SCHOLIERENWEDSTRIJD WESTELIJKE ROEIBOND MAANDAG 10 OCTOBER Stormvogels IIZeeburgia II 6—1 E.D.O, IIHilversum II 22 A F.C. 2—H.F.C. 2 U.V.V.Zandvoort 20 Ajaic 3V.S.V. 2 23 R.C.H. 2—W.F.C, 2 3—0 W.M.S.De Kennemers 36 D.T.S.Beverwijk 13 HAARLEMSCH ELFTAL— BRUSSELSCH ELFTAL V.V.Y. IITramvogels II (61) S.D.W.Schoten 44 D.H.V.B. De uitslagen BUITENLANDSCHE VOETBAL- KRONIEK ROEIEN ZWEMMEN A'dam wint den Amstel-Spaarne' wisselbeker - Die Leythe legt beslag op den wisselbeker GOLF VLAGGENWEDSTRIJD Kennemer Golf Club WIELRENNEN Pijnenburg en Braspenning winnen te Keulen HOCKEY BloemendaalTogo (11) Gooi 2—M.H.C. (0—1) UtrechtBloemendaal 2 (22) H.B.S.Haagsch Lyceum 2 42 Bloemendaal 3H.B.S. 2 (62) PAARDENSPORT KENNEMER SPORTCLUB ALKMAAR Op verzoek van Stormvogels werd deze ont- tooetin^ om 12 uur gespeeld. Doort lat de Jonge als reserve met het eerste elftal a ree was en diens plaatsvervanger Kuy- )*r bij; de training geblesseerd raakte, speelde ®fruys linksbinnen, op welke plaats hij niet bepaald! een openbaring was. Hoewel de cijfers zulks mogelijk zouden doen Vermoei ien is Stormvogels niet zoo heel sterk den aanval geweest. Vooral toen Zeeburgia de rust den achterstand door een misver stand tusschen Wagenaar en Heilig kon ver nemen, pakten de Amsterdammers flink aan. Joen hl eek echter dat de achterhoede goed op dreef -vb as en L. Spruyt als halfback goed vol deed. fn (Se voorhoede was Rijkeboer de man. Hij ®atn ntot minder dan 3 goals voor zijn reke- dbig. 13 e overige doelpunten werden gemaakt d°or Sc] ripper (2) en Van Pel. Beide ielftallen speelden een goeden wedstrijd h het gulyke spel was dan ook de meest juiste srhoudüng. Van het begin af zijn de bezoekers de me erderheid, doch schieten van te groo- afstand. De combinatie lukt bij de thuis- ub goe«l en de snelle uitvallen zijn zeer ge- 'aanijk. 13e Waard in het E. D. O.-doel is niet Jv?rtuiril ijk als Bottinga hard tegen den paal cmet. tült een corner, genomen door Schulz, niet Scihumacher langs den Hilversumschen kou?61"' 1Hilversum vindt een te groot strui- in Steffens en v. Weeren om succes te Sp£ t7it een v°orzet van Schulz brengt cnumactier den stand op 2—0. Nog vóór rust ordt de achterstand verkleind, echter door De aard, djie in eigen doel stompt, 21. Na de Hiervatting zet Hilversum er alles op en a»«r E' XX vermoeid raakt, zijn de meeste invallen voor Hilversum. Het is dan ook vol- men vel diend als Looysen met een goed schot Partijeji op gelijken voet brengt, 22. TDe Haarlemmers hebben het volgende elftal: Toigt, Reinders, Polmer, Smit. Drijber, hiyer, Marchant, Hóek, de Koning, Kore- lans, Tuin inga, v. Pareeren. Vrv^ect 15 H. F. C 2 in den aanval, maar de °°rhoede houdt het spel te kort. De A. F. C.- ö«vallen jdjn niet van gevaar ontbloot, maar H. F. CV.-achterhoede, met Reinders Folmer nd aitbliB'ker, is goed op dreef. Eindelijk loij- middels den rechtsbuiten de «iding, i__o. De h. f_ c.'ers missen dan eenige makkelijke ahsen. Rust komt met 1—0. .Na rust wordt in stroomenden regen gë- waardoor het terrein zeer modderig j ,*;- Koneman maakt gelijk terwijl Tuininga leiding voor H. F. C. 2 weet te nemen. Hnthousi'aist wordt door partijen verder ge- P®eld, maair er komt geen verandering meer. bio H. F. C. 2 haar eerste overwinning en. Dati, vele nog mogen volgen! ^andv°o]')'; verschijnt met de bekende opstel- g> maar .heeft J. Weber op de plaats van E. Kerkman. Voor den aanvang van den wedstrijd werd eheidsrechbsr de heer v. d. Lee voor zijn 25-ja- Kge loopbaan als scheidsrechter door den Voor ster van Zandvoort en den aanvoerder van v- V. toegesproken. U.V.V. wijit den toss en Zandvoort trapt te- wind in af. Ondanks is Zandvoort direct in o 11 ^üval. U.V.V. zet eveneens goede aanvallen P. maar bttiide verdedigingen zijn voorloopig de ,aas- De Zaïidvoortsche linkervleugel is goed op ^eef. Molenaar breekt enkele malen goed door, en schot vnn hem ketst tegen den staander erug jn velcj en ggH vo]gende maal schiet hij *h het zijneit. Een voorzet van v.d. Bos wordt °or Rinkel ingeschoten, maar wegens hands, ordt dit doelpunt niet toegekend. U.V.V. pakt Z® ,r aan, «een voorzet wordt in buitenspel- Positie via clon binnenkant van den paal in het uoel gepiaaist 1—0. li *v°rt .daawP volgt een hooge voorzet van den hksbuiten, welke door den mid voor langs Le- Ve£ gekopt wordt 2—0. ih de tweede helft wordt ook door U.V.V. heel goed gespeeld. Zandvoort wijzigde haar Pstelling, door Keesman midvoor, Molenaar spil h Keur linksachter. Terol schiet eenmaal zeer ard in maar tot aller verbazing wordt het chot gekeerji. Het einde komt- alzoo met 20. V.S.V. 2, dat zich voor een zware taak ge- stv zag' haeft met succes de Ajacieden be reden. Van af het begin tot het einde werd Pal?6610 ondter voortdurenden regen. V.S.V. 2 hakt direct goed aan en is iets sterker, hetgeen elier al spoedig in een doelpunt weet uit te wrakken. 0—1. De aanvallan van Ajax worden alle met succes Beslagen. Bjj V.S.V. 2 viel vooral het spel van fe Wolf op *;n deze jonge speler zal wel bin- 'eQkort een plaatsje bij zijn broers in het fste krijgen,. Vóór rust wist hij fraai tweë 0elpunten te- maken, waartegen de rechtsbin- en van Ajax eenmaal scoort. Rust 13. d v- 't Hout moet nog eenmaal zwichten als "e linksbinnen onhoudbaar inzet, 23, met kelken stand het einde komt. KI— pport tiaarlem neutraal Het tweede elftal van R.C.H. blijft op den goeden weg voortgaan en maakte gisteren met W.P.C. 2 korte metten. Met 30 bleven zij over ?e Wormerveei tiers de baas na een vooral van hun kant goed gespeelden wedstrijd, waarbij vooral v. d. Berg en Haukes genoemd mogen "orden. Toch heeft het aan spanning niet ontbroken dat de eerste helft versrteek met een magere voor Schoten. In de tweede helft is weer Scho ten meer aanvallend en het is weer de Goede die fraai inschiet. 04. Iedert denkt dat Schoten flink zal winnen, maar niets is minder waar. S.D.W. geeft zich geheel. De Goede moet het veld verlaten wegens een blessure. Het laatste halfuur was een „trap maar raak". S.D.W. weet geleidelijk te scoren en aan het einde is de stand 44 gelijk van dezen onprettigen wed strijd. De Kennemers speelden met een gewijzigde voorhoede, die thans goed voldeed. Onder voortdurenden regen moest worden gespeeld. Reeds in de eerste minuut benut Groot een pass van Horeman, doch deze goal werd ge. annuleerd. Toch nemen de rood-zwarten door een fraai doelpunt van Groot spoedig de leiding 01, welke even later door denzelfden speler vergroot wordt: 02. De snelle W-voorhoede bezorgt ook de K.-defensie moeilijk werk, doch zij weten niet te doelpunten. Het samenspel vlot in de K.-voorhoede goed, terwijl Groot het spel uitnemend verdeelt. Als Horeman eens hard tegen onderkant lat schiet, benut even later Brethouwer uit een goeden aanval van links een kans: 03. Nog vóór rust slaagt de goed spelende Tabak er in den stand op 04 te brengen. Na de rust geeft W. nog niet ge wonnen en na 12 minuten is de stand al reeds 24 door toedoen van den snellen Brink. De Wijkers zien het gevaar in en gaan weer beter spelen. De strijd gaat thans gelijk op. Bij een prachtigen anaval krijgt Groot van Schipper den bal, hetgeen hij in een doelpunt omzet: 25. Als Horeman dan Tabak een kans geeft, benuit deze haar en het is 26. Even vóór tijd verkleinen de Amsterdammers nog den achter stand tot 36. Een ieder is tenslotte blij, als de heer Sijes het einde aankondigt. Het veld te Noord-Scharwoude was bespeel baar, ofschoon Beauchampet de keus aan Be verwijk liet voor wél of niet spelen, en nadat D. T. S. de doelen met een laag zaagsel hadden voorzien besloten de elftallen te spelen. D.T.S. wint den toss, zoodat Beverwijk aftrapt en direkt een aanval doet, welke aanval besloten wordt met een schitterend schot van Maan- hout, dat echter even schitterend door den D.T.S.-keeper gestopt wordt. De gastheeren komen er dan beter in en Beverwijks achterhoede kan niet voorkomen dat de rechtsbuiten door allen heen komt en Adrichem met een prachtschot het nakijken geeft: 1—0. Kort hierop is het rusten. Direct na de rust weer eenige aanvallen van Bever wijk en als D.T.S.-keeper uit loopt is Kuijer Sr. hem te vlug af en lost een hard schot op doel, doch één der backs keert den bal met zijn handen en de toegestane penalty benut Kuijer Sr.: 11. De spil van Beverwijk lost dan een keihard schot zonder succes; doch ren slotre weet Marks den bal in het vijandelijk net te schieten: 1—2. De gastheeren geven het niet op, doch de Wtjkers dringen hen op eigen ter rein terug en als de linksbuiten van B. een mooien pass krijgt en naar binnen zwengt, ver. groot hij met een schitterend schot den voor sprong: 1—3. Nog 5 minuten te spelen: behou dens enkele uitvallen van D.T.S. is B. het meest aan het woord, doch doelpunten blijven uit. Voor den op Zondag a.s. op het „Haarlem"- terrein te spelen wedstrijd tusschen de ver tegenwoordigende ploegen van Haarlem en Brussel is het onderstaande Haarlemsche elftal samengesteld: Doel: v. d. Wint (V. S. V.). Achter: v. d. Griendt (V.S.V.), Haak (Storm- voeels) Midden: R. Jongeneel (H. F. C.), Dinkla (E.D.O.)Vreeken (Haarlem). Voor- Michel (Kinheim), de Bock (Bloemen- daal)Verkerk (R.C.H.)Perukel (E.D.O.), Kammeyer (Haarlem) Tramvogels 2 hebben het ook niet tot een overwinning of een gelijk spel kunnen brengen. Alleen hebben zij de eer kunnen redden door een tegenpunt te scoren. 1^0 voorsprong die Ruigrok aan zijn elftal had Segeven. Toen echter in de tweede helft de lfde speler <ïe score verhoogde en Haukes in- eehs een voonzet van Meyer inkogelde was de overwinning een voldongen feit. Alle pogingen van de W.F.G.'ers om aan een nederlaag te Uitkomen blei.en vruchteloos tegen de goed ^Pelende R.C.H. defensie en met een 30 over winning brak liet einde aan. Ondanks he* zeer slechte weer heeft Scho en toch de reis naar Amsterdam gemaakt en net bleek aldaar dat het terrein goed te be spelen was. Hat laatste kwartier was het echter een ware moólderpoel. Onder voortdurenden *®Ben is deze wedstrijd gespeeld en de spelers "aren kletsnati. Schoten heeft 2 invallers voor Hootlieb en Sint. De eerste helft heeft Schoten j Ben en wind mee en is dan ook meer aanval- J®hd. Kort na het begin laat de keeper van °-D.w. een tann schot van v. Putten glippen. n~-l. Het is moeilijk spelen en ook S.D.W. heeft Hier last van. De Goede scoort handig No. 2 even later kopt hij No. 3 in het net van *>-D.w. S.D.W. talmt te lang voor het doel en Heeft door ook seen succes. Rust komt met 03 le klasse A (VDO 1Voorw. 1 D Sr. Will. 2Oliveo 1 DHL 2Westlandia 1 2e klasse C Amst.d. 1Gez. Vier 1 2—2 2—6 46 E 18 (Gest.) 6—3 SDS 1MSB 1 F Excels. 2-Gr. Willem 3 7—1 D Diemen 1—St. L. 2 5—0 Reserve 2e klasse 3—2 2—2 3—4 2—5 0—3 WA 2VIC 2 B TYBB 2OG 2 HBC 3DSS 2 L 3VF 2—WA 3 M Pancr. 3WA 4 N De Meer 4Wilskr. 4 22 P Santpoort 5Conc. 3 63 Geel Wit 3—Vogelenz. 2 4-2 PP Vogelenz. 3-Santp. 6 36 S Vao 2—WP 2 5—3 T DHL 4—SDS 3 8—1 Gr. Willem 4Rava 3 3—2 Wilhelm. 3-B1. Zwart 3 3-3 Gr. Floris V 3-PFC 3 01 V L en S 3St. Mich. 3 6—3 Rava 4—AW 4 0—4 X Excelsior 3—TOG 3 5—0 G. Overschie 1 St. Ignatius 1 13 Spartaan 4 Leonidas 3 21 Reserve 3e klasse D. Concordia 2 TYBB 3 49 E. PFC 2—DHL 3 0—5 Donk 3 Wilhelm. 2 3—2 4e klasse C. RCM 1—VBO 1 5—2 D. VVF 1—Victr. 2 2-10 DSS 3—TYBB 4 2—3 F. St. Michael 1 RW 1 10—0 SDS 2-VAP 1 11—2 H. ADO 4-VVZ 4 12—1 Het Fransche prof-voetbal doet nog geen boompje groeien, dat met goud is beladen! waarvan vele clubs reeds droomden. Lieten de paar eerste wedstrijden een geringen vooruit gang registreeren bij verleden jaar vergeleken, thans loopt het aantal belangstellenden weer terug naar het normale, zoodat wij hier met nieuwsgierigheid in plaats van met verhoogde belangstelling te doen hebben. Aangezien talrijke clubs bij hun begrooting wat te optimistisch gestemd waren, dwingt de practijk tot ingrijpende maatregelen. Verder is het reizen in Frankrijk niet goedkoop, terwijl de clubs dikwijls verre afstanden hebben af te leggen. Dit deed hen besluiten, in verband met de samenstelling van de programma's, wanneer twee wedstrijden achtereenvolgens in dezelfde contreien moesten worden gespeeld, in die buurt te blijven en te logeeren. Dit kwam financieel voordeeliger uit, dan de treinreizen. Deze maat regel was echter niet naar den zin der spelers die, behalve dat zij hunne gewone inkomsten moesten derven, ook langen tijd van huis waren. Gevolg: ontstemming, doch het clubbestuur is baas en de profs hebben zich te onderwerpenen anders gaan ze de laan uit. Zonder vorm van proces. Lag het zwaartepunt van het Fransche voet bal tot verleden jaar te Parijs, na de invoering van het professionalisme lijkt dit verlegd naar Zuid-Oost Frankrijk. Clubs als Marseille en Sétè in de eene afdeeling en Montpellier en Cannes in de andere geven momenteel den toon aan. Ook kan worden gezegd, dat een merkbare vooruitgang kan worden geconstateerd in het gehalte van het spel, hetgeen natuurlijk wordt verklaard door het feit, dat talrijke buitenland- sche spelers van naam het peil ophalen. Hier over is men uit den aard prettig gestemd. Verleden week noodigde het bestuur van den Belgischen V.B. ais ieder jaar alle spelers aan een feestdiner, die het vorig seizoen voor het nationale elftal hebben gespeeld. Als herinnering krijgt elke speler een medaille. De Belg. V.B. beoogt de harmonie tusschen de spelers te be vorderen, hetgeen wel zeer juist is ingezien. Oostenrijk heeft in tijden niet zoo'n belang stelling Voor zijn nationaal elftal aan den dag gelegd, als de laatste weken. Wel concentreerde zich dit heden op den strijd tegen Hongarije in Boedapest, doch als verren achtergrond staat de kamp tegen de Engelschen in December. Zooals eerder verteld, heeft de samensteller, Hugo Meisl, 't lang niet zoo gemakkelijk als voorheen vanwege de spelers die uit vorm zijn, blessures enz. Deels heeft de pers voor een ner veuze stemming gezorgd, want men schonk het nieuwe product van den samensteller niet het zoo noodige vertrouwen. Daarom was 't zeker een geweldig pak van de Oostenrijksche harten, dat hun favorieten in Boedapest nog wel van het niet te onder schatten Hongaarsche elftal met 3—2 wonnen. Bepaald overtuigend was de zege niet, wat trou wens de cijfers al zeggen. De eerste helft was van Oostenrijksche zijde bepaald matig, hoewel na de rust een geweldig herstel optrad niet tegenstaande men aanzienlijk onder het peil bleef van vorige jaren. De bekende Wacker- speler, Horvath, was de beste voorhoede-speler van het veld. Om volledig te zijn geven wij hier nog het geesteskind van Hugo Meisl. Hiden (WAC); Rainer (Vienna), Sesta (WAC); Nausch (Aus tria), Smistik (Rapid), Braun (WAC); Molzer (Austria), Müller (WAC), Sindelar (Austria), Schall (Admira), Horvath (Wacker). Zooals eerder gezegd heeft Oostenrijk ook een reserve-elftal geformeerd, onder den naam van Weensch elftal. Deze ploeg nu speelde op denzelfden dag van Boedapest in Weenen tegen een Boedapester team en won met 6—0. Niet alleen de cijfers gaven hier vreugde, doch het bijzonder bruikbare spelers-materiaal, dat te voorschijn kwam, transformeerde het pessimis me in een luidruchtig optimistische stemming! De wedstrijd tusschen junioren van de A.S.V. Nürnberg en de Wiener junioren-elftallen bracht een 3I overwinning voor de Oosten- rijkertjes. Wij memoreeren dit feit niet om haar internationale beteekenis, dan wel om te wijzen, hoe in de Centraal Europeesche staten de jonge lui geleidelijk worden geleerd zich in de sfeer van internationaal voetbal te bewegen. Na acht wedstrijden staat in Zuid-Duitsch- land in de competitie; Noord-Beieren, de be kende L.F.C. Nürnberg, weer aan den spits van de competitie. Dit beroemde elftal is weer in voorbeeldigen vorm en verspeelde nog geen enkel winstpunt. Haar average is thans; 8 gesp. 8 gew. 0 0 16 pnt. 3310 goals. Zeer fraai, niet waar! 100 M. schoolslag jongens. A. v. Kalken (A'dam), 1.24.4; H. v. Goor (A'dam), 1.32; J. Hol lander (Haarlem), 1.27.4; D. Koning (Haarlem), 1.31.2. A'dam 5 punten Haarlem 5 punten. 50 M. rugslag meisjes. A. Vierenholm (A'dam), 45.2; N. Seniff (A'dam) 44.3; W. v. Bilderbeek (Haarlem), 49.4; Gr. Knuyt (Haarlem), 50.3. A'dam 7 punten Haarlem 3 punten 100 M. Rugslag. Heeren Kamp H.Z.B. 1. A. v.d. Meer (Z.C.H.) 1.19.1; B. Mooi (H.P.C.) 1.20.1; 3. R. Knol (D.W.R.,) 1.28.4. 100 M. vrije slag jongens. J. Senff (A'dam) 1.11.1; L. Paerl (A'dam) 1.27; R. Rol (Haarlem), 1.11.2; H. v. Gogh. (Haarlem) 1.17.2. A'dam 5 punten Haarlem 5 pnt. 50 M. schoolslag meisjes. F. v. Rijnbach (A'dam) 44.1; St. de Groot (A'dam) 47.2; G. Reinders (Haarlem) 44.2; F. Bosma (H'rlem) 47.1. A'dam 5 pnt. Haarlem 5 punten. 50 M. rugslag jongens, v. Islinge (A'dam), 41.1; H. Paerl, (A'dam), 47; F. Hagebout (Haar lem, 442; L. Peters (H'rlem) 43.1. A'dam 5 punten Haarlem 5 punten 100 M. schoolslag Heeren H.Z.B. (kamp.). 1. C. H. Vrugt (D.W.R.) 1.24; 2. W. Hofman (Z.C.H.) 1.24.2; 3. J. Kerkhoff (Z.C.H.) 1.29.3. 50 M. vrije slag meisjes. J. Kodde, (A'dam) 35.4; W. Hüsken (A'dam) 41.2; H. Drooglever (H'rlem) 40; L. Wicherlink (H'rlem) 38.3. A'dam 5 punten Haarlem 5 punten Schoonspringen. Dames. A. Vrerenholm (Am sterdam), 27.60 punten; M. v. Dam (H'rlem) 16.56 pnt. Heeren. N. v.d. Voort (H'rlem) 21.52; W. Klus- man (A'dam) 19.93 punten. A'dam 6 punten Haarlem 6 punten 3 x 50 M. Wisselslag jongens. 1. Haarlem, 1.44.2; 5 pnt.; 2. A'dam, 1.48; 0 pnt. 3 x 50 M. Wisselslag meisjes. 1. A'dam, 2.4.4, 5 pnt; 2. Haarlem, 2.18.1, 0 pnt. 5 x 50 M. vrije slag jongens. 1. Haarlem, 2.43, 5 pnt; 2. A'dam, 2.51.4, 0 pnt. 5 x 50 M. Vrije slag meisjes. 1. A'dam, 3.28, 5 pnt; 2. Haarlem, 3.40.3, 0 pnt. 200 M. vrije slag Heeren H.Z.B. (Kamp.). 1. v. Hamsbergen, 2.35.3; 2. B. Mooi, 2.36.4; 3. C. Zeeman, 2.44.1. 400 M. vrije slag. Heeren H.Z.B. (Kamp.). 1. v. Hemsbergen 6 min. 5 sec.; 2. C. Zeeman, 6 min. 12.2 sec.; 3. H. Bannink 6 min. 17.3 sec. Waterpolo: Haarlem—Amsterdam 39. Eindstand in punten: Amsterdam 53 punten; Haarlem 44 punten. Op initiatief van enkele Haarlemsche en Ani- sterdamsche leerlingen van middelbare scholen tot het houden van jaarlijksche wedstrijden tus schen beide steden, verklaarde de Haarlemsche Zwembond zich bereid een wisselbeker beschik baar te stellen. Deze wisselbeker, de Amstel-Spaarne-Wissel- beker genaamd, werd j.l. Zondag voor het eerst in Stoop's Bad verzwommen. Tevens werd van de gelegenheid gebruik gemaakt enkele van de nog niet verzwommen Haarlemsche kampioen schappen op het programma te plaatsen. Alle kampioenen van vorig jaar legden weder om beslag op den titel; geen enkele hunner werd onttroond, al werd het hun wel geducht lastig ge maakt. Op de 100 M. rugslag werd het A. J. v. d. Meer (Z. C. „Haarlem") door den „comingman" B. Mooi van H.P.C. lang niet gemakkelijk gemaakt Evenzoo ondervond C. H. Vrugt (DWR), reeds een reeks van jaren kampioen op de 100 M. schoolslag, zwaren tegenstand van W. Hofman (Z. C. „Haarlem"). De 200 en 400 M. vrije slag werden gemak kelijke overwinningen voor Jan v. Hemsbergen, die alleen op de 200 M. eenigen tegenstand onder vond van B. Mooi (HPC). Bij den scholieren-wedstrijd werden geen „top prestaties" verricht, doch juist door het geringe verschil in kracht tusschen de beide steden wa ren er verschillende spannende nummers, waarbij het talrijk opgekomen publiek geheel meeleefde. Op de persoonlijke nummers werd met twee deelnemers, op de estafette-nummers met een ploeg per stad gestart. Amsterdam wist zich op de 50 M. rugslag voor meisjes een voorsprong te veroveren van 4 pun ten; bij alle daarop volgende persoonlijke num mers werden de punten broederlijk gedeeld. De estafette's en de polo-wedstrijd zouden dus de beslissing moeten brengen. Beide estafette's voor jongens werden door Haarlem gewonnen; doch beide estafette's voor meisjes daarentegen weer door Amsterdam, zoodat Amsterdam bij den aanvang van den polo-wedstrijd nog steeds 4 punten voor was, n.l. 48 tegen 44 punten. Alleen een overwinning met 5—0 in den polo-wedstrijd zou Haarlem de eind-zege kunnen doen behalen. Het werd een zware nederlaag voor Haarlem; met 93 werd het onderspit gedolven. De ruststand was 22. Met enkele toepasselijke woorden reikte de heer E. W. Venema na afloop den beker over aan den Amsterdamschen captain. Hieronder volgen de gedetailleerde uitslagen: De voorteekenen voor de jaarlijksche wed strijden van den Westelijken Roeibond, ditmaal georganiseerd door de Roeivereeniging Die Leythe te Leiden, waren allerminst gunstig te noemen, want de barometer stond, vooral de laatste dagen en ook den Zondagmorgen wel bijzonder laag en al kwam de wedstrijddag eenigszins hoopgevend, al spoedig bleek, dat de barometer gelijk had en 't is den geheelen dag regen en wind geweest zonder einde, 't Was allerminst een genoeglijk verblijf daar bij Die Leythe, maar de aanwezigen hebben zich naar best vermogen in de situatie geschikt. Trou wens, de toeschouwers hadden het nog zoo slecht niet, want zij konden zich zooveel mo gelijk beschermen tegen de gure windvlagen en den sterken, steeds kouder wordenden Zuid- Westenwind. Er behoort echter moed toe, om in een dun pakje in een rank bootje zich op het wilde water te wagenDien moed toonden alle dames en heeren, die hadden ingeschreven en zij werden er herhaaldelijk enthousiast om geprezen. Zoo kwam het, dat er ondanks het slechte weer toch een opgewekte stemming heerschte, welke als het ware toenam naarmate het einde van den wedstrijddag in het zicht kwam. De wedstrijden vingen des morgens aan met de voorwedstrijden der Ovemaadsche Skiff voor heeren In de le heat kwamen aan den start: Schie en Die Leythe. Dit werd een aardige strijd, hoe wel wat kalm, zeker als de ploegen waren, dat er nog meer strijd zou komen. Die Leythe won in den tijd van 5 min. 41 2/5 sec. De 2e heat bestond uit drie row overs van de Laak, Delftsche Sport en Het Spaame. Bijzon ders leverde deze heat niet op. Ovemaadsche vier heeren beginnelingen In de le heat verschenen aan den start: Delftsche Sport, Laak en Spaarne. In dezelfde volgorde kwamen de ploegen ook aan de finish, zoodat de uitslag werd: 1. Delftsche Sport in 4 minuten 56 sec., 2. De Laak in 5 min 1/5 sec. 3. Het Spaame. De 2e heat ging tusschen Die Leythe en de Schie. De Leythe-ploeg roeide haar baan in keurigen stijl, zelfs zoo, dat men zou meenen met een nummer stijlroeien te doen te hebben. Met lange kalme slagen namen de Leidenaars de leiding en met vele lengten wonnen zij in den tijd van 4 min. 50 2/5 sec., 2. de Schie in 5 min. 1 sec. Door dezen uitslag was de Laak snelste twee de en kwamen de volgende ploegen in den eindstrijd, die als laatste nummer werd ver- roeid; Die Leythe, Laak en Delftsche Sport. Ovemaadsche Scift dames (stjjlroeien. In de le heat van den voorwedstrjjd won het Spaame van de Laak en in de 2e heat de Delftsche Sport van Die Leythe. Tot slot voor de pauze werden de voorwed- Mach. DRIEENTWINTIG strijden beëindigd met de 3e en 4e heat van het nummer: Ovemaadsche Skiff heeren De uitslagen hiervan luiden: 3e heat: 1. Laak, in 4 min. 5 2/5 sec., 2. Die Leythe, 4e heat: 1 Spaame in 5 min. 7 3/5 sec. 2. Delftsche Sport. Het tweede gedeelte van het programma werd begonnen met enkele nummers stijlroeien voor dames. De uitslagen hiervan zijn: Ovemaadsche vier beginnelingen: le heat: 1. Delftsche Sport, 2. Spaame, 2e heat: 1. Die Leythe, 2. de Schie. Eindstrijd: 1. Delftsche Sport, 2. Die Leythe. De winnende ploeg bestond uit de dames: J. van der Voort (boeg), H. Cieremans, J- de Kruiff, C. Max (slag), C. van Dijk (stuurvr.). Vieiriems dames senioren: 1. De Laak, 2. Spaarne, 3. Die Leythe. De winnende ploeg bestond uit de dames, mevr. E. H. Winckel-Sweep (boeg), mej. L. L. Folmer, mej. A. A. A van Genderen Stortmej. J. B. Eerland (slag) en mej- J. Rink (stuur- vrouw). Ovemaadsche Skiff dames: 1. Delftsche Sport (mej. H. Annie). 2. Die Leythe (mej. R. Nieuwenhuis). Tenslotte vonden de laatste heerennummers plaats. In het nummer Oude Vier ging de strijd tusschen de Laak en het Spaame. Laatstge noemde ploeg won in den tijd van 4 min. 17 3/5 sec. De winnende ploeg bestond uit: A. Hazevoet (boeg), W. Hazevoet, R. Spanjaard, W. v. d. Berg (slag) en A.Varekamp (stuur man). Ovemaadsche Skiff: In den eindstrijd kwamen uit: De Laak (L. A. Folmer) en het Spaame (R. Spanjaard). Winnaar werd de Spaame-skiffeur in den tijd van 5 min. 4 2/5 sec. Voor het hoofdnummer Ovemaadsche Vier beginnelingen tusschen Die Leythe, de Laak en Delftsche Sport, bestond begrijpelijkerwijze veel belangstelling, vooral wijl laatstgenoemde ploeg een voorsprong van vijf punten had op Die Leythe. Het resultaat was een fraaie over winning van Die Leythe, welke ploeg haar goe den vorm van den ochtend bevestigde. Met ver schillende lengten voorsprong wonnen de Leide naars in den tijd van 4 min. 24 2/5 sec. De Delftsche Sport, die geruimen tijd op de laat ste plaats had gelegen, kwam tegen het einde geducht opzetten en slaagde erin De Laak, die totaal uitgeroeid was, te passeeren. Die Leythe had door deze overwinning even veel punten als de Delftsche Sport, doch legde beslag op den wisselbeker als organiseerende vereeniging. De winnende ploeg bestond uit de heeren; C. Fontein (boeg), H. Jansen, H. Ruhaak, W. Naeff, (slag), en A. J. Gooszen (stuurm.). Des avonds vereenigden bestuur, genoodigden en verdere deelnemers aan de wedstrijden aan een gemeenschappelijken maaltijd in café restaurant „In den Vergulden Turk", waar te vens de prijsuitdeeling plaats vond. Op de banen van de Kennemer Golf en Country Club te Zandvoort is gisteren een Foursomes-Vlaggenwedstrijd verspeeld, waar aan door tien paren werd deelgenomen. Eer sten werden mevr. .E. Veltman en W. J. Nien- huys, die de vlag plaatsten op de 19e fairway. Door mevr. Nielsen en mevr. Bangert en door mej. E. Veltman en E. Veltman Jr. werd de vlag geplaatst op de 18e green. Ten aanschouwe van 4000'toeschouwers werd in de Rheinlandhalle te Keulen het wintersei zoen ingezet. Het hoofdnummer werd gevormd door een 75 K.M. koppelwedstrijd. Onze landgenooten Pijnenburg en Braspen ning wisten dit nummer met een ronde voor sprong op RauschHuertgen te winnen in den tijd van 1 uur 50 min. 34.2 sec. De thuisclub speelt zonder Mr. Geyl, die langs de lijn echter telkens de oranje-hemden aanmoedigt. De Bloemendalers zitten er flink op en drin gen de Togonen eenigszins op eigen helft terug. Toch zijn de vele Bloemendaalsche aanvallen niet zeer gevaarlijk, omdat het binnentrio er niet in is. Telkens is het voor doel even mis sen; juist voldoende voor Togo om een gevaar lijk moment te verijdelen. Eerst tegen half time slaagt Bloemendaal er in de leiding te veroveren. Na een Bloe- mendaalschen aanval kan de Haagsche verde diging niet snel genoeg wegwerken; er ont staat en korte scrimmage welke de Jong beëin digt met een doelpunt, 10. Vrij spoedig daar op is het half time. Na de rust is het met de Bloemendaalsche meerderheid vrijwel geheel gedaan. Het Haag sche enthousiasme doet in de gure weersom standigheden prettig aan. De Bloemendaalsche aanvallen blijven onge vaarlijk. Zelfs voor open doel mist het binnen trio eenige fraaie kansen. Op buiten-reglementaire wijze ontstaat dan de gelijkmaker. Na een Togo-aanval gaat de bal even out, de scheidsrechter staat te ver af om dit te kunnen constateeren. De Togo- aanval speelt door en even later ligt de bal langs eenige verraste Bloemendalers in het doel, 1—1. Er zijn dan nog slechts enkele minuten te spelen. Beide ploegen wagen nog enkele aan vallen, doch geen slaagt er in te scoren. Een gelijk spel is wel de juiste verhouding. De thuisclub valt het eerste aan, doch vindt de Haarlemsche achterhoede en keeper in goede conditie. Dan trekt MHC er een paar keer op uit en hoewel ook hun aanvallen worden af geslagen, slaagt Modlich er in, na circa tien mi nuten spelen aan MHC de leiding te geven (0—1). Het Gooi doet er dan nog een schepje en thousiasme op en wordt sterker. Maar keeper Elias weert zich geducht en als het even is opgelucht, vuurt hij zijn team van onder de palen aan tot feller spel. Het lukt echter slechts ten deele, want de thuisclub zit er fel op. Desondanks houdt MHC de score blank tot de rust. Na de rust wordt het weer slechter en slechter, ook het veld heeft meer en meer te lijden, zoodat het spelpeil wel wat dalen moet. De thuisclub schijnt door de vele vergeefsche pogingen iets ontmoedigd, althans de Musschen worden wat sterker. De gastheeren laten ech ter niet met zich spotten en retoumeeren iederen bal. Het einde komt met een mini male overwinning voor MHC, dat thans vier pünten uit twee wedstrijden heeft. De thuisclub doet direct eenige vinnige aan vallen, doch heeft geen succes. Plotseling ont snapt de Keizer dan aan de waakzaamheid der tegenpartij, passeert handig eenige spelers en tot slot scoort v. d. Linden fraai langs den uitgeloopen keeper (01). Ondanks dit doelpunt tegen de verhouding in, blijft Utrecht sterker. Verschillende schoten worden gelost, doch de Bloemendaalsche keeper heeft telkens veine. Wat een geluk is, nu de verdediger nog al staat te schutteren. Langzamerhand herstelt de achterhoede zich toch wat, doch Utrecht slaagt er maar niet in te scoren. Dit geschiedt eerst tegen de rust en dan nog op eenigszins gelukkige wijze, door een misverstand tusschen keeper en een der backs (1—1). Nog vóór de rust slaagt Utrecht er zoowaar in de leiding te veroveren na goed spel (2—1). Even later krijgt Utrecht een strafbully te nemen voor het Bloemendaalsche doel, maar zelfs dat lukt niet aan de ongelukkig spelende stichtenaren. Rust komt met een verdienden Utrechtschen voorsprong (2—1). Ook na de rust is de thuisclub het sterkste, al zijn de Bloemendaalsche aanvallen, door snelheid vooral, telkens weer verrassend. Het begint er al op te lijken, dat Utrecht een verdiende overwinning tegemoet gaat, als even voor tijd de Keizer weer goed doorbreekt en voor den gelijkmaker zorgt (2—2). Vrij spoedig daarop is het tijd. Een Utrechtsche overwin ning was juister geweest. De thuisclub is niet geheel volledig, maar is desondanks iets in de meerderheid, al zijn de enthousiaste Haagsche aanvallen niet van ge vaar ontbloot. Gezien de regen en het gladde, hobbelige veld, wordt er nog vrij aardig ge speeld. Uit een strafcomer opent Kramer de score voor HBS (10), etrwijl later uit een scrimmage na een strafcomer deze voorsprong nog vergroot wordt (20). Een goede aanval met aardig combineeren stelt Rol in de gelegenheid nog voor de rust de score tot 30 op te voeren. - In de tweede helft speelt HBS wat minder sterk. Vermoedelijk speelt het effectvolle terrein de achterhoede parten, in ieder geval is deze onzeker geworden. Het is dan ook niet onlo gisch, wanneer de scholieren daarvan weten te profiteeren (31 Voor HBS schijnbaar een sein nog voorzich tig te blijven, ant niet lang daarna wordt het verloren terrein weer herwonnen (41). Nog voor het einde slagen de gasten er dan in toch nog eens tegen te scoren, zoodat het einde een 42 zege voor HBS brengt. De eerste helft deed geenszins vermoeden, dat Bloemendaal een flinke overwinning zou behalen. De partij e- wegen vrijwel tegen elkaar op. Bloemendaal neemt door Snijders de leiding (10). Maar een fout van Bloemendaals keeper doet den voorsprong teniet gaan (11). Zelfs neemt HBS nog voor de rust de lei ding na een strafcomer (1—2). In de tweede helft is HBS totaal uitgespeeld. Alle verband is zoek, niets lukt er meer. En met regelmatige tusschenpoozen plaatst Snij ders zijn schoten in het HBS-doel. Het geheele halve dozijn werd door hem gescoord. Het einde brengt een wel is waar verdiende, doch ook ge flatteerde Bloemendaalsche zege. De Harddraverij trof het zeer slecht met de sluitingsmeeting. De aanhoudende regenbuien maakten het ver blijf op de baan niet aangenaam, wat zeer jammer was, daar de gegeven sport van uitste kende kwaliteit was. Vóór de 4e kl. prijzendraverij kwamen 6 paar den uit, waarvoor Wilhelm spoedig de leiding nam en ver uitliep. Vorstin Maria en Vliegende Hollander kampten om den 2en en 3en prijs, waarbij eerstgenoemde succes had. Windekind werd ingehouden. In de 2e en 3e klasse Heat-prijzendraverjj liepen 11 paarden. Wanda Scott nam direct de leiding, doch moest haar plaats in het rechte einde afstaan aan Robbedoes B. Vier paarden: Uilenspiegel, Uitblinker K„ en Quford en Roulette werden gedistanceerd, terwijl Uniform werd ingehouden. In de tweede heat startten 6 paarden en nu bleef Wanda Scott overwinnaar met Robbedoes als tweede. Victoria was nog tijdig, ondanks haar fouten, de finish gepasseerd. Chilene werd ingehouden, terwijl Vitality en Catabora T gedistanceerd werden. In de 3e heat ging de strijd alleen tusschen Robbedoes en Wanda. Laatstgenoemde nam echter de leiding en stond dezelve niet af. n de heatdraverij met handicap 1ste klasse startten eveneens 11 paarden, waarvan Quette- villezoon voorop ging en zeer lang de leiding behield. Brichambeau kwam in de laatste bocht geweldig opzetten en in denzelfden tijd passeer den beide paarden de finish. Brichambeau werd één verklaard volgens artikel 164 van het regle ment, terwijl Quettevillezoon de plaats liep. Sir Kerrigan en Rolls Royce werden ingehou den, Edna M. en Sire Axworthy K. werden ge distanceerd. Zeven paarden startten nog in de 2e heat, waarvan spoedig de strijd tusschen Brichambeau en Quettevillezoon weder aangevangen werd. Ook ditmaal werd in denzelfden tijd de rech terstoel gepasseerd, doch Brichambeau was één. Present H. en Flambeau stelden teleur, Storm- loeper en Newbold, welke laatste veel fouten maakte, hadden geen kans. Kortebaandraverij handicap. Van de 46 paar den kwamen 28 uit. Er werd gereden in 3 series van 6 en 2 van 5 met plaatsing van een paard. Aan de beslissende ronde namen deel Qurville Patrick D., Oplooper, Ago Kan, Catabora T„ Miss Everharda. In pracht-strijd werd Catabora T. tegen Ago Kan één. Hiermede is het seizoen 1932 voor Alkmaar weer gesloten. „St. Louis" luisterde de meeting met mu ziek op. De gedetailleerde uitslagen zijn: F.-prjjs. Prijzendraverij 4e klasse. Afstand 1700 Meter, 250 Wilhelm, eig. G. Wisher te Haarlem (A. Witteveen) 1660 M. in 2.501/5; 50 Vorstin Maria, eig. A. P. Kaiser (W. Geer- sen) 1700 M. in 2.541/5. Ongeplaatst Vliegen de Hollander 1740 M. in 2.541/5, Willy Belwin 1660 M. in 2.58 3/5, Quford 1740 M. in 3.101/5, terwijl Windekind 1660 M. ingehouden werd. G.-prijs. Heat-Prijzendraverjj 2e en 3e klasse, le Heat: Robbedoes B. in 2.391/5, gevolgd door Wanda Scott 2.40 2/5, Catabora T. 2.40 3/5, Chi lene 2.414/5, Vitality 2.451/5, Victoria 2.47. Gedistanceerd: Uilenspiegel 1610 M. in 2.491/5, Uitblinker K. 1650 M. in 2.50 3/5, Roulette 1610 M. in 2.50 3/5, Quford 1610 M. in 2.52. Ingehou den Uniform 1610 M. 2e Heat: Wanda Scott 2.37, Robbedoes B. 2.37 3/5, Victoria 2.42 1/5. Gedistanceerd: Vita lity 1610 M. 2.513/5, Catabora T. 1610 M. 3.031/5. Ingehouden Chilene 1630 M. Beslissende heat 500: Wanda Scott, eig. Mevr. de Wed. J. Oosting (A. T. v. d. Veen), af stand 1590 M., tjjd 2.36. 50 Robbedoes B., eig. T. Vos (J. Vos), afstand 1610 M., tijd 2.38 3/5. Ongeplaatst Victoria 1670 M., tijd 2.42 1/5. H.-prijs. Heatdraverij met handicap le klasse, le Heat aankomst Quettevillezoon 2.34 2/5, Bri chambeau 2.342/5, Present H. 2.361/5, Newbold 2.39 2/5, Stormlooper 2.39 4/5, Saffier 2.40, Flam beau 2.42 2/5. Gedistanceerd: Edna M., afstand 1630 M., tijd 2.441/5, Sire Axworthy K., 1650 M 2.44 2/5. Ingehouden: Sir Kerrigan 1610 M. en Rolls Royd 1630 M. 2e Heat tevens beslissende 600 Brichambeau, eig. stal Birkhoven, afstand 1610 M., tijd 2.35 4/5. 100 Quettevillezoon, eig. J. in 't Veld, afstand 161^ Ongeplaatst: Present H., 1650 M„ 2.37 2/5, Flambeau 1690 M., 2.37 4/5, o NI. 2.38 1/5, Stormlooper 1610 M. 2.413/5 en Newbold 1650 M. 2.42 2/5. Kortebaandraverij-handicap, le serie: otelha, Konora, Qurville Patrick D., Wanda Scott, Rudi, Uniform. Geplaatst: Qurville Pa trick D„ tijd 1.08 1/5, 780 M. 2e serie: Ockland Baron B., Frettchen, Op looper, Noma B., Sire Axworthy K., Grettchea H. Geplaatst: Oplooper, tijd 1.09, afstand 785 M. 3e serie: Roulette, Ago Kan, Sir Kerrigan Fatima, Wilhelm, Idyile. Geplaatst Ago Kan, tijd I.11, afstand 790 M. 4e serie: Peter Kerrigan St. L., Maria P, Catabora T., Chilene, Omega. Geplaatst: Cata bora T„ tijd 1.11, afstand 750 M. 5e serie: Monte Carlo, Nordthemmann B„ Miss Everharda, Kenneth, Kaptein de Bruane. Kaptein de Bruane als cerstaankomende, wordt gedisqualificeerd wegens springen door het stuk, Nordthernmann B. wordt eveneens gedisqualifi ceerd wegens pacegang, Miss Everharda wordt geplaatst, afstand 785 M., tijd 1.14. Uitslag, le Prijs: Catabora T„ eig. en rijder Joh. v. Twisk, afstand 750 M., tijd 1.10; 2e prijs Ago Kan, eig. H. W. de Jong, rijder B. H. de Jong, afstand 790 M.; 3e prijs Oplooper, eig. P. Weehuizen, rijder K. Bakker, afstand 785 M.; 4e prijs Qurville Patrick D., eig. R. Bahema, rüdei W. Geersen, afstand 780 M. Ongeplaatst: Miss Everharda, eig. en rijder P. Korster, afstand 785 M.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1932 | | pagina 11