, willen wij toch even zeggen, dat verleden jaar door ons meer uit Den Haag ontvangen werd, dan wij er heen stuurden. Vergeet ook nog even bij het bepalen van Uw gift, dat wij over korten tijd wel weer bij U aan zullen kloppen voor een wekelijksche of maandelijksche bijdrage. Nu geeft U in de busjes wat U missen kunt. Weest niet bezorgd, U geeft niet gauw te veel. Herw. Levenskracht Door de fooneelver- eeniging der St. Joaefgezellen alhier, zal Zondag 16 October 's avonds te 8 uur in het R. K. Vereenigingsgebouw aan de Mahustraat een tooneeiuitvoe- ring worden gegeven, waarvan het batig saldo zal worden afgedragen aan het plaatselijk bestuur van Herwonnen Levenskracht. Dien avond zal voor het voetlicht worden gebracht het successtuk „Pastor Bonus". Regis seur is de heer H. Gorter. Gezien den lagen entree-prijs, zal een ieder dit mooie werk kunnen steunen. Naar zee Behalve de stoomtrawler Walrus, die al klaar gemaakt wordt, zal ook de stoom trawler Emma van de Scheepsexploitatle Mij. De Marezaten. weer naar zee vertrekken. Radio-telephonist Voor het staatsexamen voor radio-telephonie slaagden onze plaatsge nooten de heeren J. Kist de Ruiter; P. J. van Leeuwen; L. Dijkshoorn; J. Otto en E. P. de- Leeuw. Allen kregen hun opleiding van de afdeeling N.T.M. Radio Holland en van het ciris- N.T.M. Radio Holland en van het crisis- onderwijs voor werkloozen in de gemeente Engelsche haringdrifters Gisteren kwamen alhier aan de vischhal elf Engelsche haring- dirfters meestal afkomstig uit Lowestoft. De vangsten varieerden van de 300 tot de 600 manden versche haring, benevens eenige kleine partijen zoute haring. Over het algemeen genomen was de haring van geringe kwaliteit, zoodat de besommingen laag waren. R.K. Sportvereeniging D.E.M. De leden van bovengenoemde vereeniging worden er op attent gemaakt, dat a.s. Zondag te 8 uur in de parochiekerk een H. Mis zal worden gelezen vcor de zielerust van haar overleden sport leider, den heer P. Clots. Allen gelieven dan te zijner intentie te communiceeren. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 2 gevallen van po liomyelitis anterior acuta voorgevallen. R. K. Volksbond. Dinsdagavond hield de afd. R- K. Volksbond een algemeene vergade ring in de zaal van café de Zon. In zijn openingsrede besprak de voorzitter, de heer Alb. Schellevis, de, naar zijn inzien, liberale politiek van de regeering. Daarbij vroeg spreker zich af, of et van re- geeringszijde wel voldoende aandacht wordt ge schonken aan het zedelijk peil der arbeiders. Spreker meende dit te moeten betwijfelen, en haalde als voorbeeld aan, het uitzenden van werkloozen naar elders voor z.g. werkverschaf fing. Geen katholiek, zei spreker, zal toch dur ven beweren, dat het 'n goeden kan heeft, dat een vader zijn gezin gedurende veertien dagen moet verlaten, en dat nog wel voor 1718 gul den, waardoor zijn gezin toch nog verzekerd blijft van een kommervol bestaan, ongeacht de zedelijke belangen die op het spel staan. Spreker acht het hoog tijd, dat iedere katho lieke arbeider zijn plicht inzag en begreep, dat zijn plaats is in de R. K. Stands- en Vakorga nisatie, en hij tevens lid behoort te zijn van een R- K. Kiesvereeniging, om gezamenlijk daardoor te bereiken, dat in de verschillende officieele lichamen de juiste mannen op de juiste plaats komen. Na een beroep op de leden, om eensgezind mee te blijven werken aan den opbouw van het R.K. Vereenigingslev, verklaarde de voorzitter de vergadering geopend. Na de notulen werden de bepalingen van de Rijkssteun regeling door den voorzitter voorgelezen. Bij de besprekingen over de van gemeentewege reeds verstrekte steungelden, gaven verschillende sprekers hun afkeuring te kennen over het feit, dat de commissie van sociale zaken het noodig had geoordeeld, van de werkloozen, die hun huis aan badgasten hadden verhuurd, vijf gul den per week van het steungeld af te houden terwijl die zelfde werkloozen, nog steeds door dat verhuren, ook bij de nieuwe regeling ver stoken blijven van den z.g. huurtoeslag. Verder werd met sterke ontevredenheid ge sproken over de wijze, waarop de kleine tuin ders het vorig jaar, inzake de steunregeling, wa ren behandeld, waarna sluiting volgde met ge bed. Plaatselijk Crisis-comité. Men verzocht ons opname van het volgende: U zult er toch aan denken a.s. Zaterdag middag wat klaar te leggen voor de collectebus van het Crisis-comité? Vergeet U nu maar eens, dat onder degenen, die hulp van ons krijgen, er misschien wel zijn, die met spaarzaamheid in betere tijden en min- Het Nederlandsche stoomschip „Hontestroom", dat hedenmorgen te IJmuiden is binnengeko men, heeft op gegist bestek, 52 graden 15 min. N. B. en 3 graden 55 min. O. L. rechtopstaande afgebroken mast gepasseerd ongeveer 2 meter boven water, waarschijnlijk nog aan wrak vast. Crisis-Comité. Mej. A. L. Willink van Bennebroek heeft het eere-voorzittersehap van het plaatselijk Crisis-Comité aanvaard. In het vorig bericht over de oprichting van het comité is door een vergissing van de be voegde instanties vergeten mede te deelen, dat in het comité ook zitting heeft genomen de heer A. J. de Blinde, geneesheer-directeur van de stichting „Vogelenzang". Personalia Te Amsterdam is bevorderd tot arts de heer J. M. Hilbrands, alhier. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: W. Rol vers en M. E. Voorham. Getrouwd: P. P. van den Berg en C. C- Zon neveld. Overleden: J. Visser 26 j„ wonende te Zand- voort; H. WOlems, 22 j„ overleden te Velsen; M. de Wolff, 12 j„ overleden te Haarlem. Overzicht werkloosheid Op 1 September stonden bij het agentschap der arbeidsbemid deling in deze gemeente ingeschreven 19 werk loozen, waarvan 1 was geplaatst bij de Ge meentelijke Werkverschaffing. Gedurende de maand September vermeerder de dit aantal met 35, waarbij 1 nog werk heb bende werkzoekende. In den loop van deze maand konden door eigen dienst 11 werkloozen in het vrije bedrijf worden geplaatst, terwijl 16 werkloozen uit an deren hoofde werden afgevoerd, zoodat het aantal werkloozen per 1 October 1932 bedroeg 27, waarvan 1 was geplaatst bij de gemeente lijke werkverschaffing en 1 een nog werk heb benden werkzoekende betrof. In den loop van deze maand werd 1 aanvrage van werkgevers ingeschreven, welke betrof een verzoek om 12 grondwerkers. Door plaatsing van 11 grondwerkers kon aan deze aanvrage worden voldaan. Burgerlijke Stand. Van 30 September3 October. Geboren: Anna Elisabeth, d. v. J. Quist en C. den Hertog; Maria, d. v. Lieuwe Anema en G. Ooms; Cornelia Maria, d. v. J. L. Witteman en W. M. Schelling. Overleden: Elizabeth van Dongen, 50 j., geh. m. A. van Frooijen; Jansje Spaargaren, 55 j., ongeh. Gevonden voorwerpen. Terug te bekomen bij dr. Onstein, Pieter Aertszlaan 2, een para- pluie; Koediefslaan 31, een halsketting; Verzijl- bergen, Binnenweg 136, een ceintuur; P. A. van Breemen, Heerenweg 75, een postduif; Korten - hoeven, Postlaan 11, een unster; Kompier, Camplaan 16, een bruine tasch; Tepas, Heem- steedschedreef 264, een smoushondje; Post, Ti- morstraat 7, een kindermuts; J, B. Jonkman. Camplaan 9, een huissleutel; Rademaker, Bron- steeweg 102, een koperen gewicht; Wiegman, Lieven de Keylaan 4, een vulpen; Otter, Clivia laan 27, een paar regenpijpen; W. van Santen, Leidschevaartweg 51, een portemonnaie met in houd; van Beek, Brederodelaan 4, een haar kam; J. Schoolderman, Zandvoorter Allee 3 een kindersjaaltje; Bureau van Politie, Raad- KENAUPARK 26 A OOK VOOR MIDDENSTANDERS BILLIJK GOEDE TANDHEELKUNDIGE HULP EN KUNSTGEBITTEN Spreekuren: lederen werkdag 911 en 12, Dinsdagsavonds 6.30—8.30. Zaterdags middags geen spreekuur. huisstraat, een parapluie, een ceintuur, een sleutel, een armband en een kinderschoentje. Besmettelijke ziekten. In de afgeloopen week zijn in deze gemeente 4 gevallen van roodvonk voorgevallen. Kleine Kweekersbond In café „Zomer- lust", alhier, is een vergadering gehouden van kleine kweekers in deze gemeente. De heer P. v. d. Nouland, uit Voorhout, zette uiteen hoe Noordwijkerhout is voorgegaan in de actie voor kleine kweekers om te voorkomen dat deze in het niet zullen zinken. De toestand is bedroevend en aan de ver plichtingen kan niet meer voldaan worden. Als de kleine kweekers zich vereenigen in den Zuid-Hollandschen Klein.kweekersbond kan er wat gedaan worden voor hen, die in nood ver- keeren. Na een conferentie met B. en W. van Voorhout is een plan ontworpen, dat de bona wil voorleggen aan de gemeentebesturen in de streek en aan de regeering. De spr. zette dit plan uiteen, waarna beslo ten werd tot oprichting van een afdeeling. 30 leden gaven zich op. Benoemd werden de heer E. Cardol tot voor zitter en de heeren J. v. d. Beek, A. B. Leen- slag, G. Smit en P. Koop, tot bestuursleden. Na dank aan den spr. en het voorloopige comité volgde korte rondvraag en de mededeo- ling, dat mr. de Milly, Oegstgeesterlaan 24, te Leiden, gratis advies zal geven aan de leden. Geslaagd De agent van politie M. A. v. d. Berg. gestationneerd in de Zilk, alhier, slaagde Donderdag voor het Politie-diploma van den R.K. Bond „St. Michael" te 's Hertogenbosch. Voor het Crisis-Comité Naar wij verne men zal de speldjesdag, ten bate van het Cri sis-Comité gehouden worden op 1 November. De straatverlichting Ondanks het verzoek vai. bewoners van den Schravendamschenweg, de Vlaserven en den Kerkweg om de straatver lichting des avonds te laten branden, worden de lantaarns in dat gedeelte van het dorp nog niet ontstoken. Dit is een toestand, waarin ver andering dient te komen, vooral in het belang van late reizigers. Gemeenteraad Een vergadering van den raad dezer gemeente wordt op Vrijdag 7 Octo ber, des namiddags te 2 uur gehouden. De agenda vermeldt: 1. Ingekomen stukken; 2. Beroepschrift van E. Bakker te Noordwijk houdende verzoek om hem alsnog vergunning te willen verleenen voor den bouw van een noodwoning; 3. Verzoek van H. J. van der Woerdt, alhier, en van J. W Th. van de Wa ter, alhier, om overeenkomstig artikel 13 der L. O.-wet 1920 steun uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor de kosten van vervoer van een leerling naar Noordwijk aan Zee; 4. Voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening, regelende de heffing en invordering van een haven- en kadegeld; 5. Verzoek van het bestuur van de R. K. bijzon dere lagere school „Het H. Hart van Jezus" in de Zilk, om medewerking ingevolge de Lager Onderwijswet 1920, om een nieuwe tweede school aan de Beeklaan te kunnen stichten; 6. Voorstel van B. en W. tot wijziging van de met de Landexploitatie Mij „Noordwijkerhout", te Sassenheim gesloten overeenkomst; 7. Voor stel van B. en w. om van de Landexploitatie Mij. „Noordwijkerhout", gevestigd te Sassen heim aan te koopen den eigendom dier Mij. in den verharden 's-Gravendamschenweg; 8. Voorstel van B. en W. om le van E. Hooger- vorst te Noordwijk en C. Th. Willemse, alhier, kosteloos te aanvaarden een perceel grond aan de Havendwarsstraat, zulks in verband met den aanleg dier straat en 2e den nierbedoelden grond in gebruik te geven aan de vereeniging tot stichting en instandhouding fan Nea. Herv. Scholen met den Bijbel, alhier; 9 Schrij ven van den Minister van Economische Zaken en Arbeid, ter zake van de verordening tot af wijking van enkele bepalingen der Winkelslui tingswet; 10. Aanbieding der -ekening 1931 vai. het Grondbedrijf; 11. Aanbieding der g raven - te-rekening, dienst 1931; 12 Wijziging der ge meente-begrooting, dienst 1932; 13. Vasts rtlling van het Kohier der bedrijfsbelasting 1932. Klacht van een kastanjeboom. Ik kan me maar niet begrijpen, hoe de menschen er zoo op gebrand zijn, om naar de gemeente over te gaan. 't Komt zeker hierdoor, dat de menschen en ik, oude kastanjeboom, andere begeerten hebben. Verleden jaar, toen ik nog niet aan de ge meente was overgegaan en nog op 't grond gebied van Vaart en Duin stond, had ik t nog rustig. Alleen, als October in 't land kwam en mijn mooie gladde vruchten de begeerte der jongens opwekten, kwamen er wel eens van die brutale rakkers „in de plaats". Maar als een der leden van 't personeel dat in de gaten had, dan was 't spoedig uit. Nu echter is 't totaal mis en ben ik aan de heidenen overgeleverd. De beschermende sloot is verlegd, zoodat ik ge heel open en bloot aan den weg sta. Aanvan kelijk troostte ik me nog met de gedachte, dat ik eenigszins beschermd zou zijn door de on middellijke nabijheid van 't politiebureau en dat 't publiek zich mijn lot zou aantrekken, "t Groote-menschen-publiek schijnt echter geen medelijden met me te hebben of uit vrees voor de brutale rakkers, maar net te doen of 't niets ziet. En de politie heeft 't bepaald zoo druk met 't vangen van nog grootere deugnieten, dat er geen tijd overschiet, om eens naar mij om te zien. Ik ben dan ook altijd maar blij, als m'n overbuur, de toren der R. K. kerk, 9 uur en half 2 slaat. Dan zijn de vandalen tenminste weer voor een paar uren opgesloten. Maar och hé, de klok van 12 uur en van half 4 is nog niet koud, of daar zijn ze al weer. Met steenen, stokken, stukken hout en allerlei ander „smijt- tuig" bombardeeren ze mijn kroon, om mijn vruchten los te gooien. Machteloos moet ik 't aanzien, dat takken en bladeren en vruchten op den 'grond vallen, dat 't gras van den sloot kant vertrapt wordt en dat 't rondom mijn voet een rommelige bende wordt. Ik kan me voorstellen, dat mijn vroegere baas, wiens trots ik was, zich soms moet verbijten van ergernis. Ik hoop dan ook maar, dat de handelaars spoe dig weer zullen voorzien zijn van een flinken voorraad-yo-yo-speeldingetjes. Want sedert er een slimmerd op de gedachte is gekomen om met 2 kastanjes en een spijker de benoodigd- heden te leveren voor een eigengemaakte yo-yo, is de trek naar mijn vruchten bijzonder groot, zeer tot schade van mijn reeds gehavende kroon. Och, stond ik nog meer op particulier ter rein! Voor mii was dat tenminste een goede, oude tyd' IJMUIDEN, 6 Oct. 1932. Rijksvischafslag. Tarbot epr KG 10.75; Griet per 50 KG 4015; Tong per KG 1.501.15; Groote schol 36—-31; Zet schol 3330; Kleine schol 277.50; Schar 18.503.80, alles per 50 KG; Vleet per stuk 4.25 1.70; Pieterman en Poon 105.50; Groote schel- vlsch 3330; Middel schelvisch 3025; KI. mid. schelvisch 2715; Kleine schelvisch 17—3.90, al les per 50 KG; Kabeljauw per 125 KG 7635; Gullen per 50 KG 204.40; Leng per stuk 2— 0.60; Wijting per 50 KG 7.503.50; Koolvisch per stuk 1.05; Makreel per 50 KG 144.70; Versche haring per kist 3.701.60; Versche haring per mand 1.201.05. Staat van Besommingen van de heden aan den Rijksvischafslag te IJmuiden aangekomen stoom trawlers R. O. 9 „Wielingen" 1150 m. f 2800; R.O 15 ..Antje" 310 m. 2100; Amsterdam 415 m. 4000; Rotterdam 285 m. 2900; Ancor 90 m. 2100; Alk maar 200 m. 4000; Ita 175 m. 2200; Geziena 80 m. 1900; Eveline 350 m. 3800; Gerard 310 m. 3600; Julie Streiff 55 m. 2100. Kotters E 45 f 1270; E 506 760. Loggers: K.W 43 f 910; K W 44 8<60. Haringdrifters L T 447 f 1127; L T 451 1294; L T 1178 74,1; L T 8 998; L T 334 1124; L T 1172 1128; L T 120 859; L T 331 1195; L T 137 902; L T 133 999; L T 1297 f 994. Het gasbedrijf bestaat 25 jaar. Maandag herdacht het gasbedrijf alhier zijn zilveren jubileum, dat echter wegens de tijdsomstandig heden „in stilte" gevierd is. Op 3 October 1907 werden de eerste lampen onder toezicht van den toenmaligen bedrijfs- meester J. P. du Croix in het gemeentehuis en het hotel „Het Bruine Paard" ontstoken, waar bij het gemeentebestuur, n.l. burgemeester baron O. van Heemstra en de beide wethouders B. Roest en J. W. Marbus tegenwoordig waren. Nog in hetzelfde jaar was reeds een honderd tal perceelen op de gasleiding aangesloten. Hoezeer het bedrijf sedert dien gegroeid is, blijkt wel uit het feit, dat het totaal aantal verbruikers thans 1044 en het totale verbruik 596.327 M3. bedraagt. Een jubileum dat wel even gememoreerd mag worden! Burgerlijke Stand Geboren: Erika Wil- helmina d. van Th. de Rooij en C. D. Roos; Adriaan Hendrik, z. van A. A. Dulmus en A. Schurenhofer; Maria Francisea, d. van J. A. van Staveren en C. A. Buis; Henriette, d. van A. Draak en M. Groeneveld; Jacob, z. van S. Catsburg en C. Winters; Volkert Pieter, z. van Jb. Koning en J. Schaap. Overleden: P. M. Zwaanenburg, oud 19 jaren. Getrouwd: H. van der Mije en M. Smeets; B. Koper en C Raucn. De Zeereew. heer W. Desstng pastoor van de St. Bavo-parochie in Haarlem-Noord, die, zooals gemeld, dezer dagen in de Mariastich- ting te Haarlem ter vepleging werd opgeno men, is van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. Hedenmorgen was de toestand van Z. Eerw. nog onveranderd. Het compromis tusschen het Rijk en Vakorga nisaties in de bouwavkken over de verlaging der loonen, ingevolge waarvan het Rijk de bouw vakarbeiders onder de crisissteunregeling zal brengen, beteekent voor de Haarlemsche finan ciën een voordeel vaji ongeveer 250.000 per jaar. Daarbij komt natuurlijk de mogelijkheid, dat er meer werk in de bouwvakken zal komen doordat verschillende woningcomplexen, waar voor de bouwplannen reeds geruimen tijd klaar liggen, nu uitgevoerd zullen kunnen worden. BINNENLANDSCHE HAVENS. IJMUIDEN, aangekomen 4 Oct.: Nieuwendam, m.s., Hamburg, wacht op orders. 5 Oct. Betty H„ s., Rafsö (voor Zaandam); Ed mund Halm, s., Danzig; Haraldsvang, s., Archan gel (voor Zaandam); Nemea, s., La Plata; Cryns- sen, s., W.-Indië. Vertrokken 4 Oct.: Vliestroom, s., Hull; Sta nislas, s., Leith; Maasstroom, s., Landen; Depute Josselin de Rohan, s., Rotterdam. 5 Oct.: Otterhound, s., Grangemouth; Glittre, s., Houston; Annchen Peters, s„ Skura; Oreste, s., Palermo; Korsvik, s., Antwerpen; Waterland, s., Bremen. IJMUIDEN, aangekomen 5 Oct.: Rapid, m.s., Parijs; Trito, s., Fowey. Vertrokken, 5 Oct.: Glenshane, s„ Port Said; Gouwe, s., Newcastle; Alcinous, s., Londen; Nero, s„ Middl. Zee via Rotterdam; Rheln, s„ Hamburg. AMSTERDAM, aangekomen 5 Oct.: Rapid. Pa rijs, stukgoed, Javakade, Wm. H. Müller Co.; Trito, Fowey, klei, Rietlanden, Verg. Cargadoors kantoor. AMSTERDAM, aangekomen 5 Oct.: Crynssen, W.-lndië, stukgoed, Surinamekade, Vrachtmail; Edmund Halm, Danzig, hout, Houthaven, Gebr. Scheuers; Nemea, La Plata, graan, Engelsche boeien, Kersten Hunik Co. Maraboe. Liverpool, 4 Oct. Het m.s. „Maraboe" arriveerde heden hier in de haven, gesleept door het bergingsvaartuig „Ranger." HALCYON LIJN. FLENSBURG, 3 Oct. van Prince Rupert naar Port Royal. STAD AMSTERDAM, Vlaardingen naar Lulea, pass 2 Oct. Holtenau. STAD ZALTBOMMEL, 2 Oct. van Huil te Bayonne. STAD ZAANDAM, Methll naar Oran, passeerde 3 Oct. Dungeness. STAD ZAANDAM, Methil naar Oran, pass. 4 Oct. Ouessant. HOLLAND-AFRIKA LIJN. MELISKERK, thuisreis, 4 Oct. nam. van Southampton RIETFONTEIN, 3 Oct. van Durvan naar East London. HEEMSKERK, 4 Oct. van Lorenzo Marques n. Beira. NIJKERK, thuisreis, 5 Oct. van Port Said naar Genua. SPRINGFONTEIN, uitreis, pass. 4 Oct. Dakar. AMSTELKERK, uitreis, 3 Oct. van Bordeaux n. Las Palmas. HOLLAND-AUSTRALIE LIJN. TANIMBAR, thuisreis, pass. 4 Oct. Perim. GAASTERKERK, uitreis, pass. 4 October Vlis- singen, van Antwerpen. HOLLAND-AMERIKA LIJN. DELFTDIJK, 4 Oct.. van Seattle naar R'dam. DRECHTDIJK, Rotterdam naar Pacific Kust, 1 Oct. van San Francisco. VEENDAM, New York naar Rotterdam, was 3 Oct. 12 u. 'smlddags 1000 mijlen W. van Scllly. HOLLAND-O. AZIE LIJN. OUDERKERK, thuisreis, 4 Oct. te Shanghae. HOLLAND—BRITSCH INDIE LIJN STREEFKERK, thuisreis, pass. 4 Oct. Oues sant. JAVA-NEW YORK LIJN. SIANTAR, 3 Oct. van Batavia naar New-York. SIMALOER,. Java naar New York, pass. 4 Oct. Gibraltar. JAVA-CHINA-JAPAN LIJN TJISALAK, 4 Oct. van Samarang te Shanghae. TJIBADAK, 3 Oct. van Shanghae te Hongkong. KON. NED. STOOMB. MIJ. IRIS, 4 Oct. van Aarhuls naar Gothenburg. IRENE, Oadix naar Genua, pass. 4 Oct. Gi braltar. ORPHEUS, 4 Oct. van Amst. te Kopenhagen. BRION, 4 Oct. van Amst. te Bordeaux. ARIADNE, 4 Oct. van Messina n. Catania. CRYNSSEN, thuisreis, 4 Oct. n.m. 2 uur van Havre; wordt 5 Oct. nam. 3 uur 30 te Amsterd. verwacht. ATLAS. 1 Oct. van Curasao naar St. Martin. BARALT, arr. 1 Oct. te Curasao. STUYVESANT, 2 Oct. van Curasao n. Puerto Cabello. ACHILLES, 4 Oct. van Barl naar Catania. AJAX, 4 Oct. van Alicante te Barcelona. ARIADNE. 4 Oct. van Catania naar Venetië. CRYNSSEN, 5 Oct. van W.-Indië te A'dam. HAARLEM, 4 Oct. van Antofagasta n. Mollendo. MARS, 4 Oct. van Candia naar Cephalonia. TRITON, 4 Oct. van Bourgas naar Istamboul. TRAJANUS, 4 Oct. van Amsterdam te San Juan ORANJA NASSAU, thuisreis, 6 Oct. n.m. te Plymouth verw. SATURNUS, 5 Oct. van Malta te Alexandri PERSEUS, 5 Oct. van Danzig naar Stettin. BEREINCE, 4 Oct. van Calamata n. Piraeus. COLOMBIA, 4 Oct. van Barbados naar A'dam. ORION, Middl. Zee naar Amsterdam, pass 5 Oct Gibraltar. CLIO, 4 Oct. van Puerto Plata naar Puerto Barrios. IRIS, 5 Oct. van Aarhuus te Gothenburg. JUNO, 5 Oct. van La Plata te Setubal. TRITON, 5 Oct. van Bourgas te Istanboul. KON. HOLL. LLOYD. WATERLAND, 5 Oct. van Amsterdam naar Bremen. MELISKERK, thuisreis, 5 Oct. vjn. 5 u. te Duinkerken; vertrekt 6 Oct. naar Antwerpen. ROTT. LLOYD. KERTOSONO, thuisreis, 4 Oct. n.m. 8 u. van Gibraltar. KOTA AGOENG, uitreis, 5 Oct. te Antwerpen. BALOERAN, uitreis, 4 Oct. n.m. 2 u. van Gi braltar. Op 16 Augustus j.l. des avonds om 8 uur werd op den Sehotërweg, nabij de Dr. Leydstraat, een 10-jarige wielrijdster aangereden door een auto, waarvan de bestuurder onder invloed van ster ken drank verkeerde. Het meisje bleef gelukkig ongedeerd, maar haar fiets werd zeer ernstig beschadigd. De politie arresteerde den dronken automo bilist en bracht hem ter ontnuchtering naar het politieposthuis aan den Rijksstraatweg. Woensdag stond hij voor den Haarlemschen kantonrechter terecht. Uit het getuigenis van eenige personen, o.a. van een caféhouder, bleek wel, dat meergemelde automobilist te veel in het glaasje had gekeken, zooals de geijkte term luidt. De ambtenaar van het O. M. noemde de aan rijding een samenloop van omstandigheden, al hoewel volgens he mde grootste schuld toch bij verdachte lag. Hij eischte daarom 7 dagen hech tenis en ontzegging van de bevoegdheid tot het besturen van een motorrijtuig voor den tijd van één jaar. Nadat ongmaals eenige getuigen waren ge hoord, waaruit opnieuw kwam vast te staan, dat verdachte niet in staat was geweest om een auto te besturen .veroordeelde de kantonrechter hem tot 5 dagen hechtenis, terwijl hfj bovendien 3 maanden lang zijn rijbewijs moet missen. „Lekker, net goed!" merkte een van de gram storige getuigen op De Haarlemsche Rechtbank sprak gisteren den groentehandelaar, die door een samenloop van omstandigheden een zevenjarig meisje met zijn auto in de Paul Krugerstraat doodde, vrij. Evenals de officier van justitie achtte de rechtbank schuld niet bewezen. Voor de Arrondissementsrechtbank stonden Woensdag terecht de 42-jarige B. en zijn 44- jarige knecht T., uit Beverwijk, verdacht van Xïi©inc€cl Beiden hadden in April 1.1. als getuigen in een civiele zaak voor het Kantongerecht onder eede verklaard, dat loodgieterswerk opgedragen door bakker K. voor diens reke ning zou zijn en nietvoor den bouwer V. van een nieuwen oven, zekere V. uit Amsterdam. Als eerste getuige werd gehoord de bakker K., die mededeelde, in Maart 1931 V. te Am sterdam opdracht gegeven te hebben, een oven te bouwen. Het bleek spoedig, dat voor den bouw een loodgieter noodig was. De aannemer stelde zich hiertoe met B. in verbinding, waar op deze zijn knecht naar de bakkerij zond. Uit het verdere getuigenverhoor bleek, dat K. op den bewusen middag niet thuis was, al hoewel T. onder eede verklaard had met hem op dien middag een afspraak te hebben ge maakt, dat R. het loodgieterswerk voor zijn rekening zou nemen. Verdachte T., die 27 jaar in betrekking was bij B„ bleef volharden in zijn beweringen, dat de afspraak gemaakt was. De patroon zeide, geheel op zijn knecht vertrouwd te hebben, en daarom ook onder eede verklaard te hebben, dat de kosten voor K. waren. Deze heeft echter verklaard, de kosten niet te willen betalen, om dat contractueel vastgelegd was, welk bedrag hij zou moeten betalen (f 1000) voor den bouw van den oven. Het bedrag, dat de loodgieter te vorderen had, moest z. i. de ovenbouwer be talen. De officier achtte den ten laste gelegden meineed volkomen bewezen en eischte tegen den patroon één jaar en tegen den knecht een ge vangenisstraf voor den tijd van 8 maanden. Hij nam aan, dat de knecht op instignatie van den patroon gehandeld had. De verdediger, mr. Sanders, pleitte clemen tie. Opgegeven door v. d. Graaf Co. N.V, (Afd. Handelsinformaties). Surseance van betaling: Verzocht door de Naamlooze Vennootschap; N.V. Bouw- en Handelmaatschappij „Zuiderzee- Provincie IV" gevestigd te Amsterdam, doch kantoorhoudende te NieuwerAmstel aan de Koen van Oisterwijklaan No. 8. Bewindvoerder: Mr. A. J. M. Hendrlx, advocaat en procureur, Am sterdam, Keizersgracht 401. Verhoor; Donderdag 3 November 1932, des voormiddags 11.30 uur, in haar Raadkamer in het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht te Amsterdam. Uitgesproken door Arrondissements Rechtbank Amsterdam; 3 Oct.; Jan Hendrik Stark, putschepper, Am sterdam. Balboastraat 1911. August Emile Stelle, zonder beroep, Amster dam, 2e Weteringsdwarsstraat 35huis. Lodewijk Benjamin Reuvekamp, handelsrei ziger in Chemische Producten, Amsterdam. Tur nerstraat 27huis. H. J. K. Otto, Amsterdam, Middenweg 116. Kornelis Jan de Klerk, schoenwinkelier, Blari- cum, Angerechtsweg 8. Vernietigd bij arrest van het Hof, Amsterdam; 20 Sept. Willem Sieuwertsen, garagehouder, Amsterdam. Failliet verklaard: 3 Oct.: W. Scheijgrond. melkslijter, Den Haag. Hollanderstraat 103. L. v. Nielen, Den Haag, Gouverneurlaan 165. Vandaag is de eerste ploeg werkloozen aan het werk gesteld in z.g. driedaagsche werk- werk. Het zijn dertig man. Gedurende drie dagen per week zullen zij arbeid verrichten tegen het gewone loon en daardoor meer ver dienen dan zij als steun ontvangen. De an dere drie dagen van de week behoeven zij echter niet te stempelen. Deze regeling is ten slotte door de Regeering in Den Haag goedge keurd. De volgende week zullen twee ploegen eik van dertig man tewerk worden gesteld. Zij zijn ingedeeld bij de Gemeente-Reiniging, Hout en Plantsoenen en Openbare Werken. Het werk, dat zal worden uitgevoerd, is wel nuttig, maar zou in andere omstandigheden liever nog niet zijn gedaan. Voor den wethouder van den Dienst der Werkloosheidsbestrijding is deze regeling een succes. BOVENKARSPEL (station) 5 Oct. Aardappelen. Schotsche f 1862, Blauwe 37, Eigenh. 56. Aan voer 3650 baal. Uien grof 1.701.85, gr. gele 1.902.15, drielingen 1.852.15, nep 3.203.40 per baal. Aanv. 360 baal. Bloemkool le soort 5 13.70, Idem 2e soort 2.305.70, 3e soort 1.301.80 per 100 stuks. Aanv. 44.000 stuks. Roode kool 2.203.40, idem gele 1.502 per 100 K.G. Aan- voor 2000 en 1250 K.G. Slaboonen 0.401.85 p. 15 K.G. Aanvoer 760 zak. Bleten groote 3.70, idem kleine 4.40 per 1000 stuks. AanvP. 8000 stuks. BEVERWIJK, 5 October R. K. Coöp. Tuln- dersvereeniging „Kennemerland" Pronkboonen 36 per K.G., Snijboonen 1120, Trosboonen 1824, Spercieboonen z. dr. 821, Idem m. dr. 310, Dikke boonen 423, Sla per kist 2575, Postelein 5060, Spinazie 40105, Andijvie 15 35, Bloemkool per stuk 514, Komkommers 2 12, Meloenen 726, Roode kool 35, Groene kool 3—6, Gele kool 45 per stuk, Wortelen per bos 47, Raapstelen 34, Selderie 23, Pieter selie 23, Prei 48, Knollen 36, Uien 24, Tomaten 410, Druiven 2230. 's-HERTOGENBOSCH 5 Oct. Vee. Op de markt van heden waren aangevoerd 2558 stuks. 1879 stuks hoornvee, 541 biggen, 31 zeugen, 34 schapen en lammeren, 73 kalveren. De prijzen waren als volgt: Kalfkoeien 140230. kalfvaarzen 120210; magere ossen en koeien 70—150 per stuk; vette ossen en koelen le kwal. 2430 ct., 2e kwal. 20 25 ct. per pond; pinken 40150, zeugen 3060 per stuk; biggen 812 per week; schapen 816 per stuk. De aanvoer van vet vee was heden zeer groot. Prijzen lager, veel onverkocht; kalfvee handel kalm, Iets lager in prijs; magere ossen en koelen handel zeer kalm; pinken flauw prijshoudend; biggen handel iets vlugger; schapen en lammeren kalmen handel; kalveren gewoon. Afloop der markt kalm. HEM, 5 Oct. Zuider-Kogge Snijboonen 7.90—10.00. Slaboonen 6.20—14, Andijvie 0.70— 1.90, Tomaten 2.705, Meloenen 716, Bloem kool 4.308.90, Druiven 2234, Augurken 1.30 2.50, Boerengroen 6.908.10, Giezer Wildeman 12.6014, Groecolin 6.207.30, Bonne Louise 25 36. OBDAM, 5 October De Tuinbouw 16000 K.G. Roode kool 0.80—3.50, 7000 K.G. Gele Kool 0.90—2.00, 20.000 K.G. Witte Kool 0.60, 4000 K.G. Uien 4.30—4.40, 2000 K.G. Drielingen 4.204.30, 300 K.G. Nep 6.50—6.60, 60000 K.G. Roode Ble ten 3.505.90, 1000 K.G. Wortelen 1.10, 1 zak Rabarber, 500 K.G. Slaboonen 0.302.75. VOLENDAM 5 Oct. Heden werden ,aan de vel ling aangevoerd 56102 Eendeneieren 2.852.93; 191 Kipéieren 4.50. WARMENHUIZEN, 5 Oct. Groenten. Heden be steedde men voor: gele nep 5.906.30; id. drieling 4.504.80; ld, uien 3.50; id. groote 3.70. gele kool 2.00; roode kool 2.00—2.20 per 100 K.G. APELDOORN, 5 Oct. Vee. Aangevoerd 160 stuks vee. Guste koelen f 90125; vette koeien 6070 ct. per K.G.; drachtige koeien f 160220; pin ken f 120165; stieren f 1545; graskalveren f 20—35. HAARLEM, 5 October Groenemarkt To maten 610 per K.G.. Appelen 620 cent per K.G., Peren 530 cent idem, Snijboonen 2032 cent idem, Heerenboonen 614 cent id., Andijvie 1540 cent per kist, Postelein 4060 idem, Spi nazie 40—80 idem. Groene kool 25-50 idem, Gele kool 6075 Idem, Sla 16 per 100 krop: Bloem kool 616 per stuk. Komkommer 26 Idem, Roode kool 57 idem, Wortelen 49 per bos, Prei 410 idem, Selderij 210, Pieterselie 210. NIEUW VENNEP, 5 Oct. Eierveiling E. N. V. Hotel J. de Groot. Aanvoer 9530 eieren. 8914 kip eieren 4.895.8Ó per 100 stuks; 616 eenden eieren 3.003.10 per 100 stuks; 93 Oude kippen 0.450.90 per stuk; 122 Jonge hanen 0.500.95 per stuk; 17 konijnen 0.451.25 per stuk. Handel vlug, eieren grooter vraag als aanbod, jonge hanen lagen prijs. WIJK BIJ DUURSTEDE, 5 Oct. Eieren: Aan gevoerd 7050 stuks van 4.705,00 per 100 stuks; bruine eieren 4.805.20 per 100 stuks; Biggen aangevoerd 50 stuks van 4.00 tot 6.00 per stuk. Eierveiling W, en O. Eieren: aagevoerd 28330 stuks van 4.605.30 per 100 stuks; Eendeneieren 3.30 tot 3.70 per 100 stuks; Heneieren 2.80 tot 3.50 per 100 stuks. Kaas 20 tot 30 ct. per pond; Boter 70 tot 80 ct. per pond. WIJK BIJ DUURSTEDE. 5 October Beurré Capraumont le soort 1014, idem 2e soort 69, Conference le soort 12.18, idem 2e soort 610, Beurré Lebrun le soort 12.16, idem 2e soort 69, St. Germain le soort 811, idem 2e soort 47, Hollemans le soort 68, idem 2e soort 35, Gieser Wildeman le soort 1015, idem 2e soort 69. Tulpappels le soort 812, idem 2e soort 36, Notarisappels le soort 812, idem 2e soort 36, Sterappels le soort 915, idem 2e soort 68.30. Bezie v. Schonouwen le soort 1015, idem 2e soort 69, Goudrelnetten le soort 1018, idem 2e soort 68, Princesse Nobles le soort 12 16, Idem 2e soort 6—9, Paradijs le soort 69, idem 2e soort 35%, Stoofperén le soort 69, idem 2e soort 24, Dubb. Bellefleurs le soort 1015, idem 2e soort 58, Zomer Bergamotten le soort 79%, idem 2e soort 36, Campagne le soort 710, idem 2e soort 36, Kaneelzuur le soort 69, idem 2e soort 35,, Krijntje Lammers le soort 69, idem 2e soort 45, Wijnperen le soort 47, idem 2e soort 13, Hertogin Elza le soort 815, idem 2e soort 4—7, Maagdeperen le soort 811, Idem 2e soort 47, Peterselieappels le soort 1018, idem 2e soort 79, alles per K.G. Groote aanvoer. Handel vlug. 'S-HERTOGENBOSCH, 5 October Aange voerd 2558 stuks, 1879 stuks hoornvee, 541 big gen, 31 zeugen, 34 schapen-lammeren, 73 kalve ren. De prijzen waren als volgt;'Kalfkoeien 140 230 per stuk, Kalfvaarzen 120210 per stuk, Ma gere ossen en koeien 70150 per stuk, Vette ossen en koelen; le kw. 2430 per pond, 2e kw. 2025 per pond. Pinken 40150 per stuk, Zeugen 3060 per stuk, Biggen 812 per week, Schapen 816 per stuk. Verdere mededeelingen; aanvoer heden vet vee zeer groot, prijzen lager, veel onverkocht. Kalfvee, handel kalm, Iets lager in prijs. Magere ossen en koeien handel zeer kalm. Pinken flauw, prijshou dend. Biggen handel iets vlugger. Schapen en lammeren kalmen handel, kalveren gewoon. Af loop der markt kalm. N.C.B. Bossche Veiling van Land en Tuin bouwproducten Spinazie 0.100.13 per K.G., Kropsla 0.602.60 per 100 krop, Andijvie 0.50— 2.50 per 100 struik, Bloemkool le soort 0.100.13 per stuk. idem 2e soort 1.308 per 100 stuks, Savoyekool 2.506.10 per 100 stuks, Roodekool 3.104.10 per 100 stuks Prei 0.0.40,07 per bos, Snijboonen 0.130.27 per K.G., Seprc.boonen enk. 0.27 per K.G., Rentegevers 0.110.26 per K.G., Knolselderie 0 100.30 10 knol. Juin 0.360.39 per 10 kilo. Komkommers 0.080.30 per 10 stuks, Wortelen 0.130.26 per 10 K.G.. Tomaten 0.10— 0.26 per 10 pond, Beurré v. d. Ham 0.080.16 per K.G., idem Clairgeau 0.070,11, idem Hardi 0.11 0.25, idem Lebrun 0.12, Maagdepeer 0.050.10, Doyen de Comice 0.300.38, Diamantpeer 0.02 0.06, William Duchess 0.070.15. Knolpeer 0.03— 0.04, Triumph de Vienne 0.20, Calebas Tlrlemont 0 11, Durando 0.100.14, Herzogin Elza 0.25, Os- sekoppen 0.03—0.07, Slgne Tillis 0.060.08, Gro ninger Kroon 0.060.07, Oranje Pippeling 0.06, Blenheim idem 0.060.08, Transparant de Cron- sel 0.06—0.13, Schijveling 0.04—0.06, Triumph de Kiel 0 040.05, Landsberger Relnet 0.07, Lemoen- appel 0.060.09, Notarisappel 0.060.08, Prin- sesnoble 0.060.12, alles per K.G., Meloenen 0.04 0.12 per stuk, Noten 0.400.81 per 100 stuks, Druiven 0 080.15 per pond, Sterappel 0.020.12 per kilo, Bellefleur 0.02—0.07 per K.G., Goudrei- netten val 3.90—10.20 per 100 kilo.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 2