ONZE OMROEPER KOMT IN 75.000 GEZINNEN Raden van Arbeid Tarwe-oogst 1933 WIJ HEBBEN NOG TE HUUR VRIJDAG 7 OCTOBER OPLEVING BIJ PHILIPS Uitbreiding van personeel VETTEN, OLIE EN REUZEL BELAST Bepaalde verpakkingen Opheffing te Delft? Beperking steun Bedrijfsradenwet BETREKKING I GEVRAAGDE BETREKKINGEN I B.z.a. R.K. MEISJE Net R.K. Meisje Studeer. Jongmenscb HEERENMODE AANGEBODEN BETREKKINGEN DIENSTBODE. NET MEISJE R.K. Dienstbode MEISJE R.K. KEUKEN WERKMEISJE Net R.K. Meisje DAGMEISJE DIENSTBODE R.K. Keukenmeisje TE KOOP AANGEBODEN AUTO TE KOOP Manufacturen winkel Kruidenierszaak met woning I TE HUUR AANGEBODEN I DIVERSEN i R.K. Dames- Gymnastiekclub BENEDENHUIS 2 ongem. kamers Banderolles ingevoerd. Recht op reuzel zal f 0.35 per k.g. bedragen De belasting Mr. dr. J. van Bruggen benoemd tot voorzitter van den Raad te Amsterdam UIT DE BOUWVAKKEN W erkloozenkassen gaan uitkeer en Het compromis DE BONDEN BERAADSLAGEN Over de dreigende loonsverlaging bij de Ned. Spoorwegen Voor straf weggezonden Engelsche stoomboot gestrand HOFSTEDEN AANGESTOKEN De achtervolgers achtervolgd VOOR DE A.S. WEDSTRIJDEN Speciale treinen 10 PCT. SALARISKORTING Besparing van vier millioen DE VELSERBRUG DEFECT Belemmering van trein- en scheep vaartverkeer VEENDAMMER HYPOTHEEKBANK Verzoek om wijziging van art. 2 Nasleep der affaire DE MOORD TE WANROY Vier jaren tegen dader geëischt Het puntje op de i DOOR EEN WINCH GEGREPEN Grieksch matroos vermorzeld Arme kleine GEVAARLIJK STOEIEN Van 6 M. hoogte op straat gestort kleine advertenties 0$ Dienstbetrekkingen Gevraagd en aangeboden 10 cent per regel BAKKERSKNECHT Flink dagmeisje R. K. Kraamverpleegster Een ijverige naaister s altijd te verkrijgen door 'n Te koop: ROYAL ENFIELD MOTOR 1931 Café Verlof Sigarenzaak Pianof125.- Cellof 115.- Te bevragen Huizen-Administratiebank, Frede- riksplein 47, Amsterdam - Telefoon 32415. Prima Winteraardappelen Amsterdamsche Coöperatieve Woningvereeniging „Samenwerking" (G. A.) Sinds de voorbereidingen voor het nieuwe radio-seizoen zijn aangevangen, valt er in de fabrieken van Philips Radio een groote ople ving te bespeuren. De afdeeJing Arbeid van deze N.V. deelde aan het „Volk" mede, dat sinds het begin van Juli ongeveer twee duizend nieuwe arbeiders zijn te werk gesteld, zoodat het totaal personeel thans ongeveer 11000 be draagt. Regelmatig wordt nog nieuw personeel aangesteld, ongeveer 50 a 60 per week. Zij vin den voornamelijk werk in de fabrieken voor ontvangapparaten en radio-lampen. Zij worden gerecruteerd uit de ingeschrevenen bij de af- deeling Arbeid der Philipsfabrieken te Eind hoven. Naar de „Telegraaf" verneemt is nu zeer spoedig het Kon. Besluit te verwachten in zake het heffen van rechten op andere vetten dan boter en margarine, welke reeds met resp. ƒ0.65 en ƒ0.45 per K.G. belast waren, in het belang vaij den steun aan den landbouw. De nieuwe regeling houdt in een belasting o. a. van vet, dat verkocht wordt in de slagerswin. kels, voorts van reuzel en van oliën. Deze accijns is bedoeld als een indirecte steun aan de boterconsumptie en het verbruik van boter in bepaalde industrieën, welke vaak in den laatsten tijd, in plaats van boter, de tot dus. ver onbelaste vetten en oliën verwerkten, zoo als o. a. biscuitfabrieken en dergelijke. In een dezer dagen onder leiding van den heer Buckmann, leider van de Crisis Zuivel- Centrale, gehouden bespreking met vertegen woordigers van allerlei vetten.verwerkende in dustrieën is mededeeling gedaan van de maat regelen. Deze zullen, als het blad goed is ingelicht, reeds hedenavond in de „Staatscourant" ver- schijnen en Maandag 10 October in werking treden. In de beschikking wordt gezegd, dat het ver voeren, verkoopen of afleveren in eenheden van meer dan 50 K.G. van andere vetten dan tot dusver als spijsvetten aangewezen vetten en aliën, slechts toegestaan is onder voorwaar de, dat de partij vergezeld is van een geleide, biljet, dat door de Crisis Zuivel Centrale wordt afgegeven. Eveneens is een geleidebiljet noodig voor vervoeren, verkoopen en afleveren in een heden van meer dan 50 K.G. van vetten, welke gekleurd of kunstmatig gearomatiseerd zijn of een bijmenging bevatten van zout of water en overigens door samenstelling of be werking uiterlijk weinig of niet verschillend van boter en margarine. Het vervoeren, enz. in eenheden van meer dan 25 K.G. van reuzel is slechts toegestaan ook onder de voorwaarde, dat de partij ver gezeld wordt van een geleidebiljet, door de Centrale afgegeven. Onder reuzel wordt dan verstaan gesmolten varkensvet, dat niet is gekleurd of kunstmatig gearomatiseerd of bijmenging bevat van zout en water. De allereerst genoemde spijsvetten (met uit. zondering dus van de gekleurde of kunstmatig gearomatiseerde en van reuzel) moeten ver pakt zijn in eenheden van K, Yi, 2M, 5, 10. 20, 25 of 50 K.G. Op de verpakking van elke eenheid komen zegels of banderolles, aandui dende het gewicht en vermeldende „vet (geen reuzel)". Voor de gekleurde of kunstmatig ge aromatiseerde vetten, die dan, welke niet of weinig verschillen van boter en margarine, moet de verpakking hetzelfde worden als voor de eerstgenoemde vetten. Deze vetten krijgen ook banderolles, waarop vermeld worden be halve de woorden „vet (geen reuzel)" de woorden „dubbele heffing". Voor zoover dan ten slotte reuzel wordt ver voerd, verkocht of afgeleverd in hoeveelheid van 25 K.G. en minder, moet zij zijn verpakt in eenheden van K, 'A of 25 K.G. Ook op de reuzel komt het belastingmerk, vermelden o. a. het woord „reuzel". Het ten verkoop, ter aflevering of in opslag voorhanden hebben van reuzel is slechts toe- gestaan in eenheden van K, 'A of 25 K.G., voorzien van het vereischte merk voor vervoer. In het Kon. Besluit wordt vermeld, dat de prijs van het reuzel-merk, dus de reuzel-ban- derolle ƒ0.35 per K.G. zal bedragen, en even. eens komt er ƒ0.35 op de vetten, andere dan gekleurde of kunstmatig gearomatiseerde. Voor deze vetten, die het merk „dubbele heffing" er bij krijgen, wordt de banderolle op ƒ0.70 per K.G. gesteld. Het bepaalde betreffende de vetten en reuzel, behalve voor vetten gekleurd of kunstmatig gearomatiseerd, is niet van toepassing voor de waar, gedurende het tijdvak van 9 tot en met 15 October, door een winkelier uit zijn winkel voorraad vervoerd, verkocht of afgeleverd. Het bovenstaande beteekent dus o. a. dat los vet of losse reuzel nergens meer te krijgen zullen zijn en alle ruim 21.000 slagers in Ne derland deze artikelen, als sigaren, gebande. rolleerd moeten verkoopen. Naar wij vernemen, is tot voorzitter van den Raad van Arbeid te Amsterdam benoemd mr. dr. J. van Bruggen, voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht. Voorts vernemen wij, dat mag worden aange nomen, dat in de vacature van voorzitter van den Raad van Arbeid te Dordrecht zal worden voorzien door de benoeming van mr. G. Snoeck Henkemans, voorzitter van den Raad van Ar beid te Delft, en dat ernstig overwogen wordt de opheffing van den Raad van Arbeid te Delft en de verdeeling van het desbetreffende gebied tusschen de Raden van Arbeid te 's Gravenhage en te Rotterdam. Vertegenwoordigers van den Alg. Ned., den R.K. en den Chr. Bouwvakarbeidersbond hebben Donderdag 'n bespreking gehad met ambtenaren van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzeke ring en Arbeidsbemiddeling. .Besloten werd, dat de werkloozenkassen van genoemde organisaties met ingang van 10 October a.s. wederom uitkee- ringen zullen verstrekken over een tijdsduur als in de reglementen dier kassen is bepaald. Het compromis tusschen het Rijk en Vakorga nisaties in de bouwvakken over de verlaging der loonen, ingevolge waarvan het Rijk de bouw vakarbeiders onder de crisissteunregeling zal brengen, beteekent voor de Haarlemsche finan ciën een voordeel van ongeveer 250.000 per jaar. Daarbij komt natuurlijk de mogelijkheid, dat er meer werk in de bouwvakken zal komen doordat verschillende woningcomplexen, waar voor de bouwplannen reeds geruimen tijd klaar liggen, nu uitgevoerd zullen kunnen worden. De Tarwe-Organisaties in Noord- en Zuid- Holland maken het volgende bekend: Namens den Minister van Economische Za ken en Arbeid is telegrafisch aan de Centrale Tarwe-Organisatie medegedeeld, dat de tarwe van oogst 1933 slechts gesteund zal worden tot een oppervlakte van maximaal een derde van het bouwland op ieders bedrijf. Bovendien zal in geen geval tarwe gesteund worden, welke groeit op land, dat in 1932 nog niet tot bouwland gerekend kon worden. 'De tarwetelers zullen goqfl doen met den inhoud van dit telegram terdege rekening te houden en hun zaaiplan zoo noodig te wijzigen. Woensdagavond heeft de Personeelraad bij de Nederlandsche Spoorwegen vergaderd naar aanleiding van den brief, waarin de directie een nieuwe loonsverlaging noodzakelijk ver klaarde. Besloten werd op 14 Oct. een gecombineerde H.B.-vergadering te houden met de Vereeni- gings- en Bondsraden, ter bepaling van het ge meenschappelijk standpunt. In het Alg. Politieblad verzoekt de commis saris van politie afd. C te 's-Gravenhage op sporing, aanhouding en voorgeleiding van Frans Gerard Anton Mesker, geboren te 's-Gravenhage 30 Augustus 1917, leerling van de Ambachts school te Delft, en wonende te 's-Gravenhage, die op 30 September door den directeur dier school voor straf is weggezonden. Signalement 1.70 M. lang, donkerblond haar, blauwe oogen, groote neus, ovaal gezicht, ge zonde kleur, slank postuur. Hij heeft waar schijnlijk een bruine schooltasch bij zich. Bij Schiermonnikoog is Donderdagmorgen voor het Friesche Gat een Engelsche stoomboot aan den grond geloopen. Nadat de boot eenige uren had vastgezeten, is zij op eigen kracht vlot gekomen. De reddingsboot „Insulinde" van Oostmahorn, die derwaarts was vertrokken, be hoefde geen assistentie te verleenen en is weer naar Oostmahorn teruggekeerd. Donderdag stonden voor de Rechtbank te 's Hertogenbosch terecht v. d. L. en V. uit Eind hoven. Deze personen werden ervan verdacht op dertien boerderijen in de omgeving van Eindho ven brand te hebben gesticht. De rechtbank eischte thans tegen ieder een gevangenisstraf van zes jaren. ai lib&it x '«*1 Een vermakelijk geval heeft zich één der laatste nachten aan de grens afgespeeld, schrijft men uit Aalten aan „De Graafschaps bode". Twee jeugdige Duitsche ambtenaren hadden zich met burgerkleeding over hun uniform ver dekt opgesteld bij het kippenhok van een boer, die juist even op Dultsch grondgebied vlak aan de grens woont. De ambtenaren hadden het vermoeden, mis schien niet ten onrechte dat daar in de buurt een partijtje varkens gesmokkeld zou worden. Het boertje had deze ongewenschte gasten echter ontdekt en was met hun bezoek heeie- maal niet ingenomen. Hoe kon hij de lui, die alles in de war zouden sturen, weg krijgen. Hij wist er een afdoend middel op, schoot zijn geweer een paar keer af en begon te roepen: „Kippendieven! Kippendieven! Grijpt die, kip pendieven". Beide ambtenaren werden inplaats van achtervolgers nu achtervolgden. Eén vluchtte op Duitsch gebied, de andere echter rende ons land in en kwam in zijn angst in een sloot terecht, waar hij door een paar land bouwers doornat uitgehaald werd. „Köj fietsen? Gaot dan maor op de fietse zitte en fietst maor netjes veur ons uut", werd hem gecom mandeerd en zoo werd de jeugdige ambenaar, bibberend van de kou, heel netjes naar de po litie te Aalten gebracht, waar natuurlijk gauw bleek, dat het geen „echte" kippendief was. In verband met druk vervoer, ter gelegen heid van den voetbalwedstrijd XerxesAjax, op Zondag 9 October, zijn door de Nederland sche Spoorwegen maatregelen genomen, om be zoekers nog vlugger naar Rotterdam en terug te voeren. De eerste extra-trein zal reeds om 15.46 uur van Wilgenpias naar Rotterdam ver trekken. In verband met de wedstrijden V.S.V. Feijenoord, XerxesAjax, D.H.C.R.C.H., en Blauw-WitHet Gooi worden er door de Spoorwegen speciale plaatsbewijzen tegen be staand laag gezelschapstarief te Rotterdam, Amsterdam, Haarlem en Hilversum beschikbaar gesteld aan de bekende sportadressen. BATAVIA, 5 Oct. (Aneta). De Java Bode kon digt een salariskorting van 10 pet. voor de amb tenaren aan, aangezien de salarisherziening op 1 Januari a.s. nog niet gereed zal zijn. BATAVIA, 5 Oct. (Aneta). De Java Bode meldt nader, dat de pensioenkorting ad 10 pet., waartoe een voorstel door de Indische regeering aan den Minister van Koloniën zou zijn door gezonden, een besparing van 4.000 000 zal op leveren. Gistermiddag omstreeks 3 uur, toen de spoor brug te Velsen gesloten zou worden, brak er een as van de mechanische draai-inrichting, tenge volge 1 waarvan de brug niet meer gesloten kon worden. Het verkeer der electrische treinen Haarlem- Uitgeest werd hierdoor gestremd en moest over Amsterdam worden geleid. Na een uur kon de brug door middel van handkracht gesloten worden, waarna het trein verkeer weer zijn normalen loop had. Het scheepvaartverkeer in het Noordzeekanaal was hierdoor echter gestremd. Men verwachtte, dat de herstellingswerkzaamheden, waarmede onmiddellijk een aanvang is gemaakt, gister avond nog voltooid zouden kunnen worden. De Ned. R.K. Bond van Handels-, Kantoor- en Winkelbedienden „St. Franciscus van As sisië" heeft aan den minister van Economische Zaken en Arbeid een schrijven gericht, inzake het onderwerp „Bedrijfsradenwet en de bedien den". Het schrijven luidt als volgt. Nu weldra het wetsontwerp op de bedrijfs- raden in de Tweede Kamer der Staten-Generaal in behandeling zal komen, acht de Nederl. R.K. Bond van Handels, Kantoor- en Winkelbedien den ,,St. Franciscus van Assisië" het gewenscht, nog eens in het bijzonder de aandacht te ves tigen op de positie, welke het administratief personeel in de diverse bedrijven inneemt. Het bondsbestuur heeft allereerst kennis ge nomen van de toelichting bij het voorontwerp van Wet op de bedrijfsraden en 't kwam daarbij tot zijn bevreemding tot de conclusie, dat daar in ten aanzien van het administratief perso neel werd vermeld, dat „het gewoonlijk minder gewenscht zal zijn ook dit personeel een plaats in den bedrijfsraad toe te kennen", slechts werd daarbij vermeld, dat het ontwerp die moge lijkheid geenszins uitsluit. Intusschen werd in de memorie van toelichting op het laatste ontwerp van wet de bovenbe doelde passage gemist, hetgeen ons eenigermate heeft gerustgesteld. Het bondsbestuur is van meening, dat posi tief de belangrijke functie van het administra tief personeel in de diverse bedrijven tot uiting dient te komen in de samenstelling van eiken bedrijfsraad. Het administratief personeel neemt wezenlijk deel aan de voortbrenging en distributie en vormt een volwaardig deel van de werknemers daarbij betrokken. Het kan niet inzien op grond van welke prin. cipieele of practische overwegingen het admi nistratief personeel, hetwelk zich reeds met de overige werknemers tientallen jaren in sociale organen schoolde, voor zijn maatschappelijke taak bij het werk van de bedrijfsraden als so ciaal-economisch minderwaardig zou mogen worden beschouwd en bij de samenstelling van bedrijfsraden bij anderen achter zou moeten worden gesteld. Het zal den minister wel bekend zijn, dat deze meening wordt gedeeld doc-r zeer vooraanstaan de personen in het sociale leven, terwijl ze on. der meer sterk tot uiting kwam in de motie, aangenomen op het congres van onzen bond in September jJ. te Den Bosch gehouden. Deze motie werd inmiddels aan den minister ter kennismaking toegezonden en wij mogen Uwe Excellentie beleefd naar de desbetreffende passage verwijzen. Wij verzoeken derhalve met aandrang alsnog art. 2, lid 2van het ontwerp van Wet zoodanig te wijzigen, dat worde gelezen: „Wanneer een bedrijfsraad voer een bedrijf wordt ingesteld, bepalen Wij zoo noodig, welke administratieve en technische werkzaamheden naar den aard van den arbeid moeten worden geacht tot dat bedrijf te behooren en tot welke werkzaamheden in dat bedrijf de taak van den bedrijfsraad zich uitstrekt." tenzij Uwe Excellentie op andere wijze aan ons verlangen zou meenen te kunnen voldoen. Bij den Hoogen Raad is weer een procedure hangende in verband met het faillissement der Veendammer Hypotheekbank. Zekere de B. te Amsterdam, die houder !s geweest van een niet volgestort aandeel in de thans gefai'leerde hypotheekbank, hetwelk hij onder werking van het op het stuk der N. V. en nog ongewijzigde wetboek van Koophandel had overgedragen aan den directeur der N.V., den heer Woltman, is door curatoren aange sproken tot volstorting van dit aandeel met 90 pet. De rechtbank en het Hof te Amsterdam we zen deze vordering toe. De procureur-generaal bij den Hoogen Raad concludeerde heden op juridische gronden tot vernietiging van het arrest van het Hof en tot verwijzing der zaak naar een ander gerechts hof. Arrest 24 November. Voor de Bossche Rechtbank werd Donderdag de strafzaak behandeld tegen P. H. M. v. d. V., 23 jaar, assistent aan een zuivelfabriek te Oosteind, gemeente Oosterhout (NB.). Aan verdachte wordt ten laste gelegd: dat hij op 18 April 1931 te Wailroy opzettelijk zijn oom L. van den V:, directeur van de stoomzuivel- fabriek te Wanroy, van het leven heeft be roofd, door hem daartoe met een hard voor werp op het hoofd te slaan en vervolgens diens kleeren in brand te steken, tengevolge waar van het slachtoffer zwaar lichamelijk letsel be kwam en aan de gevolgen is overleden. Deze zaak werd op 17 Dec. 1931 uitgesteld voor deskundig onderzoek naar de geestver mogens van verdachte, waartoe door de recht bank opdracht werd gegeven aan den psychiaters Dr. Casparie. zenuwarts, Den Bosch en Dr. G. Janssens, directeur-geneesheer van het krank zinnigengesticht „Voorburg" te Vught. Op 16 Juni 1932 werd de zaak weder uitge steld wegens ziekte van den fungeerenden president. Dinsdag was de rechtbank samengesteld als volgt: president: Mr. K. Sassen; Officier van Justitie: Mr. Dubois; Rechters: Mr. Poerink We moeten de puntjes op de fs zetten. Waarom? Omdat we ons werk goed dienen te doen. Het puntje Toehoort op de i. Zonder dat puntje kan er een ver gissing ontstaan. Maar Het mag niet „vitten" worden. Het „puntje op de i's" is een ge rechte eisch om ons te leeren nauw keurig te zijn, de zaken „af' te ma ken, behoorlijk en netjes te wezen. Doch alle „vitterij" blijve daarbij verre. In ons leven dienen we op de i-pun- tjes te letten. Want we moeten het geen we doen, goed doen, nauwkeu rig doen, exact doen. Het letten op dat beroemde puntje oefent ons voor het leven. Op de kleintjes dient gelet. We mogen niets vergeten! Wat we doen moet „af" wezen. Het puntje moet op de i staan. Houden we dit vooral onszelf voor! Maar laten we ten aanzien van an deren een verantwoorde toegeeflijk heid gebruiken. Want heel veel pun tjes kunnen zonder bezwaar gemist worden. En het is vitterig anderen om zulke puntjes al te lastig te vallen. Maarmaar: in 't algemeen die- ne betracht: De puntjes op de i's! en Jhr. Mr. van Meeuwen; griffier Mr. Loeff. Er waren 29 getuiger gedagvaard w.o. 6 des kundigen en 4 getuigen a décharge. Verdediger was Mr. E. van Zinnicq-Bergmann advocaat en procureur te Den Bosch. Wegens poging tot doodslag en zware mis handeling eischtte de rechtbank tegen v. d. V. tenslotte vier jaar gevangenisstraf. Donderdagmorgen is de 27-jarige Grieksche matroos Leo Livanos, thuisbehoorend aan boord van het Grieksche s.s. „Neatihi", liggend aan de werf van Wilton te Rotterdam, gegrepen door een touw van een winch. Voordat men de winch kon stopzetten was de man reeds ver morzeld. Het stoffelijk overschot is naar de be graafplaats Crooswijk overgebracht. Het 214-jarig jongetje H. B., dat in een on bewaakt oogenblik in de ouderlijke woning aan de Corn. v. d. Lijnstraat te Den Haag in een teil met heet water was gevallen, is aan de bekomen brandwonden overleden. Woensdagnamiddag is de 11-jarige B H. te Nijmegen, die op de z.g. Steile wand stond, van 6 M. hoogte, waartegen een motorrijder op reed, bij wijze van kermisvermakelijkheid, van die wand afgestort en op de straat terecht ge komen. De jongen kreeg een ernstige hersenschudding en werd, na door dr. M. geholpen te zijn per auto naar huis gebracht. Tegen den avond werd de toestand ernstig en moest de knaap in het Canisius-Ziekenhuis opgenomen worden, waar hij hedennacht is overleden. Het ongeluk is ontstaan, doordat twee jon gens op de hooge wand aan het stoeien wares en een van hen naar beneden vieL OMROEPERS Koop - Verkoop - Huur Verhuur etc 20 cent per regel (Nie» voor den handel) Een net Dultsch Meisje. 20 Jaar, zoekt nette liefst voor direct, met alle werkzaam heden bekend Van g.g.v. Brieven Amsterdamschewee 165, Arnhem. 5 O 12702 Nette Weduwe te Amsterdam vraagt NET WASCHGOED aan huis, buiten gedroogd, gemangeld en gesteven f 0.25 per k.g. Br. lett. O 12704 Bureau van dit Blad. Er biedt zich aan een gevorderde DRUKKERSUEERUING 8 maanden bii het vak. R. K. en van goede getuigen voorzien. Br. onder letter O. 12706, bur. van dit blad. gniinmiiinis!TOiiiiiiiiimimimH!iiiniiTiniHii!iinmmiiifliiiiimiiniiiiHiiiiiiiiiimii!niimiiiiinim!iii!i!i!iiniiiiiiniiiiii!iiiiiiiiiiimtiiiiiiiiiiiiinnniiii,.iiiiniiiiuiiimiii^ BiiiiniiiiiiniiiUHtiMmiiniiiniiiimiiitiiitiuiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiuiuiuiiuiiiiiiniiiiiimiiiiiiituiiiiiiiitiiiiiiiiMiiiiHiiiuiiiiiiiiiiHiiiHimim'UHiuimH'umHimmiHUiuiimiiifiH 18 jaar, liefst in klein gezin, v.g.g.v. Br lett. B, C. KUILENBURG, Agent „Het Centrum", Wilnis. O 12620 B.z.a. 2 ZUSJES, zelfst. kunn. wer ken en koken, voor direct of later, samen of ieder voor zich, te A'dam. Haarlem of omstr. Brieven onder letter O 12684, bureau van dit blad. Biedt zich aan gediplomeerd Loon nader overeen te komen Br. letter O 12701, Bur. van dit Blad. Er biedt zich aan te Amsterdam R. K. Meisje, 34 jaar als HUISHOUDSTER onverschillig waar. Pr. getuigen. Br. onder letter O. 12707, bur. van dit blad. Een nette WERKSTER b.z.a. Dinsdags en Donderdags, ook eenige avonden voor winkels, Adres: Bosmeyer, Nieuwe Leliestraat -122. Amsterdam. O. 12708 Biedt zich aan 19 Jaar, ais Hulp In de huishouding. Ook in gezin met kinderen. Bezit di ploma Huishoudschool. Br. onder letter G. R-> a&n hoekh H. STUMPEL, Hoorn. O 12700 Een nette R.K. WERKSTER 22 jaar oud, biedt zich aan 2 a 3 dagen per week. Brieven lett. O 12705, Bureau van dit Blad. Er b. z. a. een R.K. MEISJE, v.g.g.v. om met 1 November in dienst te tre den, liefst als keukenmeisje. Br. on der ietter o 12717, aan het Bureau van dit Blad B. z. a. R. K. Meisje, 21 jaar, als Hulp in de Huish. te Amsterdam, v. d. en nacht. Liefst gëz. m. k. Huiselijk verkeer gewenscht. Br. ond. letter O. 12713, bur. van dit blad. b z a v. hulp bil studie en huiswerk té Amsterdam. Br. letter o 12714, bur. van dit blad B. z. a. Jongedame, 17 jaar te A'dam, met dipl. Verkoopstersschool, als aankomend Verkoopster In Heeren- modevak. Br. lett. O. 12715, bur. van dit blad. WERKLOOS TUINMAN (vakman) b. z. a. voor aanl., onderh. en ver anderen v. tuinen. LELIESTRAAT 26, Haarlem. 1 12729 SiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiHiiiiiiiimiiiiiiiitiiiiiiiiiiUHiiiuiumiiuiHiiiiiiHiiimmiHiiiHimimnuiiiiiHiHiimmHiimiiiiiiimiuumiiiiiuniMUun'H'iiiiumnuiHmimHuim gevr. voor spoedige indiensttreding. Rijksstraatweg 77, Haarlem, O 12649 Voor direct gevraagd R. K. STENO-TYPISTE mod. talen, bekend met boekhouden. Aanm. Zaterd. 24, Keizersgr. 68 Amsterdam. 12681 Gevr. te Heemstede een fl. v. d. en n. Zelfst. k. w. en v.g.g.v, Brieven onder letter O 12685, bureau van dit blad. gevraagd te Utrecht, begin Mei. Br. met opgave van verlangd salaris onder letter O 12689, bureau van dit blad. gevraagd "foor d, en n. Aanm. na 7 uur. PUTMAN, Waalstr. 41, A'dam Z. O 12703 gevraagd v. d. en n., die zelfstandig kan werken. Adres: FREITAG, Mos plein 20, Amsterdam (Noord). O 12726 November gevraagd flink v. dag en nacht, goed kunn. werken en v.g.g.v. Van Breestraat 147 huis, Amsterdam. O 12723 Mevr. M. GimbrèreBrom, Kweek- duinweg 5, Overveen, vraagt voor onmiddellijke indiensttreding een net IIoll. Van g.g.v. 2e Meisje aanwezig Aan melden 's avonds na 7 uur, behalve Zondags. O 12731 gevraagd voor dag of dag en nacht. Aanm. tusschen 1%9 uur. Zijlstr. 100, Haarlem. O 12699 gevraagd van 8.307 uur, voor direct. MOLUKKENSTRAAT 1031, A'dam. O 12719 gevraagd voor dag of dag en nacht. Mevr. J. KEUSS, Emmastraat 47, Alk maar. 012718 Mevr. GOSELING, Corn. Schuytstr. 60 vraagt Aanmeld.: Vrijdag-Zaterdagavond a.s O 12722 Te Haarlem gevraagd een bekw, DIENSTBODE v. d. en n. leeft. n.o. 25 jaar, zelf standig k. werken en em. k. Z. m. g o. a. t. m. Loon f 35 per maand, p'l.m. 50 gulden waschg. per J. Br. onder letter O. 12710, bur. van dit blad. NETTE JONGEN gevraagd f 6.00 per week, Heerenstr. 7, Amsterdam. O. 12732 iiiiiliiiiliiiiiiiiiiiiiiliiiiiiiiiii!i!ii!iiliiill!iiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiminiiiiiiiiiiiiiiiiii:i!iiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiiiiiii!iiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiliniiiiiililiiflllii§ üniiiiiuiiiiiiiiaitnmiiiiiiuiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiuiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiuuiiiiiiiuiiiiiiiuiiiiuiiiiumiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuiiiiiiiiiiiiiiiimniiiuiunnuu^ 350 c.M3„ kopklep de luxe met dry sump smering, groote Lucas ver lichting duo, Boschhoorn, snelheidsmeter. Snelheid 125 K.M. Als nieuw en zeer zuinig in gebruik. Heeft gekost 900.nu voor 435. Te bevragen: HOMMELSCHEWEG 53, Arnhem. O. 12598 Rend. Zaak in vooruitg. pl. omgev. A'dam, nabij R.K. Kerk. Beslist goede broodw. Ben. kapitaal 2000. annex Autoverh.inr., Benzinepomp, i. h. Gooi. Koopsom incl. 3 auto's. Winkelinvent. en goederen sl. f 2500 Beste broodwinning. tnl. gr. KOUDIJS, beëedigd Mak.. A'dam, Keizersgr. 3Ó2 - Tel. 35665. O 12663 wegens verhuizing te koop. Bij piano nog 1 Jaar garantie, moet weg. Mevr. ALBERSE, Jasonstr. 6 II, A'dam. merk Opel. voorzien van reflector, koffer, reserveband enz. Willem Ba- rentzstraat 80, Utrecht. O 12690 Wegens ziekte een goede rendee- rende ter overname aangeboden ln Dich ters- en Rivierenwijk te Utrecht. Koopsom alléén contant ca. 45 mille. Met overname huurcontract. Brieven onder letter O 12691, bureau van dit blad. Te koop: DRIEWIELIGE FRUIT- FIETS met opstal en zeil. Zuid Brou werstraat 25, Haarlem. O 12727 Zeldzaam aanbod. Weg. omst. Pracht Speelpaklmis, geh. m. hijschtoebeh. alles met Rioolin geschilderd, geh compl. van f 9.75, nu f 3.75. Banka- straat 32III, A'dam O. Tel. 50109. O. 12716 te koop te Haarlem. Volkrijke buurt. Winkelhuis en Inventaris bestaande uit electr. vleeschmachine, snelwe ger, koffiemolen, toonbank enz. Koopsom te zamen f 7500.Hypo theek beschikbaar. Brieven onder letter O 12686, bureau van dit blad. Nieuwe Prinsengracht 83III 30.per maand Onbekende Gracht 5III 43.per maand 2e Helmersstraat 21II 48.50 per maand Hendrik Jacobszstraat 181 45.per maand Overtoom 412-430 vanaf 48.per maand Staringstraat 21-52 vanaf 45.— per maand Bloemgracht 61, Onderstuk 90.— per maand O. 12693 Te koop te Alkmaar wegens om standigheden een GROENTEN- EN FRUITZAAK voor zeer geschikten prijs. Br. ond letter O 12688. bureau van dit blad. Te koop aangeb. KINDERWAGEN, z. g. a. n. met of zonder vacht. Mentawistraat 29, Haarlem Noord, O 12692 TE KOOP f 2.25 per H.L. bij J. F. DANE, Vijfhuizen. O 12696 Te koop MOOIE KINDERWAGEN Joh. de Breukstraat 18, Haarlem. O 12697 Te koop te Amsterdam een TABAK- en SIGARENZAAK mooi huis met tuin, lage huur. be- noodigd kapitaal f 1600, alle goede ren Inbegrepen. Br. onder letter O. 12709, bur. van dit blad. VELUWE Prachtbosch ruim 100 H.A. groot voor f 45.000. vrij op naam. Br. on der letter B.C. aan Dixon's Boekh Apeldoorn. O. 12712 VULKACHEL te koop, merk „Olympia"'. Zeer bil lijk. Adres: Bosch en Hovenstraat 3, Haarlem. O 12728 piiinnniiniiiiiiiiiiiiiiiiiinuii]iiinmiiniiiuiiiiiiiiiiininiiiiiiiiiiiiHiiiHiiiiiiiiMiiiiiHiiiiiiiiiinniiHniiiiiiiiiiiiiiii:ii!iiHniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiMiiuiniiuiiiininnuiminiumi^ üniiiiiiinuiuuiiiiui!iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiHiiiiiiiuiiiHiiiiiimiimiiiiiiiiiiiiimiumiiiiiiiiiim|||||ii!i||i||i|mi|iiiimiuiiiimMiiiii|||ni|ii|||i|i|ii|||iiiii|||i||ni|U|ii|iw Te huur ts Haarlem mooi Ben .huls, I Wegens teleurstelling WONING TE bev 3 kamers en keuken, 5.50 p. w., HUUR m. tuintje, v. kl. gezin. Dag. omtrek Schotersingel kl. gezin met te bevr. Huurpr. billijk. Ruyehaver- vaste betrekking. O 12692 I straat 23, Haarlem. O 12698 Inwoners van Amsterdam en zij, die zich binnenkort in Amsterdam gaan vestigen, vinden nu gelegenheid een keus te doen uit een aantal woningen van bovengenoemde vereeniging, in huurprijzen van 650.— tot 1500.— per jaar. Al deze woningen zijn gelegen in de buurt van het Concertgebouw en worden door ons geheel gerestaureerd opgeleverd. Inlichtingen aan het kantoor der Vereeniging, Boelof Hartstraat 42, Tel. 28584, Amsterdam. °- 12725 .ii.n.iiniln.iilMmillllllnllllHlllHlllllllllll1lllllllllllllllllllllllllllH"HIIIIIIIIIIIIIIIIIHllllllllllminiimiOUIUUmiUllUlHIUIUIlUlimimUllllimiinMimilIUIiai ENGELSCHE CONVERSATIELES aangeboden door Engelsche dame. Br. letter O 12695, bur. van dit blad. Autorijschool EWALD HOLZHAUS, Bosb. Toussalntstr. 7, Telef. 82104 Amsterdam. O 12436 O 1. v Leerares M.O., 15 Oct.15 April, vraagt nog eenige besch. DEELN. Coild. f 12.50. Inl I. v. LIEMT, Joh. Verhulststr. 125 Tel. 27724. O 12724 Te Huur gevraagd te Amsterdam (Oost) net voor gepens. luitjes, gezin van 8 personen. Huur 32 tot 85 gld. per maand niet te boven gaande. Br. letter O 12721, Bur. van dit Blad. Te huur of te koop gevraagd 2-TONS VRACHTAUTO open laadbak. Br. met voll. inlich tingen. Br. onder letter O. 12711, bur. van dit blad. LEERT AUTORIJDEN. Hessellng Ilolzhaus. Hoofdweg 410, Amsterdam. Privé cursus f 15. Tot rijbewijs 30. AUTO'S ZÓNDER CHAUFFEUR v.a. 10.per dag. VISITERIJDEN f 1-25 PER UUB. Holzy Garage, Telef. 82104, A'dam. DAME (te Haarlem) ml. zoekt iemand tegen genot van kost en inwoning en kleine vergoe ding om gezamenltlk de huish. be zigheden te verr. Br. onder letter O. 12730. bur. van dit blad. Gevraagd, te huur of in huurkoop een VRACHTAUTO, in goeden staat. Brieven onder letter O 12687, bureau Van dit blad. Slaapkamer bij eenv. deg. BK ge vraagd, omtrek Westermarkt. Br, ond. letter O 12682, bureau van dit blad. Gevraagd met stookgelegenheidvoor gezin van 3 pers. bij nette menschen te A'dam. Br. met prijsopg. nr. 82, Bijk. de N. Dag, Karei du Jardinstr. 4, A'dam Z.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 6